Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

246847 / 2008-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa / ZarzÄ…d Powiatu Tureckiego (Turek)

Opracowanie bazy danych numerycznej obiektowej mapy ewidencyjnej w zakresie budynków i użytków gruntowych z ich aktualizacją dla obrębów Kaczki Średnie, Kowale Księże, Wietchinin położonych w gminie Turek.

Opis zamówienia

Zamawiający: Skarb Państwa reprezentowany przez Starostę Tureckiego.

WARUNKI TECHNICZNE
Do wykonania prac geodezyjno - kartograficznych związanych
z opracowaniem bazy danych numerycznej obiektowej mapy ewidencyjnej w zakresie budynków oraz użytków gruntowych z ich aktualizacją dla obrębów Kowale Księże, Kaczki Średnie, Wietchinin gminy TUREK.

I. Dane formalno-organizacyjne

1. Przedmiot opracowania
- opracowanie bazy danych numerycznej obiektowej mapy ewidencyjnej w zakresie budynków oraz użytków gruntowych z ich aktualizacją dla obszaru następujących obrębów gminy Turek: Kowale Księże, Kaczki Średnie, Wietchinin, które posiadają opracowaną bazę danych numerycznej obiektowej mapy ewidencyjnej w zakresie granic działek wykonaną na podstawie digitalizacji analogowej mapy ewidencyjnej.

2. Obowiązujące podstawowe przepisy prawne
- Ustawa z dn. 17.05.1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne ( tekst jednolity Dz.U. z 2000 r. Nr 100 poz. 1086 ze zmianami),
- Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z 29.03.2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz. U. Nr 38, poz. 454) - zwana dalej rozporządzeniem,
- Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dn. 16.07.2001 r. w sprawie zgłoszenia prac geodezyjnych i kartograficznych, ewidencjonowania systemów i przechowywania kopii zabezpieczających baz danych, a także ogólnych warunków umów o udostępnianie tych baz (Dz. U. Nr 78, poz. 837),
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 17.05.1999 r. w sprawie określenia rodzajów materiałów stanowiących państwowy zasób geodezyjny i kartograficzny, sposobu i trybu ich gromadzenia i wyłączenia z zasobu oraz udostępniania zasobu (Dz. U. Nr 49, poz. 493),
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 15.04.1999 r. w sprawie ochrony znaków geodezyjnych (Dz. U. Nr 45, poz. 454 i z 2001r. Nr 11, poz. 89)
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 17.07.2001 r. w sprawie wykazywania w ewidencji gruntów i budynków danych odnoszących się do gruntów, budynków i lokali, znajdujących się na terenach zamkniętych (Dz. U. Nr 84, poz. 911),
- Ustawa z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U Nr 133, poz. 883 ze zmianami),
- Rozporządzenie Rady Ministrów z 08.08.2000 r. w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych (Dz. U. Nr 70, poz. 821),
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 24.03.1999 r. w sprawie standardów technicznych dotyczących geodezji, kartografii oraz krajowego systemu informacji o terenie (Dz. U. Nr 30, poz. 297).

3. Obowiązujące podstawowe przepisy techniczne
Instrukcje techniczne
- O-1 Ogólne zasady wykonywania prac geodezyjnych,
- O-3 Zasady kompletowania dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej,
- G-1 Pozioma osnowa geodezyjna,
- G-4 Pomiary sytuacyjne i wysokościowe,
- K-1 Podstawowa mapa kraju (wprowadzona w 1998r. przez Głównego Geodetę Kraju).
Wytyczne techniczne
- G-1.10 Formuły odwzorowawcze i parametry układów współrzędnych,
- G-5 Ewidencja gruntów i budynków - Wytyczne organizacyjno - techniczne.

Materiały pomocnicze
- Instrukcja eksploatacji systemu GEO-INFO,
- Instrukcja eksploatacji systemu EGB V win.

4. Podstawowe dane o obiekcie
Wybrane obręby gminy Turek - 3 obręby ewidencyjne szczegółowo wymienione
i opisane w załączniku nr 1 do niniejszych warunków.

II. Analiza istniejących materiałów geodezyjnych i kartograficznych

1. Pozioma osnowa geodezyjna
Na obszarze opracowania i bezpośrednio przyległym znajdują się punkty osnowy III klasy założone metodą GPS w latach 1996-1998 a także punkty I, II klasy jak i osnowa pomiarowa.
Wszystkie punkty posiadają opisy topograficzne.

2. OPERAT EWIDENCJI GRUNTÓW I BUDYNKÓW.

Aktualnie funkcjonujący operat ewidencji dla poszczególnych obrębów został założony w latach 1963-1966. Mapy ewidencyjne powstały głównie metodą fotogrametryczną i podlegały uzupełnieniu o pomiary pojedynczych działek.

W roku 1994 zmieniono technikę prowadzenia części opisowej operatu ewidencyjnego jednostek ewidencyjnych tworzących powiat turecki poprzez założenie komputerowej bazy danych w systemie MSEG.

Aktualnie część opisowa ewidencji gruntów i budynków prowadzona jest w systemie EGBV WIN, a część kartograficzna w systemie GEO-INFO 2000 w PUWG 1965.

Na terenie obrębów Kowale Księże, Kaczki Średnie funkcjonuje:
- numeryczna obiektowa mapa ewidencyjna w systemie GEO-INFO 2000 w zakresie granic działek powstała w wyniku digitalizacji istniejącej analogowej mapy ewidencyjnej.
Na terenie obrębu Wietchinin funkcjonuje
- numeryczna obiektowa mapa ewidencyjna w systemie GEO-INFO 2000 w zakresie granic działek oraz użytków gruntowych powstała w wyniku digitalizacji istniejącej analogowej mapy ewidencyjnej.

Zarówno część opisowa, jak i kartograficzna operatu ewidencyjnego, podlegają bieżącej aktualizacji poprzez wprowadzenie zmian na podstawie:
- prawomocnych orzeczeń sądowych, aktów notarialnych, ostatecznych decyzji administracyjnych, aktów normatywnych,
- opracowań geodezyjnych i kartograficznych, przyjętych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, zawierających wykazy zmian danych ewidencyjnych,
- dokumentacji architektoniczno-budowlanej gromadzonej i przechowywanej przez organy administracji publicznej,
- ewidencji publicznych prowadzonych na podstawie innych przepisów.
Szczegółowe informacje - patrz Załącznik nr 1
Ewidencja budynków i lokali ewidencyjnych objętych niniejszym opracowaniem nie została założona.

3. OPERAT MAPY ZASADNICZEJ

Wybrane obręby będące przedmiotem niniejszej oferty przetargowej posiadają mapę sytuacyjno-wysokościową wykonaną w skali 1:1000, układ odniesienia 1965, mapa ta powstała w wyniku pomiaru bezpośredniego w latach 1983-88 i była aktualizowana
o operaty pomiarów jednostkowych wpływających do zasobu geodezyjnego
i kartograficznego.
Podczas wykonywania będzie zachodziła ciągła konieczność porównania obydwu materiałów kartograficznych tj. mapy ewidencji gruntów z ww. mapą syt.-wys. i dokonywaniu wyborów w zakresie definiowania użytków.
Generalnie można założyć, że mapa sytuacyjno-wysokościowa posiada większą kartometryczność i zgodność z terenem. Natomiast w odniesieniu do poszczególnej działki decydujący może być stan na mapie ewidencji gruntów.

