Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

76258 / 2010-03-18 - Administracja samorządowa / Zarząd Zieleni Miejskiej (Wrocław)

Opracowanie dokumentacji projektowej, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, na zagospodarowanie terenu zieleńca - skwer Skaczącej Gwiazdy - położonego pomiędzy ulicami: Na Szańcach, B. Prusa i Świętokrzyską we Wrocławiu

Opis zamówienia

Zakres rzeczowy prac projektowych
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu zagospodarowania terenu zieleńca - skwer Skaczącej Gwiazdy - pomiędzy ulicami: Na Szańcach, Bolesława Prusa i Świętokrzyską we Wrocławiu (działki nr 1, 2, 3 AM-16, obręb Plac Grunwaldzki).
Przedmiotowy teren znajduje się w wykazie zabytkowych założeń zieleni miejskiej miasta Wrocławia nie objętych wpisem do rejestru zabytków, ale wymagających opiniowania przez Miejskiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu.
Powierzchnia zagospodarowania wynosi ok. 1,25 ha.
Wykonanie projektu zagospodarowania terenu obejmuje:
- budowę oświetlenia terenu;
- budowę sieci wodociągowej;
- budowę kanalizacji ściekowej;
- budowę ścieżek, chodników, placów zabaw, fontanny oraz plastycznych form przestrzennych;
- budowę elementów małej architektury;
- zagospodarowanie terenów zieleni wraz z nawodnieniem.
W załączniku nr 9 do specyfikacji znajdują się następujące dokumenty:
1) mapa ewidencji gruntów;
2) decyzja Prezydenta Wrocławia z dn. 27.05.2009 r. nr 18/2009 o warunkach zabudowy;
3) warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej;
4) zapewnienie dostawy wody i odbioru ścieków wraz z warunkami przyłączenia do sieci wod kan;
5) wytyczne konserwatorskie do projektu zagospodarowania zieleńca.

Przedmiot zamówienia składa się z dwóch etapów:
Etap I - Koncepcja architektoniczna zagospodarowania terenu dla całego obszaru objętego opracowaniem oraz inne niezbędne opracowania do dalszych prac projektowych.
Przedmiot tej części zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu w oparciu o zapisy:
a) Decyzji Prezydenta Wrocławia z dn. 27.05.2009 r. nr 18/2009 o warunkach zabudowy,
b) Kwerendy historycznej skweru Na Szańcach (opracowanie M. Kowalińskiej) - do wglądu w siedzibie Zamawiającego, w tym: układ komunikacji pieszej, komunikacji dla ruchu pojazdów obsługi technicznej i służb porządkowych, schody terenowe i pochylnie dla niepełnosprawnych, fontanna z elementami iluminacji, oświetlenie parkowe, system nawadniający, elementy wyposażenia terenu, elementy małej architektury, zieleń.
2. Uzyskanie pozytywnej opinii dla opracowanej koncepcji od Miejskiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu oraz akceptacji tej koncepcji przez Zamawiającego.
3. Aktualizację mapy zasadniczej do celów projektowych dla całego terenu objętego opracowaniem.
4. Wykonanie inwentaryzacji zieleni dla całego obszaru objętego opracowaniem w zakresie niezbędnym do realizacji dalszych prac projektowych i uzyskania wszelkich opinii, uzgodnień i pozwoleń.
5. Propozycja etapowania realizacji inwestycji z podziałem na samoistne zadania inwestycyjne, uzgodniona i zaakceptowana przez Zamawiającego wraz z szacunkowymi kosztami ich realizacji.

Etap II - Projekt budowlany i projekty wykonawcze, opracowania kosztowe (przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie) oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót dla zagospodarowania terenu.
Przedmiot tej części zamówienia obejmuje:
1. Układy komunikacji pieszej, komunikacji dla obsługi terenu przez pojazdy służb technicznych i porządkowych wraz z wymianą nawierzchni (nawierzchnie mineralne utwardzone - np.: żwirowe, z kostki kamiennej, płyt kamiennych lub inne).
2. Zaprojektowanie schodów terenowych oraz pochylni dla niepełnosprawnych.
3. Wyznaczenie stref wejściowych oraz wjazdów dla pojazdów obsługi technicznej i służb porządkowych.
4. Fontannę wraz z iluminacją i projektem przyłączy i sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej dla potrzeb fontanny i systemu nawadniającego, odwodnienia terenu.
5. Projekt systemu nawadniania szaty roślinnej.
6. Elementy małej architektury, w tym m.in.: ławki, kosze na śmieci, niskie wygrodzenie terenu, opaski zabezpieczające, drogowskazy, tablice informacyjne, itp. - elementy stylowe dobrane z katalogów elementów gotowych lub wg własnego projektu, tablice i znaki informacyjne zgodne z SIM.
7. Projekt oświetlenia wraz z projektem sieci elektroenergetycznej dla oświetlenia terenu, iluminacji fontanny oraz zasilania urządzeń nawadniających.
8. Projekt przebudowy istniejących sieci i przyłączy w przypadku kolizji z planowaną inwestycją.
9. Projekt zieleni
10. Uzyskanie wszelkich opinii, pozwoleń i uzgodnień niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, w tym uzgodnienie z Miejskim Konserwatorem Zabytków.
11. Złożenie kompletnej dokumentacji projektowej celem uzyskania pozwolenia na budowę oraz przygotowania i przeprowadzenia procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.
Dokumentację projektową należy wykonać zgodnie z:
- decyzją Prezydenta Wrocławia z dn. 27.05.2009 r. nr 18/2009 o warunkach zabudowy,
- wytycznymi konserwatorskimi do projektu zagospodarowania terenu,
- warunkami przyłączenia do sieci elektroenergetycznej,
- dokumentem zapewnienia dostawy wody i odbioru ścieków wraz z warunkami przyłączenia do sieci wod-kan.

