Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

239700 / 2012-07-06 - Administracja samorządowa / Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży (Łomża)

Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów dla uczestników projektu pn. Razem ku samodzielności-Integracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w ramach Poddziałania 7.1.2 Działanie 7.1 Priorytet VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu dla uczestników projektu pn. Razem ku samodzielności-Integracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w ramach Poddziałania 7.1.2 Działanie 7.1 Priorytet VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,- w wymiarze godzin zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz.U.2005, nr 217, poz. 1834 z późn. zm.) - kursów zawodowych wyszczególnionych poniższej:
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: I (termin realizacji lipiec - 31 października 2012)
1. Kurs operatora koparko -ładowarki kl. III - 19 osób.
2. Kurs operatora ładowarki jednonaczyniowej kl. III - 1 osoby.
3. Kurs operatora koparki kl. III - 2 osoby.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: II (termin realizacji 3 wrzesień - 30 listopada 2012)
4. Kurs spawania metodą MAG - 10 osób.
5. Kurs spawania metodą TIG - 10 osób.
6. Kurs spawania metodą MMA (elektroda otulona) - 1 osoba.
7. Kurs spawania blach spoinami czołowymi (metoda MAG i TIG) - 1 osoba.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: III (termin realizacji lipiec - 31 października 2012)
8. Kurs gastronomiczny z obsługą kasy fiskalnej - 13 osób.
9. Kelner - barman - 2 osoby.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: IV (termin realizacji lipiec - sierpień)
10. Obsługa kasy fiskalnej+ terminali kart płatniczych - 25 osoby (23 lipiec - 3 sierpnia 2012).
11. Sprzedawca+ fakturowanie - 15 osób (lipiec - sierpień) .
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: V (termin realizacji lipiec - 31 październik 2012)
12. Kadry i płace z elementami księgowości - 11 osób.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: VI (termin realizacji lipiec - wrzesień 2012)
13. Kurs kosmetyczny z elementami wizażu i stylizacji paznokci - 12 osób.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: VII (termin realizacji 23 lipiec - 31 sierpnia 2012)
14. Kurs fryzjerski - 9 osób.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: VIII (termin realizacji październik 2012)
15. Florystyka-bukieciarstwo - 7 osób.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: IX (termin realizacji sierpień 2012)
16. Kurs opiekuna osób zależnych (opiekun osób starszych/chorych/niepełnosprawnych, opiekunka dziecięca, opiekun środowiskowy) - 6 osób.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: X (termin realizacji lipiec - listopad 2012)
17. Podstawy obsługi komputera z pakietem MS Office - 9 osób (wrzesień - listopad 2012).
18. Obsługa komputera-poziom średniozaawansowany - 4 osoby (lipiec - wrzesień 2012).
19. Grafika komputerowa - 5 osób (23 lipca - 14 sierpnia 2012).
20. Programowanie AUTOCAD, AUTOCAD 2 - 1 osoba (lipiec - sierpień 2012).
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: XI (termin realizacji - sierpień 2012)
21. Instruktor jazdy konnej - 1 osoba.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: XII (termin realizacji sierpień - 31 października 2012)
22. Elektronika samochodowa - 1 osoba.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: XIII (termin realizacji sierpień - październik 2012)
23. Kurs pielęgniarki środowiskowej - 1 osoba.
Podane ilości osób biorących udział w kursach są ilościami szacunkowymi. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia liczby osób skierowanych na szkolenie w przypadku, gdy wystąpi okoliczność, że zbędnym, niemożliwym lub koniecznym stanie się przeprowadzenie szkolenia dla mniejszej lub większej liczby osób niż wskazano.

Miejsce i termin realizacji zamówienia - poszczególnych kursów zostały sprecyzowane i znajdują się w załączniku nr 7 - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.

Z uwagi na fakt, iż część uczestników projektu uczestniczy w różnych formach wsparcia, a często realizują więcej niż 1 kurs Wykonawca składający ofertę musi uwzględnić podany w załączniku nr 7 sposób organizacji szkolenia.

Z uwagi na wysoki udział osób niepełnosprawnych w projekcie, wymaga się aby kursy, które mają być realizowane w mieście Łomża odbywały się w miejscu o dogodnej lokalizacji (blisko dworca PKS tj. nie dalej niż 500 m, jeżeli Wykonawca nie znajdzie takiego miejsca, nie dalej niż 300 m od przystanku MPK linii 8 lub 10) lub aby wykonawca zapewnił bezpłatny transport uczestników z dworca PKS do miejsca szkolenia i z powrotem . W związku z uczestnictwem w projekcie kilku osób niepełnosprawnych ruchowo wymaga się, aby kurs nr 10 - Obsługa kasy fiskalnej+ terminali kart płatniczych oraz kurs nr 19 - Grafika komputerowa odbywały się w miejscu bez barier architektonicznych dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.
Wymagania stawiane wykonawcom:
1. Wykonawca powinien posiadać zgodę na realizację szkoleń w danym zakresie, a program i czas trwania szkolenia musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa wytycznymi.
2. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia sal dydaktycznych, specjalistycznych pracowni wyposażonych w niezbędny sprzęt i urządzenia zapewniające bezpieczne szkolenie oraz przygotowanie do egzaminu.
3. W przypadku konieczności wynikającej z przepisów BHP Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia uczestnikom kursu osprzętu i odzieży ochronnej.
4. Wykonawca jest zobowiązany do sfinansowania kosztów przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich (przeprowadzonych przez lekarza medycyny pracy mających na celu stwierdzenie zdolności do odbycia kursu oraz podjęcia zatrudnienia zgodnego z kierunkiem szkolenia) czy kosztów wyrobienia książeczki zdrowia (dotyczy I oraz II części zamówienia) . Koszt należy uwzględnić w ogólnej cenie kursu.
5. Wykonawca ma obowiązek zapewnić wszystkie materiały dydaktyczne niezbędne do realizacji szkolenia. Materiały te należy uwzględnić w kalkulacji kosztów szkolenia. Ponadto każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać na własność: program szkolenia i harmonogram zajęć.
6. Uczestnicy podczas szkolenia będą mieli bezpieczne i higieniczne warunki nauki, swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych i niezbędnych środków czystości.
7. Uczestnikom szkolenia każdego dnia należy zapewnić catering, w skład którego ma wejść: kawa, herbata, woda mineralna, ciastka kruche lub sztukowe (różnego rodzaju), kanapki.
8. Wykonawca ma obowiązek ubezpieczyć uczestników szkoleń od następstw nieszczęśliwych wypadków i dostarczyć kserokopię zawartej polisy ubezpieczeniowej do Zamawiającego. Koszt ubezpieczenia NNW należy ująć w cenie.
9. Wszystkie dokumenty dotyczące realizacji przedmiotowych działań będą zawierały informację o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz aktualne logotypy, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
10. Budynek i sale szkoleniowe muszą być oznakowane informacją o nazwie szkolenia, czasie trwania kursu, numerze sali, w której odbywają się zajęcia ( musza też zawierać logotypy POKL, EFS oraz informacje o realizowanym projekcie).
11. Każdy kurs niekończący się egzaminem państwowym musi kończyć się egzaminem przed komisją powołaną przez organizatora szkolenia i wydaniem zaświadczenia potwierdzającego posiadanie kwalifikacji zawodowych zgodne z załącznikiem nr 2 do rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 31 poz. 216).
12. Po zakończeniu każdego kursu uczestnik otrzyma 2 zaświadczenia:
a. zaświadczenie, które w treści musi zawierać w szczególności: dane osobowe uczestnika - absolwenta kursu (z datą i miejscem urodzenia), nazwę organizatora kursu, termin realizacji kursu, cel kursu, miejscowość i datę wydania zaświadczenia, podpis i pieczęć Wykonawcy uprawnionego do wydania zaświadczenia, nazwę zajęć edukacyjnych i wymiar godzin zajęć praktycznych oraz teoretycznych w zakresie poszczególnych modułów kursu.
b. zaświadczenie zawierające dane wymienione w pkt. a wraz z umieszczonymi oznaczeniami Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz adnotacja: Projekt ,Razem ku samodzielności-Integracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

13. Wykonawca sporządzi protokół z egzaminu kończącego kurs
14. Wykonawca zobowiązuje się do archiwizacji dokumentów dotyczących przebiegu działań edukacyjnych, motywacyjnych i doradczych do 31.12.2020 r.
15. Ponadto wyłoniony wykonawca będzie zobowiązany do:
a. Tydzień po rozpoczęciu kursu Jednostka Szkoleniowa zobowiązana jest dostarczyć do Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Łomży potwierdzone (za zgodność z oryginałem) kopie zaświadczeń o przeprowadzeniu badań lekarskich w przypadku kursów, w których warunkiem uczestnictwa jest pozytywny wynik badań.
b. Po zakończeniu kursu Jednostka Szkoleniowa zobowiązana jest dostarczyć do Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Łomży potwierdzone (za zgodność z oryginałem):
1)kserokopię dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego tematy zajęć edukacyjnych i wymiar godzin oraz listę obecności z własnoręcznymi podpisami uczestników kursu (mogą stanowić one załącznik do dziennika zajęć),
2)potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych
3)kserokopie zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji,
4)kserokopię rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji,
5)imienny wykaz osób, które nie ukończyły kursu,
6)kserokopię protokołu egzaminacyjnego
7)ankiety ewaluacyjne

