Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

312226 / 2011-09-29 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (Zabrze)

organizacja i przeprowadzenie warsztatów wyjazdowych i stacjonarnych w ramach realizowanego projektu Reintegracja. Aktywność. Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze dla mieszkańców dzielnicy Biskupice w ramach Programu Aktywności Lokalnej.

Opis zamówienia

organizacja i przeprowadzenie warsztatu wyjazdowego i dwóch stacjonarnych w ramach realizowanego projektu Reintegracja. Aktywność. Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze.
Warsztaty mają na celu podniesienie zdolności mieszkańców dzielnicy Biskupice do budowania przynależności oraz wypracowanie metod przełamywania bierności w działaniach na rzecz społeczności lokalnej.
UCZESTNICY:
W szkoleniu weźmie udział od 10 do 15 uczestników projektu systemowego na każdy z poszczególnych modułów oraz jeden pracownik MOPR na każdy z modułów. Ponadto w wyjeździe i zajęciach stacjonarnych będą brały udział dzieci uczestników szkolenia w łącznej liczbie minimum 10 maksimum 25 (10-25 na każdy z poszczególnych modułów).
Podana liczba uczestników będzie dotyczyła każdego z poszczególnych modułów. Jedna grupa będzie liczyła minimum 10 osób - samych uczestników i jednego pracownika MOPR oraz dodatkowo minimum 10 dzieci.
DZIECI:
Na czas trwania szkolenia( wyjazdowego i stacjonarnego)zostanie również zapewniona opieka nad dziećmi uczestników podczas każdego wyjazdu i zajęć stacjonarnych w łącznej liczbie minimum 10 maksimum 25 (10-25 na każdy z poszczególnych wyjazdów).Dzieci uczestników szkolenia będą miały zapewnione zakwaterowanie z rodzicem/opiekunem oraz wyżywienie(po ½ porcji), a także wyżywienie, opiekę oraz organizację czasu wolnego podczas zajęć stacjonarnych. Zajęcia winny być dostosowane do wieku dzieci oraz zakresu tematyki społeczności lokalnej( dostęp do materiałów dydaktycznych dostosowanych do zajęć wiekowych).
Zamawiający przewiduje udział dzieci w n/w grupach :
Grupa najmłodsza tj. dzieci w wieku ( 0-3)
Grupa przedszkolna tj. dzieci w wieku (4- 6 lat)
Grupa wczesnoszkolna tj. dzieci w wieku ( 7 - 11)
Grupa szkolna tj. dzieci w wieku (12 - 17)
W przypadku grupy najmłodszej jeden opiekun powinien zająć się maksymalnie 5 dzieci. W sytuacji gdy liczba uczestniczących w wyjeździe dzieci w poszczególnych grupach nie przekroczy 3 dzieci istnieje możliwość połączenia grup za zgodą Zamawiającego.
CEL:
Warsztaty mają umożliwić w szczególności:
- wyłonienie lidera odpowiadającego za grupę i podejmowane przez nią decyzje,
- określenie predyspozycji do pełnienia poszczególnych ról zespołowych,
- pogłębienie wiedzy uczestników na temat obowiązków lidera,
- rozwijanie umiejętności niezbędnych w kierowaniu grupą,
- wzmacnianie więzi międzyludzkich,
- wzmocnienie satysfakcji z przynależności do zespołu.
- nabycie wiedzy czym jest grupa,
- wzmocnienie pewności siebie i zdecydowania uczestników w życiu codziennym;
- zapoznanie uczestników z alternatywną formą wyrażania ekspresji;
- uwalnianie u uczestników naturalnych pokładów aktywności;
- mobilizacja uczestników do zwiększenia wysiłku, wydajności i polepszenia koncentracji uwagi;
- nabycie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
- kształtowanie prawidłowych postaw ludzkich i społecznych,
- zwiększenie motywacji do działania i aktywności społecznej,
- wzmocnienie pewności siebie i efektywności osobistej, poczucia sprawstwa,
- zwiększenie umiejętności pracy zespołowej,
- pogłębienie wiedzy na temat istoty działań lokalnych oraz korzyści z nich wynikających dla podejmujących te działania
i społeczności lokalnej,
- nabycie umiejętności planowania działań lokalnych,
- zwiększenie motywacji do włączenia się w działania lokalne.
PROGRAM:
Program szkolenia powinien zawierać m.in. zagadnienia dotyczące:
- zasady wzajemnej współpracy i zaufania w zespole,
- ujawnianie talentów,
- docenianie poszczególnych ról jednostek zespołu,
- nauka komunikacji - przekazy werbalne i niewerbalne ,
- zaangażowanie w wykonywanie poszczególnych zadań z braniem na siebie odpowiedzialności,
- rywalizacja i walka całego zespołu,
- wspólne podejmowanie decyzji i rozwiązywanie problemów,
- pokonywanie słabości,
- trening rozwoju umiejętności relacyjnych: zajęcia w ramach tego bloku szkoleniowego winny mieć formę charakterystyczną dla szkoleń typu outdoor i zajęć team building, a zorganizowane będą w terenie,
- motywacja do prowadzenia działań lokalnych,
- korzyści osobiste z realizacji działań lokalnych,
- jak zacząć działania lokalne,
- planowanie działań lokalnych - co, jak, kiedy chcemy zrobić,
- podział zadań w zespole oraz między partnerami społecznymi zewnętrznymi,
- co mogą przynieść nasze działania.
FORMA :
Zamawiający przewiduje 3 moduły w ramach których Wykonawca przeprowadzi :
MODUŁ WYJAZDOWY- obejmuje 16 godzin szkoleniowych, prowadzonych przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje - głównie z zakresu środowiskowej pracy socjalnej, organizowania społeczności lokalnej, socjologii, animacji środowiska lokalnego, oraz doświadczenie zawodowe i teoretyczne w przedmiocie zamówienia.
MODUŁ STACJONARNY - obejmujący 2 spotkania po 5 godziny szkoleniowych każde prowadzone przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje - głównie z zakresu środowiskowej pracy socjalnej, organizowania społeczności lokalnej, socjologii, animacji środowiska lokalnego, oraz doświadczenie zawodowe praktyczne i teoretyczne w przedmiocie zamówienia.
Warsztaty stacjonarne odbywać się będą w poniedziałki, czwartki, piątki w okresie od 4 listopada do 4 grudnia 2011 r.(zakończenie) w godzinach od 8.00 do 14.30.
W pierwszej kolejności zostanie przeprowadzony moduł wyjazdowy.
Pełne warsztaty to 26 godzin zajęć.
Przez 1 godzinę szkoleniową Zamawiający rozumie 45 minut. Pełne szkolenie obejmujące 1 wyjazd i 2 zajęcia stacjonarne to 26 godzin zajęć. Uczestnicy szkolenia zostaną podzieleni maksymalnie na 10-osobowe grupy treningowe. W przypadku gdy grupa będzie liczyła więcej niż 10 osób, zajęcia będą prowadzone przez dwóch prowadzących w niezależnych od siebie grupach.
KADRA ZAPEWNIANA PRZEZ WYKONAWCĘ
