Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

90448 / 2014-03-18 - Administracja samorządowa / Urząd Miasta i Gminy w Małogoszczu (Małogoszcz)

Wykonanie remontu budynków Ochotniczych Straży Pożarnych w:
- Lipnicy,
- Kozłowie.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu budynków OSP w:
Lipnicy i Kozłowie.

OSP w Lipnicy
1. Remont dachu:
Roboty polegają na rozebraniu rur i rynien spustowych z blachy i pokrycia dachowego z blachy płaskiej oraz demontażu deskowania ażurowego dachu. Następnie zdemontować krokwie 10 par krokwi i murłaty. Wykuć wnęki w cegle o wym. 16x20cm pod wieniec. Wykonać wieniec żelbetowy o wym.15x20 cm z betonu B-20 (C16)20) (skład mieszanki betonowej ustalony zgodnie z normą PN-B-06250 tak, aby przy najmniejszej ilości wody zapewnić szczelne ułożenie mieszanki w wyniku zagęszczenia przez wibrator, konsystencja mieszanki powinna być nie rzadsza niż plastyczna, oznaczona w normie PN-B-06250 symbolem K-3) zbrojonego 4 prętami fi 12 mm łączonych strzemionami co 30 cm dług. 80cm ze fi 6 mm ze stali klas i gatunków wg normy PN-H-84023)6 klasy A-III N (RB500W) i A-0 (St0S-b). Do montażu zbrojenia używać wyżarzonego drutu stalowego tzw. wiązałkowego. Pręty stalowe dozbrojenia betonu powinny odpowiadać wymaganiom norm PN-H-93215. Zamontować 10 par krokwi o przekroju 14x8 cm dług.7 m, pozostałe krokwie 4 pary przedłużyć o około 60 cm z wykuciem gniazd w ścianach do obsadzenia końcówek krokwi. Zamontować murłatę o przekroju 14x14cm z izolacją z papy, wymienić płatew górną o wymiarach 12x14 cm. Elementy konstrukcyjne dachu wykonać z drewna sosnowego lub świerkowego C-24 nasyconego środkami przeciwogniowymi (FOBOS M2) lub (AMARWIN) do granic NRO i zabezpieczającymi przed korozją biologiczną np. (INTOX - S) lub innymi o podobnych właściwościach, zgodnie z instrukcją użycia tych preparatów. Rozebrać i wymurować przewód kominowy ponad dachem z cegły klinkierowej klasy 35 na zaprawie klinkierowej. Pokrycie wykonać z blachy stalowej powlekanej trapezowej (matariał Inwestora wraz z wkrętami). Blachę montować na łatach o przekroju 4x5 cm i kontrłatach o przekroju 7x2,5 cm z izolacją z foli dachowej (materiał Inwestora). Zabezpieczenie łat i kontrłat jak więźby dachowej. Wykonać okapy poza lico budynku i poza lico ścian szczytowych szerokości 50 cm z blachy panelowej trapezowej (materiał Inwestora) na ruszcie drewnianym z łat 4x5 cm impregnowanych jak wyżej. Zamontować deski czołowe i wiatrowe impregnowane jw., wykonać obróbki blacharskie z blach stalowych powlekanych (blacha płaska materiał Inwestora) (deski czołowe, wiatrowe, komin i okapy), zamontować gąsiory dachowe uszczelnione uszczelkami z blachy płaskiej (blachy i uszczelki materiał Inwestora) Zamontować rynny dachowe fi 125 mm i rury spustowe fi 100 mm z PCV (orynnowanie z akcesoriami i łącznikami materiał Inwestora). Zagęścić uchwyty do rur spustowych w ilości 3 szt na 1 odcinek rury.
Przed wykonaniem podbitek okapów i szczytów wykonać docieplenie ścian szer. 50 cm styropianem grub. 10 cm EPS 70 z fakturą siatki na kleju.

2. Remont stropu podwieszanego:
Na sali głównej projektuje się strop podwieszany z płyt OSB)3 grub. 18 mm na ruszcie
drewnianym o rozstawie 60x60 cm z desek 10x4 cm z drewna sosnowego lub świerkowego K-27 nasyconego środkami przeciwogniowymi (FOBOS M2) i zabezpieczającymi przed korozją biologiczną np. INTOX - S lub innymi o podobnych właściwościach, przykręconego do wymienionych belek drewnianych 12x5 cm podwieszonych na dolnych
stopkach konstrukcji podciągów z dwuteowników, unieruchomionych przez nabicie 2 listew trójkątnych 5x5 cm do górnej stopki dwuteownika. Elementy drewniane z drewna impregnowanego j.w.
Przed przystąpieniem do robót montażowych należy zdemontować istniejący strop podwieszany z płyt pilśniowych na ruszcie drewnianym. Wykonać izolację termiczną z wełny mineralnej np. typu ROCKMIN PLUS o współczynniku przewodzenia ciepła Lambda = 0,037W)mK lub równoważnej w dwóch warstwach grub. 10 cm i 8 cm układaną naprzemiennie na folii paroizolacyjnej. Strop podwieszany wykończyć listwami drewnianymi, złącza płyt zaspoinować akrylową masą uszczelniającą i zatrzeć , powierzchnię zaimpregnować i pomalować akrylowymi farbami strukturalnymi.
Wymienić świetlówkę na oprawę rastrową podwieszaną 60x60 cm, źródło światła cztery świetlówki liniowe T8 (średnica 26mm) o mocy 18W z wymianą przewodu YDYp 3x1,5 mm2.

