71634 / 2016-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiat Tczewski (Tczew)
WYKONANIE 2 PROGRAMÓW
FUNKCJONALNO-UŻYTKOWYCH
DOTYCZĄCYCH PRZEBUDOWY PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W RAMACH PROGRAMU PT. POPRAWA JAKOŚCI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W SZKOŁACH PONADGIMNNAZJALNYCH POWIATU TCZEWSKIEGO
Opis zamówienia
2.1 Przedmiotem zamówienia, w dwóch częściach, jest wykonanie programów funkcjonalno-użytkowych wraz z dodatkowymi załącznikami dla przebudowy następujących powiatowych placówek oświatowych:
2.1.1 część 1 zamówienia - Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie,
2.1.2 część 2 zamówienia - Zespołu Kształcenia Zawodowego w Tczewie.
2.2 Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych.
2.3 Celem sporządzenia obu programów funkcjonalno-użytkowych jest pozyskanie odpowiednich opracowań, będących wystarczającą podstawą do wdrożenia odpowiednich procedur przetargowych na wykonanie robót budowlanych służących częściowej przebudowie obu ww. placówek w systemie zaprojektuj i wybuduj tak, by placówki te spełniały wymogi użytkowe do wdrożenia w nich nowego programu pn. Poprawa jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Tczewskiego, którego realizacja będzie dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Opis przedmiotu zamówienia wspólny dla obu części zamówienia
2.4 Programy funkcjonalno-użytkowe powinny swoim zakresem obejmować wszystkie niezbędne branże, w tym: architektoniczną, konstrukcyjno-budowlaną, sanitarną i elektryczną.
2.5 Obowiązkiem Wykonawcy, poza sporządzeniem programu funkcjonalno-użytkowego, będzie wykonanie następujących elementów:
2.5.1 wypełnienie w całości Karty informacyjnej przedsięwzięcia (oddzielnie dla ZST i ZKZ) - zgodnie z załącznikami nr 1 do Istotnych Postanowień Umowy (Projektu umowy) - stosownego dla danej części zamówienia Załącznika Nr 2 do SIWZ;
2.5.2 podanie planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programach funkcjonalno-użytkowych.
2.6 Wszystkie elementy zamówienia, o których mowa w pkt 2.5 SIWZ, a także dodatkowe w zakresie poszczególnych części zamówienia (tj. dla 1 części zamówienia wyszczególnione w pkt 2.29 SIWZ, natomiast dla 2 części zamówienia wyszczególnione w pkt 2.42 SIWZ) mają stanowić jedno opracowanie, w oparciu o które Zamawiający wystąpi o współfinansowanie realizacji zadania z RPO WP na lata 2014-2020 oraz będzie podstawą do przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację zadania w systemie zaprojektuj i wybuduj.
2.7 Przedmiot zamówienia musi być wykonany w stanie kompletnym, zgodnym z celem, któremu ma służyć i uwzględniać najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.
2.8 Zadaniem Wykonawcy będzie pozyskanie wszystkich niezbędnych dokumentów w celu kompleksowej realizacji przedmiotu umowy.
2.9 Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z:
1) opisem przedmiotu zamówienia określonym w Rozdziale 2 SIWZ,
2) zasadami współczesnej wiedzy technicznej oraz zgodnie z wymogami zawartymi w art. 29-31 Ustawy,
3) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013 r., poz. 1129).
UWAGA: W przypadku, gdy na etapie realizacji zamówienia umownego Wykonawca uzna, że którekolwiek z wymagań Zamawiającego jest nieprawidłowe z punktu widzenia obowiązujących przepisów lub nieuzasadnione z innych przyczyn, winien niezwłocznie pisemnie zgłosić ten fakt Zamawiającemu. W opisanym przypadku Wykonawca zobowiązany będzie do udowodnienia Zamawiającemu konieczności wprowadzenia zmian w stosunku do wymogów określonych przez Zamawiającego. Powstałe w konsekwencji ewentualne zmiany we wskazanym zakresie, nie będą stanowić podstawy do zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia.
2.10 Wykonawca zobowiązuje się do wykonania wszelkich niezbędnych czynności w celu prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, a w szczególności:
2.10.1 uzyskania niezbędnych opinii w zakresie wynikającym z właściwych przepisów;
2.10.2 złożenia pisemnego oświadczenia, iż dostarczony przedmiot umowy został wykonany z należytą starannością, przy przestrzeganiu obowiązujących przepisów, norm i zasad sztuki projektowej, oraz że jest kompletny, spójny i stanowić będzie wystarczającą podstawę do realizacji robót budowlanych w systemie zaprojektuj i wybuduj,
2.10.3 przeprowadzenia niezbędnych konsultacji z przedstawicielami Zamawiającego w ilości zapewniającej całkowite zrozumienie tematu przez Wykonawcę, jak również Zamawiającego, zarówno w trakcie realizacji swoich czynności, jak i po ich zakończeniu i przekazaniu Zamawiającemu kompletu opracowań.
2.12 W trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych w systemie zaprojektuj i wybuduj, Wykonawca PFU będzie udzielać odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników ww. postępowania, a także - w uzasadnionych przypadkach - będzie dokonywać niezbędnych modyfikacji w przedmiocie przyszłego zamówienia umownego niezwłocznie (lecz nie dłużej niż w terminie 2 dni roboczych), a w przypadkach szczególnie złożonych - w ciągu 4 dni roboczych od przekazania pytania Wykonawcy.
2.13 Wykonawca będzie ponosić pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia.
2.14 Wykonawca będzie ponosić odpowiedzialność wobec Zamawiającego lub osób trzecich za ewentualne szkody powstałe w wyniku niewykonania lub niewłaściwego wykonania usługi.
2.15 Strony umowy deklarują ścisłą współpracę w zakresie wymaganym dla prawidłowego wykonania niniejszej umowy.
2.16 Wykonawca przeniesie na Zamawiającego majątkowe prawa autorskie do przedmiotu umowy na czas nieoznaczony, na następujących polach eksploatacji:
a) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania przedmiotu umowy - wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;
b) w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których przedmiot umowy utrwalono - wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy;
c) w zakresie rozpowszechniania przedmiotu umowy w inny sposób niż określony powyżej - publiczne wystawienie, wyświetlenie, odtwarzanie oraz publiczne udostępnianie przedmiotu umowy.
UWAGA: Majątkowe prawa autorskie przeniesione na Zamawiającego na czas nieoznaczony są wyłączne i Zamawiający jest uprawniony do dalszego ich przeniesienia na osoby trzecie, a wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu przeniesienia majątkowych praw autorskich do przedmiotu umowy winno zostać zawarte w cenie ofertowej brutto.
Prawa i obowiązki stron, w zakresie przeniesienia praw autorskich zostały szczegółowo określone w § 14 Istotnych Postanowień Umowy.
2.17 Wybrany Wykonawca, przez cały okres trwania umowy, zobowiązany będzie do posiadania aktualnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, w wysokości co najmniej 50 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100).
UWAGA:
W przypadku wyboru tego samego Wykonawcy do realizacji PFU w obu częściach zamówienia, Zamawiający uzna wymóg za spełniony gdy Wykonawca udokumentuje posiadanie ubezpieczenia o wartości co najmniej 100 000,00 PLN (słownie: sto tysięcy złotych 00/100), to jest w wysokości równej sumie kwot ubezpieczenia OC dla obu części zamówienia.
2.18 Kod zamówienia wg CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
2.19 W przypadku zatrudnienia podwykonawców, Wykonawca będzie ponosić pełną odpowiedzialność wobec Zamawiającego i osób trzecich za działania bądź zaniechania.
2.20 Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia zamówień uzupełniających w zakresie każdej z części zamówienia w trybie art. 67 ust. 1 pkt 6 Ustawy do wysokości 50% wartości zamówienia podstawowego w branżach: architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, elektrycznej i sanitarnej.
2.21 Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
UWAGA:
Oba PFU (tj. przedmiot zamówienia w 1 i 2 części) mają być podstawą do wdrożenia odpowiednich procedur przetargowych na wykonanie wyłącznie niezbędnych robót budowlanych - bez wyposażenia odpowiednich pomieszczeń w specjalistyczny sprzęt, meble, tablice, pomoce dydaktyczne, itp. Powyższe opisy tego wyposażenia służą jedynie ustaleniu odpowiednich parametrów budowlanych tych pomieszczeń i przygotowaniu odpowiednich rozwiązań w zakresie instalacji.
Opis przedmiotu zamówienia w zakresie 1 części zamówienia (Zespół Szkół Technicznych w Tczewie)
2.22 Dane placówki, dla której Wykonawca wykona PFU: - Zespół Szkół Technicznych im. kmdra Antoniego Garnuszewskiego, - ul. Parkowa 1, 83-110 Tczew, - tel./faks: (58) 531-00-15.
2.23 Aktualny stan
W obecnym stanie poddasze budynku nie jest przystosowane i nie jest wykorzystywane do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Znajdują się tam wyłącznie pomieszczenia typowo strychowe (archiwa i pomieszczenia gospodarcze) - zgodnie z załączonym rzutem poddasza (element foldera pn. Załącznik Nr 3 (1) do SIWZ - Dokumentacja dotycząca przedmiotu zamówienia). Dach nad poddaszem jest dwuspadowy, o dużym kącie nachylenia, co skutkuje występowaniem w tych pomieszczeniach skosów ścian wynikających z ułożenia krokwi. W niektórych pomieszczeniach występuje podsufitka na wysokości ok. 3 m, a tam, gdzie jej nie ma wysokość od podłogi wynosi ok. 6m.
Pokrycie dachowe wykonane jest z dachówki ceramicznej, ułożonej na deskach, pokrytych folią. Zarówno konstrukcja więźby dachowej, jak i pokrycie dachowe są w dobrym stanie technicznym, w ocenie Zamawiającego - nie wymagającym dodatkowych robót. W połaci dachowej wykonane są mansardy, w których zostały wymienione okna na PCV w dobrym stanie technicznym. Okna te są jedynym źródłem światła dziennego w tych pomieszczeniach. Instalacja elektryczna natynkowa jednofazowa zapewnia wyłącznie oświetlenie pomieszczeń i używanie drobnych urządzeń elektrycznych, podłączanych do gniazd. Szczątkowa instalacja centralnego ogrzewania jest nieczynna. Brak instalacji wod.-kan. o odpowiednich parametrach oraz instalacji teletechnicznej. Posadzka w korytarzu (biegnącym środkiem kondygnacji) wykonana z jastrycha, a w pozostałych pomieszczeniach wykonana z desek podłogowych. Ściany murowane, stolarka drzwiowa drewniana lub stalowa.
