Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

445314 / 2013-10-31 - Administracja samorzÄ…dowa / Miasto i Gmina Buk (Buk)

Budowa centrum wsi Otusz - poprzez przebudowę i remont świetlicy wiejskiej wraz z budową wewnętrznej instalacji gazowej i zagospodarowaniem terenu boiska sportowego

Opis zamówienia

1.Opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wielobranżowa przebudowa i remont budynku Świetlicy Wiejskiej w Otuszu, zlokalizowanego na działce oznaczonej geodezyjnie nr 135przez3 oraz zagospodarowanie boiska sportowego zlokalizowanego w sąsiedztwie Świetlicy na działce o oznaczeniu geodezyjnym 92przez11.
2)Zakres robót obejmuje:
a)Przebudowę i remont pomieszczeń istniejącego budynku o prawidłowy zespół pomieszczeń sanitarnych oraz pomieszczenia kuchni (rozdział i obróbka końcowa potraw przygotowanych w ramach cateringu) wraz ze zmywalnią. Przebudowa Świetlicy obejmuje również:
-docieplenie ścian zewnętrznych,
-docieplenie stropodachu,
-remont pokrycia dachu,
-wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
-zmianę usytuowania drzwi wejściowych do świetlicy,
-zmianę usytuowania pomieszczeń oraz bramy wjazdowej dla części użytkowanej przez OSP,
-zapewnienie dostępu i korzystania z obiektu osobom niepełnosprawnym poruszających się na wózkach,
-wykonanie instalacji wewnętrznych, w tym instalacji gazowej,
-wymianę kotła c.o. opalanego dotychczas paliwem stałym na kocioł gazowy,
-realizację niezbędnego zakresu ciągów pieszo - jezdnych w tym również stanowisk parkingowych,
-oświetlenie terenu.
b)zagospodarowanie sąsiadującego ze Świetlicą boiska sportowego, zlokalizowanego na działce o oznaczeniu geodezyjnym 92przez11 o:
-wykonanie piłkochwytów o wysokości 6,0 m,
-wykonanie ogrodzenia z siatki o wysokości 1,5 m.
-wykonanie chodnika.
3)Zamiarem projektowym było wypracowanie prawidłowych rozwiązań funkcjonalnych typowych dla świetlicy wiejskiej obejmujących wejściowy przedsionek izolacyjny, samą świetlicę oraz zespół węzłów sanitarnych, tj. podział na: damski i męski oraz dla osób niepełnosprawnych. Uzupełnieniem funkcji świetlicy jest przygotowanie kuchni umożliwiającej rozdział i podgrzanie potraw dostarczonych przez firmę cateringową wraz ze zmywalnią naczyń kuchennych. Przewiduje się możliwość jednoczesnego przebywania w pomieszczeniach świetlicy grupy około 40 osób. Obsługę kuchni zapewni trzyosobowy personel.
Drugą funkcją jaką pełni przebudowywany budynek jest strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej.
Dotychczas strażnica ta obejmowała jedno pomieszczenie znajdujące się w południowo - wschodniej części budynku przewidziane niniejszym opracowaniem na powiększenie powierzchni świetlicy.
Rozwiązania projektowe przewidują nowe usytuowanie strażnicy w północno - zachodniej części budynku i uzupełnienie jej funkcji o niezależny węzeł sanitarny z kabiną natryskową.
W istniejącym budynku znajduje się również pomieszczenie kaplicy służącej celom religijnym wspólnoty wiejskiej wsi Otusz. Pomieszczenie to nie jest objęte zakresem przebudowy lecz jedynie przewidywany jest ogólny remont ścian, posadzek i sufitu kaplicy.
Wspólnota wiejska wsi Otusz korzysta również z sąsiadującego z przebudowywanym budynkiem po drugiej stronie ulicy, boiska piłkarskiego o nawierzchni trawiastej. Bezpośrednie sąsiedztwo boiska z ulicą wymusza konieczność zaprojektowania piłkochwytów, a bezpieczeństwo użytkowania ma zapewnić projektowane ogrodzenie boiska.
4)Podstawowe dane techniczno - użytkowe
A. Powierzchnia zabudowy - 442,97 m2
B. Powierzchnia całkowita - 442,97 m2
C. Powierzchnia użytkowa - 367,41 m2
D. Kubatura budynku - 2083,40 m3
E. Ilość kondygnacji - I
F. Wysokość kondygnacji - 2,7 m
G. Podpiwniczenie - brak
H. Ogrzewanie - własna kotłownia opalana gazem
5)Całość przedmiotu zamówienia należy wykonać zgodnie z:
a) dokumentacją techniczną opracowaną przez Zakład Projektowania mgr inż. arch. Piotr Brychczy siedzibą w Nowym Tomyślu przy Pl. Niepodległości 5a, 64-300 Nowy Tomyśl, tj.
-projektem budowlanym,
-projektem wykonawczym,
-szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót,
b)Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia,
c) obowiązującymi przepisami prawa budowlanego i przepisami prawa dotyczącymi warunków technicznych oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej,
d) Decyzją pozwolenia na budowę Nr 1018przez11 wydaną przez Starostę Poznańskiego w dniu 01.03.2011 roku.
6)Występujące w dokumentacji nazwy własne producentów lub wyrobów zostały użyte wyłącznie w celu wskazania założonego standardu przyjętych rozwiązań. Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji technicznej pod warunkiem zapewnienia parametrów równoważnych - nie gorszych niż określone w tej dokumentacji. Pod pojęciem parametry równoważne - nie gorsze Zamawiający rozumie parametry o co najmniej takich samych lub wyższych standardach jakościowych, niż wskazane w SSTWiORB.
7)Ponieważ niniejszy przedmiot zamówienia jest w części dofinansowywany ze środków unijnych Zamawiający informuje, że kosztami niekwalifikowanymi, tj. niepodlegającymi dofinansowaniu ze środków unijnych będą roboty związane z przebudową i zagospodarowaniem następujących pomieszczeń:
a)Pomieszczenie nr 9 - garaż straży pożarnej,
b)Pomieszczenie nr 7 i 8 - zaplecze sanitarne OSP (wc, umywalnia i szatnia),
