191948 / 2015-07-29 - Administracja samorzÄ…dowa / Powiatowy UrzÄ…d Pracy w Sosnowcu (Sosnowiec)
Przeprowadzenie dwóch szkoleń grupowych dla 34 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu w zakresie:
1)Operator koparko-ładowarki wszystkie typy klasa III i operator ładowarki jednonaczyniowej klasa III
2)Wózki jezdniowe z napędem silnikowym i bezpieczną wymianą butli gazowych
Opis zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie dwóch szkoleń grupowych dla 34 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu.
2.Niniejsze szkolenia współfinansowane będą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO).
3.Z uwagi na różne źródła finansowania szkoleń przewiduje się podpisanie z wybranym Wykonawcą odrębnych umów na realizację dla każdej z grup.
4.Na szkolenia w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) zostaną skierowane osoby bezrobotne do 29 roku życia (tj. do dnia 30 urodzin), a na szkolenia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO) - osoby bezrobotne powyżej 30 roku życia.
5.W ramach niniejszego zamówienia przeprowadzone zostaną szkolenia w następującym zakresie:
1)Operator koparko-ładowarki wszystkie typy klasa III i operator ładowarki jednonaczyniowej klasa III
Szkolenie dla 14 osób (2 grupy po 7 osób) bezrobotnych nie posiadających doświadczenia zawodowego w pracy na stanowiskach związanych z obsługą ciężkiego sprzętu budowlanego. Osoby skierowane na szkolenie będą posiadały zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu operatora w/w sprzętów budowlanych.
Termin realizacji
I grupa - od 21.09.2015 r. do 20.11.2015r. - szkolenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).
II grupa - od 21.09.2015 r. do 20.11.2015r. - szkolenia współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO).
Liczba godzin ogółem - 340 godz., w tym 172 godz. zajęć praktycznych.
Zamawiający wymaga, aby program szkolenia był zgodny z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118 poz. 1263) oraz zatwierdzony przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
Typ dokumentu potwierdzający odbycie szkolenia:
-zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne z § 71 ust.4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.05.2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014r. Poz. 667)
-certyfikat EFS
-książeczka operatora odpowiedniego w/w sprzętu budowlanego oraz świadectwo wydane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118 poz. 1263) - po pozytywnie zdanych egzaminach państwowych.
2)Wózki jezdniowe z napędem silnikowym i bezpieczną wymianą butli gazowych
Szkolenie dla 20 osób (2 grupy po 10 osób).
Osoby skierowane na szkolenie będą posiadały zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu kierowcy - operatora wózków jezdniowych z napędem silnikowym.
Termin realizacji
I grupa - od 14.09.2015 r. do 25.09.2015r. - szkolenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO).
II grupa - od 02.11.2015 r. do 16.11.2015r. - szkolenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).
Liczba godzin ogółem - 67 godz., w tym 15 godz. zajęć praktycznych.
Zamawiający wymaga, aby program szkolenia został opracowany lub zatwierdzony przez jednostkę organizacyjną wyznaczoną przez ministra właściwego do spraw gospodarki, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10.05.2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz. U. nr 70, poz. 650 z późn. zm.).
Typ dokumentu potwierdzający odbycie szkolenia:
-zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne z § 71 ust.4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.05.2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014r. Poz. 667)
-certyfikat EFS
-zaświadczenie kwalifikacyjne do obsługi urządzeń transportu bliskiego w kategorii II WJO w zakresie wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem wyspecjalizowanych, wydane przez organ właściwej jednostki Urzędu Dozoru Technicznego na podstawie rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych (Dz. U. Nr 79, poz. 849 z późn. zm.) - po pozytywnie zdanych egzaminach państwowych.
6.Informacje na temat egzaminów państwowych
Zamawiający wymaga, aby egzaminy państwowe po zakończeniu szkoleń wskazanych zamówieniem odbyły się ostatniego dnia ich realizacji.
W wymaganą liczbę godzin szkoleń nie wlicza się egzaminów.
Zamawiający zakłada, że wszyscy uczestnicy szkoleń przystąpią do egzaminów państwowych po ukończeniu szkolenia. Jednak w przypadku, gdy do egzaminu przystąpi mniejsza liczba absolwentów kursów, całkowite wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie usługi szkoleniowej ulegnie pomniejszeniu o koszty tego egzaminu.
7.Każdy uczestnik szkolenia otrzyma na własność:
- materiały szkoleniowe w formie skryptu i/lub podręcznika,
- 60- kartkowy zeszyt w kratkę formatu B-5 w twardej oprawie oraz długopis.
