Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

63744 / 2013-02-15 - / Powiatowy UrzÄ…d Pracy dla Powiatu NowosÄ…deckiego (Nowy SÄ…cz)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2013-02-15 pod pozycją 63652. Zobacz ogłoszenie 63652 / 2013-02-15 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 63744

Data publikacji: 2013-02-15

Nazwa:
Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego

Ulica: ul. Nawojowska 118

Numer domu: 118

Miejscowość: Nowy Sącz

Kod pocztowy: 33-300

Województwo / kraj: małopolskie

Numer telefonu: 018 4400808

Numer faxu: 018 4400808

Regon: 12024173600000

Typ ogłoszenia: ZP-406

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 63652

Data wydania biuletynu: 2013-02-15

Ogłoszenie dotyczy: 0

Przedmiot zamówienia: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Miejsce składania: II.1.3)

Przed wprowadzeniem zmainy: Nr postępowania: DOR-271-7/13

Po wprowadzeniu zmiany:
Nr postępowania: DOR-271-7/13. Usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia pn. Operator koparko - ładowarki kl. III


I. Cel i termin realizacji szkolenia.

1. Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia 25 osób bezrobotnych kierowanych sukcesywnie w okresie obowiązywania umowy.
2. Planowany termin rozpoczęcia pierwszej edycji szkolenia: do 7 dni od podpisania umowy.
3. Termin zakończenia ostatniego szkolenia: 20.12.2013 r.
4. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych oraz przygotowanie kursantów do zdania sprawdzianu przed komisją powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie (zwanego dalej egzaminem państwowym) w celu uzyskania uprawnień niezbędnych do podjęcia pracy w zawodzie operatora koparko - ładowarki kl. III.
5. Czas trwania poszczególnych edycji szkoleniowych wynosi nie więcej niż : 27 dni roboczych licząc od daty rozpoczęcia szkolenia. Egzamin państwowy powinien odbyć się bezpośrednio po zrealizowaniu programu szkolenia.

II. Warunki realizacji szkolenia:

A. W zakresie merytorycznym:

1. Liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika szkolenia wynosi: 176 godzin zegarowych zajęć, w tym:
1.1. Zajęcia teoretyczno - zawodowe - obejmujące 116 godzin zegarowych zajęć;
1.2. Zajęcia praktyczne - obejmujące 60 godzin zegarowych zajęć.

2. Wykonawca dostarczy do Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego na trzy dni przed podpisaniem umowy następujące dokumenty i oświadczenia:
2.1. Program zajęć szkoleniowych zawierający co najmniej następujące zagadnienia:
2.1.1. nazwę i zakres szkolenia,
2.1.2. czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
2.1.3. wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
2.1.4. cele szkolenia,
2.1.5. plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretyczno - zawodowej i części praktycznej,
2.1.6. opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
2.1.7. wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
2.1.8. sposób sprawdzenia efektów szkolenia - przewidziane sprawdziany i egzaminy.
2.2. Harmonogram zajęć szkoleniowych, który powinien zawierać:
2.2.1. tematykę zajęć,
2.2.2. liczbę godzin zegarowych,
2.2.3. godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia zajęć,
2.2.4. miejsce realizacji szkolenia
2.2.5. imię i nazwisko osoby/instruktorów prowadzących zajęcia w każdym dniu szkolenia;
2.3. Kserokopię Akredytacji Kuratorium Oświaty zgodnej z przedmiotem zamówienia w przypadku posiadania stosownego dokumentu załącza Wykonawca.
2.4. Kserokopię Certyfikatu Jakości Usług ISO w przypadku posiadania stosownego dokumentu.
2.5. Kserokopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje kadry dydaktycznej, która będzie prowadzić zajęcia szkoleniowe, potwierdzone za zgodność z oryginałem.
2.6. Oświadczenie Wykonawcy o posiadaniu przez osoby wskazane do realizacji szkolenia wymaganego doświadczenia w realizacji określonej liczby szkoleń, zgodnie z wymogami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
2.7.Wskazanie osób/osoby odpowiedzialnych/odpowiedzialnej za nadzór wewnętrzny nad szkoleniem. Osoby/a te będą odpowiedzialne za opiekę i kontakt z uczestnikami szkolenia oraz za prawidłową realizację zawartej umowy i bezpośredni kontakt z Zamawiającym.
3. Program szkolenia:
3.1. zgodny z programem szkoleń zatwierdzonym przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie (Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20.09.2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych, Dz. U. z 2001 roku nr 118, poz. 1263) powinien obejmować:
3.1.1. zajęcia teoretyczno - zawodowe dotyczące zagadnień z zakresu:
1) dokumentacji technicznej maszyn roboczych;
2) bezpieczeństwa i higieny pracy przy eksploatacji maszyn roboczych;
3) technologii wykonywania robót ziemnych;
4) użytkowania i obsługi maszyn roboczych.
Zamawiający wymaga dla zapewnienia wymaganego poziomu szkolenia, aby osoba/osoby prowadząca/prowadzące zajęcia teoretyczno - zawodowe spełniała/spełniały następujące warunki:
Posiadała/posiadały wykształcenie wyższe techniczne;
Prowadziła/prowadziły co najmniej 5 szkoleń o tożsamej tematyce.
3.1.2. zajęcia praktyczne - naukę eksploatacji maszyn roboczych w różnych warunkach terenowych i technologicznych. Podczas zajęć praktycznych Wykonawca zapewni warsztat szkoleniowy tj. niezbędną liczbę maszyn o stanie technicznym zapewniającym odpowiedni poziom szkolenia, tj. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował co najmniej 3 koparko - ładowarkami kl. III oraz 3 instruktorami do praktycznej nauki zawodu.
Zamawiający wymaga, aby osoby prowadzące zajęcia praktyczne spełniały następujące warunki:
Posiadały wykształcenie co najmniej średnie zawodowe;
Prowadziły co najmniej 5 szkoleń o tożsamej tematyce.
Zamawiający wymaga, aby liczba instruktorów odpowiadała liczbie maszyn przeznaczonych do realizacji zajęć praktycznych.
3.2. powinien gwarantować uczestnikom szkolenia solidne i profesjonalne przygotowanie teoretyczno - praktyczne do egzaminu państwowego i do wykonywania pracy w zawodzie operatora koparko - ładowarki klasy III.
3.3. powinien uwzględniać zróżnicowany poziom umiejętności i wiedzy uczestników szkolenia.

4. Wykonawca przeprowadzi szkolenie zgodnie z przedstawionym Zamawiającemu programem i harmonogramem szkolenia oraz Rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 17.02.2012 r., poz. 186).
5. Wykonawca zobowiązany jest zorganizować i przeprowadzić egzamin przez komisję powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
6. Koszt ponownego egzaminu kursantów ponosi Wykonawca.
7. Szkolenie winno zakończyć się wydaniem przez Wykonawcę dla każdego uczestnika kursu:
7.1. zaświadczeń o ukończeniu kursu wydanych na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 17.02.2012 r., poz. 186) - wzór zaświadczenia zgodnie z załącznikiem nr 5 do w/w rozporządzenia.
7.2. zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji wydanych na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 roku w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 177, poz. 1193 z późń. zm.).
W/w zaświadczenie powinno zawierać:
1) numer z rejestru,
2) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość i adres zamieszkania tej osoby,
3) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
4) formę i nazwę szkolenia,
5) okres trwania szkolenia,
6) miejsce i datę wydania zaświadczenia,
7) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
8) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
7.3. świadectw pozytywnego wyniku sprawdzianu na uprawnienia operatora koparko - ładowarki kl. III zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, poz. 1263).
7.4. książki operatora maszyn roboczych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, poz. 1263).

B. W zakresie organizacyjnym:

1. Wymogi odnośnie częstotliwości organizowania poszczególnych edycji kursowych:
1.1. Planowany termin rozpoczęcia pierwszej edycji szkolenia: do 7 dni od podpisania umowy;
1.2.Wykonawca zobowiązuje się do podania terminu rozpoczęcia kolejnej edycji szkolenia w każdym miesiącu obowiązywania umowy, po wcześniejszym zgłoszeniu kandydata/ów do przeszkolenia przez Zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby ostatnia edycja szkolenia skończyła się nie później niż 20.12.2013 r.
1.3. Jeżeli Zamawiający w danym miesiącu nie zrekrutuje kandydatów na kurs wówczas nie ma potrzeby organizacji szkolenia.

2. Miejsce realizacji szkolenia:
2.1.W przypadku realizacji zajęć szkoleniowych poza Nowym Sączem lub Powiatem Nowosądeckim Wykonawca we własnym zakresie zapewni:
1) Dojazd wszystkim uczestnikom szkolenia z Nowego Sącza do Ośrodka Szkoleniowego i z Ośrodka Szkoleniowego do Nowego Sącza. Przewidywany transport powinien obejmować dojazd w poniedziałek rano i powrót w piątek po zajęciach w każdym tygodniu zajęć. Maksymalny czas dojazdu na szkolenie z Nowego Sącza do miejsca odbywania zajęć oraz powrót z miejsca odbywania zajęć do Nowego Sącza nie powinien przekraczać 3 godzin zegarowych.
2) Codzienny dojazd uczestników szkolenia z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania zajęć w sytuacji, gdy miejsce zakwaterowania uczestników będzie inne niż miejsce odbywania zajęć.
3) Pełne wyżywienie oraz zakwaterowanie wszystkim uczestnikom szkolenia.

3. Intensywność zajęć: codziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu.
4. Zajęcia powinny odbywać się nie później niż do godziny 16 00.
5. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia warunki pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz odpowiednie zaplecze sanitarne i socjalne.
6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca ubezpieczył od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem osoby, które:
6.1. w okresie trwania szkolenia będą podlegały ubezpieczeniu. Wykaz osób, które należy objąć w/w ubezpieczeniem na czas trwania całego szkolenia, Zamawiający zobowiązuje się przekazać Wykonawcy najpóźniej do dnia rozpoczęcia szkolenia;
6.2. w trakcie szkolenia podejmą zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, a będą kontynuować w dalszym ciągu szkolenie.
Zamawiający pisemnie poinformuje Wykonawcę o podjęciu zatrudnienia przez uczestników szkolenia, których należy objąć w/w ubezpieczeniem od daty zgłoszenia podjęcia pracy do zakończenia szkolenia. Nie dotyczy osób wymienionych w pkt. 6.1.
Koszt ewentualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków należy uwzględnić przy obliczaniu kosztu szkolenia.
7. Zamawiający wymaga, aby pomieszczenia w których realizowany będzie przedmiot zamówienia spełniały wymogi: Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów BHP /tekst jednolity Dz. U. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm./ oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowania /Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm./ w szczególności:
na każdego uczestnika winno przypadać nie mniej niż 2 m2 wolnej powierzchni
oświetlenie minimum 200 lux (komputer 500 lux),
temperatura minimum + 18 C o maximum +26 C o
wyposażenie ppoż. (gaśnice, hydranty, oznakowanie rozmieszczenia podręcznego sprzętu gaśniczego, drogi ewakuacyjne, wyjścia ewakuacyjne),
aktualne badania instalacji elektrycznej, odgromowej, przewodów wentylacyjno - spalinowych, instalacji gazowej,
przegląd roczny / pięcioletni stanu technicznego budynku,
odpowiednie (ergonomiczne) wyposażenie (biurka, stoliki, krzesła, szafy, regały),
toalety z bieżącą wodą (ciepła, zimna),
wieszaki na odzież (płaszcze, kurtki itp.)
Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli wskazanych pomieszczeń przeznaczonych do realizacji usługi szkoleniowej i w związku z tym wymaga podania miejsca realizacji zajęć szkoleniowych na 5 dni przed podpisaniem umowy.