c)Pomieszczenie nr 16 - kaplica,
d)Pomieszczenie nr 15 - zakrystia,
Wszelkie roboty związane z termomodernizacją, remontem dachu, pracami elektroinstalacyjnymi, c.o., wentylacją itp. ww pomieszczeń należy skalkulować w osobnym kosztorysie. Przedmiary robót zostały przygotowane pod powyższe wymagania.
2.Sposób rozliczania zadania:
1.Przewiduje się rozliczenie za wykonane roboty budowlane wynagrodzeniem kosztorysowym, w oparciu o rzeczywiste obmiary wykonanych robót zawarte w Księdze Obmiarów Robót oraz ceny i stawki zawarte w kosztorysie ofertowym Wykonawcy, złożonym wraz z ofertą przetargową podczas postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację niniejszego zadania.
2.Zamawiający dopuszcza możliwość wystąpienia w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia konieczności wykonania robót dodatkowych, zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją projektową
w sytuacji, gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego i zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami wykonania niniejszego przedmiotu zamówienia.
3. Przewiduje się także możliwość ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia w sytuacji, gdy wykonanie danych robót będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami wykonania niniejszego przedmiotu zamówienia (roboty zaniechane).
4. W ww wypadkach, po zgłoszeniu przez Wykonawcę potrzeby wykonania - nie wykonania takich robót sporządzony zostanie protokół konieczności, który musi zostać zatwierdzony (zaakceptowany) przez Inspektora nadzoru inwestorskiego, Projektanta i samego Zamawiającego. Wykonanie robót dodatkowych, zamiennych czy też nie wykonanie części robót (roboty zaniechane) możliwe jest wyłącznie po zatwierdzeniu (zaakceptowaniu) przez Inspektora nadzoru inwestorskiego, Projektanta i samego Zamawiającego w protokole konieczności. Bez zatwierdzenia protokołów konieczności przez Zamawiającego Wykonawca nie może rozpocząć wykonania w/w robót lub zrezygnować z wykonania części robót (roboty zaniechane).
5. Podstawą do rozliczenia za wykonany przedmiot zamówienia, w tym do sporządzenia wyceny robót dodatkowych, zamiennych czy zaniechanych będą ceny i stawki z kosztorysu ofertowego Wykonawcy, złożonego wraz z ofertą przetargową, zaś ilości wykonanych robót z Księgi Obmiarów Robót. Dane z ww kosztorysu ofertowego i ilości z Księgi Obmiarów Robót będą także podstawą do obliczania wynagrodzenia wykonawcy należnego mu z tytułu wykonania części zamówienia w sytuacji odstąpienia od umowy , jak również wynagrodzenia za ewentualne zabezpieczenie przerwanych robót.
6. W przypadku, gdy wystąpią roboty innego rodzaju niż w przedmiarach robót (tzn. takie, których nie można rozliczyć zgodnie z w/w zasadami) , a konieczne do wykonania przedmiotu zamówienia, roboty te rozliczone będą na podstawie kosztorysów przygotowanych przez Wykonawcę, a zatwierdzonych przez inspektora nadzoru i Zamawiającego, przy czym kosztorysy te opracowane będą w oparciu o następujące założenia :
ceny czynników produkcji (Rbg, M, S, Ko, Z) zostaną przyjęte z kosztorysów ofertowych złożonych przez Wykonawcę.
w przypadku, gdy nie będzie możliwe rozliczenie danej roboty w oparciu o zapisy poprzednim tirecie, brakujące ceny czynników produkcji zostaną przyjęte z zeszytów SEKOCENBUD (jako średnie) za okres ich wbudowania,
podstawą do określenia nakładów rzeczowych będą normy zawarte w wyżej wskazanych kosztorysach ofertowych, a przypadku ich braku - odpowiednie pozycje KNR, w przypadku ich braku zastosowane zostaną KNNR-y, a następnie wycena indywidualna Wykonawcy zatwierdzona przez Zamawiającego.
7.Rozliczenie ewentualnych robót zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją projektową odbywać się będzie po zatwierdzeniu przez Zamawiającego protokołu odbioru wykonanych robót oraz kosztorysu zwanego różnicowym, wykonanego w oparciu o następujące założenia:
a)należy wyliczyć cenę roboty pierwotnej, a więc tej, która miała być pierwotnie wykonana,
b)należy wyliczyć cenę roboty zamiennej,
c)należy wyliczyć różnicę pomiędzy tymi cenami,
d)wyliczeń ww. cen (pierwotnej i zmienionej) należy dokonać w oparciu o następujące założenia:
d1) ceny jednostkowe robót należy przyjąć z kosztorysów ofertowych,
d2) w przypadku gdy wystąpią roboty, których nie można rozliczyć zgodnie z podpunktem d1 należy wyliczyć ceny jednostkowe w oparciu o następujące założenia:
ceny czynników produkcji (R,M,S,Ko,Z) zostaną przyjęte z kosztorysów opracowanych przez Wykonawcę metodą kalkulacji uproszczonej,
w przypadku gdy nie będzie możliwe rozliczenie danej roboty w oparciu o zapisy w poprzednim tirecie, brakujące ceny czynników produkcji zostaną przyjęte z zeszytów SEKOCENBUD (jako średnie) za okres ich wbudowania,
podstawą do określenia nakładów rzeczowych będą normy zawarte w wyżej wskazanych kosztorysach, a przypadku ich braku - odpowiednie pozycje KNR, w przypadku braku odpowiednich pozycji w KNR-ach, zastosowane zostaną KNNR-y, a następnie wycena indywidualna Wykonawcy zatwierdzona przez Zamawiającego,
d3)ilości robót, które miały być wykonane (pierwotnych), należy przyjąć z kosztorysów opracowanych przez Wykonawcę metodą kalkulacji uproszczonej,
d4) ilości robót zamiennych należy przyjąć z książki obmiarów.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 445314

