Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

415074 / 2014-12-19 - Administracja samorządowa / Powiat Myszkowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Myszkowie (Myszków)

Usługa zorganizowania staży/praktyk zawodowych dla maksymalnie 4 grup - 24 uczniów/uczennic Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach w ramach projektu pn.: Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość Działanie 9.2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Opis zamówienia

1. Opis przedmiotu zamówienia
A) Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania staży/praktyk zawodowych dla maksymalnie 4 grup - 24 uczniów/uczennic klas I, II, III, IV Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach, dla którego Powiat Myszkowski jest organem prowadzącym, będących uczestnikami projektu pn.: Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość w roku szkolnym 2014/2015 w maksymalnym zakresie obejmującym 3 części w niżej wymienionych branżach:
1) Branża informatyczna;
2) Branża gastronomiczna;
3) Branża hotelarska.

B) Części zamówienia:
1. Praktyki zawodowe - branża informatyczna (dot. Zakresu Nr 1):
a) Wymiar godzinowy stażu/praktyki - 150 godzin dla maksymalnie 1 grupy - 6 uczniów/ uczennic;
b) Program stażu/praktyki powinien wykraczać poza program praktyk szkolnych i powinien obejmować m.in.:
- zapoznanie się ze strukturą organizacyjną firmy;
- konfigurowanie sprzętu komputerowego i oprogramowania;
- budowa i rozbudowa sieci komputerowych;
- obsługa oprogramowania systemowego i użytkowego;
- organizacja pracy przy projektowaniu i programowaniu.

2. Praktyki zawodowe - branża gastronomiczna (dot. Zakresu Nr 2 i Nr 3):
a) Wymiar godzinowy stażu/praktyki - 150 godzin dla maksymalnie 2 grup (1 grupa - maksymalnie 8 uczniów/ uczennic);
b) Program stażu/praktyki powinien wykraczać poza program praktyk szkolnych i powinien obejmować m.in.:
- zapoznanie uczniów z przepisami BHP obowiązującymi w zakładzie pracy oraz ze specyfiką stanowisk i organizacją pracy;
- przygotowanie potraw i napojów z zastosowaniem odpowiednich metod;
- zapoznanie i obsługa maszyn i urządzeń gastronomicznych;
- przygotowanie stołów konsumpcyjnych oraz dekorowanie potraw.


3. Praktyki zawodowe - branża hotelarska (dot. Zakresu Nr 4):
a) Wymiar godzinowy stażu/praktyki - 150 godzin dla maksymalnie 1 grupy - 2 uczniów/ uczennic;
b) Program stażu/praktyki powinien wykraczać poza program praktyk szkolnych i powinien obejmować m.in.:
- zapoznanie uczniów/uczennic z przepisami BHP obowiązującymi w zakładzie pracy oraz ze
specyfiką stanowisk i organizacją pracy;
- przygotowanie pokojów i obsługę klienta z zastosowaniem odpowiednich metod;
- zapoznanie i pomoc przy obsłudze recepcji;
- organizacja i obsługa gości hotelowych.

C) Staże/praktyki zawodowe będą obejmowały maksymalnie 150 godzin na jednego ucznia/uczennice. Zamawiający przez godzinę praktyki/stażu rozumie godzinę zegarową.
Na wniosek Wykonawcy Zamawiający może wyrazić zgodę na inny - zaproponowany przez Wykonawcę podział grup (uczniów/uczennic) umożliwiający dopasowanie do specyfiki lokalu oraz pozwalający na prawidłowy przebieg praktyk zawodowych/staży.
Praktyki zawodowe prowadzone będą w terminie od 01.2015r. do 30.06.2015r.
Zamawiający dopuszcza możliwość wcześniejszego zakończenia praktyk zawodowych/staży pod warunkiem, że zostanie wykorzystany całkowicie godzinowy wymiar praktyk/staży tj. 150 godzin dla 1 ucznia/uczennicy.
Na wniosek Zamawiającego w przypadku nie zakończenia praktyk do 30.06.2015 r. i po uzyskaniu zgody na przedłużenie terminu realizacji praktyk zawodowych przez instytucję pośredniczącą - Urząd Marszałkowski w Katowicach możliwym będzie przedłużenie terminu realizacji praktyk w celu całkowitego wykorzystania godzinowego wymiaru praktyk/staży tj. 150 godzin dla 1 ucznia/uczennicy.
Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia liczby uczniów/uczennic objętych praktykami zawodowymi/stażem, w szczególności w przypadku rezygnacji uczniów z uczestnictwa w przedmiotowej formie wsparcia lub rezygnacji uczniów z uczestnictwa w Projekcie, czego Zamawiający nie jest w stanie przewidzieć na etapie przeprowadzania niniejszego postępowania. W przypadku zmniejszenia liczby osób objętych przedmiotową formą wsparcia Zamawiający zapłaci za faktyczną liczbę godzin przeprowadzonych praktyk zawodowych. Wykonawca nie będzie wnosił z tego tytułu żadnych roszczeń.
Zamawiający przekaże Wykonawcy plan zajęć szkolnych na podstawie, którego Wykonawca sporządzi harmonogram realizacji przedmiotu zamówienia i przedstawi do akceptacji Zamawiającemu.
Zamawiający na bieżąco będzie przekazywał informacje dotyczącą zmiany planu zajęć szkolnych. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie do zmiany godzin harmonogramu realizacji przedmiotu zamówienia w sposób umożliwiający odbycie praktyk uczniom/uczennicom.
Praktyki zawodowe nie będą się mogły się odbywać w czasie trwania zajęć szkolnych uczniów/ uczennic. Zasadą jest by zajęcia odbywały się w tygodniu od poniedziałku do piątku
po zakończonych zajęciach lekcyjnych osób - uczniów/uczennic, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w praktykach zawodowych. Na pisemny wniosek Zamawiającego możliwym jest również przeprowadzenie praktyk w soboty i niedzielę, dni wolne (przerwa świąteczna, ferie) w szczególności, jeżeli wymaga tego specyfika branży/zawodu.
Praktyki/staże powinny odbywać się w godzinach od 8:00 do 20:00, przy czym dzienny wymiar stażu/praktyki powinien być zgodny z kodeksem pracy.
Uczniowie/uczennice niepełnoletni (klas I, II) nie mogą odbywać praktyk/staży w porze nocnej tj. w godzinach pomiędzy 22:00 a 6:00.
W przypadku, gdy praktyka/staż odbywać się będzie w okresie poniedziałek - piątek, Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie maksymalnie w ciągu jednego dnia 5 godzin praktyki/stażu.
W przypadku, gdy praktyka/staż odbywać się będzie w sobotę lub niedzielę, Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie maksymalnie w każdym z tych dni (sobota, niedziela, dni wolne) 8 godzin praktyki/stażu.
D) Wymagania stawiane wykonawcy:
1. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom stażu/praktyki:
a. zorganizowanie stażu/praktyki w przedsiębiorstwie lub instytucji znajdującej się na terenie Powiatu Myszkowskiego,
b. zorganizowanie stażu/praktyki zgodnie z programem, którego ramy wskazano odpowiednio dla branży jednej z branż w pkt B) ppkt 1-3.
c. stałą opiekę i nadzór nad uczestnikami przez wyznaczonego przez wykonawcę pracownika - opiekuna praktyki,

