Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

456374 / 2012-11-16 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał / Zakład Karny (Dębica)

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi szkoleniowej polegającej na zorganizowaniu i przeprowadzeniu kursu technolog robót wykończeniowych w budownictwie dla grupy 12 osób, umożliwiającego uzyskanie i uzupełnienie wiedzy umiejętności i kwalifikacji zawodowych, skazanym, odbywającym karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Dębicy i uczestniczącym w projekcie systemowym Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi szkoleniowej polegającej na zorganizowaniu i przeprowadzeniu kursu technologa robót wykończeniowych w budownictwie, umożliwiającego uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych, skazanym, odbywającym karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Dębicy i uczestniczącym w projekcie systemowym Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Kurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Kurs będzie prowadzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (DZ.U. z 2012r. poz. 186) dla wybranej formy kształcenia o której mowa w§3 pkt 5 rozporządzenia.
CPV 80530000-8
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz opis jego wykonania
1. Liczba osób uczestniczących w kursie - 12 skazanych.
2. 1) W przypadku nie przystąpienia skazanego do kursu lub nieukończenia kursu, wynagrodzenie dla Wykonawcy zostanie zmniejszone o liczbę osobogodzin kursu, w których skazany nie uczestniczył. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie zweryfikować koszt kursu.
2) Zamawiający zastrzega, że w przypadku przerwania uczestnictwa w kursie przed ukończeniem 20% zajęć, bądź nie przystąpienia skazanego do kursu, Zamawiający może skierować na zwolnione miejsce nowego skazanego z listy rezerwowej, który zobowiązany będzie realizować obowiązki uczestnika kursu na zasadach określonych w specyfikacji. W takim przypadku Zamawiający pokryje jedynie koszt odpowiadający kosztowi kursu przewidzianego dla jednej osoby.
2. Nabór kandydatów do udziału w kursie przeprowadzi Zamawiający, który skieruje na kurs 12 skazanych oraz dodatkowo przygotuje listę rezerwową z 3 skazanymi, umożliwiającą łatwe wprowadzanie nowej osoby na miejsce osoby rezygnującej na zasadach określonych w ust.2 pkt 2.
3. Osoba, która ukończy kurs, otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu, wydane przez Wykonawcę na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (DZ.U. z 2012r. poz. 186) oraz potwierdzi jego odbiór własnoręcznym podpisem na liście stanowiącej załącznik nr 4 do Umowy. Zaświadczenie o ukończeniu kursu może otrzymać osoba, która będzie miała nie więcej niż 20% nieobecności w zajęciach. W wydanym zaświadczeniu nie można umieszczać żadnych danych, wskazujących, że osoba kończąca kurs przebywała w zakładzie karnym.
4. Liczba godzin dydaktycznych kursu - łączna liczba godzin zajęć teoretycznych i praktycznych powinna wynieść 104 godziny dydaktyczne dla każdego uczestnika (1 godzina dydaktyczna to 45 minut). W tym- zajęcia teoretyczne powinny obejmować 16 godzin, zajęcia praktyczne powinny obejmować 88 godzin. Koszt osobogodziny kursu należy obliczyć dzieląc koszt przeszkolenia jednego uczestnika przez liczbę godzin przypadającą na jednego uczestnika.
5. Zajęcia na kursie będą realizowane sukcesywnie w dni robocze oraz soboty w godzinach pomiędzy 8:30 a 15:00, nie dłużej niż 8 godzin dydaktycznych dziennie z zastrzeżeniem, że uczestników kursu obowiązuje jedna przerwa 15 minutowa w godzinach przedpołudniowych oraz jedna przerwa obiadowa w godzinach od 13:15 do 13:45.
6. Miejsce przeprowadzenia zajęć praktycznych i teoretycznych - Zakład Karny w Dębicy, ul. Sandomierska 41, 39-200 Dębica. Zamawiający zapewnienia salę szkoleniową do przeprowadzenia zajęć teoretycznych oraz wskaże miejsca, gdzie odbywać się będą zajęcia praktyczne.
7. W cenie brutto kursu Wykonawca uwzględni m.in.:
1) odzież ochronną dla skazanych,
2) materiały dydaktyczne (skrypt lub podręcznik zgodnie z tematyką kursu), materiały szkoleniowe (zeszyt oraz artykuły piśmiennicze niezbędne do prowadzenia notatek) - których własność zostanie przeniesiona na skazanych,
3) materiały przeznaczone do praktycznej nauki zawodu z zastrzeżeniem, że łączna wartość tych materiałów nie może przekroczyć 40% ceny brutto kursu technologa robót wykończeniowych w budownictwie. Wykonawca zastosuje materiały uzgodnione z Zamawiającym.
4) badania lekarskie. Przed rozpoczęciem kursu, kandydatom na kurs Wykonawca zapewni przeprowadzenie badań lekarskich, o których mowa w § 35 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (DZ.U. z 2004, nr 37,poz. 337, DZ.U. z 2009 nr 169, poz. 1331). Badanie musi zostać przeprowadzone na terenie Zakładu Karnego w Dębicy. Uzyskanie zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy, do której uczestnik kursu uzyskuje przygotowanie w wyniku ukończenia przedmiotowego kursu, jest warunkiem przyjęcia skazanego na kurs. W przypadku zaistnienia przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki na kursie, na badanie lekarskie zostanie skierowany skazany z listy rezerwowej.
