191662 / 2013-05-16 - Administracja samorządowa / Gmina Świętajno (Świętajno)
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w Gminie Świętajno.
Opis zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest odbieranie odpadów komunalnych stałych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w Gminie Świętajno.
Pojemniki do gromadzenia odpadów (pojemniki, kontenery, wyjątkowo worki), które zostaną ustawione w miejscach gromadzenia odpadów wskazanych przez Zamawiającego, zapewniają właściciele nieruchomości.
DANE CHARAKTERYZUJĄCE ZAMÓWIENIE:
Charakterystyka Gminy Świętajno.
1) Powierzchnia Gminy Świętajno - 215 km2 w tym 53 km2 stanowią lasy.
2) Długość dróg wojewódzkich - 13 km,
3) Długość dróg powiatowych - 95 km,
4) Długość dróg gminnych - 196 km,
5) Ilość osób zameldowanych w Gminie Świętajno - 4 097 (stan na 31.12.2012 r.), w tym zamieszkałych ok. 3 020.
6) Liczba budynków zamieszkałych jednorodzinnych - 785,
7) Liczba budynków wielorodzinnych - 28,
8) Liczba nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne:
- placówki szkolno - wychowawcze - 3,
- środowiskowy dom samopomocy - 1,
- kościoły - 2
- cmentarze parafialne - 2,
- obiekty sportowe (boisko orlik) - 1,
- hotele, pensjonaty - 2,
- obiekty użyteczności publicznej - 9 (GOK, Biblioteka, Urząd Gminy, Bank, Poczta, 2 świetlice wiejskie, GOPS, oczyszczalnia ścieków),
- remizy OSP - 2,
- sklepy - 16,
- zakłady usługowe - 5,
- gospodarstwa rolne zatrudniające pracowników - 9,
- stacja paliw - 1,
- nieruchomości letniskowe lub użytkowane jak letniskowe - 165.
Dane dotyczące ilości nieruchomości, liczby mieszkańców w czasie realizacji umowy mogą ulec zmianom wynikającym z powstania nowych lub likwidacji istniejących nieruchomości. W tym przypadku nieruchomości nie ujęte w charakterystyce Gminy będą objęte dodatkową umową w ramach zamówienia uzupełniającego.
Zakres przedmiotu zamówienia.
Odbiór odpadów komunalnych wytworzonych na terenie Gminy Świętajno pochodzących z:
1) nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (tzw. mieszkalne) tj. nieruchomości, o których mowa w art. 6c ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
2) nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy (tzw. niezamieszkałe) a powstają odpady komunalne, tj. nieruchomości, o których mowa w art. 6c ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2012r. poz. 391 ze zm.),
3) koszy ulicznych.
Wykaz nieruchomości, z których następował będzie odbiór odpadów komunalnych ze wskazaniem ich adresów, liczby mieszkańców i sposobu gromadzenia odpadów na terenie danej nieruchomości oraz wykaz lokalizacji koszy ulicznych w poszczególnych miejscowościach Gminy Świętajno zostanie dostarczony Wykonawcy w dniu podpisywania umowy.
Rodzaje pojemników do gromadzenia odpadów:
1) 110, 120 l,
2) 240 l,
3) 1100 l,
4) KP-7.
Odbiór odpadów:
Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z podziałem na:
1) odpady biodegradowalne (tzw. frakcja mokra), tj. resztki żywności, resztki surowców do produkcji żywności, przeterminowane produkty żywnościowe, zużyte ręczniki i chusteczki papierowe oraz odpady zielone i inne odpady biodegradowalne (nadające się do kompostowania).
2) odpady surowcowe (tzw. frakcja sucha), tj. papier i tektura (w tym opakowania, gazety, czasopisma itp.), metale żelazne i kolorowe, drewno, tworzywa sztuczne (drobne elementy), szkło opakowaniowe i opakowania wielomateriałowe.
3) odpady zmieszane.
4) odpady budowlane i rozbiórkowe - odpady powstałe w wyniku drobnych prac nie wymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót budowlanych.
Wykonawca zobowiązany jest do odebrania od właścicieli nieruchomości zamieszkałych każdej ilości odpadów komunalnych bezpośrednio z pojemników (warunkowo dopuszcza się worki jeśli odpady sporadycznie nie mieszczą się w pojemniku) wystawionych przez właścicieli nieruchomości w miejscu dostępnym dla Wykonawcy.
Od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych Wykonawca zobowiązany jest odebrać odpady zgromadzone w pojemnikach wyłącznie w ilości i rodzaju zadeklarowanym w deklaracji. Ponieważ opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości niezamieszkałej stanowi iloczyn liczby pojemników o określonej pojemności i stawki opłaty za dany pojemnik, obowiązkiem Wykonawcy jest kontrolowanie, czy liczba pojemników i ich rodzaj (pojemność) jest zgodna z ilością zadeklarowaną przez właściciela nieruchomości niezamieszkałej.