Zasady realizacji nadzoru autorskiego:
1)Umowa na nadzór autorski zostanie zawarta z Wykonawcą w momencie przystąpienia do realizacji budowy, nie później niż do terminu zakończenia rękojmi na wykonanie dokumentacji projektowej.
2)Wykonawca zapewni pełnienie nadzoru autorskiego przez uprawnionych projektantów we wszystkich branżach, zgodnie z wymogami prawa budowlanego.
3)Zamawiający ustala koszt ryczałtowy nadzoru autorskiego na kwotę w wysokości 10% wartości prac projektowych brutto.
4)Nadzór autorski będzie pełniony do zakończenia robót budowlano - montażowych, na pisemne lub telefoniczne wezwanie Zamawiającego lub inspektora nadzoru, przy czym wezwanie lub zawiadomienie telefoniczne powinno być przesłane na 3 dni robocze przed terminem spotkania na budowie.
5)Wykonawca zobowiązuje się do przekazania Zamawiającemu wszelkich ustaleń i wyjaśnień związanych z nadzorem autorskim w formie pisemnej (fax), w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania wezwania do pełnienia nadzoru.
6)Pobyt upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy na budowie uznany zostanie na nadzór autorski, jeżeli odbędzie się z inicjatywy Zamawiającego i nie będzie dotyczył usunięcia wad dokumentacji.
7)Opracowania wynikające z poprawiania błędów i uzupełniania o oczywiste braki w dokumentacji wykonawczej, stanowiącej podstawę do realizacji robót, a których brak stwierdzono w czasie realizacji robót Wykonawca wykona nieodpłatnie.
8)Zamawiającemu będą przysługiwać kary umowne za zwłokę Wykonawcy w przystąpieniu do czynności pełnienia nadzoru autorskiego w wysokości 50,00 zł za każdy dzień zwłoki.

Wymagane elementy dokumentacji:
1)Prace przedprojektowe, dla całości przedmiotu zamówienia - etap I:
a)Aktualizacja mapy zasadniczej do celów projektowych.
b)Inwentaryzacja dendrologiczna dla całego terenu objętego opracowaniem.
c)Koncepcja zagospodarowania terenu uzgodniona z Zamawiającym i Miejskim Konserwatorem Zabytków.
d)Szacunkowy koszt realizacji inwestycji.
2)Prace projektowe - etap II:
a)Projekt budowlany.
b)Projekty wykonawcze w następujących branżach:
- projekt wykonawczy ukształtowania terenu i układu komunikacyjnego, w tym m.in. ścieżki piesze, placyki, place, ścieżki pieszo-rowerowe, pochylnie dla niepełnosprawnych, schody terenowe, murki oporowe, siedziska, dojazdy, w skali 1:250, przekroje konstrukcyjne nawierzchni w skali min. 1:20, w przypadku nawierzchni z kostki lub płyt - projekty układu tych elementów;
- projekt wykonawczy elementów małej architektury - projektowane elementy małej architektury w skali min. 1:20 , parametry elementów małej architektury, które projektant dobiera z ofert rynkowych producentów i dostawców muszą być opisane i przedstawione w sposób zgodny z ustawą Prawo zamówień publicznych;
- projekt wykonawczy zieleni, w skali 1:250;
- projekt wykonawczy przyłączy i sieci elektrycznych dla oświetlenia parkowego, iluminacji fontanny i koniecznego zasilania urządzeń wyposażenia terenu;
- projekt wykonawczy przyłączy i sieci wodno- kanalizacyjnej dla potrzeb urządzeń wodnych, odwodnienia terenu i systemu nawodnienia terenów zieleni;
- projekt zaplecza budowy i organizacji placu budowy.
3) Opracowania kosztowe odrębnie dla każdej branży:
a)Przedmiary robót zawierające opis robót w kolejności technologicznej ich wykonania, z podaniem ilości jednostek przedmiarowych robót wynikających z dokumentacji projektowej oraz podstaw do ustalania cen jednostkowych robót i nakładów rzeczowych (nr katalogu, tablicy, kolumny),
b)Kosztorysy inwestorskie opracowane w podziale na grupy robót i branże, na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym, (Dz.U. z 2004r. Nr 130 poz. 1389).
4) Odrębnie dla każdej branży Specyfikacje techniczne warunków wykonania i odbioru robót.
5) Dla całości przedmiotu zamówienia - uzyskanie wszystkich pozwoleń, opinii i uzgodnień niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia.
6) Dla całości przedmiotu zamówienia - uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę.
7) Dokumentacja stanowiąca umówiony przedmiot odbioru powinna być zaopatrzona w następujące załączniki:
a)wykaz opracowań dokumentacji dla całego zadania inwestycyjnego z podaniem nazw wszystkich teczek dokumentacji,
b)pisemne oświadczenie Wykonawcy, że jest ona wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami i normami oraz zasadami wiedzy technicznej,
c)pisemne oświadczenie Wykonawcy, że wydana zostaje w stanie zupełnym (kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć i który jest znany Wykonawcy),
d) imienny wykaz projektantów, którzy będą wykonywać dokumentację i pełnić nadzór autorski, wraz z numerami uprawnień projektowych.
Przed przystąpieniem do przygotowania oferty na prace objęte przedmiotem zamówienia, wymaga się aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w terenie w miejscu objętym opracowaniem, w celu zapoznania się z obiektem, stanem istniejącym i warunkami oraz zdobycia wszelkich informacji, które mogą być konieczne do prawidłowej wyceny wartości prac. Wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy związanych z błędnym skalkulowaniem ceny lub pominięciem niezbędnych elementów do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy. Wizja lokalna przeprowadzona jest na koszt własny Wykonawcy.

