Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

325474 / 2015-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina WÄ…wolnica (WÄ…wolnica)

Pozycjonowanie Plewiska

Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych
położonych na terenie gminy Wąwolnica

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Wąwolnica. Usługa obejmuje również odbiór i transport odpadów komunalnych zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Wąwolnica oraz dostawę worków przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Odbiór powinien odbywać się w sposób umożliwiający osiągnięcie na obszarze Gminy Wąwolnica poziomów recyklingu do ponownego użycia i odzysku frakcji odpadów obejmujących papier, metale, tworzywa sztuczne i szkło wyliczonych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 645), oraz ograniczeniu masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w. sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r., poz. 676).

1. Charakterystyka Gminy Wąwolnica, istotna z punktu widzenia zamówienia:
Powierzchnia gminy wynosi 62,15 km2

Szacunkowa długość dróg:
Gmina Wąwolnica Rodzaj dróg Szacunkowa długość dróg [km]
wojewódzkie 12
powiatowe 41
gminne 25

Gmina wiejska, w skład której wchodzą miejscowości:

Miejscowość Liczba nieruchomości zamieszkałych [szt.]
Bartłomiejowice 39
Celejów 115
Grabówki 21
Huta 32
Karmanowice 118
Kębło 44
Łąki 41
Łopatki 108
Łopatki Kolonia 14
Mareczki 38
Rąblów 73
Rogalów 31
Stanisławka 12
Wąwolnica 266
Wąwolnica Kolonia 11
Zarzeka 135
Zawada 40
Zgórzyńskie 19
Razem 1157

Szacunkowa liczba mieszkańców na terenie gminy Wąwolnica - 4688 osób (wg. zameldowania).
Budynki zbiorowego zamieszkania (wielolokalowe):
- dom wielorodzinny w miejscowości Celejów,
- dom wielorodzinny w miejscowości Łopatki,
- dom wielorodzinny przy ul. Lubelskiej w Wąwolnicy.

Szacunkowa ilość odpadów komunalnych prognozowana w okresie obowiązywania umowy (12 miesięcy) w 2016 r.:
Rodzaj odpadu Szacunkowa ilość odpadów [Mg] w okresie 12 miesięcy
Zmieszane odpady komunalne 403
Inne nie wymienione frakcje zbierane w sposób selektywny 60
Szkło oraz opakowania ze szkła 56
Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne 1,2
Odpady wielkogabarytowe 5,4
Odpady budowlane i rozbiórkowe 6,2
Zużyte opony 1,5
Popiół 31,3
Chemikalia 0,1

Zamawiający zastrzega, że w trakcie realizacji zamówienia mogą nastąpić zmiany
w przedmiocie odbioru odpadów komunalnych wynikające np. z korekty deklaracji. Stosowne dane Wykonawca otrzyma od Zamawiającego po zaistnieniu zdarzenia.

2. Realizacja przedmiotu zamówienia:
2.1. Wymagania dotyczące przekazywania odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych:
a) zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania, Wykonawca jest zobowiązany przekazać, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Puławach,
b) w przypadku awarii instalacji RIPOK, Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia odpadów na własny koszt i własnym staraniem do instalacji wskazanej w Planie Gospodarki Od-padami dla Województwa Lubelskiego 2017 jako zastępcza dla Regionu Puławy.
2.2. Zamawiający ustala, że wszystkie odpady surowcowe (tzw. suche), w tym: papier
i opakowania papierowe, opakowania plastikowe, metale i opakowania metalowe, opakowania wielomateriałowe, itp. będą przekazywane do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Puławach.
2.3. Zamawiający ustala, że wszystkie odpady ze szkła, w tym szkło bezbarwne i kolorowe będą przekazywane do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Puławach.
2.4. Zamawiający ustala, że popiół będzie przekazywany do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Puławach.
2.5. Zamawiający ustala, że wszystkie odpady z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (tj. przeterminowane leki i chemikalia, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, opony, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe) będą przekazywane do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunal-nych (RIPOK) w Puławach.
2.6. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w sposób cykliczny odbiór odpadów komunalnych zmieszanych w każdej ilości z nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej jak i wielorodzinnej jeden raz w miesiącu.
2.7. Odpady komunalne zebrane w sposób selektywny odbierane będą cyklicznie w każdej ilości z nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej jak i wielorodzinnej jeden raz w miesiącu.
W miesiącach: luty, kwiecień, październik i grudzień zamiast odpadów ze szkła Wykonawca odbierać będzie popiół.

2.8. Wykonawca dostarczy worki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na podstawie informacji dostarczonej przez Zamawiającego, zawierającej adresy nieruchomości, których właściciele zadeklarowali zbieranie odpadów w sposób selektywny, przyjmując zasadę po jednym worku na każdy rodzaj selektywnie zbieranych odpadów. W kolejnych miesiącach Wykonawca dostarczy worki przyjmując zasadę, że za jeden odebrany worek z odpadami zebranymi selektywnie - jeden worek na odpady.
2.9. Na wniosek właściciela Wykonawca może dostarczyć właścicielowi nieruchomości większą ilość worków (nie więcej niż dwa na każdy rodzaj odpadów zbieranych selektywnie w systemie workowym), z zastrzeżeniem, że w kolejnym miesiącu dokona obioru odpadów w takiej ilości worków. W przeciwnym przypadku Wykonawca ma prawo odmówić wydania nowych worków w kolejnym miesiącu. Sporządzenie wykazu worków wydanych i odebranych leży po stronie Wykonawcy.
2.10. Worki powinny: być wykonane z folii LDPE, o grubości minimum 60 mikronów, o pojemności co najmniej 120 dm3, posiadać mocny i trwały zgrzew, posiadać nadruk jednostronny, zawierający informacje o odpadach, które powinny znaleźć się w worku, kolor nadruku kontrastujący z kolorem worka.
2.11. Wykonawca wyposaży Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w pojemniki i kontenery umożliwiające zbieranie selektywne odpadów następujących frakcji:
a) przeterminowanych leków i chemikaliów,
b) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
c) zużytych baterii i akumulatorów,
d) opon,
e) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych,
f) odpadów budowlanych i rozbiórkowych.
2.12. Odbiór odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych odbywać się będzie w zależności od potrzeb zgłaszanych przez Zamawiającego, w ciągu 3 dni roboczych od dnia zgłoszenia.

