Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

164018 / 2013-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina GrudziÄ…dz (GrudziÄ…dz)

Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Grudziądz

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości (zamieszkałych i niezamieszkałych) na terenie Gminy Grudziądz wraz z dostarczeniem urządzeń do gromadzenia odpadów.
1.Gmina Grudziądz zajmuje powierzchnię 16.548 ha wg stanu na dzień 31.12.2012 r.
2.Liczba mieszkańców zameldowanych na terenie gminy Grudziądz wynosi 11.821 osób wg stanu na dzień 31.12.2012 r. Liczba osób zameldowanych nie jest równoznaczna z ilością osób zamieszkałych. W trakcie trwania zamówienia przewiduje się zmianę ilości gospodarstw domowych oraz liczby mieszkańców o około 5 proc. Wykaz ilościowy budynków mieszkalnych i mieszkańców stanowi załącznik nr 11 do SIWZ. (wg stanu na dzień 08.04.2013 r.)
3.Szacuje się, że na terenie gminy Grudziądz jest około 2870 budynków mieszkalnych, w około 2543 nieruchomościach zameldowani są mieszkańcy. Na terenie Gminy prowadzonych jest około 550 działalności gospodarczych. Ponadto na terenie gminy znajduje się około 32 nieruchomości użyteczności publicznej, w tym: 9 Szkół (od 01 września 2013 r. zlikwidowana będzie Szkoła Podstawowa w Wielkim Wełczu) i 2 Przedszkola (Mały Rudnik, Nowa Wieś), 1 oddział zerowy w Wałdowie Szlacheckim, 11 świetlic wiejskich (Gogolin, Stary Folwark, Grabowiec, Węgrowo, Zakurzewo, Świerkocin, Sosnówka, Skarszewy, Parski, Turznice, Rozgarty), 5 budynków OSP (Piaski, Dusocin, Wlk. Wełcz, Szynych), Gminny Ośrodek Kultury w Małym Rudniku, w którym znajduje się siedziba OSP Ruda, 3 Ośrodki Zdrowia (Mokre, Piaski, Mały Rudnik).
4.Na terenie gminy Grudziądz znajdują się ponadto:
a)Ośrodek Wypoczynkowy DELFIN - działalność sezonowa, ilość miejsc noclegowych - około 62.
b)4 Rodzinne Ogrody Działkowe w miejscowościach: Biały Bór -1000-lecia Agromet Unia - 93 działki, Pieńki Królewskie - Ustronie - 34 działki, Kobylanka -Nad Strugą - 46 działek oraz Konwalia - 14 działek.
c)5 czynnych cmentarzy: Mokre - około 450 kwater, Nowa Wieś około 2000 kwater, Szynych około 400 kwater, Turznice około 416 kwater, Wielki Wełcz około 50 kwater.
d) Pojemniki ogólnodostępne do segregacji (dzwony) o poj. 1,5 m3 -101 szt., w tym 50 szt. do szkła i 51 szt. do plastiku. Zestawienie pojemników ogólnodostępnych do segregacji odpadów stanowi załącznik nr 12 do SIWZ.
5.Dane przyjęte do opisu przedmiotu zamówienia są danymi szacunkowymi, pozyskanymi przez Zamawiającego i obliczonymi na podstawie informacji pozyskanych z ewidencji ludności, oraz referatu podatków i działalności gospodarczej.
6.Z terenu gminy Grudziądz w 2012 r. zostały odebrane następujące ilości odpadów (w Mg):
a)Kod odpadu 20 03 01 - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 2.137,1
b)Kod odpadu 20 03 07 - odpady wielkogabarytowe - 0,5
c)Kod odpadu 20 01 08 - odpady kuchenne ulegające biodegradacji - 121,1
d)Kod odpadu 20 02 01 - odpady ulegające biodegradacji - 12,9
e)Kod odpadu 20 01 39 - tworzywa sztuczne - 23,4
f)Kod odpadu 20 01 02 - szkło - 64,6
g)Kod odpadu 15 01 02 - opakowania z tworzyw sztucznych - 33,00
h)Kod odpadu 15 01 07 - opakowania ze szkła - 133,7
i)Kod odpadu 20 01 01 - papier i tektura - 0,3
j)Kod odpadu 15 01 01 - opakowania z papieru i tektury - 14,6
RAZEM : 2.541,20 Mg
Odbiorem odpadów w 2012 r. zostało objętych 1950 właścicieli nieruchomości.

7.Rodzaje odbieranych opadów objętych przedmiotem zamówienia:
a)niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne
b)tworzywa sztuczne
c)szkło
d)odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji i odpady zielone
e)przeterminowane leki
f)zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
g)meble i odpady wielkogabarytowe
Gospodarka pozostałymi odpadami komunalnymi nie jest przedmiotem niniejszego zamówienia i odbywać się będzie na zasadach zorganizowanego przez Gminę Grudziądz Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

