Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

132651 / 2012-06-18 - Administracja samorządowa / Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie (Legionowo)

Usługa - szkolenie Obsługa wózka jezdniowego podnośnikowego z napędem silnikowym + magazyn z obsługą komputera dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie w ramach projektu Złap swój sukces!
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Numer i nazwa Priorytetu: VII. Promocja integracji społecznej
Numer i nazwa Działania: 7.2. Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej
Numer i nazwa Poddziałania: 7.2.1. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa obejmująca zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Obsługa wózka jezdniowego podnośnikowego z napędem silnikowym + magazyn z obsługą komputera w wymiarze min. 147 godzin w tym 67 godzin zajęć z zakresu obsługi wózka jezdniowego na jednego uczestnika dla max. 17 osób uczestników projektu realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie pt. Złap swój sukces! w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.1. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym) współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2. Zamawiający dopuszcza realizację szkolenia z podziałem na dwie grupy max. po 10 osób.
3. Miejsce odbywania szkolenia: powiat legionowski, woj. mazowieckie lub inna miejscowość oddalona do 100 km od miasta Legionowo. W przypadku zajęć odbywających się poza terenem miasta Legionowo, powiat legionowski, woj. mazowieckie Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom szkolenia codziennego bezpośredniego dowozu z Legionowa do miejsca szkolenia i z powrotem. Koszt ewentualnego dowozu ponosi Wykonawca.
4. Przeprowadzenie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa badań lekarskich w celu uzyskania orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania wózkiem jezdniowym i pokrycia ich kosztu
5. Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do obsługi i prawidłowego użytkowania wózków jezdniowych, uzyskania przez uczestników wiedzy na temat obsługi podstawowych programów komputerowych oraz nabycia teoretycznej i praktycznej wiedzy w zakresie obsługi programu magazynowego.
6. Uczestnik szkolenia uzyska teoretyczne i praktyczne przygotowanie do prowadzenia wózków jezdniowych i wykonywania operacji manewrowych oraz będzie potrafił posługiwać się podstawowymi programami komputerowymi, Internetem, będzie znał politykę i gospodarkę magazynową z obsługa programów magazynowych i sprzedaży.
7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia zajęć w formie kształcenia na odległość.
8. Program szkolenia dla grupy powinien obejmować następujące zagadnienia:
1) typy, rodzaje wózków jezdniowych,
2) budowa wózka jezdniowego,
3) czynności operatora przy obsłudze wózka jezdniowego przed podjęciem pracy, w czasie pracy i po jej zakończeniu,
4) wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa,
5) wiadomości z zakresu bhp, zasady poruszania się po terenie i zakładzie pracy,
6) bezpieczna wymiana i obsługa butli gazowych w wózkach jezdniowych,
7) zagadnienia dotyczące dozoru technicznego wózków jezdniowych (eksploatacja i konserwacja wózków jezdniowych,
8) praktyczna nauka jazdy wózkiem jezdniowym,
9) obsługa komputera, podstawowych programów komputerowych (m.in. edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny), posługiwanie się przeglądarką internetową, tworzenie, wysyłanie i odbieranie poczty elektronicznej,
10)obsługa programów WF MAG (obsługa programu sprzedaży i programu magazynowego),
11) sporządzanie dokumentów zakupu, zamówień do dostawcy i rozliczanie zobowiązań finansowych,
12) sporządzanie dokumentów sprzedaży zamówień od klienta i rozliczanie należności finansowych,
13) sporządzenie dokumentów korygujących zakupu i sprzedaży,
14) sporządzanie dokumentów przyjęcia magazynowe, wydania magazynowe, przesunięcia międzymagazynowe,
15) przeprowadzanie inwentaryzacji,
16) przyjmowanie towaru do magazynu, określanie zapotrzebowania na towar,
17) sposoby rozmieszczania towarów w magazynie,
18) proces magazynowy w magazynach kompletacyjnych, systemy kompletacji,
19) znakowanie ładunku kodami kreskowymi,
20) raporty magazynowe,
21) raporty sprzedaży.
