157340 / 2014-05-09 - Administracja samorządowa / Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu (Bolesławiec)
Zakup usług szkoleniowych pod nazwą:
Część 1
spawacz 7212 - zajęcia teoretyczne (spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG i TIG) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów dla 10 osób bezrobotnych.
Część 2
zajęcia teoretyczne - ustawiacze i operatorzy obrabiarek do metali i pokrewni 7223 (operator tokarki sterowanej numerycznie, operator frezarki sterowanej numerycznie) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu dla 10 osób bezrobotnych.
Opis zamówienia
Część 1
spawacz 7212 - zajęcia teoretyczne (spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG i TIG) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów z części teoretycznej i praktycznej przed właściwą komisją dla 10 osób bezrobotnych.
Zagadnienia
a) zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć teoretycznych (przyuczenie do pracy dorosłych zostanie przeprowadzone zgodnie z podstawą programową kształcenia w zawodach według standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkolenia zawodowego, dostępnych w bazach danych Ministra Pracy i Polityki Społecznej):
- podział metod spawalniczych,
- dokumentacja techniczna,
- przygotowanie powierzchni do spawania,
- określenie i wybór technologii spawania,
- wykonanie operacji spawania,
- obsługa i konserwacja urządzeń sprzętu do spawania,
- czyszczenie i konserwacja narzędzi, maszyn i urządzeń wykorzystywanych podczas spawania,
- sprawdzanie jakości i wykończenie wykonanego spawu,
- technologie procesów spawalniczych i dobór parametrów spawania w zależności do rodzaju konstrukcji,
- określenie wad spawania i przyczyny ich powstawania,
- sprawdzanie jakości wykonywanych prac spawalniczych oraz pomiarów za pomocą przyrządów i narzędzi do kontroli złącz spawanych,
- organizowanie stanowiska pracy, utrzymanie czystości z uwzględnieniem zasad racjonalnej organizacji pracy i przepisów bhp i ppoż.
b) zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów z części teoretycznej i praktycznej przed właściwą komisją (egzamin sprawdzający: szczegółowe warunki i tryb przeprowadzenia egzaminu zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 11 kwietnia 2014r. w sprawie przygotowania zawodowego dorosłych oraz egzamin zewnętrzny przeprowadzony przez Komisję Instytutu Spawalnictwa.
Każdy z uczestników przystąpi do egzaminu wewnętrznego sprawdzającego z części teoretycznej i praktycznej zorganizowanego i przeprowadzonego przez Wykonawcę oraz egzaminu zewnętrznego z części teoretycznej i praktycznej przygotowanego przez Wykonawcę, a przeprowadzony przez Komisję Instytutu Spawalnictwa. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające nabyte umiejętności według rozporządzenia z dnia 7 kwietnia 2009r. w sprawie przygotowania zawodowego dorosłych, a uczestnicy projektu pod nazwą Projekt Nowych Możliwości otrzymają zaświadczenie zawierające dodatkowo oznaczenia: logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL), logo PUP w Bolesławcu, logo Unii Europejskiej i EFS oraz zawierające informację, że przyuczenie do pracy dorosłych zostało przeprowadzone w ramach projektu pod nazwą: PROJEKT NOWYCH MOŻLIWOŚCI współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach umowy nr UDA-POKL.06.01.03-02-003/08-00. Realizacja projektu odbywa się w ramach: Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałania 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Instytut Spawalnictwa wyda uczestnikom książkę spawacza: certyfikat z Instytutu Spawalnictwa.
Część 2
zajęcia teoretyczne - ustawiacze i operatorzy obrabiarek do metali i pokrewni 7223 (operator tokarki sterowanej numerycznie, operator frezarki sterowanej numerycznie) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu z części teoretycznej i praktycznej przed komisją dla 10 osób bezrobotnych.
