Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

151839 / 2013-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Krzywda (Krzywda)

ŚWIETLICA WIEJSKA MIEJSCEM INTEGRACJI SPOŁECZNOŚCI I PROMOCJI LOKALNYCH PRODUKTÓW

Opis zamówienia

Zakres niniejszego postępowania obejmuje wykonanie przedsięwzięcia pod nazwą:

ŚWIETLICA WIEJSKA MIEJSCEM INTEGRACJI SPOŁECZNOŚCI
I PROMOCJI LOKALNYCH PRODUKTÓW

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, których ogólny zakres obejmuje wzniesienie budynku, w tym wykonanie robót konstrukcyjnych, wykonanie budowlanych robót instalacyjnych instalacji elektrycznych, wodnokanalizacyjnych, ogrzewania oraz robót wykończeniowych budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Fiukówka gm. Krzywda, pow. łukowski, woj. lubelskie.

Roboty objęte niniejszą specyfikacją są to roboty oznaczone kodem, zgodnie z rozporządzeniem w sprawie Wspólnego Słownika Zamówień[CPV], ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) nr 213/2008 z dnia 28 listopada 2007 r.:
45 20 00 00-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów
budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45 21 00 00-2 - Roboty w zakresie budynków
45 26 00 00-7 Roboty budowlane w zakresie pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne
45 30 00 00-0 - Roboty instalacyjne w budynkach.
45 31 00 00-3 - Roboty w zakresie instalacyjne elektryczne.
45 31 10 00-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych.
45 33 00 00-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne.
45 40 00 00-7 -Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45 42 00 00-7 - Robot w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45 43 00 00-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45 44 00 00-3 - Roboty malarskie i szklarskie


Wykonawca w ramach zamówienia zobowiązany jest:
1. Z uwagi, że wznoszenie budynku świetlicy wiejskiej zostało rozpoczęte przed wszczęciem tego postępowania Wykonawca zobowiązany jest do ukończenia ścian konstrukcyjnych, ścian działowych, kominów, oraz innych elementów konstrukcyjnych rozpoczętych a nieukończonych na dzień zawarcia umowy.
2. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszystkich robót budowlanych, pozostałych do wykonania wg stanu na dzień zawarcia umowy, zgodnie z projektem budowanym stanowiącym złącznik do decyzji Nr B.6740.1008.2011.KD z dnia 24 listopada 2011r.o pozwoleniu na budowę.
3. Wykonawca zobowiązany jest uzyskać na rzecz zamawiającego pozwolenia na użytkowanie zgodnie z obowiązkiem nałożonym w/w decyzja o pozwoleniu na budowę.
Dane charakteryzujące rozmiar budynku:
Powierzchnia zabudowy - 567,50m2
Powierzchnia użytkowa - 486,10m2
Powierzchnia całkowita - 567,50m2
Kubatura brutto - 3015,00m3
Budynek posiada wymiary 39,80x14,26m, parterowy bez podpiwniczenia oraz bez poddasza użytkowego.

