Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

224961 / 2013-10-25 - Inny: Fundacja / Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA (Warszawa)

Zakup usług polegających na przygotowaniu i realizacji projektu pilotażowego w zakresie rozwoju marketingu bezpośredniego, związanego w szczególności ze sprzedażą bezpośrednią na lokalnych targowiskach.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup usług polegających na przygotowaniu i realizacji projektu pilotażowego w zakresie rozwoju marketingu bezpośredniego, związanego
w szczególności ze sprzedażą bezpośrednią na lokalnych targowiskach. Projekt jest skierowany do doradców rolniczych oraz rolników i mikroprzedsiębiorców chcących sprzedać swoje produkty/przetwory na lokalnych rynkach.

W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, zwane dalej Biurem, odpowiedzialne za całość prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.

W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:
1. zespół ekspertów którzy posiadają wiedzę o najkorzystniejszych rozwiązaniach systemu sprzedaży bezpośredniej możliwych do wykorzystania i zastosowania w warunkach polskich oraz posiadających doświadczenie w realizacji szkoleń z zakresu sprzedaży bezpośredniej, co zagwarantuje prawidłową i terminową realizację założeń projektu,
2. minimum jedną osobę ds. organizacyjno - technicznych odpowiedzialną za terminową realizację usług,
3. minimum jeden numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego, numer faksu oraz adres mailowy i korespondencyjny,
4. organizację pracy, która umożliwi łatwy kontakt z przedstawicielami Biura Zamawiającemu i uczestnikom projektu. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.

Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji przedmiotu zamówienia.

Do zadań Biura należy: przygotowanie programów szkoleniowych dla doradców i dla drobnych rolnikow i mikroprzedsiębiorców, przygotowanie harmonogramu projektu, przygotowanie materiałów szkoleniowych dla doradców rolniczych oraz materiałów szkoleniowych dla drobnych rolników i mikroprzedsiębiorców, nabór uczestników szkoleń, zapewnienie ekspertów niezbędnych do realizacji projektu, przeprowadzenie szkoleń, zabezpieczenie zakwaterowania i wyżywienia, opracowanie raportu podsumowującego projekt, rozliczenie projektu.

I. Przygotowanie programów szkoleniowych.
Programy będą obejmowały następujące zagadnienia/dziedziny marketingu bezpośredniego (sprzedaży bezpośredniej):
a) ustalanie cen,
b) obsługa klienta, tworzenie marki,
c) handel,
d) klasyfikacja,
e) dystrybucja,
f) zarządzanie gospodarstwem rolnym/targowiskiem,
g) zarządzanie personelem,
h) planowanie biznesowe,
i) zarządzanie zbiorami,
j) pakowanie, techniki sprzedaży, eksponowanie i podświetlanie,
k) produkcja polowa,
l) techniki przedłużania sezonu,
m) selekcjonowanie gatunków, itp.

Programy będą zawierały informacje o tematyce i szczegółowych treściach (wraz z ich uzasadnieniem) poruszanych w trakcie szkolenia, w ramach poszczególnych zagadnień oraz informacje na temat proponowanej metodyki szkoleń. Ponadto programy będą zawierały prezentacje i omówienia dobrych praktyk z zakresu marketingu bezpośredniego, w szczególności zagranicznych, z krajów o rozwiniętym systemie sprzedaży bezpośredniej, wraz z oceną ich przydatności w Polsce i możliwości przeniesienia na polski rynek.
Programy zostaną przygotowane w dwóch wersjach umożliwiających kształcenie dwuetapowe (tj. doradców oraz rolników i mikroprzedsiębiorców przez doradców):

a) Program I - dla doradców, obejmujący szkolenia e- learningowe - co najmniej 64 ekrany, tj. 16 h wykładowych i co najmniej 12 h warsztatowych, zawierać będzie elementy metodologii kształcenia rolników w zakresie marketingu bezpośredniego w sprzedaży bezpośredniej artykułów rolno - spożywczych z gospodarstwa rolnego lub na lokalnych, małych rynkach (targowiskach).

b) Program II - dla rolników i mikroprzedsiębiorców obejmujący co najmniej 8 h wykładowych i 8 h warsztatowych, w tym zajęcia warsztatowe prowadzone bezpośrednio na lokalnym, małym rynku (targowisku) artykułów rolno - spożywczych, ćwiczące umiejętności sprzedaży bezpośredniej. Program będzie zakładał 2 dni szkoleniowe.

