Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

203870 / 2015-08-10 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Radziechowy - Wieprz (Radziechowy)

Instalacje fotowoltaiczne na obiektach użyteczności publicznej oraz obiektach indywidualnych w Gminie Radziechowy- Wieprz

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznych poprzez sporządzenie odpowiedniej dokumentacji projektowej, montaż paneli fotowoltaicznych na 21 budynkach indywidualnych mieszkańców Gminy Radziechowy- Wieprz oraz na 2 budynkach użyteczności publicznej Gminy Radziechowy- Wieprz wraz z wykonaniem koniecznej do poprawnego funkcjonowania infrastruktury elektrycznej oraz z przyłączem do sieci energetycznej. Wykaz nieruchomości na których zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne zawiera program funkcjonalno-użytkowy (PFU) (zał. Nr 10 do SIWZ). Przewiduje się montaż paneli fotowoltaicznych na powierzchni dachowej budynków lub wolnostojącej w systemie bezinwazyjnym tj. bez naruszania ciągłości izolacji termicznej oraz przeciwwilgociowej połaci dachu. Zakres prac obejmuje kompleksowe zaprojektowanie, wybudowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych powyżej 3 kW z możliwością przyłączenia systemu instalacji fotowoltaicznych do sieci energetycznej, w tym:
1) dokonanie wizji lokalnej nieruchomości objętych zamówieniem wg wykazu w PFU, przeprowadzenie analizy najefektywniejszej lokalizacji paneli, dobór odpowiedniej ilości i rodzaju paneli i innych elementów systemów fotowoltaicznych oraz przedłożenie wstępnych założeń projektowych do akceptacji Zamawiającemu,
2) wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej przez osobę uprawnioną
3) dostarczenie i montaż instalacji fotowoltaicznych, kontrolno-pomiarowych, zabezpieczających i odgromowych wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi, w tym z przygotowaniem miejsc montażu, uprzątnięciem i uporządkowaniem terenu po wykonanych pracach,
4) dokonanie przez Wykonawcę wszelkich prób, sprawdzeń, pomiarów, badań, ekspertyz, regulacji i rozruchu wybudowanych systemów instalacji fotowoltaicznych,
5) opracowanie i przekazania instrukcji obsługi i użytkowania urządzeń i instalacji w języku polskim oraz przeszkolenie użytkowników w zakresie bieżącej obsługi,
6) wykonanie niezbędnej dokumentacji powykonawczej,
7) wykonanie i umieszczenie ogólnej tablicy informacyjnej o minimalnych wymiarach 0,85x07 m, której treść i miejsce zostanie ustalone z Zamawiającym na etapie realizacji,
8) wykonanie i umieszczenie dedykowanej dla każdej instalacji fotowoltaicznej małej tablicy pamiątkowej, której instalacja nastąpi w miejscu instalacji na terenie każdej z nieruchomości.
9) udzielenie rękojmi i gwarancji na przedmiot zamówienia i zapewnienie usług serwisowych na zasadach określonych w projekcie umowy

2. Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia za pomocą programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) (Zał. Nr 10), który stanowi podstawę wykonania przedmiotu zamówienia. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej z uwzględnieniem wytycznych w zakresie wymagań technicznych dla instalacji OZE i Wykonawców robót montażowych dla zadań związanych z wykonaniem systemów fotowoltaicznych realizowanych w ramach programu PROW, określonych w Działaniu 321.

3. Wykonawca zobowiązany jest przed przystąpieniem do prac budowlanych przedstawić do akceptacji projekt wykonawczy instalacji fotowoltaicznej, który powinien zawierać:
1) Schemat instalacji elektrycznej
2) Rzut instalacji fotowoltaicznej,
3) Wizualizacja instalacji z zewnątrz wraz z wykonaniem symulacji zacienienia,
4) Opis instalacji wraz z parametrami technicznymi urządzeń ( w tym: moc, sprawność, uzysk)
5) Zabezpieczenia przeciwpożarowe, przepięciowe, odgromowe systemu i odgromowe paneli.

Dokumentacja projektowa powinna być opracowana zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami techniczno-budowlanymi oraz obowiązującym prawem i musi zawierać wszelkie wymagane uzgodnienia.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu wszelkie dokumenty (certyfikaty, dokumentacje itp.), które są lub będą wymagane na dzień złożenia wniosku do zakładu energetycznego w ramach podłączenia do sieci energetycznej, w tym oświadczeń o prawidłowości wykonania mikroinstalacji podpisanych przez osobę posiadającą ważny certyfikat nadany przez UDT.

Wszelkie rozwiązania techniczno-materiałowe w dokumentacji projektowej muszą być uzgodnione i zaakceptowane przez upoważnionych przedstawicieli wyznaczonych przez Zamawiającego na każdym etapie projektowania. Wykonawca może przystąpić do realizacji robót po zaakceptowaniu przez Zamawiającego rozwiązań projektowych.

Wykonawca przekaże Zamawiającemu po 4 egz. kompletów dokumentacji z każdej nieruchomości - wzory protokołów i dokumentów w zależności od wymagań PROW i zakładu energetycznego zostaną uzgodnione na etapie realizacji umowy.