8.Wybrany Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia w trakcie zajęć stały dostęp do serwisu kawowego - serwowanego w formie bufetu, w ilości adekwatnej do liczby uczestników szkolenia i uzupełniany na bieżąco w trakcie trwania szkolenia.
Serwis kawowy powinien obejmować:
-kawę mieloną i rozpuszczalną,
-herbatę czarną ekspresową
-dodatki do ciepłych napojów: cukier, cytryna, mleko lub śmietanka do kawy,
-butelkowaną wodę mineralną gazowaną i niegazowaną,
-mieszankę ciasteczek podaną na paterach lub półmiskach - co najmniej 3 rodzaje np. delicje, wafelki, kruche ciasteczka.
Do przyrządzenia kawy i herbaty należy zapewnić gorącą wodę w termosach.
9.Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia pomieszczenie umożliwiające spożywanie posiłków. Będzie to pomieszczenie odrębne, w bezpośrednim sąsiedztwie sali szkoleniowej, zapewniające swobodne przygotowanie napoi. Dopuszcza się również przygotowanie kącika socjalnego w odpowiednio przystosowanej sali szkoleniowej, w której są prowadzone zajęcia.
10.Zamawiający wymaga, aby szkolenia były realizowane na terenie miasta Sosnowca lub gmin ościennych. W przypadku organizacji szkolenia poza terenem miasta Sosnowca, łączny czas dojazdu najtańszymi środkami komunikacji w obie strony nie może przekroczyć 2 godz. (licząc od przystanku Dworzec PKP Sosnowiec).
11.Zamawiający wymaga, aby zajęcia były prowadzone z wykorzystaniem różnych metod szkoleniowych.
12.Zajęcia nie mogą być realizowane metodą e-learningu.
13.Zamawiający wymaga, aby zajęcia były realizowane tylko w dni robocze (od poniedziałku do piątku), w przedziale czasowym od godz. 8.00 do godz. 18.00 w wymiarze maksymalnie 8 godzin dziennie.
14.Założenia do szkolenia muszą mieć odzwierciedlenie w przygotowanych programach, które Wykonawca winien przedstawić jako załączniki do dokumentacji.
Programy te muszą być opracowany zgodnie z:
-ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., Poz. 149.z późn. zm.),
-Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie
kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 186)
-Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014r., poz.667);
-Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118 poz. 1263)
lub
-Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10.05.2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz. U. nr 70, poz. 650 z późn. zm.).
15.Programy szkolenia winny zawierać w szczególności:
1)nazwę i zakres szkolenia,
2)czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
3)wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
4)cele szkolenia (pozyskanie nowych kwalifikacji i uprawnień),
5)plan nauczania obejmujący przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej (ilość godzin ogółem dla jednej grupy szkoleniowej w tym: zajęcia praktyczne i teoretyczne, a także liczba godzin przypadająca na poszczególne etapy szkolenia),
6)treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych.
7)wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
8)sposób sprawdzania efektów szkolenia.
Numer biuletynu: 1
Pozycja w biuletynie: 191948
Data publikacji: 2015-07-29
Nazwa: Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu
Ulica: ul. Rzeźnicza 12
Numer domu: 12
Miejscowość: Sosnowiec
Kod pocztowy: 41-200
Województwo / kraj: śląskie
Numer telefonu: 32 2661387, 2663324, 26636335
Numer faxu: 32 297 87 01, 297 87 20
Adres strony internetowej: www.pup.sosnowiec.pl / www.bip.pup.sosnowiec.pl
Regon: 27671436900000
Typ ogłoszenia: ZP-400
Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak
Ogłoszenie dotyczy: 1
Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeprowadzenie dwóch szkoleń grupowych dla 34 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu w zakresie:
1)Operator koparko-ładowarki wszystkie typy klasa III i operator ładowarki jednonaczyniowej klasa III
2)Wózki jezdniowe z napędem silnikowym i bezpieczną wymianą butli gazowych
Rodzaj zamówienia: U
Przedmiot zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie dwóch szkoleń grupowych dla 34 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu.
2.Niniejsze szkolenia współfinansowane będą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO).
3.Z uwagi na różne źródła finansowania szkoleń przewiduje się podpisanie z wybranym Wykonawcą odrębnych umów na realizację dla każdej z grup.
4.Na szkolenia w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) zostaną skierowane osoby bezrobotne do 29 roku życia (tj. do dnia 30 urodzin), a na szkolenia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO) - osoby bezrobotne powyżej 30 roku życia.