Ogólne wymagania techniczne
1)Dokumentacja winna być kompletna, tj. uzgodniona ze wszystkimi jednostkami, których dotyczą zaproponowane rozwiązania techniczne. Wykonawca opracowując dokumentację zobowiązany jest do wykorzystania wszystkich dostępnych materiałów i informacji.
2)Wykonawca dokona wyboru materiałów do budowy uwzględniając warunki, standardy, wymagania użytkowników oraz przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych.
3)Wykonanie dodatkowych koniecznych do projektowania pomiarów inwentaryzacyjnych i geodezyjnych wchodzi w zakres opracowania dokumentacji projektowej.
4)Zamawiający wymaga, by projekt zagospodarowania terenu był wykonany zgodnie z wymogami PN-EN-1176 i PN-EN-1177. Wszystkie urządzenia zabawowe powinny posiadać certyfikat na znak bezpieczeństwa B.

Dokumentacja stanowiąca przedmiot odbioru obejmować będzie:
Dla całości przedmiotu zamówienia - etap I:
1)pomiary geodezyjne z mapą do celów projektowych w skali 1:500 - 1 egz. w formie kolorowego wydruku + 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD,
2)inwentaryzację dendrologiczną - 4 egz. w postaci wydruku (format A4) + 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD,
3)Koncepcję zagospodarowania terenu - 4 egz. w formie wydruku + 1 egz. w wersji elektronicznej na CD,
4)Szacunkowa wycena realizacji inwestycji - 2 egz.

Dla całości przedmiotu zamówienia - etap II:
1)projekt budowlany - 8 egz. w postaci wydruku (format A4) + 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF, łącznie z zeskanowanymi uzgodnieniami, załącznikami i decyzjami,
2)projekty wykonawcze - 6 egz. w postaci wydruku (format A4) + 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
3)przedmiary robót po 3 egz. w postaci wydruku (format A4) + 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD w programie kosztorysującym (wskazany program NORMA lub równoważny) oraz w formacie PDF,
4)kosztorysy inwestorskie - 3 egz. w postaci wydruku (format A4) + 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD w programie kosztorysującym (wskazany program NORMA lub równoważny) oraz w formacie PDF,
5)specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót - 4 egz. w postaci wydruku (format A4) + 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
6)projekt organizacji zaplecza oraz placu budowy - 3 egz. w postaci wydruku (format A4),
7)inne nie wymienione wyżej opracowania niezbędne dla kompletności dokumentacji - po 4 egz.

Do obowiązków Wykonawcy należy ponadto:
1)wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami oraz zasadami wiedzy technicznej,
2)uzyskanie wszelkich danych i materiałów niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy,
3)stosowanie w projekcie wyłącznie materiałów odpowiadających wymogom dla wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie zgodnie z ustawą Prawo Budowlane i przepisami wykonawczymi do ustawy,
4)przyjęcie rozwiązań optymalnych przy uwzględnieniu kosztów realizacji inwestycji i kosztów eksploatacji budowli wykonanych na podstawie dokumentacji,
5)konsultowanie na bieżąco dokumentacji z Zamawiającym i służbami konserwatorskimi - Miejskim Konserwatorem Zabytków we Wrocławiu.
6)udzielanie wyjaśnień na zapytania dotyczące dokumentacji projektowej w czasie prowadzonej przez Zamawiającego procedury przetargowej na wykonanie robót, w terminie określonym każdorazowo przez Zamawiającego,
7)niezwłoczne sygnalizowanie Zamawiającemu zaistnienie istotnych problemów, których Wykonawca, mimo dołożenia należytej staranności nie będzie w stanie rozwiązać we własnym zakresie. Zamawiający zastrzega jednak, że nie będzie wykonywał za Wykonawcę działań, do których Wykonawca zobowiązał się na podstawie zawartej umowy,
8)wykonanie dokumentacji z dołożeniem należytej staranności,
9)udzielenie Zamawiającemu 36 miesięcznej rękojmi na przedmiot zamówienia liczonej od daty odbioru jakościowego.