Wymagania w stosunku do wykonania elementów architektonicznych budynku:
1. Fundamenty z betonu żwirowego zagłębione l,00mb poniżej poziomu gruntu rodzimego (dotychczas-fundamenty zostały wykonane).
2. Ściany zewnętrzne z gazobetonu gr. 25cm+ styropian 12cm. Ściany wewnętrzne grubości 24 i 12cm z gazobetonu. Przewody kominowe z cegły pełnej ceramicznej. (dotychczas-ściany konstrukcyjne wykonane do poziomu wieńców, ściany działowe i kominy rozpoczęte nieukończone.
3. Wieńce żelbetowe wylewane na budowie z betonu klasy C16-20. Nadproża prefabrykowane typu L - 19. Strop podwieszany z płyt gipsowych GICF. Nad tarasem wejściowym belka wieńcząca na słupach ø25cm.(dotychczas wykonane)
4. Dach drewniany z wiązarów kratowych deskowych o rozpiętości 14,26m wg projektu typowego EIC 7530. Pokrycie dachu blachą trapezowaną mocowaną do łat za pomocą wkrętów farmerskich.
5. Posadzki i podłogi z zaprawy cementowej wykończone płytkami ceramicznymi antypoślizgowymi typu /gres/ na zaprawie klejowej.(dotychczas wykonany podkład do poziomu izolacji przeciwwilgociowej)
6. Tynki wewnętrzne cementowo - wapienne kategorii III wykończone gładzią gipsową oraz płyty GKF na ruszcie metalowym.
7. Izolacje Ławy fundamentowe papa asfaltowa na lepiku asfaltowym. Przeciwwilgociowe podłóg papa termozgrzewalna. Termiczne - ściany styropian FS - 15 gr 12,0cm, strop podwieszany wełna mineralna 20 cm.
8. Stolarka - Drzwi zewnętrzne aluminiowe, wewnętrzne drewniane. Okna z tworzywa PCV. Całość wg wykazu stolarki.
9. Malowanie Ściany i sufity malowane farbami emulsyjnymi w kolorze białym ewentualnie jasnych pastelowych. W sanitariatach i pomieszczeniu porządkowym ściany wyłożone płytkami glazurowanymi do wysokości 2,0m. W zmywalni, kuchni i magazynie ściany w całości wyłożone płytkami glazurowanymi.
10. Obróbki blacharskie. Pasy pod rynnowe, fartuchy, wiatrówki i parapety zewnętrzne z blachy płaskiej gr. 0,5mm. Rynny i rury spustowe z tworzywa PCV. Kolor obróbek dobrany do koloru pokrycia.
11. Elewacja. Cienkowarstwowy tynk akrylowy na siatce z włókna szklanego. Cokół tynk mozaikowy lub wykładzina z płytek elewacyjnych.
Wymagania w stosunku do wykonania instalacji.
Obiekt wyposażyć należy w instalację wodną z sieci wiejskiej, kanalizacyjną wraz ze szczelnym zbiornikiem bezodpływowym, ogrzewanie z kotła gazowego kondensacyjnego oraz instalację elektryczną i wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej.

1. Instalacja grzewcza
Budynek ogrzewany będzie za pomocą ogrzewaczy gazowych naściennych o wydajności 4,2 i 2,5kW +/- 0,5kW oraz kurtyny powietrznej wiszącej o wydajności 4,5kW +/- 0,5kW zamontowanej w drzwiach wejściowych bez przedsionka.
Ogrzewacze te posiadać będą zamkniętą komorę spalania. Do spalania gazu pobierać będą powietrze z zewnątrz (system rura w rurze).

2. Instalacja wodno kanalizacyjna
Woda dostarczana będzie przyłączem z wodociągu wiejskiego. Średnio dobowe zużycie wody wynosi 1,50m3 na dobę. Woda dostarczana do budynku za pomocą przyłącza PE - 40 do zestawu wodomierzowego fi 25 umieszczonego w kotłowni. Wewnętrzną instalację wody zimnej wykonać rurami z polietylenu ułożonymi w posadzce. Rury prowadzone w posadzce oraz w bruzdach ściennych należy zabezpieczyć rurą osłonową Peschla. Ciepła woda przygotowywana będzie za pomocą przepływowych podgrzewaczy elektrycznych umieszczonych bezpośrednio przy odbiornikach Ścieki doprowadzone będą do szczelnego zbiornika ścieków o pojemności 8,00m3. Instalacja kanalizacji wewnętrznej z rur i kształtek PCV o średnicy od 50 do 160mm układanych ze spadkiem 3 i więcej%. Pion kanalizacyjny zakończyć wywiewką na dachu . Pod pionami montować rewizje.


3. Zbiornik na ścieki
Zbiornik bezodpływowy, do gromadzenia ścieków powstałych przy użytkowaniu projektowanego budynku świetlicy wiejskiej. Pojemność robocza zbiornika 8,00m3, z kręgów betonowych, dwukomorowy. Na wlocie ścieków wykonać trójnik fi 160. Odpowietrzenie zbiornika za pomocą wywiewki kanalizacyjnej wyprowadzonej 0,60 m nad poziom terenu. Przejścia przewodów oraz ściany i dno zbiornika muszą posiadać odpowiednią szczelność aby uniknąć przedostania się ścieków do gruntu. Ściany zewnętrzne zaizolować przeciwwilgociowo. W stropie obsadzić właz żeliwny o średnicy minimum 50cm.

