Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

72455 / 2011-03-03 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Krzywda (Krzywda)

Budowa kanalizacji sanitarnej z podłączeniami w miejscowości Okrzeja - etap II

Opis zamówienia

Zakres niniejszego postępowania obejmuje wykonanie przedsięwzięcia pod nazwą
Budowa kanalizacji sanitarnej z podłączeniami w miejscowości Okrzeja-etap II
Opis przedmiotu zamówienia:
Budowa kanalizacji sanitarnej z podłączeniami w miejscowości Okrzeja-etap II
Niniejsze zamówienie obejmuje wykonanie kanałów zbiorczych oraz przyłączy odprowadzania ścieków sanitarnych do zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej z części terenu miejscowości Okrzeja w rejonie ulic: ul. 22 Lipca, ul. Wąska, ul. Krótka .
Teren inwestycji obejmuje: ul. 11 Lipca (część ulicy), ul. Wąska, ul. Krótka (część ulicy) .
Wymieniony teren jest terenem zabudowy zagrodowej oraz jednorodzinnej.
Z wymienionych posesji ścieki bytowo - gospodarcze gromadzone są w bezodpływowych zbiornikach ścieków różnej konstrukcji, a następnie wywożone samochodami ascenizacyjnymi na oczyszczalnię ścieków.
Kanały sanitarne zaprojektowano z rur o ściankach litych PVC-U SN8 Dn200.
Trasę kanalizacji zaprojektowano tak, aby zapewnić grawitacyjny odpływ ścieków z istniejących budynków.
Podłączenia kanalizacyjne zaprojektowano z rur o ściankach litych PVC-U SN4 Dn160.
Przebieg trasy projektowanych kanałów i podłączeń przedstawiono w części graficznej dokumentacji projektowej.
Planowany kanał kanalizacji włączony zostanie do studni przy istniejącej przepompowni ścieków, z której rurociągiem tłocznym ścieki odprowadzone będą poprzez system kanalizacji do oczyszczalni ścieków w Okrzei.
Całość robót należy realizować zgodnie z Warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlano - montażowych - część II Instalacje sanitarne i przemysłowe.
Dla określenia warunków gruntowo-wodnych na trasie kanału wykonano 2 szt. otworów wiertniczych o głębokości 2,5-6,0 m. W otworze nr 1 (S0.9) nawiercono do głębokości 0,7 m nasyp niebudowlany uformowany z gruntu próchniczego zmieszanego z piaskiem, następnie do głębokości 1,4 m piasek gliniasty id do dna wierceń piaski drobne i grube.
W otworze nr 2 (S0.18) pod przypowierzchniową warstwą gruntu próchniczego grubości 0,5 m nawiercono piaski średnie i drobne do głębokości 2,5 m.
W wykonywanych otworach nr 1 i nr 2 nie stwierdzono występowania wody gruntowej.
Warunki gruntowo-wodne określono na podstawie dokumentacji Dokumentacja warunków gruntowo-wodnych do projektu technicznego sieci kanalizacji sanitarnej w Okrzei gm. Krzywda opracowanie Hydrotechnika Sokołów Podlaski. W opracowaniu wykorzystano otwór wiertniczy wykonany w sąsiedztwie przepompowni PP-1 o następującym przekroju: do głębokości 2,1 m nawiercono nasypy następnie warstwę pyłu piaszczystego i piasku średniego grubości 1,0 m, a następnie glinę z domieszką piasku średniego
Kanały sanitarne wykonać z rur o ściankach jednorodnych (litych) PVC-U SN8 Dn200 łączonych na uszczelkę gumową na podsypce piaskowej grubości 15 cm.
Rury i kształtki zastosowane do budowy kanałów sanitarnych powinny odpowiadać warunkom określonym w normie PN-EN 1401-1 Systemy przewodowe z tworzyw sztucznych. Podziemne bezciśnieniowe systemy przewodowe z niezmiękczonego poli(chlorku winylu) (PVC-U) do odwadniania i kanalizacji. Wymagania dotyczące rur, kształtek i systemu.
Długość rur przepadowych wynosi: PVC-U SN8 Dn200 - 3 mb Długość rur podłączeniowych przewietrzników kanałowych wynosi: PVC-U SN4 Dn200 - 2 mb Uzbrojenie kanału sanitarnych stanowią studzienki rewizyjne Ø1000, studzienki inspekcyjne Ø425 i przewietrznik kanałowy.
Przewody układać na przewidzianej w projekcie głębokości ze spadkiem, po wykonaniu dna wykopu i podsypki piaskowej gr. 15cm. Obsypkę grubości 30 cm wykonać z piasku.
Próbę szczelności kanału wykonać w oparciu o PN-92/B-10753.