8.Częstotliwości odbioru odpadów:
a)niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - co tydzień,
b)szkło - co 8 tygodni
c)tworzywa sztuczne - co 4 tygodnie
d)odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji i odpady zielone (od 1 maja do 31 października co 2 tygodnie, w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia - co 4 tygodnie).
e)przeterminowane leki -w wyznaczonych aptekach (Mały Rudnik 33a) - w godzinach ich pracy (pojemnik na przeterminowane leki zapewnia Wykonawca, a ich odbiór następować będzie w miarę potrzeb, na zgłoszenie Zamawiającego niezwłocznie, a najpóźniej w ciągu 2 dni roboczych),
f)zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - 2 razy do roku z terenów nieruchomości, odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie się odbywać poprzez odbieranie wystawionych ww. odpadów przez właścicieli przed swoimi nieruchomościami w ustalonych przez Zamawiającego z Wykonawcą szczegółowych terminach.
g)meble i odpady wielkogabarytowe -2 razy do roku z terenów nieruchomości, odbiór mebli i odpadów wielkogabarytowych będzie się odbywać poprzez odbieranie wystawionych ww. odpadów przez właścicieli przed swoimi nieruchomościami w ustalonych przez Zamawiającego z Wykonawcą szczegółowych terminach.
h)odpady selektywnie zbierane z pojemników typu dzwon (pojemność 1,5 m3): szkło - (od 1 maja do 31 października co 4 tygodnie, w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia - co 8 tygodni), plastik - (od 1 maja do 31 października co 2 tygodnie, w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia - co 4 tygodnie).
9.Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia nie będzie mógł mieszać selektywnie zebranych odpadów komunalnych z niesegregowanymi.
10.Wykonawca zapewni urządzenia do gromadzenia odpadów. Cena ofertowa obejmuje dostarczenie i dzierżawę pojemników oraz utrzymanie ich w należytym standardzie sanitarnym (mycie 2 razy w roku).
11.W trakcie realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia nieruchomości w odpowiednie urządzenia, zgodnie ze zgłoszeniem Zamawiającego. Dostarczenie i ustawienie pojemników na teren wskazanych nieruchomości nastąpi w ciągu 2 dni roboczych od dnia zgłoszenia przez Zamawiającego. Dotyczy to sytuacji zmiany ilości lub pojemności pojemników na danej nieruchomości, bądź nowych nieruchomości jeżeli pojawią się w trakcie realizacji zamówienia.
12.Wykonawca zobowiązany będzie do odbierania odpadów znajdujących się obok urządzeń do gromadzenia odpadów.
13.Urządzenia przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych na terenie nieruchomości muszą posiadać oznaczenia określające rodzaj gromadzonych w nich odpadów:
- w przypadku pojemników przeznaczonych do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych - oznaczenie nieruchomości, dla której zostały ustawione,
- w przypadku pojemników przeznaczonych do selektywnego zbierania odpadów - oznaczenie nieruchomości, dla której zostały ustawione oraz informację o rodzaju frakcji odpadów komunalnych, które należy w nich umieszczać oraz których umieszczanie jest zakazane (wraz ze wskazaniem, że odpady nie mogą być zanieczyszczone).
Pojemniki muszą odpowiadać pojemnościom ustalonym w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Grudziądz oraz kolorystyce określonej w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 25 października 2005 r. w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami opakowaniowymi (Dz. U. z 2005 r. Nr 219, poz. 1858).
14. Wykonawca zobowiązany będzie w ramach umowy do przygotowania kolorowego kalendarza z harmonogramami odbioru odpadów w terminie 2 tygodni od podpisania umowy w formie papierowej i elektronicznej. Harmonogram dla - niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych musi zawierać wskazanie konkretnego dnia tygodnia na jaki przypadać będzie odbiór w poszczególnych miejscowościach wraz z numerami nieruchomości objętych tym harmonogramem. Harmonogram dla selektywnie zbieranych frakcji odpadów zawierać musi wskazanie konkretnej daty odbioru w poszczególnych miejscowościach wraz z numerami nieruchomości objętych tym harmonogramem. Ponadto harmonogram powinien być sformułowany w sposób przejrzysty, jasny, pozwalający na szybkie zorientowanie się co do konkretnych dat odbierania odpadów, jak też regularności i powtarzalności odbierania odpadów poszczególnych rodzajów.
W harmonogramie należy określić konkretne daty odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz mebli i odpadów wielkogabarytowych w porozumieniu z Zamawiającym. Harmonogram ten zawierać będzie także informacje o miejscowościach wraz z numerami nieruchomości objętych konkretną datą określoną w harmonogramie.
W harmonogramie należy także wskazać terminy mycia i dezynfekcji pojemników w poszczególnych miejscowościach wraz z numerami nieruchomości (2 razy w roku).
Jeżeli na dzień odbioru odpadów przypada dzień świąteczny lub ustawowo wolny od pracy, Wykonawca wskaże w harmonogramie inny dzień odbioru.
Zamawiający ma obowiązek odbierać odpady od właścicieli nieruchomości nie zakłócając spokoju mieszkańców w dni robocze od poniedziałku do piątku z wyłączeniem godzin od 22:00 do 6:00. Harmonogram podlega zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
15.Wykonawca zobowiązany będzie zgodnie z wykazem właścicieli nieruchomości, przekazanym przez Zamawiającego do świadczenia usług polegających na myciu i dezynfekcji urządzeń (pojemników) 2 razy w roku.
16.W dniu podpisania umowy Wykonawca otrzyma od Zamawiającego szczegółowy wykaz właścicieli nieruchomości, z których odbierane będą odpady komunalne.
17.Jeśli podczas odbierania odpadów dojdzie do uszkodzenia lub zniszczenia z winy Wykonawcy urządzenia, Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia zobowiązany będzie do dokonania jego naprawy bądź wymiany na swój koszt. W przypadku uszkodzenia lub zniszczenia pojemnika z winy mieszkańca Wykonawca ma obowiązek niezwłocznego doposażenia nieruchomości w pojemnik oraz poinformowania o tym fakcie Zamawiającego poprzez wykonanie dokumentacji fotograficznej zniszczonego pojemnika i dołączenie jej do protokołu. Z protokołu musi jednoznacznie wynikać jakiej nieruchomości dotyczy dane zdarzenie, o jakiej godzinie i w jakim dniu zostały zaobserwowane nieprawidłowości.
18.Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich powstałe w związku z wykonywaniem przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę lub podwykonawców odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
19.Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. Wykonawca zobowiązany będzie niezwłocznie, a najpóźniej w terminie 2 dni roboczych od dnia zaistnienia opisanej sytuacji do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć dokumentację fotograficzną z nieruchomości i protokół z zaistnienia takiego zdarzenia. Z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać, jakiej dotyczy nieruchomości, w jakim dniu i o jakiej godzinie doszło do ustalenia ww. zdarzenia. Należy także uznać, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku segregacji odpadów w przypadku, gdy zanieczyszczone są odpady surowcowe lub gdy w odpadach zmieszanych (pozostałych) znajdą się zbyt duże ilości odpadów, które powinny być uznane za odpady podlegające segregacji.
20. W związku z możliwością wystąpienia ograniczeń tonażowych i architektonicznych terenu Wykonawca powinien dokonać wizji w terenie, w celu dokładnego określenia możliwości dojazdu do nieruchomości.
21. Zalecane jest aby Wykonawca dokonał wizji na terenie realizacji zamówienia jako czynność pomocniczą przy przygotowaniu oferty. Zamawiający nie pokrywa kosztów z tym związanych.
SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
1.Wymogi dotyczące odpadów:
a)Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania w trakcie realizacji zamówienia przepisów prawa, w szczególności: ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U z 2010 r. Nr 220, poz. 1447 z poźn. zm.), ustawa o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 21), ustawa z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391 z poźn. zm.), ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150 z poźn. zm.), ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. 2005 r. Nr 180, poz. 1495 z poźn. zm.), ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. z 2009 r. Nr 79, poz. 666 z późn. zm.), ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2012 r. poz. 145 z późn. zm.), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2009 r. Nr 104, poz. 868), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010 r. w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji i odpadów (Dz. U. z 2010 r. Nr 249 poz. 1673), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 27 września 2001 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. z 2001 r. Nr 112, poz. 1206), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 645), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012 r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 630), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczenia masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r. poz. 676), Uchwała nr XXVII/145/2012 RADY GMINY GRUDZIĄDZ z dnia 18 grudnia 2012 w sprawie przyjęcia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Grudziądz,(Dz. Urz. Woj.-Kuj. Pom z 2012, poz. 3800), Uchwała nr XXVII/150/2012 RADY GMINY GRUDZIĄDZ z dnia 18 grudnia 2012 w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowanie tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Kuj-Pom. z 2012 r. poz. 3805), uchwała Nr XXVI/434/12 Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z 24 września 2012 r. w sprawie uchwalenia Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko - pomorskiego na lata 2012 - 2017 z perspektywą na lata 2018 -2023, uchwała Nr XXVI/435/12 Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego z 24 września 2012 r. w sprawie wykonania Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko - pomorskiego na lata 2012 -2017 z perspektywą na lata 2018 - 2023 (Dz. Urz. Woj. Kuj.-Pom. z 2012 r. poz. 2028), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122), dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008r. w sprawie odpadów oraz uchylającej niektóre dyrektywy (Dz. U. UE. L 2008.312.3).
b)Wykonawca podczas realizacji zamówienia zapewni osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z art. 3 ust. 2 pkt 7, art. 3b i art. 3c ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z poźn. zm.), rozporządzeniem Ministra Środowiska z 29 maja 2012r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012, poz. 645), rozporządzeniem Ministra Środowiska z 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r., poz. 676), uchwałą Nr XXVI/434/12 Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego z 24 września 2012 r. w sprawie uchwalenia
Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko - pomorskiego na lata 2012 - 2017 z perspektywą na lata 2018 - 2023, uchwałą Nr XXVI/435/12 Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego z 24 września 2012r. w sprawie wykonania Planu gospodarki odpadami Województwa kujawsko - pomorskiego na lata 2012 - 2017 z perspektywą na lata 2018 - 2023.
2.Rodzaje odpadów komunalnych odbieranych od właścicieli nieruchomości:
Zmieszane odpady komunalne
Selektywnie zbierane: tworzywa sztuczne, szkło, odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji oraz odpady zielone z ogrodów i parków.
3.Standardy sanitarne dotyczące wykonywania zamówienia:
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia uwzględniając zapisy ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012r., rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych wymagań odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z dnia 11 stycznia 2013 r., rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi, Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Grudziądz, Uchwała nr XXVII/150/2012 RADY GMINY GRUDZIĄDZ z dnia 18 grudnia 2012 w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowanie tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Kuj-Pom. z 2012 r. poz. 3805)
4. Obowiązki dotyczące prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zamówienia:
a)Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczania Zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej sprawozdań kwartalnych, o których mowa w art. 9 n ustawy o Utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Sprawozdania powinny być sporządzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 15 maja 2012r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami, a w przypadku zmiany rozporządzenia, zgodnie z obowiązującymi wzorami druków.

