Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

97449 / 2011-03-25 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Krzywda (Krzywda)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2011-03-03 pod pozycją 72455. Zobacz ogłoszenie 72455 / 2011-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 97449

Data publikacji: 2011-03-25

Nazwa: Gmina Krzywda

Ulica: ul. Żelechowska 24B

Numer domu: 24B

Miejscowość: Krzywda

Kod pocztowy: 21-470

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 025 7551006

Numer faxu: 025 7551061

Regon: 71158241100000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 72455

Data wydania biuletynu: 2011-03-03

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2011

Pozycja ogłoszenia: 72455

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa kanalizacji sanitarnej z podłączeniami w miejscowości Okrzeja-etap II

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Niniejsze zamówienie obejmuje wykonanie kanałów zbiorczych oraz przyłączy odprowadzania ścieków sanitarnych do zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej z części terenu miejscowości Okrzeja w rejonie ulic: ul. 22 Lipca, ul. Wąska, ul. Krótka .
Teren inwestycji obejmuje: ul. 11 Lipca (część ulicy), ul. Wąska, ul. Krótka (część ulicy) .
Wymieniony teren jest terenem zabudowy zagrodowej oraz jednorodzinnej.
Z wymienionych posesji ścieki bytowo - gospodarcze gromadzone są w bezodpływowych zbiornikach ścieków różnej konstrukcji, a następnie wywożone samochodami ascenizacyjnymi na oczyszczalnię ścieków.
Kanały sanitarne zaprojektowano z rur o ściankach litych PVC-U SN8 Dn200.
Trasę kanalizacji zaprojektowano tak, aby zapewnić grawitacyjny odpływ ścieków z istniejących budynków.
Podłączenia kanalizacyjne zaprojektowano z rur o ściankach litych PVC-U SN4 Dn160.
Przebieg trasy projektowanych kanałów i podłączeń przedstawiono w części graficznej dokumentacji projektowej.
Planowany kanał kanalizacji włączony zostanie do studni przy istniejącej przepompowni ścieków, z której rurociągiem tłocznym ścieki odprowadzone będą poprzez system kanalizacji do oczyszczalni ścieków w Okrzei.
Całość robót należy realizować zgodnie z / Warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlano - montażowych - część II Instalacje sanitarne i przemysłowe/.
Dla określenia warunków gruntowo-wodnych na trasie kanału wykonano 2 szt. otworów wiertniczych o głębokości 2,5-6,0 m. W otworze nr 1 (S0.9) nawiercono do głębokości 0,7 m nasyp niebudowlany uformowany z gruntu próchniczego zmieszanego z piaskiem, następnie do głębokości 1,4 m piasek gliniasty id do dna wierceń piaski drobne i grube.
W otworze nr 2 (S0.18) pod przypowierzchniową warstwą gruntu próchniczego grubości 0,5 m nawiercono piaski średnie i drobne do głębokości 2,5 m.
W wykonywanych otworach nr 1 i nr 2 nie stwierdzono występowania wody gruntowej.
Warunki gruntowo-wodne określono na podstawie dokumentacji /Dokumentacja warunków gruntowo-wodnych do projektu technicznego sieci kanalizacji sanitarnej w Okrzei gm. Krzywda/ opracowanie Hydrotechnika Sokołów Podlaski. W opracowaniu wykorzystano otwór wiertniczy wykonany w sąsiedztwie przepompowni PP-1 o następującym przekroju: do głębokości 2,1 m nawiercono nasypy następnie warstwę pyłu piaszczystego i piasku średniego grubości 1,0 m, a następnie glinę z domieszką piasku średniego
Kanały sanitarne wykonać z rur o ściankach jednorodnych (litych) PVC-U SN8 Dn200 łączonych na uszczelkę gumową na podsypce piaskowej grubości 15 cm.
Łącza na długość kanałów zbiorczych kanalizacyjnych wynosi 627 m
Rury i kształtki zastosowane do budowy kanałów sanitarnych powinny odpowiadać warunkom określonym w normie PN-EN 1401-1 /Systemy przewodowe z tworzyw sztucznych. Podziemne bezciśnieniowe systemy przewodowe z niezmiękczonego poli(chlorku winylu) (PVC-U) do odwadniania i kanalizacji. Wymagania dotyczące rur, kształtek i systemu./