Wykonawca przedstawi Zamawiającemu programy szkoleniowe w wersji elektronicznej
w terminie do dnia 10 grudnia 2013 r. Zamawiający zaakceptuje programy lub zgłosi do nich uwagi w terminie 7 dni od ich otrzymania. Uwagi zgłoszone przez Zamawiającego są wiążące dla Wykonawcy, który uwzględni je niezwłocznie bez dodatkowego wynagrodzenia.

II. Przygotowanie harmonogramu projektu.

Wykonawca przedstawi Zamawiającemu harmonogram realizacji projektu, w wersji elektronicznej, w terminie do 30 listopada 2013 r. Zamawiający zaakceptuje harmonogram lub zgłosi do niego uwagi w terminie 7 dni od dnia jego otrzymania. Uwagi zgłoszone przez Zamawiającego są wiążące dla Wykonawcy, który uwzględni je niezwłocznie bez dodatkowego wynagrodzenia.

III. Przygotowanie materiałów szkoleniowych, w tym skryptu.

Wykonawca przygotuje dla wszystkich uczestników szkoleń materiały szkoleniowe tj.:

a) Skrypt.
30 - 40 stronicowy skrypt, zawierający opracowanie tematów i zagadnień poruszanych w trakcie szkolenia. Skrypt będzie zawierał ponadto prezentacje i omówienia dobrych praktyk z zakresu marketingu bezpośredniego, w szczególności zagranicznych, z krajów o rozwiniętym systemie sprzedaży bezpośredniej, możliwe do przeniesienia na rynek Polski. Skrypt zostanie przygotowany w dwóch wersjach: dla doradców rolnych oraz dla rolników i mikroprzedsiębiorców.
Skrypt zostanie opatrzony logotypami i sloganami wskazanymi w załączniku nr 7a zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl oraz logotypem i informacją zawartą w załączniku 7b.
Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji skrypt w wersji elektronicznej najpóźniej 7 dni przed dniem rozpoczęcia szkolenia.
Ewentualne uwagi Zamawiającego Wykonawca uwzględni niezwłocznie w skrypcie lub zamieści w formie erraty.

IV. Zapewnienie ekspertów niezbędnych do realizacji projektu.

Eksperci będą odpowiedzialni za realizację merytorycznej części projektu, w szczególności: opracowanie programów szkoleniowych, materiałów szkoleniowych oraz przeprowadzenie szkoleń.
Wykonawca zapewni co najmniej:
- Jedną osobę z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim oraz z co najmniej 3 - letnim doświadczeniem i dorobkiem naukowym zbieżnym z zakresem realizacji projektu. Osoba ta musi znać język polski lub angielski w stopniu umożliwiającym prowadzenie szkoleń.

- Trzy osoby z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim lub inżynieryjnym z dziedzin w uzasadniony sposób związanych z tematyką szkoleń oraz z co najmniej 3 - letnim doświadczeniem w zakresie wykorzystania produkcji rolniczej do wytwarzania artykułów rolno - spożywczych.

- Jedną osobę z co najmniej 3 - letnim doświadczeniem w opracowaniu metodyki
i programów szkoleń dla doradców rolnych oraz rolników i mikroprzedsiębiorców.

W przypadku zapewnienia ekspertów bez biegłej znajomości polskiego umożliwiającej prowadzenie szkoleń, Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia tłumaczenia z języka angielskiego.

