76133 / 2010-04-02 - Administracja samorządowa / Gmina Miasta Gdańsk Urząd Miejski w Gdańsku (Gdańsk)
Przeprowadzenie certyfikacji polityki rowerowej miasta Gdańska według metodologii Bicykle Policy Audit (BYPAD)
Opis zamówienia
1.1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie programu certyfikacji polityki rowerowej Miasta Gdańska, rozumianej jako zestaw procedur, działań i intencji oraz systemu rowerowego Miasta Gdańska, rozumianego jako efekt polityki rowerowej, według metodologii BYPAD, w następującym zakresie:
1)analiza wybranych dokumentów oraz aktów prawnych obowiązujących w Mieście Gdańsku,
2)audyt procedur stosowanych w strukturach Miasta Gdańska,
3)opracowanie i przeprowadzenie badania ankietowego - diagnoza rozwoju,
4)przygotowanie i przeprowadzenie terenowych audytów tras rowerowych,
5)przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów roboczych oraz spotkań,
6)analiza danych uzyskanych w wyniku audytu procedur wewnętrznych, analizy dokumentów oraz aktów prawnych, badania ankietowego Grupy Ewaluacyjnej oraz terenowych audytów tras rowerowych,
7)opracowanie Raportu Końcowego i jego przekazanie do jednostki certyfikującej w celu uzyskania przez Miasto Gdańsk certyfikacji BYPAD,
8)wręczenie Miastu Gdańsk certyfikatu BYPAD podczas Światowego Kongresu Rowerowego Velo-city Global w Kopenhadze.
1.2.Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany przez Wykonawcę do dnia 30 czerwca 2010 roku.
1.3.Program certyfikacji polityki rowerowej Miasta Gdańska zostanie oparty na dziewięciu modułach polityki rowerowej, określonych w metodologii BYPAD jako:
a)potrzeby użytkowników,
b)przywództwo i koordynacja,
c)polityka w dokumentach,
d)personel i środki,
e)infrastruktura i bezpieczeństwo,
f)informacja i edukacja,
g)promocja i partnerstwa,
h)działania uzupełniające,
i)ewaluacja i efekty.
1.4.Strony ustalają, że program certyfikacji polityki rowerowej Miasta Gdańska Wykonawca przeprowadzi przy udziale 4 krajowych i 2 zagranicznych certyfikowanych audytorów BYPAD. Ostateczne określenie listy zagranicznych audytorów nastąpi 7 dni po zawarciu umowy, po jej zaakceptowaniu przez Zamawiającego.
1.5.Realizując program w części, o której mowa w ust. 1 pkt. 1.1 lit. a, Wykonawca dokona analizy w szczególności następujących dokumentów i aktów prawnych obowiązujących w Mieście Gdańsku:
a)Strategia Rozwoju Miasta Gdańska do roku 2015,
b)Wieloletni Plan Inwestycyjny Gdańska na lata 2010-2014,
c)Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Gdańska,
d)miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego,
e)Koncepcja Sieci Tras Rowerowych Miasta Gdańska z 2000 r.,
f)Studium Wykonalności projektu (Rozwój Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej w latach 2007-2013) (Nizielski & Borys Consulting),
g)Miejski program bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gdańsku (Gambit Gdański),
h)uchwały Rady Miasta Gdańska określające politykę parkingową w Mieście Gdańsku.
1.6.Celem analizy jest określenie wpływu wymienionych dokumentów i aktów prawnych na kształtowanie polityki rowerowej Miasta Gdańska oraz możliwości rozwoju systemu rowerowego w Gdańsku.
1.7.Zamawiający zapewni Wykonawcy dostęp do dokumentów i aktów prawnych wymienionych w ust. 1 oraz w miarę możliwości, do innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia programu certyfikacji polityki rowerowej Miasta Gdańska.
1.8.Realizując program w części, o której mowa w ust. 1 pkt. 1.1 lit. b, Wykonawca przeprowadzi audyt procedur stosowanych w strukturach Miasta Gdańska w zakresie dotyczącym polityki rowerowej oraz rozwoju systemu rowerowego, w tym procedur:
a)Urzędu Miejskiego w Gdańsku,
b)Zarządu Dróg i Zieleni,
c)Zarządu Transportu Miejskiego.
