131104 / 2014-04-16 - Administracja samorządowa / Powiat Myszkowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Myszkowie (Myszków)
Przeprowadzenie indywidualnego doradztwa zawodowego oraz wsparcia pedagogiczno-psychologicznego dla uczniów Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach w ramach projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość Działanie 9.2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Opis zamówienia
Opis przedmiotu zamówienia.
1. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są usługi przeprowadzenia zajęć w zakresie indywidualnego doradztwa zawodowego oraz wsparcia pedagogiczno-psychologicznego prowadzonego w ramach projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość Działanie 9.2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
1.1. Zakres 1 - Usługa indywidualnego doradztwa zawodowego, która obejmuje przeprowadzenie indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym w roku szkolnym 2013/2014, 2014/2015 dla maksymalnie 161 uczniów/uczennic klas I, II, III, IV Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki, którzy kształcą się w jednym z następujących zawodów: technik informatyk, technik gastronomii, technik hotelarstwa.
1) Terminy indywidualnych spotkań uzgodnione zostaną między Zamawiającym, Wykonawcą a uczniami - Uczestnikami Projektu. Doradztwo indywidualne będzie obejmowało maksymalnie 322 godziny lekcyjne - na jednego ucznia - Uczestnika Projektu przypadają maksymalnie 2 godziny lekcyjne (1 godzina lekcyjna - 45 minut).
2) Zajęcia w zakresie indywidualnego doradztwa zawodowego obejmować będą 2 godziny lekcyjne konsultacji indywidualnych i będą organizowane dla każdego ucznia - uczestnika projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość, w godzinach nie pokrywających sie z godzinami zajęć szkolnych ucznia/ uczestnika.
3) Na wniosek Zamawiającego, za zgodą Wykonawcy możliwym będzie świadczenie usług również w soboty i niedziele.
4) Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia liczby godzin w zależności od zapotrzebowania uczniów/ uczestników. W przypadku zmniejszenia liczby osób objętych indywidualnym doradztwem zawodowym Zamawiający zapłaci za faktyczną liczbę godzin indywidualnego doradztwa zawodowego.
5) Doradztwo zawodowe prowadzone będzie od dnia podpisania umowy do 30.06.2015r.
6) Zajęcia/szkolenia przeprowadzone zostaną w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach, ul. Myszkowska 50, 42-310 Żarki.
7) Do przeprowadzenia zajęć Zamawiający zapewni bezpłatnie sale wykładowe znajdujące się w szkole biorącej udział w projekcie pn. Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość - Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach.
8) W dniu podpisania umowy Zamawiający przekaże Wykonawcy:
a) Imienną listę uczestników (uczniów) zakwalifikowanych do skorzystania ze wsparcia indywidualnego doradcy zawodowego, z zastrzeżeniem ppkt. b.
b) Imienna lista uczestników (uczniów) zakwalifikowanych do skorzystania ze wsparcia indywidualnego doradcy zawodowego zostanie uzupełniona przez Zamawiającego po zakończeniu II etapu rekrutacji do udziału w projekcie przypadającej na wrzesień 2014r. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany terminu II etapu rekrutacji.
c) Wzór listy obecności.
d) Wzór protokołu odbioru.
e) Adresy udostępnianych nieodpłatnie sal wykładowych i innych umożliwiających przeprowadzenie indywidualnego doradztwa zawodowego.
9) Indywidualne doradztwo zawodowe prowadzone będzie przez osoby wskazane przez Wykonawcę w ofercie.
10) Osoby wskazane w ofercie do realizacji przedmiotu umowy mogą zostać zmienione. Zmiana osób wskazanych do realizacji przedmiotu zamówienia, w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności takich jak: śmierć osoby, rezygnacja/odejście z pracy lub innych, uniemożliwiających należyte wykonanie obowiązków zgodnie z SIWZ oraz umową lub obowiązującym prawem może nastąpić na wniosek Wykonawcy, przy czym nowa osoba (nie wymieniona w ofercie) musi spełniać wszystkie warunki określone przez Zamawiającego na etapie wyboru oferty w postępowaniu przetargowym.
11) Doradztwo zawodowe ma na celu:
- ukierunkować ucznia/ uczestnika na rozwój zawodowy, przygotowanie do trafnego wyboru zawodu i drogi dalszego kształcenia oraz opracowania indywidualnego planu kariery edukacyjnej i zawodowej (indywidualnego programu rozwoju zawodowego),
- przygotowanie ucznia/ uczestnika do radzenia sobie w sytuacjach trudnych, takich jak: bezrobocie, problemy zdrowotne, adaptacja do nowych warunków pracy
i mobilności zawodowej,
- przygotowanie ucznia/ uczestnika do roli pracownika,
- kształtowanie świadomości siebie, swoich mocnych i słabych stron,
- wspieranie w wyborze i kształtowaniu kariery zawodowej,
- wspieranie działań szkoły mających na celu optymalny rozwój edukacyjny i zawodowy ucznia/ uczestnika.
12) Zakres pracy doradcy zawodowego:
-diagnoza zdolności i predyspozycji zawodowych ucznia/ uczestnika,
- diagnozowanie zapotrzebowania uczniów/ uczestników na informacje,
- gromadzenie i udostępnianie uczniom/ uczestnikom informacji - o zawodach, rynku pracy, możliwościach kształcenia i zatrudnienia, planach rekrutacyjnych lokalnych uczelni - w postaci prasy, informatorów i innych;
- zachęcanie do samodzielnego pozyskiwania informacji, korzystania z portali dotyczących rynku pracy (informatorów, ulotek, broszur itp.)
- przedstawienie uczniom/ uczestnikom możliwości nabywania kwalifikacji zawodowych w trakcie nauki w szkole oraz poza nią,
- wskazywanie uczniom/uczestnikom źródeł dodatkowej, rzetelnej informacji na poziomie regionalnym, ogólnokrajowym, europejskim i światowym na temat: rynku pracy, trendów rozwojowych w świecie zawodów i zatrudnienia, możliwości wykorzystania posiadanych uzdolnień i talentów w różnych obszarach świata pracy, instytucji i organizacji wspierających funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w życiu codziennym i zawodowym, alternatywnych możliwości kształcenia dla młodzieży z problemami emocjonalnymi i niedostosowaniem społecznym, programów edukacyjnych Unii Europejskiej, porównywalności dyplomów i certyfikatów zawodowych,
- udzielanie indywidualnych porad edukacyjnych i zawodowych uczniom/ uczestnikom, pomoc w planowaniu kształcenia i kariery zawodowej,
- udzielanie informacji o instytucjach wspierających doradztwo zawodowe: centra informacji i planowania kariery zawodowej, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, powiatowe urzędy pracy, zakłady doskonalenia zawodowego, izby rzemieślnicze i małej przedsiębiorczości, organizacje zrzeszające pracodawców itp.
- przygotować uczniów/uczennic/ uczestników do pełnienia ról społecznych i zawodowych, osłabienie istniejących barier równości płci przez osłabianie stereotypów płci i podejmowanie dodatkowych równościowych działań,
- zajęcia mają poruszać problem dyskryminacji, wykluczenia społecznego, stereotypów, zróżnicowania społecznego, równości kobiet i mężczyzn.
1.2. Pozostałe wymagania w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:
1. Wykonawca zobowiązuje się do:
1) Wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ) i złożoną przez Wykonawcę ofertą, przez osoby wskazane w ofercie.
2) Wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa polskiego i wspólnotowego.
3) Terminowego i sprawnego wykonania przedmiotu zamówienia oraz do bieżącej współpracy z Zamawiającym na każdym etapie realizacji przedmiotu zamówienia.
4) Sporządzenia dla każdego ucznia/uczestnika indywidualnego doradztwa zawodowego Indywidualnego Programu Rozwoju Zawodowego.
5) Prowadzenia listy obecności uczniów/uczestników korzystających z indywidualnego doradztwa zawodowego.
6) Pisemnego informowania koordynatora projektu oraz pracowników Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość o każdej zmianie
w harmonogramie indywidualnego doradztwa zawodowego minimum na dwa dni przed taką zmianą.
7) Bieżącego pisemnego informowania koordynatora projektu oraz pracowników Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość o nieobecności uczestników korzystających z indywidualnego doradztwa zawodowego, nie zgłoszeniu się uczniów/uczestników do udziału w indywidualnym doradztwie zawodowym lub też o rezygnacji ucznia z uczestnictwa w indywidualnym doradztwie zawodowym w trakcie jego trwania.
8) Udostępniania podczas kontroli Zamawiającemu i innym organom do tego upoważnionym wglądu do dokumentów potwierdzających realizację przeprowadzonego indywidualnego doradztwa zawodowego.
9) Wydania uczestnikom indywidualnego doradztwa zawodowego w terminie 7 dni po zakończeniu określonej formy wsparcia przez poszczególnego ucznia/ uczestnika indywidualnego doradztwa zawodowego, dokumentów potwierdzających ukończenie indywidualnego doradztwa zawodowego tj. zaświadczeń zgodnych z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
10) Przekazania do Starostwa Powiatowego w Myszkowie - Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość w terminie 7 dni od zakończenia każdego miesiąca zajęć w zakresie indywidualnego doradztwa zawodowego:
a) Kserokopii dokumentów potwierdzających ukończenie indywidualnego doradztwa zawodowego tj. zaświadczeń o ukończeniu indywidualnego doradztwa zawodowego (potwierdzonych za zgodność z oryginałem) lub informacji
o nieukończeniu indywidualnego doradztwa zawodowego.
b) Rejestru wydanych zaświadczeń.
c) Potwierdzenia odbioru przez każdego ucznia/uczestnika indywidualnego doradztwa zawodowego zaświadczenia o ukończeniu indywidualnego doradztwa zawodowego.
d) Indywidualnego Programu Rozwoju Zawodowego.
e) List obecności uczniów/uczestników indywidualnego doradztwa zawodowego.
11) Wszystkie wymienione w pkt. 4, pkt. 5 i pkt. 10 dokumenty, muszą zawierać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007 - 2013 i wymaganiami Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie będzie mógł umieścić odpowiedniego oznaczenia EF i POKL na zaświadczeniach o ukończeniu indywidualnego doradztwa zawodowego zobowiązany jest wydać uczestnikom dodatkowe zaświadczenie lub certyfikat zawierające wymagane oznaczenie.
12) W dniu przekazania Zamawiającemu wszystkich dokumentów, o których mowa w pkt. 10 zostanie sporządzony protokół odbioru przeprowadzenia indywidualnego doradztwa zawodowego, który zostanie podpisany przez Wykonawcę i Zamawiającego. Podpisanie bez uwag Protokołu odbioru stanowić będzie podstawę do wystawienia przez Wykonawcę faktury/rachunku za jego realizację.
