Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

199844 / 2012-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiat Åšwiecki - Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Åšwieciu (Åšwiecie)

Na przeprowadzenie szkolenia zawodowego wg części

Opis zamówienia

Część I
1. Program szkolenia
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla 5 osób bezrobotnych. Szkolenie każdej z grup ma być przeprowadzone tylko dla uczestników szkolenia skierowanych przez Zamawiającego.
a. Nazwa szkolenia: Eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1 kV.
b. Zakres szkolenia
Program szkolenia musi być zgodny z przepisami:
- ustawy prawo energetyczne z 10 kwietnia 1997 r. (Dz.U. z 1997 r. Nr 54 poz. 348);
- ustawy o zmianie ustawy prawo energetyczne z 19 sierpnia 2011 roku (Dz.U. z 2011 Nr 205, poz. 1208);
- Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28.04.2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2003 r. Nr 89, Poz. 828 i Nr 129, Poz. 1184);
- Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 20.07.2005 r. zmieniającym
rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2005 r. Nr 141, Poz. 1189 z późn. zmian.);
c. Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
Liczba godzin szkolenia: 40 godzin zajęć edukacyjnych, teoretycznych.
W założeniach programowych przyjęto godzinę edukacyjną wynoszącą 45 minut.
Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania zawierającym: tematy zajęć edukacyjnych oraz opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych (Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt II podpunkt 5).
Szkolenie ma być realizowane od poniedziałku do piątku w kolejno następujących po sobie dniach roboczych (bez sobót, niedziel i świąt), w przedziale czasowym między godziną 8.00 a 18.00. Liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia nie może przekraczać 8 godzin edukacyjnych.
Wskazane jest aby szkolenie obejmowało nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, celem intensyfikacji i przeciwdziałaniu nieuzasadnionemu wydłużaniu szkolenia.
Zamawiający w uzgodnieniu z Wykonawcą skieruje kolejnego uczestnika z listy rezerwowej w miejsce osoby, która przerwała szkolenie w przypadku gdy pozostała ilość godzin szkolenia umożliwi ukończenie go i zdobycie zaświadczenia.
d. Wyposażenie dydaktyczne (wykaz środków i materiałów dydaktycznych), które będą wykorzystane do przeprowadzenia szkolenia Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe (dydaktyczne i piśmiennicze) tj. skrypt obejmujący zagadnienia merytoryczne programu szkolenia i długopis (każdy uczestnik w pierwszym dniu szkolenia musi otrzymać powyższe materiały szkoleniowe oraz pisemnie potwierdzić ich odbiór na sporządzonej przez Wykonawcę liście).
Wykonawca będzie dysponować wyposażeniem dydaktycznym, urządzeniami do wizualizacji prezentowanych zagadnień szkolenia minimum rzutnikiem multimedialnym, ekranem i tablicą Flipchart. (Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt II podpunkt 7a).Wykonawca jest zobowiązany dostosować wyposażenie dydaktyczne i pomieszczenia do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia.
e. Przewidziane sprawdziany i egzaminy
Po zakończonym szkoleniu Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin końcowy i pisemnie poinformować Zamawiającego o wyznaczonym terminie tego egzaminu (Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt II podpunkt 8) (Koszt egzaminu końcowego należy ująć w Kosztach szkolenia).
2. Kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej dostosowane do zakresu szkolenia Każdy z wykładowców będzie posiadać uprawnienia w zakresie eksploatacji sieci i instalacji elektrycznych oraz doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 1 szkolenia grupowego pięcioosobowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w latach 2009-2012.
(Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt III).
3. Posiadanie wiedzy i doświadczenia przez Wykonawcę
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego minimum 5 osobowego o tej samej tematyce w latach 2009 - 2012 roku (Załącznik nr 1 do SIWZ
część I punkt IV).
4. Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji (Załącznik nr
1 do SIWZ część I punkt V).
a. Koniecznym jest, aby po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymali zaświadczenie zgodne z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz.U.10.177.1193 z późn. zm.).
b. Koniecznym jest, aby po ukończeniu szkolenia i zdanym pozytywnie egzaminie końcowym uczestnicy otrzymali zaświadczenie zgodne z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 20.07.2005 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2005 r. Nr 141, Poz. 1189 z późn. zmian.);
c. Wykonawca jest zobowiązany po zakończeniu egzaminu końcowego i otrzymaniu uprawnień dostarczyć do wglądu Zamawiającemu oryginał zaświadczeń zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy oraz pisemną informację o uczestnikach, którzy nie stawili się na egzaminie lub go nie zdali.
5. Miejsce szkolenia (Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt VI).
Preferowane Świecie.
6. Koszty szkolenia (Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt VIII).
a. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia zakwaterowanie oraz całodobowe wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) w przypadku gdy łączny czas przejazdu z miejsca zamieszkania uczestników szkolenia do miejsca odbywania szkolenia i powrotu wyniesie ponad 3 godziny lub organizacji szkolenia poza miejscowością Świecie przy jednoczesnym braku możliwości dojazdu uczestników szkolenia środkami komunikacji publicznej w godzinach umożliwiających odbycie szkolenia. Obiady mają składać się z minimum dania głównego podczas którego należy zapewnić również wodę i/lub sok.
O ilości osób, które będą korzystały z zakwaterowania i wyżywienia Zamawiający poinformuje Wykonawcę po zakwalifikowaniu na szkolenie grupy uczestników najpóźniej w dniu podpisania umowy lub na 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
Wszystkim uczestnikom szkolenia Wykonawca zapewni przerwę kawową, podczas której musi podać kawę i/lub herbatę i/lub wodę.
W przypadku gdy zajęcia teoretyczne odbywać się będą w innej miejscowości niż zakwaterowanie Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia przejazdy z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem busem lub samochodem. (Koszty zakwaterowania i/lub wyżywienia i/lub transportu należy podać w Kosztach szkolenia. Jest to koszt warunkowy. W przypadku nie poniesienia ww. kosztów, kwotę należną za zorganizowanie szkolenia na fakturze lub rachunku należy pomniejszyć o koszty zakwaterowania i/lub wyżywienia i/lub transportu uczestników szkolenia).
b. Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących osobami bezrobotnymi od dnia podjęcia przez nich zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub podjęcia działalności gospodarczej w trakcie szkolenia (art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy Dz. U.08.69.415 z późn. zm.).
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących poszukującymi pracy, o których mowa w art. 43 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia.
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, którym nie przysługuje prawo do stypendium, zgodnie z art. 41 ust. 7 i 8 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia.
Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmuje koszty ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnika(-ów) szkolenia, powstałych w związku z odbywaniem szkolenia oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem, tylko w przypadku, gdy wydatek z tego tytułu został poniesiony na wniosek Zamawiającego i udokumentowany przez Wykonawcę.
Informacja o konieczności ubezpieczenia uczestnika(-ów) szkolenia zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnie.
(Koszt ubezpieczenia ujęty w Kosztach szkolenia jest kosztem warunkowym. W przypadku nie poniesienia ww. kosztów, kwotę należną za zorganizowanie szkolenia na fakturze lub rachunku należy pomniejszyć o koszt ubezpieczenia uczestników szkolenia).
7. Koszty badań lekarskich uczestników szkolenia pokrywa Zamawiający.
8. W ostatnim dniu szkolenia Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić badanie ankietowe uczestnikom szkolenia służące ocenie szkolenia (wzór ankiety anonimowej stanowi załącznik do umowy szkoleniowej i jest to druk Zamawiającego) (Załącznik nr 4a do SIWZ).


