Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

263044 / 2010-08-24 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy w SÅ‚ubicach (SÅ‚ubice)

Usługa badania ewaluacyjnego w poddziałaniu 6.1.3 PO KL projektu realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy Słubicach pod nazwą Zadbaj o przyszłość - projekt dla bezrobotnych z powiatu słubickiego.

Opis zamówienia

Usługa badania ewaluacyjnego w poddziałaniu 6.1.3 PO KL projektu realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy Słubicach pod nazwą Zadbaj o przyszłość - projekt dla bezrobotnych z powiatu słubickiegow celu oceny jakości projektów systemowych realizowanych przez powiatowy urząd pracy w ramach Poddziałania 6.1.3 PO KL oraz wpływu podejmowanych w ramach tego projektu działań na podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia ich uczestników.
Przedmiotowym badaniem zostaną objęte wszyscy uczestnicy, którzy zakończyli udział w projekcie w roku 2009 ( łącznie 156 osób).
Cele szczegółowe ewaluacji projektu to:
1. ocena stopnia w jakim cele projektu odpowiadają problemom lokalnego rynku pracy,
2. ocena stopnia realizacji zamierzonych celów projektu, ocena sposobu zarządzania projektem oraz jego wdrażania, stopnia jakości współpracy z lokalnymi instytucjami, zaangażowanymi w realizację Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013,
3. identyfikacja barier i problemów związanych z realizacją projektów systemowych
(w tym związanych z zarządzaniem projektami i ich wdrażaniem),
4. ocena sposobu doboru instrumentów rynku pracy pod kątem ich adekwatności do celów projektu,
5. ocena użyteczności oferowanego wsparcia z punktu widzenia uczestników projektów,
6. ocena trwałości działań podejmowanych w projekcie w okresie co najmniej 6 miesięcy od zakończenia przez uczestników udziału w projekcie.
Kryteria ewaluacyjne, które powinny zostać zastosowane przez Wykonawcę w ramach badania i przedstawione w raporcie to:
1. Trafność (adekwatność) - rozumiana jako ocena sposobu doboru zastosowanych
w projekcie instrumentów pod kątem realizacji celów projektów systemowych PUP, celu Działania 6.1 PO KL, celów szczegółowych Priorytetu VI PO KL, celu szczegółowego nr 1 PO KL), a także ocena związku pomiędzy zdefiniowanymi celami a istniejącymi problemami społeczno-gospodarczymi, które mają zostać rozwiązane dzięki interwencji EFS;
2. Skuteczność - rozumiana jako stopień, w jakim wdrażane w projektach działania, poprzez wykorzystane instrumenty rynku pracy, przyczyniają się do realizacji celów projektu, celu Działania 6.1, celów szczegółowych Priorytetu VI, celu szczegółowego nr 1 PO KL - czyli w jakim stopniu zakładane cele projektu zostały zrealizowane;
3. Użyteczność - rozumiana jako wpływ zaoferowanego wsparcia na poprawę sytuacji uczestników na rynku pracy, a także ocena czy zmiany wywołane realizacją projektu są korzystne z punktu widzenia jego uczestników i do jakiego stopnia oddziaływanie projektów odpowiada potrzebom grupy docelowej;
4. Trwałość - rozumiana jako użyteczność w dłuższym okresie czasu, a więc ocena czy
i w jakim stopniu zmiany sytuacji zawodowej uczestników projektów, wywołane oddziaływaniem projektu są zauważalne w okresie co najmniej 6 miesięcy po zakończeniu udziału w projekcie.

Raport z badania, który ma opracować, przygotować i przedstawić Zamawiającemu Wykonawca musi przedstawiać odpowiedzi na następujące pytania:

Lp. Pytanie ewaluacyjne Kryterium ewaluacyjne Żądana metoda technika badawcza
1. W jakim stopniu realizowane w projekcie działania przyczyniają się do realizacji celów i wskaźników Poddziałania 6.1.3 oraz Działania 6.1 i Priorytetu VI PO KL? Czy są zgodnie z programami promocji zatrudnienia
i aktywizacji lokalnego rynku pracy, (zgodnie z art. 9, ust 1. pkt 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy)? trafność (adekwatność) analiza danych zastanych (desk research)
2. Które instrumenty rynku pracy, stosowane w projekcie są najbardziej skuteczne (najlepiej przyczyniają się do realizacji celów, rezultatów i wskaźników projektów)? skuteczność IDI (wywiad indywidualny), analiza danych zastanych (desk research)
3. Jakiego rodzaju problemów doświadczają beneficjenci systemowi w trakcie realizacji projektu w ramach Poddziałania 6.1.3 PO KL? skuteczność IDI
4. Jakie działania podejmuje PUP w celu rozwiązania pojawiających się problemów? Z kim się kontaktują? Jakie metody i sposoby wykorzystują w celu rozwiązania problemów? Gdzie poszukują informacji? Od kogo uzyskują ewentualną pomoc? skuteczność IDI
5. Jakie są potrzeby i oczekiwania uczestników projektu? użyteczność CATI, analiza danych zastanych (desk research)
6. W jakim stopniu projekt w Poddziałaniu 6.1.3 PO KL jest skutecznie zarządzane? skuteczność IDI, analiza danych zastanych (desk research)
7. Jak beneficjent realizujący projekt w ramach Poddziałania 6.1.3 PO KL ocenia współpracę przy realizacji projektu z innymi instytucjami lokalnymi, organizacjami pozarządowymi, a także IP/IP2 PO KL? skuteczność IDI
8. Czy i w jakim zakresie wsparcie udzielone uczestnikom w ramach projektu w ramach Poddziałania 6.1.3 PO KL przyczyniło się do zmiany ich statusu na rynku pracy (uzyskali niezbędne kwalifikacje zawodowe, znaleźli i zdobyli zatrudnienie, podjęli dalsze kształcenie lub szkolenie w celu znalezienia pracy)? użyteczność analiza danych zastanych (desk research),CATI
9. W jakim obszarze uczestnicy projektu odczuwają największe zmiany własnej sytuacji społeczno-zawodowej? Co dokładnie osiągnęli dzięki udziałowi w projekcie systemowym? Jak uczestnicy oceniają uzyskane wsparcie? użyteczność CATI, analiza danych zastanych (desk research)
10. Dzięki zastosowaniu jakich instrumentów rynku pracy wsparcie udzielone w ramach projektu przyczyniło się do zmiany sytuacji społeczno-zawodowej uczestników projektu? użyteczność CATI
11. Czy wsparcie uzyskane w ramach projektu minimum 6 miesięcy wcześniej jest nadal odczuwalne? Czy wg uczestników efekty wsparcia są trwałe (czy utrzymali zdobyte dzięki wsparciu projektowemu miejsca zatrudnienia, czy uzyskane kwalifikacje zawodowe są przez nich wykorzystywane w aktualnej pracy)? trwałość CATI, analiza danych zastanych (desk research) - SI SYRIUSZ


