375436 / 2011-11-10 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Wielka WieÅ› (Wielka WieÅ›)
Realizacja zadania inwestycyjnego w systemie zaprojektuj i wykonaj pod nazwą Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Giebułtowie.
Opis zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest :Realizacja zadania inwestycyjnego w systemie zaprojektuj i wykonaj pod nazwą Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Giebułtowie. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w systemie zaprojektuj i wykonaj w rozumieniu art. 31 ust. 2,3i 4 ustawy Prawo zamówień publicznych
2.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie przebudowy i rozbudowy istniejącej oczyszczalni ścieków w Giebułtowie. Do oczyszczalni doprowadzane będą ścieki z uporządkowanych i rozbudowanych zlewni Gminy. Docelowa przepustowość oczyszczalni wynosi około 9990 RLM Qdśr = 1100 m3/d.
3.W ujęciu ogólnym zamówienie obejmuje:
- wykonanie koncepcji dokumentacji projektowej przedkładanej Zamawiającemu do akceptacji jej założeń projektowych
- sporządzenie projektu budowlanego i uzyskanie dla niego wynikających z przepisów:
opinii, zgód, uzgodnień i pozwoleń wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę,
- sporządzenie projektów wykonawczych,
- wykonanie robót budowlanych wraz z wszelkimi dostawami na podstawie powyższych projektów,
- przeprowadzenie prób i badań wymaganych dla oczyszczalni (w tym rozruchu) oraz przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem oczyszczalni w użytkowanie;
- Przeprowadzenie szkolenia pracowników obsługi oczyszczalni.
4.Oczyszczalnia ścieków ma być zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego Gminy Wielka Wieś. Ma stanowić zblokowany obiekt inżynieryjny, w celu ograniczenia powierzchni zabudowy. Zbiorniki technologiczne oczyszczalni ścieków takie jak zbiornik reaktora, zbiornik osadu itp. mają być wykonane z betonu odpornego na korozję. Ze względów hydraulicznych mają być okrągłe, co obniża koszty eksploatacji obiektu. Reaktor biologiczny ma być w bezpośredniej bliskości względem budynku technicznego nie więcej niż 2 m i połączony ma być kanałem technologicznym, w którym usytuowane są wszelkie rurociągi i instalacje technologiczne i służy również jako wejście do reaktora. Reaktor ma być obsypany skarpą, która służy również do izolacji termicznej.
5. Budynek technologiczny ma być wykonany metodą tradycyjną, z dachem dwuspadowym i architekturą zbliżoną do budynków jednorodzinnych w celu wkomponowania obiektu w krajobraz wiejski. W budynku mają być wydzielone pomieszczenia obsługi, szatni brudnej, szatni mokrej wraz z zapleczem socjalnym. Antresola budynku technicznego ma być wykorzystana również do umiejscowienia urządzeń technologicznych. Usytuowanie pomieszczenia dmuchaw ma umożliwiać wykorzystanie ciepła produkowanego urządzeniami w celu ogrzewania pomieszczenia technologicznego. Wszelkie podstawowe urządzenia technologiczne wraz z armaturą technologiczną mają być usytuowane w budynku technicznym w celu eliminacji oddziaływania oczyszczalni na środowisko. Zbiornik osadu nadmiernego ma być usytuowany w pobliżu reaktora i budynku technicznego, wyniesiony nad teren oczyszczalni w celu grawitacyjnego napływu osadu do urządzenia odwadniającego. W celu zabezpieczenia zawartości przez zamarzaniem, zbiornik ma być obsypany skarpą.
6. Przebudowa i rozbudowa (modernizacja) oczyszczalni obejmie:
1. Zbiornik retencyjny ścieków
Układ napowietrzania / mieszania
Porcjowe dozowanie ścieków
2. Wstępne mechaniczne podczyszczenie ścieków połączonych:
Automatyczna krata I -go stopnia
Piaskownik pionowy wraz ze separatorem piasku
3. Pompownia główna
Stacja pomp zatapialnych
4. Mechaniczne podczyszczenie ścieków połączonych
Automatyczne sito gęste II-go stopnia
5. Oczyszczanie biologiczne ścieków połączonych:
Selektor beztlenowy
Komora denitryfikacji/nitryfikacji
Osadniki wtórne pionowe - separacja osadu od ścieków
6. Pomieszczenie dmuchaw
Stacja dmuchaw
Układ dystrybucji powietrza
7. Pompownia ścieków oczyszczonych
8. Pomiar przepływu ścieków oczyszczonych
9. Zagęszczanie i dodatkowa stabilizacja osadu nadmiernego
Układ napowietrzania
Układ zagęszczania osadu
10. Stacja mechanicznego odwadniania osadu
Prasa taśmowa z wyposażeniem
Stacja przygotowania i dozowania flokulantu
11. Stacja wapnowania osadu odwodnionego
12. Zakres prac adaptacyjnych i modernizacyjnych
Adaptacja komór reakcji ma polegać na likwidacji osadników wtórnych zasypaniu i dostosowaniu komór reakcji do funkcji zbiorników buforowych.
Zbiorniki po opróżnieniu ma być poddane gruntownej konserwacji poprzez zerwanie starych warstw ochronnych i nałożenia nowych.
Podobnie całość pozostałej kubatury oczyszczalni należy poddać generalnemu remontowi i odnowie - wymiana glazury, roboty malarskie, itp., zamulanie komór w pozostałej części oczyszczalni.
Kubatura zbiorników buforowych ma być oddzielona ścianą szczelną od pozostałej kubatury budynku.
