Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

107322 / 2010-04-15 - / Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krzystkowice reprezentujące Skarb Państwa (Nowogród Bobrzański)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2010-03-31 pod pozycją 71621. Zobacz ogłoszenie 71621 / 2010-03-31 - .

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 107322

Data publikacji: 2010-04-15

Nazwa:
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krzystkowice reprezentujące Skarb Państwa

Ulica: ul. Leśna 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Nowogród Bobrzański

Kod pocztowy: 66-011

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 068 3276532

Numer faxu: 068 3276533

Regon: 97004014900000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 71621

Data wydania biuletynu: 2010-03-31

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.3

Przed wprowadzeniem zmainy:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowych wykonawczych dotyczących zadań w ramach realizacji projektu małej retencji wodnej współfinansowanego ze środków pochodzących z budżetu Wspólnoty Europejskiej Fundusz Spójności w Ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pn. Zwiększanie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych w Nadleśnictwie Krzystkowice.

Rodzaj, ilość i lokalizację urządzeń oraz działań wodnomelioracyjnych zaprojektować zgodnie z założeniami techniczno przyrodniczymi przedstawionymi w Programie ochrony i regeneracji wybranych ekosystemów mokradłowych na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice opracowanym przez Pana mgr inż. Andrzeja Rysia - stanowiącym załącznik nr 8 do SIWZ. Program ten nie jest obligatoryjny i dopuszcza zmiany w lokalizacji, ilości i rodzaju urządzeń oraz działań wodnomelioracyjnych, wynikłe w trakcie pomiarów i szczegółowego rozpoznania terenu z zastrzeżeniem, że podstawowe (i niezmienialne) dane projektu to minimalna wielkość retencji, ogólna liczba zadań i obiektów. Pozostałe dane założone w Programie są wielkościami orientacyjnymi (wysokość piętrzenia, powierzchnia zbiornika). Zmiany te musza być uzgodnione z Nadleśnictwem i autorem ww programu. Wykonawca projektu przed rozpoczęciem prac terenowych spotka się z autorem Programu i przedstawicielem Nadleśnictwa w celu uzgodnienia na gruncie podstawowych założeń projektowych dla każdego zadania. Z tego spotkania powinna być sporządzona notatka.

Dodatkowo wykonawca projektu zobowiązany jest do:
1. Przed przystąpieniem do wykonania projektu dokonać pisemnych uzgodnień z podmiotami, będącymi właścicielami lub zarządcami cieków i gruntów, na których będzie realizowana inwestycja lub jej oddziaływanie.
2. Przy projektowaniu urządzeń wymagane jest określenie rzędnej piętrzenia w nawiązaniu do reperów państwowych.
3. Dla wszystkich obiektów należy określić, na wymaganych w odpowiednich skalach mapach, obszar bezpośredniego oddziaływania piętrzeń, w tym określić obszar powstałych okresowych i stałych rozlewisk.
4. Przy projektowaniu lokalizacji urządzeń wodno-melioracyjnych należy uwzględnić istniejące na danym terenie formy ochrony przyrody oraz dokonać stosownych uzgodnień z RDOŚ.
5. Określić ilość retencjonowanej wody (również wody w gruncie) w m3.
6. Ustalić kolejność wykonywania poszczególnych obiektów w zadaniu.
7. Konsultowanie na bieżąco z zamawiającym problemów powstałych w trakcie wykonywania projektu.
8. Przedmiot zamówienia należy zaprojektować i zaplanować w sposób, który ograniczy dewastację i degradację gleby, zminimalizuje uszkodzenie runa i drzewostanu.
9. Wykonawca będzie ponosił wszelkie opłaty administracyjne związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia.
10. Zamawiający udzieli Wykonawcy wszelkich pełnomocnictw niezbędnych do występowania w imieniu Zamawiającego podczas realizacji przedmiotu zamówienia.
11. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zorganizowanie procesu wykonania prac projektowych, w taki sposób, aby założone cele zostały osiągnięte zgodnie z umową. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za stosowane metody wykonania prac projektowych oraz ostateczny efekt końcowy.
12. Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze unijne, centralne i lokalne oraz inne przepisy, regulaminy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z wykonaniem prac projektowych.
13. Kserokopie wszelkich uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii należy na bieżąco przekazywać Zamawiającemu, w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego.

