Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

142880 / 2010-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa / Gmina Sierakowice (Sierakowice)

Ogłoszenie zawiera informacje aktualizacyjne dotyczące publikacji w biuletynie 1 z dnia 2010-01-28 pod pozycją 24928. Zobacz ogłoszenie 24928 / 2010-01-28 - Administracja samorzÄ…dowa.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 142880

Data publikacji: 2010-05-25

Nazwa: Gmina Sierakowice

Ulica: ul. Lęborska 30

Numer domu: 30

Miejscowość: Sierakowice

Kod pocztowy: 83-340

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 058 6816120

Numer faxu: 058 6816601

Adres strony internetowej: www.sierakowice.pl

Regon: 19167497700000

Typ ogłoszenia: ZP-403

Numer biuletynu: 1

Numer pozycji: 24928

Data wydania biuletynu: 2010-01-28

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Czy zamówienie było ogłoszone w BZP: Tak

Rok ogłoszenia: 2010

Pozycja ogłoszenia: 24928

Czy w BZP zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przeniesienie i rozbudowa zabytkowego Kościoła pw św. Marcina w Sierakowicach

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Przedmiot zamówienia jest projekt przeniesienia i rozbudowy o wieżę zabytkowego drewnianego kościoła p.w. św. Marcina w Sierakowicach. Obiekt zostanie przeniesiony na działkę nr 362-17, 362-18 która jest położona na południowy wschód od działki nr. 388 gdzie obecnie usytuowany jest kościół p.w. św. Marcina.
Adres: 83-340 Sierakowice woj. Pomorskie ul. Kartuska 1.

A. Zagospodarowanie działki

1) Istniejący stan zagospodarowania:
Projekt przeniesienia i częściowo zrekonstruowania obiektu zostanie zrealizowany na terenie działki nr 362-17, 362-18. Działka o powierzchni 10 265 m² jest zlokalizowana jest wzdłuż ulicy Ks. Łosińskiego. Od strony wschodniej graniczy z niezabudowaną działką nr 348-17, od stron południowej z niezabudowaną działką nr 363-32, od strony zachodniej z działka nr 362-10 na której istnieje budynek mieszkalny w odległości 63m od projektowanego kościoła, a od północy z ul. Ks. Łosińskiego.
Projektowana działka w części centralnej jest nie zadrzewiona, ze spadkiem w kierunku wschodnio - zachodnim. Wzdłuż granicy wschodniej i południowej rosną drzewa owocowe które pozostają zachowane w projekcie.
Granica działki najwyżej położona w części północno - wschodniej znajduje się na wysokości 217,6 m.n.p.m, natomiast najniżej położona granica w części południowo - zachodniej znajduje się na wysokości 209,5 m.n.p.m.
Działka nie zabudowana i nieuzbrojona.
Wjazd na działkę - możliwy od ul. Ks. Łosińskiego.

2) Projektowane zagospodarowanie działki:
Teren działki zostanie ogrodzony siatką stalową oraz żywopłotem od strony południowo - zachodniej. Pozostała część terenu pozostanie bez ogrodzenia. Projekt zakłada jedno wejście oraz wjazd na teren działki od strony ul. Ks. Łosińskiego w odległości ok. 40 metrów od południowo - zachodniej granicy działki. Wjazd utwardzony o szerokości 5 metrów zaprojektowany jako pieszo-jezdnia prowadzi do utwardzonego owalnego placu na którym usytuowany jest kościół. Wokół kościoła objazd o szerokości 4-5 metrów aby spełnić wymagania przeciwpożarowe.

Projekt zakłada wyrównanie placu ze spadkiem 1% oraz drogi dojazdowej do wysokości 213,0 m.n.p.m. Od strony wschodniej placu znajdywać ma się murek otaczający plac wykonany z kamieni polnych o wysokości jednego metra. Murek ten oprócz funkcji dekoracyjnej wspiera skarpę o spadku 52% zaprojektowaną po zachodniej części placu. Wody opadowe zbierane będą do wpustów ulicznych usytuowanych w terenie utwardzonym wokół kościoła. Ze względu na zabytkowy charakter kościoła nie przewidziano odprowadzenia wód z dachu rynnami spustowymi, a jedynie naturalny spływ na teren. Dodatkowo wokół budynku drenaż opaskowy.