Zagadnienia:
a) zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć teoretycznych (przyuczenie do pracy dorosłych zostanie przeprowadzone zgodnie z podstawą programową kształcenia w zawodach według standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkolenia zawodowego, dostępnych w bazach danych Ministra Pracy i Polityki Społecznej):
- przepisy BHP p.poż i ergonoma pracy w zakresie obsługi pracy na frezarkach i tokarkach CNC,
-podstawowe wiadomości z technologii metali, rysunku technicznego
- stanowisko operatora frezarki i tokarki CNC,
- narzędzia pomiarowe i skrawające,
- budowa frezarki i tokarki CNC,
- geometryczne i technologiczne podstawy obróbki CNC,
- kompletowanie i czytanie dokumentacji technicznej,
- dostosowanie programów dla frezowania do frezarki,
- dostosowanie programów dla toczenia do tokarki,
- dobieranie narzędzi, ustawianie na frezarce oraz tokarce i wprowadzenie danych do sterownika,
- mocowanie narzędzi na tokarce i frezarce w systemie CNC,
- wyczytywanie i weryfikacja programów obróbki do sterownika tokarki i frezarki w systemie CNC,
- obsługa i użytkowanie tokarki i frezarki sterowanej w systemie CNC,
- pomiar kształtu i wymiarów przedmiotu obrabianego,
b) zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu sprawdzającego z części teoretycznej i praktycznej: szczegółowe warunki i tryb przeprowadzenia egzaminu zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 11 kwietnia 2014r. w sprawie przygotowania zawodowego dorosłych.
Każdy z uczestników przystąpi do egzaminu wewnętrznego sprawdzającego z części teoretycznej i praktycznej zorganizowanego i przeprowadzonego przez Wykonawcę. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające nabyte umiejętności według rozporządzenia z dnia 11 kwietnia 2014r. w sprawie przygotowania zawodowego dorosłych, a uczestnicy projektu pod nazwą Projekt Nowych Możliwości otrzymają zaświadczenie zawierające dodatkowo oznaczenia: logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL), logo PUP w Bolesławcu, logo Unii Europejskiej i EFS oraz zawierające informację, że przyuczenie do pracy dorosłych zostało przeprowadzone w ramach projektu pod nazwą: PROJEKT NOWYCH MOŻLIWOŚCI współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach umowy nr
UDA-POKL.06.01.03-02-003/08-00. Realizacja projektu odbywa się w ramach: Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałania 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
Informacje dodatkowe wspólne dla wszystkich części:
Przyuczenie do pracy dorosłych będzie obejmować dla 1 osoby: 8 godzin zegarowych w jeden dzień roboczy tygodnia zajęć teoretycznych 128 godzin przez 4 miesiące dla każdego uczestnika, wraz z przerwami oraz egzaminem. Wymagane jest aby zajęcia teoretyczne odbywały się w godzinach między 8;00 a 18:00, raz w tygodniu z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt. W harmonogramie szkolenia zawodowego Wykonawca uwzględni dwie przerwy 15- minutowe każdego dnia. Wykonawca zapewni uczestnikom przyuczenia do pracy dorosłych catering: kawa, herbata, woda mineralna, drobny poczęstunek np.: ciastka, paluszki.
Wykonawca zapewni również materiały dydaktyczne oraz piśmienne dla uczestników przyuczenia do pracy dorosłych, które po zakończeniu przejdą na własność uczestników: podręcznik, notatnik/ zeszyt, długopis, zakreślacz. Materiały dydaktyczne dla uczestników przyuczenia do pracy dorosłych w ramach projektu Projekt Nowych Możliwości muszą być odpowiednio oznakowane, tj. zawierać: logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL), logo PUP w Bolesławcu, logo Unii Europejskiej i EFS oraz zawierać informację, że przyuczenie do pracy dorosłych zostało przeprowadzone w ramach projektu pod nazwą: PROJEKT NOWYCH MOŻLIWOŚCI współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach umowy nr UDA-POKL.06.01.03-02-003/08-00. Realizacja projektu odbywa się w ramach: Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałania 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Jeżeli Wykonawca dodatkowo przewiduje przekazywanie uczestnikom materiałów w formie kserokopii, należy wyposażyć uczestnika przyuczenia do pracy dorosłych również w segregator, a na zajęciach zapewnić stały, swobodny dostęp do sprawnie działającego dziurkacza oraz zszywacza wyposażonego w odpowiednie zszywki.