Przewody kanalizacyjne montować zgodnie z instrukcją producenta.
Całość robót wykonać wg części graficznej dokumentacji projektowej .
Podłączenia kanalizacyjne wykonać z rur o ściankach jednorodnych (litych) PVC-U SN4 Dn160-200 łączonych na uszczelkę gumową na podsypce z piasku grubości 15 cm.
Obsypkę grubości 30 cm wykonać z piasku.
Rury i kształtki zastosowane do budowy podłączenia kanalizacyjnego powinny odpowiadać warunkom określonym w normie PN-EN 1401-1 Systemy przewodowe z tworzyw sztucznych. Podziemne bezciśnieniowe systemy przewodowe z niezmiękczonego poli(chlorku winylu) (PVC-U) do odwadniania i kanalizacji. Wymagania dotyczące rur, kształtek i systemu.
Przyłącza poszczególnych posesji przewidziano: poprzez wykonanie studzienek do nowych podłączeń budynków oraz wykonanie studzienek na istniejących przewodach kanalizacyjnych.
Na załamaniach trasy przyłączy kanalizacyjnych zaprojektowano studzienki inspekcyjne 425.
Łącza na długość przyłączy kanalizacyjnych wynosi 391 m a liczba w sztukach - 23
Istniejące zbiorniki bezodpływowe ścieków należy wyłączyć z eksploatacji.
Wyłączenie zbiornika bezodpływowego ścieków z eksploatacji będzie polegało na:
- opróżnieniu ze zgromadzonych ścieków, które zostaną wywiezione przez specjalistyczne służby na oczyszczalnię
- poddaniu zbiornika 24 godzinnej dezynfekcji chlorkiem wapnia 100 mg/dm3 lub chloraminą w ilości 20-30 mg/dm3 wody
- zdjęcie płyty górnej
- wykonanie w płycie dennej otworu odwodnieniowego 50x50cm
- wypełnienie komory zbiornika piaskiem do wysokości posadowienia przewodu kanalizacyjnego
- montaż przewodów kanalizacyjnych
- wypełnienie piskiem pozostałej części zbiornika do wysokości terenu
Całość robót wykonać zgodnie z częścią graficzną dokumentacji projektowej.
Każde przyłącze połączyć z instalacją wewnętrzną budynków, w przypadku budynków o braku instalacji- przyłącze doprowadzić do budynku.
Na trasie kanałów sanitarnych wykonać studzienki rewizyjne Ø1000 oraz studzienki inspekcyjne Ø425 ze zwieńczeniami klasy B125 i D400.
Konstrukcja studzienki rewizyjnej Ø1000 składa się z trzech podstawowych elementów wykonanych z polietylenu: kinety (podstawa studzienki), pierścieni dystansowych (tworzących komin studzienki) oraz stożka (aby można było zastosować zwieńczenie). W skład zwieńczenia wchodzi właz żeliwny klasy B125 lub D400 układany bezpośrednio na betonowym pierścieniu odciążającym. Klasy zwieńczeń powinny być zgodne z normą PN-EN 124.
Ogółem dla całego zadania zaprojektowano 25 studzienek na kanale sanitarnym oraz 28 studzienek na podłączeniach kanalizacyjnych.
Studzienki przepadowe wykonać należy stosując na zewnątrz piony przepadowe i połączenia /in situ/.
Lokalizację, typ i głębokość posadowienia zamieszczono w części graficznej i załączniku dokumentacji projektowej.
Przewietrzniki kanałowe wykonać w najwyższych punktach kanałów grawitacyjnych. Konstrukcja przewietrznika kanałowego składa się z wpustu deszczowego umieszczonego na pierścieniu nośnym, rury kanalizacyjnej PVC-U, kolana 45(stopni) i trójnika zamontowanego na kanale sanitarnym.
Dla projektowanego zadania przewidziano wykonanie 1 kpl.. przewietrzników kanałowych.
Lokalizacja i głębokość posadowienia wg części graficznej dokumentacji projektowej.
Przejścia przewodów kanalizacyjnych pod przeszkodami terenowymi wykonać w rurach stalowych osłonowych wg KB.4.-4.11.6(P-3).
Roboty ziemne należy wykonać zgodnie z normą PN-B-10736 Roboty ziemne. Wykopy otwarte dla przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych. Warunki techniczne wykonania.
Ze względu na głębokość wykonywanych robót ziemnych, ich lokalizację, rodzaj gruntu przewiduje się wykopy wąskoprzestrzenne o ścianach pionowych, szalowanych poziomo. Szerokość wykopu 1,2 m. Grunt kat. II - 70 %, kat. III -30 %.
Wykopy pod kanały przewiduje się wykonać mechanicznie - 95 % .
Przy zbliżeniach z istn. uzbrojeniem podziemnym i miejscach trudnodostępnych ręcznie - 5 %.