7.Działanie oczyszczalni ma być zautomatyzowane poprzez zastosowanie sterowania oraz przesyłania stanów awaryjnych urządzeń. Monitoring pracy wszystkich urządzeń mechanicznych ma być kompatybilny z systemem monitoringu funkcjonującym w Gminnym Zakładzie Komunalnym
Charakterystyka podstawowych obiektów technologicznych:
7.1 Zbiornik retencyjny ścieków
Zbiornik retencyjny ma przyjmować nadmiar ścieków dopływających do oczyszczalni w czasie intensywnych opadów deszczu. Przewiduje się dostosowanie kubatur istniejącej oczyszczalni do funkcji zbiorników buforowych. W celu mieszania zawartości zbiornika, zbiornik ma być wyposażony w system napowietrzania (wykorzystanie istniejącego systemu). Zbiornik ma być wyposażony w pompę zatapialną, w celu równomiernego dozowania ścieków do bioreaktora.
7.2 Wstępne mechaniczne podczyszczanie ścieków - I. stopnia
Wstępne oczyszczanie ścieków połączonych odbywa się w stacji mechanicznego podczyszczania ścieków, poprzez zastosowanie zestawu automatycznej kraty zainstalowanej w komorze, której zadaniem ma być zatrzymanie większych zanieczyszczeń stałych w celu ochrony wirników pomp. Zatrzymane ma być części stałe większe niż 6mm. Skratki zatrzymane na kracie są magazynowane w pojemniku i wywożone na składowisko odpadów. Stacja mechanicznego podczyszczania ścieków ma znajdować się w pomieszczeniu zamkniętym aby zabezpieczyć ją przed zamarzaniem i przedostawaniem się zapachów.
7.3 Piaskownik pionowy wraz ze separatorem piasku
Z celu separacji piasku ze ścieków surowych ma być zaprojektowany dwukomorowy piaskownik pionowy. Wydzielony w nim piasek ma być usuwany do separatora-płuczki piasku (przepłukiwanie wodą technologiczną) a następnie transportowany do kontenera i wywożony do zagospodarowania.
7.4 Pompownia ścieków surowych
Zadaniem pompowni jest podawanie ścieków surowych do węzła oczyszczania mechanicznego a następnie do reaktora osadu czynnego. Sterowanie pracą pomp zatapialnych przy pomocy sterownika przemysłowego z programem optymalizacji pracy pomp ma być zsynchronizowane ze sterowaniem pracą urządzeń technologicznych wchodzących w skład całej oczyszczalni ścieków (głównie mechaniczne podczyszczenie ścieków, reaktor biologiczny), w celu zapobiegania powstania awarii do minimum.Na wypadek awarii sterownika, awaryjny czujnik poziomu powinien bezpośrednio uruchamiać pompy zatapialne.
7.5 Docelowe mechaniczne podczyszczanie ścieków - II stopnia
Docelowe oczyszczanie mechaniczne ścieków połączonych powinno się odbywać w automatycznym sicie skratkowym. Zatrzymane maja być części stałe większe niż 3mm. Urządzenie ma być zamontowane w pomieszczeniu zamkniętym w celu zapobiegania zamarzaniu. Skratki zatrzymane na urządzeniu powinny być automatycznie transportowane przenośnikiem ślimakowym do kontenera usytuowanym w budynku technicznym w celu zapobiegania przedostawaniu się zapachów.
7.6 Oczyszczanie w reaktorze biologicznym
Ścieki mechanicznie podczyszczone mają dopływać do stopnia biologicznego oczyszczania - komory osadu czynnego. W reaktorze mają być prowadzone następujące jednostkowe procesy fizyczno-chemiczne oraz biologiczne:
Pełne biologiczne oczyszczanie ścieków metodą osadu czynnego - usuwanie związków węgla organicznego
Usuwanie azotu - proces nitryfikacji oraz denitryfikacji
Usuwanie fosforu - biologiczne częściowe usuwanie fosforu
Sedymentacja - separacja ścieków oczyszczonych od osadu czynnego
7.7 Komora selektora-defosfatacji
Reaktor ma posiadać połączone szeregowo komory beztlenowego selektora, do których kierowane są ścieki oraz osad recyrkulowany. Komora ma pełnić funkcję komory biologicznej defosfatacji oraz funkcję zapobiegania rozrostowi bakterii nitkowatych.
W celu zapobiegania zalegania osadu na dnie komory w okresach mniejszego dopływu ścieków, komory selektora ma być wyposażone w automatyczny układ cyklicznego mieszania sprężonym powietrzem z transferem tlenu do komór selektora < 1 kgO2/d, którego cykl pracy zsynchronizowany jest z układem napowietrzania reaktora biologicznego.
7.8 Komora denitryfikacji nitryfikacji
W fazie niedotlenionej pracy reaktora, prowadzony ma być proces denitryfikacji, tj. zachodzi proces redukcji azotu azotanowego zawartego w całej objętości komory. W fazie tlenowej intensywnego napowietrzania, prowadzony ma być proces nitryfikacji oraz usuwania ładunku zanieczyszczenia organicznego.
Komora denitryfikacji/nitryfikacji napowietrzana ma być przy pomocy dyfuzorów membranowych płytowych, wykonanych z materiału elastomer - silikon, co umożliwia przeczyszczenie mikro otworków od zarostów i osadu w czasie eksploatacji roztworem kwasu octowego. System nacinania membrany ma być skonstruowany tak, by zapobiegał zatykaniu dyfuzora w przypadku braku powietrza (rodzaj zaworu zwrotnego). Dyfuzor powinien być płaskiej konstrukcji, mocowany bezpośrednio do dna, co pozwala na pełne wykorzystanie wysokości czynnej i zapobiega osadzaniu się osadu na dnie komory. Wszystkie dyfuzory ma być zasilane oddzielnymi rurociągiem powietrza z własnym zaworem odcinającym i możliwością kontroli i regulacji doprowadzonego powietrza, co umożliwia stworzenie dużej ilości indywidualnych sekcji napowietrzania. W razie awarii dyfuzora ma istnieć możliwość jego odłączenia z pracy bez konieczności wyłączenia następnych.