4. Instalacja wentylacji
W salach świetlicowych i w kuchni wykonać instalację mechaniczną z dwoma aparatami nawiewno wywiewnymi o wydajności 4200 m3/h +/- 50 m3/h. W pozostałych pomieszczeniach wentylacja grawitacyjna wspomagana wentylatorami kanałowymi z opóźniaczem rozliczeniowym. Regulacja ilości powietrza odbywać się będzie poprzez regulatory obrotów silników centrali oraz przez wkręcanie i wykręcanie główek anemostatów. W pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną kratki wentylacji grawitacyjnej powinny mieć zamykaną żaluzję i podczas pracy wentylacji mechanicznej powinny być zamknięte.

5. Instalacje elektryczne.
Energia elektryczna z istniejącego przyłącza napowietrznego, ewentualnej wymiany przyłącza dokona dystrybutor energii elektrycznej. W budynku wykonać należy tablicę rozdzielczą z obwodami zasilającymi poszczególne urządzenia odbiorcze. Instalację oświetlenia oraz gniazd wtyczkowych wykonać jako podtynkową stosując przewody z żyłami miedzianymi oraz odpowiedni podtynkowy osprzęt instalacyjny. Instalację w stropie podwieszanym wykonać w rurach osłonowych. Zabezpieczenie przewodów przed skutkami zwarć i przeciążeń - wyłączniki samoczynne S300. W pomieszczeniach gospodarczych, łazienkach i na zewnątrz budynku stosować osprzęt hermetyczny.
W tablicy rozdzielczej zastosować wyłącznik różnicowo prądowy. Przewód PE oddzielony w całej instalacji wewnętrznej już od złącza pomiarowego. Pozwala to na podłączenie budynku do sieci pracującej w układzie TN-C-S . Od tego momentu instalacja 3 - fazowa powinna być wykonywana jako 5 - przewodowa oraz instalacja 1 - fazowa jako 3 - przewodowa. Należy także wykonać połączenia wyrównawcze w celu ograniczenia do wartości bezpiecznej napięć występujących pomiędzy różnymi częściami przewodzącymi. Do szyny głównej połączeń wyrównawczych należy połączyć metalowe rurociągi, metalowe obudowy oraz przewód ochronno neutralny. W łazienkach należy wykonać połączenia wyrównawcze miejscowe. Połączenia wykonać przewodem Dy 10mm2 łącząc z główną szyną uziemiającą dostępne części przewodzące (rurociągi, obudowy oraz przewód ochronny PE). Wykonać instalację piorunochronną. Wykonać zwody poziome niskie na dachu budynku z drutu stalowego fi 8mm. Natomiast uziom, wykonać z płaskownika stalowego Fe/Zn 25/5 mm jako otokowy ułożony w gruncie w odległości l,00m od lica ścian zewnętrznych budynku.

Integralną częścią niniejszego opisu przedmiotu zamówienia jest dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik do decyzji Nr B.6740.1008.2011.KD z dnia 24 listopada 2011r. o pozwoleniu na budowę.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w dodatku nr 1 w § 29 SIWZ

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 151839

Data publikacji: 2013-07-26

Nazwa: Gmina Krzywda

Ulica: ul. Żelechowska 24B

Numer domu: 24B

Miejscowość: Krzywda

Kod pocztowy: 21-470

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 025 7551006

Numer faxu: 025 7551061

Adres strony internetowej: www.ugkrzywda.bip.lubelskie.pl

Regon: 71158241100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
ŚWIETLICA WIEJSKA MIEJSCEM INTEGRACJI SPOŁECZNOŚCI I PROMOCJI LOKALNYCH PRODUKTÓW

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Zakres niniejszego postępowania obejmuje wykonanie przedsięwzięcia pod nazwą:

ŚWIETLICA WIEJSKA MIEJSCEM INTEGRACJI SPOŁECZNOŚCI
I PROMOCJI LOKALNYCH PRODUKTÓW

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, których ogólny zakres obejmuje wzniesienie budynku, w tym wykonanie robót konstrukcyjnych, wykonanie budowlanych robót instalacyjnych instalacji elektrycznych, wodnokanalizacyjnych, ogrzewania oraz robót wykończeniowych budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Fiukówka gm. Krzywda, pow. łukowski, woj. lubelskie.