Długość rur przepadowych wynosi: PVC-U SN8 Dn200 - 3 mb Długość rur podłączeniowych przewietrzników kanałowych wynosi: PVC-U SN4 Dn200 - 2 mb Uzbrojenie kanału sanitarnych stanowią studzienki rewizyjne Ø1000, studzienki inspekcyjne Ø425 i przewietrznik kanałowy.
Przewody układać na przewidzianej w projekcie głębokości ze spadkiem, po wykonaniu dna wykopu i podsypki piaskowej gr. 15cm. Obsypkę grubości 30 cm wykonać z piasku.
Próbę szczelności kanału wykonać w oparciu o PN-92/B-10753.
Przewody kanalizacyjne montować zgodnie z instrukcją producenta.
Całość robót wykonać wg części graficznej dokumentacji projektowej .
Podłączenia kanalizacyjne wykonać z rur o ściankach jednorodnych (litych) PVC-U SN4 Dn160-200 łączonych na uszczelkę gumową na podsypce z piasku grubości 15 cm.
Obsypkę grubości 30 cm wykonać z piasku.
Rury i kształtki zastosowane do budowy podłączenia kanalizacyjnego powinny odpowiadać warunkom określonym w normie PN-EN 1401-1 /Systemy przewodowe z tworzyw sztucznych. Podziemne bezciśnieniowe systemy przewodowe z niezmiękczonego poli(chlorku winylu) (PVC-U) do odwadniania i kanalizacji. Wymagania dotyczące rur, kształtek i systemu./
Przyłącza poszczególnych posesji przewidziano: poprzez wykonanie studzienek do nowych podłączeń budynków oraz wykonanie studzienek na istniejących przewodach kanalizacyjnych.
Na załamaniach trasy przyłączy kanalizacyjnych zaprojektowano studzienki inspekcyjne 425.
Łącza na długość przyłączy kanalizacyjnych wynosi 127 m a liczba w sztukach - 23
Na trasie kanałów sanitarnych wykonać studzienki rewizyjne Ø1000 oraz studzienki inspekcyjne Ø425 ze zwieńczeniami klasy B125 i D400.
Konstrukcja studzienki rewizyjnej Ø1000 składa się z trzech podstawowych elementów wykonanych z polietylenu: kinety (podstawa studzienki), pierścieni dystansowych (tworzących komin studzienki) oraz stożka (aby można było zastosować zwieńczenie). W skład zwieńczenia wchodzi właz żeliwny klasy B125 lub D400 układany bezpośrednio na betonowym pierścieniu odciążającym. Klasy zwieńczeń powinny być zgodne z normą PN-EN 124.
Ogółem dla całego zadania do wykonania jest 25 studzienek na kanale sanitarnym
Studzienki przepadowe wykonać należy stosując na zewnątrz piony przepadowe i połączenia /in situ/.
Lokalizację, typ i głębokość posadowienia zamieszczono w części graficznej i załączniku dokumentacji projektowej.
Przewietrzniki kanałowe wykonać w najwyższych punktach kanałów grawitacyjnych. Konstrukcja przewietrznika kanałowego składa się z wpustu deszczowego umieszczonego na pierścieniu nośnym, rury kanalizacyjnej PVC-U, kolana 45 stopni i trójnika zamontowanego na kanale sanitarnym.
Dla projektowanego zadania przewidziano wykonanie 1 kpl.. przewietrzników kanałowych.
Lokalizacja i głębokość posadowienia wg części graficznej dokumentacji projektowej.
Przejścia przewodów kanalizacyjnych pod przeszkodami terenowymi wykonać w rurach stalowych osłonowych wg KB.4.-4.11.6(P-3).
Roboty ziemne należy wykonać zgodnie z normą PN-B-10736 /Roboty ziemne. Wykopy otwarte dla przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych. Warunki techniczne wykonania/.
Ze względu na głębokość wykonywanych robót ziemnych, ich lokalizację, rodzaj gruntu przewiduje się wykopy wąskoprzestrzenne o ścianach pionowych, szalowanych poziomo. Szerokość wykopu 1,2 m. Grunt kat. II - 70 %, kat. III -30 %.
Wykopy pod kanały przewiduje się wykonać mechanicznie - 95 % .
Przy zbliżeniach z istn. uzbrojeniem podziemnym i miejscach trudnodostępnych ręcznie - 5 %.
Dla podłączeń kanalizacyjnych wykop mechaniczny - 80%, ręczny - 20%.
Dla montażu studni kanalizacyjnych Ø 1000 wykopy obiektowe o wymiarach 2,0 x 2,0 m.