4. MATERIAŁY W FORMIE ELEKTRONICZNEJ

a). Baza mapy numerycznej w systemie GEO-INFO o treści :
- obręby,
- arkusze ewidencyjne,
- działki,
- klaso-użytki (1 obręb)

b). Wpasowane skany mapy ewidencyjne.
c). Ortofotomapa w układzie 2000
d). Baza opisowa ewidencji gruntów

5. INNE MATERIAŁY ZNAJDUJĄCE SIĘ W ZASOBIE

W Ośrodku znajdują się szkice polowe z pomiaru budynków, które powstały na przestrzeni wielu lat podczas wykonywania różnych prac geodezyjnych. W ramach analizy materiałów należy pobrać te szkice i ocenić ich przydatności do naliczania współrzędnych konturów budynków w celu wprowadzenia ich do bazy mapy numerycznej. Decydujące znaczenie podczas tej oceny będzie miała zgodność pomiaru
z postanowieniami instrukcji G-4 oraz zgodność wewnętrzna wykazanych miar lub współrzędnych. Konieczne będzie również sprawdzenie czy osnowa na którą wykonany został pomiar nie została zdyskwalifikowana.
Należy przyjąć, że około 50% szkiców można włączyć do niniejszego opracowania.

III. SZCZEGÓŁOWY ZAKRES OPRACOWANIA

OPRACOWANIE BAZY DANYCH NUMERYCZNEJ, OBIEKTOWEJ MAPY EWIDENCYJNEJ W ZAKRESIE BUDYNKÓW ORAZ UŻYTKÓW GRUNTOWYCH Z ICH AKTUALIZACJĄ DLA WYBRANYCH OBRĘBÓW GMINY TUREK ORAZ AKTUALIZACJA ISTNIEJĄCEJ ANALOGOWEJ MAPY SYTUACYJNO-WYSOKOŚCIOWEJ DLA TERENU OBJETEGO OPRACOWANIEM O POMIERZONE BUDYNKI

a) Pobranie materiałów z Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i
Kartograficznej

Należy pobrać z powiatowego ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Turku (zwanego dalej Ośrodkiem) materiały z operatów i opracowań geodezyjnych opisanych w pkt. II warunków technicznych, a w szczególności :
- CD z bazą danych numerycznej obiektowej mapy ewidencyjnej w zakresie
granic działek dla wszystkich obrębów objętych zleceniem,
- CD z rastrami map ewidencyjnych (rastry map analogowych wykorzystane
do tworzenia zasobu numerycznego w zakresie granic działek po kalibracji
w PUWG 1965,
- CD z bazą danych opisowych ewidencji gruntów,
- ortofotomapa dla obszaru opracowania
oraz inne dokumenty geodezyjne, jak: współrzędne, szkice, mapy klasyfikacyjne, kopie mapy zasadniczej i mapy ewidencyjnej analogowej wg potrzeb i uznania Wykonawcy.

Wykonawca prac, od momentu udzielenia mu zamówienia na przedmiotowe opracowanie, zobowiązany jest do prowadzenia dziennika robót, dokumentując w nim wszelkie istotne działania w ramach opracowania, w tym ewentualne dodatkowe ustalenia i uzgodnienia z Zamawiającym.
Pobierając materiały z zasobu danych części opisowej i kartograficznej operatu ewidencji gruntów i budynków w zakresie granic działek i użytków gruntowych Wykonawca winien zadbać o dokonanie wpisu w Dzienniku Robót daty, na jaką Ośrodek sporządził kopie wydawanych baz części opisowej i kartograficznej
Na etapie zgłoszenia należy ustalić także z Ośrodkiem zasadę i stronę organizacyjną udostępniania materiałów wpływających do Ośrodka w trakcie prac, a także w kontekście powyższego, datę końcową na jaką będą aktualne mapy objęte niniejszym opracowaniem (ustaleń dokonać poprzez wpis w Dzienniku Robót. Data ta będzie także data na jaką Wykonawca dokona ostatecznego sprawdzenia.
Na obecnym etapie Zleceniodawca wyznacza datę na miesiąc przed końcowym odbiorem niniejszego opracowania.

Należy uzgodnić z Ośrodkiem przedziały numeracji punktów które zostaną zarezerwowane dla przedmiotowego opracowania

Wydawane przez Ośrodek nośniki z bazami danych winny być opatrzone etykietą wg wzoru obowiązującego przy udostępnianiu baz dla gmin - będą one przedmiotem zwrotu do Ośrodka w operacie technicznym.
Wykonawca prac wykorzystując dane ewidencyjne zobowiązany jest przestrzegać przepisów ustawy o ochronie danych osobowych.

b) Szczegółowa analiza pobranych materiałów
Analizę materiałów należy przeprowadzić pod kątem zakresu i sposobu ich wykorzystania do opracowania, w tym celu należy:
- analizę danych pomiarowych w szczególności dotyczących budynków, pod kątem możliwości i sposobu włączenia ich do opracowania,
- porównanie części opisowej z graficzną i sporządzenie wykazu rozbieżności. Rozbieżności, których nie będzie można usunąć przedstawić Zamawiającemu.
Zamawiający informuje, iż istniejąca baza numerycznej mapy ewidencyjnej powstała na podstawie digitalizacji analogowej mapy ewidencyjnej bez doprowadzania jej do zgodności z częścią opisową ewidencji gruntów. W związku z tym, iż na etapie niniejszego opracowania zgodność ta jest obowiązkowa rozbieżności te musza być usunięte.
Pod uwagę należy również wziąć fakt, iż digitalizując klaso-użytki gruntowe powstaną również rozbieżności pomiędzy częścią kartograficzną a opisową w tym celu należy wykorzystać zarówno mapy klasyfikacyjne jak i mapy z przeprowadzanych aktualizacji klaso-użytków wpływające do Ośrodka na przełomie lat.
Ponadto Zamawiający informuje, iż w przypadku wykrycia błędnego wpasowania otrzymanego skanu mapy ewidencyjnej, czynność tą należy powtórzyć a co za tym idzie:
- dokonać niezbędnych korekt przebiegu granic działek ewidencyjnych
- ustalić styki granic obrębów i jednostek ewidencyjnych
- przedstawić wykaz punktów wpasowania mapy ewidencyjnej

Ponadto należy dokonać uzgodnień:
- z organem prowadzącym nazewnictwo ulic - dotyczy nazw ulic i placów oraz numeracji porządkowej budynków,
- z Urzędem Gminy Turek w celu ustalenia użytków ekologicznych znajdujących się na terenie opracowania,
Uzgodnienia o ww. użytkach należy wykonać na mapie ewidencyjnej potwierdzając wpisem do dziennika robót.

c) osnowa pomiarowa
- należy wykonać szczegółową inwentaryzację osnowy III klasy istniejącej na obszarze opracowania,
- w przypadku konieczności zagęszczenia istniejącej osnowy ciągami sytuacyjnymi należy je nawiązać do istniejących punktów osnowy wyższej klasy,
- punkty ciągów sytuacyjnych należy trwale zastabilizować, wykonać opisy topograficzne oraz dokonać niezbędnych obliczeń (wszystkie te czynności wykonać zgodnie z obecnie obowiązującymi instrukcjami i wytycznymi technicznymi)
- przewidywaną lokalizację ciągów sytuacyjnych należy uzgodnić z Zamawiającym,
- wszystkie opisy topograficzne po ich wcześniejszej aktualizacji należy zeskanować i posegregować do dziesiątek z uwzględnieniem klasy punktu osnowy geodezyjnej.

