Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

133722 / 2010-05-18 - Administracja rzÄ…dowa terenowa / Regionalny ZarzÄ…d Gospodarki Wodnej w Szczecinie (Szczecin)

Wykonanie dokumentacji dla zadania - Przebudowa przejścia żeglownego w moście kolejowym zwodzonym na rzece Regalica km 733,7 (działka nr 14 obręb Śródmieście 114).

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji dla zadania pn. Przebudowa przejścia żeglownego w moście kolejowym zwodzonym na rzece Regalica km 733,7 (działka nr 14 obręb Śródmieście 114), w skład której wchodzą następujące opracowania:
1) projekt budowlany z uszczegółowieniem wymaganym dla projektu wykonawczego;
2) przedmiar robót;
3) kosztorys inwestorski;
4) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót;
5) raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach;
6) operat wodnoprawny;
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Opracowanie należy wykonać w oparciu o koncepcję techniczno-kosztową pn. Przebudowa przejścia żeglownego w moście kolejowym zwodzonym na rzece Regalica w km 733,7 (działka nr 14 obręb 1114) opracowanej przez Biuro Hydrotechniczne Samolong & Włodarczyk S.C., 70-206 Szczecin ul. Dworcowa 2, będącą w posiadaniu Zamawiającego.
Projektowana przebudowa przejścia żeglownego będzie mieć miejsce pod mostem kolejowym zwodzonym na rzece Regalica w km 733,7 w Szczecinie Podjuchy.
Istniejące przejście żeglowne zlokalizowane jest pod zwodzonym przęsłem mostu kolejowego i składa się z bliźniaczych prowadnic o konstrukcji stalowej.
Każda prowadnica składa się z:
1) Dwóch dalb głowicowych (skrajnych), sześciu-palowych. Pale skrzynkowe Larssen IIIn o długości około 15 m. Dalby wyposażone są w znaki żeglugowe;
2) Sześciu dalb pośrednich trzy-palowych. Pale skrzynkowe Larssen IIIn o długości około 15 m;
3) Ciągłych belek prowadzących w trzech poziomach, zamocowanych śrubami do dalb i łańcuchami technicznymi do filara mostu. Belki prowadzące wykonane są z podwójnych grodzic Larssen IIIn, włożonych jedna w drugą.
Budowla w obecnej postaci ma około 37 lat i w ciągu całego okresu eksploatacji była wielokrotnie, interwencyjnie naprawiana. Stan obu prowadnic jest ogólnie przed-awaryjny, wymagający przebudowy.
Celem przedsięwzięcia jest polepszenie bezpieczeństwa nawigacyjnego jednostek pływających, korzystających z przejścia jako szlaku żeglugowego oraz ochrona konstrukcji filarów mostu kolejowego zwodzonego przed uderzeniem kadłubów jednostek.
3. Projekt budowlany z uszczegółowieniem wymaganym dla projektu wykonawczego.
Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinna przede wszystkim spełniać wymagania określone w Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz.U.06 nr 156, poz. 1118 z późn. zm.), w tym określone w art. 20 i 34 ust.1, 2 i 3 oraz w rozporządzeniu w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. z 2004 roku nr 202, poz. 2072 z późn. zm.). Przedmiotowy projekt musi posiadać uszczegółowienie wymagane dla projektu wykonawczego, że jego zakres i dokładność pozwoli na sporządzenie między innymi przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz realizację robót budowlanych.
Wyżej wymieniony projekt musi być uzgodniony i zaakceptowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Projekt budowlany w 5 egz. w wersji papierowej oraz 3 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkowa w formacie DWG (DXF) i PDF, a część opisowa w formacie doc. i PDF.
UWAGA: Zamawiający posiada wtórnik dla celów projektowych wykonany w 2008 r.
Wykonawca musi sprawdzić jego aktualność, a w przypadku stwierdzenia zmian ze stanem istniejącym, Wykonawca musi wykonać aktualizację wtórnika.
4. Przedmiar robót.
Przedmiar robót należy wykonać zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. z 2004 r., nr 202, poz. 2072 z późn. zm.);
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Przedmiar robót w 3 egz. w wersji papierowej oraz w 2 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie ATH i PDF.
5. Kosztorys inwestorski.
Kosztorys inwestorski należy sporządzić zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz.U. z 2004 r. nr 130, poz. 1389);
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Kosztorys inwestorski w 3 egz. w wersji papierowej oraz w 2 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie ATH i PDF.
6. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Specyfikacja powinna się składać z części ogólnej i szczegółowej. Specyfikację należy wykonać zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. z 2004 r., nr 202, poz. 2072 z późn. zm.).
STW i OR należy wykonać jako oddzielne opracowania, w których należy wydzielić nazewnictwo zgodnie z przyjętą systematyką podziału robót budowlanych.
Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót należy opracować z uwzględnieniem podziału szczegółowego, wg Wspólnego Słownika Zamówień CPV.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót w 5 egz. w wersji papierowej oraz w 2 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie PDF i doc.
7. Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach należy sporządzić z uwzględnieniem wymagań zawartych w Ustawie z dnia 3.10.2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. nr 199, poz. 1227 z późn. zm.)
Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko należy wykonać zgodnie z zakresem podanym przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie w Postanowieniu z dnia 9.04.2010 r., znak: RDOŚ-32-WOOŚ.TŚ-6642-17-2010-ako.
Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach należy sporządzić wraz z wymaganymi załącznikami zgodnie z art. 74 Ustawy z dnia 3.10.2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. nr 199, poz. 1227 z późn. zm.)
Zakres wyżej wymienionych opracowań powinien być zgodny z wymaganiami stawianymi dla tego typu dokumentacji oraz z wymaganiami organu właściwego do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Wykonawca zobowiązany jest usuwać ewentualne braki i uchybienia w raporcie oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz we wniosku z załącznikami, stwierdzone przez organ właściwy do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Wykonawca uzupełni dokumentację o wymagane informacje bez dodatkowych opłat.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w 5 egz. w wersji papierowej oraz w 3 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkowa w formacie DWG (DXF) i PDF, a część opisowa w formacie PDF i doc..
8. Operat wodnoprawny.
Operat wodnoprawny wraz z wnioskiem o wydanie pozwolenia wodnoprawnego należy wykonać zgodnie z wymogami ustawy z dnia 18 lipca 2001 roku Prawo wodne (Dz. U. z 2005 r., Nr 239 poz. 2019 z pózn. zm.).
Zakres opracowań powinien być zgodny z wymaganiami stawianymi dla tego typu dokumentacji oraz wymaganiom organu właściwego do wydania pozwolenia wodnoprawnego.
W przypadku, gdy organ właściwy do wydania pozwolenia zażąda dodatkowych informacji, które powinny być zawarte w opracowaniach Wykonawca uzupełni dokumentację o wymagane informacje bez dodatkowych opłat w terminie 14 dni od otrzymania powiadomienia od Zamawiającego.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Operat wodnoprawny w 4 egz. w wersji papierowej oraz w 3 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkowa w formacie DWG (DXF) i PDF, a część opisowa w formacie PDF i doc.
9. Wymagania dla dokumentacji.
1) Dokumentacja projektowa musi być opracowana w sposób zgodny z wymaganiami Ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 z późn. zm.), Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 Nr 223, poz. 1655), przepisami wykonawczymi do ww. ustaw, obowiązującymi Polskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej oraz niniejszymi założeniami do projektowania;
2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do systematycznego wglądu do prac projektowych w trakcie ich wykonywania;
3) Rozwiązania technologiczne i zastosowane materiały na etapie projektowania, winny być uzgodnione z Zamawiającym;
4) Dokumentację projektowo - kosztorysową należy wykonać mając na względzie iż będzie ona służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu - zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych - na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych oraz realizację robót na jej podstawie;
5) Projekt budowlany z uszczegółowieniem wymaganym dla projektu wykonawczego musi być zaakceptowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
6) Całość dokumentacji musi uzyskać akceptację Zamawiającego.
7) Dokumentacja projektowa w swej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję, Zamawiający dopuszcza wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent lub pochodzenie z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych lub organizacyjnych, lub jeśli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku przy wskazaniu powinien być dopisek, że dopuszcza się stosowanie rozwiązań równoważnych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 133722

Data publikacji: 2010-05-18

Nazwa: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Ulica: ul. Tama Pomorzańska 13A

Numer domu: 13A

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 70-030

Województwo / kraj: zachodniopomorskie

Numer telefonu: 091 4411200

Numer faxu: 091 4411300

Adres strony internetowej: www.szczecin.rzgw.gov.pl

Regon: 81193272400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja rządowa terenowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie dokumentacji dla zadania - Przebudowa przejścia żeglownego w moście kolejowym zwodzonym na rzece Regalica km 733,7 (działka nr 14 obręb Śródmieście 114).