W ramach badania Wykonawca powinien wykorzystać opisane niżej 3 techniki badawcze oraz narzędzia badawcze, zamieszczone w Załączniku nr 1 - wzór ankiety CATI i Załączniku nr 2 - Dyspozycje do wywiadu indywidualnego
Lista technik zastosowanych w ramach badań ewaluacyjnych może zostać poszerzona o inne, nie zaprezentowane w niniejszej specyfikacji, jeśli będzie to wynikać z indywidualnych potrzeb PUP, jednak pod warunkiem zachowania limitu wydatków na badanie, określonego w umowie.
1. Analiza danych zastanych (desk research) - analizie poddane zostaną:
a) dokumentacja projektu systemowego, zrealizowanego przez PUP w ramach Poddziałania 6.1.3 PO KL w roku 2008 i 2009 (zarówno dokumentacja finansowa, jak i rzeczowa - wniosek o dofinansowanie, wniosek o płatność),
b) zapisy dokumentów programowych PO KL:
i. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
ii. Szczegółowego Opisu Priorytetów PO KL,
iii. Projekty systemowe Powiatowych Urzędów Pracy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
c) zapisy programu promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy, stanowiącego część powiatowej strategii rozwiązywania problemów społecznych, zgodnie z art. 9, ust 1. pkt 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.).
d) dane pozyskane z rejestru PUP na temat sytuacji na rynku pracy, w jakiej znajdują się uczestnicy projektu systemowego, którzy zakończyli udział w projekcie.
2. Wywiady telefoniczne (CATI) ze wszystkimi osobami, które zakończyły udział (zgodnie
z zaplanowaną ścieżką wsparcia) w projekcie systemowym w 2009 r., co najmniej
6 m-cy przed udziałem w badaniu. Wzór narzędzia badawczego został przedstawiony w Załączniku nr 1 -ankieta do badania CATI.
3. Wywiad indywidualny (IDI) z osobą do kontaktów roboczych, określoną we wniosku
o dofinansowanie projektu systemowego (z 2009 r.) realizowanego w ramach Poddziałania 6.1.3 PO KL - dyspozycje do wywiadu określone zostały w Załączniku 2. Pytania powinny zostać pogłębione przez badacza, a poruszane w ramach wywiadu tematy powinny wykraczać poza zakres pytań przedstawionych w dyspozycjach w celu uzyskania jak najbardziej rzetelnych i dokładnych informacji na temat jakości zarządzania i wdrażania projektu systemowego, stosowanych instrumentów rynku pracy oraz współpracy z innymi instytucjami przy realizacji projektu.
Ewaluacja musi uwzględniać kryteria ewaluacji określone w specyfikacji oraz umożliwić uzyskanie odpowiedzi na wszystkie pytania badawcze określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Obowiązkiem wykonawcy badania ewaluacyjnego jest zapewnienie respondentom pełnej anonimowości w celu uzyskania jak najbardziej wiarygodnych danych.
Wszystkie materiały przygotowane w trakcie badania (m.in. kwestionariusze, raporty) powinny być opatrzone godłem UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informacją o współfinansowaniu badania ze środków UE, w formie zapisu: Badanie ewaluacyjne współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Użyte emblematy i sformułowania muszą być zgodne z zasadami wizualizacji PO KL.
Raport końcowy z badania powinien zawierać wnioski i rekomendacje, które przyczynią się do przygotowania w przyszłych latach bardziej trafnych, skutecznych, efektywnych projektów systemowych, uwzględniających w większym stopniu potrzeby lokalne oraz potrzeby uczestników Poddziałania 6.1.3 PO KL.
Wnioski i rekomendacje powinny być przedstawione przez wykonawcę w oparciu
o system zarządzania rekomendacjami, zgodnie z zaleceniami Krajowej Jednostki Oceny (Departament Koordynacji Polityki Strukturalnej w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego), pn. Zintegrowany System Zarządzania Wnioskami i Rekomendacjami (w postaci tabeli wdrażania rekomendacji, przedstawionej w Załączniku nr 4).
Jako rekomendacje operacyjne należy rozumieć dotyczące kwestii bieżącej realizacji projektów systemowych oraz usprawnień PO KL, często o charakterze technicznym (ich wdrożenie nie determinuje w sposób bardzo istotny skutecznej i efektywnej realizacji PO KL). Za rekomendacje kluczowe należy uznać rekomendacje dotyczące istotnych kwestii realizacji całego PO KL, w sposób znaczący wpływających na jego skuteczną i efektywną realizację (dotyczące systemu wdrażania projektów systemowych i kwestii strategicznych). Za rekomendacje horyzontalne uznaje się z kolei rekomendacje wykraczające poza program będący przedmiotem ewaluacji, a często również poza politykę spójności oraz bieżącą perspektywę finansową funduszy europejskich.
Raport końcowy nie powinien zawierać więcej niż 50 stron A4 (bez załączników)
i powinien składać się z następujących elementów:
-maksymalnie 2 strony w formacie A4 w formie podsumowania, w którym zebrane zostaną najistotniejsze wyniki i rekomendacje;
-streszczenie w języku polskim (istotne wyniki wraz z rekomendacjami; objętość do
5 stron w formacie A4);
-spis treści;
-wprowadzenie (opisu przedmiotu badania, celów badania);
-opis wyników badania (wraz z ich analizą i interpretacją, przedstawionych również za pomocą wykresów);
-opis zastosowanej metodologii;
-wnioski (podsumowanie badania z uwzględnieniem specyfiki badanego obszaru)
i ponumerowane rekomendacje w formie tabelarycznej, zredagowane wg wzoru
z Załącznika nr 4;
-aneksy, przedstawiające zestawienia danych oraz zastosowane narzędzia badawcze.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 263044