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 239700

Data publikacji: 2012-07-06

Nazwa: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży

Ulica: ul. Szosa Zambrowska 1/27

Numer domu: 1

nr_miesz: 27

Miejscowość: Łomża

Kod pocztowy: 18-400

Województwo / kraj: podlaskie

Numer telefonu: (086) 215 69 42

Numer faxu: (086) 215 69 70

Adres strony internetowej: www.pcpr.powiatlomzynski.pl

Regon: 45067128900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów dla uczestników projektu pn. Razem ku samodzielności-Integracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w ramach Poddziałania 7.1.2 Działanie 7.1 Priorytet VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu dla uczestników projektu pn. Razem ku samodzielności-Integracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w ramach Poddziałania 7.1.2 Działanie 7.1 Priorytet VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,- w wymiarze godzin zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz.U.2005, nr 217, poz. 1834 z późn. zm.) - kursów zawodowych wyszczególnionych poniższej:
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: I (termin realizacji lipiec - 31 października 2012)
1. Kurs operatora koparko -ładowarki kl. III - 19 osób.
2. Kurs operatora ładowarki jednonaczyniowej kl. III - 1 osoby.
3. Kurs operatora koparki kl. III - 2 osoby.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: II (termin realizacji 3 wrzesień - 30 listopada 2012)
4. Kurs spawania metodą MAG - 10 osób.
5. Kurs spawania metodą TIG - 10 osób.
6. Kurs spawania metodą MMA (elektroda otulona) - 1 osoba.
7. Kurs spawania blach spoinami czołowymi (metoda MAG i TIG) - 1 osoba.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: III (termin realizacji lipiec - 31 października 2012)
8. Kurs gastronomiczny z obsługą kasy fiskalnej - 13 osób.
9. Kelner - barman - 2 osoby.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: IV (termin realizacji lipiec - sierpień)
10. Obsługa kasy fiskalnej+ terminali kart płatniczych - 25 osoby (23 lipiec - 3 sierpnia 2012).
11. Sprzedawca+ fakturowanie - 15 osób (lipiec - sierpień) .
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: V (termin realizacji lipiec - 31 październik 2012)
12. Kadry i płace z elementami księgowości - 11 osób.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: VI (termin realizacji lipiec - wrzesień 2012)
13. Kurs kosmetyczny z elementami wizażu i stylizacji paznokci - 12 osób.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: VII (termin realizacji 23 lipiec - 31 sierpnia 2012)
14. Kurs fryzjerski - 9 osób.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: VIII (termin realizacji październik 2012)
15. Florystyka-bukieciarstwo - 7 osób.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: IX (termin realizacji sierpień 2012)
16. Kurs opiekuna osób zależnych (opiekun osób starszych/chorych/niepełnosprawnych, opiekunka dziecięca, opiekun środowiskowy) - 6 osób.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: X (termin realizacji lipiec - listopad 2012)
17. Podstawy obsługi komputera z pakietem MS Office - 9 osób (wrzesień - listopad 2012).
18. Obsługa komputera-poziom średniozaawansowany - 4 osoby (lipiec - wrzesień 2012).
19. Grafika komputerowa - 5 osób (23 lipca - 14 sierpnia 2012).
20. Programowanie AUTOCAD, AUTOCAD 2 - 1 osoba (lipiec - sierpień 2012).
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: XI (termin realizacji - sierpień 2012)
21. Instruktor jazdy konnej - 1 osoba.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: XII (termin realizacji sierpień - 31 października 2012)
22. Elektronika samochodowa - 1 osoba.
CZĘŚĆ ZAMÓWIENIA: XIII (termin realizacji sierpień - październik 2012)
23. Kurs pielęgniarki środowiskowej - 1 osoba.
Podane ilości osób biorących udział w kursach są ilościami szacunkowymi. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia liczby osób skierowanych na szkolenie w przypadku, gdy wystąpi okoliczność, że zbędnym, niemożliwym lub koniecznym stanie się przeprowadzenie szkolenia dla mniejszej lub większej liczby osób niż wskazano.

Miejsce i termin realizacji zamówienia - poszczególnych kursów zostały sprecyzowane i znajdują się w załączniku nr 7 - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.

Z uwagi na fakt, iż część uczestników projektu uczestniczy w różnych formach wsparcia, a często realizują więcej niż 1 kurs Wykonawca składający ofertę musi uwzględnić podany w załączniku nr 7 sposób organizacji szkolenia.

Z uwagi na wysoki udział osób niepełnosprawnych w projekcie, wymaga się aby kursy, które mają być realizowane w mieście Łomża odbywały się w miejscu o dogodnej lokalizacji (blisko dworca PKS tj. nie dalej niż 500 m, jeżeli Wykonawca nie znajdzie takiego miejsca, nie dalej niż 300 m od przystanku MPK linii 8 lub 10) lub aby wykonawca zapewnił bezpłatny transport uczestników z dworca PKS do miejsca szkolenia i z powrotem . W związku z uczestnictwem w projekcie kilku osób niepełnosprawnych ruchowo wymaga się, aby kurs nr 10 - Obsługa kasy fiskalnej+ terminali kart płatniczych oraz kurs nr 19 - Grafika komputerowa odbywały się w miejscu bez barier architektonicznych dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.
Wymagania stawiane wykonawcom:
1. Wykonawca powinien posiadać zgodę na realizację szkoleń w danym zakresie, a program i czas trwania szkolenia musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa wytycznymi.
2. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia sal dydaktycznych, specjalistycznych pracowni wyposażonych w niezbędny sprzęt i urządzenia zapewniające bezpieczne szkolenie oraz przygotowanie do egzaminu.
3. W przypadku konieczności wynikającej z przepisów BHP Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia uczestnikom kursu osprzętu i odzieży ochronnej.
4. Wykonawca jest zobowiązany do sfinansowania kosztów przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich (przeprowadzonych przez lekarza medycyny pracy mających na celu stwierdzenie zdolności do odbycia kursu oraz podjęcia zatrudnienia zgodnego z kierunkiem szkolenia) czy kosztów wyrobienia książeczki zdrowia (dotyczy I oraz II części zamówienia) . Koszt należy uwzględnić w ogólnej cenie kursu.
5. Wykonawca ma obowiązek zapewnić wszystkie materiały dydaktyczne niezbędne do realizacji szkolenia. Materiały te należy uwzględnić w kalkulacji kosztów szkolenia. Ponadto każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać na własność: program szkolenia i harmonogram zajęć.
6. Uczestnicy podczas szkolenia będą mieli bezpieczne i higieniczne warunki nauki, swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych i niezbędnych środków czystości.
7. Uczestnikom szkolenia każdego dnia należy zapewnić catering, w skład którego ma wejść: kawa, herbata, woda mineralna, ciastka kruche lub sztukowe (różnego rodzaju), kanapki.
8. Wykonawca ma obowiązek ubezpieczyć uczestników szkoleń od następstw nieszczęśliwych wypadków i dostarczyć kserokopię zawartej polisy ubezpieczeniowej do Zamawiającego. Koszt ubezpieczenia NNW należy ująć w cenie.
9. Wszystkie dokumenty dotyczące realizacji przedmiotowych działań będą zawierały informację o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz aktualne logotypy, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
10. Budynek i sale szkoleniowe muszą być oznakowane informacją o nazwie szkolenia, czasie trwania kursu, numerze sali, w której odbywają się zajęcia ( musza też zawierać logotypy POKL, EFS oraz informacje o realizowanym projekcie).
11. Każdy kurs niekończący się egzaminem państwowym musi kończyć się egzaminem przed komisją powołaną przez organizatora szkolenia i wydaniem zaświadczenia potwierdzającego posiadanie kwalifikacji zawodowych zgodne z załącznikiem nr 2 do rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 31 poz. 216).
12. Po zakończeniu każdego kursu uczestnik otrzyma 2 zaświadczenia:
a. zaświadczenie, które w treści musi zawierać w szczególności: dane osobowe uczestnika - absolwenta kursu (z datą i miejscem urodzenia), nazwę organizatora kursu, termin realizacji kursu, cel kursu, miejscowość i datę wydania zaświadczenia, podpis i pieczęć Wykonawcy uprawnionego do wydania zaświadczenia, nazwę zajęć edukacyjnych i wymiar godzin zajęć praktycznych oraz teoretycznych w zakresie poszczególnych modułów kursu.
b. zaświadczenie zawierające dane wymienione w pkt. a wraz z umieszczonymi oznaczeniami Unii Europejskiej Europejski Fundusz Społeczny i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz adnotacja: Projekt ,Razem ku samodzielności-Integracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

13. Wykonawca sporządzi protokół z egzaminu kończącego kurs
14. Wykonawca zobowiązuje się do archiwizacji dokumentów dotyczących przebiegu działań edukacyjnych, motywacyjnych i doradczych do 31.12.2020 r.
15. Ponadto wyłoniony wykonawca będzie zobowiązany do:
a. Tydzień po rozpoczęciu kursu Jednostka Szkoleniowa zobowiązana jest dostarczyć do Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Łomży potwierdzone (za zgodność z oryginałem) kopie zaświadczeń o przeprowadzeniu badań lekarskich w przypadku kursów, w których warunkiem uczestnictwa jest pozytywny wynik badań.
b. Po zakończeniu kursu Jednostka Szkoleniowa zobowiązana jest dostarczyć do Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Łomży potwierdzone (za zgodność z oryginałem):
1)kserokopię dziennika zajęć edukacyjnych zawierającego tematy zajęć edukacyjnych i wymiar godzin oraz listę obecności z własnoręcznymi podpisami uczestników kursu (mogą stanowić one załącznik do dziennika zajęć),
2)potwierdzenie odbioru materiałów szkoleniowych
3)kserokopie zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji,
4)kserokopię rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie kursu i uzyskanie kwalifikacji,
5)imienny wykaz osób, które nie ukończyły kursu,
6)kserokopię protokołu egzaminacyjnego
7)ankiety ewaluacyjne

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 13

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: oświadczenie wykonawcy

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Program szkolenia. Harmonogram wykonania zamówienia

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
W przypadku zmniejszenia się liczby osób objętych szkoleniem, wysokość wynagrodzenia zostanie obniżona, proporcjonalnie do zmniejszenia się zakresu zamówienia

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.pcpr.powiatlomzynski.pl, www.powiatlomzynski.pl/bip

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży, ul. Szosa Zambrowska 1/27, 18-400 Łomża..