a) Kierownik - opiekun wyjazdu. Zadaniem kierownika/opiekuna będzie m.in. organizacja czasu wolnego i wypoczynku, zapewnienie bezpieczeństwa uczestników, prowadzenie rozmów, ewentualne załatwianie problemów z Ośrodkiem typu organizacyjnego. Kierownik musi koordynować wyjazd z Zabrza do miejsca pobytu i z powrotem poprzez rozmieszczenie osób w autokarze, opiekę podczas jazdy i postojów.
b) Trener tj. osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje - głównie z zakresu środowiskowej pracy socjalnej, organizowania społeczności lokalnej, socjologii, animacji środowiska lokalnego, oraz doświadczenie zawodowe praktyczne i teoretyczne w przedmiocie zamówienia.
c)opiekun/opiekunka w liczbie umożliwiającej zapewnienie opieki zgodnie z wymaganiami Zamawiającego
MIEJSCE:
Wyjazd odbędzie się np. w Ustroniu, Korbielowie, Wiśle lub innej miejscowości górskiej atrakcyjnej pod względem turystycznym - maksymalnie w odległości 150km od siedziby Zamawiającego (na warunkach określonych z Zamawiającym) zgodnie z uzgodnionym minimum 3 dni przed wyjazdem harmonogramem.
Zajęcia stacjonarne odbywać się będą na terenie dzielnicy Zabrza-Biskupice.
Warunki lokalowe, sale szkoleniowe oraz wykorzystywany sprzęt muszą spełniać wymogi prawne
w zakresie BHP i ppoż. Zapewnione pomieszczenie-sala wyposażona będzie w odpowiednią do liczby uczestników liczbę stolików i miejsc siedzących, właściwie oświetloną, ogrzewaną, przewietrzaną
i odizolowaną od innych pomieszczeń.
Organizator zapewnia w kosztach zajęć usługę cateringu .
Należy zagwarantować osobie odbywającej warsztaty stacjonarne bilety jednorazowe w celu dojazdu na szkolenia.
TERMIN:
Warsztaty wyjazdowe - piątek, sobota, niedziela w okresie od 4 listopada.
Warsztaty stacjonarne - poniedziałki, czwartki, piątki w okresie od 4 listopada do 4 grudnia 2011 r.(zakończenie) w godzinach od 8.00 do 14.30.
Warsztaty muszą zakończyć się wydaniem uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu warsztatu wyjazdowego i dwóch stacjonarnych w ramach realizowanego projektu Reintegracja. Aktywność. Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze. Warsztaty mają na celu podniesienie zdolności mieszkańców dzielnicy Biskupice do budowania przynależności oraz wypracowanie metod przełamywania bierności w działaniach na rzecz społeczności lokalnej. Jeżeli nie będzie możliwości zamieszczenia odpowiedniej informacji na zaświadczeniu - wydanie dodatkowego zaświadczenia zawierającego tę informację.
Zaliczenie szkolenia przez uczestnika projektu oznacza otrzymanie zaświadczenia o zakończeniu szkolenia i wymaga obecności na 1 wyjeździe i minimum na 1 zajęciach stacjonarnych. Zamawiający dopuszcza możliwość otrzymania przez uczestnika zaświadczenia o ukończeniu szkolenia w zakresie realizacji tylko wyjazdu i tylko jednych zajęć stacjonarnych, które będzie zawierało zakres zrealizowanego programu.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia podczas zajęć wyposażenia dydaktycznego, odpowiadającego obowiązującemu stanowi prawnemu i poziomowi techniki oraz do udostępnienia uczestnikom wszelkich materiałów szkoleniowych niezbędnych do przeprowadzenia szkolenia.
PROPONOWANA TEMATYKA i HARMONOGRAM ZAJĘĆ:
WARSZTAT 1
TRENING WYŁANIANIA LIDERA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ
Czas trwania: ok. 6 godzin dydaktycznych, dzielone na 2 dni (piątek, sobota)
Forma zajęć: Zajęcia powinny być przeprowadzone w formie warsztatów praktycznych w warunkach sali szkoleniowej (psychodrama, burza mózgów, praca w małych zespołach nad rozwiązywaniem problemów itp.) i zajęć terenowych (gry integracyjne w plenerze).
Proponowana tematyka zajęć :
- zasady wzajemnej współpracy i zaufania w zespole,
- ujawnianie talentów - docenianie poszczególnych ról jednostek zespołu,
- nauka komunikacji - przekazy werbalne i niewerbalne,
- zaangażowanie w wykonywanie poszczególnych zadań z braniem na siebie odpowiedzialności
- rywalizacja i walka całego zespołu,
- wspólne podejmowanie decyzji i rozwiązywanie problemów,
- pokonywanie słabości,
WARSZTAT 2
TRENING ROZWOJU UMIEJĘTNOŚCI RELACYJNYCH
Czas trwania: ok. 4 godziny dydaktyczne (sobota)
Forma zajęć : Zajęcia w ramach tego bloku szkoleniowego winny mieć formę charakterystyczną dla szkoleń typu outdoor i zajęć team building, a zorganizowane będą w terenie. Istotą tego szkolenia terenowego jest rozwój przez osobiste i grupowe doświadczanie. Doświadczenia i umiejętności nabywane przez uczestników podczas zajęć muszą być następnie analizowane, a wnioski z nich przyswajane przez uczestników w formie wiedzy opartej na przeżyciach. Uczestnicy podczas zajęć i wykonywania zadań obserwują, słuchają, działają, analizują oraz mają czas i przestrzeń
do dzielenia się pomysłami i wnioskami. Wszystkie zadania powierzone uczestnikom mają prowadzić
do wszechstronnego ich zaangażowania się w proces własnego rozwoju. Zajęcia powinny odbywać się w oparciu
o zwarty scenariusz fabularny, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki grupy uczestniczącej w szkoleniu.
WARSZTAT 3
TRENING DZIAŁAMY LOKALNIE
Czas trwania: 6 godzin dydaktycznych (sobota, niedziela)
Forma zajęć: Zajęcia powinny być przeprowadzone w formie warsztatów praktycznych w warunkach sali szkoleniowej (psychodrama, burza mózgów, mapa myślowa, praca w małych zespołach obejmująca zdiagnozowanie
i wykorzystanie indywidualnych zainteresowań uczestników, itp.)
Sporządzenie projektu / planu na bazie istniejącego PAL-u i realizowanych w nim działań.
Proponowana tematyka zajęć :
- motywacja do prowadzenia działań lokalnych,
- korzyści osobiste z realizacji działań lokalnych,
- jak zacząć działania lokalne,
- planowanie działań lokalnych - co, jak, kiedy chcemy zrobić,
- podział zadań w zespole oraz między partnerami społecznymi zewnętrznymi,
- co mogą przynieść nasze działania.
Wypracowane materiały razem z raportem nt. pracy grupy powinny zostać dostarczone wraz z pozostałymi dokumentami (2 egzemplarze).
Zleceniobiorca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu wszystkich wypracowanych w czasie warsztatów materiałów.
OPIS DODATKOWY :
A. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia podczas każdego modułu:
- fachowej kadry w tym trenera na wyjazd oraz zajęcia stacjonarne oraz opiekunek do dzieci;
- zorganizowania i realizacji zajęć grupowych i integracyjnych dla uczestników szkolenia;
- zapewnienia materiałów szkoleniowych, dydaktycznych i papierniczych wykorzystywanych podczas zajęć
i oddanych uczestnikom na własność torba na materiały szkoleniowe zawierająca: teczka sztywna, notes/skoroszyt, zestaw długopisów, zestaw materiałów szkoleniowych w formie elektronicznej, itp
- zapewnienie podczas zajęć odrębnych sal dla poszczególnych grup treningowych w trakcie zajęć;
- zorganizowania i realizacji sesji grupowych w trakcie programu;
- zapewnienia kosztów dojazdu i powrotu ze szkolenia, w tym również zapewnienie kosztów dojazdu oraz powrotu na wcześniej umówione miejsce spotkania, z którego nastąpi wyjazd (wyjazd nastąpi w piątek
w godzinach popołudniowych; przyjazd powinien nastąpić w niedzielę w godzinach wieczornych) luksusowym autokarem
- zapewnienia 3 dniowego pobytu w ośrodku wypoczynkowym od piątku do niedzieli , w tym zapewnienie dwóch noclegów
- zaoferowany ośrodek nie może być pensjonatem, kwaterą prywatną, schroniskiem, zespołem domków turystycznych i winien być komfortowy tj. posiadać pokoje z łazienkami ( maksymalnie dla 5 osób), sale szkoleniowe, jadalnie, miejsce do wspólnego spędzania czasu służące integracji uczestników.
- zapewnienie pełnego wyżywienia (4 posiłki dziennie) - śniadanie-obiad-podwieczorek-kolacja dla uczestników, dzieci
( po ½ porcji) oraz opiekuna zarówno podczas zajęć wyjazdowych jak i stacjonarnych. Śniadanie - forma szwedzkiego stołu; podczas warsztatów kawa, herbata, napoje dobrej jakości w tym woda mineralna gazowana i niegazowana dobrej jakości, drobne przekąski słodkie i słone dobrej jakości z tym, że podczas zajęć stacjonarnych podanie uczestnikom warsztatów i ich dzieciom (dzieci 1/2 porcji osoby dorosłej)w trakcie jednego dnia dobrej jakości kawy, herbaty, ciastek, przekąsek słonych (min 50 g na osobę) oraz zimnych napojów dobrej jakości (wody mineralnej i soków) w ilości 0,5l na osobę, a także ciepłych dań w formie szwedzkiego stołu, na który składać się będzie: ciepły posiłek w formie np. barszczu z krokietem 3szt. na osobę, np. gulaszu lub mięsa ok. 250 - 300g, pierogi (mięsne i bezmięsne), ziemniaki lub frytki lub ryż oraz sałatka. Zamawiający nie dopuszcza możliwości serwowania jako obiadu gotowych dań typu fast food oraz gotowych sproszkowanych zup;
- zapewnienie opieki nad dziećmi uczestników projektu w trakcie trwania zajęć;
- zorganizowania spotkań integrujących uczestników szkolenia w trakcie wyjazdu w formie wieczorka integrującego z drobnym poczęstunkiem;
- bezpłatnego pobytu koordynatora grupy
- zapewnienie zakwaterowania również dla dzieci w pokojach z rodzicami
sportu z miejsca wyjazdu do zakończenia szkolenia, przez cały czas trwania wyjazdu również w miejscu pobytu przez 24h, a także podczas zajęć stacjonarnych.
Cena szkolenia musi zawierać wszystkie opłaty związane z dojazdem i powrotem uczestników ze szkolenia również koszty ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków minimum na kwotę 10000,00na 1 uczestnika oraz na taką samą na dziecko.
Zamawiający ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia nie jest w stanie dokładnie sprecyzować ilości uczestników szkolenia i ich dzieci mogących wziąć udział w wyjeździe. Zamawiający winien dokonać kalkulacji zgodnie z podanymi ramami ilościowymi uczestników i dzieci( dotyczy to także liczby potrzebnych trenerów i opiekunów)
Opłata klimatyczna - Wykonawca uwzględni w cenie oferty opłatę klimatyczną dla wszystkich biorących udział w wyjeździe jeśli jej naliczanie związane jest z miejscem pobytu.
WARUNKI OGÓLNE:
Wykonawcy zobowiązani są:
A)do promowania Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki między innymi poprzez umieszczenie w miejscu odbywania szkolenia, na dokumentacji dotyczącej przebiegu realizacji szkolenia, na materiałach szkoleniowych oraz przedmiotach niezbędnych do realizacji przedmiotu umowy w sprawie zamówienia informacji Szkolenie realizowane na potrzeby projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt.Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze oraz oznaczenia logo EFS, Unii Europejskiej i logo PO KL zgodnie z zasadą wizualizacji dostępną na stronie www.efs.silesia-region.pl w zakładce promocja.
B) zarejestrowania się w bazie instytucji szkoleniowych na stronie www.inwestycjawkadry.pl na dowód czego dostarczy Zamawiającemu wydruk ze strony internetowej zawierającej informację o rejestracji oraz zamieszczania informacji o każdym szkoleniu zgodnie z zakresem danych określonym przez Instytucję Zarządzającą.
C) Wykonawca będzie prowadził dokumentację szkoleniową, tj. imienne listy obecności z każdego szkolenia, imienne listy potwierdzające poczęstunek, dziennik zajęć, imienne listy odbioru materiałów szkoleniowych, protokoły z egzaminów, protokoły z egzaminów, ankiety ewaluacyjne, wypracowane materiały razem z raportem nt. pracy grupy . Wykonawca przekaże Zamawiającemu potwierdzone za zgodność z oryginałem kserokopie dokumentów szkolenia w terminie 7 dni od daty ukończenia kursu. Ponadto Wykonawca dokona archiwizacji w/w dokumentów na okres do końca 2020r, zapewniając dostęp do przechowywanej dokumentacji w ramach kontroli wykonania przedmiotu zamówienia. Wszystkie dokumenty sporządzane przez Wykonawcę będą opatrzone logotypami projektu systemowego.
D) Powyższe dokumenty oryginały/kopie Wykonawca przekaże Zamawiającemu w celu potwierdzenia przeprowadzenia szkolenia. Ponadto Wykonawca dokona archiwizacji w/w dokumentów na okres do 2020r., zapewniając dostęp do przechowywanej dokumentacji w ramach kontroli wykonania przedmiotu zamówienia. Wszystkie dokumenty sporządzane przez Wykonawcę będą opatrzone logotypami projektu systemowego i dostarczone Zamawiającemu w 2 egzemplarzach
E) wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie informować Zamawiającego o wszelkich przypadkach opuszczenia zajęć przez uczestnika lub nie stawienia się na udział w wyjeździe.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 312226