Data publikacji: 2010-08-24

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach

Ulica: ul. Piłsudskiego 19

Numer domu: 19

Miejscowość: Słubice

Kod pocztowy: 69-100

Województwo / kraj: lubuskie

Numer telefonu: 0-95 758 3608

Numer faxu: 0-95 758 3609

Adres strony internetowej: WWW.pupslubice.pl

Regon: 21102793200000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa badania ewaluacyjnego w poddziałaniu 6.1.3 PO KL projektu realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy Słubicach pod nazwą Zadbaj o przyszłość - projekt dla bezrobotnych z powiatu słubickiego.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Usługa badania ewaluacyjnego w poddziałaniu 6.1.3 PO KL projektu realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy Słubicach pod nazwą Zadbaj o przyszłość - projekt dla bezrobotnych z powiatu słubickiegow celu oceny jakości projektów systemowych realizowanych przez powiatowy urząd pracy w ramach Poddziałania 6.1.3 PO KL oraz wpływu podejmowanych w ramach tego projektu działań na podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia ich uczestników.
Przedmiotowym badaniem zostaną objęte wszyscy uczestnicy, którzy zakończyli udział w projekcie w roku 2009 ( łącznie 156 osób).
Cele szczegółowe ewaluacji projektu to:
1. ocena stopnia w jakim cele projektu odpowiadają problemom lokalnego rynku pracy,
2. ocena stopnia realizacji zamierzonych celów projektu, ocena sposobu zarządzania projektem oraz jego wdrażania, stopnia jakości współpracy z lokalnymi instytucjami, zaangażowanymi w realizację Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013,
3. identyfikacja barier i problemów związanych z realizacją projektów systemowych
(w tym związanych z zarządzaniem projektami i ich wdrażaniem),
4. ocena sposobu doboru instrumentów rynku pracy pod kątem ich adekwatności do celów projektu,
5. ocena użyteczności oferowanego wsparcia z punktu widzenia uczestników projektów,
6. ocena trwałości działań podejmowanych w projekcie w okresie co najmniej 6 miesięcy od zakończenia przez uczestników udziału w projekcie.
Kryteria ewaluacyjne, które powinny zostać zastosowane przez Wykonawcę w ramach badania i przedstawione w raporcie to:
1. Trafność (adekwatność) - rozumiana jako ocena sposobu doboru zastosowanych
w projekcie instrumentów pod kątem realizacji celów projektów systemowych PUP, celu Działania 6.1 PO KL, celów szczegółowych Priorytetu VI PO KL, celu szczegółowego nr 1 PO KL), a także ocena związku pomiędzy zdefiniowanymi celami a istniejącymi problemami społeczno-gospodarczymi, które mają zostać rozwiązane dzięki interwencji EFS;
2. Skuteczność - rozumiana jako stopień, w jakim wdrażane w projektach działania, poprzez wykorzystane instrumenty rynku pracy, przyczyniają się do realizacji celów projektu, celu Działania 6.1, celów szczegółowych Priorytetu VI, celu szczegółowego nr 1 PO KL - czyli w jakim stopniu zakładane cele projektu zostały zrealizowane;
3. Użyteczność - rozumiana jako wpływ zaoferowanego wsparcia na poprawę sytuacji uczestników na rynku pracy, a także ocena czy zmiany wywołane realizacją projektu są korzystne z punktu widzenia jego uczestników i do jakiego stopnia oddziaływanie projektów odpowiada potrzebom grupy docelowej;
