Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

156388 / 2015-06-26 - Administracja samorządowa / Gmina Włocławek (Włocławek)

Budowa świetlicy wiejskiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Józefowo Gmina Włocławek

Opis zamówienia

przedmiot zamówienie obejmuje budowę budynku jednokondygnacyjnego o konstrukcji murowanej z dachem wielospadowym krytym blachodachówką wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na działce nr 199 w miejscowości Józefowo.
I. Dane techniczne budynku
- długość 15,22 m
- szerokość 7,12 m
- wysokość 4,89 m
- pow. zabudowy 122,53 m 2
- pow. użytkowa 82,79 m2
- kubatura 450,00 m3
II. Dane konstrukcyjno-materiałowe
1. Ławy i stopy fundamentowe żelbetowe monolityczne z betonu żwirowego klasy C16/20 wysokości 40 cm i szerokości wg rysunku rzutu fundamentów na warstwie podkładowej grubości
10 cm z betonu klasy C 8/10 na warstwie gruntu rodzimego. Ławy zbroić podłużnie w świetle ścian fundamentowych 4 prętami f 12 ze stali klasy A-III i poprzecznie strzemionami f 6 co 25 cm ze stali A-I. Stopy fundamentowe SF-1 (poszerzenie ław) wysokości 40cm zbrojone siatka prętów f 12 ze stali A-III.
2. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych grubości 24 cm z izolacją termiczną ze styropianu grubości 12 cm. Na ławach fundamentowych i na wierzchu ścian fundamentowych ułożyć poziomą izolację przeciwwilgociową dwie warstwy papy asfaltowej na lepiku. Pionowa izolacja przeciwwilgociowa powłokowa dwuwarstwowa).
3. Ściany przyziemia dwuwarstwowe o grubości 38 cm. Warstwa konstrukcyjna grubości 24 cm z bloczków gazobetonowych odmiany 600. Izolacja termiczna z płyt styropianowych grubości 14 cm.
4. Nadproża okienne i drzwiowe - żelbetowe prefabrykowane.
5. Rdzenie żelbetowe o przekroju 24x24 cm - monolityczne z betonu C16/20 zbrojone podłużnie 4f 12 stalą A-III i poprzecznie strzemionami f 6 co 20 cm ze stali A-I.
6. Kominy i wentylacje - w budynku zaprojektowano jeden komin stosując rozwiązanie systemowe .Kanały wentylacyjne projektuje się ze stalowej rury wentylacyjnej Dn 150 ocieplone w przestrzeni dachu wełną mineralną ,nad dachem zakończone wywietrzakami
7. Ścianki działowe grubości 12 cm i 6 cm z płyt z betonu komórkowego.
8. Strop parteru - sufit podwieszony z płyt g-k na ruszcie stalowym
9. Izolacja termiczna stropu - wełna mineralna twarda 20 cm
10 Dach - prefabrykowane kratowe wiązary dachowe z litego drewna.
11. Rynny i rury spustowe z blachy powlekanej lub PCV
12. Wieńce żelbetowe monolityczne z betonu C 16/20 zbrojone podłużnie 4 f 12 ze stali A-III i poprzecznie strzemionami f 6 co 20cm.
III. Wykończenie wewnętrzne
Tynki wewnętrzne - na ścianach tynk cem-wap. kat.III z gładzią gipsową. Posadzki - wg opisów na rzutach poziomych i przekroju - zbrojona siatką z prętów stalowych i oddylatowana od konstrukcji budynku. Stolarka okienna PCV o współczynniku przenikania ciepła U=1,3
W/m2 K i współczynniku infiltracji powietrza a=0,5-1,0 m/mhdaPa, 50% powierzchni otwierana z poziomu posadzki parteru wg wykazu. Należy stosować okna wyposażone w nawiewniki, spełniające wymagania dotyczące wentylacji pomieszczeń. Parapety okienne wykonać jako kamienne lub inne. Drzwi zewnętrzne z PCV - typowe ocieplone o U=1,5 W/m2 K, drzwi wewnętrzne płytowe znormalizowane. W pomieszczeniach sanitarnych montować drzwi z otworami wentylacyjnymi oraz wentylatory kanałowe uruchamiane wyłącznikiem światła. Malowanie-ściany wewnętrzne i sufity należy malować farbami dopuszczonymi do zastosowania w pomieszczeniach mieszkalnych (malować farbą zmywalną).Ściany wewnętrzne WC obłożyć płytkami ceramicznymi do wysokości 210 cm licząc od poziomu posadzki.
IV. Wykończenie zewnętrzne