Dla podłączeń kanalizacyjnych wykop mechaniczny - 80%, ręczny - 20%.
Dla montażu studni kanalizacyjnych Ø 1000 wykopy obiektowe o wymiarach 2,0 x 2,0 m.
Na odcinakach robót w ulicach przewiduje się wymianą gruntu (odwiezienie i dowiezienie urobku z odległości do 3 km z miejsc wskazanych przez inwestora).
W pasach drogowych nie przewiduje się składowania urobku obok wykopu.
Warstwę ziemi uprawnej składować oddzielnie i użyć do górnej warstwy zasypki wykopu.
Na trasie kanalizacji sanitarnej, w wykopie 30 cm powyżej ułożenia przewodów, należy umieścić taśmę oznacznikową.
Roboty ziemne sprzętem mechanicznym w bezpośrednim sąsiedztwie sieci energetycznej napowietrznej wykonywać można po wyłączeniu napięcia. Zasypkę wykopu wykonać ręcznie do wys. 30 cm nad poziom rury, a pozostałą przestrzeń wypełnić gruntem rodzimym mechanicznie. Zagęszczanie zasypki wykonywać warstwami co 30 cm do wskaźnika zagęszczenia Is>0,97.
Wykonać odbudowę nawierzchni asfaltowej o szerokości 2,5 m na zagęszczonej zasypce wykopu wg następujących warstw:
- warstwa wiążąca grubości 6cm (0/16 mm, beton asfaltowy grysowo-piaskowy)
- podbudowa z kruszywa łamanego grubości 25cm (mieszanka optymalna) stabilizowana mechanicznie 0/60mm
- warstwa pospółki o grubości 15cm (współczynnik filtracji k>8m/dobę
Łączna grubość odbudowywanej nawierzchni asfaltowej wynosi 50cm (spełniony warunek mrozoodporności).
Aby zapobiec przesiąkaniu wody w miejscach łączenia nawierzchni istniejącej i odbudowywanej należy wykonać frezowanie nawierzchni istniejącej na szerokości 0,5m w celu wykonania zakładek nowej warstwy ścieralnej.
Nawierzchnie chodnikowe.
Płyty chodnikowe, kostkę brukową i krawężniki, zdemontowane w trakcie robót, należy powtórnie ułożyć. Płyty chodnikowe lub kostkę brukową należy ułożyć na podsypce cementowo-piaskowej grubości 10 cm zagęszczonej do wskaźnika Is>0,98. Szerokość spoin między kostkami nie powinna być większa niż 2-3mm. Spoiny między kostkami wypełnić drobnym piaskiem. Po wykonaniu zamulenia spoin nawierzchnię należy oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń.
Przewiduje się odzysk płyt chodnikowych - 50%, kostki brukowej i krawężników - 80%.
Nawierzchnie żwirowe.
Nawierzchnię żwirową należy wykonać na wcześniej wykonanej zasypce wykopów.
Nawierzchnię żwirową wykonać zgodnie z normą PN-68/S-96031 - Drogi samochodowe - - Nawierzchnie żwirowe.
Przewiduje się wykonanie nawierzchni żwirowej o szerokości 2,0 m i grubości 2x10cm.
Krzywe uziarnienia mieszanki powinny mieścić się w granicach krzywych obszaru dobrego uziarnienia podanych w wyżej wymienionej normie.
Każdą warstwę należy zagęszczać oddzielnie, utrzymując mieszankę warstwy w stanie wilgotności optymalnej. Wskaźnika zagęszczenia każdej warstwy Is > 0,98.
Spadek poprzeczny odbudowywanej warstwy żwirowej powinien być zgodny ze spadkiem poprzecznym drogi.
Nierówności w przekroju poprzecznym nie powinny przekraczać 1,5 cm.Całość robót wykonać w oparciu o Polską Normę PN-EN 1610:2001 Budowa i badania przewodów kanalizacyjnych oraz o specyfikację wykonania i odbioru robót budowlanych do niniejszego opracowania.
Ustalenia wykonania niniejszego zamówienia, dotyczą zasad prowadzenia robót związanych z wykonaniem kanalizacji sanitarnej, będącej pełnego zakresu objętego projektem budowlanym.
Roboty objęte niniejszą specyfikacją są to roboty oznaczone kodem, zgodnie z rozporządzeniem nr 2195/2002 z dn. 5 listopada 2002 r. w sprawie Wspólnego Słownika Zamówień[CPV], (Dz. Urz. WE L 340z 16.12.2002 r. z późniejszymi zmianami)
Kod CPV: 45.23.13.00-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków, oraz
Kod CPV: 45.23.24.23-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
Kod CPV: 45.23.31.42-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg.
Szczegółowy zakres robót zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz przedmiary robót stanowiące załączniki do siwz.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 72455

