Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

206833 / 2013-10-07 - Administracja samorządowa / Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie (Tarnów)

wykonanie usługi dla zadania pn.:
Program zabezpieczenia przeciwpowodziowego:
- Kanału Zyblikiewicz nr 1 w km. 0+000 - 14+770 w msc. Kanna, Podlipie, Samocice gm. Bolesław; Wola Żelichowska, Zapasternicze, Żelichów gm. Gręboszów; Kłyż, Gorzyce gm. Żabno.
- Kanału Zyblikiewicz nr 2 w km. 0+000 - 17+190 w msc. Mędrzechów gm. Mędrzechów; Tonia, Bolesław, Świebodzin, Kuzie gm. Bolesław; Zalipie, Niwka gm. Olesno; Kłyż gm. Żabno.

Opis zamówienia

1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych i pozostałych usług związanych z opracowaniem programu zabezpieczenia przeciwpowodziowego kanału Zyblikiewicz nr 1 w km. 0+000 - 14+770 w msc. Kanna, Podlipie, Samocice gm. Bolesław; Wola Żelichowska, Zapasternicze, Żelichów gm. Gręboszów; Kłyż, Gorzyce gm. Żabno oraz Kanału Zyblikiewicz nr 2 w km. 0+000 - 17+190 w msc. Mędrzechów gm. Mędrzechów; Tonia, Bolesław, Świebodzin, Kuzie gm. Bolesław; Zalipie, Niwka gm. Olesno; Kłyż gm. Żabno.
Zamówienie obejmuje opracowanie programu zabezpieczenia przeciwpowodziowego wraz z opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko proponowanych rozwiązań programowych.
2. Szczegółowy zakres zamówienia.
2.1. Opracowanie programu zabezpieczenia przeciwpowodziowego (zwanego dalej PROGRAMEM)
2.1.1. Opracowania wstępne i związane
2.1.1.1. Dane hydrologiczne i meteorologiczne, niezbędne do analiz i ocen.
2.1.1.2. Wstępne rozpoznanie budowy geologicznej dla potrzeb planowanych inwestycji - w oparciu o istniejące materiały
2.1.1.3. Inwentaryzacja, pozyskanie i opracowanie materiałów geodezyjnych (mapy topograficzne, mapy hydrograficzne, mapy sozologiczne, numeryczny model terenu z elementami topograficznej bazy danych, przekroje poprzeczne dolinowe, przekroje mostowe, przekroje korytowe w skali 1:100/1000) niezbędnych z punktu widzenia opracowania programu.
2.1.1.4. Inwentaryzacja istniejącego zagospodarowania terenu:
- inwentaryzacje istniejących cieków i urządzeń wodnych (potoki, rowy, kanały) wraz z dokumentacją fotograficzną i opisem obrazującymi stan techniczny tych urządzeń
- inwentaryzację istniejącego uzbrojenia podziemnego i nadziemnego kolidującego z planowanymi inwestycjami (sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna, sieć cieplna i gazowa, energetyczna, telekomunikacyjna itp) wraz z dokumentacją fotograficzną i opisem obrazującymi stan techniczny uzbrojenia,
- inwentaryzacja układu komunikacyjnego z zagospodarowaniem terenu,
- inwentaryzacja istniejącej infrastruktury technicznej drogowej (mosty, przepusty) wraz z dokumentacją fotograficzną i opisem obrazującymi stan techniczny tych urządzeń,
2.1.2. Opracowanie PROGRAMU
2.1.2.1. Identyfikacja przyczyn, źródeł, kierunków i poziomu obecnego zagrożenia powodziowego, a w tym:
- analizę zagrożeń w skali zlewni z uwzględnieniem przestrzennego rozmieszczenia strat powodziowych na terenie zlewni - analiza jakościowa i ilościowa,
- opracowanie stref zagrożenia powodziowego dla przepływów maksymalnych prawdopodobnych - modelowanie hydrauliczne.
2.1.2.1. Określenie obszarów zalewowych z wykorzystaniem numerycznego modelu terenu (MNT) wraz z określeniem obszarów wymagających zabezpieczenia.
2.1.2.2. Analiza i ilościowa ocena możliwości obniżenia zagrożenia powodziowego poprzez:
- analiza i ilościowa ocena możliwości przyspieszenia odpływu wielkich wód i obniżenia ich poziomu poprzez zmianę spadku, uporządkowanie koryta Kanałów: Zyblikiewicz nr 1 i Zyblikiewicz nr 2 ( działania inwestycyjne i konserwacyjne),
- analiza i ilościowa ocena możliwości obniżenia zagrożenia powodziowego (w tym analiza zamierzeń urbanistycznych gminy) przez racjonalne zmiany w obecnym i ograniczenia w planowanym zagospodarowaniu przestrzennym zlewni Kanałów,
- propozycje możliwych działań z oceną ich efektów (zbiorniki, poldery, przepompownie, obwałowania, kanał ulgi) oraz działania związane ze zmianami w infrastrukturze drogowej wraz z wyznaczeniem dróg technologicznych wzdłuż kanałów.
2.1.2.3. Opracowanie programu wariantowych działań inwestycyjnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa powodziowego.
2.1.2.4. Hierarchizacja działań wraz z oceną efektów uzyskiwanych etapowo.
2.1.2.5. Wybór i uzasadnienie pakietu rozwiązań rekomendowanych do realizacji.
2.1.2.6. Wstępne określenie możliwości pozyskania terenu pod planowane działania inwestycyjne.
2.1.2.7. Opracowania społeczno-ekonomiczne, w tym:
- określenie szacunkowych kosztów proponowanych działań inwestycyjnych,
