Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

149662 / 2012-05-10 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Trzebnicy (Trzebnica)

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia w kierunku: Spawanie ponadpodstawowe MAG stali węglowych dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy
w Trzebnicy.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia w kierunku: Spawanie ponadpodstawowe MAG stali węglowych dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy.
Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników do egzaminu Instytutu Spawalnictwa oraz TÜV Rheinland z zakresu złączy kątowych i doczołowych blach ze stali węglowych i uzyskanie uprawnień spawacza metodą MAG ( 135).
Zakres szkolenia ma obejmować 200 godzin i zawierać:
- spawanie MAG łączy kątowych i doczołowych blach ze stali węglowych
- bhp w spawalnictwie
- rysunek techniczny
- egzamin Instytutu Spawalnictwa z zakresu łączy kątowych
- egzamin TÜV Rheinland - z zakresu łączy doczołowych
lub równoważne pozwalające uzyskać uprawnienia co najmniej w zakresie przedmiotu zamówienia co najmniej wskazanym przez Zamawiającego.
Po zakończeniu szkolenia i zdaniu egzaminów absolwent szkolenia powinien uzyskać uprawnienia
w zawodzie spawacza zgodnie z PN-EN287-1 tj.
- po zakończeniu spawania podstawowego: EN 287-1 135 P FW1.1. S t10 PF ml wg EN 287-1
- po zakończeniu spawania ponadpodstawowego: EN 287-1 135 P BW1.1. S t10 PF ss nb wg EN 287-1
Planowane jest przeszkolenie do 9 osób.
Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które posiadają wykształcenie min. podstawowe; zamierzają zdobyć lub uzupełnić wiadomości i umiejętności zawodowe lub dokonać zmiany zawodu.
Zamawiający zakłada przeprowadzenie szkolenia w czerwcu-lipcu i zakończenie najpóźniej do 31 lipca 2012r.
Wykonawca przygotuje Program szkolenia zgodnie z załącznikiem nr 8.
Program szkolenia powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez Ministerstwo Pracy
i Polityki Społecznej znajdujących się na stronie internetowej: www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl
Program szkolenia musi być zgodny z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach oraz TÜV Rheinland lub równoważnymi dającymi uprawnienia do spawania w zakresie przedmiotu zamówienia co najmniej wskazanym przez Zamawiającego.

Szkolenie i egzamin winny być przeprowadzone pod merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach i TÜV Rheinland lub równoważnymi, pozwalającymi na przeprowadzenie szkolenia spawania w zakresie co najmniej wskazanym przez Zamawiającego.
Egzamin końcowy musi być integralną częścią programu oraz wchodzić w skład ilości godzin przewidzianych dla danego zakresu. Egzamin końcowy musi być ujęty w Programie kursu w pozycji Plan nauczania z uwzględnieniem ilości godzin przewidzianych na ten egzamin, w Szczegółowym harmonogramie kursu z uwzględnieniem daty tego egzaminu i ilości godzin przewidzianych na ten egzamin.
Szczegółowy harmonogram szkolenia zgodnie z Załącznikiem nr 8a Wykonawca przedstawi najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
Na pierwszych zajęciach Wykonawca przedstawi program szkolenia i zapewni każdemu uczestnikowi harmonogram szkolenia.

Szkolenie ma być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r.
o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. nr 69, poz. 415 z późn. zm.).
Zamawiający wymaga realizacji szkolenia w dni robocze: od poniedziałku do piątku. Czas trwania szkolenia: 200 godzin zegarowych, przy czym zakłada się, że każda godzina kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny. Zamawiający zakłada przeprowadzenie szkolenia
w 25 dniach, między godzinami 7.00 - 19.00, po 8 godzin zegarowych dziennie.
Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia indywidualnych list obecności uczestników szkolenia z podziałem na dni i godziny.
W trakcie trwania szkolenia (najpóźniej w połowie) oraz po jego zakończeniu Wykonawca przeprowadzi wśród wszystkich uczestników ocenę szkolenia za pomocą formularza anonimowej ankiety oceniającej, będącym załącznikiem do programu.
Szkolenie powinno zakończyć się egzaminami a nabyte umiejętności powinny być potwierdzone:
- zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia lub innym dokumentem potwierdzającym ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji zgodne z Rozporządzeniem Edukacji i Nauki z dnia
3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r. nr 31 poz. 216),
- Świadectwem Spawacza Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach i Książeczką Spawacza,
- Świadectwem Spawacza TÜV Rheinland
lub równoważnymi pozwalającymi uzyskać uprawnienia w zakresie przedmiotu zamówienia.
- Certyfikatem z oznakowaniem unijnym, logo Unii Europejskiej i logo PO KL oraz informacją o projekcie
według wzorów stanowiących załączniki do programu.
Zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji mają zawierać, o ile przepisy odrębne nie stanowią inaczej:
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.

