334960 / 2009-09-28 - Administracja samorządowa / Gmina Końskie (Końskie)
Budowa przyłącza C.O. I C.C.W.U. przy Hali Sportowej,
ul. Kpt. Stoińskiego w Końskich
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie niezbędnych prac związanych z zadaniem inwestycyjnym pn.: Budowa przyłącza C.O. I C.C.W.U. przy Hali Sportowej, ul. Kpt. Stoińskiego w Końskich .
Wykonanie sieci i przyłączy ciepłowniczych o długości 2×43,8 m (1×DN50mm- ciepła woda i 1×DN32 -cyrkulacja; dla c.o. 2×DN80mm- bud. Stary oraz 2×DN50mm- bud. Nowy) oraz instalacji alarmowej sieci.
Projekt obejmuje technologie wykonania, przebudowy istniejących napowietrznych przyłączy cieplnych c.o. i c.c.w.u. z kotłowni gazowej K-2do Hali Sportowej na przyłącza podziemne w technologii rur preizolowanych ZPU MIEDZYRZECZ lub równoważne
z zachowaniem co najmniej takich samych parametrów ( po trasie istniejących )
w związku z projektowaną budową parkingu.
OPIS PROJEKTOWANYCH ROZWIĄZAŃ
1. Stan istniejący.
Istniejące przyłącza cieplne c.o. i c.c.w.u. z kotłowni gazowej K-2 do Hali sportowej
oraz do przewidzianego do likwidacji budynku wentylatorni wykonane są jako napowietrzne
i kolidują z projektowanymi parkingami.
2. Trasa przyłączy cieplnych.
Zgodnie z warunkami technicznymi projektuje sie przebudowę istniejących napowietrznych przyłączy cieplnych c.o. i c.c.w.u. na przyłącza podziemne ( po trasie istniejących ).
3. Profile przyłączy cieplnych.
Profile zostały opracowane w oparciu o mapy syt-wys w skali 1:500 oraz rzędne wysokościowe projektowanego terenu, podane w projekcie drogowym, zachowując zalecane przez producenta rur przykrycie śr. ok.1,2m. Dla zmiany kierunku ułożenia rurociągów wynikającego z zagospodarowania terenu oraz zastosowania metody samokompensacji, projektuje sie elementy prefabrykowane typu kolana 900, 450 oraz ukosowanie.
Dla zapewnienia odwodnienia rurociągów przyłączy zaprojektowano :
-Odgałęzienia odwadniające przyłączy c.c.w.u. do projektowanej studzienki odwadniającej St2,
-Odgałęzienia odwadniające przyłączy cieplnych c.o. do projektowanej studzienki odwadniającej St1.
Studzienki należy wykonać jako szczelne, prefabrykowane, usuwanie wody ze studzienek będzie realizowane za pomocą pompy pływakowej np.KP 150A1 f-my Grundfoss, będącej na wyposażeniu służb technicznych ZEC do istniejącej kanalizacji.
Dla umożliwienia odpowietrzenia i napowietrzenia rurociągów przyłączy zaprojektowano, króćce z zaworami kulowymi do zamontowania przed armatura odcinającą w kotłowni i hali sportowej po stronie przyłączy ( w trakcie normalnej eksploatacji zabezpieczone przed przypadkowym otwarciem - korkami zaślepiającymi).
4. Kolizje z istniejącym i projektowanym uzbrojeniem.
Przy pionowym usytuowaniu projektowanych przyłączy uwzględniono :
- wysokościowe posadowienie istniejących uzbrojeń,
- wysokościowe posadowienie projektowanych uzbrojeń.
Nie występują kolizje pionowe projektowanych przyłączy z istniejącym i projektowanym uzbrojeniem.