Do realizacji przyuczenia do pracy dorosłych Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia zawodowego odpowiednie warunki lokalowe, adekwatne do rodzaju przyuczenia do pracy dorosłych, odpowiadające indywidualnym potrzebom szkoleniowym uczestników. Pomieszczenia, w których będzie prowadzone przyuczenie do pracy dorosłych w ramach projektu pod nazwą Projekt Nowych Możliwości muszą zostać oznakowane logami: Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), PUP w Bolesławcu oraz Unii Europejskiej i EFS oraz zawierające informację, że przyuczenie do pracy dorosłych zostało przeprowadzone w ramach projektu pod nazwą: PROJEKT NOWYCH MOŻLIWOŚCI współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach umowy nr UDA-POKL.06.01.03-02-003/08-00. Realizacja projektu odbywa się w ramach: Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie. Poddziałania 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.Pomieszczenia muszą być oznakowane wewnątrz oraz z zewnątrz.
Do przeprowadzenia przyuczenia do pracy dorosłych Wykonawca zapewni odpowiednią kadrę dydaktyczną minimum 2osoby, posiadające kwalifikacje zgodne z przedmiotem zamówienia. Wykonawca nie może powierzyć wykonania przedmiotu zamówienia innym osobom niż te, które zostaną wskazane w ofercie przetargowej. W przypadku nieobecności osób przewidzianych do realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić zastępstwo przez osoby o właściwych uprawnieniach i o doświadczeniu równym lub większym od doświadczenia osób zastępowanych. Zastępca będzie mógł przystąpić do realizacji przedmiotu zamówienia po uzyskaniu przez Wykonawcę pisemnej zgody od Zamawiającego.Zamawiający nie przewiduje zwiększania liczby godzin zajęć, jak również zmiany liczby godzin z zegarowych na lekcyjne. Zamawiający nie przewiduje możliwości zmiany terminu rozpoczęcia oraz zakończenia przyuczenia do pracy dorosłych, który zostanie zawarty w umowie. Jeżeli w przypadku nagłego nieprzewidzianego zdarzenia losowego zajęcia teoretyczne nie mogą się odbyć w dniu ustalonym zgodnie z harmonogramem konieczne jest uzupełnienie nieodbytych godzin przyuczenia do pracy dorosłych podczas następnych dni zajęć, z tym że termin zakończenia przyuczenia do pracy nie może z tego powodu ulec zmianie. Zmiany takie może Wykonawca wprowadzić wyłącznie za wiedzą i zgodą Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o nieobecności uczestnika przyuczenia do pracy na zajęciach przewidzianych harmonogramem. Wykonawca nie może dopuścić takiej osoby do uczestnictwa w zajęciach do momentu wyjaśnienia i usprawiedliwienia tej nieobecności przed pracownikiem Urzędu Pracy. O fakcie usprawiedliwienia nieobecności Zamawiający powiadomi niezwłocznie Wykonawcę;Ww. Wytyczne dotyczą zajęć teoretycznych oraz egzaminu:
Przyuczenie do pracy dorosłych będzie finansowane ze środków:
- w ramach projektu pod nazwą: PROJEKT NOWYCH MOŻLIWOŚCI współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach umowy nr UDA-POKL.06.01.03-02-003/08-00. Realizacja projektu odbywa się w ramach: Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie. Poddziałania 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013;
- z Funduszu Pracy,
Miejsce przyuczenia do pracy dorosłych: miasto Bolesławiec.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 157340
Data publikacji: 2014-05-09
Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu
Ulica: ul. Obrońców Helu 10
Numer domu: 10
Miejscowość: Bolesławiec
Kod pocztowy: 59-700
Województwo / kraj: dolnośląskie
Numer telefonu: 075 7326601
Numer faxu: 075 7326601
Regon: 23088196200000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zakup usług szkoleniowych pod nazwą:
Część 1
spawacz 7212 - zajęcia teoretyczne (spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG i TIG) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów dla 10 osób bezrobotnych.
Część 2
zajęcia teoretyczne - ustawiacze i operatorzy obrabiarek do metali i pokrewni 7223 (operator tokarki sterowanej numerycznie, operator frezarki sterowanej numerycznie) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu dla 10 osób bezrobotnych.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Część 1
spawacz 7212 - zajęcia teoretyczne (spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG i TIG) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów z części teoretycznej i praktycznej przed właściwą komisją dla 10 osób bezrobotnych.