4. Trwałość - rozumiana jako użyteczność w dłuższym okresie czasu, a więc ocena czy
i w jakim stopniu zmiany sytuacji zawodowej uczestników projektów, wywołane oddziaływaniem projektu są zauważalne w okresie co najmniej 6 miesięcy po zakończeniu udziału w projekcie.

Raport z badania, który ma opracować, przygotować i przedstawić Zamawiającemu Wykonawca musi przedstawiać odpowiedzi na następujące pytania:

Lp. Pytanie ewaluacyjne Kryterium ewaluacyjne Żądana metoda technika badawcza
1. W jakim stopniu realizowane w projekcie działania przyczyniają się do realizacji celów i wskaźników Poddziałania 6.1.3 oraz Działania 6.1 i Priorytetu VI PO KL? Czy są zgodnie z programami promocji zatrudnienia
i aktywizacji lokalnego rynku pracy, (zgodnie z art. 9, ust 1. pkt 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy)? trafność (adekwatność) analiza danych zastanych (desk research)
2. Które instrumenty rynku pracy, stosowane w projekcie są najbardziej skuteczne (najlepiej przyczyniają się do realizacji celów, rezultatów i wskaźników projektów)? skuteczność IDI (wywiad indywidualny), analiza danych zastanych (desk research)
3. Jakiego rodzaju problemów doświadczają beneficjenci systemowi w trakcie realizacji projektu w ramach Poddziałania 6.1.3 PO KL? skuteczność IDI
4. Jakie działania podejmuje PUP w celu rozwiązania pojawiających się problemów? Z kim się kontaktują? Jakie metody i sposoby wykorzystują w celu rozwiązania problemów? Gdzie poszukują informacji? Od kogo uzyskują ewentualną pomoc? skuteczność IDI
5. Jakie są potrzeby i oczekiwania uczestników projektu? użyteczność CATI, analiza danych zastanych (desk research)
6. W jakim stopniu projekt w Poddziałaniu 6.1.3 PO KL jest skutecznie zarządzane? skuteczność IDI, analiza danych zastanych (desk research)
7. Jak beneficjent realizujący projekt w ramach Poddziałania 6.1.3 PO KL ocenia współpracę przy realizacji projektu z innymi instytucjami lokalnymi, organizacjami pozarządowymi, a także IP/IP2 PO KL? skuteczność IDI
8. Czy i w jakim zakresie wsparcie udzielone uczestnikom w ramach projektu w ramach Poddziałania 6.1.3 PO KL przyczyniło się do zmiany ich statusu na rynku pracy (uzyskali niezbędne kwalifikacje zawodowe, znaleźli i zdobyli zatrudnienie, podjęli dalsze kształcenie lub szkolenie w celu znalezienia pracy)? użyteczność analiza danych zastanych (desk research),CATI
9. W jakim obszarze uczestnicy projektu odczuwają największe zmiany własnej sytuacji społeczno-zawodowej? Co dokładnie osiągnęli dzięki udziałowi w projekcie systemowym? Jak uczestnicy oceniają uzyskane wsparcie? użyteczność CATI, analiza danych zastanych (desk research)
10. Dzięki zastosowaniu jakich instrumentów rynku pracy wsparcie udzielone w ramach projektu przyczyniło się do zmiany sytuacji społeczno-zawodowej uczestników projektu? użyteczność CATI
11. Czy wsparcie uzyskane w ramach projektu minimum 6 miesięcy wcześniej jest nadal odczuwalne? Czy wg uczestników efekty wsparcia są trwałe (czy utrzymali zdobyte dzięki wsparciu projektowemu miejsca zatrudnienia, czy uzyskane kwalifikacje zawodowe są przez nich wykorzystywane w aktualnej pracy)? trwałość CATI, analiza danych zastanych (desk research) - SI SYRIUSZ