Tynki mineralne cienkowarstwowe, malowane. Cokół płytki klinkierowe na zaprawie mrozoodpornej i wodoszczelnej. Parapety zewnętrzne wykonać z płytek klinkierowych lub z blachypowlekanej. Podsufitkę dachu z desek systemowych na ruszcie metalowym.
V. Schody zewnętrzne i tarasy
Podesty i schody zewnętrzne betonowe wylewane zbrojone przeciwskurczowo, wykończone płytkami gresu antypoślizgowego, mrozoodpornego z rowkami antypoślizgowymi na krawędziach stopni
VI. .Izolacje termiczne
- strop parteru - wełna mineralna twarda grubości 20 cm.
- ściany fundamentowe i przyziemia - styropian grubości 12 i 14 cm,
VII .Izolacje przeciwwilgociowe
- pozioma ław fundamenowych-2x papa asfaltowa na lepiku
- posadzek na gruncie - folia lub papa
- izolacja pionowa ścian fundamentowych-powłokowa 2x roztwór asfaltowo-żywiczny
VIII .Instalacje wewnętrzne
Budynek wyposażony będzie w następujące instalacje wewnętrzne
- ogrzewania , elektrycznymi piecami akumulacyjnymi
- elektryczną -oświetlenie wewnętrzne
- instalację wod-kan i c.w z termy elektrycznej.
Wszystkie instalacje wg odrębnych opracowań branżowych.
IX. Ochrona p.poż
Budynek niski jednokondygnacyjny o pow. zabudowy 122,53 m2 i kubaturze 450 m3 stanowi jedną strefę pożarową o pow. 82,79 m2 . Budynek został zaliczony do kategorii zagrożenia ludzi ZL III . Budynek zaprojektowano w klasie odporności pożarowej D. Elementy budynku - NRO. Budynek należy wyposażyć w sprzęt gaśniczy w ilości 1 jednostki o masie środka gaśniczego 2 kg lub 3 dm na każde 100 m strefy pożarowej. Wymagana ilość wody do zewnętrznego gaszenia pożaru wynosi 10 dm/s . Droga pożarowa nie jest wymagana. Najbliższy hydrant znajduje się w odległości 50 m.
X. Rozwiązania sanitarno-higieniczne
Użytkownicy świetlicy będą korzystać z urządzeń sanitarnohigienicznych oraz szatni znajdujących się w budynku. W pomieszczeniach przewidziano wentylację grawitacyjną. Nawiew powietrza do pomieszczeń odbywać się będzie w wyniku rozszczelnienia stolarki okiennej bądź za pomocą nawiewników. Wywiew powietrza-przewodami wentylacyjnymi wyprowadzonymi ponad dach. Ściany, sufity i posadzki zostaną wykonane w sposób higieniczny. Posadzki w budynku zostaną wykonane z materiałów nie powodujących niebezpieczeństwa poślizgu .W pomieszczeniach budynku ogrzewanych elektrycznymi piecami akumulacyjnymi zapewniona będzie odpowiednia temperatura obliczeniowa wg PN- 82/B-02402 Ogrzewnictwo. Oświetlenie podstawowe pomieszczeń światłem dziennym za pomocą okien z zachowaniem wymaganego stosunku powierzchni okien do powierzchni podłogi. Normowe oświetlenie naturalne zostało zachowane. Sztuczne oświetlenie elektryczne wykonane będzie zgodnie z PN-84/E-02033. Oświetlenie wnętrz światłem elektrycznym. Przed wejściem do budynku będzie elektryczne oświetlenie zewnętrzne. W budynku jednocześnie przebywać będzie maksymalnie 50 osób.
14.Charakterystyka energetyczna i ekologiczna obiektu
Charakterystyka energetyczna - wartość współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych kondygnacji nadziemnej wynosi U=0,25 W/m2K, dla okien U=1,3 W/m2K, dla stropu parteru U=0,18 W/m2K,posadzka na gruncie U=0,194 W/m2K.Charakterystyka ekologiczna-ściany fundamentowe budynku z bloczków betonowych , kondygnacji nadziemnych z bloczków gazobetonowych lub typu Silka, pokrycie dachu z blachodachówki, tynki cementowo-wapienne.
Ze względu na uwarunkowania budowli nie ma możliwości zastosowania odnawialnych źródeł energii i nie widzi się potrzeby analizowania zamiennych źródeł energii. Na terenie inwestycji nie istnieją techniczne warunki dostarczenia ciepła z sieci ciepłowniczej, w której nie mniej niż 75% ciepła w skali roku kalendarzowego stanowi ciepło wytworzone w odnawialnych źródłach energii, ciepło użytkowe w kogeneracji lub ciepło odpadowe z instalacji przemysłowych.
Projektowany budynek ogrzewany będzie elektrycznymi piec.