Data publikacji: 2011-03-03

Nazwa: Gmina Krzywda

Ulica: ul. Żelechowska 24B

Numer domu: 24B

Miejscowość: Krzywda

Kod pocztowy: 21-470

Województwo / kraj: lubelskie

Numer telefonu: 025 7551006

Numer faxu: 025 7551061

Adres strony internetowej: www.krzywda.netbip.pl

Regon: 71158241100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa kanalizacji sanitarnej z podłączeniami w miejscowości Okrzeja - etap II

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Zakres niniejszego postępowania obejmuje wykonanie przedsięwzięcia pod nazwą
Budowa kanalizacji sanitarnej z podłączeniami w miejscowości Okrzeja-etap II
Opis przedmiotu zamówienia:
Budowa kanalizacji sanitarnej z podłączeniami w miejscowości Okrzeja-etap II
Niniejsze zamówienie obejmuje wykonanie kanałów zbiorczych oraz przyłączy odprowadzania ścieków sanitarnych do zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej z części terenu miejscowości Okrzeja w rejonie ulic: ul. 22 Lipca, ul. Wąska, ul. Krótka .
Teren inwestycji obejmuje: ul. 11 Lipca (część ulicy), ul. Wąska, ul. Krótka (część ulicy) .
Wymieniony teren jest terenem zabudowy zagrodowej oraz jednorodzinnej.
Z wymienionych posesji ścieki bytowo - gospodarcze gromadzone są w bezodpływowych zbiornikach ścieków różnej konstrukcji, a następnie wywożone samochodami ascenizacyjnymi na oczyszczalnię ścieków.
Kanały sanitarne zaprojektowano z rur o ściankach litych PVC-U SN8 Dn200.
Trasę kanalizacji zaprojektowano tak, aby zapewnić grawitacyjny odpływ ścieków z istniejących budynków.
Podłączenia kanalizacyjne zaprojektowano z rur o ściankach litych PVC-U SN4 Dn160.
Przebieg trasy projektowanych kanałów i podłączeń przedstawiono w części graficznej dokumentacji projektowej.
Planowany kanał kanalizacji włączony zostanie do studni przy istniejącej przepompowni ścieków, z której rurociągiem tłocznym ścieki odprowadzone będą poprzez system kanalizacji do oczyszczalni ścieków w Okrzei.
Całość robót należy realizować zgodnie z Warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlano - montażowych - część II Instalacje sanitarne i przemysłowe.
Dla określenia warunków gruntowo-wodnych na trasie kanału wykonano 2 szt. otworów wiertniczych o głębokości 2,5-6,0 m. W otworze nr 1 (S0.9) nawiercono do głębokości 0,7 m nasyp niebudowlany uformowany z gruntu próchniczego zmieszanego z piaskiem, następnie do głębokości 1,4 m piasek gliniasty id do dna wierceń piaski drobne i grube.
W otworze nr 2 (S0.18) pod przypowierzchniową warstwą gruntu próchniczego grubości 0,5 m nawiercono piaski średnie i drobne do głębokości 2,5 m.
W wykonywanych otworach nr 1 i nr 2 nie stwierdzono występowania wody gruntowej.
Warunki gruntowo-wodne określono na podstawie dokumentacji Dokumentacja warunków gruntowo-wodnych do projektu technicznego sieci kanalizacji sanitarnej w Okrzei gm. Krzywda opracowanie Hydrotechnika Sokołów Podlaski. W opracowaniu wykorzystano otwór wiertniczy wykonany w sąsiedztwie przepompowni PP-1 o następującym przekroju: do głębokości 2,1 m nawiercono nasypy następnie warstwę pyłu piaszczystego i piasku średniego grubości 1,0 m, a następnie glinę z domieszką piasku średniego
Kanały sanitarne wykonać z rur o ściankach jednorodnych (litych) PVC-U SN8 Dn200 łączonych na uszczelkę gumową na podsypce piaskowej grubości 15 cm.
Rury i kształtki zastosowane do budowy kanałów sanitarnych powinny odpowiadać warunkom określonym w normie PN-EN 1401-1 Systemy przewodowe z tworzyw sztucznych. Podziemne bezciśnieniowe systemy przewodowe z niezmiękczonego poli(chlorku winylu) (PVC-U) do odwadniania i kanalizacji. Wymagania dotyczące rur, kształtek i systemu.
Długość rur przepadowych wynosi: PVC-U SN8 Dn200 - 3 mb Długość rur podłączeniowych przewietrzników kanałowych wynosi: PVC-U SN4 Dn200 - 2 mb Uzbrojenie kanału sanitarnych stanowią studzienki rewizyjne Ø1000, studzienki inspekcyjne Ø425 i przewietrznik kanałowy.
Przewody układać na przewidzianej w projekcie głębokości ze spadkiem, po wykonaniu dna wykopu i podsypki piaskowej gr. 15cm. Obsypkę grubości 30 cm wykonać z piasku.