Szkolenie może być przeprowadzone w Trzebnicy lub w innej miejscowości
z zagwarantowaniem dojazdu środkami transportu zbiorowego publicznego w łącznym czasie dojazdu nie przekraczającym 3 godzin dziennie tam i z powrotem.

Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom szkolenia odpowiednich warunków lokalowych w miejscu szkolenia. Szkolenie ma być przeprowadzone w sali dostosowanej do wielkości grupy z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i akustyką zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, Sala do zajęć teoretycznych w warunkach codziennego użytku powinna mieć przeznaczenie wykładowe lub konferencyjne, powinna być wyposażona
w tablicę, sprzęt audiowizualny, ułatwiający przekazywanie wiadomości uczestnikom szkolenia. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych
w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody). Szkolenie z części zajęć praktycznych musi odbywać się w spawalni posiadającej atest Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, TÜV Rheinland lub równoważne pozwalające na przeprowadzanie szkolenia z zakresu spawania, będącego przedmiotem zamówienia. Zamawiający wymaga, aby w przypadku korzystania z wynajmowanego ( dzierżawionego) lokalu lub sprzętu podmiot ubiegający się o udzielenie zamówienia załączył do oferty informację o podstawie dysponowania tymi zasobami.
Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia również odpowiednie materiały szkoleniowe, skrypty, zeszyty, materiały piśmiennicze, itp. które po zakończeniu szkolenia przejdą w posiadanie absolwentów szkolenia. Materiały szkoleniowe Wykonawca zobowiązany będzie oznaczyć oznakowaniem unijnym, logo PO KL i nazwą projektu. Ponadto każdemu uczestnikowi Wykonawca zapewni odzież ochronną tj., bluza i spodnie lub kombinezon oraz buty i rękawice, które po zakończeniu szkolenia przejdą na własność uczestnika. Każdy z uczestników musi mieć też zapewnioną maskę i okulary do spawania.
Odbiór materiałów szkoleniowych powinien zostać potwierdzony przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu w formie papierowej lub na nośniku elektronicznym kompletu materiałów szkoleniowych przekazanych uczestnikom szkolenia.
Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom ciepłe napoje ( kawa, herbata ) oraz wodę mineralną każdego dnia szkolenia.

W okresie trwania szkolenia Wykonawca zobowiązany będzie w miejscu szkolenia do umieszczenia informacji o szkoleniu z oznakowaniem unijnym, logo PO KL oraz nazwą projektu współfinansowanego ze środków EFS.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 149662