Zakres prac niezbędnych do wykonania został szczegółowo opisany w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót, stanowiących załącznik do SIWZ oraz w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokumentacja projektowa i przedmiar robót dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Włocławek: www.gmina.wloclawek.pl - link Przetargi własne urzędu oraz w siedzibie Zamawiającego .

Zamawiający wymaga rękojmi i gwarancji na wykonane roboty budowlane, zastosowane materiały na okres co najmniej 36 miesięcy liczony od terminu końcowego odbioru robót .
UWAGA!!!:

Zamawiający informuje, że dopuszcza składanie ofert, w których poszczególne urządzenia bądź materiały wymienione w dokumentacji projektowej oraz przedmiarze robót mogą być zastąpione urządzeniami bądź materiałami równoważnymi, to jest takimi których parametry odpowiadają lub przewyższają te zawarte w opisie technicznym. Za urządzenia bądź materiały równoważne Zamawiający uzna te, które posiadają takie same parametry techniczne i jakościowe, a zastosowanie ich w żaden sposób nie wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych przewidzianych w dokumentacji projektowej oraz warunkach zawartych w pozwoleniu na budowę. W przypadku zaoferowania urządzeń bądź materiałów równoważnych, Wykonawca jest zobowiązany do załączenia do oferty wykazu wyspecyfikowanych wszystkich tych urządzeń wraz z podaniem nazwy producenta, dokładnego i jednoznacznego typu urządzenia oraz załączenia stosowanych dokumentów takich jak deklaracja zgodności producenta/aprobata techniczna, karta katalogowa producenta zawierająca wszystkie parametry techniczno-eksploatacyjne ujęte w dokumentacji projektowej. W przypadku, gdy zamiana urządzeń spowoduje konieczność wykonania nowej dokumentacji projektowej zamiennej Wykonawca zobowiązany będzie na własny koszt do jej wykonania oraz uzyskania wszelkich dokumentów niezbędnych dla realizacji Inwestycji w oparciu o tę dokumentację. Brak w złożonej ofercie któregokolwiek z wymaganych dokumentów dotyczących urządzeń równoważnych lub zastosowania urządzeń niezgodnych ze wszystkimi parametrami określonymi w projekcie i specyfikacji technicznej będzie powodowało odrzucenie oferty.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 156388

Data publikacji: 2015-06-26

Nazwa: Gmina Włocławek

Ulica: ul. Królewiecka 7

Numer domu: 7

Miejscowość: Włocławek

Kod pocztowy: 87-800

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 0-54 230 53 00; 230 53 37

Numer faxu: 054 230 53 53

Adres strony internetowej: www.gmina.wloclawek.pl

Regon: 00055129500000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa świetlicy wiejskiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Józefowo Gmina Włocławek