13) Zapewnienia spełnienia wymogów przepisów ustawy o ochronie danych osobowych, w szczególności ochrony i utrzymywania tajemnicy danych osobowych uczestników, o których uzyska informacje przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia. Obowiązek zachowania tajemnicy zobowiązuje również po zakończeniu umowy, przy czym obowiązek zachowania tajemnicy nie obowiązuje w stosunku do Zamawiającego oraz instytucji upoważnionych do ewaluacji, monitorowania oraz kontrolowania Projektu, w ramach którego została zawarta przedmiotowa umowa (w przypadku powierzenia Wykonawcy przetwarzania danych osobowych uczestników kursu/kursów, powierzenie nastąpi zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych pod warunkiem zawarcia umowy o powierzeniu przetwarzania danych osobowych lub otrzymania upoważnienia do przetwarzania danych osobowych).
14) Zapewnienia, że wszystkie prace powstałe w trakcie lub w efekcie przedmiotu zamówienia nie narusza praw osób trzecich, a w szczególności przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2006r. Nr 90, poz. 631, ze zmianami).
15) Informowania wszystkich uczniów/uczestników indywidualnego doradztwa zawodowego o współfinansowaniu indywidualnego doradztwa zawodowego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.
16) Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia logo EFS, PO KL i symbolu UE na dokumentach i materiałach promocyjnych, edukacyjnych i szkoleniowych związanych z organizacją indywidualnego doradztwa zawodowego, zgodnie z zasadami określonymi w treści wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (logo Programu Kapitał Ludzki, logo Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego powinno zostać umieszczone na wszystkich dokumentach i materiałach szkoleniowych związanych z organizacją indywidualnego doradztwa zawodowego).
17) Zapewnienia, że w przypadku powierzenia realizacji przedmiotu zamówienia podwykonawcą spełnione zostaną wszystkie zobowiązania zawarte w pkt. od 1) do 16).
2.1. Zakres 2 - Usługa przeprowadzenia indywidualnego wsparcia pedagogiczno-psychologicznego, która obejmuje przeprowadzenie indywidualnych spotkań
z psychologiem w roku szkolnym 2013/2014, 2014/2015 dla maksymalnie 161uczniów/uczennic klas I, II, III, IV Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki, którzy kształcą się w jednym z następujących zawodów: technik informatyk, technik gastronomii, technik hotelarstwa.
1) Terminy indywidualnych spotkań uzgodnione zostaną między Zamawiającym, Wykonawcą a uczniami - Uczestnikami Projektu. Wsparcie pedagogiczno-psychologiczne będzie obejmowało maksymalnie 322 godziny lekcyjne - na jednego ucznia/uczestnika przypadają maksymalnie 2 godziny lekcyjne (1 godzina lekcyjna - 45 minut).
2) Wsparcie pedagogiczno-psychologiczne obejmować będzie 2 godziny lekcyjne konsultacji indywidualnych i będą organizowane dla każdego ucznia - uczestnika projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość, w godzinach nie pokrywających sie z godzinami zajęć szkolnych ucznia/uczestnika.
3) Na wniosek Zamawiającego, za zgodą Wykonawcy możliwym będzie świadczenie usług również w soboty i niedziele.
4) Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia liczby godzin w zależności od zapotrzebowania uczniów/uczestników. W przypadku zmniejszenia liczby osób objętych indywidualnym wsparciem pedagogiczno-psychologicznym Zamawiający zapłaci za faktyczną liczbę godzin wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
5) Zajęcia będą prowadzone od dnia podpisania umowy do 30.06.2015r.
6) Zajęcia/szkolenia przeprowadzone zostaną w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach, ul. Myszkowska 50, 42-310 Żarki.
7) Do przeprowadzenia zajęć Zamawiający zapewni bezpłatnie sale wykładowe znajdujące się w szkole biorącej udział w projekcie pn. Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość - Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki
w Żarkach.
8) W dniu podpisania umowy Zamawiający przekaże Wykonawcy:
a) Imienną listę uczestników (uczniów) zakwalifikowanych do skorzystania ze wsparcia pedagogiczno-psychologicznego z zastrzeżeniem ppkt b).
b) Imienna lista uczestników (uczniów) zakwalifikowanych do skorzystania ze wsparcia pedagogiczno-psychologicznego zostanie uzupełniona przez Zamawiającego po zakończeniu II etapu rekrutacji do udziału w projekcie przypadającej na wrzesień 2014r. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany terminu II etapu rekrutacji.
c) Wzór listy obecności.
d) Wzór protokołu odbioru.
e) Adresy udostępnianych nieodpłatnie sal wykładowych i innych umożliwiających przeprowadzenie indywidualnego wsparcia pedagogiczno- psychologicznego.
9) Wsparcie pedagogiczno-psychologiczne prowadzone będzie przez osoby wskazane przez Wykonawcę w ofercie.
10) Osoby wskazane w ofercie do realizacji przedmiotu zamówienia mogą zostać zmienione. Zmiana osób wskazanych do realizacji przedmiotu zamówienia, w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności takich jak: śmierć osoby, rezygnacja / odejście z pracy lub innych, uniemożliwiających należyte wykonanie obowiązków zgodnie z umową lub obowiązującym prawem może nastąpić na wniosek Wykonawcy, przy czym nowa osoba (nie wymieniona w ofercie) musi spełniać wszystkie warunki określone przez Zamawiającego na etapie wyboru oferty w postępowaniu przetargowym.
11) Cel wsparcia pedagogiczno - psychologicznego:
- efektem indywidualnych spotkań z psychologiem będzie opracowanie IPD dla każdego ucznia/uczestnika (m.in. identyfikacja własnych zasobów: mocnych
i słabych stron, ograniczeń i możliwości - poznanie siebie, nabycie nowych kompetencji);
- wsparcie psychologiczne polegające na rozpoznawaniu i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb edukacyjnych i rozwojowych oraz indywidualnych możliwości psychofizycznych ucznia/uczestnika, wynikających
w szczególności z niedostosowania i zagrożenia niedostosowaniem społecznym, zaniedbań środowiskowych, trudności adaptacyjnych, specyficznych trudności w uczeniu się i niepowodzeń edukacyjnych, sytuacji kryzysowych i traumatycznych oraz szczególnych uzdolnień,
- wspieranie mocnych stron ucznia/uczestnika, aby jak najpełniej rozwinął
i wykorzystał swoje możliwości,
- kompensowanie słabych stron ucznia/uczestnika, aby nie blokowały prawidłowego rozwoju,
- kształtowanie kompetencji społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem empatii i współdziałania pozwalających na budowanie i wykorzystywanie dobrego kontaktu emocjonalnego z rówieśnikami;
- kształtowanie świadomości siebie, swoich mocnych i słabych stron, pewności
i zaufania do siebie oraz postaw odpowiedzialności za siebie i innych,
- przygotowanie emocjonalne, wzmocnienie odporności psychicznej, umiejętności radzenia sobie ze stresem, pracy pod presją - do jak najlepszego funkcjonowania podczas egzaminów maturalnych, co zwiększa szansę na wysokie wyniki i możliwość rekrutacji na uczelnię wyższą
- wspieranie w wyborze i kształtowaniu kariery szkolno-zawodowej
- przygotowanie uczniów/uczennic/uczestników do pełnienia ról społecznych
i zawodowych, osłabienie istniejących barier równości płci przez osłabianie stereotypów płci i podejmowanie dodatkowych równościowych działań
- zajęcia poruszające problem dyskryminacji, wykluczenia społecznego, stereotypów, zróżnicowania społecznego, równości szans kobiet i mężczyzn.
12) Zakres pracy psychologa:
L.p. Zadania Sposób realizacji
1 Diagnoza indywidualnych potrzeb edukacyjnych i rozwojowych oraz możliwości psychofizycznych ucznia/uczestnika - test, kwestionariusz, rozmowa indywidualna
2 Pomoc psychologiczna uczniom z problemami wychowawczymi - osobom niedostosowanym bądź zagrożonym niedostosowaniem społecznym (uczniowie agresywni, mający trudności w kontroli złości, wagarujący, kłamiący, mający problemy z uzależnieniem, negatywnie odnoszący się do nauczycieli i rówieśników) - rozmowa indywidualna, kształtowanie postaw odpowiedzialności i obowiązkowości, kontroli negatywnych emocji, radzenia sobie z napięciami i konfliktami wewnętrznymi,
3 Wsparcie psychologiczne dla uczniów/uczestników przeżywających trudne sytuacje emocjonalne, osobiste, rodzinne lub wynikające z sytuacji traumatycznych lub kryzysowych - rozmowa indywidualna,
4 Pomoc psychologiczna dla uczniów/ uczestników mających trudności w kontaktach interpersonalnych z rówieśnikami (uczniowie nadmiernie wycofani, nieśmiali, niepewni siebie, z niską samooceną, odrzucani przez grupę)- indywidualna rozmowa, porady psychologiczne dla uczniów z trudnościami interpersonalnymi,
5 Wspieranie uczniów/uczestników w radzeniu sobie ze stresem przed odpowiedziami ustnymi, klasówkami i egzaminami - indywidualne rozmowy, konsultacja
2.2. Pozostałe wymagania w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:
1 Wykonawca zobowiązuje się do:
1) Wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ) i złożoną przez Wykonawcę ofertą, przez osoby wskazane w ofercie.
2) Wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą oraz zgodnie
z obowiązującymi przepisami prawa polskiego i wspólnotowego.
3) Terminowego i sprawnego wykonania przedmiotu zamówienia oraz do bieżącej współpracy z Zamawiającym na każdym etapie realizacji przedmiotu zamówienia.
4) Przeprowadzenia dla każdego ucznia/uczestnika diagnozy indywidualnych potrzeb edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych ucznia/uczestnika.
5) Prowadzenia listy obecności uczniów/uczestników korzystających z wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
6) Pisemnego informowania koordynatora projektu oraz pracowników Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość o każdej zmianie
w harmonogramie wsparcia pedagogiczno-psychologicznego minimum na dwa dni przed taką zmianą.
7) Bieżącego pisemnego informowania koordynatora projektu oraz pracowników Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość o nieobecności uczestników korzystających ze wsparcia pedagogiczno - psychologicznego, nie zgłaszaniu się uczestników do udziału we wsparciu pedagogiczno-psychologicznym, lub też o rezygnacji ucznia z uczestnictwa ze wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
8) Udostępniania podczas kontroli Zamawiającemu i innym organom do tego upoważnionym wglądu do dokumentów potwierdzających realizację przeprowadzonego wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
9) Wydania uczniom/uczestnikom wsparcia pedagogiczno-psychologicznego w terminie 7 dni po zakończeniu określonej formy wsparcia przez poszczególnego uczestnika wsparcia pedagogiczno-psychologicznego, dokumentów potwierdzających ukończenie tj. zaświadczeń zgodnych z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
10) Przekazania do Starostwa Powiatowego w Myszkowie - Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość w terminie 7 dni od zakończenia każdego miesiąca, w którym udzielane było wsparcie pedagogiczno-psychologiczne:
a) Kserokopii dokumentów potwierdzających ukończenie wsparcia pedagogiczno
-psychologicznego tj. zaświadczeń o ukończeniu wsparcia pedagogiczno-psychologicznego (potwierdzonych za zgodność z oryginałem) lub informacji
o nieukończeniu wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
b) Rejestru wydanych zaświadczeń.
c) Potwierdzenia odbioru przez każdego ucznia/uczestnika wsparcia pedagogiczno-psychologicznego zaświadczenia o ukończeniu wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
d) Diagnozy indywidualnych potrzeb edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych ucznia/uczestnika.
e) List obecności uczniów/uczestników wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
11) Wszystkie wymienione w pkt. 4, pkt. 5 i pkt. 10 dokumenty, muszą zawierać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007 - 2013 i wymaganiami Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie będzie mógł umieścić odpowiedniego oznaczenia EFS i POKL na zaświadczeniach o ukończeniu wsparcia pedagogiczno-psychologicznego zobowiązany jest wydać uczestnikom dodatkowe zaświadczenie lub certyfikat zawierające wymagane oznaczenie.