3. Remont posadzki na sali głównej:
Przed przystąpieniem do robót należy skuć płytki terakota za sceną. Zagruntować powierzchnię wyrównać klejem i układać płytki. Na scenie po zagruntowaniu powierzchni układać płytki j.w.
Na sali zdemontować podłogę drewnianą na legarach, wybrać warstwę grub. 7cm, wykonać podkłady betonowe z betonu B-15 (C12)15) z właściwościami jak przy wieńcach. Podkład wzmocnić siatka drogową fi 4 mm o oczkach 10x10 cm. Na warstwie izolacyjnej z folii grub. 0,3 mm ułożyć izolację cieplną z płyt styropianowych grub. 5 cm EPS 100. Na izolacji wykonać warstwę wyrównawczą grub. 5 cm z zaprawy cementowej M 12 zatartej na gładko. Zagruntować powierzchnię i układać płytki z cokolikiem wys. 15 cm.
Projektuje się wykonanie nowych podłóg z płytek antypoślizgowych typu GRES o wym. 30x30 cm w gat. I. Nowe posadzki należy kłaść na zagruntowanym podłożu preparatami np. (CERESIT) CT 17 i wyrównanym zaprawą klejową po uprzednim skuciu płytek i nierówności.
Dane płytek:
-nasiąkliwość nie mniejsza niż 2,5%,
-wytrzymałość na zginanie nie mniej niż 25 MPa,
-ścieralność nie więcej niż 1,5 mm,
-kwasoodporność nie mniejsza niż 98%,
-gatunek I,
-twardość wg skali Masha 8,
-ścieralność klasa V,
-jako antypoślizgowe,
Dopuszczalne odchyłki wymiarowe;
-długość i szerokość +)- 1,5 mm
-grubość +)- 0,5 mm
-krzywizna +)- 1,0mm
Kolor płytek do uzgodnienia z inwestorem i użytkownikiem.

OSP w Kozłowie
1. Remont elewacji:
Przed przystąpieniem do robót remontowych elewacji zostaną zdemontowane rury spustowe z blach ocynkowanych, tablicę informacyjną, kraty okienne oraz oprawy oświetleniowe żarowe zewnętrzne.
Przed robotami dociepleniowymi i malarskimi zostaną przygotowane i oczyszczone powierzchnie ścian i zagruntowane, uzupełnione ubytki w fakturze elewacji ściany frontowej i szczytowej.
Malowanie ścian zewnętrznych elewacji frontowej i szczytowej zostaną wykonane farbami akrylowymi do wymalowań powierzchni zewnętrznych w palecie barw grupy II w kolorze piaskowo-żółtym z ciemnymi akcentami (pas nad podestem), na cokole nowa warstwa tynku mozaikowego żywicznego typu (kamyczek) ziarno grub. 1,2 mm w kolorze brązowo-beżowym.
Do ocieplenia ścian zewnętrznych elewacji tylnej i bocznej przedmiotowego budynku zostanie przyjęta metoda w technologii (lekko -mokrej) polegająca na pokryciu zewnętrznych powierzchni ścian bezspoinową powłoka złożona z następujących warstw:
- warstwa termoizolacyjna - ściany styropian odmiany EPS 70 grub. 8 cm , cokół
styropian grub. 5 cm odmiany EPS 100, ościeża styropian grub. 3 cm odmiany EPS 70,
- warstwa siatki z włókna szklanego przyklejona do styropianu, na cokole dwie warstwy,
narożniki zabezpieczone kątownikiem aluminiowym, zamontowana listwa startowa.
-warstwa wykończeniowa tynk strukturalny cienkowarstwowy akrylowy typu (baranek),
ziarno grub. 2,0 mm w palecie barw grupy II w kolorze piaskowo-żółtym i tynk mozaikowy żywiczny typu (kamyczek) ziarno grub. 1,2 mm w kolorze brązowo- beżowym.
Ostateczny kolor elewacji zostanie wykonany w uzgodnieniu z Inwestorem i
Użytkownikiem.
Założono system docieplania producenta (ATLAS), posiadający odpowiednie certyfikaty
oraz aprobatę techniczną.
W oknach zostaną wykonane parapety z blachy powlekanej w kolorze brązowym z zakończeniami PCW szer. 25 cm.
Zostanie przedłużone kotwienie krat okiennych w ścianie za pomocą żywic np. typu Koenler, kraty pomalować dwukrotnie farbami olejnymi lub ftalowymi w kolorze brąz.
Zostaną zdemontowane rury ocynkowane z nowymi uchwytami, przedłużone obróbki blacharskie ścian szczytowych z blachy ocynkowanej o 25 cm oraz zamontowane nowe oprawy oświetleniowe i tablica.