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
przedmiot zamówienie obejmuje budowę budynku jednokondygnacyjnego o konstrukcji murowanej z dachem wielospadowym krytym blachodachówką wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na działce nr 199 w miejscowości Józefowo.
I. Dane techniczne budynku
- długość 15,22 m
- szerokość 7,12 m
- wysokość 4,89 m
- pow. zabudowy 122,53 m 2
- pow. użytkowa 82,79 m2
- kubatura 450,00 m3
II. Dane konstrukcyjno-materiałowe
1. Ławy i stopy fundamentowe żelbetowe monolityczne z betonu żwirowego klasy C16/20 wysokości 40 cm i szerokości wg rysunku rzutu fundamentów na warstwie podkładowej grubości
10 cm z betonu klasy C 8/10 na warstwie gruntu rodzimego. Ławy zbroić podłużnie w świetle ścian fundamentowych 4 prętami f 12 ze stali klasy A-III i poprzecznie strzemionami f 6 co 25 cm ze stali A-I. Stopy fundamentowe SF-1 (poszerzenie ław) wysokości 40cm zbrojone siatka prętów f 12 ze stali A-III.
2. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych grubości 24 cm z izolacją termiczną ze styropianu grubości 12 cm. Na ławach fundamentowych i na wierzchu ścian fundamentowych ułożyć poziomą izolację przeciwwilgociową dwie warstwy papy asfaltowej na lepiku. Pionowa izolacja przeciwwilgociowa powłokowa dwuwarstwowa).
3. Ściany przyziemia dwuwarstwowe o grubości 38 cm. Warstwa konstrukcyjna grubości 24 cm z bloczków gazobetonowych odmiany 600. Izolacja termiczna z płyt styropianowych grubości 14 cm.
4. Nadproża okienne i drzwiowe - żelbetowe prefabrykowane.
5. Rdzenie żelbetowe o przekroju 24x24 cm - monolityczne z betonu C16/20 zbrojone podłużnie 4f 12 stalą A-III i poprzecznie strzemionami f 6 co 20 cm ze stali A-I.
6. Kominy i wentylacje - w budynku zaprojektowano jeden komin stosując rozwiązanie systemowe .Kanały wentylacyjne projektuje się ze stalowej rury wentylacyjnej Dn 150 ocieplone w przestrzeni dachu wełną mineralną ,nad dachem zakończone wywietrzakami
7. Ścianki działowe grubości 12 cm i 6 cm z płyt z betonu komórkowego.
8. Strop parteru - sufit podwieszony z płyt g-k na ruszcie stalowym
9. Izolacja termiczna stropu - wełna mineralna twarda 20 cm
10 Dach - prefabrykowane kratowe wiązary dachowe z litego drewna.
11. Rynny i rury spustowe z blachy powlekanej lub PCV
12. Wieńce żelbetowe monolityczne z betonu C 16/20 zbrojone podłużnie 4 f 12 ze stali A-III i poprzecznie strzemionami f 6 co 20cm.
III. Wykończenie wewnętrzne
Tynki wewnętrzne - na ścianach tynk cem-wap. kat.III z gładzią gipsową. Posadzki - wg opisów na rzutach poziomych i przekroju - zbrojona siatką z prętów stalowych i oddylatowana od konstrukcji budynku. Stolarka okienna PCV o współczynniku przenikania ciepła U=1,3
W/m2 K i współczynniku infiltracji powietrza a=0,5-1,0 m/mhdaPa, 50% powierzchni otwierana z poziomu posadzki parteru wg wykazu. Należy stosować okna wyposażone w nawiewniki, spełniające wymagania dotyczące wentylacji pomieszczeń. Parapety okienne wykonać jako kamienne lub inne. Drzwi zewnętrzne z PCV - typowe ocieplone o U=1,5 W/m2 K, drzwi wewnętrzne płytowe znormalizowane. W pomieszczeniach sanitarnych montować drzwi z otworami wentylacyjnymi oraz wentylatory kanałowe uruchamiane wyłącznikiem światła. Malowanie-ściany wewnętrzne i sufity należy malować farbami dopuszczonymi do zastosowania w pomieszczeniach mieszkalnych (malować farbą zmywalną).Ściany wewnętrzne WC obłożyć płytkami ceramicznymi do wysokości 210 cm licząc od poziomu posadzki.
IV. Wykończenie zewnętrzne
Tynki mineralne cienkowarstwowe, malowane. Cokół płytki klinkierowe na zaprawie mrozoodpornej i wodoszczelnej. Parapety zewnętrzne wykonać z płytek klinkierowych lub z blachypowlekanej. Podsufitkę dachu z desek systemowych na ruszcie metalowym.
V. Schody zewnętrzne i tarasy
Podesty i schody zewnętrzne betonowe wylewane zbrojone przeciwskurczowo, wykończone płytkami gresu antypoślizgowego, mrozoodpornego z rowkami antypoślizgowymi na krawędziach stopni
VI. .Izolacje termiczne
- strop parteru - wełna mineralna twarda grubości 20 cm.
- ściany fundamentowe i przyziemia - styropian grubości 12 i 14 cm,
VII .Izolacje przeciwwilgociowe
- pozioma ław fundamenowych-2x papa asfaltowa na lepiku
- posadzek na gruncie - folia lub papa
- izolacja pionowa ścian fundamentowych-powłokowa 2x roztwór asfaltowo-żywiczny
VIII .Instalacje wewnętrzne
Budynek wyposażony będzie w następujące instalacje wewnętrzne
- ogrzewania , elektrycznymi piecami akumulacyjnymi
- elektryczną -oświetlenie wewnętrzne
- instalację wod-kan i c.w z termy elektrycznej.
Wszystkie instalacje wg odrębnych opracowań branżowych.
IX. Ochrona p.poż
Budynek niski jednokondygnacyjny o pow. zabudowy 122,53 m2 i kubaturze 450 m3 stanowi jedną strefę pożarową o pow. 82,79 m2 . Budynek został zaliczony do kategorii zagrożenia ludzi ZL III . Budynek zaprojektowano w klasie odporności pożarowej D. Elementy budynku - NRO. Budynek należy wyposażyć w sprzęt gaśniczy w ilości 1 jednostki o masie środka gaśniczego 2 kg lub 3 dm na każde 100 m strefy pożarowej. Wymagana ilość wody do zewnętrznego gaszenia pożaru wynosi 10 dm/s . Droga pożarowa nie jest wymagana. Najbliższy hydrant znajduje się w odległości 50 m.
X. Rozwiązania sanitarno-higieniczne
Użytkownicy świetlicy będą korzystać z urządzeń sanitarnohigienicznych oraz szatni znajdujących się w budynku. W pomieszczeniach przewidziano wentylację grawitacyjną. Nawiew powietrza do pomieszczeń odbywać się będzie w wyniku rozszczelnienia stolarki okiennej bądź za pomocą nawiewników. Wywiew powietrza-przewodami wentylacyjnymi wyprowadzonymi ponad dach. Ściany, sufity i posadzki zostaną wykonane w sposób higieniczny. Posadzki w budynku zostaną wykonane z materiałów nie powodujących niebezpieczeństwa poślizgu .W pomieszczeniach budynku ogrzewanych elektrycznymi piecami akumulacyjnymi zapewniona będzie odpowiednia temperatura obliczeniowa wg PN- 82/B-02402 Ogrzewnictwo. Oświetlenie podstawowe pomieszczeń światłem dziennym za pomocą okien z zachowaniem wymaganego stosunku powierzchni okien do powierzchni podłogi. Normowe oświetlenie naturalne zostało zachowane. Sztuczne oświetlenie elektryczne wykonane będzie zgodnie z PN-84/E-02033. Oświetlenie wnętrz światłem elektrycznym. Przed wejściem do budynku będzie elektryczne oświetlenie zewnętrzne. W budynku jednocześnie przebywać będzie maksymalnie 50 osób.
14.Charakterystyka energetyczna i ekologiczna obiektu
Charakterystyka energetyczna - wartość współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych kondygnacji nadziemnej wynosi U=0,25 W/m2K, dla okien U=1,3 W/m2K, dla stropu parteru U=0,18 W/m2K,posadzka na gruncie U=0,194 W/m2K.Charakterystyka ekologiczna-ściany fundamentowe budynku z bloczków betonowych , kondygnacji nadziemnych z bloczków gazobetonowych lub typu Silka, pokrycie dachu z blachodachówki, tynki cementowo-wapienne.
Ze względu na uwarunkowania budowli nie ma możliwości zastosowania odnawialnych źródeł energii i nie widzi się potrzeby analizowania zamiennych źródeł energii. Na terenie inwestycji nie istnieją techniczne warunki dostarczenia ciepła z sieci ciepłowniczej, w której nie mniej niż 75% ciepła w skali roku kalendarzowego stanowi ciepło wytworzone w odnawialnych źródłach energii, ciepło użytkowe w kogeneracji lub ciepło odpadowe z instalacji przemysłowych.
Projektowany budynek ogrzewany będzie elektrycznymi piec.