Część II

1. Program szkolenia
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla 5 osób bezrobotnych w jednej grupie posiadających prawo jazdy kategorii C lub C1. Szkolenie ma być przeprowadzone tylko dla grupy uczestników szkolenia skierowanych przez Zamawiającego.
a. Nazwa szkolenia: Prawo jazdy kategorii E.
b. Zakres szkolenia
Program i ilość godzin szkolenia musi spełniać wymagania określone w:
- Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. z 2005 r. Nr 217, poz. 1834),
- ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908 z późn. zmian.),
- ustawie z dnia 29 październik 2010 r. o zmianie ustawy prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2010 r. Nr 225 poz. 1466)
- ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U z 2007 r. Nr 125, poz. 874 z późn. zmian.)
c. Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
Liczba godzin szkolenia 45 godzin zajęć edukacyjnych, w tym:
20 godzin teoretycznych,
25 godzin praktycznych, (każdy uczestnik indywidualnie).
W założeniach programowych przyjęto dla zajęć teoretycznych godzinę edukacyjną wynoszącą 45 minut, natomiast dla zajęć praktycznych 60 minut.
Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania zawierającym: tematy zajęć edukacyjnych oraz opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych. (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt II podpunkt 5).
Szkolenie ma być realizowane od poniedziałku do piątku w kolejno następujących po sobie dniach roboczych (bez sobót, niedziel i świąt), w przedziale czasowym między godziną 8.00 a 22.00. Łączna liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia oraz rozkład przerw i łączny czas trwania przerw w ciągu jednego dnia muszą być zgodne z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 01 kwietnia 2010 r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz. U z 2010 r. Nr 53, poz. 314). Wskazane jest aby szkolenie obejmowało nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, celem intensyfikacji i przeciwdziałaniu nieuzasadnionemu wydłużaniu szkolenia.
Zamawiający w uzgodnieniu z Wykonawcą skieruje kolejnego uczestnika z listy rezerwowej w miejsce osoby, która przerwała szkolenie w przypadku gdy pozostała ilość godzin szkolenia umożliwi ukończenie go i zdobycie uprawnień.
d. Wyposażenie dydaktyczne (wykaz środków i materiałów dydaktycznych), które będą wykorzystane do przeprowadzenia szkolenia
Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe (dydaktyczne i piśmiennicze) tj. skrypt obejmujący merytoryczne zagadnienia programu szkolenia i długopis (każdy uczestnik w pierwszym dniu szkolenia musi otrzymać powyższe materiały szkoleniowe oraz pisemnie potwierdzić ich odbiór na sporządzonej przez Wykonawcę liście).
Wykonawca do realizacji zajęć teoretycznych szkolenia będzie dysponował wyposażeniem dydaktycznym, urządzeniami do wizualizacji prezentowanych zagadnień szkolenia minimum rzutnikiem multimedialnym, ekranem i tablicą flipchart (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt II podpunkt 7a).
Wykonawca będzie dysponował do realizacji zajęć praktycznych szkolenia minimum 2 sprawnymi technicznie samochodami ciężarowymi z przyczepami w standardzie takim samym jak pojazdy na których będą egzaminowani uczestnicy szkolenia.
(Załącznik nr 1 do SIWZ punkt II podpunkt 7b).
Wykonawca jest zobowiązany dostosować wyposażenie dydaktyczne i pomieszczenia do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia.
e. Przewidziane sprawdziany i egzaminy
Po zakończonym szkoleniu Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin państwowy i pisemnie poinformować Zamawiającego o wyznaczonym terminie tego egzaminu.
(Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt II podpunkt 8). (Koszt egzaminu państwowego należy ująć w Kosztach szkolenia).
2. Kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej dostosowane do zakresu szkolenia Każda z osób kadry dydaktycznej prowadzące zajęcia teoretyczne będzie posiadać doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 1 szkolenia grupowego minimum pięcioosobowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w latach 2009-2012. Każdy z osób kadry instruktorów prowadzących zajęcia praktyczne będzie posiadać uprawnienia instruktora nauki jazdy w zakresie przedmiotu zamówienia. (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt III).
3. Posiadanie wiedzy i doświadczenia przez Wykonawcę
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego minimum 5 - osobowego o tej samej tematyce w latach 2009 - 2012 roku (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt IV).
Wykonawca prowadzący ośrodek szkolenia musi spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. z 2005 r. Nr 217, poz. 1834)
4. Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt V).
a. Koniecznym jest, aby uczestnicy szkolenia otrzymali zaświadczenia zgodne z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz.U.10.177.1193 z późn. zm.).
b. Koniecznym jest, aby po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymali zaświadczenia o ukończeniu szkolenia dla osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii E zgodnie z Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. z 2005 r. Nr 217, poz. 1834)
c. Każdy uczestnik szkolenia, który zda egzamin państwowy musi otrzymać prawo jazdy kategorii E.
5. Miejsce szkolenia (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt VI).
Preferowane Świecie - do zajęć teoretycznych,
Preferowany teren województwa kujawsko-pomorskiego - do zajęć praktycznych.
6. Koszty szkolenia (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt VIII).
a. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia zakwaterowanie oraz całodobowe wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) w przypadku gdy łączny czas przejazdu z miejsca zamieszkania uczestników szkolenia do miejsca odbywania szkolenia i powrotu wyniesie ponad 3 godziny lub organizacji szkolenia poza miejscowością Świecie przy jednoczesnym braku możliwości dojazdu uczestników szkolenia komunikacją publicznej w godzinach umożliwiających odbycie szkolenia.
Obiady mają składać się z minimum dania głównego podczas którego należy zapewnić również wodę i/lub sok. O ilości osób, które będą korzystały z zakwaterowania i wyżywienia Zamawiający poinformuje Wykonawcę po zakwalifikowaniu na szkolenie grupy uczestników najpóźniej w dniu podpisania umowy lub na 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
Wszystkim uczestnikom szkolenia Wykonawca zapewni przerwę kawową, podczas której musi podać kawę i/lub herbatę i/lub wodę. W przypadku gdy zajęcia praktyczne i/lub teoretyczne odbywać się będą w innej miejscowości niż zakwaterowanie Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia przejazdy z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem busem lub samochodem.
W przypadku gdy zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywać się będą w innych miejscowościach Wykonawca musi również zapewnić przejazdy pomiędzy tymi miejscami.
(Koszty zakwaterowania i/lub wyżywienia i/lub transportu należy podać w Kosztach szkolenia. Jest to koszt warunkowy. W przypadku nie poniesienia ww. kosztów, kwotę należną za zorganizowanie szkolenia na fakturze lub rachunku należy pomniejszyć o koszty zakwaterowania i/lub wyżywienia i/lub transportu uczestników szkolenia).
b. Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących osobami bezrobotnymi od dnia podjęcia przez nich zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub podjęcia działalności gospodarczej w trakcie szkolenia (art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy Dz. U.08.69.415 z późn. zm.). Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących poszukującymi pracy, o których mowa w art. 43 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich
szkolenia.Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, którym nie przysługuje prawo do stypendium, zgodnie z art. 41 ust. 7 i 8 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia.
Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmuje koszty ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnika(-ów) szkolenia, powstałych w związku z odbywaniem szkolenia oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem, tylko w przypadku, gdy wydatek z tego tytułu został poniesiony na wniosek Zamawiającego i udokumentowany przez Wykonawcę.
Informacja o konieczności ubezpieczenia uczestnika(-ów) szkolenia zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnie.
(Koszt ubezpieczenia ujęty w Kosztach szkolenia jest kosztem warunkowym. W przypadku nie poniesienia ww. kosztów, kwotę należną za zorganizowanie szkolenia na fakturze lub rachunku należy pomniejszyć o koszt ubezpieczenia uczestników szkolenia).
7. Koszty badań lekarskich uczestników szkolenia pokrywa Zamawiający.
8. W ostatnim dniu szkolenia Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić badanie ankietowe uczestnikom szkolenia służące ocenie szkolenia (wzór ankiety anonimowej stanowi załącznik do umowy szkoleniowej i jest to druk Zamawiającego) (Załącznik nr 4a do SIWZ).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 199844

