Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

222859 / 2013-10-24 - Inny: spółka prawa handlowego / Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Pile (Piła)

dostawa 1 jednego używanego autobusu klasy MAXI, klasa M-3.

Opis zamówienia

dostawa 1 jednego używanego autobusu klasy MAXI, klasa M-3 dla potrzeb komunikacji autobusowej.
I.Wymagania formalne i warunki techniczne, jakie muszą być spełnione przez oferowany autobus:
1. Autobus musi spełniać wymagania określone w przepisach prawa zawartych w Dziale III ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym Dz. U. z 1997 r., nr 98 poz. 602 z późn. zm, oraz odpowiadać warunkom technicznym określonym w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia Dz.U. z 2003 r. nr 32, poz. 262
2. Zamawiający wymaga aby oferowany typ autobusu został wyprodukowany nie później niż w 2004 r., legitymował się udokumentowanym przebiegiem nie wyższym aniżeli 560 tys. km.
3. Oferowany w niniejszym postępowaniu przetargowym autobus musi być autobusem o wysokim stopniu unifikacji stosowanych komponentów.
4. Oferowany autobus musi spełniać następujące warunki:
4.1.Wymiary zewnętrzne, pojemność i masa autobusu
długość całkowita - od 11,5 m do 12,0 m,szerokość całkowita - min. 2,5 m,
całkowita ilość miejsc - min. 50,ilość pasażerskich miejsc siedzących - min. 36,dopuszczalna masa całkowita DMC - do 18 000 kg.
4.2. Silnik
Silnik czterosuwowy, rzędowy, 6-cylindrowy, chłodzony cieczą, wysokoprężny z bezpośrednim wtryskiem paliwa, spełniający - minimum - normę czystości spalin EURO 3 o pojemności skokowej od 6 dm3 do 6,5 dm3 i turbodoładowany, o mocy maksymalnej netto minimum 190 kW, umiejscowiony z tyłu pojazdu.
4.3. Skrzynia biegów
Automatyczna, 6-biegowa skrzynia biegów ze zintegrowanym retarderem intarderem, producenta posiadającego przedstawicielstwo w Polsce.
4.4 Koła i ogumienie
Felgi o rozmiarze 7,5 x 22,5. Opony w dobrym stanie, bezdętkowe, typu miejskiego, rozmiar na wszystkich osiach: 275 70 R22,5.
Pojazd wyposażony w koło zapasowe.
4.5. Okna
Co najmniej 4 okna boczne uchylne. Szyby boczne podwójne. Okno po lewej stronie miejsca pracy kierowcy ogrzewane elektrycznie. Szyba przednia jednoczęściowa.
4.6. Poręcze i uchwyty
Poręcze, dla stojących pasażerów, pionowe i poziome. Obowiązkowo dodatkowe uchwyty paskowe tzw. lejce.
4.7. Siedzenia dla pasażerów
Siedzenia dla pasażerów zalecane przez Wykonawcę - szkielety z tworzywa sztucznego lub stalowe. Wykładzina tapicerowana bez widocznych śladów zużycia z możliwością łatwego zmywania, demontażu i montażu.
4.8 Stanowisko dla niepełnosprawnych
Stanowisko do mocowania wózków inwalidzkich wraz z przyciskiem informującym o zamiarze wysiadania przez osobę niepełnosprawną.
4.9 Kabina kierowcy
Wydzielona - półzamknięta. Siedzenie kierowcy pneumatycznie amortyzowane, z regulacją wysokości. Pulpit kierowcy VDO.
4.10. Ogrzewanie dodatkowe
Piec dodatkowego ogrzewania wodnego z układem nadmuchu ciepłego powietrza i sterowaniem.
