Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

17133 / 2014-01-27 - Administracja samorządowa / Starostwo Powiatowe w Lęborku (Lębork)

Dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej w ramach projektu pn. Zapal się do zawodu - Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Opis zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, instalację i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej w ramach projektu pn. Zapal się do zawodu - Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Zakres przedmiotu zamówienia został podzielony na 4 części:

1) Część 1 - Dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej - ZESTAW POMIAROWY DO POMIARU WYKORZYSTANIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ
2) Część 2 - Dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej - SYMULATOR UKŁADÓW SOLARNYCH
3) Część 3 - Dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej - SYMULATOR TURBINY WIATROWEJ
4) Część 4 - Dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej - WODOROWE OGNIWA PALIWOWE

Ww. sprzęt odpowiedniej jakości, pozwoli na realizację zajęć w formule nowoczesnej, niezbędnej z punktu widzenia aktualnego i przyszłego rynku pracy, na którym odnaleźć mają się uczniowie po ukończeniu szkoły.

Sprzęt i wyposażenie stanowiące przedmiot zamówienia musi być profesjonalne i fabrycznie nowe, należytej jakości, sprawne, wolne od jakichkolwiek wad fizycznych, jak również od jakichkolwiek wad prawnych i roszczeń osób trzecich, nie używane, nie regenerowane, nie powystawowe. Przedmiot zamówienia musi odznaczać się wysoką trwałością, a ponadto w zakresie bezpieczeństwa musi odpowiadać w szczególności normie CE lub równoważnej wskazanej w ofercie Dostawcy.
Pod pojęciem fabrycznie nowy Zamawiający rozumie produkty wykonane z nowych elementów, bez śladu uszkodzenia, w oryginalnych opakowaniach producenta, np. z widocznym logo, symbolem produktu i terminem przydatności do użytku.

Szczegółowy opis potrzeb Zamawiającego, zawierający parametry sprzętu, został zawarty w załączniku nr 1 do niniejszej specyfikacji.

Zamawiający informuje, że określając przedmiot zamówienia poprzez wskazanie nazw handlowych, dopuszcza jednocześnie wszelkie ich odpowiedniki rynkowe o równoważnych lub lepszych parametrach. Parametry wskazanego przez Zamawiającego standardu przedstawiają warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, funkcjonalne oraz inne cechy istotne dla przedmiotu zamówienia. Natomiast wskazana marka lub nazwa handlowa określa klasę produktu, a nie konkretnego producenta. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych w stosunku do opisanych i podanych w wymaganych parametrach w SIWZ pod warunkiem, że będą posiadały równoważne lub lepsze parametry techniczne.
W przypadku zaproponowania w ofercie urządzeń równoważnych lub lepszych w stosunku do opisanych w SIWZ, należy załączyć do oferty foldery, dane techniczne i aprobaty techniczne tych urządzeń.
Wykonawca zgodnie z art. 30 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.) zobowiązany jest wykazać równoważność.

W przypadku, gdy Wykonawca przewiduje realizację części zamówienia przy udziale podwykonawców do oferty musi być załączony wykaz z zakresem powierzonych im zadań.


1. Wymagania ogólne dotyczące sprzętu:
a) dostarczone Wyposażenie musi być zgodnie z obowiązującymi normami i posiadać wymagane atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, deklaracje zgodności wbudowanych materiałów, świadectwa bezpieczeństwa, homologacje, licencje itp. Całość Wyposażenia objętego niniejszym zamówieniem musi spełniać wymogi normy certyfikatu bezpieczeństwa CE lub innego równoważnego certyfikatu, co potwierdza oświadczenie złożone przez Wykonawcę na Formularzu oferty. Deklarację zgodności z normą CE lub inny równoważny certyfikat Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć wraz z Wyposażeniem do wglądu.
b) musi być ze sobą kompatybilny w zakresie poszczególnych części.