Program szkolenia dot. obsługi wózków jezdniowych musi być zgodny z ramowym programem nauczania zatwierdzonym przez Akademię Urzędu Dozoru Technicznego nadzorowany przez ministra właściwego ds. gospodarki z rozszerzeniem o szkolenie na wymianę butli gazowych.
UWAGA:
Szczegółowe harmonogramy zajęć Zamawiający ustali w porozumieniu z Wykonawcą po podpisaniu umowy.
9. Wykonawca zapewni realizację szkolenia zgodnie z obowiązującym w tym zakresie prawem,a w szczególności Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz.U. Nr 70, poz.650).
10. Wykonawca wyda uczestnikom szkolenia zaświadczenia ukończenia szkolenia, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31, poz.216).
11. Szkolenie w zakresie obsługi wózka jezdniowego kończy się egzaminem przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego i uzyskaniem uprawnień do kierowania wózkiem jezdniowym. Wykonawca pokrywa koszt egzaminu.
12. Wykonawca opłaci egzamin przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego wszystkim uczestnikom, którzy ukończyli szkolenie oraz złożyli Wykonawcy deklaracje o przystąpieniu do egzaminu.
13. Dopuszcza się modyfikację programu szkolenia, jeżeli chodzi o kolejność poszczególnych zagadnień i ewentualne dodanie pewnych elementów.
14. Zajęcia mają być prowadzone w formie wykładów, ćwiczeń i warsztatów. Na zajęciach należy wykorzystać materiały dydaktyczne typu podręczniki lub skrypty tematyczne, foliogramy lub prezentacje multimedialne, oprogramowanie komputerowe dotyczące zakresu szkolenia oraz sprzęt i narzędzia niezbędne do zajęć praktycznych.
15. Szkolenie powinno mieć opiekuna wskazanego przez Wykonawcę, czyli osobę odpowiedzialną za organizację szkolenia, wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym.
16. Każdy z uczestników musi otrzymać, najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia nie podlegające zwrotowi niezbędne materiały dydaktyczne na własność: podręcznik lub skrypt tematyczny, notatnik i długopis. Jeden komplet materiałów Wykonawca przekaże Zamawiającemu do celów dokumentacyjnych.
17. Szkolenie powinno być zrealizowane w dni robocze powszednie od poniedziałku do piątku, z pominięciem sobót, niedziel i świąt, w oparciu o plan nauczania obejmujący co najmniej 30 godzin zegarowych na każdego uczestnika kursu w tygodniu.
18. Godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia dydaktyczne liczące 45 minut oraz przerwę, licząca 15 minut; długość przerwy może być ustalana w sposób elastyczny.
19. Zajęcia powinny być zorganizowane w godzinach 8.00 - 18.00 i nie powinny przekraczać 8 godzin zegarowych w ciągu jednego dnia szkolenia.
20. Wykonawca ubezpieczy uczestników na czas trwania szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).
21. Zajęcia szkoleniowe zostaną przeprowadzone w pomieszczeniach z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i akustyką, dostosowanych do prowadzenia zajęć szkoleniowych oraz zapewnionym zapleczem sanitarnym zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w tym zakresie. Pomieszczenie do prowadzenia zajęć szkoleniowych powinny być dostosowane do zakresu szkolenia oraz liczby uczestników szkolenia zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, powinno być wyposażona w sprzęt dydaktyczny, niezbędny do prowadzenia zajęć w tym: tablicę lub flipchart, komputer lub laptop z projektorem multimedialnym lub rzutnik; niezbędne meble biurowe (stoły, krzesła); 10 stanowisk komputerowych - jedna osoba przy jednym stanowisku komputerowym.
22. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia dostęp do minimum 2 wózków jezdniowych oraz zaplecze do realizacji zajęć praktycznych np. plac manewrowy, hala magazynowa.
23. Uczestnicy szkolenia muszą mieć zapewniony catering w dniach zajęć teoretycznych i praktycznych w ilości odpowiadającej ilości osób biorących udziału w szkoleniu. Catering obejmuje jeden gorący posiłek tj: zupę, drugie danie i napój oraz kawę, herbatę, zimne napoje i ciasteczka - dostępne w trakcie przerw. Dostawa posiłków powinna się odbywać przy zachowaniu podstawowych norm sanitarnych i BHP. Posiłki zapewnione przez Wykonawcę powinny być świeże, zdrowe i sycące.
24. Wykonawca w ramach usługi zobowiązany jest ponadto do:
1) informowania przed każdymi zajęciami uczestników o współfinansowaniu szkolenia ze środków Unii europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