Roboty objęte niniejszą specyfikacją są to roboty oznaczone kodem, zgodnie z rozporządzeniem w sprawie Wspólnego Słownika Zamówień[CPV], ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) nr 213/2008 z dnia 28 listopada 2007 r.:
45 20 00 00-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów
budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45 21 00 00-2 - Roboty w zakresie budynków
45 26 00 00-7 Roboty budowlane w zakresie pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne
45 30 00 00-0 - Roboty instalacyjne w budynkach.
45 31 00 00-3 - Roboty w zakresie instalacyjne elektryczne.
45 31 10 00-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych.
45 33 00 00-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne.
45 40 00 00-7 -Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45 42 00 00-7 - Robot w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45 43 00 00-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45 44 00 00-3 - Roboty malarskie i szklarskie


Wykonawca w ramach zamówienia zobowiązany jest:
1. Z uwagi, że wznoszenie budynku świetlicy wiejskiej zostało rozpoczęte przed wszczęciem tego postępowania Wykonawca zobowiązany jest do ukończenia ścian konstrukcyjnych, ścian działowych, kominów, oraz innych elementów konstrukcyjnych rozpoczętych a nieukończonych na dzień zawarcia umowy.
2. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszystkich robót budowlanych, pozostałych do wykonania wg stanu na dzień zawarcia umowy, zgodnie z projektem budowanym stanowiącym złącznik do decyzji Nr B.6740.1008.2011.KD z dnia 24 listopada 2011r.o pozwoleniu na budowę.
3. Wykonawca zobowiązany jest uzyskać na rzecz zamawiającego pozwolenia na użytkowanie zgodnie z obowiązkiem nałożonym w/w decyzja o pozwoleniu na budowę.
Dane charakteryzujące rozmiar budynku:
Powierzchnia zabudowy - 567,50m2
Powierzchnia użytkowa - 486,10m2
Powierzchnia całkowita - 567,50m2
Kubatura brutto - 3015,00m3
Budynek posiada wymiary 39,80x14,26m, parterowy bez podpiwniczenia oraz bez poddasza użytkowego.

Wymagania w stosunku do wykonania elementów architektonicznych budynku:
1. Fundamenty z betonu żwirowego zagłębione l,00mb poniżej poziomu gruntu rodzimego (dotychczas-fundamenty zostały wykonane).
2. Ściany zewnętrzne z gazobetonu gr. 25cm+ styropian 12cm. Ściany wewnętrzne grubości 24 i 12cm z gazobetonu. Przewody kominowe z cegły pełnej ceramicznej. (dotychczas-ściany konstrukcyjne wykonane do poziomu wieńców, ściany działowe i kominy rozpoczęte nieukończone.
3. Wieńce żelbetowe wylewane na budowie z betonu klasy C16-20. Nadproża prefabrykowane typu L - 19. Strop podwieszany z płyt gipsowych GICF. Nad tarasem wejściowym belka wieńcząca na słupach ø25cm.(dotychczas wykonane)
4. Dach drewniany z wiązarów kratowych deskowych o rozpiętości 14,26m wg projektu typowego EIC 7530. Pokrycie dachu blachą trapezowaną mocowaną do łat za pomocą wkrętów farmerskich.
5. Posadzki i podłogi z zaprawy cementowej wykończone płytkami ceramicznymi antypoślizgowymi typu /gres/ na zaprawie klejowej.(dotychczas wykonany podkład do poziomu izolacji przeciwwilgociowej)
6. Tynki wewnętrzne cementowo - wapienne kategorii III wykończone gładzią gipsową oraz płyty GKF na ruszcie metalowym.
7. Izolacje Ławy fundamentowe papa asfaltowa na lepiku asfaltowym. Przeciwwilgociowe podłóg papa termozgrzewalna. Termiczne - ściany styropian FS - 15 gr 12,0cm, strop podwieszany wełna mineralna 20 cm.
8. Stolarka - Drzwi zewnętrzne aluminiowe, wewnętrzne drewniane. Okna z tworzywa PCV. Całość wg wykazu stolarki.
9. Malowanie Ściany i sufity malowane farbami emulsyjnymi w kolorze białym ewentualnie jasnych pastelowych. W sanitariatach i pomieszczeniu porządkowym ściany wyłożone płytkami glazurowanymi do wysokości 2,0m. W zmywalni, kuchni i magazynie ściany w całości wyłożone płytkami glazurowanymi.
10. Obróbki blacharskie. Pasy pod rynnowe, fartuchy, wiatrówki i parapety zewnętrzne z blachy płaskiej gr. 0,5mm. Rynny i rury spustowe z tworzywa PCV. Kolor obróbek dobrany do koloru pokrycia.
11. Elewacja. Cienkowarstwowy tynk akrylowy na siatce z włókna szklanego. Cokół tynk mozaikowy lub wykładzina z płytek elewacyjnych.
Wymagania w stosunku do wykonania instalacji.
Obiekt wyposażyć należy w instalację wodną z sieci wiejskiej, kanalizacyjną wraz ze szczelnym zbiornikiem bezodpływowym, ogrzewanie z kotła gazowego kondensacyjnego oraz instalację elektryczną i wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej.

1. Instalacja grzewcza
Budynek ogrzewany będzie za pomocą ogrzewaczy gazowych naściennych o wydajności 4,2 i 2,5kW +/- 0,5kW oraz kurtyny powietrznej wiszącej o wydajności 4,5kW +/- 0,5kW zamontowanej w drzwiach wejściowych bez przedsionka.
Ogrzewacze te posiadać będą zamkniętą komorę spalania. Do spalania gazu pobierać będą powietrze z zewnątrz (system rura w rurze).

2. Instalacja wodno kanalizacyjna
Woda dostarczana będzie przyłączem z wodociągu wiejskiego. Średnio dobowe zużycie wody wynosi 1,50m3 na dobę. Woda dostarczana do budynku za pomocą przyłącza PE - 40 do zestawu wodomierzowego fi 25 umieszczonego w kotłowni. Wewnętrzną instalację wody zimnej wykonać rurami z polietylenu ułożonymi w posadzce. Rury prowadzone w posadzce oraz w bruzdach ściennych należy zabezpieczyć rurą osłonową Peschla. Ciepła woda przygotowywana będzie za pomocą przepływowych podgrzewaczy elektrycznych umieszczonych bezpośrednio przy odbiornikach Ścieki doprowadzone będą do szczelnego zbiornika ścieków o pojemności 8,00m3. Instalacja kanalizacji wewnętrznej z rur i kształtek PCV o średnicy od 50 do 160mm układanych ze spadkiem 3 i więcej%. Pion kanalizacyjny zakończyć wywiewką na dachu . Pod pionami montować rewizje.


3. Zbiornik na ścieki
Zbiornik bezodpływowy, do gromadzenia ścieków powstałych przy użytkowaniu projektowanego budynku świetlicy wiejskiej. Pojemność robocza zbiornika 8,00m3, z kręgów betonowych, dwukomorowy. Na wlocie ścieków wykonać trójnik fi 160. Odpowietrzenie zbiornika za pomocą wywiewki kanalizacyjnej wyprowadzonej 0,60 m nad poziom terenu. Przejścia przewodów oraz ściany i dno zbiornika muszą posiadać odpowiednią szczelność aby uniknąć przedostania się ścieków do gruntu. Ściany zewnętrzne zaizolować przeciwwilgociowo. W stropie obsadzić właz żeliwny o średnicy minimum 50cm.

4. Instalacja wentylacji
W salach świetlicowych i w kuchni wykonać instalację mechaniczną z dwoma aparatami nawiewno wywiewnymi o wydajności 4200 m3/h +/- 50 m3/h. W pozostałych pomieszczeniach wentylacja grawitacyjna wspomagana wentylatorami kanałowymi z opóźniaczem rozliczeniowym. Regulacja ilości powietrza odbywać się będzie poprzez regulatory obrotów silników centrali oraz przez wkręcanie i wykręcanie główek anemostatów. W pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną kratki wentylacji grawitacyjnej powinny mieć zamykaną żaluzję i podczas pracy wentylacji mechanicznej powinny być zamknięte.

5. Instalacje elektryczne.
Energia elektryczna z istniejącego przyłącza napowietrznego, ewentualnej wymiany przyłącza dokona dystrybutor energii elektrycznej. W budynku wykonać należy tablicę rozdzielczą z obwodami zasilającymi poszczególne urządzenia odbiorcze. Instalację oświetlenia oraz gniazd wtyczkowych wykonać jako podtynkową stosując przewody z żyłami miedzianymi oraz odpowiedni podtynkowy osprzęt instalacyjny. Instalację w stropie podwieszanym wykonać w rurach osłonowych. Zabezpieczenie przewodów przed skutkami zwarć i przeciążeń - wyłączniki samoczynne S300. W pomieszczeniach gospodarczych, łazienkach i na zewnątrz budynku stosować osprzęt hermetyczny.
W tablicy rozdzielczej zastosować wyłącznik różnicowo prądowy. Przewód PE oddzielony w całej instalacji wewnętrznej już od złącza pomiarowego. Pozwala to na podłączenie budynku do sieci pracującej w układzie TN-C-S . Od tego momentu instalacja 3 - fazowa powinna być wykonywana jako 5 - przewodowa oraz instalacja 1 - fazowa jako 3 - przewodowa. Należy także wykonać połączenia wyrównawcze w celu ograniczenia do wartości bezpiecznej napięć występujących pomiędzy różnymi częściami przewodzącymi. Do szyny głównej połączeń wyrównawczych należy połączyć metalowe rurociągi, metalowe obudowy oraz przewód ochronno neutralny. W łazienkach należy wykonać połączenia wyrównawcze miejscowe. Połączenia wykonać przewodem Dy 10mm2 łącząc z główną szyną uziemiającą dostępne części przewodzące (rurociągi, obudowy oraz przewód ochronny PE). Wykonać instalację piorunochronną. Wykonać zwody poziome niskie na dachu budynku z drutu stalowego fi 8mm. Natomiast uziom, wykonać z płaskownika stalowego Fe/Zn 25/5 mm jako otokowy ułożony w gruncie w odległości l,00m od lica ścian zewnętrznych budynku.

Integralną częścią niniejszego opisu przedmiotu zamówienia jest dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik do decyzji Nr B.6740.1008.2011.KD z dnia 24 listopada 2011r. o pozwoleniu na budowę.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w dodatku nr 1 w § 29 SIWZ

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Informacja na temat wadium:
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 10 000 PLN (słownie: dziesięć tysięcy PLN).
2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu do składania ofert.
3. Wadium może być wniesione w:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej,
z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Z 2007r.
Nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy:
Nr BS Krzywda 89 9203 0002 0000 1238 2000 0060;
z dopiskiem: Wadium- Świetlica wiejska miejscem integracji społeczności i promocji lokalnych produktów.
5. Pieniądze wnoszone tytułem wadium muszą zostać zaksięgowane na rachunku bankowym zamawiającego przed terminem składania ofert. Do oferty należy dołączyć kserokopię polecenia przelewu poświadczoną przez wykonawcę za zgodność z oryginałem.
6. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i powinna zawierać następujące elementy:
1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielającej gwarancji) oraz wskazania ich siedzib i daty zawarcia umowy;
2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją;
3) kwotę gwarancji;
4) termin ważności gwarancji;
5) nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązania gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w przypadku gdy Wykonawca, którego ofertę wybrano:
- odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie;
- nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
- zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;
- w odpowiedzi na wezwanie o którym mowa w art. 26 ust. 3 Pzp nie złożył dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
7. Postanowienia ust. 6 stosuje się również do poręczeń, określonych w ust. 3 pkt 2 i 5.
8. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż w pieniądzu należy złożyć oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w ofercie. Wykonawca załącza do oferty oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w sposób uniemożliwiający jego zaginięcie, pozwalający jednak na jego zwrot bez dekompletowania oferty - oryginał nie może być na trwale zespolony z ofertą.
9. Wadium wnoszone w formie niepieniężnej powinno zachować ważność od dnia składania ofert do upływu terminu związania ofertą.
10. Wyklucza się z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, którego oferta nie będzie zabezpieczona wymienioną wyżej formą wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3 Pzp, albo jeżeli wykonawca nie zgodzi się na przedłużenie okresu związania ofertą.
11. Zamawiający dokona zwrotu wadium zgodnie z warunkami określonymi w art. 46 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami w sytuacjach określonych w art. 46 ust. 4a i ust.5 ustawy Prawo Zamówień Publicznych