2.24 Cele i założenia
W ramach programu funkcjonalno-użytkowego, należy zaprojektować przebudowę poddasza budynku szkoły oraz wybranych elementów zewnętrznych, uwzględniając takie rodzaje robót budowlanych jak: ocieplenie poddasza i stropodachu, roboty rozbiórkowe, wykonanie ścianek działowych, niezbędną wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, wykonanie instalacji: wod-kan, elektrycznej, teletechnicznej, co, cwu, p/poż, oddymiania, alarmowej, oświetlenia ewakuacyjnego, wykonanie i wyposażenie toalet, wykonanie sufitów podwieszanych, remont schodów wejściowych na strych (ewentualnie wykonanie nowego wejścia na strych), likwidację barier dla osób niepełnosprawnych korzystających z pomieszczeń poddasza (np. poprzez montaż windy/dźwigu dla osób niepełnosprawnych, wykonanie odpowiedniego podjazdu przed budynkiem szkoły) oraz wszystkich innych elementów wymaganych odpowiednimi przepisami, w celu umożliwienia osiągnięcia poniższych założeń:
2.24.1 Zagospodarowanie poddasza w taki sposób, aby uzyskać następujące pomieszczenia użytkowe:
1. Salę szkoleniowo-prezentacyjną, mieszczącą od 100 do 200 osób - w miejscu obecnego strychu o powierzchni 209,82 m2 oraz czterech przyległych pomieszczeń gospodarczych (o powierzchni: 18,02 m2, 19,88 m2, 17,28 m2 i 19,57 m2 wraz z holem o powierzchni 28,85 m2).
Wyposażenie: m.in. podwyższenie dla wykładowcy, instalacja nagłośnieniowa i projektor multimedialny zamontowany pod sufitem z odpowiednią tablicą jako ekran;
2. Salę dydaktyczną, przeznaczoną na pracownię informatyczną o nazwie Pracownia urządzeń techniki komputerowej, o powierzchni ok. 55 m2 (dla 15 uczniów + nauczyciel). Wyposażenie: tablica interaktywna (1 szt.), stoliki pod komputery (15 szt.), biurko dla nauczyciela, krzesła obrotowe (16 szt.) stoliki pod drukarki (2 szt.), urządzenie wielofunkcyjne, ploter (formatu A0), projektor multimedialny zamontowany pod sufitem z odpowiednią tablicą jako ekran;
3. Salę dydaktyczną, przeznaczoną na pracownię informatyczną o nazwie Pracownia lokalnych sieci komputerowych i sieciowych systemów operacyjnych, o powierzchni ok. 55 m2 (dla 15 uczniów + nauczyciel).
Wyposażenie: szafa dystrybucyjna 19 cali 46U o wymiarach min.: szerokość 800 i głębokość 1000 mm (1 szt.), stoliki pod komputery (15 szt.), biurko dla nauczyciela, krzesła obrotowe (16 szt.), stoliki pod drukarki (2 szt.), szafy zamykane (2 szt.);
4. Salę dydaktyczną, przeznaczoną na szkolenia z zakresu CPG 1 (Cyfrowe Procesy Graficzne) o nazwie Pracownia poligraficznych procesów przygotowawczych, o powierzchni ok. 55 m2 (dla 15 uczniów + nauczyciel).
Wyposażenie: tablica interaktywna o przekątnej ekranu minimum 77 cali, stoliki pod komputery (15 szt.), biurko dla nauczyciela, krzesła obrotowe (16 szt.) stoliki pod drukarki (3 szt.), szafa zamykana na klucz (1 szt.), proof cyfrowy, stoliki pod skanery (8 sz.);
5. Salę dydaktyczną, przeznaczoną na szkolenia z zakresu CPG 2 o nazwie Pracownia komputerowych technik multimedialnych o powierzchni ok. 55 m2 (dla 15 uczniów + nauczyciel).
Wyposażenie: stoliki pod komputery (15 szt.), biurko dla nauczyciela, krzesła obrotowe (16 szt.) stoliki pod drukarki (3 szt.), stoliki pod skanery (8 szt.), projektor multimedialny zamontowany pod sufitem, ekran ścienny/sufitowy, szafa zamykana na klucz (1 szt.);
6. Salę dydaktyczną, przeznaczoną na szkolenia z zakresu obsługi obrabiarek CNC i rysunku technicznego, o powierzchni ok. 60 m2 (dla 16 uczniów + nauczyciel).
Wyposażenie: tablica interaktywna o przekątnej ekranu minimum 100 cali (1 szt.), stoły dla uczniów (8 szt.), stół dla nauczyciela, krzesła obrotowe (17 szt.), szafy (2 szt.) oraz szafa metalowa na pomoce dydaktyczne - każda o nośności min. 50 kg i wymiarach: wysokość 2000 mm, szerokość 900 mm i głębokość 400 mm, drukarka wielofunkcyjna, projektor multimedialny zamontowany na suficie oraz obrabiarki dydaktyczne: frezarka dydaktyczna CNC i tokarka dydaktyczna CNC, stoły (3 szt.) pod obrabiarki CNC (modele);
7. Salę dydaktyczną o nazwie Pracownia mechatroniczna, o powierzchni ok. 60 m2 (dla 16 uczniów + nauczyciel), zorganizowaną w taki sposób, że przy każdym stole, zawierającym odpowiednie oprzyrządowanie specjalistyczne, będzie siedzieć po dwóch uczniów.
Wyposażenie: tablica szkolna, stół dla nauczyciela, fotele obrotowe (17 szt.), szafy metalowe o nośności min. 50 kg i wymiarach: wysokość 2000 mm, szerokość 900 mm i głębokość 400 mm (2 szt.), urządzenie wielofunkcyjne oraz stoły, wykonane wg projektu indywidualnego (8 szt.), do których montowane będą specjalne płyty pionowe zabudowane branżowymi zestawami egzaminacyjnymi z zakresu: pneumatyki, hydrauliki, PLC i silników elektrycznych (przykładowy stół z takim wyposażeniem ilustruje załączone zdjęcie, stanowiące element foldera pn. Załącznik Nr 4 (1) do SIWZ - Dokumentacja dotycząca przedmiotu zamówienia).
2.24.2 Toalety: męska, damska, dla osób niepełnosprawnych;
2.24.3 Pomieszczenie gospodarcze (PG1);
2.24.4 Pomieszczenie gospodarcze (PG2).
UWAGI DO ZAŁOŻEŃ:
1) Wszystkie sale dydaktyczne muszą być zintegrowane we wspólną sieć komputerową LAN.
2) Każde stanowisko komputerowe w każdej z sal dydaktycznych musi być wyposażone w 3 gniazda elektryczne o napięciu 230 V oraz podwójne gniazdo sieci komputerowej.
3) Każda pracownia dydaktyczna musi posiadać własną rozdzielnię elektryczną wraz z zabezpieczeniami przeciwprzeciążeniowymi i przepięciowymi oraz wyłącznik bezpieczeństwa.
4) Każda sala dydaktyczna musi posiadać własną rozdzielnię elektryczną.
5) Zamiast szaf, opisanych w poszczególnych salach dydaktycznych, można wygospodarować w tych salach oddzielne kantorki/zaplecza.
2.25 W opisie w zakresie pkt 2.24.1 SIWZ Zamawiający określił elementy wyposażenia każdej z sal dydaktycznych po to, aby Wykonawcy umożliwić zaplanowanie rozmieszczenia odpowiednich pomieszczeń na kondygnacji. Podana przy każdym pomieszczeniu przybliżona powierzchnia tego pomieszczenia została przyjęta orientacyjnie, na podstawie wiedzy i doświadczenia Dyrektora ZST i nie musi ona być zgodna z opracowaniem docelowym, stanowiącym przedmiot niniejszego przetargu.
2.26 Wykonawca PFU musi przewidzieć likwidację barier dla osób niepełnosprawnych ruchowo, umożliwiającą dostęp do pomieszczeń poddasza dla tych osób z parkingu zlokalizowanego na terenie placówki - obecnie bowiem ZST nie posiada żadnych rozwiązań o takim charakterze.
Sugeruje się Wykonawcy PFU montaż dźwigu osobowego dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych oraz zaprojektowanie - przy wejściu głównym - podjazdu dla osób niepełnosprawnych.
2.27 Kondygnacja poddasza, po wykonaniu robót budowlanych i wyposażeniu w odpowiednie środki dydaktyczne, musi spełniać wszystkie wymogi niewymienione w opisie przedmiotu zamówienia, jednakże wynikające z odpowiednich przepisów, umożliwiające formalną zmianę sposobu użytkowania.
2.28 Wykonawca PFU może swobodnie dysponować całą powierzchnią poddasza, mając na uwadze sugestię, żeby dołożyć starań w celu pozostawienia części tej powierzchni na pełnienie funkcji dwóch pomieszczeń gospodarczych, wykorzystując pozostałą wolną przestrzeń.
Wyżej opisana swoboda dysponowania powierzchnią poddasza polega na wyrażeniu zgody na dowolne przemieszczanie elementów budowlanych niekonstrukcyjnych (ścianki działowe, stolarka drzwiowa, itp.). Zamawiający wymaga od Wykonawcy projektu funkcjonalno-użytkowego wykonania dzieła w sposób optymalny pod względem funkcjonalnym, estetycznym, organizacyjnym i ekonomicznym przy założeniu wysokiego standardu użytkowego. Sugeruje się wymianę całkowitą instalacji centralnego ogrzewania i instalacji elektrycznej (w każdej pracowni wymagana jest instalacja trójfazowa o obciążeniu min. 25 A) oraz montaż innych niezbędnych instalacji, a także wykonanie niezbędnych robót budowlanych z zakresu termomodernizacji. Wykonawca, w celu wykonania niezbędnych robót budowlanych z zakresu termomodernizacji udostępni, wcześniej wykonany audyt energetyczny budynku szkoły, który nie obejmuje poddasza, gdyż na etapie jego przygotowania nie było takiej potrzeby.
2.29 Wykonawca, poza opracowaniami w zakresie sporządzenia PFU, określonymi w odpowiednich przepisach, zobowiązany będzie do wykonania następujących elementów:
2.29.1 dokładnej inwentaryzacji budowlanej pomieszczeń poddasza, uwidaczniającej wszystkie niezbędne elementy i wymiary;
2.29.2 koncepcji zagospodarowania poddasza w formie rysunku budowlanego z niezbędnymi rzutami - która będzie podlegać akceptacji Zamawiającego;
2.29.3 rysunku z lokalizacją rozwiązań służących likwidacji barier dla osób niepełnosprawnych na całym odcinku trasy komunikacyjnej: parking szkolny - poddasze (podjazd, dźwig/winda).
2.30 Wykonawca w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia będzie ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco przedstawiać swoje propozycje rozwiązań.
2.31 Z uwagi na to, że budynek jest umieszczony w gminnej ewidencji zabytków, wszelkie zmiany architektoniczne winny być uzgodnione z gminnym konserwatorem zabytków.