5) ubezpieczenie uczestników kursu na czas realizacji kursu. Wykonawca ubezpieczy od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkich uczestników kursu. W przypadku zaistnienia wypadku powstałego z udziałem skazanego, Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji wypadku oraz do podjęcia niezbędnych działań celem zrealizowania wszystkich uprawnień wynikających z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.
6) kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje zawodowe odpowiednie do rodzaju prowadzonego kształcenia. Wykonawca zapewni prowadzącego zajęcia teoretyczne oraz instruktora praktycznej nauki zawodu, posiadających:
a) wykształcenie budowlane lub tytuł mistrza w zawodzie budowlanym oraz
b) przygotowanie pedagogiczne lub ukończony kurs pedagogiczny oraz
c) doświadczenie w prowadzeniu kursów, tj. każda z osób przeprowadziła co najmniej dwa kursy o tematyce budowlanej.
8. Zajęcia praktyczne będą realizowane z materiałów zakupionych przez Wykonawcę. Każdy uczestnik kursu w ramach zdobywania umiejętności praktycznych musi uczestniczyć w następujących zajęciach praktycznych:
1)Układanie posadzki z płytek ceramicznych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, polegające na:
a) przygotowaniu podłoża pod ułożenie płytek poprzez wyrównanie istniejącej powierzchni betonem klasy min. B10 o grubości min 5 cm,
b) zagruntowaniu powierzchni,
c) ułożeniu płytek ceramicznych,
e) położeniu fugi.
Na każdego kursanta musi przypadać co najmniej 4 m2 powierzchni ułożonej płytkami ceramicznymi
2) Układanie posadzki z paneli podłogowych w miejscu wskazanym przez zamawiającego, polegające na:
a) przygotowaniu podłoża pod ułożenie paneli poprzez wyrównanie istniejącej powierzchni betonem klasy min. B10 o grubości min 5 cm,
b) położeniu pianki wygłuszającej,
c) ułożeniu paneli podłogowych o gr. min. 7mm i min. IV klasie ścieralności,
d) ułożeniu listew przypodłogowych..
Na każdego kursanta musi przypadać co najmniej 7 m2 powierzchni ułożonej panelami podłogowymi i
7 mb listwy przypodłogowej.
3) Malowanie podłoża farbą emulsyjną w miejscu wskazanym przez zamawiającego polegające
na:
a) przygotowaniu podłoża pod malowanie polegające na równaniu ścian masą tynkarską .
b) zagruntowaniu powierzchni gruntem,
c) malowaniu powierzchni farbą emulsyjną,
Na każdego kursanta musi przypadać co najmniej 10 m2 powierzchni wykończonej malaturą.
4)Montaż opraw świetlnych rastrowych wraz z oprzyrządowaniem w miejscu wskazanym przez
zamawiającego polegające na:
a) demontażu istniejących opraw świetlnych,
b) montażu opraw świetlnych.
Grupa 12-stu kursantów musi dysponować co najmniej 10-ma kompletami opraw świetlnych wraz z oprzyrządowaniem.
5) Montaż żaluzji okiennej pionowej.
a) przygotowaniu powierzchni po montaż żaluzji,
b) montażu żaluzji.
Grupa 12-stu kursantów musi dysponować co najmniej 4-ma kompletami żaluzji okiennych
pionowych.
9. Po zakończeniu kursu Wykonawca przekaże na własność Zamawiającego:
1) Okładzinę w postaci malatury, wykonaną w trakcie kursu,
2) Okładzinę w postaci ułożonych płytek ceramicznych wykonaną w trakcie kursu,
3) Okładzinę w postaci ułożonych paneli podłogowych wykonaną w trakcie kursu,
4) Oprawy oświetleniowe z oprzyrządowaniem, zamontowane w trakcie kursu,
5) Żaluzje okienne pionowe zamontowane w trakcie kursu.
10. Podczas prowadzenia zajęć praktycznych Wykonawca będzie zobowiązany:
1) nadzorować i dbać o prawidłowy przebieg zajęć praktycznych,
2) dbać o zapewnienie ładu i porządku podczas kursu, w szczególności dbać o utrzymanie w czystości stanowiska pracy,
3) konsultować z osobami wyznaczonymi przez Zamawiającego wszelkich uwag, spostrzeżeń i problemów wynikających podczas trwania kursu.
11. Wykonawca zobowiązany będzie:
1) zapewnić sprzęt i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia tego rodzaju kursu. Zamawiający udostępni uczestnikom kursu sprzęt oraz narzędzia zakupione z dofinansowania projektu: młot wyburzeniowy HM1304 1500W 1 szt., niwelator laserowy 1szt., bruzdownica 1 szt., przecinarka tarczowa 1szt., odkurzacz budowlany 1 szt., taczka spawana 3 szt., drabina roz. przyst. 4 szt., wiertarko-wkrętarka aku. 14,4V 1 szt., wiertarka HR 2460 780W 2 szt., łopata 5 szt., łopata szpadel - 5 szt., kilof 2.5 kg 2 szt., mieszarka Collomix CX10 1 szt., szlifierka kątowa 2szt., Wiertarka HP 2050 720W 3 szt., szlifierka kątowa 2200W 1 szt., spawarka inwerter THF220 DC PLUS 1 szt., betoniarka bębnowa 100L ślimak 1 szt., młotek ślusarski 5000g 1 szt., przecinak ślusarski 6 szt.