1.9.Celem audytu jest ocena przebiegu procedur oraz przygotowanie rekomendacji w zakresie ich udoskonalenia.
1.10.Zamawiający zapewni Wykonawcy dostęp do dokumentów określających przebieg procedur.
1.11.Realizując program w części, o której mowa w ust. 1 pkt. 1.1 lit. c, Wykonawca opracuje badanie ankietowe w zakresie polityki rowerowej Miasta Gdańska, obejmujące zagadnienia z zakresu dziewięciu modułów polityki rowerowej wg metodologii BYPAD.
1.12.Szczegółowy zakres badania zawarty jest w Załączniku nr 2 do umowy.
1.13.Badaniu ankietowemu zostaną poddani członkowie Grupy Ewaluacyjnej, określonej w ust. 1 pkt. 1.17 oraz wskazani przez Zamawiającego przedstawiciele Zamawiającego, posiadający odpowiednie kwalifikacje i wiedzę merytoryczną.
1.14.Celem badania jest diagnoza poziomu rozwoju polityki rowerowej Miasta Gdańska wg metodologii BYPAD.
1.15.Realizując program w części, o której mowa w ust. 1 pkt. 1.1 lit. d Wykonawca przeprowadzi terenowe audyty tras rowerowych w Gdańsku z udziałem Grupy Ewaluacyjnej, przy zapewnieniu przez Wykonawcę pięciu rowerów elektrycznych dla członków Grupy Ewaluacyjnej, przy czym:
a)pierwszy terenowy audyt tras rowerowych obejmujący dzielnice tzw. Górnego Tarasu Gdańska, odbędzie się w dniach 28 i 30 kwietnia 2010 roku,
b)drugi terenowy audyt tras rowerowych, obejmujący dzielnice tzw. Dolnego Tarasu Gdańska, odbędzie się w dniach 7 i 8 maja 2010 roku.
1.16.Celem terenowych audytów tras rowerowych w Gdańsku jest ocena infrastruktury rowerowej i organizacji ruchu drogowego w Gdańsku oraz wskazanie barier i działań o kluczowym znaczeniu dla rozwoju systemu rowerowego w Gdańsku.
1.17.Realizując program w części, o której mowa w ust. 1 pkt. 1.1 lit. e Zamawiający ustali skład Grupy Ewaluacyjnej składającej się z pięciu przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Gdańsku lub jednostek organizacyjnych Miasta Gdańska, pięciu radnych Rady Miasta Gdańska oraz pięciu mieszkańców Miasta Gdańska.
1.18.Zamawiający dołoży wszelkich starań, by zapewnić uczestnictwo członków Grupy Ewaluacyjnej oraz przedstawicieli Zamawiającego posiadających odpowiednie kwalifikacje i wiedzę merytoryczną w spotkaniach i działaniach niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia.
1.19.Wykonawca przeprowadzi spotkanie wprowadzające dla Grupy Ewaluacyjnej w terminie do 5 dni od zawarcia umowy.
1.20.Wykonawca przeprowadzi w dniu 6 maja 2010 roku, pierwszy warsztat roboczy dla Grupy Ewaluacyjnej, prowadzony przez certyfikowanych audytorów polityki rowerowej BYPAD, w tym dwóch audytorów zagranicznych BYPAD.
1.21.Zakres pierwszego warsztatu roboczego obejmie:
a)wstępne omówienie analizy wybranych dokumentów i aktów prawnych obowiązujących w Mieście Gdańsku w zakresie dotyczącym polityki rowerowej Miasta Gdańska,
b)wstępne omówienie audytu procedur stosowanych w strukturach Miasta Gdańska w zakresie dotyczącym polityki rowerowej Miasta Gdańska,
c)omówienie pierwszego terenowego audytu tras rowerowych w Gdańsku,
d)prezentacja dobrych i złych przykładów z krajów Europy Zachodniej dla wszystkich modułów polityki rowerowej wg metodologii BYPAD,
e)wstępne omówienie 24-miesięcznego planu propozycji działań Miasta Gdańska, prowadzących do poprawy jakości polityki rowerowej Miasta Gdańska i systemu rowerowego w Gdańsku.