Data publikacji: 2011-09-29

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

Ulica: ul. Roosevelta 40

Numer domu: 40

Miejscowość: Zabrze

Kod pocztowy: 41-800

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 2777800

Numer faxu: 032 2777802

Adres strony internetowej: www.mopr.zabrze.pl,www.magistrat.zabrze.pl

Regon: 00345348100000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
organizacja i przeprowadzenie warsztatów wyjazdowych i stacjonarnych w ramach realizowanego projektu Reintegracja. Aktywność. Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze dla mieszkańców dzielnicy Biskupice w ramach Programu Aktywności Lokalnej.

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
organizacja i przeprowadzenie warsztatu wyjazdowego i dwóch stacjonarnych w ramach realizowanego projektu Reintegracja. Aktywność. Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze.
Warsztaty mają na celu podniesienie zdolności mieszkańców dzielnicy Biskupice do budowania przynależności oraz wypracowanie metod przełamywania bierności w działaniach na rzecz społeczności lokalnej.
UCZESTNICY:
W szkoleniu weźmie udział od 10 do 15 uczestników projektu systemowego na każdy z poszczególnych modułów oraz jeden pracownik MOPR na każdy z modułów. Ponadto w wyjeździe i zajęciach stacjonarnych będą brały udział dzieci uczestników szkolenia w łącznej liczbie minimum 10 maksimum 25 (10-25 na każdy z poszczególnych modułów).
Podana liczba uczestników będzie dotyczyła każdego z poszczególnych modułów. Jedna grupa będzie liczyła minimum 10 osób - samych uczestników i jednego pracownika MOPR oraz dodatkowo minimum 10 dzieci.
DZIECI:
Na czas trwania szkolenia( wyjazdowego i stacjonarnego)zostanie również zapewniona opieka nad dziećmi uczestników podczas każdego wyjazdu i zajęć stacjonarnych w łącznej liczbie minimum 10 maksimum 25 (10-25 na każdy z poszczególnych wyjazdów).Dzieci uczestników szkolenia będą miały zapewnione zakwaterowanie z rodzicem/opiekunem oraz wyżywienie(po ½ porcji), a także wyżywienie, opiekę oraz organizację czasu wolnego podczas zajęć stacjonarnych. Zajęcia winny być dostosowane do wieku dzieci oraz zakresu tematyki społeczności lokalnej( dostęp do materiałów dydaktycznych dostosowanych do zajęć wiekowych).
Zamawiający przewiduje udział dzieci w n/w grupach :
Grupa najmłodsza tj. dzieci w wieku ( 0-3)
Grupa przedszkolna tj. dzieci w wieku (4- 6 lat)
Grupa wczesnoszkolna tj. dzieci w wieku ( 7 - 11)
Grupa szkolna tj. dzieci w wieku (12 - 17)
W przypadku grupy najmłodszej jeden opiekun powinien zająć się maksymalnie 5 dzieci. W sytuacji gdy liczba uczestniczących w wyjeździe dzieci w poszczególnych grupach nie przekroczy 3 dzieci istnieje możliwość połączenia grup za zgodą Zamawiającego.
CEL:
Warsztaty mają umożliwić w szczególności:
- wyłonienie lidera odpowiadającego za grupę i podejmowane przez nią decyzje,
- określenie predyspozycji do pełnienia poszczególnych ról zespołowych,
- pogłębienie wiedzy uczestników na temat obowiązków lidera,
- rozwijanie umiejętności niezbędnych w kierowaniu grupą,
- wzmacnianie więzi międzyludzkich,
- wzmocnienie satysfakcji z przynależności do zespołu.
- nabycie wiedzy czym jest grupa,
- wzmocnienie pewności siebie i zdecydowania uczestników w życiu codziennym;
- zapoznanie uczestników z alternatywną formą wyrażania ekspresji;
- uwalnianie u uczestników naturalnych pokładów aktywności;
- mobilizacja uczestników do zwiększenia wysiłku, wydajności i polepszenia koncentracji uwagi;
- nabycie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
- kształtowanie prawidłowych postaw ludzkich i społecznych,
- zwiększenie motywacji do działania i aktywności społecznej,
- wzmocnienie pewności siebie i efektywności osobistej, poczucia sprawstwa,
- zwiększenie umiejętności pracy zespołowej,
- pogłębienie wiedzy na temat istoty działań lokalnych oraz korzyści z nich wynikających dla podejmujących te działania
i społeczności lokalnej,
- nabycie umiejętności planowania działań lokalnych,
- zwiększenie motywacji do włączenia się w działania lokalne.
PROGRAM:
Program szkolenia powinien zawierać m.in. zagadnienia dotyczące:
- zasady wzajemnej współpracy i zaufania w zespole,
- ujawnianie talentów,
- docenianie poszczególnych ról jednostek zespołu,
- nauka komunikacji - przekazy werbalne i niewerbalne ,
- zaangażowanie w wykonywanie poszczególnych zadań z braniem na siebie odpowiedzialności,
- rywalizacja i walka całego zespołu,
- wspólne podejmowanie decyzji i rozwiązywanie problemów,
- pokonywanie słabości,
- trening rozwoju umiejętności relacyjnych: zajęcia w ramach tego bloku szkoleniowego winny mieć formę charakterystyczną dla szkoleń typu outdoor i zajęć team building, a zorganizowane będą w terenie,