2) prowadzić kurs zgodnie z programem i harmonogramem stanowiącymi integralną część umowy. Harmonogram kursu Wykonawca przedstawi do akceptacji Zamawiającemu najpóźniej na 2 dni robocze przed podpisaniem umowy. Harmonogram kursu powinien zawierać m.in.: nazwę Wykonawcy, nazwę kursu, miejsce prowadzonych zajęć, podział na zajęcia teoretyczne i praktyczne, liczbę godzin kursu, daty oraz godziny w jakich będą odbywać się poszczególne zajęcia. W przypadku zmiany harmonogramu, Wykonawca zobowiązuje się do natychmiastowego powiadomienia na piśmie Zamawiającego o wprowadzonych zmianach,
3) prowadzić dokumentację przebiegu kształcenia, która powinna spełniać wymagania określone w § 75 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010r w sprawie standardów i warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (DZ.U. z 2010r. Nr 177 poz.1193; Dz.U. z 2011r. nr 279 poz. 1641).
4) przeprowadzić wśród uczestników anonimową ankietę oceniającą jakość kursu,
5) prowadzić wykaz poniesionych wydatków na zakup materiałów przeznaczonych do zajęć praktycznych.
6) systematycznie uzupełniać: listy potwierdzające odbiór materiałów dydaktycznych i szkoleniowych, odzieży, zaświadczeń, ankiety oceniające jakość kurs, dziennik, imienne listy obecności uczestników kursu,
7) stosować w dokumentacji kursu jednoznacznego określenia formy kształcenia,
8) dostarczyć Zamawiającemu w terminie do 5 dni od zakończenia kursu i nie później niż do 20 grudnia 2012r. kserokopie (podpisane na każdej stronie za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub upoważnionego pracownika) lub oryginały niżej wymienionych dokumentów z uwzględnieniem zasad ochrony danych osobowych określonych przez przepisy prawa europejskiego oraz prawa krajowego,
a) dziennik zajęć,
b) protokół z przeprowadzonego zaliczenia,
c) protokół i karty ocen z okresowych sprawdzianów efektów kształcenia,
d) listy obecności uczestników kursu,
e) ankiety końcowe oceniające jakość kursu,
f) listy potwierdzające odbiór odzieży ochronnej, materiałów dydaktycznych i szkoleniowych wg Załącznika nr 2 i nr 3 do Umowy,
g) listę potwierdzającą odbiór zaświadczeń ukończenia kursu wg Załącznika nr 4 do Umowy,
h) dokumenty potwierdzające ubezpieczenie uczestników kursu oraz potwierdzenie dokonania opłaty
z tego tytułu,
i) wykaz poniesionych wydatków na zakup materiałów przeznaczonych do zajęć praktycznych,
j) 1 egz. materiałów dydaktyczne (skrypt lub podręcznik, prezentacje).
Warunki dotyczące realizacji zamówienia
1. Wykonawca spełnia warunki dla organizatorów kursów, o których mowa w §18 ust.1Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (DZ.U. z 2012r. poz. 186).
2. Wszelkie dane osobowe uczestników kursu niezbędne do organizacji i prowadzenia zajęć, Wykonawca winien gromadzić bezpośrednio od osadzonych, będących uczestnikami zajęć, od momentu rozpoczęcia realizacji przedmiotu zamówienia. Gromadząc, przetwarzając i przechowując dane osobowe uczestników kursu, Wykonawca zobowiązany będzie przestrzegać ustawę z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
3. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia.
4. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za przestrzeganie przepisów BHP i ochrony p.poż. podczas kursu oraz spełnia wymagania określone w §19 ust.1 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (DZ.U. z 2012r. poz. 186).
5. Wykonawca zobowiązany będzie do przestrzegania przepisów obowiązujących w jednostkach organizacyjnych więziennictwa.
6. Materiały szkoleniowe, dokumentacja kursu powinny zawierać logotyp Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej oraz zapis umożliwiające identyfikację źródeł jego finansowania zgodnie z obowiązującymi przepisami ze zwróceniem szczególnej uwagi na poprawne zestawienie logotypów i proporcji pomiędzy znakami w nich zawartymi.
7. Sposób prowadzenia zajęć powinien być zróżnicowany i uwzględniać poziom uczestników.
8. Zamawiający oraz instytucje nadzorujące realizację Projektu zastrzegają sobie prawo do dokonywania kontroli sposobu prowadzenia zajęć i wizualizacji materiałów. Wykonawca zobowiązuje się umożliwić uprawnionym instytucjom zewnętrznym kontrolę kursu w zakresie i na zasadach wynikających
z obowiązujących przepisów, zarówno w siedzibie Wykonawcy jak i w miejscu przeprowadzania zajęć.
9. Wykonawca zobowiązuje się do udostępnienia dokumentacji przebiegu kursu oraz dokumentacji finansowej dotyczącej realizacji umowy, Zamawiającemu oraz instytucjom nadzorującym realizację Projektu.
10. Wykonawca zobowiązany będzie przechowywać dokumentację kursu do końca 2020r.
11. Wykonawca nie ma prawa bez pisemnej zgody Zamawiającego dokonać przelewu wierzytelności na osoby trzecie, przysługujących mu na podstawie umowy zawartej z Zamawiającym.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 456374