2. Wymagania dotyczące sposobu realizacji zamówienia:
a) nie przewiduje się możliwości wypłacania Wykonawcy zaliczki.
b) Zamówienie obejmuje również transport (na koszt i ryzyko Wykonawcy) oraz instalację, montaż, uruchomienie i przeprowadzenie testów działania wyposażenia wraz z jego rozruchem oraz przeprowadzeniem instruktażu w siedzibie szkoły: Zespołu Szkół Mechaniczno - Informatycznych w Lęborku, ul. Marcinkowskiego 1.
c) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia odpowiednio opakowany i oznaczony zgodnie z obowiązującymi przepisami. Razem z przedmiotem zamówienia dostarczy w języku polskim dokumenty gwarancyjne, instrukcję obsługi zawierającą wszystkie niezbędne dla użytkownika informacje, płyty CD wraz z dokumentacją i sterownikami (jeżeli dotyczy) oraz katalogi części zamiennych lub eksploatacyjnych (jeśli będą dostępne)
d) Wykonawca dostarczy oprogramowanie niezbędne do prawidłowej pracy dostarczonego Wyposażenia.
e) Wykonawca dołączy do oferty karty techniczne (karty katalogowe, dane techniczne) określające parametry oferowanego Wyposażenia
f) dostawa wraz z posadowieniem a następnie instalacją, montażem wraz z uruchomieniem i rozruchem dostarczonego Wyposażenia musi być zgodna z zapisami SIWZ, instrukcjami producenta, obowiązującymi w tym przedmiocie przepisami, normami oraz projektem budowlanym Zespołu Szkół Mechaniczno - Informatycznych w Lęborku oraz wskazaniami Zamawiającego. Instalacja Wyposażenia obejmuje również wymagane podłączenie do istniejących instalacji w budynku szkoły zgodnie z obowiązującymi przepisami - koszt uwzględniony w cenie oferty.
g) Wykonawca zobowiązany jest do uruchomienia sprzętu najpóźniej w ciągu 3 dni od dostawy.
h) jeśli dostarczone Wyposażenie lub jego elementy są uszkodzone lub uległy uszkodzeniu podczas transportu, montażu lub rozruchu, zostaną przez Wykonawcę wymienione na nowe lub naprawione przed zgłoszeniem zakończenia dostaw do odbioru.
i) wszystkie odpady powstałe podczas realizacji zamówienia Wykonawca jest zobowiązany zagospodarować na własny koszt. Wykonawca po dostarczeniu przedmiotu zamówienia oraz po zakończeniu prac montażowych jest zobowiązany do uporządkowania terenu dostaw i miejsca montażu. Wszystkie zniszczenia w budynku powstałe podczas montażu z winy Wykonawcy będą usuwane przez niego bezpłatnie.
j) Wykonawca do 4 dni od dnia podpisania umowy przedstawi Zamawiającemu wstępny harmonogram dostaw z podaniem terminów dostaw i montażu. Przedstawiony przez Wykonawcę harmonogram musi być zatwierdzony i podpisany przez Zamawiającego. Harmonogram może być w każdej chwili zmieniony na pisemną prośbę każdej ze stron pod warunkiem, że zmiana jest uzasadniona. Wniosek o zmianę harmonogramu i jego zmiana wymaga formy pisemnej.
k) Wykonawca jest odpowiedzialny za zabezpieczenie dostarczonego wyposażenia do czasu dokonania pisemnego odbioru końcowego (bez uwag) potwierdzonego przez osoby odpowiedzialne ze strony Zamawiającego.
l) dostarczone wyposażenie powinno być kompletne, uruchomione i gotowe do pracy. Gotowość techniczna powinna być poprzedzona testami, uzgodnionymi z Zamawiającym, przeprowadzonymi z użyciem materiałów, narzędzi i programów dobranych oraz dostarczonych przez Wykonawcę. Testy należy przeprowadzić z udziałem przedstawicieli Zamawiającego, a fakt ten odnotować w protokole odbioru

3. Wymogi dotyczące gwarancji dla przedmiotu zamówienia:
a) Zamawiający wymaga, co najmniej 24 miesięcznego okresu gwarancji na każdą pozycję wyposażenia wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia, licząc od daty podpisania przez Zamawiającego protokołu zdawczo-odbiorczego
b) bieg terminu gwarancji rozpoczyna się w dniu następnym po podpisaniu przez Zamawiającego protokołu zdawczo-odbiorczego
c) karty gwarancyjne muszą być dostarczone dla każdego urządzenia osobno. Każdy element zamówienia należy traktować jako osobną całość i musi zostać dostarczony jako urządzenie kompletne i gotowe do pracy zgodnie z przeznaczeniem
d) warunki gwarancji nie mogą nakazywać Zamawiającemu przechowywania opakowań, w których urządzenia zostaną dostarczone (Zamawiający może usunąć opakowania urządzeń po ich dostarczeniu, co nie spowoduje utraty gwarancji, a dostarczony sprzęt mimo braku opakowań będzie podlegał usłudze gwarancyjnej)
e) Zamawiający zobowiązuje się dotrzymywać podstawowych warunków eksploatacji określonych przez producenta w zapisach kart gwarancyjnych dostarczonych przez Wykonawcę
f) Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia kart gwarancyjnych sprzętów objętych przedmiotem zamówienia
g) pierwsze uruchomienie urządzeń oraz ewentualne szkolenia z zakresu obsługi urządzeń zapewnia Wykonawca zgodnie z warunkami gwarancji przez uprawnionego serwisanta. Wykonawca zobowiązuje się na czas trwania gwarancji do nieodpłatnego usuwania zgłaszanych przez przedstawiciela Zamawiającego usterek. W przypadku wystąpienia konieczności naprawy sprzętu poza siedzibą szkoły, Wykonawca zapewni :
- odbiór wadliwego sprzętu w terminie nieprzekraczającym 2 dni roboczych, na własny koszt
- dostawę naprawionego sprzętu do szkoły na własny koszt, w terminie nieprzekraczającym 2 dni roboczych od dnia usunięcia awarii przez serwis, ale nie dłuższym niż 25 dni roboczych od dnia odebrania sprzętu z siedziby szkoły
- w przypadku braku możliwości usunięcia awarii w terminie 25 dni roboczych od dnia odebrania wadliwego sprzętu z siedziby szkoły, Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia i uruchomienia nowego sprzętu zastępczego o parametrach równoważnych z oferowanymi
h) Wykonawca zobowiązuje się do podjęcia czynności serwisowych w czasie nieprzekraczającym jednego dnia roboczego od momentu zgłoszenia
i) w okresie gwarancji wszelkie koszty związane z usunięciem awarii, w tym dostarczenie uszkodzonego sprzętu do punktu serwisowego, stwierdzonej w przedmiocie niniejszej umowy obciążają Wykonawcę
j) gwarancja obejmuje uprawnienie Zamawiającego do żądania wymiany Wyposażenia na wolne od wad lub nieodpłatnej jego naprawy. Wykonawca zobowiązany jest w zakresie gwarancji między innymi do świadczenia nieodpłatnej tj. wliczonej w cenę oferty bieżącej konserwacji, serwisu i przeglądów technicznych wynikających z warunków gwarancji i naprawy w okresie gwarancyjnym w miejscu użytkowania (gwarancja on-site)
k) gwarancja ulega automatycznie przedłużeniu o okres naprawy
l) w przypadku dwukrotnej awarii tego samego Wyposażenia lub jego elementu Wykonawca zobowiązany jest do wymiany wadliwego Wyposażenia lub jego elementu na nowy
m) w okresie gwarancji Wykonawca zapewni wsparcie techniczne, które Zamawiający rozumie: Wsparcie techniczne jest usługą, za pomocą której można skorzystać z wiedzy dostarczonej przez specjalistów wyznaczonych przez Wykonawcę nie wychodząc z biura/laboratorium. Wsparcie techniczne można uzyskać telefonicznie, faxem bądź mailem. Wsparcie techniczne powinno być udzielane bezpłatnie w okresie gwarancyjnym. Czas oczekiwania na odpowiedź nie powinien być dłuższy niż 2 dni robocze.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 17133