2. Stolarka okienna i drzwiowa:
Planuje się wymianę stolarki okiennej drewnianej na okna z PCW z wymianą parapetów zewnętrznych z blachy powlekanej.
Okna dwudzielne o wym. 1,45x1,45 m i okna jednodzielne o wym. 0,90x0,40 m i 0,85x0,85 m z wysokoudarowego PCV w kolorze białym, współczynnik przenikania ciepła ościeży i skrzydeł 1,8 W/(m2K), szyby bezpieczne o współczynniku przenikania ciepła 1,1 W)(m2K), okno w bibliotece w elewacji frontowej wyposażyć w nawietrzaki higrosterowalne o przepływie 20 - 50 m3)h.
Drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe, pełne o wym. 0,90x2,05 m przymykowe stalowe, z blachy ocynkowanej grub. 0,50-0,60 mm pokryte folią PCV odporną na warunki atmosferyczne o strukturze drewna i z głębokim tłoczeniem, wypełnione pianką poliuretanową, grubość skrzydła 55 mm, ościeżnica składana, stalowa z uszczelką z progiem ze stali nierdzewnej, dolna część skrzydła zakończona profilem metalowym, co umożliwia dopasowanie długości skrzydła poprzez skracanie do 160 mm ( we własnym zakresie). Wyposażenie standardowe: 2 zamki wpuszczane trzygłowe, trzy zawiasy trójdzielne Z5, 3 bolce antywyważeniowe, uszczelka w skrzydle, klamka mosiężna. Kolor brązowy.
Nad drzwiami wejściowymi zamontowane zostaną daszki z poliwęglanu na konstrukcji stalowej malowanej proszkowo w kolorze brązowym, płyta komorowa dymna (brąz) o wym. 2,00x1,00 m wys. 60 cm.

3. Remont instalacji odgromowej.
Roboty polegać będą na wymianie zwodów pionowych instalacji odgromowej.
Instalacja wykonana będzie z drutu ocynkowanego, okrągłego o średnicy fi 8 mm. Zwody pionowe montowane będą pod styropianem w rurach winidurowych o średnicy wewnętrznej min. 20 mm ze złączami kontrolnymi w puszkach POH 150x150x100 mm. Instalacje połączone zostaną złączami uniwersalnymi krzyżowymi. Wykonawca wykona pomiary instalacji odgromowej.

4. Chodniki, dojazdy i podesty ze schodami z kostki brukowej.
Przed rozpoczęciem robót zostaną zdemontowane istniejące balustrady.
Następnie zostanie skuta płyta na podeście przy wejściu do OSP i biblioteki o średniej
grubości 10 cm.
Zostanie poszerzony podest przez uzupełnienie stopni betonem klasy B-15 na siatce
drogowej oraz zagruzowana przestrzeń między podestami z wylaniem płyty betonowej
grubości 10cm z betonu B-15 wzmocnionej siatką drogową o oczkach 10x10 cm.
Zostanie ułożona nawierzchnia z kostki brukowej kolorowej grubości 6 cm na podsypce
cementowo-piaskowej grub. 4 cm. Wykonać schody o wymiarach 35,0x17,5 cm z kostki z
zakończeniem z palisady o wymiarach 12x12x40 cm ułożonej na ławie betonowej z betonu
B-15.
Zostanie wykonany chodnik od furtki od strony biblioteki i wzdłuż podestu jako podjazd pochylni szerokości 1,50 m z kostki brukowej grubości 6 cm na warstwie odcinającej z piasku grub. 12 cm, warstwie z kruszywa łamanego nie sortowanego o uziarnieniu 4 - 31,5 mm grubości 8 cm i podsypce cementowo-piaskowej grubości 4 cm. Chodnik zostanie zakończony obrzeżem 6x20x100 cm układanym na podsypce cementowo-piaskowej grub. 5 cm. Przy schodach od biblioteki wykonana będzie pochylnia z podestami 1,50x1,50 m z kostki, bok zakończony palisadą 12x18x80 cm wystającą 7 cm osadzoną w ławie betonowej z betonu B-15. Kostkę betonową grub. 6 cm układać na podkładzie z kruszywa łamanego o uziarnieniu 4 - 31,5 mm i płycie betonowej grub. 10 cm z betonu B-15 wzmocnionej siatka drogową i warstwie podsypki cementowo-piaskowej grub. 4 cm. Przewiduje się również wykonanie częściowego remontu nawierzchni z płyt ażurowych, dojazd do garażu polega na wyprofilowaniu i wyrównaniu nierówności powierzchni.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 90448

Data publikacji: 2014-03-18

Nazwa: Urząd Miasta i Gminy w Małogoszczu

Ulica: ul. Jaszowskiego 3a

Numer domu: 3a

Miejscowość: Małogoszcz

Kod pocztowy: 28-366

Województwo / kraj: świętokrzyskie

Numer telefonu: 041 3855135

Numer faxu: 041 3855318

Regon: 00053741500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie remontu budynków Ochotniczych Straży Pożarnych w:
- Lipnicy,
- Kozłowie.

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu budynków OSP w:
Lipnicy i Kozłowie.