Data publikacji: 2013-10-31

Nazwa: Miasto i Gmina Buk

Ulica: ul. Ratuszowa 1

Numer domu: 1

Miejscowość: Buk

Kod pocztowy: 64-320

Województwo / kraj: wielkopolskie

Numer telefonu: 061 8140671

Numer faxu: 061 8140101

Adres strony internetowej: www.buk.gmina.pl

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa centrum wsi Otusz - poprzez przebudowę i remont świetlicy wiejskiej wraz z budową wewnętrznej instalacji gazowej i zagospodarowaniem terenu boiska sportowego

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
1.Opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wielobranżowa przebudowa i remont budynku Świetlicy Wiejskiej w Otuszu, zlokalizowanego na działce oznaczonej geodezyjnie nr 135przez3 oraz zagospodarowanie boiska sportowego zlokalizowanego w sąsiedztwie Świetlicy na działce o oznaczeniu geodezyjnym 92przez11.
2)Zakres robót obejmuje:
a)Przebudowę i remont pomieszczeń istniejącego budynku o prawidłowy zespół pomieszczeń sanitarnych oraz pomieszczenia kuchni (rozdział i obróbka końcowa potraw przygotowanych w ramach cateringu) wraz ze zmywalnią. Przebudowa Świetlicy obejmuje również:
-docieplenie ścian zewnętrznych,
-docieplenie stropodachu,
-remont pokrycia dachu,
-wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
-zmianę usytuowania drzwi wejściowych do świetlicy,
-zmianę usytuowania pomieszczeń oraz bramy wjazdowej dla części użytkowanej przez OSP,
-zapewnienie dostępu i korzystania z obiektu osobom niepełnosprawnym poruszających się na wózkach,
-wykonanie instalacji wewnętrznych, w tym instalacji gazowej,
-wymianę kotła c.o. opalanego dotychczas paliwem stałym na kocioł gazowy,
-realizację niezbędnego zakresu ciągów pieszo - jezdnych w tym również stanowisk parkingowych,
-oświetlenie terenu.
b)zagospodarowanie sąsiadującego ze Świetlicą boiska sportowego, zlokalizowanego na działce o oznaczeniu geodezyjnym 92przez11 o:
-wykonanie piłkochwytów o wysokości 6,0 m,
-wykonanie ogrodzenia z siatki o wysokości 1,5 m.
-wykonanie chodnika.
3)Zamiarem projektowym było wypracowanie prawidłowych rozwiązań funkcjonalnych typowych dla świetlicy wiejskiej obejmujących wejściowy przedsionek izolacyjny, samą świetlicę oraz zespół węzłów sanitarnych, tj. podział na: damski i męski oraz dla osób niepełnosprawnych. Uzupełnieniem funkcji świetlicy jest przygotowanie kuchni umożliwiającej rozdział i podgrzanie potraw dostarczonych przez firmę cateringową wraz ze zmywalnią naczyń kuchennych. Przewiduje się możliwość jednoczesnego przebywania w pomieszczeniach świetlicy grupy około 40 osób. Obsługę kuchni zapewni trzyosobowy personel.
Drugą funkcją jaką pełni przebudowywany budynek jest strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej.
Dotychczas strażnica ta obejmowała jedno pomieszczenie znajdujące się w południowo - wschodniej części budynku przewidziane niniejszym opracowaniem na powiększenie powierzchni świetlicy.
Rozwiązania projektowe przewidują nowe usytuowanie strażnicy w północno - zachodniej części budynku i uzupełnienie jej funkcji o niezależny węzeł sanitarny z kabiną natryskową.
W istniejącym budynku znajduje się również pomieszczenie kaplicy służącej celom religijnym wspólnoty wiejskiej wsi Otusz. Pomieszczenie to nie jest objęte zakresem przebudowy lecz jedynie przewidywany jest ogólny remont ścian, posadzek i sufitu kaplicy.
Wspólnota wiejska wsi Otusz korzysta również z sąsiadującego z przebudowywanym budynkiem po drugiej stronie ulicy, boiska piłkarskiego o nawierzchni trawiastej. Bezpośrednie sąsiedztwo boiska z ulicą wymusza konieczność zaprojektowania piłkochwytów, a bezpieczeństwo użytkowania ma zapewnić projektowane ogrodzenie boiska.