Data składania wniosków, ofert: 13/07/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży, ul. Szosa Zambrowska 1/27, 18-400 Łomża.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Program Operacyjny Kapitał Ludzki Poddziałania ,Poddziałania 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie Działanie 7.1 Priorytet VII. - Projekt Razem ku samodzielności- Integracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Wiedza i doświadczenie:
2. Wykonali w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym czasie co najmniej , wymagania stawiane dla Wykonawców ubiegających się o realizację części I- X, trzy usługi szkoleniowe dla minimum 5 osób każda z zakresu wskazanego w przedmiocie zamówienia, zaś dla części XI, XII i XIII - przeszkolenie co najmniej 1 osoby w wymaganym zakresie- zgodnie z załącznikiem nr 4 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Potencjał techniczny: oświadczenie wykonawcy

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dysponuje osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat posiadanych kwalifikacji, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia w zakresie niezbędnym do wykonania zamówienia, oraz informację o podstawie dysponowania tymi osobami

Sytuacja ekonomiczna: oświadczenie wykonawcy

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Zorganizowanie kursu składającego się z 3 modułów Operator koparko -ładowarki kl.III, Operator ładowarki jednonaczyniowej do 2,5 m3 , klasa III, Operator jednonaczyniowej koparki 0,8m3 kl.III

Opis:
Operator koparko -ładowarki kl.III
LICZBA UCZESTNIKÓW: 19
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : lipiec- 31 październik 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża, ewentualnie miejscowość oddalona najdalej 15 km od Łomży,
W przypadku szkolenia poza Łomżą Wykonawca ma obowiązek zapewnić dojazd z miasta do miejsca szkolenia oraz z miejsca szkolenia do miasta Łomża,
CEL SZKOLENIA: jest przygotowanie uczestników do uzyskania kwalifikacji w zawodzie operatora koparko-ładowarki w zakresie III klasy uprawnień.
ORGANIZACJA SZKOLENIA: istotnym warunkiem zamówienia jest przeprowadzenie zajęć w systemie weekendowym (tj. w soboty i niedziele), w godz. od 8:00 do 16:00. Zajęcia teoretyczne mogą odbywać się w jednej grupie, natomiast zajęcia praktyczne muszą być realizowane z podziałem na dwie grupy.

WYMAGANIA DODATKOWE:

Program szkolenia musi być sporządzony zgodnie z Modułowymi Programami Szkolenia Zawodowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. z 2001r. Nr 118 poz. 1263).
Wykonawca skieruje każdego z uczestników projektu na obowiązkowe badania lekarskie uprawniające do uczestnictwa w kursie.
Planowana liczba godzin dla każdego uczestnika wynosi ogółem 202 godzin zegarowych, w tym 86 godzin zajęć praktycznych.
Zakres kursu powinien zawierać co najmniej takie moduły jak: Użytkowanie eksploatacyjne, Dokumentacja techniczna, BHP, Podstawy elektrotechniki, Silniki spalinowe, Elementy hydrauliki, Budowa koparko - ładowarki, Technologia robót, Zajęcia praktyczne
Szkolenie praktyczne powinno odbywać się pod nadzorem instruktora szkolenia. Każde szkolenie powinno być poprzedzone pokazem (instruktażem) przeprowadzonym przez instruktora szkolenia. W programie szkolenia należy przewidzieć czas dla powtórzenia ćwiczeń, które przysporzyły uczestnikom najwięcej trudności.
Oprócz zaświadczeń uczestnik kursu, po zdaniu odpowiedniego egzaminu, ma otrzymać następujące certyfikaty:
a. Świadectwo potwierdzające pozytywny wynik egzaminu wydane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego
b. Książka operatora maszyn roboczych

Operator ładowarki jednonaczyniowej do 2,5 m3 , klasa III.
LICZBA UCZESTNIKÓW: 1
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : lipiec- do 31 październik 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: preferowane miasto Łomża,
W przypadku szkolenia poza Łomżą w miejscowości oddalonej najdalej 15 km od Łomży, Wykonawca ma obowiązek zapewnić dojazd z miasta do miejsca szkolenia oraz z miejsca szkolenia do miasta Łomża,
W przypadku szkolenia poza Łomżą w miejscowości oddalonej dalej niż 30 km od Łomży, Wykonawca ma obowiązek zapewnić zakwaterowanie i wyżywienie
CEL SZKOLENIA: do uzyskania kwalifikacji w zawodzie operatora maszyn i urządzeń roboczych budowlanych i drogowych w zakresie III klasy uprawnień.
ORGANIZACJA SZKOLENIA: istotnym warunkiem zamówienia jest przeprowadzenie zajęć w systemie weekendowym (tj. w soboty i niedziele)., w godz. od 8:00 do 16:00. Z uwagi na fakt, iż kierowane na kurs są 2 osoby, Zamawiający dopuszcza dołączenie kursantów do innej grupy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym

WYMAGANIA DODATKOWE:

Program szkolenia musi być sporządzony zgodnie z Modułowymi Programami Szkolenia Zawodowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. z 2001r. Nr 118 poz. 1263).
Program szkolenia powinien być zatwierdzony przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy oraz zawierać co najmniej takie moduły jak: Użytkowanie eksploatacyjne, Dokumentacja techniczna, Bezpieczeństwo i higiena pracy, Podstawy elektrotechniki, Silniki spalinowe, Elementy hydrauliki, Budowa koparki jednonaczyniowej, Technologia robót, Zajęcia praktyczne
Wykonawca skieruje każdego z uczestników projektu na obowiązkowe badania lekarskie uprawniające do uczestnictwa w kursie.
Planowana liczba godzin dla każdego uczestnika wynosi ogółem 202 godzin zegarowych, w tym 86 godzin zajęć praktycznych.
Szkolenie praktyczne powinno odbywać się pod nadzorem instruktora szkolenia. Każde szkolenie powinno być poprzedzone pokazem (instruktażem) przeprowadzonym przez instruktora szkolenia. W programie szkolenia należy przewidzieć czas dla powtórzenia ćwiczeń, które przysporzyły uczestnikom najwięcej trudności.
Oprócz zaświadczeń uczestnik kursu, po zdaniu odpowiedniego egzaminu, ma otrzymać następujące certyfikaty:
a. Świadectwo potwierdzające pozytywny wynik egzaminu wydane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego
książka operatora maszyn roboczych


Operator jednonaczyniowej koparki 0,8m3 kl.III
LICZBA UCZESTNIKÓW: 2
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : lipiec- do 31 październik 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: preferowane miasto Łomża,
W przypadku szkolenia poza Łomżą w miejscowości oddalonej najdalej 15 km od Łomży, Wykonawca ma obowiązek zapewnić dojazd z miasta Łomża do miejsca szkolenia oraz z miejsca szkolenia do miasta Łomża,
W przypadku szkolenia poza Łomżą w miejscowości oddalonej dalej niż 30 km od Łomży, Wykonawca ma obowiązek zapewnić zakwaterowanie i wyżywienie
CEL SZKOLENIA: przygotowanie uczestników do pracy na stanowisku operatora koparki
jednonaczyniowej do 0,8 m3 klasa III.
ORGANIZACJA SZKOLENIA: istotnym warunkiem zamówienia jest przeprowadzenie zajęć w systemie weekendowym (tj. w soboty i niedziele). Z uwagi na fakt, iż kierowane na kurs jest 1 osoba, Zamawiający dopuszcza dołączenie kursanta do innej grupy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym

WYMAGANIA DODATKOWE:

Program szkolenia musi być sporządzony zgodnie z Modułowymi Programami Szkolenia Zawodowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. z 2001r. Nr 118 poz. 1263).
Program szkolenia powinien być zatwierdzony przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy oraz zawierać co najmniej takie moduły jak : użytkowanie eksploatacyjne, dokumentacja techniczna, bezpieczeństwo i higiena pracy, podstawy elektrotechniki, silniki spalinowe, elementy hydrauliki, budowa koparek, technologia robót, zajęcia praktyczne
Wykonawca skieruje każdego z uczestników projektu na obowiązkowe badania lekarskie uprawniające do uczestnictwa w kursie
Planowana liczba godzin dla każdego uczestnika wynosi ogółem 202 godzin zegarowych, w tym 86 godzin zajęć praktycznych.
Szkolenie praktyczne powinno odbywać się pod nadzorem instruktora szkolenia. Każde szkolenie powinno być poprzedzone pokazem (instruktażem) przeprowadzonym przez instruktora szkolenia. W programie szkolenia należy przewidzieć czas dla powtórzenia ćwiczeń, które przysporzyły uczestnikom najwięcej trudności.
Oprócz zaświadczeń uczestnik kursu, po zdaniu odpowiedniego egzaminu, ma otrzymać następujące certyfikaty:
a. Świadectwo potwierdzające pozytywny wynik egzaminu wydane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego
b. książka operatora maszyn roboczych