W ramach badania Wykonawca powinien wykorzystać opisane niżej 3 techniki badawcze oraz narzędzia badawcze, zamieszczone w Załączniku nr 1 - wzór ankiety CATI i Załączniku nr 2 - Dyspozycje do wywiadu indywidualnego
Lista technik zastosowanych w ramach badań ewaluacyjnych może zostać poszerzona o inne, nie zaprezentowane w niniejszej specyfikacji, jeśli będzie to wynikać z indywidualnych potrzeb PUP, jednak pod warunkiem zachowania limitu wydatków na badanie, określonego w umowie.
1. Analiza danych zastanych (desk research) - analizie poddane zostaną:
a) dokumentacja projektu systemowego, zrealizowanego przez PUP w ramach Poddziałania 6.1.3 PO KL w roku 2008 i 2009 (zarówno dokumentacja finansowa, jak i rzeczowa - wniosek o dofinansowanie, wniosek o płatność),
b) zapisy dokumentów programowych PO KL:
i. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
ii. Szczegółowego Opisu Priorytetów PO KL,
iii. Projekty systemowe Powiatowych Urzędów Pracy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
c) zapisy programu promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy, stanowiącego część powiatowej strategii rozwiązywania problemów społecznych, zgodnie z art. 9, ust 1. pkt 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.).
d) dane pozyskane z rejestru PUP na temat sytuacji na rynku pracy, w jakiej znajdują się uczestnicy projektu systemowego, którzy zakończyli udział w projekcie.
2. Wywiady telefoniczne (CATI) ze wszystkimi osobami, które zakończyły udział (zgodnie
z zaplanowaną ścieżką wsparcia) w projekcie systemowym w 2009 r., co najmniej
6 m-cy przed udziałem w badaniu. Wzór narzędzia badawczego został przedstawiony w Załączniku nr 1 -ankieta do badania CATI.
3. Wywiad indywidualny (IDI) z osobą do kontaktów roboczych, określoną we wniosku
o dofinansowanie projektu systemowego (z 2009 r.) realizowanego w ramach Poddziałania 6.1.3 PO KL - dyspozycje do wywiadu określone zostały w Załączniku 2. Pytania powinny zostać pogłębione przez badacza, a poruszane w ramach wywiadu tematy powinny wykraczać poza zakres pytań przedstawionych w dyspozycjach w celu uzyskania jak najbardziej rzetelnych i dokładnych informacji na temat jakości zarządzania i wdrażania projektu systemowego, stosowanych instrumentów rynku pracy oraz współpracy z innymi instytucjami przy realizacji projektu.
Ewaluacja musi uwzględniać kryteria ewaluacji określone w specyfikacji oraz umożliwić uzyskanie odpowiedzi na wszystkie pytania badawcze określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Obowiązkiem wykonawcy badania ewaluacyjnego jest zapewnienie respondentom pełnej anonimowości w celu uzyskania jak najbardziej wiarygodnych danych.
Wszystkie materiały przygotowane w trakcie badania (m.in. kwestionariusze, raporty) powinny być opatrzone godłem UE oraz logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz informacją o współfinansowaniu badania ze środków UE, w formie zapisu: Badanie ewaluacyjne współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Użyte emblematy i sformułowania muszą być zgodne z zasadami wizualizacji PO KL.
Raport końcowy z badania powinien zawierać wnioski i rekomendacje, które przyczynią się do przygotowania w przyszłych latach bardziej trafnych, skutecznych, efektywnych projektów systemowych, uwzględniających w większym stopniu potrzeby lokalne oraz potrzeby uczestników Poddziałania 6.1.3 PO KL.
Wnioski i rekomendacje powinny być przedstawione przez wykonawcę w oparciu
o system zarządzania rekomendacjami, zgodnie z zaleceniami Krajowej Jednostki Oceny (Departament Koordynacji Polityki Strukturalnej w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego), pn. Zintegrowany System Zarządzania Wnioskami i Rekomendacjami (w postaci tabeli wdrażania rekomendacji, przedstawionej w Załączniku nr 4).
Jako rekomendacje operacyjne należy rozumieć dotyczące kwestii bieżącej realizacji projektów systemowych oraz usprawnień PO KL, często o charakterze technicznym (ich wdrożenie nie determinuje w sposób bardzo istotny skutecznej i efektywnej realizacji PO KL). Za rekomendacje kluczowe należy uznać rekomendacje dotyczące istotnych kwestii realizacji całego PO KL, w sposób znaczący wpływających na jego skuteczną i efektywną realizację (dotyczące systemu wdrażania projektów systemowych i kwestii strategicznych). Za rekomendacje horyzontalne uznaje się z kolei rekomendacje wykraczające poza program będący przedmiotem ewaluacji, a często również poza politykę spójności oraz bieżącą perspektywę finansową funduszy europejskich.
Raport końcowy nie powinien zawierać więcej niż 50 stron A4 (bez załączników)
i powinien składać się z następujących elementów:
-maksymalnie 2 strony w formacie A4 w formie podsumowania, w którym zebrane zostaną najistotniejsze wyniki i rekomendacje;
-streszczenie w języku polskim (istotne wyniki wraz z rekomendacjami; objętość do
5 stron w formacie A4);
-spis treści;
-wprowadzenie (opisu przedmiotu badania, celów badania);
-opis wyników badania (wraz z ich analizą i interpretacją, przedstawionych również za pomocą wykresów);
-opis zastosowanej metodologii;
-wnioski (podsumowanie badania z uwzględnieniem specyfiki badanego obszaru)
i ponumerowane rekomendacje w formie tabelarycznej, zredagowane wg wzoru
z Załącznika nr 4;
-aneksy, przedstawiające zestawienia danych oraz zastosowane narzędzia badawcze.