3. Zasady odbioru odpadów od właścicieli nieruchomości.
3.1. Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości będzie odbywał się od w dni robocze w godzinach od 6.00 do 22.00.
3.2. Wykonawca opracuje harmonogram wywozu odpadów komunalnych w terminie 3 dni od daty podpisania umowy, z uwzględnieniem zasad określonych powyżej. Zamawiający wymaga aby harmonogramy o których mowa powyżej miały przejrzystą i czytelną formę, możliwie dużą czcionkę.
3.3. Po akceptacji w/w harmonogramu przez Zamawiającego, Wykonawca dostarczy je do właścicieli (współwłaścicieli, użytkowników) nieruchomości do dnia 23 grudnia 2015 r.
3.4. Zmiana harmonogramu odbioru odpadów wymaga uzgodnienia z Zamawiającym. Informowanie mieszkańców o zmianach terminów odbioru należy do obowiązków Wykonawcy.
3.5. Częstotliwość odbioru odpadów jest nienaruszalna tj. w każdym miesiącu musi nastąpić zgodnie z harmonogramem odbiór wszystkich odpadów od właścicieli nieruchomości. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji usługi również w przypadkach kiedy dojazd jest utrudniony, w szczególności w przypadku złych warunków atmosferycznych, i innych okoliczności. W takich przypadkach nie przysługują mu roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy. W przypadku braku dojazdu odpady komunalne powinny zostać odebrane w ciągu najbliższych 3 dni roboczych, a Zamawiający zostanie o tym poinformowany w ciągu 1 dnia roboczego od zaistniałej sytuacji w formie pisemnej lub elektronicznej.
3.6. W przypadku zmian w wykazie skutkujących rozszerzeniem listy o nowe nieruchomości Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru odpadów komunalnych z tych nieruchomości zgodnie z obowiązującym harmonogramem odbioru, począwszy od miesiąca w którym umieszczono w systemie informację o złożeniu deklaracji.
3.7. W przypadku zmian w wykazie skutkujących zmniejszeniem listy nieruchomości Wykonawca zobowiązany będzie do zakończenia świadczenia usług odbioru odpadów komunalnych z tych nieruchomości, począwszy od miesiąca w którym otrzymał informację o wykreśleniu nieruchomości.
3.8. W przypadku stwierdzenia, że nieruchomość która nie jest objęta wykazem a zostały ode-brane odpady, Wykonawca zobowiązany jest do powiadomienia o tym pisemnie bądź w formie elektronicznej Zamawiającego.
3.9. Wykonawca jest zobowiązany kontrolować właścicieli nieruchomości pod kątem wypełniania obowiązku zbierania odpadów komunalnych zgodnie ze złożoną deklaracja jak i Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wąwolnica.
3.10. W przypadku stwierdzenia niedopełnienia w/w obowiązków Wykonawca zobowiązany jest do przekazania w ciągu 10 dni roboczych Zamawiającemu informacji o stwierdzonych nie-prawidłowościach w formie elektronicznej lub pisemnej. Informacja winna być uzupełniona o dokumentację fotograficzną umożliwiającą weryfikację nieprawidłowości.
3.11. Wykonawca będzie przestrzegał zasad wynikających z ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182).
3.12. Wykonawca jest także zobowiązany do bieżącego informowania Zamawiającego o każ-dym przypadku niemożliwości odebrania odpadów z danej nieruchomości ze względu na brak współpracy z właścicielem nieruchomości.
3.13. W przypadku zgłoszenia nieodebrania odpadów w terminie wskazanym w harmonogramie bądź innego przypadku niewykonania obowiązków wynikających z umowy, w szczególności niedostarczenia worków lub niezapewnienia właściwego stanu higieniczno-sanitarnego i porządkowego miejsc zbierania odpadów. Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego rozpatrzenia reklamacji w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego zawiadomienia w formie pisemnej lub elektronicznej. Informację o sposobie rozpatrzenia reklamacji należy niezwłocznie przekazać Zamawiającemu drogą pisemną lub elektroniczną.
3.14. Wykonawca odpowiada za wszelkie szkody na mieniu i zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas i w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
3.15. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za zniszczenie lub uszkodzenie pojemników do gromadzenia odpadów należących do właścicieli nieruchomości, powstałych w związku z rea-lizacją przedmiotu zamówienia.
3.16. Wykonawca zobowiązuje się również do utrzymania właściwego stanu higieniczno - sanitarnego i porządkowego miejsc odbierania odpadów.
3.17. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalno- prawnych związanych z odbieraniem i dostarczaniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych.