OSP w Lipnicy
1. Remont dachu:
Roboty polegają na rozebraniu rur i rynien spustowych z blachy i pokrycia dachowego z blachy płaskiej oraz demontażu deskowania ażurowego dachu. Następnie zdemontować krokwie 10 par krokwi i murłaty. Wykuć wnęki w cegle o wym. 16x20cm pod wieniec. Wykonać wieniec żelbetowy o wym.15x20 cm z betonu B-20 (C16)20) (skład mieszanki betonowej ustalony zgodnie z normą PN-B-06250 tak, aby przy najmniejszej ilości wody zapewnić szczelne ułożenie mieszanki w wyniku zagęszczenia przez wibrator, konsystencja mieszanki powinna być nie rzadsza niż plastyczna, oznaczona w normie PN-B-06250 symbolem K-3) zbrojonego 4 prętami fi 12 mm łączonych strzemionami co 30 cm dług. 80cm ze fi 6 mm ze stali klas i gatunków wg normy PN-H-84023)6 klasy A-III N (RB500W) i A-0 (St0S-b). Do montażu zbrojenia używać wyżarzonego drutu stalowego tzw. wiązałkowego. Pręty stalowe dozbrojenia betonu powinny odpowiadać wymaganiom norm PN-H-93215. Zamontować 10 par krokwi o przekroju 14x8 cm dług.7 m, pozostałe krokwie 4 pary przedłużyć o około 60 cm z wykuciem gniazd w ścianach do obsadzenia końcówek krokwi. Zamontować murłatę o przekroju 14x14cm z izolacją z papy, wymienić płatew górną o wymiarach 12x14 cm. Elementy konstrukcyjne dachu wykonać z drewna sosnowego lub świerkowego C-24 nasyconego środkami przeciwogniowymi (FOBOS M2) lub (AMARWIN) do granic NRO i zabezpieczającymi przed korozją biologiczną np. (INTOX - S) lub innymi o podobnych właściwościach, zgodnie z instrukcją użycia tych preparatów. Rozebrać i wymurować przewód kominowy ponad dachem z cegły klinkierowej klasy 35 na zaprawie klinkierowej. Pokrycie wykonać z blachy stalowej powlekanej trapezowej (matariał Inwestora wraz z wkrętami). Blachę montować na łatach o przekroju 4x5 cm i kontrłatach o przekroju 7x2,5 cm z izolacją z foli dachowej (materiał Inwestora). Zabezpieczenie łat i kontrłat jak więźby dachowej. Wykonać okapy poza lico budynku i poza lico ścian szczytowych szerokości 50 cm z blachy panelowej trapezowej (materiał Inwestora) na ruszcie drewnianym z łat 4x5 cm impregnowanych jak wyżej. Zamontować deski czołowe i wiatrowe impregnowane jw., wykonać obróbki blacharskie z blach stalowych powlekanych (blacha płaska materiał Inwestora) (deski czołowe, wiatrowe, komin i okapy), zamontować gąsiory dachowe uszczelnione uszczelkami z blachy płaskiej (blachy i uszczelki materiał Inwestora) Zamontować rynny dachowe fi 125 mm i rury spustowe fi 100 mm z PCV (orynnowanie z akcesoriami i łącznikami materiał Inwestora). Zagęścić uchwyty do rur spustowych w ilości 3 szt na 1 odcinek rury.
Przed wykonaniem podbitek okapów i szczytów wykonać docieplenie ścian szer. 50 cm styropianem grub. 10 cm EPS 70 z fakturą siatki na kleju.

2. Remont stropu podwieszanego:
Na sali głównej projektuje się strop podwieszany z płyt OSB)3 grub. 18 mm na ruszcie
drewnianym o rozstawie 60x60 cm z desek 10x4 cm z drewna sosnowego lub świerkowego K-27 nasyconego środkami przeciwogniowymi (FOBOS M2) i zabezpieczającymi przed korozją biologiczną np. INTOX - S lub innymi o podobnych właściwościach, przykręconego do wymienionych belek drewnianych 12x5 cm podwieszonych na dolnych
stopkach konstrukcji podciągów z dwuteowników, unieruchomionych przez nabicie 2 listew trójkątnych 5x5 cm do górnej stopki dwuteownika. Elementy drewniane z drewna impregnowanego j.w.
Przed przystąpieniem do robót montażowych należy zdemontować istniejący strop podwieszany z płyt pilśniowych na ruszcie drewnianym. Wykonać izolację termiczną z wełny mineralnej np. typu ROCKMIN PLUS o współczynniku przewodzenia ciepła Lambda = 0,037W)mK lub równoważnej w dwóch warstwach grub. 10 cm i 8 cm układaną naprzemiennie na folii paroizolacyjnej. Strop podwieszany wykończyć listwami drewnianymi, złącza płyt zaspoinować akrylową masą uszczelniającą i zatrzeć , powierzchnię zaimpregnować i pomalować akrylowymi farbami strukturalnymi.
Wymienić świetlówkę na oprawę rastrową podwieszaną 60x60 cm, źródło światła cztery świetlówki liniowe T8 (średnica 26mm) o mocy 18W z wymianą przewodu YDYp 3x1,5 mm2.