12) W dniu przekazania Zamawiającemu wszystkich dokumentów, o których mowa w pkt. 11 zostanie sporządzony protokół odbioru przeprowadzenia wsparcia pedagogiczno-psychologicznego zawodowego. Podpisanie bez uwag Protokołu odbioru stanowić będzie podstawę do wystawienia przez Wykonawcę faktury/rachunku za jego realizację.
13) Zapewnienia spełnienia wymogów przepisów ustawy o ochronie danych osobowych,
w szczególności ochrony i utrzymywania tajemnicy danych osobowych uczestników,
o których uzyska informacje przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia po podpisaniu umowy. Obowiązek zachowania tajemnicy zobowiązuje również po zakończeniu umowy, przy czym obowiązek zachowania tajemnicy nie obowiązuje
w stosunku do Zamawiającego oraz instytucji upoważnionych do ewaluacji, monitorowania oraz kontrolowania Projektu, w ramach którego została zawarta przedmiotowa umowa (w przypadku powierzenia Wykonawcy przetwarzania danych osobowych uczestników kursu/kursów, powierzenie nastąpi zgodnie z ustawą
o ochronie danych osobowych pod warunkiem zawarcia umowy o powierzeniu przetwarzania danych osobowych lub otrzymania upoważnienia do przetwarzania danych osobowych).
14) Zapewnienia, że wszystkie prace powstałe w trakcie lub w efekcie przedmiotu zamówienia nie naruszają praw osób trzecich, a w szczególności przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2006r. Nr 90, poz. 631, ze zmianami).
15) Informowania wszystkich uczniów/uczestników wsparcia pedagogiczno-psychologicznego
o współfinansowaniu wsparcia pedagogiczno-psychologicznego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.
16) Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia logo EFS, PO KL i symbolu UE na dokumentach i materiałach promocyjnych, edukacyjnych i szkoleniowych związanych z organizacją wsparcia pedagogiczno-psychologicznego, zgodnie
z zasadami określonymi w treści wytycznych dotyczących oznaczania projektów
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (logo Programu Kapitał Ludzki, logo Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego powinno zostać umieszczone na wszystkich dokumentach
i materiałach szkoleniowych związanych z organizacją wsparcia pedagogiczno-psychologicznego).
17) Zapewnienia, że w przypadku powierzenia realizacji przedmiotu umowy podwykonawcą spełnione zostaną wszystkie zobowiązania zawarte w ust. od 1 do 16.
2. Wymagania stawiane wykonawcy związane z przedmiotem zamówienia (dotyczy wszystkich zakresów/ części zamówienia):
2.1. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość i zgodność oferty z warunkami technicznymi
i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
2.2. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
2.3 Ustalenia i decyzje dotyczące realizacji zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.
2.4. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 131104
Data publikacji: 2014-04-16
Nazwa:
Powiat Myszkowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Myszkowie
Ulica: ul. Pułaskiego 6
Numer domu: 6
Miejscowość: Myszków
Kod pocztowy: 42-300
Województwo / kraj: śląskie
Numer telefonu: 034 3159100
Numer faxu: 034 3159160
Regon: 15139907700000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie indywidualnego doradztwa zawodowego oraz wsparcia pedagogiczno-psychologicznego dla uczniów Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach w ramach projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość Działanie 9.2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Opis przedmiotu zamówienia.
1. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są usługi przeprowadzenia zajęć w zakresie indywidualnego doradztwa zawodowego oraz wsparcia pedagogiczno-psychologicznego prowadzonego w ramach projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość Działanie 9.2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
1.1. Zakres 1 - Usługa indywidualnego doradztwa zawodowego, która obejmuje przeprowadzenie indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym w roku szkolnym 2013/2014, 2014/2015 dla maksymalnie 161 uczniów/uczennic klas I, II, III, IV Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki, którzy kształcą się w jednym z następujących zawodów: technik informatyk, technik gastronomii, technik hotelarstwa.
1) Terminy indywidualnych spotkań uzgodnione zostaną między Zamawiającym, Wykonawcą a uczniami - Uczestnikami Projektu. Doradztwo indywidualne będzie obejmowało maksymalnie 322 godziny lekcyjne - na jednego ucznia - Uczestnika Projektu przypadają maksymalnie 2 godziny lekcyjne (1 godzina lekcyjna - 45 minut).
2) Zajęcia w zakresie indywidualnego doradztwa zawodowego obejmować będą 2 godziny lekcyjne konsultacji indywidualnych i będą organizowane dla każdego ucznia - uczestnika projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość, w godzinach nie pokrywających sie z godzinami zajęć szkolnych ucznia/ uczestnika.
3) Na wniosek Zamawiającego, za zgodą Wykonawcy możliwym będzie świadczenie usług również w soboty i niedziele.
4) Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia liczby godzin w zależności od zapotrzebowania uczniów/ uczestników. W przypadku zmniejszenia liczby osób objętych indywidualnym doradztwem zawodowym Zamawiający zapłaci za faktyczną liczbę godzin indywidualnego doradztwa zawodowego.
5) Doradztwo zawodowe prowadzone będzie od dnia podpisania umowy do 30.06.2015r.
6) Zajęcia/szkolenia przeprowadzone zostaną w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach, ul. Myszkowska 50, 42-310 Żarki.
7) Do przeprowadzenia zajęć Zamawiający zapewni bezpłatnie sale wykładowe znajdujące się w szkole biorącej udział w projekcie pn. Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość - Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach.
8) W dniu podpisania umowy Zamawiający przekaże Wykonawcy:
a) Imienną listę uczestników (uczniów) zakwalifikowanych do skorzystania ze wsparcia indywidualnego doradcy zawodowego, z zastrzeżeniem ppkt. b.
b) Imienna lista uczestników (uczniów) zakwalifikowanych do skorzystania ze wsparcia indywidualnego doradcy zawodowego zostanie uzupełniona przez Zamawiającego po zakończeniu II etapu rekrutacji do udziału w projekcie przypadającej na wrzesień 2014r. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany terminu II etapu rekrutacji.
c) Wzór listy obecności.
d) Wzór protokołu odbioru.
e) Adresy udostępnianych nieodpłatnie sal wykładowych i innych umożliwiających przeprowadzenie indywidualnego doradztwa zawodowego.
9) Indywidualne doradztwo zawodowe prowadzone będzie przez osoby wskazane przez Wykonawcę w ofercie.
10) Osoby wskazane w ofercie do realizacji przedmiotu umowy mogą zostać zmienione. Zmiana osób wskazanych do realizacji przedmiotu zamówienia, w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności takich jak: śmierć osoby, rezygnacja/odejście z pracy lub innych, uniemożliwiających należyte wykonanie obowiązków zgodnie z SIWZ oraz umową lub obowiązującym prawem może nastąpić na wniosek Wykonawcy, przy czym nowa osoba (nie wymieniona w ofercie) musi spełniać wszystkie warunki określone przez Zamawiającego na etapie wyboru oferty w postępowaniu przetargowym.
11) Doradztwo zawodowe ma na celu:
- ukierunkować ucznia/ uczestnika na rozwój zawodowy, przygotowanie do trafnego wyboru zawodu i drogi dalszego kształcenia oraz opracowania indywidualnego planu kariery edukacyjnej i zawodowej (indywidualnego programu rozwoju zawodowego),
- przygotowanie ucznia/ uczestnika do radzenia sobie w sytuacjach trudnych, takich jak: bezrobocie, problemy zdrowotne, adaptacja do nowych warunków pracy
i mobilności zawodowej,
- przygotowanie ucznia/ uczestnika do roli pracownika,
- kształtowanie świadomości siebie, swoich mocnych i słabych stron,
- wspieranie w wyborze i kształtowaniu kariery zawodowej,
- wspieranie działań szkoły mających na celu optymalny rozwój edukacyjny i zawodowy ucznia/ uczestnika.
12) Zakres pracy doradcy zawodowego:
-diagnoza zdolności i predyspozycji zawodowych ucznia/ uczestnika,
- diagnozowanie zapotrzebowania uczniów/ uczestników na informacje,
- gromadzenie i udostępnianie uczniom/ uczestnikom informacji - o zawodach, rynku pracy, możliwościach kształcenia i zatrudnienia, planach rekrutacyjnych lokalnych uczelni - w postaci prasy, informatorów i innych;
- zachęcanie do samodzielnego pozyskiwania informacji, korzystania z portali dotyczących rynku pracy (informatorów, ulotek, broszur itp.)
- przedstawienie uczniom/ uczestnikom możliwości nabywania kwalifikacji zawodowych w trakcie nauki w szkole oraz poza nią,
- wskazywanie uczniom/uczestnikom źródeł dodatkowej, rzetelnej informacji na poziomie regionalnym, ogólnokrajowym, europejskim i światowym na temat: rynku pracy, trendów rozwojowych w świecie zawodów i zatrudnienia, możliwości wykorzystania posiadanych uzdolnień i talentów w różnych obszarach świata pracy, instytucji i organizacji wspierających funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w życiu codziennym i zawodowym, alternatywnych możliwości kształcenia dla młodzieży z problemami emocjonalnymi i niedostosowaniem społecznym, programów edukacyjnych Unii Europejskiej, porównywalności dyplomów i certyfikatów zawodowych,
- udzielanie indywidualnych porad edukacyjnych i zawodowych uczniom/ uczestnikom, pomoc w planowaniu kształcenia i kariery zawodowej,
- udzielanie informacji o instytucjach wspierających doradztwo zawodowe: centra informacji i planowania kariery zawodowej, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, powiatowe urzędy pracy, zakłady doskonalenia zawodowego, izby rzemieślnicze i małej przedsiębiorczości, organizacje zrzeszające pracodawców itp.
- przygotować uczniów/uczennic/ uczestników do pełnienia ról społecznych i zawodowych, osłabienie istniejących barier równości płci przez osłabianie stereotypów płci i podejmowanie dodatkowych równościowych działań,
- zajęcia mają poruszać problem dyskryminacji, wykluczenia społecznego, stereotypów, zróżnicowania społecznego, równości kobiet i mężczyzn.
1.2. Pozostałe wymagania w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:
1. Wykonawca zobowiązuje się do:
1) Wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ) i złożoną przez Wykonawcę ofertą, przez osoby wskazane w ofercie.
2) Wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa polskiego i wspólnotowego.
3) Terminowego i sprawnego wykonania przedmiotu zamówienia oraz do bieżącej współpracy z Zamawiającym na każdym etapie realizacji przedmiotu zamówienia.