5.W ramach niniejszego zamówienia przeprowadzone zostaną szkolenia w następującym zakresie:
1)Operator koparko-ładowarki wszystkie typy klasa III i operator ładowarki jednonaczyniowej klasa III
Szkolenie dla 14 osób (2 grupy po 7 osób) bezrobotnych nie posiadających doświadczenia zawodowego w pracy na stanowiskach związanych z obsługą ciężkiego sprzętu budowlanego. Osoby skierowane na szkolenie będą posiadały zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu operatora w/w sprzętów budowlanych.
Termin realizacji
I grupa - od 21.09.2015 r. do 20.11.2015r. - szkolenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).
II grupa - od 21.09.2015 r. do 20.11.2015r. - szkolenia współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO).
Liczba godzin ogółem - 340 godz., w tym 172 godz. zajęć praktycznych.
Zamawiający wymaga, aby program szkolenia był zgodny z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118 poz. 1263) oraz zatwierdzony przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.
Typ dokumentu potwierdzający odbycie szkolenia:
-zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne z § 71 ust.4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.05.2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014r. Poz. 667)
-certyfikat EFS
-książeczka operatora odpowiedniego w/w sprzętu budowlanego oraz świadectwo wydane przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118 poz. 1263) - po pozytywnie zdanych egzaminach państwowych.
2)Wózki jezdniowe z napędem silnikowym i bezpieczną wymianą butli gazowych
Szkolenie dla 20 osób (2 grupy po 10 osób).
Osoby skierowane na szkolenie będą posiadały zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu kierowcy - operatora wózków jezdniowych z napędem silnikowym.
Termin realizacji
I grupa - od 14.09.2015 r. do 25.09.2015r. - szkolenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO).
II grupa - od 02.11.2015 r. do 16.11.2015r. - szkolenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).
Liczba godzin ogółem - 67 godz., w tym 15 godz. zajęć praktycznych.
Zamawiający wymaga, aby program szkolenia został opracowany lub zatwierdzony przez jednostkę organizacyjną wyznaczoną przez ministra właściwego do spraw gospodarki, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10.05.2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz. U. nr 70, poz. 650 z późn. zm.).
Typ dokumentu potwierdzający odbycie szkolenia:
-zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne z § 71 ust.4 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14.05.2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014r. Poz. 667)
-certyfikat EFS
-zaświadczenie kwalifikacyjne do obsługi urządzeń transportu bliskiego w kategorii II WJO w zakresie wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem wyspecjalizowanych, wydane przez organ właściwej jednostki Urzędu Dozoru Technicznego na podstawie rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 18 lipca 2001 r. w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych (Dz. U. Nr 79, poz. 849 z późn. zm.) - po pozytywnie zdanych egzaminach państwowych.
6.Informacje na temat egzaminów państwowych
Zamawiający wymaga, aby egzaminy państwowe po zakończeniu szkoleń wskazanych zamówieniem odbyły się ostatniego dnia ich realizacji.
W wymaganą liczbę godzin szkoleń nie wlicza się egzaminów.
Zamawiający zakłada, że wszyscy uczestnicy szkoleń przystąpią do egzaminów państwowych po ukończeniu szkolenia. Jednak w przypadku, gdy do egzaminu przystąpi mniejsza liczba absolwentów kursów, całkowite wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie usługi szkoleniowej ulegnie pomniejszeniu o koszty tego egzaminu.
7.Każdy uczestnik szkolenia otrzyma na własność:
- materiały szkoleniowe w formie skryptu i/lub podręcznika,
- 60- kartkowy zeszyt w kratkę formatu B-5 w twardej oprawie oraz długopis.
8.Wybrany Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia w trakcie zajęć stały dostęp do serwisu kawowego - serwowanego w formie bufetu, w ilości adekwatnej do liczby uczestników szkolenia i uzupełniany na bieżąco w trakcie trwania szkolenia.
Serwis kawowy powinien obejmować:
-kawę mieloną i rozpuszczalną,
-herbatę czarną ekspresową
-dodatki do ciepłych napojów: cukier, cytryna, mleko lub śmietanka do kawy,
-butelkowaną wodę mineralną gazowaną i niegazowaną,
-mieszankę ciasteczek podaną na paterach lub półmiskach - co najmniej 3 rodzaje np. delicje, wafelki, kruche ciasteczka.
Do przyrządzenia kawy i herbaty należy zapewnić gorącą wodę w termosach.