4. W skład niezbędnej infrastruktury technicznej koniecznej do prawidłowego funkcjonowania instalacji fotowoltaicznych wchodzić będą:
1) niezbędna dokumentacja
2) panele fotowoltaiczne, polikrystaliczne
3) inwerter,
4) konstrukcja montażowa dachowa lub naziemna,
5) rozdzielnia z wyłącznikami oraz zabezpieczeniami po stronie DC,AC w tym zawierająca ochronę przeciwprzepięciową i odgromową ( zgodnie z obowiązującymi przepisami),
6) system odgromowy w zależności od potrzeb (Wykonawca zamontuje system odgromowy na dachu budynku wraz z odbiorem technicznym i pomiarami kiedy jest jego brak na nieruchomości. W przypadku istniejącego systemu odgromowego Wykonawca przeprowadzi ponowne pomiary i odbiór systemu).
7) system monitoringu instalacji fotowoltaicznej (moduł komunikacyjny, mogący współpracować z projektowanymi falownikami, zawierający w swojej budowie wielofunkcyjny efektywny rejestrator danych)

5. Przewiduje się montaż modułów polikrystalicznych w ilości zapewniającej uzyskanie zakładanej mocy na domu jednorodzinnym oraz budynkach użyteczności publicznej. Wymagane parametry systemu fotowoltaicznego zostały określone w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU).

6. Inwerter należy zaprojektować z zachowaniem parametrów określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU). Falowniki muszą charakteryzować się bardzo wysokim współczynnikiem sprawności i bardzo wysoką klasą ochrony - IP65 oraz mieć możliwość wzajemnej komunikacji i diagnostyki poprzez system nadzorujący. Przy projektowaniu i doborze falownika należy zwrócić szczególną uwagę na zakres parametrów wejściowych falownika, tak aby pracował on w optymalnie szerokim zakresie zmieniających się warunków atmosferycznych.

7. Przewody i kable w instalacjach elektrycznych wewnętrznych muszą być dostosowane do układu sieci elektroenergetycznej. Panele należy łączyć szeregowo. Przewody należy mocować do konstrukcji aluminiowej za pomocą opasek odpornych na promieniowanie UV oraz szkodliwe czynniki atmosferyczne. Połączenia między panelami należy wykonać za pomocą złączy MC4. Wymagania w zakresie przewodów instalacji fotowoltaicznych określa program funkcjonalno-użytkowy (PFU).

8. Do monitoringu wyprodukowanej energii oraz wizualizacji pracy instalacji fotowoltaicznej będzie wykorzystany moduł komunikacyjny współpracujący z odpowiednio dobranym falownikiem. Urządzenie będzie zbierać wszystkie dane z falownika po stronie systemu informując o statusie instalacji w danym momencie. W swojej budowie ma zawierać wielofunkcyjny efektywny rejestrator danych z opcją wyświetlania, archiwizacji i przetwarzania danych, jednocześnie umożliwiać wykrycie nawet najmniejszych odchyleń. Wymagania w zakresie monitorowania pracy systemu fotowoltaicznego określa program funkcjonalno-użytkowy (PFU).

9. Po wykonaniu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia odpowiednich testów instalacji i sporządzenia dokumentacji powykonawczej zgodnie z wymogami normy 62446:2010. Wymagania w tym zakresie i rodzaj testów określa program funkcjonalno-użytkowy (PFU).

10. Zgodnie z założeniami programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) i zaproponowaną technologią Wykonawca gwarantuje w okresie trwałości przedsięwzięcia tj. w okresie 5 lat osiągnięcie efektów rzeczowych i ekologicznych opisanych w programie funkcjonalno-użytkowym. Wykonawca przedłoży dokumenty potwierdzające osiągnięcie celów programu w ciągu 20 dni od zakończenia realizacji przedsięwzięcia.

11. Do projektowanych lokalizacji, na których przewidziano montaż mikroinstalacji, będzie zapewniony dojazd przez właścicieli posesji w celu dostarczenia niezbędnych elementów systemu oraz montażu.

12. Wykonawca dostarczy elementy systemów fotowoltaicznych na miejsce montażu w częściach. Elementy systemu zostaną połączone przez Wykonawcę w miejscu lokalizacji przedsięwzięcia z wykorzystaniem odpowiedniego do tego celu sprzętu. Wszelkie koszty z tym związane, w tym koszty paliwa, energii elektrycznej, wody itp., jakie będą niezbędne do celów montażowych, pokrywa Wykonawca.

13. Nieruchomości, na których planowany jest montaż systemów fotowoltaicznych, położone są na terenie Gminy Radziechowy- Wieprz. Ostateczny wykaz nieruchomości zostanie dostarczony Wykonawcy po podpisaniu umów z właścicielami posesji, objętych zamówieniem.

14. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na główne elementy urządzeń na okres nie krótszy niż:
1) Gwarancja na panel słoneczny: 10 lat oraz 25 lat na min 80% mocy
2) Gwarancja na inwerter: 10 lat, (uwaga: długość okresu gwarancji na falowniki solarne stanowić będzie kryterium oceny ofert. Opis kryteriów i zasady oceny ofert określa pkt 18 i 19 SIWZ.
3) Gwarancja na konstrukcję : 10 lat
4) Gwarancja na pozostałe instalacje: 5 lat
5) Gwarancja na roboty montażowe: 5 lat

15. Wymagany okres odpowiedzialności Wykonawcy w zakresie zabezpieczenia roszczeń z tytułu rękojmi na oferowany przedmiot zamówienia na warunkach wynosi 5 lat liczony od daty od bezusterkowego końcowego odbioru przedmiotu zamówienia.
.
16. Przy realizacji umowy Wykonawca zobowiązuje się stosować materiały i wyroby dopuszczone do obrotu i powszechnego lub jednostkowego stosowania w budownictwie zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane i ustawą o wyrobach budowlanych z dn. 16 kwietnia 2004r. wraz z dokumentami potwierdzającymi ich jakość. Wykonawca przed zastosowaniem jakichkolwiek urządzeń i materiałów przedstawi inspektorowi nadzoru źródło ich pochodzenia, atesty lub aprobaty techniczne, certyfikaty, deklaracje zgodności, świadectwa badań laboratoryjnych oraz świadectwa dopuszczenia do stosowania
w budownictwie. W przypadku wątpliwości co do jakości zastosowanych urządzeń lub materiałów Zamawiający ma prawo przekazać urządzenie i/lub materiał do badań laboratoryjnych. Negatywny wynik badań spowoduje wstrzymanie odbioru przez zamawiającego. Każdy rodzaj robót, w których znajdą się materiały lub urządzenia nieodpowiadające normom i niezaakceptowane przez Zamawiającego, Wykonawca wykonuje na własne ryzyko, licząc się z jego nie przyjęciem i niezapłaceniem.

17. Wszelkie wskazane z nazwy materiały i przyjęte technologie użyte w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU) należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Traktować je należy jako przykładowe informacje. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów równoważnych dla nazwanych materiałów z zachowaniem wymogów w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Materiały i urządzenia muszą gwarantować realizację robót zgodnie z harmonogramem i zapewniać uzyskanie parametrów technicznych i jakościowych nie gorszych (tj. takich samych lub lepszych) od założonych w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU).

18. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia na własny koszt odpowiednich umów ubezpieczenia z tytułu szkód, zdarzeń losowych oraz od odpowiedzialności cywilnej na czas realizacji robót objętych umową. Ubezpieczeniu podlegają w szczególności:
- roboty objęte umową, urządzenia oraz wszelkie mienie ruchome związane bezpośrednio z wykonawstwem robót,
- odpowiedzialność cywilna za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczące pracowników i osób trzecich, powstałe w związku z prowadzonymi robotami, w tym także ruchem pojazdów mechanicznych.

19. Wszelkie roszczenia właścicieli lub innych osób trzecich jakie wpłyną do Zamawiającego w związku z prowadzonymi robotami będą kierowane do Wykonawcy w celu ich wyjaśnienia i załatwienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 203870

Data publikacji: 2015-08-10

Nazwa: Gmina Radziechowy - Wieprz

Ulica: Wieprz 700

Numer domu: 700

Miejscowość: Radziechowy

Kod pocztowy: 34-381

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 33 8676610 w. 112

Numer faxu: 33 8676613

Adres strony internetowej: www.radziechowy-wieprz.pl

Regon: 00055084100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Instalacje fotowoltaiczne na obiektach użyteczności publicznej oraz obiektach indywidualnych w Gminie Radziechowy- Wieprz

