Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

120067 / 2010-05-12 - Inny: Stowarzyszenie / Ochotnicza Straż Pożarna (Czerniewice)

Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4 x 4

Opis zamówienia

1. Pojazd musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym
z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z Ustawą /Prawo o ruchu drogowym/.
Posiadać również świadectwo dopuszczenia do stosowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA
z dnia 20 czerwca 2007r. (Dz. U. z 2007r. Nr 143. poz. 1002). Kompletne świadectwo dopuszczenia dołączone do oferty.
Pojazd musi spełniać wymagania techniczno - użytkowe, określone
w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007r., w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkownika (Dz. U. z 2007r. Nr 143 poz. 1002).
Samochód musi posiadać świadectwo homologacji dołączone do oferty.
2. Podwozie z kabiną - samochód fabrycznie nowy, rok produkcji 2010.
Podwozie samochodu z napędem 4x4, z silnikiem o zapłonie samoczynnym o mocy min. 240 KM spełniającym wymagania normy Euro 5, kabiną załogową 6 osobową. Maksymalna wysokość samochodu z zainstalowanym wyposażeniem 3,25 m.
3. Pojazd wyposażony w urządzenia sygnalizacyjno-ostrzegawcze (akustyczne i świetlne-niebieskie) pojazdu uprzywilejowanego. Urządzenie akustyczne powinno umożliwiać podawanie komunikatów słownych z kabiny pojazdu. Lampa zespolona z napisem /STRAŻ/ z lampami stroboskowymi lub LED umieszczona na dachu kabiny i jedna lampa stroboskopowa lub LED umieszczona na ścianie tylnej pojazdu lub na tylnej części dachu pojazdu. Lampy osiatkowane zabezpieczeniem ochronnym. Dodatkowe 2 lampy sygnalizacyjne LED z przemiennikiem z przodu pojazdu. Fala świetlna LED umieszczona w tylnej części nadwozia.
Pojazd wyposażony w dodatkowy sygnał pneumatyczny włączany dodatkowym włącznikiem umieszczonym w kabinie z miejsca dostępnego dla kierowcy i dowódcy.
4. Silnik i podwozie pojazdu od jednego producenta, silnik z synchronizowaną skrzynią biegów. Skrzynia biegów manualna.
5. Napęd 4x4 z możliwością:
- odłączania napędu osi przedniej,
- blokady mechanizmu różnicowego przedniej i tylnej osi.
Przekładnia rozdzielcza z przełożeniem terenowym i szosowym.
Układ hamulcowy wyposażony w system przeciwblokujący ABS (możliwość odłączenia układu ABS podczas jazdy terenowej), układ kierowniczy samochodu ze wspomaganiem hydraulicznym.
6. Kabina czterodrzwiowa, jednomodułowa, zapewniająca dostęp do silnika wraz z usytuowaniem siedzeń - przodem do kierunku jazdy w układzie miejsc 1 -1 - 4.
Kabina wyposażona w :
- indywidualne oświetlenie nad siedzeniem dowódcy,
- niezależny układ ogrzewania i wentylacji, umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku (ze sterowaniem),
- reflektor ręczny do oświetlenia numerów budynków,
- latarki elektryczne indywidualne w wykonaniu EX z ładowarkami podłączonymi do instalacji elektrycznej samochodu - 3 szt. (z możliwością ładowania napięciem 230 V poza pojazdem),
- 2 szt. radiotelefonów nasobnych z ładowarkami, podłączonymi do instalacji elektrycznej samochodu,
- reflektor pogorzeliskowy na zewnątrz kabiny, z dodatkowym mocowaniem i gniazdem na tylnej ścianie zabudowy,
- elektryczne sterowanie szyb po stronie kierowcy i dowódcy,
- elektryczne sterowanie lusterek po stronie kierowcy i dowódcy,
- zewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną z przodu dachu kabiny,
- radio o odtwarzaczem CD,
- lampy przeciwmgielne z przodu pojazdu,
- podest do ładowania radiostacji przenośnych i latarek z dodatkowym wyłącznikiem dopływu prądu,

