Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

259904 / 2008-12-11 - Administracja samorządowa / Urząd Miasta Lędziny (Lędziny)

Administrowanie budynkami mieszkaniowymi na terenie miasta Lędziny, oraz pełnienie funkcji operatora niskiej emisji.

Opis zamówienia

PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA Załącznik nr 4
A. Administrowaniem budynków komunalnych.

1. Zadania z zakresu eksploatacji.

1. Czynności prawne .
2. Obsługa administracyjna obiektów, zasobów lokalowych oraz najemców i mieszkańców
3. Utrzymanie czystości i porządku w budynkach, na drogach, chodnikach, zatokach parkingowych oraz na terenach zielonych;
4. Obsługa finansowo-księgowa najemców oraz właścicieli lokali wykupionych w tym skuteczna ściągalność opłat za mieszkania;
5. Techniczna obsługa obiektów i zasobów lokalowych;

Czynności prawne:

1.1. Zawieranie umów o świadczenie usług z instytucjami i osobami fizycznymi;
1.2. Ustanawianie pełnomocnictw procesowych i występowanie przed sądami i organami ścigania, w zakresie prowadzonej działalności zleconej;
1.3. Zawieranie umów na lokale mieszkalne i użytkowe zgodnie ze skierowaniami z Wydziału Inwestycji i Gospodarki Miejskiej Urzędu Miasta Lędziny;
2. Obsługa administracyjna obiektów, zasobów lokalowych oraz najemców i mieszkańców.
2.2. Prowadzenie i aktualizowanie ewidencji budynków i zasobów lokalowych z uwzględnieniem:
A. Powierzchni lokali czynszowych:
a. lokali mieszkalnych - komunalnych;
b. lokali mieszkalnych - własnościowych;
c. lokali użytkowych;
B. Powierzchni wspólnego użytku najemcy;
2.2. Sporządzanie sprawozdawczości z zasobów lokalowych;
2.3.Prowadzenie i aktualizowanie ewidencji dróg, chodników, zatok i placów oraz terenów zielonych objętych administracją;
2.2. Prowadzenie obsługi najemców w zakresie zasiedlania i zwalniania lokali mieszkalnych;
a. Bieżące prowadzenia dla każdego lokalu oddzielnie tzw.(teczki lokalu) (z zachowaniem ciągłości korespondencji i dokumentów kolejnych najemców danego lokalu) obejmującej:
- protokół pomiaru powierzchni użytkowej lokalu,
- protokół zdawczo-odbiorczy lokalu wraz z oceną stanu technicznego lokalu i ustalonym stopniem zużycia znajdujących się w nim elementów wyposażenia technicznego,
- skierowanie do nawiązania stosunku i warunków najmu lokalu wraz z obliczeniem wysokości czynszu i opłat związanych z umową najmu,
- korespondencję dotyczącą realizacji wzajemnych obowiązków i roszczeń najemcy i wynajmującego w toku użytkowania lokalu,
- pisemne rozliczenie z tytułu zużycia elementów wyposażenia technicznego byłego najemcy opuszczającego lokal wraz z wezwaniem do zapłaty (sporządzone w oparciu o protokół zdawczo-odbiorczy).
b. Prowadzenie kart ewidencji wykorzystania lokali oraz kontroli zgodności ewidencji z faktycznym zagęszczeniem lokalu.
c. Potwierdzenie uprawnień do przebywania w lokalu mieszkalnym osobom, które
d. zamierzają się w tym lokalu zameldować oraz współdziałanie z organami ewidencji ludności w zakresie zgłoszeń o wymeldowaniu się z pobytu stałego lub czasowego jak również zgłoszeń o zgonach osób zameldowanych w tych lokalach.
e. Przeprowadzenie odczytów wodomierzy zainstalowanych przez najemców i rozliczenie opłat za zużytą wodę.
2.5. Prowadzenie kontroli administracyjnych lokali w celu stwierdzenia mających nastąpić zwolnień lokali, względnie faktów potwierdzających istnienie tzw.(pustostanów):
a. Natychmiastowe poinformowanie o stwierdzonym (pustostanie) właściwego organu administracji samorządu terytorialnego.
b. Prowadzenie ewidencji zgłoszeń (pustostanów) i okresowe sprawozdania w tym zakresie.
2.6. Prowadzenie spraw związanych z lokalami użytkowymi o powierzchni do 25 000 n2 wraz z przynależnym terenem w oparciu o wytyczne właściwego organu administracji samorządu terytorialnego zachowaniem obowiązujących aktów prawnych i wytycznych w zakresie :
a. Bieżącego prowadzenia dla każdego lokalu użytkowego tzw. (teczki lokali) w sposób analogiczny jak lokalu mieszkalnego, z zachowaniem odrębności trybu zawierania umów najmu, ustalania wysokości czynszu i opłat związanych z najmem w tym m.in.:
- sporządzanie i przekazywanie list, pustych i mających się zwolnić lokali użytkowych do właściwego organu administracji lokalnej;
- przekazanie lokalu nowemu użytkownikowi wskazanemu przez właściwy organ administracji samorządu terytorialnego, w oparciu o wyniki przetargu oraz sporządzenie protokołu zdawczo-odbiorczego z użytkownikiem;
- sporządzenie i zawarcie z użytkownikiem umowy najmu, z wyliczeniem kaucji, wysokości czynszu najmu i opłat za świadczenia związane z umową najmu;
- bieżące aneksowanie zmian w umowie o najem w uzgodnieniu z kompetentnym organem samorządu terytorialnego.
2.7. Prowadzenie kontroli lokali użytkowych w zakresie zgodności użytkowania z warunkami ustalonymi umową i egzekwowanie tych warunków pod rygorem rozwiązania umowy najmu.
2.8. Prowadzenie pełnego rozliczenia finansowego budynków tak po stronie kosztów jak i dochodów z określeniem kosztów utrzymania 1m2 powierzchni użytkowej dla każdego budynku oddzielnie.
2.9. Przyjmowanie i ewidencjonowanie zgłoszeń, interwencji i wniosków najemców i załatwienie ich zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2.10. Zawieranie umów bezpośrednio wg wartości brutto budynku.
2.11. Planowanie, przygotowanie i realizacja przedsięwzięć obrony cywilnej zgodnie z obowiązującymi przepisami.
3. Utrzymanie porządku i czystości.
3.1. Utrzymanie czystości i porządku w budynkach, na drogach, chodnikach, zatokach parkingowych oraz terenach zielonych objętych administracją.
3.2 Sprzątanie i usuwanie śmieci, odpadów z niezabudowanych części nieruchomości i części obiektu budowlanego przeznaczonego do wspólnego użytkowania mieszkańców (klatki schodowe, korytarze, korytarze piwnic, pralnie, suszarnie, wózkownie, strychy itp.) oraz gromadzenie tych śmieci i odpadów w miejscach na ten cel przeznaczonych-zgodnie z Ustawą z 27.04.2007 o odpadach /tj. Dz.U. 2007, nr 39, poz. 251 ze zmianami./ oraz ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005r. Nr 236 poz. 2008 ze. zmianami).
