174825 / 2012-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Nadarzyn (Nadarzyn)
DOSTAWA FABRYCZNIE NOWEGO ŚREDNIEGO SAMOCHODU RATOWNICZO-GAŚNICZEGO Z NAPĘDEM 4 x 4 Z PRZEZNACZENIEM DLA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W NADARZYNIE
Opis zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego z napędem 4 x 4 o następujących parametrach:
1. Wymagania ogólne
1.1. Pojazd fabrycznie nowy. Rok produkcji podwozia oraz zabudowy zgodny z rokiem dostawy.
1.2. Pojazd musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2005 r., Nr 108, poz. 908 z późniejszymi zmianami). Pojazd musi posiadać ważne aktualne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski, świadectwo należy dołączyć do oferty.
1.3. Pojazd musi spełniać wymagania techniczno-użytkowe określone w załączniku do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143, poz. 1002) wprowadzonego rozporządzeniem zmieniającym z dnia 27.04.2010 r. (Dz. U. Nr 85, poz. 553) wraz z uszczegółowieniem tych wymogów i wyposażeniem podanym poniżej. Podwozie pojazdu posiadające świadectwo homologacji.
1.4. Pojazd zabudowany i wyposażony spełniać musi wymagania:- rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. Nr 32 z 2003 r., poz. 262 z późniejszymi zmianami),- rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych I Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. Nr 165 z 2011r.).
1.5. Pojazd musi spełniać przepisy Polskiej Normy PN-EN 1846-1 oraz PN-EN 1846-2.
1.6. Maksymalna masa rzeczywista (MMR) samochodu gotowego do jazdy nie może przekraczać 14000 kg, jednocześnie masa całkowita pojazdu, rozkład tej masy na osie oraz masa przypadająca na każdą z osi nie może przekraczać maksymalnych wartości określonych przez producenta pojazdu lub podwozia bazowego.
1.7. Pojazd wyposażony w urządzenie sygnalizacyjno-ostrzegawcze, akustyczne i świetlne, urządzenie akustyczne umożliwiające podawanie komunikatów słownych. W przedziale autopompy zainstalowany głośnik z mikrofonem współpracujący z radiostacją samochodową, umożliwiające prowadzenie korespondencji z przedziału autopompy. Belka sygnalizacyjna z dwoma niebieskimi lampami wysyłającymi sygnał błyskowy i napisem STRAŻ, montowana na dachu kabiny pojazdu oraz pojedyncza lampa sygnalizacyjna niebieska wysyłająca sygnał błyskowy z tyłu pojazdu. Dodatkowe dwie lampy sygnalizacyjne niebieskie wysyłające sygnał błyskowy z przodu pojazdu. Wszystkie lampy ostrzegawcze i głośnik zabezpieczone przed uszkodzeniem mechanicznym siatkami z drutu nierdzewnego. Całość sygnalizacji świetlnej wykonana w technologii LED.
2. Podwozie z kabiną
2.1. Podwozie samochodu z silnikiem o zapłonie samoczynnym z turbodoładowaniem, o mocy min. 290 KM, spełniającym wymogi normy min. EURO 5. Silnik i podwozie tego samego producenta. Silnik przystosowany do zasilania biopaliwem zgodnym z Normą PN-EN 14214, potwierdzone stosownym dokumentem wystawionym przez przedstawiciela producenta podwozia - dołączyć do oferty.
2.2. Maksymalna wysokość całkowita pojazdu nie może przekraczać 3200 mm. Maks. wysokość górnej krawędzi najwyższej półki w położeniu roboczym (po wysunięciu lub rozłożeniu) lub szuflady nie wyżej niż 1800 mm od poziomu terenu lub obsługi. Dostęp do wyżej położonego sprzętu ułatwiony przez zainstalowanie podestów roboczych, przy czym otwarcie lub wysunięcie podestów sygnalizowane w kabinie kierowcy.
2.3. Stały napęd 4 x 4 - możliwość blokady mechanizmu różnicowego osi przedniej i tylnej oraz mechanizmu różnicowego międzyosiowego. Pojedyncze koła na osi przedniej, na tylnej podwójne. Zawieszenie mechaniczne wzmocnione, wytrzymujące stałe obciążenie masą całkowitą maksymalną bez uszkodzeń w zakładanych warunkach eksploatacji.
2.4. Pojazd wyposażony w manualną zsynchronizowaną skrzynię biegów o ilości przełożeń do przodu nie większej niż 8, z możliwością przełożeń szosowych i terenowych.
2.5. Kabina fabrycznie czterodrzwiowa, jednomodułowa, wykonana w technologii zgrzewania, zapewniająca dostęp do silnika, 6-osobowa, w układzie miejsc 1+1+4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy), zawieszona mechanicznie.Kabina wyposażona w: indywidualne oświetlenie nad siedzeniem dowódcy, fabryczny układ klimatyzacji kabiny, niezależny układ ogrzewania i wentylacji, umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku,wywietrznik dachowy w tylnym przedziale załogi, zewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną, boczne owiewki zamontowane w drzwiach pojazdu, wszystkie boczne szyby elektrycznie podnoszone i opuszczane oraz elektrycznie regulowane lusterka boczne, fabryczny radioodtwarzacz CD wraz z instalacją głośnikową, belkę aluminiową z zamocowanymi 4 reflektorami dalekosiężnymi, zamontowaną z przodu na atrapie silnika, latarki przenośne LED z ładowarkami - szt. 4.
2.6. Fotele wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa:- siedzenia pokryte materiałem łatwo zmywalnym, odpornym na rozdarcie i ścieranie,- wszystkie fotele wyposażone w zagłówki,- fotel dla kierowcy z regulacją wysokości, odległości i pochylenia oparcia, dodatkowo zawieszony pneumatycznie.Tylne siedzisko z możliwością przewożenia 4 szt. aparatów powietrznych w kabinie pojazdu, wg rozwiązania technicznego zaproponowanego przez oferenta umożliwiające: jednoczesne przewożenie aparatów z różnego rodzajami butli, odblokowanie każdego aparatu indywidualnie (dźwignia odblokowująca o konstrukcji uniemożliwiającej przypadkowe odblokowanie np. w czasie hamowania pojazdu).
2.7. Instalacja elektryczna jednoprzewodowa 24V, z biegunem ujemnym na masie i dwuprzewodowa w zabudowie z tworzywa sztucznego, moc alternatora (min. 2400W) i pojemność akumulatorów (min. 180 Ah) zapewniające pełne zapotrzebowanie na energię elektryczną przy jej maksymalnym obciążeniu; przetwornica napięcia 24V / 12V.
2.8. Instalacja wyposażona w główny wyłącznik prądu.
2.9. Pojazd wyposażony w gniazdo ładowania akumulatorów, zamontowane na stopniu wejściowym do kabiny, po lewej stronie (w kabinie kierowcy świetlna i dźwiękowa sygnalizacja podłączenia do zewnętrznego źródła) dodatkowo umożliwiającym doładowywanie powietrza w układzie pneumatycznym.