Dokumenty i materiały pomocnicze do projektowania
Posiadane przez Zamawiającego dokumenty pomocnicze do celów projektowych udostępnione do wglądu w celu przygotowania oferty:
1)Decyzja Prezydenta Wrocławia z dn. 27.05.2009 r. nr 18/2009 o warunkach zabudowy wraz z mapą określającą granice opracowania.
2)Kwerenda historyczna skweru Na Szańcach (opracowanie: M. Kowalińska).
3)Wykaz właścicieli i władających oraz wyrys z mapy ewidencji gruntów (do wglądu w siedzibie Zamawiającego).
4)Wytyczne konserwatorskie do projektu zagospodarowania terenu.
5)Warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej.
6)Zapewnienie dostawy wody i odbioru ścieków wraz z warunkami przyłączenia do sieci wod-kan.

Dokumenty i materiały pomocnicze do projektowania są do wglądu u osoby wymienionej w dziale IX pkt 1 SIWZ.
Wszystkie pozostałe dane i materiały niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia dostarczy (uzyska) Wykonawca.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 76258

Data publikacji: 2010-03-18

Nazwa: Zarząd Zieleni Miejskiej

Ulica: ul. Trzebnicka 33

Numer domu: 33

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 50-231

Województwo / kraj: dolnośląskie

Numer telefonu: 071 3286611/12

Numer faxu: 071 3286611/12

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej, wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego, na zagospodarowanie terenu zieleńca - skwer Skaczącej Gwiazdy - położonego pomiędzy ulicami: Na Szańcach, B. Prusa i Świętokrzyską we Wrocławiu

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Zakres rzeczowy prac projektowych
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu zagospodarowania terenu zieleńca - skwer Skaczącej Gwiazdy - pomiędzy ulicami: Na Szańcach, Bolesława Prusa i Świętokrzyską we Wrocławiu (działki nr 1, 2, 3 AM-16, obręb Plac Grunwaldzki).
Przedmiotowy teren znajduje się w wykazie zabytkowych założeń zieleni miejskiej miasta Wrocławia nie objętych wpisem do rejestru zabytków, ale wymagających opiniowania przez Miejskiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu.
Powierzchnia zagospodarowania wynosi ok. 1,25 ha.
Wykonanie projektu zagospodarowania terenu obejmuje:
- budowę oświetlenia terenu;
- budowę sieci wodociągowej;
- budowę kanalizacji ściekowej;
- budowę ścieżek, chodników, placów zabaw, fontanny oraz plastycznych form przestrzennych;
- budowę elementów małej architektury;
- zagospodarowanie terenów zieleni wraz z nawodnieniem.
W załączniku nr 9 do specyfikacji znajdują się następujące dokumenty:
1) mapa ewidencji gruntów;
2) decyzja Prezydenta Wrocławia z dn. 27.05.2009 r. nr 18/2009 o warunkach zabudowy;
3) warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej;
4) zapewnienie dostawy wody i odbioru ścieków wraz z warunkami przyłączenia do sieci wod kan;
5) wytyczne konserwatorskie do projektu zagospodarowania zieleńca.

Przedmiot zamówienia składa się z dwóch etapów:
Etap I - Koncepcja architektoniczna zagospodarowania terenu dla całego obszaru objętego opracowaniem oraz inne niezbędne opracowania do dalszych prac projektowych.
Przedmiot tej części zamówienia obejmuje:
1. Opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu w oparciu o zapisy:
a) Decyzji Prezydenta Wrocławia z dn. 27.05.2009 r. nr 18/2009 o warunkach zabudowy,
b) Kwerendy historycznej skweru Na Szańcach (opracowanie M. Kowalińskiej) - do wglądu w siedzibie Zamawiającego, w tym: układ komunikacji pieszej, komunikacji dla ruchu pojazdów obsługi technicznej i służb porządkowych, schody terenowe i pochylnie dla niepełnosprawnych, fontanna z elementami iluminacji, oświetlenie parkowe, system nawadniający, elementy wyposażenia terenu, elementy małej architektury, zieleń.
2. Uzyskanie pozytywnej opinii dla opracowanej koncepcji od Miejskiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu oraz akceptacji tej koncepcji przez Zamawiającego.
3. Aktualizację mapy zasadniczej do celów projektowych dla całego terenu objętego opracowaniem.
4. Wykonanie inwentaryzacji zieleni dla całego obszaru objętego opracowaniem w zakresie niezbędnym do realizacji dalszych prac projektowych i uzyskania wszelkich opinii, uzgodnień i pozwoleń.
5. Propozycja etapowania realizacji inwestycji z podziałem na samoistne zadania inwestycyjne, uzgodniona i zaakceptowana przez Zamawiającego wraz z szacunkowymi kosztami ich realizacji.