3.3 Wyposażenie nieruchomości w urządzenia służące do gromadzenia odpadów (kubły, kontenery, śmietniki) oraz utrzymanie ich w odpowiednim stanie sanitarno-porządkowym, nie wyłączając konieczności stosowania środków dezynfekcyjnych.
3.4 Utrzymanie w stanie gotowości urządzeń p.poż. w budynku (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony p.poż. budynków i innych obiektów budowlanych i terenów z 21.04.2006 r. Dz.U. Nr 80 poz. 563 ).
3.5 Konserwacja terenów zielonych poprzez:
- okresowe koszenie traw;
- pielęgnację, (przycinanie, prześwietlanie) drzew, krzewów ozdobnych i żywopłotów,
- uzupełnienie piasku w piaskownicach przydomowych;
- konserwacja urządzeń przydomowych placów zabaw;
3.6 Oczyszczenie ze śniegu lodu i błota oraz innych zanieczyszczeń chodników, zatok położonych wzdłuż nieruchomości jak również dróg wewnątrzosiedlowych, usuwanie śliskości z chodników (posypywanie piaskiem, usuwanie oblodzeń).
3.7 Usuwanie nadmiaru śniegu z dachów, dróg wewnątrzlokalowych i placów, strącanie sopli z rynien, gzymsów (konieczność zatrudnienia specjalistycznych firm oraz zaangażowanie dodatkowych środków transportowych i sprzętowych będzie konsultowana ze zleceniodawcą w trybie awaryjnym-Zleceniodawca pokryje koszty tych robót).
3.8 Okresowe mycie klatek schodowych, okien i lamperii olejnych z częstotliwością określoną ze Zleceniodawcą.
3.9 Prowadzenie deratyzacji budynków.
3.10 Dezynfekcja i dezynsekcja lokali mieszkalnych, użytkowych oraz pomieszczeń wspólnego użytku najemców.
3.11 Dekoracja budynków.
3.12 Przygotowanie budynków i terenów do okresu zimowego i wiosennego.
4. Obsługa finansowo-księgowa najemców oraz właścicieli lokali wykupionych.
4.1. Prowadzenie obsługi finansowo-księgowej lokali mieszkalnych komunalnych, własnościowych i użytkowych w zakresie wymiaru czynszu, opłat z tytułu kosztów eksploatacji i remontów, opłat za zimną wodę, kanalizację, wywóz nieczystości i innych opłat lokalnych ustalonych przez gminę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Rozliczenie najemców z urządzeń i technicznego wyposażenia lokalu jak również należnego podatku od towarów i usług (VAT).
4.2. Przyjmowanie wpłat z w/w tytułów w kasie administracji ora z wpłat dokonywanych poprzez banki, placówki pocztowe, PKO i inne.
4.3. Prowadzenie innych kartotek finansowych dla każdego lokalu w zakresie naliczonego czynszu i opłat, należnego podatku VAT, należnych odsetek oraz dokonywanych wpłat, jak również występujących zaległości i nadpłat.
4.4. Kontrolowanie terminowości wpłat, a w przypadku opóźnień naliczanie odsetek za zwłokę zgodnie z obowiązującymi przepisami.
4.5. Wystawianie i doręczanie dłużnikom upomnień.
4.6. Podejmowanie środków mających na celu wyegzekwowanie zaległości czynszowych i opłat związanych z umową najmu wraz z odsetkami za zwłokę i kosztami egzekucji, należności podlegających przymusowemu ściągnięciu z zachowaniem trybu dopuszczonego przepisami prawa (upomnienie, tytuł wykonawczy z wykazem zaległości i kosztami egzekucji, ewentualnie skierowanie sprawy na drogę sądową).
4.7. Dokonywanie przeliczeń wymiaru należności w przypadku zmiany kosztów zarządu, czynszu regulowanego, zmiany cen wody i kanalizacji lub innego składnika ustalonego przez Gminę.
4.8. Wystawienie i doręczenie najemcom aneksów do umowy w każdym przypadku zmiany któregokolwiek ze składników czynszów i opłat związanych z umową najmu.
4.9. Wyliczenie i doręczenie powiadomień dla użytkowników lokali o wysokości opłat w oparciu o fakturę dostawców za wodę i kanalizację, śmieci itp. Oraz dokonywanie ostatecznych rozliczeń w określonych terminach.
4.10. Comiesięczne sporządzanie i doręczanie najemcom lokali użytkowych faktur VAT.
4.11. Sporządzanie rejestrów sprzedaży dla potrzeb ustalenia należytego podatku, za okresy sprawozdawcze.
4.12. Przygotowanie i doręczenie książeczek czynszowych.
5.Techniczna obsługa obiektów i zasobów lokalowych.
5.1. Prowadzenie kontroli i przeglądów stanu technicznego obiektów, instalacji i urządzeń technicznych.
5.2. Sporządzenie bilansu potrzeb remontowych budynków w układzie rzeczowo-finansowym uwzględniającym:
- adres lokalu,
- rodzaj (branże) i rozmiar robót,
- wskaźniki ekonomiczne do kalkulacji,
- wielkości środków finansowych potrzebnych na realizację zadań remontowych wraz z przekazaniem go do właściwego organu administracji samorządu terytorialnego w uzgodnionym terminie,
5.3. Ocena pilności realizacji potrzeb remontowych, uczestniczenie w ustalaniu hierarchii potrzeb przy udziale przedstawicieli samorządu terytorialnego w przypadku braku środków na pełną realizację potrzeb.
5.4. Uczestnictwo w realizacji zadań zlecanych przez Zleceniodawcę, a w szczególności:
- uczestniczenie w komisjach przetargowych,
- wprowadzenie wykonawcy na obiekt,
- udział w odbiorach wykonywanych robót.
5.5. Prowadzenie dokumentów określonych przepisami prawa budowlanego, przepisami dozoru technicznego dla obiektów i urządzeń technicznych:
- książka obiektu budowlanego, dziennik budowy, kosztorys, protokół odbioru robót;
- protokoły badań i odbioru urządzeń technicznych dopuszczonych do ruchu,
- prowadzenie bieżącej ewidencji zgłoszeń konserwacyjnych i ich realizacja
5.6. Prowadzenie korespondencji związanej z techniczną sferą obsługi obiektów i zasobów.
5.7. Organizowanie wszelkich działań niezbędnych do likwidacji awarii instalacji, urządzeń oraz uszkodzeń drzew na administrowanym terenie.
5.8. Podejmowanie zakresu robót związanych z zabezpieczeniem awarii i poinformowanie Zleceniodawcy o zaistniałej awarii oraz kosztach jej usunięcia w terminie 7 dni. Usuwanie skutków awarii wymaga uzgodnienia kosztorysu ze Zleceniodawcą.
II. Zadania z zakresu eksploatacji.
Zasady ogólne konserwacji i drobnych napraw.
Konserwacja i drobne naprawy są zabiegami mającymi na celu utrzymanie obiektów, instalacji i urządzeń technicznych w stałej sprawności użytkowej. Cel ten jest osiągany w wyniku dokonywania przeglądów i oględzin stanu technicznego obiektów i ich wyposażenia technicznego oraz usuwania drobnych uszkodzeń i niesprawności technicznych. Przeglądy i oględziny dokonywane są wg opracowanych harmonogramów i obejmują :
a. pokrycia dachowe, elewacje budynków oraz stolarkę okienną i drzwiową;
b. instalację elektryczną;
c. instalację wod-kan;
d. instalację gazową;
e. przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne;
f. drogi i chodniki oraz znaki drogowe w obrębie administrowanych zasobów.
1. Pokrycia dachowe, elewacje budynków oraz stolarka okienna i drzwiowa.
Do zakresu rzeczowego, obciążającego administratora obiektu należą;
- miejscowa likwidacja przecieków wody poprzez przecięcie pęcherzy wstawienie łat o pow. 1m2 do 5% pow. dachu;
- miejscowe uszczelnienie pokrycia dachowego poprzez smarowanie pokrycia papowego (zalanie środkiem uszczelniającym) o pow. do 5% połaci dachu;
- naprawa poprzez prostowanie, mocowanie i lutowanie drobnych uszkodzeń obróbek blacharskich,
- daszków, gzymsów, pasów podrynnowych, parapetów zewnętrznych i innych występujących na elewacji i dachu, łącznie z zabezpieczeniem antykorozyjnym do 5% ogółu elementów występujących na budynku;
- pojedyncza wymiana, uzupełnienie lub uszczelnienie pokrycia dachowego, względnie gąsiora do 5% pow. dachu;
- reperacja włazów dachowych, elementów drabin, klamer włazowych prowadzących na dach:
- reperacja miejscowa odparzonego tynku bez względu na rodzaj podłoża z usunięciem gruzu do 2 m2 na budynku;
- uzupełnienie ubytków tynku (podłoża) wraz z przetarciem nowego tynku do 2m2 na budynku;
- usunięcie drobnych uszkodzeń w elementach elewacji budynku (gzymsy, elementy balkonowe, loggie, zadaszenia nad wejściami do klatek schodowych, murki oporowe) do 2m2 na budynku;
- dopasowanie stolarki okiennej i drzwiowej oraz regulacja baskwili zamków w pomieszczeniach wspólnego użytkowania (klatki schodowe, korytarze piwniczne, strychy, wózkownie, suszarnie, pralnie oraz pomieszczenia ochronne);
- przygotowanie budynku do okresu zimowego, uzupełnienie brakujących śrub w stolarce okiennej i drzwiowej, sprawdzenie domykalności i szczelności drzwi i okien w pomieszczeniach wspólnego użytkowania powodujących straty ciepła w budynku;
- naprawa standardowych okuć stolarskich, zamków i samozamykaczy, drobna naprawa ogrodzeń i bram przy ogródkach jordanowskich i placach zabaw-nie dotyczy dewastacji.
2.Instalacja elektryczna w budynku- zakres konserwacji i drobnych napraw.
Do zakresu rzeczowego należą:
- wymiana lub uzupełnienie żarówek w lampach w klatkach schodowych, piwnicach oraz w lampach orientacyjnych;
- uzupełnienie brakujących kloszy;
- wymiana lub naprawa lamp;
- naprawienia, wyregulowanie lub wymiana automatów schodowych;
- wymiana bezpieczników i główek bezpiecznikowych w obwodzie administracyjnym danego budynku;
- wymiana i uzupełnienie brakujących pokrywek w puszkach elektrycznych;
- utrzymywanie skrzynek elektrycznych piętrowych i głównych w czystości, sprawdzenie umocowania przewodów elektrycznych;
- wyszukiwanie przerw i zwarć w instalacji elektrycznej oraz usuwanie przyczyn wraz z wymianą upalonych końcówek w obwodzie administracyjnym danego budynku;
- usuwanie uszkodzeń w instalacji odgromowej budynku bez wymiany poszczególnych elementów;
- dokonywanie okresowych pomiarów instalacji elektrycznej WLZ oraz odgromowej. Konserwacji i drobnych napraw podlega wewnętrzne zasilanie w energię od złącza kablowego Zakładu Energetycznego do tablicy wnękowej z licznikiem energii lokatora (najemcy).
3. Instalacja wodno - kanalizacyjna w budynku.
Zakres konserwacji i drobnych napraw:
- sprawdzenie prawidłowości działania wodomierza głównego oraz jego wskazań;
- sprawdzenie stanu instalacji wody z ewentualnym usunięciem nieszczelności;
- uszczelnienie wszystkich zaworów wodnych oraz ich pojedyncza wymiana do zaworów odcinających w mieszkaniach;
- likwidowanie miejscowych przecieków na instalacji wodnej, jak również przyborów zainstalowanych w pomieszczeniach wspólnego użytku;
- okresowe odczytywanie wodomierzy z odnotowaniem wskazań;
- czyszczenie i udrażnianie pionów i poziomów kanalizacyjnych;
- naprawienie rur wywietrznikowych żeliwnych zamontowanych w pionie kanalizacyjnym;
- usuwanie miejscowych przecieków na pionach i poziomach kanalizacyjnych;
- okresowy przegląd i czyszczenie kratek kanalizacyjnych;
- okresowa kontrola stanu technicznego suchych pionów p.poż.;
4. Instalacja gazowa w budynku.
Zakres rzeczowy konserwacji i drobnych napraw obejmuje:
- dokonywanie oględzin i sprawdzenie instalacji gazowej w budynku wraz z lokalizacją ewentualnych nieszczelności;
- przeprowadzenie kontroli funkcjonowania podejść pod gazomierze, przeprowadzenie prób szczelności instalacji lub jej części w razie podejrzeń o nieszczelność;
- okresowe kontrolowanie stanu technicznego zaworu gazowego (przyłącza) oraz zaworów odcinających przed urządzeniami z oceną stanu zabezpieczenia antykorozyjnego złącza z instalacją;
5. Przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.04.2006r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów i terenów (Dz. U. Nr 80 poz. 563 z 2006 r.) w zakresie nie stanowiącym charakteru remontowanego bądź awarii tj:
- drobne reperacje czap kominowych;
- uzupełnienie spoinowania zewnętrznego względnie uzupełnienie tynku do wielkości 5% powierzchni komina;
- czynności związane z czyszczeniem przewodów spalinowych, wentylacyjnych i dymowych dokonywane bądź w systemie zleconym koncesjonowanym zakładom kominiarskim.
Zakres rzeczowy konserwacji i drobnych napraw obejmuje czynności ujęte w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.04.2006r. (Dz.U. z 2006r. Nr 80 z poz. 563), za wyjątkiem robót o charakterze remontowym bądź awaryjnym.
6. Drogi wewnętrzne, chodniki, zatoki parkingowe, place postojowe, znaki drogowe wewnątrzlokalowe.
Zakres rzeczowy konserwacji i drobnych napraw obejmuje:
- usunięcie miejscowych zapadnięć i nierówności w chodnikach polegające na regulacji do 1% pow. Chodnika;
- drobne reperacje miejscowe dróg wewnątrzlokalowych do 1% pow. dróg, prostowanie uszkodzonych znaków drogowych i ich odnawianie na drogach wewnętrznych objętych administracją.
W zakresie cen należy podać:
- utrzymanie 1m2 powierzchni budynku
- utrzymanie 1m2przynależnego do budynku



ZESTAWIENIE BUDYNKÓW BĘDĄCYCH W ZASOBACH
URZĘDU MIASTA STAN NA 31.12.2008 R.


Lp Ulica /Nr domu Powierzchnia w m2
1 Hołdunowska 11 312,99
2 Hołdunowska 22 306,46
3 Kontnego 30 273,30
4 Kupilasa 12 154,65
5 Szenwalda 49 221,99
6 Domki Fińskie 47szt 2 233,80
7 Pokoju 106 (DG-1) 3 342,30
8 Lędzińska 47 (DG-II) 4 178,00
9 Garaże 33,40
1-9 RAZEM 11 056,89



WSPOLNOTY MIESZKANIOWE ZARZĄDZANE PRZEZ
ADMINISTRATORA

Lp Ulica / Nr domu
Powierzchnia w m2
1 Gwarków 10-12 36,25
2 Hołdunowska 35 313,34
3 Hołdunowska 33 464,30
4 Hołdunowska 31 587,20
5 Gwarków 2-4 220,98
6 Hołdunowska 74 122,00
1-6 RAZEM 1744,07

Tereny przyległe do budynków mieszkalnych - 4 051,42 m2



E. Operator programu - niskiej emisji

Zakres obowiązków dla operatora - niskiej emisji;
- kontakt z Inwestorem biorącym udział w Programie (LNE), wstępne oszacowanie kosztów inwestycyjnych na podstawie audytów energetycznych,
- dobór uzgodnionego z Inwestorem rodzaju paliwa oraz określenie parametrów technicznych urządzenia, spełniającego wymogi techniczne określone w warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i budowle oraz na podstawie, przepisów Prawa Budowlanego, w programie LNE oraz umowach z instytucjami finansującymi, z zastrzeżeniem, iż:
- upoważnienie Operatora przez Zamawiającego do zawarcia umów z Inwestorem na dofinansowanie zadania Kompleksowej termomodernizacji budynków mieszkalnych jednorodzinnych w ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji w Gminie Lędziny na lata 2007 - 2009).
- nadzór i kontrola zadania, a w tym:
a. weryfikacja kosztorysu ofertowego przedłożonego przez Wykonawcę wyłonionego do realizacji zadania przez Inwestora,
b. nadzoru inwestorskiego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. nr 163, poz.1364 z 2005 r.), a w szczególności jej art. 25 i 26,
c. kontroli zadania realizowanego przez wykonawcę pod względem zgodności z przepisami prawa budowlanego, programem LNE oraz umowami z instytucjami finansującymi, a także uczestnictwa w odbiorze realizowanych działań objętych umową,
d. odbiór dokumentów na podstawie przyjętego Regulaminu m/n potwierdzających trwałe złomowanie starego źródła ciepła od mieszkańca lub dokumentów potwierdzających przekazanie odpadów z dotychczasowego źródła ciepła podmiotowi uprawnionemu do ich odbioru itd.
e. kompletowanie i przedstawienie zamawiającemu dokumentów służących rozliczeniu zadania z instytucjami finansującymi, zgodnie z przepisami Prawa budowlanego oraz zasadami finansowania Programu LNE przez WFOŚ i GW, jednocześnie prawo zastosowania wyrobów równoważnych.

Zakres termomodernizacji w latach 2009-2010 ~ 300 obiektów

W zakresie cen należy podać:
- kwotę w zł brutto za jeden budynek.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 259904

Data publikacji: 2008-12-11

Nazwa: Urząd Miasta Lędziny

Ulica: ul. Lędzińska 55

Miejscowość: Lędziny

Kod pocztowy: 43-143

Województwo / kraj: śląskie

Adres strony internetowej: www.ledziny.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Administrowanie budynkami mieszkaniowymi na terenie miasta Lędziny, oraz pełnienie funkcji operatora niskiej emisji.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA Załącznik nr 4
A. Administrowaniem budynków komunalnych.

1. Zadania z zakresu eksploatacji.

1. Czynności prawne .
2. Obsługa administracyjna obiektów, zasobów lokalowych oraz najemców i mieszkańców
3. Utrzymanie czystości i porządku w budynkach, na drogach, chodnikach, zatokach parkingowych oraz na terenach zielonych;
4. Obsługa finansowo-księgowa najemców oraz właścicieli lokali wykupionych w tym skuteczna ściągalność opłat za mieszkania;
5. Techniczna obsługa obiektów i zasobów lokalowych;

Czynności prawne:

1.1. Zawieranie umów o świadczenie usług z instytucjami i osobami fizycznymi;
1.2. Ustanawianie pełnomocnictw procesowych i występowanie przed sądami i organami ścigania, w zakresie prowadzonej działalności zleconej;
1.3. Zawieranie umów na lokale mieszkalne i użytkowe zgodnie ze skierowaniami z Wydziału Inwestycji i Gospodarki Miejskiej Urzędu Miasta Lędziny;
2. Obsługa administracyjna obiektów, zasobów lokalowych oraz najemców i mieszkańców.
2.2. Prowadzenie i aktualizowanie ewidencji budynków i zasobów lokalowych z uwzględnieniem:
A. Powierzchni lokali czynszowych:
a. lokali mieszkalnych - komunalnych;
b. lokali mieszkalnych - własnościowych;
c. lokali użytkowych;
B. Powierzchni wspólnego użytku najemcy;
2.2. Sporządzanie sprawozdawczości z zasobów lokalowych;
2.3.Prowadzenie i aktualizowanie ewidencji dróg, chodników, zatok i placów oraz terenów zielonych objętych administracją;
2.2. Prowadzenie obsługi najemców w zakresie zasiedlania i zwalniania lokali mieszkalnych;
a. Bieżące prowadzenia dla każdego lokalu oddzielnie tzw.(teczki lokalu) (z zachowaniem ciągłości korespondencji i dokumentów kolejnych najemców danego lokalu) obejmującej:
- protokół pomiaru powierzchni użytkowej lokalu,
- protokół zdawczo-odbiorczy lokalu wraz z oceną stanu technicznego lokalu i ustalonym stopniem zużycia znajdujących się w nim elementów wyposażenia technicznego,
- skierowanie do nawiązania stosunku i warunków najmu lokalu wraz z obliczeniem wysokości czynszu i opłat związanych z umową najmu,
- korespondencję dotyczącą realizacji wzajemnych obowiązków i roszczeń najemcy i wynajmującego w toku użytkowania lokalu,
- pisemne rozliczenie z tytułu zużycia elementów wyposażenia technicznego byłego najemcy opuszczającego lokal wraz z wezwaniem do zapłaty (sporządzone w oparciu o protokół zdawczo-odbiorczy).
b. Prowadzenie kart ewidencji wykorzystania lokali oraz kontroli zgodności ewidencji z faktycznym zagęszczeniem lokalu.
c. Potwierdzenie uprawnień do przebywania w lokalu mieszkalnym osobom, które
d. zamierzają się w tym lokalu zameldować oraz współdziałanie z organami ewidencji ludności w zakresie zgłoszeń o wymeldowaniu się z pobytu stałego lub czasowego jak również zgłoszeń o zgonach osób zameldowanych w tych lokalach.
e. Przeprowadzenie odczytów wodomierzy zainstalowanych przez najemców i rozliczenie opłat za zużytą wodę.
2.5. Prowadzenie kontroli administracyjnych lokali w celu stwierdzenia mających nastąpić zwolnień lokali, względnie faktów potwierdzających istnienie tzw.(pustostanów):
a. Natychmiastowe poinformowanie o stwierdzonym (pustostanie) właściwego organu administracji samorządu terytorialnego.
b. Prowadzenie ewidencji zgłoszeń (pustostanów) i okresowe sprawozdania w tym zakresie.
2.6. Prowadzenie spraw związanych z lokalami użytkowymi o powierzchni do 25 000 n2 wraz z przynależnym terenem w oparciu o wytyczne właściwego organu administracji samorządu terytorialnego zachowaniem obowiązujących aktów prawnych i wytycznych w zakresie :
a. Bieżącego prowadzenia dla każdego lokalu użytkowego tzw. (teczki lokali) w sposób analogiczny jak lokalu mieszkalnego, z zachowaniem odrębności trybu zawierania umów najmu, ustalania wysokości czynszu i opłat związanych z najmem w tym m.in.:
- sporządzanie i przekazywanie list, pustych i mających się zwolnić lokali użytkowych do właściwego organu administracji lokalnej;
- przekazanie lokalu nowemu użytkownikowi wskazanemu przez właściwy organ administracji samorządu terytorialnego, w oparciu o wyniki przetargu oraz sporządzenie protokołu zdawczo-odbiorczego z użytkownikiem;
- sporządzenie i zawarcie z użytkownikiem umowy najmu, z wyliczeniem kaucji, wysokości czynszu najmu i opłat za świadczenia związane z umową najmu;
- bieżące aneksowanie zmian w umowie o najem w uzgodnieniu z kompetentnym organem samorządu terytorialnego.
2.7. Prowadzenie kontroli lokali użytkowych w zakresie zgodności użytkowania z warunkami ustalonymi umową i egzekwowanie tych warunków pod rygorem rozwiązania umowy najmu.
2.8. Prowadzenie pełnego rozliczenia finansowego budynków tak po stronie kosztów jak i dochodów z określeniem kosztów utrzymania 1m2 powierzchni użytkowej dla każdego budynku oddzielnie.
2.9. Przyjmowanie i ewidencjonowanie zgłoszeń, interwencji i wniosków najemców i załatwienie ich zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2.10. Zawieranie umów bezpośrednio wg wartości brutto budynku.
2.11. Planowanie, przygotowanie i realizacja przedsięwzięć obrony cywilnej zgodnie z obowiązującymi przepisami.
3. Utrzymanie porządku i czystości.
3.1. Utrzymanie czystości i porządku w budynkach, na drogach, chodnikach, zatokach parkingowych oraz terenach zielonych objętych administracją.
3.2 Sprzątanie i usuwanie śmieci, odpadów z niezabudowanych części nieruchomości i części obiektu budowlanego przeznaczonego do wspólnego użytkowania mieszkańców (klatki schodowe, korytarze, korytarze piwnic, pralnie, suszarnie, wózkownie, strychy itp.) oraz gromadzenie tych śmieci i odpadów w miejscach na ten cel przeznaczonych-zgodnie z Ustawą z 27.04.2007 o odpadach /tj. Dz.U. 2007, nr 39, poz. 251 ze zmianami./ oraz ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005r. Nr 236 poz. 2008 ze. zmianami).
3.3 Wyposażenie nieruchomości w urządzenia służące do gromadzenia odpadów (kubły, kontenery, śmietniki) oraz utrzymanie ich w odpowiednim stanie sanitarno-porządkowym, nie wyłączając konieczności stosowania środków dezynfekcyjnych.
3.4 Utrzymanie w stanie gotowości urządzeń p.poż. w budynku (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony p.poż. budynków i innych obiektów budowlanych i terenów z 21.04.2006 r. Dz.U. Nr 80 poz. 563 ).
3.5 Konserwacja terenów zielonych poprzez:
- okresowe koszenie traw;
- pielęgnację, (przycinanie, prześwietlanie) drzew, krzewów ozdobnych i żywopłotów,
- uzupełnienie piasku w piaskownicach przydomowych;
- konserwacja urządzeń przydomowych placów zabaw;
3.6 Oczyszczenie ze śniegu lodu i błota oraz innych zanieczyszczeń chodników, zatok położonych wzdłuż nieruchomości jak również dróg wewnątrzosiedlowych, usuwanie śliskości z chodników (posypywanie piaskiem, usuwanie oblodzeń).
3.7 Usuwanie nadmiaru śniegu z dachów, dróg wewnątrzlokalowych i placów, strącanie sopli z rynien, gzymsów (konieczność zatrudnienia specjalistycznych firm oraz zaangażowanie dodatkowych środków transportowych i sprzętowych będzie konsultowana ze zleceniodawcą w trybie awaryjnym-Zleceniodawca pokryje koszty tych robót).
3.8 Okresowe mycie klatek schodowych, okien i lamperii olejnych z częstotliwością określoną ze Zleceniodawcą.
3.9 Prowadzenie deratyzacji budynków.
3.10 Dezynfekcja i dezynsekcja lokali mieszkalnych, użytkowych oraz pomieszczeń wspólnego użytku najemców.
3.11 Dekoracja budynków.
3.12 Przygotowanie budynków i terenów do okresu zimowego i wiosennego.
4. Obsługa finansowo-księgowa najemców oraz właścicieli lokali wykupionych.
4.1. Prowadzenie obsługi finansowo-księgowej lokali mieszkalnych komunalnych, własnościowych i użytkowych w zakresie wymiaru czynszu, opłat z tytułu kosztów eksploatacji i remontów, opłat za zimną wodę, kanalizację, wywóz nieczystości i innych opłat lokalnych ustalonych przez gminę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Rozliczenie najemców z urządzeń i technicznego wyposażenia lokalu jak również należnego podatku od towarów i usług (VAT).
4.2. Przyjmowanie wpłat z w/w tytułów w kasie administracji ora z wpłat dokonywanych poprzez banki, placówki pocztowe, PKO i inne.
4.3. Prowadzenie innych kartotek finansowych dla każdego lokalu w zakresie naliczonego czynszu i opłat, należnego podatku VAT, należnych odsetek oraz dokonywanych wpłat, jak również występujących zaległości i nadpłat.
4.4. Kontrolowanie terminowości wpłat, a w przypadku opóźnień naliczanie odsetek za zwłokę zgodnie z obowiązującymi przepisami.
4.5. Wystawianie i doręczanie dłużnikom upomnień.
4.6. Podejmowanie środków mających na celu wyegzekwowanie zaległości czynszowych i opłat związanych z umową najmu wraz z odsetkami za zwłokę i kosztami egzekucji, należności podlegających przymusowemu ściągnięciu z zachowaniem trybu dopuszczonego przepisami prawa (upomnienie, tytuł wykonawczy z wykazem zaległości i kosztami egzekucji, ewentualnie skierowanie sprawy na drogę sądową).
4.7. Dokonywanie przeliczeń wymiaru należności w przypadku zmiany kosztów zarządu, czynszu regulowanego, zmiany cen wody i kanalizacji lub innego składnika ustalonego przez Gminę.
4.8. Wystawienie i doręczenie najemcom aneksów do umowy w każdym przypadku zmiany któregokolwiek ze składników czynszów i opłat związanych z umową najmu.