Zagadnienia
a) zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć teoretycznych (przyuczenie do pracy dorosłych zostanie przeprowadzone zgodnie z podstawą programową kształcenia w zawodach według standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkolenia zawodowego, dostępnych w bazach danych Ministra Pracy i Polityki Społecznej):
- podział metod spawalniczych,
- dokumentacja techniczna,
- przygotowanie powierzchni do spawania,
- określenie i wybór technologii spawania,
- wykonanie operacji spawania,
- obsługa i konserwacja urządzeń sprzętu do spawania,
- czyszczenie i konserwacja narzędzi, maszyn i urządzeń wykorzystywanych podczas spawania,
- sprawdzanie jakości i wykończenie wykonanego spawu,
- technologie procesów spawalniczych i dobór parametrów spawania w zależności do rodzaju konstrukcji,
- określenie wad spawania i przyczyny ich powstawania,
- sprawdzanie jakości wykonywanych prac spawalniczych oraz pomiarów za pomocą przyrządów i narzędzi do kontroli złącz spawanych,
- organizowanie stanowiska pracy, utrzymanie czystości z uwzględnieniem zasad racjonalnej organizacji pracy i przepisów bhp i ppoż.
b) zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów z części teoretycznej i praktycznej przed właściwą komisją (egzamin sprawdzający: szczegółowe warunki i tryb przeprowadzenia egzaminu zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 11 kwietnia 2014r. w sprawie przygotowania zawodowego dorosłych oraz egzamin zewnętrzny przeprowadzony przez Komisję Instytutu Spawalnictwa.
Każdy z uczestników przystąpi do egzaminu wewnętrznego sprawdzającego z części teoretycznej i praktycznej zorganizowanego i przeprowadzonego przez Wykonawcę oraz egzaminu zewnętrznego z części teoretycznej i praktycznej przygotowanego przez Wykonawcę, a przeprowadzony przez Komisję Instytutu Spawalnictwa. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające nabyte umiejętności według rozporządzenia z dnia 7 kwietnia 2009r. w sprawie przygotowania zawodowego dorosłych, a uczestnicy projektu pod nazwą Projekt Nowych Możliwości otrzymają zaświadczenie zawierające dodatkowo oznaczenia: logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL), logo PUP w Bolesławcu, logo Unii Europejskiej i EFS oraz zawierające informację, że przyuczenie do pracy dorosłych zostało przeprowadzone w ramach projektu pod nazwą: PROJEKT NOWYCH MOŻLIWOŚCI współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach umowy nr UDA-POKL.06.01.03-02-003/08-00. Realizacja projektu odbywa się w ramach: Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałania 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Instytut Spawalnictwa wyda uczestnikom książkę spawacza: certyfikat z Instytutu Spawalnictwa.
Część 2
zajęcia teoretyczne - ustawiacze i operatorzy obrabiarek do metali i pokrewni 7223 (operator tokarki sterowanej numerycznie, operator frezarki sterowanej numerycznie) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu z części teoretycznej i praktycznej przed komisją dla 10 osób bezrobotnych.
Zagadnienia:
a) zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć teoretycznych (przyuczenie do pracy dorosłych zostanie przeprowadzone zgodnie z podstawą programową kształcenia w zawodach według standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkolenia zawodowego, dostępnych w bazach danych Ministra Pracy i Polityki Społecznej):
- przepisy BHP p.poż i ergonoma pracy w zakresie obsługi pracy na frezarkach i tokarkach CNC,
-podstawowe wiadomości z technologii metali, rysunku technicznego
- stanowisko operatora frezarki i tokarki CNC,
- narzędzia pomiarowe i skrawające,
- budowa frezarki i tokarki CNC,
- geometryczne i technologiczne podstawy obróbki CNC,
- kompletowanie i czytanie dokumentacji technicznej,
- dostosowanie programów dla frezowania do frezarki,
- dostosowanie programów dla toczenia do tokarki,
- dobieranie narzędzi, ustawianie na frezarce oraz tokarce i wprowadzenie danych do sterownika,
- mocowanie narzędzi na tokarce i frezarce w systemie CNC,
- wyczytywanie i weryfikacja programów obróbki do sterownika tokarki i frezarki w systemie CNC,
- obsługa i użytkowanie tokarki i frezarki sterowanej w systemie CNC,
- pomiar kształtu i wymiarów przedmiotu obrabianego,
b) zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu sprawdzającego z części teoretycznej i praktycznej: szczegółowe warunki i tryb przeprowadzenia egzaminu zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 11 kwietnia 2014r. w sprawie przygotowania zawodowego dorosłych.