2.32 Na czas realizacji zamówienia, Zamawiający przekaże wybranemu Wykonawcy następującą dokumentację:
1) audyt energetyczny dla całego obiektu (który nie zawiera poddasza),
2) szkice rzutów poszczególnych kondygnacji.
Opis przedmiotu zamówienia w zakresie 2 części zamówienia (Zespół Kształcenia Zawodowego w Tczewie)
2.33 Dane placówki, dla której Wykonawca wykona PFU: - Zespół Kształcenia Zawodowego, - ul. Sobieskiego 10, 83-110 Tczew, - tel.: (58) 531-43-43, tel./faks: (58) 531-74-44.
2.34 Przebudowa w ZKZ będzie dotyczyć:
2.34.1 zakres A - dwóch pomieszczeń budynku ZKZ (pomieszczenia nr: 24 i 25) zlokalizowanych na terenie warsztatów Centrum Kształcenia Praktycznego (zgodnie z załączonym rysunkiem pn. ZKZ_lokalizacja_pom_24_25, stanowiącym element Załącznika Nr 3 (2) do SIWZ - Dokumentacja dotycząca przedmiotu zamówienia);
2.34.2 zakres B - budynku wiaty magazynowej (zaznaczonej czarnym kolorem na załączonym planie sytuacyjnym pn. ZKZ_plan_sytuacyjny stanowiącym element Załącznika Nr 3 (2) do SIWZ - Dokumentacja dotycząca przedmiotu zamówienia). Zakres A (przebudowa pomieszczeń nr: 24 i 25) - Cele i założenia
2.35 Pomieszczenia nr 24 i 25 po przebudowie, będą łącznie stanowić nową pracownię obrabiarek skrawających (w tym sterowanych numerycznie - CNC). W pomieszczeniu nr 24 będą znajdowały się frezarki konwencjonalne i frezarki CNC oraz wiertarki stołowe i szlifierki do ostrzenia narzędzi, natomiast w pomieszczeniu nr 25 będą rozmieszczone tokarki konwencjonalne i tokarki CNC. Ponadto w pomieszczeniu nr 25 zostanie wydzielona część powierzchni na 6-8 stanowiskową pracownię symulatorów CNC (zgodnie z załączonym szkicem orientacyjnym, oznaczonym: ZKZ_szkic_orientacyjny_sal_24_25, stanowiącym element Załącznika Nr 3 (2) do SIWZ - Dokumentacja dotycząca przedmiotu zamówienia). Wydzielona część zaopatrzona zostanie w podsufitowy projektor oraz tablicę pełniącą funkcję ekranu.
Wydzielenie pomieszczenia na pracownię symulatorów CNC nastąpi poprzez montaż przeszklonej ściany. W sali tej, będącej jednocześnie biurem technicznym, powstaną stanowiska komputerowe. Obydwa pomieszczenia (24 i 25) będą tworzyły całość - jedną pracownię, poprzez przejście w środkowej części, powstałe po likwidacji dwuskrzydłowych drzwi (znajdujących się obecnie między tymi pomieszczeniami).
2.36 W obu pomieszczeniach należy zaplanować następujące roboty budowlane:
1. wymianę instalacji elektrycznej (w tym wymianę obu starych rozdzielni - po jednej w każdym pomieszczeniu);
2. wymianę drzwi wejściowych do pomieszczeń z korytarza budynku - na większe, które pozwolą na wstawianie nowych obrabiarek z użyciem sztaplarki;
3. wymianę w obu pomieszczeniach naświetli na ścianie oddzielającej te pomieszczenia od korytarza;
4. wymianę posadzek - na posadzki wykonane z odpowiednich żywic (należy założyć, że ciężar żadnej z obrabiarek nie przekroczy 1 tony);
5. wymiana. instalacji centralnego ogrzewania.
W tym celu należy zapoznać się z posiadanym przez Zamawiającego projektem zawierającym wymianę całej instalacji wewnętrznej c.o. we wszystkich pomieszczeniach budynku i odpowiednio zmodyfikować go w zakresie sali nr 25 z powodu wydzielenia z niej odrębnej części przeznaczonej na pracownię symulatorów CNC opisaną powyżej;
6. likwidację dwuskrzydłowych drzwi (znajdujących się pomiędzy pomieszczeniami 24 i 25);
7. roboty malarskie i wykończeniowe;
8. wymianę istniejącej umywalki na nową wiszącą z półpostumentem i baterią stojącą z mieszaczem (przepływowy podgrzewacz wody). Zakres B (przebudowa wiaty na poligon budowlany)
2.37 Obecnie wiata pełni funkcję magazynu. Zamawiający załącza szkic, stanowiący propozycję zagospodarowania, na którym zaznaczono ściany do wyburzenia oraz nowe ściany do wybudowania (element pn. ZKZ_szkic_propoz_zagospod_wiaty w Załączniku Nr 3 (2) do SIWZ - Dokumentacja dotycząca przedmiotu zamówienia). Ponadto, do budynku od strony północnej, będzie dobudowana zadaszona wiata o powierzchni ok. 110 m2.
2.38 Cele i założenia
1. W obiekcie będzie jednocześnie przebywało maksymalnie 20 osób.
2. W ramach zajęć związanych z wykonywaniem robót budowlanych nie przewidujemy udziału osób niepełnosprawnych ruchowo, natomiast przewiduje się udział osób niepełnosprawnych w innych zawodach.
3. Toaleta damska (pom. 5 na ww. szkicu) będzie służyła kobietom oraz osobom niepełnosprawnym.
4. Szatnia (pom.: 7 i 8 na szkicu) powinna zostać wyposażona w wieszaki, ławki i szafki (opcjonalnie, w zależności od możliwej do wykorzystania wielkości powierzchni użytkowej).
5. W garażu (pom. 9 na szkicu), kanał będzie wypełniony piaskiem i wykorzystany w czasie zimy do ćwiczeń przez uczniów w zawodzie Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych. Przechowywane tam będą elementy niezbędne do ćwiczeń.
6. W sali dydaktycznej (pom. 2 na szkicu) będą znajdować się ławki, krzesła, tablica, rzutnik sufitowy, komputer, regały na pomoce dydaktyczne, szafa i inne sprzęty niezbędne do prowadzenia zajęć dydaktycznych, również w formie modułowej. Sala dydaktyczna umożliwi prowadzenie zajęć w formie otwartej tzn. będzie stanowić część sali ćwiczeń (pom. 1 na szkicu), jak również możliwe będzie jej zamknięcie aby stanowiła odrębne pomieszczenie.
7. W sali ćwiczeń (pom. 1 na szkicu) znajdować się będzie 6 stanowisk roboczych, oddzielonych od siebie przegrodami oraz w narożniku tzw. piaskownica do układania kostki brukowej. Sala wyposażona zostanie w maszyny i sprzęt budowlany, z których największą będzie betoniarka i agregat do wykonywania tynków i mieszanki betonowej. Planowany jest również montaż suwnicy, która połączy salę ćwiczeń (pom. 1 na szkicu) z wiatą (na szkicu oznaczoną jako 10). W tej sali składowane również będą materiały budowlane.
8. Do pomieszczenia magazynowego (pom. 4 na szkicu) zostaną wstawione regały i szafy metalowe, w których przechowywane będą między innymi ręczne narzędzia elektryczne.
9. Wiata (10 na szkicu) będzie przede wszystkim pełniła funkcję związaną z przechowywaniem materiałów budowlanych, takich jak cegły, pustaki, profile do montażu suchej zabudowy, belki drewniane. Dodatkowo powstanie piaskownica (basen) wypełniona piaskiem, która umożliwi wykonywanie - układanie kostki brukowej, jak również będzie to miejsce umożliwiające układanie sieci i instalacji sanitarnych. Pod wiatą możliwe będzie również wykonanie np. fragmentów dachowych konstrukcji drewnianych. Planuje się ogrodzenie wiaty panelami ogrodzeniowymi, w taki sposób, aby wokół wiaty powstała dodatkowa przestrzeń zabezpieczająca m.in. miejsce na kontenery na odpady typu gruz.
UWAGA:
W opisie w zakresie pkt 2.38 ppkt: 3-9 SIWZ Zamawiający przedstawił swoją propozycję (wizję) po to, aby Wykonawcy PFU umożliwić rozplanowanie odpowiednich pomieszczeń wraz z ich wyposażeniem oraz wskazać kierunek swoich dążeń projektowych. Niemniej jednak wykonany przez wybranego Wykonawcę przedmiot zamówienia nie musi się pokrywać (być identyczny) z opracowaniem docelowym, w przypadku gdy w pełni będzie spełniać oczekiwania i wymagania Zamawiającego.
2.39 Należy przewidzieć wykonanie pełnego zakresu robót budowlanych (w tym wymianę wszystkich instalacji) w celu uzyskania ww. celów. Należy też przewidzieć całkowitą wymianę sieci centralnego ogrzewania, zasilającej obiekt (sieć podziemna, połączona z głównym budynkiem kompleksu ZKZ), główny kabel zasilania elektrycznego (podziemny) oraz sieć wodno-kanalizacyjną.
2.40 Zamawiający wymaga od Wykonawcy projektu funkcjonalno-użytkowego wykonania dzieła w sposób optymalny pod względem funkcjonalnym, estetycznym, organizacyjnym i ekonomicznym przy założeniu wysokiego standardu użytkowego.
Warunki ogólne wykonania zadania (dotyczy obu zakresów - A i B):
2.41 Wykonawca w trakcie realizacji będzie ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco przedstawiać swoje propozycje rozwiązań.
2.42 Wykonawca, poza opracowaniami w zakresie sporządzenia PFU, określonymi w odpowiednich przepisach, zobowiązany będzie do wykonania następujących elementów:
2.42.1 Dokładnej inwentaryzacji budowlanej wiaty, przeznaczonej na poligon, uwidaczniającą wszystkie niezbędne elementy i wymiary;
2.42.2 koncepcji zagospodarowania dwóch pomieszczeń warsztatów oraz wiaty, przeznaczonej na poligon, w formie rysunku budowlanego z niezbędnymi rzutami - która będzie podlegać akceptacji Zamawiającego.
2.43 Na czas realizacji zamówienia, Zamawiający przekaże wybranemu Wykonawcy następującą dokumentację:
1) audyt energetyczny dla całego obiektu ZKZ (nie uwzględniający wiaty);
2) dokumentację projektową w zakresie termomodernizacji ZKZ (nie uwzględniający wiaty).