4)Podstawowe dane techniczno - użytkowe
A. Powierzchnia zabudowy - 442,97 m2
B. Powierzchnia całkowita - 442,97 m2
C. Powierzchnia użytkowa - 367,41 m2
D. Kubatura budynku - 2083,40 m3
E. Ilość kondygnacji - I
F. Wysokość kondygnacji - 2,7 m
G. Podpiwniczenie - brak
H. Ogrzewanie - własna kotłownia opalana gazem
5)Całość przedmiotu zamówienia należy wykonać zgodnie z:
a) dokumentacją techniczną opracowaną przez Zakład Projektowania mgr inż. arch. Piotr Brychczy siedzibą w Nowym Tomyślu przy Pl. Niepodległości 5a, 64-300 Nowy Tomyśl, tj.
-projektem budowlanym,
-projektem wykonawczym,
-szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót,
b)Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia,
c) obowiązującymi przepisami prawa budowlanego i przepisami prawa dotyczącymi warunków technicznych oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej,
d) Decyzją pozwolenia na budowę Nr 1018przez11 wydaną przez Starostę Poznańskiego w dniu 01.03.2011 roku.
6)Występujące w dokumentacji nazwy własne producentów lub wyrobów zostały użyte wyłącznie w celu wskazania założonego standardu przyjętych rozwiązań. Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji technicznej pod warunkiem zapewnienia parametrów równoważnych - nie gorszych niż określone w tej dokumentacji. Pod pojęciem parametry równoważne - nie gorsze Zamawiający rozumie parametry o co najmniej takich samych lub wyższych standardach jakościowych, niż wskazane w SSTWiORB.
7)Ponieważ niniejszy przedmiot zamówienia jest w części dofinansowywany ze środków unijnych Zamawiający informuje, że kosztami niekwalifikowanymi, tj. niepodlegającymi dofinansowaniu ze środków unijnych będą roboty związane z przebudową i zagospodarowaniem następujących pomieszczeń:
a)Pomieszczenie nr 9 - garaż straży pożarnej,
b)Pomieszczenie nr 7 i 8 - zaplecze sanitarne OSP (wc, umywalnia i szatnia),
c)Pomieszczenie nr 16 - kaplica,
d)Pomieszczenie nr 15 - zakrystia,
Wszelkie roboty związane z termomodernizacją, remontem dachu, pracami elektroinstalacyjnymi, c.o., wentylacją itp. ww pomieszczeń należy skalkulować w osobnym kosztorysie. Przedmiary robót zostały przygotowane pod powyższe wymagania.
2.Sposób rozliczania zadania:
1.Przewiduje się rozliczenie za wykonane roboty budowlane wynagrodzeniem kosztorysowym, w oparciu o rzeczywiste obmiary wykonanych robót zawarte w Księdze Obmiarów Robót oraz ceny i stawki zawarte w kosztorysie ofertowym Wykonawcy, złożonym wraz z ofertą przetargową podczas postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację niniejszego zadania.
2.Zamawiający dopuszcza możliwość wystąpienia w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia konieczności wykonania robót dodatkowych, zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją projektową
w sytuacji, gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego i zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami wykonania niniejszego przedmiotu zamówienia.
3. Przewiduje się także możliwość ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia w sytuacji, gdy wykonanie danych robót będzie zbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami wykonania niniejszego przedmiotu zamówienia (roboty zaniechane).
4. W ww wypadkach, po zgłoszeniu przez Wykonawcę potrzeby wykonania - nie wykonania takich robót sporządzony zostanie protokół konieczności, który musi zostać zatwierdzony (zaakceptowany) przez Inspektora nadzoru inwestorskiego, Projektanta i samego Zamawiającego. Wykonanie robót dodatkowych, zamiennych czy też nie wykonanie części robót (roboty zaniechane) możliwe jest wyłącznie po zatwierdzeniu (zaakceptowaniu) przez Inspektora nadzoru inwestorskiego, Projektanta i samego Zamawiającego w protokole konieczności. Bez zatwierdzenia protokołów konieczności przez Zamawiającego Wykonawca nie może rozpocząć wykonania w/w robót lub zrezygnować z wykonania części robót (roboty zaniechane).
5. Podstawą do rozliczenia za wykonany przedmiot zamówienia, w tym do sporządzenia wyceny robót dodatkowych, zamiennych czy zaniechanych będą ceny i stawki z kosztorysu ofertowego Wykonawcy, złożonego wraz z ofertą przetargową, zaś ilości wykonanych robót z Księgi Obmiarów Robót. Dane z ww kosztorysu ofertowego i ilości z Księgi Obmiarów Robót będą także podstawą do obliczania wynagrodzenia wykonawcy należnego mu z tytułu wykonania części zamówienia w sytuacji odstąpienia od umowy , jak również wynagrodzenia za ewentualne zabezpieczenie przerwanych robót.
6. W przypadku, gdy wystąpią roboty innego rodzaju niż w przedmiarach robót (tzn. takie, których nie można rozliczyć zgodnie z w/w zasadami) , a konieczne do wykonania przedmiotu zamówienia, roboty te rozliczone będą na podstawie kosztorysów przygotowanych przez Wykonawcę, a zatwierdzonych przez inspektora nadzoru i Zamawiającego, przy czym kosztorysy te opracowane będą w oparciu o następujące założenia :
ceny czynników produkcji (Rbg, M, S, Ko, Z) zostaną przyjęte z kosztorysów ofertowych złożonych przez Wykonawcę.
w przypadku, gdy nie będzie możliwe rozliczenie danej roboty w oparciu o zapisy poprzednim tirecie, brakujące ceny czynników produkcji zostaną przyjęte z zeszytów SEKOCENBUD (jako średnie) za okres ich wbudowania,
podstawą do określenia nakładów rzeczowych będą normy zawarte w wyżej wskazanych kosztorysach ofertowych, a przypadku ich braku - odpowiednie pozycje KNR, w przypadku ich braku zastosowane zostaną KNNR-y, a następnie wycena indywidualna Wykonawcy zatwierdzona przez Zamawiającego.
7.Rozliczenie ewentualnych robót zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją projektową odbywać się będzie po zatwierdzeniu przez Zamawiającego protokołu odbioru wykonanych robót oraz kosztorysu zwanego różnicowym, wykonanego w oparciu o następujące założenia:
a)należy wyliczyć cenę roboty pierwotnej, a więc tej, która miała być pierwotnie wykonana,
b)należy wyliczyć cenę roboty zamiennej,
c)należy wyliczyć różnicę pomiędzy tymi cenami,
d)wyliczeń ww. cen (pierwotnej i zmienionej) należy dokonać w oparciu o następujące założenia:
d1) ceny jednostkowe robót należy przyjąć z kosztorysów ofertowych,
d2) w przypadku gdy wystąpią roboty, których nie można rozliczyć zgodnie z podpunktem d1 należy wyliczyć ceny jednostkowe w oparciu o następujące założenia:
ceny czynników produkcji (R,M,S,Ko,Z) zostaną przyjęte z kosztorysów opracowanych przez Wykonawcę metodą kalkulacji uproszczonej,
w przypadku gdy nie będzie możliwe rozliczenie danej roboty w oparciu o zapisy w poprzednim tirecie, brakujące ceny czynników produkcji zostaną przyjęte z zeszytów SEKOCENBUD (jako średnie) za okres ich wbudowania,
podstawą do określenia nakładów rzeczowych będą normy zawarte w wyżej wskazanych kosztorysach, a przypadku ich braku - odpowiednie pozycje KNR, w przypadku braku odpowiednich pozycji w KNR-ach, zastosowane zostaną KNNR-y, a następnie wycena indywidualna Wykonawcy zatwierdzona przez Zamawiającego,
d3)ilości robót, które miały być wykonane (pierwotnych), należy przyjąć z kosztorysów opracowanych przez Wykonawcę metodą kalkulacji uproszczonej,
d4) ilości robót zamiennych należy przyjąć z książki obmiarów.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 12/06/2014

Informacja na temat wadium:
1. Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium
w wysokości 10.000,00 zł (słownie dziesięćtysięcyzłotych).
2. Wykonawca może wnieść wadium jednej lub kilku formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.:
1) pieniądzu,
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
3) gwarancjach bankowych,
4) gwarancjach ubezpieczeniowych,
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r., o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium w pieniądzu należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego:
Nr 83 1020 4144 0000 6502 0007 2116.
5. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
6. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego - Urząd Miasta i Gminy Buk, ul. Ratuszowa 1 - pok. 31 lub dołączyć do oferty.
7. Nie wniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt. 2 ustawy.

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
W celu wykazania, że Wykonawca posiada wiedzę i doświadczenie Zamawiający żąda wskazania w wykazie robót budowlanych wykonanych w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, których przedmiotem była budowa lub remont budynku wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Dla dwóch robót z wykazu, której wartość każdej nie może być mniejsza niż 700.000,00 zł brutto Zamawiający żąda załączenia dowodów, że robota ta została wykonana w sposób należyty oraz wskazujących, czy została wykonana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończona.
Wykaz wykonanych robót należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 1A do niniejszej SIWZ.
Jeżeli wartość wykonanych robót (w wykazie robót, bądź dokumentach potwierdzających należyte wykonanie robót) zostanie podana w innej walucie niż złoty polski, Zamawiający dokona przeliczenia tych wartości na podstawie średniego kursu NBP, z dnia ogłoszenia niniejszego postępowania.
dowodami , o których mowa wyżej są:
- poświadczenia,
- oświadczenie wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczeń, o których mowa w tirecie pierwszym.
W postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego, wszczynanych do dnia 20 lutego 2014 roku Wykonawca w miejsce poświadczeń, może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie robót budowlanych, zgodnie z § 1 ust. 1 pkt. 2 i 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. Nr 226, poz. 1817), np. referencje, protokoły odbiorów.
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów , o których mowa wyżej.
Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach (wymaganych przez Zamawiającego i podanych w SIWZ) dołączonych do oferty.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi wykazać dysponowaniem, w celu wykonania zamówienia min. jedną osobą do kierowania robotami w specjalności:
-konstrukcyjno-budowlanej,
-instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji, wodociągowych i kanalizacyjnych,
-instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
-instalacyjnej w zakresie wewnętrznych instalacji gazowych.
Osoba ta musi posiadać uprawnienia do wykonywania robót w swojej specjalności oraz musi posiadać aktualny wpis do właściwej izby samorządu zawodowego.
Wykaz osób należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 1B do niniejszej SIWZ.
Zamawiający dopuszcza odpowiadające uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 ze zm.) oraz ustawy o zasadach uznania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r. Nr 63 poz. 394).
Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana wg formuły spełnia - nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach (wymaganych przez Zamawiającego i podanych w SIWZ) dołączonych do oferty.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

oswiadczenie_potwierdzenia_opis_3:
Dla dwóch robót z wykazu, której wartość każdej nie może być mniejsza niż 700.000,00 zł brutto Zamawiający żąda załączenia dowodów, że robota ta została wykonana w sposób należyty oraz wskazujących, czy została wykonana zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończona.

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Wypełniony i podpisany przez osoby uprawnione do reprezentowania podmiotu lub za dowodem pełnomocnictwa - osoby upoważnione formularz ofertowy, 2. Dowód wniesienia w należytej formie i wysokości wadium, 3. Pozostałe dokumenty i oświadczenia wymienione w SIWZ - w tym także kosztorysy ofertowe.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Terminy wykonania robót przedłuża się ile przeszkoda spowodowana jest :
- przez okoliczność, za którą odpowiedzialny jest Zamawiający,
- przez siłę wyższą,
- przez wstrzymanie robót przez Wielkopolskiego Powiatowego Konserwatora Zabytków
w Poznaniu lub inspektora nadzoru inwestorskiego - branża archeologiczna,
1) w przypadku braków lub wad dokumentacji projektowej lub innych dokumentów budowy (np. pozwolenia na budowę), o ile Zamawiający zobowiązany jest do przekazania takich dokumentów Wykonawcy - na czas usunięcia wad,
2) zawieszenia robót przez Zamawiającego,
3) wystąpienia okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności,
Przedłużenie terminu wykonania robót nastąpi o tyle dni, ile trwała przeszkoda w ich wykonaniu bez możliwości ubiegania się o odszkodowanie przez Wykonawcę. Podstawą do przesunięcia terminu jest wpis do dziennika budowy, potwierdzony przez inspektora nadzoru inwestorskiego oraz wniosek Wykonawcy dostarczony Zamawiającemu,
2. Po akceptacji Zamawiającego - zmiany podwykonawców,
3. Po akceptacji Zamawiającego - zmiana osób, przy pomocy których Wykonawca realizuje przedmiot umowy, na inne legitymujące się co najmniej równoważnymi uprawnieniami i kwalifikacjami,
o których mowa w ustawie Prawo budowlane lub innych ustawach a także w SIWZ,
4. Zmiany wynagrodzenia Wykonawcy. Zmiany postanowień umowy będą mogły nastąpić
w następujących okolicznościach: zmiany ustawowej wysokości VAT, w przypadku gdy w trakcie realizacji przedmiotu umowy nastąpi zmiana stawki VAT dla robót objętych przedmiotem umowy. Strony dokonają odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego - dotyczy to części wynagrodzenia za roboty, których w dniu zmiany stawki VAT jeszcze nie wykonano i nie zafakturowano.
5. Konieczność wykonania zamówień dodatkowych zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych lub robót zamiennych, opóźniających lub wstrzymujących realizację robót zasadniczych - termin wykonania zamówienia może ulec zmianie o okres odpowiadający wstrzymaniu lub opóźnieniu wykonywania robót zasadniczych z tego powodu - jeżeli przy zachowaniu należytej staranności z uwzględnieniem profesjonalnego charakteru Wykonawcy nie można było uniknąć zmiany terminu wykonania umowy.

Kod kryterium cenowe: A

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.buk.gmina.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Miasta i Gminy Buk, ul. Ratuszowa 1, 64-320 Buk

Data składania wniosków, ofert: 20/11/2013

Godzina składania wniosków, ofert: 10:50

Miejsce składania:
Urząd Miasta i Gminy Buk, ul. Ratuszowa 1, 64-320 Buk - pok. 31

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zadanie jest dofinansowywane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 - Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi.

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452625226 (Roboty murarskie)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453210003 (Izolacja cieplna)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
454530007 (Roboty remontowe i renowacyjne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452122211 (Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452321508 (Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Podobne przetargi

171860 / 2013-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zduny - Zduny (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa budynku, dobudowa klatki schodowej, windy oraz wykonanie termomodernizacji istniejącego obiektu Centrum Animacji Społecznej na działce o nr ewidencyjnym 2598/1 AM, położonej w Zdunach przy ulicy Masłowskiego - etap drugi

136550 / 2016-05-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Szkoła Podstawowa nr 4 - Turek (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja sanitariatów dziewcząt na I piętrze w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku.

257986 / 2014-08-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ostrów Wielkopolski - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja drogi w Zacharzewie - ulica Kwiatowa, Gmina Ostrów Wielkopolski, woj. wielkopolskie

252945 / 2012-11-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Szamotuły - Szamotuły (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont schodów wraz ze zjazdem dla niepełnosprawnych most rzeka Sama przy ulicy Poznańskiej w Szamotułach

122688 / 2014-04-10 - Inny: Państwowa jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

PGL LP - Nadleśnictwo Lipka - Lipka (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa małej infrastruktury turystycznej łowisk dla wędkarzy na terenie Nadleśnictwa Lipka w miejscowości Nowa Wiśniewka, Grudna, Podgaje

42812 / 2012-02-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina i Miasto Odolanów - Odolanów (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa sali ćwiczeń ruchowych wraz z częścią dydaktyczną oraz łącznikiem przy Przedszkolu w Odolanowie przy ulicy Bartosza

291380 / 2013-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta i Gminy Szamotuły - Szamotuły (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa placu zabaw wraz z monitoringiem na terenie parku Jana III Sobieskiego w Szamotułach

95375 / 2011-03-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Września - Września (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa 100 metrowej bieżni lekkoatletycznej przy Gimnazjum Nr 2 we Wrześni

237612 / 2010-08-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe w Obornikach - Oborniki (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remontu wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym, ul. Adama Mickiewicza 3 w Obornikach.

87192 / 2013-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kotlin - Kotlin (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa i rozbudowa istniejącego Domu Strażaka w Kotlinie celem urządzenia Domu Kultury z Biblioteką

61548 / 2009-03-13 - Inny: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Jarocin Sport Spółka z o.o. w Jarocinie - Jarocin (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej oraz budowa sali sportowej wraz z zapleczem socjalnym i łacznikiem przy szkole podstawowej nr 4 w Jarocinie (działka nr 123/2 w jej centralnej i północnej części) oraz wyposażenie sali sportowej w podstawowy sprzęt i urządzenia - zgodnie z projektem.

227928 / 2009-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Dróg - Ostrów Wielkopolski (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa nawierzchni jezdni ulicy Okólnej w Ostrowie Wielkopolskim, (odcinek od ul. Kordeckiego w kierunku ul. Poniatowskiego - 177,5 m).

204325 / 2011-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miejski - Nowy Tomyśl (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przebudowa, nadbudowa i zmiana sposobu użytkowania części budynku gospodarczego na świetlicę socjoterapeutyczną w Jastrzębsku Starym gmina Nowy Tomyśl

124080 / 2015-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Szkoła Podstawowa nr 1 - Turek (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja świetlicy i szatni w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku

47354 / 2014-02-11 - Inny: Państwowa Jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Turek - Turek (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont i rozbudowa dla zadania pn. Remont połączony z modernizacją drogi leśnej w leśnictwie Zdrojki na długości projektowanej 3 123,00mb, wyznaczonej w Planie Urządzenia Lasu jako dojazd pożarowy oznaczony nr II-17

189263 / 2013-09-18 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przetarg nieograniczony na wykonanie remontu sali wykładowej (nr 120) oraz szatni w budynku A2 WBiIŚ Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 5 w Poznaniu.

267404 / 2010-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Tarnowo Podgórne - Tarnowo Podgórne (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Dostawa i montaż kurtyn aluminiowych elewacyjnych w Szkole Podstwowej w Tarnowie Podgórnym

358301 / 2008-12-10 - Uczelnia publiczna

Politechnika Poznańska - Poznań (wielkopolskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Prace dodatkowe ogólnobudowlane związane z termomodernizacją dachów zespołów budynków halowych A23 i A21 Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 3 w Poznaniu