Data publikacji: 2012-05-10

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy

Ulica: ul. Ignacego Daszyńskiego 44-46

Numer domu: 44-46

Miejscowość: Trzebnica

Kod pocztowy: 55-100

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 0-71 312-11-54, 387-05-65

Numer faxu: 0-71 312-11-54

Adres strony internetowej: praca.trzebnica.pl

Regon: 93210482100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia w kierunku: Spawanie ponadpodstawowe MAG stali węglowych dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy
w Trzebnicy.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia w kierunku: Spawanie ponadpodstawowe MAG stali węglowych dla osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy.
Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników do egzaminu Instytutu Spawalnictwa oraz TÜV Rheinland z zakresu złączy kątowych i doczołowych blach ze stali węglowych i uzyskanie uprawnień spawacza metodą MAG ( 135).
Zakres szkolenia ma obejmować 200 godzin i zawierać:
- spawanie MAG łączy kątowych i doczołowych blach ze stali węglowych
- bhp w spawalnictwie
- rysunek techniczny
- egzamin Instytutu Spawalnictwa z zakresu łączy kątowych
- egzamin TÜV Rheinland - z zakresu łączy doczołowych
lub równoważne pozwalające uzyskać uprawnienia co najmniej w zakresie przedmiotu zamówienia co najmniej wskazanym przez Zamawiającego.
Po zakończeniu szkolenia i zdaniu egzaminów absolwent szkolenia powinien uzyskać uprawnienia
w zawodzie spawacza zgodnie z PN-EN287-1 tj.
- po zakończeniu spawania podstawowego: EN 287-1 135 P FW1.1. S t10 PF ml wg EN 287-1
- po zakończeniu spawania ponadpodstawowego: EN 287-1 135 P BW1.1. S t10 PF ss nb wg EN 287-1
Planowane jest przeszkolenie do 9 osób.
Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które posiadają wykształcenie min. podstawowe; zamierzają zdobyć lub uzupełnić wiadomości i umiejętności zawodowe lub dokonać zmiany zawodu.
Zamawiający zakłada przeprowadzenie szkolenia w czerwcu-lipcu i zakończenie najpóźniej do 31 lipca 2012r.
Wykonawca przygotuje Program szkolenia zgodnie z załącznikiem nr 8.
Program szkolenia powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych, dostępne w bazach danych prowadzonych przez Ministerstwo Pracy
i Polityki Społecznej znajdujących się na stronie internetowej: www.standardyiszkolenia.praca.gov.pl
Program szkolenia musi być zgodny z aktualnymi wytycznymi Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach oraz TÜV Rheinland lub równoważnymi dającymi uprawnienia do spawania w zakresie przedmiotu zamówienia co najmniej wskazanym przez Zamawiającego.

Szkolenie i egzamin winny być przeprowadzone pod merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach i TÜV Rheinland lub równoważnymi, pozwalającymi na przeprowadzenie szkolenia spawania w zakresie co najmniej wskazanym przez Zamawiającego.
Egzamin końcowy musi być integralną częścią programu oraz wchodzić w skład ilości godzin przewidzianych dla danego zakresu. Egzamin końcowy musi być ujęty w Programie kursu w pozycji Plan nauczania z uwzględnieniem ilości godzin przewidzianych na ten egzamin, w Szczegółowym harmonogramie kursu z uwzględnieniem daty tego egzaminu i ilości godzin przewidzianych na ten egzamin.
Szczegółowy harmonogram szkolenia zgodnie z Załącznikiem nr 8a Wykonawca przedstawi najpóźniej w dniu rozpoczęcia zajęć.
Na pierwszych zajęciach Wykonawca przedstawi program szkolenia i zapewni każdemu uczestnikowi harmonogram szkolenia.

Szkolenie ma być realizowane według planu nauczania obejmującego przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r.
o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. nr 69, poz. 415 z późn. zm.).
Zamawiający wymaga realizacji szkolenia w dni robocze: od poniedziałku do piątku. Czas trwania szkolenia: 200 godzin zegarowych, przy czym zakłada się, że każda godzina kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne liczące 45 min oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerw może być ustalana w sposób elastyczny. Zamawiający zakłada przeprowadzenie szkolenia
w 25 dniach, między godzinami 7.00 - 19.00, po 8 godzin zegarowych dziennie.
Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia indywidualnych list obecności uczestników szkolenia z podziałem na dni i godziny.
W trakcie trwania szkolenia (najpóźniej w połowie) oraz po jego zakończeniu Wykonawca przeprowadzi wśród wszystkich uczestników ocenę szkolenia za pomocą formularza anonimowej ankiety oceniającej, będącym załącznikiem do programu.
Szkolenie powinno zakończyć się egzaminami a nabyte umiejętności powinny być potwierdzone:
- zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia lub innym dokumentem potwierdzającym ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji zgodne z Rozporządzeniem Edukacji i Nauki z dnia
3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2006r. nr 31 poz. 216),
- Świadectwem Spawacza Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach i Książeczką Spawacza,
- Świadectwem Spawacza TÜV Rheinland
lub równoważnymi pozwalającymi uzyskać uprawnienia w zakresie przedmiotu zamówienia.
- Certyfikatem z oznakowaniem unijnym, logo Unii Europejskiej i logo PO KL oraz informacją o projekcie
według wzorów stanowiących załączniki do programu.
Zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji mają zawierać, o ile przepisy odrębne nie stanowią inaczej:
a) numer z rejestru,
b) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość,
c) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
d) formę i nazwę szkolenia,
e) okres trwania szkolenia,
f) miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji,
g) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
h) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.