1.22.Wykonawca przeprowadzi w dniu 21 maja 2010 roku drugi warsztat roboczy dla Grupy Ewaluacyjnej, prowadzony przez krajowych certyfikowanych audytorów polityki rowerowej BYPAD.
1.23.Zakres drugiego warsztatu roboczego obejmie:
a)kompleksowe omówienie analizy wybranych dokumentów i aktów prawnych obowiązujących w Mieście Gdańsku w zakresie dotyczącym polityki rowerowej Miasta Gdańska,
b)kompleksowe omówienie audytu procedur stosowanych w strukturach Miasta Gdańska w zakresie dotyczącym polityki rowerowej Miasta Gdańska,
c)omówienie drugiego terenowego audytu tras rowerowych w Gdańsku,
d)omówienie wyników badania ankietowego Grupy Ewaluacyjnej - diagnoza poziomu rozwoju polityki rowerowej Gdańska,
e)omówienie 24-miesięcznego planu propozycji działań Miasta Gdańska, prowadzących do poprawy jakości polityki rowerowej Miasta Gdańska i systemu rowerowego w Gdańsku, w tym ustalenie priorytetów oraz sekwencji działań.
1.24.Wykonawca przeprowadzi w dniu 24 maja 2010 roku, spotkanie robocze Grupy Ewaluacyjnej w sprawie zaakceptowania ostatecznych ustaleń audytu polityki rowerowej Miasta Gdańska, wypracowanych na bazie warsztatów roboczych.
1.25.Do dnia 28 maja 2010 roku Wykonawca, we współpracy z Zamawiającym, zorganizuje konferencję , na której zaprezentuje ostateczne ustalenia audytu polityki rowerowej Miasta Gdańska.
1.26.Zamawiający zapewni Wykonawcy - w celu przeprowadzenia przez niego warsztatów i spotkań -każdorazowo na swój koszt:
a)sale do spotkań,
b)rzutnik multimedialny,
c)tablicę z zapasem papieru i kompletem flamastrów.
1.27.Realizując program w części, o której mowa w ust. 1 pkt. 1.1 lit. f-g, Wykonawca na podstawie zebranych i przeanalizowanych danych oraz przeprowadzonych warsztatów roboczych z udziałem Grupy Ewaluacyjnej, opracuje Raport Końcowy.
1.28.Raport Końcowy zostanie opracowany w oparciu o moduły polityki rowerowej metodologii BYPAD, o których mowa w ust. 1 pkt. 1.3, w odniesieniu do polityki komunalnej, polityki parkingowej, polityki gospodarczej, polityki przestrzennej i polityki społecznej Gdańska.
1.29.Raport Końcowy będzie zawierał 24-miesięczny plan działań Miasta Gdańska, mających na celu poprawę jakości polityki rowerowej Miasta Gdańska i systemu rowerowego w Gdańsku.
1.30.Szczegółowy zakres Raportu Końcowego określa Załącznik nr 1 do umowy.
1.31.Wykonawca przekaże Zamawiającemu Raport Końcowy w pięciu egzemplarzach w wersji papierowej oraz w jednym egzemplarzu w wersji elektronicznej w pliku otwartym, w wersji polskiej i angielskiej.
1.32.W terminie do dnia 14 czerwca 2010 roku Wykonawca dostarczy Raport Końcowy do siedziby Zamawiającego oraz do jednostki certyfikującej w celu uzyskania przez Miasto Gdańsk certyfikacji BYPAD.
1.33.Po otrzymaniu Raportu Końcowego, Zamawiającemu przysługuje 7 dni na wniesienie uwag i zastrzeżeń do jego treści. Wykonawca ma obowiązek odnieść się do uwag i zastrzeżeń Zamawiającego w terminie do 30 czerwca 2010 roku.
1.34.Realizując program w części, o której mowa w ust. 1 pkt. 1.1 lit. h, Wykonawca uzyska zgodę organizatora Światowego Kongresu Rowerowego Velo-city Global w Kopenhadze na wręczenie Miastu Gdańsk certyfikatu BYPAD przez przedstawiciela jednostki certyfikującej podczas w/w Kongresu.