- Powierzchnia terenu utwardzonego wynosi 1 500 m² ;
- Powierzchnia terenu biologicznie czynnego wynosi 85% działki;
Na terenie działki znajdywać się będą instalacje:
a) wodociąg oraz sieci hydrantów podłączonych do lokalnej sieci wodociągowej sanitarnej na warunkach określonych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Sierakowicach;
b) Kanalizacja deszczowa i drenaż opaskowy odprowadzające wody opadowe do zbiorczej sieci kanalizacji deszczowej na warunkach określonych przez Gminę Sierakowice, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Sierakowicach;
c) Instalacja elektryczna podłączona do lokalnej sieci energetycznej na warunkach określonych przez Energia - Operator SA w Kartuzach;
d) Budynek ze względu na swój charakter zabytkowy nie posiada zaopatrzenia w energię cieplną.

3) Zestawienie powierzchni zagospodarowanej działki:
powierzchnia działki 10 265,00 m²;
powierzchnia terenu biologicznie czynnego 8765,00 m²;
powierzchnia terenu utwardzonego 1 500,00 m²;
powierzchnia zabudowy 374,20 m²;
kubatura 3608,00 m³.

4) Ochrona dóbr kultury:
Rekonstruowany obiekt ze względu na swoje wysokie walory architektoniczne zalicza się do obiektów znajdujących się pod ochroną konserwatorską. Jako ostatni drewniany kościół w konstrukcji zrębowej na terenach woj. Pomorskiego będzie jednym z elementów tworzonego Parku Kulturowego w Sierakowicach.

B. Zagospodarowanie obiektu:

1) Przeznaczenie i układ funkcjonalny obiektu:
W kościół ma kwadratową wieże o wym. 8x8 m, nawy głównej o wym. 14,35x12,31 m i trójbocznie zamkniętego prezbiterium o wym. 9,14x10,51 m. Oś podłużna zorientowana jest w kierunku wschód - zachód.
Do północnej ściany nawy głównej przylega kaplica św. Barbary o wym. 4,87x5,03 m. Przy ścianie północnej prezbiterium znajduje się zakrystia o wym. 4,02x3,23 m. Do południowej ściany nawy głównej przylega kruchta wejściowa o wym. 2,84x2,56 m. Główne wejście do kościoła znajduje się poprzez wieżę w zachodniej ścianie kościoła. Wejście boczne znajduje się w południowej kruchcie wejściowej. W części przyziemia nawy w narożniku północno - zachodnim znajduje się klatka schodowa prowadząca na emporę. Klatka schodowa oraz empora nie są dostępne dla osób przebywających w kościele. Poprzez emporę można się dostać na wieżę oraz więźbę dachową.
Kościół jest jednonawowy przekryty dwuspadowym dachem o kącie pochylenia połaci dachowych 480. Dach wieży jest stromy ośmiopołaciowy o pochyleniu połaci 520 i 560.
Przeniesiony i rozbudowany kościół będzie pełnił sporadycznie funkcję sakralną, która zostanie ograniczona dzięki budowie nowego kościoła znajdującego się na działce gdzie obecnie znajduje się drewniana świątynia. Poza obecną funkcją sakralną w kościele przewidziano zmianę sposobu użytkowania w rozszerzeniu o funkcję kulturalnooświatową. W kościele organizowane będą niewielkie koncerty oraz wystawy związane z kulturą i historią regionu. W przejściu wieży będzie istniała stała ekspozycja związana z historią drewnianego kościoła i tego rejonu Sierakowic. W kościele oraz w jego pobliżu na zagospodarowanej działce ze względu na zabytkowy charakter obiektu nie projektuje się toalet. Najbliższe toalety znajdują się w odległości 75m od projektowanego kościoła w budynku należącym do Parafii po drugiej stronie ulicy Księdza Łosińskiego.

