Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

78916 / 2012-03-14 - Administracja samorzÄ…dowa / Burmistrz Gminy Kozienice (Kozienice)

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Janików

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi na odcinku długości 427 m obejmująca wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni bitumicznej, przebudowę i budowę zjazdów, budowę kanalizacji deszczowej i przebudowę sieci telekomunikacyjnej. Zadanie będzie realizowane w oparciu o dokumentację projektową przebudowy drogi gminnej w m. Janików (br. drogowa, sanitarna, teletechniczna, stała organizacja ruchu), zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej z uwzględnieniem wymagań określonych w szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz z zachowaniem warunków określonych w siwz.

Zakres robót:
1.Parametry techniczne drogi:
- klasa drogi D,
- przekrój uliczny,
- kategoria ruchu KR1,
- prędkość projektowa 30 km/h,
- droga dwupasmowa, dwukierunkowa, jednojezdniowa,
- szerokość jezdni 5,0 m
2.Roboty drogowe, w tym:
2.1. Roboty rozbiórkowe - rozbiórka drogi o nawierzchni bitumicznej i z bloczków betonowych na włączeniu do drogi powiatowej, nad projektowanym kanałem deszczowym, w miejscach demontażu istniejących studni telekomunikacyjnych, tam gdzie po przebudowie nie będzie już drogi oraz rozbiórka zjazdów o nawierzchni betonowej i z kostki brukowej. Wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórki w zakresie i na koszt Wykonawcy.
2.2. Roboty ziemne - wykonanie koryta pod lokalne poszerzenie jezdni oraz regulacja korony drogi.
2.3 Konstrukcja nawierzchni:
Na istniejącej nawierzchni z bloczków betonowych należy wykonać:
- warstwę ścieralną z betonu asfaltowego grubości 5 cm,
- warstwę wiążącą z betonu asfaltowego grubości 7 cm w tym skropienie nawierzchni emulsją,
- warstwa wyrównawczą z betonu asfaltowego w tym skropienie nawierzchni emulsją.
Na poszerzeniach oraz w miejscach, które wymagać będą rozbiórki istniejącej nawierzchni (wlot do drogi powiatowej, nad projektowanym kanałem deszczowym, w miejscach rozbiórki istniejących studni teletechnicznych konstrukcję jezdni wykonać:
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego grubości 5 cm,
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego grubości 7 cm w tym skropienie nawierzchni emulsją,
- podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie grubości 20 cm w tym skropienie nawierzchni emulsją.
Jezdnia z obu stron ograniczona krawężnikami betonowymi 15x30x100 ustawionymi na ławie betonowej
z oporem. Wzdłuż krawężnika należy wykonać ściek betonowy z bloczków 20x14x40cm ułożonych na ławie betonowej, którą należy wykonać jako wspólną dla krawężnika i ścieku. Szerokość ścieku betonowego wynosi 20 cm i wliczana jest w szerokość jezdni. W kilometrze 0+003 należy wykonać ściek z betonowych, prefabrykowanych elementów korytkowych 60x15x50cm ustawionych na podsypce cementowo-piaskowej grubości 5 cm, którego zadaniem jest odprowadzenie wody z drogi do rowu otwartego zlokalizowanego wzdłuż drogi powiatowej. Rów należy wyregulować i podczyścić na długości ok. 30m.
Ze względu na brak przejezdności drogi na jej końcu przy torach kolejowych należy wykonać plac do zawracania.
2.4 Zjazdy:
Zjazdy należy wykonać w miejscu istniejących bram i zjazdów. Szerokość zjazdów do działek należy dostosować do szerokości bram, natomiast na działki niezabudowane zjazdy wykonać o szerokości 4,5 m.
Konstrukcja zjazdów:
- kostka betonowa brukowa szara gr. 8 cm,
- podsypka cementowo-piaskowa gr. 3 cm,
- podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem Rm 5 MPa gr. 15 cm.
Zjazdy ograniczone obrzeżami betonowymi 8x30x100cm na podsypce cementowo-piaskowej grubości 5 cm.
Krawężnik na zjazdach należy zaniżyć tak aby jego światło wynosiło 3 cm w stosunku do wysokości ścieku
betonowego. Istniejące zjazdy o nawierzchni z kostki betonowej należy rozebrać i ułożyć od nowa na podsypce cementowo-piaskowej dowiązując go wysokościowo do rzędnych krawędzi jezdni. Jako warstwę wyrównawczą zastosować grunt stabilizowany cementem Rm 5 MPa.