1.35.Uroczystość wręczenia certyfikatu powinna odbyć się po zakończeniu sesji plenarnej, drugiego lub trzeciego dnia Kongresu, tj. w dniach 23-24 czerwca 2010 roku. Wręczenie certyfikatu BYPAD Miastu Gdańsk powinno zostać połączone z planowanym w tym terminie wręczaniem certyfikatów BYPAD dla innych europejskich miast, w tym Brukseli i Birmingham.
1.36.Dokładny termin uroczystości zostanie ustalony przez Wykonawcę z organizatorami Kongresu i przekazany do wiadomości Zamawiającego do dnia 25 maja 2010 roku.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 76133
Data publikacji: 2010-04-02
Nazwa: Gmina Miasta Gdańsk Urząd Miejski w Gdańsku
Ulica: ul. Nowe Ogrody 8/12
Numer domu: 8/12
Miejscowość: Gdańsk
Kod pocztowy: 80-803
Województwo / kraj: pomorskie
Numer telefonu: 58 3236129
Numer faxu: 58 3236529
Adres strony internetowej: www.gdansk.pl
Regon: 00059846300000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie certyfikacji polityki rowerowej miasta Gdańska według metodologii Bicykle Policy Audit (BYPAD)
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1.1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie programu certyfikacji polityki rowerowej Miasta Gdańska, rozumianej jako zestaw procedur, działań i intencji oraz systemu rowerowego Miasta Gdańska, rozumianego jako efekt polityki rowerowej, według metodologii BYPAD, w następującym zakresie:
1)analiza wybranych dokumentów oraz aktów prawnych obowiązujących w Mieście Gdańsku,
2)audyt procedur stosowanych w strukturach Miasta Gdańska,
3)opracowanie i przeprowadzenie badania ankietowego - diagnoza rozwoju,
4)przygotowanie i przeprowadzenie terenowych audytów tras rowerowych,
5)przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów roboczych oraz spotkań,
6)analiza danych uzyskanych w wyniku audytu procedur wewnętrznych, analizy dokumentów oraz aktów prawnych, badania ankietowego Grupy Ewaluacyjnej oraz terenowych audytów tras rowerowych,
7)opracowanie Raportu Końcowego i jego przekazanie do jednostki certyfikującej w celu uzyskania przez Miasto Gdańsk certyfikacji BYPAD,
8)wręczenie Miastu Gdańsk certyfikatu BYPAD podczas Światowego Kongresu Rowerowego Velo-city Global w Kopenhadze.
1.2.Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany przez Wykonawcę do dnia 30 czerwca 2010 roku.
1.3.Program certyfikacji polityki rowerowej Miasta Gdańska zostanie oparty na dziewięciu modułach polityki rowerowej, określonych w metodologii BYPAD jako:
a)potrzeby użytkowników,
b)przywództwo i koordynacja,
c)polityka w dokumentach,
d)personel i środki,
e)infrastruktura i bezpieczeństwo,
f)informacja i edukacja,
g)promocja i partnerstwa,
h)działania uzupełniające,
i)ewaluacja i efekty.
1.4.Strony ustalają, że program certyfikacji polityki rowerowej Miasta Gdańska Wykonawca przeprowadzi przy udziale 4 krajowych i 2 zagranicznych certyfikowanych audytorów BYPAD. Ostateczne określenie listy zagranicznych audytorów nastąpi 7 dni po zawarciu umowy, po jej zaakceptowaniu przez Zamawiającego.
1.5.Realizując program w części, o której mowa w ust. 1 pkt. 1.1 lit. a, Wykonawca dokona analizy w szczególności następujących dokumentów i aktów prawnych obowiązujących w Mieście Gdańsku:
a)Strategia Rozwoju Miasta Gdańska do roku 2015,
b)Wieloletni Plan Inwestycyjny Gdańska na lata 2010-2014,
c)Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Gdańska,
d)miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego,
e)Koncepcja Sieci Tras Rowerowych Miasta Gdańska z 2000 r.,
f)Studium Wykonalności projektu (Rozwój Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej w latach 2007-2013) (Nizielski & Borys Consulting),
g)Miejski program bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gdańsku (Gambit Gdański),
h)uchwały Rady Miasta Gdańska określające politykę parkingową w Mieście Gdańsku.