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Zorganizowanie kursu spawania metodą MAG , TIG, elektrodami otulonymi MMA , blach spoinami czołowymi (metoda MAG i TIG)

Opis:
Kurs spawania metodą MAG (135)
LICZBA UCZESTNIKÓW: 10
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : od 3 września do 30 listopada 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża
CEL SZKOLENIA: uzyskanie uprawnień spawalniczych w zakresie spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG-135
ORGANIZACJA SZKOLENIA: istotnym warunkiem zamówienia jest przeprowadzenie zajęć w dni robocze, w systemie popołudniowym

Kurs spawania metodą TIG (141)
LICZBA UCZESTNIKÓW: 10
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : od 3 września do 30 listopada 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża
CEL SZKOLENIA: uzyskanie uprawnień spawalniczych w zakresie spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG-141.
ORGANIZACJA SZKOLENIA: istotnym warunkiem zamówienia jest przeprowadzenie zajęć w dni robocze, w systemie popołudniowym

Kurs spawania elektrodami otulonymi MMA (111)
LICZBA UCZESTNIKÓW: 1
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : od 3 września do 30 listopada 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża
CEL SZKOLENIA: uzyskanie uprawnień spawalniczych w zakresie spawania elektrodami otulonymi MMA (111)
ORGANIZACJA SZKOLENIA: istotnym warunkiem zamówienia jest przeprowadzenie zajęć w dni robocze, w systemie popołudniowym

Kurs spawania blach spoinami czołowymi (metoda MAG i TIG)
LICZBA UCZESTNIKÓW: 1
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : od 3 września do 30 listopada 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża
CEL SZKOLENIA: uzyskanie uprawnień spawalniczych w zakresie spawania blach spoinami czołowymi metodą MAG-135 i TIG-141.
ORGANIZACJA SZKOLENIA: istotnym warunkiem zamówienia jest przeprowadzenie zajęć w dni robocze, w systemie popołudniowym


WYMAGANIA DODATKOWE:

Program szkolenia z zakresu spawania musi być zgodny z wytycznymi Instytutu Spawalnictwa
Wykonawca skieruje każdego z uczestników projektu na obowiązkowe badania lekarskie uprawniające do uczestnictwa w kursie
Baza szkoleniowa do przeprowadzenia zajęć znajdująca się na terenie Miasta Łomża w szczególności musi być zgodna
z wymaganiami instytucji uprawnionych do wydawania atestów/certyfikatów na prowadzenie szkoleń i egzaminów spawaczy, uzyskanych na podstawie wymagań instytucji podległych Ministrowi Gospodarki lub innemu właściwemu,
z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 27.04.2000 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych (Dz.U. z 2000 r., Nr 40, poz.470).

Kurs będzie kończyć się egzaminem zewnętrznym przeprowadzanym przez komisję powołaną przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. zgodnie z Wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach;
Oprócz certyfikatów kursanci otrzymają Książeczki Spawacza ze stosownym wpisem zgodnym z polską Normą wg wskazań Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach oraz Euro świadectwem w języku polskim i angielskim ze stosownym wpisem do książeczki Spawacza przedstawiciela PRS.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Zorganizowanie Kursu gastronomicznego z obsługą kasy fiskalnej i kursu Kelner - barman

Opis:
Kurs gastronomiczny z obsługą kasy fiskalnej

LICZBA UCZESTNIKÓW: 13
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : lipiec- 31 październik 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża
CEL SZKOLENIA: jest nabycie przez uczestników wiedzy i umiejętności służących do znalezienia pracy w gastronomii lub uruchomienia własnej działalności gospodarczej.
ORGANIZACJA SZKOLENIA: istotnym warunkiem zamówienia jest przeprowadzenie zajęć w systemie weekendowym (tj. w soboty i niedziele) w godz. od 8:00 d0 16:00.

WYMAGANIA DODATKOWE:
czas trwania szkolenia 140 godzin dydaktycznych przypadających na każdego uczestnika szkolenia, w tym nie mniej niż 120 godzin zajęć praktycznych
program szkolenia powinien uwzględniać zagadnienia z zakresu:
a) organizacja punktu gastronomicznego,
b) zagadnienia higieny w procesie produkcji żywności i obrocie żywnością
c) obsługa klienta- zagadnienia podstawowe,
d) dobierania, obsługiwania maszyn, urządzeń i sprzętu w małej gastronomii
e) dobieranie surowców i półproduktów do produkcji w małej gastronomii
f) przeprowadzenie obróbki wstępnej,
g) przygotowanie półproduktów do dalszej obróbki w małej gastronomii,
h) dokonywanie obróbki termicznej surowców i półproduktów w małej gastronomii,
i) sporządzanie różnymi technikami i metodami podstawowego asortymentu potraw i napojów,
j) planowanie posiłków i układnie menu,
k) porcjowanie i ekspedycja potraw w małej gastronomii,
l) dekorowanie potraw oraz stołu
m) przechowywanie i magazynowanie surowców, półproduktów i wyrobów gotowych w małej gastronomii,
n) praca przy kasie fiskalnej - rejestracji sprzedaży i programowania kas fiskalnych
kurs ma się odbywać w lokalu dostosowanym do prawidłowego przeprowadzenia zajęć praktycznych dla 13 osób, gdzie dostępny jest sprzęt kuchenny niezbędny do zrealizowania programu kursu, każdemu uczestnikowi należy zapewnić samodzielne stanowisko pracy.

Kelner - barman
LICZBA UCZESTNIKÓW: 2
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : lipiec-sierpień 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: preferowane miasto Łomża, w przypadku szkoleń odbywających się poza Łomżą do ceny kursu należy doliczyć koszty zakwaterowania i wyżywienia
CEL SZKOLENIA: celem szkolenia jest nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności oraz przygotowanie do pracy na stanowisku barman - barista i kelner
ORGANIZACJA SZKOLENIA: kurs należy przeprowadzić w okresie wakacyjnym (tj. lipiec-sierpień), w dni robocze (poniedziałek-piątek). Z uwagi na fakt, iż na kurs kierowane są 2 osoby, Zamawiający dopuszcza dołączenie kursantów do innej grupy, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.

WYMAGANIA DODATKOWE:

W czas trwania szkolenia 120 godzin dydaktycznych przypadających na każdego uczestnika szkolenia, w tym nie mniej niż 100 godzin zajęć praktycznych
Szkolenie powinno zawierać co najmniej zagadnienia:
z zakresu zawodu barmana:
wprowadzenie do zawodu barmana - wizerunek, obowiązki, etyka, organizacja pracy, bhp,
sprzęt barowy - rodzaje, nazwy, funkcjonowanie,
alkoholoznawstwo - kategorie/podział alkoholi, produkcja, zastosowanie,
zasady i technika komponowania napojów mieszanych - charakterystyka, podział, składniki,
zasady podawania napojów alkoholowych - serwowanie alkoholi, obsługa przy barze i stoliku,
wprowadzenie do zawodu barista
obowiązki, narzędzia, organizacja pracy, bhp,
podstawowe informacje o kawie - historia, gatunki, uprawa, pozyskiwanie, obróbka ziaren, magazynowanie, sposoby palenia,
espresso - sprzęt, etapy przygotowania, prawidłowe metody dozowania i ubijania,
napoje na bazie espresso,
zdobienie - wzory lane, rysowane.
z zakresu zawodu kelnera:
przestrzeganie zasad bhp, ppoŜ. w sali konsumenckiej
wykazywanie kultury osobistej i przestrzeganie etyki zawodowej
wyposażenie i obsługa sprzętu kelnerskiego w części konsumenckiej i ekspedycyjnej
przygotowanie poprzedzające obsługę
przygotowanie sali konsumenckiej
obsługiwanie w sali konsumenckiej
noszenie zastawy
serwowanie potraw
wydawanie śniadań
przygotowanie potraw w obecności konsumenta
serwowanie napojów bezalkoholowych zimnych i gorących
serwowanie napojów alkoholowych
organizacja przyjęć okolicznościowych
obsługa gości hotelowych przez kelnera
wystawianie rachunków

Wykonawca zapewni niezbędny sprzęt i lokal do zrealizowania programu kursu.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Zorganizowanie kursu składającego się z 2 modułów: Kurs obsługa kasy fiskalnej i terminali kart płatniczych oraz kurs sprzedawca i fakturowanie

Opis:
Kurs Obsługa kasy fiskalnej i terminali kart płatniczych

LICZBA UCZESTNIKÓW: 25 przynajmniej 2 grupy szkoleniowe
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : od 23.07.2012 do 03.08.2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża
CEL SZKOLENIA: nabycie praktycznych umiejętności posługiwania się kasą fiskalną i terminalami kart płatniczych
ORGANIZACJA SZKOLENIA: zajęcia skumulowane, przeprowadzone w ciągu 3 dni roboczych w godz. od 9:00 do 17:00, w terminie od 23.07.2012 do 03.08.2012


Kurs Sprzedawca z fakturowaniem

LICZBA UCZESTNIKÓW: 15
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : od dnia podpisania umowy do 31 sierpień 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża
CEL SZKOLENIA: przygotowanie uczestników szkolenia do pracy w zawodzie sprzedawcy
ORGANIZACJA SZKOLENIA: istotnym warunkiem zamówienia jest przeprowadzenie zajęć w dni robocze, 2 razy w tygodniu (poniedziałek, czwartek ) w godz. od 9:00 do 17:00, od 23 lipca do sierpnia

WYMAGANIA DODATKOWE:

Wymagana ilość godzin zajęć dydaktycznych dla każdego uczestnika szkolenia:
Kurs kasy fiskalnej: 20 godzin dydaktycznych
Kurs sprzedawca+ fakturowanie: 65 godzin dydaktycznych

Sposób organizacji kursu:
Kurs kasy fiskalnej: zajęcia skumulowane, przeprowadzone w ciągu 3 dni roboczych- wymaga się aby zajęcia odbyły się od 23.07.2012 do 03.08.2012);
UWAGA! Z uwagi na wymóg zapewnienia 1 kasy na 1 uczestnika szkolenia oraz ilość uczestników szkolenia Wykonawca zorganizuje zajęcia przynajmniej w 2 grupach.