2) niezwłocznego informowania Zamawiającego o nieobecności któregokolwiek uczestnika, przerwaniu lub rezygnacji przez uczestnika ze szkolenia oraz innych sytuacjach mających wpływ na prawidłowy przebieg szkolenia i realizację umowy,
3) przygotowania i wydania uczestnikom, którzy ukończyli szkolenie zaświadczeń informujących o uczestnictwie w szkoleniu współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, oznakowanych zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznakowywania projektów w ramach POKL 2007-2013. Treść zaświadczenia zostanie uzgodniona z Zamawiającym,
4) prowadzenia dokumentacji zajęć w tym przekazanych przez Zamawiającego: dziennika zajęć, list obecności uczestników szkolenia, listy potwierdzającej korzystanie uczestników szkolenia z cateringu, listy potwierdzającej odbiór materiałów dydaktycznych i piśmienniczych, list potwierdzającej odbiór zaświadczeń o ukończeniu i uczestnictwie w szkoleniu,
5) przeprowadzenia ankiety ewaluacyjnej po przeprowadzonym szkoleniu - wzór ankiety stanowi załącznik nr 9,
6) prowadzenia zajęć zgodnie z przepisami bhp w tym zakresie,
7) do promocji projektu poprzez oznaczenie miejsc zajęć, środków i materiałów dydaktycznych oraz wszelkich opracowanych na potrzebę prawidłowej realizacji zadania materiałów logo Unii Europejskiej - Europejski Fundusz Społeczny, logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności oraz logo Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie i Gminy Legionowo jako realizatorów projektu zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 i zachowaniem warunków określonych we wzorze umowy.
25. Wykonawca zapewni uczestnikom kursu odzież ochronną, jeżeli konieczność taka wynika z obowiązujących przepisów bhp.
26. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia liczby uczestników szkolenia wyłącznie z powodu zdarzeń losowych, których nie można było wcześniej przewidzieć lub w przypadku uzasadnionej rezygnacji uczestnika i braku możliwości zastąpienia innym uczestnikiem. W takim wypadku, Wykonawcy będzie przysługiwać tylko wynagrodzenie za faktycznie przeszkoloną liczbę osób i nie będzie on zgłaszać z tego tytułu żadnych roszczeń do Zamawiającego.
27. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić profesjonalną kadrę gwarantującą prawidłową organizację i przeprowadzenie szkolenia.
28. Zamawiający dopuszcza możliwość - po uprzednim zawiadomieniu Zamawiającego i uzyskaniu jego zgody - zmiany osób przeprowadzających szkolenie. W takim przypadku Wykonawca powinien dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające spełnianie przez te osoby warunków określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
29. Wykonawca zapewni możliwość wglądu przez Zamawiającego do prowadzonej w ramach zajęć dokumentacji oraz umożliwi Zamawiającemu wizytację zajęć (bez uzgodnienia z Wykonawcą terminu wizytacji) w tym wykonania dokumentacji fotograficznej na potrzeby dokumentacyjne projektu.
30. Rozliczenie pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawca nastąpi po zakończeniu szkolenia wszystkich wskazanych przez Zamawiającego uczestników, wypełnienia postanowień umowy i przekazania Zamawiającemu w ciągu 5 dni, licząc od dnia zakończenia szkolenia całej wymaganej dokumentacji w tym:
- dziennika zajęć,
- ankiet ewaluacyjnych uczestników szkolenia,
- list obecności uczestników szkolenia,
- list potwierdzających korzystanie uczestników szkolenia z cateringu,
- listy potwierdzającej odbiór przez uczestników szkolenia materiałow dydaktycznych i pismienniczych,
- kopii, poświadczonych za zgodność z oryginałem orzeczeń o których mowa w § 3 ust.4 SIWZ wraz z imienną listą potwierdzającą ich odbiór,
- kopii, poświadczonych za zgodność z oryginałem zaświadczeń o których mowa w § 3 ust.10 SIWZ wraz z imienną listą potwierdzającą ich odbiór,
- kopii, poświadczonych za zgodność z oryginałem zaświadczeń o których mowa w § 3 ust.24 pkt.3 SIWZ wraz z imienną listą potwierdzającą ich odbiór,
- deklaracji uczestników szkolenia o przystąpieniu do egzaminu kończącego szkolenie, o którym mowa w § 3 ust.11 SIWZ,
- kopii, poświadczonej za zgodność z oryginałem protokołu z egzaminu kończącego szkolenie, o którym mowa w § 3 ust.11 SIWZ.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 132651

