Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

193746 / 2012-06-08 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy (Zgierz)

Przeprowadzenie szkolenia grupowego osób bezrobotnych w zakresie - OPERATOR KOPARKO-ŁADOWARKI KL. III

Opis zamówienia

1. Szkolenie przeznaczone jest dla 10 osób bezrobotnych z wykształceniem co najmniej podstawowym, posiadających zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku operatora koparko-ładowarki kl. III, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu oraz posiadających skierowanie od Zamawiającego.
2. Celem szkolenia jest nabycie odpowiednich uprawnień do obsługi maszyn
w danej klasie oraz praktyczna nauka eksploatacji maszyn w różnych warunkach terenowych, a także zdobycie wiedzy teoretycznej w zakresie dokumentacji technicznej, bezpieczeństwa i higieny pracy przy eksploatacji maszyn, technologii wykonywania robót ziemnych, zasad użytkowania i obsługi maszyn.
3. Organizacja szkolenia:
1) Szkolenie musi zostać przeprowadzone dla nie więcej niż 10 osób w jednej grupie, z zastrzeżeniem, że Wykonawca zobowiązany będzie do uruchomienia szkolenia przy skierowaniu przez Zamawiającego co najmniej 8 osób.
2) Zajęcia muszą odbywać się codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel oraz dni ustawowo wolnych od pracy; czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia nie może być krótszy niż 6 godzin zegarowych i nie dłuższy niż 8 godzin zegarowych.
3) Przez godzinę zegarową kursu Zamawiający rozumie 60 minut zegarowych obejmujące zajęcia edukacyjne w wymiarze 45 minut oraz 15 minutową przerwę; Zamawiający nie dopuszcza kumulowania przerw w szczególności na zakończenie dnia zajęć.
4) Łączny czas szkolenia grupy wraz z egzaminami, o którym mowa w ust. 4 pkt 5 wynosi 210 godzin zegarowych, co stanowi, że szkolenie powinno trwać nie dłużej niż 35 dni roboczych.
5) Zajęcia powinny się zaczynać nie wcześniej niż o godz. 8.00, a kończyć - nie później niż o godzinie 17.00.
6) Wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się na terenie Powiatu Zgierskiego lub poza nim, z zastrzeżeniem, że czas dojazdu od Placu Kilińskiego w Zgierzu do miejsca szkolenia nie może przekroczyć 1,5 godziny środkami komunikacji publicznej.
7) Wykonawca zobowiązany jest do uruchomienia szkolenia w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
8) Termin zakończenia realizacji całości zamówienia: do 30 listopada 2012 roku.
4. Program szkolenia
1) Program szkolenia musi być zgodny z rozporządzeniem Ministra Gospodarki
z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. z 2001 r. nr 118, poz. 1263) oraz programem szkolenia zatwierdzonym przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
2) Szkolenie musi odbywać się w formie kursu realizowanego według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych
w tygodniu.
3) Program szkolenia musi zawierać:
a. nazwę i zakres szkolenia,
b. czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c. wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d. cele szkolenia,
e. plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
f. opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g. wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h. przewidziane sprawdziany i egzaminy,
4) Program szkolenia musi obejmować zajęcia praktyczne i teoretyczne.
5) Szkolenie musi zakończyć się egzaminami (ze zdobytej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej). Czas trwania egzaminu (liczba godzin przeznaczonych na egzamin) musi być uwzględniony w rozkładzie godzinowym szkolenia, w ramach 210 godzin przeznaczonych na szkolenia.
6) Wykonawca musi wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych
i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych, o których mowa w § 74 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 roku w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r. Nr 177, poz. 1193 z późn. zm. ),
7) Po ukończeniu szkolenia Wykonawca zobowiązany jest wydać, każdemu uczestnikowi szkolenia:
a) zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia
i uzyskanie kwalifikacji zgodnie z § 75 ust. 3 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U z 2010 r. Nr 177, poz.1193 z późn. zm.) według wzoru Zamawiającego stanowiącego załącznik nr 14 do niniejszej specyfikacji

oraz w przypadku osób, które uzyskają pozytywny wynik sprawdzianu na uprawnienia operatora:

b) świadectwo i książeczkę operatora, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa
i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych
(Dz. U. z 2001 r. Nr 118, poz. 1263).
5. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia nieposiadających prawa do stypendium, oraz osoby, które w trakcie szkolenia podjęły zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, po otrzymaniu pisemnej informacji (fax, e-mail lub inna forma) od Zamawiającego lub w przypadku otrzymania informacji o podjęciu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej od osoby biorącej udział w szkoleniu po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym. Wykonawca może obciążyć zamawiającego kosztem polisy tylko do wysokości należnej za osoby rzeczywiście zgłoszone do ubezpieczenia, z zastrzeżeniem, że nie może wzrosnąć koszt przeszkolenia jednej osoby wynikający z preliminarza kosztów szkolenia.
6. Wykonawca dla celów realizacji szkolenia zobowiązany jest zapewnić odpowiednio wyposażoną salę dydaktyczną, zgodnie z wytycznymi Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie, adekwatną dla grupy dziesięcioosobowej.
7. Wykonawca musi dysponować potencjałem technicznym, parkiem maszynowym wraz z placem manewrowym zgodnie z wytycznymi Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
8. Wykonawca musi dysponować kadrą dydaktyczną spełniającą warunki udziału
w postępowaniu, o których mowa w części X ust. 3 pkt 3 niniejszej specyfikacji, co ma na celu prawidłową i terminową realizację szkolenia oraz zapewnienie jego wysokiej jakości.
9. Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać w pierwszym dniu szkolenia harmonogram zajęć i bezzwrotne materiały piśmienne takie jak teczka lub segregator, notes-format A-4, długopis a także materiały dydaktyczne w formie drukowanej (tj. skrypty ze wszystkich obowiązkowych zakresów tematycznych zawartych w programie szkolenia), których otrzymanie musi potwierdzić własnoręcznym podpisem i które stanowić będą własność uczestników.
10. Wykonawca musi zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia, każdego dnia zajęć odpowiednio zapakowaną bułkę słodką oraz herbatę, kawę, soki, wodę.
11. Przedmiot zamówienia obejmuje dokonywanie przez Wykonawcę zwrotu, poniesionych przez skierowanego bezrobotnego rzeczywistych kosztów z tytułu przejazdu na szkolenie i z powrotem na warunkach jak poniżej:
1) Uprawnionymi do zwrotu kosztów są ci bezrobotni, którzy dojeżdżają na szkolenie i z powrotem, a których adres zamieszkania jest w innej miejscowości niż miejsce szkolenia.
2) Zwrotu kosztów dokonuje się na podstawie przedłożonych biletów jednorazowych komunikacji publicznej z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem do wysokości wynikającej z przedłożonych biletów, z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota zwrotu za jeden dzień na jednego bezrobotnego nie może przekroczyć kwoty 8,00 zł.
3) Zwrot kosztów przejazdu uczestnikom szkolenia uprawnionym w sposób opisany w pkt 1 i 2 powinien być dokonywany nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu.
12. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji związanej ze zwrotem kosztów, o których mowa w ust. 11 w sposób umożliwiający jednoznaczne określenie kwoty poniesionych wydatków w tym zakresie m. in. listy wypłat zawierającej:
a) imię i nazwisko uprawnionego,
b) miejsce zamieszkania
c) daty przejazdów
d) kwotę, na jaką osoba uprawniona przedłożyła bilety
e) kwotę wypłaconego zwrotu kosztów przejazdu ustaloną zgodnie z ust. 11 pkt. 1, 2, 3
f) pokwitowanie odbioru pieniędzy w należnej kwocie (czytelny podpis).
oraz oryginałów biletów, na podstawie których dokonano zwrotu. Dokumentacja ta musi być przedstawiona Zamawiającemu do kontroli na każde żądanie Zamawiającego oraz innych podmiotów uprawnionych na podstawie przepisów w tym zakresie do kontroli, Zamawiający nie wymaga przedłożenia tych dokumentów do rozliczenia kosztów szkolenia.
13. Na zakończenie szkolenia wykonawca musi przeprowadzić, wśród uczestników szkolenia, ankietę oceniającą dane szkolenie według wzoru stanowiącego załącznik nr 11 do niniejszej specyfikacji.
14. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia przez cały okres trwania szkolenia imiennej listy obecności, indywidualnej dla każdego uczestnika szkolenia i odrębnej za każdy miesiąc kalendarzowy według wzoru stanowiącego załącznik nr 12 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Terminy przekazywania list obecności Zamawiającemu określi zawarta umowa szkoleniowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 193746

Data publikacji: 2012-06-08

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy

Ulica: ul. Barona 10

Numer domu: 10

Miejscowość: Zgierz

Kod pocztowy: 95-100

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 042 7164941

Numer faxu: 042 7174160

Adres strony internetowej: www.pupzgierz.pl

Regon: 47228600200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie szkolenia grupowego osób bezrobotnych w zakresie - OPERATOR KOPARKO-ŁADOWARKI KL. III

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Szkolenie przeznaczone jest dla 10 osób bezrobotnych z wykształceniem co najmniej podstawowym, posiadających zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku operatora koparko-ładowarki kl. III, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgierzu oraz posiadających skierowanie od Zamawiającego.
2. Celem szkolenia jest nabycie odpowiednich uprawnień do obsługi maszyn
w danej klasie oraz praktyczna nauka eksploatacji maszyn w różnych warunkach terenowych, a także zdobycie wiedzy teoretycznej w zakresie dokumentacji technicznej, bezpieczeństwa i higieny pracy przy eksploatacji maszyn, technologii wykonywania robót ziemnych, zasad użytkowania i obsługi maszyn.
3. Organizacja szkolenia:
1) Szkolenie musi zostać przeprowadzone dla nie więcej niż 10 osób w jednej grupie, z zastrzeżeniem, że Wykonawca zobowiązany będzie do uruchomienia szkolenia przy skierowaniu przez Zamawiającego co najmniej 8 osób.
2) Zajęcia muszą odbywać się codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel oraz dni ustawowo wolnych od pracy; czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia nie może być krótszy niż 6 godzin zegarowych i nie dłuższy niż 8 godzin zegarowych.
3) Przez godzinę zegarową kursu Zamawiający rozumie 60 minut zegarowych obejmujące zajęcia edukacyjne w wymiarze 45 minut oraz 15 minutową przerwę; Zamawiający nie dopuszcza kumulowania przerw w szczególności na zakończenie dnia zajęć.
4) Łączny czas szkolenia grupy wraz z egzaminami, o którym mowa w ust. 4 pkt 5 wynosi 210 godzin zegarowych, co stanowi, że szkolenie powinno trwać nie dłużej niż 35 dni roboczych.
5) Zajęcia powinny się zaczynać nie wcześniej niż o godz. 8.00, a kończyć - nie później niż o godzinie 17.00.
6) Wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne muszą odbywać się na terenie Powiatu Zgierskiego lub poza nim, z zastrzeżeniem, że czas dojazdu od Placu Kilińskiego w Zgierzu do miejsca szkolenia nie może przekroczyć 1,5 godziny środkami komunikacji publicznej.
7) Wykonawca zobowiązany jest do uruchomienia szkolenia w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
8) Termin zakończenia realizacji całości zamówienia: do 30 listopada 2012 roku.
4. Program szkolenia
1) Program szkolenia musi być zgodny z rozporządzeniem Ministra Gospodarki
z dnia 20 września 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. z 2001 r. nr 118, poz. 1263) oraz programem szkolenia zatwierdzonym przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
2) Szkolenie musi odbywać się w formie kursu realizowanego według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych
w tygodniu.
3) Program szkolenia musi zawierać:
a. nazwę i zakres szkolenia,
b. czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
c. wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
d. cele szkolenia,
e. plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem, w miarę potrzeby, części teoretycznej i części praktycznej,
f. opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych
g. wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
h. przewidziane sprawdziany i egzaminy,
4) Program szkolenia musi obejmować zajęcia praktyczne i teoretyczne.
5) Szkolenie musi zakończyć się egzaminami (ze zdobytej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej). Czas trwania egzaminu (liczba godzin przeznaczonych na egzamin) musi być uwzględniony w rozkładzie godzinowym szkolenia, w ramach 210 godzin przeznaczonych na szkolenia.
6) Wykonawca musi wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych
i modułowych programów szkoleń zawodowych, dostępnych w bazach danych, o których mowa w § 74 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 roku w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010 r. Nr 177, poz. 1193 z późn. zm. ),
7) Po ukończeniu szkolenia Wykonawca zobowiązany jest wydać, każdemu uczestnikowi szkolenia:
a) zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia
i uzyskanie kwalifikacji zgodnie z § 75 ust. 3 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U z 2010 r. Nr 177, poz.1193 z późn. zm.) według wzoru Zamawiającego stanowiącego załącznik nr 14 do niniejszej specyfikacji

oraz w przypadku osób, które uzyskają pozytywny wynik sprawdzianu na uprawnienia operatora:

b) świadectwo i książeczkę operatora, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa
i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych
(Dz. U. z 2001 r. Nr 118, poz. 1263).
5. Wykonawca zobowiązany jest do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia nieposiadających prawa do stypendium, oraz osoby, które w trakcie szkolenia podjęły zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, po otrzymaniu pisemnej informacji (fax, e-mail lub inna forma) od Zamawiającego lub w przypadku otrzymania informacji o podjęciu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej od osoby biorącej udział w szkoleniu po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym. Wykonawca może obciążyć zamawiającego kosztem polisy tylko do wysokości należnej za osoby rzeczywiście zgłoszone do ubezpieczenia, z zastrzeżeniem, że nie może wzrosnąć koszt przeszkolenia jednej osoby wynikający z preliminarza kosztów szkolenia.
6. Wykonawca dla celów realizacji szkolenia zobowiązany jest zapewnić odpowiednio wyposażoną salę dydaktyczną, zgodnie z wytycznymi Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie, adekwatną dla grupy dziesięcioosobowej.
7. Wykonawca musi dysponować potencjałem technicznym, parkiem maszynowym wraz z placem manewrowym zgodnie z wytycznymi Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
8. Wykonawca musi dysponować kadrą dydaktyczną spełniającą warunki udziału
w postępowaniu, o których mowa w części X ust. 3 pkt 3 niniejszej specyfikacji, co ma na celu prawidłową i terminową realizację szkolenia oraz zapewnienie jego wysokiej jakości.
9. Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać w pierwszym dniu szkolenia harmonogram zajęć i bezzwrotne materiały piśmienne takie jak teczka lub segregator, notes-format A-4, długopis a także materiały dydaktyczne w formie drukowanej (tj. skrypty ze wszystkich obowiązkowych zakresów tematycznych zawartych w programie szkolenia), których otrzymanie musi potwierdzić własnoręcznym podpisem i które stanowić będą własność uczestników.
10. Wykonawca musi zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia, każdego dnia zajęć odpowiednio zapakowaną bułkę słodką oraz herbatę, kawę, soki, wodę.
11. Przedmiot zamówienia obejmuje dokonywanie przez Wykonawcę zwrotu, poniesionych przez skierowanego bezrobotnego rzeczywistych kosztów z tytułu przejazdu na szkolenie i z powrotem na warunkach jak poniżej:
1) Uprawnionymi do zwrotu kosztów są ci bezrobotni, którzy dojeżdżają na szkolenie i z powrotem, a których adres zamieszkania jest w innej miejscowości niż miejsce szkolenia.
2) Zwrotu kosztów dokonuje się na podstawie przedłożonych biletów jednorazowych komunikacji publicznej z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia i z powrotem do wysokości wynikającej z przedłożonych biletów, z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota zwrotu za jeden dzień na jednego bezrobotnego nie może przekroczyć kwoty 8,00 zł.
3) Zwrot kosztów przejazdu uczestnikom szkolenia uprawnionym w sposób opisany w pkt 1 i 2 powinien być dokonywany nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu.
12. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia dokumentacji związanej ze zwrotem kosztów, o których mowa w ust. 11 w sposób umożliwiający jednoznaczne określenie kwoty poniesionych wydatków w tym zakresie m. in. listy wypłat zawierającej:
a) imię i nazwisko uprawnionego,
b) miejsce zamieszkania
c) daty przejazdów
d) kwotę, na jaką osoba uprawniona przedłożyła bilety
e) kwotę wypłaconego zwrotu kosztów przejazdu ustaloną zgodnie z ust. 11 pkt. 1, 2, 3
f) pokwitowanie odbioru pieniędzy w należnej kwocie (czytelny podpis).
oraz oryginałów biletów, na podstawie których dokonano zwrotu. Dokumentacja ta musi być przedstawiona Zamawiającemu do kontroli na każde żądanie Zamawiającego oraz innych podmiotów uprawnionych na podstawie przepisów w tym zakresie do kontroli, Zamawiający nie wymaga przedłożenia tych dokumentów do rozliczenia kosztów szkolenia.
13. Na zakończenie szkolenia wykonawca musi przeprowadzić, wśród uczestników szkolenia, ankietę oceniającą dane szkolenie według wzoru stanowiącego załącznik nr 11 do niniejszej specyfikacji.
14. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia przez cały okres trwania szkolenia imiennej listy obecności, indywidualnej dla każdego uczestnika szkolenia i odrębnej za każdy miesiąc kalendarzowy według wzoru stanowiącego załącznik nr 12 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Terminy przekazywania list obecności Zamawiającemu określi zawarta umowa szkoleniowa.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2012

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
wpis do rejestru instytucji szkoleniowych uprawnionych do prowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych zgodnie z art. 20 ust 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2008 r., Nr 69, poz. 415 z późn. zm.) prowadzony przez właściwy miejscowo Wojewódzki Urząd Pracy, aktualizowany zgodnie z przepisami (w celu potwierdzenia spełnienia tego warunku należy wypełnić załącznik nr 5 do siwz) oraz posiadanie potwierdzenia Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie spełnienia wymagań, o którym mowa w § 26 ust. 3 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 roku (Dz. U Nr 118 poz. 1263) - w celu potwierdzenia spełnienia tego warunku należy wypełnić załącznik nr 15 do siwz

Wiedza i doświadczenie:
przeszkolenie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, minimum 1 grupy co najmniej 8-osobowej o tematyce: operator koparko - ładowarki kl. III. Należy wypełnić załącznik nr 6 do siwz oraz przedłożyć dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług.

Potencjał techniczny:
posiadanie przez Wykonawcę potwierdzenia spełnienia wymagań, o którym mowa w § 26 ust. 3 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. z 2001 r. Nr 118, poz. 1263)

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
posiadanie przez Wykonawcę potwierdzenia spełnienia wymagań, o którym mowa w § 26 ust. 3 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. z 2001 r. Nr 118, poz. 1263). Zamawiający wymaga od Wykonawcy przedłożenia wraz z ofertą wykazu kadry dydaktycznej stanowiącego Załącznik nr 7 do siwz

Sytuacja ekonomiczna:
posiadanie opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1) Formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 1 do SIWZ, 2) Oświadczenie ofertowe stanowiące załącznik nr 8 do SIWZ, 3) Preliminarz kosztów szkolenia stanowiący załącznik nr 9 do SIWZ, 4) Oświadczenie o posiadaniu akredytacji (jeżeli Wykonawca posiada taką akredytację) dla zakresu kształcenia - operator koparko-ładowarki kl.III, wydanej przez właściwego dla siedziby Wykonawcy kuratora oświaty na podstawie art. 68b ust. 9 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tj. Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.) stanowiący załącznik nr 10 do SIWZ, 5) oświadczenie o posiadaniu potwierdzenia spełnienia wymagań, o którym mowa w § 26 ust. 3 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. z 2001 r. Nr 118, poz. 1263) 6) Oświadczenie o posiadaniu aktualnego wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych uprawnionych do prowadzenia szkoleń dla osób bezrobotnych stanowiące załącznik nr 5 do SIWZ, 7) Wzór zaświadczenia potwierdzającego ukończenie przedmiotowego szkolenia, według wzoru stanowiącego załącznik nr 14 do siwz.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany treści zawartej umowy szkoleniowej tylko w sytuacjach nie dających się przewidzieć do dnia upływu terminu składania ofert lub do dnia zawarcia umowy w zakresach:
1) zmiany kadry dydaktycznej dedykowanej dla danego szkolenia z zastrzeżeniem, że zaproponowana kadra będzie miała kwalifikacje, wykształcenie, doświadczenie zawodowe i staż pracy nie gorszy niż osoby zaproponowane w złożonej ofercie lub zawartej umowie, zmiana może być wprowadzona na pisemny wniosek wykonawcy po uzyskaniu akceptacji zamawiającego.
2) zmiany miejsca szkolenia pod warunkiem, że nowe miejsce szkolenia zagwarantuje wszystkie podane w ofercie i zawartej umowie warunki lokalowe i wyposażenie w urządzenia, w tym dydaktyczne, nie gorsze niż określone w ofercie, na podstawie której zawarto umowę, zmiana może być wprowadzona na pisemny wniosek wykonawcy po uzyskaniu akceptacji zamawiającego.
3) zmianę terminu rozpoczęcia i w dalszej konsekwencji zakończenia szkolenia z przyczyn leżących po stronie zamawiającego polegających na braku możliwości skompletowania odpowiedniej do zawartej umowy liczby uczestników szkolenia. Zmiana może być wprowadzona na pisemny wniosek zamawiającego po uzyskaniu akceptacji wykonawcy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2:
Udział kosztów bezpośrednich do łącznego kosztu szkolenia

Znaczenie kryterium 2: 25

Nazwa kryterium 3:
Liczba przeprowadzonych szkoleń z zakresu: operator koparko-ładowarki kl. III

Znaczenie kryterium 3: 20

Nazwa kryterium 4:
Akredytacja dla szkoleń z zakresu:operator koparko-ładowarki kl. III

Znaczenie kryterium 4: 5

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pupzgierz.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu, ul. Barona 10, 95-100 Zgierz, pok.103

Data składania wniosków, ofert: 18/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu, ul. Barona 10, 95-100 Zgierz, sekretariat (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. od 07:45 do 15:15

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Podobne przetargi

35299 / 2014-02-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia: Jak prowadzić własną firmę

137656 / 2010-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Åšwiebodzin (lubuskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń grupowych dla 130 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świebodzinie.

184530 / 2012-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Kutno (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń zawodowych i kursu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanych w ramach projektu systemowego Otwórz się na siebie - dla 63 osób..

264483 / 2010-09-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie grupowe dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie

34729 / 2014-02-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkolenia grupowego pod nazwą: OPERATOR KOPARKO-ŁADOWARKI KL. III

133971 / 2014-06-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Gorlice (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja - przygotowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych z zakresu obsługi magazynu i wózka jezdniowego oraz spawania metodą TIG dla 20 osób bezrobotnych.

239843 / 2014-11-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Aleksandrów Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia dla osób bezrobotnych: Operator obrabiarki sterowanej numerycznie

453868 / 2012-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Golub-Dobrzyń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
montażysta rusztowań budowlano montażowych metalowych z egzaminem IMBiGS

32684 / 2011-03-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Dzierżoniów (dolnośląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Realizacja szkolenia grupowego dla osób bezrobotnych oraz dla osób poszukujących pracy zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dzierżoniowie finansowanego z Funduszu Pracy

152278 / 2012-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Strzelce Krajeńskie (lubuskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Strzelcach Kraj.

231862 / 2013-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Ustrzyki Dolne (podkarpackie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
szkolenie dla osób bezrobotnych w zakresie Księgowość i płace w małej firmie

154697 / 2014-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Zgierz (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja szkolenia grupowego pod nazwą: ZŁOTA RĄCZKA Z UPRAWNIENIAMI SEP do 1 kV

138796 / 2012-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelcach Wielkich - Strzelce Wielkie (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów kompetencji psychospołecznych, grupowych warsztatów aktywizacyjnych i indywidualnego doradztwa zawodowego, kursów zawodowych oraz kursu Minimum sanitarne dla 17 uczestniczek uczestników projektu systemowego Aktywizacja społeczno zawodowa na terenie gminy Strzelce Wielkie.

45925 / 2014-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Łask (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia: ABC przedsiębiorczości

437398 / 2012-11-07 - Inny: Areszt Śledczy w Łodzi

Areszt Śledczy w Łodzi - Łódź (łódzkie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Monter okien,kod CPV 80500000 - 9 Usługi szkoleniowe, w wymiarze czasowym 80 godz. dla grupy 5 skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Łodzi.

123225 / 2014-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Gorlice (małopolskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja - przygotowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych z zakresu obsługi magazynu i wózka jezdniowego oraz spawania metodą TIG dla 20 osób bezrobotnych

133411 / 2010-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy - Gdynia (pomorskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Menager małej firmy