4.9. Wyliczenie i doręczenie powiadomień dla użytkowników lokali o wysokości opłat w oparciu o fakturę dostawców za wodę i kanalizację, śmieci itp. Oraz dokonywanie ostatecznych rozliczeń w określonych terminach.
4.10. Comiesięczne sporządzanie i doręczanie najemcom lokali użytkowych faktur VAT.
4.11. Sporządzanie rejestrów sprzedaży dla potrzeb ustalenia należytego podatku, za okresy sprawozdawcze.
4.12. Przygotowanie i doręczenie książeczek czynszowych.
5.Techniczna obsługa obiektów i zasobów lokalowych.
5.1. Prowadzenie kontroli i przeglądów stanu technicznego obiektów, instalacji i urządzeń technicznych.
5.2. Sporządzenie bilansu potrzeb remontowych budynków w układzie rzeczowo-finansowym uwzględniającym:
- adres lokalu,
- rodzaj (branże) i rozmiar robót,
- wskaźniki ekonomiczne do kalkulacji,
- wielkości środków finansowych potrzebnych na realizację zadań remontowych wraz z przekazaniem go do właściwego organu administracji samorządu terytorialnego w uzgodnionym terminie,
5.3. Ocena pilności realizacji potrzeb remontowych, uczestniczenie w ustalaniu hierarchii potrzeb przy udziale przedstawicieli samorządu terytorialnego w przypadku braku środków na pełną realizację potrzeb.
5.4. Uczestnictwo w realizacji zadań zlecanych przez Zleceniodawcę, a w szczególności:
- uczestniczenie w komisjach przetargowych,
- wprowadzenie wykonawcy na obiekt,
- udział w odbiorach wykonywanych robót.
5.5. Prowadzenie dokumentów określonych przepisami prawa budowlanego, przepisami dozoru technicznego dla obiektów i urządzeń technicznych:
- książka obiektu budowlanego, dziennik budowy, kosztorys, protokół odbioru robót;
- protokoły badań i odbioru urządzeń technicznych dopuszczonych do ruchu,
- prowadzenie bieżącej ewidencji zgłoszeń konserwacyjnych i ich realizacja
5.6. Prowadzenie korespondencji związanej z techniczną sferą obsługi obiektów i zasobów.
5.7. Organizowanie wszelkich działań niezbędnych do likwidacji awarii instalacji, urządzeń oraz uszkodzeń drzew na administrowanym terenie.
5.8. Podejmowanie zakresu robót związanych z zabezpieczeniem awarii i poinformowanie Zleceniodawcy o zaistniałej awarii oraz kosztach jej usunięcia w terminie 7 dni. Usuwanie skutków awarii wymaga uzgodnienia kosztorysu ze Zleceniodawcą.
II. Zadania z zakresu eksploatacji.
Zasady ogólne konserwacji i drobnych napraw.
Konserwacja i drobne naprawy są zabiegami mającymi na celu utrzymanie obiektów, instalacji i urządzeń technicznych w stałej sprawności użytkowej. Cel ten jest osiągany w wyniku dokonywania przeglądów i oględzin stanu technicznego obiektów i ich wyposażenia technicznego oraz usuwania drobnych uszkodzeń i niesprawności technicznych. Przeglądy i oględziny dokonywane są wg opracowanych harmonogramów i obejmują :
a. pokrycia dachowe, elewacje budynków oraz stolarkę okienną i drzwiową;
b. instalację elektryczną;
c. instalację wod-kan;
d. instalację gazową;
e. przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne;
f. drogi i chodniki oraz znaki drogowe w obrębie administrowanych zasobów.
1. Pokrycia dachowe, elewacje budynków oraz stolarka okienna i drzwiowa.
Do zakresu rzeczowego, obciążającego administratora obiektu należą;
- miejscowa likwidacja przecieków wody poprzez przecięcie pęcherzy wstawienie łat o pow. 1m2 do 5% pow. dachu;
- miejscowe uszczelnienie pokrycia dachowego poprzez smarowanie pokrycia papowego (zalanie środkiem uszczelniającym) o pow. do 5% połaci dachu;
- naprawa poprzez prostowanie, mocowanie i lutowanie drobnych uszkodzeń obróbek blacharskich,
- daszków, gzymsów, pasów podrynnowych, parapetów zewnętrznych i innych występujących na elewacji i dachu, łącznie z zabezpieczeniem antykorozyjnym do 5% ogółu elementów występujących na budynku;
- pojedyncza wymiana, uzupełnienie lub uszczelnienie pokrycia dachowego, względnie gąsiora do 5% pow. dachu;
- reperacja włazów dachowych, elementów drabin, klamer włazowych prowadzących na dach:
- reperacja miejscowa odparzonego tynku bez względu na rodzaj podłoża z usunięciem gruzu do 2 m2 na budynku;
- uzupełnienie ubytków tynku (podłoża) wraz z przetarciem nowego tynku do 2m2 na budynku;
- usunięcie drobnych uszkodzeń w elementach elewacji budynku (gzymsy, elementy balkonowe, loggie, zadaszenia nad wejściami do klatek schodowych, murki oporowe) do 2m2 na budynku;
- dopasowanie stolarki okiennej i drzwiowej oraz regulacja baskwili zamków w pomieszczeniach wspólnego użytkowania (klatki schodowe, korytarze piwniczne, strychy, wózkownie, suszarnie, pralnie oraz pomieszczenia ochronne);
- przygotowanie budynku do okresu zimowego, uzupełnienie brakujących śrub w stolarce okiennej i drzwiowej, sprawdzenie domykalności i szczelności drzwi i okien w pomieszczeniach wspólnego użytkowania powodujących straty ciepła w budynku;
- naprawa standardowych okuć stolarskich, zamków i samozamykaczy, drobna naprawa ogrodzeń i bram przy ogródkach jordanowskich i placach zabaw-nie dotyczy dewastacji.
2.Instalacja elektryczna w budynku- zakres konserwacji i drobnych napraw.
Do zakresu rzeczowego należą:
- wymiana lub uzupełnienie żarówek w lampach w klatkach schodowych, piwnicach oraz w lampach orientacyjnych;
- uzupełnienie brakujących kloszy;
- wymiana lub naprawa lamp;
- naprawienia, wyregulowanie lub wymiana automatów schodowych;
- wymiana bezpieczników i główek bezpiecznikowych w obwodzie administracyjnym danego budynku;
- wymiana i uzupełnienie brakujących pokrywek w puszkach elektrycznych;
- utrzymywanie skrzynek elektrycznych piętrowych i głównych w czystości, sprawdzenie umocowania przewodów elektrycznych;
- wyszukiwanie przerw i zwarć w instalacji elektrycznej oraz usuwanie przyczyn wraz z wymianą upalonych końcówek w obwodzie administracyjnym danego budynku;
- usuwanie uszkodzeń w instalacji odgromowej budynku bez wymiany poszczególnych elementów;
- dokonywanie okresowych pomiarów instalacji elektrycznej WLZ oraz odgromowej. Konserwacji i drobnych napraw podlega wewnętrzne zasilanie w energię od złącza kablowego Zakładu Energetycznego do tablicy wnękowej z licznikiem energii lokatora (najemcy).
3. Instalacja wodno - kanalizacyjna w budynku.
Zakres konserwacji i drobnych napraw:
- sprawdzenie prawidłowości działania wodomierza głównego oraz jego wskazań;
- sprawdzenie stanu instalacji wody z ewentualnym usunięciem nieszczelności;
- uszczelnienie wszystkich zaworów wodnych oraz ich pojedyncza wymiana do zaworów odcinających w mieszkaniach;
- likwidowanie miejscowych przecieków na instalacji wodnej, jak również przyborów zainstalowanych w pomieszczeniach wspólnego użytku;
- okresowe odczytywanie wodomierzy z odnotowaniem wskazań;
- czyszczenie i udrażnianie pionów i poziomów kanalizacyjnych;
- naprawienie rur wywietrznikowych żeliwnych zamontowanych w pionie kanalizacyjnym;
- usuwanie miejscowych przecieków na pionach i poziomach kanalizacyjnych;
- okresowy przegląd i czyszczenie kratek kanalizacyjnych;
- okresowa kontrola stanu technicznego suchych pionów p.poż.;
4. Instalacja gazowa w budynku.
Zakres rzeczowy konserwacji i drobnych napraw obejmuje:
- dokonywanie oględzin i sprawdzenie instalacji gazowej w budynku wraz z lokalizacją ewentualnych nieszczelności;
- przeprowadzenie kontroli funkcjonowania podejść pod gazomierze, przeprowadzenie prób szczelności instalacji lub jej części w razie podejrzeń o nieszczelność;
- okresowe kontrolowanie stanu technicznego zaworu gazowego (przyłącza) oraz zaworów odcinających przed urządzeniami z oceną stanu zabezpieczenia antykorozyjnego złącza z instalacją;
5. Przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.04.2006r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów i terenów (Dz. U. Nr 80 poz. 563 z 2006 r.) w zakresie nie stanowiącym charakteru remontowanego bądź awarii tj:
- drobne reperacje czap kominowych;
- uzupełnienie spoinowania zewnętrznego względnie uzupełnienie tynku do wielkości 5% powierzchni komina;
- czynności związane z czyszczeniem przewodów spalinowych, wentylacyjnych i dymowych dokonywane bądź w systemie zleconym koncesjonowanym zakładom kominiarskim.
Zakres rzeczowy konserwacji i drobnych napraw obejmuje czynności ujęte w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.04.2006r. (Dz.U. z 2006r. Nr 80 z poz. 563), za wyjątkiem robót o charakterze remontowym bądź awaryjnym.
6. Drogi wewnętrzne, chodniki, zatoki parkingowe, place postojowe, znaki drogowe wewnątrzlokalowe.
Zakres rzeczowy konserwacji i drobnych napraw obejmuje:
- usunięcie miejscowych zapadnięć i nierówności w chodnikach polegające na regulacji do 1% pow. Chodnika;
- drobne reperacje miejscowe dróg wewnątrzlokalowych do 1% pow. dróg, prostowanie uszkodzonych znaków drogowych i ich odnawianie na drogach wewnętrznych objętych administracją.
W zakresie cen należy podać:
- utrzymanie 1m2 powierzchni budynku
- utrzymanie 1m2przynależnego do budynku



ZESTAWIENIE BUDYNKÓW BĘDĄCYCH W ZASOBACH
URZĘDU MIASTA STAN NA 31.12.2008 R.


Lp Ulica /Nr domu Powierzchnia w m2
1 Hołdunowska 11 312,99
2 Hołdunowska 22 306,46
3 Kontnego 30 273,30
4 Kupilasa 12 154,65
5 Szenwalda 49 221,99
6 Domki Fińskie 47szt 2 233,80
7 Pokoju 106 (DG-1) 3 342,30
8 Lędzińska 47 (DG-II) 4 178,00
9 Garaże 33,40
1-9 RAZEM 11 056,89



WSPOLNOTY MIESZKANIOWE ZARZĄDZANE PRZEZ
ADMINISTRATORA

Lp Ulica / Nr domu
Powierzchnia w m2
1 Gwarków 10-12 36,25
2 Hołdunowska 35 313,34
3 Hołdunowska 33 464,30
4 Hołdunowska 31 587,20
5 Gwarków 2-4 220,98
6 Hołdunowska 74 122,00
1-6 RAZEM 1744,07

Tereny przyległe do budynków mieszkalnych - 4 051,42 m2



E. Operator programu - niskiej emisji

Zakres obowiązków dla operatora - niskiej emisji;
- kontakt z Inwestorem biorącym udział w Programie (LNE), wstępne oszacowanie kosztów inwestycyjnych na podstawie audytów energetycznych,
- dobór uzgodnionego z Inwestorem rodzaju paliwa oraz określenie parametrów technicznych urządzenia, spełniającego wymogi techniczne określone w warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i budowle oraz na podstawie, przepisów Prawa Budowlanego, w programie LNE oraz umowach z instytucjami finansującymi, z zastrzeżeniem, iż:
- upoważnienie Operatora przez Zamawiającego do zawarcia umów z Inwestorem na dofinansowanie zadania Kompleksowej termomodernizacji budynków mieszkalnych jednorodzinnych w ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji w Gminie Lędziny na lata 2007 - 2009).
- nadzór i kontrola zadania, a w tym:
a. weryfikacja kosztorysu ofertowego przedłożonego przez Wykonawcę wyłonionego do realizacji zadania przez Inwestora,
b. nadzoru inwestorskiego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. nr 163, poz.1364 z 2005 r.), a w szczególności jej art. 25 i 26,
c. kontroli zadania realizowanego przez wykonawcę pod względem zgodności z przepisami prawa budowlanego, programem LNE oraz umowami z instytucjami finansującymi, a także uczestnictwa w odbiorze realizowanych działań objętych umową,
d. odbiór dokumentów na podstawie przyjętego Regulaminu m/n potwierdzających trwałe złomowanie starego źródła ciepła od mieszkańca lub dokumentów potwierdzających przekazanie odpadów z dotychczasowego źródła ciepła podmiotowi uprawnionemu do ich odbioru itd.
e. kompletowanie i przedstawienie zamawiającemu dokumentów służących rozliczeniu zadania z instytucjami finansującymi, zgodnie z przepisami Prawa budowlanego oraz zasadami finansowania Programu LNE przez WFOŚ i GW, jednocześnie prawo zastosowania wyrobów równoważnych.

Zakres termomodernizacji w latach 2009-2010 ~ 300 obiektów

W zakresie cen należy podać:
- kwotę w zł brutto za jeden budynek.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: D

opis_war:
Warunki udziału w postępowaniu (art. 22; art. 41 pkt. 7; art. 36 ust.1 pkt 5)
1. W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy, którzy:
1.1 posiadają uprawnienia do wykonania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
1.2 posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
1.3 znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
1.4 nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 24 ust. 1 i 2 ustawy.
2. Zamawiający ustala następujące szczegółowe warunki udziału w postępowaniu:
2.1 W zakresie warunku wskazanego w ust. 1 pkt 1.2 wymagane jest posiadanie niezbędnej wiedzy i doświadczenia w zakresie realizacji minimum dwóch usług w okresie trzech lat przed wszczęciem postępowania, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania wraz z dokumentami(np. Referencjami) potwierdzającymi, że usługi zostały wykonane należycie. (§ 6 ust.3 pkt 3.1. i 3.2.) załącznik Nr 5.
2.2 W zakresie warunku wskazanego w ust. 1 pkt. 1.3 wymagane jest posiadanie środków własnych lub zdolności kredytowej nie mniejszej niż 100 000,00 zł. Ocena spełnienia warunków szczegółowych nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń, o których mowa w § 6 ust 4 pkt.4.1.
2.3 W zakresie warunków wskazanych w ust. 1 pkt. 1.1 i 1.4 ocena spełnienia warunków szczegółowych nastąpi na podstawie przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczenia, o których mowa a § 6 ust. 2 i ust. 7.
Kserokopie uprawnień kadry: uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanych, instalacji w zakresie sieci, instalacji urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacji z aktualnym zaświadczeniem z Okręgowej Izby Budownictwa, oraz Licencję Zarządcy Nieruchomości.
3. Zamawiający przy ocenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu zastosuje formułę spełnia/nie spełnia. Nie spełnienie chociażby jednego z w/w warunków skutkować będzie wykluczeniem wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia w oparciu o przesłanki zawarte w art. 24 ustawy.
4. Ofertę wykonawcy wykluczonego uzna się za odrzuconą zgodnie z treścią art. 24 ust. 4 ustawy.
5. Posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponuje potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawi pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia

inf_osw:
Wykaz zaświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu (art. 24-26; Rozporządzenia PRM w sprawie rodzaju dokumentów, jakich mogą żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty modą by składane (Dz. U. z 2006 r Nr 87, poz.605; art. 36 ust. 1pkt 6).
1. Sporządzony przez Wykonawcę według załącznika Nr 1 do siwz Formularz Ogólny Oferty.
2. W celu potwierdzenia, że Wykonawca posiada uprawnienia do wykonania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy zawartych w §5 ust. 1 pkt. 1.1 siwz, Zamawiający żąda:
2.1 Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. W przypadku oferty składanej wspólnie przez kilku Wykonawców, każdy Wykonawca składa wyżej wymieniony dokument odrębnie.
2.2 Aktualne zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzających odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenie , że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu-wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. W przypadku oferty składanej wspólnie przez kilku Wykonawców, każdy Wykonawca składa wyżej wymieniony dokument odrębnie, wspólnicy spółki cywilnej-odrębnie i dodatkowo na spółkę cywilną.
3. W celu potwierdzenia opisanego przez Zamawiającego warunku posiadania przez Wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, zawartych w §5 ust. 1 pkt. 1.2 SIWZ, Zamawiający żąda:
3.1.Wykazu osób i podmiotów do wykonania zamówienia - załącznik Nr 3 do SIWZ-dysponowanie osobami i podmiotami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia:
- wymagane są kserokopie uprawnień kadry: uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanych, instalacji elektrycznej, instalacji w zakresie sieci, instalacji urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacji z aktualnym zaświadczeniem z Okręgowej Izby Budownictwa, oraz Licencję Zarządcy Nieruchomości.
- wykaz (na zał. Nr 5 do SIWZ lub dokumencie zgodnym z treścią załącznika) wykonanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców wraz z dokumentami (np. referencjami) potwierdzającymi, że usługi te zostały wykonane należycie.
4. W celu potwierdzenia opisanego przez Zamawiającego warunku znajdowania się przez Wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, zawartego w §5 ust. 1 pkt. 1.3 SIWZ. Zamawiający żąda:
4.1 Informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w którym Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy na kwotę 100 000,00 zł, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4.2 Posiada polisę od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 100 000,00 zł.
W przypadku podmiotów składających ofertę wspólną wymóg ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dotyczy każdego z podmiotów z osobna w kwocie nie mniejszej niż 100 000,00 zł.
5. Dokumenty należy złożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
5.1 Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości,
5.2 Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę. Tłumaczenie nie jest wymagane, jeśli Zamawiający wyraził zgodę, w szczególnie uzasadnionych przypadkach na złożenie wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, oświadczeń , ofert oraz innych dokumentów również w języku kraju, w którym zamówienie jest udzielone.
6 Pełnomocnictwo do podpisywania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie dokumentu wymienionego w pkt.1.1 - w oryginale lub poświadczone notarialnie lub opatrzone adnotacją /za zgodność z oryginałem/ pieczęcią Wykonawcy, imienną pieczątką osoby upoważnionej na podstawie dokumentu wymienionego w pkt. 1.1 oraz jej podpisem.
7 Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 44 i nie podleganiu wykluczeniu z art. 24 ust. 1 i 2 ( w przypadku oferty składanej wspólnie przez kilku Wykonawców, oświadczenie składa każdy Wykonawca) załącznik Nr 2 do siwz.
8 Zamawiający wezwie wykonawców, którzy w wyznaczonym terminie nie złożyli oświadczeń lub dokumentów o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub którzy złożyli dokumenty o których mowa w art. 25 ust.1 ustawy zawierające błędy, do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich uzupełnienia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu lub konieczne byłoby unieważnienie postępowania (art. 26 ust. 3 ustawy).
9 Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Dokument potwierdzający ustanowienie pełnomocnika powinien zawiera wskazanie postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy, wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ustanowionego pełnomocnika oraz zakres jego umocowania także oświadczenie o przyjęciu wspólnej solidarnej odpowiedzialności za wykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia. Podpisany przez wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie publiczne. Podpisy muszą zostać złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Dokument pełnomocnika należy przedstawić w formie oryginału. Zaleca się wyczerpać zobowiązanie skarbowe do ustanowionego pełnomocnictwa. Rozliczenie to Zamawiający uzna za wypełnione, jeżeli data wystawienia pełnomocnictwa będzie w terminie do którego Wykonawca jest zobowiązany przedstawić zaświadczenie od właściwego naczelnika urzędu skarbowego o którym mowa w ust.1 pkt. 1.1. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik.
10 Jeżeli oferta Wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający zażąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.ledziny.pl/bip/conteny/show.php?pg=przetargi

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Lędziny
ul. Lędzińska 55
43-143 Ledziny
pokój 105

Data składania wniosków, ofert: 19/12/2008

Godzina składania wniosków, ofert: 08:50

Miejsce składania:
Urząd Miasta Lędziny
ul. Lędzińska 55
43-143 Ledziny
pokój 105

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Kody CPV:
751230004 (Administrowanie osiedlami mieszkalnymi)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 907000000

Data zakończenia: 31/12/2010

Podobne przetargi

385057 / 2008-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chełm Śląski - Chełm Śląski (śląskie)
CPV: 751230004 (Administrowanie osiedlami mieszkalnymi)
Administrowanie budynkami komunalnymi znajdującymi się na terenie Gminy Chełm Śląski zgodnie z wykazem.

9355 / 2009-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Lędziny - Lędziny (śląskie)
CPV: 751230004 (Administrowanie osiedlami mieszkalnymi)
Administrowanie budynkami mieszkalnymi na terenie miasta Lędziny, oraz pełnienie funkcji operatora niskiej emisji

365565 / 2008-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chełm Śląski - Chełm Śląski (śląskie)
CPV: 751230004 (Administrowanie osiedlami mieszkalnymi)
Administrowanie budynkami komunalnymi znajdującymi się na terenie Gminy Chełm Śląski zgodnie z wykazem.