7. Fotele wyposażone w :
- bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa,
- siedzenia pokryte materiałem łatwo zmywalnym, odpornym na rozdarcie i ścieranie,
- wszystkie fotele wyposażone w zagłówki,
- fotel dla kierowcy z regulacją wysokości, odległości i pochylenia oparcia
- aparaty powietrzne przewożone w kabinie, w oparciach siedzeń ławki
tylnej mocowania dla 4 szt. jednobutlowych aparatów oddechowych, konstrukcja mocowań zgodna z wymaganiami CNBOP.
8. Instalacja elektryczna jednoprzewodowa 24V z biegunem ujemnym na masie lub dwuprzewodowa w przypadku zabudowy z tworzywa sztucznego. Moc alternatora i pojemność akumulatorów musi zapewniać pełne zapotrzebowanie na energię elektryczną przy jej maksymalnym obciążeniu. Montaż przetwornicy napięcia 24V/12V.
9. Instalacja elektryczna wyposażona w główny wyłącznik prądu
10. Pojazd wyposażony w gniazdo (z wtyczką) do ładowania akumulatorów
ze źródła zewnętrznego umieszczone po lewej stronie (sygnalizacja podłączenia do zewnętrznego źródła w kabinie kierowcy lub złącze samorozłączalne - komplet).
11. W kabinie kierowcy zainstalowane urządzenia:
- radiotelefon przewoźny (z instalacją antenową) Motorola GM 360 lub równoważny na pasmo radiowe VHF 136 - 174 MHz, moc 25 W, 255 kanałów, odstęp międzkanałowy 12.5 kHz, dodatkowy głośnik w kabinie
12. Pojazd wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową, włączonego biegu wstecznego (jako sygnalizację świetlną dopuszcza się światło cofania).
13. Kolorystyka:
- samochód - czerwony RAL 3000
- błotniki i zderzaki - białe podwozie - czarne
14. Instalacja pneumatyczna pojazdu zapewniająca możliwość wyjazdu w ciągu 60 sek. od chwili uruchomienia silnika samochodu, równocześnie zapewniając prawidłowe funkcjonowanie hamulców. Pojazd wyposażony w zewnętrzne szybkozłącze do uzupełniania powietrza w układzie pneumatycznym z sieci stacjonarnej.
15. Wylot spalin nie może być skierowany na stanowisko obsługi poszczególnych urządzeń pojazdu oraz musi zapewniać ochronę przed oparzeniami podczas normalnej pracy załogi.
16. Wszelkie funkcje wszystkich układów i urządzeń pojazdu muszą zachować swoje właściwości pracy w temperaturach otoczenia od -25 °C do plus 50 °C.
17. Podstawowa obsługa silnika możliwa bez podnoszenia kabiny.
18. Pojemność zbiornika paliwa powinna zapewniać przejazd minimum 250 km lub 4 godzinną pracę urządzeń
19. Silnik pojazdu powinien być przystosowany do ciągłej pracy bez uzupełniania cieczy chłodzącej, oleju oraz przekraczania dopuszczalnych parametrów pracy określonych przez producenta.
20. Podwozie pojazdu o wzmocnionym zawieszeniu w związku ze stałym obciążeniem pojazdu. Zawieszenie osi przedniej mechaniczne: resory paraboliczne, amortyzatory teleskopowe, stabilizator przechyłów. Zawieszenie osi tylne mechaniczne: resory paraboliczne, amortyzatory teleskopowe, stabilizator przechyłów. Dopuszcza się zawieszenie tylne pneumatyczne.
21. Ogumienie uniwersalne, szosowo-terenowe z bieżnikiem dostosowanym do różnych warunków atmosferycznych - należy podać zastosowany typ, rozmiar i markę ogumienia
22. Pełnowymiarowe koło zapasowe bez konieczności przewożenia na pojeździe.

23. Pojazd wyposażony w:
- zaczep do holowania z przodu. Przedni zaczep dostosowany do podłączenia holu sztywnego. Dodatkowo z przodu zamocowane 2 szekle umożliwiające holowanie,
- zaczep holowniczy z tyłu pojazdu oraz łącza elektryczne i pneumatyczne do holowania przyczepy o DMC zgodnie z homologacją podwozia.


24. Pojazd wyposażony w wyciągarkę o napędzie elektrycznym i sile uciągu min. 5,0 t. z liną o długości co najmniej 30 m, wychodzącą z przodu pojazdu, której sterowanie realizowane ma być przewodowo z pulpitu przenośnego. Na wyjściu liny powinny znajdować się rolki umożliwiające odchylenie się liny podczas pracy, nie powodując jej zniszczenia.