Data publikacji: 2014-01-27

Nazwa: Starostwo Powiatowe w Lęborku

Ulica: ul. Czołgistów 5

Numer domu: 5

Miejscowość: Lębork

Kod pocztowy: 84-300

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 059 8632810

Numer faxu: 059 8632850

Adres strony internetowej: powiat-lebork.com

Regon: 84115175650000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej w ramach projektu pn. Zapal się do zawodu - Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Rodzaj zamówienia: D

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, instalację i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej w ramach projektu pn. Zapal się do zawodu - Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Zakres przedmiotu zamówienia został podzielony na 4 części:

1) Część 1 - Dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej - ZESTAW POMIAROWY DO POMIARU WYKORZYSTANIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ
2) Część 2 - Dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej - SYMULATOR UKŁADÓW SOLARNYCH
3) Część 3 - Dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej - SYMULATOR TURBINY WIATROWEJ
4) Część 4 - Dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej - WODOROWE OGNIWA PALIWOWE

Ww. sprzęt odpowiedniej jakości, pozwoli na realizację zajęć w formule nowoczesnej, niezbędnej z punktu widzenia aktualnego i przyszłego rynku pracy, na którym odnaleźć mają się uczniowie po ukończeniu szkoły.

Sprzęt i wyposażenie stanowiące przedmiot zamówienia musi być profesjonalne i fabrycznie nowe, należytej jakości, sprawne, wolne od jakichkolwiek wad fizycznych, jak również od jakichkolwiek wad prawnych i roszczeń osób trzecich, nie używane, nie regenerowane, nie powystawowe. Przedmiot zamówienia musi odznaczać się wysoką trwałością, a ponadto w zakresie bezpieczeństwa musi odpowiadać w szczególności normie CE lub równoważnej wskazanej w ofercie Dostawcy.
Pod pojęciem fabrycznie nowy Zamawiający rozumie produkty wykonane z nowych elementów, bez śladu uszkodzenia, w oryginalnych opakowaniach producenta, np. z widocznym logo, symbolem produktu i terminem przydatności do użytku.

Szczegółowy opis potrzeb Zamawiającego, zawierający parametry sprzętu, został zawarty w załączniku nr 1 do niniejszej specyfikacji.

Zamawiający informuje, że określając przedmiot zamówienia poprzez wskazanie nazw handlowych, dopuszcza jednocześnie wszelkie ich odpowiedniki rynkowe o równoważnych lub lepszych parametrach. Parametry wskazanego przez Zamawiającego standardu przedstawiają warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, funkcjonalne oraz inne cechy istotne dla przedmiotu zamówienia. Natomiast wskazana marka lub nazwa handlowa określa klasę produktu, a nie konkretnego producenta. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych w stosunku do opisanych i podanych w wymaganych parametrach w SIWZ pod warunkiem, że będą posiadały równoważne lub lepsze parametry techniczne.
W przypadku zaproponowania w ofercie urządzeń równoważnych lub lepszych w stosunku do opisanych w SIWZ, należy załączyć do oferty foldery, dane techniczne i aprobaty techniczne tych urządzeń.
Wykonawca zgodnie z art. 30 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.) zobowiązany jest wykazać równoważność.

W przypadku, gdy Wykonawca przewiduje realizację części zamówienia przy udziale podwykonawców do oferty musi być załączony wykaz z zakresem powierzonych im zadań.


1. Wymagania ogólne dotyczące sprzętu:
a) dostarczone Wyposażenie musi być zgodnie z obowiązującymi normami i posiadać wymagane atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, deklaracje zgodności wbudowanych materiałów, świadectwa bezpieczeństwa, homologacje, licencje itp. Całość Wyposażenia objętego niniejszym zamówieniem musi spełniać wymogi normy certyfikatu bezpieczeństwa CE lub innego równoważnego certyfikatu, co potwierdza oświadczenie złożone przez Wykonawcę na Formularzu oferty. Deklarację zgodności z normą CE lub inny równoważny certyfikat Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć wraz z Wyposażeniem do wglądu.
b) musi być ze sobą kompatybilny w zakresie poszczególnych części.