Data publikacji: 2012-11-16

Nazwa: Zakład Karny

Ulica: ul. Sandomierska 41

Numer domu: 41

Miejscowość: Dębica

Kod pocztowy: 39-200

Województwo / kraj: podkarpackie

Numer telefonu: 0-14 681-56-56, 681-56-57

Numer faxu: 0-14 681-56-59

Regon: 00078295900000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego:
Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi szkoleniowej polegającej na zorganizowaniu i przeprowadzeniu kursu technolog robót wykończeniowych w budownictwie dla grupy 12 osób, umożliwiającego uzyskanie i uzupełnienie wiedzy umiejętności i kwalifikacji zawodowych, skazanym, odbywającym karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Dębicy i uczestniczącym w projekcie systemowym Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi szkoleniowej polegającej na zorganizowaniu i przeprowadzeniu kursu technologa robót wykończeniowych w budownictwie, umożliwiającego uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych, skazanym, odbywającym karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Dębicy i uczestniczącym w projekcie systemowym Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Kurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Kurs będzie prowadzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (DZ.U. z 2012r. poz. 186) dla wybranej formy kształcenia o której mowa w§3 pkt 5 rozporządzenia.
CPV 80530000-8
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz opis jego wykonania
1. Liczba osób uczestniczących w kursie - 12 skazanych.
2. 1) W przypadku nie przystąpienia skazanego do kursu lub nieukończenia kursu, wynagrodzenie dla Wykonawcy zostanie zmniejszone o liczbę osobogodzin kursu, w których skazany nie uczestniczył. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie zweryfikować koszt kursu.
2) Zamawiający zastrzega, że w przypadku przerwania uczestnictwa w kursie przed ukończeniem 20% zajęć, bądź nie przystąpienia skazanego do kursu, Zamawiający może skierować na zwolnione miejsce nowego skazanego z listy rezerwowej, który zobowiązany będzie realizować obowiązki uczestnika kursu na zasadach określonych w specyfikacji. W takim przypadku Zamawiający pokryje jedynie koszt odpowiadający kosztowi kursu przewidzianego dla jednej osoby.
2. Nabór kandydatów do udziału w kursie przeprowadzi Zamawiający, który skieruje na kurs 12 skazanych oraz dodatkowo przygotuje listę rezerwową z 3 skazanymi, umożliwiającą łatwe wprowadzanie nowej osoby na miejsce osoby rezygnującej na zasadach określonych w ust.2 pkt 2.
3. Osoba, która ukończy kurs, otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu, wydane przez Wykonawcę na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (DZ.U. z 2012r. poz. 186) oraz potwierdzi jego odbiór własnoręcznym podpisem na liście stanowiącej załącznik nr 4 do Umowy. Zaświadczenie o ukończeniu kursu może otrzymać osoba, która będzie miała nie więcej niż 20% nieobecności w zajęciach. W wydanym zaświadczeniu nie można umieszczać żadnych danych, wskazujących, że osoba kończąca kurs przebywała w zakładzie karnym.
4. Liczba godzin dydaktycznych kursu - łączna liczba godzin zajęć teoretycznych i praktycznych powinna wynieść 104 godziny dydaktyczne dla każdego uczestnika (1 godzina dydaktyczna to 45 minut). W tym- zajęcia teoretyczne powinny obejmować 16 godzin, zajęcia praktyczne powinny obejmować 88 godzin. Koszt osobogodziny kursu należy obliczyć dzieląc koszt przeszkolenia jednego uczestnika przez liczbę godzin przypadającą na jednego uczestnika.
5. Zajęcia na kursie będą realizowane sukcesywnie w dni robocze oraz soboty w godzinach pomiędzy 8:30 a 15:00, nie dłużej niż 8 godzin dydaktycznych dziennie z zastrzeżeniem, że uczestników kursu obowiązuje jedna przerwa 15 minutowa w godzinach przedpołudniowych oraz jedna przerwa obiadowa w godzinach od 13:15 do 13:45.
6. Miejsce przeprowadzenia zajęć praktycznych i teoretycznych - Zakład Karny w Dębicy, ul. Sandomierska 41, 39-200 Dębica. Zamawiający zapewnienia salę szkoleniową do przeprowadzenia zajęć teoretycznych oraz wskaże miejsca, gdzie odbywać się będą zajęcia praktyczne.
7. W cenie brutto kursu Wykonawca uwzględni m.in.:
1) odzież ochronną dla skazanych,
2) materiały dydaktyczne (skrypt lub podręcznik zgodnie z tematyką kursu), materiały szkoleniowe (zeszyt oraz artykuły piśmiennicze niezbędne do prowadzenia notatek) - których własność zostanie przeniesiona na skazanych,
3) materiały przeznaczone do praktycznej nauki zawodu z zastrzeżeniem, że łączna wartość tych materiałów nie może przekroczyć 40% ceny brutto kursu technologa robót wykończeniowych w budownictwie. Wykonawca zastosuje materiały uzgodnione z Zamawiającym.