- określenie szacunkowych strat powodziowych na rozpatrywanym obszarze i planowanych działaniach inwestycyjnych,
- określenie stopy zwrotu nakładów inwestycyjnych
- określenie pozostałych społecznych i gospodarczych uwarunkowań mających istotny wpływ na przyjęcie określonych rozwiązań inwestycyjnych.
2.1.2.8. Rozpoznanie budowy geologicznej doliny i warunków geotechnicznych na podstawie pomiarów terenowych w rejonie planowanych działań inwestycyjnych wraz z rozpoznaniem możliwości pozyskania i wstępną oceną rezerw ziemnych (w przypadku potrzeby),
2.1.2.9. Opracowanie projektów koncepcyjnych dla wybranych (rekomendowanych) do realizacji rozwiązań technicznych wraz ze wskazaniem trybu administracyjnego przygotowania do realizacji (zgłoszenie, decyzja o pozwolenie na budowę, decyzja realizacyjna). Projekty koncepcyjne przyjętych rozwiązań technicznych należy opracować na aktualnych mapach, określić ich charakterystyczne parametry oraz wykonać niezbędne rysunki, profile, przekroje itp.
2.1.2.10. Uzyskanie wstępnych uzgodnień dla rozwiązań zawartych w programie a w szczególności w projektach koncepcyjnych z Zamawiającym (MZMiUW Kraków) oraz jednostkami samorządu terytorialnego i władz regionalnych, w tym:
- Urzędy Gmin (Mędrzechów, Bolesław, Olesno, Żabno)
- Starostwa Powiatowe (Dąbrowa Tarnowska, Tarnów)
- RZGW Kraków
- RDOŚ w Krakowie
- Wojewódzki Konserwator Przyrody
- Wojewódzki Konserwator Zabytków
- Polski Związek Wędkarski
- właścicielami i administratorami urządzeń i uzbrojenia będącego w kolizji z proponowanym zakresem działań inwestycyjnych.
2.2. Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko dla wykonanego PROGRAMU (zwana dalej PROGNOZA)
Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko planowanych działań technicznych i nietechnicznych służących poprawie bezpieczeństwa powodziowego na terenie doliny kanałów Zyblikiewicza, poprzez wskazanie celów ochrony oraz ocenę możliwości, sposobów i kosztów ich realizacji przy akceptowanym poziomie bezpieczeństwa powodziowego oraz oddziaływania na środowisko przyrodnicze, wraz z przeprowadzeniem strategicznej oceny oddziaływania na środowisko w trybie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227, z póź. Zm.), zwana dalej Ustawą o ocenach.
Zakres prognozy winien obejmować co najmniej:
2.2.1. Ocena stanu środowiska obszaru objętego PROGRAMEM, w tym określenie obszarów o szczególnych właściwościach naturalnych, wrażliwych na oddziaływania oraz o przekroczonych standardach jakości środowiska.
2.2.2. Określenie form ochrony przyrody w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 o ochronie przyrody oraz obszarów podlegających ochronie zgodnie z prawem międzynarodowym na obszarze objętym programem.
2.2.3. Analizę obecnego stanu zagrożeń powodziowych wraz z oceną PROGRAMU docelowego systemu ochrony przeciwpowodziowej zlewni kanału oraz oceną jego wpływu na zmniejszenie ryzyka powodzi w zlewni.
2.2.4. Ocena zgodności zakresu PROGRAMU z celami ochrony środowiska, ochrony przyrody i gospodarki wodnej w tym z zasobami przyrodniczymi dorzecza kanałów, programem wodno-środowiskowym kraju oraz planami gospodarowania wodami na obszarze dorzecza, programem ochrony przeciwpowodziowej Dorzecza Górnej Wisły.
2.2.5. Przewidywane oddziaływanie ustaleń programu na środowisko w tym ocena potencjalnych zmian stanu środowiska w przypadku realizacji PROGRAMU oraz ocena skutków zaniechania planowanych przedsięwzięć.
2.2.6. Ocena zmian w środowisku, powodowana wykorzystywaniem zasobów środowiska i przekształceniem terenu wynikająca z przeznaczenia terenu pod przyjęte projekty inwestycyjne,
2.2.7. Określenie obszarów kolizji zadań inwestycyjnych z obszarami cennymi przyrodniczo objętymi ochroną zgodnie z ustawą o ochronie przyrody.
2.2.8. Propozycja rozwiązań mających na celu minimalizację niekorzystnych oddziaływań programu na środowisko w tym na obszary cenne przyrodniczo.
2.2.9. Propozycja zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego poszczególnych gmin objętych programem oraz propozycje zapisów do warunków korzystania z wód regionu wodnego w odniesieniu do usytuowania, rodzaju i skali tych przedsięwzięć.
2.2.10. Analiza wpływu na środowisko proponowanych rozwiązań technicznych w
kontekście ewentualnego obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.
2.2.11. Opracować i przedstawić analizę wariantów proponowanych rozwiązań inwestycyjnych wraz z ich uzasadnieniem zastosowania. (wariant proponowany, wariant alternatywny, wariant najkorzystniejszy dla środowiska).
2.2.12. Szczegółowy zakres PROGNOZY należy uzgodnić z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Krakowie oraz uwzględnić ewentualne poprawki wynikające z przeprowadzonego uzgodnienia.