4.11. Układ zawieszenia
Zawieszenie pneumatyczne z szybkowymiennymi elementami sprężynującymi w postaci miechów ze zintegrowanym, elastycznym ogranicznikiem skoku. Układ poziomowania i tzw. przyklęku autobusu realizowany przez układ ECAS.
4.12. Układ hamulcowy
Hamulec główny pneumatyczny, dwuobwodowy, nadciśnieniowy, okładziny hamulcowe bezazbestowe; hamulec postojowy bezdźwigniowy działający na oś napędową , sterowany zaworem umieszczonym w kabinie kierowcy. Układ wyposażony w ABS i ASR lub w EBS. Hamulce tarczowe na wszystkich osiach.
4.13. Nadwozie i konstrukcja nośna
Autobus musi być co najmniej autobusem niskowejściowym, tzn. musi posiadać co najmniej pierwsze i drugie drzwi bezstopniowe o wysokości wejścia od poziomu podłoża max. 370 mm. Autobusy muszą posiadać niską podłogę od przodu do co najmniej tylnej krawędzi drzwi drugich i co najwyżej 1 stopień poprzeczny za drugimi drzwiami.
Nadwozie i konstrukcja nośna podłogi autobusu wykonane w technologiach, pozwalających na wieloletnią eksploatację bez konieczności wykonywania naprawy głównej, w szczególności - wykonywania napraw blacharskich nadwozia. Poszycie zewnętrzne bez śladów korozji i uszkodzeń.
4.14. Układy drzwiowe
Drzwi dwuskrzydłowe otwierane do wewnątrz w układzie 2-2-0. Obsługa drzwi elektropneumatyczna. Wszystkie drzwi wyposażone w system ochrony pasażera przed ściśnięciem przy zamykaniu oraz blokadę niezamierzonego ruchu drzwi po obsłudze zaworu bezpieczeństwa.
4.15. Wentylacja wnętrza autobusu kabina kierowcy i przestrzeń pasażerska
Wentylacja kabiny kierowcy za pomocą okna opuszczanego elektrycznie z lewej strony miejsca kierowcy i nawiewami umieszczonymi w desce rozdzielczej.
Wentylacja przestrzeni pasażerskiej za pomocą klap dachowych sterowanych elektrycznie z miejsca pracy kierowcy i uchylnymi oknami.
Wentylacja realizowana poprzez klimatyzację całopojazdową.
4.16. Ogrzewanie wnętrza autobusu
Ogrzewanie kabiny kierowcy przez kanał powietrzny i dysze wylotowe. Sterowanie ogrzewaniem zapewnia kierowcy co najmniej dwustopniową regulację prędkości obrotowej wentylatora nadmuchu.
Ogrzewanie przestrzeni pasażerskiej konwektorami i systemem nagrzewnic min. 2 szt. włączanych termostatem lub regulatorem.
Moc nagrzewnic zapewniająca utrzymanie temperatury we wnętrzu autobusu od +10oC do +15oC przy temperaturze zewnętrznej -15oC.
4.17. Instalacja elektryczna
Instalacja elektryczna w systemie CAN-BUS powinna spełniać następujące warunki:
Złącza przewodów i urządzeń jednoznacznie i czytelnie, numerycznie opisane.
Złącza i urządzenia przekaźniki, sterowniki, włączniki itp. w szczelnie zamkniętych schowkach zabezpieczonych przed wilgocią preferowane umieszczenie tablicy rozdzielczej wewnątrz autobusu w miejscu najmniej narażonym na skutki kolizji drogowych.
Wiązki przewodów ułożone w szczelnie zamkniętych kanałach lub przewodach chroniących je przed zabrudzeniami i wilgocią w czasie eksploatacji, szczególnie w warunkach zimowych.