d) prace polowe
- wykonać wywiad w terenie w oparciu o wstępnie zdefiniowaną mapę numeryczną i nanieść kolorem czerwonym zmiany w stosunku do budynków, klaso-użytków
- pomierzyć na osnowę budynki istniejące w terenie, dla których brak danych w zasobie geodezyjnym i kartograficznym lub istniejące dane zostały odrzucone w wyniku analizy. W przypadku pomiaru budynków nowo powstałych łączących się z budynkiem istniejącym należy dokonać pomiaru kontrolnego na osnowę całego obiektu (dotyczy to wszystkich budynków trwałych),
- pomierzyć granice trwale zmienionych użytków gruntowych w stosunku do stanu wykazanego na mapie ewidencji gruntów. Wyniki pomiaru nanieść na kopi istniejącej mapy ewidencyjnej. Zwrócić szczególną uwagę na granice konturów obszarów zabudowanych
z wyodrębnieniem gruntów rolnych zabudowanych oraz gruntów zabudowanych
i zurbanizowanych zgodnie z załącznikiem nr 6 do rozporządzenia w sprawie ewidencji gruntów i budynków a także konturów sadów, lasów, rowów i dróg.
- w celu uściślenia położenia budynków względem granic działek ewidencyjnych należy w przypadku ich przecinania się dokonać pomiaru kontrolnego stanu faktycznego położenia granicy, niezależnie od tego czy budynki powstały na podstawie danych z PODGiK w Turku czy tez z pomiaru uzupełniającego.

e) prace kameralne
- pobrać istniejącą bazę mapy numerycznej w systemie GEO-INFO 2000 w zakresie granic działek,
- po digitalizacji konturów użytków gruntowych dokonać porównania części opisowej z kartograficzną w przypadku rozbieżności pomiędzy rejestrem a mapa przeprowadzić badania dokumentów źródłowych w zakresie klasyfikacji i uzgodnić prawidłowy wpis z organem prowadzącym ewidencję gruntów. W razie potrzeby sporządzić wykaz zmian gruntowych i mapę uzupełniającą,
- obliczyć współrzędne budynków na podstawie istniejących danych w zasobie geodezyjnym i kartograficznym,
- porównać część opisową ewidencji gruntów z opracowaną mapą w zakresie zgodności klaso-użytków uznając, że obydwie bazy są zgodne jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
- występują te same klaso-użytki w części opisowej i graficznej,
- powierzchnia każdego z klaso-użytków na mapie nie różni się więcej niż o 20%
w stosunku do części opisowej.
Ujawnione niezgodności należy wyjaśnić i doprowadzić bazy do wzajemnej zgodności poprzez korekty zdefiniowanych granic klaso-użytków w oparciu o wnikliwą analizę materiałów zasobu geodezyjnego i kartograficznego lub poprzez sporządzenie w uzasadnionych przypadkach wykazu zmian gruntowych.
Wyjątkiem od tej zasady są klaso-użytki o powierzchni małej, poniżej 5 arów, dla których dopuszczalna odchyłka wynosi 0,01 ha oraz klaso-użytki o powierzchni 1 hektara, dla których dopuszczalna odchyłka wynosi 0,20 ha. Ponadto wartość odchyłek dotyczą łącznego obszaru każdego użytku występującego na działce niezależnie od tego czy tworzą obszar ciągły czy też występują osobno w kilku miejscach na działce,
- zaktualizować wynikami pomiaru terenowego, wykonanego w ramach niniejszego opracowania, istniejące w zasobie geodezyjnym i kartograficznym w formie analogowej, mapy syt.-wys. w zakresie budynków,
- opracować bazę numerycznej obiektowej mapy katastralnej w systemie GEO-INFO 2000, jej edycję stanowić będą mapy obrębowe w układzie: 1965.
Podczas opracowania bazy mapy należy w sposób ciągły weryfikować uzyskiwane dane z bazą części opisowej (wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania warunków wynikających z ustawy o ochronie danych osobowych).
W przypadku rozbieżności pomiędzy częścią opisową i opracowaną mapą katastralną, należy sporządzić wykaz zmian gruntowych do sprostowania części opisowej, w przypadku zmian dotyczących niniejszego opracowania,
- dotychczasowa numerację punktów należy nadać zgodnie z numeracją znajdującą się w materiałach wykorzystywanych przy tworzeniu bazy natomiast dla nowo pomierzonych punktów - od nr 1 dla całego obrębu. Danym wprowadzonym z istniejących w PODGiK dokumentów należy przypisać nr KERG na dzień przyjęcia do zasobu.
Należy wykonać pełną edycję bazy danych. Każdy definiowany i wprowadzany do bazy obiekt powinien mieć uzupełnione informacje w polach rekordu (obligatoryjne
i fakultatywne).
Dodatkowo Zleceniodawca zobowiązuje Wykonawcę do uzupełnienia prowadzonej przez Ośrodek klasycznej mapy zasadniczej o brakujące budynki wykazane w opracowaniu ewidencyjnej mapy numerycznej.

IV KONTROLA OPRACOWANEJ MAPY KATASTRALNEJ

Po opracowaniu bazy mapy numerycznej funkcjami kontrolnymi systemu GEO-INFO wykonać końcowe kontrole (samokontrole) w szczególności w zakresie :
- spójności geometrii obiektów mapy (przyleganie działek, konturów użytków gruntowych, budynków),
- zgodności zawartości bazy danych obiektów mapy katastralnej z baza opisową ewidencji gruntów. Do końcowej kontroli opracowanej bazy mapy należy pobrać aktualną bazę części opisowej ewidencji gruntów (stan aktualności na miesiąc przed ostatecznym odbiorem niniejszego opracowania)- fakt ten odnotować w dzienniku robót.
Przeprowadzona kontrola winna być udokumentowana wydrukiem raportu systemowego. Raport należy przeanalizować także pod kątem dopuszczalnych odchyłek miedzy powierzchnią geodezyjną a ewidencyjną działki. Raport oraz wyniki z przeprowadzonej analizy w tym zakresie przedłożyć organowi prowadzącemu ewidencję gruntów bezpośrednio po jego zakończeniu przed końcowym etapem prac.
Podczas wykonania prac po uzupełnieniu istniejących map zawierających zwektoryzowane granice działek i klaso-użytków o budynki, będzie zachodziła konieczność weryfikacji wzajemnej zgodności granic działek i budynków w celu uniknięcia przypadkowego przecinania się tych elementów wynikającego z niedokładności danych podlegających wcześniejszej wektoryzacji. Weryfikacja ta będzie polegała na poprawieniu w uzasadnionych przypadkach definicji granic działek polegającej miedzy innymi na włączeniu ściany budynku do tej definicji Do wykonania tego etapu prac należy przewidzieć korzystanie ze wszystkich dostępnych w zasobie geodezyjnym materiałów również map sytuacyjno-wysokościowych oraz w szczególnych przypadkach dokonania pomiaru w terenie.