Każdy z uczestników przystąpi do egzaminu wewnętrznego sprawdzającego z części teoretycznej i praktycznej zorganizowanego i przeprowadzonego przez Wykonawcę. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające nabyte umiejętności według rozporządzenia z dnia 11 kwietnia 2014r. w sprawie przygotowania zawodowego dorosłych, a uczestnicy projektu pod nazwą Projekt Nowych Możliwości otrzymają zaświadczenie zawierające dodatkowo oznaczenia: logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL), logo PUP w Bolesławcu, logo Unii Europejskiej i EFS oraz zawierające informację, że przyuczenie do pracy dorosłych zostało przeprowadzone w ramach projektu pod nazwą: PROJEKT NOWYCH MOŻLIWOŚCI współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach umowy nr
UDA-POKL.06.01.03-02-003/08-00. Realizacja projektu odbywa się w ramach: Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałania 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
Informacje dodatkowe wspólne dla wszystkich części:
Przyuczenie do pracy dorosłych będzie obejmować dla 1 osoby: 8 godzin zegarowych w jeden dzień roboczy tygodnia zajęć teoretycznych 128 godzin przez 4 miesiące dla każdego uczestnika, wraz z przerwami oraz egzaminem. Wymagane jest aby zajęcia teoretyczne odbywały się w godzinach między 8;00 a 18:00, raz w tygodniu z wyłączeniem sobót, niedziel i świąt. W harmonogramie szkolenia zawodowego Wykonawca uwzględni dwie przerwy 15- minutowe każdego dnia. Wykonawca zapewni uczestnikom przyuczenia do pracy dorosłych catering: kawa, herbata, woda mineralna, drobny poczęstunek np.: ciastka, paluszki.
Wykonawca zapewni również materiały dydaktyczne oraz piśmienne dla uczestników przyuczenia do pracy dorosłych, które po zakończeniu przejdą na własność uczestników: podręcznik, notatnik/ zeszyt, długopis, zakreślacz. Materiały dydaktyczne dla uczestników przyuczenia do pracy dorosłych w ramach projektu Projekt Nowych Możliwości muszą być odpowiednio oznakowane, tj. zawierać: logo Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL), logo PUP w Bolesławcu, logo Unii Europejskiej i EFS oraz zawierać informację, że przyuczenie do pracy dorosłych zostało przeprowadzone w ramach projektu pod nazwą: PROJEKT NOWYCH MOŻLIWOŚCI współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach umowy nr UDA-POKL.06.01.03-02-003/08-00. Realizacja projektu odbywa się w ramach: Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałania 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Jeżeli Wykonawca dodatkowo przewiduje przekazywanie uczestnikom materiałów w formie kserokopii, należy wyposażyć uczestnika przyuczenia do pracy dorosłych również w segregator, a na zajęciach zapewnić stały, swobodny dostęp do sprawnie działającego dziurkacza oraz zszywacza wyposażonego w odpowiednie zszywki.
Do realizacji przyuczenia do pracy dorosłych Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia zawodowego odpowiednie warunki lokalowe, adekwatne do rodzaju przyuczenia do pracy dorosłych, odpowiadające indywidualnym potrzebom szkoleniowym uczestników. Pomieszczenia, w których będzie prowadzone przyuczenie do pracy dorosłych w ramach projektu pod nazwą Projekt Nowych Możliwości muszą zostać oznakowane logami: Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), PUP w Bolesławcu oraz Unii Europejskiej i EFS oraz zawierające informację, że przyuczenie do pracy dorosłych zostało przeprowadzone w ramach projektu pod nazwą: PROJEKT NOWYCH MOŻLIWOŚCI współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach umowy nr UDA-POKL.06.01.03-02-003/08-00. Realizacja projektu odbywa się w ramach: Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie. Poddziałania 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.Pomieszczenia muszą być oznakowane wewnątrz oraz z zewnątrz.