3.Odwodnienie
Roboty montażowe:
- kanał deszczowy z rur PVC SN8 DN 315 ze ścianką litą łączonych na uszczelki gumowe,
- przykanaliki z rur PVC SN8 DN 200 ze ścianką litą łączonych na uszczelki gumowe,
- studnie rewizyjne z kręgów betonowych DN 1000. Studnie należy przykryć płytą nastudzienną żelbetową osadzoną na pierścieniu odciążającym żelbetowym i wyposażyć we włazy żeliwne typu ciężkiego.
- wpusty deszczowe uliczne żeliwne uchylne osadzone na studzienkach betonowych DN 500 wraz
z osadnikami. Kraty wpustów ulicznych ze stalowym osadnikiem na zanieczyszczenia stałe, zamykane. Wpusty deszczowe osadzone na żelbetowym pierścieniu odciążającym i przykryte prefabrykowaną betonową płytą.
Droga odwadniana będzie poprzez wpusty drogowe zlokalizowane po obu stronach jezdni do projektowanej kanalizacji deszczowej. Kanał zostanie włączony do istniejącej kanalizacji deszczowej zlokalizowanej w pasie drogi krajowej nr 48 poprzez wykonanie przecisku pod torami kolejowymi. W miejscu przejścia kanalizacji deszczowej pod torami kolejowymi należy wykonać komorę startową i odbiorczą i wykonać przecisk rurą stalową średnicy 500mm. Komory należy zlokalizować poza terenem własności PKP. Po zakończeniu robót Wykonawca uporządkuje pas drogowy drogi krajowej nr 48 na szerokości i długości wynikającej
z wykonywanych robót i przekaże go protokólarnie do GDDKiA. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia drogi Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt do przywrócenia elementów pasa drogowego drogi krajowej do stanu pierwotnego.
Przed przystąpieniem do robót Wykonawca zobowiązany jest uzyskać zgodę na wejście w teren PKP S.A.
W obrębie dz. Nr 791 stanowiącej własność PKP trasa kanalizacji deszczowej krzyżuje się z istniejącym kablem telekomunikacyjnym stanowiącym własność Spółki TK Telekom. Przed rozpoczęciem robót ziemnych Wykonawca ma obowiązek zlecić do w/w Spółki wytyczenie trasy kabla, ustalenie głębokości jego ułożenia oraz nadzór. Prace ziemne w rejonie skrzyżowania prowadzić pod zleconym nadzorem przedstawiciela Spółki TK Telekom. Wszelkie straty spowodowane awarią kabla podczas robót (zerwanie, uszkodzenia, kradzież, koszty usunięcia awarii, koszty odszkodowań na rzecz klientów Spółki TK telekom za przerwy w łączności) ponosi Wykonawca robót.

4.Zieleń
Wzdłuż krawężnika, pomiędzy jezdnią a istniejącymi ogrodzeniami należy wykonać trawniki. Do obsiania należy użyć nasion traw odpornych na warunki miejskie zalecane stosowanie hydrosiewu.