- motywacja do prowadzenia działań lokalnych,
- korzyści osobiste z realizacji działań lokalnych,
- jak zacząć działania lokalne,
- planowanie działań lokalnych - co, jak, kiedy chcemy zrobić,
- podział zadań w zespole oraz między partnerami społecznymi zewnętrznymi,
- co mogą przynieść nasze działania.
FORMA :
Zamawiający przewiduje 3 moduły w ramach których Wykonawca przeprowadzi :
MODUŁ WYJAZDOWY- obejmuje 16 godzin szkoleniowych, prowadzonych przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje - głównie z zakresu środowiskowej pracy socjalnej, organizowania społeczności lokalnej, socjologii, animacji środowiska lokalnego, oraz doświadczenie zawodowe i teoretyczne w przedmiocie zamówienia.
MODUŁ STACJONARNY - obejmujący 2 spotkania po 5 godziny szkoleniowych każde prowadzone przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje - głównie z zakresu środowiskowej pracy socjalnej, organizowania społeczności lokalnej, socjologii, animacji środowiska lokalnego, oraz doświadczenie zawodowe praktyczne i teoretyczne w przedmiocie zamówienia.
Warsztaty stacjonarne odbywać się będą w poniedziałki, czwartki, piątki w okresie od 4 listopada do 4 grudnia 2011 r.(zakończenie) w godzinach od 8.00 do 14.30.
W pierwszej kolejności zostanie przeprowadzony moduł wyjazdowy.
Pełne warsztaty to 26 godzin zajęć.
Przez 1 godzinę szkoleniową Zamawiający rozumie 45 minut. Pełne szkolenie obejmujące 1 wyjazd i 2 zajęcia stacjonarne to 26 godzin zajęć. Uczestnicy szkolenia zostaną podzieleni maksymalnie na 10-osobowe grupy treningowe. W przypadku gdy grupa będzie liczyła więcej niż 10 osób, zajęcia będą prowadzone przez dwóch prowadzących w niezależnych od siebie grupach.
KADRA ZAPEWNIANA PRZEZ WYKONAWCĘ
a) Kierownik - opiekun wyjazdu. Zadaniem kierownika/opiekuna będzie m.in. organizacja czasu wolnego i wypoczynku, zapewnienie bezpieczeństwa uczestników, prowadzenie rozmów, ewentualne załatwianie problemów z Ośrodkiem typu organizacyjnego. Kierownik musi koordynować wyjazd z Zabrza do miejsca pobytu i z powrotem poprzez rozmieszczenie osób w autokarze, opiekę podczas jazdy i postojów.
b) Trener tj. osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje - głównie z zakresu środowiskowej pracy socjalnej, organizowania społeczności lokalnej, socjologii, animacji środowiska lokalnego, oraz doświadczenie zawodowe praktyczne i teoretyczne w przedmiocie zamówienia.
c)opiekun/opiekunka w liczbie umożliwiającej zapewnienie opieki zgodnie z wymaganiami Zamawiającego
MIEJSCE:
Wyjazd odbędzie się np. w Ustroniu, Korbielowie, Wiśle lub innej miejscowości górskiej atrakcyjnej pod względem turystycznym - maksymalnie w odległości 150km od siedziby Zamawiającego (na warunkach określonych z Zamawiającym) zgodnie z uzgodnionym minimum 3 dni przed wyjazdem harmonogramem.
Zajęcia stacjonarne odbywać się będą na terenie dzielnicy Zabrza-Biskupice.
Warunki lokalowe, sale szkoleniowe oraz wykorzystywany sprzęt muszą spełniać wymogi prawne
w zakresie BHP i ppoż. Zapewnione pomieszczenie-sala wyposażona będzie w odpowiednią do liczby uczestników liczbę stolików i miejsc siedzących, właściwie oświetloną, ogrzewaną, przewietrzaną
i odizolowaną od innych pomieszczeń.
Organizator zapewnia w kosztach zajęć usługę cateringu .
Należy zagwarantować osobie odbywającej warsztaty stacjonarne bilety jednorazowe w celu dojazdu na szkolenia.
TERMIN:
Warsztaty wyjazdowe - piątek, sobota, niedziela w okresie od 4 listopada.
Warsztaty stacjonarne - poniedziałki, czwartki, piątki w okresie od 4 listopada do 4 grudnia 2011 r.(zakończenie) w godzinach od 8.00 do 14.30.
Warsztaty muszą zakończyć się wydaniem uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu warsztatu wyjazdowego i dwóch stacjonarnych w ramach realizowanego projektu Reintegracja. Aktywność. Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze. Warsztaty mają na celu podniesienie zdolności mieszkańców dzielnicy Biskupice do budowania przynależności oraz wypracowanie metod przełamywania bierności w działaniach na rzecz społeczności lokalnej. Jeżeli nie będzie możliwości zamieszczenia odpowiedniej informacji na zaświadczeniu - wydanie dodatkowego zaświadczenia zawierającego tę informację.
Zaliczenie szkolenia przez uczestnika projektu oznacza otrzymanie zaświadczenia o zakończeniu szkolenia i wymaga obecności na 1 wyjeździe i minimum na 1 zajęciach stacjonarnych. Zamawiający dopuszcza możliwość otrzymania przez uczestnika zaświadczenia o ukończeniu szkolenia w zakresie realizacji tylko wyjazdu i tylko jednych zajęć stacjonarnych, które będzie zawierało zakres zrealizowanego programu.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia podczas zajęć wyposażenia dydaktycznego, odpowiadającego obowiązującemu stanowi prawnemu i poziomowi techniki oraz do udostępnienia uczestnikom wszelkich materiałów szkoleniowych niezbędnych do przeprowadzenia szkolenia.