Zakres prac niezbędnych do wykonania został szczegółowo opisany w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót, stanowiących załącznik do SIWZ oraz w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokumentacja projektowa i przedmiar robót dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Włocławek: www.gmina.wloclawek.pl - link Przetargi własne urzędu oraz w siedzibie Zamawiającego .

Zamawiający wymaga rękojmi i gwarancji na wykonane roboty budowlane, zastosowane materiały na okres co najmniej 36 miesięcy liczony od terminu końcowego odbioru robót .
UWAGA!!!:

Zamawiający informuje, że dopuszcza składanie ofert, w których poszczególne urządzenia bądź materiały wymienione w dokumentacji projektowej oraz przedmiarze robót mogą być zastąpione urządzeniami bądź materiałami równoważnymi, to jest takimi których parametry odpowiadają lub przewyższają te zawarte w opisie technicznym. Za urządzenia bądź materiały równoważne Zamawiający uzna te, które posiadają takie same parametry techniczne i jakościowe, a zastosowanie ich w żaden sposób nie wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych przewidzianych w dokumentacji projektowej oraz warunkach zawartych w pozwoleniu na budowę. W przypadku zaoferowania urządzeń bądź materiałów równoważnych, Wykonawca jest zobowiązany do załączenia do oferty wykazu wyspecyfikowanych wszystkich tych urządzeń wraz z podaniem nazwy producenta, dokładnego i jednoznacznego typu urządzenia oraz załączenia stosowanych dokumentów takich jak deklaracja zgodności producenta/aprobata techniczna, karta katalogowa producenta zawierająca wszystkie parametry techniczno-eksploatacyjne ujęte w dokumentacji projektowej. W przypadku, gdy zamiana urządzeń spowoduje konieczność wykonania nowej dokumentacji projektowej zamiennej Wykonawca zobowiązany będzie na własny koszt do jej wykonania oraz uzyskania wszelkich dokumentów niezbędnych dla realizacji Inwestycji w oparciu o tę dokumentację. Brak w złożonej ofercie któregokolwiek z wymaganych dokumentów dotyczących urządzeń równoważnych lub zastosowania urządzeń niezgodnych ze wszystkimi parametrami określonymi w projekcie i specyfikacji technicznej będzie powodowało odrzucenie oferty.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 30/11/2015

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
453320003 (Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453324007 (Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Informacja na temat wadium:
1) Oferta winna być zabezpieczona wadium dla zamówienia podstawowego w wysokości 2500,00 zł , które może być wniesione w jednej z poniższych form:
w pieniądzu : na konto Zamawiającego :
KDBS 79 9550 0003 2001 0070 0711 0018- przed upływem terminu składania ofert Zamawiający udokumentuje wyciągiem z konta potwierdzenie wpłaty wadium przez Wykonawcę.
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancjach bankowych,
- gwarancjach ubezpieczeniowych
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ( tekst jednolity Dz.U. z 2007 r. Nr 42 poz. 275 ze zmianami ).
2) Sposób przekazania: dołączone w oryginale do oferty przed upływem terminu składania ofert.
Wadium złożone w oryginale do oferty wyczerpuje postawiony warunek. Za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego. Dokument w formie poręczenia winien zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego wzywające do zapłaty wadium, zgodnie z warunkami przetargu, następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń.
3) Dowód wpłaty wadium należy załączyć do oferty.
4) Zamawiający zwraca wadium zgodnie z art. 46 ust 1-4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku -Prawo zamówień publicznych
5) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami w przypadkach , o których mowa w art. 46 ust 4a i ust 5 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Zamawiający nie ustala szczegółowych kryteriów weryfikacji predyspozycji wykonawcy ani poziomu minimalnego uznawania zdolności wykonawców do realizacji zamówienia w zakresie warunków wskazanych w art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp (w zakresie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania)
- warunek ten zostanie spełniony przez Wykonawcę, jeżeli złoży wraz z ofertą oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych
Ocena spełnienia warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą: spełnia - nie
spełnia, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach
wymienionych w SIWZ.Z treści załączonych dokumentów musi wynikać
jednoznacznie, iż w/w warunki Wykonawca spełnił.