Do przeprowadzenia przyuczenia do pracy dorosłych Wykonawca zapewni odpowiednią kadrę dydaktyczną minimum 2osoby, posiadające kwalifikacje zgodne z przedmiotem zamówienia. Wykonawca nie może powierzyć wykonania przedmiotu zamówienia innym osobom niż te, które zostaną wskazane w ofercie przetargowej. W przypadku nieobecności osób przewidzianych do realizacji przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić zastępstwo przez osoby o właściwych uprawnieniach i o doświadczeniu równym lub większym od doświadczenia osób zastępowanych. Zastępca będzie mógł przystąpić do realizacji przedmiotu zamówienia po uzyskaniu przez Wykonawcę pisemnej zgody od Zamawiającego.Zamawiający nie przewiduje zwiększania liczby godzin zajęć, jak również zmiany liczby godzin z zegarowych na lekcyjne. Zamawiający nie przewiduje możliwości zmiany terminu rozpoczęcia oraz zakończenia przyuczenia do pracy dorosłych, który zostanie zawarty w umowie. Jeżeli w przypadku nagłego nieprzewidzianego zdarzenia losowego zajęcia teoretyczne nie mogą się odbyć w dniu ustalonym zgodnie z harmonogramem konieczne jest uzupełnienie nieodbytych godzin przyuczenia do pracy dorosłych podczas następnych dni zajęć, z tym że termin zakończenia przyuczenia do pracy nie może z tego powodu ulec zmianie. Zmiany takie może Wykonawca wprowadzić wyłącznie za wiedzą i zgodą Zamawiającego. Wykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o nieobecności uczestnika przyuczenia do pracy na zajęciach przewidzianych harmonogramem. Wykonawca nie może dopuścić takiej osoby do uczestnictwa w zajęciach do momentu wyjaśnienia i usprawiedliwienia tej nieobecności przed pracownikiem Urzędu Pracy. O fakcie usprawiedliwienia nieobecności Zamawiający powiadomi niezwłocznie Wykonawcę;Ww. Wytyczne dotyczą zajęć teoretycznych oraz egzaminu:
Przyuczenie do pracy dorosłych będzie finansowane ze środków:
- w ramach projektu pod nazwą: PROJEKT NOWYCH MOŻLIWOŚCI współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach umowy nr UDA-POKL.06.01.03-02-003/08-00. Realizacja projektu odbywa się w ramach: Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie. Poddziałania 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013;
- z Funduszu Pracy,
Miejsce przyuczenia do pracy dorosłych: miasto Bolesławiec.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak
Ilość części: 2
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Tak
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: O
Okres w miesiącach: 5
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
- posiadają ważny wpis na dzień składania oferty do właściwego rejestru sądowego, albo wpis do ewidencji działalności gospodarczej,
- posiadają ważny wpis instytucji szkoleniowej na dzień składania oferty do rejestru instytucji szkoleniowych, wydanych przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej.
Wiedza i doświadczenie:
dla części 1:
- przeprowadzili minimum 3 szkolenia lub przygotowania zawodowe dorosłych w grupie minimum: 10-osobowej w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością w zawodzie spawacz. Wykonawca musi wykazać, że usługi wymienione w wykazie szkoleń, stanowiących nr 4 do SIWZ zostały wykonane należycie poprzez załączenie do wykazu poświadczeń wystawionych przez usługobiorcę. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu odbędzie się na podstawie złożonych dokumentów i informacji w nich zawartych,
dla części 2:
- przeprowadzili minimum 2 szkolenia lub przygotowania zawodowe dorosłych w grupie minimum: 5- osobowej w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością w zawodzie dla części 2 operator obrabiarek sterowanych numerycznie, operator obrabiarek skrawających, operator tokarki sterowanej numerycznie, operator frezarki sterowanej numerycznie Wykonawca musi wykazać, że usługi wymienione w wykazie szkoleń, stanowiących nr 4 do SIWZ zostały wykonane należycie poprzez załączenie do wykazu poświadczeń wystawionych przez usługobiorcę. Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu odbędzie się na podstawie złożonych dokumentów i informacji w nich zawartych
Potencjał techniczny:
posiadają narzędzia, wyposażenie lokalu, w którym będzie prowadzone przyuczenie do pracy dorosłych oraz urządzenia techniczne dostępne wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami,
- w części 1 zamówienia: dotyczy egzaminu praktycznego minimum 2 stanowiska spawalnicze ( sprawne) przy których uczestnicy szkolenia mogą wykonać próbki
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
posiadają co najmniej 2 osoby o wykształceniu, doświadczeniu i kwalifikacjach odpowiednich do prowadzenia zajęć dydaktycznych powierzonych przez Wykonawcę. Wykładowcy powinni posiadać odpowiednią wiedzę oraz przygotowanie merytoryczne do prowadzenia zajęć, a także doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w zakresie zamówienia. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu odbędzie się na podstawie złożonych dokumentów i informacji w nich zawartych.