d. realizację stażu/praktyki w warunkach normalnego prowadzenia bieżącej działalności gospodarczej,
e. odpowiednie warunki techniczne, w szczególności odpowiednie zaplecze techniczne oraz warunki BHP zgodne z obowiązującymi przepisami w danej branży,
f. środki ochrony osobistej zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w danej branży, odpowiednio dla danego stanowiska pracy;
g. swobodny dostęp do materiałów, narzędzi, urządzeń, przyrządów, umożliwiający nabycie określonych umiejętności praktycznych
h. swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych i socjalnych w tym pomieszczenia do przechowywania odzieży roboczej i innych środków ochrony osobistej
i. nieodpłatne napoje przysługujące pracownikom na danym stanowisku pracy, zgodnie z odrębnymi przepisami,
j. sporządzenie, w razie wypadku podczas stażu/praktyki , dokumentacji powypadkowej.
2. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania i prowadzenia dokumentacji na zasadach i w formie wskazanej przez Zamawiającego (wzory dokumentów Zamawiający przekaże Wykonawcy po podpisaniu umowy). W szczególności będą to następujące dokumenty:
a. harmonogram zajęć - dostosowany do planu zajęć szkolnych,
b. lista obecności - podpisywana w każdym dniu stażu/praktyki,
c. dziennik praktyk - wypełnia opiekun,
d. dzienniczek /staży/praktyk - wypełnia uczestnik praktyki/stażu,
e. zaświadczenie o ukończeniu stażu dla każdego uczestnika/uczestniczki - sporządza opiekun po zaliczeniu stażu/praktyki,
f. rejestr potwierdzeń odbioru przez uczestników wszelkiego rodzaju materiałów, odzieży ochronnej itp. oraz zaświadczeń o odbyciu stażu/praktyki,

Powyższe dokumenty, muszą zawierać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL zgodne z wytycznymi z dnia 4 lutego 2008 roku Departamentu zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym Ministra Rozwoju Regionalnego - podanymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl i wymaganiami Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie będzie mógł umieścić odpowiedniego oznaczenia EFS i POKL na zaświadczeniach o ukończeniu praktyk zawodowych zobowiązany jest wydać uczestnikom dodatkowe zaświadczenie lub certyfikat zawierające wymagane oznaczenie.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 415074

Data publikacji: 2014-12-19

Nazwa:
Powiat Myszkowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu w Myszkowie

Ulica: ul. Pułaskiego 6

Numer domu: 6

Miejscowość: Myszków

Kod pocztowy: 42-300

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 034 3159100

Numer faxu: 034 3159160

Adres strony internetowej: www.powiatmyszkowski.pl

Regon: 15139907700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa zorganizowania staży/praktyk zawodowych dla maksymalnie 4 grup - 24 uczniów/uczennic Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach w ramach projektu pn.: Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość Działanie 9.2 Program Operacyjny Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Opis przedmiotu zamówienia
A) Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania staży/praktyk zawodowych dla maksymalnie 4 grup - 24 uczniów/uczennic klas I, II, III, IV Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach, dla którego Powiat Myszkowski jest organem prowadzącym, będących uczestnikami projektu pn.: Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość w roku szkolnym 2014/2015 w maksymalnym zakresie obejmującym 3 części w niżej wymienionych branżach:
1) Branża informatyczna;
2) Branża gastronomiczna;
3) Branża hotelarska.

B) Części zamówienia:
1. Praktyki zawodowe - branża informatyczna (dot. Zakresu Nr 1):
a) Wymiar godzinowy stażu/praktyki - 150 godzin dla maksymalnie 1 grupy - 6 uczniów/ uczennic;
b) Program stażu/praktyki powinien wykraczać poza program praktyk szkolnych i powinien obejmować m.in.:
- zapoznanie się ze strukturą organizacyjną firmy;
- konfigurowanie sprzętu komputerowego i oprogramowania;
- budowa i rozbudowa sieci komputerowych;
- obsługa oprogramowania systemowego i użytkowego;
- organizacja pracy przy projektowaniu i programowaniu.

2. Praktyki zawodowe - branża gastronomiczna (dot. Zakresu Nr 2 i Nr 3):
a) Wymiar godzinowy stażu/praktyki - 150 godzin dla maksymalnie 2 grup (1 grupa - maksymalnie 8 uczniów/ uczennic);
b) Program stażu/praktyki powinien wykraczać poza program praktyk szkolnych i powinien obejmować m.in.:
- zapoznanie uczniów z przepisami BHP obowiązującymi w zakładzie pracy oraz ze specyfiką stanowisk i organizacją pracy;
- przygotowanie potraw i napojów z zastosowaniem odpowiednich metod;
- zapoznanie i obsługa maszyn i urządzeń gastronomicznych;
- przygotowanie stołów konsumpcyjnych oraz dekorowanie potraw.


3. Praktyki zawodowe - branża hotelarska (dot. Zakresu Nr 4):
a) Wymiar godzinowy stażu/praktyki - 150 godzin dla maksymalnie 1 grupy - 2 uczniów/ uczennic;
b) Program stażu/praktyki powinien wykraczać poza program praktyk szkolnych i powinien obejmować m.in.:
- zapoznanie uczniów/uczennic z przepisami BHP obowiązującymi w zakładzie pracy oraz ze
specyfiką stanowisk i organizacją pracy;
- przygotowanie pokojów i obsługę klienta z zastosowaniem odpowiednich metod;
- zapoznanie i pomoc przy obsłudze recepcji;
- organizacja i obsługa gości hotelowych.

C) Staże/praktyki zawodowe będą obejmowały maksymalnie 150 godzin na jednego ucznia/uczennice. Zamawiający przez godzinę praktyki/stażu rozumie godzinę zegarową.
Na wniosek Wykonawcy Zamawiający może wyrazić zgodę na inny - zaproponowany przez Wykonawcę podział grup (uczniów/uczennic) umożliwiający dopasowanie do specyfiki lokalu oraz pozwalający na prawidłowy przebieg praktyk zawodowych/staży.
Praktyki zawodowe prowadzone będą w terminie od 01.2015r. do 30.06.2015r.
Zamawiający dopuszcza możliwość wcześniejszego zakończenia praktyk zawodowych/staży pod warunkiem, że zostanie wykorzystany całkowicie godzinowy wymiar praktyk/staży tj. 150 godzin dla 1 ucznia/uczennicy.
Na wniosek Zamawiającego w przypadku nie zakończenia praktyk do 30.06.2015 r. i po uzyskaniu zgody na przedłużenie terminu realizacji praktyk zawodowych przez instytucję pośredniczącą - Urząd Marszałkowski w Katowicach możliwym będzie przedłużenie terminu realizacji praktyk w celu całkowitego wykorzystania godzinowego wymiaru praktyk/staży tj. 150 godzin dla 1 ucznia/uczennicy.
Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia liczby uczniów/uczennic objętych praktykami zawodowymi/stażem, w szczególności w przypadku rezygnacji uczniów z uczestnictwa w przedmiotowej formie wsparcia lub rezygnacji uczniów z uczestnictwa w Projekcie, czego Zamawiający nie jest w stanie przewidzieć na etapie przeprowadzania niniejszego postępowania. W przypadku zmniejszenia liczby osób objętych przedmiotową formą wsparcia Zamawiający zapłaci za faktyczną liczbę godzin przeprowadzonych praktyk zawodowych. Wykonawca nie będzie wnosił z tego tytułu żadnych roszczeń.
Zamawiający przekaże Wykonawcy plan zajęć szkolnych na podstawie, którego Wykonawca sporządzi harmonogram realizacji przedmiotu zamówienia i przedstawi do akceptacji Zamawiającemu.
Zamawiający na bieżąco będzie przekazywał informacje dotyczącą zmiany planu zajęć szkolnych. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie do zmiany godzin harmonogramu realizacji przedmiotu zamówienia w sposób umożliwiający odbycie praktyk uczniom/uczennicom.
Praktyki zawodowe nie będą się mogły się odbywać w czasie trwania zajęć szkolnych uczniów/ uczennic. Zasadą jest by zajęcia odbywały się w tygodniu od poniedziałku do piątku
po zakończonych zajęciach lekcyjnych osób - uczniów/uczennic, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w praktykach zawodowych. Na pisemny wniosek Zamawiającego możliwym jest również przeprowadzenie praktyk w soboty i niedzielę, dni wolne (przerwa świąteczna, ferie) w szczególności, jeżeli wymaga tego specyfika branży/zawodu.
Praktyki/staże powinny odbywać się w godzinach od 8:00 do 20:00, przy czym dzienny wymiar stażu/praktyki powinien być zgodny z kodeksem pracy.
Uczniowie/uczennice niepełnoletni (klas I, II) nie mogą odbywać praktyk/staży w porze nocnej tj. w godzinach pomiędzy 22:00 a 6:00.
W przypadku, gdy praktyka/staż odbywać się będzie w okresie poniedziałek - piątek, Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie maksymalnie w ciągu jednego dnia 5 godzin praktyki/stażu.
W przypadku, gdy praktyka/staż odbywać się będzie w sobotę lub niedzielę, Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie maksymalnie w każdym z tych dni (sobota, niedziela, dni wolne) 8 godzin praktyki/stażu.
D) Wymagania stawiane wykonawcy:
1. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom stażu/praktyki:
a. zorganizowanie stażu/praktyki w przedsiębiorstwie lub instytucji znajdującej się na terenie Powiatu Myszkowskiego,
b. zorganizowanie stażu/praktyki zgodnie z programem, którego ramy wskazano odpowiednio dla branży jednej z branż w pkt B) ppkt 1-3.
c. stałą opiekę i nadzór nad uczestnikami przez wyznaczonego przez wykonawcę pracownika - opiekuna praktyki,