3. Remont posadzki na sali głównej:
Przed przystąpieniem do robót należy skuć płytki terakota za sceną. Zagruntować powierzchnię wyrównać klejem i układać płytki. Na scenie po zagruntowaniu powierzchni układać płytki j.w.
Na sali zdemontować podłogę drewnianą na legarach, wybrać warstwę grub. 7cm, wykonać podkłady betonowe z betonu B-15 (C12)15) z właściwościami jak przy wieńcach. Podkład wzmocnić siatka drogową fi 4 mm o oczkach 10x10 cm. Na warstwie izolacyjnej z folii grub. 0,3 mm ułożyć izolację cieplną z płyt styropianowych grub. 5 cm EPS 100. Na izolacji wykonać warstwę wyrównawczą grub. 5 cm z zaprawy cementowej M 12 zatartej na gładko. Zagruntować powierzchnię i układać płytki z cokolikiem wys. 15 cm.
Projektuje się wykonanie nowych podłóg z płytek antypoślizgowych typu GRES o wym. 30x30 cm w gat. I. Nowe posadzki należy kłaść na zagruntowanym podłożu preparatami np. (CERESIT) CT 17 i wyrównanym zaprawą klejową po uprzednim skuciu płytek i nierówności.
Dane płytek:
-nasiąkliwość nie mniejsza niż 2,5%,
-wytrzymałość na zginanie nie mniej niż 25 MPa,
-ścieralność nie więcej niż 1,5 mm,
-kwasoodporność nie mniejsza niż 98%,
-gatunek I,
-twardość wg skali Masha 8,
-ścieralność klasa V,
-jako antypoślizgowe,
Dopuszczalne odchyłki wymiarowe;
-długość i szerokość +)- 1,5 mm
-grubość +)- 0,5 mm
-krzywizna +)- 1,0mm
Kolor płytek do uzgodnienia z inwestorem i użytkownikiem.

OSP w Kozłowie
1. Remont elewacji:
Przed przystąpieniem do robót remontowych elewacji zostaną zdemontowane rury spustowe z blach ocynkowanych, tablicę informacyjną, kraty okienne oraz oprawy oświetleniowe żarowe zewnętrzne.
Przed robotami dociepleniowymi i malarskimi zostaną przygotowane i oczyszczone powierzchnie ścian i zagruntowane, uzupełnione ubytki w fakturze elewacji ściany frontowej i szczytowej.
Malowanie ścian zewnętrznych elewacji frontowej i szczytowej zostaną wykonane farbami akrylowymi do wymalowań powierzchni zewnętrznych w palecie barw grupy II w kolorze piaskowo-żółtym z ciemnymi akcentami (pas nad podestem), na cokole nowa warstwa tynku mozaikowego żywicznego typu (kamyczek) ziarno grub. 1,2 mm w kolorze brązowo-beżowym.
Do ocieplenia ścian zewnętrznych elewacji tylnej i bocznej przedmiotowego budynku zostanie przyjęta metoda w technologii (lekko -mokrej) polegająca na pokryciu zewnętrznych powierzchni ścian bezspoinową powłoka złożona z następujących warstw:
- warstwa termoizolacyjna - ściany styropian odmiany EPS 70 grub. 8 cm , cokół
styropian grub. 5 cm odmiany EPS 100, ościeża styropian grub. 3 cm odmiany EPS 70,
- warstwa siatki z włókna szklanego przyklejona do styropianu, na cokole dwie warstwy,
narożniki zabezpieczone kątownikiem aluminiowym, zamontowana listwa startowa.
-warstwa wykończeniowa tynk strukturalny cienkowarstwowy akrylowy typu (baranek),
ziarno grub. 2,0 mm w palecie barw grupy II w kolorze piaskowo-żółtym i tynk mozaikowy żywiczny typu (kamyczek) ziarno grub. 1,2 mm w kolorze brązowo- beżowym.
Ostateczny kolor elewacji zostanie wykonany w uzgodnieniu z Inwestorem i
Użytkownikiem.
Założono system docieplania producenta (ATLAS), posiadający odpowiednie certyfikaty
oraz aprobatę techniczną.
W oknach zostaną wykonane parapety z blachy powlekanej w kolorze brązowym z zakończeniami PCW szer. 25 cm.
Zostanie przedłużone kotwienie krat okiennych w ścianie za pomocą żywic np. typu Koenler, kraty pomalować dwukrotnie farbami olejnymi lub ftalowymi w kolorze brąz.
Zostaną zdemontowane rury ocynkowane z nowymi uchwytami, przedłużone obróbki blacharskie ścian szczytowych z blachy ocynkowanej o 25 cm oraz zamontowane nowe oprawy oświetleniowe i tablica.