Zabudowa pożarnicza

1. Wykonana z materiałów odpornych na korozję.
2. Dach zabudowy w formie podestu roboczego w wykonaniu antypoślizgowym, umożliwiający pracę załogi oraz zamocowanie sprzętu ratowniczego. Barierka rurkowa wykonana z materiałów nierdzewnych o wysokości min. 80 mm spełniająca rolę bocznych balustrad ochronnych
3. Na dachu pojazdu zamontowana zamykana skrzynia aluminiowa na drobny sprzęt o wymiarach w przybliżeniu 1400 (długość) x 460 (szerokość) x 270 (wysokość) mm oraz uchwyty z rolkami na drabinę dwuprzęsłową wysuwaną z podporami, uchwyty na węże ssawne, bosak, mostki przejazdowe, tłumicę, drabinę nasadkową itp.
4. Powierzchnie platform, podestu roboczego i podłogi kabiny w wykonaniu antypoślizgowym.
5. Drabinka do wejścia na dach z tyłu samochodu wykonana z materiałów nierdzewnych, umieszczoną po prawej stronie pojazdu. W górnej części drabinki zamontowane poręcze ułatwiające wchodzenie. Odległość pierwszego stopnia od podłoża nie może przekroczyć 600 mm.
6. Skrytki na sprzęt oraz wyposażenie zamykane żaluzjami wodo i pyłoszczelnymi, wspomaganymi systemem sprężynowym, wykonane z materiałów odpornych na korozję, wyposażone w zamki zamykane na klucz, (jeden klucz powinien pasować do wszystkich zamków ). Wymagane dodatkowe zabezpieczenie przed samoczynnym otwieraniem skrytek. Dostęp do sprzętu z zachowaniem wymagań ergonomii. W kabinie zainstalowana sygnalizacja otwarcia skrytek. Skrytki i schowki wyposażone w uchwyty umożliwiające zamontowanie urządzeń i narzędzi pożarniczych. Jeżeli wysokość górnej krawędzi półki lub szuflady od poziomu gruntu przekracza 1800 mm konieczne jest zainstalowanie podestów umożliwiających łatwy dostęp do sprzętu, przy czym otwarcie lub wysunięcie podestów musi być sygnalizowane w kabinie kierowcy.
7. Półki sprzętowe wykonane w systemie z możliwością regulacji wysokości położenia w zależności od potrzeb.
8. Skrytki na sprzęt i przedział autopompy muszą być wyposażone w oświetlenie. Główny wyłącznik oświetlenia skrytek zainstalowany w kabinie kierowcy.
9. Pojazd wyposażony oświetlenie pola pracy wokół samochodu, zapewniające oświetlenie w warunkach słabej widoczności oraz w oświetlenie powierzchni dachu roboczego.
10. Szuflady, podesty i wysuwane tace muszą się automatycznie blokować
w pozycji zamkniętej i posiadać zabezpieczenie przed całkowitym wyciągnięciem (wypadnięcie z prowadnic).
11. Szuflady, podesty i tace oraz inne elementy pojazdu wystające w pozycji otwartej powyżej 250 mm poza obrys pojazdu muszą posiadać oznakowanie ostrzegawcze.
12. Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń samochodu, drzwi żaluzjowych, szuflad, podestów, tac, muszą być tak skonstruowane aby umożliwiały ich obsługę w rękawicach.
13. Konstrukcja skrytek zapewniająca odprowadzenie wody z ich wnętrza
14. Zbiornik wody o pojemności 2500 l wyposażony w oprzyrządowanie
umożliwiające jego bezpieczną eksploatację, z układem zabezpieczającym przed wypływem wody w czasie jazdy. Zbiornik wyposażony we właz rewizyjny oraz dolny otwór umożliwiający czyszczenie zbiornika.
15. Zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 250 l wykonany z materiałów odpornych na działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów. Zbiornik wyposażony w oprzyrządowanie zapewniające jego bezpieczną eksploatację. Napełnianie zbiornika środkiem pianotwórczym z poziomu terenu i z dachu pojazdu.
16. Autopompa zlokalizowana z tyłu pojazdu w obudowanym przedziale, zamykanym drzwiami żaluzjowymi.
17. Autopompa dwuzakresowa o wydajności o wydajności 1600 dm 3 /min. przy ciś. 0,8 Mpa i 250dm3 /min. przy ciś. 4Mpa dla głębokości ssania 1,5m wraz z układem wodno - pianowym wyposażonym w układ utrzymywania stałego ciśnienia tłoczenia, umożliwiającym sterowanie z regulacją automatyczną i ręczną ciśnienia pracy.
18. Działko wodno - pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 1600 dm3/min umieszczone na dachu pojazdu. Przy podstawie działka zamontowany zawór odcinający. Wydajność działka powinna być dobrana w taki sposób aby nie była większa od wydajności nominalnej pompy zasilającej działko.
19. Układ wodno - pianowy zabudowany w taki sposób aby parametry autopompy przy zasilaniu ze zbiornika samochodu były nie mniejsze niż przy zasilaniu ze zbiornika zewnętrznego dla głębokości ssania 1,5 m.
20. Autopompa musi umożliwiać podanie wody i wodnego roztworu środka pianotwórczego do minimum:
- dwóch nasad tłocznych /75/, zlokalizowanych z tyłu pojazdu po bokach,
- linii szybkiego natarcia,
- działka wodno - pianowego,
- zraszaczy.
21. Samochód wyposażony w wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia
o długości węża min. 60 m na zwijadle, zakończoną prowadnicą wodno-pianową o regulowanej wydajności, umożliwiającą podawanie zwartego i rozproszonego strumienia wody lub piany. Linia szybkiego natarcia umożliwia podawanie wody lub piany bez względu na stopień rozwinięcia węża. Zwijadło wyposażone w regulowany hamulec bębna, napęd elektryczny zwijadła węża oraz korbę umożliwiającą awaryjne zwijanie węża.
22. Instalacja układu zraszaczy zasilanych od autopompy - min. 4 dysze do podawania wody w czasie jazdy:
- dwa zraszacze zamontowane przed przednią osią,
- dwa zraszacze zamontowane po bokach pojazdu.
Instalacja wyposażona w zawory odcinające - jeden dla zraszaczy przednich, drugi dla zraszaczy bocznych. Sterowanie zraszaczami z kabiny kierowcy.
23. Autopompa musi umożliwiać podanie wody do zbiornika samochodu
24. Autopompa musi być wyposażona w urządzenie odpowietrzające
i umożliwiające zassanie wody z głębokości 1,5 m w czasie do 30 sekund oraz z głębokości 7.5 m w czasie do 60 sekund.
25. W przedziale autopompy muszą znajdować się co najmniej następujące urządzenia kontrolno - sterownicze pracy pompy:
- wskaźnik poziomu wody w zbiorniku samochodu,
- wskaźnik poziomu środka pianotwórczego w zbiorniku,
- regulator prędkości obrotowej silnika pojazdu,
- miernik prędkości obrotowej wału pompy,
- wyłącznik silnika pojazdu,
- włącznik do uruchamiania silnika pojazdu aktywny przy neutralnej pozycji skrzyni biegów,
- kontrolka pracy silnika,
- kontrolka włączenia autopompy,
- schemat układu wodno - pianowego oraz oznaczenie zaworów,
- manowakuometr,
- manometr niskiego ciśnienia,
- manometr wysokiego ciśnienia,
- licznik motogodzin pracy autopompy,
- głośnik z mikrofonem połączony z radiotelefonem samochodowym.
W kabinie kierowcy powinny znajdować się następujące urządzenia kontrolno - pomiarowe:
- manometr niskiego ciśnienia,
- wskaźnik poziomu wody w zbiorniku,
- wskaźnik poziomu środka pianotwórczego,
- kontrolkę włączenia autopompy.