d. realizację stażu/praktyki w warunkach normalnego prowadzenia bieżącej działalności gospodarczej,
e. odpowiednie warunki techniczne, w szczególności odpowiednie zaplecze techniczne oraz warunki BHP zgodne z obowiązującymi przepisami w danej branży,
f. środki ochrony osobistej zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w danej branży, odpowiednio dla danego stanowiska pracy;
g. swobodny dostęp do materiałów, narzędzi, urządzeń, przyrządów, umożliwiający nabycie określonych umiejętności praktycznych
h. swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych i socjalnych w tym pomieszczenia do przechowywania odzieży roboczej i innych środków ochrony osobistej
i. nieodpłatne napoje przysługujące pracownikom na danym stanowisku pracy, zgodnie z odrębnymi przepisami,
j. sporządzenie, w razie wypadku podczas stażu/praktyki , dokumentacji powypadkowej.
2. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania i prowadzenia dokumentacji na zasadach i w formie wskazanej przez Zamawiającego (wzory dokumentów Zamawiający przekaże Wykonawcy po podpisaniu umowy). W szczególności będą to następujące dokumenty:
a. harmonogram zajęć - dostosowany do planu zajęć szkolnych,
b. lista obecności - podpisywana w każdym dniu stażu/praktyki,
c. dziennik praktyk - wypełnia opiekun,
d. dzienniczek /staży/praktyk - wypełnia uczestnik praktyki/stażu,
e. zaświadczenie o ukończeniu stażu dla każdego uczestnika/uczestniczki - sporządza opiekun po zaliczeniu stażu/praktyki,
f. rejestr potwierdzeń odbioru przez uczestników wszelkiego rodzaju materiałów, odzieży ochronnej itp. oraz zaświadczeń o odbyciu stażu/praktyki,

Powyższe dokumenty, muszą zawierać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL zgodne z wytycznymi z dnia 4 lutego 2008 roku Departamentu zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym Ministra Rozwoju Regionalnego - podanymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl i wymaganiami Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie będzie mógł umieścić odpowiedniego oznaczenia EFS i POKL na zaświadczeniach o ukończeniu praktyk zawodowych zobowiązany jest wydać uczestnikom dodatkowe zaświadczenie lub certyfikat zawierające wymagane oznaczenie.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 4

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2015

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
a) Dla zakresu nr 1
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie), należycie przeprowadził co najmniej 1 usługę staży/praktyk zawodowych o tematyce związanej z branżą informatyczną skierowaną dla uczniów technikum, z podaniem przedmiotu, ilości przeszkolonych osób, dat wykonania i odbiorców, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie. Przez osobę przeszkoloną rozumie się osobę - ucznia/uczennice technikum odbywającą staże/praktyki zawodowe o tematyce poświęconej branży informatycznej.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty wykazu i dowodów, metodą spełnia - nie spełnia.

b) Dla zakresu nr 2, 3
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie), należycie przeprowadził co najmniej 1 usługę staży/praktyk zawodowych o tematyce związanej z branżą gastronomiczną skierowaną dla uczniów technikum, z podaniem przedmiotu, ilości przeszkolonych osób, dat wykonania i odbiorców, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie. Przez osobę przeszkoloną rozumie się osobę - ucznia/uczennice technikum odbywającą staże/praktyki zawodowe o tematyce poświęconej branży gastronomicznej.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty wykazu i dowodów, metodą spełnia - nie spełnia.

d) Dla zakresu nr 4
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie), należycie przeprowadził co najmniej 1 usługę staży/praktyk zawodowych o tematyce związanej z branżą hotelarską skierowaną dla uczniów technikum, z podaniem przedmiotu, ilości przeszkolonych osób, dat wykonania i odbiorców, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie. Przez osobę przeszkoloną rozumie się osobę - ucznia/uczennice technikum odbywającą staże/praktyki zawodowe o tematyce poświęconej branży hotelarskiej.
Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty wykazu i dowodów, metodą spełnia - nie spełnia.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SIWZ. Jeżeli wykonawcy wspólnie ubiegają się o zamówienie (konsorcjum) mają obowiązek złożyć każdy z osobna dokumenty wymienione w Rozdziale VII pkt 2 ppkt 2.1, ppkt 2.2, ppkt 2.3 SIWZ. Dokumenty wymienione w Rozdziale VII pkt 1 ppkt 1.1 SIWZ powinny potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu wspólnie przez Wykonawców składających ofertę, lub powinien je spełniać dowolny Wykonawca spośród Wykonawców składających wspólną ofertę. W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, oświadczenie o spełnianiu każdego z warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP składa co najmniej jeden z tych Wykonawców albo wszyscy Ci wykonawcy wspólnie.
Do ofert należy dołączyć:
a) Pełnomocnictwo ustanawiające pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,

b) W przypadku złożenia oferty przez spółkę cywilną do oferty należy dołączyć odpowiednie pełnomocnictwo(a) udzielone przez wszystkich wspólników dla jednego ze wspólników lub dla osoby trzeciej, upoważniające osobę umocowaną do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Jeżeli upoważnienie do złożenia oferty wspólnej wynika np. z umowy spółki cywilnej, to do oferty zamiast pełnomocnictwa można
załączyć tę umowę (oryginał) lub jej kopię poświadczoną notarialnie za zgodność z oryginałem lub jej kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem przez wszystkich wspólników. Dokumenty, o których mowa w rozdziale VII pkt 2 ppkt 2.2, ppkt 2.3 SIWZ powinny być wystawione na każdego ze wspólników spółki z osobna. Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (załącznik Nr 2 do SIWZ) składają wspólnicy spółki cywilnej wspólnie.
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania (załącznik nr 3 do SIWZ) ma obowiązek złożyć każdy ze wspólników spółki cywilnej.