ZESTAWIENIE POWIERZCHNI:
1. Prezbiterium - 83,50m²
2. Nawa główna - 160,70m²
3. Wieża - 59,00m²
4. Kaplica św. Barbary - 19,85m²
5. Zakrystia północna - 13,76m²
6. Kruchta wejściowa - 5,50m²
Powierzchnia użytkowa 342,31 m²
7. Empora 35,10m²
Powierzchnia zabudowy: 373,56 m²
Kubatura: 3608 m³

2) Fundamenty:
Korona ścian fundamentowych, wystającą powyżej terenu część cokołową, wysokości około 60 - 70 cm wybudowana z muru kamiennego o grubości około 50 cm, ułożonego na zaprawie cementowej. Pod kamienną częścią cokołową fundament żelbetowy w formie ław fundamentowych o grubości 35 cm i szerokości 70, 100 i 110 cm. Konstrukcja wykonana z betonu min. B25 i stali A-III N. Otulinę realizować równą 5 cm.

3) Ściany fundamentowe:
Ściany fundamentowe do poziomu cokołów kamiennych murować z bloczków betonowych szer. 25 cm lub wykonać w formie ściany betonowej ze zbrojeniem konstrukcyjnym - siatka z prętów 6mm 15x15 cm.

4) Ściany zewnętrzne:
Ściany zewnętrzne nadziemia kościoła zostaływ konstrukcji zrębowej. Poszczególne elementy połączone są na zakład w typie jaskółczy ogon. Od zewnątrz ściany należy obić deskowaniem w układzie pionowym. Belki podwalinowe o przekroju 25x25 cm z drewna dębowego.

Ściany wieży w konstrukcji ryglowej. Od zewnątrz ściany należy obić deskowaniem przy użyciu gwoździ kutych ręcznie.
Elementy konstrukcyjne i dekoracyjne nadające się do wbudowania podczas rekonstrukcji obiektu, zostaną na etapie realizacji wbudowane w ich pierwotne miejsce.
Brakujące elementy zostaną uzupełnione nową konstrukcją.


5) Strop:
Nad nawą główną oraz prezbiterium strop drewniany z belek o przekroju 25x27 cm tworzące z krokwiami pełne wiązary. Do górnej krawędzi belek należy przybić deski podłogowe tworzące podłogę więźby dachowej. Pomiędzy belkami należy ułożyć wełnę mineralną jako warstwę izolacji termicznej. Do spodniej warstwy belek stropowych należy zamocować płyty GK REI-30 do których następnie należy przymocować warstwę deskowania tworzącą zewnętrzną warstwę stropu.
Płytę GK REI-30 należy przymocować do wewnętrznej strony ściany kościoła na wysokość 80 cm od dolnej granicy stropu i oszalować deskami.

6) Schody oraz empora:
Schody wewnętrzne prowadzące na emporę należy wykonać w konstrukcji drewnianej. Schody oraz empora są elementami rekonstrukcji w kościele i nie są dostosowane do warunków technicznych prawa budowlanego. Schody oraz empora nie są dostępne dla osób przebywających w kościele a jedynie służą jako forma rekonstrukcji dawnego wystroju. Balustrada empory powinna zostać wykonana jako balustrada płycinowa.

7) Więźba dachowa oraz przykrycie dachu:
Więźba dachowa nad nawą i prezbiterium jest konstrukcji krokwiowo-stolcowej, z dwoma ramami stolcowymi. Nad nawą stolce ustawione są na podwalinach ułożonych na belkach stropowych, a nad prezbiterium bezpośrednio na belkach stropowych. Wiązary dachowe czopowane są w belki stropowe. Zróżnicowana jest forma dachów nad poszczególnymi członami budowli. Dach nad nawą dwuspadowy, nad prezbiterium wielopołaciowy w części wschodniej, obniżony w stosunku do dachu nad nawą, spływający od północy w formie dachu pulpitowego nad przybudowaną od tej strony zakrystię. Nad kaplicą św. Barbary dach czterospadowy o wklęsło wypukłej linii połaci dachowych
Połacie dachów pobite tzw. szkudłami, pomorską odmianą gontów, przybijanymi do deskowania o gr.35 mm mocowanego do krokwi. Deskowania powinno być układane ze ściętymi narożnikami pod katem 30º.

8) Rekonstruowana dzwonnica:
Sześciokondygnacyjna budowla zwieńczona wysokim dachem założonym na planie kwadratu, w górnej części przekształconym w czteroboczną iglicę zwieńczoną wysokim metalowym krzyżem z kulą i wiatrowskazem.
Czworograniasty korpus dzwonnicy, zasadnicza część tej struktury, posadowiony jest na gruncie i obudowany z trzech stron aneksami przykrytymi obdaszkami. Dzwonnica ustawiona jest w odległości 130 cm od ściany zachodniej kościoła. Przestrzeń między dzwonnicą a zachodnią ściana nawy zadaszona jest dwuspadowym dachem włączonym w dolnej części w konstrukcję wąskich jednospadowych daszków nad bocznymi przybudówkami przy dzwonnicy. Górna część dzwonnicy, przewężona w stosunku do jej korpusu i ustawiona na konstrukcji stropu nad korpusem, przykryta jest wysokim hełmem.
Podobnie jak w dolnej części dzwonnicy również przestrzeń między ścianami korpusu a ścianami górnej kondygnacji przykryta jest obdaszkami. Dzwonnica w konstrukcji słupowo-ramowej, od zewnątrz oszalowano pionowo przybijanymi deskami, z listwami na stykach desek. Dach i obdaszki przykryte są gontami.

Uwaga:
Wszystkie elementy drewniane należy zaimpregnować środkami owado i ognioochronnymi np. Expanyl, Hylotox i zabezpieczyć ciśnieniowo w autoklawie. Wszystkie elementy drewniane - słupy i rygle ścian po demontażu powinny zostać zakonserwowane i zabezpieczone przed korozją biologiczną i ponownie złożone. Poszczególne elementy połączone zostaną na złącza ciesielskie,
kołkowane.

9) Izolacje przeciwwilgociowe:
Poziome izolacje ław fundamentowych. Izolacje pionowe w postaci warstwy lepika asfaltowego na zimno. Wszystkie elementy drewniane należy odizolować od części murowanych i kamiennych warstwą poziomej izolacji.

10) Stolarka drzwiowa i okienna:
Istniejąca stolarka okienna i drzwiowa powinna przed ponownym wbudowaniem zostać oczyszczona oraz wyremontowana. Okna w wieży należy wykonać w drewnianych ościeżach. Brakujące drzwi należy zrekonstruować na wzór drzwi już istniejących. Drzwi do wieży kościoła należy wykonać wg oddzielnego opracowania.

11) Podłogi:
Na ubitym żwirze należy ułożyć warstwy termoizolacyjne na które następnie należy wylać 4 cm wylewkę. Na wylewce należy ułożyć drewniane legary o wymiarach 14x12 cm w rozstawie co 150 cm na które należy ułożyć drewniana podłogę w postaci desek o wymiarach 3,5 x 30 cm.

12) Wykończenie otoczenia budynku:
Przeniesiony kościół zostanie usytuowany na placu owalnicowym wybrukowanym kamieniami. Wokół kościoła znajdywać się będzie cztero metrowy objazd ze względów pożarowych. Od strony wschodniej plac otoczony będzie kamiennym murem w wysokości jednego metra. Wokół kościoła i placu opaska z ustabilizowanym gruntem.

13) Wody opadowe:
Odprowadzenie wód opadowych z połaci dachowej oraz terenu powierzchniowo na teren posesji.
Wody deszczowe sprowadzone zostaną poprzez spadki terenu do punktów odbioru (wpustów deszczowych), a następnie rurami przyłącza odprowadzone zostaną do sieci kanalizacji deszczowej. W celu zabezpieczenia budynku przed napływem wód gruntowych oraz odprowadzenia wód opadowych przesączających się do gruntu, zaprojektowano drenaż opaskowy wokół budynku
W celu zapobieżenia zjawisku sufozji oraz zabezpieczenia rurociągu przed zamuleniem zastosować obsypkę filtracyjną o grubości 30 cm wokół rury, ze żwiru o granulacji 8-32 mm. Wokół obsypki ułożyć warstwę geowłókniny.
W obiekcie nie projektuje się rynien. Wody opadowe z dachów zostaną odprowadzone poprzez opaski drenażowe wokół obiektu.

14) Wentylacja i przewietrzanie:
Ze względu na zabytkowy charakter obiektu nie przewidziano instalacji klimatyzacyjnych. Nieszczelna konstrukcja zrębowa drewnianych ścian, stropu, więźby dachowej oraz pokrycia dachu drewnianymi gontami zapewni kościołowi naturalne przewietrzanie.

15) Wykończenie wnętrza budynku:
Wykończenie wnętrza budynku oraz kolorystyka może zostać wykonana po badaniach wykonanych podczas prac rozbiórkowych. Nie przewiduje się malowania ścian oraz stropu w kolorach innych niż odkryte podczas badań. W przypadku nie odnalezienia informacji dotyczącej kolorystyki ścian i stropów oraz podłogi należy pozostawić naturalny kolor drewna.

16) Kolorystyka elewacji:
Kolorystyka elewacji zostanie uzgodniona po dodatkowych badaniach przy pracach rozbiórkowych. Podczas wstępnych badań architektonicznych natrafiono na wcześniejszą kolorystykę okien i ścian. Stwierdzono występowanie koloru błękitno szarego na stolarce okiennej i koloru ceglasto-bordowego na deskowaniu zewnętrznym ściany. Dokładny kolor tych elementów należy ustalić po badaniach istniejących resztek farby.

17) Przepierzenie:
Wykonanie tymczasowego przepierzenia oddzielającego część drewnianą od części murowanej.
Charakterystyka rozwiązań konstrukcyjnych:
Belka podwalinowa - wykonana z dwuteownika typu HEB 300 ze stali min St4. Dwuteownik należy ułożyć na posadzce kościoła (obracając go o 90 stopni wzdłuż jego osi podłużnej) tak, aby możliwe było wsunięcie drewnianych słupków pomiędzy półki dwuteownika. Do końców dwuteownika należy przyspawać czołowo blachy gr. 20 mm, a następnie zakotwić je w ścianie kościoła za pomocą 3 śrub przechodzących na zewnątrz ściany i zakończonych płytką metalową (zapewniającą zakotwienie).
Słupy dolne - wykonane z drewna klasy min C27 o przekroju 160x260mm, ustawione w rozstawie co 1,25m. Dolny i górny koniec słupków należy ustawić pomiędzy półki dwuteownika zabezpieczając je przed przesunięciem.
Belka oczepowa - wykonana z dwuteownika typu HEB 300 ze stali min St3, ułożona analogicznie do belki podwalinowej.
Słupy górne - wykonane z drewna klasy min C27 o przekroju 160x260mm, ustawione w rozstawie co 1,25m - analogicznie jak słupki dolne. Górny koniec słupków należy połączyć z krokwiami nad istniejącą częścią kościoła.
Wykończenie ścianki - wykonane z płyt OSB gr. 18mm przykręcanych bezpośrednio
do słupków drewnianych.

Szczegóły można znaleźć w dokumentacji projektowej.

UWAGA: Prace rozbiórkowe mogą rozpocząć się najwcześniej dnia 4 maja 2010 roku.

UWAGA: Zamawiający zastrzega, iż płatności dokonywane w roku 2010 nie mogą przekroczyć 50% wartości zaoferowanej ceny. W przypadku zakończenia robót w 2010 roku pozostałe 50% zostanie uregulowane w 2011 roku zgodnie z warunkami płatności po wystawieniu faktury VAT. W przypadku zakończenia robót w 2011 roku pozostałe 50% zostanie uregulowane po odbiorze końcowym zgodnie z warunkami płatności po wystawieniu faktury VAT

Kod trybu postepowania: PN

Czy zamówienie dotyczy programu UE: Tak

nazwa programu UE:
Zamówienie jest dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego 2007-2013. Działanie 8.1.2. Lokalna infrastruktura wspierająca rozwój gospodarczy
Wniosek nr WND-RPPM.08.01.02-00-023/09

