Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

278556 / 2014-08-21 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Sejnach (Sejny)

Brukarz z uprawnieniami operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych kl. III oraz ABC przedsiębiorczości

Opis zamówienia

1)Brukarz z uprawnieniami operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych kl. III oraz ABC przedsiębiorczości
2)Każda część stanowi odrębne zamówienie
Część I- szkolenie Brukarz z uprawnieniami operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych kl. III dla 8 osób bezrobotnych
Część II- szkolenie ABC przedsiębiorczości dla 7 osób bezrobotnych
CZĘŚĆ I
Szkolenie Brukarz z uprawnieniami operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych dla 8 osób bezrobotnych.
1)Program szkolenia powinien być opracowany w oparciu o Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 186). Program szkolenia musi zawierać informacje o których mówi Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 roku w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010r., Nr 177, poz. 1193) oraz powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych dostępne w bazach danych, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt. 7 lit. e ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2013 r. poz. 674 z późn. zmianami),
2)Celem kursu jest nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu Brukarz oraz zdobycie uprawnień operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych kl. III
3)Na szkolenie powinny składać się między innymi następujące zagadnienia:
MODUŁ BRUKARZA
a)organizowanie toku pracy zgodnie z zasadami BHP i ppoż.
b)zapoznanie z podstawowym sprzętem i narzędziami do układania kostki brukowej
c)materiały wykorzystywane do zabudowy placów utwardzonych
d)czytanie dokumentacji technicznej
e)brukowanie w ozdobne wzory nawierzchni z różnych typów
f)dokonywanie napraw nawierzchni brukowych ulic i chodników
g)zajęcia praktyczne w tym:
wykonanie 7 miejsc postojowych z 1 miejscem dla osoby niepełnosprawnej z betonowej kostki brukowej gr. 8 cm oraz utwardzenie nawierzchni placu manewrowego, roboty pomiarowe związane z wytyczeniem i ustaleniem poziomów poszczególnych elementów parkingu, Roboty ziemne związane ze zdjęciem warstwy ziemi urodzajnej gr. 15cm oraz wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne, Wykonanie warstwy wyrównawczej z pospółki w celu ukształtowania podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, Założenie przepustów dwudzielnych Arot 160 na linii energetycznej SN, Wykonanie podbudowy gr. 15cm z mieszanki kruszywa naturalnego z 50% dodatkiem kruszywa łamanego, Ustawienie krawężnika na betonowej ławie z oporem (beton C-10), Ułożenie nawierzchni z betonowej kostki brukowej gr. 8cm (kolor szary) na podbudowie gr. 10cm z betonu C-7,5.
UWAGA: Zamawiający podał minimalny zakres programowy wskazując tym samym na zagadnienia, które muszą być podjęte podczas szkolenia. Wykonawca może przedstawi autorski program szkolenia, zawierający niezbędne minimum, rozszerzając dowolnie zakres poszczególnych zagadnień oraz dodając własne moduły tematyczne.