26. Zbiornik wody wyposażony w nasadę /75/ z tyłu pojazdu z zaworem odcinającym oraz sitem do napełniania z hydrantu. Zbiornik wyposażony w urządzenie przelewowe zabezpieczające przed uszkodzeniem podczas napełniania. Konstrukcja instalacji napełniania zabezpieczająca przed swobodnym wypływem wody ze zbiornika. Wyposażona w automatyczny zawór napełniania hydrantowego z możliwością przełączenia na pracę ręczną.
27. Autopompa musi być wyposażona w dozownik środka pianotwórczego zapewniający uzyskiwanie minimum stężeń 3% i 6% (tolerancja 0,5%) w pełnym zakresie wydajności pompy.
28. Wszystkie elementy układu wodno - pianowego muszą być odporne na korozję i działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów.
29. Konstrukcja układu wodno-pianowego umożliwiająca całkowite jego odwodnienie.
30. Przedział pracy autopompy ogrzewany niezależnie od ogrzewania kabiny. Przedział autopompy wyposażony w system ogrzewania tego samego producenta jak urządzenie w kabinie kierowcy, skutecznie zabezpieczający układ wodno - pianowy przed zamarzaniem w temperaturze do - 25oC, działające niezależnie od pracy silnika. Sterowanie ogrzewaniem z kabiny kierowcy.
31. Na wlocie ssawnym pompy musi być zamontowany element zabezpieczający przed przedostaniem się do pompy zanieczyszczeń stałych zarówno przy ssaniu ze zbiornika zewnętrznego jak i dla zbiornika własnego pojazdu, gwarantujący bezpieczną eksploatację autopompy
32. Samochód wyposażony w wysuwany maszt oświetleniowy z najaśnicami
o mocy 2000 W (2 x 1000 W). Wysokość masztu po rozłożeniu minimum 4,5 m (od powierzchni gruntu do oprawy najaśnic). Sterowanie masztem z panelu sterowniczego - wysuw, obrót i pochylenie najaśnic. Maszt montowany w schowku. Zasilanie najaśnic z agregatu prądotwórczego o mocy min. 4,0 kVA, stopień ochrony IP 54, silnik benzynowy czterosuwowy.
Sygnalizacja wysunięcia masztu w kabinie kierowcy.

Ogólne

1. Wykonanie oznakowania (napisów) /OSP plus nazwa/ oraz numery operacyjne.
2. Parametry nie określone w niniejszej specyfikacji muszą być zgodne
z /Wymaganiami szczegółowymi dla samochodów ratowniczo-gaśniczych
i samochodów ratownictwa technicznego przeznaczonych dla Ochotniczych Straży Pożarnych/ CNBOP, edycja druga marzec 2006
(z wyjątkiem elementów nie wchodzących w skład zamówienia).

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 120067

Data publikacji: 2010-05-12

Nazwa: Ochotnicza Straż Pożarna

Ulica: ul. Mazowiecka 39

Numer domu: 39

Miejscowość: Czerniewice

Kod pocztowy: 97-216

Województwo / kraj: łódzkie

Numer telefonu: 513 376 021

Regon: 59059934000000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: Stowarzyszenie

Inny rodzaj zamawiającego: Stowarzyszenie

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4 x 4

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
1. Pojazd musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym
z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z Ustawą /Prawo o ruchu drogowym/.
Posiadać również świadectwo dopuszczenia do stosowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA
z dnia 20 czerwca 2007r. (Dz. U. z 2007r. Nr 143. poz. 1002). Kompletne świadectwo dopuszczenia dołączone do oferty.
Pojazd musi spełniać wymagania techniczno - użytkowe, określone
w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007r., w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkownika (Dz. U. z 2007r. Nr 143 poz. 1002).
Samochód musi posiadać świadectwo homologacji dołączone do oferty.
2. Podwozie z kabiną - samochód fabrycznie nowy, rok produkcji 2010.
Podwozie samochodu z napędem 4x4, z silnikiem o zapłonie samoczynnym o mocy min. 240 KM spełniającym wymagania normy Euro 5, kabiną załogową 6 osobową. Maksymalna wysokość samochodu z zainstalowanym wyposażeniem 3,25 m.
3. Pojazd wyposażony w urządzenia sygnalizacyjno-ostrzegawcze (akustyczne i świetlne-niebieskie) pojazdu uprzywilejowanego. Urządzenie akustyczne powinno umożliwiać podawanie komunikatów słownych z kabiny pojazdu. Lampa zespolona z napisem /STRAŻ/ z lampami stroboskowymi lub LED umieszczona na dachu kabiny i jedna lampa stroboskopowa lub LED umieszczona na ścianie tylnej pojazdu lub na tylnej części dachu pojazdu. Lampy osiatkowane zabezpieczeniem ochronnym. Dodatkowe 2 lampy sygnalizacyjne LED z przemiennikiem z przodu pojazdu. Fala świetlna LED umieszczona w tylnej części nadwozia.
Pojazd wyposażony w dodatkowy sygnał pneumatyczny włączany dodatkowym włącznikiem umieszczonym w kabinie z miejsca dostępnego dla kierowcy i dowódcy.
4. Silnik i podwozie pojazdu od jednego producenta, silnik z synchronizowaną skrzynią biegów. Skrzynia biegów manualna.
5. Napęd 4x4 z możliwością:
- odłączania napędu osi przedniej,
- blokady mechanizmu różnicowego przedniej i tylnej osi.
Przekładnia rozdzielcza z przełożeniem terenowym i szosowym.
Układ hamulcowy wyposażony w system przeciwblokujący ABS (możliwość odłączenia układu ABS podczas jazdy terenowej), układ kierowniczy samochodu ze wspomaganiem hydraulicznym.
6. Kabina czterodrzwiowa, jednomodułowa, zapewniająca dostęp do silnika wraz z usytuowaniem siedzeń - przodem do kierunku jazdy w układzie miejsc 1 -1 - 4.
Kabina wyposażona w :
- indywidualne oświetlenie nad siedzeniem dowódcy,
- niezależny układ ogrzewania i wentylacji, umożliwiający ogrzewanie kabiny przy wyłączonym silniku (ze sterowaniem),
- reflektor ręczny do oświetlenia numerów budynków,
- latarki elektryczne indywidualne w wykonaniu EX z ładowarkami podłączonymi do instalacji elektrycznej samochodu - 3 szt. (z możliwością ładowania napięciem 230 V poza pojazdem),
- 2 szt. radiotelefonów nasobnych z ładowarkami, podłączonymi do instalacji elektrycznej samochodu,
- reflektor pogorzeliskowy na zewnątrz kabiny, z dodatkowym mocowaniem i gniazdem na tylnej ścianie zabudowy,
- elektryczne sterowanie szyb po stronie kierowcy i dowódcy,
- elektryczne sterowanie lusterek po stronie kierowcy i dowódcy,
- zewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną z przodu dachu kabiny,
- radio o odtwarzaczem CD,
- lampy przeciwmgielne z przodu pojazdu,
- podest do ładowania radiostacji przenośnych i latarek z dodatkowym wyłącznikiem dopływu prądu,