9.Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia pomieszczenie umożliwiające spożywanie posiłków. Będzie to pomieszczenie odrębne, w bezpośrednim sąsiedztwie sali szkoleniowej, zapewniające swobodne przygotowanie napoi. Dopuszcza się również przygotowanie kącika socjalnego w odpowiednio przystosowanej sali szkoleniowej, w której są prowadzone zajęcia.
10.Zamawiający wymaga, aby szkolenia były realizowane na terenie miasta Sosnowca lub gmin ościennych. W przypadku organizacji szkolenia poza terenem miasta Sosnowca, łączny czas dojazdu najtańszymi środkami komunikacji w obie strony nie może przekroczyć 2 godz. (licząc od przystanku Dworzec PKP Sosnowiec).
11.Zamawiający wymaga, aby zajęcia były prowadzone z wykorzystaniem różnych metod szkoleniowych.
12.Zajęcia nie mogą być realizowane metodą e-learningu.
13.Zamawiający wymaga, aby zajęcia były realizowane tylko w dni robocze (od poniedziałku do piątku), w przedziale czasowym od godz. 8.00 do godz. 18.00 w wymiarze maksymalnie 8 godzin dziennie.
14.Założenia do szkolenia muszą mieć odzwierciedlenie w przygotowanych programach, które Wykonawca winien przedstawić jako załączniki do dokumentacji.
Programy te muszą być opracowany zgodnie z:
-ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., Poz. 149.z późn. zm.),
-Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie
kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 186)
-Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014r., poz.667);
-Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz. U. Nr 118 poz. 1263)
lub
-Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 10.05.2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz. U. nr 70, poz. 650 z późn. zm.).
15.Programy szkolenia winny zawierać w szczególności:
1)nazwę i zakres szkolenia,
2)czas trwania i sposób organizacji szkolenia,
3)wymagania wstępne dla uczestników szkolenia,
4)cele szkolenia (pozyskanie nowych kwalifikacji i uprawnień),
5)plan nauczania obejmujący przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu określający tematy zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i części praktycznej (ilość godzin ogółem dla jednej grupy szkoleniowej w tym: zajęcia praktyczne i teoretyczne, a także liczba godzin przypadająca na poszczególne etapy szkolenia),
6)treści szkolenia w zakresie poszczególnych zajęć edukacyjnych.
7)wykaz literatury oraz niezbędnych środków i materiałów dydaktycznych,
8)sposób sprawdzania efektów szkolenia.
Kody CPV:
805000009 (Usługi szkoleniowe)
Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie
Czy jest dialog: Nie
Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie
Czas: D
Data zakończenia: 11/12/2015
Zaliczka: Nie
Uprawnienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełnią następujące warunki, dotyczące:
posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania tj. są wpisani do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r.poz. 149 z późn. zm.).
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie metodą spełnia - nie spełnia na podstawie dołączonych do oferty oświadczeń i dokumentów.
Zamawiający uzna, że warunek został spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie z art. 22 ust. 1 ustawy (załącznik nr 2 do SIWZ) oraz udokumentuje posiadanie aktualnego wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., poz. 149 z późn. zm.).
Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca winien udokumentować posiadanie wiedzy i doświadczenia poprzez realizację co najmniej jednego szkolenia, które w programach zawierało min. 200 godz. zagadnień w zakresie szkolenia Operator koparko-ładowarki dla grupy min. 5 osobowej oraz co najmniej jednego szkolenia, które w programach zawierało min. 60 godz. zagadnień w zakresie szkolenia Wózki jezdniowe dla grupy min. 5 osobowej w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie metodą spełnia - nie spełnia na podstawie dołączonych do oferty oświadczeń i dokumentów tj. wykazu wykonanych szkoleń w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - za ten okres.
Potencjał techniczny:
Wykonawca musi posiadać bazę szkoleniową z odpowiednim sprzętem, wyposażeniem i pomieszczeniami wraz z zapleczem do przeprowadzenia szkoleń z powyższego zakresu tj. oświetloną, przestronną salę dydaktyczną o powierzchni co najmniej 30 m2, wyposażoną w projektor multimedialny, ekran, tablicę lub flipchart, odpowiednią ilość stolików/biurek, z osobnymi miejscami siedzącymi dla każdego uczestnika szkolenia, umożliwiającymi dokonywania notatek, stolik/biurko i krzesło dla osoby prowadzącej szkolenie oraz inne pomoce dydaktyczne niezbędne do wykonania zamówienia.
pomieszczenie umożliwiające spożywanie posiłków. Będzie to pomieszczenie odrębne, w bezpośrednim sąsiedztwie sali szkoleniowej, zapewniające swobodne przygotowanie napoi. Dopuszcza się również przygotowanie kącika socjalnego w odpowiednio przystosowanej sali szkoleniowej, w której są prowadzone zajęcia.
pomieszczenie muszą być wyposażone w urządzenia klimatyzacyjne, w pomieszczeniu w którym prowadzone są zajęcia może przebywać jednocześnie tylko jedna grupa szkoleniowa.
W przypadku szkolenia Operator koparko-ładowarki wszystkie typy klasa III i operator ładowarki jednonaczyniowej klasa III, Zamawiający dopuszcza możliwość aby w pomieszczeniach, gdzie prowadzone będą zajęcia przebywały jednocześnie dwie grupy szkoleniowe.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie metodą spełnia - nie spełnia na podstawie dołączonych do oferty oświadczeń i dokumentów tj. wykazu bazy szkoleniowej oraz niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń, pomocy dydaktycznych wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami.
Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi mieć do dyspozycji odpowiednio wykwalifikowane osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia. Zajęcia w ramach szkolenia powinny być prowadzone przez minimum 2 osoby, posiadające odpowiednie kwalifikacje umiejętności oraz doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu objętego przedmiotem zamówienia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie metodą spełnia - nie spełnia na podstawie dołączonych do oferty oświadczeń i dokumentów Zamawiający uzna, że warunek został spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia.
Sytuacja ekonomiczna:
W celu potwierdzenia, że Wykonawca znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, Wykonawca musi wykazać posiadanie na rachunku bankowym środków finansowych w kwocie co najmniej 30.000 PLN lub zdolność kredytową na 30.000 PLN.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu dokonana zostanie metodą spełnia - nie spełnia na podstawie dołączonych do oferty oświadczeń i dokumentów. Zamawiający uzna, że warunek został spełniony, jeżeli Wykonawca złoży informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych w kwocie co najmniej 30.000 PLN lub zdolność kredytową Wykonawcy w kwocie o najmniej 30.000 PLN, wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składnia ofert.
Oświadczenie nr 1: Tak
Oświadczenie nr 4: Tak
Oświadczenie nr 6: Tak
Oświadczenie nr 9: Tak
Oświadczenie nr 10: Tak
Oświadczenie nr 12: Tak
Oświadczenie nr 15: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak
Oświadczenie wykluczenia nr 8: Tak
Dokumenty grupy kapitałowej: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak
inne_dokumenty:
-Oświadczenie o pozostawaniu w rejestrze instytucji, szkoleniowych ( z podaniem numeru ewidencyjnego ) prowadzonym przez Właściwy Wojewódzki Urząd Pracy,
-Formularz ofertowy,
-Formularz cenowy,
-Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust. 1,
-Program szkolenia,
-Posiadane przez instytucję szkoleniową certyfikaty jakości usług.
-Pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy składającej oferty, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub innych dokumentów.
III.7 osoby niepełnosprawne: Nie
Kod trybu postepowania: PN
Kod kryterium cenowe: B
Znaczenie kryterium 1: 60
Nazwa kryterium 2:
Jakość świadczonych usług (certyfikaty jakości usług posiadane przez Wykonawcę )
Znaczenie kryterium 2: 8
Nazwa kryterium 3:
Doświadczenie jednostki w realizacji szkoleń grupowych z obszaru zlecanego szkolenia
Znaczenie kryterium 3: 15
Nazwa kryterium 4:
Dostosowanie kwalifikacji i doświadczenia kadry dydaktycznej do zakresu szkolenia
Znaczenie kryterium 4: 7
Nazwa kryterium 5: Sposób sprawdzania efektów szkolenia
Znaczenie kryterium 5: 10
Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.pup.sosnowiec.pl / www.bip.pup.sosnowiec.pl
Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Powiatowy Urząd Pracy
ul. Rzeźnicza 12
41-200 Sosnowiec
Data składania wniosków, ofert: 19/08/2015
Godzina składania wniosków, ofert: 09:00
Miejsce składania:
Powiatowy Urząd Pracy
ul. Rzeźnicza 12
41-200 Sosnowiec
pokój 103
On: O
Termin związania ofertą, liczba dni: 30
Informacje dodatkowe:
Niniejsze szkolenia współfinansowane będą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (RPO).
Czy unieważnienie postępowania: Nie
Podobne przetargi
345931 / 2010-12-02 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie dla sześciu osób bezrobotnych pn. Opiekunka do dzieci i osób starszych
256853 / 2009-12-31 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć szkoleniowych z młodzieżą sekcji bokserskiej MOSM Tychy
167036 / 2010-06-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Świadczenie usługi przeprowadzenia szkolenia dla uczestników projektu Dojrzały biznes realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej w zakresie ABC Przedsiębiorczości z modułem Komputer w małej i średniej firmie lub z modułem Obsługa kasy fiskalnej i programu SUBIEKT
110519 / 2011-04-08 - Inny: jednostka organizacyjna samorządu województwa nie posiadająca osobowości prawnej
Wojewódzki Urząd Pracy - Katowice (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE 2 EDYCJI SZKOLENIA Z ZAKRESU SPRAWOZDAWCZOŚCI I MONITORINGU W PROJEKTACH PO KL DLA PRACOWNIKÓW WUP W KATOWICACH
350407 / 2008-12-04 - Inny: Spółka Akcyjna, gdzie 100% akcji posiadają jednostki samorządu terytorialnego
Centrum Przedsiębiorczości S.A. - Wola (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługi szkoleniowe w ramach projektu Centrum Inicjatyw Organizacji Pozarządowych - program wsparcia NGO
23385 / 2016-03-07 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Piekary Śląskie (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie szkoleń dla osób bezrobotnych skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Piekarach Śląskich
137554 / 2012-04-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wybór jednostki, która w 2012 roku będzie prowadziła szkolenia dla osób bezrobotnych zarejestrowanych
w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu. Niniejsze szkolenia będą realizowane z:
- Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki:
projekt Lepsze perspektywy poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia
oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych,
- Funduszu Pracy
w zakresie:
1) Zakładanie i prowadzenie własnej firmy
2) ABC małego biznesu
353394 / 2009-10-09 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Piekary Śląskie (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Fryzjer
314859 / 2008-11-14 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Prowadzenie zajęć szkoleniowych z młodzieżą sekcji hokeja na lodzie MOSM Tychy, grupa wiekowa: młodzik
331233 / 2008-11-25 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy UrzÄ…d Pracy w MikoÅ‚owie - Åaziska Górne (Å›lÄ…skie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia Stylizacja i przedłużanie paznokci dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mikołowie.
303473 / 2008-11-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy - Piekary Śląskie (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Dekarz-blacharz
100446 / 2015-04-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja i przeprowadzenie kursów zawodowych dla beneficjentów Projektu Bielsko-Biała łączy ludzi
195437 / 2010-07-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie dla 1 osoby bezrobotnej pt.:
Pracownik ochrony fizycznej - II stopnia
57728 / 2013-02-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu w zakresie: Stolarz meblowy.
411184 / 2011-12-05 - Uczelnia publiczna
Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych - Katowice (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Przeprowadzenie usług szkoleniowych i doradczych w ramach projektu - Przedsiębiorczość akademicka na START
180739 / 2013-09-06 - Administracja samorzÄ…dowa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach - Tychy (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Usługa prowadzenia zajęć szkoleniowych z młodzieżą sekcji hokeja na lodzie MOSM Tychy, grupa: nabór
135988 / 2014-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu w zakresie: Zarządzanie zasobami ludzkimi z wykorzystaniem programu SAP HR. Niniejsze szkolenie będzie realizowane z:
Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki:
Projekt Lepsze perspektywy poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.
258461 / 2011-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa
Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego - Katowice (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Wybór trenerów do przeprowadzenia szkolenia doskonalącego kompetencje nauczycieli w zakresie wykorzystywania w swojej pracy dydaktycznej nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych na terenie województwa śląskiego na potrzeby realizacji szkoleń w ramach projektu pn. Elektroniczne Doskonalenie i Edukacja Informatyczna Nauczycieli - eDeN współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
225532 / 2010-07-27 - Administracja samorzÄ…dowa
Starostwo Powiatowe w Kłobucku - Kłobuck (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Organizacja szkoleń dla osób bezrobotnych w ramach projektu systemowego
pn. Uwierz w siebie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - 4 części.
189702 / 2009-06-12 - Administracja samorzÄ…dowa
Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu - Sosnowiec (śląskie)
CPV: 805000009 (Usługi szkoleniowe)
Szkolenie Obsługa hurtowni i magazynu z obsługą kasy fiskalnej i uprawnieniami na wózki jezdne.