Szkolenie może być przeprowadzone w Trzebnicy lub w innej miejscowości
z zagwarantowaniem dojazdu środkami transportu zbiorowego publicznego w łącznym czasie dojazdu nie przekraczającym 3 godzin dziennie tam i z powrotem.

Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom szkolenia odpowiednich warunków lokalowych w miejscu szkolenia. Szkolenie ma być przeprowadzone w sali dostosowanej do wielkości grupy z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i akustyką zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, Sala do zajęć teoretycznych w warunkach codziennego użytku powinna mieć przeznaczenie wykładowe lub konferencyjne, powinna być wyposażona
w tablicę, sprzęt audiowizualny, ułatwiający przekazywanie wiadomości uczestnikom szkolenia. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych
w budynku, w którym odbywa się szkolenie (tj. WC, umywalka wraz z dostępem do ciepłej wody). Szkolenie z części zajęć praktycznych musi odbywać się w spawalni posiadającej atest Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, TÜV Rheinland lub równoważne pozwalające na przeprowadzanie szkolenia z zakresu spawania, będącego przedmiotem zamówienia. Zamawiający wymaga, aby w przypadku korzystania z wynajmowanego ( dzierżawionego) lokalu lub sprzętu podmiot ubiegający się o udzielenie zamówienia załączył do oferty informację o podstawie dysponowania tymi zasobami.
Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia również odpowiednie materiały szkoleniowe, skrypty, zeszyty, materiały piśmiennicze, itp. które po zakończeniu szkolenia przejdą w posiadanie absolwentów szkolenia. Materiały szkoleniowe Wykonawca zobowiązany będzie oznaczyć oznakowaniem unijnym, logo PO KL i nazwą projektu. Ponadto każdemu uczestnikowi Wykonawca zapewni odzież ochronną tj., bluza i spodnie lub kombinezon oraz buty i rękawice, które po zakończeniu szkolenia przejdą na własność uczestnika. Każdy z uczestników musi mieć też zapewnioną maskę i okulary do spawania.
Odbiór materiałów szkoleniowych powinien zostać potwierdzony przez każdego uczestnika podpisaniem stosownego oświadczenia.
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu w formie papierowej lub na nośniku elektronicznym kompletu materiałów szkoleniowych przekazanych uczestnikom szkolenia.
Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom ciepłe napoje ( kawa, herbata ) oraz wodę mineralną każdego dnia szkolenia.

W okresie trwania szkolenia Wykonawca zobowiązany będzie w miejscu szkolenia do umieszczenia informacji o szkoleniu z oznakowaniem unijnym, logo PO KL oraz nazwą projektu współfinansowanego ze środków EFS.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających, o których mowa w art.67 ust.1 pkt.6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Powtórzenie zamówienia podstawowego do 50% wartości zamówienia podstawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 31/07/2012

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca spełni ww. warunek, gdy przedstawi aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1,2 ustawy Prawo zamówień publicznych, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w przypadku osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1, 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz gdy przedstawi Atest Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach i TÜV Rheinland lub równoważne uprawniające do szkolenia i egzaminowania spawaczy w zakresie przedmiotu zamówienia, a także przedłoży oświadczenie o posiadaniu aktualnego wpisu do Rejestru Instytucji Szkoleniowych we właściwym Wojewódzkim Urzędzie Pracy zgodnie z Ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 roku (Dz.U. z 2008 roku, Nr.69, poz. 415 ze zmianami oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz. U. z 2004 roku, Nr 236 poz. 2365).

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca spełni ww. warunek gdy wykaże: że należycie wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności szkoleniowej jest krótszy - w tym okresie - usług szkoleniowych odpowiadających przedmiotowi niniejszego zamówienia, tj. co najmniej 3 szkoleń grupowych dla grup minimum 6-osobowych lub dla ogółem minimum 20 osób szkolenie z zakresu spawania MAG, po których uczestnicy otrzymali uprawnienia ponadpodstawowe MAG stali węglowych, co najmniej takie jak otrzymają absolwenci szkolenia będącego przedmiotem zamówienia.