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie instalacji fotowoltaicznych poprzez sporządzenie odpowiedniej dokumentacji projektowej, montaż paneli fotowoltaicznych na 21 budynkach indywidualnych mieszkańców Gminy Radziechowy- Wieprz oraz na 2 budynkach użyteczności publicznej Gminy Radziechowy- Wieprz wraz z wykonaniem koniecznej do poprawnego funkcjonowania infrastruktury elektrycznej oraz z przyłączem do sieci energetycznej. Wykaz nieruchomości na których zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne zawiera program funkcjonalno-użytkowy (PFU) (zał. Nr 10 do SIWZ). Przewiduje się montaż paneli fotowoltaicznych na powierzchni dachowej budynków lub wolnostojącej w systemie bezinwazyjnym tj. bez naruszania ciągłości izolacji termicznej oraz przeciwwilgociowej połaci dachu. Zakres prac obejmuje kompleksowe zaprojektowanie, wybudowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych powyżej 3 kW z możliwością przyłączenia systemu instalacji fotowoltaicznych do sieci energetycznej, w tym:
1) dokonanie wizji lokalnej nieruchomości objętych zamówieniem wg wykazu w PFU, przeprowadzenie analizy najefektywniejszej lokalizacji paneli, dobór odpowiedniej ilości i rodzaju paneli i innych elementów systemów fotowoltaicznych oraz przedłożenie wstępnych założeń projektowych do akceptacji Zamawiającemu,
2) wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej przez osobę uprawnioną
3) dostarczenie i montaż instalacji fotowoltaicznych, kontrolno-pomiarowych, zabezpieczających i odgromowych wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi, w tym z przygotowaniem miejsc montażu, uprzątnięciem i uporządkowaniem terenu po wykonanych pracach,
4) dokonanie przez Wykonawcę wszelkich prób, sprawdzeń, pomiarów, badań, ekspertyz, regulacji i rozruchu wybudowanych systemów instalacji fotowoltaicznych,
5) opracowanie i przekazania instrukcji obsługi i użytkowania urządzeń i instalacji w języku polskim oraz przeszkolenie użytkowników w zakresie bieżącej obsługi,
6) wykonanie niezbędnej dokumentacji powykonawczej,
7) wykonanie i umieszczenie ogólnej tablicy informacyjnej o minimalnych wymiarach 0,85x07 m, której treść i miejsce zostanie ustalone z Zamawiającym na etapie realizacji,
8) wykonanie i umieszczenie dedykowanej dla każdej instalacji fotowoltaicznej małej tablicy pamiątkowej, której instalacja nastąpi w miejscu instalacji na terenie każdej z nieruchomości.
9) udzielenie rękojmi i gwarancji na przedmiot zamówienia i zapewnienie usług serwisowych na zasadach określonych w projekcie umowy

2. Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia za pomocą programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) (Zał. Nr 10), który stanowi podstawę wykonania przedmiotu zamówienia. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej z uwzględnieniem wytycznych w zakresie wymagań technicznych dla instalacji OZE i Wykonawców robót montażowych dla zadań związanych z wykonaniem systemów fotowoltaicznych realizowanych w ramach programu PROW, określonych w Działaniu 321.

3. Wykonawca zobowiązany jest przed przystąpieniem do prac budowlanych przedstawić do akceptacji projekt wykonawczy instalacji fotowoltaicznej, który powinien zawierać:
1) Schemat instalacji elektrycznej
2) Rzut instalacji fotowoltaicznej,
3) Wizualizacja instalacji z zewnątrz wraz z wykonaniem symulacji zacienienia,
4) Opis instalacji wraz z parametrami technicznymi urządzeń ( w tym: moc, sprawność, uzysk)
5) Zabezpieczenia przeciwpożarowe, przepięciowe, odgromowe systemu i odgromowe paneli.

Dokumentacja projektowa powinna być opracowana zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami techniczno-budowlanymi oraz obowiązującym prawem i musi zawierać wszelkie wymagane uzgodnienia.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu wszelkie dokumenty (certyfikaty, dokumentacje itp.), które są lub będą wymagane na dzień złożenia wniosku do zakładu energetycznego w ramach podłączenia do sieci energetycznej, w tym oświadczeń o prawidłowości wykonania mikroinstalacji podpisanych przez osobę posiadającą ważny certyfikat nadany przez UDT.

Wszelkie rozwiązania techniczno-materiałowe w dokumentacji projektowej muszą być uzgodnione i zaakceptowane przez upoważnionych przedstawicieli wyznaczonych przez Zamawiającego na każdym etapie projektowania. Wykonawca może przystąpić do realizacji robót po zaakceptowaniu przez Zamawiającego rozwiązań projektowych.

Wykonawca przekaże Zamawiającemu po 4 egz. kompletów dokumentacji z każdej nieruchomości - wzory protokołów i dokumentów w zależności od wymagań PROW i zakładu energetycznego zostaną uzgodnione na etapie realizacji umowy.

4. W skład niezbędnej infrastruktury technicznej koniecznej do prawidłowego funkcjonowania instalacji fotowoltaicznych wchodzić będą:
1) niezbędna dokumentacja
2) panele fotowoltaiczne, polikrystaliczne
3) inwerter,
4) konstrukcja montażowa dachowa lub naziemna,
5) rozdzielnia z wyłącznikami oraz zabezpieczeniami po stronie DC,AC w tym zawierająca ochronę przeciwprzepięciową i odgromową ( zgodnie z obowiązującymi przepisami),
6) system odgromowy w zależności od potrzeb (Wykonawca zamontuje system odgromowy na dachu budynku wraz z odbiorem technicznym i pomiarami kiedy jest jego brak na nieruchomości. W przypadku istniejącego systemu odgromowego Wykonawca przeprowadzi ponowne pomiary i odbiór systemu).
7) system monitoringu instalacji fotowoltaicznej (moduł komunikacyjny, mogący współpracować z projektowanymi falownikami, zawierający w swojej budowie wielofunkcyjny efektywny rejestrator danych)

5. Przewiduje się montaż modułów polikrystalicznych w ilości zapewniającej uzyskanie zakładanej mocy na domu jednorodzinnym oraz budynkach użyteczności publicznej. Wymagane parametry systemu fotowoltaicznego zostały określone w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU).