Próbę szczelności kanału wykonać w oparciu o PN-92/B-10753.
Przewody kanalizacyjne montować zgodnie z instrukcją producenta.
Całość robót wykonać wg części graficznej dokumentacji projektowej .
Podłączenia kanalizacyjne wykonać z rur o ściankach jednorodnych (litych) PVC-U SN4 Dn160-200 łączonych na uszczelkę gumową na podsypce z piasku grubości 15 cm.
Obsypkę grubości 30 cm wykonać z piasku.
Rury i kształtki zastosowane do budowy podłączenia kanalizacyjnego powinny odpowiadać warunkom określonym w normie PN-EN 1401-1 Systemy przewodowe z tworzyw sztucznych. Podziemne bezciśnieniowe systemy przewodowe z niezmiękczonego poli(chlorku winylu) (PVC-U) do odwadniania i kanalizacji. Wymagania dotyczące rur, kształtek i systemu.
Przyłącza poszczególnych posesji przewidziano: poprzez wykonanie studzienek do nowych podłączeń budynków oraz wykonanie studzienek na istniejących przewodach kanalizacyjnych.
Na załamaniach trasy przyłączy kanalizacyjnych zaprojektowano studzienki inspekcyjne 425.
Łącza na długość przyłączy kanalizacyjnych wynosi 391 m a liczba w sztukach - 23
Istniejące zbiorniki bezodpływowe ścieków należy wyłączyć z eksploatacji.
Wyłączenie zbiornika bezodpływowego ścieków z eksploatacji będzie polegało na:
- opróżnieniu ze zgromadzonych ścieków, które zostaną wywiezione przez specjalistyczne służby na oczyszczalnię
- poddaniu zbiornika 24 godzinnej dezynfekcji chlorkiem wapnia 100 mg/dm3 lub chloraminą w ilości 20-30 mg/dm3 wody
- zdjęcie płyty górnej
- wykonanie w płycie dennej otworu odwodnieniowego 50x50cm
- wypełnienie komory zbiornika piaskiem do wysokości posadowienia przewodu kanalizacyjnego
- montaż przewodów kanalizacyjnych
- wypełnienie piskiem pozostałej części zbiornika do wysokości terenu
Całość robót wykonać zgodnie z częścią graficzną dokumentacji projektowej.
Każde przyłącze połączyć z instalacją wewnętrzną budynków, w przypadku budynków o braku instalacji- przyłącze doprowadzić do budynku.
Na trasie kanałów sanitarnych wykonać studzienki rewizyjne Ø1000 oraz studzienki inspekcyjne Ø425 ze zwieńczeniami klasy B125 i D400.
Konstrukcja studzienki rewizyjnej Ø1000 składa się z trzech podstawowych elementów wykonanych z polietylenu: kinety (podstawa studzienki), pierścieni dystansowych (tworzących komin studzienki) oraz stożka (aby można było zastosować zwieńczenie). W skład zwieńczenia wchodzi właz żeliwny klasy B125 lub D400 układany bezpośrednio na betonowym pierścieniu odciążającym. Klasy zwieńczeń powinny być zgodne z normą PN-EN 124.
Ogółem dla całego zadania zaprojektowano 25 studzienek na kanale sanitarnym oraz 28 studzienek na podłączeniach kanalizacyjnych.
Studzienki przepadowe wykonać należy stosując na zewnątrz piony przepadowe i połączenia /in situ/.
Lokalizację, typ i głębokość posadowienia zamieszczono w części graficznej i załączniku dokumentacji projektowej.
Przewietrzniki kanałowe wykonać w najwyższych punktach kanałów grawitacyjnych. Konstrukcja przewietrznika kanałowego składa się z wpustu deszczowego umieszczonego na pierścieniu nośnym, rury kanalizacyjnej PVC-U, kolana 45(stopni) i trójnika zamontowanego na kanale sanitarnym.
Dla projektowanego zadania przewidziano wykonanie 1 kpl.. przewietrzników kanałowych.
Lokalizacja i głębokość posadowienia wg części graficznej dokumentacji projektowej.
Przejścia przewodów kanalizacyjnych pod przeszkodami terenowymi wykonać w rurach stalowych osłonowych wg KB.4.-4.11.6(P-3).
Roboty ziemne należy wykonać zgodnie z normą PN-B-10736 Roboty ziemne. Wykopy otwarte dla przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych. Warunki techniczne wykonania.
Ze względu na głębokość wykonywanych robót ziemnych, ich lokalizację, rodzaj gruntu przewiduje się wykopy wąskoprzestrzenne o ścianach pionowych, szalowanych poziomo. Szerokość wykopu 1,2 m. Grunt kat. II - 70 %, kat. III -30 %.
Wykopy pod kanały przewiduje się wykonać mechanicznie - 95 % .