PROPONOWANA TEMATYKA i HARMONOGRAM ZAJĘĆ:
WARSZTAT 1
TRENING WYŁANIANIA LIDERA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ
Czas trwania: ok. 6 godzin dydaktycznych, dzielone na 2 dni (piątek, sobota)
Forma zajęć: Zajęcia powinny być przeprowadzone w formie warsztatów praktycznych w warunkach sali szkoleniowej (psychodrama, burza mózgów, praca w małych zespołach nad rozwiązywaniem problemów itp.) i zajęć terenowych (gry integracyjne w plenerze).
Proponowana tematyka zajęć :
- zasady wzajemnej współpracy i zaufania w zespole,
- ujawnianie talentów - docenianie poszczególnych ról jednostek zespołu,
- nauka komunikacji - przekazy werbalne i niewerbalne,
- zaangażowanie w wykonywanie poszczególnych zadań z braniem na siebie odpowiedzialności
- rywalizacja i walka całego zespołu,
- wspólne podejmowanie decyzji i rozwiązywanie problemów,
- pokonywanie słabości,
WARSZTAT 2
TRENING ROZWOJU UMIEJĘTNOŚCI RELACYJNYCH
Czas trwania: ok. 4 godziny dydaktyczne (sobota)
Forma zajęć : Zajęcia w ramach tego bloku szkoleniowego winny mieć formę charakterystyczną dla szkoleń typu outdoor i zajęć team building, a zorganizowane będą w terenie. Istotą tego szkolenia terenowego jest rozwój przez osobiste i grupowe doświadczanie. Doświadczenia i umiejętności nabywane przez uczestników podczas zajęć muszą być następnie analizowane, a wnioski z nich przyswajane przez uczestników w formie wiedzy opartej na przeżyciach. Uczestnicy podczas zajęć i wykonywania zadań obserwują, słuchają, działają, analizują oraz mają czas i przestrzeń
do dzielenia się pomysłami i wnioskami. Wszystkie zadania powierzone uczestnikom mają prowadzić
do wszechstronnego ich zaangażowania się w proces własnego rozwoju. Zajęcia powinny odbywać się w oparciu
o zwarty scenariusz fabularny, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki grupy uczestniczącej w szkoleniu.
WARSZTAT 3
TRENING DZIAŁAMY LOKALNIE
Czas trwania: 6 godzin dydaktycznych (sobota, niedziela)
Forma zajęć: Zajęcia powinny być przeprowadzone w formie warsztatów praktycznych w warunkach sali szkoleniowej (psychodrama, burza mózgów, mapa myślowa, praca w małych zespołach obejmująca zdiagnozowanie
i wykorzystanie indywidualnych zainteresowań uczestników, itp.)
Sporządzenie projektu / planu na bazie istniejącego PAL-u i realizowanych w nim działań.
Proponowana tematyka zajęć :
- motywacja do prowadzenia działań lokalnych,
- korzyści osobiste z realizacji działań lokalnych,
- jak zacząć działania lokalne,
- planowanie działań lokalnych - co, jak, kiedy chcemy zrobić,
- podział zadań w zespole oraz między partnerami społecznymi zewnętrznymi,
- co mogą przynieść nasze działania.
Wypracowane materiały razem z raportem nt. pracy grupy powinny zostać dostarczone wraz z pozostałymi dokumentami (2 egzemplarze).
Zleceniobiorca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu wszystkich wypracowanych w czasie warsztatów materiałów.
OPIS DODATKOWY :
A. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia podczas każdego modułu:
- fachowej kadry w tym trenera na wyjazd oraz zajęcia stacjonarne oraz opiekunek do dzieci;
- zorganizowania i realizacji zajęć grupowych i integracyjnych dla uczestników szkolenia;
- zapewnienia materiałów szkoleniowych, dydaktycznych i papierniczych wykorzystywanych podczas zajęć
i oddanych uczestnikom na własność torba na materiały szkoleniowe zawierająca: teczka sztywna, notes/skoroszyt, zestaw długopisów, zestaw materiałów szkoleniowych w formie elektronicznej, itp
- zapewnienie podczas zajęć odrębnych sal dla poszczególnych grup treningowych w trakcie zajęć;
- zorganizowania i realizacji sesji grupowych w trakcie programu;
- zapewnienia kosztów dojazdu i powrotu ze szkolenia, w tym również zapewnienie kosztów dojazdu oraz powrotu na wcześniej umówione miejsce spotkania, z którego nastąpi wyjazd (wyjazd nastąpi w piątek
w godzinach popołudniowych; przyjazd powinien nastąpić w niedzielę w godzinach wieczornych) luksusowym autokarem
- zapewnienia 3 dniowego pobytu w ośrodku wypoczynkowym od piątku do niedzieli , w tym zapewnienie dwóch noclegów
- zaoferowany ośrodek nie może być pensjonatem, kwaterą prywatną, schroniskiem, zespołem domków turystycznych i winien być komfortowy tj. posiadać pokoje z łazienkami ( maksymalnie dla 5 osób), sale szkoleniowe, jadalnie, miejsce do wspólnego spędzania czasu służące integracji uczestników.