7. Fotele wyposażone w :
- bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa,
- siedzenia pokryte materiałem łatwo zmywalnym, odpornym na rozdarcie i ścieranie,
- wszystkie fotele wyposażone w zagłówki,
- fotel dla kierowcy z regulacją wysokości, odległości i pochylenia oparcia
- aparaty powietrzne przewożone w kabinie, w oparciach siedzeń ławki
tylnej mocowania dla 4 szt. jednobutlowych aparatów oddechowych, konstrukcja mocowań zgodna z wymaganiami CNBOP.
8. Instalacja elektryczna jednoprzewodowa 24V z biegunem ujemnym na masie lub dwuprzewodowa w przypadku zabudowy z tworzywa sztucznego. Moc alternatora i pojemność akumulatorów musi zapewniać pełne zapotrzebowanie na energię elektryczną przy jej maksymalnym obciążeniu. Montaż przetwornicy napięcia 24V/12V.
9. Instalacja elektryczna wyposażona w główny wyłącznik prądu
10. Pojazd wyposażony w gniazdo (z wtyczką) do ładowania akumulatorów
ze źródła zewnętrznego umieszczone po lewej stronie (sygnalizacja podłączenia do zewnętrznego źródła w kabinie kierowcy lub złącze samorozłączalne - komplet).
11. W kabinie kierowcy zainstalowane urządzenia:
- radiotelefon przewoźny (z instalacją antenową) Motorola GM 360 lub równoważny na pasmo radiowe VHF 136 - 174 MHz, moc 25 W, 255 kanałów, odstęp międzkanałowy 12.5 kHz, dodatkowy głośnik w kabinie
12. Pojazd wyposażony w sygnalizację świetlną i dźwiękową, włączonego biegu wstecznego (jako sygnalizację świetlną dopuszcza się światło cofania).
13. Kolorystyka:
- samochód - czerwony RAL 3000
- błotniki i zderzaki - białe podwozie - czarne
14. Instalacja pneumatyczna pojazdu zapewniająca możliwość wyjazdu w ciągu 60 sek. od chwili uruchomienia silnika samochodu, równocześnie zapewniając prawidłowe funkcjonowanie hamulców. Pojazd wyposażony w zewnętrzne szybkozłącze do uzupełniania powietrza w układzie pneumatycznym z sieci stacjonarnej.
15. Wylot spalin nie może być skierowany na stanowisko obsługi poszczególnych urządzeń pojazdu oraz musi zapewniać ochronę przed oparzeniami podczas normalnej pracy załogi.
16. Wszelkie funkcje wszystkich układów i urządzeń pojazdu muszą zachować swoje właściwości pracy w temperaturach otoczenia od -25 °C do plus 50 °C.
17. Podstawowa obsługa silnika możliwa bez podnoszenia kabiny.
18. Pojemność zbiornika paliwa powinna zapewniać przejazd minimum 250 km lub 4 godzinną pracę urządzeń
19. Silnik pojazdu powinien być przystosowany do ciągłej pracy bez uzupełniania cieczy chłodzącej, oleju oraz przekraczania dopuszczalnych parametrów pracy określonych przez producenta.
20. Podwozie pojazdu o wzmocnionym zawieszeniu w związku ze stałym obciążeniem pojazdu. Zawieszenie osi przedniej mechaniczne: resory paraboliczne, amortyzatory teleskopowe, stabilizator przechyłów. Zawieszenie osi tylne mechaniczne: resory paraboliczne, amortyzatory teleskopowe, stabilizator przechyłów. Dopuszcza się zawieszenie tylne pneumatyczne.
21. Ogumienie uniwersalne, szosowo-terenowe z bieżnikiem dostosowanym do różnych warunków atmosferycznych - należy podać zastosowany typ, rozmiar i markę ogumienia
22. Pełnowymiarowe koło zapasowe bez konieczności przewożenia na pojeździe.