Kody CPV:
731100006 (Usługi badawcze)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
793100000 (Usługi badania rynku)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2010

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Aktualny odpis z właściwego rejestru KRS lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna spełnienie ww. warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał, należycie: co najmniej 3 usługi o wartości nie mniejszej niż 20 000 PLN brutto każda, których przedmiotem było przeprowadzenie badań ewaluacyjnych obejmujących badaniem minimum 150 osób (Do badań ewaluacyjnych nie zaliczają się: strategie rozwoju, strategie przedsiębiorstw, studia wykonalności, audyty, plany zagospodarowania przestrzennego). Ocena spełniania ww. warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia - nie spełnia na podstawie załączonych do oferty oświadczeń i dokumentów, wymienionych w pkt. VI Nie wykazanie spełniania ww. warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ww. warunek spełniają łącznie.

Potencjał techniczny:
Wybrany do realizacji badania wykonawca powinien wyznaczyć do realizacji badania zespół badawczy składający się z minimum 3 osób oraz wykazać w ofercie wiedzę i doświadczenie każdego członka zespołu badawczego, związane z problematyką zatrudnienia oraz rynku pracy (poprzez informacje na temat wykształcenia i doświadczenia zawodowego zawarte w CV oraz referencjach), a także posiadać wiedzę w obszarze prowadzenia ewaluacji (koordynować lub brać udział w przynajmniej 2 badaniach ewaluacyjnych) w załączniku nr 6 Wykonawca powinien udokumentować doświadczenie członków zespołu badawczego, załączając do oferty podpisane przez nich CV oraz referencje, posiadane dyplomy, świadectwa itp. wystawione poszczególnym członkom zespołu. Ocena spełniania ww. warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia - nie spełnia na podstawie załączonego do oferty oświadczenia zgodnie z załącznikiem nr 5. W zespole badawczym powinny znajdować się: minimum dwie osoby posiadające doświadczenie związane z problematyką zatrudnienia oraz rynku pracy a także posiadać wiedzę w obszarze prowadzenia ewaluacji. Jednocześnie Zamawiający zastrzega, aby żaden z członków Zespołu Badawczego nie był i nie jest Beneficjentem Programu. Ocena spełniania ww. warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia - nie spełnia na podstawie załączonych do oferty oświadczeń zgodnie z załącznikiem nr 5 i potwierdzających dokumentów. Nie wykazanie spełniania ww. warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ww. warunek spełniają łącznie. Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca winien dołączyć do oferty w szczególności pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wybrany do realizacji badania wykonawca powinien wyznaczyć do realizacji badania zespół badawczy składający się z minimum 3 osób oraz wykazać w ofercie wiedzę i doświadczenie każdego członka zespołu badawczego, związane z problematyką zatrudnienia oraz rynku pracy (poprzez informacje na temat wykształcenia i doświadczenia zawodowego zawarte w CV oraz referencjach), a także posiadać wiedzę w obszarze prowadzenia ewaluacji (koordynować lub brać udział w przynajmniej 2 badaniach ewaluacyjnych) w załączniku nr 6 Wykonawca powinien udokumentować doświadczenie członków zespołu badawczego, załączając do oferty podpisane przez nich CV oraz referencje, posiadane dyplomy, świadectwa itp. wystawione poszczególnym członkom zespołu. Ocena spełniania ww. warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia - nie spełnia na podstawie załączonego do oferty oświadczenia zgodnie z załącznikiem nr 5. W zespole badawczym powinny znajdować się: minimum dwie osoby posiadające doświadczenie związane z problematyką zatrudnienia oraz rynku pracy a także posiadać wiedzę w obszarze prowadzenia ewaluacji. Jednocześnie Zamawiający zastrzega, aby żaden z członków Zespołu Badawczego nie był i nie jest Beneficjentem Programu. Ocena spełniania ww. warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia - nie spełnia na podstawie załączonych do oferty oświadczeń zgodnie z załącznikiem nr 5 i potwierdzających dokumentów. Nie wykazanie spełniania ww. warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ww. warunek spełniają łącznie. Wykonawca może polegać na osobach zdolnych do wykonania zamówienia innych podmiotów niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia. W tym celu Wykonawca winien dołączyć do oferty w szczególności pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

Sytuacja ekonomiczna:
Ocena spełniania ww. warunku zostanie dokonana według formuły: spełnia - nie spełnia na podstawie załączonego do oferty oświadczenia zgodnie z załącznikiem nr 5 Nie wykazanie spełniania ww. warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ww. warunek spełniają łącznie.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

inne_dokumenty:
Na ofertę składają się następujące dokumenty i załączniki wypełnione i podpisane przez Wykonawcę:
A.1) Formularz ofertowy - wypełniony i podpisany przez wykonawcę - załącznik nr 8
A.2.) Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu z art. 22 ust. 1 Prawa zamówień publicznych - załącznik nr 5
A.3.) Wzór umowy - załącznik nr 3
A.4.) Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień / pełnomocnictw osób składających ofertę, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub z przedstawionych dokumentów rejestrowych.
A.5) Formularz cenowy - załącznik nr 9
A.6) Zaparafowany zał. nr 1 - wzór ankiety CATI ,
A.7)Zaparafowany wzór Zał. Nr 4 - wnioski i rekomendacje,
A.8)Zaparafowany Zał. Nr 7 - wzór umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych uczestników projektu systemowego
Kserokopie dokumentów, potwierdzone za zgodność z oryginałem, potwierdzające posiadanie kwalifikacji , doświadczenia przez osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pupslubice.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach, ul. Piłsudskiego 19, 69-100 Słubice

Data składania wniosków, ofert: 02/09/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy
ul. Piłsudskiego 19
69-100 Słubice
Sekretariat ( I Piętro)

On: D

Termin związania ofertą, data do: 01/10/2010

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

109412 / 2016-05-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie Programu ochrony środowiska dla województwa lubuskiego wraz z Raportem za lata 2014 - 2015 z wykonania Programu ochrony środowiska dla województwa lubuskiego na lata 2012 - 2015 z perspektywą do 2019 r. oraz Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu województwa lubuskiego (przedmiot zamówienia w podziale na dwa zadania).

259870 / 2014-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Analiza obecnego i potencjalnego wydobycia złóż kopalin o znaczeniu regionalnym, ponadregionalnym i krajowym na terenie Województwa Lubuskiego

157294 / 2014-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Aktualizacja opracowań studialnych z zakresu opracowania ekofizjograficznego województwa lubuskiego (w podziale na dwie części).

183802 / 2011-07-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
wykonanie usługi pn.: Analiza trendów rozwojowych zachodzących w województwie lubuskim i Kraju Związkowym Brandenburgia wraz z Berlinem ze szczególnym uwzględnieniem prognozy zmian na rynku pracy

201152 / 2009-06-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Ocena systemu kryteriów oceny projektów w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

202488 / 2014-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Aktualizacja opracowań studialnych z zakresu opracowania ekofizjograficznego województwa lubuskiego (w podziale na dwie części).