2. Stolarka okienna i drzwiowa:
Planuje się wymianę stolarki okiennej drewnianej na okna z PCW z wymianą parapetów zewnętrznych z blachy powlekanej.
Okna dwudzielne o wym. 1,45x1,45 m i okna jednodzielne o wym. 0,90x0,40 m i 0,85x0,85 m z wysokoudarowego PCV w kolorze białym, współczynnik przenikania ciepła ościeży i skrzydeł 1,8 W/(m2K), szyby bezpieczne o współczynniku przenikania ciepła 1,1 W)(m2K), okno w bibliotece w elewacji frontowej wyposażyć w nawietrzaki higrosterowalne o przepływie 20 - 50 m3)h.
Drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe, pełne o wym. 0,90x2,05 m przymykowe stalowe, z blachy ocynkowanej grub. 0,50-0,60 mm pokryte folią PCV odporną na warunki atmosferyczne o strukturze drewna i z głębokim tłoczeniem, wypełnione pianką poliuretanową, grubość skrzydła 55 mm, ościeżnica składana, stalowa z uszczelką z progiem ze stali nierdzewnej, dolna część skrzydła zakończona profilem metalowym, co umożliwia dopasowanie długości skrzydła poprzez skracanie do 160 mm ( we własnym zakresie). Wyposażenie standardowe: 2 zamki wpuszczane trzygłowe, trzy zawiasy trójdzielne Z5, 3 bolce antywyważeniowe, uszczelka w skrzydle, klamka mosiężna. Kolor brązowy.
Nad drzwiami wejściowymi zamontowane zostaną daszki z poliwęglanu na konstrukcji stalowej malowanej proszkowo w kolorze brązowym, płyta komorowa dymna (brąz) o wym. 2,00x1,00 m wys. 60 cm.

3. Remont instalacji odgromowej.
Roboty polegać będą na wymianie zwodów pionowych instalacji odgromowej.
Instalacja wykonana będzie z drutu ocynkowanego, okrągłego o średnicy fi 8 mm. Zwody pionowe montowane będą pod styropianem w rurach winidurowych o średnicy wewnętrznej min. 20 mm ze złączami kontrolnymi w puszkach POH 150x150x100 mm. Instalacje połączone zostaną złączami uniwersalnymi krzyżowymi. Wykonawca wykona pomiary instalacji odgromowej.

4. Chodniki, dojazdy i podesty ze schodami z kostki brukowej.
Przed rozpoczęciem robót zostaną zdemontowane istniejące balustrady.
Następnie zostanie skuta płyta na podeście przy wejściu do OSP i biblioteki o średniej
grubości 10 cm.
Zostanie poszerzony podest przez uzupełnienie stopni betonem klasy B-15 na siatce
drogowej oraz zagruzowana przestrzeń między podestami z wylaniem płyty betonowej
grubości 10cm z betonu B-15 wzmocnionej siatką drogową o oczkach 10x10 cm.
Zostanie ułożona nawierzchnia z kostki brukowej kolorowej grubości 6 cm na podsypce
cementowo-piaskowej grub. 4 cm. Wykonać schody o wymiarach 35,0x17,5 cm z kostki z
zakończeniem z palisady o wymiarach 12x12x40 cm ułożonej na ławie betonowej z betonu
B-15.
Zostanie wykonany chodnik od furtki od strony biblioteki i wzdłuż podestu jako podjazd pochylni szerokości 1,50 m z kostki brukowej grubości 6 cm na warstwie odcinającej z piasku grub. 12 cm, warstwie z kruszywa łamanego nie sortowanego o uziarnieniu 4 - 31,5 mm grubości 8 cm i podsypce cementowo-piaskowej grubości 4 cm. Chodnik zostanie zakończony obrzeżem 6x20x100 cm układanym na podsypce cementowo-piaskowej grub. 5 cm. Przy schodach od biblioteki wykonana będzie pochylnia z podestami 1,50x1,50 m z kostki, bok zakończony palisadą 12x18x80 cm wystającą 7 cm osadzoną w ławie betonowej z betonu B-15. Kostkę betonową grub. 6 cm układać na podkładzie z kruszywa łamanego o uziarnieniu 4 - 31,5 mm i płycie betonowej grub. 10 cm z betonu B-15 wzmocnionej siatka drogową i warstwie podsypki cementowo-piaskowej grub. 4 cm. Przewiduje się również wykonanie częściowego remontu nawierzchni z płyt ażurowych, dojazd do garażu polega na wyprofilowaniu i wyrównaniu nierówności powierzchni.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres w miesiącach: 3

