Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

105128 / 2011-05-09 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny (Czerwionka-Leszczyny)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2011-03-31 pod pozycją 60740. Zobacz ogłoszenie 60740 / 2011-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 105128

Data publikacji: 2011-05-09

Nazwa: Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny

Ulica: ul. Parkowa 9

Numer domu: 9

Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny

Kod pocztowy: 44-230

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 032 4295911, 4318105

Numer faxu: 032 4311760, 4318105

Regon: 27625853000000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 60740

Data wydania biuletynu: 2011-03-31

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2011

Pozycja ogłoszenia: 60740

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wybór Inwestora Zastępczego dla realizacji zadania pn.: Zmiana funkcji hali widowiskowo-sportowej na centrum kulturalne i edukacyjne w Czerwionce

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na pełnieniu funkcji inwestora zastępczego dla realizacji zadania p.n. Zmiana funkcji hali widowiskowo-sportowej na centrum kulturalne i edukacyjne w Czerwionce, realizowanego w formule zaprojektuj i wybuduj.
2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na pełnieniu funkcji Inwestora Zastępczego, która składać się będzie z następujących faz:
2.1. Faza przygotowawcza:
dotyczyć będzie uczestnictwa w procesie przygotowania oraz przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie dokumentacji projektowej oraz realizację inwestycji (w formule zaprojektuj i wybuduj) dla zadania określonego powyżej w pkt 1.
2.2. Faza nadzoru nad procesem projektowym:
dotyczyć będzie sprawowania nadzoru nad prawidłowością i zgodnością z Aktualizacją Koncepcji Programowo-Przestrzennej, Programem Funkcjonalno-Użytkowym (Suplement do programu funkcjonalno-użytkowego), SIWZ oraz z wytycznymi Zamawiającego prowadzonych prac projektowych, które będą wykonywane przez wykonawcę zadania w formule zaprojektuj i wybuduj wybranego w fazie przygotowawczej, zwanego w dalszej części przyszłym Wykonawcą.
2.3. Faza nadzoru nad procesem wykonawczym:
dotyczyć będzie organizacji, koordynacji, nadzorowania wszystkich branż, zarządzania, sprawozdawczości i rozliczania w trakcie trwania procesu wykonawczego i bezpośrednio po zakończeniu procesu wykonawczego.
3. Na przedmiot zamówienia określony w pkt. 1 i 2 składa się zakres rzeczowy obejmujący:
3.1. Dla fazy przygotowawczej:
1. Zapewnienie Zamawiającemu wsparcia i pomocy w trakcie przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności poprzez:
1) wydelegowanie do składu komisji przetargowej, powołanej do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, co najmniej dwóch osób, w tym koordynatora zadania oraz osoby uczestniczącej w przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania/ań o udzielenie zamówienia/eń publicznego/ych, będących przedstawicielami Inwestora Zastępczego, których obowiązkiem będzie m.in. aktywny udział w pracach i posiedzeniach komisji przetargowej, w tym w przygotowaniu projektu SIWZ, w redagowaniu i prowadzeniu korespondencji, proponowaniu rozwiązań kwestii spornych i problemowych wynikających z przeprowadzanego postępowania itp.
2) uczestnictwo w opracowaniu wszelkich niezbędnych dokumentów służących profesjonalnemu przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, na wybór przyszłego Wykonawcy zadania w formule zaprojektuj i wybuduj, w tym w szczególności:
a) przygotowanie fachowego opisu przedmiotu zamówienia, którego poszczególne elementy Inwestor Zastępczy przygotuje w terminach ustalonych przez Zamawiającego w protokołach z posiedzeń komisji przetargowej, w tym uszczegółowienie opisu przedmiotu zamówienia w zakresie technologii scenicznych tj. m.in. oświetlenia i udźwiękowienia itp., W tym celu Inwestor Zastępczy, wspierając Zamawiającego, zapewni inspektorów branżowych oraz specjalistów w zakresie aranżacji wnętrz i technologii scenicznych (akustyka, nagłośnienie, oświetlenie, dekoracje) niezbędnych do określenia i uszczegółowienia w opisie przedmiotu zamówienia optymalnych parametrów elementów wyposażenia w zakresie w/w technologii oraz sterowania nimi,
b) określenie warunków udziału w postępowaniu a także opisu sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków w terminach ustalonych przez Zamawiającego w protokołach z posiedzeń komisji przetargowej,
c) dokonanie ustalenia szacunkowej wartości zamówienia w terminie ustalonym przez Zamawiającego w protokole z posiedzenia komisji przetargowej,
d) uczestnictwo w przygotowaniu SIWZ,
e) uczestnictwo w przygotowaniu wzoru umowy,
f) uczestnictwo w przygotowaniu pisemnych odpowiedzi na wnioski wykonawców ubiegających się o zamówienie publiczne w sprawie wyjaśnienia treści SIWZ wraz z informacją dotyczącą konieczności dokonania zmian w treści SIWZ oraz ewentualnej konieczności przedłużenia terminu składania ofert - na wniosek komisji przetargowej lub Zamawiającego,
g) przygotowanie pisemnych odpowiedzi na pytania zadane przez komisję przetargową w trakcie przeprowadzania postępowania,
h) uczestnictwo w przygotowaniu odpowiedzi na informacje wykonawców o ewentualnej niezgodnej z ustawą czynności zamawiającego - na wniosek komisji przetargowej lub Zamawiającego.
2. Udział Inwestora Zastępczego w ewentualnym procesie odwoławczym i sądowym w przypadku wniesienia przez przyszłych Wykonawców środków ochrony prawnej, o których mowa w ustawie Prawo zamówień publicznych.
3. Przeprowadzenie w/w czynności przez Inwestora Zastępczego prawidłowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności z ustawą Prawo Zamówień Publicznych oraz przepisami wykonawczymi do tej ustawy, przy czym Inwestor Zastępczy ponosi za nie odpowiedzialność.
3.2. Dla fazy nadzoru nad procesem projektowym:
1. Nadzór nad prawidłowym, zgodnym z obowiązującymi przepisami oraz wytycznymi Zamawiającego (przekazywanymi na bieżąco Inwestorowi Zastępczemu) przebiegiem procesu projektowego, w tym zapewnienie nadzoru ze strony inspektorów branżowych a także specjalistów w zakresie aranżacji wnętrz i technologii scenicznych (akustyka, nagłośnienie, oświetlenie, dekoracje).
W/w nadzór polegać będzie w szczególności na kontroli nad niżej wymienionymi czynnościami przyszłego Wykonawcy wybranego w postępowaniu przetargowym:
1) sporządzenie projektu budowlanego wraz z uzyskaniem wszelkich opinii, uzgodnień, pozwoleń formalnych w tym względzie (łącznie z prawomocnym pozwoleniem na budowę) na podstawie istniejącej Aktualizacji Koncepcji Programowo-Przestrzennej oraz Programu Funkcjonalno-Użytkowego (Suplement do programu funkcjonalno-użytkowego) a także SIWZ,
2) sporządzenie projektów wykonawczych dla wszystkich niezbędnych robót branżowych oraz projektów w zakresie technologii scenicznych i aranżacji wnętrz w celu spełnienia funkcji użytkowych budynku wynikających z opisu zawartego w Koncepcji Programowo-Przestrzennej, Programie Funkcjonalno-Użytkowym (Suplement do programu funkcjonalno-użytkowego) oraz SIWZ,
3) sporządzenie przedmiarów robót,
4) sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWOiR) dla wszystkich branż,
5) sporządzenie kosztorysów inwestorskich z zestawieniem materiałów i urządzeń,
6) sporządzenie i uzyskanie wszelkich innych opracowań, dokumentów, decyzji, postanowień, które okażą się niezbędne w celu uzyskania pozwolenia na budowę oraz użytkowanie.
2. Weryfikacja w/w dokumentów w zakresie zgodności z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności z:
1) wymaganiami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.),
2) przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120 poz. 1133 z późn. zm.),
3) przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określanych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389),
4) przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno -użytkowego (Dz. U. Nr 202 poz. 2072 z późn. zm.).
3. Inwestor Zastępczy sprawdza kompletność dokumentacji projektowej oraz weryfikuje ją pod kątem wzajemnej zgodności składających się na nią opracowań. W przypadku wątpliwości dotyczących dokumentacji fazy projektowej i zawartych w niej rozwiązań Inwestor Zastępczy ma prawo do uzyskania od przyszłego Wykonawcy wszelkich wyjaśnień.
4. Odbiór gotowej kompletnej dokumentacji projektowej oraz STWiOR, a także kosztorysów inwestorskich (dokumentacji procesu projektowego) po wcześniejszym dokonaniu weryfikacji dokumentacji procesu projektowego, o której mowa powyżej w pkt 3.2. ppkt 2 w terminie 7 dni roboczych od dnia jej złożenia Inwestorowi Zastępczemu przez przeszłego Wykonawcę oraz po wcześniejszym uzyskaniu pisemnej akceptacji Zamawiającego .
3.3. Dla fazy nadzoru nad procesem wykonawczym:
1. Nadzór nad prawidłowym, zgodnym z obowiązującymi przepisami, dokumentacją projektową oraz wytycznymi Zamawiającego (przekazywanymi na bieżąco Inwestorowi Zastępczemu) przebiegiem procesu wykonawczego.
2. Inwestor Zastępczy prowadzi nadzór nad właściwą realizacją prac:
1) zgodną ze SIWZ i umową z przyszłym Wykonawcą zadania inwestycyjnego oraz ustaleniami i wytycznymi Zamawiającego,
2) zgodną ze STWiOR,
3) zgodną z właściwą kolejnością, technologią i terminowością ich wykonania,
4) zgodną ze sztuką budowlaną,
5) zgodną z przepisami BHP i ochrony p. ppoż.
3. W/w nadzór polegać będzie w szczególności na kontroli nad niżej wymienionymi czynnościami przyszłego Wykonawcy wybranego w postępowaniu przetargowym:
1) wykonanie wszelkich robót budowlanych, instalacyjnych, infrastrukturalnych i technologicznych zgodnie z zakładaną funkcją obiektu, w oparciu o opracowaną dokumentację projektową, prowadzących do kompleksowej realizacji zadania w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie,
2) wykonanie prac wykończeniowo-porządkowych po realizacji robót zasadniczych,
3) skompletowanie wszelkich dokumentów odbiorowych wymaganych stosownymi przepisami prawa budowlanego w celu uzyskania w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie i wyegzekwowanie wykonania przez przyszłego Wykonawcę ewentualnych zaleceń instytucji dokonujących kontroli i odbiorów wg przepisów Prawa budowlanego,
4) wykonywanie przedmiotu umowy zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, przy jednoczesnym zachowaniu najlepszych standardów z zakresu fachowości i praktyki inżynierskiej, jakich wymaga realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu umowy oraz wszelkimi obowiązującymi przepisami prawa i normami, a w szczególności w sposób zgodny z wymaganiami:
a) Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.),
b) Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.),
c) Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2008 r. Nr 25 poz. 150 z późn zm.),
d) Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. Nr 92, poz. 881 z późn. zm.),
e) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.),
f) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. Nr 120, poz. 1126),
g) Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (t.j. Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650),
h) Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz. U. Nr 124 poz. 1030),
i) Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109 poz. 719),
j) innych obowiązujących przepisów prawa dotyczących przedmiotowej inwestycji.
5) uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie i wyegzekwowanie wykonania przez Wykonawcę ewentualnych zaleceń instytucji dokonujących kontroli i odbiorów wg przepisów Prawa budowlanego.
4. Zapewnienie inspektorów nadzoru we wszystkich branżach występujących w obiekcie, zgodnie z przepisami Prawa budowlanego.
5. Przeprowadzanie przez Inspektorów branżowych Inwestora Zastępczego odbiorów częściowych, odbiorów robót zanikowych, odbiorów poszczególnych faz oraz odbioru końcowego.
6. Przygotowywanie wszelkich dokumentów niezbędnych Zamawiającemu do bieżącego rozliczania i raportowania (sprawozdawczość) zadania zgodnie z wytycznymi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
7. Przygotowanie wszelkich dokumentów, w tym rozliczenia budowy, niezbędnych Zamawiającemu do końcowego rozliczenia zadania zgodnie z wytycznymi Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Nazwa wykonawcy:
Wielobranżowe Przedsiębiorstwo
Inwestycyjne WUDIMEKS Sp. z o.o.

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Armii Krajowej 60/62

Miejscowość: Częstochowa

Kod pocztowy: 42-200

ID województwa: 11

Województwo / kraj: śląskie

Data udzielenie zamówienia: 09/05/2011

Liczba ofert: 3

Liczba odrzuconych ofert: 1

Szacunkowa wartość zamówienia: 435412,12

Cena wybranej oferty: 365822,81

Cena minimalna: 365822,81

Cena maksymalna: 478224,00

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kody CPV:
716313003 (Usługi technicznego nadzoru budowlanego)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
716000004 (Usługi w zakresie testowania technicznego, analizy i konsultacji technicznej)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
716300003 (Usługi kontroli i nadzoru technicznego)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
716310000 (Usługi nadzoru technicznego)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
712000000 (Usługi architektoniczne i podobne)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
712400002 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
712470001 (Nadzór nad robotami budowlanymi)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
712480008 (Nadzór nad projektem i dokumentacją)

Podobne przetargi

60740 / 2011-03-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny - Czerwionka-Leszczyny (śląskie)
CPV: 716313003 (Usługi technicznego nadzoru budowlanego)
Wybór Inwestora Zastępczego dla realizacji zadania pn.: Zmiana funkcji hali widowiskowo-sportowej na centrum kulturalne i edukacyjne w Czerwionce