V. Kompleksowe przygotowanie i przeprowadzenie 1 pilotażowego szkolenia
dla co najmniej 25 a maksymalnie 30 doradców rolnych, w oparciu o opracowany Program I, zgodnie z poniższymi wymaganiami:
- nabór uczestników szkoleń wśród powiatowych doradców rolnych
z doświadczeniem we wspieraniu i promocji systemów jakości żywności;
- zapewnienie sali szkoleniowej w wielkości odpowiadającej liczbie osób w grupie, wyposażonej w sprzęt multimedialny umożliwiający przeprowadzenie szkolenia; oznakowanie sali szkoleniowej w sposób zapewniający odpowiednią widoczność logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 7a zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl;
- zapewnienie ekspertów niezbędnych do przeprowadzenia wszystkich szkoleń, zgodnie z wymaganiami zawartymi w pkt. IV;
- przygotowanie szczegółowego programu szkolenia, z informacją o godzinie rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych zajęć;
- zapewnienie zajęć warsztatowych w miejscu prowadzenia sprzedaży bezpośredniej artykułów rolno - spożywczych np. mały rynek ze wskazaniem przykładów dobrych praktyk;
- zapewnienie zakwaterowania dla wszystkich uczestników szkoleń i kadry szkoleniowej, w tym: 1 nocleg ze śniadaniem w obiekcie o standardzie co najmniej 3 - gwiazdkowym lub równoważnym, w pokojach 1 lub 2 - osobowych, z osobnym węzłem sanitarnym;
- zapewnienie wyżywienia dla każdego uczestnika szkoleń i kadry szkoleniowej, w tym: 2 obiadów składających się każdorazowo z minimum dwóch dań gorących (zupa i drugie danie), deseru i napoju zimnego; co najmniej 1 kolacji składającej się minimum z przystawki gorącej, półmisków wędlin, serów, warzyw sezonowych do wyboru oraz napojów zimnych i gorących; co najmniej 1 serwisu kawowego w każdym dniu szkolenia składającego się z kawy, herbaty, zimnych napojów, kruchych ciastek, bez ograniczeń;
- zapewnienie materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika szkoleń (skrypt).

VI. Opracowanie raportu podsumowującego projekt.
Opracowanie raportu podsumowującego projekt Rozwój systemu marketingu bezpośredniego, zawierającego wnioski z projektu, w szczególności wskazania/rekomendacje dotyczące określenia obszarów dalszego wsparcia w kwestii sprzedaży bezpośredniej, marginalnej, lokalnej i ograniczonej artykułów rolno - spożywczych w Polsce, w tym ewentualne propozycje tematów, o jakie należałoby rozszerzyć programy szkoleniowe.
Raport zostanie oznaczony logotypami i sloganami wskazanymi w załączniku nr 7a zgodnie
z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

Wszelkie inne materiały i prezentacje powstałe w trakcie realizacji projektu muszą zostać opatrzone logotypami i sloganami wskazanymi w załączniku nr 7a zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

Pozostałe warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 8 do SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 224961

Data publikacji: 2013-10-25

Nazwa: Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA

Ulica: ul. Wspólna 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-930

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 623 19 23

Numer faxu: 22 623 19 09

Adres strony internetowej: www.fapa.com.pl

Regon: 01156286700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Fundacja

Inny rodzaj zamawiającego: Fundacja

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup usług polegających na przygotowaniu i realizacji projektu pilotażowego w zakresie rozwoju marketingu bezpośredniego, związanego w szczególności ze sprzedażą bezpośrednią na lokalnych targowiskach.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zakup usług polegających na przygotowaniu i realizacji projektu pilotażowego w zakresie rozwoju marketingu bezpośredniego, związanego
w szczególności ze sprzedażą bezpośrednią na lokalnych targowiskach. Projekt jest skierowany do doradców rolniczych oraz rolników i mikroprzedsiębiorców chcących sprzedać swoje produkty/przetwory na lokalnych rynkach.

W celu realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zorganizuje Biuro Projektu, zwane dalej Biurem, odpowiedzialne za całość prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.

W celu sprawnego funkcjonowania Biura Wykonawca zapewni:
1. zespół ekspertów którzy posiadają wiedzę o najkorzystniejszych rozwiązaniach systemu sprzedaży bezpośredniej możliwych do wykorzystania i zastosowania w warunkach polskich oraz posiadających doświadczenie w realizacji szkoleń z zakresu sprzedaży bezpośredniej, co zagwarantuje prawidłową i terminową realizację założeń projektu,
2. minimum jedną osobę ds. organizacyjno - technicznych odpowiedzialną za terminową realizację usług,
3. minimum jeden numer telefonu stacjonarnego, numer telefonu komórkowego, numer faksu oraz adres mailowy i korespondencyjny,
4. organizację pracy, która umożliwi łatwy kontakt z przedstawicielami Biura Zamawiającemu i uczestnikom projektu. Czas odpowiedzi na zapytanie mailowe nie może przekroczyć dwóch dni roboczych.