Informacja na temat wadium:
Zamawiający wymaga złożenia wadium w wysokości 3 000,00 zł (słownie: trzy tysiące złotych 00)100)
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, określonego w pkt. XII ppkt 1 niniejszej SIWZ.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a). pieniądzu;
b). poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c). gwarancjach bankowych;
d). gwarancjach ubezpieczeniowych;
e). poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego Nr 27 8493 0004 0100 0600 0042 0006 z dopiskiem Wadium w przetargu na wykonanie remontów budynków strażnic OSP w Lipnicy i Kozłowie
Aby wadium wnoszone w pieniądzu było skutecznie ważne musi się znajdować na wyżej wymienionym koncie Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert, a tym samym Wykonawca musi uwzględnić przy tej formie wnoszenia wadium czasookres operacji bankowych zarówno w banku Wykonawcy jak i w banku Zamawiającego (operacja bankowa dla uznania rachunku Zamawiającego). Przy wpłacie wadium na konto bankowe należy uwzględnić wszelkie opłaty naliczane przez dany Bank. Zamawiający nie dopuszcza aby opłaty pobierane przez bank potrącane były z kwot wadium pod rygorem odrzucenia oferty tj. na koncie Zamawiającego zaksięgowana winna być kwota w wysokości wymaganego wadium.
5. W treści wadium składanego w formie innej niż pieniądz muszą być wyszczególnione okoliczności, w jakich Zamawiający może je zatrzymać. Okoliczności te muszą zawierać sytuacje określone:
a). w art. 46 ust. 4a ustawy pzp, tj. jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa a art. 26 ust. 3 ustawy pzp nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy pzp, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn należących po jego stronie
b). w art. 46 ust. 5 ustawy pzp tj.: jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
- odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
- nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
- zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
6. Poza ww z treści wadium składanego formie innej niż pieniądz powinno wynikać jednoznacznie, gwarantowanie wypłaty należności w sposób nieodwołalny, bezwarunkowy i na pierwsze żądanie. Wadium takie powinno obejmować cały okres związania ofertą, poczynając od daty składania ofert.
7. Wadium w formie innej niż pieniądz należy złożyć łącznie z ofertą, może być w oddzielnej kopercie.
8. Wadium złożone przez jednego ze wspólników konsorcjum uważa się za wniesione prawidłowo.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca winien wykazać posiadania wiedzy i doświadczenia niezbędnego do wykonania przedmiotu zamówienia tj. udokumentowanie wykonania, tj. zakończenia (rozpoczęcie mogło nastąpić wcześniej) w ciągu ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej dwóch robót budowlanych polegających na wykonaniu termomodernizacji budynku użyteczności publicznej o powierzchni ocieplenia ścian min. 200 m2 każda.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca winien wykazać, iz dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj. osobami które będą pełnić funkcję kierownika budowy (robót), posiadających uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi niezbędnymi do wykonania przedmiotu zamówienia, w specjalności konstrukcyjno - budowlanej.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca winien wykazać, iż znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej umożliwiającej wykonanie przedmiotu zamówienia, tj. posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia - posiadania środków finansowych lub zdolności kredytowej o łącznej wysokości, co najmniej 50 000,00 zł.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty: Wypełniony formularz oferty

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.eobip.malogoszcz.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy Małogoszcz
ul. Jaszowskiego 3 A
28-366 Małogoszcz, pokój nr 30

Data składania wniosków, ofert: 03/04/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy Małogoszcz
ul. Jaszowskiego 3 A
28-366 Małogoszcz, pokój nr 14 - Sekretariat

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: Nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Kody CPV:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający dopuszcza możliwość wystąpienia w trakcie realizacji przedmiotu umowy konieczności wykonania robót zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją techniczną, w sytuacji gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami wykonania przedmiotu umowy.
4. Przewiduje się także możliwość rezygnacji z wykonania pewnych robót przewidzianych w dokumentacji projektowej w sytuacji, gdy ich wykonanie będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami wykonania przedmiotu umowy. Roboty w dalszej części umowy nazwane są (robotami zaniechanymi). Sposób wyliczenia wartości tych robót określa § 2 ust. 4 niniejszej umowy.
5. Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmiany materiałów i urządzeń przedstawionych w ofercie przetargowej pod warunkiem, że zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego. Będą to przykładowo, okoliczności:
a). powodujące obniżenie kosztu ponoszonego przez Zamawiającego na eksploatację i konserwację wykonanego przedmiotu umowy;
b) powodujące poprawienie parametrów technicznych;
c) wynikające z aktualizacji rozwiązań z uwagi na postęp technologiczny lub zmiany obowiązujących przepisów.
Dodatkowo możliwa jest zmiana producenta poszczególnych materiałów i urządzeń przedstawionych w ofercie przetargowej pod warunkiem, że zmiana ta nie spowoduje obniżenia parametrów tych materiałów lub urządzeń.
6. Zmiany o których mowa w ust. 3, 4, 5 niniejszego paragrafu musza być każdorazowo zatwierdzone przez Zamawiającego po ewentualnym ich uzgodnieniu z projektantem i nadzorem inwestorskim.
7. Zmiany o których mowa w ust. 3 i 5 niniejszego paragrafu nie spowodują zmiany ceny wykonania przedmiotu umowy, o której mowa w § 2 ust. 1 niniejszej umowy.
Wynagrodzenie ryczałtowe, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu obejmuje wszelkie koszty związane z realizacją przedmiotu umowy, w tym ryzyko Wykonawcy z tytułu oszacowania wszelkich kosztów związanych z realizacją przedmiotu umowy. Niedoszacowanie, pominiecie oraz brak rozpoznania zakresu przedmiotu umowy nie może być podstawą do żądania zmiany wynagrodzenia ryczałtowego określonego w ust. 1 niniejszego paragrafu. Strony niniejszej umowy nie mogą zmienić ceny wykonania zamówienia przedstawionej w ust. 1 niniejszego paragrafu poza okolicznościami przedstawionymi w ust. 3 i 4 niniejszego paragrafu.
3. Wynagrodzenie określone w ust. 1 niniejszego paragrafu zostanie zmienione w przypadku urzędowych zmian w obowiązujących przepisach podatkowych, w tym zmiany podatku VAT.
4. W przypadku rezygnacji z wykonywania pewnych robót przewidzianych w dokumentacji projektowej (robót zaniechanych) o których mowa w § 1 ust. 4 niniejszej umowy) sposób obliczenia wartości tych robót, która zostanie potrącona Wykonawcy, będzie następujący:
a). w przypadku odstąpienia od całego elementu robót określonego w kosztorysie ofertowym oraz harmonogramie rzeczowo - terminowo - finansowym nastąpi odliczenie wartości tego elementu, określonej w kosztorysie ofertowym oraz harmonogramie rzeczowo - terminowo - finansowym, od ogólnej wartości przedmiotu umowy;
b). w przypadku odstąpienia od części robót z danego elementu określonego w kosztorysie ofertowym oraz harmonogramie rzeczowo - terminowo - finansowym obliczenie niewykonanej części tego elementu nastąpi na podstawie ustalenia, przez Zamawiającego i Wykonawcę, procentowego stosunku niewykonanych robót od wartości całego elementu. Następnie zostanie wyliczona wartość niewykonanych robót i odliczona od ogólnej wartości przedmiotu umowy. W przypadku, gdy ten sposób wyliczenia byłby niedokładny dopuszcza się także możliwość obliczenia niewykonanej części danego elementu na podstawie kosztorysu przygotowanego przez Wykonawcę, w oparciu o odpowiednie KNR-y i KNNR-y oraz ceny rynkowe materiałów, robocizny oraz sprzętu, zatwierdzonego przez Zamawiającego.