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 71634
Data publikacji: 2016-03-30
Nazwa: Powiat Tczewski
Ulica: ul. Piaskowa 2
Numer domu: 2
Miejscowość: Tczew
Kod pocztowy: 83-110
Województwo / kraj: pomorskie
Numer telefonu: 58 7734 800
Adres strony internetowej: powiat.tczew.pl
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
WYKONANIE 2 PROGRAMÓW
FUNKCJONALNO-UŻYTKOWYCH
DOTYCZĄCYCH PRZEBUDOWY PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W RAMACH PROGRAMU PT. POPRAWA JAKOŚCI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W SZKOŁACH PONADGIMNNAZJALNYCH POWIATU TCZEWSKIEGO
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
2.1 Przedmiotem zamówienia, w dwóch częściach, jest wykonanie programów funkcjonalno-użytkowych wraz z dodatkowymi załącznikami dla przebudowy następujących powiatowych placówek oświatowych:
2.1.1 część 1 zamówienia - Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie,
2.1.2 część 2 zamówienia - Zespołu Kształcenia Zawodowego w Tczewie.
2.2 Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych.
2.3 Celem sporządzenia obu programów funkcjonalno-użytkowych jest pozyskanie odpowiednich opracowań, będących wystarczającą podstawą do wdrożenia odpowiednich procedur przetargowych na wykonanie robót budowlanych służących częściowej przebudowie obu ww. placówek w systemie zaprojektuj i wybuduj tak, by placówki te spełniały wymogi użytkowe do wdrożenia w nich nowego programu pn. Poprawa jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Tczewskiego, którego realizacja będzie dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Opis przedmiotu zamówienia wspólny dla obu części zamówienia
2.4 Programy funkcjonalno-użytkowe powinny swoim zakresem obejmować wszystkie niezbędne branże, w tym: architektoniczną, konstrukcyjno-budowlaną, sanitarną i elektryczną.
2.5 Obowiązkiem Wykonawcy, poza sporządzeniem programu funkcjonalno-użytkowego, będzie wykonanie następujących elementów:
2.5.1 wypełnienie w całości Karty informacyjnej przedsięwzięcia (oddzielnie dla ZST i ZKZ) - zgodnie z załącznikami nr 1 do Istotnych Postanowień Umowy (Projektu umowy) - stosownego dla danej części zamówienia Załącznika Nr 2 do SIWZ;
2.5.2 podanie planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programach funkcjonalno-użytkowych.
2.6 Wszystkie elementy zamówienia, o których mowa w pkt 2.5 SIWZ, a także dodatkowe w zakresie poszczególnych części zamówienia (tj. dla 1 części zamówienia wyszczególnione w pkt 2.29 SIWZ, natomiast dla 2 części zamówienia wyszczególnione w pkt 2.42 SIWZ) mają stanowić jedno opracowanie, w oparciu o które Zamawiający wystąpi o współfinansowanie realizacji zadania z RPO WP na lata 2014-2020 oraz będzie podstawą do przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację zadania w systemie zaprojektuj i wybuduj.
2.7 Przedmiot zamówienia musi być wykonany w stanie kompletnym, zgodnym z celem, któremu ma służyć i uwzględniać najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.
2.8 Zadaniem Wykonawcy będzie pozyskanie wszystkich niezbędnych dokumentów w celu kompleksowej realizacji przedmiotu umowy.
2.9 Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z:
1) opisem przedmiotu zamówienia określonym w Rozdziale 2 SIWZ,
2) zasadami współczesnej wiedzy technicznej oraz zgodnie z wymogami zawartymi w art. 29-31 Ustawy,
3) Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013 r., poz. 1129).
UWAGA: W przypadku, gdy na etapie realizacji zamówienia umownego Wykonawca uzna, że którekolwiek z wymagań Zamawiającego jest nieprawidłowe z punktu widzenia obowiązujących przepisów lub nieuzasadnione z innych przyczyn, winien niezwłocznie pisemnie zgłosić ten fakt Zamawiającemu. W opisanym przypadku Wykonawca zobowiązany będzie do udowodnienia Zamawiającemu konieczności wprowadzenia zmian w stosunku do wymogów określonych przez Zamawiającego. Powstałe w konsekwencji ewentualne zmiany we wskazanym zakresie, nie będą stanowić podstawy do zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia.
2.10 Wykonawca zobowiązuje się do wykonania wszelkich niezbędnych czynności w celu prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, a w szczególności:
2.10.1 uzyskania niezbędnych opinii w zakresie wynikającym z właściwych przepisów;
2.10.2 złożenia pisemnego oświadczenia, iż dostarczony przedmiot umowy został wykonany z należytą starannością, przy przestrzeganiu obowiązujących przepisów, norm i zasad sztuki projektowej, oraz że jest kompletny, spójny i stanowić będzie wystarczającą podstawę do realizacji robót budowlanych w systemie zaprojektuj i wybuduj,
2.10.3 przeprowadzenia niezbędnych konsultacji z przedstawicielami Zamawiającego w ilości zapewniającej całkowite zrozumienie tematu przez Wykonawcę, jak również Zamawiającego, zarówno w trakcie realizacji swoich czynności, jak i po ich zakończeniu i przekazaniu Zamawiającemu kompletu opracowań.
2.12 W trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych w systemie zaprojektuj i wybuduj, Wykonawca PFU będzie udzielać odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników ww. postępowania, a także - w uzasadnionych przypadkach - będzie dokonywać niezbędnych modyfikacji w przedmiocie przyszłego zamówienia umownego niezwłocznie (lecz nie dłużej niż w terminie 2 dni roboczych), a w przypadkach szczególnie złożonych - w ciągu 4 dni roboczych od przekazania pytania Wykonawcy.
2.13 Wykonawca będzie ponosić pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia.
2.14 Wykonawca będzie ponosić odpowiedzialność wobec Zamawiającego lub osób trzecich za ewentualne szkody powstałe w wyniku niewykonania lub niewłaściwego wykonania usługi.
2.15 Strony umowy deklarują ścisłą współpracę w zakresie wymaganym dla prawidłowego wykonania niniejszej umowy.
2.16 Wykonawca przeniesie na Zamawiającego majątkowe prawa autorskie do przedmiotu umowy na czas nieoznaczony, na następujących polach eksploatacji:
a) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania przedmiotu umowy - wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;
b) w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których przedmiot umowy utrwalono - wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy;
c) w zakresie rozpowszechniania przedmiotu umowy w inny sposób niż określony powyżej - publiczne wystawienie, wyświetlenie, odtwarzanie oraz publiczne udostępnianie przedmiotu umowy.
UWAGA: Majątkowe prawa autorskie przeniesione na Zamawiającego na czas nieoznaczony są wyłączne i Zamawiający jest uprawniony do dalszego ich przeniesienia na osoby trzecie, a wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu przeniesienia majątkowych praw autorskich do przedmiotu umowy winno zostać zawarte w cenie ofertowej brutto.
Prawa i obowiązki stron, w zakresie przeniesienia praw autorskich zostały szczegółowo określone w § 14 Istotnych Postanowień Umowy.
2.17 Wybrany Wykonawca, przez cały okres trwania umowy, zobowiązany będzie do posiadania aktualnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, w wysokości co najmniej 50 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100).
UWAGA:
W przypadku wyboru tego samego Wykonawcy do realizacji PFU w obu częściach zamówienia, Zamawiający uzna wymóg za spełniony gdy Wykonawca udokumentuje posiadanie ubezpieczenia o wartości co najmniej 100 000,00 PLN (słownie: sto tysięcy złotych 00/100), to jest w wysokości równej sumie kwot ubezpieczenia OC dla obu części zamówienia.
2.18 Kod zamówienia wg CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
2.19 W przypadku zatrudnienia podwykonawców, Wykonawca będzie ponosić pełną odpowiedzialność wobec Zamawiającego i osób trzecich za działania bądź zaniechania.
2.20 Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia zamówień uzupełniających w zakresie każdej z części zamówienia w trybie art. 67 ust. 1 pkt 6 Ustawy do wysokości 50% wartości zamówienia podstawowego w branżach: architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, elektrycznej i sanitarnej.
2.21 Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
UWAGA:
Oba PFU (tj. przedmiot zamówienia w 1 i 2 części) mają być podstawą do wdrożenia odpowiednich procedur przetargowych na wykonanie wyłącznie niezbędnych robót budowlanych - bez wyposażenia odpowiednich pomieszczeń w specjalistyczny sprzęt, meble, tablice, pomoce dydaktyczne, itp. Powyższe opisy tego wyposażenia służą jedynie ustaleniu odpowiednich parametrów budowlanych tych pomieszczeń i przygotowaniu odpowiednich rozwiązań w zakresie instalacji.
Opis przedmiotu zamówienia w zakresie 1 części zamówienia (Zespół Szkół Technicznych w Tczewie)
2.22 Dane placówki, dla której Wykonawca wykona PFU: - Zespół Szkół Technicznych im. kmdra Antoniego Garnuszewskiego, - ul. Parkowa 1, 83-110 Tczew, - tel./faks: (58) 531-00-15.
2.23 Aktualny stan
W obecnym stanie poddasze budynku nie jest przystosowane i nie jest wykorzystywane do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Znajdują się tam wyłącznie pomieszczenia typowo strychowe (archiwa i pomieszczenia gospodarcze) - zgodnie z załączonym rzutem poddasza (element foldera pn. Załącznik Nr 3 (1) do SIWZ - Dokumentacja dotycząca przedmiotu zamówienia). Dach nad poddaszem jest dwuspadowy, o dużym kącie nachylenia, co skutkuje występowaniem w tych pomieszczeniach skosów ścian wynikających z ułożenia krokwi. W niektórych pomieszczeniach występuje podsufitka na wysokości ok. 3 m, a tam, gdzie jej nie ma wysokość od podłogi wynosi ok. 6m.
Pokrycie dachowe wykonane jest z dachówki ceramicznej, ułożonej na deskach, pokrytych folią. Zarówno konstrukcja więźby dachowej, jak i pokrycie dachowe są w dobrym stanie technicznym, w ocenie Zamawiającego - nie wymagającym dodatkowych robót. W połaci dachowej wykonane są mansardy, w których zostały wymienione okna na PCV w dobrym stanie technicznym. Okna te są jedynym źródłem światła dziennego w tych pomieszczeniach. Instalacja elektryczna natynkowa jednofazowa zapewnia wyłącznie oświetlenie pomieszczeń i używanie drobnych urządzeń elektrycznych, podłączanych do gniazd. Szczątkowa instalacja centralnego ogrzewania jest nieczynna. Brak instalacji wod.-kan. o odpowiednich parametrach oraz instalacji teletechnicznej. Posadzka w korytarzu (biegnącym środkiem kondygnacji) wykonana z jastrycha, a w pozostałych pomieszczeniach wykonana z desek podłogowych. Ściany murowane, stolarka drzwiowa drewniana lub stalowa.