2.10. W kabinie kierowcy zamontowany radiotelefon przewoźny, częstotliwość VHF 136-174 MHz, moc 1-25 W, min. 255 kanałowy i odstęp pomiędzy kanałami 12.5 kHz. W przedziale autopompy zainstalowany dodatkowy głośnik z mikrofonem współpracujący z radiostacją samochodową, umożliwiające prowadzenie korespondencji z przedziału autopompy.Dodatkowo w kabinie zamontowane: 4 szt. radiotelefony przenośne o parametrach nie gorszych niż: - Ilość kanałów: 255;- Źródło zasilania: akumulator 7,5V; - Częstotliwość: 136 - 174 MHz; 403 - 470 MHz ;- Moc wyjściowa: 1 - 5 W (VHF) oraz 1 - 4 W (UHF); - Masa: w zależności od baterii - od 0.358 kg do 0.508 kg; - Wymiary: 137 x 57,5 x 40 (wysokość bez pokręteł);- Przeciętny czas pracy na jednym naładowanym akumulatorze NiMH: 8 godzin przy dużej mocy i 11 godzin przy małej mocy; - Temperatura pracy: -25 do +55 C; - ładowarki szt. 4 stanowiące jednocześnie mocowanie radiotelefonów.
2.11. Pojazd wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową włączonego biegu wstecznego. Światło cofania może służyć jako sygnalizacja świetlna
2.12. Minimalny prześwit podwozia nie mniej niż 290 mm.
2.13. Kąt natarcia nie mniejszy niż 23°
2.14. Kąt zejścia nie mniejszy niż 23°
2.15. Kolor: elementy podwozia - czarne lub ciemno szare; błotniki przednie, tylne i zderzaki - białe; kabina, zabudowa - RAL 3000; żaluzje skrytek w kolorze naturalnego aluminium.
2.16. Najmniejsza obrysowa średnica zawracania nie może przekraczać 18 m.
2.17. Maksymalna prędkość na najwyższym biegu nie mniejsza niż 90 km/h
2.18. Rezerwa masy liczona jako różnica pomiędzy technicznie dopuszczalną maksymalną masą całkowitą określoną przez producenta podwozia a masą rzeczywistą całkowitą pojazdu nie mniejsza niż 3 %.
2.19. Instalacja pneumatyczna pojazdu zapewniająca możliwość wyjazdu w ciągu 60 s, od chwili uruchomienia silnika samochodu, równocześnie zapewniająca prawidłowe funkcjonowanie hamulców.
2.20. Wylot spalin nie może być skierowany na stanowisko obsługi poszczególnych urządzeń pojazdu, umieszczony z lewej strony pojazdu
2.21. Wszelkie funkcje wszystkich układów i urządzeń pojazdu muszą zachowywać swoje właściwości pracy w temperaturach od - 25°C do + 50°C (nie dotyczy układu selektywnej katalitycznej redukcji spalin).
2.22. Podstawowa obsługa silnika możliwa bez podnoszenia kabiny.
2.23. Pojemność zbiornika paliwa zapewniająca przejazd min 300 km lub 4 godz. Ciągłej pracy autopompy.
2.24. Silnik pojazdu przystosowany do ciągłej pracy, bez uzupełniania cieczy chłodzącej, oleju oraz przekraczania dopuszczalnych parametrów pracy (np. temperatury) w czasie postoju min. 4 godz.
2.25. Ogumienie, z bieżnikiem dostosowanym do poruszania się po szosie w każdych warunkach atmosferycznych jak również w warunkach terenowych. Ogumienie w tym samym rozmiarze na przedniej i tylnej osi. Pełno wymiarowe koło zapasowe bez konieczności przewożenia na pojeździe.
2.26. Pojazd musi być wyposażony w zaczep holowniczy ze złączami elektrycznymi i pneumatycznymi. Zaczep służący do holowania przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej min. 8 t. Zaczep posiadający homologację lub certyfikat dopuszczenia.Ponadto pojazd wyposażony w szekle z przodu i z tyłu umożliwiające odholowanie pojazdu.
2.27. Przystawka odbioru mocy przystosowana do długiej pracy z sygnalizacją włączenia w kabinie kierowcy
2.28. Pneumatyczny układ uruchamiający hamulce z hamulcami tarczowymi na obu osiach. Układ hamulcowy pojazdu wyposażony w układ ABS.
2.29. Lusterka zewnętrzne elektrycznie podgrzewane.
2.30. Pojazd wyposażony w kamerę termowizyjną o parametrach nie gorszych niż: Kamera termowizyjna powinna być urządzeniem ręcznym, wyposażonym w detektor podczerwieni i powinna być przystosowana do użycia w ramach działania jednostek ratowniczo-gaśniczych. Obudowa powinna składać się z głowicy, stałego uchwytu i przykręcanej do niego baterii (akumulatora). Na głowicy kamery oraz na baterii powinny znajdować się gumowe osłony chroniące kamerę przed wstrząsami i otarciami. Na głowicy powinien znajdować się uchwyt umożliwiający zamocowanie latarki.Kamera powinna posiadać funkcję automatycznej kalibracji obrazu oraz powinna pracować w trybie zobrazowania TAC (Temperature Awareness Colorization) prezentującym obiekty na obrazie w różnych kolorach w zależności od ich temperatury: w odcieniach szarości do ok. 90°C, a następnie w kolorach żółtym (> ok. 90°C), pomarańczowym (>ok. 260°C) i czerwonym (> ok. 425°C).Kamera termowizyjna powinna być prosta w obsłudze i przygotowana do obsługi jedną ręką, wyposażona w jeden przycisk z możliwością jego obsługiwania w rękawicy, służący jedynie do włączania i wyłączania kamery. Ładowarka powinna mieć możliwość bezpiecznego zamocowania kamery termowizyjnej i powinna być przystosowany do zamontowania w strażnicy lub w samochodzie w pozycji pionowej lub poziomej. Konstrukcja ładowarki powinna umożliwiać zamocowanie kamery z jednoczesnym ładowaniem baterii (akumulatora) podłączonej do kamery oraz baterii zapasowej. Wbudowane przy gniazdach kontrolki LED powinny sygnalizować świeceniem przerywanym ładowanie baterii oraz świeceniem ciągłym zakończenie ładowania baterii. Ładowarka powinna posiadać złącza umożliwiające szeregowe połączenie kilku ładowarek.Zestaw składający się z : - kamerę termowizyjną wg opisu: 1 szt.- baterię (akumulator) : 2 szt.- smycz z linką stalową, ze sprężynowym mechanizmem zwijającym - 1 szt.- ładowarkę wg opisu - 1 szt.- zasilacz do ładowarki ~230V AC - 1 szt.- zasilacz do ładowarki = 12-24V DC - 1 szt.
3. Zabudowa pożarnicza
3.1. Zabudowa wykonana w całości z materiałów kompozytowych o nieograniczonej odporności antykorozyjnej. Wewnętrzne poszycia skrytek wyłożone anodowaną blachą aluminiową. Podłoga skrytek wyłożona gładką blachą kwasoodporną bez progu, ze spadkiem umożliwiającym odprowadzenie wody na zewnątrz. Rodzaj zabudowy potwierdzony w świadectwie dopuszczenia.
3.2. Dach zabudowy w formie podestu roboczego w wykonaniu antypoślizgowym.Krawędzie dachu zabezpieczone nadbudową boczną zintegrowaną z zabudową, o wysokości nie mniejszej niż 150 mm
3.3. Drabina do wejścia na dach składana, z poręczami w górnej części ułatwiającymi wejście na dach, umieszczona z tyłu pojazdu. Szczeble w wykonaniu antypoślizgowym
3.4. Skrytki na sprzęt i wyposażenie zamykane żaluzjami wodo- i pyłoszczelnymi wspomaganymi systemem sprężynowym wykonane z materiałów odpornych na korozję, wyposażone w zamki zamykane na klucz, jeden klucz pasujący do wszystkich zamków. W kabinie zainstalowana sygnalizacja otwarcia skrytek.