W przypadku wyboru przez Zamawiającego oferty złożonej przez konsorcjum, wykonawcy
tworzący konsorcjum zobowiązani będą najpóźniej przed zawarciem umowy w sprawie
zamówienia publicznego, do przedłożenia umowy konsorcjum.
Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem konsorcjum.

4. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w Rozdziale VII pkt 2 ppkt 2.3 SIWZ składa dokumenty o których mowa w § 4 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 roku w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. 2013.231).
Ww. dokumenty należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zgodnie z art. 144 Ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość dokonania istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, co zostało zamieszczone w Ogłoszeniu oraz w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w przypadku:
a) w następstwie wystąpienia siły wyższej. Siła wyższa oznacza wydarzenie nieprzewidywalne i poza kontrolą stron niniejszej umowy, występujące po podpisaniu umowy, a powodujące niemożliwość wywiązania się z umowy w jej obecnym brzmieniu
b) zmiany terminu wykonania umowy z przyczyn, za które nie odpowiada Wykonawca, a których nie można było przewidzieć
c) ustawowej zmiany przepisów prawa mających wpływ na treść zawartej umowy,
d) zmiany wynikającej z warunków wskazanych Zamawiającemu przez instytucję pośredniczącą - Urząd Marszałkowski.

1. W przypadku wystąpienia okoliczności wymienionych wyżej strony poinformują się natychmiast o ich zaistnieniu.

2. Z okoliczności stanowiących podstawę zmiany do umowy zostanie sporządzony protokół podpisany przez obie strony.

3. Zmiana umowy powinna nastąpić w formie pisemnego aneksu podpisanego przez obie strony, pod rygorem nieważności oraz zawierać uzasadnienie faktyczne i prawne dokonania zmiany.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Ilość przeszkolonych osób

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Myszkowie, 42 - 300 Myszków, ul. Pułaskiego 6

Data składania wniosków, ofert: 05/01/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Myszkowie, 42 - 300 Myszków, ul. Pułaskiego 6, Biuro Podawcze na Sali Obsługi Interesantów (parter) stanowisko nr 10

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego
pn. Profesjonalna edukacja - inwestycją w naszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
1. Praktyki zawodowe - branża informatyczna (dot. Zakresu Nr 1)

Opis:
a) Wymiar godzinowy stażu/praktyki - 150 godzin dla maksymalnie 1 grupy - 6 uczniów/ uczennic;
b) Program stażu/praktyki powinien wykraczać poza program praktyk szkolnych i powinien obejmować m.in.:
- zapoznanie się ze strukturą organizacyjną firmy;
- konfigurowanie sprzętu komputerowego i oprogramowania;
- budowa i rozbudowa sieci komputerowych;
- obsługa oprogramowania systemowego i użytkowego;
- organizacja pracy przy projektowaniu i programowaniu.
C) Staże/praktyki zawodowe będą obejmowały maksymalnie 150 godzin na jednego ucznia/uczennice. Zamawiający przez godzinę praktyki/stażu rozumie godzinę zegarową.
Na wniosek Wykonawcy Zamawiający może wyrazić zgodę na inny - zaproponowany przez Wykonawcę podział grup (uczniów/uczennic) umożliwiający dopasowanie do specyfiki lokalu oraz pozwalający na prawidłowy przebieg praktyk zawodowych/staży.
Praktyki zawodowe prowadzone będą w terminie od 01.2015r. do 30.06.2015r.
Zamawiający dopuszcza możliwość wcześniejszego zakończenia praktyk zawodowych/staży pod warunkiem, że zostanie wykorzystany całkowicie godzinowy wymiar praktyk/staży tj. 150 godzin dla 1 ucznia/uczennicy.
Na wniosek Zamawiającego w przypadku nie zakończenia praktyk do 30.06.2015 r. i po uzyskaniu zgody na przedłużenie terminu realizacji praktyk zawodowych przez instytucję pośredniczącą - Urząd Marszałkowski w Katowicach możliwym będzie przedłużenie terminu realizacji praktyk w celu całkowitego wykorzystania godzinowego wymiaru praktyk/staży tj. 150 godzin dla 1 ucznia/uczennicy.
Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia liczby uczniów/uczennic objętych praktykami zawodowymi/stażem, w szczególności w przypadku rezygnacji uczniów z uczestnictwa w przedmiotowej formie wsparcia lub rezygnacji uczniów z uczestnictwa w Projekcie, czego Zamawiający nie jest w stanie przewidzieć na etapie przeprowadzania niniejszego postępowania. W przypadku zmniejszenia liczby osób objętych przedmiotową formą wsparcia Zamawiający zapłaci za faktyczną liczbę godzin przeprowadzonych praktyk zawodowych. Wykonawca nie będzie wnosił z tego tytułu żadnych roszczeń.
Zamawiający przekaże Wykonawcy plan zajęć szkolnych na podstawie, którego Wykonawca sporządzi harmonogram realizacji przedmiotu zamówienia i przedstawi do akceptacji Zamawiającemu.
Zamawiający na bieżąco będzie przekazywał informacje dotyczącą zmiany planu zajęć szkolnych. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie do zmiany godzin harmonogramu realizacji przedmiotu zamówienia w sposób umożliwiający odbycie praktyk uczniom/uczennicom.
Praktyki zawodowe nie będą się mogły się odbywać w czasie trwania zajęć szkolnych uczniów/ uczennic. Zasadą jest by zajęcia odbywały się w tygodniu od poniedziałku do piątku
po zakończonych zajęciach lekcyjnych osób - uczniów/uczennic, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w praktykach zawodowych. Na pisemny wniosek Zamawiającego możliwym jest również przeprowadzenie praktyk w soboty i niedzielę, dni wolne (przerwa świąteczna, ferie) w szczególności, jeżeli wymaga tego specyfika branży/zawodu.
Praktyki/staże powinny odbywać się w godzinach od 8:00 do 20:00, przy czym dzienny wymiar stażu/praktyki powinien być zgodny z kodeksem pracy.
Uczniowie/uczennice niepełnoletni (klas I, II) nie mogą odbywać praktyk/staży w porze nocnej tj. w godzinach pomiędzy 22:00 a 6:00.
W przypadku, gdy praktyka/staż odbywać się będzie w okresie poniedziałek - piątek, Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie maksymalnie w ciągu jednego dnia 5 godzin praktyki/stażu.
W przypadku, gdy praktyka/staż odbywać się będzie w sobotę lub niedzielę, Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie maksymalnie w każdym z tych dni (sobota, niedziela, dni wolne) 8 godzin praktyki/stażu.
D) Wymagania stawiane wykonawcy:
1. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom stażu/praktyki:
a. zorganizowanie stażu/praktyki w przedsiębiorstwie lub instytucji znajdującej się na terenie Powiatu Myszkowskiego,
b. zorganizowanie stażu/praktyki zgodnie z programem, którego ramy wskazano odpowiednio dla branży jednej z branż w pkt B) ppkt 1-3.
c. stałą opiekę i nadzór nad uczestnikami przez wyznaczonego przez wykonawcę pracownika - opiekuna praktyki,