V OPERAT TECHNICZNY

Operat należy skompletować do jednostki ewidencyjnej (gminy), zgodnie z zasadami określonymi w Instrukcji technicznej O-3 tj:
Zasób bazowy
a) sprawozdanie techniczne, zawierające podstawowe informacje o zakresie wykonywania prac, ich wykonawcy, terminach realizacji najważniejszych etapów prac, osiągniętych rezultatach,
b) wykaz wykorzystanych w opracowaniu operatów jednostkowych do tworzenia zasobu numerycznego mapy,
c) dzienniki obserwacji terenowych i obliczenia współrzędnych lub pliki tekstowe raportów z obserwacji i obliczeń( w przypadku rejestracji danych),
d) szkice polowe z aktualizacji elementów treści ewidencyjnej (z umieszczonym na odwrocie wykazem współrzędnych),
e) komplet wykazów zmian gruntowych i map uzupełniających umożliwiających dokonanie zmian użytków (jeśli dokonano zmian po uzgodnieniu z organem prowadzącym ewidencję gruntów i budynków),
f) komplet nowych, opisów topograficznych punktów osnowy geodezyjnej (dla punktów nowo zakładanych),
g) wykaz załączonych w zasobie bazowym nośników CD z danymi, (wykaz oprócz danych identyfikujących nośnik winien zawierać informację o zawartości zapisanej na nich danych i jakiego obszaru one dotyczą- nazwa jednostki ewidencyjnej, nazwy obrębów, nr arkuszy),
h) CD z bazą danych numerycznej mapy ewidencyjnej o pełnej treści w PUWG 1965 - w postaci binarnej (cała baza danych) i niezależnie w postaci eksportu w zakresie budynków i użytków w formacie GEO-INFO 2000.
i) raporty kontrolne (wszystkie raporty o których mowa w warunkach technicznych

Zasób użytkowy:
a) sprawozdanie techniczne, zawierające podstawowe informacje o zakresie wykonywania prac, ich wykonawcy, terminach realizacji najważniejszych etapów prac, osiągniętych rezultatach,
b) raport z rozliczenia klaso-użytków i porównania z danymi ewidencyjnymi,
c) wykaz załączonych w zasobie bazowym nośników CD z danymi, (wykaz oprócz danych identyfikujących nośniki winien zawierać informację o zawartości zapisanych na nich danych i jakich obszarów one dotyczą
Luzem wyploty opracowanej numerycznej mapy ewidencyjnej na folii - sposób wyplotu oraz jakość folii należy ustalić z PODGiK w Turku
Zasób przejściowy:
a) kopia przyjęcia zgłoszenia prac geodezyjnych przez PODGiK w Turku,
b) dziennik roboty - kopia,
c) materiały nie wykorzystane w procesie opracowania mapy,
d) inne dokumenty istotne dla wykonywanej pracy nie włączone do zasobu bazowego i użytkowego,
e) oryginalne nośniki z wydanymi bazami danych ewidencyjnych.

Część ewidencyjna
a) komplet wykazów zmian gruntowych
b) komplet map uzupełniających

Bardziej szczegółowe sposób kompletowania operatu uzgodnić z PODGiK
Cały operat podlega przekazaniu do Starosty Tureckiego - Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Turku

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 246847

Data publikacji: 2008-10-02

Nazwa: Zarząd Powiatu Tureckiego

Ulica: ul. Kaliska 59

Numer domu: 59

Miejscowość: Turek

Kod pocztowy: 62-700

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 063 2892360

Numer faxu: 063 278-83-19

Adres strony internetowej: www.powiat.turek.pl

Regon: 31106106700000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie bazy danych numerycznej obiektowej mapy ewidencyjnej w zakresie budynków i użytków gruntowych z ich aktualizacją dla obrębów Kaczki Średnie, Kowale Księże, Wietchinin położonych w gminie Turek.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Zamawiający: Skarb Państwa reprezentowany przez Starostę Tureckiego.

WARUNKI TECHNICZNE
Do wykonania prac geodezyjno - kartograficznych związanych
z opracowaniem bazy danych numerycznej obiektowej mapy ewidencyjnej w zakresie budynków oraz użytków gruntowych z ich aktualizacją dla obrębów Kowale Księże, Kaczki Średnie, Wietchinin gminy TUREK.

I. Dane formalno-organizacyjne

1. Przedmiot opracowania
- opracowanie bazy danych numerycznej obiektowej mapy ewidencyjnej w zakresie budynków oraz użytków gruntowych z ich aktualizacją dla obszaru następujących obrębów gminy Turek: Kowale Księże, Kaczki Średnie, Wietchinin, które posiadają opracowaną bazę danych numerycznej obiektowej mapy ewidencyjnej w zakresie granic działek wykonaną na podstawie digitalizacji analogowej mapy ewidencyjnej.

2. Obowiązujące podstawowe przepisy prawne
- Ustawa z dn. 17.05.1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne ( tekst jednolity Dz.U. z 2000 r. Nr 100 poz. 1086 ze zmianami),
- Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z 29.03.2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz. U. Nr 38, poz. 454) - zwana dalej rozporządzeniem,
- Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dn. 16.07.2001 r. w sprawie zgłoszenia prac geodezyjnych i kartograficznych, ewidencjonowania systemów i przechowywania kopii zabezpieczających baz danych, a także ogólnych warunków umów o udostępnianie tych baz (Dz. U. Nr 78, poz. 837),
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 17.05.1999 r. w sprawie określenia rodzajów materiałów stanowiących państwowy zasób geodezyjny i kartograficzny, sposobu i trybu ich gromadzenia i wyłączenia z zasobu oraz udostępniania zasobu (Dz. U. Nr 49, poz. 493),
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 15.04.1999 r. w sprawie ochrony znaków geodezyjnych (Dz. U. Nr 45, poz. 454 i z 2001r. Nr 11, poz. 89)
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 17.07.2001 r. w sprawie wykazywania w ewidencji gruntów i budynków danych odnoszących się do gruntów, budynków i lokali, znajdujących się na terenach zamkniętych (Dz. U. Nr 84, poz. 911),
- Ustawa z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U Nr 133, poz. 883 ze zmianami),
- Rozporządzenie Rady Ministrów z 08.08.2000 r. w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych (Dz. U. Nr 70, poz. 821),
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 24.03.1999 r. w sprawie standardów technicznych dotyczących geodezji, kartografii oraz krajowego systemu informacji o terenie (Dz. U. Nr 30, poz. 297).

3. Obowiązujące podstawowe przepisy techniczne
Instrukcje techniczne
- O-1 Ogólne zasady wykonywania prac geodezyjnych,
- O-3 Zasady kompletowania dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej,
- G-1 Pozioma osnowa geodezyjna,
- G-4 Pomiary sytuacyjne i wysokościowe,
- K-1 Podstawowa mapa kraju (wprowadzona w 1998r. przez Głównego Geodetę Kraju).
Wytyczne techniczne
- G-1.10 Formuły odwzorowawcze i parametry układów współrzędnych,
- G-5 Ewidencja gruntów i budynków - Wytyczne organizacyjno - techniczne.

Materiały pomocnicze
- Instrukcja eksploatacji systemu GEO-INFO,
- Instrukcja eksploatacji systemu EGB V win.

4. Podstawowe dane o obiekcie
Wybrane obręby gminy Turek - 3 obręby ewidencyjne szczegółowo wymienione
i opisane w załączniku nr 1 do niniejszych warunków.

II. Analiza istniejących materiałów geodezyjnych i kartograficznych

1. Pozioma osnowa geodezyjna
Na obszarze opracowania i bezpośrednio przyległym znajdują się punkty osnowy III klasy założone metodą GPS w latach 1996-1998 a także punkty I, II klasy jak i osnowa pomiarowa.
Wszystkie punkty posiadają opisy topograficzne.

2. OPERAT EWIDENCJI GRUNTÓW I BUDYNKÓW.

Aktualnie funkcjonujący operat ewidencji dla poszczególnych obrębów został założony w latach 1963-1966. Mapy ewidencyjne powstały głównie metodą fotogrametryczną i podlegały uzupełnieniu o pomiary pojedynczych działek.

W roku 1994 zmieniono technikę prowadzenia części opisowej operatu ewidencyjnego jednostek ewidencyjnych tworzących powiat turecki poprzez założenie komputerowej bazy danych w systemie MSEG.

Aktualnie część opisowa ewidencji gruntów i budynków prowadzona jest w systemie EGBV WIN, a część kartograficzna w systemie GEO-INFO 2000 w PUWG 1965.

Na terenie obrębów Kowale Księże, Kaczki Średnie funkcjonuje:
- numeryczna obiektowa mapa ewidencyjna w systemie GEO-INFO 2000 w zakresie granic działek powstała w wyniku digitalizacji istniejącej analogowej mapy ewidencyjnej.
Na terenie obrębu Wietchinin funkcjonuje
- numeryczna obiektowa mapa ewidencyjna w systemie GEO-INFO 2000 w zakresie granic działek oraz użytków gruntowych powstała w wyniku digitalizacji istniejącej analogowej mapy ewidencyjnej.

Zarówno część opisowa, jak i kartograficzna operatu ewidencyjnego, podlegają bieżącej aktualizacji poprzez wprowadzenie zmian na podstawie:
- prawomocnych orzeczeń sądowych, aktów notarialnych, ostatecznych decyzji administracyjnych, aktów normatywnych,
- opracowań geodezyjnych i kartograficznych, przyjętych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, zawierających wykazy zmian danych ewidencyjnych,
- dokumentacji architektoniczno-budowlanej gromadzonej i przechowywanej przez organy administracji publicznej,
- ewidencji publicznych prowadzonych na podstawie innych przepisów.
Szczegółowe informacje - patrz Załącznik nr 1
Ewidencja budynków i lokali ewidencyjnych objętych niniejszym opracowaniem nie została założona.

3. OPERAT MAPY ZASADNICZEJ

Wybrane obręby będące przedmiotem niniejszej oferty przetargowej posiadają mapę sytuacyjno-wysokościową wykonaną w skali 1:1000, układ odniesienia 1965, mapa ta powstała w wyniku pomiaru bezpośredniego w latach 1983-88 i była aktualizowana
o operaty pomiarów jednostkowych wpływających do zasobu geodezyjnego
i kartograficznego.
Podczas wykonywania będzie zachodziła ciągła konieczność porównania obydwu materiałów kartograficznych tj. mapy ewidencji gruntów z ww. mapą syt.-wys. i dokonywaniu wyborów w zakresie definiowania użytków.
Generalnie można założyć, że mapa sytuacyjno-wysokościowa posiada większą kartometryczność i zgodność z terenem. Natomiast w odniesieniu do poszczególnej działki decydujący może być stan na mapie ewidencji gruntów.

4. MATERIAŁY W FORMIE ELEKTRONICZNEJ

a). Baza mapy numerycznej w systemie GEO-INFO o treści :
- obręby,
- arkusze ewidencyjne,
- działki,
- klaso-użytki (1 obręb)

b). Wpasowane skany mapy ewidencyjne.
c). Ortofotomapa w układzie 2000
d). Baza opisowa ewidencji gruntów

5. INNE MATERIAŁY ZNAJDUJĄCE SIĘ W ZASOBIE

W Ośrodku znajdują się szkice polowe z pomiaru budynków, które powstały na przestrzeni wielu lat podczas wykonywania różnych prac geodezyjnych. W ramach analizy materiałów należy pobrać te szkice i ocenić ich przydatności do naliczania współrzędnych konturów budynków w celu wprowadzenia ich do bazy mapy numerycznej. Decydujące znaczenie podczas tej oceny będzie miała zgodność pomiaru
z postanowieniami instrukcji G-4 oraz zgodność wewnętrzna wykazanych miar lub współrzędnych. Konieczne będzie również sprawdzenie czy osnowa na którą wykonany został pomiar nie została zdyskwalifikowana.
Należy przyjąć, że około 50% szkiców można włączyć do niniejszego opracowania.

III. SZCZEGÓŁOWY ZAKRES OPRACOWANIA

OPRACOWANIE BAZY DANYCH NUMERYCZNEJ, OBIEKTOWEJ MAPY EWIDENCYJNEJ W ZAKRESIE BUDYNKÓW ORAZ UŻYTKÓW GRUNTOWYCH Z ICH AKTUALIZACJĄ DLA WYBRANYCH OBRĘBÓW GMINY TUREK ORAZ AKTUALIZACJA ISTNIEJĄCEJ ANALOGOWEJ MAPY SYTUACYJNO-WYSOKOŚCIOWEJ DLA TERENU OBJETEGO OPRACOWANIEM O POMIERZONE BUDYNKI

a) Pobranie materiałów z Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i
Kartograficznej

Należy pobrać z powiatowego ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Turku (zwanego dalej Ośrodkiem) materiały z operatów i opracowań geodezyjnych opisanych w pkt. II warunków technicznych, a w szczególności :
- CD z bazą danych numerycznej obiektowej mapy ewidencyjnej w zakresie
granic działek dla wszystkich obrębów objętych zleceniem,
- CD z rastrami map ewidencyjnych (rastry map analogowych wykorzystane
do tworzenia zasobu numerycznego w zakresie granic działek po kalibracji
w PUWG 1965,
- CD z bazą danych opisowych ewidencji gruntów,
- ortofotomapa dla obszaru opracowania
oraz inne dokumenty geodezyjne, jak: współrzędne, szkice, mapy klasyfikacyjne, kopie mapy zasadniczej i mapy ewidencyjnej analogowej wg potrzeb i uznania Wykonawcy.

Wykonawca prac, od momentu udzielenia mu zamówienia na przedmiotowe opracowanie, zobowiązany jest do prowadzenia dziennika robót, dokumentując w nim wszelkie istotne działania w ramach opracowania, w tym ewentualne dodatkowe ustalenia i uzgodnienia z Zamawiającym.
Pobierając materiały z zasobu danych części opisowej i kartograficznej operatu ewidencji gruntów i budynków w zakresie granic działek i użytków gruntowych Wykonawca winien zadbać o dokonanie wpisu w Dzienniku Robót daty, na jaką Ośrodek sporządził kopie wydawanych baz części opisowej i kartograficznej
Na etapie zgłoszenia należy ustalić także z Ośrodkiem zasadę i stronę organizacyjną udostępniania materiałów wpływających do Ośrodka w trakcie prac, a także w kontekście powyższego, datę końcową na jaką będą aktualne mapy objęte niniejszym opracowaniem (ustaleń dokonać poprzez wpis w Dzienniku Robót. Data ta będzie także data na jaką Wykonawca dokona ostatecznego sprawdzenia.
Na obecnym etapie Zleceniodawca wyznacza datę na miesiąc przed końcowym odbiorem niniejszego opracowania.