Data publikacji: 2012-06-18

Nazwa: Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie

Ulica: Aleja 3 Maja 28

Numer domu: 28

Miejscowość: Legionowo

Kod pocztowy: 05-120

Województwo / kraj: mazowieckie

Numer telefonu: 22 774 08 66

Numer faxu: 22 774 08 66

Adres strony internetowej: www.opslegionowo.pl

Regon: 00215669200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa - szkolenie Obsługa wózka jezdniowego podnośnikowego z napędem silnikowym + magazyn z obsługą komputera dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie w ramach projektu Złap swój sukces!
współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Numer i nazwa Priorytetu: VII. Promocja integracji społecznej
Numer i nazwa Działania: 7.2. Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej
Numer i nazwa Poddziałania: 7.2.1. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa obejmująca zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Obsługa wózka jezdniowego podnośnikowego z napędem silnikowym + magazyn z obsługą komputera w wymiarze min. 147 godzin w tym 67 godzin zajęć z zakresu obsługi wózka jezdniowego na jednego uczestnika dla max. 17 osób uczestników projektu realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Legionowie pt. Złap swój sukces! w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.1. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym) współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
2. Zamawiający dopuszcza realizację szkolenia z podziałem na dwie grupy max. po 10 osób.
3. Miejsce odbywania szkolenia: powiat legionowski, woj. mazowieckie lub inna miejscowość oddalona do 100 km od miasta Legionowo. W przypadku zajęć odbywających się poza terenem miasta Legionowo, powiat legionowski, woj. mazowieckie Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom szkolenia codziennego bezpośredniego dowozu z Legionowa do miejsca szkolenia i z powrotem. Koszt ewentualnego dowozu ponosi Wykonawca.
4. Przeprowadzenie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa badań lekarskich w celu uzyskania orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania wózkiem jezdniowym i pokrycia ich kosztu
5. Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do obsługi i prawidłowego użytkowania wózków jezdniowych, uzyskania przez uczestników wiedzy na temat obsługi podstawowych programów komputerowych oraz nabycia teoretycznej i praktycznej wiedzy w zakresie obsługi programu magazynowego.
6. Uczestnik szkolenia uzyska teoretyczne i praktyczne przygotowanie do prowadzenia wózków jezdniowych i wykonywania operacji manewrowych oraz będzie potrafił posługiwać się podstawowymi programami komputerowymi, Internetem, będzie znał politykę i gospodarkę magazynową z obsługa programów magazynowych i sprzedaży.
7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia zajęć w formie kształcenia na odległość.
8. Program szkolenia dla grupy powinien obejmować następujące zagadnienia:
1) typy, rodzaje wózków jezdniowych,
2) budowa wózka jezdniowego,
3) czynności operatora przy obsłudze wózka jezdniowego przed podjęciem pracy, w czasie pracy i po jej zakończeniu,
4) wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa,
5) wiadomości z zakresu bhp, zasady poruszania się po terenie i zakładzie pracy,
6) bezpieczna wymiana i obsługa butli gazowych w wózkach jezdniowych,
7) zagadnienia dotyczące dozoru technicznego wózków jezdniowych (eksploatacja i konserwacja wózków jezdniowych,
8) praktyczna nauka jazdy wózkiem jezdniowym,
9) obsługa komputera, podstawowych programów komputerowych (m.in. edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny), posługiwanie się przeglądarką internetową, tworzenie, wysyłanie i odbieranie poczty elektronicznej,
10)obsługa programów WF MAG (obsługa programu sprzedaży i programu magazynowego),
11) sporządzanie dokumentów zakupu, zamówień do dostawcy i rozliczanie zobowiązań finansowych,
12) sporządzanie dokumentów sprzedaży zamówień od klienta i rozliczanie należności finansowych,
13) sporządzenie dokumentów korygujących zakupu i sprzedaży,
14) sporządzanie dokumentów przyjęcia magazynowe, wydania magazynowe, przesunięcia międzymagazynowe,
15) przeprowadzanie inwentaryzacji,
16) przyjmowanie towaru do magazynu, określanie zapotrzebowania na towar,
17) sposoby rozmieszczania towarów w magazynie,
18) proces magazynowy w magazynach kompletacyjnych, systemy kompletacji,
19) znakowanie ładunku kodami kreskowymi,