4. Sposób potwierdzenia realizacji usługi.
4.1 W ramach dokumentowania usługi odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych objętych zamówieniem oraz wymaganiami dotyczącymi sprawozdawczości określonymi w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Wykonawca zobowiązany jest do:
4.1.1. Dostarczania Zamawiającemu danych z przebiegiem tras przejazdów pojazdów prezentowanych na mapach w sposób ciągły z wykorzystaniem transmisji danych za pomocą oprogramowania, którego moduł abonencki przekaże nieodpłatnie Zamawiającemu na czas trwania przedmiotu umowy .
4.1.2. Sporządzania i przekazywania Zamawiającemu zestawienia wykonanych usług do 10 dnia miesiąca następnego za miesiąc poprzedni, zawierające:
a) liczbę nieruchomości z których zostały odebrane odpady,
b) masę odebranych odpadów komunalnych zmieszanych,
c) masę poszczególnych rodzajów odpadów gromadzonych w sposób selektywny,
d) masę poszczególnych odpadów odebranych z PSZOK-u.
4.1.3. Sporządzania i przekazywania Zamawiającemu kart przekazania odpadów do instalacji, w terminie 10 dni roboczych po zakończeniu miesiąca, za miesiąc poprzedni.
4.1.4. Sporządzenia i przekazywania Zamawiającemu sprawozdań określonych w art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
4.2. Wykonawca zobowiązany będzie również do przedkładania Zamawiającemu innych in-formacji dotyczących odbioru odpadów, jeśli w trakcie realizacji zamówienia na Zamawiające-go nałożony zostanie obowiązek sporządzania innych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami. Wymóg ten dotyczy tylko informacji w posiadaniu, których będzie Wykonawca, a nie Zamawiający.

5. Szczegółowe wymagania stawiane wykonawcy odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości.

5.1.Wykonawca musi zapewnić, aby pojazdy wykorzystywane do realizacji usługi były dostosowane w zakresie wielkości i rodzaju do parametrów dróg na terenie gminy Wąwolnica, w tym odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych przy drogach niespełniających parametrów dróg publicznych.
5.2. Pojazdy muszą być trwale i czytelnie oznakowane, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości.
5.3. Pojazdy powinny posiadać aktualne badania techniczne i być dopuszczone do ruchu.
5.4. W przypadku awarii pojazdu Wykonawca jest zobowiązany zapewnić pojazd zastępczy
o zbliżonych parametrach.
5.5. Pojazdy muszą posiadać konstrukcję zabezpieczającą przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizującą oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady.

5.6. Pojazdy powinny być wyposażone w narzędzia lub urządzenia umożliwiające uporządkowanie terenu po opróżnieniu pojemników.

5.7. Pojazdy muszą być wyposażone w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego (GPS) umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczyty-wanie danych o położeniu pojazdów i miejscach postoju, oraz w czujniki zapisujące dane o miejscach wyładunku odpadów umożliwiające weryfikację tych danych.

5.8. Wykonawca jest obowiązany dysponować bazą magazynowo-transportową usytuowaną w odległości nie większej niż 60 km od granic gminy Wąwolnica.

5.9. Baza powinna być usytuowana na terenie, do którego Wykonawca posiada tytuł prawny. Teren bazy musi być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobom nieupoważnionym.

5.10. Miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów na bazie powinno być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu.

5.11. Baza magazynowo-transportowa musi być wyposażona w: miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, pomieszczenie socjalne dla pracowników odpowiadającej liczbie zatrudnionych osób miejsca do magazynowania selektywnie zebranych odpadów z grupy odpadów komunalnych, legalizowana samochodowa wagę najazdową w przypadku, gdy na terenie bazy następuje magazynowanie odpadów.

5.12. Na ternie bazy powinny znajdować się także: punkt do bieżącej konserwacji i naprawy pojazdów, miejsca do mycia i dezynfekcji pojazdów o ile te czynności nie będą wykonywane przez uprawnione podmioty poza terenem bazy.

5.13. Na terenie bazy muszą się znajdować urządzenia do selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych przed ich transportem do miejsca przetwarzania.

6. Wymagania dotyczące transportu odpadów.

6.1. Wykonawca jest zobowiązany do transportowania odebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w sposób, który uniemożliwia zmieszanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi, oraz mieszanie się ze sobą poszczególnych frakcji selektywnie zebranych odpadów komunalnych.

6.2. Wykonawca jest również zobowiązany do zabezpieczenia przewożonych odpadów komunalnych przez wysypaniem, rozwianiem na drogę.
6.3. Wykonawca nie może dokonywać jakichkolwiek czynności związanych z odzyskiem lub unieszkodliwianiem, uszczuplaniem ilości odebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz przekazywania ich innym podmiotom.

7. Informacje mogące mieć wpływ na przygotowanie oferty i kalkulację ceny ofertowej.

7.1. W celu wprowadzenia oferty Wykonawca powinien przewidzieć wszystkie mogące potencjalnie wystąpić zdarzenia, których ujęcie przez Zamawiającego było niemożliwe na etapie dokonywania opisu przedmiotu zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 325474

Data publikacji: 2015-12-01

Nazwa: Gmina Wąwolnica

Ulica: ul. Lubelska 39

Numer domu: 39

Miejscowość: Wąwolnica

Kod pocztowy: 24-160

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 81 8825001

Numer faxu: 81 8825001 wew. 40

Adres strony internetowej: www.wawolnica.pl

Regon: 43101979600000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych
położonych na terenie gminy Wąwolnica

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Wąwolnica. Usługa obejmuje również odbiór i transport odpadów komunalnych zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Wąwolnica oraz dostawę worków przeznaczonych do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Odbiór powinien odbywać się w sposób umożliwiający osiągnięcie na obszarze Gminy Wąwolnica poziomów recyklingu do ponownego użycia i odzysku frakcji odpadów obejmujących papier, metale, tworzywa sztuczne i szkło wyliczonych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 645), oraz ograniczeniu masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. w. sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów (Dz. U. z 2012 r., poz. 676).