d. realizację stażu/praktyki w warunkach normalnego prowadzenia bieżącej działalności gospodarczej,
e. odpowiednie warunki techniczne, w szczególności odpowiednie zaplecze techniczne oraz warunki BHP zgodne z obowiązującymi przepisami w danej branży,
f. środki ochrony osobistej zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w danej branży, odpowiednio dla danego stanowiska pracy;
g. swobodny dostęp do materiałów, narzędzi, urządzeń, przyrządów, umożliwiający nabycie określonych umiejętności praktycznych
h. swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych i socjalnych w tym pomieszczenia do przechowywania odzieży roboczej i innych środków ochrony osobistej
i. nieodpłatne napoje przysługujące pracownikom na danym stanowisku pracy, zgodnie z odrębnymi przepisami,
j. sporządzenie, w razie wypadku podczas stażu/praktyki , dokumentacji powypadkowej.
2. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania i prowadzenia dokumentacji na zasadach i w formie wskazanej przez Zamawiającego (wzory dokumentów Zamawiający przekaże Wykonawcy po podpisaniu umowy). W szczególności będą to następujące dokumenty:
a. harmonogram zajęć - dostosowany do planu zajęć szkolnych,
b. lista obecności - podpisywana w każdym dniu stażu/praktyki,
c. dziennik praktyk - wypełnia opiekun,
d. dzienniczek /staży/praktyk - wypełnia uczestnik praktyki/stażu,
e. zaświadczenie o ukończeniu stażu dla każdego uczestnika/uczestniczki - sporządza opiekun po zaliczeniu stażu/praktyki,
f. rejestr potwierdzeń odbioru przez uczestników wszelkiego rodzaju materiałów, odzieży ochronnej itp. oraz zaświadczeń o odbyciu stażu/praktyki,

Powyższe dokumenty, muszą zawierać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL zgodne z wytycznymi z dnia 4 lutego 2008 roku Departamentu zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym Ministra Rozwoju Regionalnego - podanymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl i wymaganiami Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie będzie mógł umieścić odpowiedniego oznaczenia EFS i POKL na zaświadczeniach o ukończeniu praktyk zawodowych zobowiązany jest wydać uczestnikom dodatkowe zaświadczenie lub certyfikat zawierające wymagane oznaczenie.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2015

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Ilość przeszkolonych osób

Znaczenie kryterium 2: 5

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Praktyki zawodowe - branża gastronomiczna (dot. Zakresu Nr 2)

Opis:
a) Wymiar godzinowy stażu/praktyki - 150 godzin (1 grupa - maksymalnie 8 uczniów/ uczennic);
b) Program stażu/praktyki powinien wykraczać poza program praktyk szkolnych i powinien obejmować m.in.:
- zapoznanie uczniów z przepisami BHP obowiązującymi w zakładzie pracy oraz ze specyfiką stanowisk i organizacją pracy;
- przygotowanie potraw i napojów z zastosowaniem odpowiednich metod;
- zapoznanie i obsługa maszyn i urządzeń gastronomicznych;
- przygotowanie stołów konsumpcyjnych oraz dekorowanie potraw.
C) Staże/praktyki zawodowe będą obejmowały maksymalnie 150 godzin na jednego ucznia/uczennice. Zamawiający przez godzinę praktyki/stażu rozumie godzinę zegarową.
Na wniosek Wykonawcy Zamawiający może wyrazić zgodę na inny - zaproponowany przez Wykonawcę podział grup (uczniów/uczennic) umożliwiający dopasowanie do specyfiki lokalu oraz pozwalający na prawidłowy przebieg praktyk zawodowych/staży.
Praktyki zawodowe prowadzone będą w terminie od 01.2015r. do 30.06.2015r.
Zamawiający dopuszcza możliwość wcześniejszego zakończenia praktyk zawodowych/staży pod warunkiem, że zostanie wykorzystany całkowicie godzinowy wymiar praktyk/staży tj. 150 godzin dla 1 ucznia/uczennicy.
Na wniosek Zamawiającego w przypadku nie zakończenia praktyk do 30.06.2015 r. i po uzyskaniu zgody na przedłużenie terminu realizacji praktyk zawodowych przez instytucję pośredniczącą - Urząd Marszałkowski w Katowicach możliwym będzie przedłużenie terminu realizacji praktyk w celu całkowitego wykorzystania godzinowego wymiaru praktyk/staży tj. 150 godzin dla 1 ucznia/uczennicy.
Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia liczby uczniów/uczennic objętych praktykami zawodowymi/stażem, w szczególności w przypadku rezygnacji uczniów z uczestnictwa w przedmiotowej formie wsparcia lub rezygnacji uczniów z uczestnictwa w Projekcie, czego Zamawiający nie jest w stanie przewidzieć na etapie przeprowadzania niniejszego postępowania. W przypadku zmniejszenia liczby osób objętych przedmiotową formą wsparcia Zamawiający zapłaci za faktyczną liczbę godzin przeprowadzonych praktyk zawodowych. Wykonawca nie będzie wnosił z tego tytułu żadnych roszczeń.
Zamawiający przekaże Wykonawcy plan zajęć szkolnych na podstawie, którego Wykonawca sporządzi harmonogram realizacji przedmiotu zamówienia i przedstawi do akceptacji Zamawiającemu.
Zamawiający na bieżąco będzie przekazywał informacje dotyczącą zmiany planu zajęć szkolnych. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie do zmiany godzin harmonogramu realizacji przedmiotu zamówienia w sposób umożliwiający odbycie praktyk uczniom/uczennicom.
Praktyki zawodowe nie będą się mogły się odbywać w czasie trwania zajęć szkolnych uczniów/ uczennic. Zasadą jest by zajęcia odbywały się w tygodniu od poniedziałku do piątku
po zakończonych zajęciach lekcyjnych osób - uczniów/uczennic, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w praktykach zawodowych. Na pisemny wniosek Zamawiającego możliwym jest również przeprowadzenie praktyk w soboty i niedzielę, dni wolne (przerwa świąteczna, ferie) w szczególności, jeżeli wymaga tego specyfika branży/zawodu.
Praktyki/staże powinny odbywać się w godzinach od 8:00 do 20:00, przy czym dzienny wymiar stażu/praktyki powinien być zgodny z kodeksem pracy.
Uczniowie/uczennice niepełnoletni (klas I, II) nie mogą odbywać praktyk/staży w porze nocnej tj. w godzinach pomiędzy 22:00 a 6:00.
W przypadku, gdy praktyka/staż odbywać się będzie w okresie poniedziałek - piątek, Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie maksymalnie w ciągu jednego dnia 5 godzin praktyki/stażu.
W przypadku, gdy praktyka/staż odbywać się będzie w sobotę lub niedzielę, Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie maksymalnie w każdym z tych dni (sobota, niedziela, dni wolne) 8 godzin praktyki/stażu.
D) Wymagania stawiane wykonawcy:
1. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom stażu/praktyki:
a. zorganizowanie stażu/praktyki w przedsiębiorstwie lub instytucji znajdującej się na terenie Powiatu Myszkowskiego,
b. zorganizowanie stażu/praktyki zgodnie z programem, którego ramy wskazano odpowiednio dla branży jednej z branż w pkt B) ppkt 1-3.
c. stałą opiekę i nadzór nad uczestnikami przez wyznaczonego przez wykonawcę pracownika - opiekuna praktyki,