Przedstawiciele Biura będą ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco dostarczać wszelkich informacji o realizacji przedmiotu zamówienia.

Do zadań Biura należy: przygotowanie programów szkoleniowych dla doradców i dla drobnych rolnikow i mikroprzedsiębiorców, przygotowanie harmonogramu projektu, przygotowanie materiałów szkoleniowych dla doradców rolniczych oraz materiałów szkoleniowych dla drobnych rolników i mikroprzedsiębiorców, nabór uczestników szkoleń, zapewnienie ekspertów niezbędnych do realizacji projektu, przeprowadzenie szkoleń, zabezpieczenie zakwaterowania i wyżywienia, opracowanie raportu podsumowującego projekt, rozliczenie projektu.

I. Przygotowanie programów szkoleniowych.
Programy będą obejmowały następujące zagadnienia/dziedziny marketingu bezpośredniego (sprzedaży bezpośredniej):
a) ustalanie cen,
b) obsługa klienta, tworzenie marki,
c) handel,
d) klasyfikacja,
e) dystrybucja,
f) zarządzanie gospodarstwem rolnym/targowiskiem,
g) zarządzanie personelem,
h) planowanie biznesowe,
i) zarządzanie zbiorami,
j) pakowanie, techniki sprzedaży, eksponowanie i podświetlanie,
k) produkcja polowa,
l) techniki przedłużania sezonu,
m) selekcjonowanie gatunków, itp.

Programy będą zawierały informacje o tematyce i szczegółowych treściach (wraz z ich uzasadnieniem) poruszanych w trakcie szkolenia, w ramach poszczególnych zagadnień oraz informacje na temat proponowanej metodyki szkoleń. Ponadto programy będą zawierały prezentacje i omówienia dobrych praktyk z zakresu marketingu bezpośredniego, w szczególności zagranicznych, z krajów o rozwiniętym systemie sprzedaży bezpośredniej, wraz z oceną ich przydatności w Polsce i możliwości przeniesienia na polski rynek.
Programy zostaną przygotowane w dwóch wersjach umożliwiających kształcenie dwuetapowe (tj. doradców oraz rolników i mikroprzedsiębiorców przez doradców):

a) Program I - dla doradców, obejmujący szkolenia e- learningowe - co najmniej 64 ekrany, tj. 16 h wykładowych i co najmniej 12 h warsztatowych, zawierać będzie elementy metodologii kształcenia rolników w zakresie marketingu bezpośredniego w sprzedaży bezpośredniej artykułów rolno - spożywczych z gospodarstwa rolnego lub na lokalnych, małych rynkach (targowiskach).

b) Program II - dla rolników i mikroprzedsiębiorców obejmujący co najmniej 8 h wykładowych i 8 h warsztatowych, w tym zajęcia warsztatowe prowadzone bezpośrednio na lokalnym, małym rynku (targowisku) artykułów rolno - spożywczych, ćwiczące umiejętności sprzedaży bezpośredniej. Program będzie zakładał 2 dni szkoleniowe.

Wykonawca przedstawi Zamawiającemu programy szkoleniowe w wersji elektronicznej
w terminie do dnia 10 grudnia 2013 r. Zamawiający zaakceptuje programy lub zgłosi do nich uwagi w terminie 7 dni od ich otrzymania. Uwagi zgłoszone przez Zamawiającego są wiążące dla Wykonawcy, który uwzględni je niezwłocznie bez dodatkowego wynagrodzenia.

II. Przygotowanie harmonogramu projektu.

Wykonawca przedstawi Zamawiającemu harmonogram realizacji projektu, w wersji elektronicznej, w terminie do 30 listopada 2013 r. Zamawiający zaakceptuje harmonogram lub zgłosi do niego uwagi w terminie 7 dni od dnia jego otrzymania. Uwagi zgłoszone przez Zamawiającego są wiążące dla Wykonawcy, który uwzględni je niezwłocznie bez dodatkowego wynagrodzenia.