MODUŁ OPERATORA ZAGĘSZCZAREK I UBIJAKÓW WIBRACYJNYCH KL. III
- użytkowanie eksploatacyjne
- dokumentacja techniczna
- bhp podczas obsługi zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych
- podstawy elektrotechniki
- budowa zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych
- technologia robót oraz zajęcia praktyczne
4)Zamawiający skieruje na szkolenie ogółem 8 osób (1 grupa). Rekrutacja leży po stronie zamawiającego. Koszt szkolenia jednej osoby równa się ilorazowi całkowitego kosztu szkolenia przez liczbę uczestników szkolenia.
5)Zajęcia teoretyczne powinny odbywać się w Sejnach i mieć formę wykładów. Zajęcia praktyczne powinny odbyć się w miejscu wskazanym przez Zamawiającego - plac przy ul. Parkowej (obok Apteki Malwa) Załącznik nr 10 do SIWZ .
6)Szkolenie powinno odbyć się w następującym terminie: wrzesień - listopad 2014r. Zajęcia na szkoleniu powinny odbywać się codziennie, od poniedziałku do piątku (Zamawiający dopuszcza również możliwość prowadzenia szkolenia w soboty, w sytuacji gdyby istniała taka konieczność ze względów organizacyjnych) w godzinach przedpołudniowych lub popołudniowych - zaczynać się nie wcześniej niż o godz. 8.00, kończyć nie później niż o godzinie 18.00. Powinny obejmować przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu. Czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia nie może być dłuższy niż 8 godzin zegarowych. 1 godzina kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne trwające 45 minut i 15 minutową przerwę. Długość przerw może być ustalana elastycznie.
7)Maksymalny czas trwania kursu powinien wynosić maksymalnie 7 tygodni i powinien obejmować 194 godziny dydaktyczne:
Moduł brukarza: 150 godz., w tym 126 godzin zajęć praktycznych i 24 teoretycznych
Moduł operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych kl. III: 44 godz., w tym w tym 10 godzin zajęć praktycznych i 34 teoretycznych
8)Szkolenie winno kończyć się egzaminem:
Moduł brukarza: wewnętrznym w ostatnim dniu szkolenia i wydaniem stosownego zaświadczenia zgodnie ze wzorem określonym w § 18 ust. 2 (Załącznik nr 5) Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186). Do każdego zaświadczenia należy wystawić suplement zawierający następujące informacje: Okres trwania szkolenia oraz tematy i wymiar godzin edukacyjnych.
Moduł operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych kl. III: egzamin przeprowadzony przez komisję powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie w zakresie operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu uczestnik uzyskuje uprawnienia do wykonywania zawodu operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych (otrzymuje świadectwo oraz wpis do książki operatora maszyn roboczych).
9)Uczestnicy szkolenia przed szkoleniem i na koszt Zamawiającego zrobią badania lekarskie u Lekarza Medycyny Pracy stwierdzające zdolność do uczestnictwa w szkoleniu i podjęcia pracy na stanowisku brukarza. (Koszty badań lekarskich nie powinny zawierać się w cenie szkolenia przedstawionej przez Wykonawcę.)
10)Wykonawca przygotowujący całkowitą kalkulację kosztów szkolenia musi wziąć pod uwagę, że:
- na zakup materiałów do przeprowadzenia zajęć praktycznych powinna być przeznaczona kwota do 28.000,00 zł brutto, zgodnie z załączonym przedmiarem - załącznik nr 9 do SIWZ.
11)Zamawiający wymaga aby Wykonawca zapewnił w trakcie szkolenia:
a)warunki zgodne z ogólnymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, z zachowaniem przepisów dotyczących ochrony środowiska,
b)kadrę posiadającą wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe tożsame z przedmiotem zamówienia oraz nadzór wykładowcy lub instruktora na każdym etapie prowadzonego szkolenia,
c)odpowiednie warunki lokalowe do prowadzenia zajęć teoretycznych: salę szkoleniową lub pracownię zlokalizowaną na terenie miasta Sejny - gwarantującą miejsce siedzące dla każdego uczestnika szkolenia, stolik, ławkę lub krzesło z przystawką zapewniającą swobodne sporządzanie notatek - wyposażoną w sprzęt audiowizualny, oraz inny niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne do przeprowadzenia szkolenia dla grupy minimum 8 osób,
d)nieodpłatne materiały szkoleniowe, przekazane każdemu z uczestników na własność, zawierające minimum: podręcznik uwzględniający tematykę zawartą w programie szkolenia, notatnik - format A-4, długopis a także niezbędne materiały dydaktyczne w formie instrukcji, tabel, schematów itp.
e)odzież ochronną w skład której powinny wchodzić co najmniej: buty robocze, rękawice ochronne, ogrodniczki robocze oraz bluza robocza, koszula z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem.
f)gorące i zimne napoje (kawa, herbata, woda mineralna) oraz ciepły obiad w każdym dniu szkolenia a także pomieszczenie w którym podczas trwania szkolenia będą spożywane posiłki i udostępniane będą napoje,
g)dostęp do odpowiedniego sprzętu dla każdego uczestnika szkolenia, podczas zajęć praktycznych,
h)ubezpieczenie od nagłych wypadków dla osób, które nie będą pobierały stypendium z tytułu uczestnictwa w szkoleniu.
12)Wykonawca w ramach zamówienia zobowiązany będzie również:
a)zapewnić realizację zamówienia na wysokim poziomie, umożliwiającym zdobycie kwalifikacji i praktycznych umiejętności,
b)przeprowadzić egzaminy końcowe, sprawdzające poziom zdobytej wiedzy i umiejętności,
c)współpracować z Zamawiającym w zakresie ustalania dokładnego harmonogramu zajęć,
d)zapewnić możliwość stałego, bezpośredniego kontaktu z Zamawiającym, w tym umożliwić mu przeprowadzenie ewentualnych wizyt monitorujących w miejscu realizacji zamówienia łącznie z wykonaniem fotografii,
e)na koniec szkolenia przekazać uczestnikom kursu ankiety (Załącznik nr 6 do SIWZ) służące ocenie jakości oraz sprawdzeniu efektów szkolenia.
f)prowadzić odpowiednią dokumentację:
- imienne listy obecności na każdych zajęciach,
- dziennik zajęć, zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
- lista potwierdzenia odbioru materiałów dydaktycznych i biurowych oraz ubrań roboczych,
- rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenie,
- protokół z egzaminu,
13)Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za szkolenie, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a) nie zgłoszeniu się Uczestników na szkolenie,
b) przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności skierowanych osób bezrobotnych,
c) innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu szkolenia i umowy.
14)Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia szkolenia, następujących dokumentów:
a) oryginału ankiet oceniających szkolenie przeprowadzonych wśród uczestników wraz z analizą wyników oceny,
b) oryginału imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie;
c) oryginału imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia;
d) kserokopii rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji poświadczony za zgodność z oryginałem;
e) kserokopii dziennika zajęć poświadczona za zgodność z oryginałem;
f) kserokopii list obecności poświadczona za zgodność z oryginałem;
g) kserokopii protokołu z egzaminu,
i) kserokopii wszystkich zaświadczeń i certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia, poświadczone za zgodność z oryginałem;
j) oryginału listy potwierdzenia odbioru materiałów dydaktycznych i biurowych oraz ubrań roboczych,
l) Innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia kursu.
15)Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do realizacji zamówienia w sposób zgodny z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. Nr 100, poz. 1024) i co za tym idzie przetwarzać dane osobowe uczestników i uczestniczek tylko i wyłącznie w celu realizacji niniejszego zamówienia.
16)Efektem szkolenia powinno być wykonanie 7 miejsc postojowych z 1 miejscem dla osoby niepełnosprawnej z betonowej kostki brukowej gr. 8 cm oraz utwardzenie nawierzchni placu manewrowego przy ul. Parkowej zgodnie z mapkami poglądowymi załącznik nr 10 do SIWZ

CZĘŚĆ II
Szkolenie ABC Przedsiębiorczości dla 7 osób bezrobotnych.
1)Program szkolenia powinien być opracowany w oparciu Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 186). Program szkolenia musi zawierać informacje o których mówi Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 roku w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010r., Nr 177, poz. 1193) oraz powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych dostępne w bazach danych, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 7 lit. e ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2013 r. poz. 674 z późn. zmianami),
2)Celem kursu jest nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności niezbędnych do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
3)Na szkolenie powinny składać się między innymi następujące zagadnienia:
a)CHARAKTERYSTYKA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
ustawa o swobodzie gospodarczej, kodeks cywilny, główne zagrożenia rynkowe małych firm, obowiązki przedsiębiorcy, etapy zakładania działalności gospodarczej, zawieszanie i likwidacja działalności gospodarczej
b)FORMY ORGANIZACYJNE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
działalność indywidualna, spółka cywilna, spółka jawna
c)PODATKI W DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
wybór formy opodatkowania (zasady ogólne opodatkowania, podatek liniowy, ryczałt ewidencjonowany, karta podatkowa), podatek od towarów i usług (VAT)
d)PROWADZENIE DOKUMENTACJI KSIĘGOWEJ
dokumenty i dowody księgowe, karta podatkowa, ryczałt od przychodów, podatkowa książka przychodów i rozchodów, ewidencja zakupu i sprzedaży VAT oraz zasady odzyskiwania VAT, pozostałe ewidencje księgowe (między innymi ewidencja środków trwałych, wyposażenia)
e)DOKUMENTACJA ZUS
dokumenty zgłoszenia i rozliczenia ZUS
f)PRAWO PRACY W FIRMIE
elementy prawa pracy, prawa i obowiązku pracodawcy i pracownika, rodzaje umów: o pracę, umowy zlecenie, umowy o dzieło, wady i zalety poszczególnych form zatrudnienia, płace, ubezpieczenia społeczne, ZUS, bezpieczeństwo i higiena pracy, czas pracy, urlopy, akta osobowe, roszczenia i rozpatrywanie sporów ze stosunku pracy, motywowanie i sprawowanie kontroli - dobór pracowników
g)WYBRANE ZAGADNIENIA Z MARKETINGU W MAŁEJ FIRMIE I UBEZPIECZENIE MAJĄTKOWE
pojęcie marketingu, funkcje i istota marketingu w firmie, promocja jako element marketingu, techniki promocji i sprzedaży, analiza strategicznego przedsiębiorstwa, co to jest komunikacja i jej płaszczyzny, negocjacje i komunikacja w biznesie, budowanie otwartości w kontaktach handlowych, techniki aktywnego słuchania, ubezpieczenia majątkowe
h)WARSZTATY PRAKTYCZNE, wystawianie faktur VAT z wykorzystaniem programów komputerowych, umowy o pracę, umowy zlecenie, itd., wypełnianie dokumentów ZUS (Płatnik) i podatkowych do Urzędu Skarbowego.
4)Zamawiający skieruje na szkolenie ogółem 7 osób (1 grupa). Rekrutacja leży po stronie zamawiającego. Koszt szkolenia jednej osoby równa się ilorazowi całkowitego kosztu szkolenia przez liczbę uczestników szkolenia.
5)Zajęcia teoretyczne powinny odbywać się w Sejnach i mieć formę wykładów.
6)Szkolenie powinno odbyć się w następującym terminie: wrzesień 2014r. Zajęcia na szkoleniu powinny odbywać się codziennie, od poniedziałku do piątku (Zamawiający dopuszcza również możliwość prowadzenia szkolenia w soboty, w sytuacji gdyby istniała taka konieczność ze względów organizacyjnych) w godzinach przedpołudniowych lub popołudniowych - zaczynać się nie wcześniej niż o godz. 8.00, kończyć nie później niż o godzinie 18.00. Powinny obejmować przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu. Czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia nie może być dłuższy niż 8 godzin zegarowych. 1 godzina kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne trwające 45 minut i 15 minutową przerwę. Długość przerw może być ustalana elastycznie.
7)Maksymalny czas trwania kursu powinien wynosić 7 dni i powinien obejmować 40 godzin dydaktycznych, w tym 10 godzin zajęć praktycznych przy programach komputerowych i 30 teoretycznych.
8)Szkolenie winno kończyć się egzaminem wewnętrznym w ostatnim dniu szkolenia i wydaniem stosownego zaświadczenia zgodnie ze wzorem określonym w § 18 ust. 2 Załącznik nr 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186). Do każdego zaświadczenia należy wystawić suplement zawierający następujące informacje: Okres trwania szkolenia oraz tematy i wymiar godzin edukacyjnych.
9)Zamawiający wymaga aby Wykonawca zapewnił w trakcie szkolenia:
a)warunki zgodne z ogólnymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, z zachowaniem przepisów dotyczących ochrony środowiska,
b)kadrę posiadającą wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe tożsame z przedmiotem zamówienia oraz nadzór wykładowcy lub instruktora na każdym etapie prowadzonego szkolenia,
c)odpowiednie warunki lokalowe do prowadzenia zajęć teoretycznych: salę szkoleniową lub pracownię zlokalizowaną na terenie miejscowości Sejny - gwarantującą miejsce siedzące dla każdego uczestnika szkolenia, stolik, ławkę lub krzesło z przystawką zapewniającą swobodne sporządzanie notatek - wyposażoną w sprzęt audiowizualny, oraz inny niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne do przeprowadzenia szkolenia dla grupy minimum 7 osób,
d)nieodpłatne materiały szkoleniowe, przekazane każdemu z uczestników na własność, zawierające minimum: podręcznik uwzględniający tematykę zawartą w programie szkolenia, notatnik - format A-4, długopis a także niezbędne materiały dydaktyczne w formie instrukcji, tabel, schematów itp.
e)gorące i zimne napoje (kawa, herbata, woda mineralna) oraz ciastka w każdym dniu szkolenia;
f)dostęp do komputera dla każdego uczestnika szkolenia podczas zajęć praktycznych (1 uczestnik= 1 komputer),
g)ubezpieczenie od nagłych wypadków dla osób, które nie będą pobierały stypendium z tytułu uczestnictwa w szkoleniu.
10)Wykonawca w ramach zamówienia zobowiązany będzie również:
a)zapewnić realizację zamówienia na wysokim poziomie, umożliwiającym zdobycie kwalifikacji i praktycznych umiejętności,
b)przeprowadzić egzamin końcowy, sprawdzający poziom zdobytej wiedzy i umiejętności,
c)współpracować z Zamawiającym w zakresie ustalania dokładnego harmonogramu zajęć,
d)zapewnić możliwość stałego, bezpośredniego kontaktu z Zamawiającym, w tym umożliwić mu przeprowadzenie ewentualnych wizyt monitorujących w miejscu realizacji zamówienia łącznie z wykonaniem fotografii,
e)na koniec szkolenia przekazać uczestnikom kursu ankiety (Załącznik nr 6 do SIWZ) służące ocenie jakości oraz sprawdzeniu efektów szkolenia.
f)prowadzić odpowiednią dokumentację:
- imienne listy obecności na każdych zajęciach,
- dziennik zajęć, zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
- lista potwierdzenia odbioru materiałów dydaktycznych i biurowych,
- rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenie,
- protokół z egzaminu,
11)Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za szkolenie, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a) nie zgłoszeniu się Uczestników na szkolenie,
b) przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności skierowanych osób bezrobotnych,
c) innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu szkolenia i umowy.
12)Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia szkolenia, następujących dokumentów:
a) oryginału ankiet oceniających szkolenie przeprowadzonych wśród uczestników wraz z analizą wyników oceny,
b) oryginału imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie;
c) oryginału imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia;
d) kserokopii rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji poświadczony za zgodność z oryginałem;
e) kserokopii dziennika zajęć poświadczona za zgodność z oryginałem;
f) kserokopii list obecności poświadczona za zgodność z oryginałem;
g) kserokopii protokołu z egzaminu,
i) kserokopii wszystkich zaświadczeń i certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia, poświadczone za zgodność z oryginałem;
j) oryginału listy potwierdzenia odbioru materiałów dydaktycznych i biurowych,
l) Innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia kursu.
13) Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do realizacji zamówienia w sposób zgodny z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. Nr 100, poz. 1024) i co za tym idzie przetwarzać dane osobowe uczestników i uczestniczek tylko i wyłącznie w celu realizacji niniejszego zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 278556

Data publikacji: 2014-08-21

Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy w Sejnach

Ulica: ul. Łąkowa 26

Numer domu: 26

Miejscowość: Sejny

Kod pocztowy: 16-500

Województwo / kraj: podlaskie

Numer telefonu: 87 516 39 70

Numer faxu: 87 516 33 75

Adres strony internetowej: www.pup.sejny.pl

Regon: 79074285300000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Brukarz z uprawnieniami operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych kl. III oraz ABC przedsiębiorczości

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1)Brukarz z uprawnieniami operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych kl. III oraz ABC przedsiębiorczości
2)Każda część stanowi odrębne zamówienie
Część I- szkolenie Brukarz z uprawnieniami operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych kl. III dla 8 osób bezrobotnych
Część II- szkolenie ABC przedsiębiorczości dla 7 osób bezrobotnych
CZĘŚĆ I
Szkolenie Brukarz z uprawnieniami operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych dla 8 osób bezrobotnych.
1)Program szkolenia powinien być opracowany w oparciu o Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 186). Program szkolenia musi zawierać informacje o których mówi Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 roku w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010r., Nr 177, poz. 1193) oraz powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych dostępne w bazach danych, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt. 7 lit. e ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2013 r. poz. 674 z późn. zmianami),
2)Celem kursu jest nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu Brukarz oraz zdobycie uprawnień operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych kl. III
3)Na szkolenie powinny składać się między innymi następujące zagadnienia:
MODUŁ BRUKARZA
a)organizowanie toku pracy zgodnie z zasadami BHP i ppoż.
b)zapoznanie z podstawowym sprzętem i narzędziami do układania kostki brukowej
c)materiały wykorzystywane do zabudowy placów utwardzonych
d)czytanie dokumentacji technicznej
e)brukowanie w ozdobne wzory nawierzchni z różnych typów
f)dokonywanie napraw nawierzchni brukowych ulic i chodników
g)zajęcia praktyczne w tym:
wykonanie 7 miejsc postojowych z 1 miejscem dla osoby niepełnosprawnej z betonowej kostki brukowej gr. 8 cm oraz utwardzenie nawierzchni placu manewrowego, roboty pomiarowe związane z wytyczeniem i ustaleniem poziomów poszczególnych elementów parkingu, Roboty ziemne związane ze zdjęciem warstwy ziemi urodzajnej gr. 15cm oraz wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne, Wykonanie warstwy wyrównawczej z pospółki w celu ukształtowania podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, Założenie przepustów dwudzielnych Arot 160 na linii energetycznej SN, Wykonanie podbudowy gr. 15cm z mieszanki kruszywa naturalnego z 50% dodatkiem kruszywa łamanego, Ustawienie krawężnika na betonowej ławie z oporem (beton C-10), Ułożenie nawierzchni z betonowej kostki brukowej gr. 8cm (kolor szary) na podbudowie gr. 10cm z betonu C-7,5.
UWAGA: Zamawiający podał minimalny zakres programowy wskazując tym samym na zagadnienia, które muszą być podjęte podczas szkolenia. Wykonawca może przedstawi autorski program szkolenia, zawierający niezbędne minimum, rozszerzając dowolnie zakres poszczególnych zagadnień oraz dodając własne moduły tematyczne.

MODUŁ OPERATORA ZAGĘSZCZAREK I UBIJAKÓW WIBRACYJNYCH KL. III
- użytkowanie eksploatacyjne
- dokumentacja techniczna
- bhp podczas obsługi zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych
- podstawy elektrotechniki
- budowa zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych
- technologia robót oraz zajęcia praktyczne
4)Zamawiający skieruje na szkolenie ogółem 8 osób (1 grupa). Rekrutacja leży po stronie zamawiającego. Koszt szkolenia jednej osoby równa się ilorazowi całkowitego kosztu szkolenia przez liczbę uczestników szkolenia.
5)Zajęcia teoretyczne powinny odbywać się w Sejnach i mieć formę wykładów. Zajęcia praktyczne powinny odbyć się w miejscu wskazanym przez Zamawiającego - plac przy ul. Parkowej (obok Apteki Malwa) Załącznik nr 10 do SIWZ .
6)Szkolenie powinno odbyć się w następującym terminie: wrzesień - listopad 2014r. Zajęcia na szkoleniu powinny odbywać się codziennie, od poniedziałku do piątku (Zamawiający dopuszcza również możliwość prowadzenia szkolenia w soboty, w sytuacji gdyby istniała taka konieczność ze względów organizacyjnych) w godzinach przedpołudniowych lub popołudniowych - zaczynać się nie wcześniej niż o godz. 8.00, kończyć nie później niż o godzinie 18.00. Powinny obejmować przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu. Czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia nie może być dłuższy niż 8 godzin zegarowych. 1 godzina kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne trwające 45 minut i 15 minutową przerwę. Długość przerw może być ustalana elastycznie.
7)Maksymalny czas trwania kursu powinien wynosić maksymalnie 7 tygodni i powinien obejmować 194 godziny dydaktyczne:
Moduł brukarza: 150 godz., w tym 126 godzin zajęć praktycznych i 24 teoretycznych
Moduł operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych kl. III: 44 godz., w tym w tym 10 godzin zajęć praktycznych i 34 teoretycznych
8)Szkolenie winno kończyć się egzaminem:
Moduł brukarza: wewnętrznym w ostatnim dniu szkolenia i wydaniem stosownego zaświadczenia zgodnie ze wzorem określonym w § 18 ust. 2 (Załącznik nr 5) Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186). Do każdego zaświadczenia należy wystawić suplement zawierający następujące informacje: Okres trwania szkolenia oraz tematy i wymiar godzin edukacyjnych.
Moduł operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych kl. III: egzamin przeprowadzony przez komisję powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie w zakresie operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu uczestnik uzyskuje uprawnienia do wykonywania zawodu operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych (otrzymuje świadectwo oraz wpis do książki operatora maszyn roboczych).
9)Uczestnicy szkolenia przed szkoleniem i na koszt Zamawiającego zrobią badania lekarskie u Lekarza Medycyny Pracy stwierdzające zdolność do uczestnictwa w szkoleniu i podjęcia pracy na stanowisku brukarza. (Koszty badań lekarskich nie powinny zawierać się w cenie szkolenia przedstawionej przez Wykonawcę.)
10)Wykonawca przygotowujący całkowitą kalkulację kosztów szkolenia musi wziąć pod uwagę, że:
- na zakup materiałów do przeprowadzenia zajęć praktycznych powinna być przeznaczona kwota do 28.000,00 zł brutto, zgodnie z załączonym przedmiarem - załącznik nr 9 do SIWZ.
11)Zamawiający wymaga aby Wykonawca zapewnił w trakcie szkolenia:
a)warunki zgodne z ogólnymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, z zachowaniem przepisów dotyczących ochrony środowiska,
b)kadrę posiadającą wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe tożsame z przedmiotem zamówienia oraz nadzór wykładowcy lub instruktora na każdym etapie prowadzonego szkolenia,
c)odpowiednie warunki lokalowe do prowadzenia zajęć teoretycznych: salę szkoleniową lub pracownię zlokalizowaną na terenie miasta Sejny - gwarantującą miejsce siedzące dla każdego uczestnika szkolenia, stolik, ławkę lub krzesło z przystawką zapewniającą swobodne sporządzanie notatek - wyposażoną w sprzęt audiowizualny, oraz inny niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne do przeprowadzenia szkolenia dla grupy minimum 8 osób,
d)nieodpłatne materiały szkoleniowe, przekazane każdemu z uczestników na własność, zawierające minimum: podręcznik uwzględniający tematykę zawartą w programie szkolenia, notatnik - format A-4, długopis a także niezbędne materiały dydaktyczne w formie instrukcji, tabel, schematów itp.
e)odzież ochronną w skład której powinny wchodzić co najmniej: buty robocze, rękawice ochronne, ogrodniczki robocze oraz bluza robocza, koszula z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem.
f)gorące i zimne napoje (kawa, herbata, woda mineralna) oraz ciepły obiad w każdym dniu szkolenia a także pomieszczenie w którym podczas trwania szkolenia będą spożywane posiłki i udostępniane będą napoje,
g)dostęp do odpowiedniego sprzętu dla każdego uczestnika szkolenia, podczas zajęć praktycznych,
h)ubezpieczenie od nagłych wypadków dla osób, które nie będą pobierały stypendium z tytułu uczestnictwa w szkoleniu.
12)Wykonawca w ramach zamówienia zobowiązany będzie również:
a)zapewnić realizację zamówienia na wysokim poziomie, umożliwiającym zdobycie kwalifikacji i praktycznych umiejętności,
b)przeprowadzić egzaminy końcowe, sprawdzające poziom zdobytej wiedzy i umiejętności,
c)współpracować z Zamawiającym w zakresie ustalania dokładnego harmonogramu zajęć,
d)zapewnić możliwość stałego, bezpośredniego kontaktu z Zamawiającym, w tym umożliwić mu przeprowadzenie ewentualnych wizyt monitorujących w miejscu realizacji zamówienia łącznie z wykonaniem fotografii,
e)na koniec szkolenia przekazać uczestnikom kursu ankiety (Załącznik nr 6 do SIWZ) służące ocenie jakości oraz sprawdzeniu efektów szkolenia.
f)prowadzić odpowiednią dokumentację:
- imienne listy obecności na każdych zajęciach,
- dziennik zajęć, zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
- lista potwierdzenia odbioru materiałów dydaktycznych i biurowych oraz ubrań roboczych,
- rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenie,
- protokół z egzaminu,
13)Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za szkolenie, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a) nie zgłoszeniu się Uczestników na szkolenie,
b) przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności skierowanych osób bezrobotnych,
c) innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu szkolenia i umowy.
14)Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia szkolenia, następujących dokumentów:
a) oryginału ankiet oceniających szkolenie przeprowadzonych wśród uczestników wraz z analizą wyników oceny,
b) oryginału imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie;
c) oryginału imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia;
d) kserokopii rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji poświadczony za zgodność z oryginałem;
e) kserokopii dziennika zajęć poświadczona za zgodność z oryginałem;
f) kserokopii list obecności poświadczona za zgodność z oryginałem;
g) kserokopii protokołu z egzaminu,
i) kserokopii wszystkich zaświadczeń i certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia, poświadczone za zgodność z oryginałem;
j) oryginału listy potwierdzenia odbioru materiałów dydaktycznych i biurowych oraz ubrań roboczych,
l) Innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia kursu.
15)Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do realizacji zamówienia w sposób zgodny z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. Nr 100, poz. 1024) i co za tym idzie przetwarzać dane osobowe uczestników i uczestniczek tylko i wyłącznie w celu realizacji niniejszego zamówienia.
16)Efektem szkolenia powinno być wykonanie 7 miejsc postojowych z 1 miejscem dla osoby niepełnosprawnej z betonowej kostki brukowej gr. 8 cm oraz utwardzenie nawierzchni placu manewrowego przy ul. Parkowej zgodnie z mapkami poglądowymi załącznik nr 10 do SIWZ