20) raporty magazynowe,
21) raporty sprzedaży.
Program szkolenia dot. obsługi wózków jezdniowych musi być zgodny z ramowym programem nauczania zatwierdzonym przez Akademię Urzędu Dozoru Technicznego nadzorowany przez ministra właściwego ds. gospodarki z rozszerzeniem o szkolenie na wymianę butli gazowych.
UWAGA:
Szczegółowe harmonogramy zajęć Zamawiający ustali w porozumieniu z Wykonawcą po podpisaniu umowy.
9. Wykonawca zapewni realizację szkolenia zgodnie z obowiązującym w tym zakresie prawem,a w szczególności Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10 maja 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz.U. Nr 70, poz.650).
10. Wykonawca wyda uczestnikom szkolenia zaświadczenia ukończenia szkolenia, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 roku w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz.U. Nr 31, poz.216).
11. Szkolenie w zakresie obsługi wózka jezdniowego kończy się egzaminem przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego i uzyskaniem uprawnień do kierowania wózkiem jezdniowym. Wykonawca pokrywa koszt egzaminu.
12. Wykonawca opłaci egzamin przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego wszystkim uczestnikom, którzy ukończyli szkolenie oraz złożyli Wykonawcy deklaracje o przystąpieniu do egzaminu.
13. Dopuszcza się modyfikację programu szkolenia, jeżeli chodzi o kolejność poszczególnych zagadnień i ewentualne dodanie pewnych elementów.
14. Zajęcia mają być prowadzone w formie wykładów, ćwiczeń i warsztatów. Na zajęciach należy wykorzystać materiały dydaktyczne typu podręczniki lub skrypty tematyczne, foliogramy lub prezentacje multimedialne, oprogramowanie komputerowe dotyczące zakresu szkolenia oraz sprzęt i narzędzia niezbędne do zajęć praktycznych.
15. Szkolenie powinno mieć opiekuna wskazanego przez Wykonawcę, czyli osobę odpowiedzialną za organizację szkolenia, wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym.
16. Każdy z uczestników musi otrzymać, najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia nie podlegające zwrotowi niezbędne materiały dydaktyczne na własność: podręcznik lub skrypt tematyczny, notatnik i długopis. Jeden komplet materiałów Wykonawca przekaże Zamawiającemu do celów dokumentacyjnych.
17. Szkolenie powinno być zrealizowane w dni robocze powszednie od poniedziałku do piątku, z pominięciem sobót, niedziel i świąt, w oparciu o plan nauczania obejmujący co najmniej 30 godzin zegarowych na każdego uczestnika kursu w tygodniu.
18. Godzina zegarowa liczy 60 minut i obejmuje zajęcia dydaktyczne liczące 45 minut oraz przerwę, licząca 15 minut; długość przerwy może być ustalana w sposób elastyczny.
19. Zajęcia powinny być zorganizowane w godzinach 8.00 - 18.00 i nie powinny przekraczać 8 godzin zegarowych w ciągu jednego dnia szkolenia.
20. Wykonawca ubezpieczy uczestników na czas trwania szkolenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).
21. Zajęcia szkoleniowe zostaną przeprowadzone w pomieszczeniach z odpowiednim oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i akustyką, dostosowanych do prowadzenia zajęć szkoleniowych oraz zapewnionym zapleczem sanitarnym zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w tym zakresie. Pomieszczenie do prowadzenia zajęć szkoleniowych powinny być dostosowane do zakresu szkolenia oraz liczby uczestników szkolenia zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, powinno być wyposażona w sprzęt dydaktyczny, niezbędny do prowadzenia zajęć w tym: tablicę lub flipchart, komputer lub laptop z projektorem multimedialnym lub rzutnik; niezbędne meble biurowe (stoły, krzesła); 10 stanowisk komputerowych - jedna osoba przy jednym stanowisku komputerowym.
22. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia dostęp do minimum 2 wózków jezdniowych oraz zaplecze do realizacji zajęć praktycznych np. plac manewrowy, hala magazynowa.
23. Uczestnicy szkolenia muszą mieć zapewniony catering w dniach zajęć teoretycznych i praktycznych w ilości odpowiadającej ilości osób biorących udziału w szkoleniu. Catering obejmuje jeden gorący posiłek tj: zupę, drugie danie i napój oraz kawę, herbatę, zimne napoje i ciasteczka - dostępne w trakcie przerw. Dostawa posiłków powinna się odbywać przy zachowaniu podstawowych norm sanitarnych i BHP. Posiłki zapewnione przez Wykonawcę powinny być świeże, zdrowe i sycące.
24. Wykonawca w ramach usługi zobowiązany jest ponadto do:
1) informowania przed każdymi zajęciami uczestników o współfinansowaniu szkolenia ze środków Unii europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,
2) niezwłocznego informowania Zamawiającego o nieobecności któregokolwiek uczestnika, przerwaniu lub rezygnacji przez uczestnika ze szkolenia oraz innych sytuacjach mających wpływ na prawidłowy przebieg szkolenia i realizację umowy,
3) przygotowania i wydania uczestnikom, którzy ukończyli szkolenie zaświadczeń informujących o uczestnictwie w szkoleniu współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, oznakowanych zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznakowywania projektów w ramach POKL 2007-2013. Treść zaświadczenia zostanie uzgodniona z Zamawiającym,
4) prowadzenia dokumentacji zajęć w tym przekazanych przez Zamawiającego: dziennika zajęć, list obecności uczestników szkolenia, listy potwierdzającej korzystanie uczestników szkolenia z cateringu, listy potwierdzającej odbiór materiałów dydaktycznych i piśmienniczych, list potwierdzającej odbiór zaświadczeń o ukończeniu i uczestnictwie w szkoleniu,
5) przeprowadzenia ankiety ewaluacyjnej po przeprowadzonym szkoleniu - wzór ankiety stanowi załącznik nr 9,
6) prowadzenia zajęć zgodnie z przepisami bhp w tym zakresie,
7) do promocji projektu poprzez oznaczenie miejsc zajęć, środków i materiałów dydaktycznych oraz wszelkich opracowanych na potrzebę prawidłowej realizacji zadania materiałów logo Unii Europejskiej - Europejski Fundusz Społeczny, logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Narodowa Strategia Spójności oraz logo Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie i Gminy Legionowo jako realizatorów projektu zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 i zachowaniem warunków określonych we wzorze umowy.
25. Wykonawca zapewni uczestnikom kursu odzież ochronną, jeżeli konieczność taka wynika z obowiązujących przepisów bhp.
26. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia liczby uczestników szkolenia wyłącznie z powodu zdarzeń losowych, których nie można było wcześniej przewidzieć lub w przypadku uzasadnionej rezygnacji uczestnika i braku możliwości zastąpienia innym uczestnikiem. W takim wypadku, Wykonawcy będzie przysługiwać tylko wynagrodzenie za faktycznie przeszkoloną liczbę osób i nie będzie on zgłaszać z tego tytułu żadnych roszczeń do Zamawiającego.
27. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić profesjonalną kadrę gwarantującą prawidłową organizację i przeprowadzenie szkolenia.
28. Zamawiający dopuszcza możliwość - po uprzednim zawiadomieniu Zamawiającego i uzyskaniu jego zgody - zmiany osób przeprowadzających szkolenie. W takim przypadku Wykonawca powinien dostarczyć Zamawiającemu dokumenty potwierdzające spełnianie przez te osoby warunków określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
29. Wykonawca zapewni możliwość wglądu przez Zamawiającego do prowadzonej w ramach zajęć dokumentacji oraz umożliwi Zamawiającemu wizytację zajęć (bez uzgodnienia z Wykonawcą terminu wizytacji) w tym wykonania dokumentacji fotograficznej na potrzeby dokumentacyjne projektu.
30. Rozliczenie pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawca nastąpi po zakończeniu szkolenia wszystkich wskazanych przez Zamawiającego uczestników, wypełnienia postanowień umowy i przekazania Zamawiającemu w ciągu 5 dni, licząc od dnia zakończenia szkolenia całej wymaganej dokumentacji w tym:
- dziennika zajęć,
- ankiet ewaluacyjnych uczestników szkolenia,
- list obecności uczestników szkolenia,
- list potwierdzających korzystanie uczestników szkolenia z cateringu,
- listy potwierdzającej odbiór przez uczestników szkolenia materiałow dydaktycznych i pismienniczych,
- kopii, poświadczonych za zgodność z oryginałem orzeczeń o których mowa w § 3 ust.4 SIWZ wraz z imienną listą potwierdzającą ich odbiór,
- kopii, poświadczonych za zgodność z oryginałem zaświadczeń o których mowa w § 3 ust.10 SIWZ wraz z imienną listą potwierdzającą ich odbiór,
- kopii, poświadczonych za zgodność z oryginałem zaświadczeń o których mowa w § 3 ust.24 pkt.3 SIWZ wraz z imienną listą potwierdzającą ich odbiór,
- deklaracji uczestników szkolenia o przystąpieniu do egzaminu kończącego szkolenie, o którym mowa w § 3 ust.11 SIWZ,
- kopii, poświadczonej za zgodność z oryginałem protokołu z egzaminu kończącego szkolenie, o którym mowa w § 3 ust.11 SIWZ.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2012