Miejsce składania: II.1.3)

dodac:
Nr postępowania: DOR-271-7/13.

Usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia pn.
Operator koparko - ładowarki kl. III


I. Cel i termin realizacji szkolenia.

1. Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia 25 osób bezrobotnych kierowanych sukcesywnie w okresie obowiązywania umowy.
2. Planowany termin rozpoczęcia pierwszej edycji szkolenia: do 7 dni od podpisania umowy.
3. Termin zakończenia ostatniego szkolenia: 20.12.2013 r.
4. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych oraz przygotowanie kursantów do zdania sprawdzianu przed komisją powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie (zwanego dalej egzaminem państwowym) w celu uzyskania uprawnień niezbędnych do podjęcia pracy w zawodzie operatora koparko - ładowarki kl. III.
5. Czas trwania poszczególnych edycji szkoleniowych wynosi nie więcej niż : 27 dni roboczych licząc od daty rozpoczęcia szkolenia. Egzamin państwowy powinien odbyć się bezpośrednio po zrealizowaniu programu szkolenia.

II. Warunki realizacji szkolenia:

A. W zakresie merytorycznym:

1. Liczba godzin szkoleniowych dla każdego uczestnika szkolenia wynosi: 176 godzin zegarowych zajęć, w tym:
1.1. Zajęcia teoretyczno - zawodowe - obejmujące 116 godzin zegarowych zajęć;
1.2. Zajęcia praktyczne - obejmujące 60 godzin zegarowych zajęć.

2. Wykonawca dostarczy do Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego na trzy dni przed podpisaniem umowy następujące dokumenty i oświadczenia:
2.1. Program zajęć szkoleniowych zawierający co najmniej następujące zagadnienia:
2.1.1. nazwę i zakres szkolenia,
2.1.2. czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
2.1.3. wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
2.1.4. cele szkolenia,
2.1.5. plan nauczania określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretyczno - zawodowej i części praktycznej,
2.1.6. opis treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych,
2.1.7. wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
2.1.8. sposób sprawdzenia efektów szkolenia - przewidziane sprawdziany i egzaminy.
2.2. Harmonogram zajęć szkoleniowych, który powinien zawierać:
2.2.1. tematykę zajęć,
2.2.2. liczbę godzin zegarowych,
2.2.3. godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia zajęć,
2.2.4. miejsce realizacji szkolenia
2.2.5. imię i nazwisko osoby/instruktorów prowadzących zajęcia w każdym dniu szkolenia;
2.3. Kserokopię Akredytacji Kuratorium Oświaty zgodnej z przedmiotem zamówienia w przypadku posiadania stosownego dokumentu załącza Wykonawca.
2.4. Kserokopię Certyfikatu Jakości Usług ISO w przypadku posiadania stosownego dokumentu.
2.5. Kserokopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje kadry dydaktycznej, która będzie prowadzić zajęcia szkoleniowe, potwierdzone za zgodność z oryginałem.
2.6. Oświadczenie Wykonawcy o posiadaniu przez osoby wskazane do realizacji szkolenia wymaganego doświadczenia w realizacji określonej liczby szkoleń, zgodnie z wymogami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
2.7.Wskazanie osób/osoby odpowiedzialnych/odpowiedzialnej za nadzór wewnętrzny nad szkoleniem. Osoby/a te będą odpowiedzialne za opiekę i kontakt z uczestnikami szkolenia oraz za prawidłową realizację zawartej umowy i bezpośredni kontakt z Zamawiającym.
3. Program szkolenia:
3.1. zgodny z programem szkoleń zatwierdzonym przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie (Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20.09.2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych, Dz. U. z 2001 roku nr 118, poz. 1263) powinien obejmować:
3.1.1. zajęcia teoretyczno - zawodowe dotyczące zagadnień z zakresu:
1) dokumentacji technicznej maszyn roboczych;
2) bezpieczeństwa i higieny pracy przy eksploatacji maszyn roboczych;
3) technologii wykonywania robót ziemnych;
4) użytkowania i obsługi maszyn roboczych.
Zamawiający wymaga dla zapewnienia wymaganego poziomu szkolenia, aby osoba/osoby prowadząca/prowadzące zajęcia teoretyczno - zawodowe spełniała/spełniały następujące warunki:
Posiadała/posiadały wykształcenie wyższe techniczne;
Prowadziła/prowadziły co najmniej 5 szkoleń o tożsamej tematyce.
3.1.2. zajęcia praktyczne - naukę eksploatacji maszyn roboczych w różnych warunkach terenowych i technologicznych. Podczas zajęć praktycznych Wykonawca zapewni warsztat szkoleniowy tj. niezbędną liczbę maszyn o stanie technicznym zapewniającym odpowiedni poziom szkolenia, tj. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował co najmniej 3 koparko - ładowarkami kl. III oraz 3 instruktorami do praktycznej nauki zawodu.
Zamawiający wymaga, aby osoby prowadzące zajęcia praktyczne spełniały następujące warunki:
Posiadały wykształcenie co najmniej średnie zawodowe;
Prowadziły co najmniej 5 szkoleń o tożsamej tematyce.
Zamawiający wymaga, aby liczba instruktorów odpowiadała liczbie maszyn przeznaczonych do realizacji zajęć praktycznych.
3.2. powinien gwarantować uczestnikom szkolenia solidne i profesjonalne przygotowanie teoretyczno - praktyczne do egzaminu państwowego i do wykonywania pracy w zawodzie operatora koparko - ładowarki klasy III.
3.3. powinien uwzględniać zróżnicowany poziom umiejętności i wiedzy uczestników szkolenia.

4. Wykonawca przeprowadzi szkolenie zgodnie z przedstawionym Zamawiającemu programem i harmonogramem szkolenia oraz Rozporządzeniem MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 17.02.2012 r., poz. 186).
5. Wykonawca zobowiązany jest zorganizować i przeprowadzić egzamin przez komisję powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
6. Koszt ponownego egzaminu kursantów ponosi Wykonawca.
7. Szkolenie winno zakończyć się wydaniem przez Wykonawcę dla każdego uczestnika kursu:
7.1. zaświadczeń o ukończeniu kursu wydanych na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 11.01.2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 17.02.2012 r., poz. 186) - wzór zaświadczenia zgodnie z załącznikiem nr 5 do w/w rozporządzenia.
7.2. zaświadczeń potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji wydanych na podstawie Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 roku w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. Nr 177, poz. 1193 z późń. zm.).
W/w zaświadczenie powinno zawierać:
1) numer z rejestru,
2) imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca numer dokumentu stwierdzającego tożsamość i adres zamieszkania tej osoby,
3) nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie,
4) formę i nazwę szkolenia,
5) okres trwania szkolenia,
6) miejsce i datę wydania zaświadczenia,
7) tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych,
8) podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie.
7.3. świadectw pozytywnego wyniku sprawdzianu na uprawnienia operatora koparko - ładowarki kl. III zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, poz. 1263).
7.4. książki operatora maszyn roboczych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 20 września 2001 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118, poz. 1263).

B. W zakresie organizacyjnym:

1. Wymogi odnośnie częstotliwości organizowania poszczególnych edycji kursowych:
1.1. Planowany termin rozpoczęcia pierwszej edycji szkolenia: do 7 dni od podpisania umowy;
1.2.Wykonawca zobowiązuje się do podania terminu rozpoczęcia kolejnej edycji szkolenia w każdym miesiącu obowiązywania umowy, po wcześniejszym zgłoszeniu kandydata/ów do przeszkolenia przez Zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby ostatnia edycja szkolenia skończyła się nie później niż 20.12.2013 r.
1.3. Jeżeli Zamawiający w danym miesiącu nie zrekrutuje kandydatów na kurs wówczas nie ma potrzeby organizacji szkolenia.