Rozwiązanie techniczne układu ma eliminować zastosowanie urządzeń mechanicznych takich jak pompy cyrkulacyjne, mieszadła wymagane dla utrzymania osadu czynnego w zawieszeniu oraz uzyskania warunków niedotlenionych w komorach osadu czynnego. Tlen wprowadzony do reaktora w procesie mieszania powinien być zużywany do procesu biologicznego oczyszczania ścieków.
7.9 Urządzenie do separacji osadu od ścieków - Osadnik wtórny
W celu separacji osadu czynnego od ścieków oczyszczonych, mieszanina osadu czynnego i ścieków ma dopływać do pionowych osadników wtórnych usytuowanych wewnątrz reaktora. Osadnik ma być wyposażony w strefę przepływu laminarnego co powoduje odgazowanie i flokulację osadu czynnego poddanego sedymentacji. Wymagane jest, aby odprowadzanie ścieków oczyszczonych z osadnika wtórnego realizowane było nie przelewem pilastym bezpośrednio z powierzchni osadnika, ale z pod jego powierzchni najlepiej od 10 do 20 cm pod powierzchnią. Wymagane jest również, aby ścieki były odprowadzane w sposób równomierny. Urządzenie ma umożliwiać regulację wysokości czynnej ścieków w osadniku wtórnym a także w komorze osadu czynnego bez konieczności wykorzystywania urządzeń mechanicznych takich jak zasuwy, i przepustnice.
7.10 Przykrycie reaktora
Zbiornik reaktora przykryty ma być lekkim przykryciem modułowym. Elementy przykrycia mają być zamocowane na konstrukcji nośnej. Konstrukcja nośna przykrycia i pomost technologiczny reaktora powinny służyć celom komunikacyjnym i eksploatacyjnym oraz do mocowania instalacji technologicznej. Zabezpieczenie konstrukcji pomostu technicznego - cynkowanie ogniowe.
7.11 Stacja dmuchaw
Sprężone powietrze do systemu napowietrzania reaktora biologicznego mają dostarczać dmuchawy umieszczone wewnątrz budynku technicznego. Dmuchawy mają charakteryzować się minimalnym serwisem, (okresowa wymiana filtrów i smarowanie) i wysokim stopniem niezawodności. Dmuchawy rotacyjne maja być podłączone do układu rozprowadzającego powietrze do poszczególnych podzespołów i pomp powietrznych z możliwością odprowadzenia skroplin.
Sterowanie pracą dmuchaw ma się odbywać w zależności od wymaganego stężenia tlenu w komorze denitryfikacji/nitryfikacji reaktora mierzonej przy pomocy sondy tlenowej oraz programu sterownika, przy pomocy wartości progowych tlenu O1, i O2 oraz czas cyklu pracy reaktora T1 i T2 przy ustalonych przy określonych warunkach tlenowych, uzależnionych od składu ścieków dopływających do komory reaktora biologicznego. Czas pracy poszczególnych dmuchaw, częstotliwość włączania oraz szybkość reakcji na zmiany w systemie sterowane mają być przez program modułowych sterowników przemysłowych z wyświetlaczem LCD. System sterowania procesu ma optymalizować czas pracy dmuchaw. Zastosowanie układu napowietrzanie/mieszanie i sterownia jego pracą ma pozwalać na prowadzenie procesu denitryfikacji i utrzymania w komorze warunków nie dotlenionych bez stosowania mieszadeł zatapialnych.
7.12 Odprowadzenie ścieków oczyszczonych
Oczyszczone ścieki odprowadzane mają być grawitacyjnie do pompowni ścieków oczyszczonych. Ścieki oczyszczone odprowadzane będą pompowo do odbiornika poprzez przepływomierz elektromagnetyczny, którego sygnał podłączony jest do sterownika, w celu dokonania rejestracji danych ilości ścieków przepływających przez oczyszczalnię ścieków oraz sterowanie pracą urządzeń zależnych od ilości ścieków.
7.13 Magazynowanie osadów
Osad nadmierny ma być kierowany do wydzielonego zbiornika stabilizacji tlenowej. Wiek osadu w zbiorniku stabilizacji tlenowej nie mniej niż 10 dób.
7.14 Odwadnianie i wapnowanie osadu
Do odwodnienia osadu ma być zastosowana prasa taśmowa uzyskująca stężenie suchej masy osadu po odwodnieniu powyżej 20%. Do płukania urządzenia należy przewidzieć wodę technologiczną.
Urządzenia do odwadniania ma współpracować ze stacją wapnowania osadu. Osad odwodniony ma być automatycznie transportowany do pojemnika osadu odwodnionego, zlokalizowanego w odrębnie wydzielonym pomieszczeniu w budynku technicznym. Pomieszczenie ma posiadać odpowiednią instalację wentylacji mechanicznej. Instalacja technologiczna ma zapewnić uzyskanie parametrów osadów zgodnych z obowiązującymi wymaganiami prawnymi oraz warunkami określonymi w PFU.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w programie funkcjonalno- użytkowym stanowiącym załącznik do SIWZ jako materiał pomocniczy do sporządzenia oferty
9. Przedmiot zamówienia należy wykonać również zgodnie z opracowaną przez Wykonawcę dokumentacją projektową w rozumieniu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalnego ( Dz. U. Nr 202, poz.2072 z poź zm. )
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 375436
Data publikacji: 2011-11-10
Nazwa: Gmina Wielka Wieś
Ulica: ul. Wesoła 48
Numer domu: 48
Miejscowość: Wielka Wieś
Kod pocztowy: 32-089
Województwo / kraj: małopolskie
Numer telefonu: 012 4191704
Numer faxu: 012 4191705
Adres strony internetowej: www.wielka-wies.pl
Regon: 00055178600000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Adres internetowy dynamicznego systemu zakupów: nie dotyczy
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Realizacja zadania inwestycyjnego w systemie zaprojektuj i wykonaj pod nazwą Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Giebułtowie.