d. realizację stażu/praktyki w warunkach normalnego prowadzenia bieżącej działalności gospodarczej,
e. odpowiednie warunki techniczne, w szczególności odpowiednie zaplecze techniczne oraz warunki BHP zgodne z obowiązującymi przepisami w danej branży,
f. środki ochrony osobistej zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w danej branży, odpowiednio dla danego stanowiska pracy;
g. swobodny dostęp do materiałów, narzędzi, urządzeń, przyrządów, umożliwiający nabycie określonych umiejętności praktycznych
h. swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych i socjalnych w tym pomieszczenia do przechowywania odzieży roboczej i innych środków ochrony osobistej
i. nieodpłatne napoje przysługujące pracownikom na danym stanowisku pracy, zgodnie z odrębnymi przepisami,
j. sporządzenie, w razie wypadku podczas stażu/praktyki , dokumentacji powypadkowej.
2. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania i prowadzenia dokumentacji na zasadach i w formie wskazanej przez Zamawiającego (wzory dokumentów Zamawiający przekaże Wykonawcy po podpisaniu umowy). W szczególności będą to następujące dokumenty:
a. harmonogram zajęć - dostosowany do planu zajęć szkolnych,
b. lista obecności - podpisywana w każdym dniu stażu/praktyki,
c. dziennik praktyk - wypełnia opiekun,
d. dzienniczek /staży/praktyk - wypełnia uczestnik praktyki/stażu,
e. zaświadczenie o ukończeniu stażu dla każdego uczestnika/uczestniczki - sporządza opiekun po zaliczeniu stażu/praktyki,
f. rejestr potwierdzeń odbioru przez uczestników wszelkiego rodzaju materiałów, odzieży ochronnej itp. oraz zaświadczeń o odbyciu stażu/praktyki,

Powyższe dokumenty, muszą zawierać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL zgodne z wytycznymi z dnia 4 lutego 2008 roku Departamentu zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym Ministra Rozwoju Regionalnego - podanymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl i wymaganiami Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie będzie mógł umieścić odpowiedniego oznaczenia EFS i POKL na zaświadczeniach o ukończeniu praktyk zawodowych zobowiązany jest wydać uczestnikom dodatkowe zaświadczenie lub certyfikat zawierające wymagane oznaczenie.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2015

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Ilość przeszkolonych osób

Znaczenie kryterium 2: 5

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Praktyki zawodowe - branża gastronomiczna (dot. Zakresu Nr 3)

Opis:
a) Wymiar godzinowy stażu/praktyki - 150 godzin (1 grupa - maksymalnie 8 uczniów/ uczennic);
b) Program stażu/praktyki powinien wykraczać poza program praktyk szkolnych i powinien obejmować m.in.:
- zapoznanie uczniów z przepisami BHP obowiązującymi w zakładzie pracy oraz ze specyfiką stanowisk i organizacją pracy;
- przygotowanie potraw i napojów z zastosowaniem odpowiednich metod;
- zapoznanie i obsługa maszyn i urządzeń gastronomicznych;
- przygotowanie stołów konsumpcyjnych oraz dekorowanie potraw.
C) Staże/praktyki zawodowe będą obejmowały maksymalnie 150 godzin na jednego ucznia/uczennice. Zamawiający przez godzinę praktyki/stażu rozumie godzinę zegarową.
Na wniosek Wykonawcy Zamawiający może wyrazić zgodę na inny - zaproponowany przez Wykonawcę podział grup (uczniów/uczennic) umożliwiający dopasowanie do specyfiki lokalu oraz pozwalający na prawidłowy przebieg praktyk zawodowych/staży.
Praktyki zawodowe prowadzone będą w terminie od 01.2015r. do 30.06.2015r.
Zamawiający dopuszcza możliwość wcześniejszego zakończenia praktyk zawodowych/staży pod warunkiem, że zostanie wykorzystany całkowicie godzinowy wymiar praktyk/staży tj. 150 godzin dla 1 ucznia/uczennicy.
Na wniosek Zamawiającego w przypadku nie zakończenia praktyk do 30.06.2015 r. i po uzyskaniu zgody na przedłużenie terminu realizacji praktyk zawodowych przez instytucję pośredniczącą - Urząd Marszałkowski w Katowicach możliwym będzie przedłużenie terminu realizacji praktyk w celu całkowitego wykorzystania godzinowego wymiaru praktyk/staży tj. 150 godzin dla 1 ucznia/uczennicy.
Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia liczby uczniów/uczennic objętych praktykami zawodowymi/stażem, w szczególności w przypadku rezygnacji uczniów z uczestnictwa w przedmiotowej formie wsparcia lub rezygnacji uczniów z uczestnictwa w Projekcie, czego Zamawiający nie jest w stanie przewidzieć na etapie przeprowadzania niniejszego postępowania. W przypadku zmniejszenia liczby osób objętych przedmiotową formą wsparcia Zamawiający zapłaci za faktyczną liczbę godzin przeprowadzonych praktyk zawodowych. Wykonawca nie będzie wnosił z tego tytułu żadnych roszczeń.
Zamawiający przekaże Wykonawcy plan zajęć szkolnych na podstawie, którego Wykonawca sporządzi harmonogram realizacji przedmiotu zamówienia i przedstawi do akceptacji Zamawiającemu.
Zamawiający na bieżąco będzie przekazywał informacje dotyczącą zmiany planu zajęć szkolnych. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie do zmiany godzin harmonogramu realizacji przedmiotu zamówienia w sposób umożliwiający odbycie praktyk uczniom/uczennicom.
Praktyki zawodowe nie będą się mogły się odbywać w czasie trwania zajęć szkolnych uczniów/ uczennic. Zasadą jest by zajęcia odbywały się w tygodniu od poniedziałku do piątku
po zakończonych zajęciach lekcyjnych osób - uczniów/uczennic, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w praktykach zawodowych. Na pisemny wniosek Zamawiającego możliwym jest również przeprowadzenie praktyk w soboty i niedzielę, dni wolne (przerwa świąteczna, ferie) w szczególności, jeżeli wymaga tego specyfika branży/zawodu.
Praktyki/staże powinny odbywać się w godzinach od 8:00 do 20:00, przy czym dzienny wymiar stażu/praktyki powinien być zgodny z kodeksem pracy.
Uczniowie/uczennice niepełnoletni (klas I, II) nie mogą odbywać praktyk/staży w porze nocnej tj. w godzinach pomiędzy 22:00 a 6:00.
W przypadku, gdy praktyka/staż odbywać się będzie w okresie poniedziałek - piątek, Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie maksymalnie w ciągu jednego dnia 5 godzin praktyki/stażu.
W przypadku, gdy praktyka/staż odbywać się będzie w sobotę lub niedzielę, Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie maksymalnie w każdym z tych dni (sobota, niedziela, dni wolne) 8 godzin praktyki/stażu.
D) Wymagania stawiane wykonawcy:
1. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom stażu/praktyki:
a. zorganizowanie stażu/praktyki w przedsiębiorstwie lub instytucji znajdującej się na terenie Powiatu Myszkowskiego,
b. zorganizowanie stażu/praktyki zgodnie z programem, którego ramy wskazano odpowiednio dla branży jednej z branż w pkt B) ppkt 1-3.
c. stałą opiekę i nadzór nad uczestnikami przez wyznaczonego przez wykonawcę pracownika - opiekuna praktyki,