Zamawiający w dniu podpisania umowy przekaże Wykonawcy wykaz zawierający dane lokalizacyjne nieruchomości niezamieszkałych oraz ilości i rodzaje pojemników, w jakie nieruchomość została wyposażona.
W przypadku rozbieżności między liczbą lub rodzajem pojemników zadeklarowanych a faktycznie odebranych Wykonawca odbierze wszystkie odpady a informację o tym uwzględni w miesięcznym protokole z realizacji umowy. Informacja powinna zawierać: dane lokalizacyjne nieruchomości niezamieszkałej, nazwisko i imię właściciela, liczbę i rodzaj pojemników faktycznie odebranych.
Szacunkowa ilość odpadów w okresie realizacji zamówienia.
Szacuje się, że w okresie realizacji zamówienia (12 miesięcy) z terenu Gminy Świętajno zostanie odebranych łącznie około 700 Mg (tj. około 58,3 Mg na miesiąc), z podziałem na:
- odpady surowcowe tzw. frakcja sucha - 270 Mg,
- odpady biodegradowalne tzw. frakcja mokra - 15 Mg,
- odpady zmieszane - 415 Mg.
Podane ilości odpadów są wielkościami szacunkowymi i zostały podane w celu sporządzenia oferty. Faktyczne ilości odpadów mogą nie pokrywać się z podanymi przez Zamawiającego.
Częstotliwość odbioru odpadów.
1. Wymaga się, aby Wykonawca w trakcie trwania umowy zapewnił odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z częstotliwością wynikającą z Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Świętajno (Uchwała Nr XXVIII-151-13 Rady Gminy Świętajno z dnia 30 kwietnia 2013 r.) oraz Uchwały Nr XXIII-133-12 z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, tj. co dwa tygodnie.
2. Zamawiający dopuszcza, aby odbiór odpadów z nieruchomości położonych w miejscach, do których dojazd jest okresowo utrudniony lub wręcz niemożliwy (drogi gruntowe w okresie roztopów lub nieodśnieżone) następował rzadziej niż co dwa tygodnie, lecz powinno to być uzgodnione z właścicielem nieruchomości i Zamawiającym.
Obowiązki Wykonawcy w ramach świadczonej usługi.
1. Wykonawca jest zobowiązany do odbierania odpadów komunalnych:
a) w sposób ciągły, nie zakłócający spoczynku nocnego (w godz. 6.00 - 22.00), w dni robocze, z uwzględnieniem godzin pracy Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych - Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach koło Ełku lub należącej do wymienionego Zakładu Stacji Przeładunkowej w Olecku,
b) w terminach wynikających z przyjętego harmonogramu odbioru,
c) niezależnie od warunków atmosferycznych, w tym oblodzenia lub zaśnieżenia dróg,
d) niezależnie od utrudnień z powodu prowadzonych remontów dróg, objazdów itp.,
e) pojazdami przystosowanymi do odbierania poszczególnych frakcji odpadów, w sposób wykluczający mieszanie lub zanieczyszczenie poszczególnych frakcji odpadów,
f) z pojemników wystawionych przed nieruchomością lub z innych miejsc przeznaczonych do ustawienia pojemników dostępny w prosty sposób dla Wykonawcy,
g) niezależnie od wąskich oraz nieutwardzonych i utrudnionych dojazdów do posesji. Utrudniony dostęp do niektórych nieruchomości może wynikać między innymi z niewystarczającej szerokości niektórych ulic, dróg dojazdowych, stanowiących dojazd do nieruchomości, rodzaju nawierzchni niektórych dróg, ukształtowania terenu oraz znacznego nachylenia poziomego niektórych dróg.
2. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania rocznego harmonogramu odbierania odpadów komunalnych z uwzględnieniem częstotliwości odbioru poszczególnych frakcji odpadów. Harmonogram powinien zostać sporządzony w formie tabeli zgodnie z następującymi wytycznymi:
a) odbiór odpadów powinien przypadać zawsze w ten sam dzień tygodnia,
b) powinien być skonstruowany w ten sposób, aby właściciele nieruchomości w sposób przejrzysty mogli się szybko zorientować co do konkretnych dat odbierania poszczególnych frakcji odpadów jak też regularności i powtarzalności odbiorów.
W przypadku, gdy ustalony do odbioru odpadów dzień miesiąca przypada w dniu ustawowo wolnym od pracy, Wykonawca odbierze odpady w następnym dniu przypadającym po dniu wyznaczonym w harmonogramie, nie będącym dniem ustawowo wolnym od pracy.
Wykonawca w terminie do dnia 25 czerwca 2013 r. przekaże Zamawiającemu harmonogram w formie elektronicznej i papierowej celem zamieszczenia go na stronie internetowej Gminy Świętajno.