23. Pojazd wyposażony w:
- zaczep do holowania z przodu. Przedni zaczep dostosowany do podłączenia holu sztywnego. Dodatkowo z przodu zamocowane 2 szekle umożliwiające holowanie,
- zaczep holowniczy z tyłu pojazdu oraz łącza elektryczne i pneumatyczne do holowania przyczepy o DMC zgodnie z homologacją podwozia.


24. Pojazd wyposażony w wyciągarkę o napędzie elektrycznym i sile uciągu min. 5,0 t. z liną o długości co najmniej 30 m, wychodzącą z przodu pojazdu, której sterowanie realizowane ma być przewodowo z pulpitu przenośnego. Na wyjściu liny powinny znajdować się rolki umożliwiające odchylenie się liny podczas pracy, nie powodując jej zniszczenia.

Zabudowa pożarnicza

1. Wykonana z materiałów odpornych na korozję.
2. Dach zabudowy w formie podestu roboczego w wykonaniu antypoślizgowym, umożliwiający pracę załogi oraz zamocowanie sprzętu ratowniczego. Barierka rurkowa wykonana z materiałów nierdzewnych o wysokości min. 80 mm spełniająca rolę bocznych balustrad ochronnych
3. Na dachu pojazdu zamontowana zamykana skrzynia aluminiowa na drobny sprzęt o wymiarach w przybliżeniu 1400 (długość) x 460 (szerokość) x 270 (wysokość) mm oraz uchwyty z rolkami na drabinę dwuprzęsłową wysuwaną z podporami, uchwyty na węże ssawne, bosak, mostki przejazdowe, tłumicę, drabinę nasadkową itp.
4. Powierzchnie platform, podestu roboczego i podłogi kabiny w wykonaniu antypoślizgowym.
5. Drabinka do wejścia na dach z tyłu samochodu wykonana z materiałów nierdzewnych, umieszczoną po prawej stronie pojazdu. W górnej części drabinki zamontowane poręcze ułatwiające wchodzenie. Odległość pierwszego stopnia od podłoża nie może przekroczyć 600 mm.
6. Skrytki na sprzęt oraz wyposażenie zamykane żaluzjami wodo i pyłoszczelnymi, wspomaganymi systemem sprężynowym, wykonane z materiałów odpornych na korozję, wyposażone w zamki zamykane na klucz, (jeden klucz powinien pasować do wszystkich zamków ). Wymagane dodatkowe zabezpieczenie przed samoczynnym otwieraniem skrytek. Dostęp do sprzętu z zachowaniem wymagań ergonomii. W kabinie zainstalowana sygnalizacja otwarcia skrytek. Skrytki i schowki wyposażone w uchwyty umożliwiające zamontowanie urządzeń i narzędzi pożarniczych. Jeżeli wysokość górnej krawędzi półki lub szuflady od poziomu gruntu przekracza 1800 mm konieczne jest zainstalowanie podestów umożliwiających łatwy dostęp do sprzętu, przy czym otwarcie lub wysunięcie podestów musi być sygnalizowane w kabinie kierowcy.
7. Półki sprzętowe wykonane w systemie z możliwością regulacji wysokości położenia w zależności od potrzeb.
8. Skrytki na sprzęt i przedział autopompy muszą być wyposażone w oświetlenie. Główny wyłącznik oświetlenia skrytek zainstalowany w kabinie kierowcy.
9. Pojazd wyposażony oświetlenie pola pracy wokół samochodu, zapewniające oświetlenie w warunkach słabej widoczności oraz w oświetlenie powierzchni dachu roboczego.
10. Szuflady, podesty i wysuwane tace muszą się automatycznie blokować
w pozycji zamkniętej i posiadać zabezpieczenie przed całkowitym wyciągnięciem (wypadnięcie z prowadnic).
11. Szuflady, podesty i tace oraz inne elementy pojazdu wystające w pozycji otwartej powyżej 250 mm poza obrys pojazdu muszą posiadać oznakowanie ostrzegawcze.
12. Uchwyty, klamki wszystkich urządzeń samochodu, drzwi żaluzjowych, szuflad, podestów, tac, muszą być tak skonstruowane aby umożliwiały ich obsługę w rękawicach.
13. Konstrukcja skrytek zapewniająca odprowadzenie wody z ich wnętrza
14. Zbiornik wody o pojemności 2500 l wyposażony w oprzyrządowanie
umożliwiające jego bezpieczną eksploatację, z układem zabezpieczającym przed wypływem wody w czasie jazdy. Zbiornik wyposażony we właz rewizyjny oraz dolny otwór umożliwiający czyszczenie zbiornika.
15. Zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 250 l wykonany z materiałów odpornych na działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów. Zbiornik wyposażony w oprzyrządowanie zapewniające jego bezpieczną eksploatację. Napełnianie zbiornika środkiem pianotwórczym z poziomu terenu i z dachu pojazdu.
16. Autopompa zlokalizowana z tyłu pojazdu w obudowanym przedziale, zamykanym drzwiami żaluzjowymi.
17. Autopompa dwuzakresowa o wydajności o wydajności 1600 dm 3 /min. przy ciś. 0,8 Mpa i 250dm3 /min. przy ciś. 4Mpa dla głębokości ssania 1,5m wraz z układem wodno - pianowym wyposażonym w układ utrzymywania stałego ciśnienia tłoczenia, umożliwiającym sterowanie z regulacją automatyczną i ręczną ciśnienia pracy.
18. Działko wodno - pianowe o regulowanej wydajności od 800 do 1600 dm3/min umieszczone na dachu pojazdu. Przy podstawie działka zamontowany zawór odcinający. Wydajność działka powinna być dobrana w taki sposób aby nie była większa od wydajności nominalnej pompy zasilającej działko.
19. Układ wodno - pianowy zabudowany w taki sposób aby parametry autopompy przy zasilaniu ze zbiornika samochodu były nie mniejsze niż przy zasilaniu ze zbiornika zewnętrznego dla głębokości ssania 1,5 m.
20. Autopompa musi umożliwiać podanie wody i wodnego roztworu środka pianotwórczego do minimum:
- dwóch nasad tłocznych /75/, zlokalizowanych z tyłu pojazdu po bokach,
- linii szybkiego natarcia,
- działka wodno - pianowego,
- zraszaczy.
21. Samochód wyposażony w wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia
o długości węża min. 60 m na zwijadle, zakończoną prowadnicą wodno-pianową o regulowanej wydajności, umożliwiającą podawanie zwartego i rozproszonego strumienia wody lub piany. Linia szybkiego natarcia umożliwia podawanie wody lub piany bez względu na stopień rozwinięcia węża. Zwijadło wyposażone w regulowany hamulec bębna, napęd elektryczny zwijadła węża oraz korbę umożliwiającą awaryjne zwijanie węża.
22. Instalacja układu zraszaczy zasilanych od autopompy - min. 4 dysze do podawania wody w czasie jazdy:
- dwa zraszacze zamontowane przed przednią osią,
- dwa zraszacze zamontowane po bokach pojazdu.
Instalacja wyposażona w zawory odcinające - jeden dla zraszaczy przednich, drugi dla zraszaczy bocznych. Sterowanie zraszaczami z kabiny kierowcy.
23. Autopompa musi umożliwiać podanie wody do zbiornika samochodu
24. Autopompa musi być wyposażona w urządzenie odpowietrzające
i umożliwiające zassanie wody z głębokości 1,5 m w czasie do 30 sekund oraz z głębokości 7.5 m w czasie do 60 sekund.
25. W przedziale autopompy muszą znajdować się co najmniej następujące urządzenia kontrolno - sterownicze pracy pompy:
- wskaźnik poziomu wody w zbiorniku samochodu,
- wskaźnik poziomu środka pianotwórczego w zbiorniku,
- regulator prędkości obrotowej silnika pojazdu,
- miernik prędkości obrotowej wału pompy,
- wyłącznik silnika pojazdu,
- włącznik do uruchamiania silnika pojazdu aktywny przy neutralnej pozycji skrzyni biegów,
- kontrolka pracy silnika,
- kontrolka włączenia autopompy,
- schemat układu wodno - pianowego oraz oznaczenie zaworów,
- manowakuometr,
- manometr niskiego ciśnienia,
- manometr wysokiego ciśnienia,
- licznik motogodzin pracy autopompy,
- głośnik z mikrofonem połączony z radiotelefonem samochodowym.
W kabinie kierowcy powinny znajdować się następujące urządzenia kontrolno - pomiarowe:
- manometr niskiego ciśnienia,
- wskaźnik poziomu wody w zbiorniku,
- wskaźnik poziomu środka pianotwórczego,
- kontrolkę włączenia autopompy.