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Posiadanie przez Wykonawcę zgodnie z art.20 ust.1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy aktualnego wpisu instytucji szkoleniowej do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zrealizował co najmniej 3 szkolenia grupowe odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowemu zamówieniu, każde dla co najmniej grupy 8 osobowej.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienia Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczegółowy.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Dysponowanie co najmniej 2 osobami wyznaczonymi do realizacji niniejszego zamówienia, które posiadają wykształcenie minimum średnie zawodowe, uprawnienia oraz odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia zajęć w danym zakresie tematycznym, każda posiadająca co najmniej roczny stażem pracy związanym z przedmiotem zamówienia lub przeprowadziła co najmniej 3 szkolenia grupowe odpowiadające swoim rodzajem przedmiotowemu zamówieniu, każde dla grupy min. 5 osób.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienia Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczegółowy.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Oświadczenie Wykonawcy o posiadaniu aktualnego wpisu instytucji szkoleniowej do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Dopuszczalne są następujące rodzaje i warunki zmiany treści umowy:
1) zmniejszenia wynagrodzenia określonego w § 13,
2. Zmiany umowy przewidziane w ust. 1 dopuszczalne są na następujących warunkach:
ad pkt 1) - zmniejszenie wynagrodzenia w przypadku uczestniczenia w szkoleniu mniejszej liczby uczestników niż określona w § 3 ust.2 o cenę brutto za szkolenie jednego uczestnika.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 80