5. Roboty ziemne.
Rurociągi preizolowane należy układać w wykopie zgodnie z wytycznymi producenta rur ZPU MIEDZYRZECZ . Zaprojektowano układanie dwóch przyłączy c.o. i przyłącza c.c.w.u. we wspólnym wykopie, wykop należy wykonać zgodnie z rzędnymi podanymi na rys. profilu. Szerokość dna wykopu powinna zapewnić min. 15cm odstępu miedzy rurociągami i min. 15cm rurociągami a ściana wykopu. Na dnie wykopu wykonać podsypkę z piasku grubości 10 cm, nie zawierającego gliny, ostrych kamieni i innych ciał mogących uszkodzić rurę zewnętrzną - piasek zagęścić. Po wykonaniu robót montażowych i ich odbiorze rurociągi obsypać piaskiem do wysokości min. 10 cm powyżej górnej krawędzi rurociągów. Stopień
zagęszczenia powinien wynosić ID=1,0-0,68. Nad rurociągami ułożyć taśmę ostrzegawcza. Roboty ziemne w obrębie skrzyżowań z istniejącym uzbrojeniem wykonać ręcznie.
Zgodnie z wytycznymi producenta rur przy obciążeniu dynamicznym >=5T/os , zaprojektowano zabezpieczenie rurociągów płytami żelbetowymi 200x150x15, układanymi 30 cm nad projektowanymi rurociągami na bloczkach betonowych - miejsca zabezpieczeń pokazano na rys profilu schemacie montażowym.
Należy zrealizować poszerzenie wykopów przy załamaniach trasy oraz w miejscach gdzie następuje łączenie rur w wykopie.
6. Roboty instalacyjne.
Zaprojektowano przyłącza cieplne z rur preizolowanych w systemie ZPU MIEDZYRZECZ. Rurociągi te przystosowane są do bezpośredniego układania w gruncie, bez stosowania kanałów.
Przyłącza c.o. zaprojektowano z rur preizolowanych stalowych czarnych ze szwem
wg PN-EN10217-2/A1, w rurach osłonowych z polietylenu PEHD wg PN- EN 253. Projektuje sie dwa przyłącza : 2xN 88,9x3,2/160 - do budynku starego i : 2xN 60,3x2,9/125- do budynku nowego.
Przyłącza c.c.w.u. zaprojektowano z rur preizolowanych DAR-PEX-10/ II, z dwóch rur przewodowych z polietylenu sieciowanego N63x8,7+N32x4,4/160 w jednej rurze osłonowej, w zwoju.
Zgodnie z Aprobata techniczna AT/2004-02-1429-01 str. 5 tab. 2, rury
przewodowe DAR-PEX szereg 2 PN10, dla c.w.u. posiadają następujące parametry pracy:
-Max ciśnienie pracy 10 bar,
-Temperatura pracy/ robocza i czas pracy Trob = 600C, 49 lat,
- Temperatura max i czas pracy Tmax = 800C, 1 rok,
-Dopuszczalna temperatura awarii i dopuszczalny czas pracyTawar = 950C i 100 godzin
i są dostosowane do realizacji okresowej dezynfekcji termicznej.
Prowadzenie sieci DAR-PEX projektuje sie i wykonuje, jako bezkompensacyjne, nie wymaga sie wykonywania złamań naturalnych w celu skompensowania wydłużeń termicznych prostych odcinków sieci, jak również stosowania kompensatorów mieszkowych. Odcinki sieci należy prowadzić, jako prostoliniowe z zachowaniem tzw. kompensacji sinusoidalnej, przynajmniej w płaszczyźnie poziomej. Min promień gięcia dla rury MR-10/II-63+32 wynosi 1,3 m, max długość zwoju 80m.
Przyłącza c.o. zaprojektowano w układzie samokompensacji, zmiany kierunków należy wykonać przy zastosowaniu kolan prefabrykowanych i ukosowania, dostosowując przebieg przyłączy do rzędnych wysokościowych projektowanego terenu. W miejscu montażu kolan o kacie 450-900, oraz odgałęzień należy wykonać strefy kompensacyjne, lokalizacja wg rysunku schemat montażowy. W strefie kompensacji wykonuje sie dylatacje wypełnione jedna lub warstwami materiału miękkiego np. wełna mineralna, miękka pianka PUR itp. Długość strefy kompensacyjnej wynosi 2/3 długości ramienia kompensacyjnego, grubość dla wydłużeń od 10-35 mm - jedna warstwa.