Realizacja niniejszego zamówienia dotyczy pięciu zadań w niżej wymienionych lokalizacjach:
1. Budowa 3 progów, remont 2 grobli na dł. ok. 250 m, wykonanie nowej grobli o dł. ok. 100 m, odtworzenie 3 stawów o łącznej pow. ok. 0,72 ha w oddz. leśnym nr 223 pododdz. c,d,g,h,k, położonym w obrębie Krzystkowice, dz. ewid. nr 456, obręb Roztoki, gm. Jasień.
2. Budowa 3 progów w oddz. leśnym nr 250 pododdz. a, położonym w obrębie Bogaczów, dz. ewid. nr 250 6, obręb Bogaczów, gm. Nowogród Bobrzański.
3. Budowa 1 progu i nowej grobli o dł. ok. 40 m, odtworzenie stawu o pow. ok. 0,68 ha w oddz. leśnym nr 31 pododdz. f, położonym w obrębie Miodnica, dz. ewid. nr 31 1, obręb Klępina, gm. Nowogród Bobrzański.
4. Budowa 6 progów i 6 nowych grobli o łącznej dł. ok. 240 m, wykonanie 6 stawów o łącznej pow. ok. 0,30 ha. Likwidacja rurociągu na odcinku ok. 250 mb. w oddz. leśnym nr 151 pododdz. j,m,n,o, położonym w obrębie Bogaczów, dz. ewid. nr 151 1, obręb Grabowiec, gm. Świdnica.
5. Budowa 1 progu, remont grobli o dł. ok. 200 m, odtworzenie stawu o pow. ok. 0,40 ha. w oddz. leśnym nr 77 pododdz. m,n,o, położonym w obrębie Miodnica, dz. ewid. nr 77 1, obręb Drągowina, gm. Nowogród Bobrzański.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla poszczególnych, wyżej wymienionych pięciu zadań zgodnie z wytycznymi zawartymi w Podręczniku wdrażania projektu Wytyczne do realizacji obiektów małej retencji w Nadleśnictwach - Zwiększanie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych Warszawa, grudzień 2009 - zwanym w SIWZ Podręcznikiem wdrażania projektu - stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ (o wszelkich zmianach treści Podręcznika wdrażania projektu Wykonawca zostanie niezwłocznie poinformowany i będzie zobowiązany do ich zastosowania wprowadzenia - zmiany te nie będą powodować istotnych zmian postanowień zawartej umowy), oraz obowiązującym prawem, w szczególności:

1. przeprowadzenie weryfikacji uwarunkowań środowiskowych zgodnie z wytycznymi zwartymi w Podręczniku wdrażania projektu,
2. sporządzenie mapa sytuacyjno-wysokościowe dla terenu objętego inwestycją,
3. sporządzenie wniosku wraz z kartą informacyjnej przedsięwzięcia i uzyskanie decyzji środowiskowej,
4. przeprowadzenie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko,
5. przeprowadzenie postępowania i uzyskanie decyzji ustalającej warunki prowadzenia robót na terenach o szczególnych wartościach przyrodniczych lub uzyskanie odstępstwa od nałożenia warunków prowadzenia robót,
6. sporządzenie wniosku i uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy,
7. sporządzenie dokumentacji geologicznej i hydrograficznej ze wskazaniem lokalizacji piezometrów niezbędnych do monitoringu zmian poziomu wód gruntowych w wyniku budowy spiętrzeń, minimalna liczba piezometrów - 3 szt. na obiekt,
8. sporządzenie operatu wodnoprawnego,
9. sporządzenie wniosku i uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego,
10. sporządzenie projektu budowlanego, wykonawczego opracowanego zgodnie z prawem budowlanym, sztuką inżynierską, w oparciu o niezbędne pomiary geodezyjne, geotechniczne, hydrologiczne i gruntowe wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i opiniami,
11. sporządzenie przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego,
12. sporządzenie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (STWiOR),
13. sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
14. przeprowadzenie postępowania i uzyskanie decyzji pozwolenie na budowę,