2.3. Wymagania odnośnie wykonania opracowania
2.3.1. opracowanie należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawcę obowiązywać będą ustawy i przepisy wykonawcze aktualne na dzień przekazania Inwestorowi opracowania.
2.3.2. opracowanie winno być opatrzona klauzulą o kompletności i przydatności z punktu widzenia celu któremu ma służyć,
2.3.3. opracowanie musi być trwale i czytelnie oznaczone oraz trwale oprawione.
2.3.4. w opracowaniu należy wykorzystać podkłady mapowe w skali 1:10 000 i 1:2000,
2.3.5. w opracowaniu należy załączyć wypisy z geodezyjnego rejestru gruntów działek na których są planowane działania inwestycyjne,
2.3.6. przygotować i zebrać oświadczenia właścicieli gruntów na których są planowane działania inwestycyjne, wyrażające zgodę na czasowe lub trwałe zajęcie terenu oraz warunki zajęcia,
2.3.7. Zamawiający wymaga aby:
- model hydrauliczny był skalibrowany i zweryfikowany z kompletem plików wejściowych i wyjściowych umożliwiających ich dalsze wykorzystanie i modyfikację. Gotowy model należy przekazać w formacie umożliwiającym jego zweryfikowanie przez RZGW tj.
- model jednowymiarowy:
Sieć rzeczna: *.nwk11
Przekroje poprzeczne: *.xns11
Warunki brzegowe: *.bnd11
Parametry hydrodynamiczne: *.hd11
Serie czasowe: *.dfs0
Projekt: *.sim11
Wyniki: *.res11
lub
- model hydrauliczny skalibrowany z kompletem plików danych wejściowych i wyjściowych umożliwiającymi ich dalsze wykorzystanie i modyfikację. Wyboru modelu hydrologicznego dokonuje Wykonawca przeprowadzając analizę formowania się przepływów powodziowych. W przypadku zastosowania oprogramowań innych niż na licencji freeware zobowiązany jest przekazać co najmniej 1 egzemplarz oprogramowania wraz z nieograniczoną czasową licencję celem dokonania przez Zamawiającego ewentualnych aktualizacji modeli.
Uwaga: modele hydrauliczne należy przekazać odrębnie dla każdego z opracowanych wariantów

2.4. Wymagania odnośnie zobowiązań Wykonawcy opracowania
2.4.1. Wykonawca przedmiotu zamówienia jest zobowiązany do okresowego przedstawiania i uzgadniania z Zamawiającym rozwiązań programowych oraz na żądanie Zamawiającego brania udziału w spotkaniach - Radach Technicznych.
2.4.2. Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania i przedstawienia prezentacji rozwiązań programowych w uzgodnionych z Zamawiającym terminach.
2.4.3. Wykonawca opracowania zobowiązany będzie do reprezentowania Zamawiającego wobec wszystkich organów administracji publicznej, instytucji państwowych oraz osób fizycznych i prawnych w związku z wykonywaniem obowiązków związanych z opracowaniem. Po podpisaniu umowy na przedmiotowe zamówienie, Wykonawca otrzyma stosowne pełnomocnictwo.
2.4.4. Wykonawca zobowiązany jest do uzupełnienia, korekty i wyjaśnień dotyczących opracowania zgłoszonych przez Zamawiającego.
2.4.5. Wykonawca winien przeprowadzić konsultację społeczne dotyczące opracowanych rozwiązań programowych wraz z ich udokumentowaniem.

3. Przedmiot zamówienia należy opracować w oparciu o między innymi:
- Ustawa o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2010, Nr 102, poz. 651 j.t.)
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonlano - użytkowego (Dz.U. z 2004 r., Nr 202, poz. 2072 z późn. zm);
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 r., Nr 120, poz. 1126) - o.k.;
- Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2008 r., Nr 25, poz. 150 z późn. zm.)
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz.U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389)
- Ramowa Dyrektywa Wodna (Dyrektywa 2000/60/EC Rady Europy z dnia 23.10.2000 r.
- Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2009 r., Nr 15, poz. 11220 j.t z późn.zm.);
- Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2005 r., Nr 239, poz. 2019 z późn. zm.);
- Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 r., Nr 243, poz.1623 j.t. z późn.zm.);
- Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. z 2005 r., Nr 228, poz.1947 j.t. z późn.zm.);
- Uchwała 251/IX/2005 Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Górnej Wisły z dnia 31 marca 2005 r.
- Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199, poz. 1227 z późn.zm.).
Uwaga.
Wykonawcę obowiązywać będą ustawy i przepisy wykonawcze aktualne na dzień przekazania Inwestorowi programu.
4. Przedmiot zamówienia w postaci PROGRAMU i PROGNOZY należy wykonać w 6 egzemplarzach + 1 egz. w wersji elektronicznej*,
*(poprzez zapisanie na płycie CD/DVD dokumentacji w formacie PDF (*pdf) z podziałem na oddzielne pliki dla każdego elementu.)
Dodatkowo Wykonawca przekaże Zamawiającemu w formie elektronicznej wszelkie wykorzystane podczas opracowania przedmiotu zamówienia materiały m.in.: podkłady mapowe, fotografie, numeryczny model terenu i model hydrauliczny.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 206833