2. Wymagania dotyczące sposobu realizacji zamówienia:
a) nie przewiduje się możliwości wypłacania Wykonawcy zaliczki.
b) Zamówienie obejmuje również transport (na koszt i ryzyko Wykonawcy) oraz instalację, montaż, uruchomienie i przeprowadzenie testów działania wyposażenia wraz z jego rozruchem oraz przeprowadzeniem instruktażu w siedzibie szkoły: Zespołu Szkół Mechaniczno - Informatycznych w Lęborku, ul. Marcinkowskiego 1.
c) Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia odpowiednio opakowany i oznaczony zgodnie z obowiązującymi przepisami. Razem z przedmiotem zamówienia dostarczy w języku polskim dokumenty gwarancyjne, instrukcję obsługi zawierającą wszystkie niezbędne dla użytkownika informacje, płyty CD wraz z dokumentacją i sterownikami (jeżeli dotyczy) oraz katalogi części zamiennych lub eksploatacyjnych (jeśli będą dostępne)
d) Wykonawca dostarczy oprogramowanie niezbędne do prawidłowej pracy dostarczonego Wyposażenia.
e) Wykonawca dołączy do oferty karty techniczne (karty katalogowe, dane techniczne) określające parametry oferowanego Wyposażenia
f) dostawa wraz z posadowieniem a następnie instalacją, montażem wraz z uruchomieniem i rozruchem dostarczonego Wyposażenia musi być zgodna z zapisami SIWZ, instrukcjami producenta, obowiązującymi w tym przedmiocie przepisami, normami oraz projektem budowlanym Zespołu Szkół Mechaniczno - Informatycznych w Lęborku oraz wskazaniami Zamawiającego. Instalacja Wyposażenia obejmuje również wymagane podłączenie do istniejących instalacji w budynku szkoły zgodnie z obowiązującymi przepisami - koszt uwzględniony w cenie oferty.
g) Wykonawca zobowiązany jest do uruchomienia sprzętu najpóźniej w ciągu 3 dni od dostawy.
h) jeśli dostarczone Wyposażenie lub jego elementy są uszkodzone lub uległy uszkodzeniu podczas transportu, montażu lub rozruchu, zostaną przez Wykonawcę wymienione na nowe lub naprawione przed zgłoszeniem zakończenia dostaw do odbioru.
i) wszystkie odpady powstałe podczas realizacji zamówienia Wykonawca jest zobowiązany zagospodarować na własny koszt. Wykonawca po dostarczeniu przedmiotu zamówienia oraz po zakończeniu prac montażowych jest zobowiązany do uporządkowania terenu dostaw i miejsca montażu. Wszystkie zniszczenia w budynku powstałe podczas montażu z winy Wykonawcy będą usuwane przez niego bezpłatnie.
j) Wykonawca do 4 dni od dnia podpisania umowy przedstawi Zamawiającemu wstępny harmonogram dostaw z podaniem terminów dostaw i montażu. Przedstawiony przez Wykonawcę harmonogram musi być zatwierdzony i podpisany przez Zamawiającego. Harmonogram może być w każdej chwili zmieniony na pisemną prośbę każdej ze stron pod warunkiem, że zmiana jest uzasadniona. Wniosek o zmianę harmonogramu i jego zmiana wymaga formy pisemnej.
k) Wykonawca jest odpowiedzialny za zabezpieczenie dostarczonego wyposażenia do czasu dokonania pisemnego odbioru końcowego (bez uwag) potwierdzonego przez osoby odpowiedzialne ze strony Zamawiającego.
l) dostarczone wyposażenie powinno być kompletne, uruchomione i gotowe do pracy. Gotowość techniczna powinna być poprzedzona testami, uzgodnionymi z Zamawiającym, przeprowadzonymi z użyciem materiałów, narzędzi i programów dobranych oraz dostarczonych przez Wykonawcę. Testy należy przeprowadzić z udziałem przedstawicieli Zamawiającego, a fakt ten odnotować w protokole odbioru

3. Wymogi dotyczące gwarancji dla przedmiotu zamówienia:
a) Zamawiający wymaga, co najmniej 24 miesięcznego okresu gwarancji na każdą pozycję wyposażenia wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia, licząc od daty podpisania przez Zamawiającego protokołu zdawczo-odbiorczego
b) bieg terminu gwarancji rozpoczyna się w dniu następnym po podpisaniu przez Zamawiającego protokołu zdawczo-odbiorczego
c) karty gwarancyjne muszą być dostarczone dla każdego urządzenia osobno. Każdy element zamówienia należy traktować jako osobną całość i musi zostać dostarczony jako urządzenie kompletne i gotowe do pracy zgodnie z przeznaczeniem
d) warunki gwarancji nie mogą nakazywać Zamawiającemu przechowywania opakowań, w których urządzenia zostaną dostarczone (Zamawiający może usunąć opakowania urządzeń po ich dostarczeniu, co nie spowoduje utraty gwarancji, a dostarczony sprzęt mimo braku opakowań będzie podlegał usłudze gwarancyjnej)
e) Zamawiający zobowiązuje się dotrzymywać podstawowych warunków eksploatacji określonych przez producenta w zapisach kart gwarancyjnych dostarczonych przez Wykonawcę
f) Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia kart gwarancyjnych sprzętów objętych przedmiotem zamówienia
g) pierwsze uruchomienie urządzeń oraz ewentualne szkolenia z zakresu obsługi urządzeń zapewnia Wykonawca zgodnie z warunkami gwarancji przez uprawnionego serwisanta. Wykonawca zobowiązuje się na czas trwania gwarancji do nieodpłatnego usuwania zgłaszanych przez przedstawiciela Zamawiającego usterek. W przypadku wystąpienia konieczności naprawy sprzętu poza siedzibą szkoły, Wykonawca zapewni :
- odbiór wadliwego sprzętu w terminie nieprzekraczającym 2 dni roboczych, na własny koszt
- dostawę naprawionego sprzętu do szkoły na własny koszt, w terminie nieprzekraczającym 2 dni roboczych od dnia usunięcia awarii przez serwis, ale nie dłuższym niż 25 dni roboczych od dnia odebrania sprzętu z siedziby szkoły
- w przypadku braku możliwości usunięcia awarii w terminie 25 dni roboczych od dnia odebrania wadliwego sprzętu z siedziby szkoły, Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia i uruchomienia nowego sprzętu zastępczego o parametrach równoważnych z oferowanymi
h) Wykonawca zobowiązuje się do podjęcia czynności serwisowych w czasie nieprzekraczającym jednego dnia roboczego od momentu zgłoszenia
i) w okresie gwarancji wszelkie koszty związane z usunięciem awarii, w tym dostarczenie uszkodzonego sprzętu do punktu serwisowego, stwierdzonej w przedmiocie niniejszej umowy obciążają Wykonawcę
j) gwarancja obejmuje uprawnienie Zamawiającego do żądania wymiany Wyposażenia na wolne od wad lub nieodpłatnej jego naprawy. Wykonawca zobowiązany jest w zakresie gwarancji między innymi do świadczenia nieodpłatnej tj. wliczonej w cenę oferty bieżącej konserwacji, serwisu i przeglądów technicznych wynikających z warunków gwarancji i naprawy w okresie gwarancyjnym w miejscu użytkowania (gwarancja on-site)
k) gwarancja ulega automatycznie przedłużeniu o okres naprawy
l) w przypadku dwukrotnej awarii tego samego Wyposażenia lub jego elementu Wykonawca zobowiązany jest do wymiany wadliwego Wyposażenia lub jego elementu na nowy
m) w okresie gwarancji Wykonawca zapewni wsparcie techniczne, które Zamawiający rozumie: Wsparcie techniczne jest usługą, za pomocą której można skorzystać z wiedzy dostarczonej przez specjalistów wyznaczonych przez Wykonawcę nie wychodząc z biura/laboratorium. Wsparcie techniczne można uzyskać telefonicznie, faxem bądź mailem. Wsparcie techniczne powinno być udzielane bezpłatnie w okresie gwarancyjnym. Czas oczekiwania na odpowiedź nie powinien być dłuższy niż 2 dni robocze.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 4

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 14/03/2014

Informacja na temat wadium: nie dotyczy

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp - załącznik nr 3 do SIWZ

Wiedza i doświadczenie:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp - załącznik nr 3 do SIWZ

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp - załącznik nr 3 do SIWZ

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp - załącznik nr 3 do SIWZ

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie. Spełnianie warunku na podstawie oświadczenia z art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp - załącznik nr 3 do SIWZ

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

inne_dokumenty:
1. W celu potwierdzenia spełniania opisanych przez Zamawiającego warunków udziału w postępowaniu, Wykonawcy ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia obowiązani są przedłożyć:
- wypełniony i podpisany formularz ofertowy z wykorzystaniem wzoru - zał. nr 2 do SIWZ
- oświadczenie w trybie art. 22 ust. 1 w związku z art. 44 ustawy Pzp z wykorzystaniem wzoru - zał. nr 3 do SIWZ
- zobowiązanie podmiotu trzeciego o oddanie do dyspozycji Wykonawcy swoich zasobów, umiejętności, kwalifikacji i doświadczenia na okres korzystania z nich podczas realizacji - zał. nr 7 do SIWZ

2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 2 ustawy należy złożyć następujące dokumenty:

a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Pzp z wykorzystaniem wzoru - zał. nr 4 do SIWZ
b) oświadczenie o przynależności do grupy kapitałowej - zał. nr 5 do SIWZ

W przypadku oferty składanej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, dokumenty potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu składa każdy wykonawca oddzielnie.

3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia obowiązani są załączyć do oferty pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

4. Zamawiający wymaga wskazania w ofercie części zamówienia, których wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć Podwykonawcom (jeżeli Wykonawca przewiduje taki udział).

5. W przypadku, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu innych podmiotów, zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawia dokumenty jak wyżej, wypełnione w języku polskim bądź z tłumaczeniem na język polski potwierdzone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
W przypadku zdarzeń losowych oraz szczególnych okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, istnieje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy w zakresie:
a) zmiany w nazwie, oznaczeniu, siedzibie, numerze konta bankowego Zamawiającego lub Wykonawcy dokonanej w trakcie trwania umowy
b) przesunięcia terminu wykonania przedmiotu zamówienia w sytuacji niemożności wykonania przedmiotu zamówienia w ustalonym terminie z powodu działania siły wyższej,
c) zastąpienia przedmiotu umowy innym modelem o niegorszych parametrach niż oferowane w ofercie w przypadku wystąpienia sytuacji, gdy pojawi się nowy model, a produkcja obecnego zostanie zaprzestana.
Wszelkie zmiany postanowień niniejszej Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Wykonawca jest zobowiązany pisemnie poinformować o zmianie, o której mowa powyżej i uzyskać zgodę Zamawiającego na jej wprowadzenie.

Kod kryterium cenowe: A

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: w siedzibie zamawiającego

Data składania wniosków, ofert: 07/02/2014

Godzina składania wniosków, ofert: 10:30

Miejsce składania:
w Biurze Obsługi Interesanta w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Projekt pn. Zapal się do zawodu - Zawodowo w Powiecie Lęborskim współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Numer części zamówienia: 1

Nazwa:
Dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej - ZESTAW POMIAROWY DO POMIARU WYKORZYSTANIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Opis:
Sprzęt stanowiący przedmiot zamówienia musi być profesjonalny i fabrycznie nowy, należytej jakości, sprawny, wolny od jakichkolwiek wad fizycznych, jak również od jakichkolwiek wad prawnych i roszczeń osób trzecich, nie używany, nie powystawowy. Pod pojęciem fabrycznie nowy Zamawiający rozumie produkty wykonane z nowych elementów, bez śladu uszkodzenia, w oryginalnych opakowaniach producenta, np. z widocznym logo, symbolem produktu i terminem przydatności do użytku.

Ww. sprzęt odpowiedniej jakości, pozwoli na realizację zajęć w formule nowoczesnej, niezbędnej z punktu widzenia aktualnego i przyszłego rynku pracy, na którym odnaleźć mają się uczniowie po ukończeniu szkoły.

Zestaw wykorzystany zostanie w ramach zajęć lekcyjnych z przedmiotów: energoelektronika, elektroenergetyka, instalacje elektryczne (zgodnie z programem nauczania technik elektryk 312[02], 2106/T-5,T-3,SP/MEN/1997.07.16), montaż i eksploatacja instalacji elektrycznych, montaż i eksploatacja maszyn i urządzeń elektrycznych, obsługa maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych (zgodnie z podstawą programową dla zawodu TECHNIK ELEKTRYK, 311303) oraz instalacje elektryczne, maszyny i urządzenia elektryczne, montaż maszyn i urządzeń elektrycznych, montaż instalacji elektrycznych (zgodnie z podstawą programową dla zawodu ELEKTRYK, 741103). Zestaw wykorzystany będzie również na zajęciach prowadzonych w ramach projektu Energia odnawialna, Maszyny elektryczne w energetyce odnawialnej oraz Automatyczne układy sterowania odnawialnych źródeł energii do badania zużycia energii elektrycznej przez maszyny i urządzenia elektryczne oraz umożliwia dobór i badanie metod regulacji i sterowania maszynami i urządzeniami elektrycznymi. Zestaw wykorzystany zostanie również do prowadzenia warsztatów i zajęć pozalekcyjnych Inteligentny dom.

Lp. Nazwa elementu zestawu Liczba sztuk
1 Stanowisko montażowo-pomiarowe ze stołem laboratoryjno-warsztatowym 1
2 Dekoder ruchu - oprawa lampa z czujnikiem ruchu 1
3 Termostat-regulator temperatury w pomieszczeniu 1
4 Zasilacz modułowy 6
5 Przełącznik przyciskowy 1NO 16A do montowania na szynie TH 35 6
6 Przełącznik przyciskowy 1NC 16A do montowania na szynie TH 35 6
7 Przycisk sterowniczy 2NO 16A 6
8 Przycisk sterowniczy 2NC 16A 6
9 Przekaźniki elektromagnetyczny z podstawką do montażu na szynie TH 6
10 Przekaźniki elektromagnetyczny z podstawką do montażu na szynie TH 6
11 Zasilacz laboratoryjny z płynną regulacją napięcia wyjściowego 6
12 silnik indukcyjny 1- fazowy 6
13 silnik 3- fazowy klatkowy 6
14 watomierz analogowy jednofazowy 3
15 Miernik zabezpieczeń różnicowo prądowych 1
16 Miernik rezystancji izolacji 1
17 Cyfrowy tachometr 1
18 solarymetr laboratoryjny 1
19 Dekada indukcyjności 3
20 Dekada pojemności 3
21 Dekady rezystancyjne 1
22 Ściemniacz uniwersalny 1
23 Ściemniacz sterowany pilotem na podczerwień 1

Kody CPV:
380000005 (Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
383413000 (Przyrządy do mierzenia wielkości elektrycznych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
389700005 (Badawcze, testowe i naukowe symulatory techniczne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
389000004 (Różne przyrządy do badań lub testowania)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
310000006 (Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
317000003 (Urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
421000000 (Maszyny do wytwarzania i wykorzystywania mocy mechanicznej)

Czas: D

Data zakończenia: 14/03/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 2

Nazwa:
Dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej - SYMULATOR UKŁADÓW SOLARNYCH

Opis:
Sprzęt stanowiący przedmiot zamówienia musi być profesjonalny i fabrycznie nowy, należytej jakości, sprawny, wolny od jakichkolwiek wad fizycznych, jak również od jakichkolwiek wad prawnych i roszczeń osób trzecich, nie używany, nie powystawowy. Pod pojęciem fabrycznie nowy Zamawiający rozumie produkty wykonane z nowych elementów, bez śladu uszkodzenia, w oryginalnych opakowaniach producenta, np. z widocznym logo, symbolem produktu i terminem przydatności do użytku.

Ww. sprzęt odpowiedniej jakości, pozwoli na realizację zajęć w formule nowoczesnej, niezbędnej z punktu widzenia aktualnego i przyszłego rynku pracy, na którym odnaleźć mają się uczniowie po ukończeniu szkoły.

Symulator wykorzystany będzie na zajęciach Energia odnawialna, Maszyny elektryczne w energetyce odnawialnej oraz Automatyczne układy sterowania odnawialnych źródeł energii do badania układów solarnych. Układ umożliwia poznanie zasady działania solarów i zasad ich wykorzystania. Jednocześnie symulator będzie wykorzystywany na zajęciach lekcyjnych z przedmiotów: energoelektronika, elektroenergetyka, instalacje elektryczne (zgodnie z programem nauczania technik elektryk 312[02], 2106/T-5,T-3,SP/MEN/1997.07.16), montaż i eksploatacja instalacji elektrycznych, montaż i eksploatacja maszyn i urządzeń elektrycznych, obsługa maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych (zgodnie z podstawą programową dla zawodu TECHNIK ELEKTRYK, 311303) oraz instalacje elektryczne, maszyny i urządzenia elektryczne, montaż maszyn i urządzeń elektrycznych, montaż instalacji elektrycznych (zgodnie z podstawą programową dla zawodu ELEKTRYK, 741103).

Lp. Nazwa elementu zestawu Liczba sztuk
1 Zestaw umożliwiający poznanie budowy, zasady działania i właściwości ogniwa fotowoltaicznego w skali laboratoryjnej i analizę właściwości poszczególnych jego elementów 1
2 Zestaw umożliwiający poznanie wszystkich podstawowych praw fizyki, które wiążą się z fotowoltaiką 1

Kody CPV:
380000005 (Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
383413000 (Przyrządy do mierzenia wielkości elektrycznych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
389700005 (Badawcze, testowe i naukowe symulatory techniczne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
389000004 (Różne przyrządy do badań lub testowania)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
310000006 (Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
317000003 (Urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
421000000 (Maszyny do wytwarzania i wykorzystywania mocy mechanicznej)

Czas: D

Data zakończenia: 14/03/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 3

Nazwa:
Dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej - SYMULATOR TURBINY WIATROWEJ

Opis:
Sprzęt stanowiący przedmiot zamówienia musi być profesjonalny i fabrycznie nowy, należytej jakości, sprawny, wolny od jakichkolwiek wad fizycznych, jak również od jakichkolwiek wad prawnych i roszczeń osób trzecich, nie używany, nie powystawowy. Pod pojęciem fabrycznie nowy Zamawiający rozumie produkty wykonane z nowych elementów, bez śladu uszkodzenia, w oryginalnych opakowaniach producenta, np. z widocznym logo, symbolem produktu i terminem przydatności do użytku.

Ww. sprzęt odpowiedniej jakości, pozwoli na realizację zajęć w formule nowoczesnej, niezbędnej z punktu widzenia aktualnego i przyszłego rynku pracy, na którym odnaleźć mają się uczniowie po ukończeniu szkoły.

Symulator wykorzystany będzie na zajęciach Energia odnawialna, Maszyny elektryczne w energetyce odnawialnej oraz Automatyczne układy sterowania odnawialnych źródeł energii do badania turbin wiatrowych. Układ umożliwia poznanie zasady działania turbiny wiatrowej i zasad ich wykorzystania. Jednocześnie symulator będzie wykorzystywany na zajęciach lekcyjnych z przedmiotów: energoelektronika, elektroenergetyka, instalacje elektryczne (zgodnie z programem nauczania technik elektryk 312[02], 2106/T-5,T-3,SP/MEN/1997.07.16), montaż i eksploatacja instalacji elektrycznych, montaż i eksploatacja maszyn i urządzeń elektrycznych, obsługa maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych (zgodnie z podstawą programową dla zawodu TECHNIK ELEKTRYK, 311303) oraz instalacje elektryczne, maszyny i urządzenia elektryczne, montaż maszyn i urządzeń elektrycznych, montaż instalacji elektrycznych (zgodnie z podstawą programową dla zawodu ELEKTRYK, 741103).

Lp. Nazwa elementu zestawu Liczba sztuk
1 Zestaw dydaktyczny z turbinami wiatrowymi, umożliwiający poznanie zasady działania i właściwości turbiny wiatrowej 1
2 Zestaw dydaktyczny z turbinami wiatrowymi, umożliwiający demonstrację wszystkich najważniejszych zagadnień związanych z wywarzeniem i wykorzystywaniem energii wiatrowej 1

Kody CPV:
380000005 (Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
383413000 (Przyrządy do mierzenia wielkości elektrycznych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
389700005 (Badawcze, testowe i naukowe symulatory techniczne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
389000004 (Różne przyrządy do badań lub testowania)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
310000006 (Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
317000003 (Urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
421000000 (Maszyny do wytwarzania i wykorzystywania mocy mechanicznej)

Czas: D

Data zakończenia: 14/03/2014

Kod kryterium cenowe: A

Numer części zamówienia: 4

Nazwa:
Dostawa, instalacja i uruchomienie fabrycznie nowego, profesjonalnego wyposażenia do pracowni elektroenergetyki odnawialnej - WODOROWE OGNIWA PALIWOWE (ZESTAW)

Opis:
Sprzęt stanowiący przedmiot zamówienia musi być profesjonalny i fabrycznie nowy, należytej jakości, sprawny, wolny od jakichkolwiek wad fizycznych, jak również od jakichkolwiek wad prawnych i roszczeń osób trzecich, nie używany, nie powystawowy. Pod pojęciem fabrycznie nowy Zamawiający rozumie produkty wykonane z nowych elementów, bez śladu uszkodzenia, w oryginalnych opakowaniach producenta, np. z widocznym logo, symbolem produktu i terminem przydatności do użytku.

Ww. sprzęt odpowiedniej jakości, pozwoli na realizację zajęć w formule nowoczesnej, niezbędnej z punktu widzenia aktualnego i przyszłego rynku pracy, na którym odnaleźć mają się uczniowie po ukończeniu szkoły.

Symulator wykorzystany będzie na zajęciach Energia odnawialna, Maszyny elektryczne w energetyce odnawialnej oraz Automatyczne układy sterowania odnawialnych źródeł energii do badania układów solarnych. Układ umożliwia poznanie zasady działania ogniw paliwowych i zasad ich wykorzystania. Jednocześnie symulator będzie wykorzystywany na zajęciach lekcyjnych z przedmiotów: energoelektronika, elektroenergetyka, instalacje elektryczne (zgodnie z programem nauczania technik elektryk 312[02], 2106/T-5,T-3,SP/MEN/1997.07.16), montaż i eksploatacja instalacji elektrycznych, montaż i eksploatacja maszyn i urządzeń elektrycznych, obsługa maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych (zgodnie z podstawą programową dla zawodu TECHNIK ELEKTRYK, 311303) oraz instalacje elektryczne, maszyny i urządzenia elektryczne, montaż maszyn i urządzeń elektrycznych, montaż instalacji elektrycznych (zgodnie z podstawą programową dla zawodu ELEKTRYK, 741103).
Lp. Nazwa elementu zestawu Liczba sztuk
1 Zestaw dydaktyczny z ogniwem fotowoltaicznym, turbiną wiatrową i ogniwem paliwowym, umożliwiający poznanie zasady działania i właściwości wszystkich tych urządzeń. Układ powinien stwarzać możliwość budowy niezależnego systemu hybrydowego, działającego w oparciu o energię pochodzącą tylko z odnawialnych źródeł energii 1
2 Zestaw do prowadzania zajęć dydaktycznych i szkoleń z zakresu ogniw paliwowych oraz pozyskiwania energii słonecznej 1

Kody CPV:
380000005 (Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
383413000 (Przyrządy do mierzenia wielkości elektrycznych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
389700005 (Badawcze, testowe i naukowe symulatory techniczne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
389000004 (Różne przyrządy do badań lub testowania)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
310000006 (Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
317000003 (Urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
421000000 (Maszyny do wytwarzania i wykorzystywania mocy mechanicznej)

Czas: D

Data zakończenia: 14/03/2014

Kod kryterium cenowe: A

Kody CPV:
380000005 (Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
383413000 (Przyrządy do mierzenia wielkości elektrycznych)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
389700005 (Badawcze, testowe i naukowe symulatory techniczne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
389000004 (Różne przyrządy do badań lub testowania)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
310000006 (Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
317000003 (Urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczne)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
421000000 (Maszyny do wytwarzania i wykorzystywania mocy mechanicznej)

Podobne przetargi

212768 / 2015-08-19 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Gdański - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 380000005 (Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))
Dostawa używanego(wersja demo) modułowego zestawu do wysokosprawnej chromatografii cieczowej dla Uniwersytetu Gdańskiego

63556 / 2016-03-21 - Uczelnia publiczna

Gdański Uniwersytet Medyczny - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 380000005 (Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))
ZP/7/2016 Dostawa sprzętu laboratoryjnego i medycznego ujętego w 4 pakietach dla potrzeb Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

30287 / 2016-03-23 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Gdański - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 380000005 (Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))
dostawa cieplarki mikrobiologicznej dla Katedry Ewolucji Molekularnej Wirusów Uniwersytetu Gdańskiego

56480 / 2013-02-11 - Uczelnia publiczna

Gdański Uniwersytet Medyczny - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 380000005 (Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))
Dostawa sprzętu laboratoryjnego i medycznego ujętego w 5 pakietach dla Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. ZP/20/2013

47838 / 2013-02-05 - Uczelnia publiczna

Uniwersytet Gdański - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 380000005 (Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))
Dostawa miernika ciśnienia hydrostatycznego z rejestratorem - 2 sztuki dla Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

298763 / 2011-11-16 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 380000005 (Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))
Dzierżawa sortera próbek wraz z wyposażeniem dodatkowym dla Centralnego Laboratorium Klinicznego UCK w Gdańsku

265952 / 2011-08-30 - Podmiot prawa publicznego

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 380000005 (Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))
Dostawa sprzętu do konserwacji zabytków: mikropiaskarki/piaskarki z kompresorem i komorą do piaskowania oraz szafy mroźnej dla Muzeum Archeologicznego w Gdańsku wraz montażem urządzeń, ich instalacją i uruchomieniem (ZP/19/2011)