CZĘŚĆ II
Szkolenie ABC Przedsiębiorczości dla 7 osób bezrobotnych.
1)Program szkolenia powinien być opracowany w oparciu Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 186). Program szkolenia musi zawierać informacje o których mówi Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010 roku w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2010r., Nr 177, poz. 1193) oraz powinien wykorzystywać standardy kwalifikacji zawodowych i modułowe programy szkoleń zawodowych dostępne w bazach danych, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 7 lit. e ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2013 r. poz. 674 z późn. zmianami),
2)Celem kursu jest nabycie przez uczestników wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności niezbędnych do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
3)Na szkolenie powinny składać się między innymi następujące zagadnienia:
a)CHARAKTERYSTYKA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
ustawa o swobodzie gospodarczej, kodeks cywilny, główne zagrożenia rynkowe małych firm, obowiązki przedsiębiorcy, etapy zakładania działalności gospodarczej, zawieszanie i likwidacja działalności gospodarczej
b)FORMY ORGANIZACYJNE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
działalność indywidualna, spółka cywilna, spółka jawna
c)PODATKI W DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
wybór formy opodatkowania (zasady ogólne opodatkowania, podatek liniowy, ryczałt ewidencjonowany, karta podatkowa), podatek od towarów i usług (VAT)
d)PROWADZENIE DOKUMENTACJI KSIĘGOWEJ
dokumenty i dowody księgowe, karta podatkowa, ryczałt od przychodów, podatkowa książka przychodów i rozchodów, ewidencja zakupu i sprzedaży VAT oraz zasady odzyskiwania VAT, pozostałe ewidencje księgowe (między innymi ewidencja środków trwałych, wyposażenia)
e)DOKUMENTACJA ZUS
dokumenty zgłoszenia i rozliczenia ZUS
f)PRAWO PRACY W FIRMIE
elementy prawa pracy, prawa i obowiązku pracodawcy i pracownika, rodzaje umów: o pracę, umowy zlecenie, umowy o dzieło, wady i zalety poszczególnych form zatrudnienia, płace, ubezpieczenia społeczne, ZUS, bezpieczeństwo i higiena pracy, czas pracy, urlopy, akta osobowe, roszczenia i rozpatrywanie sporów ze stosunku pracy, motywowanie i sprawowanie kontroli - dobór pracowników
g)WYBRANE ZAGADNIENIA Z MARKETINGU W MAŁEJ FIRMIE I UBEZPIECZENIE MAJĄTKOWE
pojęcie marketingu, funkcje i istota marketingu w firmie, promocja jako element marketingu, techniki promocji i sprzedaży, analiza strategicznego przedsiębiorstwa, co to jest komunikacja i jej płaszczyzny, negocjacje i komunikacja w biznesie, budowanie otwartości w kontaktach handlowych, techniki aktywnego słuchania, ubezpieczenia majątkowe
h)WARSZTATY PRAKTYCZNE, wystawianie faktur VAT z wykorzystaniem programów komputerowych, umowy o pracę, umowy zlecenie, itd., wypełnianie dokumentów ZUS (Płatnik) i podatkowych do Urzędu Skarbowego.
4)Zamawiający skieruje na szkolenie ogółem 7 osób (1 grupa). Rekrutacja leży po stronie zamawiającego. Koszt szkolenia jednej osoby równa się ilorazowi całkowitego kosztu szkolenia przez liczbę uczestników szkolenia.
5)Zajęcia teoretyczne powinny odbywać się w Sejnach i mieć formę wykładów.
6)Szkolenie powinno odbyć się w następującym terminie: wrzesień 2014r. Zajęcia na szkoleniu powinny odbywać się codziennie, od poniedziałku do piątku (Zamawiający dopuszcza również możliwość prowadzenia szkolenia w soboty, w sytuacji gdyby istniała taka konieczność ze względów organizacyjnych) w godzinach przedpołudniowych lub popołudniowych - zaczynać się nie wcześniej niż o godz. 8.00, kończyć nie później niż o godzinie 18.00. Powinny obejmować przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu. Czas trwania szkolenia w ciągu jednego dnia nie może być dłuższy niż 8 godzin zegarowych. 1 godzina kursu liczy 60 minut i obejmuje zajęcia edukacyjne trwające 45 minut i 15 minutową przerwę. Długość przerw może być ustalana elastycznie.
7)Maksymalny czas trwania kursu powinien wynosić 7 dni i powinien obejmować 40 godzin dydaktycznych, w tym 10 godzin zajęć praktycznych przy programach komputerowych i 30 teoretycznych.
8)Szkolenie winno kończyć się egzaminem wewnętrznym w ostatnim dniu szkolenia i wydaniem stosownego zaświadczenia zgodnie ze wzorem określonym w § 18 ust. 2 Załącznik nr 5 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186). Do każdego zaświadczenia należy wystawić suplement zawierający następujące informacje: Okres trwania szkolenia oraz tematy i wymiar godzin edukacyjnych.
9)Zamawiający wymaga aby Wykonawca zapewnił w trakcie szkolenia:
a)warunki zgodne z ogólnymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, z zachowaniem przepisów dotyczących ochrony środowiska,
b)kadrę posiadającą wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe tożsame z przedmiotem zamówienia oraz nadzór wykładowcy lub instruktora na każdym etapie prowadzonego szkolenia,
c)odpowiednie warunki lokalowe do prowadzenia zajęć teoretycznych: salę szkoleniową lub pracownię zlokalizowaną na terenie miejscowości Sejny - gwarantującą miejsce siedzące dla każdego uczestnika szkolenia, stolik, ławkę lub krzesło z przystawką zapewniającą swobodne sporządzanie notatek - wyposażoną w sprzęt audiowizualny, oraz inny niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne do przeprowadzenia szkolenia dla grupy minimum 7 osób,
d)nieodpłatne materiały szkoleniowe, przekazane każdemu z uczestników na własność, zawierające minimum: podręcznik uwzględniający tematykę zawartą w programie szkolenia, notatnik - format A-4, długopis a także niezbędne materiały dydaktyczne w formie instrukcji, tabel, schematów itp.
e)gorące i zimne napoje (kawa, herbata, woda mineralna) oraz ciastka w każdym dniu szkolenia;
f)dostęp do komputera dla każdego uczestnika szkolenia podczas zajęć praktycznych (1 uczestnik= 1 komputer),
g)ubezpieczenie od nagłych wypadków dla osób, które nie będą pobierały stypendium z tytułu uczestnictwa w szkoleniu.
10)Wykonawca w ramach zamówienia zobowiązany będzie również:
a)zapewnić realizację zamówienia na wysokim poziomie, umożliwiającym zdobycie kwalifikacji i praktycznych umiejętności,
b)przeprowadzić egzamin końcowy, sprawdzający poziom zdobytej wiedzy i umiejętności,
c)współpracować z Zamawiającym w zakresie ustalania dokładnego harmonogramu zajęć,
d)zapewnić możliwość stałego, bezpośredniego kontaktu z Zamawiającym, w tym umożliwić mu przeprowadzenie ewentualnych wizyt monitorujących w miejscu realizacji zamówienia łącznie z wykonaniem fotografii,
e)na koniec szkolenia przekazać uczestnikom kursu ankiety (Załącznik nr 6 do SIWZ) służące ocenie jakości oraz sprawdzeniu efektów szkolenia.
f)prowadzić odpowiednią dokumentację:
- imienne listy obecności na każdych zajęciach,
- dziennik zajęć, zawierający listę obecności, wymiar godzin i tematy zajęć edukacyjnych,
- lista potwierdzenia odbioru materiałów dydaktycznych i biurowych,
- rejestr wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenie,
- protokół z egzaminu,
11)Wykonawca, pod rygorem utraty prawa do zapłaty za szkolenie, zobowiązany będzie do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o:
a) nie zgłoszeniu się Uczestników na szkolenie,
b) przerwaniu szkolenia lub rezygnacji z uczestnictwa oraz każdorazowej nieobecności skierowanych osób bezrobotnych,
c) innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu szkolenia i umowy.
12)Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu, w terminie do 5 dni od dnia zakończenia szkolenia, następujących dokumentów:
a) oryginału ankiet oceniających szkolenie przeprowadzonych wśród uczestników wraz z analizą wyników oceny,
b) oryginału imiennego wykazu osób, które ukończyły szkolenie;
c) oryginału imiennego wykazu osób, które nie ukończyły szkolenia;
d) kserokopii rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji poświadczony za zgodność z oryginałem;
e) kserokopii dziennika zajęć poświadczona za zgodność z oryginałem;
f) kserokopii list obecności poświadczona za zgodność z oryginałem;
g) kserokopii protokołu z egzaminu,
i) kserokopii wszystkich zaświadczeń i certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia, poświadczone za zgodność z oryginałem;
j) oryginału listy potwierdzenia odbioru materiałów dydaktycznych i biurowych,
l) Innej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia kursu.
13) Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do realizacji zamówienia w sposób zgodny z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. Nr 100, poz. 1024) i co za tym idzie przetwarzać dane osobowe uczestników i uczestniczek tylko i wyłącznie w celu realizacji niniejszego zamówienia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2014

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Uprawnienia:
Zamawiający będzie oceniał spełnienie warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonych oświadczeń i dostarczonych dokumentów przy użyciu metody spełnia/ nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający będzie oceniał spełnienie warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonych oświadczeń i dostarczonych dokumentów przy użyciu metody spełnia/ nie spełnia.

Potencjał techniczny:
Zamawiający będzie oceniał spełnienie warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonych oświadczeń i dostarczonych dokumentów przy użyciu metody spełnia/ nie spełnia.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający będzie oceniał spełnienie warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonych oświadczeń i dostarczonych dokumentów przy użyciu metody spełnia/ nie spełnia.

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający będzie oceniał spełnienie warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonych oświadczeń i dostarczonych dokumentów przy użyciu metody spełnia/ nie spełnia.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zmiany w umowie.
1 . Stosownie do art. 144 ustawy, Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której wybrano Wykonawcę, polegającej na:
a) zmianie osób wyznaczonych do uzgodnień i koordynacji przedmiotu niniejszej umowy,
b) sprostowania oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych,
c) zmiany oznaczenia wykonawcy lub zamawiającego - w przypadku przekształceń podmiotowych odpowiednio po stronie wykonawcy lub zamawiającego skutkujących następstwem prawnym,
d) zmiany stawki podatku VAT - w przypadku jej zmiany przez władzę ustawodawczą w trakcie trwania umowy
2. Ponadto Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy w przypadku:
a) gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizacje przedmiotu umowy;
b) zaistnienia siły wyższej (powódź, pożar, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne, przerwy w dostawie energii elektrycznej) mającej wpływ na realizację umowy.
3. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie w przypadkach przewidzianych ustawą oraz postanowieniami niniejszej Specyfikacji istotnych warunków zamówienia, za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie w formie aneksu do umowy, pod rygorem nieważności takiej zmiany.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2: Doświadczenie wykonawcy

Znaczenie kryterium 2: 15

Nazwa kryterium 3:
Posiadanie przez Wykonawcę Certyfikatu Jakości Usług

Znaczenie kryterium 3: 10

Nazwa kryterium 4:
Sposób organizacji zajęć praktycznych określonych w programie szkolenia