Nie spełnienie chociażby jednego z w/w warunków skutkować będzie
wykluczeniem Wykonawcy z postępowania, a oferta uznana zostanie za odrzuconą,
z zastrzeżeniem art. 26 ust 3 ustawy Pzp .

Wiedza i doświadczenie:
warunek ten zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających ich wartość oraz, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone ( np. poświadczenia , protokoły odbioru itp.) :
-co najmniej 2 zadań stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie budowy/przebudowy/modernizacji budynku użyteczności publicznej wraz z robotami towarzyszącymi niezbędnych do spełnienia warunków wiedzy i doświadczenia. Wartość wymienionych zadań winna być nie mniejsza niż 300 000,00 PLN ( brutto) każde, wykonanych w ramach jednego kontraktu z podaniem daty i miejsca wykonywania
Ocena spełnienia warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą: spełnia - nie
spełnia, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach
wymienionych w SIWZ.Z treści załączonych dokumentów musi wynikać
jednoznacznie, iż w/w warunki Wykonawca spełnił.

Nie spełnienie chociażby jednego z w/w warunków skutkować będzie
wykluczeniem Wykonawcy z postępowania, a oferta uznana zostanie za odrzuconą,
z zastrzeżeniem art. 26 ust 3 ustawy Pzp .

Potencjał techniczny:
Zamawiający nie ustala szczegółowych kryteriów weryfikacji predyspozycji wykonawcy ani poziomu minimalnego uznawania zdolności wykonawców do realizacji zamówienia w zakresie warunków wskazanych w art. 22 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp w zakresie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym.

Warunek ten będzie spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
- złoży wraz z ofertą oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych;
Ocena spełnienia warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą: spełnia - nie
spełnia, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach
wymienionych w SIWZ.Z treści załączonych dokumentów musi wynikać
jednoznacznie, iż w/w warunki Wykonawca spełnił.

Nie spełnienie chociażby jednego z w/w warunków skutkować będzie
wykluczeniem Wykonawcy z postępowania, a oferta uznana zostanie za odrzuconą,
z zastrzeżeniem art. 26 ust 3 ustawy Pzp .

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Kryteria weryfikacji predyspozycji wykonawcy, poziom minimalny uznawania zdolności wykonawców do realizacji zamówienia w zakresie warunków wskazanych w art. 22 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.

Warunek ten będzie spełniony przez wykonawcę, jeżeli:
- dysponuje osobami posiadającymi wymagane uprawnienia budowlane wynikające z postanowień ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane ( tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.), ) : a) 1 osobą (kierownik budowy) posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, b) 1 osobą posiadającą uprawniania do kierowania robotami budowlanymi w zakresie instalacji wodno - kanalizacyjnych, c. o, wentylacji mechanicznej, sieci gazowych c) 1 osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych );

Uwaga: Zamawiający określając wymogi dla osoby w zakresie posiadanych ustawowych uprawnień zawodowych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw członkowskich Unii Europejskiej, w zakresie którego właściwy organ wydaje decyzję w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych na zasadach określonych w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. Nr 63, poz. 394, z późn. zm.).

oraz złoży oświadczenie, że osoby te posiadają uprawnienia wskazane w wykazie.
Ocena spełnienia warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą: spełnia - nie
spełnia, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach
wymienionych w SIWZ.Z treści załączonych dokumentów musi wynikać
jednoznacznie, iż w/w warunki Wykonawca spełnił.

Nie spełnienie chociażby jednego z w/w warunków skutkować będzie
wykluczeniem Wykonawcy z postępowania, a oferta uznana zostanie za odrzuconą,
z zastrzeżeniem art. 26 ust 3 ustawy Pzp .

Sytuacja ekonomiczna:
Warunek ten będzie spełniony przez Wykonawcę jeżeli jest :
- ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na min. 300 000,00zł - opłacone polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej
- oraz znajduje się w sytuacji finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia tj: posiada własne środki finansowe lub zdolność kredytową zapewniającą realizację zamówienia w wysokości minimum 300 000,00 zł.
Ocena spełnienia warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą: spełnia - nie
spełnia, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach
wymienionych w SIWZ.Z treści załączonych dokumentów musi wynikać
jednoznacznie, iż w/w warunki Wykonawca spełnił.

Nie spełnienie chociażby jednego z w/w warunków skutkować będzie
wykluczeniem Wykonawcy z postępowania, a oferta uznana zostanie za odrzuconą,
z zastrzeżeniem art. 26 ust 3 ustawy Pzp .