3.5. Skrytki na sprzęt i przedział autopompy wyposażone w oświetlenie włączane automatycznie po otwarciu drzwi skrytki, oświetlenie w technologii LED.Sprzęt rozmieszczony grupowo w zależności od przeznaczenia z zachowaniem ergonomii. Zamknięcia żaluzji typu rurkowego.
3.6. Pojazd posiadający oświetlenie pola pracy wokół samochodu zapewniające oświetlenie w warunkach słabej widoczności min. 5 luksów w odległości 1 m od pojazdu na poziomie podłoża. Oświetlenie uruchamiane w kabinie kierowcy.
3.7. Szuflady i wysuwane tace automatycznie blokujące się w pozycji zamkniętej i całkowicie otwartej oraz posiadające zabezpieczenie przed całkowitym wyciągnięciem (wypadnięcie z prowadnic).
3.8. Szuflady i tace wystające w pozycji otwartej powyżej 250 mm poza obrys pojazdu posiadające oznakowanie ostrzegawcze.
3.9. Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń samochodu, drzwi żaluzjowych, szuflad, tac, muszą być tak skonstruowane, aby umożliwiały ich obsługę w rękawicach.
3.10. Konstrukcja skrytek zapewniająca odprowadzenie wody z ich wnętrza.
3.11. Powierzchnie platform, podestu roboczego i podłogi kabiny w wykonaniu antypoślizgowym.
3.12. Zbiornik wody o pojemności nie mniejszej niż 2.5 m3, wykonany z materiału kompozytowego, zintegrowany z zabudową, zbiornik wyposażony w oprzyrządowanie umożliwiające jego bezpieczną eksploatację, z układem zabezpieczającym przed wypływem wody w czasie jazdy. Zbiornik posiadający właz rewizyjny.
3.13. Zbiornik środka pianotwórczego o pojemności min. 10 % pojemności zbiornika wody i nadciśnieniu testowym 20 kPa, - wykonany z materiału kompozytowego odpornego na działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów, - wyposażony w oprzyrządowanie zapewniające jego bezpieczną eksploatację, - zintegrowany ze zbiornikiem wody, - napełnianie zbiornika środkiem pianotwórczym możliwe z poziomu terenu i z dachu pojazdu.
3.14. Autopompa zlokalizowana z tyłu pojazdu w obudowanym przedziale zamykanym drzwiami żaluzjowymi
3.15. Autopompa dwuzakresowa o wydajności nie mniejszej niż 2400 l/min przy ciśnieniu 0.8 MPa i głębokości ssania 1.5 m oraz nie mniejszej niż 500 l/min. przy ciśnieniu 4 MPa.Autopompa umożliwiająca jednoczesne podawanie środków gaśniczych na stopniu niskiego i wysokiego ciśnienia.
3.16. Układ wodno-pianowy zabudowany w taki sposób, aby parametry autopompy przy zasilaniu ze zbiornika samochodu były nie mniejsze niż przy zasilaniu ze zbiornika zewnętrznego dla głębokości ssania 1,5 m.
3.17. Samochód wyposażony w jedną wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia o długości węża nie mniejszej niż 60 m na zwijadle, zakończoną prądownicą wodno-pianową o regulowanej wydajności, możliwością podawania prądu zwartego i rozproszonego.
3.18. Linia szybkiego natarcia umożliwiająca podawanie wody lub piany bez względu na stopień rozwinięcia węża.Zwijadło wyposażone w hamulec bębna, napęd elektryczny oraz korbę umożliwiającą zwijanie. Linia szybkiego natarcia z systemem pneumatycznego przedmuchiwania zwijadła.
3.19. Autopompa umożliwiająca podanie wody i wodnego roztworu środka pianotwórczego do min. - 4 nasad tłocznych wielkości 75 zlokalizowanych z tyłu pojazdu, wysokociśnieniowej linii szybkiego natarcia wyprowadzonej z boku pojazdu, działka dachowego oraz instalacji zraszaczowej.
3.20. Autopompa umożliwiająca podanie wody do zbiornika samochodu.
3.21. Autopompa wyposażona w urządzenie odpowietrzające umożliwiające zassanie wody z głębokości 1,5 m w czasie do 30 s, a z głębokości 7,5 m w czasie do 60 s.
3.22. W przedziale autopompy muszą znajdujące się następujące urządzenia kontrolno- sterownicze pracy pompy:manowakuometr, manometr niskiego ciśnienia, manometr wysokiego ciśnienia, wskaźnik poziomu wody w zbiorniku samochodu, wskaźnik poziomu środka pianotwórczego w zbiorniku, miernik prędkości obrotowej wału pompy, regulator prędkości obrotowej silnika pojazdu, wyłącznik silnika pojazdu, licznik motogodzin pracy autopompy, kontrolka ciśnienia oleju i temperatury cieczy chłodzącej silnika.
3.23. Zbiornik wody wyposażony w nasadę 75 z zaworem kulowym do napełniania z hydrantu (wlot do napełniania posiadający konstrukcję zabezpieczającą przed swobodnym wypływem wody ze zbiornika tym wylotem) oraz automatyczny zawór zabezpieczający przed przepełnieniem zbiornika z możliwością przełączenia na pracę ręczną.
3.24. Autopompa wraz z układem wodno- pianowym wyposażona w automatyczny dozownik środka pianotwórczego umożliwiający uzyskanie stężeń 1, 3 i 6%, dostosowany do wydajności autopompy. Autopompa wyposażona w system sterowania umożliwiający regulację automatyczną i ręczną ciśnienia pracy.
3.25. Wszystkie elementy układu wodno-pianowego i układu neutralizacji odporne na korozję i działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów
3.26. Konstrukcja układu wodno-pianowego umożliwiająca jego całkowite odwodnienie przy użyciu co najwyżej dwóch zaworów.
3.27. Przedział autopompy wyposażony w system ogrzewania tego samego producenta jak urządzenie w kabinie kierowcy, skutecznie zabezpieczający układ wodno-pianowy przed zamarzaniem w temperaturze do -25°C, działający niezależnie od pracy silnika. Dodatkowo autopompa wyposażona w wewnętrzne kanały grzewcze, umożliwiające ogrzewanie z układu chłodzenia silnika pojazdu, z możliwością wyłączenia w okresie letnim. Typ autopompy zgodny z wpisanym w świadectwie dopuszczenia.
3.28. Na wlocie ssawnym pompy zamontowany element zabezpieczający przed przedostaniem się do pompy zanieczyszczeń stałych zarówno przy ssaniu ze zbiornika zewnętrznego jak i dla zbiornika własnego pojazdu, gwarantujący bezpieczną eksploatację autopompy.
3.29. Pojazd należy wyposażyć w działko wodno- pianowe o regulowanej wydajności min. 2400 l/min, zamontowane na dachu zabudowy, w jej tylnej części. Zakres obrotu działka w płaszczyźnie poziomej wynoszący 360°, a w płaszczyźnie pionowej - od kąta ujemnego limitowanego obrysem pojazdu do co najmniej 70°. Maksymalny zasięg rzutu wynoszący nie mniej niż 60m. Działko posiadające świadectwo dopuszczenia CNBOP. Typ działka zgodny z wpisanym w świadectwie dopuszczenia.