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że był wykonawcą robót budowlanych polegających na wykonaniu co najmniej jednego budynku o kubaturze co najmniej 3000m3, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, oraz wykaże, że roboty te zostały wykonane w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że dysponuje min.
- jedną osobą uprawnioną do pełnienia funkcji kierownika budowy w specjalności konstrukcyjno-budowlanej
- jedną osobą uprawnioną do kierowania robotami budowlanym w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych wodociągowych i kanalizacyjnej;
- jedną osobą uprawnioną do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten zostanie spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej w wysokości minimalnej 1 000 000,00 zł;

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w
stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru oferty na
warunkach określonych w postanowieniach załączonych do SIWZ wzór Umowy.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy, w przypadku, gdy
nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym
wpływ na realizację przedmiotu umowy.
3. Konieczności zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy z przyczyn
niezawinionych przez strony nie może spowodować zmiany ceny wynikającej z
oferty, na podstawie której był dokonany wybór Wykonawcy.
4. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w przypadku
zaistnienia siły wyższej (powódź, pożar, zamieszki, strajki, ataki
terrorystyczne, przerwy w dostawie energii elektrycznej) mającej wpływ na
realizację umowy.
5. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie w
przypadkach przewidzianych ustawą oraz postanowieniami niniejszej
specyfikacji istotnych warunków zamówienia, za zgodą obu Stron wyrażoną na
piśmie w formie aneksu do umowy, pod rygorem nieważności takiej zmiany.
6. Ogólne warunki umowy określone są w projekcie umowy (§ 30. SIWZ)

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ugkrzywda.bip.lubelskie.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Pobrać bezpłatnie ze strony internetowej www.ugkrzywda.bip.lubelskie.pl lub wykupić w Urzędzie Gminy w Krzywdzie, ul. Żelechowska 24B, 21-470 Krzywda w godz. od 8:00 do 16:00, cena: 50,00 PLN

Data składania wniosków, ofert: 12/08/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:15

Miejsce składania:
Urząd Gminy Krzywda, ul. Żelechowska 24 B, 21-470 Krzywda - Pokój Nr 3 (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zamówienie dofinansowywane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 Działanie: Odnowa i rozwój wsi.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452100002 (Roboty budowlane w zakresie budynków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452600007 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453110000 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454200007 (Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
454400003 (Roboty malarskie i szklarskie)

Data zakończenia: 31/05/2014

Podobne przetargi

223359 / 2010-08-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Zamość - Zamość (lubelskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Roboty uzupełniające w pawilonie wielkich drapieżników zamojskiego Ogrodu Zoologicznego, polegające na wykonaniu dodatkowej aranżacji wnętrz w sąsiedztwie terrariów i akwariów.

377446 / 2013-09-17 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Kamionce - Kamionka (lubelskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przebudowa drogi gminnej nr 103275L w miejscowości Siedliska oraz przebudowa drogi gminnej KDG na działce nr 848 w miejscowości Kozłówka, gmina Kamionka

213755 / 2010-08-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Zamość - Zamość (lubelskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Roboty uzupełniające w pawilonie wielkich drapieżników zamojskiego Ogrodu Zoologicznego, polegające na wykonaniu dodatkowej aranżacji wnętrz w sąsiedztwie terrariów i akwariów.

43302 / 2011-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Gościeradów - Gościeradów (lubelskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
adaptacja i wyposażenie remizy OSP w Marynopolu na świetlicę wiejską oraz remont i wyposażenie Domu Ludowego w Liśniku Dużym-Kolonia

205174 / 2013-05-27 - Inny: gminna jednostka budżetowa

ZarzÄ…d Transportu Miejskiego w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
PROJEKT, WYKONANIE, DOSTAWA, MONTAŻ, ROZBUDOWA I PRZENIESIENIE 2 PUNKTÓW SPRZEDAŻY BILETÓW (KIOSKÓW) WRAZ Z NIEZBĘDNĄ INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