Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

392744 / 2009-11-12 - Administracja samorządowa / Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu Rejonowy Oddział w Koninie (Konin)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2009-08-26 pod pozycją 140697. Zobacz ogłoszenie 140697 / 2009-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 392744

Data publikacji: 2009-11-12

Nazwa:
Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu Rejonowy Oddział w Koninie

Ulica: ul. Okólna 59

Numer domu: 59

Miejscowość: Konin

Kod pocztowy: 62-510

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 063 2421075

Numer faxu: 063 2432083

Regon: 63128484200000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 140697

Data wydania biuletynu: 2009-08-26

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2009

Pozycja ogłoszenia: 140697

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zbiornik Lubstowski - odbudowa urządzeń piętrzących
gm. Sompolno, pow. Konin

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Zakres inwestycji obejmuje odbudowę urządzeń piętrzących zbiornika Lubstowskiego, poprzez wykonanie robót budowlano - remontowych na następujących obiektach:
- zaporze czołowej wraz z rowami drenażowymi A i B i tzw. Rowem Młynówka
- jazie z upustem dennym w zaporze czołowej,
- wale odcinający L = 75 m oraz jazie z upustem dennym zlokalizowanym w wale odcinającym,
- jazie na Rowie Lubstowskim /Kanał Wierzbie/ w km 6+626 zlokalizowanym w cofce zbiornika
oraz rozbiórkę wału odcinającego L = 100 m (wraz z budowlą wylotową z rowu D) pomiędzy częścią jeziorną zbiornika, a stawem Nr 3, który to wał jest w chwili obecnej w bardzo złym stanie technicznym. Projektowana rozbiórka wału wynika z faktu, że staw Nr 3 od momentu powstania nie był nigdy użytkowany i nie była prowadzona na nim jakakolwiek gospodarka rybacka, jak również to, że zarządca zbiornika tj. Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu Rejonowy Oddział w Koninie, nie przewiduje prowadzenia takiej działalności. Włączenie stawu Nr 3 do części jeziornej zbiornika zwiększy jego powierzchnię o 3,46 ha, natomiast w części cofkowej pozostaną wydzielone tylko 2 stawy (staw Nr 1 i Nr 2), na których obecnie administrator obiektu nie planuje prowadzenia działalności rybackiej. Parametry stawów Nr 1 i Nr 2 tj. powierzchnia zalewu, pojemność, rzędna piętrzenia nie ulegną zmianie w stosunku do stanu istniejącego. Wykonanie prac budowlano - remontowych na poszczególnych obiektach zbiornika zahamuje postępującą degradację budowli i umożliwi im dalsze sprawne funkcjonowanie.
Zapora czołowa wraz z rowami drenażowymi i Rowem Młynówka
W ramach prac budowlano - remontowych na zaporze czołowej projektuje się oczyszczenie wszystkich płyt betonowych umacniających skarpę odwodną wału z porostów i mchu, strumieniem wody pod ciśnieniem, a następnie zabezpieczenie płyt w technologii Schomburg. Płyty najbardziej zniszczone będą rozebrane, a w ich miejscu wykonane nowe płyty żelbetowe gr. 15 cm w technologii na mokro. Z korony i skarp zapory usunięte zostaną wszystkie krzewy oraz wykoszona roślinność.
W celu usprawnienia komunikacji wzdłuż północnego odcinka zapory projektuje się remont nawierzchni drogi gruntowej pomiędzy rowem drenażowym B a zaporą czołową, na długości L = 750 m. Naprawa drogi polegać będzie na mechanicznym profilowaniu nawierzchni wraz z wyrównaniem i uzupełnieniem lokalnych dziur i kolein pospółką. Wraz z wykonaniem prac budowlanych na zaporze czołowej projektuje się odbudowę rowów drenażowych zapory A i B oraz Rowu Młynówka na całej długości cieków. Projektuje się udrożnienie rowu A poprzez usunięcie wybranych drzew i wszystkich krzewów rosnących w korycie lub w skarpach cieku (zgodnie z inwentaryzacją zadrzewień) oraz odbudowę koryta rowu do projektowanych parametrów:
- szerokość dna - 0,60 m
- nachylenie skarp - 1: 2 i 1:0,75 (odc. wzdłuż drogi)
- spadek podłużny - 0,56