Rury należy łączyć przez spawanie - c.o. lub metoda zaciskowa - c.c.w.u.z zastosowaniem łączników zaciskowych z materiału odpornego na korozje i odcynkowanie, dokonać ich sprawdzenia zgodnie z wymogami ZEC., poddać próbie szczelności na ciśnienie 1,0 MPa. Izolacja i hermetyzacja złącz zaciskowych pomiędzy przelotowymi odcinkami lub elementami systemu DAR-PEX wykonywana jest przy zastosowaniu złącz termokurczliwych typu NT z podwójnym uszczelnieniem, zalewanych na mokro w miejscu wbudowania, na placu budowy.
Połączenie nowoprojektowanych rurociągów w technologii preizolowanej z rurociągami wychodzącymi z kotłowni należy zrealizować :
- Rurociągi c.o. , poprzez wspawanie kolan hamburskich do uprzednio domierzonych
i przygotowanych rurociągów N 88,9 i N 60,3,
-Rurociągi c.c.w.u. , poprzez zamontowanie kształtek przejściowych zaciskowych z gwintem do uprzednio domierzonych i przygotowanych rurociągów N 60,3 i N 42,4 , za pomocą kształtek ocynkowanych żeliwnych wg specyfikacji,
Po wykonaniu próby szczelności i zabezpieczeniu antykorozyjnym, rurociągi zaizolować wełna mineralna w osłonie z blachy nierdzewnej z przejściem na rurę osłonowa
HDPE rurociągów preizolowanych ok. 15 cm poniżej poziomu terenu.
Prace powyższe wykonać zgodnie z rys szczegół-widok B-B.
Połączenie nowoprojektowanych rurociągów w technologii preizolowanej z istniejącymi rurociągami instalacji wewnętrznej hali sportowej należy zrealizować :
Rurociągi preizolowane należy wprowadzić do budynku pod ława fundamentowa , lub przez ścianę fundamentowa do budynku na wysokości ok.1,3 m od poziomu posadzki, z wykonaniem punktu stałego zamontowanego do konstrukcji budynku. Przejście rurociągów przez posadzkę zabetonować.
Powyżej punktu stałego zamontować armaturę odcinającą i odpowiednio poniżej armaturę odpowietrzająco napowietrzającą.
Zamówienie realizowane będzie na podstawie:
1. zgłoszenia zmian wykonania robót budowlanych z dnia 21.07.2009
2. projektu budowlano - wykonawczego pn.: Przebudowa przyłącza C.O i C.C.W.U do Hali Sportowej w Końskich opracowanym ARTA Pracownię Projektowo - Badawczą Mgr Inż. Arch. Marta Bogusz
3. specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych
4. przedmiaru robót.
Każdy z Wykonawców winien odwiedzić miejsce budowy celem sprawdzenia warunków placu budowy oraz warunków związanych z wykonaniem prac będących przedmiotem przetargu oraz celem uzyskania jakichkolwiek dodatkowych informacji koniecznych
i przydatnych do oceny prac, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy.
Koszty odwiedzania miejsca budowy poniesie Wykonawca.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 334960
Data publikacji: 2009-09-28
Nazwa: Gmina Końskie
Ulica: ul. Partyzantów 1/24
Numer domu: 1
nr_miesz: 24
Miejscowość: Końskie
Kod pocztowy: 26-200
Województwo / kraj: świętokrzyskie
Numer telefonu: 041 3723249, 3723720
Numer faxu: 041 3722955
Adres strony internetowej: www.umkonskie.pl
Regon: 29100979700000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa przyłącza C.O. I C.C.W.U. przy Hali Sportowej,
ul. Kpt. Stoińskiego w Końskich
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie niezbędnych prac związanych z zadaniem inwestycyjnym pn.: Budowa przyłącza C.O. I C.C.W.U. przy Hali Sportowej, ul. Kpt. Stoińskiego w Końskich .
Wykonanie sieci i przyłączy ciepłowniczych o długości 2×43,8 m (1×DN50mm- ciepła woda i 1×DN32 -cyrkulacja; dla c.o. 2×DN80mm- bud. Stary oraz 2×DN50mm- bud. Nowy) oraz instalacji alarmowej sieci.
Projekt obejmuje technologie wykonania, przebudowy istniejących napowietrznych przyłączy cieplnych c.o. i c.c.w.u. z kotłowni gazowej K-2do Hali Sportowej na przyłącza podziemne w technologii rur preizolowanych ZPU MIEDZYRZECZ lub równoważne
z zachowaniem co najmniej takich samych parametrów ( po trasie istniejących )
w związku z projektowaną budową parkingu.
OPIS PROJEKTOWANYCH ROZWIĄZAŃ
1. Stan istniejący.
Istniejące przyłącza cieplne c.o. i c.c.w.u. z kotłowni gazowej K-2 do Hali sportowej
oraz do przewidzianego do likwidacji budynku wentylatorni wykonane są jako napowietrzne
i kolidują z projektowanymi parkingami.
2. Trasa przyłączy cieplnych.
Zgodnie z warunkami technicznymi projektuje sie przebudowę istniejących napowietrznych przyłączy cieplnych c.o. i c.c.w.u. na przyłącza podziemne ( po trasie istniejących ).
3. Profile przyłączy cieplnych.
Profile zostały opracowane w oparciu o mapy syt-wys w skali 1:500 oraz rzędne wysokościowe projektowanego terenu, podane w projekcie drogowym, zachowując zalecane przez producenta rur przykrycie śr. ok.1,2m. Dla zmiany kierunku ułożenia rurociągów wynikającego z zagospodarowania terenu oraz zastosowania metody samokompensacji, projektuje sie elementy prefabrykowane typu kolana 900, 450 oraz ukosowanie.
Dla zapewnienia odwodnienia rurociągów przyłączy zaprojektowano :
-Odgałęzienia odwadniające przyłączy c.c.w.u. do projektowanej studzienki odwadniającej St2,
-Odgałęzienia odwadniające przyłączy cieplnych c.o. do projektowanej studzienki odwadniającej St1.
Studzienki należy wykonać jako szczelne, prefabrykowane, usuwanie wody ze studzienek będzie realizowane za pomocą pompy pływakowej np.KP 150A1 f-my Grundfoss, będącej na wyposażeniu służb technicznych ZEC do istniejącej kanalizacji.
Dla umożliwienia odpowietrzenia i napowietrzenia rurociągów przyłączy zaprojektowano, króćce z zaworami kulowymi do zamontowania przed armatura odcinającą w kotłowni i hali sportowej po stronie przyłączy ( w trakcie normalnej eksploatacji zabezpieczone przed przypadkowym otwarciem - korkami zaślepiającymi).
4. Kolizje z istniejącym i projektowanym uzbrojeniem.
Przy pionowym usytuowaniu projektowanych przyłączy uwzględniono :
- wysokościowe posadowienie istniejących uzbrojeń,
- wysokościowe posadowienie projektowanych uzbrojeń.
Nie występują kolizje pionowe projektowanych przyłączy z istniejącym i projektowanym uzbrojeniem.
5. Roboty ziemne.
Rurociągi preizolowane należy układać w wykopie zgodnie z wytycznymi producenta rur ZPU MIEDZYRZECZ . Zaprojektowano układanie dwóch przyłączy c.o. i przyłącza c.c.w.u. we wspólnym wykopie, wykop należy wykonać zgodnie z rzędnymi podanymi na rys. profilu. Szerokość dna wykopu powinna zapewnić min. 15cm odstępu miedzy rurociągami i min. 15cm rurociągami a ściana wykopu. Na dnie wykopu wykonać podsypkę z piasku grubości 10 cm, nie zawierającego gliny, ostrych kamieni i innych ciał mogących uszkodzić rurę zewnętrzną - piasek zagęścić. Po wykonaniu robót montażowych i ich odbiorze rurociągi obsypać piaskiem do wysokości min. 10 cm powyżej górnej krawędzi rurociągów. Stopień
zagęszczenia powinien wynosić ID=1,0-0,68. Nad rurociągami ułożyć taśmę ostrzegawcza. Roboty ziemne w obrębie skrzyżowań z istniejącym uzbrojeniem wykonać ręcznie.
Zgodnie z wytycznymi producenta rur przy obciążeniu dynamicznym >=5T/os , zaprojektowano zabezpieczenie rurociągów płytami żelbetowymi 200x150x15, układanymi 30 cm nad projektowanymi rurociągami na bloczkach betonowych - miejsca zabezpieczeń pokazano na rys profilu schemacie montażowym.
Należy zrealizować poszerzenie wykopów przy załamaniach trasy oraz w miejscach gdzie następuje łączenie rur w wykopie.
6. Roboty instalacyjne.
Zaprojektowano przyłącza cieplne z rur preizolowanych w systemie ZPU MIEDZYRZECZ. Rurociągi te przystosowane są do bezpośredniego układania w gruncie, bez stosowania kanałów.
Przyłącza c.o. zaprojektowano z rur preizolowanych stalowych czarnych ze szwem
wg PN-EN10217-2/A1, w rurach osłonowych z polietylenu PEHD wg PN- EN 253. Projektuje sie dwa przyłącza : 2xN 88,9x3,2/160 - do budynku starego i : 2xN 60,3x2,9/125- do budynku nowego.
Przyłącza c.c.w.u. zaprojektowano z rur preizolowanych DAR-PEX-10/ II, z dwóch rur przewodowych z polietylenu sieciowanego N63x8,7+N32x4,4/160 w jednej rurze osłonowej, w zwoju.
Zgodnie z Aprobata techniczna AT/2004-02-1429-01 str. 5 tab. 2, rury
przewodowe DAR-PEX szereg 2 PN10, dla c.w.u. posiadają następujące parametry pracy:
-Max ciśnienie pracy 10 bar,
-Temperatura pracy/ robocza i czas pracy Trob = 600C, 49 lat,
- Temperatura max i czas pracy Tmax = 800C, 1 rok,
-Dopuszczalna temperatura awarii i dopuszczalny czas pracyTawar = 950C i 100 godzin
i są dostosowane do realizacji okresowej dezynfekcji termicznej.
Prowadzenie sieci DAR-PEX projektuje sie i wykonuje, jako bezkompensacyjne, nie wymaga sie wykonywania złamań naturalnych w celu skompensowania wydłużeń termicznych prostych odcinków sieci, jak również stosowania kompensatorów mieszkowych. Odcinki sieci należy prowadzić, jako prostoliniowe z zachowaniem tzw. kompensacji sinusoidalnej, przynajmniej w płaszczyźnie poziomej. Min promień gięcia dla rury MR-10/II-63+32 wynosi 1,3 m, max długość zwoju 80m.
Przyłącza c.o. zaprojektowano w układzie samokompensacji, zmiany kierunków należy wykonać przy zastosowaniu kolan prefabrykowanych i ukosowania, dostosowując przebieg przyłączy do rzędnych wysokościowych projektowanego terenu. W miejscu montażu kolan o kacie 450-900, oraz odgałęzień należy wykonać strefy kompensacyjne, lokalizacja wg rysunku schemat montażowy. W strefie kompensacji wykonuje sie dylatacje wypełnione jedna lub warstwami materiału miękkiego np. wełna mineralna, miękka pianka PUR itp. Długość strefy kompensacyjnej wynosi 2/3 długości ramienia kompensacyjnego, grubość dla wydłużeń od 10-35 mm - jedna warstwa.
Rury należy łączyć przez spawanie - c.o. lub metoda zaciskowa - c.c.w.u.z zastosowaniem łączników zaciskowych z materiału odpornego na korozje i odcynkowanie, dokonać ich sprawdzenia zgodnie z wymogami ZEC., poddać próbie szczelności na ciśnienie 1,0 MPa. Izolacja i hermetyzacja złącz zaciskowych pomiędzy przelotowymi odcinkami lub elementami systemu DAR-PEX wykonywana jest przy zastosowaniu złącz termokurczliwych typu NT z podwójnym uszczelnieniem, zalewanych na mokro w miejscu wbudowania, na placu budowy.
Połączenie nowoprojektowanych rurociągów w technologii preizolowanej z rurociągami wychodzącymi z kotłowni należy zrealizować :
- Rurociągi c.o. , poprzez wspawanie kolan hamburskich do uprzednio domierzonych
i przygotowanych rurociągów N 88,9 i N 60,3,
-Rurociągi c.c.w.u. , poprzez zamontowanie kształtek przejściowych zaciskowych z gwintem do uprzednio domierzonych i przygotowanych rurociągów N 60,3 i N 42,4 , za pomocą kształtek ocynkowanych żeliwnych wg specyfikacji,
Po wykonaniu próby szczelności i zabezpieczeniu antykorozyjnym, rurociągi zaizolować wełna mineralna w osłonie z blachy nierdzewnej z przejściem na rurę osłonowa
HDPE rurociągów preizolowanych ok. 15 cm poniżej poziomu terenu.
Prace powyższe wykonać zgodnie z rys szczegół-widok B-B.
Połączenie nowoprojektowanych rurociągów w technologii preizolowanej z istniejącymi rurociągami instalacji wewnętrznej hali sportowej należy zrealizować :
Rurociągi preizolowane należy wprowadzić do budynku pod ława fundamentowa , lub przez ścianę fundamentowa do budynku na wysokości ok.1,3 m od poziomu posadzki, z wykonaniem punktu stałego zamontowanego do konstrukcji budynku. Przejście rurociągów przez posadzkę zabetonować.
Powyżej punktu stałego zamontować armaturę odcinającą i odpowiednio poniżej armaturę odpowietrzająco napowietrzającą.
Zamówienie realizowane będzie na podstawie:
1. zgłoszenia zmian wykonania robót budowlanych z dnia 21.07.2009
2. projektu budowlano - wykonawczego pn.: Przebudowa przyłącza C.O i C.C.W.U do Hali Sportowej w Końskich opracowanym ARTA Pracownię Projektowo - Badawczą Mgr Inż. Arch. Marta Bogusz
3. specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych
4. przedmiaru robót.
Każdy z Wykonawców winien odwiedzić miejsce budowy celem sprawdzenia warunków placu budowy oraz warunków związanych z wykonaniem prac będących przedmiotem przetargu oraz celem uzyskania jakichkolwiek dodatkowych informacji koniecznych
i przydatnych do oceny prac, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania umowy.
Koszty odwiedzania miejsca budowy poniesie Wykonawca.
Kody CPV:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres trwania zamówienia w dniach: 30
Informacja na temat wadium:
W prowadzonym postępowaniu wadium nie jest wymagane
opis_war:
W przetargu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy:
a) Spełniają warunki wynikające z art. 22 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych,
b) Nie zostali wykluczeni z udziału w postępowaniu na podst. art. 24 ust. 1 i 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych,
c) Dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia
d) Wykonali w okresie ostatnich 5 lat, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie co najmniej dwie roboty, które odpowiadają swoim rodzajem i wartością przedmiotowi niniejszego zamówienia.
Ocena spełniania wymaganych warunków dokonywana będzie według kryteriów spełnia- nie spełnia na podstawie n.w. oświadczeń i dokumentów
inf_osw:
a) wypełniony i podpisany FORMULARZ OFERTOWY, którego wzorzec przedstawiono w rozdziale D niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
b) Oświadczenie na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych,
c) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie
do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu
do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej - wystawiony
nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
d) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne,
lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie
lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
e) Wykaz wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwóch robót budowlanych, które odpowiadają swoim rodzajem i wartością przedmiotowi niniejszego zamówienia tj. budowie co najmniej dwóch boisk o nawierzchni asfaltobetonowej z podaniem ich wartości, dat wykonania i odbiorców oraz dokumenty potwierdzające, że roboty
te zostały wykonane należycie (wg wzoru - zał. nr 4)
f) Wykaz osób i podmiotów, którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca
i które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia , w tym co najmniej 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami w specjalności sanitarnej oraz kserokopie uprawnień, oraz kserokopie potwierdzające przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego (wg wzoru - załącznik nr 5 do oferty przetargowej) .
g) Kosztorys ofertowy
h) Pełnomocnictwo określające jego zakres w przypadku, gdy wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, lub w przypadku wykonawców składających ofertę wspólną.
Forma pełnomocnictwa: oryginał lub kopia poświadczona przez notariusza.