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji dla zadania pn. Przebudowa przejścia żeglownego w moście kolejowym zwodzonym na rzece Regalica km 733,7 (działka nr 14 obręb Śródmieście 114), w skład której wchodzą następujące opracowania:
1) projekt budowlany z uszczegółowieniem wymaganym dla projektu wykonawczego;
2) przedmiar robót;
3) kosztorys inwestorski;
4) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót;
5) raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach;
6) operat wodnoprawny;
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Opracowanie należy wykonać w oparciu o koncepcję techniczno-kosztową pn. Przebudowa przejścia żeglownego w moście kolejowym zwodzonym na rzece Regalica w km 733,7 (działka nr 14 obręb 1114) opracowanej przez Biuro Hydrotechniczne Samolong & Włodarczyk S.C., 70-206 Szczecin ul. Dworcowa 2, będącą w posiadaniu Zamawiającego.
Projektowana przebudowa przejścia żeglownego będzie mieć miejsce pod mostem kolejowym zwodzonym na rzece Regalica w km 733,7 w Szczecinie Podjuchy.
Istniejące przejście żeglowne zlokalizowane jest pod zwodzonym przęsłem mostu kolejowego i składa się z bliźniaczych prowadnic o konstrukcji stalowej.
Każda prowadnica składa się z:
1) Dwóch dalb głowicowych (skrajnych), sześciu-palowych. Pale skrzynkowe Larssen IIIn o długości około 15 m. Dalby wyposażone są w znaki żeglugowe;
2) Sześciu dalb pośrednich trzy-palowych. Pale skrzynkowe Larssen IIIn o długości około 15 m;
3) Ciągłych belek prowadzących w trzech poziomach, zamocowanych śrubami do dalb i łańcuchami technicznymi do filara mostu. Belki prowadzące wykonane są z podwójnych grodzic Larssen IIIn, włożonych jedna w drugą.
Budowla w obecnej postaci ma około 37 lat i w ciągu całego okresu eksploatacji była wielokrotnie, interwencyjnie naprawiana. Stan obu prowadnic jest ogólnie przed-awaryjny, wymagający przebudowy.
Celem przedsięwzięcia jest polepszenie bezpieczeństwa nawigacyjnego jednostek pływających, korzystających z przejścia jako szlaku żeglugowego oraz ochrona konstrukcji filarów mostu kolejowego zwodzonego przed uderzeniem kadłubów jednostek.
3. Projekt budowlany z uszczegółowieniem wymaganym dla projektu wykonawczego.
Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego powinna przede wszystkim spełniać wymagania określone w Ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz.U.06 nr 156, poz. 1118 z późn. zm.), w tym określone w art. 20 i 34 ust.1, 2 i 3 oraz w rozporządzeniu w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. z 2004 roku nr 202, poz. 2072 z późn. zm.). Przedmiotowy projekt musi posiadać uszczegółowienie wymagane dla projektu wykonawczego, że jego zakres i dokładność pozwoli na sporządzenie między innymi przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego oraz realizację robót budowlanych.
Wyżej wymieniony projekt musi być uzgodniony i zaakceptowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Projekt budowlany w 5 egz. w wersji papierowej oraz 3 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkowa w formacie DWG (DXF) i PDF, a część opisowa w formacie doc. i PDF.
UWAGA: Zamawiający posiada wtórnik dla celów projektowych wykonany w 2008 r.
Wykonawca musi sprawdzić jego aktualność, a w przypadku stwierdzenia zmian ze stanem istniejącym, Wykonawca musi wykonać aktualizację wtórnika.
4. Przedmiar robót.
Przedmiar robót należy wykonać zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. z 2004 r., nr 202, poz. 2072 z późn. zm.);
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Przedmiar robót w 3 egz. w wersji papierowej oraz w 2 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie ATH i PDF.
5. Kosztorys inwestorski.
Kosztorys inwestorski należy sporządzić zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz.U. z 2004 r. nr 130, poz. 1389);
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Kosztorys inwestorski w 3 egz. w wersji papierowej oraz w 2 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie ATH i PDF.
6. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Specyfikacja powinna się składać z części ogólnej i szczegółowej. Specyfikację należy wykonać zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz.U. z 2004 r., nr 202, poz. 2072 z późn. zm.).
STW i OR należy wykonać jako oddzielne opracowania, w których należy wydzielić nazewnictwo zgodnie z przyjętą systematyką podziału robót budowlanych.
Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót należy opracować z uwzględnieniem podziału szczegółowego, wg Wspólnego Słownika Zamówień CPV.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót w 5 egz. w wersji papierowej oraz w 2 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - w formacie PDF i doc.
7. Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach należy sporządzić z uwzględnieniem wymagań zawartych w Ustawie z dnia 3.10.2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. nr 199, poz. 1227 z późn. zm.)
Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko należy wykonać zgodnie z zakresem podanym przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie w Postanowieniu z dnia 9.04.2010 r., znak: RDOŚ-32-WOOŚ.TŚ-6642-17-2010-ako.
Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach należy sporządzić wraz z wymaganymi załącznikami zgodnie z art. 74 Ustawy z dnia 3.10.2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. nr 199, poz. 1227 z późn. zm.)
Zakres wyżej wymienionych opracowań powinien być zgodny z wymaganiami stawianymi dla tego typu dokumentacji oraz z wymaganiami organu właściwego do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Wykonawca zobowiązany jest usuwać ewentualne braki i uchybienia w raporcie oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz we wniosku z załącznikami, stwierdzone przez organ właściwy do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Wykonawca uzupełni dokumentację o wymagane informacje bez dodatkowych opłat.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko wraz z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w 5 egz. w wersji papierowej oraz w 3 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkowa w formacie DWG (DXF) i PDF, a część opisowa w formacie PDF i doc..
8. Operat wodnoprawny.
Operat wodnoprawny wraz z wnioskiem o wydanie pozwolenia wodnoprawnego należy wykonać zgodnie z wymogami ustawy z dnia 18 lipca 2001 roku Prawo wodne (Dz. U. z 2005 r., Nr 239 poz. 2019 z pózn. zm.).
Zakres opracowań powinien być zgodny z wymaganiami stawianymi dla tego typu dokumentacji oraz wymaganiom organu właściwego do wydania pozwolenia wodnoprawnego.
W przypadku, gdy organ właściwy do wydania pozwolenia zażąda dodatkowych informacji, które powinny być zawarte w opracowaniach Wykonawca uzupełni dokumentację o wymagane informacje bez dodatkowych opłat w terminie 14 dni od otrzymania powiadomienia od Zamawiającego.
Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu Operat wodnoprawny w 4 egz. w wersji papierowej oraz w 3 egz. w wersji elektronicznej (na nośniku CD bądź DVD) - część rysunkowa w formacie DWG (DXF) i PDF, a część opisowa w formacie PDF i doc.
9. Wymagania dla dokumentacji.
1) Dokumentacja projektowa musi być opracowana w sposób zgodny z wymaganiami Ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2006 r. Nr 156 poz. 1118 z późn. zm.), Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2007 Nr 223, poz. 1655), przepisami wykonawczymi do ww. ustaw, obowiązującymi Polskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej oraz niniejszymi założeniami do projektowania;
2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do systematycznego wglądu do prac projektowych w trakcie ich wykonywania;
3) Rozwiązania technologiczne i zastosowane materiały na etapie projektowania, winny być uzgodnione z Zamawiającym;
4) Dokumentację projektowo - kosztorysową należy wykonać mając na względzie iż będzie ona służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu - zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych - na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych oraz realizację robót na jej podstawie;
5) Projekt budowlany z uszczegółowieniem wymaganym dla projektu wykonawczego musi być zaakceptowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
6) Całość dokumentacji musi uzyskać akceptację Zamawiającego.
7) Dokumentacja projektowa w swej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję, Zamawiający dopuszcza wskazanie w dokumentacji projektowej na znak towarowy, patent lub pochodzenie z uzasadnionych względów technologicznych, ekonomicznych lub organizacyjnych, lub jeśli obowiązek taki wynika z odrębnych przepisów. W takim przypadku przy wskazaniu powinien być dopisek, że dopuszcza się stosowanie rozwiązań równoważnych.