Przy zbliżeniach z istn. uzbrojeniem podziemnym i miejscach trudnodostępnych ręcznie - 5 %.
Dla podłączeń kanalizacyjnych wykop mechaniczny - 80%, ręczny - 20%.
Dla montażu studni kanalizacyjnych Ø 1000 wykopy obiektowe o wymiarach 2,0 x 2,0 m.
Na odcinakach robót w ulicach przewiduje się wymianą gruntu (odwiezienie i dowiezienie urobku z odległości do 3 km z miejsc wskazanych przez inwestora).
W pasach drogowych nie przewiduje się składowania urobku obok wykopu.
Warstwę ziemi uprawnej składować oddzielnie i użyć do górnej warstwy zasypki wykopu.
Na trasie kanalizacji sanitarnej, w wykopie 30 cm powyżej ułożenia przewodów, należy umieścić taśmę oznacznikową.
Roboty ziemne sprzętem mechanicznym w bezpośrednim sąsiedztwie sieci energetycznej napowietrznej wykonywać można po wyłączeniu napięcia. Zasypkę wykopu wykonać ręcznie do wys. 30 cm nad poziom rury, a pozostałą przestrzeń wypełnić gruntem rodzimym mechanicznie. Zagęszczanie zasypki wykonywać warstwami co 30 cm do wskaźnika zagęszczenia Is>0,97.
Wykonać odbudowę nawierzchni asfaltowej o szerokości 2,5 m na zagęszczonej zasypce wykopu wg następujących warstw:
- warstwa wiążąca grubości 6cm (0/16 mm, beton asfaltowy grysowo-piaskowy)
- podbudowa z kruszywa łamanego grubości 25cm (mieszanka optymalna) stabilizowana mechanicznie 0/60mm
- warstwa pospółki o grubości 15cm (współczynnik filtracji k>8m/dobę
Łączna grubość odbudowywanej nawierzchni asfaltowej wynosi 50cm (spełniony warunek mrozoodporności).
Aby zapobiec przesiąkaniu wody w miejscach łączenia nawierzchni istniejącej i odbudowywanej należy wykonać frezowanie nawierzchni istniejącej na szerokości 0,5m w celu wykonania zakładek nowej warstwy ścieralnej.
Nawierzchnie chodnikowe.
Płyty chodnikowe, kostkę brukową i krawężniki, zdemontowane w trakcie robót, należy powtórnie ułożyć. Płyty chodnikowe lub kostkę brukową należy ułożyć na podsypce cementowo-piaskowej grubości 10 cm zagęszczonej do wskaźnika Is>0,98. Szerokość spoin między kostkami nie powinna być większa niż 2-3mm. Spoiny między kostkami wypełnić drobnym piaskiem. Po wykonaniu zamulenia spoin nawierzchnię należy oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń.
Przewiduje się odzysk płyt chodnikowych - 50%, kostki brukowej i krawężników - 80%.
Nawierzchnie żwirowe.
Nawierzchnię żwirową należy wykonać na wcześniej wykonanej zasypce wykopów.
Nawierzchnię żwirową wykonać zgodnie z normą PN-68/S-96031 - Drogi samochodowe - - Nawierzchnie żwirowe.
Przewiduje się wykonanie nawierzchni żwirowej o szerokości 2,0 m i grubości 2x10cm.
Krzywe uziarnienia mieszanki powinny mieścić się w granicach krzywych obszaru dobrego uziarnienia podanych w wyżej wymienionej normie.
Każdą warstwę należy zagęszczać oddzielnie, utrzymując mieszankę warstwy w stanie wilgotności optymalnej. Wskaźnika zagęszczenia każdej warstwy Is > 0,98.
Spadek poprzeczny odbudowywanej warstwy żwirowej powinien być zgodny ze spadkiem poprzecznym drogi.
Nierówności w przekroju poprzecznym nie powinny przekraczać 1,5 cm.Całość robót wykonać w oparciu o Polską Normę PN-EN 1610:2001 Budowa i badania przewodów kanalizacyjnych oraz o specyfikację wykonania i odbioru robót budowlanych do niniejszego opracowania.
Ustalenia wykonania niniejszego zamówienia, dotyczą zasad prowadzenia robót związanych z wykonaniem kanalizacji sanitarnej, będącej pełnego zakresu objętego projektem budowlanym.
Roboty objęte niniejszą specyfikacją są to roboty oznaczone kodem, zgodnie z rozporządzeniem nr 2195/2002 z dn. 5 listopada 2002 r. w sprawie Wspólnego Słownika Zamówień[CPV], (Dz. Urz. WE L 340z 16.12.2002 r. z późniejszymi zmianami)
Kod CPV: 45.23.13.00-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków, oraz
Kod CPV: 45.23.24.23-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
Kod CPV: 45.23.31.42-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg.
Szczegółowy zakres robót zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz przedmiary robót stanowiące załączniki do siwz.