Etap II - Projekt budowlany i projekty wykonawcze, opracowania kosztowe (przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie) oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót dla zagospodarowania terenu.
Przedmiot tej części zamówienia obejmuje:
1. Układy komunikacji pieszej, komunikacji dla obsługi terenu przez pojazdy służb technicznych i porządkowych wraz z wymianą nawierzchni (nawierzchnie mineralne utwardzone - np.: żwirowe, z kostki kamiennej, płyt kamiennych lub inne).
2. Zaprojektowanie schodów terenowych oraz pochylni dla niepełnosprawnych.
3. Wyznaczenie stref wejściowych oraz wjazdów dla pojazdów obsługi technicznej i służb porządkowych.
4. Fontannę wraz z iluminacją i projektem przyłączy i sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej dla potrzeb fontanny i systemu nawadniającego, odwodnienia terenu.
5. Projekt systemu nawadniania szaty roślinnej.
6. Elementy małej architektury, w tym m.in.: ławki, kosze na śmieci, niskie wygrodzenie terenu, opaski zabezpieczające, drogowskazy, tablice informacyjne, itp. - elementy stylowe dobrane z katalogów elementów gotowych lub wg własnego projektu, tablice i znaki informacyjne zgodne z SIM.
7. Projekt oświetlenia wraz z projektem sieci elektroenergetycznej dla oświetlenia terenu, iluminacji fontanny oraz zasilania urządzeń nawadniających.
8. Projekt przebudowy istniejących sieci i przyłączy w przypadku kolizji z planowaną inwestycją.
9. Projekt zieleni
10. Uzyskanie wszelkich opinii, pozwoleń i uzgodnień niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, w tym uzgodnienie z Miejskim Konserwatorem Zabytków.
11. Złożenie kompletnej dokumentacji projektowej celem uzyskania pozwolenia na budowę oraz przygotowania i przeprowadzenia procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.
Dokumentację projektową należy wykonać zgodnie z:
- decyzją Prezydenta Wrocławia z dn. 27.05.2009 r. nr 18/2009 o warunkach zabudowy,
- wytycznymi konserwatorskimi do projektu zagospodarowania terenu,
- warunkami przyłączenia do sieci elektroenergetycznej,
- dokumentem zapewnienia dostawy wody i odbioru ścieków wraz z warunkami przyłączenia do sieci wod-kan.

Zasady realizacji nadzoru autorskiego:
1)Umowa na nadzór autorski zostanie zawarta z Wykonawcą w momencie przystąpienia do realizacji budowy, nie później niż do terminu zakończenia rękojmi na wykonanie dokumentacji projektowej.
2)Wykonawca zapewni pełnienie nadzoru autorskiego przez uprawnionych projektantów we wszystkich branżach, zgodnie z wymogami prawa budowlanego.
3)Zamawiający ustala koszt ryczałtowy nadzoru autorskiego na kwotę w wysokości 10% wartości prac projektowych brutto.
4)Nadzór autorski będzie pełniony do zakończenia robót budowlano - montażowych, na pisemne lub telefoniczne wezwanie Zamawiającego lub inspektora nadzoru, przy czym wezwanie lub zawiadomienie telefoniczne powinno być przesłane na 3 dni robocze przed terminem spotkania na budowie.
5)Wykonawca zobowiązuje się do przekazania Zamawiającemu wszelkich ustaleń i wyjaśnień związanych z nadzorem autorskim w formie pisemnej (fax), w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania wezwania do pełnienia nadzoru.
6)Pobyt upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy na budowie uznany zostanie na nadzór autorski, jeżeli odbędzie się z inicjatywy Zamawiającego i nie będzie dotyczył usunięcia wad dokumentacji.
7)Opracowania wynikające z poprawiania błędów i uzupełniania o oczywiste braki w dokumentacji wykonawczej, stanowiącej podstawę do realizacji robót, a których brak stwierdzono w czasie realizacji robót Wykonawca wykona nieodpłatnie.
8)Zamawiającemu będą przysługiwać kary umowne za zwłokę Wykonawcy w przystąpieniu do czynności pełnienia nadzoru autorskiego w wysokości 50,00 zł za każdy dzień zwłoki.