2.24 Cele i założenia
W ramach programu funkcjonalno-użytkowego, należy zaprojektować przebudowę poddasza budynku szkoły oraz wybranych elementów zewnętrznych, uwzględniając takie rodzaje robót budowlanych jak: ocieplenie poddasza i stropodachu, roboty rozbiórkowe, wykonanie ścianek działowych, niezbędną wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, wykonanie instalacji: wod-kan, elektrycznej, teletechnicznej, co, cwu, p/poż, oddymiania, alarmowej, oświetlenia ewakuacyjnego, wykonanie i wyposażenie toalet, wykonanie sufitów podwieszanych, remont schodów wejściowych na strych (ewentualnie wykonanie nowego wejścia na strych), likwidację barier dla osób niepełnosprawnych korzystających z pomieszczeń poddasza (np. poprzez montaż windy/dźwigu dla osób niepełnosprawnych, wykonanie odpowiedniego podjazdu przed budynkiem szkoły) oraz wszystkich innych elementów wymaganych odpowiednimi przepisami, w celu umożliwienia osiągnięcia poniższych założeń:
2.24.1 Zagospodarowanie poddasza w taki sposób, aby uzyskać następujące pomieszczenia użytkowe:
1. Salę szkoleniowo-prezentacyjną, mieszczącą od 100 do 200 osób - w miejscu obecnego strychu o powierzchni 209,82 m2 oraz czterech przyległych pomieszczeń gospodarczych (o powierzchni: 18,02 m2, 19,88 m2, 17,28 m2 i 19,57 m2 wraz z holem o powierzchni 28,85 m2).
Wyposażenie: m.in. podwyższenie dla wykładowcy, instalacja nagłośnieniowa i projektor multimedialny zamontowany pod sufitem z odpowiednią tablicą jako ekran;
2. Salę dydaktyczną, przeznaczoną na pracownię informatyczną o nazwie Pracownia urządzeń techniki komputerowej, o powierzchni ok. 55 m2 (dla 15 uczniów + nauczyciel). Wyposażenie: tablica interaktywna (1 szt.), stoliki pod komputery (15 szt.), biurko dla nauczyciela, krzesła obrotowe (16 szt.) stoliki pod drukarki (2 szt.), urządzenie wielofunkcyjne, ploter (formatu A0), projektor multimedialny zamontowany pod sufitem z odpowiednią tablicą jako ekran;
3. Salę dydaktyczną, przeznaczoną na pracownię informatyczną o nazwie Pracownia lokalnych sieci komputerowych i sieciowych systemów operacyjnych, o powierzchni ok. 55 m2 (dla 15 uczniów + nauczyciel).
Wyposażenie: szafa dystrybucyjna 19 cali 46U o wymiarach min.: szerokość 800 i głębokość 1000 mm (1 szt.), stoliki pod komputery (15 szt.), biurko dla nauczyciela, krzesła obrotowe (16 szt.), stoliki pod drukarki (2 szt.), szafy zamykane (2 szt.);
4. Salę dydaktyczną, przeznaczoną na szkolenia z zakresu CPG 1 (Cyfrowe Procesy Graficzne) o nazwie Pracownia poligraficznych procesów przygotowawczych, o powierzchni ok. 55 m2 (dla 15 uczniów + nauczyciel).
Wyposażenie: tablica interaktywna o przekątnej ekranu minimum 77 cali, stoliki pod komputery (15 szt.), biurko dla nauczyciela, krzesła obrotowe (16 szt.) stoliki pod drukarki (3 szt.), szafa zamykana na klucz (1 szt.), proof cyfrowy, stoliki pod skanery (8 sz.);
5. Salę dydaktyczną, przeznaczoną na szkolenia z zakresu CPG 2 o nazwie Pracownia komputerowych technik multimedialnych o powierzchni ok. 55 m2 (dla 15 uczniów + nauczyciel).
Wyposażenie: stoliki pod komputery (15 szt.), biurko dla nauczyciela, krzesła obrotowe (16 szt.) stoliki pod drukarki (3 szt.), stoliki pod skanery (8 szt.), projektor multimedialny zamontowany pod sufitem, ekran ścienny/sufitowy, szafa zamykana na klucz (1 szt.);
6. Salę dydaktyczną, przeznaczoną na szkolenia z zakresu obsługi obrabiarek CNC i rysunku technicznego, o powierzchni ok. 60 m2 (dla 16 uczniów + nauczyciel).
Wyposażenie: tablica interaktywna o przekątnej ekranu minimum 100 cali (1 szt.), stoły dla uczniów (8 szt.), stół dla nauczyciela, krzesła obrotowe (17 szt.), szafy (2 szt.) oraz szafa metalowa na pomoce dydaktyczne - każda o nośności min. 50 kg i wymiarach: wysokość 2000 mm, szerokość 900 mm i głębokość 400 mm, drukarka wielofunkcyjna, projektor multimedialny zamontowany na suficie oraz obrabiarki dydaktyczne: frezarka dydaktyczna CNC i tokarka dydaktyczna CNC, stoły (3 szt.) pod obrabiarki CNC (modele);
7. Salę dydaktyczną o nazwie Pracownia mechatroniczna, o powierzchni ok. 60 m2 (dla 16 uczniów + nauczyciel), zorganizowaną w taki sposób, że przy każdym stole, zawierającym odpowiednie oprzyrządowanie specjalistyczne, będzie siedzieć po dwóch uczniów.
Wyposażenie: tablica szkolna, stół dla nauczyciela, fotele obrotowe (17 szt.), szafy metalowe o nośności min. 50 kg i wymiarach: wysokość 2000 mm, szerokość 900 mm i głębokość 400 mm (2 szt.), urządzenie wielofunkcyjne oraz stoły, wykonane wg projektu indywidualnego (8 szt.), do których montowane będą specjalne płyty pionowe zabudowane branżowymi zestawami egzaminacyjnymi z zakresu: pneumatyki, hydrauliki, PLC i silników elektrycznych (przykładowy stół z takim wyposażeniem ilustruje załączone zdjęcie, stanowiące element foldera pn. Załącznik Nr 4 (1) do SIWZ - Dokumentacja dotycząca przedmiotu zamówienia).
2.24.2 Toalety: męska, damska, dla osób niepełnosprawnych;
2.24.3 Pomieszczenie gospodarcze (PG1);
2.24.4 Pomieszczenie gospodarcze (PG2).
UWAGI DO ZAŁOŻEŃ:
1) Wszystkie sale dydaktyczne muszą być zintegrowane we wspólną sieć komputerową LAN.
2) Każde stanowisko komputerowe w każdej z sal dydaktycznych musi być wyposażone w 3 gniazda elektryczne o napięciu 230 V oraz podwójne gniazdo sieci komputerowej.
3) Każda pracownia dydaktyczna musi posiadać własną rozdzielnię elektryczną wraz z zabezpieczeniami przeciwprzeciążeniowymi i przepięciowymi oraz wyłącznik bezpieczeństwa.
4) Każda sala dydaktyczna musi posiadać własną rozdzielnię elektryczną.
5) Zamiast szaf, opisanych w poszczególnych salach dydaktycznych, można wygospodarować w tych salach oddzielne kantorki/zaplecza.
2.25 W opisie w zakresie pkt 2.24.1 SIWZ Zamawiający określił elementy wyposażenia każdej z sal dydaktycznych po to, aby Wykonawcy umożliwić zaplanowanie rozmieszczenia odpowiednich pomieszczeń na kondygnacji. Podana przy każdym pomieszczeniu przybliżona powierzchnia tego pomieszczenia została przyjęta orientacyjnie, na podstawie wiedzy i doświadczenia Dyrektora ZST i nie musi ona być zgodna z opracowaniem docelowym, stanowiącym przedmiot niniejszego przetargu.
2.26 Wykonawca PFU musi przewidzieć likwidację barier dla osób niepełnosprawnych ruchowo, umożliwiającą dostęp do pomieszczeń poddasza dla tych osób z parkingu zlokalizowanego na terenie placówki - obecnie bowiem ZST nie posiada żadnych rozwiązań o takim charakterze.
Sugeruje się Wykonawcy PFU montaż dźwigu osobowego dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych oraz zaprojektowanie - przy wejściu głównym - podjazdu dla osób niepełnosprawnych.
2.27 Kondygnacja poddasza, po wykonaniu robót budowlanych i wyposażeniu w odpowiednie środki dydaktyczne, musi spełniać wszystkie wymogi niewymienione w opisie przedmiotu zamówienia, jednakże wynikające z odpowiednich przepisów, umożliwiające formalną zmianę sposobu użytkowania.
2.28 Wykonawca PFU może swobodnie dysponować całą powierzchnią poddasza, mając na uwadze sugestię, żeby dołożyć starań w celu pozostawienia części tej powierzchni na pełnienie funkcji dwóch pomieszczeń gospodarczych, wykorzystując pozostałą wolną przestrzeń.
Wyżej opisana swoboda dysponowania powierzchnią poddasza polega na wyrażeniu zgody na dowolne przemieszczanie elementów budowlanych niekonstrukcyjnych (ścianki działowe, stolarka drzwiowa, itp.). Zamawiający wymaga od Wykonawcy projektu funkcjonalno-użytkowego wykonania dzieła w sposób optymalny pod względem funkcjonalnym, estetycznym, organizacyjnym i ekonomicznym przy założeniu wysokiego standardu użytkowego. Sugeruje się wymianę całkowitą instalacji centralnego ogrzewania i instalacji elektrycznej (w każdej pracowni wymagana jest instalacja trójfazowa o obciążeniu min. 25 A) oraz montaż innych niezbędnych instalacji, a także wykonanie niezbędnych robót budowlanych z zakresu termomodernizacji. Wykonawca, w celu wykonania niezbędnych robót budowlanych z zakresu termomodernizacji udostępni, wcześniej wykonany audyt energetyczny budynku szkoły, który nie obejmuje poddasza, gdyż na etapie jego przygotowania nie było takiej potrzeby.
2.29 Wykonawca, poza opracowaniami w zakresie sporządzenia PFU, określonymi w odpowiednich przepisach, zobowiązany będzie do wykonania następujących elementów:
2.29.1 dokładnej inwentaryzacji budowlanej pomieszczeń poddasza, uwidaczniającej wszystkie niezbędne elementy i wymiary;
2.29.2 koncepcji zagospodarowania poddasza w formie rysunku budowlanego z niezbędnymi rzutami - która będzie podlegać akceptacji Zamawiającego;
2.29.3 rysunku z lokalizacją rozwiązań służących likwidacji barier dla osób niepełnosprawnych na całym odcinku trasy komunikacyjnej: parking szkolny - poddasze (podjazd, dźwig/winda).
2.30 Wykonawca w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia będzie ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco przedstawiać swoje propozycje rozwiązań.