4) Sporządzenia dla każdego ucznia/uczestnika indywidualnego doradztwa zawodowego Indywidualnego Programu Rozwoju Zawodowego.
5) Prowadzenia listy obecności uczniów/uczestników korzystających z indywidualnego doradztwa zawodowego.
6) Pisemnego informowania koordynatora projektu oraz pracowników Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość o każdej zmianie
w harmonogramie indywidualnego doradztwa zawodowego minimum na dwa dni przed taką zmianą.
7) Bieżącego pisemnego informowania koordynatora projektu oraz pracowników Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość o nieobecności uczestników korzystających z indywidualnego doradztwa zawodowego, nie zgłoszeniu się uczniów/uczestników do udziału w indywidualnym doradztwie zawodowym lub też o rezygnacji ucznia z uczestnictwa w indywidualnym doradztwie zawodowym w trakcie jego trwania.
8) Udostępniania podczas kontroli Zamawiającemu i innym organom do tego upoważnionym wglądu do dokumentów potwierdzających realizację przeprowadzonego indywidualnego doradztwa zawodowego.
9) Wydania uczestnikom indywidualnego doradztwa zawodowego w terminie 7 dni po zakończeniu określonej formy wsparcia przez poszczególnego ucznia/ uczestnika indywidualnego doradztwa zawodowego, dokumentów potwierdzających ukończenie indywidualnego doradztwa zawodowego tj. zaświadczeń zgodnych z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
10) Przekazania do Starostwa Powiatowego w Myszkowie - Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość w terminie 7 dni od zakończenia każdego miesiąca zajęć w zakresie indywidualnego doradztwa zawodowego:
a) Kserokopii dokumentów potwierdzających ukończenie indywidualnego doradztwa zawodowego tj. zaświadczeń o ukończeniu indywidualnego doradztwa zawodowego (potwierdzonych za zgodność z oryginałem) lub informacji
o nieukończeniu indywidualnego doradztwa zawodowego.
b) Rejestru wydanych zaświadczeń.
c) Potwierdzenia odbioru przez każdego ucznia/uczestnika indywidualnego doradztwa zawodowego zaświadczenia o ukończeniu indywidualnego doradztwa zawodowego.
d) Indywidualnego Programu Rozwoju Zawodowego.
e) List obecności uczniów/uczestników indywidualnego doradztwa zawodowego.
11) Wszystkie wymienione w pkt. 4, pkt. 5 i pkt. 10 dokumenty, muszą zawierać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007 - 2013 i wymaganiami Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie będzie mógł umieścić odpowiedniego oznaczenia EF i POKL na zaświadczeniach o ukończeniu indywidualnego doradztwa zawodowego zobowiązany jest wydać uczestnikom dodatkowe zaświadczenie lub certyfikat zawierające wymagane oznaczenie.
12) W dniu przekazania Zamawiającemu wszystkich dokumentów, o których mowa w pkt. 10 zostanie sporządzony protokół odbioru przeprowadzenia indywidualnego doradztwa zawodowego, który zostanie podpisany przez Wykonawcę i Zamawiającego. Podpisanie bez uwag Protokołu odbioru stanowić będzie podstawę do wystawienia przez Wykonawcę faktury/rachunku za jego realizację.
13) Zapewnienia spełnienia wymogów przepisów ustawy o ochronie danych osobowych, w szczególności ochrony i utrzymywania tajemnicy danych osobowych uczestników, o których uzyska informacje przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia. Obowiązek zachowania tajemnicy zobowiązuje również po zakończeniu umowy, przy czym obowiązek zachowania tajemnicy nie obowiązuje w stosunku do Zamawiającego oraz instytucji upoważnionych do ewaluacji, monitorowania oraz kontrolowania Projektu, w ramach którego została zawarta przedmiotowa umowa (w przypadku powierzenia Wykonawcy przetwarzania danych osobowych uczestników kursu/kursów, powierzenie nastąpi zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych pod warunkiem zawarcia umowy o powierzeniu przetwarzania danych osobowych lub otrzymania upoważnienia do przetwarzania danych osobowych).
14) Zapewnienia, że wszystkie prace powstałe w trakcie lub w efekcie przedmiotu zamówienia nie narusza praw osób trzecich, a w szczególności przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2006r. Nr 90, poz. 631, ze zmianami).
15) Informowania wszystkich uczniów/uczestników indywidualnego doradztwa zawodowego o współfinansowaniu indywidualnego doradztwa zawodowego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.
16) Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia logo EFS, PO KL i symbolu UE na dokumentach i materiałach promocyjnych, edukacyjnych i szkoleniowych związanych z organizacją indywidualnego doradztwa zawodowego, zgodnie z zasadami określonymi w treści wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (logo Programu Kapitał Ludzki, logo Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego powinno zostać umieszczone na wszystkich dokumentach i materiałach szkoleniowych związanych z organizacją indywidualnego doradztwa zawodowego).
17) Zapewnienia, że w przypadku powierzenia realizacji przedmiotu zamówienia podwykonawcą spełnione zostaną wszystkie zobowiązania zawarte w pkt. od 1) do 16).
2.1. Zakres 2 - Usługa przeprowadzenia indywidualnego wsparcia pedagogiczno-psychologicznego, która obejmuje przeprowadzenie indywidualnych spotkań
z psychologiem w roku szkolnym 2013/2014, 2014/2015 dla maksymalnie 161uczniów/uczennic klas I, II, III, IV Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki, którzy kształcą się w jednym z następujących zawodów: technik informatyk, technik gastronomii, technik hotelarstwa.
1) Terminy indywidualnych spotkań uzgodnione zostaną między Zamawiającym, Wykonawcą a uczniami - Uczestnikami Projektu. Wsparcie pedagogiczno-psychologiczne będzie obejmowało maksymalnie 322 godziny lekcyjne - na jednego ucznia/uczestnika przypadają maksymalnie 2 godziny lekcyjne (1 godzina lekcyjna - 45 minut).
2) Wsparcie pedagogiczno-psychologiczne obejmować będzie 2 godziny lekcyjne konsultacji indywidualnych i będą organizowane dla każdego ucznia - uczestnika projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość, w godzinach nie pokrywających sie z godzinami zajęć szkolnych ucznia/uczestnika.
3) Na wniosek Zamawiającego, za zgodą Wykonawcy możliwym będzie świadczenie usług również w soboty i niedziele.
4) Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia liczby godzin w zależności od zapotrzebowania uczniów/uczestników. W przypadku zmniejszenia liczby osób objętych indywidualnym wsparciem pedagogiczno-psychologicznym Zamawiający zapłaci za faktyczną liczbę godzin wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
5) Zajęcia będą prowadzone od dnia podpisania umowy do 30.06.2015r.
6) Zajęcia/szkolenia przeprowadzone zostaną w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach, ul. Myszkowska 50, 42-310 Żarki.
7) Do przeprowadzenia zajęć Zamawiający zapewni bezpłatnie sale wykładowe znajdujące się w szkole biorącej udział w projekcie pn. Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość - Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki
w Żarkach.
8) W dniu podpisania umowy Zamawiający przekaże Wykonawcy:
a) Imienną listę uczestników (uczniów) zakwalifikowanych do skorzystania ze wsparcia pedagogiczno-psychologicznego z zastrzeżeniem ppkt b).
b) Imienna lista uczestników (uczniów) zakwalifikowanych do skorzystania ze wsparcia pedagogiczno-psychologicznego zostanie uzupełniona przez Zamawiającego po zakończeniu II etapu rekrutacji do udziału w projekcie przypadającej na wrzesień 2014r. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany terminu II etapu rekrutacji.
c) Wzór listy obecności.
d) Wzór protokołu odbioru.
e) Adresy udostępnianych nieodpłatnie sal wykładowych i innych umożliwiających przeprowadzenie indywidualnego wsparcia pedagogiczno- psychologicznego.
9) Wsparcie pedagogiczno-psychologiczne prowadzone będzie przez osoby wskazane przez Wykonawcę w ofercie.
10) Osoby wskazane w ofercie do realizacji przedmiotu zamówienia mogą zostać zmienione. Zmiana osób wskazanych do realizacji przedmiotu zamówienia, w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności takich jak: śmierć osoby, rezygnacja / odejście z pracy lub innych, uniemożliwiających należyte wykonanie obowiązków zgodnie z umową lub obowiązującym prawem może nastąpić na wniosek Wykonawcy, przy czym nowa osoba (nie wymieniona w ofercie) musi spełniać wszystkie warunki określone przez Zamawiającego na etapie wyboru oferty w postępowaniu przetargowym.
11) Cel wsparcia pedagogiczno - psychologicznego:
- efektem indywidualnych spotkań z psychologiem będzie opracowanie IPD dla każdego ucznia/uczestnika (m.in. identyfikacja własnych zasobów: mocnych
i słabych stron, ograniczeń i możliwości - poznanie siebie, nabycie nowych kompetencji);
- wsparcie psychologiczne polegające na rozpoznawaniu i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb edukacyjnych i rozwojowych oraz indywidualnych możliwości psychofizycznych ucznia/uczestnika, wynikających
w szczególności z niedostosowania i zagrożenia niedostosowaniem społecznym, zaniedbań środowiskowych, trudności adaptacyjnych, specyficznych trudności w uczeniu się i niepowodzeń edukacyjnych, sytuacji kryzysowych i traumatycznych oraz szczególnych uzdolnień,
- wspieranie mocnych stron ucznia/uczestnika, aby jak najpełniej rozwinął
i wykorzystał swoje możliwości,
- kompensowanie słabych stron ucznia/uczestnika, aby nie blokowały prawidłowego rozwoju,
- kształtowanie kompetencji społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem empatii i współdziałania pozwalających na budowanie i wykorzystywanie dobrego kontaktu emocjonalnego z rówieśnikami;
- kształtowanie świadomości siebie, swoich mocnych i słabych stron, pewności
i zaufania do siebie oraz postaw odpowiedzialności za siebie i innych,
- przygotowanie emocjonalne, wzmocnienie odporności psychicznej, umiejętności radzenia sobie ze stresem, pracy pod presją - do jak najlepszego funkcjonowania podczas egzaminów maturalnych, co zwiększa szansę na wysokie wyniki i możliwość rekrutacji na uczelnię wyższą
- wspieranie w wyborze i kształtowaniu kariery szkolno-zawodowej
- przygotowanie uczniów/uczennic/uczestników do pełnienia ról społecznych
i zawodowych, osłabienie istniejących barier równości płci przez osłabianie stereotypów płci i podejmowanie dodatkowych równościowych działań
- zajęcia poruszające problem dyskryminacji, wykluczenia społecznego, stereotypów, zróżnicowania społecznego, równości szans kobiet i mężczyzn.