Potencjał techniczny:
Wykonawca spełni ww. warunek, gdy wskaże miejsce szkolenia dostosowane ilością i jakością pomieszczeń oraz wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne odpowiednio do potrzeb szkolenia, z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i nauki, a także zapewni każdemu uczestnikowi szkolenia samodzielne miejsce do zajęć praktycznych, tj. wykaże, że będzie dysponował salą wykładową i spawalnią z minimum 9 stanowiskami spawalniczymi o stanie technicznym zapewniającym odpowiedni poziom i jakość szkolenia. Zamawiający wymaga, aby w przypadku korzystania z wynajmowanego ( dzierżawionego) lokalu lub sprzętu podmiot ubiegający się o udzielenie zamówienia załączył do oferty informację
o podstawie dysponowania tymi zasobami.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca spełni ww. warunek gdy wskaże kadrę dydaktyczną, składającą się z minimum 2 osób - co najmniej jednego wykładowcy i jednego instruktora - z których każda posiada łącznie co najmniej: 1) przygotowanie pedagogiczne tj. ukończony kurs pedagogiczny, studium pedagogiczne, studia pedagogiczne lub inny dokument uprawniający do prowadzenia zajęć; 2) doświadczenie w realizacji co najmniej 3 szkoleń grupowych dla grup minimum 6-osobowych lub dla ogółem minimum 20 osób z zakresu spawania MAG, po których uczestnicy otrzymali uprawnienia ponadpodstawowe MAG stali węglowych, co najmniej takie jak otrzymają absolwenci szkolenia będącego przedmiotem zamówienia; w przypadku nauczycieli wymagany jest roczny staż pracy dydaktycznej związanej z przedmiotem zamówienia. Instruktor szkolenia praktycznego musi posiadać ponadto aktualne uprawnienia spawalnicze dotyczące zakresu przedmiotowego szkolenia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie definiuje szczegółowego opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
a) wypełniony formularz oferty - Załącznik nr 4 specyfikacji istotnych warunków zamówienia,

b) program kursu - Załącznik nr 8 specyfikacji istotnych warunków zamówienia,

c) preliminarz kosztów szkolenia - Załącznik nr 9 specyfikacji istotnych warunków zamówienia . Ryzyko konieczności wykonania wszelkich prac towarzyszących, mogących pojawić się w trakcie realizacji zamówienia obciąża Wykonawcę i należy uwzględnić je w ofercie. Wszystkie wartości, powinny być liczone w walucie polskiej z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku w rozumieniu ustawy z dnia 5 lipca 2001 r. o cenach (Dz. U. z 2002 r. Nr 97, poz. 1050 ze zm.) oraz ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o denominacji złotego (Dz. U. z 1994 r. Nr 84, poz. 386 z późn. zm.). Cena brutto oferty powinna zawierać wszystkie koszty i składniki związane z wykonaniem zamówienia z uwzględnieniem podatku od towarów i usług, jakie poniesie Wykonawca wykonując zleconą usługę szkoleniową, w tym m.in.: wynagrodzenie, wynajem (eksploatacja, dzierżawa) sal, wynajem (eksploatacja, dzierżawa) sprzętu, materiały szkoleniowe, w tym przeznaczone na własność dla uczestników, itd. W cenie nie należy ujmować kosztów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów przejazdu. Preliminarz szkolenia należy przygotować dla grupy 9-cio osobowej.

d) pełnomocnictwo - w przypadku gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik; Wykonawca dostarczy pełnomocnictwo podpisane przez osoby reprezentujące Wykonawcę i określające zakres tego pełnomocnictwa w formie oryginału lub w postaci kopii poświadczonej notarialnie.

e) certyfikaty jakości usług jeśli Wykonawca posiada

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Dopuszczalna jest zmiana umowy dotycząca:
a) ilości osób skierowanych na szkolenie,
b) terminu realizacji szkolenia,
c) miejsca realizacji szkolenia,
d) kadry wykładowców
w sytuacjach, gdy zmiana taka wynika z przyczyn niezależnych, których nie można było przewidzieć w chwili podpisania umowy np. choroby, pobytu w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej, potwierdzonego odpowiednim zaświadczeniem lekarskim na druku ZUS ZLA, zdarzenia losowego, awarii, wypowiedzenia umowy najmu (dzierżawy) sal wykładowych, wypowiedzenie umów dot. świadczenia pracy przez wykładowców, zaistnienia okoliczności niezależnych od Zamawiającego uniemożliwiających rozpoczęcie szkolenia przez maksymalną liczbę osób na skutek nieprzewidzianych okoliczności m.in.: zwolnienia lekarskiego, nie zgłoszenia się po skierowanie, podjęcia pracy przez bezrobotnego w sytuacji, gdy nie ma możliwości skierowania kolejnej osoby.