W miejscu istniejących przepustów drogowych zlokalizowanych na rowie, projektuje się wykonać nowe budowle:
- w hm 4+26, pod drogą gminną Lubstówek - Błonawy wykonany zostanie nowy przepust o średnicy 0,60 m i długości L = 14,0 m z przyczółkami betonowymi pionowymi,
- w hm 3+94, pod lokalną drogą dojazdową do pól, zaprojektowano nowy przepust o średnicy 0,60 m i długości L = 8,0 m z przyczółkami betonowymi pionowymi,
W ramach rekonstrukcji rowu A odbudowany zostanie rurociągu na odcinku skanalizowanym rowu. Projektowany jest nowy rurociąg o średnicy 0,60 m i długości L = 114 m wraz z betonowymi przyczółkami na wlocie i wylocie z rurociągu. Na trasie rurociągu zaprojektowano dwie studnie rewizyjne, betonowe o średnicy 1,0 m i wysokości St-1 - H = 2,0 m , St-2- H = 1,75 m.
Koryto rowu drenażowego A (dno i skarpy) pomiędzy wylotem z przepustu w hm 4+26, a wlotem do rurociągu umocnione zostaną płytami betonowymi ażurowymi o gr. 5 cm.
Projektowana odbudowa Rowu Młynówka, który przejmuje wody z rowu drenażowego A i prowadzi je dalej do Kanału Grójeckiego, obejmuje usunięcie wybranych drzew i krzewów rosnących w korycie i na prawej skarpie cieku, zgodnie z inwentaryzacją zadrzewień wraz odbudową koryta rowu do projektowanych parametrów:
- szerokość dna - 1,0 m
- nachylenie skarp - 1: 2
- spadek podłużny - 2,98
Pomiędzy hm 1+28 - 2+35 zaprojektowano umocnienie obustronne stopy skarpy rowu, kiszką faszynową fi 15 cm, na długości L = 107 m.
Odbudowa rowu drenażowego B polegać będzie na usunięciu wybranych drzew i wszystkich krzewów rosnących w korycie lub w skarpach cieku oraz rekonstrukcji koryta rowu do projektowanych parametrów:
- szerokość dna - 0,60 m
- nachylenie skarp - 1: 2
- spadek podłużny - 0,50
Przepusty melioracyjne zlokalizowane na rowie B w hm 0+54 i 2 +78 zostaną rozebrane, a w ich miejscu wybudowane nowe przepusty o średnicy 0,60 m, L = 7,0 m, typu P2/60 z przewodem z rur PEHD typu PECOR - Optima.
Na odcinku pomiędzy ujściem do Kanału Grójeckiego a hm 2+81 zaprojektowano odbudowę obustronną koryta cieku, powyżej natomiast odbudowę jednostronną (lewostronną) ze względu na występujące obustronnie zadrzewienie brzegów, w celu ograniczenia wycinki drzew do niezbędnego minimum.
Jaz z upustem dennym w zaporze czołowej
Projektowany zakres prac na jazie w zaporze czołowej obejmuje oczyszczenie budowli i zabezpieczenie konstrukcji jazu specjalistycznymi środkami w technologii Schomburg. Projektowana jest także wymiana zasuwy jazu wraz mechanizmem wyciągowym na nowe zamknięcie w formie zasuwy stalowej o szer. B = 3,0 m z mechanizmem wyciągowym o napędzie elektrycznym i ręcznym. Wymiana zasuwy jazu spowoduje zawężenie światła budowli do B = 2,70 m, co wynika z konieczności montażu nowych prowadnic zasuw na prowadnicach istniejących. Zrezygnowano z wykucia starych prowadnic z uwagi na niewielką grubość ścian - 30 cm, co mogłoby doprowadzić do zarysowania konstrukcji w miejscu wykucia i naruszenia stateczności budowli. Zaprojektowano zasuwę dwudzielną o wymiarach 3000 x 4050 mm wykonaną ze stali spawanej i uszczelnioną trójstronnie. Wymiana zamknięć jazu będzie kompleksowa, łącznie z mechanizmami wyciągowymi, wykonaniem nowego zasilania elektrycznego, napędów zasuw oraz instalacji elektrycznej na jazie. Wg obliczeń hydraulicznych, zmniejszenie światła budowli o 0,3 m nie wpłynie w istotny sposób na bezpieczeństwo i zdolność przepustową budowli.
W ramach prac budowlano remontowych obiektu projektuje się, ze względów bezpieczeństwa, wykonanie nowego oporęczowania na jazie o wysokości h = 1,10 m oraz uzupełnienie braków w barierce zamontowanej na przyczółku wylotu z budowli.
Komorę węgorni, zlokalizowaną w bezpośrednim sąsiedztwie jazu projektuje się przystosować do ewentualnego przyszłościowego zamontowania turbiny lewarowej Małej Elektrowni Wodnej (MEW) poprzez zdemontowanie pułapki na węgorze wraz z mechanizmem wyciągowym oraz zabezpieczeniem konstrukcji betonowej komory w technologii Schomburg.
Poniżej wylotu z jazu projektuje się odbudowę umocnień skarp Kanału Grójeckiego na odcinku L = 28 m, materacami siatkowo - kamiennymi na geowłókninie zakończonymi palisadą drewnianą z kołków fi 10-12 cm L = 1,5 m. Umocnienia skarp i dna Kanału projektuje się zakończyć ok. 5,0 m poniżej mostu drogowego w drodze gminnej Lubstówek - Błonawy. Stare umocnienia betonowo - kamienne na tym odcinku zostaną rozebrane.
Wał odcinający L = 100 m wraz budowlą wylotową na rowie D o śr. 0,60 m
Wał odcinający ziemny o długości L = 100 m, przewiduje się rozebrać wraz z budowlą wylotową z rowu D o średnicy 0,60 m, w nim zlokalizowaną. Grunt z rozbiórki nasypu zostanie wbudowany w brzeg zbiornika w bezpośrednim sąsiedztwie prowadzenia prac rozbiórkowych, natomiast gruz betonowy powstały przy rozbiórce wylotu, zostanie załadowany i przetransportowany w miejsce wskazane przez Inwestora. Po wykonaniu rozbiórki grobli, staw Nr 3 zostanie włączony do części jeziornej zbiornika.
Wał odcinający L = 75 m oraz jaz z upustem dennym o św. B = 3,0 m
Projektowane prace budowlano - remontowe na wale odcinającym L = 75 m polegać będą na usunięciu krzaków porastających koronę i skarpy wału, oczyszczeniu wszystkich płyt betonowych z porostów i mchu wraz z zabezpieczeniem ich w technologii Schomburg oraz odbudowę najbardziej zniszczonych płyt betonowych.
Konstrukcja jazu z upustem dennym o świetle B = 3,0 m zlokalizowany w wale odcinającym, zabezpieczona zostanie w technologii Schomburg podobnie jak jaz w zaporze czołowej, po wcześniejszym oczyszczeniu konstrukcji. Zamknięcia budowli oraz mechanizmy wyciągowe zamknięć zostaną zabezpieczone nową powłoką antykorozyjną. Projektuje się również odbudowę ubezpieczeń kamiennych dna zbiornika na wlocie i wylocie z jazu.
Jaz na Rowie Lubstowskim /Kanał Wierzbie/ o św. B = 3,0 m
Jaz na Rowie Lubstowskim zostanie poddany czynnościom remontowo - budowlanym poprzez oczyszczenie elementów betonowych budowli strumieniem wody po ciśnieniem,
i zabezpieczenie konstrukcji w technologii Schomburg. Wykonane zostanie nowe oporęczowanie jazu oraz uzupełnione ubytki betonu w konstrukcji przyczółków. Na jazie zaprojektowano nowe zamknięcie budowli w formie szandorów drewnianych w okuciach stalowych. Powyżej i poniżej obiektu projektowany jest narzut kamienny w płotkach - od strony górnej wody na odcinku L = 6,0 m, poniżej jazu na długości L = 12,0 m.
W ramach odbudowy jazu przewiduje się również wykonanie robót remontowych wlotu żelbetowego do rowu E, przylegającego bezpośrednio do lewego przyczółka jazu od strony górnej wody. Roboty te wykonane zostaną w podobnej technologii co przedmiotowego jazu, a projektowane prace nie wpłyną na zmianę istniejących parametrów budowli.
W ramach przedmiotowego przedsięwzięcia, w celu poprawy funkcjonowania zbiornika Lubstowskiego, przewiduje się dodatkowo wykonanie:
- odmulenia koryta Kanału Grójeckiego wraz z naprawą umocnień biologicznych na odcinku L = 7,43 km tj. od zbiornika Lubstowskiego do jazu w Przyborkach,
- odmulenia koryta Rowu Lubstowskiego /Kanał Wierzbie/ wraz z naprawą umocnień biologicznych, powyżej zbiornika, na odcinku L = 11,500 km,
- odmulenia koryta rowu (doprowadzalnika) E wraz z naprawą umocnień biologicznych na odcinku L = 1,645 km tj. od części jeziornej zbiornika do połączenia z Rowem Lubstowskim /Kanałem Wierzbie/
- wykonanie sieci piezometrów w celu monitoringu poziomu wód gruntowych w rejonie zbiornika.
Lokalizacja robót gm. Sompolno pow. Konin
Obręb : Lubstówek - dz. nr : 4/1, 4/3, 155/4, 156/1, 157/1, 158/1, 158/2, 159, 160, 161, 162/2, 162/4, 163, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171/4, 199, 200/1, 200/2, 201, 203/1, 203/2, 204/1, 204/2, 207/1, 207/2, 208/1, 208/2, 285, 286, 288/3, 293, 294/4, 295.
Obręb : Błonawy - dz. nr: 71/7, 71/14, 74/2, 74/5, 146/1, 146/2, 146/3, 146/4, 147/1, 147/2, 148/2, 149/2, 150/2, 151/2, 152/2, 153/2, 154/2, 155/2, 156/2, 157/2, 158/1, 158/2, 159/1, 159/2, 160/1, 160/2, 161/1, 162, 181, 182/2, 183/2.
Obręb : Lubstów - dz. nr: 275, 290, 5037/2, 5038, 6037/1.
Obręb : Nowa Wieś - dz. nr: 158/1, 159, 5040/2.