Zmiana harmonogramu, w przypadku nieprzewidzianych okoliczności, może nastąpić za zgodą Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest o takiej konieczności zawiadomić Zamawiającego i właścicieli nieruchomości z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem.
3. Wykonawca w trakcie realizacji umowy zobowiązany jest do objęcia systemem odbioru odpadów komunalnych wszystkich nowych nieruchomości zgłoszonych przez Zamawiającego, zarówno zamieszkałych jak i niezamieszkałych.
4. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania czystości i porządku w trakcie odbierania odpadów komunalnych; przy transporcie ręcznym pojemników i ich opróżnianiu odpady nie mogą być rozrzucane lub wywiewane przez wiatr z pojemników lub samochodu.
5. W przypadku stwierdzenia, że jakaś nieruchomość jest zamieszkała lub jest niezamieszkała ale powstają na niej odpady komunalne i nie jest objęta odbiorem odpadów, Wykonawca zgłosi ten fakt Zamawiającemu w terminie trzech dni roboczych podając dane umożliwiające zlokalizowanie danej nieruchomości.
6. Wykonawca ma obowiązek realizować reklamacje przekazane przez Zamawiającego pisemnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie dotyczące wykonywanych usług (np. nieodebrania odpadów komunalnych w terminie) w przeciągu 24 godzin od otrzymania zawiadomienia. Po wykonaniu zgłoszonej reklamacji Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Zamawiającego.
7. Wykonawca ma obowiązek każdorazowego informowania o przypadkach niemożliwości odebrania odpadów z danej nieruchomości, pisemnie lub elektronicznie w terminie trzech dni roboczych od zaistnienia danej sytuacji.
8. Wykonawca ma obowiązek sprawdzenia prawidłowości segregacji odbieranych odpadów. W przypadku stwierdzenia niewłaściwej segregacji odpady należy pozostawić na nieruchomości z informacją dla właściciela nieruchomości o konieczności ich posegregowania. Jeśli upomnienie nie przyniesie skutku i sytuacja taka powtórzy się dwukrotnie Wykonawca zobowiązany jest odebrać odpady jako zmieszane a o zaistniałej sytuacji powiadomić Zamawiającego nie później, niż do 14 dnia miesiąca następującego po miesiącu , w którym nastąpił odbiór. Zgłoszenie powinno zawierać dokumentację filmową lub fotograficzną bezsprzecznie dowodzącą, że odpady gromadzone są w sposób niewłaściwy. Dokumentacja filmowa lub fotograficzna powinna zawierać datę jej wykonania i w sposób jednoznaczny identyfikować daną nieruchomość.
9. Zamawiający nie dopuszcza aby odpady komunalne odebrane z terenu Gminy Świętajno były odbierane przez Wykonawcę wspólnie z odpadami z terenu innej gminy lub jakimikolwiek innymi odpadami nie pochodzącymi od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Świętajno.
10. Wykonawcy nie wolno, zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, mieszać selektywnie zebranych odpadów. Obowiązkiem Wykonawcy jest odrębny odbiór:
- odpadów surowcowych, tzw. frakcji suchej,
- odpadów biodegradowalnych, tzw. frakcji mokrej,
- odpadów zmieszanych.
Wykonawcy nie wolno mieszać selektywnie zebranych frakcji z odpadami zmieszanymi.
Zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych.
Cały strumień odpadów komunalnych powstający na terenie Gminy Świętajno Wykonawca przekaże do Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Eko-MAZURY Spółka z o.o. w Siedliskach k/Ełku, w zależności od odległości, do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach lub do Stacji Przeładunkowej w Olecku, które to miejsca stanowią Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych.
Zasady rozliczania z Wykonawcą.
Za wykonane usługi Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe. Rozliczenia będą następowały w okresach miesięcznych.
Dodatkowe obowiązki Wykonawcy w ramach świadczonej usługi.
1. Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania przez cały okres trwania umowy do rzetelnego sporządzania i dostarczania Zamawiającemu sprawozdań kwartalnych, zgodnie z art. 9n ust. 1-3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Sprawozdania powinny być sporządzane zgodnie z obowiązującymi przepisami na obowiązujących drukach. Ponadto, jeden egzemplarz sprawozdania, o którym mowa wyżej, Wykonawca obowiązany jest przekazać w formie papierowej i elektronicznej dla Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Ełku, ul. Mar. J. Piłsudskiego 2.
2. W celu umożliwienia sporządzenia przez Zamawiającego rocznego sprawozdania z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, o którym mowa w art. 9q ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Wykonawca zobowiązany będzie przekazać Zamawiającemu niezbędne informacje umożliwiające sporządzenie sprawozdania. Wykonawca zobowiązany będzie również do przedkładania Zamawiającemu innych informacji nt. odbioru odpadów, jeśli w trakcie realizacji zamówienia na Zamawiającego zostanie nałożony obowiązek sporządzania innych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami. Dotyczy to tylko informacji, w posiadaniu których będzie Wykonawca a nie Zamawiający.