2. Wykonawca jest zobowiązany niezwłocznie zawiadomić pisemnie Zamawiającego o zaistniałej sytuacji i przedstawić propozycję dokonania zmiany.
3. W przypadku prośby o zmianę wykładowcy Wykonawca zobowiązany jest przedstawić zastępstwo tej osoby przez osobę o kwalifikacjach zawodowych co najmniej równych co osoba zastępowana. Ponadto Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić Zamawiającemu wraz z wnioskiem wypełniony Załącznik nr 7 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
4. W przypadku zmiany miejsca szkolenia Wykonawca zobowiązany jest zapewnić warunku lokalowe co najmniej równoważne do poprzednich. Ponadto Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić Zamawiającemu wraz z wnioskiem wypełniony Załącznik nr 6 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. Wszelkie zmiany mogą nastąpić wyłącznie wtedy, gdy Zamawiający wyrazi na nie zgodę.
6. Żadna ze zmian nie może wpłynąć na zmianę ceny szkolenia w przeliczeniu na 1 uczestnika.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2: Doświadczenie

Znaczenie kryterium 2: 30

Nazwa kryterium 3:
Posiadanie przez instytucję szkoleniową certyfikatu jakości usług

Znaczenie kryterium 3: 20

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.praca.trzebnica.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy
ul. Kościuszki 10
55-100 Trzebnica

Data składania wniosków, ofert: 18/05/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
siedziba Zamawiającego
Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy
ul. Kościuszki 10
55-100 Trzebnica
sekretariat - pok. 303

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Szkolenie będzie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu systemowego PO KAPITAŁ realizowanego w ramach Priorytetu VI PO KL: Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1: Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3: Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych PO KL

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

144441 / 2013-07-16 - Inny: Powiatowa samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie form wsparcia dla uczestników projektu systemowego pt.: Nowe szanse integracji społecznej i zawodowej dla wychowanków rodzin zastępczych i osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu zgorzeleckiego

223513 / 2011-08-19 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny nr 2 - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na przeprowadzenie kursu przyuczającego do zawodu: technolog robót wykończeniowych wraz z zajęciami aktywizacyjnymi

156612 / 2011-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Wykonanie pakietu trzech szkoleń osób bezrobotnych dla Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu

49017 / 2010-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Polkowice - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkoleń specjalistycznych z zakresu: Analiza projektów inwestycyjnych pn. Ocena ekonomiczna projektów inwestycyjnych według metodyki UNIDO, w ramach Projektu Kompetentny pracownik = zadowolony mieszkaniec. Akademia rozwoju kadr pracowników Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego w Polkowicach współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego

149898 / 2013-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu - Bolesławiec (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług szkoleniowych nazwą: Część 1 spawacz (MAG i TIG) 7212 w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów z części teoretycznej i praktycznej przed właściwą komisją dla 10 osób bezrobotnych. Część 2 ustawiacze i operatorzy obrabiarek do metali i pokrewni 7223 (operator tokarki sterowanej numerycznie, operator frezarki sterowanej numerycznie) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu z części teoretycznej i praktycznej przed komisją dla 10 osób bezrobotnych.

381544 / 2012-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
CAZ.URP.2710.9.2012 Przetarg nieograniczony na organizację szkoleń dla osób bezrobotnych

367450 / 2013-09-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oławie - Oława (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługa przeprowadzenia kursu Przedsiębiorczości (księgowość, kadry i płace, założenie własnej działalności) współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dla uczestników projektu systemowego pn. Zainwestuj w lepsze jutro (Priorytet: VII Promocja integracji społecznej, Działanie: 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie: 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej) realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oławie

211330 / 2011-07-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia w zakresie: Spawanie zaawansowane metodą MAG stali węglowych konstrukcyjnych zakończone egzaminem TUV ze spawaniem metodą TIG stali nierdzewnych austenitycznych zakończone egzaminem TUV z uprawnieniami podstawowymi, rysunkiem technicznym, kursem cięcia gazowego + 2-tygodniowa praktyka u pracodawcy (w pełnym wymiarze czasu pracy)

195619 / 2011-07-18 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny nr 2 - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
przetarg nieograniczony na przeprowadzenie kursu przyuczającego do zawodu: malarz budowlany wraz z zajęciami aktywizacyjnymi.