(sprzedawca i fakturowanie) 2 razy w tygodniu (poniedziałek, czwartek ) w godz. od 9:00 do 17:00, od 23 lipca do 31 sierpnia 2012, (8 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć jak i przerwy między zajęciami) i będą zorganizowane w następujący sposób: w każdy dzień kursu odbędzie się 9 godzin dydaktycznych zajęć ( po 45 minut) oraz przerwy ( co najmniej 1 przerwa 30-minutowa oraz 3 przerwy 15-minutowe)

UWAGA!W związku z faktem, ze wszyscy kursanci biorący udział w kursie sprzedawca+ fakturowanie biorą też udział w kursie kasy fiskalnej realizacja tych dwóch kursów nie może odbywać się w jednym czasie.

Program powinien zawierać:

Kurs obsługa kasy fiskalnej i terminali kart płatniczych:
budowy kas fiskalnych
pracy przy kasie fiskalnej - rejestracji sprzedaży i programowania kas fiskalnych
obsługi urządzeń dodatkowych wspomagających pracę kasjera, w tym terminali kart płatniczych
obsługi kas fiskalnych w połączeniu z komputerowym systemem obsługi sprzedaży

kurs sprzedawca i fakturowanie

minimum sanitarnego
technik sprzedaży
obsługi klienta z wykorzystaniem aktywnych metod sprzedaży
pozyskiwania i obsługi nabywców
przyjmowania dostaw towarów oraz ich przygotowanie do sprzedaży
dokumentowania obrotu towaru, operacji rachunkowo - kasowych
marketingu i reklamy
fakturowanie i dokumentowanie sprzedaży
obsługa programów komputerowych służących do fakturowania

W trakcie zajęć praktycznych - dotyczy wykorzystania programów do fakturowania i obsługi kasy fiskalnej - wykonawca zapewnia 1 stanowisko komputerowe i jedno stanowisko kasy fiskalnej dla każdego uczestnika szkolenia

Z racji faktu, ze jeden z uczestników kursu obsługi kasy fiskalnej porusza się na wózku inwalidzkim wymaga się, aby lokal nie posiadał barier architektonicznych.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 5

Nazwa:
Zorganizowanie kursu: Kadry i płace z elementami księgowości

Opis:
Kurs Kadry i płace z elementami księgowości

LICZBA UCZESTNIKÓW: 11
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : lipiec- 15 październik 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża
CEL SZKOLENIA: praktyczne przygotowanie do pracy w charakterze pracownika ds. kadr i płac.
ORGANIZACJA SZKOLENIA: istotnym warunkiem zamówienia jest przeprowadzenie zajęć w systemie weekendowym (tj. soboty i niedziele w godz. od 8:00 do 16:00)


WYMAGANIA DODATKOWE:
Wymagana ilość godzin zajęć dydaktycznych przypadających na każdego uczestnika - 180, w tym 144 godziny przeznaczone na moduł kadry i płace, a 36 godzin na podstawy księgowości. Sposób organizacji zajęć: zajęcia muszą odbywać się w soboty i niedziele od 8:00 do 16:00 (8 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć jak i przerwy między zajęciami) i będą zorganizowane w następujący sposób: w każdy dzień kursu odbędzie się 9 godzin dydaktycznych zajęć ( po 45 minut) oraz przerwy ( co najmniej 1 przerwa 30-minutowa oraz 3 przerwy 15-minutowe)
Program powinien zawierać:
Prawo pracy (rodzaje umów o pracę, dokumentacja związana z zatrudnieniem, rozwiązywanie umów o pracę, świadectwo pracy, czas pracy)- 20 godz.
Płace - 56 godz.
Przychody ze stosunku pracy na podst. ustawy o podatku dochodowym (nieodpłatne świadczenie, zaliczki, koszty uzyskania przychodu, PIT 2, PIT 4R, PIT 11, składki ZUS)
Wynagrodzenia (pojęcia, składniki wynagrodzenia, wynagrodzenia za czas nieobecności w pracy, wynagrodzenia za czas choroby, ekwiwalent za urlop, naliczanie wynagrodzeń, ewidencja wynagrodzenia, wynagrodzenie z umów cywilno-prawnych, system wynagrodzeń za pracę (miesięczne, godzinowe, prowizyjne, akordowe, zadaniowe, w systemie mieszanym)
Ubezpieczenia 30h
Wypełnianie formularzy ubezpieczeniowych, ubezpieczenia społeczne i zdrowotne
Obsługa programu Płatnik - 18 godz.
Kadry i płace w ujęciu informatycznym - program Symfonia - 20 godz.,
Podstawy księgowości: prowadzenie ksiąg przychodów-rozchodów, rachunkowych, posługiwanie się księgowymi dokumentami, realizacja typowych operacji księgowych, dekretacje na kontach ksiąg, zestawień obrotów i sald- 36 godzin
Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym sprawdzającym nabyte przez uczestników umiejętności.
Zajęcia muszą odbywać się w salach szkoleniowych w siedzibie instytucji szkoleniowej lub w salach konferencyjnych, gdzie zapewnione są właściwe warunki BHP i p.poż. oraz zaplecze socjalne, w tym dostęp do WC zaopatrzony w środki higieny. Sale powinny być przestronne, odpowiednio oświetlone, wentylowane i wyposażone co najmniej w tablicę standardową lub flipchart.
Każdy z uczestników musi mieć zapewnione osobne miejsce oraz samodzielne stanowisko komputerowe. Do części zamówienia, w programie których przewidziane są zajęcia komputerowe Wykonawca musi zapewnić urządzenia peryferyjne tj. co najmniej 2 drukarki.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 15/10/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 6

Nazwa:
Zorganizowanie Kursu kosmetycznego z elementami wizażu i stylizacji paznokci

Opis:
Kurs kosmetyczny z elementami wizażu i stylizacji paznokci

LICZBA UCZESTNIKÓW: 12
Ilość grup szkoleniowych: 2 (6 osobowe)- w przypadku, gdy Wykonawca jest w stanie zapewnić 12 samodzielnych stanowisk pracy w salonie zajęcia mogą być zorganizowane dla wszystkich kursantów jednocześnie
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : 23 lipiec-14 sierpień dla wszystkich kursantów lub 23 lipiec-14 sierpień (I grupa) oraz 20 sierpień- 14 wrzesień 2012 (II grupa)
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża
CEL SZKOLENIA: zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu kosmetyki, wizażu i stylizacji paznokci.
ORGANIZACJA SZKOLENIA: szkolenie powinno odbywać się w dni robocze, w godz. od 9:00 do 16:00 ( 7 godzin zegarowych dziennie),

WYMAGANIA DODATKOWE:

Wymagana ilość godzin zajęć dydaktycznych - 120 godzin, w tym przynajmniej 100 godzin zajęć praktycznych przypadających na 1 uczestnika kursu
Kurs dla będzie odbywał się w godz. od 9:00 do 16:00 (7 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć jak i przerwy między zajęciami) i będą zorganizowane w następujący sposób: w każdy dzień kursu odbędzie się 8 godzin dydaktycznych zajęć ( po 45 minut) oraz przerwy ( np. 2 przerwy 30-minutowe)
W ramach przewidzianej kwoty powinny być przeprowadzone badania lekarskie (w tym w razie konieczności przeprowadzenie badań sanitarno-epidemiologicznych) kończące się wydaniem orzeczenia o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w kursach wykonane przed rozpoczęciem zajęć.
Szkolenie powinno obejmować zagadnienia z zakresu:
zorganizowanie stanowiska pracy, przygotowanie kosmetyków, narzędzi pracy
umiejętność przeprowadzenia wywiadu z klientem,
techniki wizażu i profesjonalnego makijażu
wykonywanie różnych rodzajów makijażu
techniki stylizacji - określenie typu urody i sylwetki, ubioru, korekcja stylu, zastosowanie dodatków, biżuterii
diagnostyka cery
pielęgnacja twarzy - zabiegi do wszystkich rodzajów cery (nawilżające, regenerujące, kolagenowe, dotleniające, stymulujące, liftingujące, z zastosowaniem aparatu do kawitacji, mikrodermabrazji), kwasy owocowe
oczyszczanie manualne, wykonywanie masażu twarzy
Henna rzęs i brwi, regulacja brwi
Pielęgnacja dłoni- preparaty używane do pielęgnacji dłoni i paznokci, zdobnictwo paznokci w tym: akrylem, żelem oraz przedłużanie paznokci, manicure francuski, manicure hybrydowy
pielęgnacja stóp - pedicure kosmetyczny, specjalistyczny, detoksykacja stóp,
Pielęgnacja ciała - zabiegi antycellulitowe, zabiegi detoksykujące, peelingi
Depilacja skóry przy użyciu wosku depilacja - wszystkie rodzaje wosków; obsługa aparatów i urządzeń stosowanych w kosmetyce z uwzględnieniem obowiązujących przepisów sanitarnych i BHP;
zapewnienie materiałów i narzędzi kosmetycznych potrzebnych do przeprowadzenia zajęć praktycznych
zapewnienie odpowiedniego miejsca prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych wyposażonego w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające prawidłową realizacji kształcenia, zapewniające bezpieczne i higieniczne warunki pracy i nauki. Zajęcia praktyczne muszą odbywać się w salonie kosmetycznym ( zajęcia praktyczne muszą być zorganizowane w taki sposób, by każdy uczestnik miał samodzielne stanowisko pracy)