2.31 Z uwagi na to, że budynek jest umieszczony w gminnej ewidencji zabytków, wszelkie zmiany architektoniczne winny być uzgodnione z gminnym konserwatorem zabytków.
2.32 Na czas realizacji zamówienia, Zamawiający przekaże wybranemu Wykonawcy następującą dokumentację:
1) audyt energetyczny dla całego obiektu (który nie zawiera poddasza),
2) szkice rzutów poszczególnych kondygnacji.
Opis przedmiotu zamówienia w zakresie 2 części zamówienia (Zespół Kształcenia Zawodowego w Tczewie)
2.33 Dane placówki, dla której Wykonawca wykona PFU: - Zespół Kształcenia Zawodowego, - ul. Sobieskiego 10, 83-110 Tczew, - tel.: (58) 531-43-43, tel./faks: (58) 531-74-44.
2.34 Przebudowa w ZKZ będzie dotyczyć:
2.34.1 zakres A - dwóch pomieszczeń budynku ZKZ (pomieszczenia nr: 24 i 25) zlokalizowanych na terenie warsztatów Centrum Kształcenia Praktycznego (zgodnie z załączonym rysunkiem pn. ZKZ_lokalizacja_pom_24_25, stanowiącym element Załącznika Nr 3 (2) do SIWZ - Dokumentacja dotycząca przedmiotu zamówienia);
2.34.2 zakres B - budynku wiaty magazynowej (zaznaczonej czarnym kolorem na załączonym planie sytuacyjnym pn. ZKZ_plan_sytuacyjny stanowiącym element Załącznika Nr 3 (2) do SIWZ - Dokumentacja dotycząca przedmiotu zamówienia). Zakres A (przebudowa pomieszczeń nr: 24 i 25) - Cele i założenia
2.35 Pomieszczenia nr 24 i 25 po przebudowie, będą łącznie stanowić nową pracownię obrabiarek skrawających (w tym sterowanych numerycznie - CNC). W pomieszczeniu nr 24 będą znajdowały się frezarki konwencjonalne i frezarki CNC oraz wiertarki stołowe i szlifierki do ostrzenia narzędzi, natomiast w pomieszczeniu nr 25 będą rozmieszczone tokarki konwencjonalne i tokarki CNC. Ponadto w pomieszczeniu nr 25 zostanie wydzielona część powierzchni na 6-8 stanowiskową pracownię symulatorów CNC (zgodnie z załączonym szkicem orientacyjnym, oznaczonym: ZKZ_szkic_orientacyjny_sal_24_25, stanowiącym element Załącznika Nr 3 (2) do SIWZ - Dokumentacja dotycząca przedmiotu zamówienia). Wydzielona część zaopatrzona zostanie w podsufitowy projektor oraz tablicę pełniącą funkcję ekranu.
Wydzielenie pomieszczenia na pracownię symulatorów CNC nastąpi poprzez montaż przeszklonej ściany. W sali tej, będącej jednocześnie biurem technicznym, powstaną stanowiska komputerowe. Obydwa pomieszczenia (24 i 25) będą tworzyły całość - jedną pracownię, poprzez przejście w środkowej części, powstałe po likwidacji dwuskrzydłowych drzwi (znajdujących się obecnie między tymi pomieszczeniami).
2.36 W obu pomieszczeniach należy zaplanować następujące roboty budowlane:
1. wymianę instalacji elektrycznej (w tym wymianę obu starych rozdzielni - po jednej w każdym pomieszczeniu);
2. wymianę drzwi wejściowych do pomieszczeń z korytarza budynku - na większe, które pozwolą na wstawianie nowych obrabiarek z użyciem sztaplarki;
3. wymianę w obu pomieszczeniach naświetli na ścianie oddzielającej te pomieszczenia od korytarza;
4. wymianę posadzek - na posadzki wykonane z odpowiednich żywic (należy założyć, że ciężar żadnej z obrabiarek nie przekroczy 1 tony);
5. wymiana. instalacji centralnego ogrzewania.
W tym celu należy zapoznać się z posiadanym przez Zamawiającego projektem zawierającym wymianę całej instalacji wewnętrznej c.o. we wszystkich pomieszczeniach budynku i odpowiednio zmodyfikować go w zakresie sali nr 25 z powodu wydzielenia z niej odrębnej części przeznaczonej na pracownię symulatorów CNC opisaną powyżej;
6. likwidację dwuskrzydłowych drzwi (znajdujących się pomiędzy pomieszczeniami 24 i 25);
7. roboty malarskie i wykończeniowe;
8. wymianę istniejącej umywalki na nową wiszącą z półpostumentem i baterią stojącą z mieszaczem (przepływowy podgrzewacz wody). Zakres B (przebudowa wiaty na poligon budowlany)
2.37 Obecnie wiata pełni funkcję magazynu. Zamawiający załącza szkic, stanowiący propozycję zagospodarowania, na którym zaznaczono ściany do wyburzenia oraz nowe ściany do wybudowania (element pn. ZKZ_szkic_propoz_zagospod_wiaty w Załączniku Nr 3 (2) do SIWZ - Dokumentacja dotycząca przedmiotu zamówienia). Ponadto, do budynku od strony północnej, będzie dobudowana zadaszona wiata o powierzchni ok. 110 m2.
2.38 Cele i założenia
1. W obiekcie będzie jednocześnie przebywało maksymalnie 20 osób.
2. W ramach zajęć związanych z wykonywaniem robót budowlanych nie przewidujemy udziału osób niepełnosprawnych ruchowo, natomiast przewiduje się udział osób niepełnosprawnych w innych zawodach.
3. Toaleta damska (pom. 5 na ww. szkicu) będzie służyła kobietom oraz osobom niepełnosprawnym.
4. Szatnia (pom.: 7 i 8 na szkicu) powinna zostać wyposażona w wieszaki, ławki i szafki (opcjonalnie, w zależności od możliwej do wykorzystania wielkości powierzchni użytkowej).
5. W garażu (pom. 9 na szkicu), kanał będzie wypełniony piaskiem i wykorzystany w czasie zimy do ćwiczeń przez uczniów w zawodzie Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych. Przechowywane tam będą elementy niezbędne do ćwiczeń.
6. W sali dydaktycznej (pom. 2 na szkicu) będą znajdować się ławki, krzesła, tablica, rzutnik sufitowy, komputer, regały na pomoce dydaktyczne, szafa i inne sprzęty niezbędne do prowadzenia zajęć dydaktycznych, również w formie modułowej. Sala dydaktyczna umożliwi prowadzenie zajęć w formie otwartej tzn. będzie stanowić część sali ćwiczeń (pom. 1 na szkicu), jak również możliwe będzie jej zamknięcie aby stanowiła odrębne pomieszczenie.
7. W sali ćwiczeń (pom. 1 na szkicu) znajdować się będzie 6 stanowisk roboczych, oddzielonych od siebie przegrodami oraz w narożniku tzw. piaskownica do układania kostki brukowej. Sala wyposażona zostanie w maszyny i sprzęt budowlany, z których największą będzie betoniarka i agregat do wykonywania tynków i mieszanki betonowej. Planowany jest również montaż suwnicy, która połączy salę ćwiczeń (pom. 1 na szkicu) z wiatą (na szkicu oznaczoną jako 10). W tej sali składowane również będą materiały budowlane.
8. Do pomieszczenia magazynowego (pom. 4 na szkicu) zostaną wstawione regały i szafy metalowe, w których przechowywane będą między innymi ręczne narzędzia elektryczne.
9. Wiata (10 na szkicu) będzie przede wszystkim pełniła funkcję związaną z przechowywaniem materiałów budowlanych, takich jak cegły, pustaki, profile do montażu suchej zabudowy, belki drewniane. Dodatkowo powstanie piaskownica (basen) wypełniona piaskiem, która umożliwi wykonywanie - układanie kostki brukowej, jak również będzie to miejsce umożliwiające układanie sieci i instalacji sanitarnych. Pod wiatą możliwe będzie również wykonanie np. fragmentów dachowych konstrukcji drewnianych. Planuje się ogrodzenie wiaty panelami ogrodzeniowymi, w taki sposób, aby wokół wiaty powstała dodatkowa przestrzeń zabezpieczająca m.in. miejsce na kontenery na odpady typu gruz.
UWAGA:
W opisie w zakresie pkt 2.38 ppkt: 3-9 SIWZ Zamawiający przedstawił swoją propozycję (wizję) po to, aby Wykonawcy PFU umożliwić rozplanowanie odpowiednich pomieszczeń wraz z ich wyposażeniem oraz wskazać kierunek swoich dążeń projektowych. Niemniej jednak wykonany przez wybranego Wykonawcę przedmiot zamówienia nie musi się pokrywać (być identyczny) z opracowaniem docelowym, w przypadku gdy w pełni będzie spełniać oczekiwania i wymagania Zamawiającego.
2.39 Należy przewidzieć wykonanie pełnego zakresu robót budowlanych (w tym wymianę wszystkich instalacji) w celu uzyskania ww. celów. Należy też przewidzieć całkowitą wymianę sieci centralnego ogrzewania, zasilającej obiekt (sieć podziemna, połączona z głównym budynkiem kompleksu ZKZ), główny kabel zasilania elektrycznego (podziemny) oraz sieć wodno-kanalizacyjną.
2.40 Zamawiający wymaga od Wykonawcy projektu funkcjonalno-użytkowego wykonania dzieła w sposób optymalny pod względem funkcjonalnym, estetycznym, organizacyjnym i ekonomicznym przy założeniu wysokiego standardu użytkowego.
Warunki ogólne wykonania zadania (dotyczy obu zakresów - A i B):
2.41 Wykonawca w trakcie realizacji będzie ściśle współpracować z Zamawiającym i na bieżąco przedstawiać swoje propozycje rozwiązań.
2.42 Wykonawca, poza opracowaniami w zakresie sporządzenia PFU, określonymi w odpowiednich przepisach, zobowiązany będzie do wykonania następujących elementów:
2.42.1 Dokładnej inwentaryzacji budowlanej wiaty, przeznaczonej na poligon, uwidaczniającą wszystkie niezbędne elementy i wymiary;
2.42.2 koncepcji zagospodarowania dwóch pomieszczeń warsztatów oraz wiaty, przeznaczonej na poligon, w formie rysunku budowlanego z niezbędnymi rzutami - która będzie podlegać akceptacji Zamawiającego.
2.43 Na czas realizacji zamówienia, Zamawiający przekaże wybranemu Wykonawcy następującą dokumentację:
1) audyt energetyczny dla całego obiektu ZKZ (nie uwzględniający wiaty);
2) dokumentację projektową w zakresie termomodernizacji ZKZ (nie uwzględniający wiaty).
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 2
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 31/05/2016
Informacja na temat wadium:
8.1 Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium. Zamawiający określa wadium na kwotę:
8.1.1 w zakresie 1 części zamówienia: 800,00 PLN (słownie: osiemset złotych 100/00),
8.1.2 w zakresie 2 części zamówienia: 700,00 PLN (słownie: siedemset złotych 100/00).