III. Przygotowanie materiałów szkoleniowych, w tym skryptu.

Wykonawca przygotuje dla wszystkich uczestników szkoleń materiały szkoleniowe tj.:

a) Skrypt.
30 - 40 stronicowy skrypt, zawierający opracowanie tematów i zagadnień poruszanych w trakcie szkolenia. Skrypt będzie zawierał ponadto prezentacje i omówienia dobrych praktyk z zakresu marketingu bezpośredniego, w szczególności zagranicznych, z krajów o rozwiniętym systemie sprzedaży bezpośredniej, możliwe do przeniesienia na rynek Polski. Skrypt zostanie przygotowany w dwóch wersjach: dla doradców rolnych oraz dla rolników i mikroprzedsiębiorców.
Skrypt zostanie opatrzony logotypami i sloganami wskazanymi w załączniku nr 7a zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl oraz logotypem i informacją zawartą w załączniku 7b.
Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji skrypt w wersji elektronicznej najpóźniej 7 dni przed dniem rozpoczęcia szkolenia.
Ewentualne uwagi Zamawiającego Wykonawca uwzględni niezwłocznie w skrypcie lub zamieści w formie erraty.

IV. Zapewnienie ekspertów niezbędnych do realizacji projektu.

Eksperci będą odpowiedzialni za realizację merytorycznej części projektu, w szczególności: opracowanie programów szkoleniowych, materiałów szkoleniowych oraz przeprowadzenie szkoleń.
Wykonawca zapewni co najmniej:
- Jedną osobę z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim oraz z co najmniej 3 - letnim doświadczeniem i dorobkiem naukowym zbieżnym z zakresem realizacji projektu. Osoba ta musi znać język polski lub angielski w stopniu umożliwiającym prowadzenie szkoleń.

- Trzy osoby z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim lub inżynieryjnym z dziedzin w uzasadniony sposób związanych z tematyką szkoleń oraz z co najmniej 3 - letnim doświadczeniem w zakresie wykorzystania produkcji rolniczej do wytwarzania artykułów rolno - spożywczych.

- Jedną osobę z co najmniej 3 - letnim doświadczeniem w opracowaniu metodyki
i programów szkoleń dla doradców rolnych oraz rolników i mikroprzedsiębiorców.

W przypadku zapewnienia ekspertów bez biegłej znajomości polskiego umożliwiającej prowadzenie szkoleń, Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia tłumaczenia z języka angielskiego.

V. Kompleksowe przygotowanie i przeprowadzenie 1 pilotażowego szkolenia
dla co najmniej 25 a maksymalnie 30 doradców rolnych, w oparciu o opracowany Program I, zgodnie z poniższymi wymaganiami:
- nabór uczestników szkoleń wśród powiatowych doradców rolnych
z doświadczeniem we wspieraniu i promocji systemów jakości żywności;
- zapewnienie sali szkoleniowej w wielkości odpowiadającej liczbie osób w grupie, wyposażonej w sprzęt multimedialny umożliwiający przeprowadzenie szkolenia; oznakowanie sali szkoleniowej w sposób zapewniający odpowiednią widoczność logotypów i sloganów wskazanych w załączniku nr 7a zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl;
- zapewnienie ekspertów niezbędnych do przeprowadzenia wszystkich szkoleń, zgodnie z wymaganiami zawartymi w pkt. IV;
- przygotowanie szczegółowego programu szkolenia, z informacją o godzinie rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych zajęć;
- zapewnienie zajęć warsztatowych w miejscu prowadzenia sprzedaży bezpośredniej artykułów rolno - spożywczych np. mały rynek ze wskazaniem przykładów dobrych praktyk;
- zapewnienie zakwaterowania dla wszystkich uczestników szkoleń i kadry szkoleniowej, w tym: 1 nocleg ze śniadaniem w obiekcie o standardzie co najmniej 3 - gwiazdkowym lub równoważnym, w pokojach 1 lub 2 - osobowych, z osobnym węzłem sanitarnym;
- zapewnienie wyżywienia dla każdego uczestnika szkoleń i kadry szkoleniowej, w tym: 2 obiadów składających się każdorazowo z minimum dwóch dań gorących (zupa i drugie danie), deseru i napoju zimnego; co najmniej 1 kolacji składającej się minimum z przystawki gorącej, półmisków wędlin, serów, warzyw sezonowych do wyboru oraz napojów zimnych i gorących; co najmniej 1 serwisu kawowego w każdym dniu szkolenia składającego się z kawy, herbaty, zimnych napojów, kruchych ciastek, bez ograniczeń;
- zapewnienie materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika szkoleń (skrypt).