Kod trybu postepowania: PN
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.umkonskie.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy w Końskich, 26-100 Końskie ul. Partyzantów 1 pok. 37
Data składania wniosków, ofert: 21/10/2009
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy w Końskich, 26-200 Końskie ul. Partyzantów 1 sekretariat pok. 24
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Podobne przetargi
324043 / 2011-12-08 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Skarb Państwa - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Remont kanalizacji sanitarnej w pomieszczeniu archiwum w bud. A
342670 / 2014-10-15 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Inspekcja Weterynaryjna Wojewódzki Inspektorat Weterynarii - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Roboty budowlane polegające na przebudowie instalacji kanalizacyjnej w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Kielcach. AD.272.2.12.2014
83775 / 2015-06-09 - Inny: Zakład Gospodarki Komunalnej
Zakład Gospodarki Komunalnej - Strawczyn (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
BUDOWA KANAÅU ODPROWADZAJÄ„CEGO ORAZ WYLOTU ÅšCIEKÓW OCZYSZCZONYCH DO RZEKI OLSZÓWKI DLA OCZYSZCZALNI ÅšCIEKÓW W STRAWCZYNIE
437314 / 2013-10-28 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Inspekcja Weterynaryjna Wojewódzki Inspektorat Weterynarii - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Przebudowa instalacji wodnej Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Kielcach, w systemie zaprojektuj i wybuduj. WIW.AD.272.1.8.2013
125935 / 2013-06-27 - Inny: zespół szkół
Zespół Państwowych Szkół Plastycznych - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
przetarg nieograniczony na wykonanie robót
budowlanych - modernizacji instalacji
sanitarnej w pawilonie damskim budynku Internatu
ZPSP w Kielcach Al. TysiÄ…clecia PP nr 18
301658 / 2009-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Końskie - Końskie (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Budowa przyłącza C.O. I C.C.W.U. przy Hali Sportowej,
ul. Kpt. Stoińskiego w Końskich
287618 / 2009-08-21 - Inny: jednostka organizacyjna j.s.t.
Szkoła Podstawowa Nr 8 - Skarżysko-Kamienna (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Remont instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z remontem łazienek uczniowskich w budynku Szkoły Podstawowej Nr 8 w Skarżysku-Kamiennej
277720 / 2014-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Sobków - Sobków (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Rozbudowa Zespołu Placówek Oświatowych w Miąsowej z przeznaczeniem na Przedszkole - instalacje sanitarne zewnętrzne
436260 / 2009-12-21 - Podmiot prawa publicznego
Muzeum Narodowe w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Roboty budowlane mające na celu dostosowanie budynku Muzeum Narodowego w Kielcach przy ul. Orlej 3 do zaleceń Państwowej Straży Pożarnej
289831 / 2011-11-07 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Skarb Państwa - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Remont kanalizacji sanitarnej w pomieszczeniu archiwum w bud. A
120502 / 2012-04-17 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka - Szpital Specjalistyczny w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Wykonanie instalacji kanalizacji wewnętrznej w budynku nr 2 odcinek Patologii Ciąży w ŚCMiN Sz.S. w Kielcach
214550 / 2010-07-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Pińczów - Pińczów (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Budowa sali sportowej ogólnodostępnej przy ul. Szkolnej w Pińczowie
77154 / 2011-04-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zagnańsk - Zagnańsk (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Montaż systemów solarnych na budynkach: Samorządowy Ośrodek Zdrowia w Zagnańsku przy ul. Spacerowej; Hala Sportowa w Zagnańsku przy ul. Turystycznej, Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku
100780 / 2010-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa
GEOPARK Kielce - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Roboty uzupełniające polegające na wykonaniu: ułożenia rur ochronnych dla instalacji monitoringu
441424 / 2009-12-24 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Miejsko-Gminny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Staszów (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Zamówienie uzupełniające do zamówienia podstawowego pn: Wykonanie remontu pomieszczeń Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Kurozwękach wraz z wymianą instalacji elektrycznej i wodnokanalizacyjnej.
224718 / 2008-09-25 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Wojewódzki Szpital Zespolony - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
EZ/ZP/94/08 - Modernizacja pary
100736 / 2012-03-30 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka - Szpital Specjalistyczny w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)
Wykonanie instalacji kanalizacji wewnetrznej w budynku nr 2 odcinek Patologii Ciąży w ŚCMiN Sz.S. w Kielcach