1.6.Celem analizy jest określenie wpływu wymienionych dokumentów i aktów prawnych na kształtowanie polityki rowerowej Miasta Gdańska oraz możliwości rozwoju systemu rowerowego w Gdańsku.
1.7.Zamawiający zapewni Wykonawcy dostęp do dokumentów i aktów prawnych wymienionych w ust. 1 oraz w miarę możliwości, do innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia programu certyfikacji polityki rowerowej Miasta Gdańska.
1.8.Realizując program w części, o której mowa w ust. 1 pkt. 1.1 lit. b, Wykonawca przeprowadzi audyt procedur stosowanych w strukturach Miasta Gdańska w zakresie dotyczącym polityki rowerowej oraz rozwoju systemu rowerowego, w tym procedur:
a)Urzędu Miejskiego w Gdańsku,
b)Zarządu Dróg i Zieleni,
c)Zarządu Transportu Miejskiego.
1.9.Celem audytu jest ocena przebiegu procedur oraz przygotowanie rekomendacji w zakresie ich udoskonalenia.
1.10.Zamawiający zapewni Wykonawcy dostęp do dokumentów określających przebieg procedur.
1.11.Realizując program w części, o której mowa w ust. 1 pkt. 1.1 lit. c, Wykonawca opracuje badanie ankietowe w zakresie polityki rowerowej Miasta Gdańska, obejmujące zagadnienia z zakresu dziewięciu modułów polityki rowerowej wg metodologii BYPAD.
1.12.Szczegółowy zakres badania zawarty jest w Załączniku nr 2 do umowy.
1.13.Badaniu ankietowemu zostaną poddani członkowie Grupy Ewaluacyjnej, określonej w ust. 1 pkt. 1.17 oraz wskazani przez Zamawiającego przedstawiciele Zamawiającego, posiadający odpowiednie kwalifikacje i wiedzę merytoryczną.
1.14.Celem badania jest diagnoza poziomu rozwoju polityki rowerowej Miasta Gdańska wg metodologii BYPAD.
1.15.Realizując program w części, o której mowa w ust. 1 pkt. 1.1 lit. d Wykonawca przeprowadzi terenowe audyty tras rowerowych w Gdańsku z udziałem Grupy Ewaluacyjnej, przy zapewnieniu przez Wykonawcę pięciu rowerów elektrycznych dla członków Grupy Ewaluacyjnej, przy czym:
a)pierwszy terenowy audyt tras rowerowych obejmujący dzielnice tzw. Górnego Tarasu Gdańska, odbędzie się w dniach 28 i 30 kwietnia 2010 roku,
b)drugi terenowy audyt tras rowerowych, obejmujący dzielnice tzw. Dolnego Tarasu Gdańska, odbędzie się w dniach 7 i 8 maja 2010 roku.
1.16.Celem terenowych audytów tras rowerowych w Gdańsku jest ocena infrastruktury rowerowej i organizacji ruchu drogowego w Gdańsku oraz wskazanie barier i działań o kluczowym znaczeniu dla rozwoju systemu rowerowego w Gdańsku.
1.17.Realizując program w części, o której mowa w ust. 1 pkt. 1.1 lit. e Zamawiający ustali skład Grupy Ewaluacyjnej składającej się z pięciu przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Gdańsku lub jednostek organizacyjnych Miasta Gdańska, pięciu radnych Rady Miasta Gdańska oraz pięciu mieszkańców Miasta Gdańska.
1.18.Zamawiający dołoży wszelkich starań, by zapewnić uczestnictwo członków Grupy Ewaluacyjnej oraz przedstawicieli Zamawiającego posiadających odpowiednie kwalifikacje i wiedzę merytoryczną w spotkaniach i działaniach niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia.
1.19.Wykonawca przeprowadzi spotkanie wprowadzające dla Grupy Ewaluacyjnej w terminie do 5 dni od zawarcia umowy.