Nazwa kryterium 2: Doświadczenie wykonawcy w prowadzeniu szkoleń

Znaczenie kryterium 2: 20

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.opslegionowo.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Aleja 3 Maja 28
05-120 Legionowo,
pokój nr 14

Data składania wniosków, ofert: 27/06/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Aleja 3 Maja 28
05-120 Legionowo,
w Sekretariacie, pokój nr 10

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt Złap swój sukces! współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Numer i nazwa Priorytetu: VII. Promocja integracji społecznej
Numer i nazwa Działania: 7.2. Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej
Numer i nazwa Poddziałania:
7.2.1. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Podobne przetargi

136986 / 2013-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Radomia - Radom (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń pod tyt. Szkolenie z zakresu wykorzystywania odnawialnych źródeł energii dla uczniów/uczennic Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu w ramach projektu: Dobry zawód - lepsza przyszłość; zajęcia dla uczniów/uczennic radomskich szkół zawodowych w latach 2011-2013

96124 / 2014-03-21 - Inny: spółka kapitałowa

Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na usługi przeprowadzenia szkoleń w ramach Projektu Rozwój nauki - rozwojem regionu - stypendia i wsparcie towarzyszące dla mazowieckich doktorantów

189056 / 2013-05-14 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Główny Inspektorat Transportu Drogowego - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń z zakresu doskonalenia techniki jazdy dla pracowników Inspekcji Transportu Drogowego

156294 / 2009-05-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Żłobków m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie warsztatów dla rodziców/opiekunów w ramach projektu PL 0392.

13405 / 2011-01-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Mińsk Mazowiecki (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przetarg nieograniczony na szkolenie grupowe Pracownik ochrony fizycznej osób i mienia z licencją I stopnia

352389 / 2008-12-05 - Podmiot prawa publicznego

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Kompleksowa organizacja i realizacja usługi szkoleniowej dla pracowników Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

258341 / 2013-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Legionowski - Legionowo (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń dla pracowników Starostwa Powiatowego w Legionowie

277490 / 2012-07-31 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Komenda Główna Policji - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zakup ośmiu szkoleń informatycznych, numer postępowania 106/FS/12/MR

233045 / 2013-11-06 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach - Siedlce (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
PRZEPROWADZENIE KURSU NA MAKLERA GIEŁDOWEGO W ZAKRESIE OBROTU PAPIERAMI WARTOŚCIOWYMI DLA STUDENTÓW UCZESTNICZĄCYCH W PROJEKCIE ATRAKCYJNY PROCES KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU MATEMATYKA (POKL.04.01.02-00-103/09-02), WSPÓŁFINANSOWANYM ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ

1769 / 2009-01-05 - Inny: Agencja/UrzÄ…d Krajowy

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa szkoleniowa dla pracowników Zespołu RZL - Pomoc publiczna na szkolenia i doradztwo w świetle nowego rozporządzenia KE

24163 / 2011-01-20 - Inny: ubezpieczenia społeczne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Warszawie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń dla inspektorów kontroli ZUS z zakresu obsługi modułów dedykowanych kontroli zewnętrznej: Moduł obsługi analiz kontrolnych.

70330 / 2015-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Wyszków (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie szkoleń oraz kursów wielodniowych dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie realizowanych w ramach projektu systemowego pn.W aktywności siła współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie

323774 / 2013-08-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie - Wyszków (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie kursów dla uczestników projektu systemowego SZANSA współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

44914 / 2015-03-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Radomiu - Radom (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenia osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu

178848 / 2011-06-30 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Władza Wdrażająca Programy Europejskie - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa przeprowadzenia kursu języka angielskiego (poziom średniozaawansowany) dla pracowników Władzy Wdrażającej Programy Europejskie.

185914 / 2009-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Zespół Żłobków m.st. Warszawy - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie warsztatów dla rodziców/opiekunów w ramach projektu PL 0392.

33064 / 2011-03-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sokołów Podlaski (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Monter ścian działowych-glazurnik w wymiarze 200 godzin zegarowych dla 12 osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sokołowie Podlaskim.

352978 / 2011-10-26 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. J. Dziubińskiej w Golądkowie - Winnica (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
USŁUGA LICENCJI PLATFORMY E-LEARNINGOWEJ, ORAZ M-LEARNINGOWEJ NA CELE PROWADZENIA SZKOLEŃ Z ZAKRESU OBSŁUGI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

434094 / 2012-11-06 - Inny: Fundacja

Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zakup usług polegających na organizacji szkolenia w województwie zachodniopomorskim z zakresu prawidłowego funkcjonowania LGD, w dniach 29-30 listopada 2012 r.

119282 / 2013-03-26 - Inny: Państwowa Instytucja Kultury

Narodowe Centrum Kultury - Warszawa (mazowieckie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usług edukacyjnych w ramach warsztatów dla dzieci i seniorów w galerii Kordegarda w 2013 r