Należy uzgodnić z Ośrodkiem przedziały numeracji punktów które zostaną zarezerwowane dla przedmiotowego opracowania

Wydawane przez Ośrodek nośniki z bazami danych winny być opatrzone etykietą wg wzoru obowiązującego przy udostępnianiu baz dla gmin - będą one przedmiotem zwrotu do Ośrodka w operacie technicznym.
Wykonawca prac wykorzystując dane ewidencyjne zobowiązany jest przestrzegać przepisów ustawy o ochronie danych osobowych.

b) Szczegółowa analiza pobranych materiałów
Analizę materiałów należy przeprowadzić pod kątem zakresu i sposobu ich wykorzystania do opracowania, w tym celu należy:
- analizę danych pomiarowych w szczególności dotyczących budynków, pod kątem możliwości i sposobu włączenia ich do opracowania,
- porównanie części opisowej z graficzną i sporządzenie wykazu rozbieżności. Rozbieżności, których nie będzie można usunąć przedstawić Zamawiającemu.
Zamawiający informuje, iż istniejąca baza numerycznej mapy ewidencyjnej powstała na podstawie digitalizacji analogowej mapy ewidencyjnej bez doprowadzania jej do zgodności z częścią opisową ewidencji gruntów. W związku z tym, iż na etapie niniejszego opracowania zgodność ta jest obowiązkowa rozbieżności te musza być usunięte.
Pod uwagę należy również wziąć fakt, iż digitalizując klaso-użytki gruntowe powstaną również rozbieżności pomiędzy częścią kartograficzną a opisową w tym celu należy wykorzystać zarówno mapy klasyfikacyjne jak i mapy z przeprowadzanych aktualizacji klaso-użytków wpływające do Ośrodka na przełomie lat.
Ponadto Zamawiający informuje, iż w przypadku wykrycia błędnego wpasowania otrzymanego skanu mapy ewidencyjnej, czynność tą należy powtórzyć a co za tym idzie:
- dokonać niezbędnych korekt przebiegu granic działek ewidencyjnych
- ustalić styki granic obrębów i jednostek ewidencyjnych
- przedstawić wykaz punktów wpasowania mapy ewidencyjnej

Ponadto należy dokonać uzgodnień:
- z organem prowadzącym nazewnictwo ulic - dotyczy nazw ulic i placów oraz numeracji porządkowej budynków,
- z Urzędem Gminy Turek w celu ustalenia użytków ekologicznych znajdujących się na terenie opracowania,
Uzgodnienia o ww. użytkach należy wykonać na mapie ewidencyjnej potwierdzając wpisem do dziennika robót.

c) osnowa pomiarowa
- należy wykonać szczegółową inwentaryzację osnowy III klasy istniejącej na obszarze opracowania,
- w przypadku konieczności zagęszczenia istniejącej osnowy ciągami sytuacyjnymi należy je nawiązać do istniejących punktów osnowy wyższej klasy,
- punkty ciągów sytuacyjnych należy trwale zastabilizować, wykonać opisy topograficzne oraz dokonać niezbędnych obliczeń (wszystkie te czynności wykonać zgodnie z obecnie obowiązującymi instrukcjami i wytycznymi technicznymi)
- przewidywaną lokalizację ciągów sytuacyjnych należy uzgodnić z Zamawiającym,
- wszystkie opisy topograficzne po ich wcześniejszej aktualizacji należy zeskanować i posegregować do dziesiątek z uwzględnieniem klasy punktu osnowy geodezyjnej.

d) prace polowe
- wykonać wywiad w terenie w oparciu o wstępnie zdefiniowaną mapę numeryczną i nanieść kolorem czerwonym zmiany w stosunku do budynków, klaso-użytków
- pomierzyć na osnowę budynki istniejące w terenie, dla których brak danych w zasobie geodezyjnym i kartograficznym lub istniejące dane zostały odrzucone w wyniku analizy. W przypadku pomiaru budynków nowo powstałych łączących się z budynkiem istniejącym należy dokonać pomiaru kontrolnego na osnowę całego obiektu (dotyczy to wszystkich budynków trwałych),
- pomierzyć granice trwale zmienionych użytków gruntowych w stosunku do stanu wykazanego na mapie ewidencji gruntów. Wyniki pomiaru nanieść na kopi istniejącej mapy ewidencyjnej. Zwrócić szczególną uwagę na granice konturów obszarów zabudowanych
z wyodrębnieniem gruntów rolnych zabudowanych oraz gruntów zabudowanych
i zurbanizowanych zgodnie z załącznikiem nr 6 do rozporządzenia w sprawie ewidencji gruntów i budynków a także konturów sadów, lasów, rowów i dróg.
- w celu uściślenia położenia budynków względem granic działek ewidencyjnych należy w przypadku ich przecinania się dokonać pomiaru kontrolnego stanu faktycznego położenia granicy, niezależnie od tego czy budynki powstały na podstawie danych z PODGiK w Turku czy tez z pomiaru uzupełniającego.

e) prace kameralne
- pobrać istniejącą bazę mapy numerycznej w systemie GEO-INFO 2000 w zakresie granic działek,
- po digitalizacji konturów użytków gruntowych dokonać porównania części opisowej z kartograficzną w przypadku rozbieżności pomiędzy rejestrem a mapa przeprowadzić badania dokumentów źródłowych w zakresie klasyfikacji i uzgodnić prawidłowy wpis z organem prowadzącym ewidencję gruntów. W razie potrzeby sporządzić wykaz zmian gruntowych i mapę uzupełniającą,
- obliczyć współrzędne budynków na podstawie istniejących danych w zasobie geodezyjnym i kartograficznym,
- porównać część opisową ewidencji gruntów z opracowaną mapą w zakresie zgodności klaso-użytków uznając, że obydwie bazy są zgodne jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
- występują te same klaso-użytki w części opisowej i graficznej,
- powierzchnia każdego z klaso-użytków na mapie nie różni się więcej niż o 20%
w stosunku do części opisowej.
Ujawnione niezgodności należy wyjaśnić i doprowadzić bazy do wzajemnej zgodności poprzez korekty zdefiniowanych granic klaso-użytków w oparciu o wnikliwą analizę materiałów zasobu geodezyjnego i kartograficznego lub poprzez sporządzenie w uzasadnionych przypadkach wykazu zmian gruntowych.
Wyjątkiem od tej zasady są klaso-użytki o powierzchni małej, poniżej 5 arów, dla których dopuszczalna odchyłka wynosi 0,01 ha oraz klaso-użytki o powierzchni 1 hektara, dla których dopuszczalna odchyłka wynosi 0,20 ha. Ponadto wartość odchyłek dotyczą łącznego obszaru każdego użytku występującego na działce niezależnie od tego czy tworzą obszar ciągły czy też występują osobno w kilku miejscach na działce,
- zaktualizować wynikami pomiaru terenowego, wykonanego w ramach niniejszego opracowania, istniejące w zasobie geodezyjnym i kartograficznym w formie analogowej, mapy syt.-wys. w zakresie budynków,
- opracować bazę numerycznej obiektowej mapy katastralnej w systemie GEO-INFO 2000, jej edycję stanowić będą mapy obrębowe w układzie: 1965.
Podczas opracowania bazy mapy należy w sposób ciągły weryfikować uzyskiwane dane z bazą części opisowej (wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania warunków wynikających z ustawy o ochronie danych osobowych).
W przypadku rozbieżności pomiędzy częścią opisową i opracowaną mapą katastralną, należy sporządzić wykaz zmian gruntowych do sprostowania części opisowej, w przypadku zmian dotyczących niniejszego opracowania,
- dotychczasowa numerację punktów należy nadać zgodnie z numeracją znajdującą się w materiałach wykorzystywanych przy tworzeniu bazy natomiast dla nowo pomierzonych punktów - od nr 1 dla całego obrębu. Danym wprowadzonym z istniejących w PODGiK dokumentów należy przypisać nr KERG na dzień przyjęcia do zasobu.
Należy wykonać pełną edycję bazy danych. Każdy definiowany i wprowadzany do bazy obiekt powinien mieć uzupełnione informacje w polach rekordu (obligatoryjne
i fakultatywne).
Dodatkowo Zleceniodawca zobowiązuje Wykonawcę do uzupełnienia prowadzonej przez Ośrodek klasycznej mapy zasadniczej o brakujące budynki wykazane w opracowaniu ewidencyjnej mapy numerycznej.