8.2 Wadium musi być wniesione przed upływem terminu do składania ofert, wskazanego w punkcie 11.1 SIWZ.
8.3 Wadium może być wnoszone w następujących formach:
8.3.1 pieniądzu,
8.3.2 poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym
8.3.3 gwarancjach bankowych,
8.3.4 gwarancjach ubezpieczeniowych,
8.3.5 poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 r., poz. 1804 ze zm.).
8.4 Jeżeli wadium zostanie wniesione w pieniądzu to należy je wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy w Tczewie 15 8345 0006 0000 0954 2000 0064. Wykonawca powinien dołączyć do oferty kserokopię wniesienia wadium z potwierdzeniem dokonanego przelewu. Na poleceniu przelewu należy wpisać: Wadium - przetarg nr ZP.272.7.2016 (część... zamówienia). W pozostałych przypadkach wymagane jest dołączenie oryginału dokumentu wystawionego na rzecz Zamawiającego, który należy złożyć łącznie z ofertą. Dokumenty potwierdzające wniesienie wadium, o których mowa w punkcie 8.3 SIWZ muszą zachowywać ważność przez cały okres, w którym Wykonawca jest związany ofertą.
8.5 W przypadku wnoszenia wadium w formie innej niż w pieniądzu, w treści tego dokumentu powinno znaleźć się, co następuje:
1) treść art. 46 ust. 4a i 5 Ustawy, określająca okoliczności zatrzymania wadium przez Zamawiającego,
2) jednoznaczny zapis o gwarantowaniu wypłaty należności w sposób nieodwołalny, bezwarunkowy i na pierwsze żądanie,
3) gdy oferta zostanie złożona przez podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjantów) - informacja identyfikująca podmioty, których dotyczy zabezpieczenie wadialne oferty.
Brak którejś z powyższych adnotacji w treści dokumentu wadialnego, będzie skutkować odrzuceniem oferty, w związku z wykluczeniem Wykonawcy w trybie art. 24 ust. 2 pkt 2 Ustawy, to jest z uwagi na nie wniesienie wadium.
8.6 W przypadku wnoszenia wadium przelewem na rachunek bankowy, o jego wniesieniu w terminie decydować będzie data wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego wskazany w punkcie 8.4 SIWZ.
8.7 Okoliczności i zasady zwrotu wadium, jego przepadku określa Ustawa.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań.
Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający oceni, czy Wykonawca spełnia warunki, o których mowa w pkt 4.1 SIWZ, jeżeli wykaże, że wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonuje, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej 2 (dwie) kompletne dokumentacje projektowe dla przebudowy lub rozbudowy budynków użyteczności publicznej bądź mieszkalnych, każdorazowo o powierzchni min 500 m2 oraz obejmujące swoim zakresem branże: architektoniczną, konstrukcyjno-budowlaną, sanitarną i elektryczną, lub co najmniej 3 (trzy) programy funkcjonalno-użytkowe dla przebudowy lub rozbudowy budynków użyteczności publicznej bądź mieszkalnych, każdorazowo o powierzchni min 500 m2 oraz obejmujące swoim zakresem branże: architektoniczną, konstrukcyjno-budowlaną, sanitarną i elektryczną.
UWAGA:
Zgodnie z celowościową wykładnią odnoszącą się do art. 26 ust. 2b Ustawy dotyczącego polegania na zasobach podmiotu trzeciego, Zamawiający wymaga, aby spełnienie warunku określonego w art. 22 ust. 1 pkt 2 Ustawy poprzez udostępnienie przez podmiot trzeci swojego zasobu wiedzy i doświadczenia miało charakter faktyczny, pozwalający na jego realne wykorzystanie przez okres wykonywania niniejszego zamówienia, a zatem w konsekwencji wiązało się z rzeczywistym udziałem tego podmiotu w realizacji zamówienia w części, dla której nastąpiło udostępnienie wiedzy i doświadczenia
Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający oceni, czy Wykonawca spełnia warunki, o których mowa w pkt 4.1 SIWZ, jeżeli wykaże, że dysponuje osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnymi za świadczenie usług i kontrolę jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, a mianowicie: - 1 osobą na stanowisko Głównego Projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej, posiadającą:
a) stosowne uprawnienia/dokumenty, które upoważniają do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej obejmującej sporządzanie projektów w specjalności/branży konstrukcyjno-budowlanej, w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
b) co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w zakresie projektowania konstrukcyjno-budowlanego; - 1 osobą na stanowisko Projektanta branży sanitarnej, posiadającą:
a) stosowne uprawnienia/dokumenty, które upoważniają do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej obejmującej sporządzanie projektów w specjalności/branży sanitarnej, w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
b) co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w zakresie projektowania obiektów sanitarnych; - 1 osobą na stanowisko Projektanta branży elektrycznej, posiadającą:
a) stosowne uprawnienia/dokumenty, które upoważniają do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej obejmującej sporządzanie projektów w specjalności/branży elektrycznej, w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
b) co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w zakresie projektowania obiektów elektrycznych.
UWAGI:
1) Przez wymagane doświadczenie zawodowe na danym stanowisku należy rozumieć lata czynnie przepracowane w zakresie projektowania w danej branży. Niniejsze oznacza, iż osoba na stanowisko Głównego Projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej musi posiadać doświadczenie zawodowe w zakresie projektowania konstrukcyjno-budowlanego w łącznym okresie co najmniej 5 lat, natomiast osoby na stanowisko, odpowiednio: Projektanta branży sanitarnej oraz Projektanta branży elektrycznej, muszą posiadać doświadczenie zawodowe w zakresie projektowania obiektów sanitarnych - opcjonalnie elektrycznych, w łącznym okresie co najmniej 2 lat.
2) Przez posiadanie wymaganych uprawnień, Zamawiający rozumie legitymowanie się przez osoby, o których mowa w pkt 4.3.2 SIWZ, odpowiednimi uprawnieniami w wymaganym przez Zamawiającego zakresie oraz posiadanie aktualnych zaświadczeń o czynnej przynależności do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
3) Zamawiający określając wymogi dla osoby w zakresie posiadanych uprawnień, dopuszcza odpowiadające mu kwalifikacje zawodowe/ dokumenty uprawniające do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie/wydane obywatelom państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, z zastrzeżeniem art. 12a i innych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz. U. z 2016 r. poz. 290) oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 65).
4) Funkcje, o których mowa w pkt 4.3.2 SIWZ może wykonywać jedna osoba, w przypadku, gdy posiada odpowiednie uprawnienia.
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający oceni, czy Wykonawca spełnia warunki, o których mowa w pkt 4.1 SIWZ, jeżeli wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w kwocie co najmniej 50 000,00 PLN (słownie złotych: pięćdziesiąt tysięcy 00/100).
UWAGA: W przypadku składania oferty na obie części zamówienia, spełnienie warunku opisanego w pkt 4.3.3 SIWZ, należy rozumieć w sposób następujący:
Posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości równej sumie kwot wymaganych dla dwóch części zamówienia, tj. 100 000,00 PLN (słownie sto tysięcy złotych 100/00).
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 5: Tak
oswiadczenie_potwierdzenia_opis_5:
Zamawiający wymaga od Wykonawcy wskazania w Wykazie (sporządzonym według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 1D do SIWZ) wykonania co najmniej 2 (dwóch) kompletnych dokumentacji projektowych dla przebudowy lub rozbudowy budynków użyteczności publicznej bądź mieszkalnych, każdorazowo o powierzchni min 500 m2 oraz obejmujących swoim zakresem branże: architektoniczną, konstrukcyjno-budowlaną, sanitarną i elektryczną lub co najmniej 3 (trzech) programów funkcjonalno-użytkowych dla przebudowy lub rozbudowy budynków użyteczności publicznej bądź mieszkalnych, każdorazowo o powierzchni min 500 m2 oraz obejmujących swoim zakresem branże: architektoniczną, konstrukcyjno-budowlaną, sanitarną i elektryczną
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie nr 12: Tak
Oświadczenie nr 15: Tak
Oświadczenie nr 17: Tak
oswiadczenie_potwierdzenia_opis_17:
5.1.7.1 Jeżeli Wykonawca wykazując spełnienie warunku, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 Ustawy polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy, oprócz pisemnego zobowiązania o którym mowa w pkt 5.1.7 SIWZ, dla warunku dotyczącego sytuacji finansowej (opisanego w pkt 4.3.3 SIWZ) - wymaga się przedłożenia informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową innego podmiotu na wymaganą kwotę, wystawionej nie wcześniej niż 3 m-ce przed upływem składania ofert, z zastrzeżeniem zawartym w uwadze odnoszącym się do opcjonalnego sumowania kwot dla dwóch części zamówienia.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie jest w stanie przedstawić dokumentów wymaganych przez Zamawiającego, o których mowa w pkt 5.1.7.1 SIWZ dotyczących sytuacji finansowej, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnienie opisanych przez Zamawiającego warunków.
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
5.1.7 Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy będzie polegać na zasobach podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy, w celu oceny, iż będzie dysponował tymi zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, winien przedstawić w szczególności pisemne zobowiązania tych podmiotów (przedstawione w oryginale) do oddania mu do dyspozycji zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Zamawiający wymaga, aby składany dokument w szczególności zawierał informacje: - jaki rodzaj zasobu jest udostępniany, - w jakiej formie podmiot udostępniający zasób będzie uczestniczył w realizacji zamówienia (np. podwykonawstwo, konsultacje itp.), - w jakim okresie podmiot udostępniający zasób będzie uczestniczył w realizacji zamówienia, - jaki stosunek łączy Wykonawcę z podmiotem udostępniającym zasób (np. umowa zlecenie, umowa o współpracę itp.).
Wzór treści zobowiązania stanowi Załącznik Nr 1G do SIWZ.
UWAGA: Przed podpisaniem umowy, Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia Zamawiającemu następujących dokumentów:
1) umowy regulującej współpracę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenia zamówienia - jeżeli najkorzystniejszą ofertą okaże się oferta złożona przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
2) opłaconej polisy, a w przypadku jej braku - innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, w wysokości co najmniej 50 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100), z zastrzeżeniem uwagi, o której mowa w pkt 2.17 SIWZ.