Data publikacji: 2013-10-07

Nazwa:
Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie

Ulica: ul. Ostrogskich 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Tarnów

Kod pocztowy: 33-100

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 014 6376922

Numer faxu: 014 6376913

Regon: 00057754400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wykonanie usługi dla zadania pn.:
Program zabezpieczenia przeciwpowodziowego:
- Kanału Zyblikiewicz nr 1 w km. 0+000 - 14+770 w msc. Kanna, Podlipie, Samocice gm. Bolesław; Wola Żelichowska, Zapasternicze, Żelichów gm. Gręboszów; Kłyż, Gorzyce gm. Żabno.
- Kanału Zyblikiewicz nr 2 w km. 0+000 - 17+190 w msc. Mędrzechów gm. Mędrzechów; Tonia, Bolesław, Świebodzin, Kuzie gm. Bolesław; Zalipie, Niwka gm. Olesno; Kłyż gm. Żabno.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych i pozostałych usług związanych z opracowaniem programu zabezpieczenia przeciwpowodziowego kanału Zyblikiewicz nr 1 w km. 0+000 - 14+770 w msc. Kanna, Podlipie, Samocice gm. Bolesław; Wola Żelichowska, Zapasternicze, Żelichów gm. Gręboszów; Kłyż, Gorzyce gm. Żabno oraz Kanału Zyblikiewicz nr 2 w km. 0+000 - 17+190 w msc. Mędrzechów gm. Mędrzechów; Tonia, Bolesław, Świebodzin, Kuzie gm. Bolesław; Zalipie, Niwka gm. Olesno; Kłyż gm. Żabno.
Zamówienie obejmuje opracowanie programu zabezpieczenia przeciwpowodziowego wraz z opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko proponowanych rozwiązań programowych.
2. Szczegółowy zakres zamówienia.
2.1. Opracowanie programu zabezpieczenia przeciwpowodziowego (zwanego dalej PROGRAMEM)
2.1.1. Opracowania wstępne i związane
2.1.1.1. Dane hydrologiczne i meteorologiczne, niezbędne do analiz i ocen.
2.1.1.2. Wstępne rozpoznanie budowy geologicznej dla potrzeb planowanych inwestycji - w oparciu o istniejące materiały
2.1.1.3. Inwentaryzacja, pozyskanie i opracowanie materiałów geodezyjnych (mapy topograficzne, mapy hydrograficzne, mapy sozologiczne, numeryczny model terenu z elementami topograficznej bazy danych, przekroje poprzeczne dolinowe, przekroje mostowe, przekroje korytowe w skali 1:100/1000) niezbędnych z punktu widzenia opracowania programu.
2.1.1.4. Inwentaryzacja istniejącego zagospodarowania terenu:
- inwentaryzacje istniejących cieków i urządzeń wodnych (potoki, rowy, kanały) wraz z dokumentacją fotograficzną i opisem obrazującymi stan techniczny tych urządzeń
- inwentaryzację istniejącego uzbrojenia podziemnego i nadziemnego kolidującego z planowanymi inwestycjami (sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna, sieć cieplna i gazowa, energetyczna, telekomunikacyjna itp) wraz z dokumentacją fotograficzną i opisem obrazującymi stan techniczny uzbrojenia,
- inwentaryzacja układu komunikacyjnego z zagospodarowaniem terenu,
- inwentaryzacja istniejącej infrastruktury technicznej drogowej (mosty, przepusty) wraz z dokumentacją fotograficzną i opisem obrazującymi stan techniczny tych urządzeń,
2.1.2. Opracowanie PROGRAMU
2.1.2.1. Identyfikacja przyczyn, źródeł, kierunków i poziomu obecnego zagrożenia powodziowego, a w tym:
- analizę zagrożeń w skali zlewni z uwzględnieniem przestrzennego rozmieszczenia strat powodziowych na terenie zlewni - analiza jakościowa i ilościowa,
- opracowanie stref zagrożenia powodziowego dla przepływów maksymalnych prawdopodobnych - modelowanie hydrauliczne.
2.1.2.1. Określenie obszarów zalewowych z wykorzystaniem numerycznego modelu terenu (MNT) wraz z określeniem obszarów wymagających zabezpieczenia.
2.1.2.2. Analiza i ilościowa ocena możliwości obniżenia zagrożenia powodziowego poprzez:
- analiza i ilościowa ocena możliwości przyspieszenia odpływu wielkich wód i obniżenia ich poziomu poprzez zmianę spadku, uporządkowanie koryta Kanałów: Zyblikiewicz nr 1 i Zyblikiewicz nr 2 ( działania inwestycyjne i konserwacyjne),
- analiza i ilościowa ocena możliwości obniżenia zagrożenia powodziowego (w tym analiza zamierzeń urbanistycznych gminy) przez racjonalne zmiany w obecnym i ograniczenia w planowanym zagospodarowaniu przestrzennym zlewni Kanałów,
- propozycje możliwych działań z oceną ich efektów (zbiorniki, poldery, przepompownie, obwałowania, kanał ulgi) oraz działania związane ze zmianami w infrastrukturze drogowej wraz z wyznaczeniem dróg technologicznych wzdłuż kanałów.
2.1.2.3. Opracowanie programu wariantowych działań inwestycyjnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa powodziowego.
2.1.2.4. Hierarchizacja działań wraz z oceną efektów uzyskiwanych etapowo.
2.1.2.5. Wybór i uzasadnienie pakietu rozwiązań rekomendowanych do realizacji.
2.1.2.6. Wstępne określenie możliwości pozyskania terenu pod planowane działania inwestycyjne.
2.1.2.7. Opracowania społeczno-ekonomiczne, w tym:
- określenie szacunkowych kosztów proponowanych działań inwestycyjnych,