Oświadczenie nr 2: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie nr 16: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

inne_dokumenty:
1) Oferta powinna być sporządzono według wzoru formularza oferty.
2) Zaakceptowany projekt umowy podpisany na ostatniej stronie z wyrazem Akceptuję i parafowany na każdej stronie projekt umowy.
3) Oświadczenie wykonawcy z art. 36a ust 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych
4) Wykonawcy, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego winni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
2. Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzania zmiany terminu wykonania przedmiotu zamówienia i zmiany umowy w tym zakresie w przypadku zaistnienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy, w szczególności w sytuacji:
przedłużenia się uzgodnień zewnętrznych przez podmioty do tego upoważnione,
wystąpienia okoliczności nie zawinionych przez strony, których nie można było wcześniej przewidzieć,
wystąpienia wad w dokumentacji skutkującej koniecznością wprowadzenia zmian projektowych lub technologicznych, jeżeli uniemożliwia to lub wstrzymuje realizację określonego rodzaju robót,
wstrzymania robót przez Zamawiającego lub inne służby nadzoru wykonywania robót z przyczyn niezależnych od Wykonawcy;
konieczności przeprowadzenia badań w związku z odkryciem reliktów przeszłości o szczególnym znaczeniu kulturowym i naukowym w obrębie prowadzonych robót;
wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych powodujących wstrzymanie wykonywania umowy, z uwagi na technologię realizacji prac określonych umową, normami lub innymi przepisami, wymagającej konkretnych warunków atmosferycznych, jeżeli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, przy czym przesunięcie terminu robót nastąpi o tyle dni, przez ile trwało ich wstrzymanie,
wystąpienia siły wyższej min. prace archeologiczne, gwałtowne opady, gradobicia, powodzie i inne anomalia klimatyczne ( klęski żywiołowe).

1. Zmiany treści niniejszej umowy pod rygorem nieważności, wymagają zgody obu stron, z zachowaniem formy pisemnej w formie aneksu.
2. Wszelkie zmiany postanowień niniejszej umowy wymagają zgody obydwu stron, wyrażonej na piśmie w formie aneksu do niniejszej umowy. Zmian można dokonać na zasadach określonych w art. 144 ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych ( Dz.U.z 2013 r. poz.907ze zm.).

3. Zgodnie z art. 144 ust. 1 ustawy Pzp, dokonanie istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w
przypadkach wystąpienia okoliczności wymienionych w umowie, może nastąpić z uwzględnieniem podanych warunków ich wprowadzenia, a mianowicie:

1) w przypadku zadziałania siły wyższej m.in. prace archeologiczne, gwałtowne opady ,
gradobicia, powodzie i inne anomalia klimatyczne ( klęska żywiołowa),
2) w przypadku wystąpienia kolizji z urządzeniami obcymi;
3) zmiany będące następstwem konieczności usunięcia błędów lub nieścisłości w
dokumentacji projektowej;
4) zmiany postanowień umowy będących następstwem zmiany przepisów powodujących konieczność zastosowania innych rozwiązań niż zakładano w opisie przedmiotu umowy,
5) zmiany podwykonawcy albo dalszego podwykonawcy robót,
6) przypadku wystąpienia kolizji z urządzeniami obcymi;
7) wynagrodzenie może ulec zmianie w przypadku ustawowej zmiany stawki VAT jak również w przypadku ograniczenia przez zamawiającego zakresu przedmiotu umowy z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy oraz zmiana wymagań dotyczących umów zawieranych z podwykonawcami
4. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, z zastrzeżeniem ust. 5.
5. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmiany w umowie w zakresie wprowadzenia rozwiązań zamiennych (roboty zamienne) pod warunkiem, że będzie to skutkowało ulepszeniem realizacji zamówienia, usprawnieniem procesu budowy bądź koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa realizacji robót budowlanych, z zastrzeżeniem że roboty nie wykroczą poza zakres prac opisanych w dokumentacji projektowej. Decyzje o zakresie robót zamiennych podejmuje wyłącznie Zamawiający.
6. Wprowadzenie zmian postanowień zawartej umowy będzie możliwe po uprzednim pisemnym powiadomieniu strony poprzez:
1) opisanie zmiany,
2) uzasadnienie zmiany w tym podanie przyczyny dlaczego nie można wykonać
umowy na pierwotnych warunkach, w jaki sposób zmiana jest korzystna dla
Zamawiającego lub konieczna dla wykonania umowy,
1) wskazanie wartości zmiany i sposobu jego wyliczenia.
7. W przypadku braku cen materiałów w kosztorysie ofertowym zastosowanie będą miały ceny
średnie wg SEKOCENBUDU za kwartał poprzedzający wykonanie robót zamiennych.
8. Strony, poza innymi wypadkami wskazanymi we wcześniejszych zapisach umowy lub SIWZ, dopuszczają możliwość wprowadzania zmian w niniejszej umowie, jeśli będą one
wynikać z zaistnienia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy lub będą korzystne dla zamawiającego.
6. Zmiana oznaczenia stron umowy, danych niezbędnych do wystawienia faktury oraz adresu
korespondencyjnego wynikająca ze zmian organizacyjnych, zmian numerów telefonów i faksów, a także zmiana osób upoważnionych do kontaktu z Wykonawcą lub odbioru przedmiotu umowy nie stanowi zmiany treści umowy i wymaga tylko pisemnego powiadomienia.

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 95

Nazwa kryterium 2: Okres gwarancji

Znaczenie kryterium 2: 5

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.gmina.wloclawek.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Urząd Gminy Włocławek ul. Królewiecka 7, 87-800 Włocławek , - pokój nr 8 (piętro).

Data składania wniosków, ofert: 14/07/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 09:00

Miejsce składania:
Urząd Gminy Włocławek ul. Królewiecka 7, 87-800 Włocławek , sekretariat - pokój nr 5 (piętro).

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

339694 / 2010-10-21 - Administracja samorzÄ…dowa

Urząd Gminy Zbójno - Zbójno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie pokrycia z obróbkami dachu Szkoły Podstawowej w Działyniu, gmina Zbójno

15005 / 2016-02-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
zaprojektowanie i wykonanie: część1- zagospodarowania punktu rekreacyjno-sportowego przy istniejącej siłowni zewnętrznej na terenie przy ul. Rudackiej w Toruniu wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego nad realizacją wykonywanych robót budowlanych. Część 2 - placu zabaw dla dzieci przy ul. Łyskowskiego 1-3 w Toruniu wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego nad realizacją wykonywanych robót budowlanych.

172755 / 2009-10-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Przetarg nieograniczony na termomodernizację Przedszkola Miejskiego nr 7 przy ul. Łąkowej 44 w Toruniu.

23535 / 2016-03-07 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja budynku lazaretu wojskowego (obecnie Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SP ZOZ) przy ul. Zaszpitalnej 2-4 (Szumana 2) w Toruniu

211155 / 2012-10-04 - Podmiot prawa publicznego

Jednostka Wojskowa 4620 - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
REMONT DROGI DOJAZDOWEJ I PARKINGU W KOMPLEKSIE WOJSKOWYM PRZY UL. OKÓLNEJ W TORUNIU. Nr Referencyjny P/49/IW/12

44929 / 2011-02-08 - Podmiot prawa publicznego

Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. - Więcbork (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej poprzez modernizację stacji uzdatniania wody oraz budowę kanalizacji sanitarnej na Osiedlu Piastowskim w Więcborku

94339 / 2013-05-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Toruń reprezentowana przez Prezydenta Miasta Torunia - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty uzupełniające dla zadania pn: Rozbudowa i modernizacja Przedszkola Miejskiego nr 12 przy ul. Złotej 1A w Toruniu-Etap II

267383 / 2013-12-10 - Instytucja ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont sanitariatów w O/ZUS III p. w budynku Oddziału ZUS w Bydgoszczy przy ul. Św. Trójcy 33. Wymiana wykładziny wraz z malowaniem pomieszczenia biurowego nr 110 w budynku Oddziału ZUS w Bydgoszczy przy ul. Św. Trójcy 33

478828 / 2013-11-22 - Podmiot prawa publicznego

Jednostka Wojskowa 4620 - Toruń (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont budynku plebanii (bud. nr 4) wraz z wewnętrzną instalacją sanitarną i elektryczną na terenie kompleksu wojskowego w Inowrocławiu - nr referencyjny P/81/IW/13

83357 / 2014-04-16 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Górzno - Górzno (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa wodociągu wraz z przyłączami w sołectwie Czarny Bryńsk

133119 / 2015-09-09 - Inny: Spółka prawa handlowego - Pełnomocnik Miasta Bydgoszczy

Administracja Domów Miejskich "ADM" Spółka z o.o. - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
sprawa 151/P/2015 Przebudowa lokalu użytkowego polegająca na wydzieleniu dwóch oddzielnych lokali użytkowych w budynku przy ul. Gdańskiej 37 w Bydgoszczy

68868 / 2013-02-19 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Fabianki - Fabianki (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej (grawitacyjnej, tłocznej) Fabianki - Bogucin wraz z przyłączami, przepompowniami - zadanie IIa Bogucin

121187 / 2014-06-05 - Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych "Orion" w Ciechocinku - Ciechocinek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Dostosowanie pomieszczeń do wykonywania zabiegów hydroterapii w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ORION w Ciechocinku, do wymogów określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą

192526 / 2011-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa

UrzÄ…d Gminy Brzuze - Brzuze (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie powierzchniowego utrwalenia grysami drogi gminnej Marianowo - Gulbiny na odcinku o dł. 1050 mb i szer. 5 mb

186003 / 2013-09-13 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Brodnicy - Brodnica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
RENOWACJA WIEŻY RATUSZOWEJ Z FRAGMENTEM MURU WIDOCZNYM OD DUŻEGO RYNKU

275102 / 2012-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Inowrocław - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
WYKONANIE PRAC DOTYCZĄCYCH BUDOWY OGRODZENIA (II ETAP), REMONTU DACHU NA ODDZIAŁACH ZEROWYCH ORAZ W ZAKRESIE POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA POŻAROWEGO (II ETAP) W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W INOWROCŁAWIU