VI. Opracowanie raportu podsumowującego projekt.
Opracowanie raportu podsumowującego projekt Rozwój systemu marketingu bezpośredniego, zawierającego wnioski z projektu, w szczególności wskazania/rekomendacje dotyczące określenia obszarów dalszego wsparcia w kwestii sprzedaży bezpośredniej, marginalnej, lokalnej i ograniczonej artykułów rolno - spożywczych w Polsce, w tym ewentualne propozycje tematów, o jakie należałoby rozszerzyć programy szkoleniowe.
Raport zostanie oznaczony logotypami i sloganami wskazanymi w załączniku nr 7a zgodnie
z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

Wszelkie inne materiały i prezentacje powstałe w trakcie realizacji projektu muszą zostać opatrzone logotypami i sloganami wskazanymi w załączniku nr 7a zgodnie z Księgą Wizualizacji Znaku PROW dostępną na stronie www.minrol.gov.pl.

Pozostałe warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy, stanowiący załącznik nr 8 do SIWZ.

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
553000003 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
551000001 (Usługi hotelarskie)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2013

Zaliczka: Nie

Uprawnienia: Oświadczenie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że:
1) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy niż 3 lata - w tym okresie, należycie wykonał lub wykonuje, co najmniej 2 (dwie) usługi, o wartości co najmniej 30.000,00 zł każda (słownie: trzydzieści tysięcy złotych 0/100), z których każda polegała na realizacji szkoleń obejmujących zakres problematyki artykułów rolno - spożywczych. Wykonanie jednej usługi jest równoznaczne z wykonaniem jednej umowy (jednego zamówienia na rzecz jednego Zamawiającego);
2) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy niż 3 lata - w tym okresie, należycie wykonał lub wykonuje, co najmniej 1 (jedną) usługę, o wartości co najmniej 50.000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 0/100), która polegała na identyfikacji możliwych do przeniesienia dobrych praktyk w zakresie sprzedaży bezpośredniej artykułów rolno - spożywczych. Wykonanie jednej usługi jest równoznaczne z wykonaniem jednej umowy (jednego zamówienia na rzecz jednego Zamawiającego);

Potencjał techniczny: Oświadczenie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca wykaże, że dysponuje:
a) co najmniej jedną osobą, z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim oraz z co najmniej 3 - letnim doświadczeniem i dorobkiem naukowym zbieżnym z zakresem realizacji projektu oraz posiadającą w dorobku co najmniej 2 publikacje merytoryczne z zakresu sprzedaży bezpośredniej artykułów rolno - spożywczych. Osoba ta musi znać język polski lub angielski w stopniu umożliwiającym prowadzenie szkoleń;
b) co najmniej trzema osobami z wykształceniem co najmniej wyższym magisterskim lub inżynieryjnym z dziedzin w uzasadniony sposób związanych z tematyką szkoleń oraz z co najmniej 3 - letnim doświadczeniem w zakresie wykorzystania produkcji rolniczej do wytwarzania artykułów rolno - spożywczych;
c) co najmniej jedną osobą z co najmniej 3 - letnim doświadczeniem w opracowaniu metodyki i programów szkoleń dla rolników, mikroprzedsiebiorców oraz doradców rolnych,

Sytuacja ekonomiczna: Oświadczenie

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 40

Nazwa kryterium 2: Doświadczenie osób wykonujących zamówienie

Znaczenie kryterium 2: 60

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.fapa.com.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30
00-930 Warszawa

Data składania wniosków, ofert: 04/11/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA
ul. Wspólna 30
00-930 Warszawa
sekretariat - pok. 253

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Schemat III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

298020 / 2009-08-28 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie pt. Współczesne wyzwania rozwojowe Afganistanu-praktyczne uwarunkowania działania osób zajmujących się zawodowo problematyką afgańską

298912 / 2014-09-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w MÅ‚awie - MÅ‚awa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Pracownik hurtowni magazynu z obsługą komputera i uprawnieniami na wózki widłowe

229548 / 2012-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Iłża - Iłża (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i realizacja usług szkoleniowych w dziedzinie rozwoju zawodowego i osobistego w ramach projektu Aktywność - kluczem do sukcesu