4) badania lekarskie. Przed rozpoczęciem kursu, kandydatom na kurs Wykonawca zapewni przeprowadzenie badań lekarskich, o których mowa w § 35 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu prowadzenia nauczania w zakładach karnych (DZ.U. z 2004, nr 37,poz. 337, DZ.U. z 2009 nr 169, poz. 1331). Badanie musi zostać przeprowadzone na terenie Zakładu Karnego w Dębicy. Uzyskanie zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy, do której uczestnik kursu uzyskuje przygotowanie w wyniku ukończenia przedmiotowego kursu, jest warunkiem przyjęcia skazanego na kurs. W przypadku zaistnienia przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki na kursie, na badanie lekarskie zostanie skierowany skazany z listy rezerwowej.
5) ubezpieczenie uczestników kursu na czas realizacji kursu. Wykonawca ubezpieczy od następstw nieszczęśliwych wypadków wszystkich uczestników kursu. W przypadku zaistnienia wypadku powstałego z udziałem skazanego, Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji wypadku oraz do podjęcia niezbędnych działań celem zrealizowania wszystkich uprawnień wynikających z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.
6) kadrę dydaktyczną posiadającą kwalifikacje zawodowe odpowiednie do rodzaju prowadzonego kształcenia. Wykonawca zapewni prowadzącego zajęcia teoretyczne oraz instruktora praktycznej nauki zawodu, posiadających:
a) wykształcenie budowlane lub tytuł mistrza w zawodzie budowlanym oraz
b) przygotowanie pedagogiczne lub ukończony kurs pedagogiczny oraz
c) doświadczenie w prowadzeniu kursów, tj. każda z osób przeprowadziła co najmniej dwa kursy o tematyce budowlanej.
8. Zajęcia praktyczne będą realizowane z materiałów zakupionych przez Wykonawcę. Każdy uczestnik kursu w ramach zdobywania umiejętności praktycznych musi uczestniczyć w następujących zajęciach praktycznych:
1)Układanie posadzki z płytek ceramicznych w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, polegające na:
a) przygotowaniu podłoża pod ułożenie płytek poprzez wyrównanie istniejącej powierzchni betonem klasy min. B10 o grubości min 5 cm,
b) zagruntowaniu powierzchni,
c) ułożeniu płytek ceramicznych,
e) położeniu fugi.
Na każdego kursanta musi przypadać co najmniej 4 m2 powierzchni ułożonej płytkami ceramicznymi
2) Układanie posadzki z paneli podłogowych w miejscu wskazanym przez zamawiającego, polegające na:
a) przygotowaniu podłoża pod ułożenie paneli poprzez wyrównanie istniejącej powierzchni betonem klasy min. B10 o grubości min 5 cm,
b) położeniu pianki wygłuszającej,
c) ułożeniu paneli podłogowych o gr. min. 7mm i min. IV klasie ścieralności,
d) ułożeniu listew przypodłogowych..
Na każdego kursanta musi przypadać co najmniej 7 m2 powierzchni ułożonej panelami podłogowymi i
7 mb listwy przypodłogowej.
3) Malowanie podłoża farbą emulsyjną w miejscu wskazanym przez zamawiającego polegające
na:
a) przygotowaniu podłoża pod malowanie polegające na równaniu ścian masą tynkarską .
b) zagruntowaniu powierzchni gruntem,
c) malowaniu powierzchni farbą emulsyjną,
Na każdego kursanta musi przypadać co najmniej 10 m2 powierzchni wykończonej malaturą.
4)Montaż opraw świetlnych rastrowych wraz z oprzyrządowaniem w miejscu wskazanym przez
zamawiającego polegające na:
a) demontażu istniejących opraw świetlnych,
b) montażu opraw świetlnych.
Grupa 12-stu kursantów musi dysponować co najmniej 10-ma kompletami opraw świetlnych wraz z oprzyrządowaniem.
5) Montaż żaluzji okiennej pionowej.
a) przygotowaniu powierzchni po montaż żaluzji,
b) montażu żaluzji.
Grupa 12-stu kursantów musi dysponować co najmniej 4-ma kompletami żaluzji okiennych
pionowych.
9. Po zakończeniu kursu Wykonawca przekaże na własność Zamawiającego:
1) Okładzinę w postaci malatury, wykonaną w trakcie kursu,
2) Okładzinę w postaci ułożonych płytek ceramicznych wykonaną w trakcie kursu,
3) Okładzinę w postaci ułożonych paneli podłogowych wykonaną w trakcie kursu,
4) Oprawy oświetleniowe z oprzyrządowaniem, zamontowane w trakcie kursu,
5) Żaluzje okienne pionowe zamontowane w trakcie kursu.
10. Podczas prowadzenia zajęć praktycznych Wykonawca będzie zobowiązany:
1) nadzorować i dbać o prawidłowy przebieg zajęć praktycznych,
2) dbać o zapewnienie ładu i porządku podczas kursu, w szczególności dbać o utrzymanie w czystości stanowiska pracy,
3) konsultować z osobami wyznaczonymi przez Zamawiającego wszelkich uwag, spostrzeżeń i problemów wynikających podczas trwania kursu.
11. Wykonawca zobowiązany będzie:
1) zapewnić sprzęt i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia tego rodzaju kursu. Zamawiający udostępni uczestnikom kursu sprzęt oraz narzędzia zakupione z dofinansowania projektu: młot wyburzeniowy HM1304 1500W 1 szt., niwelator laserowy 1szt., bruzdownica 1 szt., przecinarka tarczowa 1szt., odkurzacz budowlany 1 szt., taczka spawana 3 szt., drabina roz. przyst. 4 szt., wiertarko-wkrętarka aku. 14,4V 1 szt., wiertarka HR 2460 780W 2 szt., łopata 5 szt., łopata szpadel - 5 szt., kilof 2.5 kg 2 szt., mieszarka Collomix CX10 1 szt., szlifierka kątowa 2szt., Wiertarka HP 2050 720W 3 szt., szlifierka kątowa 2200W 1 szt., spawarka inwerter THF220 DC PLUS 1 szt., betoniarka bębnowa 100L ślimak 1 szt., młotek ślusarski 5000g 1 szt., przecinak ślusarski 6 szt.