Wykonanie wszystkich wyżej wymienionych elementów prac projektowych nie jest obligatoryjne, Wykonawca nie będzie wykonywał tych elementów prac projektowych, które organ stwierdzi za niekonieczne nie wymagane.

Po wprowadzeniu zmiany:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowych wykonawczych dotyczących zadań w ramach realizacji projektu małej retencji wodnej współfinansowanego ze środków pochodzących z budżetu Wspólnoty Europejskiej (Fundusz Spójności) w Ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pn. Zwiększanie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszyw ekosystemach leśnych na terenach nizinnych w Nadleśnictwie Krzystkowice.

Rodzaj, ilość i lokalizację urządzeń oraz działań wodnomelioracyjnych zaprojektować zgodnie z założeniami techniczno przyrodniczymi przedstawionymi w Programie ochrony i regeneracji wybranych ekosystemów mokradłowych na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice opracowanym przez Pana mgr inż. Andrzeja Rysia - stanowiącym załącznik nr 8 do SIWZ. Program ten nie jest obligatoryjny i dopuszcza zmiany w lokalizacji, ilości i rodzaju urządzeń oraz działań wodnomelioracyjnych, wynikłe w trakcie pomiarów i szczegółowego rozpoznania terenu z zastrzeżeniem, że podstawowe (i niezmienialne) dane projektu to minimalna wielkość retencji, ogólna liczba zadań i obiektów.

Wykonawca zaprojektuje retencję w taki sposób, aby uzyskać minimalną ilość retencjonowanej wody dla wszystkich pięciu zadań łącznie w ilości 34090 m3, z zastrzeżeniem, że w przypadku gdy z przyczyn nie zależnych od Wykonawcy uzyskanie minimalnej retencji wody jest niemożliwe to ilość ta może ulec zmianie.

Pozostałe dane założone w Programie są wielkościami orientacyjnymi (wysokość piętrzenia, powierzchnia zbiornika). Zmiany te musza być uzgodnione z Nadleśnictwem i autorem w w programu. Wykonawca projektu przed rozpoczęciem prac terenowych spotka się z autorem Programu i przedstawicielem Nadleśnictwa w celu uzgodnienia na gruncie podstawowych założeń projektowych dla każdego zadania. Z tego spotkania powinna być sporządzona notatka.

Dodatkowo wykonawca projektu zobowiązany jest do:
1. Przed przystąpieniem do wykonania projektu dokonać pisemnych uzgodnień z podmiotami, będącymi właścicielami lub zarządcami cieków i gruntów, na których będzie realizowana inwestycja lub jej oddziaływanie.
2. Przy projektowaniu urządzeń wymagane jest określenie rzędnej piętrzenia w nawiązaniu do reperów państwowych.
3. Dla wszystkich obiektów należy określić, na wymaganych w odpowiednich skalach mapach, obszar bezpośredniego oddziaływania piętrzeń, w tym określić obszar powstałych okresowych i stałych rozlewisk.
4. Przy projektowaniu lokalizacji urządzeń wodno-melioracyjnych należy uwzględnić istniejące na danym terenie formy ochrony przyrody oraz dokonać stosownych uzgodnień z RDOŚ.
5.Określić ilość retencjonowanej wody (również wody w gruncie) w m3, z zastrzeżeniem zaprojektowania retencji w taki sposób aby minimalna ilość retencjonowanej wody dla wszystkich pięciu zadań wynosiła łącznie 34090 m3,
6. Ustalić kolejność wykonywania poszczególnych obiektów w zadaniu.
7. Konsultowanie na bieżąco z zamawiającym problemów powstałych w trakcie wykonywania projektu.
8. Przedmiot zamówienia należy zaprojektować i zaplanować w sposób, który ograniczy dewastację i degradację gleby, zminimalizuje uszkodzenie runa i drzewostanu.
9. Wykonawca będzie ponosił wszelkie opłaty administracyjne związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia.
10. Zamawiający udzieli Wykonawcy wszelkich pełnomocnictw niezbędnych do występowania w imieniu Zamawiającego podczas realizacji przedmiotu zamówienia.
11. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zorganizowanie procesu wykonania prac projektowych, w taki sposób, aby założone cele zostały osiągnięte zgodnie z umową. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za stosowane metody wykonania prac projektowych oraz ostateczny efekt końcowy.
12. Wykonawca zobowiązany jest znać wszystkie przepisy wydane przez władze unijne, centralne i lokalne oraz inne przepisy, regulaminy i wytyczne, które są w jakikolwiek sposób związane z wykonaniem prac projektowych.
13. Kserokopie wszelkich uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii należy na bieżąco przekazywać Zamawiającemu, w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego.

Realizacja niniejszego zamówienia dotyczy pięciu zadań w niżej wymienionych lokalizacjach:
1. Budowa 3 progów, remont 2 grobli na dł. ok. 250 m, wykonanie nowej grobli o dł. ok. 100 m, odtworzenie 3 stawów o łącznej pow. ok. 0,72 ha w oddz. leśnym nr 223 pododdz. c,d,g,h,k, położonym w obrębie Krzystkowice, dz. ewid. nr 456, obręb Roztoki, gm. Jasień.
2. Budowa 3 progów w oddz. leśnym nr 250 pododdz. a, położonym w obrębie Bogaczów, dz. ewid. nr 250 6, obręb Bogaczów, gm. Nowogród Bobrzański.
3. Budowa 1 progu i nowej grobli o dł. ok. 40 m, odtworzenie stawu o pow. ok. 0,68 ha w oddz. leśnym nr 31 pododdz. f, położonym w obrębie Miodnica, dz. ewid. nr 31 1, obręb Klępina, gm. Nowogród Bobrzański.
4. Budowa 6 progów i 6 nowych grobli o łącznej dł. ok. 240 m, wykonanie 6 stawów o łącznej pow. ok. 0,30 ha. Likwidacja rurociągu na odcinku ok. 250 mb. w oddz. leśnym nr 151 pododdz. j,m,n,o, położonym w obrębie Bogaczów, dz. ewid. nr 151 1, obręb Grabowiec, gm. Świdnica.
5. Budowa 1 progu, remont grobli o dł. ok. 200 m, odtworzenie stawu o pow. ok. 0,40 ha. w oddz. leśnym nr 77 pododdz. m,n,o, położonym w obrębie Miodnica, dz. ewid. nr 77 1, obręb Drągowina, gm. Nowogród Bobrzański.

W opisie pięciu zadań do realizacji dodano określenie ilości retencjonowanej wody w rozbiciu na zadania:
Zadanie 1 - ok. 11000 m3.
Zadanie 2 - ok. 8000 m3.
Zadanie 3 - ok. 8000 m3.
Zadanie 4 - ok. 6000 m3.
Zadanie 5 - ok. 8000 m3.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla poszczególnych, wyżej wymienionych pięciu zadań zgodnie z wytycznymi zawartymi w Podręczniku wdrażania projektu Wytyczne do realizacji obiektów małej retencji w Nadleśnictwach - Zwiększanie możliwości retencyjnych oraz przeciwdziałanie powodzi i suszy w ekosystemach leśnych na terenach nizinnych Warszawa, grudzień 2009 - zwanym w SIWZ Podręcznikiem wdrażania projektu - stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ (o wszelkich zmianach treści Podręcznika wdrażania projektu Wykonawca zostanie niezwłocznie poinformowany i będzie zobowiązany do ich zastosowania wprowadzenia - zmiany te nie będą powodować istotnych zmian postanowień zawartej umowy), oraz obowiązującym prawem, w szczególności:



2. sporządzenie mapa sytuacyjno-wysokościowe dla terenu objętego inwestycją,
3. sporządzenie wniosku wraz z kartą informacyjnej przedsięwzięcia i uzyskanie decyzji środowiskowej,
4. przeprowadzenie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko,
5. przeprowadzenie postępowania i uzyskanie decyzji ustalającej warunki prowadzenia robót na terenach o szczególnych wartościach przyrodniczych lub uzyskanie odstępstwa od nałożenia warunków prowadzenia robót,
6. sporządzenie wniosku i uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy,
7. sporządzenie dokumentacji geologicznej i hydrograficznej ze wskazaniem lokalizacji piezometrów niezbędnych do monitoringu zmian poziomu wód gruntowych w wyniku budowy spiętrzeń, minimalna liczba piezometrów - 3 szt. na obiekt,
8. sporządzenie operatu wodnoprawnego,
9. sporządzenie wniosku i uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego,
10. sporządzenie projektu budowlanego, wykonawczego opracowanego zgodnie z prawem budowlanym, sztuką inżynierską, w oparciu o niezbędne pomiary geodezyjne, geotechniczne, hydrologiczne i gruntowe wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i opiniami,
11. sporządzenie przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego,
12. sporządzenie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (STWiOR),
13. sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
14. przeprowadzenie postępowania i uzyskanie decyzji pozwolenie na budowę,
15. pełnienia nadzoru autorskiego w ilości 1 pobytu projektantów na budowie na każdym zadaniu. Pełnienie nadzoru autorskiego odbywać się będzie każdorazowo na wezwanie Zamawiającego z przynajmniej 3 dniowym wyprzedzeniem. Pobyt projektanta na budowie wynikający z błędów projektowych nie jest pobytem w ramach nadzoru autorskiego i Zamawiający nie ponosi kosztów tego pobytu.

Wykonanie wszystkich wyżej wymienionych elementów prac projektowych nie jest obligatoryjne, Wykonawca nie będzie wykonywał tych elementów prac projektowych, które organ stwierdzi za niekonieczne nie wymagane.

Zamawiający jest w posiadaniu i udostępni dla Wykonawcy:
- mapy glebowo - siedliskowe w skali 1:5000,
- operat siedliskowy,
- mapy z rozmieszczeniem chronionych i rzadkich gatunków roślin w skali 1:25000
- mapy przeglądowe funkcji lasu, walorów przyrodniczych oraz urządzeń i obiektów rekreacyjnych w skali 1:25000,
- mapy przeglądowe cieków wodnych w skali 1:25000,
- karty ogólnej waloryzacji przyrodniczej w tym pod kątem obecności siedlisk z Załącznika I Dyrektywy Siedliskowej oraz oceny wpływy planowanej inwestycji na walory przyrodnicze obiektu - sporządzone dla każdego zadania oddzielnie.

Miejsce składania: II.1.6

Przed wprowadzeniem zmainy:
Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: tak, liczba części: 5.

Po wprowadzeniu zmiany:
1.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
2. Oferta złożona przez Wykonawcę musi obejmować wszystkie części zamówienia.

Miejsce składania: IV.4.4

Przed wprowadzeniem zmainy:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 20.04.2010 godzina 09:00, miejsce: Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie opisanej j.w. do dnia 20.04.2010 r., do godz. 9.00, w siedzibie Zamawiającego - Nowogród Bobrzański 66 - 011, ul. Leśna 1, w sekretariacie pokój nr 12.

Po wprowadzeniu zmiany:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 23.04.2010 godzina 09:00, miejsce: Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie opisanej j.w. do dnia 23.04.2010 r., do godz. 9.00, w siedzibie Zamawiającego - Nowogród Bobrzański 66 - 011, ul. Leśna 1, w sekretariacie pokój nr 12.

Podobne przetargi