Wydzielony przedział na akumulatory, wyposażony w wózek lub szufladę wykonane ze stali nierdzewnej lub zabezpieczone przed korozją, np. tworzywami sztucznymi.
Trzy lusterka zewnętrzne w tym 1 sferyczne z prawej strony, elektrycznie regulowane
z miejsca kierowcy i elektrycznie podgrzewane; wszystkie przystosowane do szybkiego demontażu.
Autobus musi być wyposażony w system detekcji oraz gaszenia pożaru w komorze silnika.
4.18. System informacji pasażerskiej i inne wyposażenie elektroniczne
1. Komplet nowych diodowych elektronicznych tablic informacyjnych (tablica przednia pełnowymiarowa na szerokość autobusu, dwurzędowa o minimalnej rozdzielczości 16 diod w pionie i 112 w poziomie, raster 15 mm, wyświetlająca numer linii i kierunek jazdy. Obudowa o maks. wymiarach dł/wys/gr 1860/300/30, boczna o minimalnej rozdzielczości 16 diod w pionie i 84 w poziomie, raster 10 mm, wyświetlająca numer linii i kierunek jazdy, obudowa o maks. wymiarach dł/wys/gr 960 240 30, tylna o minimalnej rozdzielczości 16 diod w pionie i 28 w poziomie, raster 10 mm, wyświetlająca numer linii, obudowa o maks. wymiarach dł wys gr 400 240 30, wewnętrzna dwurzędowa kolor czerwony lub zbliżony, o rozdzielczości 16 diod w pionie i 120 w poziomie, dająca możliwość wyświetlania numeru linii i kierunku jazdy, przystanek bieżący oraz następny, daty, godziny, imienin oraz dodatkowych treści zaprogramowanych przez zamawiającego, 2 nowe kasowniki elektroniczne zamontowane na słupkach pionowych przy I i II drzwiach. Nowy komputer pokładowy z ekranem dotykowym oraz klawiszami funkcyjnymi zamontowany w kabinie kierowcy, gwarantujący sterowanie tablicami informacyjnymi i kasownikami, umożliwiający kontakt radiowy z serwerem bazodanowym po przesłaniu danych zapisanych w komputerze pokładowym lub w razie przerwania transmisji zrzut danych poprzez kartę SD oraz spełniający następujący zakres rejestrowanych danych:
2. sterowanie urządzeniami informacji pasażerskiej tablice elektroniczne, zapowiedzi, obsługa kasowników, zużycie paliwa, gwałtowne hamowanie pojazdu, nadmierne przyspieszanie, jazda na biegu neutralnym, prędkość obrotowa silnika, czas pracy silnika w czasie postoju pojazdu, temperatura płynu chłodzącego, czas pracy ogrzewania, , itd.
3. Powyższe parametry udostępni producent pojazdu poprzez szynę CAN lub analogowo.
4. Tablice, diodowe, kasowniki, komputer pokładowy muszą być zunifikowane z systemem użytkowanym przez Zamawiającego tj Pakiet PIXEL 3.
Moduł zapowiedzi głosowej podłączony do głośników umieszczonych w przestrzenia pasażerskiej. Radiomodem z GPS.
4.19. Instalacja dodatkowa:
1. Automat do sprzedaży biletów jednorazowych z dodatkowym modułem biletu elektronicznego, zgodny z systemem eksploatowanym przez Zamawiającego, dodatkowo 1 kaseta na bilon. Automat zamontowany w rejonie II drzwi.
Instalacja do systemu biletu elektronicznego - system zostanie wskazany przez Zamawiającego.