12) Zakres pracy psychologa:
L.p. Zadania Sposób realizacji
1 Diagnoza indywidualnych potrzeb edukacyjnych i rozwojowych oraz możliwości psychofizycznych ucznia/uczestnika - test, kwestionariusz, rozmowa indywidualna
2 Pomoc psychologiczna uczniom z problemami wychowawczymi - osobom niedostosowanym bądź zagrożonym niedostosowaniem społecznym (uczniowie agresywni, mający trudności w kontroli złości, wagarujący, kłamiący, mający problemy z uzależnieniem, negatywnie odnoszący się do nauczycieli i rówieśników) - rozmowa indywidualna, kształtowanie postaw odpowiedzialności i obowiązkowości, kontroli negatywnych emocji, radzenia sobie z napięciami i konfliktami wewnętrznymi,
3 Wsparcie psychologiczne dla uczniów/uczestników przeżywających trudne sytuacje emocjonalne, osobiste, rodzinne lub wynikające z sytuacji traumatycznych lub kryzysowych - rozmowa indywidualna,
4 Pomoc psychologiczna dla uczniów/ uczestników mających trudności w kontaktach interpersonalnych z rówieśnikami (uczniowie nadmiernie wycofani, nieśmiali, niepewni siebie, z niską samooceną, odrzucani przez grupę)- indywidualna rozmowa, porady psychologiczne dla uczniów z trudnościami interpersonalnymi,
5 Wspieranie uczniów/uczestników w radzeniu sobie ze stresem przed odpowiedziami ustnymi, klasówkami i egzaminami - indywidualne rozmowy, konsultacja
2.2. Pozostałe wymagania w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:
1 Wykonawca zobowiązuje się do:
1) Wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ) i złożoną przez Wykonawcę ofertą, przez osoby wskazane w ofercie.
2) Wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą oraz zgodnie
z obowiązującymi przepisami prawa polskiego i wspólnotowego.
3) Terminowego i sprawnego wykonania przedmiotu zamówienia oraz do bieżącej współpracy z Zamawiającym na każdym etapie realizacji przedmiotu zamówienia.
4) Przeprowadzenia dla każdego ucznia/uczestnika diagnozy indywidualnych potrzeb edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych ucznia/uczestnika.
5) Prowadzenia listy obecności uczniów/uczestników korzystających z wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
6) Pisemnego informowania koordynatora projektu oraz pracowników Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość o każdej zmianie
w harmonogramie wsparcia pedagogiczno-psychologicznego minimum na dwa dni przed taką zmianą.
7) Bieżącego pisemnego informowania koordynatora projektu oraz pracowników Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość o nieobecności uczestników korzystających ze wsparcia pedagogiczno - psychologicznego, nie zgłaszaniu się uczestników do udziału we wsparciu pedagogiczno-psychologicznym, lub też o rezygnacji ucznia z uczestnictwa ze wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
8) Udostępniania podczas kontroli Zamawiającemu i innym organom do tego upoważnionym wglądu do dokumentów potwierdzających realizację przeprowadzonego wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
9) Wydania uczniom/uczestnikom wsparcia pedagogiczno-psychologicznego w terminie 7 dni po zakończeniu określonej formy wsparcia przez poszczególnego uczestnika wsparcia pedagogiczno-psychologicznego, dokumentów potwierdzających ukończenie tj. zaświadczeń zgodnych z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
10) Przekazania do Starostwa Powiatowego w Myszkowie - Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość w terminie 7 dni od zakończenia każdego miesiąca, w którym udzielane było wsparcie pedagogiczno-psychologiczne:
a) Kserokopii dokumentów potwierdzających ukończenie wsparcia pedagogiczno
-psychologicznego tj. zaświadczeń o ukończeniu wsparcia pedagogiczno-psychologicznego (potwierdzonych za zgodność z oryginałem) lub informacji
o nieukończeniu wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
b) Rejestru wydanych zaświadczeń.
c) Potwierdzenia odbioru przez każdego ucznia/uczestnika wsparcia pedagogiczno-psychologicznego zaświadczenia o ukończeniu wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
d) Diagnozy indywidualnych potrzeb edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych ucznia/uczestnika.
e) List obecności uczniów/uczestników wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
11) Wszystkie wymienione w pkt. 4, pkt. 5 i pkt. 10 dokumenty, muszą zawierać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007 - 2013 i wymaganiami Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie będzie mógł umieścić odpowiedniego oznaczenia EFS i POKL na zaświadczeniach o ukończeniu wsparcia pedagogiczno-psychologicznego zobowiązany jest wydać uczestnikom dodatkowe zaświadczenie lub certyfikat zawierające wymagane oznaczenie.
12) W dniu przekazania Zamawiającemu wszystkich dokumentów, o których mowa w pkt. 11 zostanie sporządzony protokół odbioru przeprowadzenia wsparcia pedagogiczno-psychologicznego zawodowego. Podpisanie bez uwag Protokołu odbioru stanowić będzie podstawę do wystawienia przez Wykonawcę faktury/rachunku za jego realizację.
13) Zapewnienia spełnienia wymogów przepisów ustawy o ochronie danych osobowych,
w szczególności ochrony i utrzymywania tajemnicy danych osobowych uczestników,
o których uzyska informacje przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia po podpisaniu umowy. Obowiązek zachowania tajemnicy zobowiązuje również po zakończeniu umowy, przy czym obowiązek zachowania tajemnicy nie obowiązuje
w stosunku do Zamawiającego oraz instytucji upoważnionych do ewaluacji, monitorowania oraz kontrolowania Projektu, w ramach którego została zawarta przedmiotowa umowa (w przypadku powierzenia Wykonawcy przetwarzania danych osobowych uczestników kursu/kursów, powierzenie nastąpi zgodnie z ustawą
o ochronie danych osobowych pod warunkiem zawarcia umowy o powierzeniu przetwarzania danych osobowych lub otrzymania upoważnienia do przetwarzania danych osobowych).
14) Zapewnienia, że wszystkie prace powstałe w trakcie lub w efekcie przedmiotu zamówienia nie naruszają praw osób trzecich, a w szczególności przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2006r. Nr 90, poz. 631, ze zmianami).
15) Informowania wszystkich uczniów/uczestników wsparcia pedagogiczno-psychologicznego
o współfinansowaniu wsparcia pedagogiczno-psychologicznego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.
16) Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia logo EFS, PO KL i symbolu UE na dokumentach i materiałach promocyjnych, edukacyjnych i szkoleniowych związanych z organizacją wsparcia pedagogiczno-psychologicznego, zgodnie
z zasadami określonymi w treści wytycznych dotyczących oznaczania projektów
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (logo Programu Kapitał Ludzki, logo Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego powinno zostać umieszczone na wszystkich dokumentach
i materiałach szkoleniowych związanych z organizacją wsparcia pedagogiczno-psychologicznego).
17) Zapewnienia, że w przypadku powierzenia realizacji przedmiotu umowy podwykonawcą spełnione zostaną wszystkie zobowiązania zawarte w ust. od 1 do 16.
2. Wymagania stawiane wykonawcy związane z przedmiotem zamówienia (dotyczy wszystkich zakresów/ części zamówienia):
2.1. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość i zgodność oferty z warunkami technicznymi
i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
2.2. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
2.3 Ustalenia i decyzje dotyczące realizacji zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.
2.4. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 2
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/06/2015
Zaliczka: Nie
Wiedza i doświadczenie:
a) Dla zakresu 1
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże iż
w okresie ostatnich 3 lat - przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej 1 usługę w zakresie indywidualnego doradztwa zawodowego dla min. 20 osób w wymiarze min. 1 godziny lekcyjnej dla każdej osoby.
b) Dla zakresu 2
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony jeżeli wykonawca wykaże iż w okresie ostatnich 3 lat - przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej 1 usługę w zakresie indywidualnego wsparcia pedagogiczno-psychologicznego dla min. 20 osób w wymiarze min. 1 godziny lekcyjnej dla każdej osoby.
Ocena spełnienia warunku na podstawie dokumentów: Wykazu wykonanych głównych usług (wzór - załącznik nr 5 do SIWZ) oraz dowodów potwierdzających należyte wykonanie usług. Metodą graniczną spełnia- nie spełnia.
Potencjał techniczny:
a) Dla zakresu 1
Zamawiający uzna spełnienie warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że do realizacji przedmiotu zamówienia dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 1 osobą zdolną do wykonania zamówienia w zakresie indywidualnego doradztwa zawodowego oraz posiadającą niżej opisane kwalifikacje:
1) ukończone studia magisterskie w zakresie doradztwa zawodowego oraz przygotowanie pedagogiczne lub
2) ukończone studia magisterskie na dowolnym kierunku i ukończone studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego oraz przygotowanie pedagogiczne.
b) Dla zakresu 2
Zamawiający uzna spełnienie warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że do realizacji przedmiotu zamówienia dysponuje lub będzie dysponował co najmniej 1 osobą zdolną do wykonania zamówienia w zakresie indywidualnego wsparcia pedagogiczno-psychologicznego oraz posiadającą niżej opisane kwalifikacje:
1) Ukończone studia magisterskie w zakresie psychologii oraz przygotowanie pedagogiczne, lub
2) ukończone studia magisterskie na dowolnym kierunku i ukończone studia podyplomowe w zakresie psychologii oraz przygotowanie pedagogiczne.
Ocena spełnienia warunku na podstawie dokumentów: Wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (wzór - załącznik nr 6 do SIWZ) oraz oświadczenia że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień (wzór - załącznik nr 7 do SIWZ).
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
Formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SIWZ.
Jeżeli wykonawcy wspólnie ubiegają się o zamówienie (konsorcjum) mają obowiązek złożyć każdy z osobna dokumenty wymienione w Rozdziale VII pkt 2 ppkt 2.1, ppkt 2.2, ppkt 2.3 SIWZ. Dokumenty wymienione w Rozdziale VII pkt 1 ppkt 1.1, ppkt 1.2, ppkt 1.3, ppkt 1.4, ppkt 1.5 SIWZ powinny potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu wspólnie przez Wykonawców składających ofertę, lub powinien je spełniać dowolny Wykonawca spośród Wykonawców składających wspólną ofertę. W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, oświadczenie o spełnianiu każdego z warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP składa co najmniej jeden z tych Wykonawców albo wszyscy Ci wykonawcy wspólnie.
Do ofert należy dołączyć:
a) Pełnomocnictwo ustanawiające pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
b) W przypadku złożenia oferty przez spółkę cywilną do oferty należy dołączyć odpowiednie pełnomocnictwo(a) udzielone przez wszystkich wspólników dla jednego ze wspólników lub dla osoby trzeciej, upoważniające osobę umocowaną do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli upoważnienie do złożenia oferty wspólnej wynika np. z umowy spółki cywilnej, to do oferty zamiast pełnomocnictwa można
załączyć tę umowę (oryginał) lub jej kopię poświadczoną notarialnie za zgodność z oryginałem lub jej kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem przez wszystkich wspólników. Dokumenty, o których mowa w rozdziale VII pkt 2 ppkt 2.2, ppkt 2.3 SIWZ powinny być wystawione na każdego ze wspólników spółki z osobna. Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (załącznik Nr 2 do SIWZ) składają wspólnicy spółki cywilnej wspólnie.
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania (załącznik nr 3 do SIWZ) ma obowiązek złożyć każdy ze wspólników spółki cywilnej.
W przypadku wyboru przez Zamawiającego oferty złożonej przez konsorcjum, wykonawcy
tworzący konsorcjum zobowiązani będą najpóźniej przed zawarciem umowy w sprawie
zamówienia publicznego, do przedłożenia umowy konsorcjum.
Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem konsorcjum.
4. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w Rozdziale VII pkt 2 ppkt 2.3 SIWZ składa dokumenty o których mowa w § 4 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 roku w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. 2013.231).
Ww. dokumenty należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
4.Zgodnie z art. 144 Ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, co zostało zamieszczone w Ogłoszeniu oraz w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w przypadku:
a) w następstwie wystąpienia siły wyższej. Siła wyższa oznacza wydarzenie nieprzewidywalne i poza kontrolą stron niniejszej umowy, występujące po podpisaniu umowy, a powodujące niemożliwość wywiązania się z umowy w jej obecnym brzmieniu
b) zmiany terminu wykonania umowy z przyczyn, za które nie odpowiada Wykonawca, a których nie można było przewidzieć
c) ustawowej zmiany przepisów prawa mających wpływ na treść zawartej umowy,
d) zmiany wynikającej z warunków wskazanych Zamawiającemu przez instytucję pośredniczącą - Urząd Marszałkowski.
4.1. W przypadku wystąpienia okoliczności wymienionych wyżej strony poinformują się natychmiast o ich zaistnieniu.
4.2. Z okoliczności stanowiących podstawę zmiany do umowy zostanie sporządzony protokół podpisany przez obie strony.
4.3. Zmiana umowy powinna nastąpić w formie pisemnego aneksu podpisanego przez obie strony, pod rygorem nieważności oraz zawierać uzasadnienie faktyczne i prawne dokonania zmiany.
5. Zmiany umowy wymienione w pkt. 4, ppkt. a), b), c), d) oraz w ppkt. 4.1, ppkt 4.2, ppkt 4.3 dotyczą zakresu 1 i zakresu 2.
Kod kryterium cenowe: A
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Myszkowie, 42 - 300 Myszków, ul. Pułaskiego 6
Data składania wniosków, ofert: 25/04/2014
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Myszkowie, 42 - 300 Myszków, ul. Pułaskiego 6,Biuro Podawcze na Sali Obsługi Interesantów (parter) stanowisko nr 10
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Numer części zamówienia: 1
Nazwa:
1.1. Zakres 1 - Usługa indywidualnego doradztwa zawodowego
Opis:
1.1. Zakres 1 - Usługa indywidualnego doradztwa zawodowego, która obejmuje przeprowadzenie indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym w roku szkolnym 2013/2014, 2014/2015 dla maksymalnie 161 uczniów/uczennic klas I, II, III, IV Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki, którzy kształcą się w jednym z następujących zawodów: technik informatyk, technik gastronomii, technik hotelarstwa.
1) Terminy indywidualnych spotkań uzgodnione zostaną między Zamawiającym, Wykonawcą a uczniami - Uczestnikami Projektu. Doradztwo indywidualne będzie obejmowało maksymalnie 322 godziny lekcyjne - na jednego ucznia - Uczestnika Projektu przypadają maksymalnie 2 godziny lekcyjne (1 godzina lekcyjna - 45 minut).
2) Zajęcia w zakresie indywidualnego doradztwa zawodowego obejmować będą 2 godziny lekcyjne konsultacji indywidualnych i będą organizowane dla każdego ucznia - uczestnika projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość, w godzinach nie pokrywających sie z godzinami zajęć szkolnych ucznia/ uczestnika.
3) Na wniosek Zamawiającego, za zgodą Wykonawcy możliwym będzie świadczenie usług również w soboty i niedziele.
4) Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia liczby godzin w zależności od zapotrzebowania uczniów/ uczestników. W przypadku zmniejszenia liczby osób objętych indywidualnym doradztwem zawodowym Zamawiający zapłaci za faktyczną liczbę godzin indywidualnego doradztwa zawodowego.
5) Doradztwo zawodowe prowadzone będzie od dnia podpisania umowy do 30.06.2015r.
6) Zajęcia/szkolenia przeprowadzone zostaną w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach, ul. Myszkowska 50, 42-310 Żarki.
7) Do przeprowadzenia zajęć Zamawiający zapewni bezpłatnie sale wykładowe znajdujące się w szkole biorącej udział w projekcie pn. Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość - Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach.
8) W dniu podpisania umowy Zamawiający przekaże Wykonawcy:
a) Imienną listę uczestników (uczniów) zakwalifikowanych do skorzystania ze wsparcia indywidualnego doradcy zawodowego, z zastrzeżeniem ppkt. b.
b) Imienna lista uczestników (uczniów) zakwalifikowanych do skorzystania ze wsparcia indywidualnego doradcy zawodowego zostanie uzupełniona przez Zamawiającego po zakończeniu II etapu rekrutacji do udziału w projekcie przypadającej na wrzesień 2014r. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany terminu II etapu rekrutacji.
c) Wzór listy obecności.
d) Wzór protokołu odbioru.
e) Adresy udostępnianych nieodpłatnie sal wykładowych i innych umożliwiających przeprowadzenie indywidualnego doradztwa zawodowego.
9) Indywidualne doradztwo zawodowe prowadzone będzie przez osoby wskazane przez Wykonawcę w ofercie.
10) Osoby wskazane w ofercie do realizacji przedmiotu umowy mogą zostać zmienione. Zmiana osób wskazanych do realizacji przedmiotu zamówienia, w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności takich jak: śmierć osoby, rezygnacja/odejście z pracy lub innych, uniemożliwiających należyte wykonanie obowiązków zgodnie z SIWZ oraz umową lub obowiązującym prawem może nastąpić na wniosek Wykonawcy, przy czym nowa osoba (nie wymieniona w ofercie) musi spełniać wszystkie warunki określone przez Zamawiającego na etapie wyboru oferty w postępowaniu przetargowym.
11) Doradztwo zawodowe ma na celu:
- ukierunkować ucznia/ uczestnika na rozwój zawodowy, przygotowanie do trafnego wyboru zawodu i drogi dalszego kształcenia oraz opracowania indywidualnego planu kariery edukacyjnej i zawodowej (indywidualnego programu rozwoju zawodowego),
- przygotowanie ucznia/ uczestnika do radzenia sobie w sytuacjach trudnych, takich jak: bezrobocie, problemy zdrowotne, adaptacja do nowych warunków pracy
i mobilności zawodowej,
- przygotowanie ucznia/ uczestnika do roli pracownika,
- kształtowanie świadomości siebie, swoich mocnych i słabych stron,
- wspieranie w wyborze i kształtowaniu kariery zawodowej,
- wspieranie działań szkoły mających na celu optymalny rozwój edukacyjny i zawodowy ucznia/ uczestnika.
12) Zakres pracy doradcy zawodowego:
- diagnoza zdolności i predyspozycji zawodowych ucznia/ uczestnika,
- diagnozowanie zapotrzebowania uczniów/ uczestników na informacje,
- gromadzenie i udostępnianie uczniom/ uczestnikom informacji - o zawodach, rynku pracy, możliwościach kształcenia i zatrudnienia, planach rekrutacyjnych lokalnych uczelni - w postaci prasy, informatorów i innych;
- zachęcanie do samodzielnego pozyskiwania informacji, korzystania z portali dotyczących rynku pracy (informatorów, ulotek, broszur itp.)
- przedstawienie uczniom/ uczestnikom możliwości nabywania kwalifikacji zawodowych w trakcie nauki w szkole oraz poza nią,
- wskazywanie uczniom/ uczestnikom źródeł dodatkowej, rzetelnej informacji na poziomie regionalnym, ogólnokrajowym, europejskim i światowym na temat: rynku pracy, trendów rozwojowych w świecie zawodów i zatrudnienia, możliwości wykorzystania posiadanych uzdolnień i talentów w różnych obszarach świata pracy, instytucji i organizacji wspierających funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w życiu codziennym i zawodowym, alternatywnych możliwości kształcenia dla młodzieży z problemami emocjonalnymi i niedostosowaniem społecznym, programów edukacyjnych Unii Europejskiej, porównywalności dyplomów i certyfikatów zawodowych,
- udzielanie indywidualnych porad edukacyjnych i zawodowych uczniom/ uczestnikom, pomoc w planowaniu kształcenia i kariery zawodowej,
- udzielanie informacji o instytucjach wspierających doradztwo zawodowe: centra informacji i planowania kariery zawodowej, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, powiatowe urzędy pracy, zakłady doskonalenia zawodowego, izby rzemieślnicze i małej przedsiębiorczości, organizacje zrzeszające pracodawców itp.
- przygotować uczniów/uczennic/ uczestników do pełnienia ról społecznych i zawodowych, osłabienie istniejących barier równości płci przez osłabianie stereotypów płci i podejmowanie dodatkowych równościowych działań,
- zajęcia mają poruszać problem dyskryminacji, wykluczenia społecznego, stereotypów, zróżnicowania społecznego, równości kobiet i mężczyzn.
1.2. Pozostałe wymagania w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:
1. Wykonawca zobowiązuje się do:
1) Wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ) i złożoną przez Wykonawcę ofertą, przez osoby wskazane w ofercie.
2) Wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa polskiego i wspólnotowego.
3) Terminowego i sprawnego wykonania przedmiotu zamówienia oraz do bieżącej współpracy z Zamawiającym na każdym etapie realizacji przedmiotu zamówienia.
4) Sporządzenia dla każdego ucznia/uczestnika indywidualnego doradztwa zawodowego Indywidualnego Programu Rozwoju Zawodowego.
5) Prowadzenia listy obecności uczniów/uczestników korzystających z indywidualnego doradztwa zawodowego.
6) Pisemnego informowania koordynatora projektu oraz pracowników Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość o każdej zmianie
w harmonogramie indywidualnego doradztwa zawodowego minimum na dwa dni przed taką zmianą.
7) Bieżącego pisemnego informowania koordynatora projektu oraz pracowników Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość o nieobecności uczestników korzystających z indywidualnego doradztwa zawodowego, nie zgłoszeniu się uczniów/uczestników do udziału w indywidualnym doradztwie zawodowym lub też o rezygnacji ucznia z uczestnictwa w indywidualnym doradztwie zawodowym w trakcie jego trwania.
8) Udostępniania podczas kontroli Zamawiającemu i innym organom do tego upoważnionym wglądu do dokumentów potwierdzających realizację przeprowadzonego indywidualnego doradztwa zawodowego.
9) Wydania uczestnikom indywidualnego doradztwa zawodowego w terminie 7 dni po zakończeniu określonej formy wsparcia przez poszczególnego ucznia/ uczestnika indywidualnego doradztwa zawodowego, dokumentów potwierdzających ukończenie indywidualnego doradztwa zawodowego tj. zaświadczeń zgodnych z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
10) Przekazania do Starostwa Powiatowego w Myszkowie - Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość w terminie 7 dni od zakończenia każdego miesiąca zajęć w zakresie indywidualnego doradztwa zawodowego:
a) Kserokopii dokumentów potwierdzających ukończenie indywidualnego doradztwa zawodowego tj. zaświadczeń o ukończeniu indywidualnego doradztwa zawodowego (potwierdzonych za zgodność z oryginałem) lub informacji
o nieukończeniu indywidualnego doradztwa zawodowego.
b) Rejestru wydanych zaświadczeń.
c) Potwierdzenia odbioru przez każdego ucznia/uczestnika indywidualnego doradztwa zawodowego zaświadczenia o ukończeniu indywidualnego doradztwa zawodowego.
d) Indywidualnego Programu Rozwoju Zawodowego.
e) List obecności uczniów/uczestników indywidualnego doradztwa zawodowego.
11) Wszystkie wymienione w pkt. 4, pkt. 5 i pkt. 10 dokumenty, muszą zawierać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007 - 2013 i wymaganiami Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie będzie mógł umieścić odpowiedniego oznaczenia EF i POKL na zaświadczeniach o ukończeniu indywidualnego doradztwa zawodowego zobowiązany jest wydać uczestnikom dodatkowe zaświadczenie lub certyfikat zawierające wymagane oznaczenie.
12) W dniu przekazania Zamawiającemu wszystkich dokumentów, o których mowa w pkt. 10 zostanie sporządzony protokół odbioru przeprowadzenia indywidualnego doradztwa zawodowego, który zostanie podpisany przez Wykonawcę i Zamawiającego. Podpisanie bez uwag Protokołu odbioru stanowić będzie podstawę do wystawienia przez Wykonawcę faktury/rachunku za jego realizację.
13) Zapewnienia spełnienia wymogów przepisów ustawy o ochronie danych osobowych, w szczególności ochrony i utrzymywania tajemnicy danych osobowych uczestników, o których uzyska informacje przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia. Obowiązek zachowania tajemnicy zobowiązuje również po zakończeniu umowy, przy czym obowiązek zachowania tajemnicy nie obowiązuje w stosunku do Zamawiającego oraz instytucji upoważnionych do ewaluacji, monitorowania oraz kontrolowania Projektu, w ramach którego została zawarta przedmiotowa umowa (w przypadku powierzenia Wykonawcy przetwarzania danych osobowych uczestników kursu/kursów, powierzenie nastąpi zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych pod warunkiem zawarcia umowy o powierzeniu przetwarzania danych osobowych lub otrzymania upoważnienia do przetwarzania danych osobowych).
14) Zapewnienia, że wszystkie prace powstałe w trakcie lub w efekcie przedmiotu zamówienia nie narusza praw osób trzecich, a w szczególności przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2006r. Nr 90, poz. 631, ze zmianami).
15) Informowania wszystkich uczniów/uczestników indywidualnego doradztwa zawodowego o współfinansowaniu indywidualnego doradztwa zawodowego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.
16) Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia logo EFS, PO KL i symbolu UE na dokumentach i materiałach promocyjnych, edukacyjnych i szkoleniowych związanych z organizacją indywidualnego doradztwa zawodowego, zgodnie z zasadami określonymi w treści wytycznych dotyczących oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (logo Programu Kapitał Ludzki, logo Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego powinno zostać umieszczone na wszystkich dokumentach i materiałach szkoleniowych związanych z organizacją indywidualnego doradztwa zawodowego).
17) Zapewnienia, że w przypadku powierzenia realizacji przedmiotu zamówienia podwykonawcą spełnione zostaną wszystkie zobowiązania zawarte w pkt. od 1) do 16).
2. Wymagania stawiane wykonawcy związane z przedmiotem zamówienia (dotyczy wszystkich zakresów/ części zamówienia):
2.1. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość i zgodność oferty z warunkami technicznymi
i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
2.2. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
2.3 Ustalenia i decyzje dotyczące realizacji zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.
2.4. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
Kody CPV:
853123208 (Usługi doradztwa)
Czas: D
Data zakończenia: 30/06/2015
Kod kryterium cenowe: A
Numer części zamówienia: 2
Nazwa:
2.1. Zakres 2 - Usługa przeprowadzenia indywidualnego wsparcia pedagogiczno-psychologicznego
Opis:
2.1. Zakres 2 - Usługa przeprowadzenia indywidualnego wsparcia pedagogiczno-psychologicznego, która obejmuje przeprowadzenie indywidualnych spotkań
z psychologiem w roku szkolnym 2013/2014, 2014/2015 dla maksymalnie 161uczniów/uczennic klas I, II, III, IV Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki, którzy kształcą się w jednym z następujących zawodów: technik informatyk, technik gastronomii, technik hotelarstwa.
1) Terminy indywidualnych spotkań uzgodnione zostaną między Zamawiającym, Wykonawcą a uczniami - Uczestnikami Projektu. Wsparcie pedagogiczno-psychologiczne będzie obejmowało maksymalnie 322 godziny lekcyjne - na jednego ucznia/uczestnika przypadają maksymalnie 2 godziny lekcyjne (1 godzina lekcyjna - 45 minut).
2) Wsparcie pedagogiczno-psychologiczne obejmować będzie 2 godziny lekcyjne konsultacji indywidualnych i będą organizowane dla każdego ucznia - uczestnika projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość, w godzinach nie pokrywających się z godzinami zajęć szkolnych ucznia/uczestnika.
3) Na wniosek Zamawiającego, za zgodą Wykonawcy możliwym będzie świadczenie usług również w soboty i niedziele.
4) Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia liczby godzin w zależności od zapotrzebowania uczniów/uczestników. W przypadku zmniejszenia liczby osób objętych indywidualnym wsparciem pedagogiczno-psychologicznym Zamawiający zapłaci za faktyczną liczbę godzin wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
5) Zajęcia będą prowadzone od dnia podpisania umowy do 30.06.2015r.
6) Zajęcia/szkolenia przeprowadzone zostaną w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Żarkach, ul. Myszkowska 50, 42-310 Żarki.
7) Do przeprowadzenia zajęć Zamawiający zapewni bezpłatnie sale wykładowe znajdujące się w szkole biorącej udział w projekcie pn. Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość - Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki
w Żarkach.
8) W dniu podpisania umowy Zamawiający przekaże Wykonawcy:
a) Imienną listę uczestników (uczniów) zakwalifikowanych do skorzystania ze wsparcia pedagogiczno-psychologicznego z zastrzeżeniem ppkt b).
b) Imienna lista uczestników (uczniów) zakwalifikowanych do skorzystania ze wsparcia pedagogiczno-psychologicznego zostanie uzupełniona przez Zamawiającego po zakończeniu II etapu rekrutacji do udziału w projekcie przypadającej na wrzesień 2014r. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany terminu II etapu rekrutacji.
c) Wzór listy obecności.
d) Wzór protokołu odbioru.
e) Adresy udostępnianych nieodpłatnie sal wykładowych i innych umożliwiających przeprowadzenie indywidualnego wsparcia pedagogiczno- psychologicznego.
9) Wsparcie pedagogiczno-psychologiczne prowadzone będzie przez osoby wskazane przez Wykonawcę w ofercie.
10) Osoby wskazane w ofercie do realizacji przedmiotu zamówienia mogą zostać zmienione. Zmiana osób wskazanych do realizacji przedmiotu zamówienia, w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności takich jak: śmierć osoby, rezygnacja / odejście z pracy lub innych, uniemożliwiających należyte wykonanie obowiązków zgodnie z umową lub obowiązującym prawem może nastąpić na wniosek Wykonawcy, przy czym nowa osoba (nie wymieniona w ofercie) musi spełniać wszystkie warunki określone przez Zamawiającego na etapie wyboru oferty w postępowaniu przetargowym.
11) Cel wsparcia pedagogiczno - psychologicznego:
- efektem indywidualnych spotkań z psychologiem będzie opracowanie IPD dla każdego ucznia/uczestnika (m.in. identyfikacja własnych zasobów: mocnych
i słabych stron, ograniczeń i możliwości - poznanie siebie, nabycie nowych kompetencji);
- wsparcie psychologiczne polegające na rozpoznawaniu i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb edukacyjnych i rozwojowych oraz indywidualnych możliwości psychofizycznych ucznia/uczestnika, wynikających
w szczególności z niedostosowania i zagrożenia niedostosowaniem społecznym, zaniedbań środowiskowych, trudności adaptacyjnych, specyficznych trudności w uczeniu się i niepowodzeń edukacyjnych, sytuacji kryzysowych i traumatycznych oraz szczególnych uzdolnień,
- wspieranie mocnych stron ucznia/uczestnika, aby jak najpełniej rozwinął
i wykorzystał swoje możliwości,
- kompensowanie słabych stron ucznia/uczestnika, aby nie blokowały prawidłowego rozwoju,
- kształtowanie kompetencji społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem empatii i współdziałania pozwalających na budowanie i wykorzystywanie dobrego kontaktu emocjonalnego z rówieśnikami;
- kształtowanie świadomości siebie, swoich mocnych i słabych stron, pewności
i zaufania do siebie oraz postaw odpowiedzialności za siebie i innych,
- przygotowanie emocjonalne, wzmocnienie odporności psychicznej, umiejętności radzenia sobie ze stresem, pracy pod presją - do jak najlepszego funkcjonowania podczas egzaminów maturalnych, co zwiększa szansę na wysokie wyniki i możliwość rekrutacji na uczelnię wyższą
- wspieranie w wyborze i kształtowaniu kariery szkolno-zawodowej
- przygotowanie uczniów/uczennic/uczestników do pełnienia ról społecznych
i zawodowych, osłabienie istniejących barier równości płci przez osłabianie stereotypów płci i podejmowanie dodatkowych równościowych działań
- zajęcia poruszające problem dyskryminacji, wykluczenia społecznego, stereotypów, zróżnicowania społecznego, równości szans kobiet i mężczyzn.
12) Zakres pracy psychologa:
L.p. Zadania Sposób realizacji
1 Diagnoza indywidualnych potrzeb edukacyjnych i rozwojowych oraz możliwości psychofizycznych ucznia/uczestnika - test, kwestionariusz, rozmowa indywidualna
2 Pomoc psychologiczna uczniom
z problemami wychowawczymi - osobom niedostosowanym bądź zagrożonym niedostosowaniem społecznym (uczniowie agresywni, mający trudności w kontroli złości, wagarujący, kłamiący, mający problemy z uzależnieniem, negatywnie odnoszący się do nauczycieli i rówieśników) - rozmowa indywidualna, kształtowanie postaw odpowiedzialności i obowiązkowości, kontroli negatywnych emocji, radzenia sobie z napięciami i konfliktami wewnętrznymi,
3 Wsparcie psychologiczne dla uczniów/uczestników przeżywających trudne sytuacje emocjonalne, osobiste, rodzinne lub wynikające z sytuacji traumatycznych lub kryzysowych - rozmowa indywidualna,
4 Pomoc psychologiczna dla uczniów/ uczestników mających trudności w kontaktach interpersonalnych z rówieśnikami (uczniowie nadmiernie wycofani, nieśmiali, niepewni siebie, z niską samooceną, odrzucani przez grupę) - indywidualna rozmowa, porady psychologiczne dla uczniów z trudnościami interpersonalnymi,
5 Wspieranie uczniów/uczestników w radzeniu sobie ze stresem przed odpowiedziami ustnymi, klasówkami i egzaminami - indywidualne rozmowy, konsultacja
2.2. Pozostałe wymagania w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:
1 Wykonawca zobowiązuje się do:
1) Wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ) i złożoną przez Wykonawcę ofertą, przez osoby wskazane w ofercie.
2) Wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą oraz zgodnie
z obowiązującymi przepisami prawa polskiego i wspólnotowego.
3) Terminowego i sprawnego wykonania przedmiotu zamówienia oraz do bieżącej współpracy z Zamawiającym na każdym etapie realizacji przedmiotu zamówienia.
4) Przeprowadzenia dla każdego ucznia/uczestnika diagnozy indywidualnych potrzeb edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych ucznia/uczestnika.
5) Prowadzenia listy obecności uczniów/uczestników korzystających z wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
6) Pisemnego informowania koordynatora projektu oraz pracowników Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość o każdej zmianie
w harmonogramie wsparcia pedagogiczno-psychologicznego minimum na dwa dni przed taką zmianą.
7) Bieżącego pisemnego informowania koordynatora projektu oraz pracowników Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość o nieobecności uczestników korzystających ze wsparcia pedagogiczno - psychologicznego, nie zgłaszaniu się uczestników do udziału we wsparciu pedagogiczno-psychologicznym, lub też o rezygnacji ucznia z uczestnictwa ze wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
8) Udostępniania podczas kontroli Zamawiającemu i innym organom do tego upoważnionym wglądu do dokumentów potwierdzających realizację przeprowadzonego wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
9) Wydania uczniom/uczestnikom wsparcia pedagogiczno-psychologicznego w terminie 7 dni po zakończeniu określonej formy wsparcia przez poszczególnego uczestnika wsparcia pedagogiczno-psychologicznego, dokumentów potwierdzających ukończenie tj. zaświadczeń zgodnych z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
10) Przekazania do Starostwa Powiatowego w Myszkowie - Biura Projektu Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość w terminie 7 dni od zakończenia każdego miesiąca, w którym udzielane było wsparcie pedagogiczno-psychologiczne:
a) Kserokopii dokumentów potwierdzających ukończenie wsparcia pedagogiczno
-psychologicznego tj. zaświadczeń o ukończeniu wsparcia pedagogiczno-psychologicznego (potwierdzonych za zgodność z oryginałem) lub informacji
o nieukończeniu wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
b) Rejestru wydanych zaświadczeń.
c) Potwierdzenia odbioru przez każdego ucznia/uczestnika wsparcia pedagogiczno-psychologicznego zaświadczenia o ukończeniu wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
d) Diagnozy indywidualnych potrzeb edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych ucznia/uczestnika.
e) List obecności uczniów/uczestników wsparcia pedagogiczno-psychologicznego.
11) Wszystkie wymienione w pkt. 4, pkt. 5 i pkt. 10 dokumenty, muszą zawierać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL 2007 - 2013 i wymaganiami Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie będzie mógł umieścić odpowiedniego oznaczenia EFS i POKL na zaświadczeniach o ukończeniu wsparcia pedagogiczno-psychologicznego zobowiązany jest wydać uczestnikom dodatkowe zaświadczenie lub certyfikat zawierające wymagane oznaczenie.
12) W dniu przekazania Zamawiającemu wszystkich dokumentów, o których mowa w pkt. 11 zostanie sporządzony protokół odbioru przeprowadzenia wsparcia pedagogiczno-psychologicznego zawodowego. Podpisanie bez uwag Protokołu odbioru stanowić będzie podstawę do wystawienia przez Wykonawcę faktury/rachunku za jego realizację.
13) Zapewnienia spełnienia wymogów przepisów ustawy o ochronie danych osobowych,
w szczególności ochrony i utrzymywania tajemnicy danych osobowych uczestników,
o których uzyska informacje przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia po podpisaniu umowy. Obowiązek zachowania tajemnicy zobowiązuje również po zakończeniu umowy, przy czym obowiązek zachowania tajemnicy nie obowiązuje
w stosunku do Zamawiającego oraz instytucji upoważnionych do ewaluacji, monitorowania oraz kontrolowania Projektu, w ramach którego została zawarta przedmiotowa umowa (w przypadku powierzenia Wykonawcy przetwarzania danych osobowych uczestników kursu/kursów, powierzenie nastąpi zgodnie z ustawą
o ochronie danych osobowych pod warunkiem zawarcia umowy o powierzeniu przetwarzania danych osobowych lub otrzymania upoważnienia do przetwarzania danych osobowych).
14) Zapewnienia, że wszystkie prace powstałe w trakcie lub w efekcie przedmiotu zamówienia nie naruszają praw osób trzecich, a w szczególności przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2006r. Nr 90, poz. 631, ze zmianami).
15) Informowania wszystkich uczniów/uczestników wsparcia pedagogiczno-psychologicznego
o współfinansowaniu wsparcia pedagogiczno-psychologicznego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.
16) Wykonawca zobowiązany jest do umieszczenia logo EFS, PO KL i symbolu UE na dokumentach i materiałach promocyjnych, edukacyjnych i szkoleniowych związanych z organizacją wsparcia pedagogiczno-psychologicznego, zgodnie
z zasadami określonymi w treści wytycznych dotyczących oznaczania projektów
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (logo Programu Kapitał Ludzki, logo Unii Europejskiej z odwołaniem słownym do Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego powinno zostać umieszczone na wszystkich dokumentach
i materiałach szkoleniowych związanych z organizacją wsparcia pedagogiczno-psychologicznego).
17) Zapewnienia, że w przypadku powierzenia realizacji przedmiotu umowy podwykonawcą spełnione zostaną wszystkie zobowiązania zawarte w ust. od 1 do 16.
2. Wymagania stawiane wykonawcy związane z przedmiotem zamówienia (dotyczy wszystkich zakresów/ części zamówienia):
2.1. Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość i zgodność oferty z warunkami technicznymi
i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
2.2. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy.
2.3 Ustalenia i decyzje dotyczące realizacji zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem wykonawcy.
2.4. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
Kody CPV:
851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
Czas: D
Data zakończenia: 30/06/2015
Kod kryterium cenowe: A
Kody CPV:
853123208 (Usługi doradztwa)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
851212706 (Usługi psychiatryczne lub psychologiczne)
Oświadczenie nr 1: Tak
Podobne przetargi
90268 / 2012-03-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Ośrodek Pomocy Społecznej - Racibórz (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
WSPARCIE DORADCY ZAWODOWEGO DLA KLIENTÓW OÅšRODKA POMOCY SPOÅECZNEJ W RACIBORZU
421818 / 2010-12-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Prowadzenie zajęć psychologiczno-pedagogicznych warsztaty profilaktyczne blok I W stronę odpowiedzialnej wolności , blok II Rozwiązuje problemy ,podejmuje decyzje , rozmawiam i blok III Pułapki życia czyli jak się nie dać zwariować w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej -Curie w Czechowicach-Dziedzicach w ramach projektu Edukacja w Powiecie Bielskim droga do sukcesu
453388 / 2013-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Świadczenie usług przez 8 Szkolnych organizatorów rozwoju edukacji (SORE) na potrzeby projektu Wspomaganie na piątkę
110697 / 2012-05-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe - Żywiec (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Przeprowadzenie zajęć z indywidualnego doradztwa zawodowego na rzecz uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Żywieckim
522818 / 2012-12-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Myszkowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Myszkowie - Myszków (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Usługa przeprowadzenia zajęć z doradztwa indywidualnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie myszkowskim w roku szkolnym 2012/2013
59469 / 2014-03-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Przetarg nieograniczony na przeprowadzenie indywidualnego doradztwa zawodowego w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta i Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie, na potrzeby projektu Praktyka czyni mistrza
25464 / 2016-02-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Centrum Integracji Społecznej - Mikołów (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
świadczenie usług z zakresu doradztwa zawodowego w Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie, w tym dla uczestników projektu SZANSA - wsparcie społeczne w Mikołowie.
Program: RPO WSL 2014- 2020
431424 / 2013-10-23 - Inny: samorządowa wojewódzka osoba prawna
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Katowice (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Świadczenie usług doradztwa zawodowego w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Zdobywanie kwalifikacji zawodowych drogą do pokonywania barier na rynku pracy
421862 / 2010-12-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Prowadzenie zajęć doradztwa zawodowego program Spójrzmy w przyszłość w Zespole Szkól Technicznych i Licealnych w Czechowiecach-Dziedzicach w ramach projektu Edukacja w Powiecie Bielskim drogą do sukcesu
94220 / 2011-04-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego - Katowice (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
ROPS-PSO/3321/10/11 - Zorganizowanie i przeprowadzenie usług specjalistycznego doradztwa z obszaru stosowania prawa w pomocy społecznej na terenie województwa śląskiego w ramach projektu systemowego Kształcenie i doradztwo dla kadr pomocy i integracji społecznej województwa śląskiego realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego
100120 / 2012-03-30 - Inny: jednostka organizacyjna gminy
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Ustroń (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Usługi doradztwa zawodowego dla uczestników projektu Nowe możliwości dla Twojej przyszłości w 2012 roku
275105 / 2013-12-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Przetarg nieograniczony na przeprowadzenia Treningu autoprezentacji i Indywidualnego doradztwa zawodowego w Zespole Szkół im. W.S. Reymonta i Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie, na potrzeby projektu Praktyka czyni mistrza - 2 części
74783 / 2013-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Dąbrowa Górnicza - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Przeprowadzenie grupowego oraz indywidualnego doradztwa zawodowego dla uczniów szkół
ponadgimnazjalnych Miasta Dąbrowa Górnicza w roku szkolnym 2012/2013 Zadanie realizowane jest w ramach projektu Mam zawód - mam pracę w regionie
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX Działanie 9.2 - Podniesienie
atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego
63640 / 2016-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Mikołów (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług poradnictwa i wsparcia indywidualnego świadczonego przez doradcę zawodowego i psychologa dla uczestników projektu Krok w przyszłość w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020, Oś Priorytetowa IX Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym - projekt pozakonkursowy
21987 / 2015-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Przetarg nieograniczony na świadczenie usługi przeprowadzenia zajęć grupowego i indywidualnego doradztwa zawodowego w ramach projektu pn. Akademia młodego zawodowca - 12 części
129458 / 2014-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Miasto Mysłowice - Mysłowice (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Usługi edukacyjne obejmujące przeprowadzenie zajęć doradztwa zawodowego grupowego oraz indywidualnego dla uczniów, uczennic szkół ponadgimnazjalnych w mieście Mysłowice w roku szkolnym 2013/2014, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu pn. Mam zawód - mam pracę w regionie Priorytet IX Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 z podziałem na 6 części zamówienia
8927 / 2014-01-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Wybór wykonawcy świadczącego usługę Animatorów/Animatorek Szkolnych Ośrodków Kariery utworzonych w dwóch liceach ogólnokształcących biorących udział w projekcie Zaplanuj swoją karierę
93795 / 2013-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Częstochowa - Częstochowa (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi doradztwa zawodowego grupowego oraz indywidualnego w szkołach biorących udział w projekcie Edukacja bez granic
276614 / 2009-08-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Ślemień - Ślemień (śląskie)
CPV: 853123208 (Usługi doradztwa)
Świadzczenie usługi doradztwa indywidualnego w ramach projektu Twoja Firma - Twoja Niezależność realizowanej w ramach działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki POKL.