6. Inwerter należy zaprojektować z zachowaniem parametrów określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU). Falowniki muszą charakteryzować się bardzo wysokim współczynnikiem sprawności i bardzo wysoką klasą ochrony - IP65 oraz mieć możliwość wzajemnej komunikacji i diagnostyki poprzez system nadzorujący. Przy projektowaniu i doborze falownika należy zwrócić szczególną uwagę na zakres parametrów wejściowych falownika, tak aby pracował on w optymalnie szerokim zakresie zmieniających się warunków atmosferycznych.

7. Przewody i kable w instalacjach elektrycznych wewnętrznych muszą być dostosowane do układu sieci elektroenergetycznej. Panele należy łączyć szeregowo. Przewody należy mocować do konstrukcji aluminiowej za pomocą opasek odpornych na promieniowanie UV oraz szkodliwe czynniki atmosferyczne. Połączenia między panelami należy wykonać za pomocą złączy MC4. Wymagania w zakresie przewodów instalacji fotowoltaicznych określa program funkcjonalno-użytkowy (PFU).

8. Do monitoringu wyprodukowanej energii oraz wizualizacji pracy instalacji fotowoltaicznej będzie wykorzystany moduł komunikacyjny współpracujący z odpowiednio dobranym falownikiem. Urządzenie będzie zbierać wszystkie dane z falownika po stronie systemu informując o statusie instalacji w danym momencie. W swojej budowie ma zawierać wielofunkcyjny efektywny rejestrator danych z opcją wyświetlania, archiwizacji i przetwarzania danych, jednocześnie umożliwiać wykrycie nawet najmniejszych odchyleń. Wymagania w zakresie monitorowania pracy systemu fotowoltaicznego określa program funkcjonalno-użytkowy (PFU).

9. Po wykonaniu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia odpowiednich testów instalacji i sporządzenia dokumentacji powykonawczej zgodnie z wymogami normy 62446:2010. Wymagania w tym zakresie i rodzaj testów określa program funkcjonalno-użytkowy (PFU).

10. Zgodnie z założeniami programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) i zaproponowaną technologią Wykonawca gwarantuje w okresie trwałości przedsięwzięcia tj. w okresie 5 lat osiągnięcie efektów rzeczowych i ekologicznych opisanych w programie funkcjonalno-użytkowym. Wykonawca przedłoży dokumenty potwierdzające osiągnięcie celów programu w ciągu 20 dni od zakończenia realizacji przedsięwzięcia.

11. Do projektowanych lokalizacji, na których przewidziano montaż mikroinstalacji, będzie zapewniony dojazd przez właścicieli posesji w celu dostarczenia niezbędnych elementów systemu oraz montażu.

12. Wykonawca dostarczy elementy systemów fotowoltaicznych na miejsce montażu w częściach. Elementy systemu zostaną połączone przez Wykonawcę w miejscu lokalizacji przedsięwzięcia z wykorzystaniem odpowiedniego do tego celu sprzętu. Wszelkie koszty z tym związane, w tym koszty paliwa, energii elektrycznej, wody itp., jakie będą niezbędne do celów montażowych, pokrywa Wykonawca.

13. Nieruchomości, na których planowany jest montaż systemów fotowoltaicznych, położone są na terenie Gminy Radziechowy- Wieprz. Ostateczny wykaz nieruchomości zostanie dostarczony Wykonawcy po podpisaniu umów z właścicielami posesji, objętych zamówieniem.

14. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na główne elementy urządzeń na okres nie krótszy niż:
1) Gwarancja na panel słoneczny: 10 lat oraz 25 lat na min 80% mocy
2) Gwarancja na inwerter: 10 lat, (uwaga: długość okresu gwarancji na falowniki solarne stanowić będzie kryterium oceny ofert. Opis kryteriów i zasady oceny ofert określa pkt 18 i 19 SIWZ.
3) Gwarancja na konstrukcję : 10 lat
4) Gwarancja na pozostałe instalacje: 5 lat
5) Gwarancja na roboty montażowe: 5 lat

15. Wymagany okres odpowiedzialności Wykonawcy w zakresie zabezpieczenia roszczeń z tytułu rękojmi na oferowany przedmiot zamówienia na warunkach wynosi 5 lat liczony od daty od bezusterkowego końcowego odbioru przedmiotu zamówienia.
.
16. Przy realizacji umowy Wykonawca zobowiązuje się stosować materiały i wyroby dopuszczone do obrotu i powszechnego lub jednostkowego stosowania w budownictwie zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane i ustawą o wyrobach budowlanych z dn. 16 kwietnia 2004r. wraz z dokumentami potwierdzającymi ich jakość. Wykonawca przed zastosowaniem jakichkolwiek urządzeń i materiałów przedstawi inspektorowi nadzoru źródło ich pochodzenia, atesty lub aprobaty techniczne, certyfikaty, deklaracje zgodności, świadectwa badań laboratoryjnych oraz świadectwa dopuszczenia do stosowania
w budownictwie. W przypadku wątpliwości co do jakości zastosowanych urządzeń lub materiałów Zamawiający ma prawo przekazać urządzenie i/lub materiał do badań laboratoryjnych. Negatywny wynik badań spowoduje wstrzymanie odbioru przez zamawiającego. Każdy rodzaj robót, w których znajdą się materiały lub urządzenia nieodpowiadające normom i niezaakceptowane przez Zamawiającego, Wykonawca wykonuje na własne ryzyko, licząc się z jego nie przyjęciem i niezapłaceniem.

17. Wszelkie wskazane z nazwy materiały i przyjęte technologie użyte w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU) należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Traktować je należy jako przykładowe informacje. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów równoważnych dla nazwanych materiałów z zachowaniem wymogów w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Materiały i urządzenia muszą gwarantować realizację robót zgodnie z harmonogramem i zapewniać uzyskanie parametrów technicznych i jakościowych nie gorszych (tj. takich samych lub lepszych) od założonych w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU).

18. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia na własny koszt odpowiednich umów ubezpieczenia z tytułu szkód, zdarzeń losowych oraz od odpowiedzialności cywilnej na czas realizacji robót objętych umową. Ubezpieczeniu podlegają w szczególności:
- roboty objęte umową, urządzenia oraz wszelkie mienie ruchome związane bezpośrednio z wykonawstwem robót,
- odpowiedzialność cywilna za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczące pracowników i osób trzecich, powstałe w związku z prowadzonymi robotami, w tym także ruchem pojazdów mechanicznych.

19. Wszelkie roszczenia właścicieli lub innych osób trzecich jakie wpłyną do Zamawiającego w związku z prowadzonymi robotami będą kierowane do Wykonawcy w celu ich wyjaśnienia i załatwienia.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 08/10/2015

Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie żąda zabezpieczenia oferty wadium

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia (zał. Nr 3) Ocena spełnienia w/w warunków dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte w wymaganych dokumentach i oświadczeniach. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać, że w/w warunki Wykonawca spełnia

Wiedza i doświadczenie:
W zakresie posiadania wiedzy i doświadczenia - Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wykonał:
- co najmniej pięć zamówień, których przedmiotem był montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych, w tym co najmniej jedno zamówienie polegające na przyłączeniu źródła energii elektrycznej pochodzącej z instalacji fotowoltaicznej o mocy powyżej 25 kW do sieci elektroenergetycznej i załączy dowody określające, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujące, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Uwaga 1:
Przez instalację fotowoltaiczną Zamawiający rozumie co najmniej system składający się z paneli fotowoltaicznych, inwertera, systemu mocowania, zabezpieczeń i przewodów instalacji wewnętrznej montowany na budynku, tarasie lub jako instalacja wolnostojąca. Za jedno zamówienie zamawiający rozumie wykonanie montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych w ramach jednej umowy dla jednego zamawiającego, zakończone zgłoszeniem i odbiorem instalacji przez sieć elektroenergetyczną zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ocena spełnienia w/w warunków dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte w wymaganych dokumentach i oświadczeniach. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać, że w/w warunki Wykonawca spełnia

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia (Zał. Nr 3) Ocena spełnienia w/w warunków dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte w wymaganych dokumentach i oświadczeniach. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać, że w/w warunki Wykonawca spełnia

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
W zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
- Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej:
1) W zakresie robót budowlanych:

- jedną osobą w randze kierownika budowy posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, o których mowa w Rozdziale 2 art. 14 ust. 1 pkt 4) i 5) ustawy z dnia 7 lipca 1994r Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz.1409) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiednich przepisów obowiązujących w kraju, z którego pochodzi dana osoba;
- jedną osobą posiadającą ważny certyfikat instalatorów OZE wystawiony przez Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego potwierdzający posiadanie kwalifikacji do instalowania systemów fotowoltaicznych.

2) W zakresie usług projektowych:

- jedną osobą posiadającą uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, o których mowa w Rozdziale 2 art.14 ust. 1 pkt 4) i 5) ustawy z dnia 7 lipca 1994r Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz.1409) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiednich przepisów obowiązujących w kraju, z którego pochodzi dana osoba.

Uwaga 1:
Określone wyżej wymagania nie mogą być łączone tzn. każda wskazana przez Wykonawcę osoba może posiadać co najwyżej jedne spośród wskazanych wyżej kwalifikacji.

Uwaga 2:
- Osoby, o których mowa powyżej winny posiadać biegłą znajomość języka polskiego. W przeciwnym wypadku Wykonawca udostępni wystarczającą liczbę kompetentnych tłumaczy wykazujących znajomość języka, w tym technicznego w zakresie terminologii budowlanej we wszystkich specjalnościach występujących przy realizacji zamówienia.
- W przypadku Wykonawców zagranicznych dopuszcza się kwalifikacje równoważne do ww. zdobyte w innych państwach na zasadach określonych w art. 12 a ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2013 poz. 1409 ze zm.)- Zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo Budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, m.in. kierowanie robotami budowlanymi mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające odpowiednie uprawnienia budowlane, będące członkami właściwych terytorialnie okręgowych izb samorządu zawodowego ( Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 ze zm.). Ocena spełnienia w/w warunków dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte w wymaganych dokumentach i oświadczeniach. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać, że w/w warunki Wykonawca spełnia

Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku. Wykonawca potwierdza spełnianie tego warunku poprzez złożenie oświadczenia (Zał. Nr 3) Ocena spełnienia w/w warunków dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte w wymaganych dokumentach i oświadczeniach. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać, że w/w warunki Wykonawca spełnia

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
a) stosowne pełnomocnictwo do reprezentacji -jeżeli osoby podpisujące ofertę działają na podstawie pełnomocnictwa - musi zostać ono złożone jako część oferty w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza;
b)dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego - w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
c) pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia ( np. wg wzoru - załącznik nr 7 lub inny równoważny dokument- patrz uwaga do punktu 8.1.2.1), jeżeli Wykonawca przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 8.1.1.2 i/lub 8.1.1.3 powołuje się na potencjał innych podmiotów

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania następujących zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty:
1) Terminu wykonania zadania w następujących przypadkach:
a) W przypadku wystąpienia okoliczności niezależnych zarówno od Zamawiającego jak i od Wykonawcy uniemożliwiających terminowe wykonanie zamówienia tj. np.: wystąpienie opóźnienia w uzgodnieniu dokumentacji z przyczyn niezależnych od stron, okoliczności zaistniałe w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, tj. np. niesprzyjające warunki atmosferyczne, opóźnienia w realizacji dostaw niezbędnych dla wykonania zamówienia, utrudniające lub uniemożliwiające terminowe wykonanie przedmiotu zamówienia, itp.;.
b) Niedopełnieniu przez Zamawiającego jego obowiązków wynikających z umowy.
c) Z powodu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu zamówienia proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli te zmiany są korzystne dla Zamawiającego.
d) Z powodu wystąpienia dodatkowych, a niemożliwych do przewidzenia przed zawarciem umowy przez doświadczonego wykonawcę, robót lub usług.
e) Z powodu okoliczności siły wyższej, np. wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć
z pewnością, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach.
f) Z powodu stanu wyższej konieczności, powodującego podjęcie działań w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru społecznemu lub jakiemukolwiek dobru jednostki,
g) Z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron.
i) Wystąpienia okoliczności, których nie można było wcześniej przewidzieć, a są one niezależne od stron,
j) Ograniczenia lub czasowego wstrzymania finansowania przedmiotu umowy.
2) Termin realizacji, zamówienia o którym mowa wyżej może zostać przedłużony o czas
Niezbędny i dostosowany do charakteru i okresu występowania okoliczności uzasadniających
jego przedłużenie.
3) W przypadku zaistnienia potrzeby zmiany rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych, technicznych i materiałowych, gdy proponowane rozwiązanie jest równorzędne lub lepsze funkcjonalnie od zaproponowanego, a jednocześnie nie spowoduje zwiększenia kosztów.
4) Gdy wystąpiły takie okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy i na które strony nie miały wpływu.
5) Gdy zajdzie konieczność zmiany osób wskazanych w ofercie, pełniących określone funkcje związane z wykonywaniem przedmiotu zamówienia (np. śmierć, choroba lub inne zdarzenia losowe; niewywiązywanie się z obowiązków wynikających z umowy; rezygnacja lub jakakolwiek inna przyczyna niezależna od Wykonawcy). Zmiana możliwa jest po przedłożeniu przez Wykonawcę dokumentów potwierdzających kwalifikacje tych osób pozwalające stwierdzić spełnianie warunków udziału w postępowaniu przez wskazane osoby.
6) W przypadku zaistnienia uzasadnionej potrzeby zmiany podwykonawców robót, którym wykonawca powierzył wykonanie zamówienia, na skutek wystąpienia o zmianę na wniosek Zamawiającego lub Wykonawcy za zgodą Zamawiającego.
- Jeżeli wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału
w postępowaniu posługiwał się zasobami dotychczasowego podwykonawcy, zmiana podwykonawcy możliwa jest po przedłożeniu przez Wykonawcę dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu przez zaproponowanego podwykonawcę.
7) Gdy nastąpi zmiana stawki podatku VAT przez władzę ustawodawczą w trakcie trwania umowy, wynikającej ze zmiany ustawy o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego.
8) Gdy nastąpi zmiana przepisów prawnych mających wpływ na realizacje umowy,
w szczególności na jej zakres, termin.
9) Gdy nastąpi zmiana formy organizacyjno - prawnej lub siedziby Wykonawcy.
10) W przypadku zmiany zasad finansowania przedmiotu umowy.
2.Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie za zgodą obu stron, wyrażoną
w formie pisemnego aneksu - pod rygorem nieważności

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 90

Nazwa kryterium 2: Przedłużenie okresu gwarancji na inwerter

Znaczenie kryterium 2: 10

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.radziechowy-wieprz.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz, Wieprz 700, 34-381 Radziechowy

Data składania wniosków, ofert: 25/08/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 08:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz, Wieprz 700, 34-381 Radziechowy, sala nr 3

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Zadanie realizowane jest w ramach Działania 321: Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej PROW 2007- 2013

Czy unieważnienie postępowania: Tak

Kody CPV:
710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453000000 (Roboty instalacyjne w budynkach)

Podobne przetargi

46134 / 2015-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Racibórz - Racibórz (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: Termomodernizacja obiektu wraz z adaptacją poddasza na cele dydaktyczne w budynku Szkoły Podstawowej nr. 3 w Raciborzu przy ul. Myśliwca 16

251548 / 2009-07-23 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Szpital Miejski w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie aktualizacji dokumentacji projektowej i kosztorysowej branży instalacyjnej dla zadania pod nazwą Realizacja I etapu inwestycji w zakresie dostosowania obiektów SP ZZOZ Szpital Miejski do wymogów Rozporządzenia M.Z z dnia 10.11.2006r. w sprawie wymagań jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej w tym opracowanie dokumentacji projektowej tj. aktualizacja dokumentacji projektowej wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania w Sosnowcu ul. Zegadłowicza 3 wraz pełnieniem nadzoru autorskiego.

194284 / 2013-05-17 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny im. Prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej przebudowy i remontu pomieszczeń wraz z wewnętrznymi instalacjami: w części Bloku Operacyjnego Neurochirurgii i Bloku Operacyjnego Chirurgii Przewodu Pokarmowego Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przy ul. Medyków 14

377925 / 2008-12-23 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

SP ZOZ Miejski Szpital Zespolony - Częstochowa (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla zadania pn. Rozbudowa Pawilonów B,C,D,E,F SP ZOZ Miejskiego Szpitala Zespolonego z siedzibą w Częstochowie o funkcje oddziałów łóżkowych i zabiegowo - łóżkowych wraz z zamknięciem ciągów komunikacyjnych

187460 / 2014-06-03 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny im. Prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Usługa: Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego w obiektach Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przy ul. Medyków 14

84132 / 2014-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji technicznej na wzmocnienie lub wymianę stropów w mieszkaniu nr 10 przy ul. Plebiscytowej 37 w Katowicach

149430 / 2012-05-10 - Inny: jednostka budżetowa samorządu wojewódzkiego

Śląski Ogród Zoologiczny - Chorzów (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie dokumentacji projektowej zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja kotłowni gazowej w pawilonie Antylop wraz z modernizacją sieci ciepłowniczej i budową więzłów cieplnych.

104599 / 2015-07-14 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu Zdroju - Jastrzębie-Zdrój (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Aktualizacja dokumentacji projektowej remontu lądowiska dla śmigłowców ratunkowych oraz drogi dojazdowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu - Zdroju oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla inwestycji (BZP/38/382-29/15)

61536 / 2010-03-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji technicznej na wykonanie robót budowlanych w budynkach przy ul. Staromiejskiej 14 i ul. Mielęckiego 3 w Katowicach

134454 / 2012-04-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Zarząd Ulic i Mostów - Chorzów (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Wykonanie usług projektowych dla zadania pn: BUDOWA POŁĄCZENIA PLACU PIASTOWSKIEGO Z UL. SIEMIANOWICKĄ W CHORZOWIE STARYM.

61722 / 2015-03-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Racibórz - Racibórz (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej na przebudowę ul. Strażackiej w Raciborzu

111610 / 2010-04-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Wodzisław Śląski - Wodzisław Śląski (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Wodzisławia Śląskiego obejmującego obszar pojedynczych działek zlokalizowanych w różnych dzielnicach miasta, objętych wnioskiem o sporządzenie miejscowego planu

79634 / 2016-04-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Racibórz - Racibórz (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pod nazwą: Centrum ratownicze OSP przy ul. Hulczyńskiej w Raciborzu

182102 / 2014-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach - Katowice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
WYKONANIE PRZEGLĄDÓW PODSTAWOWYCH 241 OBIEKTÓW MOSTOWYCH, PRZEGLĄDÓW ROZSZERZONYCH 59 OBIEKTÓW MOSTOWYCH I OCENY STANU TECHNICZNEGO 1 OBIEKTU MOSTOWEGO W CIĄGU DRÓG WOJEWÓDZKICH WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W 2014 ROKU.

98000 / 2009-04-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - Katowice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
PrzeglÄ…d instalacji gazowych zgodnie z art. 62 ustawy Prawo budowlane w budynkach zarzÄ…dzanych przez KZGM w Katowicach

223966 / 2010-07-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Krzyżanowice - Krzyżanowice (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
<br>Wykonanie usług projektowych dla budowy wielofunkcyjnego obiektu o charakterze kulturalno - widowiskowo - sportowym w Krzyżanowicach

171121 / 2010-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Konopiska - Konopiska (śląskie)
CPV: 710000008 (Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne)
Pełnienie nadzoru inwestorskiego przy realizacji inwestycji pn: Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Hutki, Korzonek, Leśniaki z tranzytem do Konopisk, Jamki- Kowale, Kopalnia, część Aleksandrii I