Wymagane elementy dokumentacji:
1)Prace przedprojektowe, dla całości przedmiotu zamówienia - etap I:
a)Aktualizacja mapy zasadniczej do celów projektowych.
b)Inwentaryzacja dendrologiczna dla całego terenu objętego opracowaniem.
c)Koncepcja zagospodarowania terenu uzgodniona z Zamawiającym i Miejskim Konserwatorem Zabytków.
d)Szacunkowy koszt realizacji inwestycji.
2)Prace projektowe - etap II:
a)Projekt budowlany.
b)Projekty wykonawcze w następujących branżach:
- projekt wykonawczy ukształtowania terenu i układu komunikacyjnego, w tym m.in. ścieżki piesze, placyki, place, ścieżki pieszo-rowerowe, pochylnie dla niepełnosprawnych, schody terenowe, murki oporowe, siedziska, dojazdy, w skali 1:250, przekroje konstrukcyjne nawierzchni w skali min. 1:20, w przypadku nawierzchni z kostki lub płyt - projekty układu tych elementów;
- projekt wykonawczy elementów małej architektury - projektowane elementy małej architektury w skali min. 1:20 , parametry elementów małej architektury, które projektant dobiera z ofert rynkowych producentów i dostawców muszą być opisane i przedstawione w sposób zgodny z ustawą Prawo zamówień publicznych;
- projekt wykonawczy zieleni, w skali 1:250;
- projekt wykonawczy przyłączy i sieci elektrycznych dla oświetlenia parkowego, iluminacji fontanny i koniecznego zasilania urządzeń wyposażenia terenu;
- projekt wykonawczy przyłączy i sieci wodno- kanalizacyjnej dla potrzeb urządzeń wodnych, odwodnienia terenu i systemu nawodnienia terenów zieleni;
- projekt zaplecza budowy i organizacji placu budowy.
3) Opracowania kosztowe odrębnie dla każdej branży:
a)Przedmiary robót zawierające opis robót w kolejności technologicznej ich wykonania, z podaniem ilości jednostek przedmiarowych robót wynikających z dokumentacji projektowej oraz podstaw do ustalania cen jednostkowych robót i nakładów rzeczowych (nr katalogu, tablicy, kolumny),
b)Kosztorysy inwestorskie opracowane w podziale na grupy robót i branże, na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18.05.2004 roku w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym, (Dz.U. z 2004r. Nr 130 poz. 1389).
4) Odrębnie dla każdej branży Specyfikacje techniczne warunków wykonania i odbioru robót.
5) Dla całości przedmiotu zamówienia - uzyskanie wszystkich pozwoleń, opinii i uzgodnień niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia.
6) Dla całości przedmiotu zamówienia - uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę.
7) Dokumentacja stanowiąca umówiony przedmiot odbioru powinna być zaopatrzona w następujące załączniki:
a)wykaz opracowań dokumentacji dla całego zadania inwestycyjnego z podaniem nazw wszystkich teczek dokumentacji,
b)pisemne oświadczenie Wykonawcy, że jest ona wykonana zgodnie z umową, obowiązującymi przepisami i normami oraz zasadami wiedzy technicznej,
c)pisemne oświadczenie Wykonawcy, że wydana zostaje w stanie zupełnym (kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć i który jest znany Wykonawcy),
d) imienny wykaz projektantów, którzy będą wykonywać dokumentację i pełnić nadzór autorski, wraz z numerami uprawnień projektowych.
Przed przystąpieniem do przygotowania oferty na prace objęte przedmiotem zamówienia, wymaga się aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w terenie w miejscu objętym opracowaniem, w celu zapoznania się z obiektem, stanem istniejącym i warunkami oraz zdobycia wszelkich informacji, które mogą być konieczne do prawidłowej wyceny wartości prac. Wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy związanych z błędnym skalkulowaniem ceny lub pominięciem niezbędnych elementów do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy. Wizja lokalna przeprowadzona jest na koszt własny Wykonawcy.

Ogólne wymagania techniczne
1)Dokumentacja winna być kompletna, tj. uzgodniona ze wszystkimi jednostkami, których dotyczą zaproponowane rozwiązania techniczne. Wykonawca opracowując dokumentację zobowiązany jest do wykorzystania wszystkich dostępnych materiałów i informacji.
2)Wykonawca dokona wyboru materiałów do budowy uwzględniając warunki, standardy, wymagania użytkowników oraz przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych.
3)Wykonanie dodatkowych koniecznych do projektowania pomiarów inwentaryzacyjnych i geodezyjnych wchodzi w zakres opracowania dokumentacji projektowej.
4)Zamawiający wymaga, by projekt zagospodarowania terenu był wykonany zgodnie z wymogami PN-EN-1176 i PN-EN-1177. Wszystkie urządzenia zabawowe powinny posiadać certyfikat na znak bezpieczeństwa B.

Dokumentacja stanowiąca przedmiot odbioru obejmować będzie:
Dla całości przedmiotu zamówienia - etap I:
1)pomiary geodezyjne z mapą do celów projektowych w skali 1:500 - 1 egz. w formie kolorowego wydruku + 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD,
2)inwentaryzację dendrologiczną - 4 egz. w postaci wydruku (format A4) + 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD,
3)Koncepcję zagospodarowania terenu - 4 egz. w formie wydruku + 1 egz. w wersji elektronicznej na CD,
4)Szacunkowa wycena realizacji inwestycji - 2 egz.