2. Miejsce realizacji szkolenia:
2.1.W przypadku realizacji zajęć szkoleniowych poza Nowym Sączem lub Powiatem Nowosądeckim Wykonawca we własnym zakresie zapewni:
1) Dojazd wszystkim uczestnikom szkolenia z Nowego Sącza do Ośrodka Szkoleniowego i z Ośrodka Szkoleniowego do Nowego Sącza. Przewidywany transport powinien obejmować dojazd w poniedziałek rano i powrót w piątek po zajęciach w każdym tygodniu zajęć. Maksymalny czas dojazdu na szkolenie z Nowego Sącza do miejsca odbywania zajęć oraz powrót z miejsca odbywania zajęć do Nowego Sącza nie powinien przekraczać 3 godzin zegarowych.
2) Codzienny dojazd uczestników szkolenia z miejsca zakwaterowania do miejsca odbywania zajęć w sytuacji, gdy miejsce zakwaterowania uczestników będzie inne niż miejsce odbywania zajęć.
3) Pełne wyżywienie oraz zakwaterowanie wszystkim uczestnikom szkolenia.

3. Intensywność zajęć: codziennie w dni robocze od poniedziałku do piątku przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu.
4. Zajęcia powinny odbywać się nie później niż do godziny 16 00.
5. Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia warunki pracy zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz odpowiednie zaplecze sanitarne i socjalne.
6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca ubezpieczył od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem osoby, które:
6.1. w okresie trwania szkolenia będą podlegały ubezpieczeniu. Wykaz osób, które należy objąć w/w ubezpieczeniem na czas trwania całego szkolenia, Zamawiający zobowiązuje się przekazać Wykonawcy najpóźniej do dnia rozpoczęcia szkolenia;
6.2. w trakcie szkolenia podejmą zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, a będą kontynuować w dalszym ciągu szkolenie.
Zamawiający pisemnie poinformuje Wykonawcę o podjęciu zatrudnienia przez uczestników szkolenia, których należy objąć w/w ubezpieczeniem od daty zgłoszenia podjęcia pracy do zakończenia szkolenia. Nie dotyczy osób wymienionych w pkt. 6.1.
Koszt ewentualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków należy uwzględnić przy obliczaniu kosztu szkolenia.
7. Zamawiający wymaga, aby pomieszczenia w których realizowany będzie przedmiot zamówienia spełniały wymogi: Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów BHP /tekst jednolity Dz. U. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm./ oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowania /Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm./ w szczególności:
na każdego uczestnika winno przypadać nie mniej niż 2 m2 wolnej powierzchni
oświetlenie minimum 200 lux (komputer 500 lux),
temperatura minimum + 18 C o maximum +26 C o
wyposażenie ppoż. (gaśnice, hydranty, oznakowanie rozmieszczenia podręcznego sprzętu gaśniczego, drogi ewakuacyjne, wyjścia ewakuacyjne),
aktualne badania instalacji elektrycznej, odgromowej, przewodów wentylacyjno - spalinowych, instalacji gazowej,
przegląd roczny / pięcioletni stanu technicznego budynku,
odpowiednie (ergonomiczne) wyposażenie (biurka, stoliki, krzesła, szafy, regały),
toalety z bieżącą wodą (ciepła, zimna),
wieszaki na odzież (płaszcze, kurtki itp.)
Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli wskazanych pomieszczeń przeznaczonych do realizacji usługi szkoleniowej i w związku z tym wymaga podania miejsca realizacji zajęć szkoleniowych na 5 dni przed podpisaniem umowy.

Podobne przetargi