Podobne przetargi

92700 / 2011-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Bejsce (świętokrzyskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wymiana okien drewnianych na okna PCV oraz pomalowanie dachu krytego blachą w budynku świetlicy wiejskiej w Sędziszowicach.

118776 / 2013-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Piekoszów - Piekoszów (świętokrzyskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Zmniejszenie dysproporcji obszarów wiejskich w stosunku do terenów miejskich poprzez remont świetlic wiejskich w miejscowościach Rykoszyn i Szczukowice, Gmina Piekoszów.

20308 / 2010-01-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wąchock - Wąchock (świętokrzyskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont budynku Wiejskiego Domu Kultury i Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Marcinków

380886 / 2012-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Jędrzejów - Jędrzejów (świętokrzyskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remonty budynków remiz OSP celem dostosowania ich do potrzeb funkcjonowania świetlic wiejskich

207915 / 2011-08-01 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Przebudowa budynku magazynowo-garażowego na terenie Obwodu Drogowego w Jędrzejowie w systemie Zaprojektuj i zbuduj

49299 / 2014-03-07 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Zarząd Budynków w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Modernizacja lokali mieszkalnych - Zasób - lokal mieszkalny nr 48 przy ul. Starej 4 i lokal mieszkalny nr 20 przy ul. Kościuszki 14 w Kielcach.

264401 / 2008-10-14 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Zarząd Budynków w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont kominów w nieruchomościach mieszkalnych będących w zarządzie MZB w Kielcach, w 2008 roku.

152792 / 2009-05-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju - Busko-Zdrój (świętokrzyskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont elewacji na budynkach Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju, ul. Mickiewicza 23

291082 / 2012-08-08 - Administracja rzÄ…dowa centralna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont budynku magazynowego wraz z remontem ogrodzenia na terenie Obwodu Drogowego w Brzezinach, ul. Kielecka 12, gm. Morawica, zamówienie Nr 130/2012.

102491 / 2014-05-13 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Zarząd Budynków w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Modernizacja lokali mieszkalnych - Zasób - lokal mieszkalny nr 10 przy ul. Warszawskiej 35 w Kielcach, lokal mieszkalny nr 2 przy ul. Seminaryjskiej 23 w Kielcach, lokal mieszkalny nr 14 przy ul. Malików 150 w Kielcach, lokal mieszkalny nr 65 przy ul. Grochowej 25 w Kielcach.

217806 / 2008-09-08 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Zarząd Budynków w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont kominów w nieruchomościach mieszkalnych będących w zarządzie MZB w Kielcach, w 2008 roku.

65586 / 2009-03-17 - Podmiot prawa publicznego

Miejski Zarząd Budynków w Kielcach - Kielce (świętokrzyskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Wykonanie docieplenia elewacji budynku wraz z wymianą stolarki w budynku mieszkalnym przy ul. Skibińskiego 8 w Kielcach

164232 / 2013-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wojciechowice - Wojciechowice (świętokrzyskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont i wyposażenie świetlicy wiejskiej wraz z zagospodarowaniem terenu w miejscowości Kaliszany

158819 / 2014-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Miasta i Gminy - Busko-Zdrój (świętokrzyskie)
CPV: 454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)
Remont pomieszczeń na I piętrze, remont sanitariatu na parterze, malowanie klatki schodowej oraz wymiana wykładziny PCV na parterze budynku administracyjnego Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju