Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

259625 / 2011-10-03 - Administracja samorządowa / Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku (Polańczyk)

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Terka i Polanki

Opis zamówienia

Projektowana sieć wodociągowa o długości 7 623,50 mb będzie przebiegała od istniejącej Stacji Uzdatniania Wody przez całą miejscowość Terka oraz jedną działkę w miejscowości Polanki. Sieć wodociągową zaprojektowano jako sieć rozdzielczą mieszaną (rozdzielczo pierścieniową). Sieć umożliwi rozprowadzenie wody po całej miejscowości Terka i doprowadzenie jej do miejscowości Polanki w pełnej ilości, produkcji Stacji Uzdatniania Wody:
- 2,5 - 5,0m3/h, - max. 15,0l, - max. z hydrantami 25,0l/s, - ze zbiornika wody uzdatnionej w ilości - 50m3.<br>
Sieć będzie zasilana grawitacyjnie z istniejącego zbiornika retencyjno - wyrównawczego. Zaprojektowany układ sieci pozwoli na ciągłą dostawę wody z możliwością wyłączenia części odcinków w przypadku awarii. Średnice zapewniają dostawę wody do hydrantów. Sieć zapewnia dostawę wody do istniejących zabudowań oraz prowadzenie sieci po terenach przewidzianych w przyszłości do zabudowy. <br>

Z uwagi na lokalizację przedmiotowej inwestycji w IV strefie klimatycznej projektuje się następujące warunki ułożenia rurociągu:
- Naziom minimalny 1,20m, - Naziom optymalny 1,50m, - Dopuszcza się miejscowo (na odcinkach nie dłuższych niż 3,0m) przebieg rurociągu z wypłycaniem do nie mniej niż 0,95m. <br>
Przed ułożeniem rurociągów planuje się wykonać następujące prace przygotowawcze:
roboty pomiarowe całej długości trasy sieci wodociągowej, karczowanie krzaków i podszycia gęstego, oczyszczenie terenu z pozostałości po karczowaniu, rozebranie istniejących ogrodzeń, budowa ogrodzeń w miejscach, gdzie wcześniej je rozebrano. <br>
Prace ziemne związane z układaniem rurociągu prowadzone będą według następujących zasad:
dno planuje się dokładnie wyrównać, usunąć kamienie i duże grudy ziemi; planuje się rozścielić i zagęścić podsypkę (minimum 10cm); na tak przygotowanym podłożu planuje się ułożyć rurociąg; następnie planuje się wykonać podbicie rurociągu i jego obsypkę. <br>
Umieszczenie rurociągu w konstrukcji mostu
W celu przejścia z jednej strony rzeki Solinka na drugą stronę przewidziano umieszczenie wodociągu w konstrukcji obiektu mostowego.
Do zakotwienia wodociągu planuje się zastosować zestaw mocujący (kotwy) do obciążeń 5kN. Rurociąg planuje się umieścić w konstrukcji mostu (spód konstrukcji obiektu mostowego). Wodociąg planuje się ułożyć ze spadkiem jednostronnym z kierunku zachodniego na wschód w rurze preizolowanej z ociepleniem. Rurociąg będzie posiadał awaryjną instalację przeciwoblodzeniową umożliwiającą w czasie trwania niskich temperatur (-20<sup>o</sup>C) podpięcie agregatu i podgrzania rurociągu celem uniemożliwienia zamarznięcia. <br>

Przejścia przez przeszkody terenowe Przejścia pod drogami:
Przekroczenie drogi powiatowej planuje się wykonać przewiertem w 5 miejscach o łącznej długości 110,00mb.
Rury ochronne PE zabezpieczają wodociąg przed zniszczeniem spowodowanym zwiększonymi naciskami podłoża przez przejeżdżające pojazdy. Rura wodociągowa przewodowa zostanie umieszczona w rurze ochronnej centrycznie z zastosowaniem płóz o rozstawie miejsc podparcia w odległości 1,5m. <br>

Przekroczenie dróg gminnych planuje się wykonać przewiertem w 31 miejscach o łącznej długości 219,00mb.

Po wykonaniu przejść pod drogami planuje się odtworzenie istniejących nawierzchni
i wykonanie następujących warstw:
Podbudowa z kruszywa naturalnego (pospółka) 20cm; Nawierzchnia - warstwa dolna z kamienia podkładowego (tłuczeń) 14cm; Nawierzchnia - warstwa górna z tłucznia (kliniec i miał) 7cm.
Nie planuje się podczas wykonywanych prac naruszać nawierzchni asfaltowych. <br>
Przejścia przez cieki:
W związku z planowaną realizacją sieci wodociągowej zaistniała konieczność przekroczenia 14 cieków wodnych.
Ponadto planuje się wykonać 13 przejść przez rowy umieszczając rurę wodociągową przewodową
w rurze ochronnej PVC &Oslash; 180mm, dostosowując jej długość do szerokości rowu.
Przejścia przez cieki wodne planuje się wykonać przekopem pod ich dnem na głębokościach podanych powyżej (mierzonej od szczytu rury do dna cieku). Rury ochronne zostaną przysypane liczącą 0,15m warstwą piasku lub gruntu rodzimego, pozostałą część wykopu planuje się zasypać narzutem kamiennym grubości średnio 35cm na całej szerokości i głębokości 0,50m. Na jednym z brzegów cieków wodnych przejście wodociągu planuje się trwale oznaczyć słupkiem betonowym o wysokości 0,60m z niebieskim paskiem. Roboty w obrębie potoków planuje się wykonać pod specjalistycznym nadzorem. O terminie rozpoczęcia i zakończenia prac planuje się powiadomić Nadzór Wodny w Lesku.
Przejścia pod kablami energetycznymi i telekomunikacyjnymi:<br>
W miejscach gdzie odległość pionowa istniejącego kabla od projektowanej rury wodociągowej nie będzie przekraczała 1,5m na przedmiotowe kable planuje się założyć rury ochronne dwudzielne &Oslash; 110mm długości 3,0m po 1,5m z każdej strony, w ilości 6 szt. W miejscach przebiegu kabli energetycznych wykopy planuje się prowadzić ręcznie.

Montaż armatury na sieci wodociągowej (uzbrojenie sieci)<br>
- hydranty naziemne ppoż. (3szt.)
Planuje się instalacje hydrantów nierdzewnych naziemnych DN 80mm. Hydranty w całości będą wykonane z materiałów odpornych na korozję. Hydranty przeciwpożarowe planuje się zlokalizować w miejscach dogodnych dla postoju i wyjazdu ciężkich pojazdów przeciwpożarowych. Planuje się zapewnić ciśnienie minimalne w hydrantach na poziomie 0,2MPa dla 1 pożaru w ilości 10l &frasl; s.
- zespoły odpowietrzające (5szt.)
Na sieci przewidziano wykonanie zespołów odpowietrzająco - napowietrzających w najwyższych punktach sieci.
- zasuwy odcinające (9szt.)
Planuje się umieścić zasuwy klinowe miękko uszczelniające do zgrzewania z rurami z PE z żeliwa sferoidalnego epoksydowane. Zasuwy z odcięciem przewiduje się do okresowego odcinania wybranych odcinków sieci wodociągowej na wypadek awarii.
- zawór odwadniający (1szt.)
Na sieci planuje się zlokalizować odwodnienie studni z odprowadzeniem do rzeki z zaworem odwadniającym.
- studnie wodomierzowe &Oslash; 1000mm (13szt.)
Na sieci wodociągowej w miejscach rozgałęzień planuje się wykonać 13 szt. studni wodomierzowych, które obejmą: element studni wykonany z PE o średnicy 1000mm, stopnie włazowe ze stali nierdzewnej co 25cm, właz typu lekkiego ze szczelnym zamknięciem, element styropianowy do zatkania włazu, jako docieplenie.
- zaślepki PE (11szt.)
- oznaczenia - słupki (114szt.)
Planuje się oznaczyć wszystkie przejścia przez przeszkody terenowe, w następujący sposób:
- słupek betonowy 0,10x0,10x1,20m,
- tablica z oznaczeniem (średnicy, kierunku).<br>

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załącznikach nr 1 (dokumentacja projektowa)
i nr 2 (specyfikacja techniczna) do SIWZ.<br>

Wszystkie nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażenia zawarte w SIWZ, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty w oparciu o zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do zaprojektowanych, z zachowaniem standardów technicznych
i jakościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprzez pojęcie materiałów
i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysach nakładczych. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem.
Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych decyzji, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane decyzje własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SIWZ.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego (art. 30 ust. 5). Obowiązek wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SIWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert zawierających produkty równoważne. Zamawiający nie wyrażą zgody, by proponowane w ofercie rozwiązania (urządzenia) równoważne były prototypami

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 259625

Data publikacji: 2011-10-03

Nazwa: Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku

Ulica: ul. Wiejska 2

Numer domu: 2

Miejscowość: Polańczyk

Kod pocztowy: 38-610

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 013 4692118

Adres strony internetowej: www.esolina.pl

Regon: 00068756300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Terka i Polanki

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Projektowana sieć wodociągowa o długości 7 623,50 mb będzie przebiegała od istniejącej Stacji Uzdatniania Wody przez całą miejscowość Terka oraz jedną działkę w miejscowości Polanki. Sieć wodociągową zaprojektowano jako sieć rozdzielczą mieszaną (rozdzielczo pierścieniową). Sieć umożliwi rozprowadzenie wody po całej miejscowości Terka i doprowadzenie jej do miejscowości Polanki w pełnej ilości, produkcji Stacji Uzdatniania Wody:
- 2,5 - 5,0m3/h, - max. 15,0l, - max. z hydrantami 25,0l/s, - ze zbiornika wody uzdatnionej w ilości - 50m3.<br>
Sieć będzie zasilana grawitacyjnie z istniejącego zbiornika retencyjno - wyrównawczego. Zaprojektowany układ sieci pozwoli na ciągłą dostawę wody z możliwością wyłączenia części odcinków w przypadku awarii. Średnice zapewniają dostawę wody do hydrantów. Sieć zapewnia dostawę wody do istniejących zabudowań oraz prowadzenie sieci po terenach przewidzianych w przyszłości do zabudowy. <br>

Z uwagi na lokalizację przedmiotowej inwestycji w IV strefie klimatycznej projektuje się następujące warunki ułożenia rurociągu:
- Naziom minimalny 1,20m, - Naziom optymalny 1,50m, - Dopuszcza się miejscowo (na odcinkach nie dłuższych niż 3,0m) przebieg rurociągu z wypłycaniem do nie mniej niż 0,95m. <br>
Przed ułożeniem rurociągów planuje się wykonać następujące prace przygotowawcze:
roboty pomiarowe całej długości trasy sieci wodociągowej, karczowanie krzaków i podszycia gęstego, oczyszczenie terenu z pozostałości po karczowaniu, rozebranie istniejących ogrodzeń, budowa ogrodzeń w miejscach, gdzie wcześniej je rozebrano. <br>
Prace ziemne związane z układaniem rurociągu prowadzone będą według następujących zasad:
dno planuje się dokładnie wyrównać, usunąć kamienie i duże grudy ziemi; planuje się rozścielić i zagęścić podsypkę (minimum 10cm); na tak przygotowanym podłożu planuje się ułożyć rurociąg; następnie planuje się wykonać podbicie rurociągu i jego obsypkę. <br>
Umieszczenie rurociągu w konstrukcji mostu
W celu przejścia z jednej strony rzeki Solinka na drugą stronę przewidziano umieszczenie wodociągu w konstrukcji obiektu mostowego.
Do zakotwienia wodociągu planuje się zastosować zestaw mocujący (kotwy) do obciążeń 5kN. Rurociąg planuje się umieścić w konstrukcji mostu (spód konstrukcji obiektu mostowego). Wodociąg planuje się ułożyć ze spadkiem jednostronnym z kierunku zachodniego na wschód w rurze preizolowanej z ociepleniem. Rurociąg będzie posiadał awaryjną instalację przeciwoblodzeniową umożliwiającą w czasie trwania niskich temperatur (-20<sup>o</sup>C) podpięcie agregatu i podgrzania rurociągu celem uniemożliwienia zamarznięcia. <br>

Przejścia przez przeszkody terenowe Przejścia pod drogami:
Przekroczenie drogi powiatowej planuje się wykonać przewiertem w 5 miejscach o łącznej długości 110,00mb.
Rury ochronne PE zabezpieczają wodociąg przed zniszczeniem spowodowanym zwiększonymi naciskami podłoża przez przejeżdżające pojazdy. Rura wodociągowa przewodowa zostanie umieszczona w rurze ochronnej centrycznie z zastosowaniem płóz o rozstawie miejsc podparcia w odległości 1,5m. <br>

Przekroczenie dróg gminnych planuje się wykonać przewiertem w 31 miejscach o łącznej długości 219,00mb.

Po wykonaniu przejść pod drogami planuje się odtworzenie istniejących nawierzchni
i wykonanie następujących warstw:
Podbudowa z kruszywa naturalnego (pospółka) 20cm; Nawierzchnia - warstwa dolna z kamienia podkładowego (tłuczeń) 14cm; Nawierzchnia - warstwa górna z tłucznia (kliniec i miał) 7cm.
Nie planuje się podczas wykonywanych prac naruszać nawierzchni asfaltowych. <br>
Przejścia przez cieki:
W związku z planowaną realizacją sieci wodociągowej zaistniała konieczność przekroczenia 14 cieków wodnych.
Ponadto planuje się wykonać 13 przejść przez rowy umieszczając rurę wodociągową przewodową
w rurze ochronnej PVC &Oslash; 180mm, dostosowując jej długość do szerokości rowu.
Przejścia przez cieki wodne planuje się wykonać przekopem pod ich dnem na głębokościach podanych powyżej (mierzonej od szczytu rury do dna cieku). Rury ochronne zostaną przysypane liczącą 0,15m warstwą piasku lub gruntu rodzimego, pozostałą część wykopu planuje się zasypać narzutem kamiennym grubości średnio 35cm na całej szerokości i głębokości 0,50m. Na jednym z brzegów cieków wodnych przejście wodociągu planuje się trwale oznaczyć słupkiem betonowym o wysokości 0,60m z niebieskim paskiem. Roboty w obrębie potoków planuje się wykonać pod specjalistycznym nadzorem. O terminie rozpoczęcia i zakończenia prac planuje się powiadomić Nadzór Wodny w Lesku.
Przejścia pod kablami energetycznymi i telekomunikacyjnymi:<br>
W miejscach gdzie odległość pionowa istniejącego kabla od projektowanej rury wodociągowej nie będzie przekraczała 1,5m na przedmiotowe kable planuje się założyć rury ochronne dwudzielne &Oslash; 110mm długości 3,0m po 1,5m z każdej strony, w ilości 6 szt. W miejscach przebiegu kabli energetycznych wykopy planuje się prowadzić ręcznie.

Montaż armatury na sieci wodociągowej (uzbrojenie sieci)<br>
- hydranty naziemne ppoż. (3szt.)
Planuje się instalacje hydrantów nierdzewnych naziemnych DN 80mm. Hydranty w całości będą wykonane z materiałów odpornych na korozję. Hydranty przeciwpożarowe planuje się zlokalizować w miejscach dogodnych dla postoju i wyjazdu ciężkich pojazdów przeciwpożarowych. Planuje się zapewnić ciśnienie minimalne w hydrantach na poziomie 0,2MPa dla 1 pożaru w ilości 10l &frasl; s.
- zespoły odpowietrzające (5szt.)
Na sieci przewidziano wykonanie zespołów odpowietrzająco - napowietrzających w najwyższych punktach sieci.
- zasuwy odcinające (9szt.)
Planuje się umieścić zasuwy klinowe miękko uszczelniające do zgrzewania z rurami z PE z żeliwa sferoidalnego epoksydowane. Zasuwy z odcięciem przewiduje się do okresowego odcinania wybranych odcinków sieci wodociągowej na wypadek awarii.
- zawór odwadniający (1szt.)
Na sieci planuje się zlokalizować odwodnienie studni z odprowadzeniem do rzeki z zaworem odwadniającym.
- studnie wodomierzowe &Oslash; 1000mm (13szt.)
Na sieci wodociągowej w miejscach rozgałęzień planuje się wykonać 13 szt. studni wodomierzowych, które obejmą: element studni wykonany z PE o średnicy 1000mm, stopnie włazowe ze stali nierdzewnej co 25cm, właz typu lekkiego ze szczelnym zamknięciem, element styropianowy do zatkania włazu, jako docieplenie.
- zaślepki PE (11szt.)
- oznaczenia - słupki (114szt.)
Planuje się oznaczyć wszystkie przejścia przez przeszkody terenowe, w następujący sposób:
- słupek betonowy 0,10x0,10x1,20m,
- tablica z oznaczeniem (średnicy, kierunku).<br>

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załącznikach nr 1 (dokumentacja projektowa)
i nr 2 (specyfikacja techniczna) do SIWZ.<br>

Wszystkie nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażenia zawarte w SIWZ, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty w oparciu o zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do zaprojektowanych, z zachowaniem standardów technicznych
i jakościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprzez pojęcie materiałów
i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysach nakładczych. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem.
Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych decyzji, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane decyzje własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SIWZ.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego (art. 30 ust. 5). Obowiązek wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SIWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert zawierających produkty równoważne. Zamawiający nie wyrażą zgody, by proponowane w ofercie rozwiązania (urządzenia) równoważne były prototypami

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/08/2012

Informacja na temat wadium:
Kwota wadium wymagana do wzięcia udziału w postępowaniu: 30 000,00 zł (słownie złotych: trzydzieści tysięcy złotych).
Dopuszczalne formy wadium (art. 45 ust. 6):
- Pieniądz (przelew na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego) nr rachunku: PBS O/Lesko 64 8642 1012 2003 1206 0654 0002 <br>
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,<br>
- gwarancjach bankowych,<br>
- gwarancjach ubezpieczeniowych,<br>
- poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275)

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia

Potencjał techniczny:
Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

inne_dokumenty:
formularz ofertowy, oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy, szczegółowy kosztorys ofertowy

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w następującym zakresie:<br>
1) termin realizacji zamówienia może ulec zmianie w następujących sytuacjach:<br>

a) niesprzyjających warunków atmosferycznych, <br>
warunki zmiany:<br>
- wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru inwestorskiego o braku możliwości prowadzenia robót budowlanych z uwagi na złe warunki atmosferyczne, <br>
- jednoczesny braku możliwości realizacji innych robót, niezależnych od warunków atmosferycznych,<br>
b) w przypadku braków lub wad dokumentacji projektowej:<br>
warunki zmiany: <br>
- wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru lub kierownika budowy o konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,<br>
- dokonanie zmian w dokumentacji lub usunięcie błędów przez projektanta, <br>

2) wynagrodzenie wykonawcy określone w umowie może ulec zmianom w przypadku:<br>
a) zmniejszenia zakresu robót lub pominięcia robót, o wartość niewykonanych robót<br>

warunki zmiany:<br>
- jeżeli Zamawiający uzna, że zmniejszenie zakresu robót lub pominięcie robót nie wpłynie na prawidłową realizację przedmiotu umowy,<br>
- wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru inwestorskiego o możliwości (zasadności) rezygnacji z robót lub pominięcia robót,<br>
- zgodność proponowanych zmian w zakresie robót do wykonania lub pominięcia z uzyskanymi pozwoleniami uzgodnieniami i opiniami jeżeli były wymagane przez odrębne przepisy<br>

2. Wszelkie zmiany niniejszej umowy mogą być dokonywane jedynie w formie pisemnej pod rygorem nieważności

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.przetargi.esolina.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 19

Data składania wniosków, ofert: 19/10/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 11

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Inwestycja została zgłoszona do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej tj. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Kody CPV:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451000008 (Przygotowanie terenu pod budowę)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
451100001 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
452311006 (Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452333002 (Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego)

Podobne przetargi

148889 / 2014-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Czudec - Czudec (podkarpackie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Wykonanie odcinka sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej pod rzeką Wisłok w miejscowości Zaborów oraz odcinków sieci wodociągowej w miejscowościach Pstrągowa i Przedmieście Czudeckie - Wola Dół

189441 / 2010-07-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy w Dębicy - Dębica (podkarpackie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Dębica. Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i wodociągowej - uzbrojenie terenów w Nagawczynie (obok cmentarza).

163163 / 2014-07-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kolbuszowa - Kolbuszowa (podkarpackie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Przebudowa ulicy Władysława Reymonta w Kolbuszowej na odcinku o długości 160,50 mb wraz z infrastrukturą towarzyszącą w tym: Zadanie nr 1: Przebudowa kanalizacji ogólnospławnej na system kanalizacji rozdzielczej w rejonie ul. Reymonta w Kolbuszowej. Zadanie nr 2: Przebudowa ulicy Władysława Reymonta w Kolbuszowej na odcinku o długości 160,50 mb. Zadanie nr 3: Wykonanie przyłączy kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Reymonta w Kolbuszowej.

128534 / 2009-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kolbuszowa - Kolbuszowa (podkarpackie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej w rejonie ul. Krakowskiej oraz kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Piłsudskiego za Drewkolem w Kolbuszowej

128199 / 2012-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Usług Komunalnych w Dzikowcu - Dzikowiec (podkarpackie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Wykonanie operacji pn:Budowa i przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej wraz z remontem pompowni wody w miejscowościach Dzikowiec, Mechowiec i Nowy Dzikowiec.

313962 / 2010-10-01 - Inny: Spółka jednoosobowa Gminy Miejskiej Przemyśl

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. - Przemyśl (podkarpackie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa kanalizacji sanitarnej z odcinkami kanalizacji od kanału głównego do granicy parceli w ul. Bełwińskiej, w ul. Dynowskiej i w ul. bez nazwy (boczna ul. Węgierskiej), budowa kanalizacji deszczowej w ul. Bełwińskiej i w ul. bez nazwy (boczna ul. Węgierskiej), budowa i przebudowa sieci wodociągowej w ulicy Bełwińskiej w Przemyślu

193281 / 2013-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Leżajsk - Leżajsk (podkarpackie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przepompowniami ścieków z zasilaniem energetycznym w miejscowości Giedlarowa- etap II- zamówienie uzupełniające I

428038 / 2012-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ropczyce - Ropczyce (podkarpackie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Odbudowa kanalizacji sanitarnej na długości 636 mb w ciągu ul. Grendysa, Wyspiańskiego i Mickiewicza w Ropczycach

378358 / 2011-11-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mielec - Mielec (podkarpackie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków i zasilaniem elektrycznym oraz rozbudowa sieci wodociągowej w Trześni