- określenie szacunkowych strat powodziowych na rozpatrywanym obszarze i planowanych działaniach inwestycyjnych,
- określenie stopy zwrotu nakładów inwestycyjnych
- określenie pozostałych społecznych i gospodarczych uwarunkowań mających istotny wpływ na przyjęcie określonych rozwiązań inwestycyjnych.
2.1.2.8. Rozpoznanie budowy geologicznej doliny i warunków geotechnicznych na podstawie pomiarów terenowych w rejonie planowanych działań inwestycyjnych wraz z rozpoznaniem możliwości pozyskania i wstępną oceną rezerw ziemnych (w przypadku potrzeby),
2.1.2.9. Opracowanie projektów koncepcyjnych dla wybranych (rekomendowanych) do realizacji rozwiązań technicznych wraz ze wskazaniem trybu administracyjnego przygotowania do realizacji (zgłoszenie, decyzja o pozwolenie na budowę, decyzja realizacyjna). Projekty koncepcyjne przyjętych rozwiązań technicznych należy opracować na aktualnych mapach, określić ich charakterystyczne parametry oraz wykonać niezbędne rysunki, profile, przekroje itp.
2.1.2.10. Uzyskanie wstępnych uzgodnień dla rozwiązań zawartych w programie a w szczególności w projektach koncepcyjnych z Zamawiającym (MZMiUW Kraków) oraz jednostkami samorządu terytorialnego i władz regionalnych, w tym:
- Urzędy Gmin (Mędrzechów, Bolesław, Olesno, Żabno)
- Starostwa Powiatowe (Dąbrowa Tarnowska, Tarnów)
- RZGW Kraków
- RDOŚ w Krakowie
- Wojewódzki Konserwator Przyrody
- Wojewódzki Konserwator Zabytków
- Polski Związek Wędkarski
- właścicielami i administratorami urządzeń i uzbrojenia będącego w kolizji z proponowanym zakresem działań inwestycyjnych.
2.2. Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko dla wykonanego PROGRAMU (zwana dalej PROGNOZA)
Opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko planowanych działań technicznych i nietechnicznych służących poprawie bezpieczeństwa powodziowego na terenie doliny kanałów Zyblikiewicza, poprzez wskazanie celów ochrony oraz ocenę możliwości, sposobów i kosztów ich realizacji przy akceptowanym poziomie bezpieczeństwa powodziowego oraz oddziaływania na środowisko przyrodnicze, wraz z przeprowadzeniem strategicznej oceny oddziaływania na środowisko w trybie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227, z póź. Zm.), zwana dalej Ustawą o ocenach.
Zakres prognozy winien obejmować co najmniej:
2.2.1. Ocena stanu środowiska obszaru objętego PROGRAMEM, w tym określenie obszarów o szczególnych właściwościach naturalnych, wrażliwych na oddziaływania oraz o przekroczonych standardach jakości środowiska.
2.2.2. Określenie form ochrony przyrody w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 o ochronie przyrody oraz obszarów podlegających ochronie zgodnie z prawem międzynarodowym na obszarze objętym programem.
2.2.3. Analizę obecnego stanu zagrożeń powodziowych wraz z oceną PROGRAMU docelowego systemu ochrony przeciwpowodziowej zlewni kanału oraz oceną jego wpływu na zmniejszenie ryzyka powodzi w zlewni.
2.2.4. Ocena zgodności zakresu PROGRAMU z celami ochrony środowiska, ochrony przyrody i gospodarki wodnej w tym z zasobami przyrodniczymi dorzecza kanałów, programem wodno-środowiskowym kraju oraz planami gospodarowania wodami na obszarze dorzecza, programem ochrony przeciwpowodziowej Dorzecza Górnej Wisły.
2.2.5. Przewidywane oddziaływanie ustaleń programu na środowisko w tym ocena potencjalnych zmian stanu środowiska w przypadku realizacji PROGRAMU oraz ocena skutków zaniechania planowanych przedsięwzięć.
2.2.6. Ocena zmian w środowisku, powodowana wykorzystywaniem zasobów środowiska i przekształceniem terenu wynikająca z przeznaczenia terenu pod przyjęte projekty inwestycyjne,
2.2.7. Określenie obszarów kolizji zadań inwestycyjnych z obszarami cennymi przyrodniczo objętymi ochroną zgodnie z ustawą o ochronie przyrody.
2.2.8. Propozycja rozwiązań mających na celu minimalizację niekorzystnych oddziaływań programu na środowisko w tym na obszary cenne przyrodniczo.
2.2.9. Propozycja zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego poszczególnych gmin objętych programem oraz propozycje zapisów do warunków korzystania z wód regionu wodnego w odniesieniu do usytuowania, rodzaju i skali tych przedsięwzięć.
2.2.10. Analiza wpływu na środowisko proponowanych rozwiązań technicznych w
kontekście ewentualnego obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.
2.2.11. Opracować i przedstawić analizę wariantów proponowanych rozwiązań inwestycyjnych wraz z ich uzasadnieniem zastosowania. (wariant proponowany, wariant alternatywny, wariant najkorzystniejszy dla środowiska).
2.2.12. Szczegółowy zakres PROGNOZY należy uzgodnić z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Krakowie oraz uwzględnić ewentualne poprawki wynikające z przeprowadzonego uzgodnienia.