1. Charakterystyka Gminy Wąwolnica, istotna z punktu widzenia zamówienia:
Powierzchnia gminy wynosi 62,15 km2

Szacunkowa długość dróg:
Gmina Wąwolnica Rodzaj dróg Szacunkowa długość dróg [km]
wojewódzkie 12
powiatowe 41
gminne 25

Gmina wiejska, w skład której wchodzą miejscowości:

Miejscowość Liczba nieruchomości zamieszkałych [szt.]
Bartłomiejowice 39
Celejów 115
Grabówki 21
Huta 32
Karmanowice 118
Kębło 44
Łąki 41
Łopatki 108
Łopatki Kolonia 14
Mareczki 38
Rąblów 73
Rogalów 31
Stanisławka 12
Wąwolnica 266
Wąwolnica Kolonia 11
Zarzeka 135
Zawada 40
Zgórzyńskie 19
Razem 1157

Szacunkowa liczba mieszkańców na terenie gminy Wąwolnica - 4688 osób (wg. zameldowania).
Budynki zbiorowego zamieszkania (wielolokalowe):
- dom wielorodzinny w miejscowości Celejów,
- dom wielorodzinny w miejscowości Łopatki,
- dom wielorodzinny przy ul. Lubelskiej w Wąwolnicy.

Szacunkowa ilość odpadów komunalnych prognozowana w okresie obowiązywania umowy (12 miesięcy) w 2016 r.:
Rodzaj odpadu Szacunkowa ilość odpadów [Mg] w okresie 12 miesięcy
Zmieszane odpady komunalne 403
Inne nie wymienione frakcje zbierane w sposób selektywny 60
Szkło oraz opakowania ze szkła 56
Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne 1,2
Odpady wielkogabarytowe 5,4
Odpady budowlane i rozbiórkowe 6,2
Zużyte opony 1,5
Popiół 31,3
Chemikalia 0,1

Zamawiający zastrzega, że w trakcie realizacji zamówienia mogą nastąpić zmiany
w przedmiocie odbioru odpadów komunalnych wynikające np. z korekty deklaracji. Stosowne dane Wykonawca otrzyma od Zamawiającego po zaistnieniu zdarzenia.

2. Realizacja przedmiotu zamówienia:
2.1. Wymagania dotyczące przekazywania odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do regionalnych instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych:
a) zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania, Wykonawca jest zobowiązany przekazać, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Puławach,
b) w przypadku awarii instalacji RIPOK, Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia odpadów na własny koszt i własnym staraniem do instalacji wskazanej w Planie Gospodarki Od-padami dla Województwa Lubelskiego 2017 jako zastępcza dla Regionu Puławy.
2.2. Zamawiający ustala, że wszystkie odpady surowcowe (tzw. suche), w tym: papier
i opakowania papierowe, opakowania plastikowe, metale i opakowania metalowe, opakowania wielomateriałowe, itp. będą przekazywane do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Puławach.
2.3. Zamawiający ustala, że wszystkie odpady ze szkła, w tym szkło bezbarwne i kolorowe będą przekazywane do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Puławach.
2.4. Zamawiający ustala, że popiół będzie przekazywany do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Puławach.
2.5. Zamawiający ustala, że wszystkie odpady z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (tj. przeterminowane leki i chemikalia, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, opony, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe) będą przekazywane do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunal-nych (RIPOK) w Puławach.
2.6. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w sposób cykliczny odbiór odpadów komunalnych zmieszanych w każdej ilości z nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej jak i wielorodzinnej jeden raz w miesiącu.
2.7. Odpady komunalne zebrane w sposób selektywny odbierane będą cyklicznie w każdej ilości z nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej jak i wielorodzinnej jeden raz w miesiącu.
W miesiącach: luty, kwiecień, październik i grudzień zamiast odpadów ze szkła Wykonawca odbierać będzie popiół.

2.8. Wykonawca dostarczy worki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na podstawie informacji dostarczonej przez Zamawiającego, zawierającej adresy nieruchomości, których właściciele zadeklarowali zbieranie odpadów w sposób selektywny, przyjmując zasadę po jednym worku na każdy rodzaj selektywnie zbieranych odpadów. W kolejnych miesiącach Wykonawca dostarczy worki przyjmując zasadę, że za jeden odebrany worek z odpadami zebranymi selektywnie - jeden worek na odpady.
2.9. Na wniosek właściciela Wykonawca może dostarczyć właścicielowi nieruchomości większą ilość worków (nie więcej niż dwa na każdy rodzaj odpadów zbieranych selektywnie w systemie workowym), z zastrzeżeniem, że w kolejnym miesiącu dokona obioru odpadów w takiej ilości worków. W przeciwnym przypadku Wykonawca ma prawo odmówić wydania nowych worków w kolejnym miesiącu. Sporządzenie wykazu worków wydanych i odebranych leży po stronie Wykonawcy.
2.10. Worki powinny: być wykonane z folii LDPE, o grubości minimum 60 mikronów, o pojemności co najmniej 120 dm3, posiadać mocny i trwały zgrzew, posiadać nadruk jednostronny, zawierający informacje o odpadach, które powinny znaleźć się w worku, kolor nadruku kontrastujący z kolorem worka.
2.11. Wykonawca wyposaży Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w pojemniki i kontenery umożliwiające zbieranie selektywne odpadów następujących frakcji:
a) przeterminowanych leków i chemikaliów,
b) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,
c) zużytych baterii i akumulatorów,
d) opon,
e) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych,
f) odpadów budowlanych i rozbiórkowych.
2.12. Odbiór odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych odbywać się będzie w zależności od potrzeb zgłaszanych przez Zamawiającego, w ciągu 3 dni roboczych od dnia zgłoszenia.