2. Urządzenie wyposażone w radioodtwarzacz CD, wzmacniacz, mikrofon, głośniki umożliwiające komunikowanie się kierowcy z pasażerami min. 1 głośnik w kabinie kierowcy i min. 4 głośniki
w przedziale pasażerskim, antenę.

3. System cyfrowego monitoringu zainstalowany w autobusie umożliwiający wykonanie nagrań wideo z kamer kolorowych. Tworzą go, obowiązkowo:
3 szt. kamer kolorowych umieszczonych wewnątrz autobusu w rejonie I, II drzwi i tyłu pojazdu, w podsufitowych, kopułowych obudowach antywandalowych bez ostrych krawędzi,
1 szt. kamery kolorowej w obudowie jak wyżej, skierowanej przed autobus obejmującej polem widzenia obszar przed autobusem,
1 szt. kamery kolorowej szerokokątnej umieszczonej z prawej strony pojazdu obejmującej polem widzenia obszar całego prawego boku pojazdu,
monitor ciekłokrystaliczny umieszczony w kabinie kierowcy, zapewniający możliwość oglądania obrazów z pojedynczej kamery jak i ze wszystkich kamer jednocześnie,
cyfrowe urządzenie rejestrujące.
System monitoringu musi rejestrować min. 72 godzinny cykl pracy autobusu i posiadać zabezpieczenia przed dostępem osób nieuprawnionych. Kamery muszą posiadać rozdzielczość minimalną - 700 linii, minimalna czułość kamer - 0,2 luxa.

4. Jeśli Zamawiający nie posiada systemu monitoringu zaoferowanego przez Wykonawcę, Wykonawca:
dostarczy oprogramowanie umożliwiające przeglądanie i archiwizacje danych za pomocą stacji dokującej podłączonej do komputera PC przy pomocy złącza USB,
zapewni możliwość przekazywania zarejestrowanego materiału dowodowego wraz z niezbędnym oprogramowaniem do przeglądania zapisu lub plikiem uruchamiającym odczyt, przekazywanie plików nie może być związane z ograniczeniami licencyjnymi,
przeglądanie materiałów wg rożnych kryteriów: daty , czasu, numeru kamery, numeru pojazdu, możliwość przeglądania obrazu w przedziale czasu, przewijania obrazu do tyłu i do przodu z różnymi prędkościami, zatrzymanie obrazu i jego wydruku oraz zapisanie w formie pliku.
Naklejki na zewnątrz pojazdu: Pojazd monitorowany przy I i II drzwiach.
Wszystkie elementy ww systemów muszą być odporne na czynniki zewnętrzne i mieć możliwość pracy w temperaturze od -30oC do +50oC oraz być odporne na wstrząsy i wibracje charakterystyczne dla pracy autobusów komunikacji miejskiej.
4.20. Zbiornik paliwa
Zbiornik paliwa o pojemności min. 150 dm3. Wlew zbiornika paliwa zamykany zamknięciem
typu Bartelt.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 222859

Data publikacji: 2013-10-24

Nazwa:
Miejski Zakład Komunikacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Pile

Ulica: ul. Łączna 4

Numer domu: 4

Miejscowość: Piła

Kod pocztowy: 64-920

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 067 2129701

Numer faxu: 067 2139702

Regon: 57090501800000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: spółka prawa handlowego

Inny rodzaj zamawiającego: spółka prawa handlowego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
dostawa 1 jednego używanego autobusu klasy MAXI, klasa M-3.