Dla całości przedmiotu zamówienia - etap II:
1)projekt budowlany - 8 egz. w postaci wydruku (format A4) + 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF, łącznie z zeskanowanymi uzgodnieniami, załącznikami i decyzjami,
2)projekty wykonawcze - 6 egz. w postaci wydruku (format A4) + 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
3)przedmiary robót po 3 egz. w postaci wydruku (format A4) + 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD w programie kosztorysującym (wskazany program NORMA lub równoważny) oraz w formacie PDF,
4)kosztorysy inwestorskie - 3 egz. w postaci wydruku (format A4) + 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD w programie kosztorysującym (wskazany program NORMA lub równoważny) oraz w formacie PDF,
5)specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót - 4 egz. w postaci wydruku (format A4) + 1 egz. w wersji elektronicznej na płycie CD w formacie PDF,
6)projekt organizacji zaplecza oraz placu budowy - 3 egz. w postaci wydruku (format A4),
7)inne nie wymienione wyżej opracowania niezbędne dla kompletności dokumentacji - po 4 egz.

Do obowiązków Wykonawcy należy ponadto:
1)wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami oraz zasadami wiedzy technicznej,
2)uzyskanie wszelkich danych i materiałów niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy,
3)stosowanie w projekcie wyłącznie materiałów odpowiadających wymogom dla wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie zgodnie z ustawą Prawo Budowlane i przepisami wykonawczymi do ustawy,
4)przyjęcie rozwiązań optymalnych przy uwzględnieniu kosztów realizacji inwestycji i kosztów eksploatacji budowli wykonanych na podstawie dokumentacji,
5)konsultowanie na bieżąco dokumentacji z Zamawiającym i służbami konserwatorskimi - Miejskim Konserwatorem Zabytków we Wrocławiu.
6)udzielanie wyjaśnień na zapytania dotyczące dokumentacji projektowej w czasie prowadzonej przez Zamawiającego procedury przetargowej na wykonanie robót, w terminie określonym każdorazowo przez Zamawiającego,
7)niezwłoczne sygnalizowanie Zamawiającemu zaistnienie istotnych problemów, których Wykonawca, mimo dołożenia należytej staranności nie będzie w stanie rozwiązać we własnym zakresie. Zamawiający zastrzega jednak, że nie będzie wykonywał za Wykonawcę działań, do których Wykonawca zobowiązał się na podstawie zawartej umowy,
8)wykonanie dokumentacji z dołożeniem należytej staranności,
9)udzielenie Zamawiającemu 36 miesięcznej rękojmi na przedmiot zamówienia liczonej od daty odbioru jakościowego.

Dokumenty i materiały pomocnicze do projektowania
Posiadane przez Zamawiającego dokumenty pomocnicze do celów projektowych udostępnione do wglądu w celu przygotowania oferty:
1)Decyzja Prezydenta Wrocławia z dn. 27.05.2009 r. nr 18/2009 o warunkach zabudowy wraz z mapą określającą granice opracowania.
2)Kwerenda historyczna skweru Na Szańcach (opracowanie: M. Kowalińska).
3)Wykaz właścicieli i władających oraz wyrys z mapy ewidencji gruntów (do wglądu w siedzibie Zamawiającego).
4)Wytyczne konserwatorskie do projektu zagospodarowania terenu.
5)Warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej.
6)Zapewnienie dostawy wody i odbioru ścieków wraz z warunkami przyłączenia do sieci wod-kan.

Dokumenty i materiały pomocnicze do projektowania są do wglądu u osoby wymienionej w dziale IX pkt 1 SIWZ.
Wszystkie pozostałe dane i materiały niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia dostarczy (uzyska) Wykonawca.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 15/12/2010

Informacja na temat wadium:
Każdy Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości:
2 500,00 zł (słownie złotych: dwa tysiące pięćset złotych 00/100).

Zaliczka: Nie

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykonać prace projektowe odpowiadające swoim rodzajem pracom stanowiącym przedmiot zamówienia, w tym co najmniej jedno zadanie o wartości minimum 50% ceny ofertowej brutto; wartość, rodzaj i należyte wykonanie winny być potwierdzone dokumentem (np. referencje). Za prace projektowe odpowiadające swoim rodzajem pracom projektowym stanowiącym przedmiot zamówienia Zamawiający uzna opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę w branżach: drogi, elektryka, wod-kan, wyposażenie terenu, zieleń.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi dysponować lub będzie dysponować osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia, które posiadają:
- wymagane prawem uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej i konstrukcyjno-budowlanej oraz wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, co potwierdza zaświadczenie wydane przez tę izbę, zgodnie z art. 12 ustawy Prawo Budowlane (Dz.U. z 2006r. Nr 156 poz. 1118) i art. 6 ust.1 ustawy z dnia 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz.U. z 2001r. Nr 5 poz. 42 z późn. zm.). Projektant musi posiadać co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, w tym co najmniej 2 lata doświadczenia w projektowaniu podobnych obiektów, przez co należy rozumieć projekty z branży architektonicznej oraz konstrukcyjno-budowlanej (wyposażenie terenu, mała architektura, itp.),
- wymagane prawem uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych oraz wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, co potwierdza zaświadczenie wydane przez tę izbę. Projektant musi posiadać co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego,
- wymagane prawem uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, co potwierdza zaświadczenie wydane przez tę izbę. Projektant musi posiadać co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego,
- wykształcenie wyższe ogrodnicze lub architektury krajobrazu oraz minimum 3 lata doświadczenia w projektowaniu terenów zieleni na podobnych obiektach.