Kody CPV:
452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452324233 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452331426 (Roboty w zakresie naprawy dróg)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/04/2011

Informacja na temat wadium:
Wykonawca wnosi wadium najpóźniej do dnia 18-03-2011 r. do godz. 10:00 w wysokości:
9 000 zł (słownie: dziewięć tysięcy złotych)
i dołącza oryginał lub poświadczoną kopię potwierdzenia wniesienia wadium do oferty;
Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.
Wykonawcy, którzy nie wniosą wadium, w tym również na przedłużony okres związania ofertą lub nie zgodzą się na przedłużenie okresu związania ofertą zostaną wykluczeni z postępowania (Art. 24 ust. 2 pkt. upzp).
Wadium może być wnoszone w jednej z form określonych w art. 45, ust. 6 upzp.
Wykonawca wybiera formę wadium.
W przypadku wyboru pieniężnej formy, wadium należy wpłacać na konto Urzędu Gminy Nr BS Krzywda 89 9203 0002 0000 1238 2000 0060
W przypadku, gdy Wykonawca wybierze wadium w formie pieniądza dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez Wykonawcę nie jest warunkiem wystarczającym do stwierdzenia przez Zamawiającego terminowego wniesienia wadium przez Wykonawcę.
W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), nazwę beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), nazwę gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
c) kwotę gwarancji,
d) termin ważności gwarancji,
e) zobowiązanie gwaranta do: zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, którego ofertę wybrano: odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
W przypadku wnoszenia wadium w formie niepieniężnej dokumenty związane z wadium należy złożyć w oryginale wraz z ofertą lub w Wydziale Finansowym Urzędu Gminy pok. Nr 6 a kopie tych dokumentów potwierdzone za zgodność z oryginałem złożyć wraz z ofertą. Wymagana ważność tej formy wadium - nie krótsza jak okres związania ofertą.
Zamawiający zwróci lub zatrzyma wadium, zgodnie z art. 46 upzp.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Wykonawca dołączy aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 upzp. Ocena spełniania powyższego warunku na na zasadzie /spełnia/ - /nie spełnia/.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie wykonali co najmniej jedno zamówienie w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia wiedzy i doświadczenia. Warunek posiadania wiedzy i doświadczenia zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykonał zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył - roboty polegające na budowie, rozbudowie lub modernizacji co najmniej jednego przedsięwzięcia: wodociągu lub kanalizacji, o wartości min. 500.000,00 zł.. Ocena spełniania powyższego warunku na na zasadzie /spełnia/ - /nie spełnia/.