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
dostawa 1 jednego używanego autobusu klasy MAXI, klasa M-3 dla potrzeb komunikacji autobusowej.
I.Wymagania formalne i warunki techniczne, jakie muszą być spełnione przez oferowany autobus:
1. Autobus musi spełniać wymagania określone w przepisach prawa zawartych w Dziale III ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym Dz. U. z 1997 r., nr 98 poz. 602 z późn. zm, oraz odpowiadać warunkom technicznym określonym w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia Dz.U. z 2003 r. nr 32, poz. 262
2. Zamawiający wymaga aby oferowany typ autobusu został wyprodukowany nie później niż w 2004 r., legitymował się udokumentowanym przebiegiem nie wyższym aniżeli 560 tys. km.
3. Oferowany w niniejszym postępowaniu przetargowym autobus musi być autobusem o wysokim stopniu unifikacji stosowanych komponentów.
4. Oferowany autobus musi spełniać następujące warunki:
4.1.Wymiary zewnętrzne, pojemność i masa autobusu
długość całkowita - od 11,5 m do 12,0 m,szerokość całkowita - min. 2,5 m,
całkowita ilość miejsc - min. 50,ilość pasażerskich miejsc siedzących - min. 36,dopuszczalna masa całkowita DMC - do 18 000 kg.
4.2. Silnik
Silnik czterosuwowy, rzędowy, 6-cylindrowy, chłodzony cieczą, wysokoprężny z bezpośrednim wtryskiem paliwa, spełniający - minimum - normę czystości spalin EURO 3 o pojemności skokowej od 6 dm3 do 6,5 dm3 i turbodoładowany, o mocy maksymalnej netto minimum 190 kW, umiejscowiony z tyłu pojazdu.
4.3. Skrzynia biegów
Automatyczna, 6-biegowa skrzynia biegów ze zintegrowanym retarderem intarderem, producenta posiadającego przedstawicielstwo w Polsce.
4.4 Koła i ogumienie
Felgi o rozmiarze 7,5 x 22,5. Opony w dobrym stanie, bezdętkowe, typu miejskiego, rozmiar na wszystkich osiach: 275 70 R22,5.
Pojazd wyposażony w koło zapasowe.
4.5. Okna
Co najmniej 4 okna boczne uchylne. Szyby boczne podwójne. Okno po lewej stronie miejsca pracy kierowcy ogrzewane elektrycznie. Szyba przednia jednoczęściowa.
4.6. Poręcze i uchwyty
Poręcze, dla stojących pasażerów, pionowe i poziome. Obowiązkowo dodatkowe uchwyty paskowe tzw. lejce.
4.7. Siedzenia dla pasażerów
Siedzenia dla pasażerów zalecane przez Wykonawcę - szkielety z tworzywa sztucznego lub stalowe. Wykładzina tapicerowana bez widocznych śladów zużycia z możliwością łatwego zmywania, demontażu i montażu.
4.8 Stanowisko dla niepełnosprawnych
Stanowisko do mocowania wózków inwalidzkich wraz z przyciskiem informującym o zamiarze wysiadania przez osobę niepełnosprawną.
4.9 Kabina kierowcy
Wydzielona - półzamknięta. Siedzenie kierowcy pneumatycznie amortyzowane, z regulacją wysokości. Pulpit kierowcy VDO.
4.10. Ogrzewanie dodatkowe
Piec dodatkowego ogrzewania wodnego z układem nadmuchu ciepłego powietrza i sterowaniem.
4.11. Układ zawieszenia
Zawieszenie pneumatyczne z szybkowymiennymi elementami sprężynującymi w postaci miechów ze zintegrowanym, elastycznym ogranicznikiem skoku. Układ poziomowania i tzw. przyklęku autobusu realizowany przez układ ECAS.
4.12. Układ hamulcowy
Hamulec główny pneumatyczny, dwuobwodowy, nadciśnieniowy, okładziny hamulcowe bezazbestowe; hamulec postojowy bezdźwigniowy działający na oś napędową , sterowany zaworem umieszczonym w kabinie kierowcy. Układ wyposażony w ABS i ASR lub w EBS. Hamulce tarczowe na wszystkich osiach.
4.13. Nadwozie i konstrukcja nośna
Autobus musi być co najmniej autobusem niskowejściowym, tzn. musi posiadać co najmniej pierwsze i drugie drzwi bezstopniowe o wysokości wejścia od poziomu podłoża max. 370 mm. Autobusy muszą posiadać niską podłogę od przodu do co najmniej tylnej krawędzi drzwi drugich i co najwyżej 1 stopień poprzeczny za drugimi drzwiami.
Nadwozie i konstrukcja nośna podłogi autobusu wykonane w technologiach, pozwalających na wieloletnią eksploatację bez konieczności wykonywania naprawy głównej, w szczególności - wykonywania napraw blacharskich nadwozia. Poszycie zewnętrzne bez śladów korozji i uszkodzeń.
4.14. Układy drzwiowe
Drzwi dwuskrzydłowe otwierane do wewnątrz w układzie 2-2-0. Obsługa drzwi elektropneumatyczna. Wszystkie drzwi wyposażone w system ochrony pasażera przed ściśnięciem przy zamykaniu oraz blokadę niezamierzonego ruchu drzwi po obsłudze zaworu bezpieczeństwa.
4.15. Wentylacja wnętrza autobusu kabina kierowcy i przestrzeń pasażerska