Na odcinakach robót w ulicach przewiduje się wymianą gruntu (odwiezienie i dowiezienie urobku z odległości do 3 km z miejsc wskazanych przez inwestora).
W pasach drogowych nie przewiduje się składowania urobku obok wykopu.
Warstwę ziemi uprawnej składować oddzielnie i użyć do górnej warstwy zasypki wykopu.
Na trasie kanalizacji sanitarnej, w wykopie 30 cm powyżej ułożenia przewodów, należy umieścić taśmę oznacznikową.
Roboty ziemne sprzętem mechanicznym w bezpośrednim sąsiedztwie sieci energetycznej napowietrznej wykonywać można po wyłączeniu napięcia. Zasypkę wykopu wykonać ręcznie do wys. 30 cm nad poziom rury, a pozostałą przestrzeń wypełnić gruntem rodzimym mechanicznie. Zagęszczanie zasypki wykonywać warstwami co 30 cm do wskaźnika zagęszczenia Is>0,97.
Wykonać odbudowę podbudowy o szerokości 2,5 m na zagęszczonej zasypce wykopu wg następujących warstw:
- podbudowa z kruszywa łamanego grubości 25cm (mieszanka optymalna) stabilizowana mechanicznie 0/60mm
- warstwa pospółki o grubości 15cm (współczynnik filtracji k>8m/dobę
Nawierzchnie chodnikowe.
Płyty chodnikowe, kostkę brukową i krawężniki, zdemontowane w trakcie robót, należy powtórnie ułożyć. Płyty chodnikowe lub kostkę brukową należy ułożyć na podsypce cementowo-piaskowej grubości 10 cm zagęszczonej do wskaźnika Is>0,98. Szerokość spoin między kostkami nie powinna być większa niż 2-3mm. Spoiny między kostkami wypełnić drobnym piaskiem. Po wykonaniu zamulenia spoin nawierzchnię należy oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń.
Przewiduje się odzysk płyt chodnikowych - 50%, kostki brukowej i krawężników - 80%.
Nawierzchnie żwirowe.
Nawierzchnię żwirową należy wykonać na wcześniej wykonanej zasypce wykopów.
Nawierzchnię żwirową wykonać zgodnie z normą PN-68/S-96031 - Drogi samochodowe - - Nawierzchnie żwirowe.
Przewiduje się wykonanie nawierzchni żwirowej o szerokości 2,0 m i grubości 2x10cm.
Krzywe uziarnienia mieszanki powinny mieścić się w granicach krzywych obszaru dobrego uziarnienia podanych w wyżej wymienionej normie.
Każdą warstwę należy zagęszczać oddzielnie, utrzymując mieszankę warstwy w stanie wilgotności optymalnej. Wskaźnika zagęszczenia każdej warstwy Is > 0,98.
Spadek poprzeczny odbudowywanej warstwy żwirowej powinien być zgodny ze spadkiem poprzecznym drogi.
Nierówności w przekroju poprzecznym nie powinny przekraczać 1,5 cm.Całość robót wykonać w oparciu o Polską Normę PN-EN 1610:2001 /Budowa i badania przewodów kanalizacyjnych/ oraz o specyfikację wykonania i odbioru robót budowlanych do niniejszego opracowania.
Ustalenia wykonania niniejszego zamówienia, dotyczą zasad prowadzenia robót związanych z wykonaniem kanalizacji sanitarnej, będącej pełnego zakresu objętego projektem budowlanym z tym, że Z zakresu zamówienia wyłącza się roboty związane z odtworzeniem nawierzchni bitumicznej. Roboty do poziomu podbudowy z podbudową włącznie pozostają w zakresie zamówienia. Z zakresu zamówienia wyłącza się też z wykonanie przyłączy w granicach nieruchomości przyłączanych do kanalizacji, w zakresie pozostaje wykonanie przyłączy w granicach pasa drogowe - do granicy przyłączanej nieruchomości.
Roboty objęte niniejszą specyfikacją są to roboty oznaczone kodem, zgodnie z rozporządzeniem nr 2195/2002 z dn. 5 listopada 2002 r. w sprawie Wspólnego Słownika Zamówień[CPV], (Dz. Urz. WE L 340z 16.12.2002 r. z późniejszymi zmianami)
Kod CPV: 45.23.13.00-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków, oraz
Kod CPV: 45.23.24.23-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
Kod CPV: 45.23.31.42-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg.
Szczegółowy zakres robót zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz przedmiary robót stanowiące załączniki do siwz.