5. Przebudowa kanalizacji telekomunikacyjnej:
- przebudowa kanalizacji telekomunikacyjnej 1 otworowej (własność TP.S.A). Kanalizację należy wykonać
z rur PCW 110 oraz wybudować studnie kablowe rozdzielcze. Przyłącza abonenckie należy wykonać z rur HDPE 40,
- przebudowa kabli miedzianych (własność TP S.A.).
- przebudowa kabli TV (własność Promontel Sp. z o.o.)
Roboty montażowe muszą być prowadzone przez firmę specjalizującą się w robotach teletechnicznych, która posiada udokumentowane doświadczenie w budownictwie telekomunikacyjnym. Szczegółową specyfikę urządzeń i kabli TV należy uzgodnić w siedzibie Promontel Sp z o.o przed rozpoczęciem robót. Przełączenia kabli należy zorganizować tak, aby przerwy w pracy sieci były jak najkrótsze
Przed przystąpieniem do robót Wykonawca ma obowiązek pisemnie wystąpić z 30 dniowym wyprzedzeniem o wyznaczenie upoważnionego przedstawiciela TP S.A.(sieć telekomunikacyjna) i Promontel Sp. z o.o. (sieć telewizji kablowej) celem dokonania uzgodnień formalnych wykonania robót i sprawowania nadzoru nad prowadzonymi robotami i ochroną sieci telekomunikacyjnej i sieci telewizji kablowej. Wykonane prace podlegają odbiorowi branżowemu.

6. Zabezpieczenie sieci infrastruktury technicznej
Istniejące studnie kanalizacji sanitarnej należy wyregulować wysokościowo do projektowanych rzędnych. Studnie należy przykryć płytą żelbetową osadzoną na żelbetowym pierścieniu odciążającym i wyposażyć we włazy żeliwne typu ciężkiego.
Przed rozpoczęciem robót ziemnych dokonać sprawdzenia rzędnych posadowienia przewodów infrastruktury technicznej. Prace ziemne w pobliżu urządzeń należy wykonywać ręcznie pod nadzorem pracowników wyznaczonych przez właścicieli sieci. W razie konieczności należy dokonać regulacji wysokościowej urządzeń infrastruktury technicznej i zamontować rury osłonowe zgodnie z zaleceniami dysponentów sieci.
Prace w obrębie sieci gazowej należy prowadzić zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez MOZG Radom. W przypadku stwierdzenia w czasie przebudowy drogi konieczności wykonania dodatkowych prac zabezpieczających sieć gazową Wykonawca zleci odpłatne wykonanie tych prac do Rejonu Dystrybucji Gazu w Pionkach.

7.Organizacja ruchu:
- tymczasowa na czas prowadzenia robót - Wykonawca opracuje projekt czasowej organizacji ruchu wraz
z uzyskaniem wymaganych zezwoleń, w tym zajęcie pasa drogowego drogi gminnej, powiatowej i krajowej oraz dokona oznakowania na czas prowadzenia robót zgodnie z przepisami. Wykonawca nie ponosi kosztów z tytułu zajęcia pasa drogowego drogi gminnej i powiatowej w związku z realizacją zamówienia. Pozostałe koszty związane z tymczasową organizacją ruchu, w tym zajecie pasa drogi krajowej nr 48, obciążają Wykonawcę. Opłaty wynikające z tytułu umieszczenia urządzeń w pasie drogowym drogi krajowej ponosi Zamawiający.
- stała organizacja ruchu zgodnie z projektem organizacji ruchu: oznakowanie pionowe - montaż nowych słupków i znaków drogowych. Znaki z licem z folii odblaskowej II generacji.

8. Dodatkowe warunki wykonawcze
Do Wykonawcy należy:
- wykonanie niezbędnych pomiarów, prób i badań w zakresie wykonywanych robót,
- wytyczenie, bieżąca obsługa i geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza obiekt. Wykonawca przekaże Zamawiającemu 5 szt. powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej wraz z zestawieniem ilościowym wykonanych robót ( tj. powierzchni jezdni i zjazdów, długości sieci, ilości studni).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 78916

Data publikacji: 2012-03-14

Nazwa: Burmistrz Gminy Kozienice

Ulica: ul. Parkowa 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Kozienice

Kod pocztowy: 26-900

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 048 6117100

Numer faxu: 048 6142048

Adres strony internetowej: www.kozienice.pl

Regon: 00052374900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Janików

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi na odcinku długości 427 m obejmująca wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni bitumicznej, przebudowę i budowę zjazdów, budowę kanalizacji deszczowej i przebudowę sieci telekomunikacyjnej. Zadanie będzie realizowane w oparciu o dokumentację projektową przebudowy drogi gminnej w m. Janików (br. drogowa, sanitarna, teletechniczna, stała organizacja ruchu), zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej z uwzględnieniem wymagań określonych w szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz z zachowaniem warunków określonych w siwz.