Wentylacja kabiny kierowcy za pomocą okna opuszczanego elektrycznie z lewej strony miejsca kierowcy i nawiewami umieszczonymi w desce rozdzielczej.
Wentylacja przestrzeni pasażerskiej za pomocą klap dachowych sterowanych elektrycznie z miejsca pracy kierowcy i uchylnymi oknami.
Wentylacja realizowana poprzez klimatyzację całopojazdową.
4.16. Ogrzewanie wnętrza autobusu
Ogrzewanie kabiny kierowcy przez kanał powietrzny i dysze wylotowe. Sterowanie ogrzewaniem zapewnia kierowcy co najmniej dwustopniową regulację prędkości obrotowej wentylatora nadmuchu.
Ogrzewanie przestrzeni pasażerskiej konwektorami i systemem nagrzewnic min. 2 szt. włączanych termostatem lub regulatorem.
Moc nagrzewnic zapewniająca utrzymanie temperatury we wnętrzu autobusu od +10oC do +15oC przy temperaturze zewnętrznej -15oC.
4.17. Instalacja elektryczna
Instalacja elektryczna w systemie CAN-BUS powinna spełniać następujące warunki:
Złącza przewodów i urządzeń jednoznacznie i czytelnie, numerycznie opisane.
Złącza i urządzenia przekaźniki, sterowniki, włączniki itp. w szczelnie zamkniętych schowkach zabezpieczonych przed wilgocią preferowane umieszczenie tablicy rozdzielczej wewnątrz autobusu w miejscu najmniej narażonym na skutki kolizji drogowych.
Wiązki przewodów ułożone w szczelnie zamkniętych kanałach lub przewodach chroniących je przed zabrudzeniami i wilgocią w czasie eksploatacji, szczególnie w warunkach zimowych.
Wydzielony przedział na akumulatory, wyposażony w wózek lub szufladę wykonane ze stali nierdzewnej lub zabezpieczone przed korozją, np. tworzywami sztucznymi.
Trzy lusterka zewnętrzne w tym 1 sferyczne z prawej strony, elektrycznie regulowane
z miejsca kierowcy i elektrycznie podgrzewane; wszystkie przystosowane do szybkiego demontażu.
Autobus musi być wyposażony w system detekcji oraz gaszenia pożaru w komorze silnika.
4.18. System informacji pasażerskiej i inne wyposażenie elektroniczne
1. Komplet nowych diodowych elektronicznych tablic informacyjnych (tablica przednia pełnowymiarowa na szerokość autobusu, dwurzędowa o minimalnej rozdzielczości 16 diod w pionie i 112 w poziomie, raster 15 mm, wyświetlająca numer linii i kierunek jazdy. Obudowa o maks. wymiarach dł/wys/gr 1860/300/30, boczna o minimalnej rozdzielczości 16 diod w pionie i 84 w poziomie, raster 10 mm, wyświetlająca numer linii i kierunek jazdy, obudowa o maks. wymiarach dł/wys/gr 960 240 30, tylna o minimalnej rozdzielczości 16 diod w pionie i 28 w poziomie, raster 10 mm, wyświetlająca numer linii, obudowa o maks. wymiarach dł wys gr 400 240 30, wewnętrzna dwurzędowa kolor czerwony lub zbliżony, o rozdzielczości 16 diod w pionie i 120 w poziomie, dająca możliwość wyświetlania numeru linii i kierunku jazdy, przystanek bieżący oraz następny, daty, godziny, imienin oraz dodatkowych treści zaprogramowanych przez zamawiającego, 2 nowe kasowniki elektroniczne zamontowane na słupkach pionowych przy I i II drzwiach. Nowy komputer pokładowy z ekranem dotykowym oraz klawiszami funkcyjnymi zamontowany w kabinie kierowcy, gwarantujący sterowanie tablicami informacyjnymi i kasownikami, umożliwiający kontakt radiowy z serwerem bazodanowym po przesłaniu danych zapisanych w komputerze pokładowym lub w razie przerwania transmisji zrzut danych poprzez kartę SD oraz spełniający następujący zakres rejestrowanych danych:
2. sterowanie urządzeniami informacji pasażerskiej tablice elektroniczne, zapowiedzi, obsługa kasowników, zużycie paliwa, gwałtowne hamowanie pojazdu, nadmierne przyspieszanie, jazda na biegu neutralnym, prędkość obrotowa silnika, czas pracy silnika w czasie postoju pojazdu, temperatura płynu chłodzącego, czas pracy ogrzewania, , itd.
3. Powyższe parametry udostępni producent pojazdu poprzez szynę CAN lub analogowo.
4. Tablice, diodowe, kasowniki, komputer pokładowy muszą być zunifikowane z systemem użytkowanym przez Zamawiającego tj Pakiet PIXEL 3.
Moduł zapowiedzi głosowej podłączony do głośników umieszczonych w przestrzenia pasażerskiej. Radiomodem z GPS.
4.19. Instalacja dodatkowa:
1. Automat do sprzedaży biletów jednorazowych z dodatkowym modułem biletu elektronicznego, zgodny z systemem eksploatowanym przez Zamawiającego, dodatkowo 1 kaseta na bilon. Automat zamontowany w rejonie II drzwi.
Instalacja do systemu biletu elektronicznego - system zostanie wskazany przez Zamawiającego.