1.20.Wykonawca przeprowadzi w dniu 6 maja 2010 roku, pierwszy warsztat roboczy dla Grupy Ewaluacyjnej, prowadzony przez certyfikowanych audytorów polityki rowerowej BYPAD, w tym dwóch audytorów zagranicznych BYPAD.
1.21.Zakres pierwszego warsztatu roboczego obejmie:
a)wstępne omówienie analizy wybranych dokumentów i aktów prawnych obowiązujących w Mieście Gdańsku w zakresie dotyczącym polityki rowerowej Miasta Gdańska,
b)wstępne omówienie audytu procedur stosowanych w strukturach Miasta Gdańska w zakresie dotyczącym polityki rowerowej Miasta Gdańska,
c)omówienie pierwszego terenowego audytu tras rowerowych w Gdańsku,
d)prezentacja dobrych i złych przykładów z krajów Europy Zachodniej dla wszystkich modułów polityki rowerowej wg metodologii BYPAD,
e)wstępne omówienie 24-miesięcznego planu propozycji działań Miasta Gdańska, prowadzących do poprawy jakości polityki rowerowej Miasta Gdańska i systemu rowerowego w Gdańsku.
1.22.Wykonawca przeprowadzi w dniu 21 maja 2010 roku drugi warsztat roboczy dla Grupy Ewaluacyjnej, prowadzony przez krajowych certyfikowanych audytorów polityki rowerowej BYPAD.
1.23.Zakres drugiego warsztatu roboczego obejmie:
a)kompleksowe omówienie analizy wybranych dokumentów i aktów prawnych obowiązujących w Mieście Gdańsku w zakresie dotyczącym polityki rowerowej Miasta Gdańska,
b)kompleksowe omówienie audytu procedur stosowanych w strukturach Miasta Gdańska w zakresie dotyczącym polityki rowerowej Miasta Gdańska,
c)omówienie drugiego terenowego audytu tras rowerowych w Gdańsku,
d)omówienie wyników badania ankietowego Grupy Ewaluacyjnej - diagnoza poziomu rozwoju polityki rowerowej Gdańska,
e)omówienie 24-miesięcznego planu propozycji działań Miasta Gdańska, prowadzących do poprawy jakości polityki rowerowej Miasta Gdańska i systemu rowerowego w Gdańsku, w tym ustalenie priorytetów oraz sekwencji działań.
1.24.Wykonawca przeprowadzi w dniu 24 maja 2010 roku, spotkanie robocze Grupy Ewaluacyjnej w sprawie zaakceptowania ostatecznych ustaleń audytu polityki rowerowej Miasta Gdańska, wypracowanych na bazie warsztatów roboczych.
1.25.Do dnia 28 maja 2010 roku Wykonawca, we współpracy z Zamawiającym, zorganizuje konferencję , na której zaprezentuje ostateczne ustalenia audytu polityki rowerowej Miasta Gdańska.
1.26.Zamawiający zapewni Wykonawcy - w celu przeprowadzenia przez niego warsztatów i spotkań -każdorazowo na swój koszt:
a)sale do spotkań,
b)rzutnik multimedialny,
c)tablicę z zapasem papieru i kompletem flamastrów.
1.27.Realizując program w części, o której mowa w ust. 1 pkt. 1.1 lit. f-g, Wykonawca na podstawie zebranych i przeanalizowanych danych oraz przeprowadzonych warsztatów roboczych z udziałem Grupy Ewaluacyjnej, opracuje Raport Końcowy.
1.28.Raport Końcowy zostanie opracowany w oparciu o moduły polityki rowerowej metodologii BYPAD, o których mowa w ust. 1 pkt. 1.3, w odniesieniu do polityki komunalnej, polityki parkingowej, polityki gospodarczej, polityki przestrzennej i polityki społecznej Gdańska.
1.29.Raport Końcowy będzie zawierał 24-miesięczny plan działań Miasta Gdańska, mających na celu poprawę jakości polityki rowerowej Miasta Gdańska i systemu rowerowego w Gdańsku.
1.30.Szczegółowy zakres Raportu Końcowego określa Załącznik nr 1 do umowy.
1.31.Wykonawca przekaże Zamawiającemu Raport Końcowy w pięciu egzemplarzach w wersji papierowej oraz w jednym egzemplarzu w wersji elektronicznej w pliku otwartym, w wersji polskiej i angielskiej.