Kody CPV:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Nie

Nazwa wykonawcy: WOD-KA-MEL S.A.

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Brzeska 134

Miejscowość: Biała Podlaska

Kod pocztowy: 21-500

ID województwa: 2

Województwo / kraj: lubelskie

Data udzielenie zamówienia: 24/03/2011

Liczba ofert: 3

Liczba odrzuconych ofert: 0

Szacunkowa wartość zamówienia: 566096,48

Cena wybranej oferty: 265018,36

Cena minimalna: 265018,36

Cena maksymalna: 285351,44

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Podobne przetargi

211108 / 2014-06-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Józefów - Józefów (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa kanalizacji sanitarnej w Józefowie, realizowana w ramach operacji - Budowa wodociągu w miejscowości Czarny Las oraz kanalizacji sanitarnej - II etap w miejscowości Józefów - ulica Batalionów Chłopskich i Zielona

8281 / 2012-01-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Ulan-Majorat - Ulan-Majorat (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa wodociągu wraz z przyłączami w miejscowości Kolonia Domaszewnica i w miejscowości Jadwisin

205131 / 2013-10-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Telatyn - Telatyn (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa tranzytowego odcinka sieci wodociągowej łączącej wodociąg grupowy Telatyn z wodociągiem Nowosiółki Gmina Telatyn

432866 / 2011-12-20 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy - Jarczów (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowościach Wola Gródecka, Wola Gródecka Kolonia, Gródek Kolonia, Gródek wraz ze stacją wodociągową w Woli Gródeckiej.

101403 / 2014-05-12 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Hanna - Hanna (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Kuzawka i Hanna (Piaski), realizowanego projektu pn. Ochrona ekosystemów doliny rzeki Bug na pograniczu Polski-Białorusi i Ukrainy, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina. Priorytet 2. Poprawa jakości życia. Działanie 2.1. Ochrona środowiska na obszarze przygranicznym.

60972 / 2009-03-13 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Ulan-Majorat - Ulan-Majorat (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowościach Zarzec Ulański, Sobole, Stanisławów, Skrzyszew, Domaszewnica i Kol. Domaszewska

292483 / 2010-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Zakład Gospodarki Komunalnej - Biszcza (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Dostawa i montaż przepompowni oraz wykonanie przewiertu sterowanego pod jezdnią asfaltową i rzeką Łazobna