26. Zbiornik wody wyposażony w nasadę /75/ z tyłu pojazdu z zaworem odcinającym oraz sitem do napełniania z hydrantu. Zbiornik wyposażony w urządzenie przelewowe zabezpieczające przed uszkodzeniem podczas napełniania. Konstrukcja instalacji napełniania zabezpieczająca przed swobodnym wypływem wody ze zbiornika. Wyposażona w automatyczny zawór napełniania hydrantowego z możliwością przełączenia na pracę ręczną.
27. Autopompa musi być wyposażona w dozownik środka pianotwórczego zapewniający uzyskiwanie minimum stężeń 3% i 6% (tolerancja 0,5%) w pełnym zakresie wydajności pompy.
28. Wszystkie elementy układu wodno - pianowego muszą być odporne na korozję i działanie dopuszczonych do stosowania środków pianotwórczych i modyfikatorów.
29. Konstrukcja układu wodno-pianowego umożliwiająca całkowite jego odwodnienie.
30. Przedział pracy autopompy ogrzewany niezależnie od ogrzewania kabiny. Przedział autopompy wyposażony w system ogrzewania tego samego producenta jak urządzenie w kabinie kierowcy, skutecznie zabezpieczający układ wodno - pianowy przed zamarzaniem w temperaturze do - 25oC, działające niezależnie od pracy silnika. Sterowanie ogrzewaniem z kabiny kierowcy.
31. Na wlocie ssawnym pompy musi być zamontowany element zabezpieczający przed przedostaniem się do pompy zanieczyszczeń stałych zarówno przy ssaniu ze zbiornika zewnętrznego jak i dla zbiornika własnego pojazdu, gwarantujący bezpieczną eksploatację autopompy
32. Samochód wyposażony w wysuwany maszt oświetleniowy z najaśnicami
o mocy 2000 W (2 x 1000 W). Wysokość masztu po rozłożeniu minimum 4,5 m (od powierzchni gruntu do oprawy najaśnic). Sterowanie masztem z panelu sterowniczego - wysuw, obrót i pochylenie najaśnic. Maszt montowany w schowku. Zasilanie najaśnic z agregatu prądotwórczego o mocy min. 4,0 kVA, stopień ochrony IP 54, silnik benzynowy czterosuwowy.
Sygnalizacja wysunięcia masztu w kabinie kierowcy.