272398 / 2011-09-05 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości -wymiar sprawiedliwości

Areszt Śledczy w Warszawie Białołęce - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie kursu przyuczającego do pracy w zawodzie:malarz-tapeciarz wraz z aktywizacją zawodową, dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Warszawie Białołęce, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 1.3.4 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013, w związku z realizacją projektu Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności

135470 / 2014-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kotuń (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usługi szkoleniowej dla Uczestników Projektu Lepsze wykształcenie- nadzieją na lepsze jutro

184831 / 2013-09-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej oraz indywidulanego doradztwa specjalistycznego w ramach projektu Akademia Przedsiębiorczości VIII Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

229530 / 2009-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czosnowie - Czosnów (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów oraz kursów w związku z realizacją Projektu pod nazwą Równe szanse, realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czosnowie, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez Ośrodki Pomocy Społecznej

371340 / 2009-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowej-szkoleń z zakresu systemów analizowania i monitorowania regionalnych rynków pracy w wybranych państwach członkowskich Unii Europejskiej:Dania, Szwecja, Wielka Brytania dla osób odpowiedzialnych merytorycznie za stworzenie koncepcji metodologicznej MORP(w tym: pracowników etatowych MORP, członków Rady Programowej oraz stałych badaczy MORP)na potrzeby Projektu Mazowieckie Obserwatorium Rynku Pracy,realizowanaego w ramach Działania 6.1 POKL Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie i Poddziałania 6.1.1

223359 / 2009-11-26 - Uczelnia publiczna

Politechnika Radomska im. K. Pułaskiego - Radom (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wynajem pływalni krytej DELFIN i ORKA zlokalizowanej w Radomiu dla potrzeb dydaktyki Politechniki Radomskiej w roku akademickim 2009-2010

332428 / 2014-10-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Żyrardów (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na organizację i przeprowadzenie kursów zawodowych do projektu W spedycji i gastronomii będziemy najlepsi

23664 / 2011-02-16 - Inny: ubezpieczenia społeczne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń dla inspektorów kontroli ZUS z zakresu obsługi modułów dedykowanych kontroli zewnętrznej: Moduł obsługi analiz kontrolnych.

265832 / 2010-08-26 - Inny: Instytucja ubezpieczenia społecznego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
przeprowadzenie szkoleń z zakresu prewencji wypadkowej dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy przeznaczonych dla pracodawców.

55071 / 2013-04-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie - Legionowo (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa - szkolenie Spawanie spoin pachwinowych metodą MAG (135) dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie w ramach projektu Złap swój sukces! współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Numer i nazwa Priorytetu: VII. Promocja integracji społecznej Numer i nazwa Działania: 7.2. Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej Numer i nazwa Poddziałania: 7.2.1. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

431468 / 2013-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zakup podstawowej usługi szkoleniowo - doradczej dla 38 Uczestników Projektu oraz usługi szkoleniowo - doradczej w zakresie efektywnego wykorzystania dotacji dla 32 Uczestników Projektu systemowego Kierunek - Własna Firma IV

351862 / 2009-10-08 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie zajęć dydaktycznych z zakresu szkolenia z zakresu Komunikacji w ramach Projektu pt. Doskonalenie zawodowe pracowników wymiaru sprawiedliwości finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego na podstawie Programu Funduszu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V - Dobre rządzenie, realizowanego zgodnie z umową o dofinansowanie numer POKL.05.03.00-00-02/08 z dnia 11 grudnia 2008r.

16600 / 2013-01-11 - Podmiot prawa publicznego

Państwowa Jednostka Budżetowa - Centrum Projektów Europejskich - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkolenia pn. Budowanie wizerunku instytucji poprzez działania promocyjne związane z EFS

455232 / 2012-11-16 - Podmiot prawa publicznego

Bank Gospodarstwa Krajowego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Blok szkoleniowy z zakresu Profesjonalna Obsługa Klienta dla pracowników Banku Gospodarstwa Krajowego

250576 / 2010-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przygotowanie i przeprowadzenie usługi szkoleniowo-doradczej wraz z zapewnieniem sali szkoleniowej oraz cateringu do Projektu Własna działalność - załóż firmę z WUP realizowanego przez Filię WUP w Ostrołęce