Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

182547 / 2010-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Miejska KÅ‚odzko (KÅ‚odzko)

Poprawa atrakcyjności turystycznej Kanału Młynówki
w Kłodzku i otaczającego go terenu-ZAPROJEKTUJ - WYBUDUJ


Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 4.845. 000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223 poz. 1655 z późn. zm.)

Opis zamówienia

1. Główny przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej wraz z budową, mającą na celu zagospodarowanie terenów rekreacyjnych nad kanałem Młynówki w Kłodzku na podstawie Programu Funkcjonalno - Użytkowego oraz Koncepcji zagospodarowania terenów rekreacyjnych przy kanale Młynówki w Kłodzku. Planowana inwestycja podzielona jest na trzy zadania: szlak gondolowy na kanale Młynówki, plac przy moście Św. Jana, szlak Młynówki - szlak spacerowy wokół ustalonego terenu. Obszar inwestycji położony jest w centrum zabytkowego Kłodzka na Wyspie Piasek i objęty jest ochroną konserwatorską. Inwestycja ta ma na celu poszerzenie oferty rekreacyjno - wypoczynkowej zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Największą atrakcję ma stanowić plac przy moście Św. Jana, a jego dopełnieniem mają być szlaki: wodny i spacerowy.

Zaleca się Wykonawcy przeprowadzenie szczegółowej wizji lokalnej terenu celem uzyskania wszystkich informacji koniecznych do przygotowania oferty i zawarcia umowy. Każdy z Wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest do posiadania wszelkich uzgodnień, opinii, decyzji, opracowań umożliwiających prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia.
Przedsięwzięcie obejmuje swym zakresem obszar wskazany w programie funkcjonalno - użytkowym stanowiącym załącznik nr 5 do SIWZ.

Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania projektu koncepcyjnego, dotyczącego planowanego zamierzenia w celu realizacji zamówienia, który to zostanie uzgodniony z Zamawiającym.

Wykonawca jest zobowiązany do ustalenia z Zamawiającym zakresu robót (harmonogram rzeczowo - finansowy) do wykonania przedmiotu zamówienia.

Zakres dokumentacji projektowej obejmuje w szczególności:
a. projekt budowlano - wykonawczy, obejmujący wszystkie branże wraz z opisami, rysunkami, uzupełniony szczegółowymi projektami, umożliwiającymi wykonanie zamówienia bez konieczności dodatkowych opracowań,
b. specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych,
c. kosztorys wykonawczy,
d. przedmiar robót,
e. opracowanie BiOZ,
f. wszelkie wymagane uzgodnienia, opinie, decyzje niezbędne do otrzymania pozwolenia na budowę (w tym od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Konserwatora Zieleni, ZUD, Państwowej Straży Pożarnej, itp.),
g. wszelkie wymagane uzgodnienia, opinie, decyzje niezbędne do otrzymania pozwolenia wodno-prawnego (w tym opracowanie operatu wodno - prawnego),
h. pozwolenie na budowę,
i. pozwolenie wodno-prawne.

Zamawiający dostarczy Wykonawcy zapewnienie dostawy wody oraz określenie warunków technicznych podłączenia do miejskiej sieci wodociągowej dla fontanny posadzkowej wraz
z odprowadzeniem wód opadowych, wydane przez WODOCIĄGI KŁODZKIE Sp. z o.o. (załącznik 10).

Zamawiający dostarczy Wykonawcy warunki techniczne przyłączenia do sieci elektroenergetycznej przedmiotowej inwestycji wydane przez EnergiaPro S. A. (załącznik 11).

Wykonawca zwolniony jest z opracowania oceny oddziaływania na środowisko przedmiotowego zamówienia.

Zamawiający dostarczy Wykonawcy aktualną mapę do celów projektowych.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wraz z przekazaniem jednego egzemplarza mapy z pieczęciami świadczącymi o przyjęciu do zasobów geodezyjnych Starostwa Powiatowego w terminie uzgodnionym z Zamawiającym.

Po stronie Wykonawcy leży posiadanie projektu wraz z uzyskanie pozwolenia na rozbiórkę budynku przeznaczonego do rozbiórki w ramach przedmiotowej inwestycji.

Wykonawca zobowiązany jest do opracowania ekspertyzy technicznej części budynku, do której ma być mocowana kładka.