d. realizację stażu/praktyki w warunkach normalnego prowadzenia bieżącej działalności gospodarczej,
e. odpowiednie warunki techniczne, w szczególności odpowiednie zaplecze techniczne oraz warunki BHP zgodne z obowiązującymi przepisami w danej branży,
f. środki ochrony osobistej zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w danej branży, odpowiednio dla danego stanowiska pracy;
g. swobodny dostęp do materiałów, narzędzi, urządzeń, przyrządów, umożliwiający nabycie określonych umiejętności praktycznych
h. swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych i socjalnych w tym pomieszczenia do przechowywania odzieży roboczej i innych środków ochrony osobistej
i. nieodpłatne napoje przysługujące pracownikom na danym stanowisku pracy, zgodnie z odrębnymi przepisami,
j. sporządzenie, w razie wypadku podczas stażu/praktyki , dokumentacji powypadkowej.
2. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania i prowadzenia dokumentacji na zasadach i w formie wskazanej przez Zamawiającego (wzory dokumentów Zamawiający przekaże Wykonawcy po podpisaniu umowy). W szczególności będą to następujące dokumenty:
a. harmonogram zajęć - dostosowany do planu zajęć szkolnych,
b. lista obecności - podpisywana w każdym dniu stażu/praktyki,
c. dziennik praktyk - wypełnia opiekun,
d. dzienniczek /staży/praktyk - wypełnia uczestnik praktyki/stażu,
e. zaświadczenie o ukończeniu stażu dla każdego uczestnika/uczestniczki - sporządza opiekun po zaliczeniu stażu/praktyki,
f. rejestr potwierdzeń odbioru przez uczestników wszelkiego rodzaju materiałów, odzieży ochronnej itp. oraz zaświadczeń o odbyciu stażu/praktyki,

Powyższe dokumenty, muszą zawierać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL zgodne z wytycznymi z dnia 4 lutego 2008 roku Departamentu zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym Ministra Rozwoju Regionalnego - podanymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl i wymaganiami Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie będzie mógł umieścić odpowiedniego oznaczenia EFS i POKL na zaświadczeniach o ukończeniu praktyk zawodowych zobowiązany jest wydać uczestnikom dodatkowe zaświadczenie lub certyfikat zawierające wymagane oznaczenie.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2015

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Ilość przeszkolonych osób

Znaczenie kryterium 2: 5

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Praktyki zawodowe - branża hotelarska (dot. Zakresu Nr 4)

Opis:
a) Wymiar godzinowy stażu/praktyki - 150 godzin dla maksymalnie 1 grupy - 2 uczniów/ uczennic;
b) Program stażu/praktyki powinien wykraczać poza program praktyk szkolnych i powinien obejmować m.in.:
- zapoznanie uczniów/uczennic z przepisami BHP obowiązującymi w zakładzie pracy oraz ze
specyfiką stanowisk i organizacją pracy;
- przygotowanie pokojów i obsługę klienta z zastosowaniem odpowiednich metod;
- zapoznanie i pomoc przy obsłudze recepcji;
- organizacja i obsługa gości hotelowych.
C) Staże/praktyki zawodowe będą obejmowały maksymalnie 150 godzin na jednego ucznia/uczennice. Zamawiający przez godzinę praktyki/stażu rozumie godzinę zegarową.
Na wniosek Wykonawcy Zamawiający może wyrazić zgodę na inny - zaproponowany przez Wykonawcę podział grup (uczniów/uczennic) umożliwiający dopasowanie do specyfiki lokalu oraz pozwalający na prawidłowy przebieg praktyk zawodowych/staży.
Praktyki zawodowe prowadzone będą w terminie od 01.2015r. do 30.06.2015r.
Zamawiający dopuszcza możliwość wcześniejszego zakończenia praktyk zawodowych/staży pod warunkiem, że zostanie wykorzystany całkowicie godzinowy wymiar praktyk/staży tj. 150 godzin dla 1 ucznia/uczennicy.
Na wniosek Zamawiającego w przypadku nie zakończenia praktyk do 30.06.2015 r. i po uzyskaniu zgody na przedłużenie terminu realizacji praktyk zawodowych przez instytucję pośredniczącą - Urząd Marszałkowski w Katowicach możliwym będzie przedłużenie terminu realizacji praktyk w celu całkowitego wykorzystania godzinowego wymiaru praktyk/staży tj. 150 godzin dla 1 ucznia/uczennicy.
Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia liczby uczniów/uczennic objętych praktykami zawodowymi/stażem, w szczególności w przypadku rezygnacji uczniów z uczestnictwa w przedmiotowej formie wsparcia lub rezygnacji uczniów z uczestnictwa w Projekcie, czego Zamawiający nie jest w stanie przewidzieć na etapie przeprowadzania niniejszego postępowania. W przypadku zmniejszenia liczby osób objętych przedmiotową formą wsparcia Zamawiający zapłaci za faktyczną liczbę godzin przeprowadzonych praktyk zawodowych. Wykonawca nie będzie wnosił z tego tytułu żadnych roszczeń.
Zamawiający przekaże Wykonawcy plan zajęć szkolnych na podstawie, którego Wykonawca sporządzi harmonogram realizacji przedmiotu zamówienia i przedstawi do akceptacji Zamawiającemu.
Zamawiający na bieżąco będzie przekazywał informacje dotyczącą zmiany planu zajęć szkolnych. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie do zmiany godzin harmonogramu realizacji przedmiotu zamówienia w sposób umożliwiający odbycie praktyk uczniom/uczennicom.
Praktyki zawodowe nie będą się mogły się odbywać w czasie trwania zajęć szkolnych uczniów/ uczennic. Zasadą jest by zajęcia odbywały się w tygodniu od poniedziałku do piątku
po zakończonych zajęciach lekcyjnych osób - uczniów/uczennic, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w praktykach zawodowych. Na pisemny wniosek Zamawiającego możliwym jest również przeprowadzenie praktyk w soboty i niedzielę, dni wolne (przerwa świąteczna, ferie) w szczególności, jeżeli wymaga tego specyfika branży/zawodu.
Praktyki/staże powinny odbywać się w godzinach od 8:00 do 20:00, przy czym dzienny wymiar stażu/praktyki powinien być zgodny z kodeksem pracy.
Uczniowie/uczennice niepełnoletni (klas I, II) nie mogą odbywać praktyk/staży w porze nocnej tj. w godzinach pomiędzy 22:00 a 6:00.
W przypadku, gdy praktyka/staż odbywać się będzie w okresie poniedziałek - piątek, Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie maksymalnie w ciągu jednego dnia 5 godzin praktyki/stażu.
W przypadku, gdy praktyka/staż odbywać się będzie w sobotę lub niedzielę, Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie maksymalnie w każdym z tych dni (sobota, niedziela, dni wolne) 8 godzin praktyki/stażu.
D) Wymagania stawiane wykonawcy:
1. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom stażu/praktyki:
a. zorganizowanie stażu/praktyki w przedsiębiorstwie lub instytucji znajdującej się na terenie Powiatu Myszkowskiego,
b. zorganizowanie stażu/praktyki zgodnie z programem, którego ramy wskazano odpowiednio dla branży jednej z branż w pkt B) ppkt 1-3.
c. stałą opiekę i nadzór nad uczestnikami przez wyznaczonego przez wykonawcę pracownika - opiekuna praktyki,