Kody CPV:
713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 140

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać iż w ciągu ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie lub wykonuje co najmniej jeden projekt budowlany lub wykonawczy w zakresie budownictwa hydrotechnicznego.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi wykazać, iż dysponuje:
a) co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, która wykonała co najmniej 2 projekty budowlane lub wykonawcze w zakresie budownictwa hydrotechnicznego;
b) co najmniej dwiema osobami, które były autorem lub współautorem co najmniej 2 raportów oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, na podstawie których została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, lub opracowań związanych z ochroną środowiska;

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
1. Oferta cenowa
2. Odpowiednie pełnomocnictwa
3. Wykaz podmiotów (podwykonawców)
4. Oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.szczecin.rzgw.gov.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie, ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030 Szczecin, Zespół ds. zamówień pok. nr 311.

Data składania wniosków, ofert: 31/05/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie, ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030 Szczecin, Zespół ds. zamówień pok. nr 311.

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

168013 / 2012-08-02 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Miasta Szczecin - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej odprowadzenia wód deszczowych z Obwodnicy Śródmieścia Szczecina etap V z rejonu skrzyżowania z ulicami Arkońską i Niemierzyńską

32225 / 2014-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie usług geodezyjnych na nieruchomościach położonych na terenie województwa zachodniopomorskiego w części objętej działaniem ZZMiUW w Szczecinie dotyczących oddziałów: TO Myślibórz, TO Goleniów, TO Koszalin, TO Stargard, TO Szczecin, TO Gryfino, TO Gryfice, TO Białogard, TO Kołobrzeg.

175095 / 2014-08-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Ustalenie linii brzegu i wykonanie rozgraniczenia wraz z wydzieleniem gruntów pod rzeką Wieprzą w km 48+655-49+305; 49+340-49+605 i Kanału Miejskiego w km 2+690-3+150

174821 / 2010-07-02 - Inny: jednostka organizacyjna samorządu województwa zachodniopomorskiego

Województwo Zachodniopomorskie - Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI DLA PROJEKTU ROZBUDOWA PRZEJŚCIA PRZEZ M. DZIWNÓW UL. SŁOWACKIEGO I WYBRZEŻA KOŚCIUSZKI W CIĄGU DROGI WOJ. NR 102 MIĘDZYZDROJE - KOŁOBRZEG

39613 / 2009-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Miasta Kołobrzeg - Kołobrzeg (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej na: Budowę ciągu pieszo - rowerowego od ul. Brzeskiej do granicy miasta Kołobrzeg z gminą Ustronie Morskie

96323 / 2015-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania Budowa bystrza na Jamieńskim Nurcie dla przepływu ryb między Morzem Bałtyckim a jeziorem Jamno

140631 / 2013-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie - Szczecin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie operatów wodnoprawnych oraz uzyskanie decyzji pozwoleń wodnoprawnych na szczególne korzystanie z wód dla melioracyjnych stacji pomp: (Stargard Szczeciński, Goleniów, Szczecin, Kamień Pomorskim)

113246 / 2015-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasto Koszalin - Koszalin (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie dokumentacji projektowej na: Budowę dróg wraz z uzbrojeniem, położonych na terenie pomiędzy ul. Batalionów Chłopskich-osiedlem Unii Europejskiej -ul. Władysława IV-terenem PKP. Inwestycja zaplanowana do realizacji w ramach zadania: Ul. Władysława IV- Strefa Zorganizowanej Działalności Gospodarczej.

189222 / 2013-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Mielno - Mielno (zachodniopomorskie)
CPV: 713220001 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Opracowanie projektu technicznego przebudowy dróg wraz z infrastrukturą w miejscowości Gąski w gminie Mielno (Rewitalizacja sieci dróg w miejscowości Gąski)