3) potwierdzających spełnianie wymagań przez osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wskazane w pkt 4.3.2 SIWZ, tj. posiadanie:
a) uprawnień/dokumentów, upoważniających do pełnienia samodzielnej funkcji technicznej obejmującej sporządzanie projektów w danej specjalności/branży, w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
b) aktualnego zaświadczenia o czynnej przynależności do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Wszelkie zmiany postanowień niniejszej umowy mogą być dokonane za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności w następujących przypadkach:
1) zmiany osób reprezentujących strony, określonych w §3 - polegającą na wyznaczeniu nowej osoby pełniącej daną funkcję, pod warunkiem spełniania przez tą nową osobę odpowiednich postanowień SIWZ;
2) Przedłużenia terminu wykonania przedmiotu umowy w przypadkach:
a) natrafienia na różnego rodzaju wykopaliska lub odkrywki (w trakcie których zostaną odsłonięte elementy zabytkowe) i związaną z tym koniecznością prowadzenia prac archeologicznych,
b) nie zależnego od stron umowy przedłużania się okresu trwania procedur prowadzonych przez organy administracji publicznej lub inne podmioty - właściwe do wydania niezbędnych decyzji, pozwoleń, uzgodnień, opinii, stanowisk itp., niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy,
c) konieczności wszczęcia dodatkowych procedur prowadzonych przez organy administracji publicznej lub inne podmioty właściwe do wydania niezbędnych decyzji, pozwoleń, uzgodnień, opinii, stanowisk itp. niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy,
d) wystąpienia siły wyższej, tj. zdarzenia zewnętrznego, niemożliwego do przewidzenia i niemożliwego do zapobieżenia, w tym m.in. katastrofa naturalna, katastrofalne działanie przyrody, np. niezwykłe mrozy, strajk, zamieszki uliczne, pożar, powódź, eksplozja, wojna, atak terrorystyczny.
3) Konieczności zmiany kwoty podatku VAT, w związku ze zmianą powszechnie obowiązujących przepisów prawnych, w szczególności przepisów podatkowych dotyczących obowiązującej wysokości (stawki) podatku VAT;
4) Konieczności zmian założeń, planowanych przez Zamawiającego, zawartych w §2 ust. 1, jeśli wystąpią przesłanki zgodnie z zapisem w §2 ust. 4.
5) Konieczności wprowadzenia zmian umowy w następstwie zmian wytycznych lub zaleceń Instytucji, która przyznaje środki na dofinansowanie wykonania przedmiotu umowy.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w zakresie robót zleconych Podwykonawcom oraz zmiany Podwykonawcy wykazanego w ofercie pod warunkiem spełnienia postanowień SIWZ.
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 90
Nazwa kryterium 2: Termin wykonania
Znaczenie kryterium 2: 10
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: przetargi.powiat.tczew.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Tczewie, woj. pomorskie kod 83-110, ulica Piaskowa 2, pok. nr 319
Data składania wniosków, ofert: 07/04/2016
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Tczewie, woj. pomorskie, kod: 83-110, ulica Piaskowa 2, w Biurze Obsługi Klienta w pokoju nr 04.
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Celem sporządzenia obu programów funkcjonalno-użytkowych jest pozyskanie odpowiednich opracowań, będących wystarczającą podstawą do wdrożenia odpowiednich procedur przetargowych na wykonanie robót budowlanych służących częściowej przebudowie placówek (tj. Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie oraz Zespołu Kształcenia Zawodowego w Tczewie) w systemie zaprojektuj i wybuduj tak, by placówki te spełniały wymogi użytkowe do wdrożenia w nich programu pn. Poprawa jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Tczewskiego, którego realizacja będzie dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Numer części zamówienia: 1
Nazwa:
Wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego przebudowy Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie w ramach zadania pt. Poprawa jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Tczewskiego
Opis:
Wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego dotyczy przebudowy poddasza budynku oraz wybranych elementów zewnętrznych Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie
Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Czas: D
Data zakończenia: 31/05/2016
Numer części zamówienia: 2
Nazwa:
Wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego przebudowy Zespołu Kształcenia Zawodowego w Tczewie w ramach zadania pt. Poprawa jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Tczewskiego
Opis:
Wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego dotyczy przebudowy wiaty oraz dwóch pomieszczeń budynku Zespołu Kształcenia Zawodowego w Tczewie
Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Czas: D
Data zakończenia: 31/05/2016
Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Podobne przetargi
202707 / 2011-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Reda - Reda (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla modernizacji ul. Kazimierskiej wraz z mostem - etap III
265841 / 2010-09-28 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Dębnica Kaszubska - Dębnica Kaszubska (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Remont dróg gminnych: ul. Spacerowa, Kolejowa i Lipowa w miejscowości Dębnica Kaszubska
241096 / 2014-07-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Władysławowo - Władysławowo (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego na budowę kanalizacji deszczowej, urządzeń podczyszczających oraz rurociągu zrzutowego dla odprowadzenia wód deszczowych z miejscowości Chłapowo oraz z terenu dzielnicy Cetniewo we Władysławowie
173892 / 2012-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku Rejon Dróg Wojewódzkich w Starogardzie Gdańskim - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu organizacji ruchu dla drogi wojewódzkiej DW 214 odc. granica RDW Starogard Gd. - Zblewo
83229 / 2016-06-13 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla przedsięwzięcia pn. Modernizacja istniejących wałów przeciwpowodziowych oraz budowa nowych wałów i przegród przeciwpowodziowych w Krynicy Morskiej oraz pełnieniu nadzoru autorskiego nad realizacją zadania zgodnie z art. 20 ustawy Prawo budowlane (Dz.U.2013.1409 ze zm.)
321520 / 2013-08-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie - Sopot (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji p.n.
Zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych w zlewni Potoku Kamiennego na terenie dzielnicy Kamienny Potok w Sopocie wraz z modernizacją Stawu Obodrzyców oraz zwiększeniem retencji i rewitalizacją terenów zielonych
63997 / 2015-05-05 - Podmiot prawa publicznego
Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Spółka z o.o. - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie w trybie zaprojektuj i wybuduj przebudowy i adaptacji na funkcje magazynowe części przyziemia stadionu PGE ARENA Gdańsk wraz z wyposażeniem w system regałów
319413 / 2008-11-18 - Administracja samorzÄ…dowa
ZarzÄ…d Drogowy dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego z siedzibÄ… w Pucku - Puck (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z materiałami przetargowymi dla tematu:
Przebudowa odcinków dróg powiatowych nr 1446G Wierzchucino-Czymanowo-Rybno oraz nr 1443G Kolkowo-Rybno
78486 / 2016-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Słupsk - Słupsk (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie koncepcji rozbudowy/budowy drogi krajowej nr 21 z uwzględnieniem budowy ciągu pieszo - rowerowego w dwóch wariantach wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej
209281 / 2012-10-02 - Inny: Państwowa Osoba Prawna
Słowiński Park Narodowy - Smołdzino (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji techniczno-kosztorysowej dla:
1) Budowy masztu przeciwpożarowego w Rowach
2) Budowy masztu przeciwpożarowego w Rąbce
141510 / 2009-05-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Zblewo - Zblewo (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej budowy drogi gminnej Bytonia- Cis
318642 / 2012-08-28 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej na remont i odbudowÄ™ umocnienia brzegowego w rejonie Oksywia, km 89,00 - 90,70
228460 / 2013-06-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Åeba - Åeba (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie projektu remontu z przebudowÄ… kanalizacji deszczowej w ul.Turystycznej w Åebie .
270557 / 2010-10-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Zakład Komunalny Zarząd Dróg i Zieleni - Sopot (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ PN.: ODWODNIENIE TERENÓW ZIELONYCH POÅOÅ»ONYCH W REJONIE ULIC OKRZEI I KARLIKOWSKIEJ W SOPOCIE
53661 / 2011-02-15 - Inny: administracja samorzÄ…dowa gminna
Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej Przebudowa nawierzchni ul. J. Kochanowskiego i ul. T. Kościuszki w Gdańsku
369365 / 2010-12-22 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA DROGI KRAJOWEJ NR 22 NA ODCINKU STAROGARD GDAŃSKI - GNISZEWO -
DODATKOWE ELEMENTY ODWODNIENIA ORAZ DOSTOSOWANIE DO OBOWIÄ„ZUJÄ„CYCH PRZEPISÓW PRAWNYCH (MATERIAÅY ZWIÄ„ZANE Z TRYBEM ZRID)
23376 / 2016-02-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Szemud - Szemud (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej budowy chodników, przebudowy drogi oraz zatoki autobusowej na terenie gm. Szemud
90457 / 2016-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Słupsk (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji technicznej na przebudowÄ™ drogi powiatowej nr 1157G Barcino Åosino (Gmina Kobylnica i KÄ™pice)
316288 / 2012-08-27 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej
Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa - Gdynia (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej budowlano - wykonawczej
modernizacji Nabrzeża Slipowego Basenu B w Porcie Hel
91826 / 2012-03-23 - Administracja samorzÄ…dowa
ZarzÄ…d Drogowy dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego z siedzibÄ… w Pucku - Puck (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego oraz wykonawczego wraz z materiaÅ‚ami przetargowymi dla zadania: Przebudowa drogi powiatowej nr 1404G Rumia-Åężyce-Gdynia na odcinku Åężyce - skrzyżowanie z ul. MarszewskÄ… w Gdyni o dÅ‚ugoÅ›ci okoÅ‚o 2,5 km
159732 / 2009-05-21 - Administracja rzÄ…dowa terenowa
Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie koncepcji dotyczącej projektu Port Północny - Modernizacja toru podejściowego i falochronu wyspowego
3489 / 2009-01-06 - Administracja samorzÄ…dowa
ZarzÄ…d Drogowy dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego z siedzibÄ… w Pucku - Puck (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z materiałami przetargowymi dla tematu:
Przebudowa odcinków dróg powiatowych nr 1446G Wierzchucino-Czymanowo-Rybno oraz nr 1443G Kolkowo-Rybno
25503 / 2013-02-18 - Administracja rzÄ…dowa centralna
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Dostosowanie Projektu Budowlanego, Projektu Wykonawczego wraz z Materiałami Przetargowymi dla zadania: Budowa obwodnicy Kościerzyny w ciągu drogi krajowej
nr 20 Stargard Szczeciński - Gdynia, do nowych dopuszczalnych poziomów hałasu
194152 / 2015-07-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
KOMPLEKSOWA WIELOBRANŻOWA WERYFIKACJA DOKUMENTACJI PROJEKTOWYCH (TECHNICZNYCH)
27767 / 2010-02-09 - Administracja samorzÄ…dowa
ZarzÄ…d Powiatu Tczewskiego - Tczew (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
WYKONYWANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA ZADANIA O NAZWIE: ADAPTACJA POMIESZCZEŃ DOMU DZIECKA W TCZEWIE NA POTRZEBY POWIATOWYCH JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH.
125514 / 2016-05-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Ustka - Ustka (pomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji budowlanej budowy boiska wielofunkcyjnego z odwodnieniem i oświetleniem przy Gimnazjum im. gen. M. Zaruskiego w Ustce