Data publikacji: 2012-06-13

Nazwa:
Powiat Świecki - Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu

Ulica: ul. Wojska Polskiego 195a

Numer domu: 195a

Miejscowość: Świecie

Kod pocztowy: 86-100

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 52 33 32 210

Numer faxu: 52 33 32 253

Adres strony internetowej: www.bip.pup.swiecie.lo.pl

Regon: 09250651200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Na przeprowadzenie szkolenia zawodowego wg części

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Część I
1. Program szkolenia
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla 5 osób bezrobotnych. Szkolenie każdej z grup ma być przeprowadzone tylko dla uczestników szkolenia skierowanych przez Zamawiającego.
a. Nazwa szkolenia: Eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1 kV.
b. Zakres szkolenia
Program szkolenia musi być zgodny z przepisami:
- ustawy prawo energetyczne z 10 kwietnia 1997 r. (Dz.U. z 1997 r. Nr 54 poz. 348);
- ustawy o zmianie ustawy prawo energetyczne z 19 sierpnia 2011 roku (Dz.U. z 2011 Nr 205, poz. 1208);
- Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28.04.2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2003 r. Nr 89, Poz. 828 i Nr 129, Poz. 1184);
- Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 20.07.2005 r. zmieniającym
rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2005 r. Nr 141, Poz. 1189 z późn. zmian.);
c. Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
Liczba godzin szkolenia: 40 godzin zajęć edukacyjnych, teoretycznych.
W założeniach programowych przyjęto godzinę edukacyjną wynoszącą 45 minut.
Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania zawierającym: tematy zajęć edukacyjnych oraz opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych (Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt II podpunkt 5).
Szkolenie ma być realizowane od poniedziałku do piątku w kolejno następujących po sobie dniach roboczych (bez sobót, niedziel i świąt), w przedziale czasowym między godziną 8.00 a 18.00. Liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia nie może przekraczać 8 godzin edukacyjnych.
Wskazane jest aby szkolenie obejmowało nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, celem intensyfikacji i przeciwdziałaniu nieuzasadnionemu wydłużaniu szkolenia.
Zamawiający w uzgodnieniu z Wykonawcą skieruje kolejnego uczestnika z listy rezerwowej w miejsce osoby, która przerwała szkolenie w przypadku gdy pozostała ilość godzin szkolenia umożliwi ukończenie go i zdobycie zaświadczenia.
d. Wyposażenie dydaktyczne (wykaz środków i materiałów dydaktycznych), które będą wykorzystane do przeprowadzenia szkolenia Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe (dydaktyczne i piśmiennicze) tj. skrypt obejmujący zagadnienia merytoryczne programu szkolenia i długopis (każdy uczestnik w pierwszym dniu szkolenia musi otrzymać powyższe materiały szkoleniowe oraz pisemnie potwierdzić ich odbiór na sporządzonej przez Wykonawcę liście).
Wykonawca będzie dysponować wyposażeniem dydaktycznym, urządzeniami do wizualizacji prezentowanych zagadnień szkolenia minimum rzutnikiem multimedialnym, ekranem i tablicą Flipchart. (Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt II podpunkt 7a).Wykonawca jest zobowiązany dostosować wyposażenie dydaktyczne i pomieszczenia do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia.
e. Przewidziane sprawdziany i egzaminy
Po zakończonym szkoleniu Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin końcowy i pisemnie poinformować Zamawiającego o wyznaczonym terminie tego egzaminu (Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt II podpunkt 8) (Koszt egzaminu końcowego należy ująć w Kosztach szkolenia).
2. Kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej dostosowane do zakresu szkolenia Każdy z wykładowców będzie posiadać uprawnienia w zakresie eksploatacji sieci i instalacji elektrycznych oraz doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 1 szkolenia grupowego pięcioosobowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w latach 2009-2012.
(Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt III).
3. Posiadanie wiedzy i doświadczenia przez Wykonawcę
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego minimum 5 osobowego o tej samej tematyce w latach 2009 - 2012 roku (Załącznik nr 1 do SIWZ
część I punkt IV).
4. Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji (Załącznik nr
1 do SIWZ część I punkt V).
a. Koniecznym jest, aby po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymali zaświadczenie zgodne z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz.U.10.177.1193 z późn. zm.).
b. Koniecznym jest, aby po ukończeniu szkolenia i zdanym pozytywnie egzaminie końcowym uczestnicy otrzymali zaświadczenie zgodne z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 20.07.2005 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2005 r. Nr 141, Poz. 1189 z późn. zmian.);
c. Wykonawca jest zobowiązany po zakończeniu egzaminu końcowego i otrzymaniu uprawnień dostarczyć do wglądu Zamawiającemu oryginał zaświadczeń zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy oraz pisemną informację o uczestnikach, którzy nie stawili się na egzaminie lub go nie zdali.
5. Miejsce szkolenia (Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt VI).
Preferowane Świecie.
6. Koszty szkolenia (Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt VIII).
a. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia zakwaterowanie oraz całodobowe wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) w przypadku gdy łączny czas przejazdu z miejsca zamieszkania uczestników szkolenia do miejsca odbywania szkolenia i powrotu wyniesie ponad 3 godziny lub organizacji szkolenia poza miejscowością Świecie przy jednoczesnym braku możliwości dojazdu uczestników szkolenia środkami komunikacji publicznej w godzinach umożliwiających odbycie szkolenia. Obiady mają składać się z minimum dania głównego podczas którego należy zapewnić również wodę i/lub sok.
O ilości osób, które będą korzystały z zakwaterowania i wyżywienia Zamawiający poinformuje Wykonawcę po zakwalifikowaniu na szkolenie grupy uczestników najpóźniej w dniu podpisania umowy lub na 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
Wszystkim uczestnikom szkolenia Wykonawca zapewni przerwę kawową, podczas której musi podać kawę i/lub herbatę i/lub wodę.
W przypadku gdy zajęcia teoretyczne odbywać się będą w innej miejscowości niż zakwaterowanie Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia przejazdy z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem busem lub samochodem. (Koszty zakwaterowania i/lub wyżywienia i/lub transportu należy podać w Kosztach szkolenia. Jest to koszt warunkowy. W przypadku nie poniesienia ww. kosztów, kwotę należną za zorganizowanie szkolenia na fakturze lub rachunku należy pomniejszyć o koszty zakwaterowania i/lub wyżywienia i/lub transportu uczestników szkolenia).
b. Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących osobami bezrobotnymi od dnia podjęcia przez nich zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub podjęcia działalności gospodarczej w trakcie szkolenia (art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy Dz. U.08.69.415 z późn. zm.).
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących poszukującymi pracy, o których mowa w art. 43 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia.
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, którym nie przysługuje prawo do stypendium, zgodnie z art. 41 ust. 7 i 8 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia.
Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmuje koszty ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnika(-ów) szkolenia, powstałych w związku z odbywaniem szkolenia oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem, tylko w przypadku, gdy wydatek z tego tytułu został poniesiony na wniosek Zamawiającego i udokumentowany przez Wykonawcę.
Informacja o konieczności ubezpieczenia uczestnika(-ów) szkolenia zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnie.
(Koszt ubezpieczenia ujęty w Kosztach szkolenia jest kosztem warunkowym. W przypadku nie poniesienia ww. kosztów, kwotę należną za zorganizowanie szkolenia na fakturze lub rachunku należy pomniejszyć o koszt ubezpieczenia uczestników szkolenia).
7. Koszty badań lekarskich uczestników szkolenia pokrywa Zamawiający.
8. W ostatnim dniu szkolenia Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić badanie ankietowe uczestnikom szkolenia służące ocenie szkolenia (wzór ankiety anonimowej stanowi załącznik do umowy szkoleniowej i jest to druk Zamawiającego) (Załącznik nr 4a do SIWZ).


Część II

1. Program szkolenia
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla 5 osób bezrobotnych w jednej grupie posiadających prawo jazdy kategorii C lub C1. Szkolenie ma być przeprowadzone tylko dla grupy uczestników szkolenia skierowanych przez Zamawiającego.
a. Nazwa szkolenia: Prawo jazdy kategorii E.
b. Zakres szkolenia
Program i ilość godzin szkolenia musi spełniać wymagania określone w:
- Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. z 2005 r. Nr 217, poz. 1834),
- ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz. 908 z późn. zmian.),
- ustawie z dnia 29 październik 2010 r. o zmianie ustawy prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2010 r. Nr 225 poz. 1466)
- ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U z 2007 r. Nr 125, poz. 874 z późn. zmian.)
c. Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
Liczba godzin szkolenia 45 godzin zajęć edukacyjnych, w tym:
20 godzin teoretycznych,
25 godzin praktycznych, (każdy uczestnik indywidualnie).
W założeniach programowych przyjęto dla zajęć teoretycznych godzinę edukacyjną wynoszącą 45 minut, natomiast dla zajęć praktycznych 60 minut.
Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania zawierającym: tematy zajęć edukacyjnych oraz opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych. (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt II podpunkt 5).
Szkolenie ma być realizowane od poniedziałku do piątku w kolejno następujących po sobie dniach roboczych (bez sobót, niedziel i świąt), w przedziale czasowym między godziną 8.00 a 22.00. Łączna liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia oraz rozkład przerw i łączny czas trwania przerw w ciągu jednego dnia muszą być zgodne z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 01 kwietnia 2010 r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz. U z 2010 r. Nr 53, poz. 314). Wskazane jest aby szkolenie obejmowało nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, celem intensyfikacji i przeciwdziałaniu nieuzasadnionemu wydłużaniu szkolenia.
Zamawiający w uzgodnieniu z Wykonawcą skieruje kolejnego uczestnika z listy rezerwowej w miejsce osoby, która przerwała szkolenie w przypadku gdy pozostała ilość godzin szkolenia umożliwi ukończenie go i zdobycie uprawnień.
d. Wyposażenie dydaktyczne (wykaz środków i materiałów dydaktycznych), które będą wykorzystane do przeprowadzenia szkolenia
Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe (dydaktyczne i piśmiennicze) tj. skrypt obejmujący merytoryczne zagadnienia programu szkolenia i długopis (każdy uczestnik w pierwszym dniu szkolenia musi otrzymać powyższe materiały szkoleniowe oraz pisemnie potwierdzić ich odbiór na sporządzonej przez Wykonawcę liście).
Wykonawca do realizacji zajęć teoretycznych szkolenia będzie dysponował wyposażeniem dydaktycznym, urządzeniami do wizualizacji prezentowanych zagadnień szkolenia minimum rzutnikiem multimedialnym, ekranem i tablicą flipchart (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt II podpunkt 7a).
Wykonawca będzie dysponował do realizacji zajęć praktycznych szkolenia minimum 2 sprawnymi technicznie samochodami ciężarowymi z przyczepami w standardzie takim samym jak pojazdy na których będą egzaminowani uczestnicy szkolenia.
(Załącznik nr 1 do SIWZ punkt II podpunkt 7b).
Wykonawca jest zobowiązany dostosować wyposażenie dydaktyczne i pomieszczenia do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia.
e. Przewidziane sprawdziany i egzaminy
Po zakończonym szkoleniu Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin państwowy i pisemnie poinformować Zamawiającego o wyznaczonym terminie tego egzaminu.
(Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt II podpunkt 8). (Koszt egzaminu państwowego należy ująć w Kosztach szkolenia).
2. Kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej dostosowane do zakresu szkolenia Każda z osób kadry dydaktycznej prowadzące zajęcia teoretyczne będzie posiadać doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 1 szkolenia grupowego minimum pięcioosobowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w latach 2009-2012. Każdy z osób kadry instruktorów prowadzących zajęcia praktyczne będzie posiadać uprawnienia instruktora nauki jazdy w zakresie przedmiotu zamówienia. (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt III).
3. Posiadanie wiedzy i doświadczenia przez Wykonawcę
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego minimum 5 - osobowego o tej samej tematyce w latach 2009 - 2012 roku (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt IV).
Wykonawca prowadzący ośrodek szkolenia musi spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. z 2005 r. Nr 217, poz. 1834)
4. Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt V).
a. Koniecznym jest, aby uczestnicy szkolenia otrzymali zaświadczenia zgodne z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz.U.10.177.1193 z późn. zm.).
b. Koniecznym jest, aby po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymali zaświadczenia o ukończeniu szkolenia dla osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii E zgodnie z Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. z 2005 r. Nr 217, poz. 1834)
c. Każdy uczestnik szkolenia, który zda egzamin państwowy musi otrzymać prawo jazdy kategorii E.
5. Miejsce szkolenia (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt VI).
Preferowane Świecie - do zajęć teoretycznych,
Preferowany teren województwa kujawsko-pomorskiego - do zajęć praktycznych.
6. Koszty szkolenia (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt VIII).
a. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia zakwaterowanie oraz całodobowe wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) w przypadku gdy łączny czas przejazdu z miejsca zamieszkania uczestników szkolenia do miejsca odbywania szkolenia i powrotu wyniesie ponad 3 godziny lub organizacji szkolenia poza miejscowością Świecie przy jednoczesnym braku możliwości dojazdu uczestników szkolenia komunikacją publicznej w godzinach umożliwiających odbycie szkolenia.
Obiady mają składać się z minimum dania głównego podczas którego należy zapewnić również wodę i/lub sok. O ilości osób, które będą korzystały z zakwaterowania i wyżywienia Zamawiający poinformuje Wykonawcę po zakwalifikowaniu na szkolenie grupy uczestników najpóźniej w dniu podpisania umowy lub na 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
Wszystkim uczestnikom szkolenia Wykonawca zapewni przerwę kawową, podczas której musi podać kawę i/lub herbatę i/lub wodę. W przypadku gdy zajęcia praktyczne i/lub teoretyczne odbywać się będą w innej miejscowości niż zakwaterowanie Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia przejazdy z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem busem lub samochodem.
W przypadku gdy zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywać się będą w innych miejscowościach Wykonawca musi również zapewnić przejazdy pomiędzy tymi miejscami.
(Koszty zakwaterowania i/lub wyżywienia i/lub transportu należy podać w Kosztach szkolenia. Jest to koszt warunkowy. W przypadku nie poniesienia ww. kosztów, kwotę należną za zorganizowanie szkolenia na fakturze lub rachunku należy pomniejszyć o koszty zakwaterowania i/lub wyżywienia i/lub transportu uczestników szkolenia).
b. Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących osobami bezrobotnymi od dnia podjęcia przez nich zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub podjęcia działalności gospodarczej w trakcie szkolenia (art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy Dz. U.08.69.415 z późn. zm.). Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, będących poszukującymi pracy, o których mowa w art. 43 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich
szkolenia.Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkolenia, którym nie przysługuje prawo do stypendium, zgodnie z art. 41 ust. 7 i 8 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich szkolenia.
Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmuje koszty ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnika(-ów) szkolenia, powstałych w związku z odbywaniem szkolenia oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem, tylko w przypadku, gdy wydatek z tego tytułu został poniesiony na wniosek Zamawiającego i udokumentowany przez Wykonawcę.
Informacja o konieczności ubezpieczenia uczestnika(-ów) szkolenia zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnie.
(Koszt ubezpieczenia ujęty w Kosztach szkolenia jest kosztem warunkowym. W przypadku nie poniesienia ww. kosztów, kwotę należną za zorganizowanie szkolenia na fakturze lub rachunku należy pomniejszyć o koszt ubezpieczenia uczestników szkolenia).
7. Koszty badań lekarskich uczestników szkolenia pokrywa Zamawiający.
8. W ostatnim dniu szkolenia Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić badanie ankietowe uczestnikom szkolenia służące ocenie szkolenia (wzór ankiety anonimowej stanowi załącznik do umowy szkoleniowej i jest to druk Zamawiającego) (Załącznik nr 4a do SIWZ).

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

data_roz: 11/07/2012

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ. Z treści złożonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż postawione warunki Wykonawca spełnia. Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę warunku posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności i czynności, jeżeli ten oświadczy, że posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej (Załącznik nr 2 do SIWZ).

Wiedza i doświadczenie:
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ. Z treści złożonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż postawione warunki Wykonawca spełnia.Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę warunku posiadania wiedzy i doświadczenia, jeżeli ten wykaże, że posiada doświadczenie w realizacji szkoleń o tej samej tematyce:
dla części I przetargu:
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego minimum 5 osobowego o tej samej tematyce w latach 2009 - 2012 roku
dla części II przetargu:
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego minimum 5 - osobowego o tej samej tematyce w latach 2009 - 2012 roku.

Potencjał techniczny:
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ. Z treści złożonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż postawione warunki Wykonawca spełnia.Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia jeżeli ten wykaże, że:
będzie dysponował potencjałem technicznym zdolnym do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, tj.:
dla części II przetargu: wykonawca będzie dysponował do realizacji zajęć praktycznych szkolenia minimum 2 sprawnymi technicznie samochodami ciężarowymi z przyczepami w standardzie takim samym jak pojazdy na których będą egzaminowani uczestnicy szkolenia,
(Załącznik nr 1 do SIWZ punkt II podpunkt 7b)

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ. Z treści złożonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż postawione warunki Wykonawca spełnia.Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę warunku dysponowania odpowiednimi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia jeżeli ten wykaże, że:
będzie dysponował odpowiednim potencjałem kadrowym - osobami zdolnymi do prawidłowego wykonania zamówienia, tj.:
dla części I przetargu:
Każdy z wykładowców będzie posiadać uprawnienia w zakresie eksploatacji sieci i instalacji elektrycznych oraz doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 1 szkolenia grupowego pięcioosobowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w latach 2009-2012
dla części II przetargu:
Każda z osób kadry dydaktycznej prowadzące zajęcia teoretyczne będzie posiadać doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 1 szkolenia grupowego minimum pięcioosobowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w latach 2009-2012. Każdy z osób kadry instruktorów prowadzący zajęcia praktyczne będzie posiadać uprawnienia instruktora nauki jazdy w zakresie przedmiotu zamówienia
(Załącznik nr 1 do SIWZ punkt III)

Sytuacja ekonomiczna:
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia na podstawie przedłożonych oświadczeń, dokumentów i informacji wyszczególnionych w niniejszej SIWZ. Z treści złożonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż postawione warunki Wykonawca spełnia.Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę warunku znajdowania się w odpowiedniej sytuacji ekonomicznej i finansowej, jeżeli ten oświadczy, że znajduje się w odpowiedniej sytuacji ekonomicznej i finansowej.
(Załącznik nr 3 do SIWZ)

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Oświadczenia zawierającego: informacje dotyczące reprezentacji Wykonawcy (w przypadku Wykonawców posiadających wpis do ewidencji działalności gospodarczej natomiast w przypadku spółek cywilnych każdy ze wspólników musi złożyć osobne oświadczenie), na temat wpisu do RIS oraz akceptacji warunków określonych w SIWZ. (Załącznik nr 2 do SIWZ) (oryginał).
Pełnomocnictwa - w przypadku podpisywania oferty lub innych dokumentów załączonych do oferty przez pełnomocnika, to Wykonawca ma obowiązek dołączyć do oferty oryginał lub kserokopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez osoby do tego upoważnione stosownego pełnomocnictwa.
W przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Umowa zostanie zawarta z uwzględnieniem postanowień wynikających z treści niniejszej specyfikacji oraz danych zawartych w ofercie.
Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian w treści zawartej umowy.
1. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian w treści umowy.
2. Umowa może ulec zmianie w wyniku zmiany ilości osób pierwotnie skierowanych na szkolenie. W takiej sytuacji Zamawiający zastrzega sobie prawo do skierowania kolejnego uczestnika z listy rezerwowej w miejsce osoby, która przerwała szkolenie w przypadku gdy pozostała ilość godzin szkolenia umożliwi ukończenie go i zdobycie uprawnień. Zmniejszenie liczby uczestników może nastąpić w szczególności:
a. niepodjęcia szkolenia przez uczestnika szkolenia
b. nieusprawiedliwionych nieobecności uczestników na szkoleniu.
3. Umowa może ulec zmianie w wyniku następujących okoliczności ze strony Wykonawcy:
a. Zmiana kadry realizującej szkolenie w wyniku zdarzeń: długotrwałej choroby wykładowcy, śmierci wykładowcy, rozwiązania umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej ze strony wykładowcy, rozwiązania umowy o pracę przez Wykonawcę w trybie art. 52 KP, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy. W takiej sytuacji Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia do akceptacji harmonogramu uwzględniającego wszystkie zmiany w terminie 7 dni od ich zaistnienia.
b. W przypadku zmiany statusu prawnego Wykonawcy, siedziby Wykonawcy, miejsc prowadzenia szkolenia, zmiany nazwy Wykonawcy, zmiany osób uprawnionych do reprezentacji, zmianie członków zarządu itp.
4. Zmiany do umowy zostaną wprowadzane przez zawarcie aneksu pisemnego pod rygorem nieważności.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.pup.swiecie.lo.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu ul. Wojska Polskiego 195a 86-100 Świecie

Data składania wniosków, ofert: 21/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu ul. Wojska Polskiego 195a 86-100 Świecie pok 11

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1 kV

Opis:
Część I
1. Program szkolenia
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla 5 osób

bezrobotnych. Szkolenie każdej z grup ma być przeprowadzone tylko dla uczestników szkolenia

skierowanych przez Zamawiającego.
a. Nazwa szkolenia: Eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do

1 kV.
b. Zakres szkolenia
Program szkolenia musi być zgodny z przepisami:
- ustawy prawo energetyczne z 10 kwietnia 1997 r. (Dz.U. z 1997 r. Nr 54 poz. 348);
- ustawy o zmianie ustawy prawo energetyczne z 19 sierpnia 2011 roku (Dz.U. z 2011 Nr 205,

poz. 1208);
- Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28.04.2003 r. w

sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji zajmujące się eksploatacją

urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2003 r. Nr 89, Poz. 828 i Nr 129, Poz. 1184);
- Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 20.07.2005 r. zmieniającym

rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji zajmujące

się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2005 r. Nr 141, Poz. 1189 z późn.

zmian.);
c. Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
Liczba godzin szkolenia: 40 godzin zajęć edukacyjnych, teoretycznych.
W założeniach programowych przyjęto godzinę edukacyjną wynoszącą 45 minut.
Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania

zawierającym: tematy zajęć edukacyjnych oraz opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych

zajęć edukacyjnych (Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt II podpunkt 5).
Szkolenie ma być realizowane od poniedziałku do piątku w kolejno następujących po sobie

dniach roboczych (bez sobót, niedziel i świąt), w przedziale czasowym między godziną 8.00 a

18.00. Liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia nie może przekraczać 8 godzin

edukacyjnych.
Wskazane jest aby szkolenie obejmowało nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, celem

intensyfikacji i przeciwdziałaniu nieuzasadnionemu wydłużaniu szkolenia.
Zamawiający w uzgodnieniu z Wykonawcą skieruje kolejnego uczestnika z listy rezerwowej
w miejsce osoby, która przerwała szkolenie w przypadku gdy pozostała ilość godzin szkolenia

umożliwi ukończenie go i zdobycie zaświadczenia.
d. Wyposażenie dydaktyczne (wykaz środków i materiałów dydaktycznych), które będą

wykorzystane do przeprowadzenia szkolenia
Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe (dydaktyczne
i piśmiennicze) tj. skrypt obejmujący zagadnienia merytoryczne programu szkolenia i

długopis (każdy uczestnik w pierwszym dniu szkolenia musi otrzymać powyższe materiały

szkoleniowe oraz pisemnie potwierdzić ich odbiór na sporządzonej przez Wykonawcę liście).

Wykonawca będzie dysponować wyposażeniem dydaktycznym, urządzeniami do wizualizacji

prezentowanych zagadnień szkolenia minimum rzutnikiem multimedialnym, ekranem i tablicą

Flipchart. (Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt II podpunkt 7a).
Wykonawca jest zobowiązany dostosować wyposażenie dydaktyczne i pomieszczenia do potrzeb

szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia.
e. Przewidziane sprawdziany i egzaminy
Po zakończonym szkoleniu Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin końcowy i

pisemnie poinformować Zamawiającego o wyznaczonym terminie tego egzaminu (Załącznik nr 1 do

SIWZ część I punkt II podpunkt 8).
(Koszt egzaminu końcowego należy ująć w Kosztach szkolenia).
2. Kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej dostosowane do zakresu szkolenia
Każdy z wykładowców będzie posiadać uprawnienia w zakresie eksploatacji sieci i instalacji

elektrycznych oraz doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 1 szkolenia grupowego

pięcioosobowego o tej samej tematyce co przedmiot zamówienia w latach 2009-2012.
(Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt III).
3. Posiadanie wiedzy i doświadczenia przez Wykonawcę
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego

minimum 5 osobowego o tej samej tematyce w latach 2009 - 2012 roku (Załącznik nr 1 do SIWZ

część I punkt IV).
4. Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji (Załącznik nr

1 do SIWZ część I punkt V).
a. Koniecznym jest, aby po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymali zaświadczenie

zgodne z § 75 ust 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września

2010 r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz.U.10.177.1193 z

późn. zm.).
b. Koniecznym jest, aby po ukończeniu szkolenia i zdanym pozytywnie egzaminie końcowym

uczestnicy otrzymali zaświadczenie zgodne z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z

dnia 20.07.2005 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania

posiadania kwalifikacji zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z

2005 r. Nr 141, Poz. 1189 z późn. zmian.);
c. Wykonawca jest zobowiązany po zakończeniu egzaminu końcowego i otrzymaniu uprawnień

dostarczyć do wglądu Zamawiającemu oryginał zaświadczeń zgodnych z Rozporządzeniem Ministra

Gospodarki i Pracy oraz pisemną informację o uczestnikach, którzy nie stawili się na

egzaminie lub go nie zdali.
5. Miejsce szkolenia (Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt VI).
Preferowane Świecie.
6. Koszty szkolenia (Załącznik nr 1 do SIWZ część I punkt VIII).
a. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia zakwaterowanie oraz całodobowe wyżywienie

(śniadanie, obiad, kolacja) w przypadku gdy łączny czas przejazdu z miejsca zamieszkania

uczestników szkolenia do miejsca odbywania szkolenia i powrotu wyniesie ponad 3 godziny lub

organizacji szkolenia poza miejscowością Świecie przy jednoczesnym braku możliwości dojazdu

uczestników szkolenia środkami komunikacji publicznej w godzinach umożliwiających odbycie

szkolenia. Obiady mają składać się z minimum dania głównego podczas którego należy zapewnić

również wodę i/lub sok.
O ilości osób, które będą korzystały z zakwaterowania i wyżywienia Zamawiający poinformuje

Wykonawcę po zakwalifikowaniu na szkolenie grupy uczestników najpóźniej w dniu podpisania

umowy lub na 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
Wszystkim uczestnikom szkolenia Wykonawca zapewni przerwę kawową, podczas której musi podać

kawę i/lub herbatę i/lub wodę.
W przypadku gdy zajęcia teoretyczne odbywać się będą w innej miejscowości niż zakwaterowanie

Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia przejazdy z miejsca zakwaterowania do miejsca

odbywania szkolenia i z powrotem busem lub samochodem.
(Koszty zakwaterowania i/lub wyżywienia i/lub transportu należy podać w Kosztach

szkolenia. Jest to koszt warunkowy. W przypadku nie poniesienia ww. kosztów, kwotę należną

za zorganizowanie szkolenia na fakturze lub rachunku należy pomniejszyć o koszty

zakwaterowania i/lub wyżywienia i/lub transportu uczestników szkolenia).
b. Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

uczestników szkolenia, będących osobami bezrobotnymi od dnia podjęcia przez nich

zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub podjęcia działalności gospodarczej w trakcie

szkolenia (art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy Dz.