b) W celu umożliwienia sporządzenia przez Zamawiającego rocznego sprawozdania z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, o którym mowa w art. 9q ustawy, Wykonawca zobowiązany będzie przekazać Zamawiającemu niezbędne informacje umożliwiające sporządzenie sprawozdania, w terminie do końca miesiąca stycznia. Wykonawca zobowiązany będzie również do przedkładania Zamawiającemu innych informacji nt. odbioru, unieszkodliwiania i segregacji odpadów, jeśli w trakcie realizacji zamówienia na Zamawiającego nałożony zostanie obowiązek sporządzania innych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami. Dotyczy to tylko informacji w posiadaniu, których będzie Wykonawca a nie Zamawiający. Specyfikacja plików wymiany informacji z systemem ecoSanit stanowi załącznik nr 13 do SIWZ.
c)Wykonawca przedkłada z fakturą raporty wagowe za dany okres rozliczeniowy zawierające miejsca odbioru odpadów oraz ilości, rodzaje odebranych odpadów (wraz z kodem) oraz sposób ich zagospodarowania wraz ze wskazaniem instalacji, do której zostały przekazane.
5. Postanowienia dotyczące wynagrodzenia i płatności:
a) Wynagrodzenie wykonawcy jest ryczałtowe i nie ulegnie zmianie przez cały okres obowiązywania umowy. Wyjątkiem jest zmiana obowiązujących w trakcie realizacji umowy przepisów.
b) Wynagrodzenie określone będzie płatne miesięcznie, z dołu za każdy miesiąc w 30 równych transzach.
c) Należności wynikające z faktur płatne będą przelewem w terminie 30 dni od daty doręczenia ich Zamawiającemu wraz z wymaganymi załącznikami, na rachunek Wykonawcy wskazany w fakturze. Za dzień zapłaty uznaje się dzień obciążenia rachunku Zamawiającego.
d) Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć wraz z fakturą oświadczenia wszystkich podwykonawców o całkowitym zaspokojeniu finansowym na dzień wystawienia faktury przez Wykonawcę. Wykonawca przedkłada ponadto z fakturą raporty wagowe za dany okres rozliczeniowy zawierające miejsca odbioru odpadów oraz ilości, rodzaje odebranych odpadów (wraz z kodem) oraz sposób ich zagospodarowania wraz ze wskazaniem instalacji, do której zostały przekazane. Przedłożenie oświadczeń oraz wymaganych sprawozdań i raportów jest warunkiem dokonania wypłaty należności objętych daną fakturą.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 164018

Data publikacji: 2013-04-24

Nazwa: Gmina Grudziądz

Ulica: ul. Wybickiego 38

Numer domu: 38

Miejscowość: Grudziądz

Kod pocztowy: 86-300

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 056 4511111

Numer faxu: 056 4511132

Adres strony internetowej: www.grudziadz.ug.gov.pl

Regon: 87111862600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Grudziądz

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości (zamieszkałych i niezamieszkałych) na terenie Gminy Grudziądz wraz z dostarczeniem urządzeń do gromadzenia odpadów.
1.Gmina Grudziądz zajmuje powierzchnię 16.548 ha wg stanu na dzień 31.12.2012 r.
2.Liczba mieszkańców zameldowanych na terenie gminy Grudziądz wynosi 11.821 osób wg stanu na dzień 31.12.2012 r. Liczba osób zameldowanych nie jest równoznaczna z ilością osób zamieszkałych. W trakcie trwania zamówienia przewiduje się zmianę ilości gospodarstw domowych oraz liczby mieszkańców o około 5 proc. Wykaz ilościowy budynków mieszkalnych i mieszkańców stanowi załącznik nr 11 do SIWZ. (wg stanu na dzień 08.04.2013 r.)
3.Szacuje się, że na terenie gminy Grudziądz jest około 2870 budynków mieszkalnych, w około 2543 nieruchomościach zameldowani są mieszkańcy. Na terenie Gminy prowadzonych jest około 550 działalności gospodarczych. Ponadto na terenie gminy znajduje się około 32 nieruchomości użyteczności publicznej, w tym: 9 Szkół (od 01 września 2013 r. zlikwidowana będzie Szkoła Podstawowa w Wielkim Wełczu) i 2 Przedszkola (Mały Rudnik, Nowa Wieś), 1 oddział zerowy w Wałdowie Szlacheckim, 11 świetlic wiejskich (Gogolin, Stary Folwark, Grabowiec, Węgrowo, Zakurzewo, Świerkocin, Sosnówka, Skarszewy, Parski, Turznice, Rozgarty), 5 budynków OSP (Piaski, Dusocin, Wlk. Wełcz, Szynych), Gminny Ośrodek Kultury w Małym Rudniku, w którym znajduje się siedziba OSP Ruda, 3 Ośrodki Zdrowia (Mokre, Piaski, Mały Rudnik).
4.Na terenie gminy Grudziądz znajdują się ponadto:
a)Ośrodek Wypoczynkowy DELFIN - działalność sezonowa, ilość miejsc noclegowych - około 62.
b)4 Rodzinne Ogrody Działkowe w miejscowościach: Biały Bór -1000-lecia Agromet Unia - 93 działki, Pieńki Królewskie - Ustronie - 34 działki, Kobylanka -Nad Strugą - 46 działek oraz Konwalia - 14 działek.
c)5 czynnych cmentarzy: Mokre - około 450 kwater, Nowa Wieś około 2000 kwater, Szynych około 400 kwater, Turznice około 416 kwater, Wielki Wełcz około 50 kwater.
d) Pojemniki ogólnodostępne do segregacji (dzwony) o poj. 1,5 m3 -101 szt., w tym 50 szt. do szkła i 51 szt. do plastiku. Zestawienie pojemników ogólnodostępnych do segregacji odpadów stanowi załącznik nr 12 do SIWZ.
5.Dane przyjęte do opisu przedmiotu zamówienia są danymi szacunkowymi, pozyskanymi przez Zamawiającego i obliczonymi na podstawie informacji pozyskanych z ewidencji ludności, oraz referatu podatków i działalności gospodarczej.
6.Z terenu gminy Grudziądz w 2012 r. zostały odebrane następujące ilości odpadów (w Mg):
a)Kod odpadu 20 03 01 - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - 2.137,1
b)Kod odpadu 20 03 07 - odpady wielkogabarytowe - 0,5
c)Kod odpadu 20 01 08 - odpady kuchenne ulegające biodegradacji - 121,1
d)Kod odpadu 20 02 01 - odpady ulegające biodegradacji - 12,9
e)Kod odpadu 20 01 39 - tworzywa sztuczne - 23,4
f)Kod odpadu 20 01 02 - szkło - 64,6
g)Kod odpadu 15 01 02 - opakowania z tworzyw sztucznych - 33,00
h)Kod odpadu 15 01 07 - opakowania ze szkła - 133,7
i)Kod odpadu 20 01 01 - papier i tektura - 0,3
j)Kod odpadu 15 01 01 - opakowania z papieru i tektury - 14,6
RAZEM : 2.541,20 Mg
Odbiorem odpadów w 2012 r. zostało objętych 1950 właścicieli nieruchomości.

7.Rodzaje odbieranych opadów objętych przedmiotem zamówienia:
a)niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne
b)tworzywa sztuczne
c)szkło
d)odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji i odpady zielone
e)przeterminowane leki
f)zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
g)meble i odpady wielkogabarytowe
Gospodarka pozostałymi odpadami komunalnymi nie jest przedmiotem niniejszego zamówienia i odbywać się będzie na zasadach zorganizowanego przez Gminę Grudziądz Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

8.Częstotliwości odbioru odpadów:
a)niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne - co tydzień,
b)szkło - co 8 tygodni
c)tworzywa sztuczne - co 4 tygodnie
d)odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji i odpady zielone (od 1 maja do 31 października co 2 tygodnie, w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia - co 4 tygodnie).
e)przeterminowane leki -w wyznaczonych aptekach (Mały Rudnik 33a) - w godzinach ich pracy (pojemnik na przeterminowane leki zapewnia Wykonawca, a ich odbiór następować będzie w miarę potrzeb, na zgłoszenie Zamawiającego niezwłocznie, a najpóźniej w ciągu 2 dni roboczych),
f)zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny - 2 razy do roku z terenów nieruchomości, odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie się odbywać poprzez odbieranie wystawionych ww. odpadów przez właścicieli przed swoimi nieruchomościami w ustalonych przez Zamawiającego z Wykonawcą szczegółowych terminach.
g)meble i odpady wielkogabarytowe -2 razy do roku z terenów nieruchomości, odbiór mebli i odpadów wielkogabarytowych będzie się odbywać poprzez odbieranie wystawionych ww. odpadów przez właścicieli przed swoimi nieruchomościami w ustalonych przez Zamawiającego z Wykonawcą szczegółowych terminach.
h)odpady selektywnie zbierane z pojemników typu dzwon (pojemność 1,5 m3): szkło - (od 1 maja do 31 października co 4 tygodnie, w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia - co 8 tygodni), plastik - (od 1 maja do 31 października co 2 tygodnie, w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia - co 4 tygodnie).
9.Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia nie będzie mógł mieszać selektywnie zebranych odpadów komunalnych z niesegregowanymi.
10.Wykonawca zapewni urządzenia do gromadzenia odpadów. Cena ofertowa obejmuje dostarczenie i dzierżawę pojemników oraz utrzymanie ich w należytym standardzie sanitarnym (mycie 2 razy w roku).
11.W trakcie realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia nieruchomości w odpowiednie urządzenia, zgodnie ze zgłoszeniem Zamawiającego. Dostarczenie i ustawienie pojemników na teren wskazanych nieruchomości nastąpi w ciągu 2 dni roboczych od dnia zgłoszenia przez Zamawiającego. Dotyczy to sytuacji zmiany ilości lub pojemności pojemników na danej nieruchomości, bądź nowych nieruchomości jeżeli pojawią się w trakcie realizacji zamówienia.
12.Wykonawca zobowiązany będzie do odbierania odpadów znajdujących się obok urządzeń do gromadzenia odpadów.
13.Urządzenia przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych na terenie nieruchomości muszą posiadać oznaczenia określające rodzaj gromadzonych w nich odpadów:
- w przypadku pojemników przeznaczonych do zbierania zmieszanych odpadów komunalnych - oznaczenie nieruchomości, dla której zostały ustawione,
- w przypadku pojemników przeznaczonych do selektywnego zbierania odpadów - oznaczenie nieruchomości, dla której zostały ustawione oraz informację o rodzaju frakcji odpadów komunalnych, które należy w nich umieszczać oraz których umieszczanie jest zakazane (wraz ze wskazaniem, że odpady nie mogą być zanieczyszczone).
Pojemniki muszą odpowiadać pojemnościom ustalonym w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Grudziądz oraz kolorystyce określonej w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 25 października 2005 r. w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami opakowaniowymi (Dz. U. z 2005 r. Nr 219, poz. 1858).
14. Wykonawca zobowiązany będzie w ramach umowy do przygotowania kolorowego kalendarza z harmonogramami odbioru odpadów w terminie 2 tygodni od podpisania umowy w formie papierowej i elektronicznej. Harmonogram dla - niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych musi zawierać wskazanie konkretnego dnia tygodnia na jaki przypadać będzie odbiór w poszczególnych miejscowościach wraz z numerami nieruchomości objętych tym harmonogramem. Harmonogram dla selektywnie zbieranych frakcji odpadów zawierać musi wskazanie konkretnej daty odbioru w poszczególnych miejscowościach wraz z numerami nieruchomości objętych tym harmonogramem. Ponadto harmonogram powinien być sformułowany w sposób przejrzysty, jasny, pozwalający na szybkie zorientowanie się co do konkretnych dat odbierania odpadów, jak też regularności i powtarzalności odbierania odpadów poszczególnych rodzajów.
W harmonogramie należy określić konkretne daty odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz mebli i odpadów wielkogabarytowych w porozumieniu z Zamawiającym. Harmonogram ten zawierać będzie także informacje o miejscowościach wraz z numerami nieruchomości objętych konkretną datą określoną w harmonogramie.
W harmonogramie należy także wskazać terminy mycia i dezynfekcji pojemników w poszczególnych miejscowościach wraz z numerami nieruchomości (2 razy w roku).
Jeżeli na dzień odbioru odpadów przypada dzień świąteczny lub ustawowo wolny od pracy, Wykonawca wskaże w harmonogramie inny dzień odbioru.
Zamawiający ma obowiązek odbierać odpady od właścicieli nieruchomości nie zakłócając spokoju mieszkańców w dni robocze od poniedziałku do piątku z wyłączeniem godzin od 22:00 do 6:00. Harmonogram podlega zatwierdzeniu przez Zamawiającego.
15.Wykonawca zobowiązany będzie zgodnie z wykazem właścicieli nieruchomości, przekazanym przez Zamawiającego do świadczenia usług polegających na myciu i dezynfekcji urządzeń (pojemników) 2 razy w roku.
16.W dniu podpisania umowy Wykonawca otrzyma od Zamawiającego szczegółowy wykaz właścicieli nieruchomości, z których odbierane będą odpady komunalne.
17.Jeśli podczas odbierania odpadów dojdzie do uszkodzenia lub zniszczenia z winy Wykonawcy urządzenia, Wykonawca w trakcie realizacji zamówienia zobowiązany będzie do dokonania jego naprawy bądź wymiany na swój koszt. W przypadku uszkodzenia lub zniszczenia pojemnika z winy mieszkańca Wykonawca ma obowiązek niezwłocznego doposażenia nieruchomości w pojemnik oraz poinformowania o tym fakcie Zamawiającego poprzez wykonanie dokumentacji fotograficznej zniszczonego pojemnika i dołączenie jej do protokołu. Z protokołu musi jednoznacznie wynikać jakiej nieruchomości dotyczy dane zdarzenie, o jakiej godzinie i w jakim dniu zostały zaobserwowane nieprawidłowości.
18.Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich powstałe w związku z wykonywaniem przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę lub podwykonawców odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
19.Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. Wykonawca zobowiązany będzie niezwłocznie, a najpóźniej w terminie 2 dni roboczych od dnia zaistnienia opisanej sytuacji do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć dokumentację fotograficzną z nieruchomości i protokół z zaistnienia takiego zdarzenia. Z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać, jakiej dotyczy nieruchomości, w jakim dniu i o jakiej godzinie doszło do ustalenia ww. zdarzenia. Należy także uznać, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku segregacji odpadów w przypadku, gdy zanieczyszczone są odpady surowcowe lub gdy w odpadach zmieszanych (pozostałych) znajdą się zbyt duże ilości odpadów, które powinny być uznane za odpady podlegające segregacji.
20. W związku z możliwością wystąpienia ograniczeń tonażowych i architektonicznych terenu Wykonawca powinien dokonać wizji w terenie, w celu dokładnego określenia możliwości dojazdu do nieruchomości.
21. Zalecane jest aby Wykonawca dokonał wizji na terenie realizacji zamówienia jako czynność pomocniczą przy przygotowaniu oferty. Zamawiający nie pokrywa kosztów z tym związanych.
SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
1.Wymogi dotyczące odpadów:
a)Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania w trakcie realizacji zamówienia przepisów prawa, w szczególności: ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U z 2010 r. Nr 220, poz. 1447 z poźn. zm.), ustawa o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 21), ustawa z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r. poz. 391 z poźn. zm.), ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150 z poźn. zm.), ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. 2005 r. Nr 180, poz. 1495 z poźn. zm.), ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. z 2009 r. Nr 79, poz. 666 z późn. zm.), ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2012 r. poz. 145 z późn. zm.), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2009 r. Nr 104, poz. 868), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010 r. w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji i odpadów (Dz. U. z 2010 r. Nr 249 poz. 1673), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 27 września 2001 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. z 2001 r. Nr 112, poz. 1206), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 645), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 maja 2012 r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 630), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczenia masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r. poz. 676), Uchwała nr XXVII/145/2012 RADY GMINY GRUDZIĄDZ z dnia 18 grudnia 2012 w sprawie przyjęcia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Grudziądz,(Dz. Urz. Woj.-Kuj. Pom z 2012, poz. 3800), Uchwała nr XXVII/150/2012 RADY GMINY GRUDZIĄDZ z dnia 18 grudnia 2012 w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowanie tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Kuj-Pom. z 2012 r. poz. 3805), uchwała Nr XXVI/434/12 Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z 24 września 2012 r. w sprawie uchwalenia Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko - pomorskiego na lata 2012 - 2017 z perspektywą na lata 2018 -2023, uchwała Nr XXVI/435/12 Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego z 24 września 2012 r. w sprawie wykonania Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko - pomorskiego na lata 2012 -2017 z perspektywą na lata 2018 - 2023 (Dz. Urz. Woj. Kuj.-Pom. z 2012 r. poz. 2028), rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122), dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008r. w sprawie odpadów oraz uchylającej niektóre dyrektywy (Dz. U. UE. L 2008.312.3).
b)Wykonawca podczas realizacji zamówienia zapewni osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z art. 3 ust. 2 pkt 7, art. 3b i art. 3c ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z poźn. zm.), rozporządzeniem Ministra Środowiska z 29 maja 2012r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012, poz. 645), rozporządzeniem Ministra Środowiska z 25 maja 2012 r. w sprawie poziomów ograniczania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r., poz. 676), uchwałą Nr XXVI/434/12 Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego z 24 września 2012 r. w sprawie uchwalenia
Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko - pomorskiego na lata 2012 - 2017 z perspektywą na lata 2018 - 2023, uchwałą Nr XXVI/435/12 Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego z 24 września 2012r. w sprawie wykonania Planu gospodarki odpadami Województwa kujawsko - pomorskiego na lata 2012 - 2017 z perspektywą na lata 2018 - 2023.
2.Rodzaje odpadów komunalnych odbieranych od właścicieli nieruchomości:
Zmieszane odpady komunalne
Selektywnie zbierane: tworzywa sztuczne, szkło, odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji oraz odpady zielone z ogrodów i parków.
3.Standardy sanitarne dotyczące wykonywania zamówienia:
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia uwzględniając zapisy ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012r., rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych wymagań odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z dnia 11 stycznia 2013 r., rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi, Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Grudziądz, Uchwała nr XXVII/150/2012 RADY GMINY GRUDZIĄDZ z dnia 18 grudnia 2012 w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowanie tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Kuj-Pom. z 2012 r. poz. 3805)
4. Obowiązki dotyczące prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zamówienia:
a)Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczania Zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej sprawozdań kwartalnych, o których mowa w art. 9 n ustawy o Utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Sprawozdania powinny być sporządzone zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 15 maja 2012r. w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystościach ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami, a w przypadku zmiany rozporządzenia, zgodnie z obowiązującymi wzorami druków.

b) W celu umożliwienia sporządzenia przez Zamawiającego rocznego sprawozdania z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, o którym mowa w art. 9q ustawy, Wykonawca zobowiązany będzie przekazać Zamawiającemu niezbędne informacje umożliwiające sporządzenie sprawozdania, w terminie do końca miesiąca stycznia. Wykonawca zobowiązany będzie również do przedkładania Zamawiającemu innych informacji nt. odbioru, unieszkodliwiania i segregacji odpadów, jeśli w trakcie realizacji zamówienia na Zamawiającego nałożony zostanie obowiązek sporządzania innych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami. Dotyczy to tylko informacji w posiadaniu, których będzie Wykonawca a nie Zamawiający. Specyfikacja plików wymiany informacji z systemem ecoSanit stanowi załącznik nr 13 do SIWZ.
c)Wykonawca przedkłada z fakturą raporty wagowe za dany okres rozliczeniowy zawierające miejsca odbioru odpadów oraz ilości, rodzaje odebranych odpadów (wraz z kodem) oraz sposób ich zagospodarowania wraz ze wskazaniem instalacji, do której zostały przekazane.
5. Postanowienia dotyczące wynagrodzenia i płatności:
a) Wynagrodzenie wykonawcy jest ryczałtowe i nie ulegnie zmianie przez cały okres obowiązywania umowy. Wyjątkiem jest zmiana obowiązujących w trakcie realizacji umowy przepisów.
b) Wynagrodzenie określone będzie płatne miesięcznie, z dołu za każdy miesiąc w 30 równych transzach.
c) Należności wynikające z faktur płatne będą przelewem w terminie 30 dni od daty doręczenia ich Zamawiającemu wraz z wymaganymi załącznikami, na rachunek Wykonawcy wskazany w fakturze. Za dzień zapłaty uznaje się dzień obciążenia rachunku Zamawiającego.
d) Wykonawca jest zobowiązany przedłożyć wraz z fakturą oświadczenia wszystkich podwykonawców o całkowitym zaspokojeniu finansowym na dzień wystawienia faktury przez Wykonawcę. Wykonawca przedkłada ponadto z fakturą raporty wagowe za dany okres rozliczeniowy zawierające miejsca odbioru odpadów oraz ilości, rodzaje odebranych odpadów (wraz z kodem) oraz sposób ich zagospodarowania wraz ze wskazaniem instalacji, do której zostały przekazane. Przedłożenie oświadczeń oraz wymaganych sprawozdań i raportów jest warunkiem dokonania wypłaty należności objętych daną fakturą.

Kody CPV:
905000002 (Usługi związane z odpadami)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905112004 (Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Grudziądz, do 20% wartości zamówienia podstawowego

Czas: O

Okres w miesiącach: 30

Informacja na temat wadium:
Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 45 000.00 PLN (słownie: czterdzieści pięć tysięcy 00/100 PLN).
Wadium należy wnieść w terminie do dnia 2013-06-03 do godz. 10:00.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie złożonych oświadczeń/dokumentów na zasadzie spełnia/nie spełnia

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie złożonych oświadczeń/dokumentów na zasadzie spełnia/nie spełnia

Potencjał techniczny:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie złożonych oświadczeń/dokumentów na zasadzie spełnia/nie spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie złożonych oświadczeń/dokumentów na zasadzie spełnia/nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na podstawie złożonych oświadczeń/dokumentów na zasadzie spełnia/nie spełnia

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Zaświadczenie w odniesieniu do osób, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy - Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
2. Formularz ofertowy - załącznik nr 3 do SIWZ

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zmiana postanowień umowy może nastąpić w następujących przypadkach:
a: zwiększenia lub zmniejszenia liczby obsługiwanych nieruchomości, zmiany częstotliwości odbioru odpadów, zmiany lokalizacji pojemników, zmiany pojemności pojemników,
b: zmiany przepisów prawnych istotnych dla realizacji przedmiotu umowy (w tym ustawowa zmiana podatku VAT),
c: na skutek wystąpienia sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia, a zmiany są niezbędne do prawidłowego lub terminowego wykonania zamówienia,
d: gdy zmiana jest korzystna dla Zamawiającego.
Zmiany umowy, o których mowa w pkt. c wymagają sporządzenia aneksu pod rygorem nieważności i będą możliwe w terminie jednego miesiąca od dnia wystąpienia okoliczności uzasadniającej taką zmianę

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.grudziadz.lo.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Grudziądz, ul. Wybickiego 38, 86-300 Grudziądz, p.202, 104

Data składania wniosków, ofert: 03/06/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Grudziądz, ul. Wybickiego 38, 86-300 Grudziądz, p.102

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 60

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

140812 / 2015-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Szubin - Szubin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ŚWIADCZENIE USŁUG KOMUNALNYCH W ZAKRESIE OPRÓŻNIANIA KOSZY ULICZNYCH I ZBIERANIA ODPADÓW Z ULIC MIASTA SZUBINA

138783 / 2014-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kęsowo - Kęsowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Kęsowo

125645 / 2013-06-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wielgie - Wielgie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Wielgie

73843 / 2015-05-21 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Biuro Finansowo-Inwestycyjne - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Usługi wywozu odpadów komunalnych stałych z posesji Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego we Włocławku, mieszczących się przy ul. Brzeskiej 6 i ul. Brzeskiej 8

319606 / 2015-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Szubin - Szubin (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIÓR I WYWÓZ ZMIESZANYCH ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI POŁOŻONYCH NA TERENIE GMINY I MIASTA SZUBIN

296496 / 2015-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego - Aleksandrów Kujawski (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Aleksandrów Kujawski

219405 / 2014-10-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto i Gmina Radzyń Chełmiński - Radzyń Chełmiński (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu miasta i gminy Radzyń Chełmiński

419070 / 2014-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Golub-Dobrzyń - Golub-Dobrzyń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu miasta Golubia-Dobrzynia

85685 / 2013-05-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rogóźno - Rogóźno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu gminy Rogóźno

254914 / 2015-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Bartniczka - Bartniczka (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Bartniczka w latach 2016 i 2017.

400570 / 2014-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rogowo - Rogowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Rogowo

187756 / 2013-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Cekcyn - Cekcyn (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Cekcyn

102741 / 2013-06-06 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy - ZÅ‚otniki Kujawskie (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy w Gminie Złotniki Kujawskie.

247170 / 2013-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rojewo - Rojewo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Rojewo.

3079 / 2014-01-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gminny Zakład Komunalny - Osielsko (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
ODBIÓR Z TERENU GZK ORAZ ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH SEGREGOWANYCH POZYSKIWANYCH W WORKACH OD MIESZKAŃCÓW GMINY OSIELSKO

31084 / 2010-02-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Obrowo - Obrowo (kujawsko-pomorskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Usługi związane z wywozem stałych (mieszanych) odpadów komunalnych z terenu gminy Obrowo