IV KONTROLA OPRACOWANEJ MAPY KATASTRALNEJ

Po opracowaniu bazy mapy numerycznej funkcjami kontrolnymi systemu GEO-INFO wykonać końcowe kontrole (samokontrole) w szczególności w zakresie :
- spójności geometrii obiektów mapy (przyleganie działek, konturów użytków gruntowych, budynków),
- zgodności zawartości bazy danych obiektów mapy katastralnej z baza opisową ewidencji gruntów. Do końcowej kontroli opracowanej bazy mapy należy pobrać aktualną bazę części opisowej ewidencji gruntów (stan aktualności na miesiąc przed ostatecznym odbiorem niniejszego opracowania)- fakt ten odnotować w dzienniku robót.
Przeprowadzona kontrola winna być udokumentowana wydrukiem raportu systemowego. Raport należy przeanalizować także pod kątem dopuszczalnych odchyłek miedzy powierzchnią geodezyjną a ewidencyjną działki. Raport oraz wyniki z przeprowadzonej analizy w tym zakresie przedłożyć organowi prowadzącemu ewidencję gruntów bezpośrednio po jego zakończeniu przed końcowym etapem prac.
Podczas wykonania prac po uzupełnieniu istniejących map zawierających zwektoryzowane granice działek i klaso-użytków o budynki, będzie zachodziła konieczność weryfikacji wzajemnej zgodności granic działek i budynków w celu uniknięcia przypadkowego przecinania się tych elementów wynikającego z niedokładności danych podlegających wcześniejszej wektoryzacji. Weryfikacja ta będzie polegała na poprawieniu w uzasadnionych przypadkach definicji granic działek polegającej miedzy innymi na włączeniu ściany budynku do tej definicji Do wykonania tego etapu prac należy przewidzieć korzystanie ze wszystkich dostępnych w zasobie geodezyjnym materiałów również map sytuacyjno-wysokościowych oraz w szczególnych przypadkach dokonania pomiaru w terenie.

V OPERAT TECHNICZNY

Operat należy skompletować do jednostki ewidencyjnej (gminy), zgodnie z zasadami określonymi w Instrukcji technicznej O-3 tj:
Zasób bazowy
a) sprawozdanie techniczne, zawierające podstawowe informacje o zakresie wykonywania prac, ich wykonawcy, terminach realizacji najważniejszych etapów prac, osiągniętych rezultatach,
b) wykaz wykorzystanych w opracowaniu operatów jednostkowych do tworzenia zasobu numerycznego mapy,
c) dzienniki obserwacji terenowych i obliczenia współrzędnych lub pliki tekstowe raportów z obserwacji i obliczeń( w przypadku rejestracji danych),
d) szkice polowe z aktualizacji elementów treści ewidencyjnej (z umieszczonym na odwrocie wykazem współrzędnych),
e) komplet wykazów zmian gruntowych i map uzupełniających umożliwiających dokonanie zmian użytków (jeśli dokonano zmian po uzgodnieniu z organem prowadzącym ewidencję gruntów i budynków),
f) komplet nowych, opisów topograficznych punktów osnowy geodezyjnej (dla punktów nowo zakładanych),
g) wykaz załączonych w zasobie bazowym nośników CD z danymi, (wykaz oprócz danych identyfikujących nośnik winien zawierać informację o zawartości zapisanej na nich danych i jakiego obszaru one dotyczą- nazwa jednostki ewidencyjnej, nazwy obrębów, nr arkuszy),
h) CD z bazą danych numerycznej mapy ewidencyjnej o pełnej treści w PUWG 1965 - w postaci binarnej (cała baza danych) i niezależnie w postaci eksportu w zakresie budynków i użytków w formacie GEO-INFO 2000.
i) raporty kontrolne (wszystkie raporty o których mowa w warunkach technicznych

Zasób użytkowy:
a) sprawozdanie techniczne, zawierające podstawowe informacje o zakresie wykonywania prac, ich wykonawcy, terminach realizacji najważniejszych etapów prac, osiągniętych rezultatach,
b) raport z rozliczenia klaso-użytków i porównania z danymi ewidencyjnymi,
c) wykaz załączonych w zasobie bazowym nośników CD z danymi, (wykaz oprócz danych identyfikujących nośniki winien zawierać informację o zawartości zapisanych na nich danych i jakich obszarów one dotyczą
Luzem wyploty opracowanej numerycznej mapy ewidencyjnej na folii - sposób wyplotu oraz jakość folii należy ustalić z PODGiK w Turku
Zasób przejściowy:
a) kopia przyjęcia zgłoszenia prac geodezyjnych przez PODGiK w Turku,
b) dziennik roboty - kopia,
c) materiały nie wykorzystane w procesie opracowania mapy,
d) inne dokumenty istotne dla wykonywanej pracy nie włączone do zasobu bazowego i użytkowego,
e) oryginalne nośniki z wydanymi bazami danych ewidencyjnych.

Część ewidencyjna
a) komplet wykazów zmian gruntowych
b) komplet map uzupełniających

Bardziej szczegółowe sposób kompletowania operatu uzgodnić z PODGiK
Cały operat podlega przekazaniu do Starosty Tureckiego - Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Turku

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/12/2008

Informacja na temat wadium: Zamawiający nie przewiduje wniesienia wadium

opis_war:
III.2)1. Zgodnie z art. 22 ust 1 Ustawy, o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
a) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
b) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
c) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
d) nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.
III.2)2. Zamawiający ustala następujące szczegółowe warunki udziału w postępowaniu:
a) W zakresie warunku wskazanego w punkcie III.2)1.a) wykonawca zobowiązany jest załączyć aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony/e nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
b) W zakresie warunku wskazanego w punkcie III.2)1.b) wykonawca zobowiązany jest załączyć dokumenty stwierdzające, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia zawodowe w zakresie geodezji oraz załączyć dokumenty (referencje), potwierdzające należyte wykonanie prac o podobnym zakresie-minimum 2 zadania.
c) W zakresie warunku wskazanego w punkcie III.2)1.c) wykonawca zobowiązany jest załączyć polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, wystawioną/y na kwotę nie niższą 25 000 zł.
III.2)3. Sposób dokonywania oceny spełnienia tych warunków:
na potwierdzenie spełnienia ww. warunków wykonawca przedłoży wraz z ofertą oświadczenia i dokumenty wymienione w pkt. III.2)5.-III.2)8.
III.2)4. Ocena spełniania warunków wymaganych od wykonawcy zostanie dokonana wg formuły: spełnia - nie spełnia.