1.32.W terminie do dnia 14 czerwca 2010 roku Wykonawca dostarczy Raport Końcowy do siedziby Zamawiającego oraz do jednostki certyfikującej w celu uzyskania przez Miasto Gdańsk certyfikacji BYPAD.
1.33.Po otrzymaniu Raportu Końcowego, Zamawiającemu przysługuje 7 dni na wniesienie uwag i zastrzeżeń do jego treści. Wykonawca ma obowiązek odnieść się do uwag i zastrzeżeń Zamawiającego w terminie do 30 czerwca 2010 roku.
1.34.Realizując program w części, o której mowa w ust. 1 pkt. 1.1 lit. h, Wykonawca uzyska zgodę organizatora Światowego Kongresu Rowerowego Velo-city Global w Kopenhadze na wręczenie Miastu Gdańsk certyfikatu BYPAD przez przedstawiciela jednostki certyfikującej podczas w/w Kongresu.
1.35.Uroczystość wręczenia certyfikatu powinna odbyć się po zakończeniu sesji plenarnej, drugiego lub trzeciego dnia Kongresu, tj. w dniach 23-24 czerwca 2010 roku. Wręczenie certyfikatu BYPAD Miastu Gdańsk powinno zostać połączone z planowanym w tym terminie wręczaniem certyfikatów BYPAD dla innych europejskich miast, w tym Brukseli i Birmingham.
1.36.Dokładny termin uroczystości zostanie ustalony przez Wykonawcę z organizatorami Kongresu i przekazany do wiadomości Zamawiającego do dnia 25 maja 2010 roku.
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 30/06/2010
Informacja na temat wadium:
W tym postępowaniu Zamawiający nie wymaga wadium
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada uprawnienia do przeprowadzenia certyfikacji polityki rowerowej wg metodologii Bicycle Policy Audit (BYPAD)
Wiedza i doświadczenie:
Warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie przeprowadził co najmniej jedną certyfikację polityki rowerowej wg metodologii Bicykle Policy Audit (BYPAD)
Oświadczenie nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Kod kryterium cenowe: A
Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.gdansk.gda
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Biuro Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk, pokój 127
Data składania wniosków, ofert: 12/04/2010
Godzina składania wniosków, ofert: 10:00
Miejsce składania:
Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk, Sala Obsługi Mieszkańców, stanowiska 14-17. Otwarcie ofert : 12.04.2010 r. godz. 10:30, pokój 132 A
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
1. Zamawiający nie zamierza zawierać umowy ramowej ani ustanawiać dynamicznego systemu zakupów, a także nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 2. Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest pracownik Biura Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Gdańsku - Marzena Szczepańska, pokój 127, tel. (58) 323-61-84, fax. (58) 323-62-59, e-mail: m.szczepanska@gdansk.gda.pl, w dniach pon., wt., czw. - w godzinach od 8:00 do 16:00, w śr. - w godz. od 8:00 do 17:00, w pt. - od 8:00 do 15:00. 3. Sygnatura postępowania : BZP-341-028/WGK/10/MS
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian postanowień niniejszej umowy w przypadku pojawienia się obiektywnych okoliczności, których nie można było wcześniej przewidzieć wymagających ich wprowadzenia.
Kody CPV:
792120003 (Usługi audytu)
Podobne przetargi
107632 / 2013-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie certyfikacji polityki rowerowej miasta Gdyni według metodologii Bicycle Policy Audit (BYPAD)
224012 / 2009-07-06 - Inny: Jednostka Badawczo-Rozwojowa
Morski Instytut Rybacki w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie audytu energetycznego, koncepcji modernizacji i rozbudowy systemu zaopatrzenia w ciepło i energię elektryczną, opracowanie studium wykonalności i złożenie wniosku o dofinansowanie inwestycji ze środków RPO dla obiektów Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni i Akwarium Gdyńskiego.
233632 / 2012-07-04 - Uczelnia publiczna
Politechnika Gdańska Dział Zamówień Publicznych - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytów oprogramowania dla poszczególnych usług w ramach projektu eUczelnia.