Inne wymagania.
1. Zapewnienie gotowości zaoferowania pojemników oraz dostarczenia ich odpłatnie na wniosek właściciela nieruchomości w czasie realizacji przedmiotu zamówienia. Dostarczenie pojemników winno być na podstawie indywidualnej umowy pomiędzy Wykonawcą a właścicielem nieruchomości. Koszty dostarczenia pojemników nie mogą być wliczone w cenę zamówienia.
2. Uczestnictwo upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy w naradach, posiedzeniach (np. Komisji Rady Gminy) prowadzonych przez Zamawiającego, na których omawiane będą tematy związane z realizacją przedmiotu umowy.
3. Wskazanie co najmniej jednej linii telefonicznej w celu szybkiej komunikacji, tak, aby był możliwy stały kontakt przedstawiciela Zamawiającego z Wykonawcą.
4. Ponoszenie pełnej odpowiedzialności wobec Zamawiającego i osób trzecich za szkody na mieniu i zdrowiu, powstałe podczas i w związku z realizacją umowy.
5. Naprawa lub ponoszenie kosztów naprawy szkód wyrządzonych podczas wykonywania usługi odbioru odpadów komunalnych w gminie (uszkodzenie chodników lub innych urządzeń infrastruktury).
6. Naprawa lub wymiana w terminie 7 dni od daty zgłoszenia przez Zamawiającego uszkodzonych w trakcie realizacji zamówienia kontenerów i pojemników na odpady na własny koszt, jeśli uszkodzenia powstały z winy Wykonawcy.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 191662
Data publikacji: 2013-05-16
Nazwa: Gmina Świętajno
Ulica: Świętajno 104
Numer domu: 104
Miejscowość: Świętajno
Kod pocztowy: 19-411
Województwo / kraj: warmińsko-mazurskie
Numer telefonu: 087 5215420
Numer faxu: 087 5215414
Adres strony internetowej: www.swietajno.pl
Regon: 79067131400000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w Gminie Świętajno.
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest odbieranie odpadów komunalnych stałych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w Gminie Świętajno.
Pojemniki do gromadzenia odpadów (pojemniki, kontenery, wyjątkowo worki), które zostaną ustawione w miejscach gromadzenia odpadów wskazanych przez Zamawiającego, zapewniają właściciele nieruchomości.
DANE CHARAKTERYZUJĄCE ZAMÓWIENIE:
Charakterystyka Gminy Świętajno.
1) Powierzchnia Gminy Świętajno - 215 km2 w tym 53 km2 stanowią lasy.
2) Długość dróg wojewódzkich - 13 km,
3) Długość dróg powiatowych - 95 km,
4) Długość dróg gminnych - 196 km,
5) Ilość osób zameldowanych w Gminie Świętajno - 4 097 (stan na 31.12.2012 r.), w tym zamieszkałych ok. 3 020.
6) Liczba budynków zamieszkałych jednorodzinnych - 785,
7) Liczba budynków wielorodzinnych - 28,
8) Liczba nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne:
- placówki szkolno - wychowawcze - 3,
- środowiskowy dom samopomocy - 1,
- kościoły - 2
- cmentarze parafialne - 2,
- obiekty sportowe (boisko orlik) - 1,
- hotele, pensjonaty - 2,
- obiekty użyteczności publicznej - 9 (GOK, Biblioteka, Urząd Gminy, Bank, Poczta, 2 świetlice wiejskie, GOPS, oczyszczalnia ścieków),
- remizy OSP - 2,
- sklepy - 16,
- zakłady usługowe - 5,
- gospodarstwa rolne zatrudniające pracowników - 9,
- stacja paliw - 1,
- nieruchomości letniskowe lub użytkowane jak letniskowe - 165.
Dane dotyczące ilości nieruchomości, liczby mieszkańców w czasie realizacji umowy mogą ulec zmianom wynikającym z powstania nowych lub likwidacji istniejących nieruchomości. W tym przypadku nieruchomości nie ujęte w charakterystyce Gminy będą objęte dodatkową umową w ramach zamówienia uzupełniającego.
Zakres przedmiotu zamówienia.
Odbiór odpadów komunalnych wytworzonych na terenie Gminy Świętajno pochodzących z:
1) nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (tzw. mieszkalne) tj. nieruchomości, o których mowa w art. 6c ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
2) nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy (tzw. niezamieszkałe) a powstają odpady komunalne, tj. nieruchomości, o których mowa w art. 6c ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2012r. poz. 391 ze zm.),
3) koszy ulicznych.
Wykaz nieruchomości, z których następował będzie odbiór odpadów komunalnych ze wskazaniem ich adresów, liczby mieszkańców i sposobu gromadzenia odpadów na terenie danej nieruchomości oraz wykaz lokalizacji koszy ulicznych w poszczególnych miejscowościach Gminy Świętajno zostanie dostarczony Wykonawcy w dniu podpisywania umowy.
Rodzaje pojemników do gromadzenia odpadów:
1) 110, 120 l,
2) 240 l,
3) 1100 l,
4) KP-7.
Odbiór odpadów:
Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z podziałem na:
1) odpady biodegradowalne (tzw. frakcja mokra), tj. resztki żywności, resztki surowców do produkcji żywności, przeterminowane produkty żywnościowe, zużyte ręczniki i chusteczki papierowe oraz odpady zielone i inne odpady biodegradowalne (nadające się do kompostowania).
2) odpady surowcowe (tzw. frakcja sucha), tj. papier i tektura (w tym opakowania, gazety, czasopisma itp.), metale żelazne i kolorowe, drewno, tworzywa sztuczne (drobne elementy), szkło opakowaniowe i opakowania wielomateriałowe.
3) odpady zmieszane.
4) odpady budowlane i rozbiórkowe - odpady powstałe w wyniku drobnych prac nie wymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót budowlanych.
Wykonawca zobowiązany jest do odebrania od właścicieli nieruchomości zamieszkałych każdej ilości odpadów komunalnych bezpośrednio z pojemników (warunkowo dopuszcza się worki jeśli odpady sporadycznie nie mieszczą się w pojemniku) wystawionych przez właścicieli nieruchomości w miejscu dostępnym dla Wykonawcy.
Od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych Wykonawca zobowiązany jest odebrać odpady zgromadzone w pojemnikach wyłącznie w ilości i rodzaju zadeklarowanym w deklaracji. Ponieważ opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości niezamieszkałej stanowi iloczyn liczby pojemników o określonej pojemności i stawki opłaty za dany pojemnik, obowiązkiem Wykonawcy jest kontrolowanie, czy liczba pojemników i ich rodzaj (pojemność) jest zgodna z ilością zadeklarowaną przez właściciela nieruchomości niezamieszkałej.
Zamawiający w dniu podpisania umowy przekaże Wykonawcy wykaz zawierający dane lokalizacyjne nieruchomości niezamieszkałych oraz ilości i rodzaje pojemników, w jakie nieruchomość została wyposażona.
W przypadku rozbieżności między liczbą lub rodzajem pojemników zadeklarowanych a faktycznie odebranych Wykonawca odbierze wszystkie odpady a informację o tym uwzględni w miesięcznym protokole z realizacji umowy. Informacja powinna zawierać: dane lokalizacyjne nieruchomości niezamieszkałej, nazwisko i imię właściciela, liczbę i rodzaj pojemników faktycznie odebranych.
Szacunkowa ilość odpadów w okresie realizacji zamówienia.
Szacuje się, że w okresie realizacji zamówienia (12 miesięcy) z terenu Gminy Świętajno zostanie odebranych łącznie około 700 Mg (tj. około 58,3 Mg na miesiąc), z podziałem na:
- odpady surowcowe tzw. frakcja sucha - 270 Mg,
- odpady biodegradowalne tzw. frakcja mokra - 15 Mg,
- odpady zmieszane - 415 Mg.
Podane ilości odpadów są wielkościami szacunkowymi i zostały podane w celu sporządzenia oferty. Faktyczne ilości odpadów mogą nie pokrywać się z podanymi przez Zamawiającego.
Częstotliwość odbioru odpadów.
1. Wymaga się, aby Wykonawca w trakcie trwania umowy zapewnił odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z częstotliwością wynikającą z Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Świętajno (Uchwała Nr XXVIII-151-13 Rady Gminy Świętajno z dnia 30 kwietnia 2013 r.) oraz Uchwały Nr XXIII-133-12 z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, tj. co dwa tygodnie.
2. Zamawiający dopuszcza, aby odbiór odpadów z nieruchomości położonych w miejscach, do których dojazd jest okresowo utrudniony lub wręcz niemożliwy (drogi gruntowe w okresie roztopów lub nieodśnieżone) następował rzadziej niż co dwa tygodnie, lecz powinno to być uzgodnione z właścicielem nieruchomości i Zamawiającym.
Obowiązki Wykonawcy w ramach świadczonej usługi.