Zamawiający wymaga aby przewidziane do zakupu przez Wykonawcę dwie łódki gondolowe były wykonane z drewna (materiał konstrukcyjny: sklejka wodoodporna), nawiązujące wyglądem do zabytkowego Kłodzka. Łódki dla 10 osób każda (łącznie z gondolierem), napędzane niewielkim silnikiem elektrycznym o prędkości maksymalnej 5 km/h. Miejsca siedzące na łódce powinny być ułożone w systemie 3 ławek po 3 miejsca zwrócone w jedną stronę oraz 1-osobowe osobne miejsce dla gondoliera. Miejsca siedzące powinny stanowić drewniane ławki (drewno niewymagające konserwacji) z oparciem na plecy wyściełane Przy każdej ławeczce należy zamontować stolik.. Wymiary łódki powinny być optymalne w stosunku do wielkości kanału Młynówki i umożliwiać bezpieczny i komfortowy przepływ. Jedna z łódek musi być dostosowana do transportu osób niepełnosprawnych. System umożliwiający bezpieczne podróżowanie osób niepełnosprawnych musi być kompatybilny z systemem montowanym na przystani głównej. Łódki powinny posiadać system zadaszenia, obejmujący strefę miejsc siedzących. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć każdą łódkę w silnik elektryczny, koło ratunkowe, komplet kapoków oraz długi kij umożliwiający odpychanie łódki od dna na wzór kija flisaków. Przykładowa łódka gondolowa zgodna z wymogami Zamawiającego stanowi załącznik nr 8 do SIWZ.
Projektowane łodzie do przewozu osób muszą być zgodne z przepisami Ustawy z dnia 21 grudnia 2000 roku o żegludze śródlądowej z późniejszymi zmianami (tekst jednolity: Dziennik Ustaw z 2006 r. nr 123 poz. 857).

Zamawiający wymaga aby przystań główna posiadała rozwiązanie konstrukcyjne umożliwiające bezpieczny dostęp osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim, do łódki gondolowej. Zaproponowany system powinien być kompatybilny z rozwiązaniem technicznym miejsca na łódce dla osoby niepełnosprawnej.
Wykonawca ma obowiązek zapewnić odbiór dozoru technicznego ewentualnego urządzenia, które go wymaga.

Zamawiający wymaga aby przystanie gondolowe oraz kładka mocowana do budynku były wykonane z drewna niewymagającego konserwacji.

Zamawiający wymaga aby przewidziana do wykonania fontanna posadzkowa miała przebieg zgodny z propozycją zawartą w Koncepcji zagospodarowania terenów rekreacyjnych przy kanale Młynówki w Kłodzku - załącznik nr 6 do SIWZ.

Zamawiający wymaga aby w bezpośrednim sąsiedztwie fontanny, w miejscu wskazanym w Koncepcji zagospodarowania terenów rekreacyjnych przy kanale Młynówki w Kłodzku - załącznik nr 6 do SIWZ, umieszczono elementy placu zabaw dla dzieci i ławki dla rodziców wraz z elementami małej architektury przewidziane w PFU. Plac zabaw powinien składać się z różnego typu huśtawek, bujaków, ślizgawek, karuzeli oraz konstrukcji słupowo linowej. Wśród elementów placu zabaw Zamawiający nie przewiduje umieszczenia piaskownicy. Zamawiający dopuszcza elementy zabawowe wykonane z materiałów takich jak: stal, aluminium, płyta polietylenowa i guma. Przykładowe elementy placu zabaw zgodne z wymogami Zamawiającego stanowi załącznik nr 9 do SIWZ. Zamawiający przewiduje nawierzchnię wylewaną pod elementy zabawowe z tworzywa sztucznego o grubości odpowiedniej do wysokości spadku. Zamawiający wymaga przedstawienie 3 wariantów kolorystycznych nawierzchni. Zamawiający przewiduje użycie jednego koloru nawierzchni dla całego obszaru pod urządzenia zabawowe. Wszystkie montowane elementy powinny posiadać aktualne certyfikaty (w języku polskim) lub dokument potwierdzający zgodność z Polską Normą, atest z gwarancjami producenta. Montaż według instrukcji producenta.

Zamawiający wymaga aby wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego tj.: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery ujednolicić. Elementy te, mają charakterem nawiązywać do zabytkowej części miasta, zgodnie z propozycjami zawartymi w Programie Funkcjonalno - Użytkowym. Jako materiał na podstawy ławek należy użyć odlewy żeliwne. Podstawa powinna zawierać po obu stronach ławki oparcie na łokieć. Siedzisko wraz z oparciem na plecy należy wykonać z drewna niewymagającego konserwacji. Połączenia śrubowe: śruby ocynkowane. Kosze na śmieci i stojaki wykonać ze stali z dekoracyjnymi elementami żeliwnymi. Elementy wyposażenia dodatkowego powinny być odpowiednio zakonserwowane, odporne na warunki atmosferyczne.