- zapewnienie pełnego wyżywienia (4 posiłki dziennie) - śniadanie-obiad-podwieczorek-kolacja dla uczestników, dzieci
( po ½ porcji) oraz opiekuna zarówno podczas zajęć wyjazdowych jak i stacjonarnych. Śniadanie - forma szwedzkiego stołu; podczas warsztatów kawa, herbata, napoje dobrej jakości w tym woda mineralna gazowana i niegazowana dobrej jakości, drobne przekąski słodkie i słone dobrej jakości z tym, że podczas zajęć stacjonarnych podanie uczestnikom warsztatów i ich dzieciom (dzieci 1/2 porcji osoby dorosłej)w trakcie jednego dnia dobrej jakości kawy, herbaty, ciastek, przekąsek słonych (min 50 g na osobę) oraz zimnych napojów dobrej jakości (wody mineralnej i soków) w ilości 0,5l na osobę, a także ciepłych dań w formie szwedzkiego stołu, na który składać się będzie: ciepły posiłek w formie np. barszczu z krokietem 3szt. na osobę, np. gulaszu lub mięsa ok. 250 - 300g, pierogi (mięsne i bezmięsne), ziemniaki lub frytki lub ryż oraz sałatka. Zamawiający nie dopuszcza możliwości serwowania jako obiadu gotowych dań typu fast food oraz gotowych sproszkowanych zup;
- zapewnienie opieki nad dziećmi uczestników projektu w trakcie trwania zajęć;
- zorganizowania spotkań integrujących uczestników szkolenia w trakcie wyjazdu w formie wieczorka integrującego z drobnym poczęstunkiem;
- bezpłatnego pobytu koordynatora grupy
- zapewnienie zakwaterowania również dla dzieci w pokojach z rodzicami
sportu z miejsca wyjazdu do zakończenia szkolenia, przez cały czas trwania wyjazdu również w miejscu pobytu przez 24h, a także podczas zajęć stacjonarnych.
Cena szkolenia musi zawierać wszystkie opłaty związane z dojazdem i powrotem uczestników ze szkolenia również koszty ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków minimum na kwotę 10000,00na 1 uczestnika oraz na taką samą na dziecko.
Zamawiający ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia nie jest w stanie dokładnie sprecyzować ilości uczestników szkolenia i ich dzieci mogących wziąć udział w wyjeździe. Zamawiający winien dokonać kalkulacji zgodnie z podanymi ramami ilościowymi uczestników i dzieci( dotyczy to także liczby potrzebnych trenerów i opiekunów)
Opłata klimatyczna - Wykonawca uwzględni w cenie oferty opłatę klimatyczną dla wszystkich biorących udział w wyjeździe jeśli jej naliczanie związane jest z miejscem pobytu.
WARUNKI OGÓLNE:
Wykonawcy zobowiązani są:
A)do promowania Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki między innymi poprzez umieszczenie w miejscu odbywania szkolenia, na dokumentacji dotyczącej przebiegu realizacji szkolenia, na materiałach szkoleniowych oraz przedmiotach niezbędnych do realizacji przedmiotu umowy w sprawie zamówienia informacji Szkolenie realizowane na potrzeby projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt.Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze oraz oznaczenia logo EFS, Unii Europejskiej i logo PO KL zgodnie z zasadą wizualizacji dostępną na stronie www.efs.silesia-region.pl w zakładce promocja.
B) zarejestrowania się w bazie instytucji szkoleniowych na stronie www.inwestycjawkadry.pl na dowód czego dostarczy Zamawiającemu wydruk ze strony internetowej zawierającej informację o rejestracji oraz zamieszczania informacji o każdym szkoleniu zgodnie z zakresem danych określonym przez Instytucję Zarządzającą.
C) Wykonawca będzie prowadził dokumentację szkoleniową, tj. imienne listy obecności z każdego szkolenia, imienne listy potwierdzające poczęstunek, dziennik zajęć, imienne listy odbioru materiałów szkoleniowych, protokoły z egzaminów, protokoły z egzaminów, ankiety ewaluacyjne, wypracowane materiały razem z raportem nt. pracy grupy . Wykonawca przekaże Zamawiającemu potwierdzone za zgodność z oryginałem kserokopie dokumentów szkolenia w terminie 7 dni od daty ukończenia kursu. Ponadto Wykonawca dokona archiwizacji w/w dokumentów na okres do końca 2020r, zapewniając dostęp do przechowywanej dokumentacji w ramach kontroli wykonania przedmiotu zamówienia. Wszystkie dokumenty sporządzane przez Wykonawcę będą opatrzone logotypami projektu systemowego.
D) Powyższe dokumenty oryginały/kopie Wykonawca przekaże Zamawiającemu w celu potwierdzenia przeprowadzenia szkolenia. Ponadto Wykonawca dokona archiwizacji w/w dokumentów na okres do 2020r., zapewniając dostęp do przechowywanej dokumentacji w ramach kontroli wykonania przedmiotu zamówienia. Wszystkie dokumenty sporządzane przez Wykonawcę będą opatrzone logotypami projektu systemowego i dostarczone Zamawiającemu w 2 egzemplarzach
E) wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie informować Zamawiającego o wszelkich przypadkach opuszczenia zajęć przez uczestnika lub nie stawienia się na udział w wyjeździe.