Znaczenie kryterium 4: 10

Nazwa kryterium 5:
Rodzaj dokumentów potwierdzających ukończenie szkoleniach i uzyskane kwalifikacje - maksymalne 5 punktów

Znaczenie kryterium 5: 5

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy w Sejnach, ul. Łąkowa 26, 16-500 Sejny, pokój nr 4,

Data składania wniosków, ofert: 04/09/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy w Sejnach, ul. Łąkowa 26, 16-500 Sejny, pokój nr 12

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Przeprowadzenie na rzecz Zamawiającego szkolenia
Brukarz z uprawnieniami operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych kl. III

Opis:
CZĘŚĆ I
Szkolenie Brukarz z uprawnieniami operatora zagęszczarek i ubijaków wibracyjnych dla 8 osób bezrobotnych.
Szczegółowy opis zamówienia w SIWZ

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2014

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2: Doświadczenie wykonawcy

Znaczenie kryterium 2: 15

Nazwa kryterium 3:
Posiadanie przez Wykonawcę Certyfikatu Jakości Usług

Znaczenie kryterium 3: 10

Nazwa kryterium 4:
Sposób organizacji zajęć praktycznych określonych w programie szkolenia

Znaczenie kryterium 4: 10

Nazwa kryterium 5:
Rodzaj dokumentów potwierdzających ukończenie szkoleniach i uzyskane kwalifikacje

Znaczenie kryterium 5: 5

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Przeprowadzenie na rzecz Zamawiającego szkolenia
ABC przedsiębiorczości

Opis:
Przeprowadzenie na rzecz Zamawiającego szkolenia ABC przedsiębiorczości dla 7 osób bezrobotnych 1 grupa.
Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w SIWZ.

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Czas: D

Data zakończenia: 30/09/2014

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 60

Nazwa kryterium 2: Doświadczenie wykonawcy

Znaczenie kryterium 2: 15

Nazwa kryterium 3:
Posiadanie przez Wykonawcę Certyfikatu Jakości Usług

Znaczenie kryterium 3: 10

Nazwa kryterium 4:
Sposób organizacji zajęć praktycznych określonych w programie szkolenia

Znaczenie kryterium 4: 10

Nazwa kryterium 5:
Rodzaj dokumentów potwierdzających ukończenie szkoleniach i uzyskane kwalifikacje

Znaczenie kryterium 5: 5

Podobne przetargi

234391 / 2011-09-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sokółka (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przeprowadzenie szkolenia osób bezrobotnych.

56626 / 2011-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Łomża (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkoleń dla grupy 30 osób bez zatrudnienia - długotrwale bezrobotnych lub nie aktywnych zawodowo - w ramach realizacji projektu pn. Nowy zawód - nowe możliwości, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki o nr WND-POKL.06.01.01.-20-014/10

107541 / 2013-06-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sokółka (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń dla osób bezrobotnych, finansowanych ze środków Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego

455452 / 2012-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego - Białystok (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
PRZEPROWADZENIE SPECJALISTYCZNYCH SZKOLEŃ ZAWODOWYCH Z BRANŻY DRZEWNEJ, MECHANICZNEJ, TURYSTYCZNEJ I BUDOWLANEJ W RAMACH PROJEKTU NAUCZYCIEL ZAWODU EKSPERTEM W BRANŻY WSPÓŁFINANSOWANEGO PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI

99459 / 2015-07-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sokółka (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przeprowadzenie szkolenia dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sokółce finansowanego w ramach projektu Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie sokólskim (I) pn. Aktywna młodzież współfinansowanego ze środków EFS, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 - Oś priorytetowa: I. Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.1.1 Wsparcie udzielane z EFS

305508 / 2014-09-15 - Inny: placówka oświatowa

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku - Białystok (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługa przeprowadzenia kursów zawodowych: robotnik oczyszczania miasta, pracownik kancelaryjny w ramach projektu pt.: Zielone światło - wsparcie reintegracji zawodowej osób niepełnosprawnych na rynku pracy

367794 / 2009-10-21 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Zakład Karny - Białystok (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przetarg nieograniczony na organizację kursów przugotowujących do pracy brukarza robotnika drogowego, robotnika ogólnobudowlanego, spawacza, magazyniera z obsługą wózków jezdniowych oraz aktywizacji zawodowej dla osób pozbawionych wolności.

259598 / 2013-07-04 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie osiadająca osobowości prawnej

Areszt Śledczy w Suwałkach - Suwałki (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie dwóch edycji kursu Ogrodnik terenów zielonych w każdej edycji po 12 osób pozbawionych wolności odbywających karę w Areszcie Śledczym w Suwałkach

70860 / 2014-03-04 - Podmiot prawa publicznego

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego - Szepietowo (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
usługa zorganizowaniaiprzeprowadzenia szkoleń z zakresu krawiec oraz monter ociepleń budynków

74566 / 2013-02-21 - Podmiot prawa publicznego

Agencja Rozwoju Regionalnego ARES S.A. w Suwałkach - Suwałki (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia są usługi organizacji i przeprowadzenie szkoleń i kursów zawodowych na potrzeby projektu pn. NOVA - program wsparcia procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych na suwalszczyźnie (WND-POKL.08.01.02-20-004/12).

49886 / 2016-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sokółka (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przeprowadzenie szkoleń dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sokółce

455546 / 2013-11-07 - Inny: szkoła

Zespół Szkół Nr 4 - Suwałki (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów (barmańskiego I stopnia i obsługi kasy fiskalnej) w ramach realizowanego projektu Zostań zawodowcem

368522 / 2014-11-06 - Inny: Jednostka organizacyjna Służby Więziennej

Zakład Karny - Grądy Woniecko (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie kursu Zagospodarowanie terenów zielonych wraz z zajęciami kompetencyjnymi (aktywizacji zawodowej i szkolenia z zakresu ekologii) dla 10 osób pozbawionych wolności odbywających karę w Zakładzie Karnym w Grądach Woniecko

55752 / 2016-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Sokółka (podlaskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przeprowadzenie szkolenia dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sokółce dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.