3.30. Wysuwany pneumatycznie, obrotowy maszt oświetleniowy zabudowany na stałe w samochodzie z najaśnicami o mocy nie mniejszej niż 2000 W, o wysokości co najmniej 6.5 m od podłoża. Podłączony do agregatu prądotwórczego o mocy min. 2,2 kVA. Agregat dostarczony wraz z pojazdem
3.31. Pojazd wyposażony w wyciągarkę o napędzie elektrycznym 24V, zamontowaną z przodu pojazdu. Min. siła uciągu wyciągarki 7 ton z zabezpieczeniem przeciążeniowym. Lina długości co najmniej 30 m. Wyciągarka wyposażona w układ sterowania, hamulec elektryczny, rolkową prowadnicę liny oraz pokrowiec.
3.32. Przewidziane miejsce i uchwyty do montażu wyposażenia przewidzianego dla tego typu pojazdów. Na dachu przewidziane miejsce i uchwyty do montażu drabiny. Pojazd wyposażony w jedną szufladę wysuwną poziomą i jedną ściankę pionową na sprzęt burzący oraz skrzynię dachową. Drobny sprzęt umieszczony w skrzynkach.
3.33. W pojeździe zamontowane 4 zraszacze zasilane autopompą, sterowane z kabiny kierowcy do ograniczania stref skażeń. Dwa zraszacze z przodu i dwa pomiędzy kołami pojazdu.
3.34. Dodatkowo pojazd wyposażony w sprzęt ratownictwa drogowego tj.: - nożycorozpieracz hydrauliczny: 1 szt.- rozwarcie ramion min. 360 mm,- siła rozpierania min. 20 t,- minimalna siła rozpierania przy zamkniętych ramionach min. 3,5 t,- siła cięcia min. 38 t,- średnica przecinanego pręta stalowego min. 32 mm,- siła ściskania na końcówkach min. 7,0 t,- siła ciągnięcia min. 5,0 t,- zintegrowane z urządzeniem oświetlenie pola pracy,- waga maks. 14 kg.- pompa hydrauliczna: 1 szt.- napęd silnik spalinowy 4-osuwowy o mocy min. 2 KM,- pojemność zbiornika oleju (efektywna) min. 2000 cm³,- pojemność zbiornika paliwa min. 1500 cm³,- możliwość łączenia i rozłączania narzędzi bez konieczności zamykania przepływu oleju na pompie,- waga maks. 26 kg.- wąż hydrauliczny : 1 szt.- długość min. 5 m,- zakończony szybkozłączką pozwalającą na rozłączanie i podłączanie narzędzi bez konieczności zamykania przepływu oleju na pompie; szybkozłączka z płaską powierzchnią czołową umożliwiającą łatwe usunięcie ewentualnego zabrudzenia,- wzmocnienie węża włóknami aramidowymi,- waga maks. 2,5 kg.Sprzęt kompatybilny ze sprzętem będącym już na wyposażeniu Zamawiającego firmy Holmatro.
4. Warunki gwarancji
4.1. Do pojazdu dołączone instrukcje obsługi pojazdu, urządzeń i sprzętu zamontowanego w pojeździe w języku polskim
4.2. Gwarancja:- ogólna na pojazd wraz z wyposażeniem min. 24 miesiące bez limitu km- na zabudowę pożarniczą 24 miesiące
2. Inne wymagania:
1) Pojazd wyposażony co najmniej w 1 klin pod koła, zestaw narzędzi naprawczych, klucz do kół, podnośnik hydrauliczny, trójkąt ostrzegawczy, apteczkę, gaśnicę proszkową, kamizelkę ostrzegawczą polskie instrukcje obsługi i książka przeglądowa,
2) szkolenie kierowców przy przekazaniu samochodu,
3) pełna informacja o stosowanych smarach, olejach i materiałach eksploatacyjnych.
3. Parametry określone w ust.1 stanowią minimalne wymagania Zamawiającego. Oferowany średni samochód ratowniczo-gaśniczy może posiadać parametry lepsze od w/w.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 174825
Data publikacji: 2012-08-13
Nazwa: Gmina Nadarzyn
Ulica: ul. Mszczonowska 24
Numer domu: 24
Miejscowość: Nadarzyn
Kod pocztowy: 05-830
Województwo / kraj: mazowieckie
Numer telefonu: 22 7298185
Numer faxu: 22 7298175
Adres strony internetowej: www.nadarzyn.pl
Regon: 01326919500000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
DOSTAWA FABRYCZNIE NOWEGO ŚREDNIEGO SAMOCHODU RATOWNICZO-GAŚNICZEGO Z NAPĘDEM 4 x 4 Z PRZEZNACZENIEM DLA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W NADARZYNIE
Rodzaj zamówienia: D
Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego z napędem 4 x 4 o następujących parametrach:
1. Wymagania ogólne
1.1. Pojazd fabrycznie nowy. Rok produkcji podwozia oraz zabudowy zgodny z rokiem dostawy.
1.2. Pojazd musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2005 r., Nr 108, poz. 908 z późniejszymi zmianami). Pojazd musi posiadać ważne aktualne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski, świadectwo należy dołączyć do oferty.
1.3. Pojazd musi spełniać wymagania techniczno-użytkowe określone w załączniku do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143, poz. 1002) wprowadzonego rozporządzeniem zmieniającym z dnia 27.04.2010 r. (Dz. U. Nr 85, poz. 553) wraz z uszczegółowieniem tych wymogów i wyposażeniem podanym poniżej. Podwozie pojazdu posiadające świadectwo homologacji.
1.4. Pojazd zabudowany i wyposażony spełniać musi wymagania:- rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. Nr 32 z 2003 r., poz. 262 z późniejszymi zmianami),- rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych I Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. Nr 165 z 2011r.).
1.5. Pojazd musi spełniać przepisy Polskiej Normy PN-EN 1846-1 oraz PN-EN 1846-2.
1.6. Maksymalna masa rzeczywista (MMR) samochodu gotowego do jazdy nie może przekraczać 14000 kg, jednocześnie masa całkowita pojazdu, rozkład tej masy na osie oraz masa przypadająca na każdą z osi nie może przekraczać maksymalnych wartości określonych przez producenta pojazdu lub podwozia bazowego.
1.7. Pojazd wyposażony w urządzenie sygnalizacyjno-ostrzegawcze, akustyczne i świetlne, urządzenie akustyczne umożliwiające podawanie komunikatów słownych. W przedziale autopompy zainstalowany głośnik z mikrofonem współpracujący z radiostacją samochodową, umożliwiające prowadzenie korespondencji z przedziału autopompy. Belka sygnalizacyjna z dwoma niebieskimi lampami wysyłającymi sygnał błyskowy i napisem STRAŻ, montowana na dachu kabiny pojazdu oraz pojedyncza lampa sygnalizacyjna niebieska wysyłająca sygnał błyskowy z tyłu pojazdu. Dodatkowe dwie lampy sygnalizacyjne niebieskie wysyłające sygnał błyskowy z przodu pojazdu. Wszystkie lampy ostrzegawcze i głośnik zabezpieczone przed uszkodzeniem mechanicznym siatkami z drutu nierdzewnego. Całość sygnalizacji świetlnej wykonana w technologii LED.
2. Podwozie z kabiną
2.1. Podwozie samochodu z silnikiem o zapłonie samoczynnym z turbodoładowaniem, o mocy min. 290 KM, spełniającym wymogi normy min. EURO 5. Silnik i podwozie tego samego producenta. Silnik przystosowany do zasilania biopaliwem zgodnym z Normą PN-EN 14214, potwierdzone stosownym dokumentem wystawionym przez przedstawiciela producenta podwozia - dołączyć do oferty.