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 60
Nazwa kryterium 2:
doświadczenie wykonawcy w realizacji szkoleń lub przygotowań zawodowych dorosłych zgodnych z przedmiot. zamówienia w okresie ostatnich trzech lat
Znaczenie kryterium 2: 30
Nazwa kryterium 3:
posiadanie certyfikatu jakości usług szkoleniowych w zakresie świadczenia usług szkoleniowych zgodnych z daną częścią przedmiotu zamówienia
Znaczenie kryterium 3: 10
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: 59-700 Bolesławiec, ul. Obrońców Helu 10
Data składania wniosków, ofert: 19/05/2014
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
59-700 Bolesławiec, ul. Obrońców Helu 10
Pokój nr 204 (sekretariat) I piętro
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Przyuczenie do pracy dorosłych będzie finansowane ze środków:
- w ramach projektu pod nazwą: PROJEKT NOWYCH MOŻLIWOŚCI współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach umowy nr UDA-POKL.06.01.03-02-003/08-00. Realizacja projektu odbywa się w ramach: Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie. Poddziałania 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Numer części zamówienia: 1
Nazwa:
spawacz 7212 - zajęcia teoretyczne (spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG i TIG) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów z części teoretycznej i praktycznej przed właściwą komisją dla 10 osób bezrobotnych- 128 godzin.
Opis:
spawacz 7212 - zajęcia teoretyczne (spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG i TIG) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów z części teoretycznej i praktycznej przed właściwą komisją dla 10 osób bezrobotnych- 128 godzin
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Czas: O
Okres w miesiącach: 5
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 60
Nazwa kryterium 2:
doświadczenie wykonawcy w realizacji szkoleń lub przygotowań zawodowych dorosłych zgodnych z przedmiot. zamówienia w okresie ostatnich trzech lat
Znaczenie kryterium 2: 30
Nazwa kryterium 3:
posiadanie certyfikatu jakości usług szkoleniowych w zakresie świadczenia usług szkoleniowych zgodnych z daną częścią przedmiotu zamówienia
Znaczenie kryterium 3: 10
Numer części zamówienia: 2
Nazwa:
zajęcia teoretyczne - ustawiacze i operatorzy obrabiarek do metali i pokrewni 7223 (operator tokarki sterowanej numerycznie, operator frezarki sterowanej numerycznie) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu z części teoretycznej i praktycznej przed komisją dla 10 osób bezrobotnych- 128 godzin
Opis:
zajęcia teoretyczne - ustawiacze i operatorzy obrabiarek do metali i pokrewni 7223 (operator tokarki sterowanej numerycznie, operator frezarki sterowanej numerycznie) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu z części teoretycznej i praktycznej przed komisją dla 10 osób bezrobotnych- 128 godzin
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Czas: O
Okres w miesiącach: 5
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 60
Nazwa kryterium 2:
doświadczenie wykonawcy w realizacji szkoleń lub przygotowań zawodowych dorosłych zgodnych z przedmiot. zamówienia w okresie ostatnich trzech lat
Znaczenie kryterium 2: 30
Nazwa kryterium 3:
posiadanie certyfikatu jakości usług szkoleniowych w zakresie świadczenia usług szkoleniowych zgodnych z daną częścią przedmiotu zamówienia
Znaczenie kryterium 3: 10
Kody CPV:
805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Podobne przetargi
217853 / 2008-09-15 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Strzelin (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ZP/17/2008
266800 / 2011-08-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Kamienna Góra (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i zrealizowanie kursów zawodowych skierowanych do dorosłych beneficjentów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze
117804 / 2012-04-13 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Legnica (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie usługi szkoleniowej w ramach aktywizacji edukacyjnej dla 59 mieszkańców Legnicy zamieszkałych na obszarze objętym rewitalizacją społeczną w Legnicy
382122 / 2010-11-24 - Inny: Jednostka organizacyjna samorzÄ…du gminnego
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach - Siechnice (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkoleń grupowych dla uczestników projektu systemowego Rozwój form aktywnej integracji poprzez kontrakty socjalne w Gminie Siechnice - PO KL Poddziałanie 7.1.1 współfinansowanego z EFS
115496 / 2010-04-26 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna
Zakład Karny - Strzelin (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
DP - 220/2/10/ZP
387780 / 2014-11-26 - Inny: Gminna samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie kursu zawodowego Pomoc kuchenna i Pracownik gospodarczy dla klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uczestniczących w Projekcie Wrocław Miastem Aktywnych. Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
216434 / 2014-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja kursów podnoszących umiejętności i kompetencje zawodowe uczestników projektu systemowego Aktywni i efektywni współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
222354 / 2011-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia w zakresie: Kompleksowa obsługa biura z blokiem językowym (sekretariat, księgowość, kadry i płace) + 4-tygodniowa praktyka u pracodawcy (w pełnym wymiarze czasu pracy)
413516 / 2009-12-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu - Zgorzelec (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ZP-4 Szkolenia osób bezrobotnych
242567 / 2012-11-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie warsztatów wyjazdowych Ekonomia społeczna? - Już wiem! dla uczestników projektu Aktywni życiowo, aktywni zawodowo - projekt systemowy PCPR Głogów, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
216040 / 2014-06-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie - Głogów (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Organizacja i przeprowadzenie warsztatów terapii artystycznej dla uczestników projektu AKTYWNI ŻYCIOWO, AKTYWNI ZAWODOWO - projekt systemowy PCPR Głogów, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
238692 / 2013-06-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu - Bolesławiec (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zakup usług szkoleniowych nazwą: Część 1 spawacz (MAG i TIG) 7212 w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów z części teoretycznej i praktycznej przed właściwą komisją dla 10 osób bezrobotnych. Część 2 ustawiacze i operatorzy obrabiarek do metali i pokrewni 7223 (operator tokarki sterowanej numerycznie, operator frezarki sterowanej numerycznie) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu z części teoretycznej i praktycznej przed komisją dla 10 osób bezrobotnych
331684 / 2010-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu - Lubań (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Szkolenie grupowe osób bezrobotnych współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w związku z realizowanym projektem Aktywizacja bezrobotnych DROGOWSKAZ o kierunku Spawanie stali metodą TIG i MAG
346358 / 2012-09-13 - Inny: samorządowa jednostka budżetowa
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siechnicach - Siechnice (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkoleń grupowych dla uczestników projektu Rozwój form aktywnej integracji poprzez kontrakty socjalne w Gminie Siechnice.
111280 / 2013-03-20 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Złotoryi - Złotoryja (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów z zakresu zdobnictwa ozdób choinkowych oraz poligrafii i reklamy wizualnej w ramach projektu p.n. Aktywna integracja grup ryzyka w Powiecie Złotoryjskim
361566 / 2011-11-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Strzelin (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
ZP/12/2011
165670 / 2013-04-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu - Bolesławiec (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Z akup usług szkoleniowych nazwą:
zajęcia teoretyczne - ustawiacze i operatorzy obrabiarek do metali i pokrewni 7223 (operator tokarki sterowanej numerycznie, operator frezarki sterowanej numerycznie) w formie przyuczenia do pracy dorosłych oraz zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu z części teoretycznej i praktycznej przed komisją dla 10 osób bezrobotnych.
218388 / 2010-07-21 - Inny: Agencja Rozwoju Regionalnego
Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. - Jelenia Góra (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Usługa kompleksowego wsparcia w zakresie szkoleń zawodowych realizowana w ramach komponentu outplacementowego projektu pn.: Wsparcie pracodawców przechodzących procesy adaptacyjne i ich pracowników szansą stabilizacji regionalnego rynku pracy
59981 / 2010-03-18 - Inny: Gminna samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 805300008 (Usługi szkolenia zawodowego)
Przeprowadzenie szkoleń zawodowych pn. Ochrona danych osobowych dla uczestników Projektu Pomoc Społeczna Skuteczna.
Zadanie współfinansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.