3. Zasady odbioru odpadów od właścicieli nieruchomości.
3.1. Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości będzie odbywał się od w dni robocze w godzinach od 6.00 do 22.00.
3.2. Wykonawca opracuje harmonogram wywozu odpadów komunalnych w terminie 3 dni od daty podpisania umowy, z uwzględnieniem zasad określonych powyżej. Zamawiający wymaga aby harmonogramy o których mowa powyżej miały przejrzystą i czytelną formę, możliwie dużą czcionkę.
3.3. Po akceptacji w/w harmonogramu przez Zamawiającego, Wykonawca dostarczy je do właścicieli (współwłaścicieli, użytkowników) nieruchomości do dnia 23 grudnia 2015 r.
3.4. Zmiana harmonogramu odbioru odpadów wymaga uzgodnienia z Zamawiającym. Informowanie mieszkańców o zmianach terminów odbioru należy do obowiązków Wykonawcy.
3.5. Częstotliwość odbioru odpadów jest nienaruszalna tj. w każdym miesiącu musi nastąpić zgodnie z harmonogramem odbiór wszystkich odpadów od właścicieli nieruchomości. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji usługi również w przypadkach kiedy dojazd jest utrudniony, w szczególności w przypadku złych warunków atmosferycznych, i innych okoliczności. W takich przypadkach nie przysługują mu roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy. W przypadku braku dojazdu odpady komunalne powinny zostać odebrane w ciągu najbliższych 3 dni roboczych, a Zamawiający zostanie o tym poinformowany w ciągu 1 dnia roboczego od zaistniałej sytuacji w formie pisemnej lub elektronicznej.
3.6. W przypadku zmian w wykazie skutkujących rozszerzeniem listy o nowe nieruchomości Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru odpadów komunalnych z tych nieruchomości zgodnie z obowiązującym harmonogramem odbioru, począwszy od miesiąca w którym umieszczono w systemie informację o złożeniu deklaracji.
3.7. W przypadku zmian w wykazie skutkujących zmniejszeniem listy nieruchomości Wykonawca zobowiązany będzie do zakończenia świadczenia usług odbioru odpadów komunalnych z tych nieruchomości, począwszy od miesiąca w którym otrzymał informację o wykreśleniu nieruchomości.
3.8. W przypadku stwierdzenia, że nieruchomość która nie jest objęta wykazem a zostały ode-brane odpady, Wykonawca zobowiązany jest do powiadomienia o tym pisemnie bądź w formie elektronicznej Zamawiającego.
3.9. Wykonawca jest zobowiązany kontrolować właścicieli nieruchomości pod kątem wypełniania obowiązku zbierania odpadów komunalnych zgodnie ze złożoną deklaracja jak i Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wąwolnica.
3.10. W przypadku stwierdzenia niedopełnienia w/w obowiązków Wykonawca zobowiązany jest do przekazania w ciągu 10 dni roboczych Zamawiającemu informacji o stwierdzonych nie-prawidłowościach w formie elektronicznej lub pisemnej. Informacja winna być uzupełniona o dokumentację fotograficzną umożliwiającą weryfikację nieprawidłowości.
3.11. Wykonawca będzie przestrzegał zasad wynikających z ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182).
3.12. Wykonawca jest także zobowiązany do bieżącego informowania Zamawiającego o każ-dym przypadku niemożliwości odebrania odpadów z danej nieruchomości ze względu na brak współpracy z właścicielem nieruchomości.
3.13. W przypadku zgłoszenia nieodebrania odpadów w terminie wskazanym w harmonogramie bądź innego przypadku niewykonania obowiązków wynikających z umowy, w szczególności niedostarczenia worków lub niezapewnienia właściwego stanu higieniczno-sanitarnego i porządkowego miejsc zbierania odpadów. Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego rozpatrzenia reklamacji w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego zawiadomienia w formie pisemnej lub elektronicznej. Informację o sposobie rozpatrzenia reklamacji należy niezwłocznie przekazać Zamawiającemu drogą pisemną lub elektroniczną.
3.14. Wykonawca odpowiada za wszelkie szkody na mieniu i zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas i w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
3.15. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za zniszczenie lub uszkodzenie pojemników do gromadzenia odpadów należących do właścicieli nieruchomości, powstałych w związku z rea-lizacją przedmiotu zamówienia.
3.16. Wykonawca zobowiązuje się również do utrzymania właściwego stanu higieniczno - sanitarnego i porządkowego miejsc odbierania odpadów.
3.17. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, transportu odpadów, spraw formalno- prawnych związanych z odbieraniem i dostarczaniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych.