1. Wykonawca jest zobowiązany do odbierania odpadów komunalnych:
a) w sposób ciągły, nie zakłócający spoczynku nocnego (w godz. 6.00 - 22.00), w dni robocze, z uwzględnieniem godzin pracy Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych - Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach koło Ełku lub należącej do wymienionego Zakładu Stacji Przeładunkowej w Olecku,
b) w terminach wynikających z przyjętego harmonogramu odbioru,
c) niezależnie od warunków atmosferycznych, w tym oblodzenia lub zaśnieżenia dróg,
d) niezależnie od utrudnień z powodu prowadzonych remontów dróg, objazdów itp.,
e) pojazdami przystosowanymi do odbierania poszczególnych frakcji odpadów, w sposób wykluczający mieszanie lub zanieczyszczenie poszczególnych frakcji odpadów,
f) z pojemników wystawionych przed nieruchomością lub z innych miejsc przeznaczonych do ustawienia pojemników dostępny w prosty sposób dla Wykonawcy,
g) niezależnie od wąskich oraz nieutwardzonych i utrudnionych dojazdów do posesji. Utrudniony dostęp do niektórych nieruchomości może wynikać między innymi z niewystarczającej szerokości niektórych ulic, dróg dojazdowych, stanowiących dojazd do nieruchomości, rodzaju nawierzchni niektórych dróg, ukształtowania terenu oraz znacznego nachylenia poziomego niektórych dróg.
2. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania rocznego harmonogramu odbierania odpadów komunalnych z uwzględnieniem częstotliwości odbioru poszczególnych frakcji odpadów. Harmonogram powinien zostać sporządzony w formie tabeli zgodnie z następującymi wytycznymi:
a) odbiór odpadów powinien przypadać zawsze w ten sam dzień tygodnia,
b) powinien być skonstruowany w ten sposób, aby właściciele nieruchomości w sposób przejrzysty mogli się szybko zorientować co do konkretnych dat odbierania poszczególnych frakcji odpadów jak też regularności i powtarzalności odbiorów.
W przypadku, gdy ustalony do odbioru odpadów dzień miesiąca przypada w dniu ustawowo wolnym od pracy, Wykonawca odbierze odpady w następnym dniu przypadającym po dniu wyznaczonym w harmonogramie, nie będącym dniem ustawowo wolnym od pracy.
Wykonawca w terminie do dnia 25 czerwca 2013 r. przekaże Zamawiającemu harmonogram w formie elektronicznej i papierowej celem zamieszczenia go na stronie internetowej Gminy Świętajno.
Zmiana harmonogramu, w przypadku nieprzewidzianych okoliczności, może nastąpić za zgodą Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest o takiej konieczności zawiadomić Zamawiającego i właścicieli nieruchomości z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem.
3. Wykonawca w trakcie realizacji umowy zobowiązany jest do objęcia systemem odbioru odpadów komunalnych wszystkich nowych nieruchomości zgłoszonych przez Zamawiającego, zarówno zamieszkałych jak i niezamieszkałych.
4. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania czystości i porządku w trakcie odbierania odpadów komunalnych; przy transporcie ręcznym pojemników i ich opróżnianiu odpady nie mogą być rozrzucane lub wywiewane przez wiatr z pojemników lub samochodu.
5. W przypadku stwierdzenia, że jakaś nieruchomość jest zamieszkała lub jest niezamieszkała ale powstają na niej odpady komunalne i nie jest objęta odbiorem odpadów, Wykonawca zgłosi ten fakt Zamawiającemu w terminie trzech dni roboczych podając dane umożliwiające zlokalizowanie danej nieruchomości.
6. Wykonawca ma obowiązek realizować reklamacje przekazane przez Zamawiającego pisemnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie dotyczące wykonywanych usług (np. nieodebrania odpadów komunalnych w terminie) w przeciągu 24 godzin od otrzymania zawiadomienia. Po wykonaniu zgłoszonej reklamacji Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Zamawiającego.
7. Wykonawca ma obowiązek każdorazowego informowania o przypadkach niemożliwości odebrania odpadów z danej nieruchomości, pisemnie lub elektronicznie w terminie trzech dni roboczych od zaistnienia danej sytuacji.
8. Wykonawca ma obowiązek sprawdzenia prawidłowości segregacji odbieranych odpadów. W przypadku stwierdzenia niewłaściwej segregacji odpady należy pozostawić na nieruchomości z informacją dla właściciela nieruchomości o konieczności ich posegregowania. Jeśli upomnienie nie przyniesie skutku i sytuacja taka powtórzy się dwukrotnie Wykonawca zobowiązany jest odebrać odpady jako zmieszane a o zaistniałej sytuacji powiadomić Zamawiającego nie później, niż do 14 dnia miesiąca następującego po miesiącu , w którym nastąpił odbiór. Zgłoszenie powinno zawierać dokumentację filmową lub fotograficzną bezsprzecznie dowodzącą, że odpady gromadzone są w sposób niewłaściwy. Dokumentacja filmowa lub fotograficzna powinna zawierać datę jej wykonania i w sposób jednoznaczny identyfikować daną nieruchomość.
9. Zamawiający nie dopuszcza aby odpady komunalne odebrane z terenu Gminy Świętajno były odbierane przez Wykonawcę wspólnie z odpadami z terenu innej gminy lub jakimikolwiek innymi odpadami nie pochodzącymi od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Świętajno.
10. Wykonawcy nie wolno, zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, mieszać selektywnie zebranych odpadów. Obowiązkiem Wykonawcy jest odrębny odbiór:
- odpadów surowcowych, tzw. frakcji suchej,
- odpadów biodegradowalnych, tzw. frakcji mokrej,
- odpadów zmieszanych.
Wykonawcy nie wolno mieszać selektywnie zebranych frakcji z odpadami zmieszanymi.
Zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych.
Cały strumień odpadów komunalnych powstający na terenie Gminy Świętajno Wykonawca przekaże do Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Eko-MAZURY Spółka z o.o. w Siedliskach k/Ełku, w zależności od odległości, do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach lub do Stacji Przeładunkowej w Olecku, które to miejsca stanowią Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych.
Zasady rozliczania z Wykonawcą.
Za wykonane usługi Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie ryczałtowe. Rozliczenia będą następowały w okresach miesięcznych.
Dodatkowe obowiązki Wykonawcy w ramach świadczonej usługi.
1. Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania przez cały okres trwania umowy do rzetelnego sporządzania i dostarczania Zamawiającemu sprawozdań kwartalnych, zgodnie z art. 9n ust. 1-3 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Sprawozdania powinny być sporządzane zgodnie z obowiązującymi przepisami na obowiązujących drukach. Ponadto, jeden egzemplarz sprawozdania, o którym mowa wyżej, Wykonawca obowiązany jest przekazać w formie papierowej i elektronicznej dla Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Ełku, ul. Mar. J. Piłsudskiego 2.
2. W celu umożliwienia sporządzenia przez Zamawiającego rocznego sprawozdania z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi, o którym mowa w art. 9q ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Wykonawca zobowiązany będzie przekazać Zamawiającemu niezbędne informacje umożliwiające sporządzenie sprawozdania. Wykonawca zobowiązany będzie również do przedkładania Zamawiającemu innych informacji nt. odbioru odpadów, jeśli w trakcie realizacji zamówienia na Zamawiającego zostanie nałożony obowiązek sporządzania innych sprawozdań z zakresu gospodarki odpadami. Dotyczy to tylko informacji, w posiadaniu których będzie Wykonawca a nie Zamawiający.
Inne wymagania.
1. Zapewnienie gotowości zaoferowania pojemników oraz dostarczenia ich odpłatnie na wniosek właściciela nieruchomości w czasie realizacji przedmiotu zamówienia. Dostarczenie pojemników winno być na podstawie indywidualnej umowy pomiędzy Wykonawcą a właścicielem nieruchomości. Koszty dostarczenia pojemników nie mogą być wliczone w cenę zamówienia.
2. Uczestnictwo upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy w naradach, posiedzeniach (np. Komisji Rady Gminy) prowadzonych przez Zamawiającego, na których omawiane będą tematy związane z realizacją przedmiotu umowy.
3. Wskazanie co najmniej jednej linii telefonicznej w celu szybkiej komunikacji, tak, aby był możliwy stały kontakt przedstawiciela Zamawiającego z Wykonawcą.
4. Ponoszenie pełnej odpowiedzialności wobec Zamawiającego i osób trzecich za szkody na mieniu i zdrowiu, powstałe podczas i w związku z realizacją umowy.
5. Naprawa lub ponoszenie kosztów naprawy szkód wyrządzonych podczas wykonywania usługi odbioru odpadów komunalnych w gminie (uszkodzenie chodników lub innych urządzeń infrastruktury).
6. Naprawa lub wymiana w terminie 7 dni od daty zgłoszenia przez Zamawiającego uszkodzonych w trakcie realizacji zamówienia kontenerów i pojemników na odpady na własny koszt, jeśli uszkodzenia powstały z winy Wykonawcy.
Kody CPV:
905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
905120009 (Usługi transportu odpadów)
Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
905131007 (Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak
Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego
Czas: D
Data zakończenia: 30/06/2014
Informacja na temat wadium:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium
2. Ustala się wadium dla całości przedmiotu zamówienia w wysokości: 7 000,00 zł, słownie: siedem tysięcy złotych.
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
Działalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia wymaga posiadania uprawnienia do wykonywania działalności polegającej na odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach tj.:
1) posiadania wpisu do rejestru działalności regulowanej, prowadzonego przez Wójta Gminy Świętajno, w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości,
2) posiadania aktualnego zezwolenia właściwego organu, wydanego na podstawie przepisów ustawy o odpadach, na transport odpadów.
Wiedza i doświadczenie:
Wymagane jest wykazanie przez wykonawcę, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie. zrealizował co najmniej 1 usługę odbioru odpadów komunalnych wykonanej na rzecz właścicieli nieruchomości w sposób ciągły przez okres min. 12 miesięcy o masie łącznej min. 700 Mg.
Potencjał techniczny:
Wymagane jest wykazanie przez wykonawcę -dysponowania co najmniej:
1) 2 pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych o min. kubaturze 12 m3 z funkcją kompaktującą,
2) 1 pojazdem przystosowanym do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
3) 1 pojazdem do zbierania odpadów wyposażonym w dźwig hakowy do kontenerów typu KP-7.
Wykonawca musi posiadać odpowiednio usytuowaną i wyposażoną bazę magazynowo-sprzętową - zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122).
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Sytuacja ekonomiczna:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o złożone przez wykonawcę w niniejszym postępowaniu oświadczenia oraz dokumenty.
Oświadczenie nr 1: Tak
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Czy zmiana umowy: Tak
Zmiana umowy:
1. Dopuszcza się możliwość dokonania istotnych zmian postanowień umowy w przypadku gdy:
1) nastąpi zmiana powszechnie lub miejscowo obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację umowy,
2) wynikną rozbieżności lub niejasności w umowie, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy zgodnie z jej celem lub w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez Wykonawcę i Zamawiającego,
2. Przewiduje się zmianę wysokości wynagrodzenia w przypadku urzędowej zmiany stawki podatku VAT.
Kod kryterium cenowe: A
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.swietajno.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: Urząd Gminy Świętajno 19-411 Świętajno
Data składania wniosków, ofert: 29/05/2013
Godzina składania wniosków, ofert: 11:00
Miejsce składania:
Urząd Gminy Świętajno
19-411 Świętajno
Sekretariat Urzędu
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
112907 / 2014-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Dźwierzuty - Dźwierzuty (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie gminy Dźwierzuty.
22019 / 2015-02-18 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Dobre Miasto - Dobre Miasto (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Dobre Miasto w okresie od 1 marca do 30 września 2015 r.
16540 / 2016-01-25 - Inny: Jednostka Wojskowa
24 Wojskowy Oddział Gospodarczy - Giżycko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
DZIERÅ»AWA POJEMNIKÓW NA ODPADY ORAZ WYWÓZ ODPADÓW KOMUNALNYCH Z SOI W GOÅDAPI
63137 / 2016-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Elbląg - Elbląg (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Elbląg, od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz z punktów selektywnej zbiórki
171676 / 2010-06-17 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim - Lidzbark Warmiński (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Świadczenie usługi wywozu nieczystości stałych ( komunalnych ) z posesji Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim przy ul. Wyszyńskiego 37 i Wyszyńskiego 20 oraz dzierżawa 3 pojemników o poj. 1100 l
344241 / 2011-12-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski w Pasłęku - Pasłęk (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbieranie odpadów komunalnych z punktów selektywnej zbiórki odpadów na terenie gminy Pasłęk
73331 / 2011-03-04 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Miejski w Pasłęku - Pasłęk (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
odbieranie odpadów komunalnych z punktów selektywnej zbiórki odpadów na terenie miasta i gminy Pasłęk
240211 / 2012-11-14 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Olsztynie - Olsztyn (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Wykonanie usługi wywozu nieczystości stałych i ich utylizacji z pojemników postawionych w siedzibach terenowych jednostek organizacyjnych Oddziału ZUS w Olsztynie w 2013 r
123883 / 2013-06-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Jeziorany reprezentowana przez Burmistrza Jezioran - Jeziorany (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości niezamieszkałych na terenie Gminy Jeziorany
210972 / 2013-05-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Górowo Iławeckie - Górowo Iławeckie (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WÅAÅšCICIELI NIERUCHOMOÅšCI ZAMIESZKAÅYCH I NIEZAMIESZKAÅYCH Z TERENU GMINY GÓROWO IÅAWECKIE
180045 / 2015-12-07 - Inny: Jednostka Wojskowa
24 Wojskowy Oddział Gospodarczy - Giżycko (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
WYWÓZ ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI ADMINISTROWANYCH PRZEZ 24 WOJSKOWY ODDZIAŠGOSPODARCZY ORAZ DZIERŻAWA POJEMNIKÓW NA ODPADY
400206 / 2014-12-05 - Administracja samorzÄ…dowa
Wójt Gminy Dubeninki - Dubeninki (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Dubeninki
48720 / 2014-02-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Zarząd Dróg Powiatowych - Braniewo (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
ZDP.7.252.1.2014 - USÅUGI WYWOZU STAÅYCH ODPADÓW KOMUNALNYCH
170965 / 2015-11-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Urząd Gminy Szczytno - Szczytno (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu gminy Szczytno do stacji przeładunkowej w Trelkowie w 2016 r.
187563 / 2015-12-21 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Wieliczki - Wieliczki (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i nie zamieszkałych z terenu Gminy Wieliczki
315032 / 2014-09-23 - Administracja samorzÄ…dowa
Gmina Wielbark - Wielbark (warmińsko-mazurskie)
CPV: 905110002 (Usługi wywozu odpadów)
Kompleksowe odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wielbark