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 7

Nazwa: Zorganizowanie Kursu fryzjerskiego

Opis:
Kurs fryzjerski

LICZBA UCZESTNIKÓW: 9
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : 23 lipiec- 31 sierpień 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża
CEL SZKOLENIA: przygotowanie do pracy w charakterze fryzjerki
ORGANIZACJA SZKOLENIA: kurs musi odbywać się w wakacje, w dni robocze od poniedziałku do czwartku, od 9:00 do 17:00, 4 razy w tygodniu

WYMAGANIA DODATKOWE:

Wymagana ilość godzin zajęć dydaktycznych - 120 godzin, w tym przynajmniej 100 godzin zajęć praktycznych przypadających na 1 uczestnika kursu
zajęcia muszą odbywać się w dni robocze (od poniedziałku do czwartku), od 9:00 do 17:00 (8 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć jak i przerwy między zajęciami) i będą zorganizowane w następujący sposób: w każdy dzień kursu odbędzie się 9 godzin dydaktycznych zajęć ( po 45 minut) oraz przerwy ( co najmniej 1 przerwa 30-minutowa oraz 3 przerwy 15-minutowe)
Szkolenie powinno obejmować zagadnienia z zakresu:
- organizacja stanowiska pracy oraz zasady BHP w zawodzie fryzjera
- mycie i masaż głowy
- strzyżenie damskie, męskie
- ondulacja trwała i wodna
- nowoczesne techniki koloryzacji (farbowanie całego porostu włosów, farbowanie odrostów
porostu włosów, balejaż -pasemka, kontrasty i refleksy we włosach)
- czesanie i stylizacja fryzur
- pielęgnacja włosów (dobór i charakterystyka odpowiednich środków)
- analiza kolorystyczna (dobór fryzury i koloru do typu urody)
zapewnienie odpowiedniego miejsca prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych wyposażonego w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające prawidłową realizacji kształcenia, zapewniające bezpieczne i higieniczne warunki pracy i nauki.
Wykonawca powinien zapewnić sprzęt oraz pakiet materiałów i narzędzi (w odpowiednim asortymencie i ilości) umożliwiający swobodne i efektywne przeprowadzenie wszystkich elementów zajęć praktycznych.

Zajęcia praktyczne muszą odbywać się w salonie fryzjerskim ( zajęcia praktyczne muszą być zorganizowane w taki sposób, by każdy uczestnik miał samodzielne stanowisko pracy, w razie konieczności należy podzielić uczestników na 2 grupy)

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 8

Nazwa: Zorganizowanie kursu Florystyka - bukieciarstwo

Opis:
Florystyka - bukieciarstwo

LICZBA UCZESTNIKÓW: 7
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : październik 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża
CEL SZKOLENIA: nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie florystyki
ORGANIZACJA SZKOLENIA: od poniedziałku do czwartku po 6 godzin, od 9:00 do 15:00

WYMAGANIA DODATKOWE:

Program szkolenia powinien obejmować 100 godzin dydaktycznych zajęć teoretycznych i praktycznych. W godzinach tych należy ująć ocenę końcową uczestnika szkolenia (np. w formie egzaminu, testu, itp.)
Sposób organizacji zajęć: zajęcia muszą odbywać się w dni robocze, od poniedziałku do czwartku, od 9:00 do 15:00 (6 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć jak i przerwy między zajęciami) i będą zorganizowane w następujący sposób: w każdy dzień kursu odbędzie się 7 godzin dydaktycznych zajęć ( po 45 minut) oraz przerwy ( np. 3 przerwy 15-minutowe)
Program szkolenia ma zawierać następujące zagadnienia:
sztuka kupowania kwiatów i zieleni ciętej,
przechowywanie i pielęgnacja roślin ciętych,
zasady tworzenia kompozycji roślinnych,
zasady i techniki układania bukietów okazjonalnych,
zasady i techniki układania kwiatów w naczyniach,
florystyka ślubna,
florystyka pogrzebowa,
zasady i techniki wykonywania stroików, wianków komunijnych i drobnych kwiatowych dekoracji,
techniki suszenia roślin i ich przechowywanie,
zasady i techniki wykonywania kompozycji z roślin zasuszonych i sztucznych,
aranżacja wnętrz kwiaciarni i kalkulacja kosztów
wikliniarstwo
kasa fiskalna

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 9

Nazwa:
Zorganizowanie Kursu opiekun osób zależnych (opiekun osób starszych/ chorych/ niepełnosprawnych, opiekunka dziecięca, opiekun środowiskowy)

Opis:
Kurs opiekun osób zależnych (opiekun osób starszych/chorych/niepełnosprawnych, opiekunka dziecięca, opiekun środowiskowy)

LICZBA UCZESTNIKÓW: 6
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : sierpień 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża
CEL SZKOLENIA: przygotowanie uczestników do udzielania pomocy i świadczenia usług opiekuńczych w odniesieniu do osób przewlekle chorych, samotnych i niesamodzielnych oraz opieki nad dzieckiem
ORGANIZACJA SZKOLENIA: szkolenie winno odbywać się w miesiącu sierpniu, zajęcia powinny być skumulowane i mają odbywać się w dni robocze, od poniedziałku do piątku, od 8:00 do16:00

WYMAGANIA DODATKOWE:
Program szkolenia powinien obejmować 120 godzin dydaktycznych zajęć teoretycznych i praktycznych. W godzinach tych należy ująć ocenę końcową uczestnika szkolenia (np. w formie egzaminu, testu, itp.)
Szkolenie odbywać się będzie od 8:00 do16:00 (8 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć jak i przerwy między zajęciami) i będą zorganizowane w następujący sposób: w każdy dzień kursu odbędzie się 9 godzin dydaktycznych zajęć ( po 45 minut) oraz przerwy ( co najmniej 1 przerwa 30-minutowa oraz 3 przerwy 15-minutowe
szkolenie powinno obejmować zagadnienia z zakresu:
roli i zadań opiekuna, etyki opiekuna, form opieki i pomocy ludziom starszym, chorym, niesamodzielnym
organizowania i planowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy
pielęgnowania podstawowego i opieki nad ludźmi przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi
przepisów prawa dotyczących działań pomocowych i realizacji opieki nad podopiecznymi
zasad udzielania pierwszej pomocy w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia podopiecznego
pomagania podopiecznemu w codziennych czynnościach domowych
aktywizowania podopiecznego do zwiększania jego samodzielności życiowej
mobilizowania podopiecznego do aktywnego spędzania czasu wolnego i rozwijania jego zainteresowań
pomocy przy usprawnianiu ruchowym chorego i niepełnosprawnego (elementy rehabilitacji i gimnastyki)
podejmowania współpracy ze środowiskiem podopiecznego, zespołami opiekuńczymi i terapeutycznymi
doradzanie w zakresie planowania i organizacji gospodarstwa domowego,
kontaktowanie się z różnego rodzaju instytucjami w celu rozwiązywania problemów zdrowotnych, materialnych, mieszkaniowych, rodzinnych i prawnych podopiecznego,
inicjowanie pozytywnych relacji międzyludzkich w najbliższym otoczeniu podopiecznego, a zwłaszcza z członkami jego rodziny
stosowanie podstawowych zasad i metod wychowania
stosowanie wybranych zabaw i gier wpływających na rozwój dziecka

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 10

Nazwa:
Zorganizowanie Kursu komputerowego skłądającego się z 4 modułów

Opis:
Kurs podstawy obsługi komputera z pakietem MS Office

LICZBA UCZESTNIKÓW: 9
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : wrzesień- listopad 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża
CEL SZKOLENIA: nabycie umiejętności samodzielnej pracy na komputerze
ORGANIZACJA SZKOLENIA: szkolenie zostanie przeprowadzone w systemie weekendowym (tj. w soboty i niedziele), od września, w godz. od 8:00 do 14:00,

