Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

159237 / 2010-06-18 - / Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. we Wronkach (Wronki)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2010-06-15 pod pozycją 169338. Zobacz ogłoszenie 169338 / 2010-06-15 - Inny: Sp. z o.o..

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 159237

Data publikacji: 2010-06-18

Nazwa:
Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. we Wronkach

Ulica: ul. Ratuszowa 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Wronki

Kod pocztowy: 64-510

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 067 2540163

Numer faxu: 067 2540645

Regon: 57052427900000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 169338

Data wydania biuletynu: 2010-06-15

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.4)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: tak.

Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.). Zamówienia uzupełniające będą mogły być udzielone, jeżeli: a) zamówienia uzupełniające są zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego, b) wartość zamówień uzupełniających nie przekroczy 20 % wartości zamówienia podstawowego, c) zostaną udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.

Po wprowadzeniu zmiany:
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: tak.
- Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
- Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.).

Miejsce składania: IV.3)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zgodnie z Prawem obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych (art. 144 uPzp), zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, chyba że zamawiający przewidział możliwość dokonania takiej zmiany w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz określił warunki takiej zmiany, a zmiana nie powoduje zmiany terminu końcowego wykonania przedmiotu umowy (czasu na ukończenie) i podwyższenia wynagrodzenia. Zmian Umowy można dokonać, gdy z obiektywnych względów finansowych, technicznych lub prawnych wprowadzenie zmiany jest zasadne w ocenie obu stron. Zmiana Umowy powodująca zmianę terminu końcowego czasu na ukończenie wykonania przedmiotu umowy jest dopuszczalna, jeżeli wynika z obiektywnych względów technicznych lub prawnych, na które żadna ze stron nie miała wpływu, tj.: a) działania siły wyższej w rozumieniu Kc, b) zdarzenia losowe odnoszące się do potencjału osobowo-kadrowego, c) zawieszenia okresu trwania umowy powodowane decyzją Zamawiającego, d) udokumentowane opóźnienia niezależne od Wykonawcy, e) zmiany harmonogramu (zakresu rzeczowo terminowego) powodowane koniecznością wprowadzenia udokumentowanych zmian i uzupełnień w dokumentacjach projektowych Zamawiającego, których przy dołożeniu należytej staranności nie można było przewidzieć w chwili odbioru dokumentacji opisującej przedmiot robót budowlanych. f) urzędowe zmiany podatków lub opłat, których płatnikiem jest Wykonawca, treści umów z Podwykonawcami lub zmiany Podwykonawców, jeżeli będzie to konieczne dla uzyskania celu określonego w postanowieniach umowy zawartej z Wykonawcą.

Po wprowadzeniu zmiany:
Zgodnie z Prawem obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych (art. 144 uPzp), zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, chyba że zamawiający przewidział możliwość dokonania takiej zmiany w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz określił warunki takiej zmiany, a zmiana nie powoduje zmiany terminu końcowego wykonania przedmiotu umowy (czasu na ukończenie) i podwyższenia wynagrodzenia.

Zmiana Umowy powodująca zmianę terminu końcowego czasu na ukończenie wykonania przedmiotu umowy jest dopuszczalna, jeżeli wynika z obiektywnych względów technicznych lub prawnych, na które żadna ze stron nie miała wpływu, tj.:

a) działania siły wyższej w rozumieniu Kc,
b) zdarzenia losowe odnoszące się do potencjału osobowo-kadrowego,
c) zawieszenia okresu trwania umowy powodowane decyzją Zamawiającego,
d) udokumentowane opóźnienia niezależne od Wykonawcy,
e) zmiany harmonogramu (zakresu rzeczowo terminowego) powodowane koniecznością wprowadzenia udokumentowanych zmian i uzupełnień w dokumentacjach projektowych Zamawiającego, których przy dołożeniu należytej staranności nie można było przewidzieć w chwili odbioru dokumentacji opisującej przedmiot robót budowlanych.
f) urzędowe zmiany podatków lub opłat, których płatnikiem jest Wykonawca, treści umów z Podwykonawcami lub zmiany Podwykonawców, jeżeli będzie to konieczne dla uzyskania celu określonego w postanowieniach umowy zawartej z Wykonawcą.
g) konieczność wprowadzenia zmian wyniknie z okoliczności zewnętrznych, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy - niezależne od Wykonawcy i Zamawiającego,
h) termin wykonania robót może ulec zmianie w przypadku wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających wykonanie ich zgodnie z normami określonymi w specyfikacji technicznej, termin ten zostanie ustalony przez Zamawiającego w uzgodnieniu z Wykonawcą,
i) odstąpienie od naliczania kar w przypadku udokumentowanych zdarzeń i okoliczności nie zawinionych przez Wykonawcę oraz Zamawiającego a których nie można było przewidzieć na etapie zawierania umowy.
j) odstąpienie od zamówienia publicznego lub ograniczenie zakresu robót w przypadku zmian lub nie uzyskania środków na realizację przedmiotowego projektu.
Oraz innych :
k) Zmiany odnoszące się do zastosowanych materiałów i urządzeń odbiegające od zaproponowanych w ofercie (zwłaszcza równoważne) wymagają uprzednio uzyskania decyzji Zamawiającego. Wszelkie wprowadzania materiałów i urządzeń na etapie wykonywania umowy wymaga akceptacji Zamawiającego w celu kontroli zachowania zgodności z dokumentacją projektową i SIWZ.

Opisane ww. sytuacje zostaną wprowadzone do istotnych postanowień umowy

Miejsce składania: IV.4.5)

Przed wprowadzeniem zmainy:
Termin związania ofertą: okres w dniach: 90 (od ostatecznego terminu składania ofert).

Po wprowadzeniu zmiany:
Termin związania ofertą: okres w dniach: 60 (od ostatecznego terminu składania ofert).

Podobne przetargi