2.2. Maksymalna wysokość całkowita pojazdu nie może przekraczać 3200 mm. Maks. wysokość górnej krawędzi najwyższej półki w położeniu roboczym (po wysunięciu lub rozłożeniu) lub szuflady nie wyżej niż 1800 mm od poziomu terenu lub obsługi. Dostęp do wyżej położonego sprzętu ułatwiony przez zainstalowanie podestów roboczych, przy czym otwarcie lub wysunięcie podestów sygnalizowane w kabinie kierowcy.
2.3. Stały napęd 4 x 4 - możliwość blokady mechanizmu różnicowego osi przedniej i tylnej oraz mechanizmu różnicowego międzyosiowego. Pojedyncze koła na osi przedniej, na tylnej podwójne. Zawieszenie mechaniczne wzmocnione, wytrzymujące stałe obciążenie masą całkowitą maksymalną bez uszkodzeń w zakładanych warunkach eksploatacji.
2.4. Pojazd wyposażony w manualną zsynchronizowaną skrzynię biegów o ilości przełożeń do przodu nie większej niż 8, z możliwością przełożeń szosowych i terenowych.
2.5. Kabina fabrycznie czterodrzwiowa, jednomodułowa, wykonana w technologii zgrzewania, zapewniająca dostęp do silnika, 6-osobowa, w układzie miejsc 1+1+4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy), zawieszona mechanicznie.Kabina wyposażona w: indywidualne oświetlenie nad siedzeniem dowódcy, fabryczny układ klimatyzacji kabiny, niezależny układ ogrzewania i wentylacji, umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku,wywietrznik dachowy w tylnym przedziale załogi, zewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną, boczne owiewki zamontowane w drzwiach pojazdu, wszystkie boczne szyby elektrycznie podnoszone i opuszczane oraz elektrycznie regulowane lusterka boczne, fabryczny radioodtwarzacz CD wraz z instalacją głośnikową, belkę aluminiową z zamocowanymi 4 reflektorami dalekosiężnymi, zamontowaną z przodu na atrapie silnika, latarki przenośne LED z ładowarkami - szt. 4.
2.6. Fotele wyposażone w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa:- siedzenia pokryte materiałem łatwo zmywalnym, odpornym na rozdarcie i ścieranie,- wszystkie fotele wyposażone w zagłówki,- fotel dla kierowcy z regulacją wysokości, odległości i pochylenia oparcia, dodatkowo zawieszony pneumatycznie.Tylne siedzisko z możliwością przewożenia 4 szt. aparatów powietrznych w kabinie pojazdu, wg rozwiązania technicznego zaproponowanego przez oferenta umożliwiające: jednoczesne przewożenie aparatów z różnego rodzajami butli, odblokowanie każdego aparatu indywidualnie (dźwignia odblokowująca o konstrukcji uniemożliwiającej przypadkowe odblokowanie np. w czasie hamowania pojazdu).
2.7. Instalacja elektryczna jednoprzewodowa 24V, z biegunem ujemnym na masie i dwuprzewodowa w zabudowie z tworzywa sztucznego, moc alternatora (min. 2400W) i pojemność akumulatorów (min. 180 Ah) zapewniające pełne zapotrzebowanie na energię elektryczną przy jej maksymalnym obciążeniu; przetwornica napięcia 24V / 12V.
2.8. Instalacja wyposażona w główny wyłącznik prądu.
2.9. Pojazd wyposażony w gniazdo ładowania akumulatorów, zamontowane na stopniu wejściowym do kabiny, po lewej stronie (w kabinie kierowcy świetlna i dźwiękowa sygnalizacja podłączenia do zewnętrznego źródła) dodatkowo umożliwiającym doładowywanie powietrza w układzie pneumatycznym.
2.10. W kabinie kierowcy zamontowany radiotelefon przewoźny, częstotliwość VHF 136-174 MHz, moc 1-25 W, min. 255 kanałowy i odstęp pomiędzy kanałami 12.5 kHz. W przedziale autopompy zainstalowany dodatkowy głośnik z mikrofonem współpracujący z radiostacją samochodową, umożliwiające prowadzenie korespondencji z przedziału autopompy.Dodatkowo w kabinie zamontowane: 4 szt. radiotelefony przenośne o parametrach nie gorszych niż: - Ilość kanałów: 255;- Źródło zasilania: akumulator 7,5V; - Częstotliwość: 136 - 174 MHz; 403 - 470 MHz ;- Moc wyjściowa: 1 - 5 W (VHF) oraz 1 - 4 W (UHF); - Masa: w zależności od baterii - od 0.358 kg do 0.508 kg; - Wymiary: 137 x 57,5 x 40 (wysokość bez pokręteł);- Przeciętny czas pracy na jednym naładowanym akumulatorze NiMH: 8 godzin przy dużej mocy i 11 godzin przy małej mocy; - Temperatura pracy: -25 do +55 C; - ładowarki szt. 4 stanowiące jednocześnie mocowanie radiotelefonów.
2.11. Pojazd wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową włączonego biegu wstecznego. Światło cofania może służyć jako sygnalizacja świetlna
2.12. Minimalny prześwit podwozia nie mniej niż 290 mm.
2.13. Kąt natarcia nie mniejszy niż 23°
2.14. Kąt zejścia nie mniejszy niż 23°
2.15. Kolor: elementy podwozia - czarne lub ciemno szare; błotniki przednie, tylne i zderzaki - białe; kabina, zabudowa - RAL 3000; żaluzje skrytek w kolorze naturalnego aluminium.
2.16. Najmniejsza obrysowa średnica zawracania nie może przekraczać 18 m.
2.17. Maksymalna prędkość na najwyższym biegu nie mniejsza niż 90 km/h
2.18. Rezerwa masy liczona jako różnica pomiędzy technicznie dopuszczalną maksymalną masą całkowitą określoną przez producenta podwozia a masą rzeczywistą całkowitą pojazdu nie mniejsza niż 3 %.
2.19. Instalacja pneumatyczna pojazdu zapewniająca możliwość wyjazdu w ciągu 60 s, od chwili uruchomienia silnika samochodu, równocześnie zapewniająca prawidłowe funkcjonowanie hamulców.
2.20. Wylot spalin nie może być skierowany na stanowisko obsługi poszczególnych urządzeń pojazdu, umieszczony z lewej strony pojazdu
2.21. Wszelkie funkcje wszystkich układów i urządzeń pojazdu muszą zachowywać swoje właściwości pracy w temperaturach od - 25°C do + 50°C (nie dotyczy układu selektywnej katalitycznej redukcji spalin).
2.22. Podstawowa obsługa silnika możliwa bez podnoszenia kabiny.
2.23. Pojemność zbiornika paliwa zapewniająca przejazd min 300 km lub 4 godz. Ciągłej pracy autopompy.
2.24. Silnik pojazdu przystosowany do ciągłej pracy, bez uzupełniania cieczy chłodzącej, oleju oraz przekraczania dopuszczalnych parametrów pracy (np. temperatury) w czasie postoju min. 4 godz.
2.25. Ogumienie, z bieżnikiem dostosowanym do poruszania się po szosie w każdych warunkach atmosferycznych jak również w warunkach terenowych. Ogumienie w tym samym rozmiarze na przedniej i tylnej osi. Pełno wymiarowe koło zapasowe bez konieczności przewożenia na pojeździe.
2.26. Pojazd musi być wyposażony w zaczep holowniczy ze złączami elektrycznymi i pneumatycznymi. Zaczep służący do holowania przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej min. 8 t. Zaczep posiadający homologację lub certyfikat dopuszczenia.Ponadto pojazd wyposażony w szekle z przodu i z tyłu umożliwiające odholowanie pojazdu.
2.27. Przystawka odbioru mocy przystosowana do długiej pracy z sygnalizacją włączenia w kabinie kierowcy
2.28. Pneumatyczny układ uruchamiający hamulce z hamulcami tarczowymi na obu osiach. Układ hamulcowy pojazdu wyposażony w układ ABS.
2.29. Lusterka zewnętrzne elektrycznie podgrzewane.
2.30. Pojazd wyposażony w kamerę termowizyjną o parametrach nie gorszych niż: Kamera termowizyjna powinna być urządzeniem ręcznym, wyposażonym w detektor podczerwieni i powinna być przystosowana do użycia w ramach działania jednostek ratowniczo-gaśniczych. Obudowa powinna składać się z głowicy, stałego uchwytu i przykręcanej do niego baterii (akumulatora). Na głowicy kamery oraz na baterii powinny znajdować się gumowe osłony chroniące kamerę przed wstrząsami i otarciami. Na głowicy powinien znajdować się uchwyt umożliwiający zamocowanie latarki.Kamera powinna posiadać funkcję automatycznej kalibracji obrazu oraz powinna pracować w trybie zobrazowania TAC (Temperature Awareness Colorization) prezentującym obiekty na obrazie w różnych kolorach w zależności od ich temperatury: w odcieniach szarości do ok. 90°C, a następnie w kolorach żółtym (> ok. 90°C), pomarańczowym (>ok. 260°C) i czerwonym (> ok. 425°C).Kamera termowizyjna powinna być prosta w obsłudze i przygotowana do obsługi jedną ręką, wyposażona w jeden przycisk z możliwością jego obsługiwania w rękawicy, służący jedynie do włączania i wyłączania kamery. Ładowarka powinna mieć możliwość bezpiecznego zamocowania kamery termowizyjnej i powinna być przystosowany do zamontowania w strażnicy lub w samochodzie w pozycji pionowej lub poziomej. Konstrukcja ładowarki powinna umożliwiać zamocowanie kamery z jednoczesnym ładowaniem baterii (akumulatora) podłączonej do kamery oraz baterii zapasowej. Wbudowane przy gniazdach kontrolki LED powinny sygnalizować świeceniem przerywanym ładowanie baterii oraz świeceniem ciągłym zakończenie ładowania baterii. Ładowarka powinna posiadać złącza umożliwiające szeregowe połączenie kilku ładowarek.Zestaw składający się z : - kamerę termowizyjną wg opisu: 1 szt.- baterię (akumulator) : 2 szt.- smycz z linką stalową, ze sprężynowym mechanizmem zwijającym - 1 szt.- ładowarkę wg opisu - 1 szt.- zasilacz do ładowarki ~230V AC - 1 szt.- zasilacz do ładowarki = 12-24V DC - 1 szt.
3. Zabudowa pożarnicza
3.1. Zabudowa wykonana w całości z materiałów kompozytowych o nieograniczonej odporności antykorozyjnej. Wewnętrzne poszycia skrytek wyłożone anodowaną blachą aluminiową. Podłoga skrytek wyłożona gładką blachą kwasoodporną bez progu, ze spadkiem umożliwiającym odprowadzenie wody na zewnątrz. Rodzaj zabudowy potwierdzony w świadectwie dopuszczenia.
3.2. Dach zabudowy w formie podestu roboczego w wykonaniu antypoślizgowym.Krawędzie dachu zabezpieczone nadbudową boczną zintegrowaną z zabudową, o wysokości nie mniejszej niż 150 mm
3.3. Drabina do wejścia na dach składana, z poręczami w górnej części ułatwiającymi wejście na dach, umieszczona z tyłu pojazdu. Szczeble w wykonaniu antypoślizgowym
3.4. Skrytki na sprzęt i wyposażenie zamykane żaluzjami wodo- i pyłoszczelnymi wspomaganymi systemem sprężynowym wykonane z materiałów odpornych na korozję, wyposażone w zamki zamykane na klucz, jeden klucz pasujący do wszystkich zamków. W kabinie zainstalowana sygnalizacja otwarcia skrytek.
3.5. Skrytki na sprzęt i przedział autopompy wyposażone w oświetlenie włączane automatycznie po otwarciu drzwi skrytki, oświetlenie w technologii LED.Sprzęt rozmieszczony grupowo w zależności od przeznaczenia z zachowaniem ergonomii. Zamknięcia żaluzji typu rurkowego.
3.6. Pojazd posiadający oświetlenie pola pracy wokół samochodu zapewniające oświetlenie w warunkach słabej widoczności min. 5 luksów w odległości 1 m od pojazdu na poziomie podłoża. Oświetlenie uruchamiane w kabinie kierowcy.
3.7. Szuflady i wysuwane tace automatycznie blokujące się w pozycji zamkniętej i całkowicie otwartej oraz posiadające zabezpieczenie przed całkowitym wyciągnięciem (wypadnięcie z prowadnic).
3.8. Szuflady i tace wystające w pozycji otwartej powyżej 250 mm poza obrys pojazdu posiadające oznakowanie ostrzegawcze.
3.9. Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń samochodu, drzwi żaluzjowych, szuflad, tac, muszą być tak skonstruowane, aby umożliwiały ich obsługę w rękawicach.
3.10. Konstrukcja skrytek zapewniająca odprowadzenie wody z ich wnętrza.
3.11. Powierzchnie platform, podestu roboczego i podłogi kabiny w wykonaniu antypoślizgowym.
3.12. Zbiornik wody o pojemności nie mniejszej niż 2.5 m3, wykonany z materiału kompozytowego, zintegrowany z zabudową, zbiornik wyposażony w oprzyrządowanie umożliwiające jego bezpieczną eksploatację, z układem zabezpieczającym przed wypływem wody w czasie jazdy. Zbiornik posiadający właz rewizyjny.
3.13. Zbiornik środka pianotwórczego o pojemności min. 10 % pojemności zbiornika wody i nadciśnieniu testowym 20 kPa, - wykonany z materiału kompozytowego odpornego na działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów, - wyposażony w oprzyrządowanie zapewniające jego bezpieczną eksploatację, - zintegrowany ze zbiornikiem wody, - napełnianie zbiornika środkiem pianotwórczym możliwe z poziomu terenu i z dachu pojazdu.
3.14. Autopompa zlokalizowana z tyłu pojazdu w obudowanym przedziale zamykanym drzwiami żaluzjowymi
3.15. Autopompa dwuzakresowa o wydajności nie mniejszej niż 2400 l/min przy ciśnieniu 0.8 MPa i głębokości ssania 1.5 m oraz nie mniejszej niż 500 l/min. przy ciśnieniu 4 MPa.Autopompa umożliwiająca jednoczesne podawanie środków gaśniczych na stopniu niskiego i wysokiego ciśnienia.
3.16. Układ wodno-pianowy zabudowany w taki sposób, aby parametry autopompy przy zasilaniu ze zbiornika samochodu były nie mniejsze niż przy zasilaniu ze zbiornika zewnętrznego dla głębokości ssania 1,5 m.
3.17. Samochód wyposażony w jedną wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia o długości węża nie mniejszej niż 60 m na zwijadle, zakończoną prądownicą wodno-pianową o regulowanej wydajności, możliwością podawania prądu zwartego i rozproszonego.
3.18. Linia szybkiego natarcia umożliwiająca podawanie wody lub piany bez względu na stopień rozwinięcia węża.Zwijadło wyposażone w hamulec bębna, napęd elektryczny oraz korbę umożliwiającą zwijanie. Linia szybkiego natarcia z systemem pneumatycznego przedmuchiwania zwijadła.