Rodzaj zamówienia: B
Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest :Realizacja zadania inwestycyjnego w systemie zaprojektuj i wykonaj pod nazwą Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Giebułtowie. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w systemie zaprojektuj i wykonaj w rozumieniu art. 31 ust. 2,3i 4 ustawy Prawo zamówień publicznych
2.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie przebudowy i rozbudowy istniejącej oczyszczalni ścieków w Giebułtowie. Do oczyszczalni doprowadzane będą ścieki z uporządkowanych i rozbudowanych zlewni Gminy. Docelowa przepustowość oczyszczalni wynosi około 9990 RLM Qdśr = 1100 m3/d.
3.W ujęciu ogólnym zamówienie obejmuje:
- wykonanie koncepcji dokumentacji projektowej przedkładanej Zamawiającemu do akceptacji jej założeń projektowych
- sporządzenie projektu budowlanego i uzyskanie dla niego wynikających z przepisów:
opinii, zgód, uzgodnień i pozwoleń wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę,
- sporządzenie projektów wykonawczych,
- wykonanie robót budowlanych wraz z wszelkimi dostawami na podstawie powyższych projektów,
- przeprowadzenie prób i badań wymaganych dla oczyszczalni (w tym rozruchu) oraz przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem oczyszczalni w użytkowanie;
- Przeprowadzenie szkolenia pracowników obsługi oczyszczalni.
4.Oczyszczalnia ścieków ma być zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego Gminy Wielka Wieś. Ma stanowić zblokowany obiekt inżynieryjny, w celu ograniczenia powierzchni zabudowy. Zbiorniki technologiczne oczyszczalni ścieków takie jak zbiornik reaktora, zbiornik osadu itp. mają być wykonane z betonu odpornego na korozję. Ze względów hydraulicznych mają być okrągłe, co obniża koszty eksploatacji obiektu. Reaktor biologiczny ma być w bezpośredniej bliskości względem budynku technicznego nie więcej niż 2 m i połączony ma być kanałem technologicznym, w którym usytuowane są wszelkie rurociągi i instalacje technologiczne i służy również jako wejście do reaktora. Reaktor ma być obsypany skarpą, która służy również do izolacji termicznej.
5. Budynek technologiczny ma być wykonany metodą tradycyjną, z dachem dwuspadowym i architekturą zbliżoną do budynków jednorodzinnych w celu wkomponowania obiektu w krajobraz wiejski. W budynku mają być wydzielone pomieszczenia obsługi, szatni brudnej, szatni mokrej wraz z zapleczem socjalnym. Antresola budynku technicznego ma być wykorzystana również do umiejscowienia urządzeń technologicznych. Usytuowanie pomieszczenia dmuchaw ma umożliwiać wykorzystanie ciepła produkowanego urządzeniami w celu ogrzewania pomieszczenia technologicznego. Wszelkie podstawowe urządzenia technologiczne wraz z armaturą technologiczną mają być usytuowane w budynku technicznym w celu eliminacji oddziaływania oczyszczalni na środowisko. Zbiornik osadu nadmiernego ma być usytuowany w pobliżu reaktora i budynku technicznego, wyniesiony nad teren oczyszczalni w celu grawitacyjnego napływu osadu do urządzenia odwadniającego. W celu zabezpieczenia zawartości przez zamarzaniem, zbiornik ma być obsypany skarpą.
6. Przebudowa i rozbudowa (modernizacja) oczyszczalni obejmie:
1. Zbiornik retencyjny ścieków
Układ napowietrzania / mieszania
Porcjowe dozowanie ścieków
2. Wstępne mechaniczne podczyszczenie ścieków połączonych:
Automatyczna krata I -go stopnia
Piaskownik pionowy wraz ze separatorem piasku
3. Pompownia główna
Stacja pomp zatapialnych
4. Mechaniczne podczyszczenie ścieków połączonych
Automatyczne sito gęste II-go stopnia
5. Oczyszczanie biologiczne ścieków połączonych:
Selektor beztlenowy
Komora denitryfikacji/nitryfikacji
Osadniki wtórne pionowe - separacja osadu od ścieków
6. Pomieszczenie dmuchaw
Stacja dmuchaw
Układ dystrybucji powietrza
7. Pompownia ścieków oczyszczonych
8. Pomiar przepływu ścieków oczyszczonych
9. Zagęszczanie i dodatkowa stabilizacja osadu nadmiernego
Układ napowietrzania
Układ zagęszczania osadu
10. Stacja mechanicznego odwadniania osadu
Prasa taśmowa z wyposażeniem
Stacja przygotowania i dozowania flokulantu
11. Stacja wapnowania osadu odwodnionego
12. Zakres prac adaptacyjnych i modernizacyjnych
Adaptacja komór reakcji ma polegać na likwidacji osadników wtórnych zasypaniu i dostosowaniu komór reakcji do funkcji zbiorników buforowych.
Zbiorniki po opróżnieniu ma być poddane gruntownej konserwacji poprzez zerwanie starych warstw ochronnych i nałożenia nowych.
Podobnie całość pozostałej kubatury oczyszczalni należy poddać generalnemu remontowi i odnowie - wymiana glazury, roboty malarskie, itp., zamulanie komór w pozostałej części oczyszczalni.
Kubatura zbiorników buforowych ma być oddzielona ścianą szczelną od pozostałej kubatury budynku.
7.Działanie oczyszczalni ma być zautomatyzowane poprzez zastosowanie sterowania oraz przesyłania stanów awaryjnych urządzeń. Monitoring pracy wszystkich urządzeń mechanicznych ma być kompatybilny z systemem monitoringu funkcjonującym w Gminnym Zakładzie Komunalnym
Charakterystyka podstawowych obiektów technologicznych:
7.1 Zbiornik retencyjny ścieków
Zbiornik retencyjny ma przyjmować nadmiar ścieków dopływających do oczyszczalni w czasie intensywnych opadów deszczu. Przewiduje się dostosowanie kubatur istniejącej oczyszczalni do funkcji zbiorników buforowych. W celu mieszania zawartości zbiornika, zbiornik ma być wyposażony w system napowietrzania (wykorzystanie istniejącego systemu). Zbiornik ma być wyposażony w pompę zatapialną, w celu równomiernego dozowania ścieków do bioreaktora.
