Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

355933 / 2010-12-10 - Administracja samorządowa / Urząd Miasta Lędziny (Lędziny)

Administrowanie budynkami mieszkalnymi na
terenie miasta Lędziny

Opis zamówienia

A. Administrowanie budynkami komunalnymi.

Zadania z zakresu eksploatacji.

1.Czynności prawne .
2.Obsługa administracyjna obiektów, zasobów lokalowych oraz najemców i mieszkańców
3.Utrzymanie czystości i porządku w budynkach, na drogach, chodnikach, zatokach parkingowych oraz na terenach zielonych;
4.Obsługa finansowo-księgowa najemców oraz właścicieli lokali wykupionych w tym skuteczna ściągalność opłat za mieszkania;
5.Techniczna obsługa obiektów i zasobów lokalowych;

Czynności prawne:

2.1. Zawieranie umów o świadczenie usług z instytucjami i osobami fizycznymi;
Ustanawianie pełnomocnictw procesowych i występowanie przed sądami i organami ścigania, w zakresie prowadzonej działalności zleconej;
Zawieranie umów na lokale mieszkalne i użytkowe zgodnie ze skierowaniami z Wydziału Urzędu Miasta Lędziny merytorycznie odpowiedzialnego za nadzór nad administrowaniem zasobami gminnymi.
2.2. Obsługa administracyjna obiektów, zasobów lokalowych oraz najemców i mieszkańców.
Prowadzenie i aktualizowanie ewidencji budynków i zasobów lokalowych z uwzględnieniem:
A. Powierzchni lokali czynszowych:
a.lokali mieszkalnych - komunalnych;
b.lokali mieszkalnych - własnościowych;
c.lokali użytkowych;
B. Powierzchni wspólnego użytku najemcy;
Sporządzanie sprawozdawczości z zasobów lokalowych;
2.3.Prowadzenie i aktualizowanie ewidencji dróg, chodników, zatok i placów oraz terenów zielonych objętych administracją;
Prowadzenie obsługi najemców w zakresie zasiedlania i zwalniania lokali mieszkalnych;
a.Bieżące prowadzenia dla każdego lokalu oddzielnie tzw.(teczki lokalu) (z zachowaniem ciągłości korespondencji i dokumentów kolejnych najemców danego lokalu) obejmującej:
protokół pomiaru powierzchni użytkowej lokalu,
protokół zdawczo-odbiorczy lokalu wraz z oceną stanu technicznego lokalu i ustalonym stopniem zużycia znajdujących się w nim elementów wyposażenia technicznego,
skierowanie do nawiązania stosunku i warunków najmu lokalu wraz z obliczeniem wysokości czynszu i opłat związanych z umową najmu,
korespondencję dotyczącą realizacji wzajemnych obowiązków i roszczeń najemcy i wynajmującego w toku użytkowania lokalu,
pisemne rozliczenie z tytułu zużycia elementów wyposażenia technicznego byłego najemcy opuszczającego lokal wraz z wezwaniem do zapłaty (sporządzone w oparciu o protokół zdawczo-odbiorczy).
b.Prowadzenie kart ewidencji wykorzystania lokali oraz kontroli zgodności ewidencji z faktycznym zagęszczeniem lokalu.
c.Potwierdzenie uprawnień do przebywania w lokalu mieszkalnym osobom, które
d.zamierzają się w tym lokalu zameldować oraz współdziałanie z organami ewidencji ludności w zakresie zgłoszeń o wymeldowaniu się z pobytu stałego lub czasowego jak również zgłoszeń o zgonach osób zameldowanych w tych lokalach.
e.Przeprowadzenie odczytów wodomierzy zainstalowanych przez najemców i rozliczenie opłat za zużytą wodę.
2.5. Prowadzenie kontroli administracyjnych lokali w celu stwierdzenia mających nastąpić zwolnień lokali, względnie faktów potwierdzających istnienie tzw.(pustostanów):
a.Natychmiastowe poinformowanie o stwierdzonym (pustostanie) właściwego organu administracji samorządu terytorialnego.
b.Prowadzenie ewidencji zgłoszeń (pustostanów) i okresowe sprawozdania w tym zakresie.
2.6. Prowadzenie spraw związanych z lokalami użytkowymi o powierzchni do 25 000 n2 wraz z przynależnym terenem w oparciu o wytyczne właściwego organu administracji samorządu terytorialnego zachowaniem obowiązujących aktów prawnych i wytycznych w zakresie :
1.Bieżącego prowadzenia dla każdego lokalu użytkowego tzw. (teczki lokali) w sposób analogiczny jak lokalu mieszkalnego, z zachowaniem odrębności trybu zawierania umów najmu, ustalania wysokości czynszu i opłat związanych z najmem w tym m.in.:
1.sporządzanie i przekazywanie list, pustych i mających się zwolnić lokali użytkowych do właściwego organu administracji lokalnej;
2.przekazanie lokalu nowemu użytkownikowi wskazanemu przez właściwy organ administracji samorządu terytorialnego, w oparciu o wyniki przetargu oraz sporządzenie protokołu zdawczo-odbiorczego z użytkownikiem;
3.sporządzenie i zawarcie z użytkownikiem umowy najmu, z wyliczeniem kaucji, wysokości czynszu najmu i opłat za świadczenia związane z umową najmu;
4.bieżące aneksowanie zmian w umowie o najem w uzgodnieniu z kompetentnym organem samorządu terytorialnego.
2.7. Prowadzenie kontroli lokali użytkowych w zakresie zgodności użytkowania z warunkami ustalonymi umową i egzekwowanie tych warunków pod rygorem rozwiązania umowy najmu.
2.8. Prowadzenie pełnego rozliczenia finansowego budynków tak po stronie kosztów jak i dochodów z określeniem kosztów utrzymania 1m2 powierzchni użytkowej dla każdego budynku oddzielnie.
2.9. Przyjmowanie i ewidencjonowanie zgłoszeń, interwencji i wniosków najemców i załatwienie ich zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2.10. Zawieranie umów bezpośrednio wg wartości brutto budynku.
2.11. Planowanie, przygotowanie i realizacja przedsięwzięć obrony cywilnej zgodnie z obowiązującymi przepisami.
3. Utrzymanie porządku i czystości.
3.1. Utrzymanie czystości i porządku w budynkach, na drogach, chodnikach, zatokach parkingowych oraz terenach zielonych objętych administracją.
3.2 Sprzątanie i usuwanie śmieci, odpadów z niezabudowanych części nieruchomości i części obiektu budowlanego przeznaczonego do wspólnego użytkowania mieszkańców (klatki schodowe, korytarze, korytarze piwnic, pralnie, suszarnie, wózkownie, strychy itp.) oraz gromadzenie tych śmieci i odpadów w miejscach na ten cel przeznaczonych-zgodnie z Ustawą z 27.04.2007 o odpadach /tj. Dz.U. 2007, nr 39, poz. 251 ze zmianami./ oraz ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005r. Nr 236 poz. 2008 ze. zmianami).
3.3 Wyposażenie nieruchomości w urządzenia służące do gromadzenia odpadów (kubły, kontenery, śmietniki) oraz utrzymanie ich w odpowiednim stanie sanitarno-porządkowym, nie wyłączając konieczności stosowania środków dezynfekcyjnych.
3.4 Utrzymanie w stanie gotowości urządzeń p.poż. w budynku (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony p.poż. budynków i innych obiektów budowlanych i terenów z 21.04.2006 r. Dz.U. Nr 80 poz. 563 ).
3.5 Konserwacja terenów zielonych poprzez:
okresowe koszenie traw;
pielęgnację, (przycinanie, prześwietlanie) drzew, krzewów ozdobnych i żywopłotów,
uzupełnienie piasku w piaskownicach przydomowych;
konserwacja urządzeń przydomowych placów zabaw;
3.6 Oczyszczenie ze śniegu lodu i błota oraz innych zanieczyszczeń chodników, zatok położonych wzdłuż nieruchomości jak również dróg wewnątrzosiedlowych, usuwanie śliskości z chodników (posypywanie piaskiem, usuwanie oblodzeń).
3.7 Usuwanie nadmiaru śniegu z dachów, dróg wewnątrzlokalowych i placów, strącanie sopli z rynien, gzymsów (konieczność zatrudnienia specjalistycznych firm oraz zaangażowanie dodatkowych środków transportowych i sprzętowych będzie konsultowana ze zleceniodawcą w trybie awaryjnym-Zleceniodawca pokryje koszty tych robót).
3.8 Okresowe mycie klatek schodowych, okien i lamperii olejnych z częstotliwością określoną ze Zleceniodawcą.
3.9 Prowadzenie deratyzacji budynków.
3.10 Dezynfekcja i dezynsekcja lokali mieszkalnych, użytkowych oraz pomieszczeń wspólnego użytku najemców.
3.11 Dekoracja budynków.
3.12 Przygotowanie budynków i terenów do okresu zimowego i wiosennego.
4. Obsługa finansowo-księgowa najemców oraz właścicieli lokali wykupionych.
4.1. Prowadzenie obsługi finansowo-księgowej lokali mieszkalnych komunalnych, własnościowych i użytkowych w zakresie wymiaru czynszu, opłat z tytułu kosztów eksploatacji i remontów, opłat za zimną wodę, kanalizację, wywóz nieczystości i innych opłat lokalnych ustalonych przez gminę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Rozliczenie najemców z urządzeń i technicznego wyposażenia lokalu jak również należnego podatku od towarów i usług (VAT).
4.2. Przyjmowanie wpłat z w/w tytułów w kasie administracji ora z wpłat dokonywanych poprzez banki, placówki pocztowe, PKO i inne.
4.3. Prowadzenie innych kartotek finansowych dla każdego lokalu w zakresie naliczonego czynszu i opłat, należnego podatku VAT, należnych odsetek oraz dokonywanych wpłat, jak również występujących zaległości i nadpłat.
4.4. Kontrolowanie terminowości wpłat, a w przypadku opóźnień naliczanie odsetek za zwłokę zgodnie z obowiązującymi przepisami.
4.5. Wystawianie i doręczanie dłużnikom upomnień.
4.6. Podejmowanie środków mających na celu wyegzekwowanie zaległości czynszowych i opłat związanych z umową najmu wraz z odsetkami za zwłokę i kosztami egzekucji, należności podlegających przymusowemu ściągnięciu z zachowaniem trybu dopuszczonego przepisami prawa (upomnienie, tytuł wykonawczy z wykazem zaległości i kosztami egzekucji, ewentualnie skierowanie sprawy na drogę sądową).
4.7. Dokonywanie przeliczeń wymiaru należności w przypadku zmiany kosztów zarządu, czynszu regulowanego, zmiany cen wody i kanalizacji lub innego składnika ustalonego przez Gminę.
4.8. Wystawienie i doręczenie najemcom aneksów do umowy w każdym przypadku zmiany któregokolwiek ze składników czynszów i opłat związanych z umową najmu.
4.9. Wyliczenie i doręczenie powiadomień dla użytkowników lokali o wysokości opłat w oparciu o fakturę dostawców za wodę i kanalizację, śmieci itp. Oraz dokonywanie ostatecznych rozliczeń w określonych terminach.
4.10. Comiesięczne sporządzanie i doręczanie najemcom lokali użytkowych faktur VAT.
4.11. Sporządzanie rejestrów sprzedaży dla potrzeb ustalenia należytego podatku, za okresy sprawozdawcze.
4.12. Przygotowanie i doręczenie książeczek czynszowych.
5.Techniczna obsługa obiektów i zasobów lokalowych.
5.1. Prowadzenie kontroli i przeglądów stanu technicznego obiektów, instalacji i urządzeń technicznych.
5.2. Sporządzenie bilansu potrzeb remontowych budynków w układzie rzeczowo-finansowym uwzględniającym:
adres lokalu,
rodzaj (branże) i rozmiar robót,
wskaźniki ekonomiczne do kalkulacji,
wielkości środków finansowych potrzebnych na realizację zadań remontowych wraz z przekazaniem go do właściwego organu administracji samorządu terytorialnego w uzgodnionym terminie,
5.3. Ocena pilności realizacji potrzeb remontowych, uczestniczenie w ustalaniu hierarchii potrzeb przy udziale przedstawicieli samorządu terytorialnego w przypadku braku środków na pełną realizację potrzeb.
5.4. Uczestnictwo w realizacji zadań zlecanych przez Zleceniodawcę, a w szczególności:
uczestniczenie w komisjach przetargowych,
wprowadzenie wykonawcy na obiekt,
udział w odbiorach wykonywanych robót.
5.5. Prowadzenie dokumentów określonych przepisami prawa budowlanego, przepisami dozoru technicznego dla obiektów i urządzeń technicznych:
książka obiektu budowlanego, dziennik budowy, kosztorys, protokół odbioru robót;
protokoły badań i odbioru urządzeń technicznych dopuszczonych do ruchu,
prowadzenie bieżącej ewidencji zgłoszeń konserwacyjnych i ich realizacja
5.6. Prowadzenie korespondencji związanej z techniczną sferą obsługi obiektów i zasobów.
5.7. Organizowanie wszelkich działań niezbędnych do likwidacji awarii instalacji, urządzeń oraz uszkodzeń drzew na administrowanym terenie.
5.8. Podejmowanie zakresu robót związanych z zabezpieczeniem awarii i poinformowanie Zleceniodawcy o zaistniałej awarii oraz kosztach jej usunięcia w terminie 7 dni. Usuwanie skutków awarii wymaga uzgodnienia kosztorysu ze Zleceniodawcą.
II. Zadania z zakresu eksploatacji.
Zasady ogólne konserwacji i drobnych napraw.
Konserwacja i drobne naprawy są zabiegami mającymi na celu utrzymanie obiektów, instalacji i urządzeń technicznych w stałej sprawności użytkowej. Cel ten jest osiągany w wyniku dokonywania przeglądów i oględzin stanu technicznego obiektów i ich wyposażenia technicznego oraz usuwania drobnych uszkodzeń i niesprawności technicznych. Przeglądy i oględziny dokonywane są wg opracowanych harmonogramów i obejmują :
a.pokrycia dachowe, elewacje budynków oraz stolarkę okienną i drzwiową;
b.instalację elektryczną;
c.instalację wod-kan;
d.instalację gazową;
e.przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne;
f.drogi i chodniki oraz znaki drogowe w obrębie administrowanych zasobów.
1. Pokrycia dachowe, elewacje budynków oraz stolarka okienna i drzwiowa.
Do zakresu rzeczowego, obciążającego administratora obiektu należą;
miejscowa likwidacja przecieków wody poprzez przecięcie pęcherzy wstawienie łat o pow. 1m2 do 5% pow. dachu;
miejscowe uszczelnienie pokrycia dachowego poprzez smarowanie pokrycia papowego (zalanie środkiem uszczelniającym) o pow. do 5% połaci dachu;
naprawa poprzez prostowanie, mocowanie i lutowanie drobnych uszkodzeń obróbek blacharskich,
daszków, gzymsów, pasów podrynnowych, parapetów zewnętrznych i innych występujących na elewacji i dachu, łącznie z zabezpieczeniem antykorozyjnym do 5% ogółu elementów występujących na budynku;
pojedyncza wymiana, uzupełnienie lub uszczelnienie pokrycia dachowego, względnie gąsiora do 5% pow. dachu;
reperacja włazów dachowych, elementów drabin, klamer włazowych prowadzących na dach:
reperacja miejscowa odparzonego tynku bez względu na rodzaj podłoża z usunięciem gruzu do 2 m2 na budynku;
uzupełnienie ubytków tynku (podłoża) wraz z przetarciem nowego tynku do 2m2 na budynku;
usunięcie drobnych uszkodzeń w elementach elewacji budynku (gzymsy, elementy balkonowe, loggie, zadaszenia nad wejściami do klatek schodowych, murki oporowe) do 2m2 na budynku;
dopasowanie stolarki okiennej i drzwiowej oraz regulacja baskwili zamków w pomieszczeniach wspólnego użytkowania (klatki schodowe, korytarze piwniczne, strychy, wózkownie, suszarnie, pralnie oraz pomieszczenia ochronne);
przygotowanie budynku do okresu zimowego w tym: przegląd instalacji co, uzupełnienie brakujących szyb w stolarce okiennej i drzwiowej, sprawdzenie domykalności i szczelności drzwi i okien w pomieszczeniach wspólnego użytkowania powodujących straty ciepła w budynku;
naprawa standardowych okuć stolarskich, zamków i samozamykaczy, drobna naprawa ogrodzeń i bram przy ogródkach jordanowskich i placach zabaw-nie dotyczy dewastacji.
2.Instalacja elektryczna w budynku- zakres konserwacji i drobnych napraw.
Do zakresu rzeczowego należą:
wymiana lub uzupełnienie żarówek w lampach w klatkach schodowych, piwnicach oraz w lampach orientacyjnych;
uzupełnienie brakujących kloszy;
wymiana lub naprawa lamp;
naprawienia, wyregulowanie lub wymiana automatów schodowych;
wymiana bezpieczników i główek bezpiecznikowych w obwodzie administracyjnym danego budynku;
wymiana i uzupełnienie brakujących pokrywek w puszkach elektrycznych;
utrzymywanie skrzynek elektrycznych piętrowych i głównych w czystości, sprawdzenie umocowania przewodów elektrycznych;
wyszukiwanie przerw i zwarć w instalacji elektrycznej oraz usuwanie przyczyn wraz z wymianą upalonych końcówek w obwodzie administracyjnym danego budynku;
usuwanie uszkodzeń w instalacji odgromowej budynku bez wymiany poszczególnych elementów;
dokonywanie okresowych pomiarów instalacji elektrycznej WLZ oraz odgromowej. Konserwacji i drobnych napraw podlega wewnętrzne zasilanie w energię od złącza kablowego Zakładu Energetycznego do tablicy wnękowej z licznikiem energii lokatora (najemcy).
3. Instalacja wodno - kanalizacyjna w budynku.
Zakres konserwacji i drobnych napraw:
sprawdzenie prawidłowości działania wodomierza głównego oraz jego wskazań;
sprawdzenie stanu instalacji wody z ewentualnym usunięciem nieszczelności;
uszczelnienie wszystkich zaworów wodnych oraz ich pojedyncza wymiana do zaworów odcinających w mieszkaniach;
likwidowanie miejscowych przecieków na instalacji wodnej, jak również przyborów zainstalowanych w pomieszczeniach wspólnego użytku;
okresowe odczytywanie wodomierzy z odnotowaniem wskazań;
czyszczenie i udrażnianie pionów i poziomów kanalizacyjnych;
naprawienie rur wywietrznikowych żeliwnych zamontowanych w pionie kanalizacyjnym;
usuwanie miejscowych przecieków na pionach i poziomach kanalizacyjnych;
okresowy przegląd i czyszczenie kratek kanalizacyjnych;
okresowa kontrola stanu technicznego suchych pionów p.poż.;
4. Instalacja gazowa w budynku.
Zakres rzeczowy konserwacji i drobnych napraw obejmuje:
dokonywanie oględzin i sprawdzenie instalacji gazowej w budynku wraz z lokalizacją ewentualnych nieszczelności;
przeprowadzenie kontroli funkcjonowania podejść pod gazomierze, przeprowadzenie prób szczelności instalacji lub jej części w razie podejrzeń o nieszczelność;
okresowe kontrolowanie stanu technicznego zaworu gazowego (przyłącza) oraz zaworów odcinających przed urządzeniami z oceną stanu zabezpieczenia antykorozyjnego złącza z instalacją;
5. Przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.04.2006r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów i terenów (Dz. U. Nr 80 poz. 563 z 2006 r.) w zakresie nie stanowiącym charakteru remontowanego bądź awarii tj:
drobne reperacje czap kominowych;
uzupełnienie spoinowania zewnętrznego względnie uzupełnienie tynku do wielkości 5% powierzchni komina;
czynności związane z czyszczeniem przewodów spalinowych, wentylacyjnych i dymowych dokonywane bądź w systemie zleconym koncesjonowanym zakładom kominiarskim.
Zakres rzeczowy konserwacji i drobnych napraw obejmuje czynności ujęte w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.04.2006r. (Dz.U. z 2006r. Nr 80 z poz. 563), za wyjątkiem robót o charakterze remontowym bądź awaryjnym.
6. Drogi wewnętrzne, chodniki, zatoki parkingowe, place postojowe, znaki drogowe wewnątrzlokalowe.
Zakres rzeczowy konserwacji i drobnych napraw obejmuje:
usunięcie miejscowych zapadnięć i nierówności w chodnikach polegające na regulacji do 1% pow. Chodnika;
drobne reperacje miejscowe dróg wewnątrzlokalowych do 1% pow. dróg, prostowanie uszkodzonych znaków drogowych i ich odnawianie na drogach wewnętrznych objętych administracją.
W zakresie cen należy podać:
utrzymanie 1m2 powierzchni budynku
utrzymanie 1m2przynależnego do budynku

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 355933

Data publikacji: 2010-12-10

Nazwa: Urząd Miasta Lędziny

Ulica: ul. Lędzińska 55

Miejscowość: Lędziny

Kod pocztowy: 43-143

Województwo / kraj: śląskie

Adres strony internetowej: www.ledziny.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Administrowanie budynkami mieszkalnymi na
terenie miasta Lędziny

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
A. Administrowanie budynkami komunalnymi.

Zadania z zakresu eksploatacji.

1.Czynności prawne .
2.Obsługa administracyjna obiektów, zasobów lokalowych oraz najemców i mieszkańców
3.Utrzymanie czystości i porządku w budynkach, na drogach, chodnikach, zatokach parkingowych oraz na terenach zielonych;
4.Obsługa finansowo-księgowa najemców oraz właścicieli lokali wykupionych w tym skuteczna ściągalność opłat za mieszkania;
5.Techniczna obsługa obiektów i zasobów lokalowych;

Czynności prawne:

2.1. Zawieranie umów o świadczenie usług z instytucjami i osobami fizycznymi;
Ustanawianie pełnomocnictw procesowych i występowanie przed sądami i organami ścigania, w zakresie prowadzonej działalności zleconej;
Zawieranie umów na lokale mieszkalne i użytkowe zgodnie ze skierowaniami z Wydziału Urzędu Miasta Lędziny merytorycznie odpowiedzialnego za nadzór nad administrowaniem zasobami gminnymi.
2.2. Obsługa administracyjna obiektów, zasobów lokalowych oraz najemców i mieszkańców.
Prowadzenie i aktualizowanie ewidencji budynków i zasobów lokalowych z uwzględnieniem:
A. Powierzchni lokali czynszowych:
a.lokali mieszkalnych - komunalnych;
b.lokali mieszkalnych - własnościowych;
c.lokali użytkowych;
B. Powierzchni wspólnego użytku najemcy;
Sporządzanie sprawozdawczości z zasobów lokalowych;
2.3.Prowadzenie i aktualizowanie ewidencji dróg, chodników, zatok i placów oraz terenów zielonych objętych administracją;
Prowadzenie obsługi najemców w zakresie zasiedlania i zwalniania lokali mieszkalnych;
a.Bieżące prowadzenia dla każdego lokalu oddzielnie tzw.(teczki lokalu) (z zachowaniem ciągłości korespondencji i dokumentów kolejnych najemców danego lokalu) obejmującej:
protokół pomiaru powierzchni użytkowej lokalu,
protokół zdawczo-odbiorczy lokalu wraz z oceną stanu technicznego lokalu i ustalonym stopniem zużycia znajdujących się w nim elementów wyposażenia technicznego,
skierowanie do nawiązania stosunku i warunków najmu lokalu wraz z obliczeniem wysokości czynszu i opłat związanych z umową najmu,
korespondencję dotyczącą realizacji wzajemnych obowiązków i roszczeń najemcy i wynajmującego w toku użytkowania lokalu,
pisemne rozliczenie z tytułu zużycia elementów wyposażenia technicznego byłego najemcy opuszczającego lokal wraz z wezwaniem do zapłaty (sporządzone w oparciu o protokół zdawczo-odbiorczy).
b.Prowadzenie kart ewidencji wykorzystania lokali oraz kontroli zgodności ewidencji z faktycznym zagęszczeniem lokalu.
c.Potwierdzenie uprawnień do przebywania w lokalu mieszkalnym osobom, które
d.zamierzają się w tym lokalu zameldować oraz współdziałanie z organami ewidencji ludności w zakresie zgłoszeń o wymeldowaniu się z pobytu stałego lub czasowego jak również zgłoszeń o zgonach osób zameldowanych w tych lokalach.
e.Przeprowadzenie odczytów wodomierzy zainstalowanych przez najemców i rozliczenie opłat za zużytą wodę.
2.5. Prowadzenie kontroli administracyjnych lokali w celu stwierdzenia mających nastąpić zwolnień lokali, względnie faktów potwierdzających istnienie tzw.(pustostanów):
a.Natychmiastowe poinformowanie o stwierdzonym (pustostanie) właściwego organu administracji samorządu terytorialnego.
b.Prowadzenie ewidencji zgłoszeń (pustostanów) i okresowe sprawozdania w tym zakresie.
2.6. Prowadzenie spraw związanych z lokalami użytkowymi o powierzchni do 25 000 n2 wraz z przynależnym terenem w oparciu o wytyczne właściwego organu administracji samorządu terytorialnego zachowaniem obowiązujących aktów prawnych i wytycznych w zakresie :
1.Bieżącego prowadzenia dla każdego lokalu użytkowego tzw. (teczki lokali) w sposób analogiczny jak lokalu mieszkalnego, z zachowaniem odrębności trybu zawierania umów najmu, ustalania wysokości czynszu i opłat związanych z najmem w tym m.in.:
1.sporządzanie i przekazywanie list, pustych i mających się zwolnić lokali użytkowych do właściwego organu administracji lokalnej;
2.przekazanie lokalu nowemu użytkownikowi wskazanemu przez właściwy organ administracji samorządu terytorialnego, w oparciu o wyniki przetargu oraz sporządzenie protokołu zdawczo-odbiorczego z użytkownikiem;
3.sporządzenie i zawarcie z użytkownikiem umowy najmu, z wyliczeniem kaucji, wysokości czynszu najmu i opłat za świadczenia związane z umową najmu;
4.bieżące aneksowanie zmian w umowie o najem w uzgodnieniu z kompetentnym organem samorządu terytorialnego.
2.7. Prowadzenie kontroli lokali użytkowych w zakresie zgodności użytkowania z warunkami ustalonymi umową i egzekwowanie tych warunków pod rygorem rozwiązania umowy najmu.
2.8. Prowadzenie pełnego rozliczenia finansowego budynków tak po stronie kosztów jak i dochodów z określeniem kosztów utrzymania 1m2 powierzchni użytkowej dla każdego budynku oddzielnie.
2.9. Przyjmowanie i ewidencjonowanie zgłoszeń, interwencji i wniosków najemców i załatwienie ich zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2.10. Zawieranie umów bezpośrednio wg wartości brutto budynku.
2.11. Planowanie, przygotowanie i realizacja przedsięwzięć obrony cywilnej zgodnie z obowiązującymi przepisami.
3. Utrzymanie porządku i czystości.
3.1. Utrzymanie czystości i porządku w budynkach, na drogach, chodnikach, zatokach parkingowych oraz terenach zielonych objętych administracją.
3.2 Sprzątanie i usuwanie śmieci, odpadów z niezabudowanych części nieruchomości i części obiektu budowlanego przeznaczonego do wspólnego użytkowania mieszkańców (klatki schodowe, korytarze, korytarze piwnic, pralnie, suszarnie, wózkownie, strychy itp.) oraz gromadzenie tych śmieci i odpadów w miejscach na ten cel przeznaczonych-zgodnie z Ustawą z 27.04.2007 o odpadach /tj. Dz.U. 2007, nr 39, poz. 251 ze zmianami./ oraz ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005r. Nr 236 poz. 2008 ze. zmianami).
3.3 Wyposażenie nieruchomości w urządzenia służące do gromadzenia odpadów (kubły, kontenery, śmietniki) oraz utrzymanie ich w odpowiednim stanie sanitarno-porządkowym, nie wyłączając konieczności stosowania środków dezynfekcyjnych.
3.4 Utrzymanie w stanie gotowości urządzeń p.poż. w budynku (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony p.poż. budynków i innych obiektów budowlanych i terenów z 21.04.2006 r. Dz.U. Nr 80 poz. 563 ).
3.5 Konserwacja terenów zielonych poprzez:
okresowe koszenie traw;
pielęgnację, (przycinanie, prześwietlanie) drzew, krzewów ozdobnych i żywopłotów,
uzupełnienie piasku w piaskownicach przydomowych;
konserwacja urządzeń przydomowych placów zabaw;
3.6 Oczyszczenie ze śniegu lodu i błota oraz innych zanieczyszczeń chodników, zatok położonych wzdłuż nieruchomości jak również dróg wewnątrzosiedlowych, usuwanie śliskości z chodników (posypywanie piaskiem, usuwanie oblodzeń).
3.7 Usuwanie nadmiaru śniegu z dachów, dróg wewnątrzlokalowych i placów, strącanie sopli z rynien, gzymsów (konieczność zatrudnienia specjalistycznych firm oraz zaangażowanie dodatkowych środków transportowych i sprzętowych będzie konsultowana ze zleceniodawcą w trybie awaryjnym-Zleceniodawca pokryje koszty tych robót).
3.8 Okresowe mycie klatek schodowych, okien i lamperii olejnych z częstotliwością określoną ze Zleceniodawcą.
3.9 Prowadzenie deratyzacji budynków.
3.10 Dezynfekcja i dezynsekcja lokali mieszkalnych, użytkowych oraz pomieszczeń wspólnego użytku najemców.
3.11 Dekoracja budynków.
3.12 Przygotowanie budynków i terenów do okresu zimowego i wiosennego.
4. Obsługa finansowo-księgowa najemców oraz właścicieli lokali wykupionych.
4.1. Prowadzenie obsługi finansowo-księgowej lokali mieszkalnych komunalnych, własnościowych i użytkowych w zakresie wymiaru czynszu, opłat z tytułu kosztów eksploatacji i remontów, opłat za zimną wodę, kanalizację, wywóz nieczystości i innych opłat lokalnych ustalonych przez gminę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Rozliczenie najemców z urządzeń i technicznego wyposażenia lokalu jak również należnego podatku od towarów i usług (VAT).
4.2. Przyjmowanie wpłat z w/w tytułów w kasie administracji ora z wpłat dokonywanych poprzez banki, placówki pocztowe, PKO i inne.
4.3. Prowadzenie innych kartotek finansowych dla każdego lokalu w zakresie naliczonego czynszu i opłat, należnego podatku VAT, należnych odsetek oraz dokonywanych wpłat, jak również występujących zaległości i nadpłat.
4.4. Kontrolowanie terminowości wpłat, a w przypadku opóźnień naliczanie odsetek za zwłokę zgodnie z obowiązującymi przepisami.
4.5. Wystawianie i doręczanie dłużnikom upomnień.
4.6. Podejmowanie środków mających na celu wyegzekwowanie zaległości czynszowych i opłat związanych z umową najmu wraz z odsetkami za zwłokę i kosztami egzekucji, należności podlegających przymusowemu ściągnięciu z zachowaniem trybu dopuszczonego przepisami prawa (upomnienie, tytuł wykonawczy z wykazem zaległości i kosztami egzekucji, ewentualnie skierowanie sprawy na drogę sądową).
4.7. Dokonywanie przeliczeń wymiaru należności w przypadku zmiany kosztów zarządu, czynszu regulowanego, zmiany cen wody i kanalizacji lub innego składnika ustalonego przez Gminę.
4.8. Wystawienie i doręczenie najemcom aneksów do umowy w każdym przypadku zmiany któregokolwiek ze składników czynszów i opłat związanych z umową najmu.
4.9. Wyliczenie i doręczenie powiadomień dla użytkowników lokali o wysokości opłat w oparciu o fakturę dostawców za wodę i kanalizację, śmieci itp. Oraz dokonywanie ostatecznych rozliczeń w określonych terminach.
4.10. Comiesięczne sporządzanie i doręczanie najemcom lokali użytkowych faktur VAT.
4.11. Sporządzanie rejestrów sprzedaży dla potrzeb ustalenia należytego podatku, za okresy sprawozdawcze.
4.12. Przygotowanie i doręczenie książeczek czynszowych.
5.Techniczna obsługa obiektów i zasobów lokalowych.
5.1. Prowadzenie kontroli i przeglądów stanu technicznego obiektów, instalacji i urządzeń technicznych.
5.2. Sporządzenie bilansu potrzeb remontowych budynków w układzie rzeczowo-finansowym uwzględniającym:
adres lokalu,
rodzaj (branże) i rozmiar robót,
wskaźniki ekonomiczne do kalkulacji,
wielkości środków finansowych potrzebnych na realizację zadań remontowych wraz z przekazaniem go do właściwego organu administracji samorządu terytorialnego w uzgodnionym terminie,
5.3. Ocena pilności realizacji potrzeb remontowych, uczestniczenie w ustalaniu hierarchii potrzeb przy udziale przedstawicieli samorządu terytorialnego w przypadku braku środków na pełną realizację potrzeb.
5.4. Uczestnictwo w realizacji zadań zlecanych przez Zleceniodawcę, a w szczególności:
uczestniczenie w komisjach przetargowych,
wprowadzenie wykonawcy na obiekt,
udział w odbiorach wykonywanych robót.
5.5. Prowadzenie dokumentów określonych przepisami prawa budowlanego, przepisami dozoru technicznego dla obiektów i urządzeń technicznych:
książka obiektu budowlanego, dziennik budowy, kosztorys, protokół odbioru robót;
protokoły badań i odbioru urządzeń technicznych dopuszczonych do ruchu,
prowadzenie bieżącej ewidencji zgłoszeń konserwacyjnych i ich realizacja
5.6. Prowadzenie korespondencji związanej z techniczną sferą obsługi obiektów i zasobów.
5.7. Organizowanie wszelkich działań niezbędnych do likwidacji awarii instalacji, urządzeń oraz uszkodzeń drzew na administrowanym terenie.
5.8. Podejmowanie zakresu robót związanych z zabezpieczeniem awarii i poinformowanie Zleceniodawcy o zaistniałej awarii oraz kosztach jej usunięcia w terminie 7 dni. Usuwanie skutków awarii wymaga uzgodnienia kosztorysu ze Zleceniodawcą.
II. Zadania z zakresu eksploatacji.
Zasady ogólne konserwacji i drobnych napraw.
Konserwacja i drobne naprawy są zabiegami mającymi na celu utrzymanie obiektów, instalacji i urządzeń technicznych w stałej sprawności użytkowej. Cel ten jest osiągany w wyniku dokonywania przeglądów i oględzin stanu technicznego obiektów i ich wyposażenia technicznego oraz usuwania drobnych uszkodzeń i niesprawności technicznych. Przeglądy i oględziny dokonywane są wg opracowanych harmonogramów i obejmują :
a.pokrycia dachowe, elewacje budynków oraz stolarkę okienną i drzwiową;
b.instalację elektryczną;
c.instalację wod-kan;
d.instalację gazową;
e.przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne;
f.drogi i chodniki oraz znaki drogowe w obrębie administrowanych zasobów.
1. Pokrycia dachowe, elewacje budynków oraz stolarka okienna i drzwiowa.
Do zakresu rzeczowego, obciążającego administratora obiektu należą;
miejscowa likwidacja przecieków wody poprzez przecięcie pęcherzy wstawienie łat o pow. 1m2 do 5% pow. dachu;
miejscowe uszczelnienie pokrycia dachowego poprzez smarowanie pokrycia papowego (zalanie środkiem uszczelniającym) o pow. do 5% połaci dachu;
naprawa poprzez prostowanie, mocowanie i lutowanie drobnych uszkodzeń obróbek blacharskich,
daszków, gzymsów, pasów podrynnowych, parapetów zewnętrznych i innych występujących na elewacji i dachu, łącznie z zabezpieczeniem antykorozyjnym do 5% ogółu elementów występujących na budynku;
pojedyncza wymiana, uzupełnienie lub uszczelnienie pokrycia dachowego, względnie gąsiora do 5% pow. dachu;
reperacja włazów dachowych, elementów drabin, klamer włazowych prowadzących na dach:
reperacja miejscowa odparzonego tynku bez względu na rodzaj podłoża z usunięciem gruzu do 2 m2 na budynku;
uzupełnienie ubytków tynku (podłoża) wraz z przetarciem nowego tynku do 2m2 na budynku;
usunięcie drobnych uszkodzeń w elementach elewacji budynku (gzymsy, elementy balkonowe, loggie, zadaszenia nad wejściami do klatek schodowych, murki oporowe) do 2m2 na budynku;
dopasowanie stolarki okiennej i drzwiowej oraz regulacja baskwili zamków w pomieszczeniach wspólnego użytkowania (klatki schodowe, korytarze piwniczne, strychy, wózkownie, suszarnie, pralnie oraz pomieszczenia ochronne);
przygotowanie budynku do okresu zimowego w tym: przegląd instalacji co, uzupełnienie brakujących szyb w stolarce okiennej i drzwiowej, sprawdzenie domykalności i szczelności drzwi i okien w pomieszczeniach wspólnego użytkowania powodujących straty ciepła w budynku;
naprawa standardowych okuć stolarskich, zamków i samozamykaczy, drobna naprawa ogrodzeń i bram przy ogródkach jordanowskich i placach zabaw-nie dotyczy dewastacji.
2.Instalacja elektryczna w budynku- zakres konserwacji i drobnych napraw.
Do zakresu rzeczowego należą:
wymiana lub uzupełnienie żarówek w lampach w klatkach schodowych, piwnicach oraz w lampach orientacyjnych;
uzupełnienie brakujących kloszy;
wymiana lub naprawa lamp;
naprawienia, wyregulowanie lub wymiana automatów schodowych;
wymiana bezpieczników i główek bezpiecznikowych w obwodzie administracyjnym danego budynku;
wymiana i uzupełnienie brakujących pokrywek w puszkach elektrycznych;
utrzymywanie skrzynek elektrycznych piętrowych i głównych w czystości, sprawdzenie umocowania przewodów elektrycznych;
wyszukiwanie przerw i zwarć w instalacji elektrycznej oraz usuwanie przyczyn wraz z wymianą upalonych końcówek w obwodzie administracyjnym danego budynku;
usuwanie uszkodzeń w instalacji odgromowej budynku bez wymiany poszczególnych elementów;
dokonywanie okresowych pomiarów instalacji elektrycznej WLZ oraz odgromowej. Konserwacji i drobnych napraw podlega wewnętrzne zasilanie w energię od złącza kablowego Zakładu Energetycznego do tablicy wnękowej z licznikiem energii lokatora (najemcy).
3. Instalacja wodno - kanalizacyjna w budynku.
Zakres konserwacji i drobnych napraw:
sprawdzenie prawidłowości działania wodomierza głównego oraz jego wskazań;
sprawdzenie stanu instalacji wody z ewentualnym usunięciem nieszczelności;
uszczelnienie wszystkich zaworów wodnych oraz ich pojedyncza wymiana do zaworów odcinających w mieszkaniach;
likwidowanie miejscowych przecieków na instalacji wodnej, jak również przyborów zainstalowanych w pomieszczeniach wspólnego użytku;
okresowe odczytywanie wodomierzy z odnotowaniem wskazań;
czyszczenie i udrażnianie pionów i poziomów kanalizacyjnych;
naprawienie rur wywietrznikowych żeliwnych zamontowanych w pionie kanalizacyjnym;
usuwanie miejscowych przecieków na pionach i poziomach kanalizacyjnych;
okresowy przegląd i czyszczenie kratek kanalizacyjnych;
okresowa kontrola stanu technicznego suchych pionów p.poż.;
4. Instalacja gazowa w budynku.
Zakres rzeczowy konserwacji i drobnych napraw obejmuje:
dokonywanie oględzin i sprawdzenie instalacji gazowej w budynku wraz z lokalizacją ewentualnych nieszczelności;
przeprowadzenie kontroli funkcjonowania podejść pod gazomierze, przeprowadzenie prób szczelności instalacji lub jej części w razie podejrzeń o nieszczelność;
okresowe kontrolowanie stanu technicznego zaworu gazowego (przyłącza) oraz zaworów odcinających przed urządzeniami z oceną stanu zabezpieczenia antykorozyjnego złącza z instalacją;
5. Przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.04.2006r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów i terenów (Dz. U. Nr 80 poz. 563 z 2006 r.) w zakresie nie stanowiącym charakteru remontowanego bądź awarii tj:
drobne reperacje czap kominowych;
uzupełnienie spoinowania zewnętrznego względnie uzupełnienie tynku do wielkości 5% powierzchni komina;
czynności związane z czyszczeniem przewodów spalinowych, wentylacyjnych i dymowych dokonywane bądź w systemie zleconym koncesjonowanym zakładom kominiarskim.
Zakres rzeczowy konserwacji i drobnych napraw obejmuje czynności ujęte w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21.04.2006r. (Dz.U. z 2006r. Nr 80 z poz. 563), za wyjątkiem robót o charakterze remontowym bądź awaryjnym.
6. Drogi wewnętrzne, chodniki, zatoki parkingowe, place postojowe, znaki drogowe wewnątrzlokalowe.
Zakres rzeczowy konserwacji i drobnych napraw obejmuje:
usunięcie miejscowych zapadnięć i nierówności w chodnikach polegające na regulacji do 1% pow. Chodnika;
drobne reperacje miejscowe dróg wewnątrzlokalowych do 1% pow. dróg, prostowanie uszkodzonych znaków drogowych i ich odnawianie na drogach wewnętrznych objętych administracją.
W zakresie cen należy podać:
utrzymanie 1m2 powierzchni budynku
utrzymanie 1m2przynależnego do budynku

Kody CPV:
751230004 (Administrowanie osiedlami mieszkalnymi)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/12/2011

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
1.1. Wykaz (na zał. Nr 6 do SIWZ lub dokumencie zgodnym z treścią załącznika) wykonanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców wraz z dokumentami (np. referencjami) potwierdzającymi, że usługi te zostały wykonane należycie.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności,oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - załącznik Nr 4 do SIWZ;
2.2. oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Wymagane są uprawnienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanych, instalacji elektrycznej, instalacji w zakresie sieci, instalacji urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacji, oraz Licencję Zarządcy Nieruchomości.

Sytuacja ekonomiczna:
Posiada polisę od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 100 000,00 zł.
W przypadku podmiotów składających ofertę wspólną wymóg ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dotyczy każdego z podmiotów z osobna w kwocie nie mniejszej niż 100 000,00 zł.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
2.Strony dokonają odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego jeżeli nastąpi:
- zmiana ustawowej wysokości podatku VAT , dla usług objętych przedmiotem umowy.
Strony postanawiają, iż niniejsza umowa może być rozwiązana:
1. w porozumienia stron
2. za 1-miesięcznym wypowiedzeniem złożonym przez Zamawiającego.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.ledzin.pl./content/show.php?pg=przetargi

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta Lędziny, 43-143 Lędziny, ul. Lędzińska 55 - pokój 105

Data składania wniosków, ofert: 21/12/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:50

Miejsce składania:
Urząd Miasta Lędziny, 43-143 Lędziny, ul. Lędzińska 55 - pokój 105

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

385057 / 2008-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chełm Śląski - Chełm Śląski (śląskie)
CPV: 751230004 (Administrowanie osiedlami mieszkalnymi)
Administrowanie budynkami komunalnymi znajdującymi się na terenie Gminy Chełm Śląski zgodnie z wykazem.

9355 / 2009-01-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Lędziny - Lędziny (śląskie)
CPV: 751230004 (Administrowanie osiedlami mieszkalnymi)
Administrowanie budynkami mieszkalnymi na terenie miasta Lędziny, oraz pełnienie funkcji operatora niskiej emisji

365565 / 2008-12-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Chełm Śląski - Chełm Śląski (śląskie)
CPV: 751230004 (Administrowanie osiedlami mieszkalnymi)
Administrowanie budynkami komunalnymi znajdującymi się na terenie Gminy Chełm Śląski zgodnie z wykazem.

259904 / 2008-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Lędziny - Lędziny (śląskie)
CPV: 751230004 (Administrowanie osiedlami mieszkalnymi)
Administrowanie budynkami mieszkaniowymi na terenie miasta Lędziny, oraz pełnienie funkcji operatora niskiej emisji.