2.3. Wymagania odnośnie wykonania opracowania
2.3.1. opracowanie należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawcę obowiązywać będą ustawy i przepisy wykonawcze aktualne na dzień przekazania Inwestorowi opracowania.
2.3.2. opracowanie winno być opatrzona klauzulą o kompletności i przydatności z punktu widzenia celu któremu ma służyć,
2.3.3. opracowanie musi być trwale i czytelnie oznaczone oraz trwale oprawione.
2.3.4. w opracowaniu należy wykorzystać podkłady mapowe w skali 1:10 000 i 1:2000,
2.3.5. w opracowaniu należy załączyć wypisy z geodezyjnego rejestru gruntów działek na których są planowane działania inwestycyjne,
2.3.6. przygotować i zebrać oświadczenia właścicieli gruntów na których są planowane działania inwestycyjne, wyrażające zgodę na czasowe lub trwałe zajęcie terenu oraz warunki zajęcia,
2.3.7. Zamawiający wymaga aby:
- model hydrauliczny był skalibrowany i zweryfikowany z kompletem plików wejściowych i wyjściowych umożliwiających ich dalsze wykorzystanie i modyfikację. Gotowy model należy przekazać w formacie umożliwiającym jego zweryfikowanie przez RZGW tj.
- model jednowymiarowy:
Sieć rzeczna: *.nwk11
Przekroje poprzeczne: *.xns11
Warunki brzegowe: *.bnd11
Parametry hydrodynamiczne: *.hd11
Serie czasowe: *.dfs0
Projekt: *.sim11
Wyniki: *.res11
lub
- model hydrauliczny skalibrowany z kompletem plików danych wejściowych i wyjściowych umożliwiającymi ich dalsze wykorzystanie i modyfikację. Wyboru modelu hydrologicznego dokonuje Wykonawca przeprowadzając analizę formowania się przepływów powodziowych. W przypadku zastosowania oprogramowań innych niż na licencji freeware zobowiązany jest przekazać co najmniej 1 egzemplarz oprogramowania wraz z nieograniczoną czasową licencję celem dokonania przez Zamawiającego ewentualnych aktualizacji modeli.
Uwaga: modele hydrauliczne należy przekazać odrębnie dla każdego z opracowanych wariantów

2.4. Wymagania odnośnie zobowiązań Wykonawcy opracowania
2.4.1. Wykonawca przedmiotu zamówienia jest zobowiązany do okresowego przedstawiania i uzgadniania z Zamawiającym rozwiązań programowych oraz na żądanie Zamawiającego brania udziału w spotkaniach - Radach Technicznych.
2.4.2. Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania i przedstawienia prezentacji rozwiązań programowych w uzgodnionych z Zamawiającym terminach.
2.4.3. Wykonawca opracowania zobowiązany będzie do reprezentowania Zamawiającego wobec wszystkich organów administracji publicznej, instytucji państwowych oraz osób fizycznych i prawnych w związku z wykonywaniem obowiązków związanych z opracowaniem. Po podpisaniu umowy na przedmiotowe zamówienie, Wykonawca otrzyma stosowne pełnomocnictwo.
2.4.4. Wykonawca zobowiązany jest do uzupełnienia, korekty i wyjaśnień dotyczących opracowania zgłoszonych przez Zamawiającego.
2.4.5. Wykonawca winien przeprowadzić konsultację społeczne dotyczące opracowanych rozwiązań programowych wraz z ich udokumentowaniem.