338601 / 2008-11-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Badanie zdolności absorbcyjnych potencjalnych beneficjentów/projektodawców w ramach priorytetu VII Promocja Integracji Społecznej 2007-2013 w województwie lubuskim.

21615 / 2009-01-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Usługa przeprowadzenia kompleksowej etatyzacji dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

121560 / 2009-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie badania lokalnego rynku pracy oraz opracowanie i publikacja raportów z badania, realizowanego w ramach projektu Profesjonalna kadra - kluczem do sukcesu, Poddzialanie 6.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

110084 / 2014-04-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Weryfikacja i analiza bieżącej pracy przewozowej wykonywanej w transporcie kolejowym o charakterze użyteczności publicznej oraz analiza zasadności zwiększenia ilości połączeń w celu poprawy dostępności komunikacyjnej na obszarze województwa lubuskiego

190053 / 2011-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
wykonanie usługi pn.: Analiza popytu i podaży na rynku pracy w województwie lubuskim i Kraju Związkowym Brandenburgia wraz z Berlinem

56057 / 2013-04-12 - Uczelnia publiczna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie - Sulechów (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Świadczenie usług w zakresie przeprowadzenia badań związanych z projektem Ciepło z biomasy rodzimej, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej, Priorytet II. Wspieranie powiązań gospodarczych oraz współpracy sektorów gospodarki i nauki, Działanie 2.3. Wspieranie sieci i kooperacja w zakresie B+R.

177140 / 2009-06-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sulęcin (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Przeprowadzenie badania lokalnego rynku pracy oraz opracowanie i publikacja raportów z badania, realizowanego w ramach projektu Profesjonalna kadra - kluczem do sukcesu, Poddziałanie 6.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

190169 / 2011-07-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
wykonanie usługi pn.: Analiza kondycji, kierunków rozwoju oraz struktury zatrudnienia przedsiębiorstw ze szczególnym uwzględnieniem sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw w województwie lubuskim i Kraju Związkowym Brandenburgia wraz z Berlinem

145911 / 2015-10-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie analizy pt. Potencjał inwestycyjny i eksportowy województwa lubuskiego w aspekcie rozwoju gospodarczego gmin i przedsiębiorstw z terenu województwa lubuskiego

64685 / 2016-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu województwa lubuskiego.

57942 / 2016-03-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Prognoza oddziaływania na środowisko do projektu Programu Rozwoju Transportu Województwa Lubuskiego

30771 / 2016-03-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Prognoza oddziaływania na środowisko Programu Rozwoju Innowacji Województwa Lubuskiego

258198 / 2009-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Ocena systemu kryteriów oceny projektów w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

258396 / 2013-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Wykonanie dwóch badań: Badanie nr 1 pn.: Potencjały i specjalizacje województwa lubuskiego, i Badanie nr 2 pn.: Obszary inteligentnych specjalizacji województwa lubuskiego, stanowiące uzupełnienie badania nr 1

52853 / 2016-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Prognoza oddziaływania na środowisko Programu Rozwoju Innowacji Województwa Lubuskiego

380775 / 2008-12-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
BADANIE BARIER WPŁYWAJĄCYCH NA JAKOŚĆ PROJEKTÓW WSPIERAJĄCYCH INICJATYWY LOKALNE (DZIAŁANA-6.3, 7.3, 9.5)

37901 / 2014-02-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Związek Celowy Gmin MG-6 - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Opracowanie kompletu 4 ekspertyz sektorowych w postaci dokumentów: 1)Ekspertyza usług publicznych na terenie Związku Celowego Gmin MG-6 2)Strategia rozwoju oświaty dla Związku Celowego Gmin MG-6 na lata 2016-2020 3)Analiza wzajemnych zależności pomiędzy kulturą i gospodarką na terenie ZCG MG-6 oraz opracowanie modelu współpracy biznesu z instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi i samorządem w zakresie finansowania, zarządzania i promocji kultury 4)Plan zrównoważonego rozwoju usług społecznych dla obszaru Związku Celowego Gmin MG-6 na lata 2014-2020

91094 / 2009-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
Ewaluacja systemu zarządzania i wdrażania komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Województwie Lubuskim

2594 / 2010-01-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Zielona Góra (lubuskie)
CPV: 731100006 (Usługi badawcze)
TRAFNOŚĆ I SKUTECZNOŚĆ DZIAŁAŃ INFORMACYJNO-PROMOCYJNYCH REALIZOWANYCH W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI, LUBUSKIEGO REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO I PROGRAMU ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH W KONTEKŚCIE ZWIĘKSZENIA AKTYWNOŚCI BENEFICJENTÓW W SIĘGANIU PO WSPARCIE Z UNII EUROPEJSKIEJ.