Zakres robót:
1.Parametry techniczne drogi:
- klasa drogi D,
- przekrój uliczny,
- kategoria ruchu KR1,
- prędkość projektowa 30 km/h,
- droga dwupasmowa, dwukierunkowa, jednojezdniowa,
- szerokość jezdni 5,0 m
2.Roboty drogowe, w tym:
2.1. Roboty rozbiórkowe - rozbiórka drogi o nawierzchni bitumicznej i z bloczków betonowych na włączeniu do drogi powiatowej, nad projektowanym kanałem deszczowym, w miejscach demontażu istniejących studni telekomunikacyjnych, tam gdzie po przebudowie nie będzie już drogi oraz rozbiórka zjazdów o nawierzchni betonowej i z kostki brukowej. Wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórki w zakresie i na koszt Wykonawcy.
2.2. Roboty ziemne - wykonanie koryta pod lokalne poszerzenie jezdni oraz regulacja korony drogi.
2.3 Konstrukcja nawierzchni:
Na istniejącej nawierzchni z bloczków betonowych należy wykonać:
- warstwę ścieralną z betonu asfaltowego grubości 5 cm,
- warstwę wiążącą z betonu asfaltowego grubości 7 cm w tym skropienie nawierzchni emulsją,
- warstwa wyrównawczą z betonu asfaltowego w tym skropienie nawierzchni emulsją.
Na poszerzeniach oraz w miejscach, które wymagać będą rozbiórki istniejącej nawierzchni (wlot do drogi powiatowej, nad projektowanym kanałem deszczowym, w miejscach rozbiórki istniejących studni teletechnicznych konstrukcję jezdni wykonać:
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego grubości 5 cm,
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego grubości 7 cm w tym skropienie nawierzchni emulsją,
- podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie grubości 20 cm w tym skropienie nawierzchni emulsją.
Jezdnia z obu stron ograniczona krawężnikami betonowymi 15x30x100 ustawionymi na ławie betonowej
z oporem. Wzdłuż krawężnika należy wykonać ściek betonowy z bloczków 20x14x40cm ułożonych na ławie betonowej, którą należy wykonać jako wspólną dla krawężnika i ścieku. Szerokość ścieku betonowego wynosi 20 cm i wliczana jest w szerokość jezdni. W kilometrze 0+003 należy wykonać ściek z betonowych, prefabrykowanych elementów korytkowych 60x15x50cm ustawionych na podsypce cementowo-piaskowej grubości 5 cm, którego zadaniem jest odprowadzenie wody z drogi do rowu otwartego zlokalizowanego wzdłuż drogi powiatowej. Rów należy wyregulować i podczyścić na długości ok. 30m.
Ze względu na brak przejezdności drogi na jej końcu przy torach kolejowych należy wykonać plac do zawracania.
2.4 Zjazdy:
Zjazdy należy wykonać w miejscu istniejących bram i zjazdów. Szerokość zjazdów do działek należy dostosować do szerokości bram, natomiast na działki niezabudowane zjazdy wykonać o szerokości 4,5 m.
Konstrukcja zjazdów:
- kostka betonowa brukowa szara gr. 8 cm,
- podsypka cementowo-piaskowa gr. 3 cm,
- podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem Rm 5 MPa gr. 15 cm.
Zjazdy ograniczone obrzeżami betonowymi 8x30x100cm na podsypce cementowo-piaskowej grubości 5 cm.
Krawężnik na zjazdach należy zaniżyć tak aby jego światło wynosiło 3 cm w stosunku do wysokości ścieku
betonowego. Istniejące zjazdy o nawierzchni z kostki betonowej należy rozebrać i ułożyć od nowa na podsypce cementowo-piaskowej dowiązując go wysokościowo do rzędnych krawędzi jezdni. Jako warstwę wyrównawczą zastosować grunt stabilizowany cementem Rm 5 MPa.