2. Urządzenie wyposażone w radioodtwarzacz CD, wzmacniacz, mikrofon, głośniki umożliwiające komunikowanie się kierowcy z pasażerami min. 1 głośnik w kabinie kierowcy i min. 4 głośniki
w przedziale pasażerskim, antenę.

3. System cyfrowego monitoringu zainstalowany w autobusie umożliwiający wykonanie nagrań wideo z kamer kolorowych. Tworzą go, obowiązkowo:
3 szt. kamer kolorowych umieszczonych wewnątrz autobusu w rejonie I, II drzwi i tyłu pojazdu, w podsufitowych, kopułowych obudowach antywandalowych bez ostrych krawędzi,
1 szt. kamery kolorowej w obudowie jak wyżej, skierowanej przed autobus obejmującej polem widzenia obszar przed autobusem,
1 szt. kamery kolorowej szerokokątnej umieszczonej z prawej strony pojazdu obejmującej polem widzenia obszar całego prawego boku pojazdu,
monitor ciekłokrystaliczny umieszczony w kabinie kierowcy, zapewniający możliwość oglądania obrazów z pojedynczej kamery jak i ze wszystkich kamer jednocześnie,
cyfrowe urządzenie rejestrujące.
System monitoringu musi rejestrować min. 72 godzinny cykl pracy autobusu i posiadać zabezpieczenia przed dostępem osób nieuprawnionych. Kamery muszą posiadać rozdzielczość minimalną - 700 linii, minimalna czułość kamer - 0,2 luxa.