3.19. Autopompa umożliwiająca podanie wody i wodnego roztworu środka pianotwórczego do min. - 4 nasad tłocznych wielkości 75 zlokalizowanych z tyłu pojazdu, wysokociśnieniowej linii szybkiego natarcia wyprowadzonej z boku pojazdu, działka dachowego oraz instalacji zraszaczowej.
3.20. Autopompa umożliwiająca podanie wody do zbiornika samochodu.
3.21. Autopompa wyposażona w urządzenie odpowietrzające umożliwiające zassanie wody z głębokości 1,5 m w czasie do 30 s, a z głębokości 7,5 m w czasie do 60 s.
3.22. W przedziale autopompy muszą znajdujące się następujące urządzenia kontrolno- sterownicze pracy pompy:manowakuometr, manometr niskiego ciśnienia, manometr wysokiego ciśnienia, wskaźnik poziomu wody w zbiorniku samochodu, wskaźnik poziomu środka pianotwórczego w zbiorniku, miernik prędkości obrotowej wału pompy, regulator prędkości obrotowej silnika pojazdu, wyłącznik silnika pojazdu, licznik motogodzin pracy autopompy, kontrolka ciśnienia oleju i temperatury cieczy chłodzącej silnika.
3.23. Zbiornik wody wyposażony w nasadę 75 z zaworem kulowym do napełniania z hydrantu (wlot do napełniania posiadający konstrukcję zabezpieczającą przed swobodnym wypływem wody ze zbiornika tym wylotem) oraz automatyczny zawór zabezpieczający przed przepełnieniem zbiornika z możliwością przełączenia na pracę ręczną.
3.24. Autopompa wraz z układem wodno- pianowym wyposażona w automatyczny dozownik środka pianotwórczego umożliwiający uzyskanie stężeń 1, 3 i 6%, dostosowany do wydajności autopompy. Autopompa wyposażona w system sterowania umożliwiający regulację automatyczną i ręczną ciśnienia pracy.
3.25. Wszystkie elementy układu wodno-pianowego i układu neutralizacji odporne na korozję i działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów
3.26. Konstrukcja układu wodno-pianowego umożliwiająca jego całkowite odwodnienie przy użyciu co najwyżej dwóch zaworów.
3.27. Przedział autopompy wyposażony w system ogrzewania tego samego producenta jak urządzenie w kabinie kierowcy, skutecznie zabezpieczający układ wodno-pianowy przed zamarzaniem w temperaturze do -25°C, działający niezależnie od pracy silnika. Dodatkowo autopompa wyposażona w wewnętrzne kanały grzewcze, umożliwiające ogrzewanie z układu chłodzenia silnika pojazdu, z możliwością wyłączenia w okresie letnim. Typ autopompy zgodny z wpisanym w świadectwie dopuszczenia.
3.28. Na wlocie ssawnym pompy zamontowany element zabezpieczający przed przedostaniem się do pompy zanieczyszczeń stałych zarówno przy ssaniu ze zbiornika zewnętrznego jak i dla zbiornika własnego pojazdu, gwarantujący bezpieczną eksploatację autopompy.
3.29. Pojazd należy wyposażyć w działko wodno- pianowe o regulowanej wydajności min. 2400 l/min, zamontowane na dachu zabudowy, w jej tylnej części. Zakres obrotu działka w płaszczyźnie poziomej wynoszący 360°, a w płaszczyźnie pionowej - od kąta ujemnego limitowanego obrysem pojazdu do co najmniej 70°. Maksymalny zasięg rzutu wynoszący nie mniej niż 60m. Działko posiadające świadectwo dopuszczenia CNBOP. Typ działka zgodny z wpisanym w świadectwie dopuszczenia.
3.30. Wysuwany pneumatycznie, obrotowy maszt oświetleniowy zabudowany na stałe w samochodzie z najaśnicami o mocy nie mniejszej niż 2000 W, o wysokości co najmniej 6.5 m od podłoża. Podłączony do agregatu prądotwórczego o mocy min. 2,2 kVA. Agregat dostarczony wraz z pojazdem
3.31. Pojazd wyposażony w wyciągarkę o napędzie elektrycznym 24V, zamontowaną z przodu pojazdu. Min. siła uciągu wyciągarki 7 ton z zabezpieczeniem przeciążeniowym. Lina długości co najmniej 30 m. Wyciągarka wyposażona w układ sterowania, hamulec elektryczny, rolkową prowadnicę liny oraz pokrowiec.
3.32. Przewidziane miejsce i uchwyty do montażu wyposażenia przewidzianego dla tego typu pojazdów. Na dachu przewidziane miejsce i uchwyty do montażu drabiny. Pojazd wyposażony w jedną szufladę wysuwną poziomą i jedną ściankę pionową na sprzęt burzący oraz skrzynię dachową. Drobny sprzęt umieszczony w skrzynkach.
3.33. W pojeździe zamontowane 4 zraszacze zasilane autopompą, sterowane z kabiny kierowcy do ograniczania stref skażeń. Dwa zraszacze z przodu i dwa pomiędzy kołami pojazdu.
3.34. Dodatkowo pojazd wyposażony w sprzęt ratownictwa drogowego tj.: - nożycorozpieracz hydrauliczny: 1 szt.- rozwarcie ramion min. 360 mm,- siła rozpierania min. 20 t,- minimalna siła rozpierania przy zamkniętych ramionach min. 3,5 t,- siła cięcia min. 38 t,- średnica przecinanego pręta stalowego min. 32 mm,- siła ściskania na końcówkach min. 7,0 t,- siła ciągnięcia min. 5,0 t,- zintegrowane z urządzeniem oświetlenie pola pracy,- waga maks. 14 kg.- pompa hydrauliczna: 1 szt.- napęd silnik spalinowy 4-osuwowy o mocy min. 2 KM,- pojemność zbiornika oleju (efektywna) min. 2000 cm³,- pojemność zbiornika paliwa min. 1500 cm³,- możliwość łączenia i rozłączania narzędzi bez konieczności zamykania przepływu oleju na pompie,- waga maks. 26 kg.- wąż hydrauliczny : 1 szt.- długość min. 5 m,- zakończony szybkozłączką pozwalającą na rozłączanie i podłączanie narzędzi bez konieczności zamykania przepływu oleju na pompie; szybkozłączka z płaską powierzchnią czołową umożliwiającą łatwe usunięcie ewentualnego zabrudzenia,- wzmocnienie węża włóknami aramidowymi,- waga maks. 2,5 kg.Sprzęt kompatybilny ze sprzętem będącym już na wyposażeniu Zamawiającego firmy Holmatro.
4. Warunki gwarancji
4.1. Do pojazdu dołączone instrukcje obsługi pojazdu, urządzeń i sprzętu zamontowanego w pojeździe w języku polskim
4.2. Gwarancja:- ogólna na pojazd wraz z wyposażeniem min. 24 miesiące bez limitu km- na zabudowę pożarniczą 24 miesiące
2. Inne wymagania:
1) Pojazd wyposażony co najmniej w 1 klin pod koła, zestaw narzędzi naprawczych, klucz do kół, podnośnik hydrauliczny, trójkąt ostrzegawczy, apteczkę, gaśnicę proszkową, kamizelkę ostrzegawczą polskie instrukcje obsługi i książka przeglądowa,
2) szkolenie kierowców przy przekazaniu samochodu,
3) pełna informacja o stosowanych smarach, olejach i materiałach eksploatacyjnych.