Sytuacja ekonomiczna:
Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia na wartość co najmniej 50 000,00 zł.

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1.W trakcie realizacji umowy postanowienia umowy mogą ulec zmianom, jeżeli zmiany będą korzystne dla Zamawiającego, lub konieczność wprowadzenia zmian wynikać będzie z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, przy czym zmiany postanowień umowy dotyczyć mogą w szczególności:
1) terminu realizacji przedmiotu umowy przy czym zmiana spowodowana może być okolicznościami leżącymi wyłącznie po stronie Zamawiającego lub okolicznościami niezależnymi zarówno od Zamawiającego jak i od Wykonawcy,
2) oznaczenia danych dotyczących Zamawiającego i Wykonawcy.

2.Wprowadzenie zmiany postanowień umowy wymaga aneksu sporządzonego w formie pisemnej pod rygorem nieważności

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.wroclaw.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Zarząd Zieleni Miejskiej, ul. Trzebnicka 33, 50-231 Wrocław

Data składania wniosków, ofert: 30/03/2010

Godzina składania wniosków, ofert: 10:00

Miejsce składania:
Zarząd Zieleni Miejskiej, ul. Trzebnicka 33, 50-231 Wrocław

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

inne_dokumenty: Kosztorys ofertowy (zał. nr 8 do SIWZ)

Kody CPV:
712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)

Podobne przetargi

71711 / 2012-03-29 - Podmiot prawa publicznego

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu Sp. z o.o. - Bolesławiec (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy dwóch, wielorodzinnych budynków mieszkalnych na działce nr 105/27 przy ul. Staroszkolnej w Bolesławcu, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz pełnieniem nadzoru autorskiego

177624 / 2010-06-22 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Akademicki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowej oraz oznakowania przeszkodowego lotniczego linii napowietrznej dwutorowej dla lądowiska śmigłowców.

188639 / 2011-07-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Dom Pomocy Społecznej - Legnickie Pole (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Projekt zrównoważenia gospodarki energetycznej Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu w ramach zastosowania źródeł energii odnawialnej w obiektach mieszkalnych pobenedyktyńskiego zespołu klasztornego w Legnickim Polu - wykonanie dokumentacji projektowej.

164458 / 2013-04-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Wałbrzych - Wałbrzych (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania inwestycyjnego pn.:Rewaloryzacja części zabytkowego parku w kompleksie zamkowo-parkowym Zamek Książ w Wałbrzychu - etap I (Ogród Idy, taras widokowy z naturalizacją zbiornika wodnego)

147279 / 2012-07-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Żmigród - Żmigród (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy gimnazjum w Borzęcinie wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego

219722 / 2015-08-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Zieleni Miejskiej - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Park Wspólnotowy Ślężański Mamut - przyjazna przestrzeń dla aktywnego wypoczynku, kultury i edukacji uczestniczącej, współtworzona przez użytkowników - Etap I

98558 / 2015-04-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Lubin - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego zagospodarowania terenu na cele sportowo-rekreacyjne w Szklarach Górnych

167588 / 2009-05-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Budowa przedszkola w szybkiej technologii przy ulicy Wałbrzyskiej we Wrocławiu z opracowaniem dokumentacji projektowej

50253 / 2011-02-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu sali gimnastycznej w Lotniczych Zakładach Naukowych we Wrocławiu przy ulicy Kiełczowskiej 43.

186411 / 2013-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Inwestycji Miejskich - Wrocław (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Zaprojektowanie i wykonanie remontu elewacji Zespołu Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży przy ul. H. Kołłątaja 20 we Wrocławiu

270522 / 2013-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miejska Lubin - Lubin (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania : Rewitalizacja Parku Wrocławskiego w Lubinie - II etap - budowa Centrum Edukacji Przyrodniczej

514342 / 2013-12-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kobierzyce - Kobierzyce (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej przebudowy i remontu Pałacu w Kobierzycach - siedziby Urzędu Gminy

75535 / 2014-04-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Góra - Góra (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Realizacja w formule zaprojektuj - wybuduj następujących zadań inwestycyjnych: ,, Utwardzenie placu przy ul. Poznańskiej 15 w Górze,, ,, Utwardzenie placu przy ul. J. Piłsudskiego w Górze,, ,, Utwardzenie placu przy ul. Poznańskiej 6-6A w Górze,, ,, Utwardzenie placu przy garażach przy ul. Wierzbowej,,

294610 / 2013-07-25 - Inny: państwowa jednostka organizacyjna

Nadleśnictwo Milicz - Milicz (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
Opracowanie dokumentacji projektowych w zakresie zadań inwestycyjnych dla Nadlesnictwa Milicz w 2013 roku

52014 / 2016-03-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina i Miasto Środa Śląska - Środa Śląska (dolnośląskie)
CPV: 712200006 (Usługi projektowania architektonicznego)
PT Oświetlenia przejść dla pieszych w ciągu: ul. Wrocławskiej, Plac Wolności i ul. Legnickiej w Środzie Śląskiej