7.2 Wstępne mechaniczne podczyszczanie ścieków - I. stopnia
Wstępne oczyszczanie ścieków połączonych odbywa się w stacji mechanicznego podczyszczania ścieków, poprzez zastosowanie zestawu automatycznej kraty zainstalowanej w komorze, której zadaniem ma być zatrzymanie większych zanieczyszczeń stałych w celu ochrony wirników pomp. Zatrzymane ma być części stałe większe niż 6mm. Skratki zatrzymane na kracie są magazynowane w pojemniku i wywożone na składowisko odpadów. Stacja mechanicznego podczyszczania ścieków ma znajdować się w pomieszczeniu zamkniętym aby zabezpieczyć ją przed zamarzaniem i przedostawaniem się zapachów.
7.3 Piaskownik pionowy wraz ze separatorem piasku
Z celu separacji piasku ze ścieków surowych ma być zaprojektowany dwukomorowy piaskownik pionowy. Wydzielony w nim piasek ma być usuwany do separatora-płuczki piasku (przepłukiwanie wodą technologiczną) a następnie transportowany do kontenera i wywożony do zagospodarowania.
7.4 Pompownia ścieków surowych
Zadaniem pompowni jest podawanie ścieków surowych do węzła oczyszczania mechanicznego a następnie do reaktora osadu czynnego. Sterowanie pracą pomp zatapialnych przy pomocy sterownika przemysłowego z programem optymalizacji pracy pomp ma być zsynchronizowane ze sterowaniem pracą urządzeń technologicznych wchodzących w skład całej oczyszczalni ścieków (głównie mechaniczne podczyszczenie ścieków, reaktor biologiczny), w celu zapobiegania powstania awarii do minimum.Na wypadek awarii sterownika, awaryjny czujnik poziomu powinien bezpośrednio uruchamiać pompy zatapialne.
7.5 Docelowe mechaniczne podczyszczanie ścieków - II stopnia
Docelowe oczyszczanie mechaniczne ścieków połączonych powinno się odbywać w automatycznym sicie skratkowym. Zatrzymane maja być części stałe większe niż 3mm. Urządzenie ma być zamontowane w pomieszczeniu zamkniętym w celu zapobiegania zamarzaniu. Skratki zatrzymane na urządzeniu powinny być automatycznie transportowane przenośnikiem ślimakowym do kontenera usytuowanym w budynku technicznym w celu zapobiegania przedostawaniu się zapachów.
7.6 Oczyszczanie w reaktorze biologicznym
Ścieki mechanicznie podczyszczone mają dopływać do stopnia biologicznego oczyszczania - komory osadu czynnego. W reaktorze mają być prowadzone następujące jednostkowe procesy fizyczno-chemiczne oraz biologiczne:
Pełne biologiczne oczyszczanie ścieków metodą osadu czynnego - usuwanie związków węgla organicznego
Usuwanie azotu - proces nitryfikacji oraz denitryfikacji
Usuwanie fosforu - biologiczne częściowe usuwanie fosforu
Sedymentacja - separacja ścieków oczyszczonych od osadu czynnego
7.7 Komora selektora-defosfatacji
Reaktor ma posiadać połączone szeregowo komory beztlenowego selektora, do których kierowane są ścieki oraz osad recyrkulowany. Komora ma pełnić funkcję komory biologicznej defosfatacji oraz funkcję zapobiegania rozrostowi bakterii nitkowatych.
W celu zapobiegania zalegania osadu na dnie komory w okresach mniejszego dopływu ścieków, komory selektora ma być wyposażone w automatyczny układ cyklicznego mieszania sprężonym powietrzem z transferem tlenu do komór selektora < 1 kgO2/d, którego cykl pracy zsynchronizowany jest z układem napowietrzania reaktora biologicznego.
7.8 Komora denitryfikacji nitryfikacji
W fazie niedotlenionej pracy reaktora, prowadzony ma być proces denitryfikacji, tj. zachodzi proces redukcji azotu azotanowego zawartego w całej objętości komory. W fazie tlenowej intensywnego napowietrzania, prowadzony ma być proces nitryfikacji oraz usuwania ładunku zanieczyszczenia organicznego.
Komora denitryfikacji/nitryfikacji napowietrzana ma być przy pomocy dyfuzorów membranowych płytowych, wykonanych z materiału elastomer - silikon, co umożliwia przeczyszczenie mikro otworków od zarostów i osadu w czasie eksploatacji roztworem kwasu octowego. System nacinania membrany ma być skonstruowany tak, by zapobiegał zatykaniu dyfuzora w przypadku braku powietrza (rodzaj zaworu zwrotnego). Dyfuzor powinien być płaskiej konstrukcji, mocowany bezpośrednio do dna, co pozwala na pełne wykorzystanie wysokości czynnej i zapobiega osadzaniu się osadu na dnie komory. Wszystkie dyfuzory ma być zasilane oddzielnymi rurociągiem powietrza z własnym zaworem odcinającym i możliwością kontroli i regulacji doprowadzonego powietrza, co umożliwia stworzenie dużej ilości indywidualnych sekcji napowietrzania. W razie awarii dyfuzora ma istnieć możliwość jego odłączenia z pracy bez konieczności wyłączenia następnych.
Rozwiązanie techniczne układu ma eliminować zastosowanie urządzeń mechanicznych takich jak pompy cyrkulacyjne, mieszadła wymagane dla utrzymania osadu czynnego w zawieszeniu oraz uzyskania warunków niedotlenionych w komorach osadu czynnego. Tlen wprowadzony do reaktora w procesie mieszania powinien być zużywany do procesu biologicznego oczyszczania ścieków.
7.9 Urządzenie do separacji osadu od ścieków - Osadnik wtórny
W celu separacji osadu czynnego od ścieków oczyszczonych, mieszanina osadu czynnego i ścieków ma dopływać do pionowych osadników wtórnych usytuowanych wewnątrz reaktora. Osadnik ma być wyposażony w strefę przepływu laminarnego co powoduje odgazowanie i flokulację osadu czynnego poddanego sedymentacji. Wymagane jest, aby odprowadzanie ścieków oczyszczonych z osadnika wtórnego realizowane było nie przelewem pilastym bezpośrednio z powierzchni osadnika, ale z pod jego powierzchni najlepiej od 10 do 20 cm pod powierzchnią. Wymagane jest również, aby ścieki były odprowadzane w sposób równomierny. Urządzenie ma umożliwiać regulację wysokości czynnej ścieków w osadniku wtórnym a także w komorze osadu czynnego bez konieczności wykorzystywania urządzeń mechanicznych takich jak zasuwy, i przepustnice.
7.10 Przykrycie reaktora
Zbiornik reaktora przykryty ma być lekkim przykryciem modułowym. Elementy przykrycia mają być zamocowane na konstrukcji nośnej. Konstrukcja nośna przykrycia i pomost technologiczny reaktora powinny służyć celom komunikacyjnym i eksploatacyjnym oraz do mocowania instalacji technologicznej. Zabezpieczenie konstrukcji pomostu technicznego - cynkowanie ogniowe.
7.11 Stacja dmuchaw
Sprężone powietrze do systemu napowietrzania reaktora biologicznego mają dostarczać dmuchawy umieszczone wewnątrz budynku technicznego. Dmuchawy mają charakteryzować się minimalnym serwisem, (okresowa wymiana filtrów i smarowanie) i wysokim stopniem niezawodności. Dmuchawy rotacyjne maja być podłączone do układu rozprowadzającego powietrze do poszczególnych podzespołów i pomp powietrznych z możliwością odprowadzenia skroplin.
Sterowanie pracą dmuchaw ma się odbywać w zależności od wymaganego stężenia tlenu w komorze denitryfikacji/nitryfikacji reaktora mierzonej przy pomocy sondy tlenowej oraz programu sterownika, przy pomocy wartości progowych tlenu O1, i O2 oraz czas cyklu pracy reaktora T1 i T2 przy ustalonych przy określonych warunkach tlenowych, uzależnionych od składu ścieków dopływających do komory reaktora biologicznego. Czas pracy poszczególnych dmuchaw, częstotliwość włączania oraz szybkość reakcji na zmiany w systemie sterowane mają być przez program modułowych sterowników przemysłowych z wyświetlaczem LCD. System sterowania procesu ma optymalizować czas pracy dmuchaw. Zastosowanie układu napowietrzanie/mieszanie i sterownia jego pracą ma pozwalać na prowadzenie procesu denitryfikacji i utrzymania w komorze warunków nie dotlenionych bez stosowania mieszadeł zatapialnych.
7.12 Odprowadzenie ścieków oczyszczonych
Oczyszczone ścieki odprowadzane mają być grawitacyjnie do pompowni ścieków oczyszczonych. Ścieki oczyszczone odprowadzane będą pompowo do odbiornika poprzez przepływomierz elektromagnetyczny, którego sygnał podłączony jest do sterownika, w celu dokonania rejestracji danych ilości ścieków przepływających przez oczyszczalnię ścieków oraz sterowanie pracą urządzeń zależnych od ilości ścieków.
7.13 Magazynowanie osadów
Osad nadmierny ma być kierowany do wydzielonego zbiornika stabilizacji tlenowej. Wiek osadu w zbiorniku stabilizacji tlenowej nie mniej niż 10 dób.
7.14 Odwadnianie i wapnowanie osadu
Do odwodnienia osadu ma być zastosowana prasa taśmowa uzyskująca stężenie suchej masy osadu po odwodnieniu powyżej 20%. Do płukania urządzenia należy przewidzieć wodę technologiczną.
Urządzenia do odwadniania ma współpracować ze stacją wapnowania osadu. Osad odwodniony ma być automatycznie transportowany do pojemnika osadu odwodnionego, zlokalizowanego w odrębnie wydzielonym pomieszczeniu w budynku technicznym. Pomieszczenie ma posiadać odpowiednią instalację wentylacji mechanicznej. Instalacja technologiczna ma zapewnić uzyskanie parametrów osadów zgodnych z obowiązującymi wymaganiami prawnymi oraz warunkami określonymi w PFU.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w programie funkcjonalno- użytkowym stanowiącym załącznik do SIWZ jako materiał pomocniczy do sporządzenia oferty
9. Przedmiot zamówienia należy wykonać również zgodnie z opracowaną przez Wykonawcę dokumentacją projektową w rozumieniu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalnego ( Dz. U. Nr 202, poz.2072 z poź zm. )
Kody CPV: 713200000
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452310005 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452324006 (Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych)
Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)
Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)
Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
454000001 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/09/2013
Informacja na temat wadium:
Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości:100.000,00 zł
/słownie: sto tysięcy złotych/
Zaliczka: Nie
Wiedza i doświadczenie:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże wykonanie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie - co najmniej 3 roboty budowlane polegające na budowie oczyszczalni ścieków w technologii mechaniczno- biologicznej w układzie przepływowym o przepustowości min 1000 m ³/db
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże dysponowanie:
W zakresie projektowania - po 1 osobie posiadającej uprawnienia bez ograniczeń w następujących specjalnościach
- architektonicznej
- konstrukcyjno-budowlanej
- drogowej
- instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych
- instalacyjnej w zakresie sieci instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych
W zakresie kierowania robotami budowlanymi
- 1 kierownikiem robót posiadającym uprawnienia do kierowania robotami bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej
- 1 kierownikiem robót posiadającym uprawnienia do kierowania robotami bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych
- 1 kierownikiem robót posiadającym uprawnienia do kierowania robotami bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych
- 1 kierownikiem robót posiadającym uprawnienia do kierowania robotami bez ograniczeń w specjalności drogowej
Oświadczenie nr 2: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 7: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokument potwierdzenia III.5: Tak
inne_dokumenty:
Formularz OFERTA - załącznik nr 1 do SIWZ.
Pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika
z innych dokumentów dołączonych do oferty.
Oświadczenia i dokumenty wymagane postanowieniami Rozdz. VIII niniejszej specyfikacji
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany terminu, tylko w przypadku wystąpienia okoliczności nie wynikłych z winy Wykonawcy, w tym między innymi:
a) wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających realizację robót;
b) wystąpienia zmian parametrów projektowych dla wykonywanego obiektu;
c) wystąpienia konieczności wykonania robót nieprzewidzianych;
Termin wykonania zamówienia zostanie przesunięty odpowiednio o czas:
a) wstrzymania robót ze względu na warunki atmosferyczne;
b) niezbędny do wprowadzenia zmian do projektu;
c) niezbędny do wykonania robót nie przewidzianych.
Zmiana terminu powinna być potwierdzona protokołem konieczności zaakceptowanym przezZamawiającego i podpisana przez Zamawiającego i Wykonawcę
Potrzeba wprowadzenia zmian może wynikać rownież z następujących okoliczności:
a) ustawowej zmiany stawki podatku VAT
b) wprowadzonych przez Zamawiającego w trakcie realizacji przedmiotu umowy zmian dotyczących technologii wykonania
c)zmian regulacji prawnych obowiązujących w dniu podpisania umowy
d)gdy z przyczyn organizacyjnych konieczna będzie zmiana osób upoważnionych do dokonania czynności, zmiana danych teleadresowych, określonych w niniejszej umowie.
e) w przypadku nie wykorzystania w całości kwoty umowy o której mowa w art.12 umowy
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wielka-wies.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urzad Gminy Wielka Wieś, ul. Wesoła 48, 32-089 Wielka Wieś pok. 211
Data składania wniosków, ofert: 29/11/2011
Godzina składania wniosków, ofert: 09:30
Miejsce składania:
Urząd Gminy Wielka Wieś, ul. Wesoła 48, 32-089 Wielka Wieś, Biuro Obsługi Intersantów
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe: Nie dotyczy
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
106004 / 2015-05-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kościelisko - Kościelisko (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy stopy fundamentowej pod maszt wieżowy urządzenia rejestrującego (fotoradaru) oraz linii energetycznej zalicznikowej zasilającej urządzenie rejestrujące (fotoradar), w pasie drogowym drogi wojewódzkiej nr 958 w miejscowości Witów (odcinek 080, km 2+453), Gmina Kościelisko, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
105234 / 2012-04-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Zabierzów - Zabierzów (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Opracowanie Projektów budowlano-wykonawczych (uzupełniających) dla wykonania
instalacji elektrycznych i słaboprądowych w budynku Ratusza
w Zabierzowie, przy ul. Kolejowej, na dz. nr 411/6, 411/13, 411/14
Dane techniczne obiektu: pow. zabudowy - 994,07 m2,
pow. użytkowa - 3.060,48 m2,
kubatura: 10.470,00 m3.
237120 / 2012-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Zabierzów - Zabierzów (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Zadanie nr 1. Nadzór inwestorski nad robotami elektrycznymi
oraz
Zadanie nr 2. Nadzór autorski w zakresie aranżacji architektonicznej
dla całości zadania p/n.
Rozbudowa szkoły podstawowej w Bolechowicach wraz z instalacjami wewnętrznymi wod-kan., gaz., c.o., elektryczną oraz przebudową sieci wodociągowej, teletechnicznej, przyłączem kanalizacji opadowej oraz budową ogrodzenia boiska o wys. 4 m. i rozbiórką istniejącego wejścia do budynku na dz. nr 178, 163, 179 w miejscowości Bolechowice, gm. Zabierzów.
33376 / 2012-02-03 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Wielka Wieś - Wielka Wieś (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Realizacja zadania inwestycyjnego w systemie zaprojektuj i wykonaj pod nazwą Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Giebułtowie.
182952 / 2011-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Zabierzów - Zabierzów (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Wykonanie projektów budowlanych na rozbudowę oświetlenia ulicznego.
247160 / 2011-08-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Zabierzów - Zabierzów (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Wykonanie projektów budowlanych na rozbudowę oświetlenia ulicznego.
224439 / 2013-10-25 - Podmiot prawa publicznego
Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. - Nowy Targ (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Projekt kanalizacji sanitarnej w Ludźmierzu rejon Gimnazjum oraz Ostrowsku ul. Pienińska
79790 / 2015-04-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kościelisko - Kościelisko (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy stopy fundamentowej pod maszt wieżowy urządzenia rejestrującego (fotoradaru) oraz linii energetycznej
zalicznikowej zasilajÄ…cej urzÄ…dzenie rejestrujÄ…ce (fotoradar), w pasie drogowym drogi
wojewódzkiej nr 958 w miejscowości Witów (odcinek 080, km 2+453), Gmina Kościelisko, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
337754 / 2009-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Jordanów - Jordanów (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Zaprojektowanie i wykonanie rozbudowy oÅ›wietlenia drogowego w miejscowoÅ›ciach: ÅÄ™townia, Naprawa, Osielec, Wysoka, Gmina Jordanów o Å‚Ä…cznej dÅ‚ugoÅ›ci 1456 m.
137912 / 2015-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kościelisko - Kościelisko (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na bu-dowę oświetlenia ulicznego w miejscowości Dzianisz, Gmina Kościelisko.
299950 / 2012-08-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Zabierzów - Zabierzów (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Zadanir nr 1 - Wykonanie Projektu przyłączy wody oraz kanalizacji sanitarnej i opadowej
Zadanir nr 2 - Wykonanie Projektu Zasilania energetycznego budynku i oświetlenia terenu działki
Zadanie nr 3 - Sprawowanie nadzoru autorskiego nad budowÄ… obiektu a w tym, m.i.,
sporządzenie nowego Planu Zagospodarowania terenu działki (zamiennego)
Zadanie nr 4 - Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad robotami elektrycznymi,
dla Budynku Usługowo-Administracyjnego z garażem dwustanowiskowym,
(w budowie - stan surowy) na dz. nr 206 w Brzezince;
168804 / 2012-05-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Zabierzów - Zabierzów (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Opracowanie Projektów budowlano-wykonawczych dla wykonania przyłączy mediów
do budynku Usługowo-Administracyjnego z garażem dwustanowiskowym, na dz. nr 206 w Brzezince, gm. Zabierzów.
287176 / 2012-08-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Zabierzów - Zabierzów (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Zadanie nr 1. Nadzór inwestorski nad robotami elektrycznymi oraz Zadanie nr 2. Nadzór autorski w zakresie aranżacji architektonicznej dla całości zadania p/n. Rozbudowa szkoły podstawowej w Bolechowicach wraz z instalacjami wewnętrznymi wod-kan., gaz., c.o., elektryczną oraz przebudową sieci wodociągowej, teletechnicznej, przyłączem kanalizacji opadowej oraz budową ogrodzenia boiska o wys. 4 m. i rozbiórką istniejącego wejścia do budynku na dz. nr 178, 163, 179 w miejscowości Bolechowice, gm. Zabierzów.
107184 / 2015-05-08 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kościelisko - Kościelisko (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy stopy fundamentowej pod maszt wieżowy urządzenia rejestrującego (fotoradaru) oraz linii energetycznej zalicznikowej zasilającej urządzenie rejestrujące (fotoradar), w pasie drogowym drogi wojewódzkiej nr 958 w miejscowości Witów (odcinek 080, km 2+453), Gmina Kościelisko, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
162828 / 2015-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kościelisko - Kościelisko (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oświetlenia
ulicznego w miejscowości Dzianisz, Gmina Kościelisko.
199850 / 2015-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kościelisko - Kościelisko (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oświetlenia ulicznego w miejscowości Dzianisz, Gmina Kościelisko - zamówienie uzupełniające
114984 / 2013-03-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju - Rabka-Zdrój (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ponicach (dobudowa Sali gimnastycznej wraz z zapleczem oraz przedszkola dwuoddziałowego)
60324 / 2015-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kościelisko - Kościelisko (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy stopy fundamentowej pod maszt wieżowy urządzenia rejestrującego (fotoradaru) oraz linii energetycznej
zalicznikowej zasilajÄ…cej urzÄ…dzenie rejestrujÄ…ce (fotoradar), w pasie drogowym drogi
wojewódzkiej nr 958 w miejscowości Witów (odcinek 080, km 2+453), Gmina Kościelisko, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
158572 / 2012-05-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Zabierzów - Zabierzów (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Opracowanie Projektów budowlano-wykonawczych (uzupełniających) dla wykonania instalacji elektrycznych i słaboprądowych w budynku Ratusza w Zabierzowie, przy ul. Kolejowej, na dz. nr 411/6, 411/13, 411/14 Dane techniczne obiektu: pow. zabudowy - 994,07 m2, pow. użytkowa - 3.060,48 m2, kubatura: 10.470,00 m3.
202204 / 2015-08-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kościelisko - Kościelisko (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oświetlenia ulicznego w miejscowości Dzianisz, Gmina Kościelisko - zamówienie uzupełniające
293220 / 2009-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Jordanów - Jordanów (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Zaprojektowanie i wykonanie rozbudowy oświetlenia drogowego w miejscowościach:
ÅÄ™townia, Naprawa, Osielec, Wysoka, Gmina Jordanów o Å‚Ä…cznej dÅ‚ugoÅ›ci 1456 m.
364970 / 2012-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Zabierzów - Zabierzów (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Zadanie nr 1 - Wykonanie Projektu przyłączy wody oraz kanalizacji sanitarnej i opadowej Zadanie nr 2 - Wykonanie Projektu Zasilania energetycznego budynku i oświetlenia terenu działki Zadanie nr 3 - Sprawowanie nadzoru autorskiego nad budową obiektu a w tym, m.i., sporządzenie nowego Planu Zagospodarowania terenu działki (zamiennego) Zadanie nr 4 - Sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad robotami elektrycznymi, dla Budynku Usługowo-Administracyjnego z garażem dwustanowiskowym, (w budowie - stan surowy) na dz. nr 206 w Brzezince;.
73190 / 2011-04-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Zabierzów - Zabierzów (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Wykonanie projektów budowlanych na rozbudowę oświetlenia ulicznego .
263230 / 2013-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju - Rabka-Zdrój (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ponicach (dobudowa Sali gimnastycznej wraz z zapleczem oraz przedszkola dwuoddziałowego)
147622 / 2011-06-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Zabierzów - Zabierzów (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Wykonanie projektów budowlanych na rozbudowę oświetlenia ulicznego .
70004 / 2015-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Kościelisko - Kościelisko (małopolskie)
CPV: 713200000 ()
Przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy stopy fundamentowej pod maszt wieżowy urządzenia rejestrującego (fotoradaru) oraz linii energetycznej
zalicznikowej zasilajÄ…cej urzÄ…dzenie rejestrujÄ…ce (fotoradar), w pasie drogowym drogi
wojewódzkiej nr 958 w miejscowości Witów (odcinek 080, km 2+453), Gmina Kościelisko, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.