d. realizację stażu/praktyki w warunkach normalnego prowadzenia bieżącej działalności gospodarczej,
e. odpowiednie warunki techniczne, w szczególności odpowiednie zaplecze techniczne oraz warunki BHP zgodne z obowiązującymi przepisami w danej branży,
f. środki ochrony osobistej zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w danej branży, odpowiednio dla danego stanowiska pracy;
g. swobodny dostęp do materiałów, narzędzi, urządzeń, przyrządów, umożliwiający nabycie określonych umiejętności praktycznych
h. swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych i socjalnych w tym pomieszczenia do przechowywania odzieży roboczej i innych środków ochrony osobistej
i. nieodpłatne napoje przysługujące pracownikom na danym stanowisku pracy, zgodnie z odrębnymi przepisami,
j. sporządzenie, w razie wypadku podczas stażu/praktyki , dokumentacji powypadkowej.
2. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania i prowadzenia dokumentacji na zasadach i w formie wskazanej przez Zamawiającego (wzory dokumentów Zamawiający przekaże Wykonawcy po podpisaniu umowy). W szczególności będą to następujące dokumenty:
a. harmonogram zajęć - dostosowany do planu zajęć szkolnych,
b. lista obecności - podpisywana w każdym dniu stażu/praktyki,
c. dziennik praktyk - wypełnia opiekun,
d. dzienniczek /staży/praktyk - wypełnia uczestnik praktyki/stażu,
e. zaświadczenie o ukończeniu stażu dla każdego uczestnika/uczestniczki - sporządza opiekun po zaliczeniu stażu/praktyki,
f. rejestr potwierdzeń odbioru przez uczestników wszelkiego rodzaju materiałów, odzieży ochronnej itp. oraz zaświadczeń o odbyciu stażu/praktyki,

Powyższe dokumenty, muszą zawierać informację o współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach POKL zgodne z wytycznymi z dnia 4 lutego 2008 roku Departamentu zarządzania Europejskim Funduszem Społecznym Ministra Rozwoju Regionalnego - podanymi na stronie internetowej www.efs.gov.pl i wymaganiami Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca zgodnie z obowiązującymi go przepisami nie będzie mógł umieścić odpowiedniego oznaczenia EFS i POKL na zaświadczeniach o ukończeniu praktyk zawodowych zobowiązany jest wydać uczestnikom dodatkowe zaświadczenie lub certyfikat zawierające wymagane oznaczenie.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/06/2015

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Ilość przeszkolonych osób

Znaczenie kryterium 2: 5

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

167765 / 2011-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach - Czerwionka-Leszczyny (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja szkoleń zawodowych dla uczestników projektu systemowego OPS i Twoja aktywność ku integracji w roku 2011

125774 / 2013-03-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach - Gliwice (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkoleń grupowych dla osób uprawnionych, zarejestrowanych w PUP Gliwice, finansowanych ze środków Funduszu Pracy oraz współfinansowanych ze środków EFS

117492 / 2014-04-07 - Inny: placówka oświatowa

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektronicznych - Gliwice (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg na przeprowadzenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego: Spawanie metodą MAG135 i TIG141 wykonywanie spoin pachwinowych w projekcie o tytule Stawiamy na wysokie kwalifikacje zawodowe, zwanego dalej projektem, realizowanego przez Zespół Szkół Mechaniczno - Elektronicznych w Gliwicach w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

321622 / 2011-10-06 - Inny: WIĘZIENNICTWO

Zakład Karny - Zabrze (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
KURS PRZYUCZENIA SKAZANYCH DO ZAWODU TECHNOLOGA ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH

188996 / 2010-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie - Będzin (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Świadczenie usługi organizacji szkolenia dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie w zakresie Fryzjer damsko - męski

175013 / 2013-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach - Gliwice (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia grupowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, dla osób uprawnionych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gliwicach

339746 / 2011-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Wodzisław Śląski (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja oraz przeprowadzenie kursu zawodowego pn. Opiekun osób starszych współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

325422 / 2010-10-08 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna m. Bytomia działająca w formie jednostki budżetowej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Bytom (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla uczestników/uczestniczek w wieku aktywności zawodowej korzystających ze świadczeń pomocy społecznej w ramach projektu pn.: Systemowy Projekt Aktywizacji - SPA w Bytomiu z podziałem na pięć części.

81482 / 2013-02-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Raciborski - Racibórz (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie kursu obsługi koparkoładowarki dla uczniów Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu w ramach projektu Mam zawód - mam pracę w regionie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013

149515 / 2013-07-23 - Inny: jednostka organizacyjna gminy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Ustroń (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kursy zawodowe dla uczestników projektu Nowe możliwości dla Twojej przyszłości w 2013 roku. Magazynier z obsługą wózków jezdniowych

73841 / 2010-04-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu - Zabrze (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zabrzu o tematyce: sprzedawca

284304 / 2013-07-19 - Inny: Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie ul. Kolejowa 2 43-190 Mikołów

Zarząd Szkół i Przedszkoli Mikołowskich - Mikołów (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Świadczenie usług z zakresu doradztwa zawodowego w Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie w ramach projektu PARTNERSTWO na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych w Gminie Mikołów realizowanego w ramach Programu Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

394570 / 2012-10-11 - Inny: Jednostka organizacyjna samorzÄ…du terytorialnego - Powiatowy UrzÄ…d Pracy

Powiatowy Urząd Pracy - Chorzów (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia finansowane ze środków Funduszu Pracy z rezerwy ministra dla osób bezrobotnych będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy z zakresu (RM)II-2012

397382 / 2011-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Wodzisław Śląski (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja oraz przeprowadzenie wyjazdowego szkolenia z zakresu wzmocnienia, integracji i współdziałania w grupie

347300 / 2012-09-14 - Inny: Samorządowa jednostka organizacyjna m. Bytomia działajaca w formie jednostki budżetowej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Bytom (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usług szkoleniowych dla uczestników/uczestniczek projektu pn.: Systemowy Projekt Aktywizacji - SPA w Bytomiu z podziałem na cztery części

268416 / 2012-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Rydułtowy (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja szkoleń zawodowych, kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe i treningów dla uczestników projektu systemowego Razem łatwiej - program aktywizacji społecznej i zawodowej osób bezrobotnych w Rydułtowach w roku 2012

319614 / 2010-10-05 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna m.Bytomia działająca w formie jednostki budżetowej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Bytom (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla uczestników/uczestniczek w wieku aktywności zawodowej korzystających ze świadczeń pomocy społecznej w ramach projektu pn.: Systemowy Projekt Aktywizacji - SPA w Bytomiu z podziałem na siedem części.

86181 / 2016-06-15 - Inny: Jednostka organizacyjna samorzÄ…du terytorialnego - Powiatowy UrzÄ…d Pracy

Powiatowy Urząd Pracy - Chorzów (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia dla osób bezrobotnych współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. DOK.TW-262-PN/RPOWSL/I/2016

265154 / 2014-08-08 - Inny: Samorządowa jednostka organizacyjna m.Bytomia działająca w formie jednostki budżetowej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Bytom (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów dla uczestników/uczestniczek projektu pn.:Systemowy Projekt Aktywizacji - SPA w Bytomiu z podziałem na cztery części

413034 / 2011-12-06 - Inny: samorządowa wojewódzka osoba prawna

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie - Częstochowa (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia z zakresu obsługi tachografów cyfrowych dla uczestników projektu -Popatrz w przyszłość, zainwestuj w siebie- współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

241444 / 2008-11-04 - Inny: samorządowa jednostka organizacyjna M.Bytomia działająca w formie jednostki budżetowej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Bytom (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenia i kursy współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Systemowego Projektu Aktywizacji - SPA w Bytomiu skierowane dla osób niepracujących, będących klientami MOPR w Bytomiu: - kurs dla kierowców wózków jezdniowych z napędem silnikowym

114994 / 2014-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Świętochłowice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Świętochłowice - Świętochłowice (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa przeprowadzenia kursów dla uczestników projektu Mam zawód - mam pracę w regionie z terenu Miasta Świętochłowice.