Kody CPV: 857000000

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 04/12/2011

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Na podstawie oświadczenia przedstawionego przez Wykonawcę

Wiedza i doświadczenie:
Na podstawie oświadczenia przedstawionego przez Wykonawcę

Potencjał techniczny:
Na podstawie oświadczenia przedstawionego przez Wykonawcę oraz wykazu osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Na podstawie oświadczenia przedstawionego przez Wykonawcę oraz wykazu osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca

Sytuacja ekonomiczna:
Na podstawie oświadczenia przedstawionego przez Wykonawcę

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5: referencje

inne_dokumenty:
parafowany wzór umowy
oświadczenie o posiadaniu wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych
dokumenty potwierdzające doświadczenie i wykształcenie osób, które Wykonawca zamierza przeznaczyć do realizacji przedmiotu zamówienia.

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
- zmiana osób funkcyjnych - z przyczyn niezależnych od Zamawiającego i Wykonawcy
- zmiana sposobu reprezentacji - z przyczyn niezależnych od Zamawiającego i Wykonawcy
- zmiana adresu siedziby jednej ze stron - z przyczyn zewnętrznych
- wprowadzenie lub zmiana podwykonawcy - w uzasadnionych przypadkach, za pisemną zgodą Zamawiającego
- zmiana limitów osób - uczestników i osób zależnych ale nie mniej niż o ilość wynikającą z opisu przedmiotu zamówienia zawartą w SIWZ.
- zmiana miejsca odbycia wyjazdu z przyczyn obiektywnych zaakceptowanych przez Zamawiającego na miejsce i standard ośrodka porównywalny z tym zaproponowanym w ofercie lub lepszy
- wprowadzenie informacji dodatkowych związanych z nowymi wytycznymi w realizacji Projektu
- zmiana wymiaru realizacji ilości godzin
- zmiana osób -kadry zapewnionej przez Wykonawcę na osoby o doświadczeniu nie mniejszym niż wymagane w SIWZ
- w przypadku zmiany obowiązującej stawki podatku VAT, Zamawiający dopuszcza możliwość zmniejszenia lub zwiększenia wynagrodzenia o kwotę różnicy w kwocie podatku VAT,
Przewidziane powyżej okoliczności stanowiące podstawę zmian do umowy, stanowią uprawnienie Zamawiającego nie zaś jego obowiązek wprowadzenia takich zmian

Kod kryterium cenowe: A

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.mopr.zabrze.pl,www.magistrat.zabrze.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
ul. Roosevelta 40
41-800 Zabrze
Pokój nr 216-2 piętro

Data składania wniosków, ofert: 07/10/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
ul. Roosevelta 40
41-800 Zabrze
Pokój nr 117-1 piętro

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Informacje dodatkowe:
Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze. Wynagrodzenie w ramach umowy współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

465454 / 2012-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
organizacja i przeprowadzenie wyjazdowego poradnictwa i wsparcia indywidualnego i grupowego w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno-zawodowych dla uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt.Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze

98029 / 2011-03-28 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
zorganizowanie wyjazdowego oraz stacjonarnego treningu kompetencji i umiejętności społecznych wraz z poprawieniem funkcjonowania w życiu rodzinnym dla uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt.Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze

400020 / 2012-10-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
organizacja i przeprowadzenie wyjazdowego poradnictwa i wsparcia indywidualnego i grupowego w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno-zawodowych dla uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt.Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze

112772 / 2010-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
zorganizowanie indywidualnego i grupowego wsparcia wyjazdowego oraz stacjonarnego wparcia w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno zawodowych umożliwiających docelowo powrót do życia społecznego w tym powrót na rynek pracy i aktywizację zawodową dla uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze.

465590 / 2012-11-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
organizacja i przeprowadzenie warsztatów wyjazdowych i stacjonarnych w ramach realizowanego projektu Reintegracja. Aktywność. Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze dla mieszkańców dzielnicy Biskupice w ramach Programu Aktywności Lokalnej..

350364 / 2011-10-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
organizacja i przeprowadzenie warsztatów wyjazdowych i stacjonarnych w ramach realizowanego projektu Reintegracja. Aktywność. Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze dla mieszkańców dzielnicy Biskupice w ramach Programu Aktywności Lokalnej.

112812 / 2010-04-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
zorganizowanie wyjazdowego oraz stacjonarnego treningu kompetencji i umiejętności społecznych dla uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze

95180 / 2012-03-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
Wyjazdowy oraz stacjonarny trening kompetencji i umiejętności społecznych dla uczestników projektu Reintegracja. Aktywność. Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

65082 / 2010-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
Zorganizowanie wyjazdowego oraz stacjonarnego treningu kompetencji i umiejętności społecznych dla uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze.

407310 / 2012-10-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
organizacja i przeprowadzenie warsztatów wyjazdowych i stacjonarnych w ramach realizowanego projektu Reintegracja. Aktywność. Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze dla mieszkańców dzielnicy Biskupice w ramach Programu Aktywności Lokalnej.

65114 / 2010-03-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
zorganizowanie indywidualnego i grupowego wsparcia wyjazdowego oraz stacjonarnego wparcia w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno zawodowych umożliwiających docelowo powrót do życia społecznego w tym powrót na rynek pracy i aktywizację zawodową dla uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze.

426084 / 2013-10-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
warsztaty animacji lokalnej w ramach realizowanego projektu Reintegracja. Aktywność. Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze dla uczestników Programu Aktywności Lokalnej Szansa dla Biskupic

387246 / 2009-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
Zorganizowanie wyjazdowego wsparcia indywidualnego i grupowego w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno-zawodowych umożliwiających docelowo powrót do życia społecznego, w tym powrót na rynek pracy i aktywizację zawodową dla uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze.

305795 / 2011-11-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
Organizacja i przeprowadzenie wyjazdowego poradnictwa i wsparcia indywidualnego i grupowego w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno-zawodowych dla uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze

465670 / 2013-11-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
warsztaty animacji lokalnej w ramach realizowanego projektu Reintegracja. Aktywność. Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze dla uczestników Programu Aktywności Lokalnej Szansa dla Biskupic.

200477 / 2009-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
Zorganizowanie wyjazdowego oraz stacjonarnego treningu kompetencji i umiejętności społecznych dla uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze

130760 / 2012-04-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
Wyjazdowy oraz stacjonarny trening kompetencji i umiejętności społecznych dla uczestników projektu Reintegracja. Aktywność. Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego..

257319 / 2011-09-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
Organizacja i przeprowadzenie wyjazdowego poradnictwa i wsparcia indywidualnego i grupowego w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno-zawodowych dla uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt.Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze

181772 / 2012-05-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 857000000 ()
14- dniowy wyjazdowy trening kompetencji i umiejętności społecznych połączonego z zespołem ćwiczeń fizycznych usprawniających psychoruchowo i zajęć rehabilitacyjnych dla uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt.Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodwej w gminie Zabrze