3. Przedmiot zamówienia należy opracować w oparciu o między innymi:
- Ustawa o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2010, Nr 102, poz. 651 j.t.)
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonlano - użytkowego (Dz.U. z 2004 r., Nr 202, poz. 2072 z późn. zm);
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 r., Nr 120, poz. 1126) - o.k.;
- Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2008 r., Nr 25, poz. 150 z późn. zm.)
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz.U. z 2004 r., Nr 130, poz. 1389)
- Ramowa Dyrektywa Wodna (Dyrektywa 2000/60/EC Rady Europy z dnia 23.10.2000 r.
- Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2009 r., Nr 15, poz. 11220 j.t z późn.zm.);
- Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2005 r., Nr 239, poz. 2019 z późn. zm.);
- Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 r., Nr 243, poz.1623 j.t. z późn.zm.);
- Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. z 2005 r., Nr 228, poz.1947 j.t. z późn.zm.);
- Uchwała 251/IX/2005 Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Górnej Wisły z dnia 31 marca 2005 r.
- Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. Nr 199, poz. 1227 z późn.zm.).
Uwaga.
Wykonawcę obowiązywać będą ustawy i przepisy wykonawcze aktualne na dzień przekazania Inwestorowi programu.
4. Przedmiot zamówienia w postaci PROGRAMU i PROGNOZY należy wykonać w 6 egzemplarzach + 1 egz. w wersji elektronicznej*,
*(poprzez zapisanie na płycie CD/DVD dokumentacji w formacie PDF (*pdf) z podziałem na oddzielne pliki dla każdego elementu.)
Dodatkowo Wykonawca przekaże Zamawiającemu w formie elektronicznej wszelkie wykorzystane podczas opracowania przedmiotu zamówienia materiały m.in.: podkłady mapowe, fotografie, numeryczny model terenu i model hydrauliczny.

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 31/10/2014

Informacja na temat wadium:
Wadium w wysokości 2 000 zł należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.

Wadium winno być wniesione w:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ( tj. Dz. U. Nr 42, poz. 275 z 2007 r. z późn. zmianami)
Wadium wnoszone w pieniądzu należy przelać na rachunek bankowy zamawiającego: Pekao S.A. nr konta 48 1240 6292 1111 0010 5126 1194.

Wadium w innej formie niż pieniądz należy złożyć w formie oryginału w siedzibie Zamawiającego w Tarnowie ul. Ostrogskich 5 sekretariat ( I piętro ).
Dowód wpłaty wadium należy dołączyć do oferty.
1.2 Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczeń musi spełniać następujące wymogi:
- być wystawione na Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie
-zawierać w swej treści oświadczenie gwaranta (poręczyciela), w którym zobowiązuje się on do bezwarunkowej wypłaty kwoty wadium na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, że zaszła jedna z przesłanek wymienionych w art. 46 ust 4a i/lub 5 Ustawy.
- okres ważności wadium nie może być krótszy niż okres związania ofertą.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej 1 usługę projektową (potwierdzoną dowodami, że została wykonana należycie) wartość tej usługi nie mniejsza niż 180 000 zł (słownie: sto osiemdziesiąt tysięcy złotych), w zakresie wykonania studium, koncepcji lub programu w zakresie ochrony przeciwpowodziowej.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Warunek ten zostanie spełniony jeżeli wykonawca wykaże, że:
a) dysponuje osobami posiadającymi kwalifikacje konieczne do realizacji zamówienia w rozumieniu ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 ( tj. Dz. U. z 2006 r., Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.), to jest:
- projektant posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w specjalizacji budowle hydrotechniczne lub specjalności konstrukcyjno-budowlanej w specjalizacji obiekty budowlane melioracji lub odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz jest członkiem Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa,
- osoby posiadające uprawnienia do projektowania w specjalności odpowiedniej dla branż występujących w opracowaniu (uprawnienia geologiczne, geodezyjne).

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunków zgodnie z formułą spełnia nie spełnia na podstawie informacji zawartych w dostarczonych dokumentach i oświadczeniach wymaganych w specyfikacji.
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że:
a) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na wartość co najmniej 400 000,00 PLN (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100).

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty: nie dotyczy

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Strony dopuszczają możliwość zmiany treści umowy w następujących przypadkach:
a. zmiany w KRS, wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub (CEIDG) w trakcie realizacji zamówienia;
b. zmiany kont bankowych,
c. wystąpienia oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w treści umowy,
d. w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług na przedmiot umowy, cena brutto określona w umowie za okresy realizacji umowy przypadające po wprowadzeniu zmienionej stawki podatku od towarów i usług ulegnie odpowiedniej zmianie, w taki sposób, aby wynikająca z umowy cena netto pozostała niezmieniona,
e. zmian regulacji prawnych obowiązujących w dniu podpisania umowy lub po jej podpisaniu,
f. zgodnie z art. 144 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych - dopuszcza się możliwość wprowadzenia innych, nieistotnych zmian postanowień niniejszej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy
2. Zmiana terminów wykonania przedmiotu zamówienia będzie możliwa wyłącznie
w przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy i udokumentowanych w formie pisemnej a mających wpływ na terminy realizacji przedmiotu umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mzmiuw.krakow.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
w siedzibie Zamawiającego w Tarnowie przy ul. Ostrogskich 5 w pok. nr 16.

Data składania wniosków, ofert: 15/10/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 09:30

Miejsce składania:
w siedzibie Zamawiającego w Tarnowie przy ul. Ostrogskich 5 w sekretariacie pok. nr 9.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: nie dotyczy

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

264860 / 2013-07-08 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej pn. Remont ubezpieczeń brzegowych na rzece Sole w km 23+900 - 24+400 w miejscowości Kęty, gmina Kęty, powiat oświęcimski, województwo małopolskie

98301 / 2013-06-04 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej pn.: Lokalne zabezpieczenie brzegów i stabilizacja dna potoku Rusinów w km 0+000-1+500 w m. Muszyna, gm. Muszyna, pow. nowosądecki, woj. małopolskie

156521 / 2009-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Powiatowych - Miechów (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania: Rozbudowa drogi powiatowej nr 1211K Miechów (ul.Powstańców) - - Zielenice, na dł. 14,917 km, od km 0+000 do km 14+917.

289058 / 2013-07-23 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej pn.: Zabezpieczenie koryta potoku Krygowianka na odcinku w km 3+050 - 3+650 w m. Kryg, gm. Lipinki, pow. gorlicki, woj. małopolskie

287720 / 2013-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
1) Usuwanie szkód powodziowych - wał lewy rzeki Raba - przebudowa śluzy nr 3 w km 3+926 m. Bieńkowice gm. Drwinia. Etap I sporządzenie dokumentacji 2) Usuwanie szkód powodziowych - wał lewy potoku Drwinka - przebudowa śluzy nr 3 w km 4+ 070 m. Zielona gm. Drwinia. Etap I sporządzenie dokumentacji 3) Usuwanie szkód powodziowych na potoku Podkosówka w km 1+900 - 3+200 m. Bytomsko gm. Żegocina. Etap I sporządzenie dokumentacji

51198 / 2014-02-13 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej zabezpieczeń infrastruktury i przedsięwzięć stymulujących funkcjonowanie korytarza swobodnej migracji w ramach projektu POIS-05.02.00-00-084/08 pn. Przywrócenie drożności korytarza ekologicznego doliny rzeki Biała Tarnowska

238146 / 2011-08-10 - Inny: Jednostka organizacyjna powiatu

Zarząd Dróg Powiatowych - Myślenice (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowej drogi powiatowej w ramach zadania pn. Przeniesienie infrastruktury komunalnej poza obszar osuwiska w miejscowości Dziekanowice - koncepcja drogi

259312 / 2012-07-19 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie Projektu technicznego -Udrożnienie koryta i umocnienie brzegów p.Stolarzówka w km 0 + 350 - 0 +550 w m.Ropa, gm. Ropa, pow. Gorlice, woj. małopolskie

240440 / 2011-08-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Usuwanie szkód powodziowych na prawym wale Ulgi Borowej Strugi w km 0+000 - 2+340, msc. Kwików, Zaborów, Szczurowa, Dołęga, gm. Szczurowa

605 / 2013-01-02 - Inny: jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 960 z drogą powiatową nr K1648 (Wierch Poroniec).

251900 / 2013-06-28 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej pn. : Lokalne zabezpieczenie brzegów pot. Paleczka w km 13+500 - 14+000 w m. Palcza, gm. Budzów, pow. suski, woj. małopolskie

118408 / 2015-05-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Chrzanowa - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego dla zadania pn.: Rozbudowa Cmentarza Komunalnego w Chrzanowie

62634 / 2016-03-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Burmistrz Chrzanowa - Chrzanów (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania pn.: Zagospodarowanie terenów przy ul. Sikorskiego w Chrzanowie

488792 / 2012-12-04 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej pn: Wykonanie lokalnych ubezpieczeń na potoku Solinka w km 28+750 - 28+900 w m. Dołżyca, Gm. Cisna, pow. leski, woj. podkarpackie

337361 / 2010-11-25 - Inny: Jednostka budżetowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Kraków (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie wielowariantowej koncepcji wraz z programem funkcjonalno-użytkowym odbudowy, zabezpieczenia i odwodnienia uszkodzonego w czasie powodzi odcinka DW nr 975 w m. Gródek n. Dunajcem.

100804 / 2013-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie Inspektorat Rejonowy w Tarnowie - Tarnów (małopolskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie usługi, opracowanie dokumentacji projektowej dla zadań pn: Część 1 zamówienia Usuwanie szkód powodziowych na prawym wale rzeki Wisła w km 15+550 - 16+650 m. Dąbrówka Morska gm. Szczurowa pow. Brzeski. Etap I - sporządzenie dokumentacji. Część 2 zamówienia Usuwanie szkód powodziowych na prawym wale rzeki Wisła w km 129+600 - 131+100 m. Świniary, gm. Drwinia, pow. Bocheński. Etap I -sporządzenie dokumentacji.