4. Sposób potwierdzenia realizacji usługi.
4.1 W ramach dokumentowania usługi odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych objętych zamówieniem oraz wymaganiami dotyczącymi sprawozdawczości określonymi w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Wykonawca zobowiązany jest do:
4.1.1. Dostarczania Zamawiającemu danych z przebiegiem tras przejazdów pojazdów prezentowanych na mapach w sposób ciągły z wykorzystaniem transmisji danych za pomocą oprogramowania, którego moduł abonencki przekaże nieodpłatnie Zamawiającemu na czas trwania przedmiotu umowy .
4.1.2. Sporządzania i przekazywania Zamawiającemu zestawienia wykonanych usług do 10 dnia miesiąca następnego za miesiąc poprzedni, zawierające:
a) liczbę nieruchomości z których zostały odebrane odpady,
b) masę odebranych odpadów komunalnych zmieszanych,
c) masę poszczególnych rodzajów odpadów gromadzonych w sposób selektywny,
d) masę poszczególnych odpadów odebranych z PSZOK-u.
4.1.3. Sporządzania i przekazywania Zamawiającemu kart przekazania odpadów do instalacji, w terminie 10 dni roboczych po zakończeniu miesiąca, za miesiąc poprzedni.
4.1.4. Sporządzenia i przekazywania Zamawiającemu sprawozdań określonych w art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
4.2. Wykonawca zobowiązany będzie również do przedkładania Zamawiającemu innych in-formacji dotyczących odbioru odpadów, jeśli w trakcie realizacji zamówienia na Zamawiające-go nałożony zostanie obowiązek sporządzania innych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami. Wymóg ten dotyczy tylko informacji w posiadaniu, których będzie Wykonawca, a nie Zamawiający.

5. Szczegółowe wymagania stawiane wykonawcy odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości.

5.1.Wykonawca musi zapewnić, aby pojazdy wykorzystywane do realizacji usługi były dostosowane w zakresie wielkości i rodzaju do parametrów dróg na terenie gminy Wąwolnica, w tym odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych przy drogach niespełniających parametrów dróg publicznych.
5.2. Pojazdy muszą być trwale i czytelnie oznakowane, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne od właścicieli nieruchomości.
5.3. Pojazdy powinny posiadać aktualne badania techniczne i być dopuszczone do ruchu.
5.4. W przypadku awarii pojazdu Wykonawca jest zobowiązany zapewnić pojazd zastępczy
o zbliżonych parametrach.
5.5. Pojazdy muszą posiadać konstrukcję zabezpieczającą przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizującą oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady.

5.6. Pojazdy powinny być wyposażone w narzędzia lub urządzenia umożliwiające uporządkowanie terenu po opróżnieniu pojemników.

5.7. Pojazdy muszą być wyposażone w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego (GPS) umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczyty-wanie danych o położeniu pojazdów i miejscach postoju, oraz w czujniki zapisujące dane o miejscach wyładunku odpadów umożliwiające weryfikację tych danych.

5.8. Wykonawca jest obowiązany dysponować bazą magazynowo-transportową usytuowaną w odległości nie większej niż 60 km od granic gminy Wąwolnica.

5.9. Baza powinna być usytuowana na terenie, do którego Wykonawca posiada tytuł prawny. Teren bazy musi być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobom nieupoważnionym.

5.10. Miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów na bazie powinno być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu.

5.11. Baza magazynowo-transportowa musi być wyposażona w: miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, pomieszczenie socjalne dla pracowników odpowiadającej liczbie zatrudnionych osób miejsca do magazynowania selektywnie zebranych odpadów z grupy odpadów komunalnych, legalizowana samochodowa wagę najazdową w przypadku, gdy na terenie bazy następuje magazynowanie odpadów.

5.12. Na ternie bazy powinny znajdować się także: punkt do bieżącej konserwacji i naprawy pojazdów, miejsca do mycia i dezynfekcji pojazdów o ile te czynności nie będą wykonywane przez uprawnione podmioty poza terenem bazy.

5.13. Na terenie bazy muszą się znajdować urządzenia do selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych przed ich transportem do miejsca przetwarzania.

6. Wymagania dotyczące transportu odpadów.

6.1. Wykonawca jest zobowiązany do transportowania odebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w sposób, który uniemożliwia zmieszanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi, oraz mieszanie się ze sobą poszczególnych frakcji selektywnie zebranych odpadów komunalnych.

6.2. Wykonawca jest również zobowiązany do zabezpieczenia przewożonych odpadów komunalnych przez wysypaniem, rozwianiem na drogę.
6.3. Wykonawca nie może dokonywać jakichkolwiek czynności związanych z odzyskiem lub unieszkodliwianiem, uszczuplaniem ilości odebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz przekazywania ich innym podmiotom.

7. Informacje mogące mieć wpływ na przygotowanie oferty i kalkulację ceny ofertowej.

7.1. W celu wprowadzenia oferty Wykonawca powinien przewidzieć wszystkie mogące potencjalnie wystąpić zdarzenia, których ujęcie przez Zamawiającego było niemożliwe na etapie dokonywania opisu przedmiotu zamówienia.

Kody CPV:
905000002 (Usługi związane z odpadami)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia: 905110005

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
905330002 (Usługi gospodarki odpadami)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
905112004 (Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 12

Informacja na temat wadium:
Wadium w niniejszym postępowaniu nie jest wymagane.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający wymaga:
a) posiadanie wpisu do rejestru działalności regulowanej, zgodnie z art. 9c ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach;
b) posiadanie zezwolenia na zbieranie i transport odpadów wydanym na pod-stawie ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Zamawiający uzna waru-nek posiadania zezwolenia na transport odpadów za spełniony również w przypadku gdy Wykonawca posiada zezwolenie na odzysk i unieszkodliwia-nie odpadów we wskazanym zakresie i na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki. Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 grudnia 2003r. w sprawie rodzajów odpadów, których zbieranie lub transport nie wymagają zezwolenia na prowadzenie działalności (Dz. U. z 2004r. Nr 16, poz. 154 ze zm.) jest zwolniony z obowiązku uzyskania zezwolenia na transport odpadów;

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający oceni spełnienie warunków udziału w postępowaniu na podstawie dokumentów i oświadczeń załączonych do oferty.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona oceny spełniania ww. warunku na podstawie złożonych przez Wykonawcę dowodów, w celu zweryfikowania zdolności wykonawcy do należytego wykonania zamówienia. Wykonawca musi wykazać się, w Wykazie wykonanych usług zgodnego w treści ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 4 do oferty, minimum jednej usługi dotyczącej odbierania i transportu odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy o łącznej masie odpadów komunalnych minimum 350 Mg w sposób ciągły przez okres nie krótszy niż 12 kolejnych miesięcy, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający dokona oceny spełniania w/w warunku na podstawie złożonych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń.

Załączenie dowodów (poświadczeń lub oświadczeń) potwierdzających, że usługi wymienione w Wykazie usług zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Zgodnie z § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. 2013 poz. 231) dowodem jest poświadczenie, a w przypadku zamówień na usługi - oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
Dowodem jest poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
1. W przypadku gdy o udzielenie zamówienia Wykonawcy ubiegają się wspólnie wówczas wymaga się, aby Wykonawcy łącznie spełniali warunek.
2. W przypadku gdy Wykonawca będzie polegać na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów - Wykonawca ma złożyć pisemne zobowiązanie (oryginał) tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów w zakresie wiedzy i doświadczenia na potrzeby wykonania zamówienia.
3. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, za-mawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, może zażądać:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający wymaga wykazania, że Wykonawca dysponuje co najmniej:

L.p. Opis pojazdu/urządzenia Minimalna ilość
1. Pojazdy bezpylne przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z pojemników o pojemności: 120 L, 240 L, 1100 L 2
2. Pojazdy do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych 2
3. Pojazd do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z pojemników o pojemności: 120 L, 240 L oraz odpadów komunalnych zbieranych selektywnie przystosowany do przejazdu drogami o szerokości do 3m. 1
4. Pojazd przystosowany do odbioru odpadów zgromadzonych w kontenerach typu KP-7 1
5. Pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej 1

Pojazdy muszą spełniać wszystkie wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.

Zamawiający oceni spełnienie warunków udziału w postępowaniu na podstawie dokumentów (załącznik nr 5 do oferty ), dowodów i oświadczeń załączonych do oferty , z zastrzeżeniem, że w przypadku składania ofert przez Wykonawców występujących wspólnie, wówczas wymaga się, aby Wykonawcy łącznie spełniali warunek.
1. W przypadku gdy Wykonawca będzie polegać na potencjale technicznym innych podmiotów - Wykonawca ma złożyć pisemne zobowiązanie (oryginał) tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów w zakresie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym na potrzeby wykonania zamówienia.
2. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, za-mawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, może zażądać:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie wymagań, których spełnienie wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający dokona oceny spełniania ww. warunku na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy- zgodnego w treści ze wzorem stanowiącym dodatek nr 2 do s.i.w.z., z zastrzeżeniem, że w przypadku składania ofert przez Wykonawców występujących wspólnie, ww. oświadczenie muszą złożyć łącznie.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający wymaga wykazania przez Wykonawcę, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę w wysokości minimum 200 000 PLN.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający oceni spełnienie warunków udziału w postępowaniu na podstawie dokumentów i oświadczeń załączonych do oferty.
1. W przypadku gdy o udzielenie zamówienia Wykonawcy ubiegają się wspólnie wówczas wymaga się, aby Wykonawcy łącznie spełniali warunek.
2. W przypadku gdy Wykonawca będzie polegać na zdolnościach finansowych innych podmiotów - Wykonawca ma złożyć pisemne zobowiązanie (oryginał) tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów w zakresie sytuacji finansowej i ekonomicznej na potrzeby wykonania zamówienia.
3. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, za-mawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, może zażądać:
1) w przypadku warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy - dokumentów, o których mowa w ust. 1 pkt 11 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. 2013 poz. 231), tj. opłaconej polisy, a w przypadku jej braku, innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
4. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
Poza oświadczeniami lub dokumentami, o których mowa w § 5 ust. 1 i 2 s.i.w.z. Wykonawca składający ofertę musi dodatkowa załączyć:
1) wypełniony druk Oferta - zgodny w treści ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1 do oferty,
2) Zakres (części) przedmiotu zamówienia, który Wykonawca zamierza powierzyć do wykonania podwykonawcom, zgodny w treści ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 6 do oferty. W przypadku realizacji zamówienia bez udziału podwykonawców, na przedmiotowym załączniku należy złoży oświadczenia o treści: zamówienie zostanie zrealizowane bez udziału podwykonawców.
3) Pełnomocnictwo do popisania oferty (jeżeli dotyczy).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy. W przypadku wystąpienia co najmniej jednej
z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia:
1) zmiana ustawowej stawki podatku VAT
2) istotne zmiany prawa powszechnie obowiązującego, wpływających na zasady odbierania i zagospodarowania odpadów,
3) siła wyższa uniemożliwiająca wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z s.i.w.z;
4) zmiana sposobu rozliczania umowy lub dokonywania płatności na rzecz Wykonawcy na skutek istotnych zmian w zakresie ilości odbieranych odpadów;
5) rezygnacja przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy, zmiany mogą dotyczyć zakresu wykonywanych usług i zmniejszenia wynagrodzenia o kwoty odpowiadające cenie usług, z których Zamawiający rezygnuje;
6) zmiany uzasadnione okolicznościami, o których mowa w art. 3571 §1 Kodeksu cywilnego (tzw. rażąca strata);
7) gdy zaistnieje inna okoliczność prawna, ekonomiczna lub techniczna, skutkująca nie-możliwością wykonania lub należytego wykonania umowy zgodnie z s.i.w.z.
8) W przypadku pkt 4, zmiany dostosują sposób rozliczeń lub płatności do zmienionej umowy lub nowych zasad dotyczących realizacji umowy. W przypadku pkt 5, zmiany mogą dotyczyć zakresu wykonywanych usług i zmniejszenia wynagrodzenia o kwoty odpowiadające cenie usług, z których Zamawiający rezygnuje.
9) Zmiana wynagrodzenia Wykonawcy jest możliwa w przypadkach wskazanych wyżej, na zasadach określonych w warunkach umowy.
Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych:
1) zmiany danych teleadresowych,
2) zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną Umowy (np. zmiana nr rachunku bankowego);
3) udzielenie zamówień dodatkowych określonych w przepisach o zamówieniach publicznych;
Strona, która występuje z propozycją zmiany umowy, w oparciu o przedstawiony powyżej katalog zmian umowy zobowiązana jest do sporządzenia i uzasadnienia wniosku o taką zmianę. Wszelkie zmiany umowy dla swej ważności wymagają formy pisemnej w postaci aneksu do umowy.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Termin płatności wynagrodzenia wykonawcy

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: bip.wawolnica.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Wąwolnica, ul. Lubelska 39, 24-160 Wąwolnica (pokój nr 12)

Data składania wniosków, ofert: 09/12/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Wąwolnica, ul. Lubelska 39, 24-160 Wąwolnica (sekretariat)

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

253194 / 2013-07-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Adamów - Adamów (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Adamów

269885 / 2013-12-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ułęż - Ułęż (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Ułęż

199426 / 2010-07-07 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Dorohusk - Dorohusk (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Ogólne usługi gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Dorohusk

381264 / 2014-11-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zakrzówek - Zakrzówek (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych i mieszanych położonych na terenie Gminy Zakrzówek

249319 / 2014-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Niedrzwica Duża - Niedrzwica Duża (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych (w tym zużytych opon) z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Niedrzwica Duża oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) zlokalizowanego na terenie oczyszczalni ścieków w Niedrzwicy Dużej przy ul. Górki

120603 / 2013-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Trzeszczany - Trzeszczany (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Przetarg nieograniczony na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Trzeszczany

127505 / 2013-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dołhobyczów - Dołhobyczów (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli zamieszkałych nieruchomości z terenu Gminy Dołhobyczów

93234 / 2014-03-19 - Inny: Spółka komunalna Kodeksu Spółek Handlowych

Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego Sp. z o.o. - Radzyń Podlaski (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
przetarg nieograniczony na odbiór i przetwarzanie odpadów o kodzie 19 12 10 - Odpady palne (paliwo alternatywne) pochodzących z Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego Sp. z o.o.

263054 / 2013-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Międzyrzec Podlaski - Międzyrzec Podlaski (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w 2013 roku od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski

202576 / 2013-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Serokomla - Serokomla (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu gminy Serokomla

88843 / 2013-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ulan-Majorat - Ulan-Majorat (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Ulan-Majorat

242065 / 2013-11-15 - Podmiot prawa publicznego

Gmina Ułęż - Ułęż (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Ułęż

193970 / 2013-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy w Sosnowicy - Sosnowica (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Sosnowica

115737 / 2013-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Turobin - Turobin (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Turobin

19213 / 2016-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jastków - Jastków (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Jastków

353228 / 2014-10-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Jarczów (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Jarczów

326954 / 2015-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Trzeszczany - Trzeszczany (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Przetarg nieograniczony na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Trzeszczany

250766 / 2013-06-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Skierbieszów - Skierbieszów (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Skierbieszów

205664 / 2013-05-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ulhówek - Ulhówek (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Ulhówek.

424966 / 2010-12-30 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Dorohusk - Dorohusk (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Ogólne usługi gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Dorohusk

160225 / 2015-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kurów - Kurów (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości z terenu gminy Kurów w roku 2016

340845 / 2011-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Dorohusk - Dorohusk (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Ogólne usługi gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Dorohusk

165409 / 2015-11-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Tyszowce - Tyszowce (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Tyszowce

337220 / 2015-12-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Zagospodarowania Odpadów we Włodawie - Włodawa (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów przez Wykonawcę poprzez odzysk odpadów powstałych w wyniku mechanicznej segregacji z podziałem na 3 (trzy) zadania, zgodnie z posiadanymi przez niego zezwoleniami w tym zakresie

311188 / 2013-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Adamów - Adamów (lubelskie)
CPV: 905000002 (Usługi związane z odpadami)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Adamów