inf_osw:
III.2)5. W celu potwierdzenia, że wykonawca posiada uprawnienie do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych zamawiający żąda, następujących dokumentów:
a) aktualnego odpisu z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
(oryginał/y lub kopia/e poświadczona/e za zgodność z oryginałem przez wykonawcę);
III.2)6. W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku posiadania przez wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, zamawiający żąda, następujących dokumentów:
a) wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że usługi te zostały wykonane należycie.
Zamawiający wymaga, by wykonawca dołączył do oferty dokumenty (referencje) dotyczące wykonawstwa prac o podobnym zakresie, potwierdzające, że prace te zostały wykonane należycie-minimum 2 zadania.
(oryginały lub kopie poświadczone za zgodność z oryginałem przez wykonawcę);
b) stwierdzających, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.
Zamawiający wymaga, by wykonawca dołączył do oferty stosowne uprawnienia zawodowe w zakresie geodezji.
(oryginał/y lub kopia/e poświadczona/e za zgodność z oryginałem przez wykonawcę);
III.2)7. W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku znajdowania się przez wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, zamawiający żąda następujących dokumentów:
a) polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, wystawionej/ego na kwotę nie niższą niż 25 000 zł.
(oryginał/y lub kopia/e poświadczona/e za zgodność z oryginałem przez wykonawcę);
Termin, na jaki została zawarta polisa lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności nie powinien być krótszy niż termin realizacji zamówienia. Jeżeli okaże się, że termin ważności ww. dokumentu jest krótszy niż termin realizacji zamówienia wykonawca przed zawarciem umowy zobowiązany jest do przedłużenia terminu ważności tego dokumentu lub zawarcia nowej polisy albo innego dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności wystawionej/ego na ww. kwotę.
III.2)8. Każdy wykonawca poza ww. dokumentami stosownie do zapisu art. 44. ustawy składa wraz z ofertą oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.powiat.turek.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Starostwo Powiatowe w Turku, ul. Kaliska 59, 62 - 700 Turek, Wydział Rozwoju Społeczno-Goospodarczego, Pani Aneta Sochacka, pok. nr 15, tel. 063 289 62 21

Opis potrzeb dla DK: NIE DOTYCZY

Informacja o wysokości nagród dla DK: NIE DOTYCZY

Data składania wniosków, ofert: 22/10/2008

Godzina składania wniosków, ofert: 11:30

Miejsce składania:
Starostwo Powiatowe w Turku, ul. Kaliska 59, 62 - 700 Turek, Punkt Obsługi Interesanta - parter

On: on

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe: NIE DOTYCZY

Kody CPV:
713540004 (Usługi sporządzania map)

Podobne przetargi

55961 / 2010-03-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Kole - Koło (wielkopolskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
WYKONANIE PRAC GEODEZYJNO-KARTOGRAFICZNYCH DOTYCZĄCYCH MODERNIZACJI EWIDENCJI GRUNTÓW I BUDYNKÓW DLA GMINY BABIAK

387752 / 2014-11-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Września (wielkopolskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
wykonanie prac uzupełniających, polegających na modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla następujących obrębów ewidencyjnych: Bierzglinek, Gozdowo, Neryngowo, Nowa Wieś Królewska, Osowo, gm Września.

339183 / 2008-11-28 - Administracja samorzÄ…dowa

ZarzÄ…d Powiatu Tureckiego - Turek (wielkopolskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Wykonanie roboty geodezyjnej dotyczącej podziałów nieruchomości pod modernizację ulicy Zdrojki Lewe

372992 / 2013-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Września (wielkopolskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków dla następujących obrębów ewidencyjnych gminy Września: Gulczewko, Gulczewo, Kawęczyn, Marzenin, Noskowo, Nowy Folwark, Radomice, Słomowo, Sokołowo i Strzyżewo.

172150 / 2012-05-25 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Lasy Państwowe- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile - Piła (wielkopolskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Opracowanie ortofotomap dla obszaru terytorialnego zasięgu nadleśnictw: Jastrowie, Kaczory, Kalisz Pomorski, Płytnica, Potrzebowice i Trzcianka

205299 / 2012-09-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Kalisz - Kalisz (wielkopolskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Redakcja numerycznej mapy zasadniczej miasta Kalisza prowadzonej w systemie Geo-Info 6 Mapa oraz zeskanowanie i skalibrowanie istniejącej w MODGIK analogowej mapy zasadniczej w układzie 2000 strefa 6 w podziale na dwa zadania

118395 / 2014-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Starosta Powiatowe w Grodzisku Wlkp. - Grodzisk Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Wykonanie czynności geodezyjno-kartograficznych, technicznych, organizacyjnych, administracyjnych i prawnych związanych z założeniem bazy danych numerycznej, obiektowej mapy ewidencyjnej w zakresie granic działek, użytków gruntowych, klasyfikacji gleboznawczej i budynków w systemie GEO-INFO 6 MAPA oraz ujawnieniu w operacie ewidencji gruntów budynków i lokali, prowadzonej w systemie GEO-INFO 6 INTEGRA dla obrębu Rostarzewo.

160872 / 2013-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Pleszewie - Pleszew (wielkopolskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Uzupełnienie bazy danych numerycznej, obiektowej mapy ewidencyjnej o pełną treść wraz z weryfikacją działek pozyskanych metodą digitalizacji dla obrębów ewidencyjnych: Czechel, Kościelna Wieś, Krzywosądów, Kucharki, Kuchary, Karsy (gmina Gołuchów)

120516 / 2013-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krotoszyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Wykonanie prac geodezyjno-kartograficznych związanych z założeniem komputerowych zbiorów archiwalnych oraz opracowaniem numerycznej nakładki uzbrojenia terenu dla części miasta Krotoszyna z podziałem na 3 zadania Zadanie 1 miasto Krotoszyn, arkusze ewidencyjne 9,10,11,19,21 Zadanie 2 miasto Krotoszyn, arkusze ewidencyjne 72,73,75,76,80,93,94 Zadanie 3 miasto Krotoszyn, arkusze ewidencyjne 77,78,79,81,86,87,88,89,90,91,92

17250 / 2016-01-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Chodzieski - Chodzież (wielkopolskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Utworzenie bazy danych obiektów topograficznych o szczegółowości zapewniającej tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skalach 1:500-1:5000 [mapy zasadniczej] dla gmin: Budzyń, Chodzież, Margonin w powiecie chodzieskim

354844 / 2010-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

ZarzÄ…d Powiatu Tureckiego - Turek (wielkopolskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Wykonanie pomiarów i podziałów geodezyjnych nieruchomości położonych w miejscowości Siedliska, gm. Kawęczyn. Zamawiający Skarb Państwa reprezentowany przez Starostę Tureckiego

251541 / 2010-09-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie - Ostrzeszów (wielkopolskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Opracowanie bazy danych numerycznej obiektowej mapy ewidencyjnej w systemie GEO-INFO 2000 dla obrębów ewidencyjnych Myje, Olszyna, Rogaszyce, Rojów

121945 / 2013-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiat Krotoszyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego - Krotoszyn (wielkopolskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Wykonanie prac geodezyjno-kartograficznych związanych z założeniem komputerowych zbiorów archiwalnych oraz opracowaniem numerycznej nakładki uzbrojenia terenu dla: Zadanie 1 - miasta Koźmin Wielkopolski Zadanie 2 - obrębu Rozdrażew Zadanie 3 - gminy Zduny obręb Baszków, Bestwin, Ruda Zadanie 4 - gminy Zduny obręb Chachalnia, Konarzew, Perzyce

149792 / 2011-06-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Kościanie - Kościan (wielkopolskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Założenie ewidencji budynków dla części gminy Krzywiń, która posiada opracowaną bazę danych numerycznej, obiektowej mapy ewidencyjnej w zakresie granic działek ewidencyjnych, klasoużytków i budynków oraz doprowadzenie do zgodności treści mapy ewidencyjnej ze stanem faktycznym w terenie

193350 / 2010-07-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Pleszewie - Pleszew (wielkopolskie)
CPV: 713540004 (Usługi sporządzania map)
Modernizacja danych części opisowej operatu ewidencji gruntów prowadzonej w systemie EGB 2000 dla arkusza ewidencyjnego nr 8 oraz założenie ewidencji budynków i lokali, a także aktualizacja obiektowej numerycznej mapy ewidencyjnej prowadzonej w systemie GEO-INFO 2000 dla arkuszy ewidencyjnych nr 7, 8, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 i 34 miasta Pleszewa.