Nazwa wykonawcy:
Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków S.A. w Warszawie oddział w Gdańsku

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Miałki Szlak 59

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-717

ID województwa: 10

Województwo / kraj: pomorskie

Data udzielenie zamówienia: 21/05/2010

Liczba ofert: 5

Liczba odrzuconych ofert: 1

Szacunkowa wartość zamówienia: 2090730,68

Cena wybranej oferty: 1819621,82

Cena minimalna: 1819621,82

Cena maksymalna: 2581969,77

Kod waluty: 1

Waluta (PLN): PLN

Kody CPV:
450000007 (Roboty budowlane)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
452123614 (Roboty budowlane w zakresie kościołów)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
452123504 (Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej)

Podobne przetargi

79419 / 2011-03-10 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Modernizacja pomieszczenia natrysków i WC w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Gdańsku, ul. Na Zaspę 31A

225111 / 2010-08-19 - Podmiot prawa publicznego

Rejonowy ZarzÄ…d Infrastruktury - Gdynia (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Roboty budowlane polegające na remoncie pomieszczeń warsztatowych i socjalnych, remoncie wentylacji mechanicznej oraz instalacji elektrycznej w budynku nr 47 JW 4580 Czarne, ul. 27 Lutego.

133255 / 2010-05-25 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont sali gimnastycznej i zaplecza sanitarnego przy sali gimnastycznej w Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych w Gdańsku, ul. Powstańców Warszawskich 25

378788 / 2009-10-29 - Uczelnia publiczna

Akademia Morska w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
CRZP - 40/09 Przetarg nieograniczony na przebudowę parteru i budowę zewnętrznej pochylni dla osób niepełnosprawnych wraz z remontem klatek schodowych w Studenckim Domu Marynarza Nr 1

271682 / 2013-07-11 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Prabuty - Prabuty (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Prabutach

229797 / 2014-10-31 - Uczelnia publiczna

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte - Gdynia (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Remont pomieszczeń: 201, 202, 203 w budynku nr 10 na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni z przeznaczeniem na symulator szkolenia taktycznego

177407 / 2011-06-29 - Uczelnia publiczna

Gdański Uniwersytet Medyczny - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
ZP/35/2011 Wykonanie robót ogólnobudowlanych tj. malarskich, wentylacyjnych i montaż instalacji elektryczno-oświetleniowej

38845 / 2011-02-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto i Gmina Sztum - Sztum (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Dodatkowe roboty budowlane związane z przebudową pomostów stałych na plaży miejskiej w obrębie działek 446, 442 oraz budową mostków drewnianych na działkach nr 633/2 oraz 431 w ramach przebudowy bulwaru nad Jeziorem Sztumskim w Sztumie

6994 / 2011-01-17 - Podmiot prawa publicznego

Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych - Zakład Budżetowy - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
wykonanie robót remontowych budynku Biura Obsługi Mieszkańców nr 6 przy ul. Batorego 12 w Gdańsku

226414 / 2008-09-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Miasta Wejherowa reprezentowana przez Prezydenta Miasta - Wejherowo (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Zmiana lokalizacji czołgu - pomnika wraz z wybudowaniem cokołu oraz zagospodarowaniem fragmentu terenu parku przy ul. Strzeleckiej w Wejherowie.

257503 / 2011-09-29 - Podmiot prawa publicznego

Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych - Samorządowy Zakład Budżetowy - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Wykonanie robót rozbiórkowych budynków mieszkalnych wraz z komórkami przy ul. Marynarki Polskiej 177, 179, 181, 183, 185

276444 / 2010-09-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Budowa placów zabaw w ramach programu Radosna szkoła - Szkoła Podstawowa nr 21 przy ul. Na Stoku 43 w Gdańsku

319666 / 2014-09-26 - Uczelnia publiczna

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte - Gdynia (pomorskie)
CPV: 450000007 (Roboty budowlane)
Docieplenie elewacji budynku nr 19 wraz z remontem schodów i podcienia na terenie Akademickiego Ośrodka Szkoleniowego w Czernicy k/Chojnic