3. Parametry określone w ust.1 stanowią minimalne wymagania Zamawiającego. Oferowany średni samochód ratowniczo-gaśniczy może posiadać parametry lepsze od w/w.
Kody CPV:
341442103 (Wozy strażackie)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres w miesiącach: 3
Informacja na temat wadium: nie dotyczy
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
działalność stanowiąca przedmiot zamówienia nie wymaga posiadania szczególnych uprawnień wynikających z przepisów prawa.
Wiedza i doświadczenie:
- w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali co najmniej 2 dostawy samochodów ratowniczo-gaśniczych, potwierdzone dokumentami o należytym wykonaniu.
1. Ocena sposobu dokonywania spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana wg formuły spełnia/nie spełnia w oparciu o załączone dokumenty. Nie spełnienie w/w warunków skutkować będzie wykluczeniem z postępowania.
2. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie Wykonawcy mają dostarczyć w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
1) załącznik nr 2- oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu;
2) załącznik nr 3 - wykaz dostaw w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że usługi zostały należycie wykonane;
3) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów. W takiej sytuacji Wykonawca jest zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, że będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Potencjał techniczny: Zamawiający nie określa szczególnych wymagań.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia: Zamawiający nie określa szczególnych wymagań.
Sytuacja ekonomiczna: Zamawiający nie określa szczególnych wymagań.
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zgodnie z art.144 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia istotnej zmiany umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w następujących okolicznościach:
1) zmiany wysokości podatku VAT, jeżeli w okresie obowiązywania umowy nastąpi zmiana przepisów podatkowych,
2) zmiany podmiotu trzeciego (podwykonawcy), a nowy podwykonawca wykaże spełnianie warunków w zakresie nie mniejszym niż wskazany na etapie postępowania o zamówienie publiczne dotychczasowy podwykonawca,
3) jeżeli konieczność wprowadzenia takiej zmiany wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w ogłoszeniu o zamówieniu lub SIWZ.
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.nadarzyn.eobip.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
URZĄD GMINY NADARZYN, 05-830 NADARZYN, ul. MSZCZONOWSKA 24, Referat Inwestycji
Data składania wniosków, ofert: 23/08/2012
Godzina składania wniosków, ofert: 14:00
Miejsce składania:
URZĄD GMINY NADARZYN, 05-830 NADARZYN, ul. MSZCZONOWSKA 24, pokój nr 100
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
263829 / 2011-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Karczew - Karczew (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
ZP.271.14.2011 Dostawa samochodu pożarniczego Å›redniego używanego dla potrzeb OSP Åukówiec
187201 / 2011-07-07 - Podmiot prawa publicznego
Ochotnicza Straż Pożarna Raszyn - Raszyn (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa samochodu specjalnego lekkiego rozpoznawczo-ratowniczego (SLRR) dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszynie
180945 / 2014-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Długosiodło - Długosiodło (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup nowego, średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego z napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Długosiodle
232543 / 2008-09-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy i Miasta Żuromin - Żuromin (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa używanego średniego strażackiego samochodu ratowniczo - gaśniczego
148141 / 2014-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Latowicz - Latowicz (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego 4x4
dla potrzeb OSP Redzyńskie
345316 / 2014-10-16 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku - Płońsk (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego z przyczepÄ…
345576 / 2009-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Obryte - Obryte (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup używanego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego
163665 / 2012-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Gostyniński - Gostynin (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu
z napędem 4x4 wraz z wyposażeniem ratownictwa technicznego dla KPPSP w Gostyninie, w ramach projektu
Wsparcie systemu ratowniczo-gaśniczego powiatu gostynińskiego poprzez zakup specjalistycznego samochodu i sprzętu pożarniczego na potrzeby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie współfinansowanego z EFRR w ramach RPO WM 2007 - 2013, Priorytet IV. Środowisko, zapobieganie zagrożeniom i energetyka, Działanie 4.4. Ochrona przyrody, zagrożenia, systemy monitoringu; umowa nr RPMA.04.04.00-14-034/09-00.
365294 / 2012-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zakrzew - Zakrzew (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup samochodu - średniego wozu bojowego dla OSP w Dąbrówce Podłężnej
291260 / 2011-09-15 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej - Węgrów (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla potrzeb Komendy Powiatowj PSP w Węgrowie.
180052 / 2009-06-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Siedlce - Siedlce (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup średniego samochodu ratowniczo - gaśnicznego dla OSP w Nowym Opolu
325741 / 2011-12-09 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy w Promnie - Promna (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
ZAKUP SAMOCHODU POŻARNICZEGO LEKKIEGO DLA OSP GÓRY
48304 / 2014-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Izabelin - Izabelin (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
ZP/U/01/RI/2014 - WYKONANIE ZABUDOWY CIĘŻKIEGO SAMOCHODU RATOWNICZO-GAŚNICZEGO DLA OSP IZABELIN
17252 / 2011-02-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy w Górznie - Górzno (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa średniego, używanego samochodu dla jednostki ochrony przeciwpożarowej OSP Samorządki na cele ochrony przeciwpożarowej
226712 / 2009-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Siedlce - Siedlce (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP w Nowym Opolu
317066 / 2009-09-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Gózd - Gózd (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup używanego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłonówku gmina Gózd
316222 / 2009-09-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy - Grabów nad Pilicą (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup i dostawa lekkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie nad Pilicą
368824 / 2010-11-15 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Goworowo - Goworowo (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP w Kuninie
191757 / 2009-10-29 - Inny: Stowarzyszenie
Ochotnicza Straż Pożarna w Psucinie - Nasielsk (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego 4x2 dla OSP Nr sprawy ZP/4/2009
157090 / 2014-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy w Błędowie - Błędów (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
przetarg nieograniczony o wartości zamówienia przekraczającej wyrażaną w złotych równowartość kwoty 14.000 Euro na zakup nowego średniego pojazdu
ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Błędowie
328464 / 2009-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Sobolew - Sobolew (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa samochodu ciężkiego ratowniczo - gaśniczego dla OSP na cele ochrony przeciwpożarowej
283694 / 2012-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy i Miasta Wyszogród - Wyszogród (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego dla OSP w Wyszogrodzie
377018 / 2009-10-28 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Leoncin - Leoncin (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo -gaśniczego z napędem 4 x 4 dla OSP Wilków Polski.
352378 / 2011-10-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiat Sochaczewski reprezentowany przez ZarzÄ…d Powiatu - Sochaczew (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
DOSTAWA CIĘŻKIEGO SAMOCHODU RATOWNICZO-GAŚNICZEGO Z FUNKCJĄ OGRANICZANIA STREF SKAŻEŃ CHEMICZNO-EKOLOGICZNYCH
234644 / 2008-10-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Strzegowo - Strzegowo (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa używanego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego
467160 / 2012-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy w Kazanowie - Kazanów (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa lekkiego samochodu pożarniczego dla OSP w Kazanowie
289830 / 2009-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Sarnaki - Sarnaki (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa używanego, średniego samochodu pożarniczego
323578 / 2011-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Słubice - Słubice (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa nowego samochodu pożarniczego lekkiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej Słubice
350134 / 2009-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa
UrzÄ…d Gminy Leoncin - Leoncin (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo -gaśniczego z napędem 4 x 4 dla OSP Wilków Polski.
467224 / 2012-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Sokołów Podlaski - Sokołów Podlaski (mazowieckie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup używanego średniego samochodu pożarniczego typu GBA dla OSP Justynów