U.08.69.415 z późn. zm.).
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

uczestników szkolenia, będących poszukującymi pracy, o których mowa w art. 43 ust. 1 ustawy

o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich

szkolenia.
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

uczestników szkolenia, którym nie przysługuje prawo do stypendium, zgodnie z art. 41 ust. 7

i 8 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez

nich szkolenia.
Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmuje koszty ubezpieczenia od następstw

nieszczęśliwych wypadków uczestnika(-ów) szkolenia, powstałych w związku z odbywaniem

szkolenia oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem, tylko w przypadku, gdy wydatek z

tego tytułu został poniesiony na wniosek Zamawiającego i udokumentowany przez Wykonawcę.
Informacja o konieczności ubezpieczenia uczestnika(-ów) szkolenia zostanie przekazana

Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnie.
(Koszt ubezpieczenia ujęty w Kosztach szkolenia jest kosztem warunkowym. W przypadku nie

poniesienia ww. kosztów, kwotę należną za zorganizowanie szkolenia na fakturze lub rachunku

należy pomniejszyć o koszt ubezpieczenia uczestników szkolenia).
7. Koszty badań lekarskich uczestników szkolenia pokrywa Zamawiający.
8. W ostatnim dniu szkolenia Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić badanie ankietowe

uczestnikom szkolenia służące ocenie szkolenia (wzór ankiety anonimowej stanowi załącznik do

umowy szkoleniowej i jest to druk Zamawiającego) (Załącznik nr 4a do SIWZ).

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
551000001 (Usługi hotelarskie)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Czas: D

data_roz: 11/07/2012

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa: Prawo jazdy kategorii E

Opis:
Część II

1. Program szkolenia
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla 5 osób

bezrobotnych w jednej grupie posiadających prawo jazdy kategorii C lub C1. Szkolenie ma być

przeprowadzone tylko dla grupy uczestników szkolenia skierowanych przez Zamawiającego.
a. Nazwa szkolenia: Prawo jazdy kategorii E.
b. Zakres szkolenia
Program i ilość godzin szkolenia musi spełniać wymagania określone w:
- Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie

szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i

egzaminatorów (Dz. U. z 2005 r. Nr 217, poz. 1834),
- ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108 poz.

908 z późn. zmian.),
- ustawie z dnia 29 październik 2010 r. o zmianie ustawy prawo o ruchu drogowym oraz

niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2010 r. Nr 225 poz. 1466)
- ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U z 2007 r. Nr 125, poz. 874

z późn. zmian.)
c. Czas trwania i sposób organizacji szkolenia
Liczba godzin szkolenia 45 godzin zajęć edukacyjnych, w tym:
20 godzin teoretycznych,
25 godzin praktycznych, (każdy uczestnik indywidualnie).
W założeniach programowych przyjęto dla zajęć teoretycznych godzinę edukacyjną wynoszącą 45

minut, natomiast dla zajęć praktycznych 60 minut.
Szkolenie musi być prowadzone zgodnie z przedłożonym przez Wykonawcę Planem nauczania

zawierającym: tematy zajęć edukacyjnych oraz opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych

zajęć edukacyjnych. (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt II podpunkt 5).
Szkolenie ma być realizowane od poniedziałku do piątku w kolejno następujących po sobie

dniach roboczych (bez sobót, niedziel i świąt), w przedziale czasowym między godziną 8.00 a

22.00. Łączna liczba godzin szkolenia w ciągu jednego dnia oraz rozkład przerw i łączny czas

trwania przerw w ciągu jednego dnia muszą być zgodne z wymaganiami określonymi w

Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 01 kwietnia 2010 r. w sprawie szkolenia

kierowców wykonujących przewóz drogowy (Dz. U z 2010 r. Nr 53, poz. 314). Wskazane jest aby

szkolenie obejmowało nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu, celem intensyfikacji i

przeciwdziałaniu nieuzasadnionemu wydłużaniu szkolenia.
Zamawiający w uzgodnieniu z Wykonawcą skieruje kolejnego uczestnika z listy rezerwowej w

miejsce osoby, która przerwała szkolenie w przypadku gdy pozostała ilość godzin szkolenia

umożliwi ukończenie go i zdobycie uprawnień.
d. Wyposażenie dydaktyczne (wykaz środków i materiałów dydaktycznych), które będą

wykorzystane do przeprowadzenia szkolenia
Każdy uczestnik szkolenia, musi otrzymać na własność materiały szkoleniowe (dydaktyczne i

piśmiennicze) tj. skrypt obejmujący merytoryczne zagadnienia programu szkolenia i długopis

(każdy uczestnik w pierwszym dniu szkolenia musi otrzymać powyższe materiały szkoleniowe

oraz pisemnie potwierdzić ich odbiór na sporządzonej przez Wykonawcę liście).
Wykonawca do realizacji zajęć teoretycznych szkolenia będzie dysponował wyposażeniem

dydaktycznym, urządzeniami do wizualizacji prezentowanych zagadnień szkolenia minimum

rzutnikiem multimedialnym, ekranem i tablicą flipchart (Załącznik nr 1 do SIWZ część II

punkt II podpunkt 7a).
Wykonawca będzie dysponował do realizacji zajęć praktycznych szkolenia minimum 2 sprawnymi

technicznie samochodami ciężarowymi z przyczepami w standardzie takim samym jak pojazdy na

których będą egzaminowani uczestnicy szkolenia.
(Załącznik nr 1 do SIWZ punkt II podpunkt 7b).
Wykonawca jest zobowiązany dostosować wyposażenie dydaktyczne i pomieszczenia do potrzeb

szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia.
e. Przewidziane sprawdziany i egzaminy
Po zakończonym szkoleniu Wykonawca musi dokonać zapłaty za pierwszy egzamin państwowy i

pisemnie poinformować Zamawiającego o wyznaczonym terminie tego egzaminu.
(Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt II podpunkt 8). (Koszt egzaminu państwowego należy

ująć w Kosztach szkolenia).
2. Kwalifikacje i doświadczenie kadry dydaktycznej dostosowane do zakresu szkolenia
Każda z osób kadry dydaktycznej prowadzące zajęcia teoretyczne będzie posiadać

doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 1 szkolenia grupowego minimum pięcioosobowego o tej

samej tematyce co przedmiot zamówienia w latach 2009-2012. Każdy z osób kadry instruktorów

prowadzących zajęcia praktyczne będzie posiadać uprawnienia instruktora nauki jazdy w

zakresie przedmiotu zamówienia. (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt III).
3. Posiadanie wiedzy i doświadczenia przez Wykonawcę
Wykonawca będzie posiadać doświadczenie w realizacji minimum jednego szkolenia grupowego

minimum 5 - osobowego o tej samej tematyce w latach 2009 - 2012 roku (Załącznik nr 1 do