4. Jeśli Zamawiający nie posiada systemu monitoringu zaoferowanego przez Wykonawcę, Wykonawca:
dostarczy oprogramowanie umożliwiające przeglądanie i archiwizacje danych za pomocą stacji dokującej podłączonej do komputera PC przy pomocy złącza USB,
zapewni możliwość przekazywania zarejestrowanego materiału dowodowego wraz z niezbędnym oprogramowaniem do przeglądania zapisu lub plikiem uruchamiającym odczyt, przekazywanie plików nie może być związane z ograniczeniami licencyjnymi,
przeglądanie materiałów wg rożnych kryteriów: daty , czasu, numeru kamery, numeru pojazdu, możliwość przeglądania obrazu w przedziale czasu, przewijania obrazu do tyłu i do przodu z różnymi prędkościami, zatrzymanie obrazu i jego wydruku oraz zapisanie w formie pliku.
Naklejki na zewnątrz pojazdu: Pojazd monitorowany przy I i II drzwiach.
Wszystkie elementy ww systemów muszą być odporne na czynniki zewnętrzne i mieć możliwość pracy w temperaturze od -30oC do +50oC oraz być odporne na wstrząsy i wibracje charakterystyczne dla pracy autobusów komunikacji miejskiej.
4.20. Zbiornik paliwa
Zbiornik paliwa o pojemności min. 150 dm3. Wlew zbiornika paliwa zamykany zamknięciem
typu Bartelt.

Kody CPV:
341214005 (Autobusy niskopodłogowe)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 29/11/2013

Informacja na temat wadium: 6000,00 zł słownie:sześćtysięcyzłotych

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku udziału

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać , że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie, zrealizował przynajmniej 1 dostawę na min. 1 używany autobus.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku udziału

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku udziału

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca wykaże, że dysponuje środkami finansowymi lub posiadanie zdolności kredytowej w wysokości 200 000 zł. słownie : dwieście tysięcy złotych .

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SIWZ.
2. Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu, ( w przypadku podmiotów występujących wspólnie).
3. Projekt umowy- załącznik nr 3do SIWZ.
4. Oświadczenie dotyczące przynależności do grupy kapitałowej wraz z listą podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów lub informację o tym, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej - załącznik nr 4 do SIWZ.
5. Wykaz dostaw - załącznik nr 5do SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: bip.mzk.pila.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: bip.mzk.pila.pl

Data składania wniosków, ofert: 04/11/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania: siedziba Zamawiającego pok. 5, parter

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

245838 / 2008-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 341214005 (Autobusy niskopodłogowe)
Dostawa jednego, fabrycznie nowego autobusu niskopodłogowego przeznaczonego do regularnej komunikacji miejskiej w ramach zadania inwestycyjnego pn. Odnowienie linii autobusowych wraz z niezbędną infrastrukturą transportu publicznego i taborem dla miasta Ostrowa Wielkopolskiego

335374 / 2011-10-14 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. - Komorniki (wielkopolskie)
CPV: 341214005 (Autobusy niskopodłogowe)
Dostawa loco ZUK Spółka z o.o. 3 fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów jednej marki ZUK/AN/2011

299416 / 2009-08-31 - Inny: Komunikacja Miejska

Miejski Zakład Komunikacji SA - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 341214005 (Autobusy niskopodłogowe)
Przetarg nieograniczony na zakup 5 autobusów niskopodłogowych dla Miasta Ostrowa Wielkoposlkiego w ramach regionalnego programu operacyjnego Województwa Wielkopolskiego PRIORYTET II , działanie 2.5 , Schemat II.

241922 / 2008-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 341214005 (Autobusy niskopodłogowe)
Dostawa jednego, fabrycznie nowego autobusu niskopodłogowego przeznaczonego do regularnej komunikacji miejskiej w ramach zadania inwestycyjnego pn. Odnowienie linii autobusowych wraz z niezbędną infrastrukturą transportu publicznego i taborem dla miasta Ostrowa Wielkopolskiego

379076 / 2009-10-29 - Inny: Komunikacja Miejska

Miejski Zakład Komunikacji SA - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 341214005 (Autobusy niskopodłogowe)
Przetarg nieograniczony na zakup 5 autobusów niskopodłogowych dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w ramach regionalnego programu operacyjnego Województwa Wielkopolskiego PRIORYTET II , działanie 2.5 , Schemat II .