Kody CPV:
452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Szacunkowa wartość zamówienia: 4356196.06

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oś. 1, działanie 125, schemat II - Gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi

Data udzielenie zamówienia: 10/11/2009

Liczba ofert: 3

Nazwa wykonawcy:
Konsorcjum Firm :
Lider MADOR Spółka z o.o. ul. Kremowa 39 02-969 Warszawa
Partner
GEO-TECH s.c. ul. Cumowników 4b 80-299 Gdańsk

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Kremowa 39

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 02-969

ID województwa: 6

Województwo / kraj: mazowieckie

Cena wybranej oferty: 3359164.37

Cena minimalna: 3359164.37

Cena maksymalna: 3902363,97

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

239879 / 2013-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)
Modernizacja pompowni Niałek Wielki - nr 10, Zgierzynka - nr 8, Puszczykówiec - nr 3 i Puszczykowo nr 2, gm. Wolsztyn, pow. wolsztyński, gm. Lwówek, pow. nowotomyski, gm. Kamieniec, pow. grodziski, woj. wielkopolskie

220756 / 2015-08-26 - Inny: Administracja RzÄ…dowa Niezespolona - Gospodarka Wodna

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)
Remont budowli regulacyjnych rzeki Warty po powodzi 2010 r. w km 375+000 do 378+000 w m. Wymysłów - etap III

54553 / 2011-02-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)
Przebudowa przepustu na cieku Świątnica pod ulicą Krzesiny wraz z przebudową sieci gazowej średniego ciśnienia w Poznaniu.

39189 / 2009-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)
Naprawa dna w obrębie istniejącego pomostu w Ośrodku Wypoczynkowym na Jeziorze Strzeszyńskim

284861 / 2011-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Poznań - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 452400001 (Budowa obiektów inżynierii wodnej)
Remont wałów przeciwpowodziowych i międzywala rzeki Warty - przebudowa przepustów wałowych