program szkolenia musi być zrealizowany w łącznym wymiarze 120 godzin dydaktycznych na każdego uczestnika szkolenia
Sposób organizacji zajęć: zajęcia muszą odbywać się w soboty i niedziele od 8:00 do 14:00 (6 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć jak i przerwy między zajęciami) i będą zorganizowane w następujący sposób: w każdy dzień kursu odbędzie się 7 godzin dydaktycznych zajęć ( po 45 minut) oraz przerwy ( np. 3 przerwy 15-minutowe)
szkolenie powinno obejmować zagadnienia z zakresu:
1. Obsługa komputera, wprowadzenie do systemu Windows, drukowanie, budowa komputera klasy PC, urządzenia peryferyjne : układ klawiszy na klawiaturze, litery małe i wielkie, znaki diakrytyczne (polskie litery), funkcje poszczególnych klawiszy, ćwiczenia w pisaniu.
2. Poruszanie się w systemie Windows, dostosowanie środowiska pracy do własnych potrzeb: pasek start, mój komputer, pulpit, panel sterowania, drukarki, kosz (przenoszenie do kosza, opróżnianie kosza), moje dokumenty, przełączanie i zamykanie okien, rodzaje dokumentów, rozszerzenia plików, dostosowanie wyglądu pulpitu. Zapisywanie i usuwanie dokumentów: pliki i foldery, drzewo folderów, zapisywanie dokumentów w określonym miejscu, wyszukiwanie plików i folderów, kopiowanie danych do schowka i wklejanie.
3. Drukowanie - ustawianie parametrów wydruku: jakość wydruku, ustawianie papieru, rozmiar papieru, drukowanie dwustronne, kilka stron na arkuszu, wymiana pojemników z tuszem.
4. Edytor tekstu: dostosowywanie pasków narzędzi do swoich aktualnych potrzeb, tworzenie nowego dokumentu, wpisywanie tekstu, formatowanie tekstu , akapity, edytowanie tekstu, przenoszenie go i kopiowanie, ustawianie parametrów strony, stosowanie tabulatorów do rozmieszczania tekstu w kolumnach, wstawianie nagłówka i stopki, wstawianie wypunktowania, wybór punktorów, wstawianie i formatowanie pola tekstowego, wstawianie numerów stron.
5. Arkusz kalkulacyjny: arkusz kalkulacyjny - okno programu, omówienie menu, etapy tworzenia arkusza kalkulacyjnego, tworzenie nowego skoroszytu, wpisywanie danych do komórki, edycja komórek, scalanie komórek, automatyczne wypełnianie zakresu komórek, wprowadzanie prostych obliczeń, formatowanie tekstu i liczb.
6. Internet: strony WWW, poczta elektroniczna, komunikatory: zasady funkcjonowania sieci Internet, usługi internetowe - omówienie: (poczta elektroniczna, witryny internetowe, gry i aplikacje wykorzystujące łącza internetowe)
7. Przeglądarka internetowa: wpisywanie adresów stron WWW, szukanie stron internetowych w popularnych wyszukiwarkach, korzystanie z odsyłaczy, zapisywanie stron WWW, wypełnianie formularzy na stronach internetowych.
8. Poczta elektroniczna: zakładanie konta poczty elektronicznej, zarządzanie folderami poczty elektronicznej, odbieranie poczty elektronicznej, wysyłanie wiadomości z załącznikiem, książka adresowa.
9. Komunikatory internetowe na przykładzie Gadu-Gadu oraz Skype: założenie własnego konta w serwisie gadu-gadu, wyszukiwanie kontaktów, dodawanie do listy kontaktów, wpisywanie i wysyłanie wiadomości.
10. Urządzenia peryferyjne: kopiowanie płyt CD/DVD, wypalanie płyt CD audio, nagrywanie na płytach CD/DVD danych z wybranej lokalizacji, opis funkcjonowania skanera, rodzaje skanowania, ustawienie parametrów skanowania, skanowanie zdjęć i zapisywanie do pliku graficznego, rodzaje przenośnych pamięci USB, podłączenie do komputera, odczytywanie i zapisywanie danych na przenośnym dysku.
Wykonawca zapewnieni każdemu uczestnikowi szkolenia stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu (1 osoba - 1 komputer) oraz dostęp do przynajmniej 2 drukarek oraz pendrive o pojemności co najmniej 1 GB,

18. Kurs obsługi komputera-poziom średniozaawansowany

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: 4
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : lipiec-wrzesień 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża
CEL SZKOLENIA: nabycie praktycznych umiejętności obsługi komputera na poziomie średniozaawansowanym
ORGANIZACJA SZKOLENIA: szkolenie zostanie przeprowadzone w okresie wakacyjnym, w dni powszednie (po 3 dni w każdym tygodniu: tj. we wtorek, środę i piątek) w godz. od 9:00 do 17:00,

program szkolenia musi być zrealizowany w łącznym wymiarze 120 godzin dydaktycznych na każdego uczestnika szkolenia
Sposób organizacji zajęć: zajęcia muszą odbywać się 3 dni w każdym tygodniu: tj. we wtorek, środę i piątek) w godz. od 9:00 do 17:00, (8 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć jak i przerwy między zajęciami) i będą zorganizowane w następujący sposób: w każdy dzień kursu odbędzie się 9 godzin dydaktycznych zajęć ( po 45 minut) oraz przerwy ( co najmniej 1 przerwa 30-minutowa oraz 3 przerwy 15-minutowe
szkolenie powinno obejmować zagadnienia z zakresu:
1. Pogłębienie wiedzy o systemie operacyjnym Windows (m.in. instalowanie sterowników i oprogramowania, obsługa zewnętrznych nośników danych)
2. Poznanie bardziej zaawansowanych funkcji programu Microsoft Word (m.in. rozplanowanie tekstu w dokumencie, tabele i ich własności, nagłówki, stopki, przypisy i inicjały, korespondencja seryjna, wykresy, konspekty, punktory i numeracja, automatyczne spisy, style i formatowanie)
3. Arkusz kalkulacyjny Excel - opracowywanie danych w arkuszu, formatowanie arkusza, wykorzystanie funkcji matematycznych, statystycznych, funkcje daty i czasu, filtrowanie i wyszukiwanie danych (tabele przestawne)
4. Power Point - przygotowywanie prezentacji, tworzenie nowej prezentacji, formatowanie tekstu z elementami grafiki, animacje i efekty specjalne, dźwięk i film w prezentacji, wystąpienie wspomagane prezentacją
5. Internet ( w tym Outlook)
Wykonawca zapewnieni każdemu uczestnikowi szkolenia stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu (1 osoba - 1 komputer). pendrive o pojemności co najmniej 1 GB,


19. Grafika komputerowa i tworzenie stron www

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: 5
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : od dnia 23 lipca do 14 sierpnia 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: miasto Łomża
CEL SZKOLENIA: nabycie praktycznych umiejętności z zakresu grafiki komputerowej i tworzenia stron www
ORGANIZACJA SZKOLENIA: szkolenie zostanie przeprowadzone w okresie wakacyjnym, w dni powszednie, w godz. od 9:00 do 17:00, zajęcia skumulowane, nie mniej niż 4 razy w tygodniu ( nie mniej niż 36 godzin dydaktycznych tygodniowo)

program szkolenia musi być zrealizowany w łącznym wymiarze 120 godzin dydaktycznych na każdego uczestnika szkolenia
Sposób organizacji zajęć: zajęcia muszą odbywać się w godz. od 9:00 do 17:00, (8 godzin zegarowych dziennie, do których wlicza się zarówno czas realizacji zajęć jak i przerwy między zajęciami) i będą zorganizowane w następujący sposób: w każdy dzień kursu odbędzie się 9 godzin dydaktycznych zajęć ( po 45 minut) oraz przerwy ( co najmniej 1 przerwa 30-minutowa oraz 3 przerwy 15-minutowe
szkolenie powinno obejmować zagadnienia z zakresu:
obsługę graficznych programów wektorowych ( tworzenie i obróbka grafiki wektorowej - CorelDraw, Illustrator),
obsługę graficznych programów rastrowych ( tworzenie grafiki bitmapowej i komputerowa obróbka zdjęć - Photoshop, Photopaint),
animacje wektorowe i bitmapowe ( Flash, Corel RAVE, Image Rady),
tworzenie stron internetowych (optymalizacja grafiki www. - HTML, Flash, Image Rady), podstawy DTP ( QuarkxPress).
Wykonawca zapewnieni każdemu uczestnikowi szkolenia stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu (1 osoba - 1 komputer). pendrive o pojemności co najmniej 1 GB,
Z racji faktu iż jeden z uczestników kursu porusza się na wózku inwalidzkim wymaga się, aby lokal w którym odbędzie się kurs nie posiadał barier architektonicznych.

20. Programowanie AUTOCAD 1, AUTOCAD 2

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: 1
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : lipiec-sierpień 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: preferowane miasto Łomża, ewentualnie miejscowość oddalona nie dalej niż 150 km od Łomży
CEL SZKOLENIA: nabycie praktycznej umiejętności obsługi programu AutoCAD na poziomie podstawowym (AUTOCAD 1) oraz nauka wykorzystania zaawansowanych technik projektowania wspomaganego komputerowo (AUTOCAD 2).
ORGANIZACJA SZKOLENIA: Wykonawca może dołączyć uczestnika szkolenia do grupy szkoleniowej, po wcześniejszym uzgodnieniu z Wykonawcą

WYMAGANIA DODATKOWE:
wymagane jest przynajmniej 25 godzin dydaktycznych na każdy moduł szkolenia
Zakres szkolenia (AUTOCAD 1):
wprowadzenie do pracy z programem, wyświetlanie rysunku, ustawienia rysunku, współrzędne i podstawowe narzędzia rysunkowe, tworzenie i modyfikowanie geometrii dwuwymiarowej, zarządzanie cechami obiektów, techniki konstrukcyjne, obiekty tekstowe i ich style, wprowadzenie do wymiarowania, kreskowanie, wprowadzenie do wydruku
Zakres szkolenia (AUTOCAD 2):
efektywna praca z zestawami wyborów, zaawansowane typy obiektów, bloki i ich atrybuty, rysunki odnośników zewnętrznych, obrazy rastrowe, praca na arkuszach , obiekty aplikacji zewnętrznych, wymiarowanie w przestrzeni modelu i papieru, elementy dostosowawcze programu

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 11

Nazwa: Zorganizowanie kursu Instruktor jazdy konnej

Opis:
Instruktor jazdy konnej

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: 1
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : sierpień 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: na terenie Polski
CEL SZKOLENIA: uzyskanie uprawnień instruktora jazdy konnej
ORGANIZACJA SZKOLENIA: w przypadku kursu odbywającego się poza miastem Łomża należy do ceny kursu doliczyć koszty wyżywienia i zakwaterowania,


WYMAGANIA DODATKOWE:

Program szkolenia powinien zawierać takie zagadnienia jak:
Przepisy jeździeckie i kodeks drogowy
Teoria i metodyka rekreacji ruchowej
Prowadzenie jazdy w terenie, w ujeżdżalni i rajdy konne, ćwiczenia gimnastyczne nas koniu i ćwiczenia usprawniające do jazdy
Praca z klientem indywidulanym oraz z grupą
Instruowanie uczestników jazd, dobieranie klientom ćwiczeń
Organizacja rekreacji konnej (marketing, organizacja usług i imprez jeździeckich, hipoterapia)

Kurs zakończy się wydaniem:
zaświadczenia ukończenia kursu
certyfikatu ukończenia szkolenia w wersji polsko-angielskiej
legitymacji instruktorskiej

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 12

Nazwa:
Zorganizowanie kursu Diagnostyka elektrycznych i elektronicznych systemów samochodowych

Opis:
Diagnostyka elektrycznych i elektronicznych systemów
samochodowych


ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: 1
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : sierpień-31 października 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: Łomża lub miejscowość oddalona nie dalej niż 150 km od Łomży
CEL SZKOLENIA: przekazanie wiedzy dotyczącej budowy, działania oraz kontrola wybranych elementów za pomocą narzędzi diagnostycznych
ORGANIZACJA SZKOLENIA: organizacja szkolenia w systemie weekendowym

WYMAGANIA DODATKOWE:

Czas trwania szkolenia 40 godzin dydaktycznych
Program powinien zawierać następujące zagadnienia:
Instalacje elektryczne pojazdów samochodowych
Układy zapłonowe
Akumulatory i alternatory
Układy rozruchu
Czujniki, osprzęt elektryczny
Układy wtryskowe
Przepływomierze
Zintegrowane układy zapłonowo-wtryskowe
Magistrala CAN
Szeregowa transmisja danych, magistrale komunikacyjne
Aparatura pomiarowa
Ćwiczenia- diagnostyka elementów sterujących i wykonawczych za pomocą narzędzi specjalistycznych, Symulacja uszkodzeń oraz odczyt kodów błędów urządzeniem diagnostycznym
Praktyka- umiejętność posługiwania się urządzeniami diagnostycznymi jak: KTS, oscyloskop, multimetr oraz przykłady z praktyki warsztatowej częstych uszkodzeń wybranych elementów mechatronicznych i elektronicznych.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 13

Nazwa:
Zorganizowanie kursu pielęgniarki środowiskowej

Opis:
Kurs pielęgniarki środowiskowej

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: 1
TERMIN REALIZACJI USŁUGI : sierpień-październik 2012
MIEJSCE REALIZACJI USŁUGI: Łomża
CEL SZKOLENIA: uzyskanie uprawnień pielęgniarki środowiskowej
ORGANIZACJA SZKOLENIA: zaproponowany przez Wykonawcę

Program i czas trwania szkolenia musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa wytycznymi.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2012

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Podobne przetargi

8216 / 2014-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach - Suwałki (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa w zakresie przeprowadzenia w terminie do 14 marca 2013 r. w wymiarze 30 godzin dydaktycznych szkolenia dla nauczycieli biologii, chemii, fizyki, geografii, informatyki i matematyki w gimnazjach zgodnie z Programem szkoleń nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych w gimnazjach w ramach projektu ICT w nauczaniu przedmiotów matematycznych i przyrodniczych w gimnazjach

57551 / 2014-03-18 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży - Łomża (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i realizacja kursu pod nazwą Programowanie robotów przemysłowych na potrzeby projektu pn. Zaprogramuj swoją przyszłość - kierunki zamawiane w Łomży nr POKL.04.01.02-00-047/11-02 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki

34919 / 2011-01-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Hajnówce - Hajnówka (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia publicznego jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia o nazwie: Malarz

173628 / 2011-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Grajewo (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursów zawodowych dla beneficjentów projektu Dobry start, lepsze jutro - program aktywizacji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

339136 / 2013-08-22 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Rozwoju Regionalnego ARES S.A. w Suwałkach - Suwałki (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
usługi organizacji i przeprowadzenie szkoleń zawodowych w ramach projektu pn. Business class podlaskiego biznesu nr WND-POKL.08.01.01-20-096-12 Zadanie 4: usługa organizacji i przeprowadzenie szkolenia kosmetycznego z zakresu wizażu artystycznego w ramach projektu Business class podlaskiego biznesu.

164549 / 2014-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Augustów (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych dla uczestników projektu Razem łatwiej - integracja społeczno-zawodowa mieszkańców powiatu augustowskiego - II postępowanie

231951 / 2013-11-05 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży - Łomża (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja oraz przeprowadzenie kursu pod nazwą Uprawnienia SEP w zakresie obsługi i eksploatacji urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych do napięcia do 1kV wraz z egzaminem organizowanego w ramach Projektu Zaprogramuj swoją przyszłość - kierunki zamawiane w Łomży nr POKL.04.01.02-00-047/11 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki

154863 / 2014-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokółce - Sokółka (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie czterech kursów w zakresie pielęgnacji zieleni, prawa jazdy kat. C + kwalifikacja wstępna przyśpieszonej na przewóz rzeczy, asystenta personalno - księgowego z obsługą kasy fiskalnej oraz kursu spawacza dla uczestników Projektu: Program wsparcia społeczno - zawodowego dla osób objętych pomocą Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce

34908 / 2010-02-08 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny - Grądy Woniecko (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja kursów: obsługi komputera oraz technologa robót wykończeniowych wraz z aktywizacją zawodową

287176 / 2013-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie - Grajewo (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla beneficjentów projektu pt. Grajewskie Centrum Aktywnej Integracji

282766 / 2013-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Suwałki (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
USŁUGA PRZEPROWADZENIA SZKOLENIA ZAWODOWEGO W RAMACH PROJEKTU OD BIERNOŚCI DO AKTYWNOŚCI - NOWOCZESNY SPRZEDAWCA (z obsługą komputera, terminala, kasy fiskalnej)

348118 / 2011-10-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży - Łomża (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie 2 kursów zawodowych dla uczestników projektu w ramach realizacji projektu Razem ku samodzielności - Integracja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w ramach Poddziałania 7.1.2 Działanie 7.1 Priorytet VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

110695 / 2013-06-13 - Inny: jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Zakład Karny Czerwony Bór 2 - Łomża (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przeprowadzenie kursu introligatora dla 12 osób - D/Kw-KL-220/14/13

317730 / 2013-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Suwałki (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
USŁUGA PRZEPROWADZENIA SZKOLENIA ZAWODOWEGO W RAMACH PROJEKTU OD BIERNOŚCI DO AKTYWNOŚCI - Asystent osoby niepełnosprawnej.

43000 / 2012-02-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Wysokie Mazowieckie (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wysokiem Mazowieckiem w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pt. 50 PLUS wraca na rynek pracy

205055 / 2009-11-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wyłonienie wykonawcy usługi szkoleniowej w ramach realizacji projektu systemowego Województwa Podlaskiego pt. Doskonalenie kadr medycznych województwa podlaskiego w zakresie aktualnych metod diagnostycznych i terapeutycznych w chorobach cywilizacyjnych

119598 / 2010-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na przeprowadzenie szkolenia oraz doradztwa biznesowego w ramach projektu Załóż firmę - spełnij swoje marzenia

33592 / 2014-01-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach - Suwałki (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa w zakresie przeprowadzenia w terminie do 14 marca 2014 r. w wymiarze 30 godzin dydaktycznych szkolenia dla nauczycieli biologii, chemii, fizyki, geografii, informatyki i matematyki w gimnazjach zgodnie z Programem szkoleń nauczycieli przedmiotów matematycznych i przyrodniczych w gimnazjach w ramach projektu ICT w nauczaniu przedmiotów matematycznych i przyrodniczych w gimnazjach

475702 / 2013-11-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego - Białystok (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na pełnienie funkcji kadry szkoleniowej do prowadzenia zajęć na kursie kwalifikacyjnym z zakresu OLIGOFRENOPEDAGOGIKI

55154 / 2014-02-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach - Suwałki (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa w zakresie przeprowadzenia w terminie do 14 marca 2014 r. w wymiarze 30 godzin dydaktycznych szkolenia dla nauczycieli biologii, chemii, fizyki, geografii, informatyki i matematyki w gimnazjach zgodnie z Programem szkoleń nauczycieli przedmiotów matematycznych i przyrodniczych w gimnazjach w ramach projektu ICT w nauczaniu przedmiotów matematycznych i przyrodniczych w gimnazjach

109204 / 2010-04-16 - Inny: jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Zakład Karny Czerwony Bór 2 - Łomża (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przeprowadzenie kursu hydraulik - elektryk dla 6 osób

398106 / 2013-10-01 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Rozwoju Regionalnego ARES S.A. w Suwałkach - Suwałki (podlaskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa organizacji i przeprowadzenie szkolenia kosmetycznego - podologii w ramach projektu Business class podlaskiego biznesu WND-POKL.08.01.01-20-096-12.