Ogólne

1. Wykonanie oznakowania (napisów) /OSP plus nazwa/ oraz numery operacyjne.
2. Parametry nie określone w niniejszej specyfikacji muszą być zgodne
z /Wymaganiami szczegółowymi dla samochodów ratowniczo-gaśniczych
i samochodów ratownictwa technicznego przeznaczonych dla Ochotniczych Straży Pożarnych/ CNBOP, edycja druga marzec 2006
(z wyjątkiem elementów nie wchodzących w skład zamówienia).

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 2

Informacja na temat wadium: Nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający stwierdzi, że wykonawca spełnił ten warunek na podstawie złożonego oświadczenia .

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający stwierdzi, że wykonawca spełnił ten warunek jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - wykonał w tym okresie, co najmniej trzy samochody ratowniczo-gaśnicze z napędem 4 x 4 o parametrach zbliżonych do przedmiotu zamówienia z podaniem ich wartości, dat wykonania i odbioru oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że zamówienie zostało wykonane z należytą starannością.

Potencjał techniczny:
Zamawiający stwierdzi, że wykonawca spełnił ten warunek na podstawie złożonego oświadczenia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający stwierdzi, że wykonawca spełnił ten warunek na podstawie złożonego oświadczenia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający stwierdzi, że Wykonawca spełnił ten warunek jeżeli wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wys. nie mniejszej niż 500 000 zł

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: bip.ugczerniewice.madkom.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy w Czerniewicach
97-216 Czerniewice
ul. Mazowiecka 42 ( pokój nr 10)
za odpłatnością 50 zł netto

Data składania wniosków, ofert: 25/05/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Urząd Gminy w Czerniewicach
97-216 Czerniewice
ul. Mazowiecka 42
( sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
341442103 (Wozy strażackie)

Podobne przetargi

133971 / 2013-07-04 - Inny: stowarzyszenie

Ochotnicza Straż Pożarna - Marcinowice (dolnośląskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa fabrycznie nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu uterenowionym z napędem 4x4 dla OSP w Zebrzydowie

228628 / 2012-06-29 - Inny: Ochotnicza Straż Pożarna w Sławnie

Gmina Sławno - Sławno (łódzkie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa nowego średniego samochodu specjalnego pożarniczego, ratowniczo - gaśniczego na podwoziu z napędem 4x4 dla OSP Sławno

237714 / 2010-08-04 - Inny: Stowarzyszenie

Ochotnicza Straż Pożarna w Korczewie - Zduńska Wola (łódzkie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Korczewie

395048 / 2013-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czarnocin - Czarnocin (łódzkie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup samochodów strażackich dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dalkowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupiej Woli

86137 / 2010-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Skomlin - Skomlin (łódzkie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup nowego ciężkiego samochodu specjalnego, pożarniczego, ratowniczo-gaśniczego dla OSP Skomlin realizowanego w ramach projektu Poprawa efektywności dzialania systemu ratowniczo-gaśniczego w gminie Skomlin poprzez zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego na użytek OSP Skomlin

341814 / 2014-10-15 - Inny: Stowarzyszenie

Ochotnicza Straż Pożarna w Szynkielowie - Konopnica (łódzkie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego 4 x 4 dla OSP Szynkielów.

252014 / 2014-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy w Siemkowicach - Siemkowice (łódzkie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa samochodu ratowniczo - gaśniczego wraz z wyposażeniem typu średniego ( 4 x 4 ) dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemkowicach, Gminie Siemkowice

173228 / 2009-06-01 - Inny: Stowarzyszenie

Ochotnicza Straż Pożarna - Sierakowice (pomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego 4x4 dla OSP Nr sprawy ZP/1/OSP/2009

268498 / 2012-07-25 - Inny: stowarzyszenie

Ochotnicza Straż Pożarna w Burzeninie - Burzenin (łódzkie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Burzeninie Średniego Samochodu Ratowniczo - Gaśniczego

202564 / 2012-06-14 - Inny: Stowarzyszenie

Ochotnicza Straż Pożarna w Masłowicach - Wieluń (łódzkie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego 4x4 dla jednostki OSP w Masłowicach

298032 / 2011-09-21 - Inny: Stowarzyszenie

Ochotnicza Straż Pożarna - Ostrowice (zachodniopomorskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Wykonanie nadwozia pożarniczego typu GBA na podwoziu Star 266 dla OSP Ostrowice

11733 / 2011-01-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Ochotnicza Straż Pożarna - Niepołomice (małopolskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa używanego samochodu pożarniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepołomicach - Podgrabiu

190236 / 2010-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Rząśnia - Rząśnia (łódzkie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Przetarg nieograniczony na dostawę lekkiego samochodu pożarniczego dla OSP Zielęcin

75284 / 2016-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Sieradz - Sieradz (łódzkie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Przeciwdziałanie zagrożeniom środowiska poprzez zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Sieradz

333208 / 2014-10-08 - Inny: Ochotnicza Straż Pożarna - stowarzyszenie

Ochotnicza Straż Pożarna - Ozorków (łódzkie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Zakup średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego uterenowionego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ozorkowie

269462 / 2014-08-12 - Inny: OSP

Ochotnicza Straż Pożarna - Wińsko (dolnośląskie)
CPV: 341442103 (Wozy strażackie)
Dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu RATOWNICZO- GAŚNICZEGO Z NAPĘDEM 4x4, dla OSP Wińsko