Zamawiający wymaga aby wszystkie elementy oświetleniowe ujednolicić i zastosować rozwiązania energooszczędne. Elementy mają nawiązywać do zabytkowego charakteru miasta, zgodnie z propozycjami zawartymi w Programie Funkcjonalno - Użytkowym. Lampy stojące oraz wiszące na ścianach wykonać z żeliwa.

Materiały i urządzenia niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia powinny być zakupione przez Wykonawcę i odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) oraz Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2004 r. Nr 92, poz. 881).
Na każde żądanie Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest okazać w stosunku do wszystkich materiałów, deklarację zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną dla wyrobów budowlanych, dla których nie ustanowiono Polskiej Normy wyrobu. Wszystkie materiały budowlane muszą być oznaczone znakiem CE.

Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w cenie oferty wywóz humusu na odległość do 4 km w miejsce wskazane przez Zamawiającego.

Zamawiający wymaga aby wszelkie materiały i montowane urządzenia niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia były fabrycznie nowe.

Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania kosztorysu ofertowego na podstawie załącznika nr 7 do SIWZ: rozbicie ceny ofertowej dla przetargu zaprojektuj - wybuduj dla zadania pn. Poprawa atrakcyjności turystycznej Kanału Młynówki w Kłodzku i otaczającego go terenu.


Wykonawca zobowiązany jest do fakturowania odebranych prac przez Zamawiającego zgodnie z wyżej wymienionymi kategoriami wydatków zapisanymi w umowie o dofinansowanie projektu.
Definicje poszczególnych kategorii wydatków zostaną przedstawione wybranemu Wykonawcy przed podpisaniem z nim umowy na realizację przedmiotowej inwestycji, w terminie umożliwiającym przygotowanie harmonogramu.

W nagłówkach wszelkich dokumentów związanych z realizacją przedmiotowej inwestycji Wykonawca, jak i Zamawiający zobowiązani są do używania poniższego logotypu:

Logotyp dostępny jest w wersji czarnobiałej i kolorowej na stronie: http:dolnyslask.pl, w zakładce: RPO WD - Informacja i promocja - Znaki graficzne

2. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
3. Opis i zakres zamówienia określają: Program Funkcjonalno - Użytkowy stanowiący załącznik nr 5 SIWZ, Koncepcja zagospodarowania terenów rekreacyjnych przy kanale Młynówki w Kłodzku - załącznik nr 6 SIWZ.

Termin wykonania zamówienia -art. 36 ust. 1 pkt 4- ustawy:
Zamawiający ustala termin wykonania zamówienia jako termin wymagany na :
a) dokumentację projektową: 30 września 2010 r.
b) roboty budowlane: 20 czerwca 2011 r.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 182547

Data publikacji: 2010-07-09

Nazwa: Gmina Miejska Kłodzko

Ulica: pl. Bolesława Chrobrego 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Kłodzko

Kod pocztowy: 57-300

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 074/8654600

Numer faxu: 074 8674062

Adres strony internetowej: www.um.klodzko.pl

Regon: 00052605000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Poprawa atrakcyjności turystycznej Kanału Młynówki
w Kłodzku i otaczającego go terenu-ZAPROJEKTUJ - WYBUDUJ


Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 4.845. 000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223 poz. 1655 z późn. zm.)

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1. Główny przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej wraz z budową, mającą na celu zagospodarowanie terenów rekreacyjnych nad kanałem Młynówki w Kłodzku na podstawie Programu Funkcjonalno - Użytkowego oraz Koncepcji zagospodarowania terenów rekreacyjnych przy kanale Młynówki w Kłodzku. Planowana inwestycja podzielona jest na trzy zadania: szlak gondolowy na kanale Młynówki, plac przy moście Św. Jana, szlak Młynówki - szlak spacerowy wokół ustalonego terenu. Obszar inwestycji położony jest w centrum zabytkowego Kłodzka na Wyspie Piasek i objęty jest ochroną konserwatorską. Inwestycja ta ma na celu poszerzenie oferty rekreacyjno - wypoczynkowej zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Największą atrakcję ma stanowić plac przy moście Św. Jana, a jego dopełnieniem mają być szlaki: wodny i spacerowy.

Zaleca się Wykonawcy przeprowadzenie szczegółowej wizji lokalnej terenu celem uzyskania wszystkich informacji koniecznych do przygotowania oferty i zawarcia umowy. Każdy z Wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest do posiadania wszelkich uzgodnień, opinii, decyzji, opracowań umożliwiających prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia.
Przedsięwzięcie obejmuje swym zakresem obszar wskazany w programie funkcjonalno - użytkowym stanowiącym załącznik nr 5 do SIWZ.

Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania projektu koncepcyjnego, dotyczącego planowanego zamierzenia w celu realizacji zamówienia, który to zostanie uzgodniony z Zamawiającym.

Wykonawca jest zobowiązany do ustalenia z Zamawiającym zakresu robót (harmonogram rzeczowo - finansowy) do wykonania przedmiotu zamówienia.

Zakres dokumentacji projektowej obejmuje w szczególności:
a. projekt budowlano - wykonawczy, obejmujący wszystkie branże wraz z opisami, rysunkami, uzupełniony szczegółowymi projektami, umożliwiającymi wykonanie zamówienia bez konieczności dodatkowych opracowań,
b. specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych,
c. kosztorys wykonawczy,
d. przedmiar robót,
e. opracowanie BiOZ,
f. wszelkie wymagane uzgodnienia, opinie, decyzje niezbędne do otrzymania pozwolenia na budowę (w tym od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Konserwatora Zieleni, ZUD, Państwowej Straży Pożarnej, itp.),
g. wszelkie wymagane uzgodnienia, opinie, decyzje niezbędne do otrzymania pozwolenia wodno-prawnego (w tym opracowanie operatu wodno - prawnego),
h. pozwolenie na budowę,
i. pozwolenie wodno-prawne.

Zamawiający dostarczy Wykonawcy zapewnienie dostawy wody oraz określenie warunków technicznych podłączenia do miejskiej sieci wodociągowej dla fontanny posadzkowej wraz
z odprowadzeniem wód opadowych, wydane przez WODOCIĄGI KŁODZKIE Sp. z o.o. (załącznik 10).

Zamawiający dostarczy Wykonawcy warunki techniczne przyłączenia do sieci elektroenergetycznej przedmiotowej inwestycji wydane przez EnergiaPro S. A. (załącznik 11).

Wykonawca zwolniony jest z opracowania oceny oddziaływania na środowisko przedmiotowego zamówienia.

Zamawiający dostarczy Wykonawcy aktualną mapę do celów projektowych.
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wraz z przekazaniem jednego egzemplarza mapy z pieczęciami świadczącymi o przyjęciu do zasobów geodezyjnych Starostwa Powiatowego w terminie uzgodnionym z Zamawiającym.

Po stronie Wykonawcy leży posiadanie projektu wraz z uzyskanie pozwolenia na rozbiórkę budynku przeznaczonego do rozbiórki w ramach przedmiotowej inwestycji.

Wykonawca zobowiązany jest do opracowania ekspertyzy technicznej części budynku, do której ma być mocowana kładka.

Zamawiający wymaga aby przewidziane do zakupu przez Wykonawcę dwie łódki gondolowe były wykonane z drewna (materiał konstrukcyjny: sklejka wodoodporna), nawiązujące wyglądem do zabytkowego Kłodzka. Łódki dla 10 osób każda (łącznie z gondolierem), napędzane niewielkim silnikiem elektrycznym o prędkości maksymalnej 5 km/h. Miejsca siedzące na łódce powinny być ułożone w systemie 3 ławek po 3 miejsca zwrócone w jedną stronę oraz 1-osobowe osobne miejsce dla gondoliera. Miejsca siedzące powinny stanowić drewniane ławki (drewno niewymagające konserwacji) z oparciem na plecy wyściełane Przy każdej ławeczce należy zamontować stolik.. Wymiary łódki powinny być optymalne w stosunku do wielkości kanału Młynówki i umożliwiać bezpieczny i komfortowy przepływ. Jedna z łódek musi być dostosowana do transportu osób niepełnosprawnych. System umożliwiający bezpieczne podróżowanie osób niepełnosprawnych musi być kompatybilny z systemem montowanym na przystani głównej. Łódki powinny posiadać system zadaszenia, obejmujący strefę miejsc siedzących. Wykonawca zobowiązany jest wyposażyć każdą łódkę w silnik elektryczny, koło ratunkowe, komplet kapoków oraz długi kij umożliwiający odpychanie łódki od dna na wzór kija flisaków. Przykładowa łódka gondolowa zgodna z wymogami Zamawiającego stanowi załącznik nr 8 do SIWZ.
Projektowane łodzie do przewozu osób muszą być zgodne z przepisami Ustawy z dnia 21 grudnia 2000 roku o żegludze śródlądowej z późniejszymi zmianami (tekst jednolity: Dziennik Ustaw z 2006 r. nr 123 poz. 857).

Zamawiający wymaga aby przystań główna posiadała rozwiązanie konstrukcyjne umożliwiające bezpieczny dostęp osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim, do łódki gondolowej. Zaproponowany system powinien być kompatybilny z rozwiązaniem technicznym miejsca na łódce dla osoby niepełnosprawnej.
Wykonawca ma obowiązek zapewnić odbiór dozoru technicznego ewentualnego urządzenia, które go wymaga.

Zamawiający wymaga aby przystanie gondolowe oraz kładka mocowana do budynku były wykonane z drewna niewymagającego konserwacji.

Zamawiający wymaga aby przewidziana do wykonania fontanna posadzkowa miała przebieg zgodny z propozycją zawartą w Koncepcji zagospodarowania terenów rekreacyjnych przy kanale Młynówki w Kłodzku - załącznik nr 6 do SIWZ.

Zamawiający wymaga aby w bezpośrednim sąsiedztwie fontanny, w miejscu wskazanym w Koncepcji zagospodarowania terenów rekreacyjnych przy kanale Młynówki w Kłodzku - załącznik nr 6 do SIWZ, umieszczono elementy placu zabaw dla dzieci i ławki dla rodziców wraz z elementami małej architektury przewidziane w PFU. Plac zabaw powinien składać się z różnego typu huśtawek, bujaków, ślizgawek, karuzeli oraz konstrukcji słupowo linowej. Wśród elementów placu zabaw Zamawiający nie przewiduje umieszczenia piaskownicy. Zamawiający dopuszcza elementy zabawowe wykonane z materiałów takich jak: stal, aluminium, płyta polietylenowa i guma. Przykładowe elementy placu zabaw zgodne z wymogami Zamawiającego stanowi załącznik nr 9 do SIWZ. Zamawiający przewiduje nawierzchnię wylewaną pod elementy zabawowe z tworzywa sztucznego o grubości odpowiedniej do wysokości spadku. Zamawiający wymaga przedstawienie 3 wariantów kolorystycznych nawierzchni. Zamawiający przewiduje użycie jednego koloru nawierzchni dla całego obszaru pod urządzenia zabawowe. Wszystkie montowane elementy powinny posiadać aktualne certyfikaty (w języku polskim) lub dokument potwierdzający zgodność z Polską Normą, atest z gwarancjami producenta. Montaż według instrukcji producenta.

Zamawiający wymaga aby wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego tj.: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery ujednolicić. Elementy te, mają charakterem nawiązywać do zabytkowej części miasta, zgodnie z propozycjami zawartymi w Programie Funkcjonalno - Użytkowym. Jako materiał na podstawy ławek należy użyć odlewy żeliwne. Podstawa powinna zawierać po obu stronach ławki oparcie na łokieć. Siedzisko wraz z oparciem na plecy należy wykonać z drewna niewymagającego konserwacji. Połączenia śrubowe: śruby ocynkowane. Kosze na śmieci i stojaki wykonać ze stali z dekoracyjnymi elementami żeliwnymi. Elementy wyposażenia dodatkowego powinny być odpowiednio zakonserwowane, odporne na warunki atmosferyczne.

Zamawiający wymaga aby wszystkie elementy oświetleniowe ujednolicić i zastosować rozwiązania energooszczędne. Elementy mają nawiązywać do zabytkowego charakteru miasta, zgodnie z propozycjami zawartymi w Programie Funkcjonalno - Użytkowym. Lampy stojące oraz wiszące na ścianach wykonać z żeliwa.

Materiały i urządzenia niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia powinny być zakupione przez Wykonawcę i odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) oraz Ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2004 r. Nr 92, poz. 881).
Na każde żądanie Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest okazać w stosunku do wszystkich materiałów, deklarację zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną dla wyrobów budowlanych, dla których nie ustanowiono Polskiej Normy wyrobu. Wszystkie materiały budowlane muszą być oznaczone znakiem CE.

Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w cenie oferty wywóz humusu na odległość do 4 km w miejsce wskazane przez Zamawiającego.

Zamawiający wymaga aby wszelkie materiały i montowane urządzenia niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia były fabrycznie nowe.

Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania kosztorysu ofertowego na podstawie załącznika nr 7 do SIWZ: rozbicie ceny ofertowej dla przetargu zaprojektuj - wybuduj dla zadania pn. Poprawa atrakcyjności turystycznej Kanału Młynówki w Kłodzku i otaczającego go terenu.


Wykonawca zobowiązany jest do fakturowania odebranych prac przez Zamawiającego zgodnie z wyżej wymienionymi kategoriami wydatków zapisanymi w umowie o dofinansowanie projektu.
Definicje poszczególnych kategorii wydatków zostaną przedstawione wybranemu Wykonawcy przed podpisaniem z nim umowy na realizację przedmiotowej inwestycji, w terminie umożliwiającym przygotowanie harmonogramu.

W nagłówkach wszelkich dokumentów związanych z realizacją przedmiotowej inwestycji Wykonawca, jak i Zamawiający zobowiązani są do używania poniższego logotypu:

Logotyp dostępny jest w wersji czarnobiałej i kolorowej na stronie: http:dolnyslask.pl, w zakładce: RPO WD - Informacja i promocja - Znaki graficzne

2. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
3. Opis i zakres zamówienia określają: Program Funkcjonalno - Użytkowy stanowiący załącznik nr 5 SIWZ, Koncepcja zagospodarowania terenów rekreacyjnych przy kanale Młynówki w Kłodzku - załącznik nr 6 SIWZ.

Termin wykonania zamówienia -art. 36 ust. 1 pkt 4- ustawy:
Zamawiający ustala termin wykonania zamówienia jako termin wymagany na :
a) dokumentację projektową: 30 września 2010 r.
b) roboty budowlane: 20 czerwca 2011 r.

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający może udzielić zamówienia w wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
-w przypadku udzielenia , w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych , zamówień uzupełniających , stanowiących nie więcej niż 50 procent wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tegi samego rodzaju zamówień, jeżeli zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie przetargu nieograniczonego, a zamówienie uzupełniające było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z przedmiotem zamówienia podtawowego.

Czas: D

Data zakończenia: 20/06/2011

Informacja na temat wadium:
. Zamawiający ustala wadium w wysokości: 50.000,00 zł brutto (słownie: pięćdziesiąt
tysięcy złotych);
Wadium może być wniesione w formach przewidzianych w art. 45 ust 6 ustawy PZP:
-pieniądzu;
-poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowokredytowej,
z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
-gwarancjach bankowych;
-gwarancjach ubezpieczeniowych;
-poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2
ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju
Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn.zm.)
2. Jeżeli Wykonawca wnosi Wadium w pieniądzu, musi je wpłacić odpowiednio wcześniej, tak aby znalazło się ono na koncie Zamawiającego przed datą i godziną składania ofert. Wadium wniesione w pieniądzach Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek Zamawiającego PBS w Strzelinie o Kłodzko - 28 9588 0004 7100 1010 2000 0050, z adnotacją Poprawa atrakcyjności turystycznej Kanału Młynówki w Kłodzku i otaczającego go teren.
3.Termin wniesienia wadium upływa wraz z terminem składania ofert. Potwierdzenie
Kserokopię wpłaty wadium należy dołączyć do oferty.
4. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczenia,
dokument winien być sporządzony zgodnie z obowiązującym prawem i winien zawierać
następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji lub poręczenia (Zamawiającego),
gwaranta lub poręczyciela (instytucji udzielającej gwarancji lub poręczenia) oraz wskazanie ich
siedzib,
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją lub poręczeniem,
c) kwotę gwarancji lub poręczenia,
d) termin ważności gwarancji lub poręczenia,
e) zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do: zapłacenia kwoty gwarancji lub poręczenia na
pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierającego oświadczenie , iż:
- Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie do uzupełnienia oświadczeń, dokumentów lub
pełnomocnictw (w zależności od przypadku), o którym mowa w art. 26 ust. 3 Pzp. nie złożył
wymaganych dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp lub pełnomocnictw
(w zależności od przypadku), chyba że Wykonawca udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących
po jego stronie;
- Wykonawca odmówi podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie,
- zawarcie umowy stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
f) gwarancja lub poręczenie winno być nieodwołalne i bezwarunkowe;
g) gwarancja lub poręczenie musi być wykonalne na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
h) wszelkie spory dotyczące gwarancji lub poręczenia podlegają rozstrzygnięciu zgodnie z prawem
Rzeczpospolitej Polskiej i podlegają kompetencji sądu właściwego dla siedziby Zamawiającego.
j) jednocześnie Zamawiający wymaga, aby okres ważności gwarancji i poręczenia nie był krótszy
niż okres związania ofertą .
5. W przypadku braku zapisów jak w punkcie 4 powyżej wadium nie zostanie uznane za
prawidłowo wniesione. Wykonawca, którego oferta nie będzie prawidłowo zabezpieczona
wniesionym wadium zostanie wykluczony z postępowania.
4.Zasady zwrotu oraz zatrzymania wadium przez Zamawiającego określa art.46 ustawy PZP.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
a)warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż wykonał a w
przypadku świadczeń ciągłych lub okresowych również wykonuje w okresie ostatnich 3 lat
przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w
tym okresie usługi polegające na wykonaniu:

-dokumentacji projektowej stanowiącą przedmiot zamówienia /dokumentacja projektowa związana z zagospodarowaniem odcinków kanałów, rzek wraz z terenami nabrzeżnymi/ - min. 1 dokumentację projektową na kwotę min. 100 000,00 PLN brutto.
Należy przedstawić wykaz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączenie dokumentów potwierdzających, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie - np. referencje (wyłącznie od Inwestora wykonanej dokumentacji projektowej).W przypadku składania oferty przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, oceniana będzie ich łączna wiedza i doświadczenie.
oraz
b) warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał roboty budowlane w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, tj.:
-roboty budowlane stanowiące przedmiot zamówienia -roboty związane ze wznoszeniem kompletnych obiektów budowlanych lub ich części, w tym instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne - min. 3 roboty oraz roboty budowlane w zakresie inżynierii wodnej - min 3 roboty- o łącznej wartości robót min. 4 500 000 PLN brutto.

Wykonane roboty budowlane muszę odpowiadać swoim rodzajem przedmiotowi zamówienia.
Należy przedstawić wykaz z podaniem ich rodzaju, wartości, dat i miejsca ich wykonania, oraz załączenie dokumentów potwierdzających, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone - np. referencje (wyłącznie od Inwestora wykonanych robót), protokoły odbioru. W przypadku składania oferty przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, oceniana będzie ich łączna wiedza i doświadczenie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia oraz posiadającymi kwalifikacje niezbędne do wykonania zamówienia, tj.:
a) min 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej,
b) min. 1 kierownikiem budowy z min. 5 letnim doświadczeniem zawodowym, posiadającym uprawnienia budowlane o specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
c) min. 1 kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych,
d) min. 1 kierownikiem robót w posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
e) min. 1 geodetą posiadającym właściwe uprawnienia geodezyjne.
Zamawiający dopuszcza posiadanie uprawnień w różnych specjalnościach przez tę samą osobę. Zamawiający nie dopuszcza uprawnień w ograniczonym zakresie. W przypadku kierownika budowy posiadającego uprawnienia w specjalności ogólnobudowlanej z min. 2 letnim doświadczeniem zawodowym na zabytkach nieruchomych należy dołączyć oświadczenie kierownika o posiadanej praktyce wraz z wykazem wymaganej praktyki.
Osoby winny być członkami właściwej Izby Samorządu Zawodowego lub odpowiedniej instytucji w przypadku Wykonawców z krajów UE, należy dołączyć do oferty stosowne oświadczenie. W przypadku składania oferty przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, oceniany będzie ich łączny potencjał techniczny.

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż, jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej w zakresie obejmującym co najmniej przedmiot zamówienia. W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniana będzie ich łączna sytuacja ekonomiczna i finansowa.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
Wszystkie wymagane dokumenty (jak certyfikaty lub inne dokumenty) zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia.

inne_dokumenty:
Dokumenty dodatkowe:
1) Wypełniony formularz ofertowy + CENA OFERTY wzór stanowi załącznik nr 1.
2)Projekt umowy powinien być zaakceptowany bez dokonywania w nim zmian.
3) Oświadczenie kierownika o posiadanej praktyce wraz z wykazem wymaganej praktyki, dotyczy kierownika budowy posiadającego uprawnienia w specjalności ogólnobudowlanej z min. 2 letnim doświadczeniem zawodowym na zabytkach nieruchomych.
4) oświadczenie, że osoby uczestniczące w wykonywaniu powyższego zamówienia są członkami właściwej Izby Samorządu Zawodowego lub odpowiedniej instytucji w przypadku Wykonawców z krajów UE.
5) Do oferty należy dołączyć jako załącznik kosztorys ofertowy. Kosztorys ten będzie podlegał ocenie na etapie wyboru Wykonawcy pod względem zgodności z załącznikiem nr 7 do SIWZ.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Pozostałe istotne dla Wykonawcy postanowienia zostały zawarte w projekcie umowy, stanowiącym załącznik do niniejszej SIWZ. W szczególności zgodnie z paragrafem 20 projektu umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w zakresie robót budowlanych w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w zakresie zmian terminu wykonania zamówienia oraz terminów pośrednich, technologii wykonywania robót, zakresu rzeczowego wykonywanych robót, w następujących przypadkach:
1) wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych zgodnie z technologią ich wykonywania i zdarzeń losowych,
2) opóźnień w realizacji przedmiotu zamówienia wynikających z realizacji robót budowlanych na terenie budowy przez innych Wykonawców, powstałych z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę,
3) działalności ze strony użytkowników nieruchomości przyległych do placu budowy, mających wpływ na zakres rzeczowy, sposób wykonania, terminy,
4) zmian technologii, użytych materiałów i sprzętu w czasie wykonywania zamówienia w uzgodnieniu z Zamawiającym i dla niego korzystnych w sytuacjach niezawinionych przez Wykonawcę,
5) zmian podwykonawców u Wykonawcy dokonanych za zgodą Zamawiającego - pod warunkiem, że zmiana wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia:
www.bip.um.klodzko.pl w zakładce zamówienia publiczne.

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Kłodzka pl. Bolesława Chrobrego1, 57-300 Kłodzko pok. 217 w godz. 7:30-15:30

Data składania wniosków, ofert: 26/07/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Miejscem składania ofert jest siedziba Zamawiającego-Urząd Miasta Kłodzka pl. Bolesława Chrobrego1, 57-300 Kłodzko pok. 101 Biuro Obsługi Ludności w godzinach 7.30-15:30

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków EFRR w ramach RPO - WD na lata 2007 - 2013, Priorytet 9. Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich na terenie Dolnego Śląska (Miasta);
Działanie 9.1 Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Podobne przetargi

245822 / 2010-08-11 - Inny: PGL LP, Nadleśnictwo Wałbrzych

Nadleśnictwo Wałbrzych z siedzibą w Boguszowie Gorcach - Boguszów-Gorce (dolnośląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie robót budowlanych na zadania realizowane w ramach projektu pod nazwą Odbudowa i modernizacja zbiornika małej retencji na terenie Leśnictwa Glinik, Nadleśnictwo Wałbrzych w obszarze Natura 2000 Góry Kamienne - Podnóże Góry Dzikowiec - finansowanie z programu ODRA 2006

120713 / 2012-05-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Lubiński - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przebudowa mostu nad rzeką Zimnicą wraz z przebudową dojazdów w ciągu drogi powiatowej 1193 D, ul. Paderewskiego w Lubinie - etap II, od km proj. 0+480 do km proj. 0+800

92233 / 2015-06-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Polkowice - Polkowice (dolnośląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Zamówienie uzupełniające do umowy nr 932/11/14 z dnia 25.11.2014 r. do zadania: Budowa świetlicy w Moskorzynie - roboty uzupełniające nr 2

310424 / 2014-09-18 - Inny: Spółka Prawa Handlowego

Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. - Dzierżoniów (dolnośląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie remontu stropu nad galerią rurociągów w budynku filtrów SUW Lubachów w Zagórzu Śląskim w związku z realizacją zadania pn. Przebudowa SUW Lubachów w Zagórzu Śl. wchodzącego w zakres projektu pn. Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gmin powiatu dzierżoniowskiego - etap I współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności.

132655 / 2014-06-20 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny MSW w Jeleniej Górze - Jelenia Góra (dolnośląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przetarg nieograniczony na remont łazienek wraz z wymianą stolarki drzwiowej, armatury sanitarnej, instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej w budynkach A i B Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze.

160805 / 2014-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przebudowa dwóch przystanków tramwajowych Głubczycka przy ul. Opolskiej we Wrocławiu wraz z budową azylu dla pieszych oraz opracowaniem dokumentacji projektowej