2) prowadzić kurs zgodnie z programem i harmonogramem stanowiącymi integralną część umowy. Harmonogram kursu Wykonawca przedstawi do akceptacji Zamawiającemu najpóźniej na 2 dni robocze przed podpisaniem umowy. Harmonogram kursu powinien zawierać m.in.: nazwę Wykonawcy, nazwę kursu, miejsce prowadzonych zajęć, podział na zajęcia teoretyczne i praktyczne, liczbę godzin kursu, daty oraz godziny w jakich będą odbywać się poszczególne zajęcia. W przypadku zmiany harmonogramu, Wykonawca zobowiązuje się do natychmiastowego powiadomienia na piśmie Zamawiającego o wprowadzonych zmianach,
3) prowadzić dokumentację przebiegu kształcenia, która powinna spełniać wymagania określone w § 75 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010r w sprawie standardów i warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy (DZ.U. z 2010r. Nr 177 poz.1193; Dz.U. z 2011r. nr 279 poz. 1641).
4) przeprowadzić wśród uczestników anonimową ankietę oceniającą jakość kursu,
5) prowadzić wykaz poniesionych wydatków na zakup materiałów przeznaczonych do zajęć praktycznych.
6) systematycznie uzupełniać: listy potwierdzające odbiór materiałów dydaktycznych i szkoleniowych, odzieży, zaświadczeń, ankiety oceniające jakość kurs, dziennik, imienne listy obecności uczestników kursu,
7) stosować w dokumentacji kursu jednoznacznego określenia formy kształcenia,
8) dostarczyć Zamawiającemu w terminie do 5 dni od zakończenia kursu i nie później niż do 20 grudnia 2012r. kserokopie (podpisane na każdej stronie za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub upoważnionego pracownika) lub oryginały niżej wymienionych dokumentów z uwzględnieniem zasad ochrony danych osobowych określonych przez przepisy prawa europejskiego oraz prawa krajowego,
a) dziennik zajęć,
b) protokół z przeprowadzonego zaliczenia,
c) protokół i karty ocen z okresowych sprawdzianów efektów kształcenia,
d) listy obecności uczestników kursu,
e) ankiety końcowe oceniające jakość kursu,
f) listy potwierdzające odbiór odzieży ochronnej, materiałów dydaktycznych i szkoleniowych wg Załącznika nr 2 i nr 3 do Umowy,
g) listę potwierdzającą odbiór zaświadczeń ukończenia kursu wg Załącznika nr 4 do Umowy,
h) dokumenty potwierdzające ubezpieczenie uczestników kursu oraz potwierdzenie dokonania opłaty
z tego tytułu,
i) wykaz poniesionych wydatków na zakup materiałów przeznaczonych do zajęć praktycznych,
j) 1 egz. materiałów dydaktyczne (skrypt lub podręcznik, prezentacje).
Warunki dotyczące realizacji zamówienia
1. Wykonawca spełnia warunki dla organizatorów kursów, o których mowa w §18 ust.1Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (DZ.U. z 2012r. poz. 186).
2. Wszelkie dane osobowe uczestników kursu niezbędne do organizacji i prowadzenia zajęć, Wykonawca winien gromadzić bezpośrednio od osadzonych, będących uczestnikami zajęć, od momentu rozpoczęcia realizacji przedmiotu zamówienia. Gromadząc, przetwarzając i przechowując dane osobowe uczestników kursu, Wykonawca zobowiązany będzie przestrzegać ustawę z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
3. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia.
4. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za przestrzeganie przepisów BHP i ochrony p.poż. podczas kursu oraz spełnia wymagania określone w §19 ust.1 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (DZ.U. z 2012r. poz. 186).
5. Wykonawca zobowiązany będzie do przestrzegania przepisów obowiązujących w jednostkach organizacyjnych więziennictwa.
6. Materiały szkoleniowe, dokumentacja kursu powinny zawierać logotyp Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Unii Europejskiej oraz zapis umożliwiające identyfikację źródeł jego finansowania zgodnie z obowiązującymi przepisami ze zwróceniem szczególnej uwagi na poprawne zestawienie logotypów i proporcji pomiędzy znakami w nich zawartymi.
7. Sposób prowadzenia zajęć powinien być zróżnicowany i uwzględniać poziom uczestników.
8. Zamawiający oraz instytucje nadzorujące realizację Projektu zastrzegają sobie prawo do dokonywania kontroli sposobu prowadzenia zajęć i wizualizacji materiałów. Wykonawca zobowiązuje się umożliwić uprawnionym instytucjom zewnętrznym kontrolę kursu w zakresie i na zasadach wynikających
z obowiązujących przepisów, zarówno w siedzibie Wykonawcy jak i w miejscu przeprowadzania zajęć.
9. Wykonawca zobowiązuje się do udostępnienia dokumentacji przebiegu kursu oraz dokumentacji finansowej dotyczącej realizacji umowy, Zamawiającemu oraz instytucjom nadzorującym realizację Projektu.
10. Wykonawca zobowiązany będzie przechowywać dokumentację kursu do końca 2020r.
11. Wykonawca nie ma prawa bez pisemnej zgody Zamawiającego dokonać przelewu wierzytelności na osoby trzecie, przysługujących mu na podstawie umowy zawartej z Zamawiającym.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 20/12/2012

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
posiadają wpis do rejestru instytucji szkoleniowych, prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy właściwy ze względu na siedzibę Wykonawcy

Wiedza i doświadczenie:
posiadają doświadczenie w realizacji kursów i przeprowadzili co najmniej 2 kursy o tematyce związanej z przedmiotem zamówienia o wartości co najmniej 10.000,00 zł brutto każdy i przeszkolił min. 10 osób na każdym z nich w okresie trzech ostatnich lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie

Potencjał techniczny: oświadczenie

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
dysponuje co najmniej 2 osobami posiadającymi kwalifikacje zawodowe odpowiednie do rodzaju prowadzonego kształcenia. Wykonawca zapewni prowadzącego zajęcia teoretyczne oraz instruktora praktycznej nauki zawodu, posiadających:
a) wykształcenie budowlane lub tytuł mistrza w zawodzie budowlanym oraz
b) przygotowanie pedagogiczne lub ukończony kurs pedagogiczny oraz
c) doświadczenie w prowadzeniu kursów tj. każda z osób przeprowadziła co najmniej dwa kursy o tematyce budowlanej.

Sytuacja ekonomiczna:
4) posiadania środków własnych lub dostępu do kredytu w wysokości 10.000,00 zł.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
2. Dopuszcza się możliwość przesunięcia terminu rozpoczęcia realizacji przedmiotu umowy lub jego przerwania z powodów niezależnych od Wykonawcy lub Zamawiającego, m.in.:
1) w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa lub porządku jednostki ( Zamawiającego),
2) w sytuacji zapewnienia prawidłowego funkcjonowania jednostki (Zamawiający),
3) w sytuacji nadzwyczajnej (w tym zdarzenia nadzwyczajne, zewnętrzne i niemożliwe do zapobieżenia i przewidzenia). W sytuacjach, o których mowa w ust.2 pkt 1-3 termin wykonania przedmiotu umowy przedłuża się o ilość dni spowodowanych przestojem. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przesunięcia terminu wykonania przedmiotu zamówienia bez wcześniejszego informowania Wykonawcy.
3. Dopuszcza się możliwość zmiany kadry dydaktycznej w sytuacji niezależnej od Wykonawcy i niemożliwej do przewidzenia, pod warunkiem, że osoba zastępująca będzie spełniać warunki określone w SIWZ. Osoba zastępująca może przystąpić do realizacji przedmiotu zamówienia po uzyskaniu przez Wykonawcę pisemnej zgody Zamawiającego.
4. Dopuszcza się możliwość zmniejszenia wysokości wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku nie przystąpienia skazanego do kursu lub nieukończenia kursu, jeżeli osoba rezygnująca nie zostanie zastąpiona osobą z listy rezerwowej.

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.zp.sw.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
ZAKŁAD KARNY
ul. Sandomierska 41
39-200 Dębica

Data składania wniosków, ofert: 26/11/2012

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
ZAKŁAD KARNY
ul. Sandomierska 41
39-200 Dębica

On: D

Termin związania ofertą, data do: 25/12/2012

Informacje dodatkowe:
projekt systemowy Cykl szkoleniowo - aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Kurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

179048 / 2015-07-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu - Mielec (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Wybór wykonawcy na przeprowadzenie kursu Podstawy obsługi komputera z pakietem MS Office, w ramach realizacji projektu pn. Program aktywizacji społecznej w powiecie mieleckim w latach 2013-2015 w ramach Poddziałania 7.1.2 Działanie 7.1 Priorytet VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

173589 / 2013-08-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubaczów - Lubaczów (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkoleń, kursów kwalifikacyjnych i zawodowych dla przedsiębiorców i pracowników zatrudnionych w mikroprzedsiębiorstwach, realizowanych w ramach projektu Wyższe kwalifikacje - wyższe możliwości, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007 - 2013

201141 / 2013-10-01 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny w Łupkowie - Komańcza (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu brukarz oraz zajęć aktywizacji zawodowej

69324 / 2014-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Leżajsku - Leżajsk (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia w zakresie Kurs prawa jazdy kat. C+E i kwalifikacja wstępna przyspieszona w zakresie kat. C1, C, C1+E, CE

128520 / 2009-04-30 - Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał

Zakład Karny - Kluczbork (opolskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Wyłonienie instytucji szkoleniowej, przeprowadzającej szkolenia zawodowe w 2009 r. ze środków celowych funduszu postpenitencjarnego.

86441 / 2016-06-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Mielcu - Mielec (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkolenia zawodowego Operator suwnic hakowych sterowanych z poziomu roboczego kategorii II S

111085 / 2012-05-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie - Rzeszów (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługi szkoleniowe w zakresie Operator koparko-ładowarek i koparek jednonaczyniowych III kl.

174460 / 2010-06-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Mielcu - Mielec (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa szkolenia zawodowego: Księgowość małych i średnich przedsiębiorstw

120725 / 2011-04-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wiśniowa - Wiśniowa (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Świadczenie usług szkoleniowych dla 14 osób pozostających pod opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiśniowej w ramach projektu :Czas na aktywność w Gminie Wiśniowa współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

267800 / 2014-08-11 - Inny: Więziennictwo

Zakład Karny - Zabrze (śląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie 2 cykli szkoleń, każdy cykl obejmuje: kurs zawodowy przyuczający do zawodu ogrodnika oraz szkolenie kompetencyjne z zakresu aktywizacji zawodowej i problematyki ekologicznej.

215624 / 2011-07-25 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny - Chełm (lubelskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu o specjalności Tynkarz elewacji zewnętrznej - docieplanie budynków + Szkolenie aktywizacyjno - wzmacniające dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Chełmie.

412184 / 2009-11-30 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny - Stargard Szczeciński (zachodniopomorskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest organizacja kursów (4 części) dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Stargardzie Szczecińskim, w ramach realizacji projektu - Cykl szkoleniowo-aktywizacyjny służący podniesieniu kwalifikacji zawodowych osób pozbawionych wolności oraz przygotowaniu ich do powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności - współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013

139975 / 2011-05-17 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowy Urząd Pracy - Jarosław (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkolenia grupowego dla 10 osób bezrobotnych

460262 / 2012-11-20 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Karny - Gorzów Wielkopolski (lubuskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Kurs Brukarza wraz z aktywizacją zawodową w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wlkp. realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

201099 / 2013-10-01 - Inny: Zakład Karny

Zakład Karny w Łupkowie - Komańcza (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu brukarz oraz zajęć aktywizacji zawodowej

355164 / 2010-11-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Przecław - Przecław (podkarpackie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Realizacja usług szkoleniowych dla uczestników projektu -Od bierności do aktywności. Szkolenia zawodowe dla mieszkańców Gminy Przecław- współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie: - Obsługa maszyn budowlanych - Spawacz