202847 / 2013-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie - Bytów (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie Audytu Polityki Bezpieczeństwa Informacji
w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bytowie
91444 / 2013-03-06 - Uczelnia publiczna
Politechnika Gdańska Wydział Zarządzania i Ekonomii - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Usługa wykonania audytu zewnętrznego dla dwóch projektów:
Studia podyplomowe MBA - ZarzÄ…dzanie Strategiczne: programami i projektami - edycja II UDA-POKL.02.01.01-00-128/10 oraz
Studia podyplomowe MBA - Przywódca Strategiczny UDA-POKL.02.01.01-00-083 10
252918 / 2011-08-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Gdańsk Urząd Miejski w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu pt.
Program ożywienia dróg wodnych w Gdańsku
57290 / 2009-03-11 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miejska Starogard Gdański - Starogard Gdański (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie audytów energetycznych dla Miejskich Przedszkoli Publicznych w Starogardzie Gdańskim.
261227 / 2010-09-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Pszczółki - Pszczółki (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Sporządzenie audytu energetycznego oraz dokumentacji projektowej na termomodernizację dla wybranych placówek oświatowych na terenie Gminy Pszczółki.
38741 / 2010-02-24 - Administracja samorzÄ…dowa
Samorząd Województwa Pomorskiego - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
wykonanie usługi audytu zewnętrznego działań zrealizowanych w ramach Rocznego Planu Działania Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na rok 2007-2008
139399 / 2015-09-22 - Uczelnia publiczna
Politechnika Gdańska - Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie audytu zewnętrznego wydatkowania środków finansowych na realizację projektu Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji (CD NIWA)
141610 / 2014-04-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie dwóch okresowych audytów finansowych w związku z realizacją Projektu Budowa elektrociepłowni opalanej biomasą jako podstawowego źródła ciepła w systemie ciepłowniczym miasta Lęborka
293323 / 2010-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Pszczółki - Pszczółki (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Sporządzenie audytu energetycznego oraz dokumentacji projektowej na termomodernizację dla wybranych placówek oświatowych na terenie Gminy Pszczółki.
91841 / 2015-06-23 - Uczelnia publiczna
Politechnika Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu wydatkowania środków na naukę w jednym roku z okresu 3 lat (2012-2014) poprzedzających rok przeprowadzenia audytu, przez jednostki Politechniki Gdańskiej
202744 / 2014-06-16 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasto Lębork - Lębork (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie dwóch audytów finansowych w związku z realizacją Projektu Budowa elektrociepłowni opalanej biomsą jako podstawowego źródła ciepła w systemie ciepłowniczym miasta Lęborka
335542 / 2011-10-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Miasta Gdańsk Urząd Miejski w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Przeprowadzenie audytu zewnętrznego projektu pt. Program ożywienia dróg wodnych w Gdańsku
156297 / 2015-10-27 - Uczelnia publiczna
Politechnika Gdańska - Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie audytu zewnętrznego wydatkowania środków finansowych na realizację projektu Centrum Doskonałości Naukowej Infrastruktury Wytwarzania Aplikacji (CD NIWA)
114058 / 2013-03-21 - Uczelnia publiczna
Politechnika Gdańska Wydział Zarządzania i Ekonomii - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Usługa wykonania audytu zewnętrznego dla dwóch projektów: Studia podyplomowe MBA - Zarządzanie Strategiczne: programami i projektami - edycja II UDA-POKL.02.01.01-00-128/10 oraz Studia podyplomowe MBA - Przywódca Strategiczny UDA-POKL.02.01.01-00-083 10.
379574 / 2009-10-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Samorząd Województwa Pomorskiego - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie usługi audytu zewnętrznego działań zrealizowanych w ramach Rocznego Planu Działania Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na rok 2007-2008
179280 / 2009-06-05 - Inny: Jednostka Badawczo-Rozwojowa
Morski Instytut Rybacki w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 792120003 (Usługi audytu)
Wykonanie audytu energetycznego, koncepcji modernizacji i rozbudowy systemu zaopatrzenia w ciepło i energię elektryczną, opracowanie studium wykonalności i złożenie wniosku o dofinansowanie inwestycji ze środków RPO dla obiektów Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni i Akwarium Gdyńskiego