3.Odwodnienie
Roboty montażowe:
- kanał deszczowy z rur PVC SN8 DN 315 ze ścianką litą łączonych na uszczelki gumowe,
- przykanaliki z rur PVC SN8 DN 200 ze ścianką litą łączonych na uszczelki gumowe,
- studnie rewizyjne z kręgów betonowych DN 1000. Studnie należy przykryć płytą nastudzienną żelbetową osadzoną na pierścieniu odciążającym żelbetowym i wyposażyć we włazy żeliwne typu ciężkiego.
- wpusty deszczowe uliczne żeliwne uchylne osadzone na studzienkach betonowych DN 500 wraz
z osadnikami. Kraty wpustów ulicznych ze stalowym osadnikiem na zanieczyszczenia stałe, zamykane. Wpusty deszczowe osadzone na żelbetowym pierścieniu odciążającym i przykryte prefabrykowaną betonową płytą.
Droga odwadniana będzie poprzez wpusty drogowe zlokalizowane po obu stronach jezdni do projektowanej kanalizacji deszczowej. Kanał zostanie włączony do istniejącej kanalizacji deszczowej zlokalizowanej w pasie drogi krajowej nr 48 poprzez wykonanie przecisku pod torami kolejowymi. W miejscu przejścia kanalizacji deszczowej pod torami kolejowymi należy wykonać komorę startową i odbiorczą i wykonać przecisk rurą stalową średnicy 500mm. Komory należy zlokalizować poza terenem własności PKP. Po zakończeniu robót Wykonawca uporządkuje pas drogowy drogi krajowej nr 48 na szerokości i długości wynikającej
z wykonywanych robót i przekaże go protokólarnie do GDDKiA. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia drogi Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt do przywrócenia elementów pasa drogowego drogi krajowej do stanu pierwotnego.
Przed przystąpieniem do robót Wykonawca zobowiązany jest uzyskać zgodę na wejście w teren PKP S.A.
W obrębie dz. Nr 791 stanowiącej własność PKP trasa kanalizacji deszczowej krzyżuje się z istniejącym kablem telekomunikacyjnym stanowiącym własność Spółki TK Telekom. Przed rozpoczęciem robót ziemnych Wykonawca ma obowiązek zlecić do w/w Spółki wytyczenie trasy kabla, ustalenie głębokości jego ułożenia oraz nadzór. Prace ziemne w rejonie skrzyżowania prowadzić pod zleconym nadzorem przedstawiciela Spółki TK Telekom. Wszelkie straty spowodowane awarią kabla podczas robót (zerwanie, uszkodzenia, kradzież, koszty usunięcia awarii, koszty odszkodowań na rzecz klientów Spółki TK telekom za przerwy w łączności) ponosi Wykonawca robót.

4.Zieleń
Wzdłuż krawężnika, pomiędzy jezdnią a istniejącymi ogrodzeniami należy wykonać trawniki. Do obsiania należy użyć nasion traw odpornych na warunki miejskie zalecane stosowanie hydrosiewu.

5. Przebudowa kanalizacji telekomunikacyjnej:
- przebudowa kanalizacji telekomunikacyjnej 1 otworowej (własność TP.S.A). Kanalizację należy wykonać
z rur PCW 110 oraz wybudować studnie kablowe rozdzielcze. Przyłącza abonenckie należy wykonać z rur HDPE 40,
- przebudowa kabli miedzianych (własność TP S.A.).
- przebudowa kabli TV (własność Promontel Sp. z o.o.)
Roboty montażowe muszą być prowadzone przez firmę specjalizującą się w robotach teletechnicznych, która posiada udokumentowane doświadczenie w budownictwie telekomunikacyjnym. Szczegółową specyfikę urządzeń i kabli TV należy uzgodnić w siedzibie Promontel Sp z o.o przed rozpoczęciem robót. Przełączenia kabli należy zorganizować tak, aby przerwy w pracy sieci były jak najkrótsze
Przed przystąpieniem do robót Wykonawca ma obowiązek pisemnie wystąpić z 30 dniowym wyprzedzeniem o wyznaczenie upoważnionego przedstawiciela TP S.A.(sieć telekomunikacyjna) i Promontel Sp. z o.o. (sieć telewizji kablowej) celem dokonania uzgodnień formalnych wykonania robót i sprawowania nadzoru nad prowadzonymi robotami i ochroną sieci telekomunikacyjnej i sieci telewizji kablowej. Wykonane prace podlegają odbiorowi branżowemu.

6. Zabezpieczenie sieci infrastruktury technicznej
Istniejące studnie kanalizacji sanitarnej należy wyregulować wysokościowo do projektowanych rzędnych. Studnie należy przykryć płytą żelbetową osadzoną na żelbetowym pierścieniu odciążającym i wyposażyć we włazy żeliwne typu ciężkiego.
Przed rozpoczęciem robót ziemnych dokonać sprawdzenia rzędnych posadowienia przewodów infrastruktury technicznej. Prace ziemne w pobliżu urządzeń należy wykonywać ręcznie pod nadzorem pracowników wyznaczonych przez właścicieli sieci. W razie konieczności należy dokonać regulacji wysokościowej urządzeń infrastruktury technicznej i zamontować rury osłonowe zgodnie z zaleceniami dysponentów sieci.
Prace w obrębie sieci gazowej należy prowadzić zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez MOZG Radom. W przypadku stwierdzenia w czasie przebudowy drogi konieczności wykonania dodatkowych prac zabezpieczających sieć gazową Wykonawca zleci odpłatne wykonanie tych prac do Rejonu Dystrybucji Gazu w Pionkach.

7.Organizacja ruchu:
- tymczasowa na czas prowadzenia robót - Wykonawca opracuje projekt czasowej organizacji ruchu wraz
z uzyskaniem wymaganych zezwoleń, w tym zajęcie pasa drogowego drogi gminnej, powiatowej i krajowej oraz dokona oznakowania na czas prowadzenia robót zgodnie z przepisami. Wykonawca nie ponosi kosztów z tytułu zajęcia pasa drogowego drogi gminnej i powiatowej w związku z realizacją zamówienia. Pozostałe koszty związane z tymczasową organizacją ruchu, w tym zajecie pasa drogi krajowej nr 48, obciążają Wykonawcę. Opłaty wynikające z tytułu umieszczenia urządzeń w pasie drogowym drogi krajowej ponosi Zamawiający.
- stała organizacja ruchu zgodnie z projektem organizacji ruchu: oznakowanie pionowe - montaż nowych słupków i znaków drogowych. Znaki z licem z folii odblaskowej II generacji.

8. Dodatkowe warunki wykonawcze
Do Wykonawcy należy:
- wykonanie niezbędnych pomiarów, prób i badań w zakresie wykonywanych robót,
- wytyczenie, bieżąca obsługa i geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza obiekt. Wykonawca przekaże Zamawiającemu 5 szt. powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej wraz z zestawieniem ilościowym wykonanych robót ( tj. powierzchni jezdni i zjazdów, długości sieci, ilości studni).

Kody CPV:
452331000 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452333002 (Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451112000 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452330009 (Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452310005 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452323005 (Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp do wysokości 50% wartości zamówienia podstawowego

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2012

Informacja na temat wadium:
W prowadzonym postępowaniu zamawiający nie żąda zabezpieczenia oferty wadium

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
W zakresie posiadania wiedzy i doświadczenia - że w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wykonał:
- co najmniej jedno zamówienie polegające na wykonaniu robót budowlanych przedmiotem których było wykonanie nawierzchni bitumicznej o powierzchni min. 2000m2 i załączy dokumenty potwierdzające, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia - że dysponuje co najmniej:
- jedną osobą posiadającą kwalifikacje zawodowe do kierowania robotami budowlanymi tj. osobą posiadającą uprawnienia budowlane w rozumieniu przepisów ustawy z dn. 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane ( Dz.U. z 2006r. Nr 156, poz. 1118 ze zm.) w specjalności drogowej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
a) stosowne Pełnomocnictwo do reprezentacji - jeżeli osoby podpisujące ofertę działają na podstawie pełnomocnictwa - musi zostać ono złożone jako część oferty w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza,
b) dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie
zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego - w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
c) pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia ( np. wg wzoru - załącznik nr 7 lub inny równoważny dokument- patrz uwaga do punktu 8.1.2.1), jeżeli wykonawca przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 8.1.1.1 ilub 8.1.1.2 powołuje się na potencjał innych podmiotów.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.Zamawiający przewiduje możliwość dokonania następujących zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty:
a/ terminu wykonania zadania w następujących przypadkach:
- niesprzyjających warunków pogodowych,
- niedopełnieniu przez Zamawiającego jego obowiązków wynikających z umowy,
- z powodu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu zamówienia proponowanych
przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli te zmiany są korzystne dla Zamawiającego,
- z powodu wystąpienia dodatkowych, a niemożliwych do przewidzenia przed zawarciem umowy przez
doświadczonego wykonawcę, robót,
- z powodu okoliczności siły wyższej, np. wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki
zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, w szczególności zagrażającego
bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach,
- z powodu stanu wyższej konieczności, powodującego podjęcie działań w celu uchylenia bezpośredniego
niebezpieczeństwa grożącego dobru społecznemu lub jakiemukolwiek dobru jednostki,
- z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są
konsekwencją winy którejkolwiek ze stron,
- zawieszenia wykonania prac nie spowodowanych uchybieniami Wykonawcy,
/wówczas strony ustalą nowe terminy realizacji, z tym ze minimalny okres przesunięcia terminu zakończenia równy będzie okresowi przerwy lub postoju. O wystąpieniu okoliczności mogących wpłynąć na zmianę terminów Wykonawca winien jest poinformować Zamawiającego pisemnie i natychmiast odnotować to w dzienniku budowy/.
b/ w przypadku zaistnienia potrzeby zmiany rozwiązań technicznych, gdy proponowane rozwiązanie jest równorzędne lub lepsze funkcjonalnie od zaproponowanego w projekcie,
c/ gdy wystąpiły takie okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy i na które strony nie miały wpływu,
d/ w przypadku zaistnienia uzasadnionej potrzeby zmiany podwykonawcy.
Jeżeli Wykonawca w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu posługiwał się zasobami dotychczasowego podwykonawcy, zmiana podwykonawcy możliwa jest po przedłożeniu przez Wykonawcę dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu przez zaproponowanego podwykonawcę.
e/ gdy nastąpi zmiana stawki podatku VAT przez władzę ustawodawczą w trakcie trwania umowy, wynikającej ze zmiany ustawy o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego.
f/ gdy nastąpi zmiana przepisów prawnych mających wpływ na realizację umowy, w szczególności na jej zakres, termin,
g/gdy nastąpi zmiana formy organizacyjno - prawnej lub siedziby Wykonawcy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.kozienice.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miejski w Kozienicach, ul. Parkowa 5, 26-900 Kozienice

Data składania wniosków, ofert: 30/03/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 11:45

Miejsce składania:
Urząd Miejski w Kozienice, ul. Parkowa 5, 26-900 Kozienice, pok. 111 Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

120241 / 2009-07-27 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452331000 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg)
Rozbudowa drogi krajowej Nr 48 Tomaszów Mazowiecki - Kock, na odcinku w miejscowości Głowaczów, km 110+102 do km

292186 / 2014-09-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Góra Kalwaria - Góra Kalwaria (mazowieckie)
CPV: 452331000 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg)
Remont chodnika wraz ze zjazdami przy ulicy Polnej w Górze Kalwarii na odcinku długości 224,63 m.

90755 / 2013-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Baranów - Baranów (mazowieckie)
CPV: 452331000 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg)
Przebudowa drogi gminnej ul. Pałacowa i Słoneczna w miejscowości Boża Wola dz. nr ewid. 70

344862 / 2014-10-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Michałowice - Michałowice (mazowieckie)
CPV: 452331000 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg)
Wykonanie dodatkowych systemów rozsączających w ul. Słonecznej w Nowej Wsi -zamówienie uzupełniające - nr sprawy:

320351 / 2010-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Prezydent Miasta Siedlce - Siedlce (mazowieckie)
CPV: 452331000 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg)
Przebudowa ulicy Garwolińskiej w Siedlcach wraz ze sfinansowaniem wykonanych robót spłacanych przez Miasto Siedlce do dnia 31.12.2025 roku

249588 / 2009-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Mińsk Mazowiecki - Mińsk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 452331000 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg)
Przebudowa ulicy Małopolskiej na odcinku od ulicy Nowy Świat do granicy miasta Mińsk Mazowiecki

247479 / 2013-11-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto st. Warszawa Dzielnica Praga Północ - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452331000 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg)
Remont odcinka pasa drogi ul. Tarchomińskiej z wyznaczeniem miejsc postojowych w ramach zadania pn. Utrzymanie i remonty dróg gminnych.

262932 / 2015-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Gminy Kozienice - Kozienice (mazowieckie)
CPV: 452331000 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót uzupełniających w ramach zadania budowa drogi w miejscowości Kociołki Kajzerówka

420758 / 2014-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Michałowice - Michałowice (mazowieckie)
CPV: 452331000 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg)
Wykonanie dodatkowych nawierzchni utwardzonych w ul. Środkowej w Opaczy-Kolonii - zamówienie uzupełniające - nr sprawy ZP.2712.89.2014

88795 / 2012-04-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Piastowa - Piastów (mazowieckie)
CPV: 452331000 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg)
Wykonanie zamówienia dodatkowego do umowy nr ZP.272.10.2012 z dnia 21.03.2012 roku na remont ulicy B. Prusa w Piastowie w zakresie budowy przykrawężnikowego ścieku wodnego, po obu stronach ulicy B. Prusa w Piastowie

128170 / 2013-04-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Baranów - Baranów (mazowieckie)
CPV: 452331000 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg)
Przebudowa dróg gminnych w granicach istniejącego pasa drogowego na terenie Gminy Baranów w następujących miejscowościach: 1. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kaski ul. Podleśna dz. nr ewid. 307/1, 2. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości kaski ul. Długa dz. nr ewid. 307/1, 3. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Drybus dz. nr ewid. 135, 73, 4. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Buszyce dz. nr ewid. 175

133344 / 2016-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Michałowice - Michałowice (mazowieckie)
CPV: 452331000 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg)
Wykonanie dodatkowych nawierzchni utwardzonych w ul. Sienkiewicza i Nowowiejskiej w Komorowie - zamówienie uzupełniające - nr sprawy: ZP.271.2.39.2016

196598 / 2013-05-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Pułtusk - Pułtusk (mazowieckie)
CPV: 452331000 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg)
Przebudowa ul. Komisji Edukacji Narodowej, ul. ppkł. Nowaka i Al. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Pułtusku

37071 / 2009-02-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 452331000 (Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg)
Wykonanie robót dodatkowych do zadania Budowa ronda na skrzyżowaniu drogi woj. nr 540 z drogą powiatową nr 181 w Zągotach, powiat gostyniński - nr postępowania 309/08