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. Ocena na podstawie oświadczenia, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do oferty.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej jedną osobą uprawnioną do pełnienia funkcji kierownika budowy w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych wodociągowych i kanalizacyjnej. Ocena spełniania powyższego warunku na zasadzie /spełnia/ - /nie spełnia/.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia do kwoty nie mniejszej niż 500 000 zł. Ocena spełniania powyższego warunku na zasadzie /spełnia/ - /nie spełnia/.

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

inne_dokumenty:
1. Dowód wniesienia wadium. 2. Kosztorys ofertowy. 3. Wypełniony harmonogram realizacji przedsięwzięcia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.krzywda.netbip.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Pobrać bezpłatnie ze strony internetowej krzywda.netbip.pl lub wykupić w Urzędzie Gminy w Krzywdzie, ul. Żelechowska 24 B, 21-470 Krzywda w godzinach od 8:00 do 16:00, cena: 40,00 PLN

Data składania wniosków, ofert: 18/03/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy w Krzywdzie, ul. Żelechowska 24 B, 21-470 Krzywda - sekretariat pokój nr 3

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

140041 / 2014-06-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zakrzówek - Zakrzówek (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Rozbudowa sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowościach Świerczyna, Józefin, Studzianki i Studzianki-Kolonia

216446 / 2012-06-22 - Inny: Samorządowy Zakład Budżetowy Gminy Ulhówek

Zakład Usług Komunalnych - Ulhówek (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowości Wasylów Wielki oraz Przebudowa kanału sanitarnego z przyłączami w miejscowości Korczmin Osada.

292728 / 2012-08-08 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury w Lublinie - Lublin (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Wykonanie robót budowlano - montażowych w zakresie przebudowy i rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz przebudowy stacji wodociągowej na wojskowym terenie zamkniętym w Dęblinie

299494 / 2015-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Dęblin - Dęblin (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Roboty budowlane w ramach realizacji zadania inwestycyjnego pn. Budowa kanalizacji sanitarnej w os. Wiślana

233654 / 2012-07-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wólka - Lublin (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej długości 695m (bez przyłączy) w miejscowości Kolonia Biskupie

295560 / 2014-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Janów Lubelski - Janów Lubelski (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Kontynuacja kompleksowej gospodarki wodno - ściekowej w Gminie Janów Lubelski - etap IV współfinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 - 2013 oś priorytetowa I - gospodarka wodno-ściekowa

59554 / 2015-03-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Dęblin - Dęblin (lubelskie)
CPV: 452313008 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)
Roboty budowlane w ramach realizacji zadania inwestycyjnego pn. Budowa sieci wodociÄ…gowej w ul. HÅ‚aduniaka i ul. Chabrowej