SIWZ część II punkt IV).
Wykonawca prowadzący ośrodek szkolenia musi spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu

Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i

uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów (Dz. U. z

2005 r. Nr 217, poz. 1834)
4. Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji (Załącznik nr

1 do SIWZ część II punkt V).
a. Koniecznym jest, aby uczestnicy szkolenia otrzymali zaświadczenia zgodne z § 75 ust

3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 r. w sprawie

standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz.U.10.177.1193 z późn. zm.).
b. Koniecznym jest, aby po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymali zaświadczenia o

ukończeniu szkolenia dla osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii E zgodnie z

Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia,

egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i

egzaminatorów (Dz. U. z 2005 r. Nr 217, poz. 1834)
c. Każdy uczestnik szkolenia, który zda egzamin państwowy musi otrzymać prawo jazdy

kategorii E.
5. Miejsce szkolenia (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt VI).
Preferowane Świecie - do zajęć teoretycznych,
Preferowany teren województwa kujawsko-pomorskiego - do zajęć praktycznych.
6. Koszty szkolenia (Załącznik nr 1 do SIWZ część II punkt VIII).
a. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia zakwaterowanie oraz całodobowe wyżywienie

(śniadanie, obiad, kolacja) w przypadku gdy łączny czas przejazdu z miejsca zamieszkania

uczestników szkolenia do miejsca odbywania szkolenia i powrotu wyniesie ponad 3 godziny lub

organizacji szkolenia poza miejscowością Świecie przy jednoczesnym braku możliwości dojazdu

uczestników szkolenia komunikacją publicznej w godzinach umożliwiających odbycie szkolenia.

Obiady mają składać się z minimum dania głównego podczas którego należy zapewnić również

wodę i/lub sok.
O ilości osób, które będą korzystały z zakwaterowania i wyżywienia Zamawiający poinformuje

Wykonawcę po zakwalifikowaniu na szkolenie grupy uczestników najpóźniej w dniu podpisania

umowy lub na 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
Wszystkim uczestnikom szkolenia Wykonawca zapewni przerwę kawową, podczas której musi podać

kawę i/lub herbatę i/lub wodę.
W przypadku gdy zajęcia praktyczne i/lub teoretyczne odbywać się będą w innej miejscowości

niż zakwaterowanie Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia przejazdy z miejsca

zakwaterowania do miejsca odbywania szkolenia i z powrotem busem lub samochodem.
W przypadku gdy zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywać się będą w innych miejscowościach

Wykonawca musi również zapewnić przejazdy pomiędzy tymi miejscami.
(Koszty zakwaterowania i/lub wyżywienia i/lub transportu należy podać w Kosztach szkolenia.

Jest to koszt warunkowy. W przypadku nie poniesienia ww. kosztów, kwotę należną za

zorganizowanie szkolenia na fakturze lub rachunku należy pomniejszyć o koszty zakwaterowania

i/lub wyżywienia i/lub transportu uczestników szkolenia).
b. Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

uczestników szkolenia, będących osobami bezrobotnymi od dnia podjęcia przez nich

zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub podjęcia działalności gospodarczej w trakcie

szkolenia (art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy Dz.

U.08.69.415 z późn. zm.).
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

uczestników szkolenia, będących poszukującymi pracy, o których mowa w art. 43 ust. 1 ustawy

o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez nich

szkolenia.
Wykonawca jest zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

uczestników szkolenia, którym nie przysługuje prawo do stypendium, zgodnie z art. 41 ust. 7

i 8 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy od dnia rozpoczęcia przez

nich szkolenia.
Zapłata należności za zorganizowanie szkolenia obejmuje koszty ubezpieczenia od następstw

nieszczęśliwych wypadków uczestnika(-ów) szkolenia, powstałych w związku z odbywaniem

szkolenia oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem, tylko w przypadku, gdy wydatek z

tego tytułu został poniesiony na wniosek Zamawiającego i udokumentowany przez Wykonawcę.
Informacja o konieczności ubezpieczenia uczestnika(-ów) szkolenia zostanie przekazana

Wykonawcy przez Zamawiającego pisemnie.
(Koszt ubezpieczenia ujęty w Kosztach szkolenia jest kosztem warunkowym. W przypadku nie

poniesienia ww. kosztów, kwotę należną za zorganizowanie szkolenia na fakturze lub rachunku

należy pomniejszyć o koszt ubezpieczenia uczestników szkolenia).
7. Koszty badań lekarskich uczestników szkolenia pokrywa Zamawiający.
8. W ostatnim dniu szkolenia Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić badanie ankietowe

uczestnikom szkolenia służące ocenie szkolenia (wzór ankiety anonimowej stanowi załącznik do

umowy szkoleniowej i jest to druk Zamawiającego) (Załącznik nr 4a do SIWZ).

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
551000001 (Usługi hotelarskie)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Czas: D

data_roz: 12/07/2012

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
551000001 (Usługi hotelarskie)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Podobne przetargi

200237 / 2009-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Mogilnie - Mogilno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
zorganizowanie szkolenia w zakresie - magazynier z obsługą wózka jezdniowego

165559 / 2010-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Åšwiecki - Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Åšwieciu - Åšwiecie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Część I: Prawo jazdy kat. C Część II: Prawo jazdy kat. E Część III: Prawo jazdy kat. C Część IV: Prawo jazdy kat. E

68793 / 2015-05-13 - Inny: szkoła ponadgimnazjalna

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie - Lubicz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe związane z przeprowadzeniem kursów umożliwiających uzyskanie kwalifikacji zawodowych w ramach projektu Szkoła przyszła do Ciebie - wykorzystaj tę szansę

287912 / 2013-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski - Aleksandrów Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu w zakresie terapii psychologicznej grupowej dla 9 BO projektu systemowego Akademia Pracy w Gminie Aleksandrów Kujawski realizowanego w ramach POKL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

258934 / 2012-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski - Aleksandrów Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu w zakresie: Kompetencji społecznych dla 38 Beneficjentów Ostatecznych projektu systemowego Akademia pracy w Gminie Aleksandrów Kujawski realizowanego w ramach POKL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS

206877 / 2012-09-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Dobre (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kompleksowej usługi szkoleniowej w ramach projektu systemowego Aktywność przyszłością Gminy Dobre - zamówienie uzupełniające

38986 / 2014-02-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Radziejowie - Radziejów (kujawsko-pomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkolenia pod nazwą Operator maszyn ciężkich kl. III dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Radziejowie w ramach projektu Młodzi na start współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu VI: Rynek pracy otwarty dla wszystkich;, Działania 6.1: Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie; Poddziałanie 6.1.1: Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy