Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

92752 / 2011-04-27 - Administracja samorządowa / Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (Włocławek)

ZORGANIZOWANIE WYPOCZYNKU LETNIEGO Z REALIZACJĄ PROGRAMU SOCJOTERAPEUTYCZNEGO DLA 80 DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Opis zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie w okresie od dnia 1 lipca 2011 r. do dnia 20 sierpnia 2011 r. wypoczynku letniego w formie kolonii stacjonarnych, z realizacją programu socjoterapeutycznego dla 80 dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 8 do 16 lat, które korzystają ze świetlic profilaktyczno - wychowawczych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku, według następujących turnusów:
1) CZĘŚĆ I - 10-dniowy turnus kolonijny dla 40 dzieci i młodzieży szkolnej z miejscem wypoczynku w miejscowości zlokalizowanej nad polskim morzem lub w miejscowości położonej na jeziorem Pojezierza Mazurskiego.
2) CZĘŚĆ II - 10-dniowy turnus kolonijny dla 40 dzieci i młodzieży szkolnej z miejscem wypoczynku w miejscowości zlokalizowanej w polskich górach.
2. Każdy z opisanych w pkt 1 turnusów stanowi odrębną część zamówienia.
3. Miejscem wypoczynku - zakwaterowania - dzieci i młodzieży musi być budynek-budynki murowany-e (nie mogą być namioty, domki campingowe). Proponowana baza lokalowa wraz z dostępnym zapleczem sanitarnym, rekreacyjnym, sportowym stanowi element składowy oceny ofert w kryterium standard placówki wypoczynku. Obiekt, spełniając wymagane przepisami Prawa budowlanego normy, musi jednorazowo pomieścić liczbę kolonistów, odpowiadającą rozdzielonym na części przedmiotu zamówienia turnusom.
4. Każdy turnus obejmuje 9 noclegów. Liczba dzieci w pokoju jest proponowana przez wykonawcę i stanowi element składowy oceny ofert w kryterium standard placówki wypoczynku.
5. Każdy turnus obejmuje całodobowe, codzienne wyżywienie kolonistów w wieku od 8 do 16 lat (tj. 4 pełne posiłki dziennie, w tym co najmniej jeden gorący - dwudaniowy, łączna wartość energetyczny posiłków nie może być niższa, niż podane w załączniku nr 1 do SIWZ normy zalecane przez Instytut Żywności i Żywienia). Turnus musi rozpoczynać się i kończyć obiadem, czyli w każdym turnusie musi być dziesięć obiadów. Poza tym wymagany jest suchy prowiant i napój dla każdego kolonisty na drogę powrotną oraz stały dostęp kolonistów do dodatkowych napojów w ciągu dnia w trakcie trwania każdego turnusu.
6. Podane w pkt 5 normy stanowią wymagane niezbędne minimum. Jednocześnie, minimalna, dzienna stawka żywieniowa w każdym turnusie nie może być niższa niż 15,00 zł.
7. Transport dzieci do miejsca pobytu i z powrotem po zakończeniu turnusu jest elementem zamówienia i organizowany jest przez wykonawcę. W ramach turnusu zobowiązany jest on zapewnić sprawny, ubezpieczony (OC i NNW pasażerów) autokar z min. 45 miejscami siedzącymi oraz odpowiednią liczbę uprawnionych kierowców (biorąc pod uwagę przewidywany czas jazdy w odniesieniu do liczby kilometrów, zgodnie z obowiązującymi normami - tak, by uniknąć przestojów na odpoczynek kierowcy). Zamawiający wyklucza dowóz dzieci w godzinach nocnych, tzn. między godziną 22 00 a godziną 600.
8. Podczas wszystkich przejazdów środkami transportu (dowóz do miejsca wypoczynku, przewozy w trakcie trwania turnusów, przywóz do miejsca zamieszkania), wykonawca zapewnia kolonistom opiekę uprawnionych wychowawców, w liczbie zgodnej z normami określonymi w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jej organizowania i nadzorowania (Dz. U. Nr 12, poz. 67 i Nr 18, poz. 102 oraz z 2009 r. Nr 218, poz. 1696).
9. W czasie trwania turnusów określonych w CZĘŚCI I oraz CZĘŚCI II wykonawca zapewnia codzienną, całodobową opiekę 3 uprawnionych wychowawców, odrębnie dla każdej części. Za uprawnionych wychowawców uznaje się spełniających wymagania określone w rozporządzeniu przywołanym w pkt 8.
10. Nadzór nad każdym turnusem musi sprawować uprawniony kierownik kolonii, którego osoba nie jest wliczana do liczby wychowawców, o której mowa w pkt 9. Za uprawnionego kierownika uznaje się spełniającego wymagania określone w rozporządzeniu przywołanym w pkt 8.
11. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kolonistom opiekę pielęgniarską poprzez całodobową obecność pielęgniarki w miejscu wypoczynku dzieci oraz lekarską poprzez podpisanie umowy z gabinetem podstawowej opieki zdrowotnej oraz zabezpieczyć podstawowe leki, niezbędne środki medyczne oraz materiały opatrunkowe.
12. Wykonawca zapewnia opiekę ratownika z odpowiednimi kwalifikacjami dla dzieci przebywających nad wodą bądź korzystających z kąpieli oraz kąpielisk, na czas trwania wypoczynku, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
13. Wykonawca organizuje wycieczki krajoznawczo - turystyczne i górskie (dotyczy części II zamówienia) w sposób określony w odrębnych przepisach.
14. Wykonawca ubezpiecza wychowawców, kierownika kolonii i ratownika poprzez wykupienie dla personelu polis OC.
15. Wykonawca ubezpiecza dzieci w zakresie NNW przez cały okres trwania turnusu kolonijnego (od chwili zbiórki dzieci przed wyjazdem do chwili powrotu z kolonii do Włocławka).
16. Wykonawca, mając na uwadze wiek i liczbę kolonistów w danym turnusie, wyznaczającą ilość grup kolonijnych, zapewnia prawidłową organizację zabaw i zajęć z dziećmi i młodzieżą, uwzględniając m. in.: piesze spacery i zajęcia w plenerze, zajęcia kulturalne, edukacyjne, rekreacyjne, sportowe, krajoznawcze, muzyczne, plastyczne. Atrakcyjność programu stanowi podstawę oceny ofert w kryterium program pobytu.
17. Wykonawca podczas turnusu zobowiązany jest zorganizować kolonistom co najmniej jedną całodniową, autokarową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą z atrakcjami (wyjazd po śniadaniu i powrót na obiadokolację). Miejsce docelowe wycieczki musi być oddalone o min. 50 km od miejsca zakwaterowania dzieci. Atrakcyjność programu wycieczki stanowi element oceny ofert w kryterium program pobytu. Wyjazd na wycieczkę nie zwalnia wykonawcy z obowiązku właściwego wyżywienia dzieci i młodzieży.
18. Poza zajęciami określonymi w pkt 16 i pkt 17, wykonawca zobowiązany jest zapewnić realizację, dostosowanego do wieku uczestników kolonii, programu socjoterapeutycznego z wykorzystaniem aktywnych metod pracy warsztatowej. Program powinien być realizowany przez 8 dni w wymiarze 90 minut dziennie w grupach liczących maksymalnie 20 osób. Program powinien uwzględniać nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu: profilaktyki uzależnień, prawidłowej komunikacji interpersonalnej, przestrzegania norm społecznych, rozpoznawania uczuć i emocji, sposobów radzenia sobie z agresją i ze złością. Program zajęć socjoterapetucznych stanowi element oceny ofert w kryterium program pobytu.
19. Program socjoterapeutyczny musi być realizowany przez co najmniej jedną osobę posiadającą następujące kwalifikacje:
1) ukończone studia magisterskie (dyplom) na kierunku: pedagogika, psychologia, praca socjalna lub nauki o rodzinie oraz dodatkowe uprawnienia opisane w ppkt 2) lub 3),
2) ukończone studia podyplomowe (świadectwo) z zakresu: socjoterapii, profilaktyki uzależnień, diagnozy i terapii pedagogicznej, profilaktyki i resocjalizacji, psychoprofilaktyki, pomocy psychologicznej, terapii rodziny, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, interwencji kryzysowej, mediacji rodzinnych,
3) odbyte szkolenie, seminarium, kurs doskonalący, kwalifikacyjny z zakresu profilaktyki uzależnień (zaświadczenie).
20. Z realizacji programu socjoterapeutycznego wykonawca przedłoży zamawiającemu końcowe sprawozdanie merytoryczne, zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ, w terminie dwóch tygodni, licząc od dnia zakończenia turnusu kolonijnego. Przyjęcie przez zamawiającego sprawozdania będzie podstawą do wystawienia i następnie zapłaty faktury za zrealizowanie turnusu.
21. Każdy wychowawca, jak i kierownik kolonii odrębnie dla każdego turnusu, zobowiązany jest prowadzić dokumentację z przebiegu kolonii, w zakresie swojej odpowiedzialności zgodnie z § 12 ust. 4 rozporządzenia przywołanego w pkt 8.
22. Karty kwalifikacyjne uczestników kolonii (według wzoru określonego w przywołanym w pkt 8 rozporządzeniu) przygotowuje wykonawca.
23. Wymagania określone w rozdziale II SIWZ dotyczą obydwu części zamówienia.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 92752

Data publikacji: 2011-04-27

Nazwa: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

Ulica: ul. Kościuszki 26

Numer domu: 26

Miejscowość: Włocławek

Kod pocztowy: 87-800

Województwo / kraj: kujawsko-pomorskie

Numer telefonu: 054 4116399

Numer faxu: 054 4116399

Adres strony internetowej: www.bip.mopr.wloclawek.pl

Regon: 00587102400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Tak

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
ZORGANIZOWANIE WYPOCZYNKU LETNIEGO Z REALIZACJĄ PROGRAMU SOCJOTERAPEUTYCZNEGO DLA 80 DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie w okresie od dnia 1 lipca 2011 r. do dnia 20 sierpnia 2011 r. wypoczynku letniego w formie kolonii stacjonarnych, z realizacją programu socjoterapeutycznego dla 80 dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 8 do 16 lat, które korzystają ze świetlic profilaktyczno - wychowawczych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku, według następujących turnusów:
1) CZĘŚĆ I - 10-dniowy turnus kolonijny dla 40 dzieci i młodzieży szkolnej z miejscem wypoczynku w miejscowości zlokalizowanej nad polskim morzem lub w miejscowości położonej na jeziorem Pojezierza Mazurskiego.
2) CZĘŚĆ II - 10-dniowy turnus kolonijny dla 40 dzieci i młodzieży szkolnej z miejscem wypoczynku w miejscowości zlokalizowanej w polskich górach.
2. Każdy z opisanych w pkt 1 turnusów stanowi odrębną część zamówienia.
3. Miejscem wypoczynku - zakwaterowania - dzieci i młodzieży musi być budynek-budynki murowany-e (nie mogą być namioty, domki campingowe). Proponowana baza lokalowa wraz z dostępnym zapleczem sanitarnym, rekreacyjnym, sportowym stanowi element składowy oceny ofert w kryterium standard placówki wypoczynku. Obiekt, spełniając wymagane przepisami Prawa budowlanego normy, musi jednorazowo pomieścić liczbę kolonistów, odpowiadającą rozdzielonym na części przedmiotu zamówienia turnusom.
4. Każdy turnus obejmuje 9 noclegów. Liczba dzieci w pokoju jest proponowana przez wykonawcę i stanowi element składowy oceny ofert w kryterium standard placówki wypoczynku.
5. Każdy turnus obejmuje całodobowe, codzienne wyżywienie kolonistów w wieku od 8 do 16 lat (tj. 4 pełne posiłki dziennie, w tym co najmniej jeden gorący - dwudaniowy, łączna wartość energetyczny posiłków nie może być niższa, niż podane w załączniku nr 1 do SIWZ normy zalecane przez Instytut Żywności i Żywienia). Turnus musi rozpoczynać się i kończyć obiadem, czyli w każdym turnusie musi być dziesięć obiadów. Poza tym wymagany jest suchy prowiant i napój dla każdego kolonisty na drogę powrotną oraz stały dostęp kolonistów do dodatkowych napojów w ciągu dnia w trakcie trwania każdego turnusu.
6. Podane w pkt 5 normy stanowią wymagane niezbędne minimum. Jednocześnie, minimalna, dzienna stawka żywieniowa w każdym turnusie nie może być niższa niż 15,00 zł.
7. Transport dzieci do miejsca pobytu i z powrotem po zakończeniu turnusu jest elementem zamówienia i organizowany jest przez wykonawcę. W ramach turnusu zobowiązany jest on zapewnić sprawny, ubezpieczony (OC i NNW pasażerów) autokar z min. 45 miejscami siedzącymi oraz odpowiednią liczbę uprawnionych kierowców (biorąc pod uwagę przewidywany czas jazdy w odniesieniu do liczby kilometrów, zgodnie z obowiązującymi normami - tak, by uniknąć przestojów na odpoczynek kierowcy). Zamawiający wyklucza dowóz dzieci w godzinach nocnych, tzn. między godziną 22 00 a godziną 600.
8. Podczas wszystkich przejazdów środkami transportu (dowóz do miejsca wypoczynku, przewozy w trakcie trwania turnusów, przywóz do miejsca zamieszkania), wykonawca zapewnia kolonistom opiekę uprawnionych wychowawców, w liczbie zgodnej z normami określonymi w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jej organizowania i nadzorowania (Dz. U. Nr 12, poz. 67 i Nr 18, poz. 102 oraz z 2009 r. Nr 218, poz. 1696).
9. W czasie trwania turnusów określonych w CZĘŚCI I oraz CZĘŚCI II wykonawca zapewnia codzienną, całodobową opiekę 3 uprawnionych wychowawców, odrębnie dla każdej części. Za uprawnionych wychowawców uznaje się spełniających wymagania określone w rozporządzeniu przywołanym w pkt 8.
10. Nadzór nad każdym turnusem musi sprawować uprawniony kierownik kolonii, którego osoba nie jest wliczana do liczby wychowawców, o której mowa w pkt 9. Za uprawnionego kierownika uznaje się spełniającego wymagania określone w rozporządzeniu przywołanym w pkt 8.
11. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić kolonistom opiekę pielęgniarską poprzez całodobową obecność pielęgniarki w miejscu wypoczynku dzieci oraz lekarską poprzez podpisanie umowy z gabinetem podstawowej opieki zdrowotnej oraz zabezpieczyć podstawowe leki, niezbędne środki medyczne oraz materiały opatrunkowe.
12. Wykonawca zapewnia opiekę ratownika z odpowiednimi kwalifikacjami dla dzieci przebywających nad wodą bądź korzystających z kąpieli oraz kąpielisk, na czas trwania wypoczynku, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
13. Wykonawca organizuje wycieczki krajoznawczo - turystyczne i górskie (dotyczy części II zamówienia) w sposób określony w odrębnych przepisach.
14. Wykonawca ubezpiecza wychowawców, kierownika kolonii i ratownika poprzez wykupienie dla personelu polis OC.
15. Wykonawca ubezpiecza dzieci w zakresie NNW przez cały okres trwania turnusu kolonijnego (od chwili zbiórki dzieci przed wyjazdem do chwili powrotu z kolonii do Włocławka).
16. Wykonawca, mając na uwadze wiek i liczbę kolonistów w danym turnusie, wyznaczającą ilość grup kolonijnych, zapewnia prawidłową organizację zabaw i zajęć z dziećmi i młodzieżą, uwzględniając m. in.: piesze spacery i zajęcia w plenerze, zajęcia kulturalne, edukacyjne, rekreacyjne, sportowe, krajoznawcze, muzyczne, plastyczne. Atrakcyjność programu stanowi podstawę oceny ofert w kryterium program pobytu.
17. Wykonawca podczas turnusu zobowiązany jest zorganizować kolonistom co najmniej jedną całodniową, autokarową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą z atrakcjami (wyjazd po śniadaniu i powrót na obiadokolację). Miejsce docelowe wycieczki musi być oddalone o min. 50 km od miejsca zakwaterowania dzieci. Atrakcyjność programu wycieczki stanowi element oceny ofert w kryterium program pobytu. Wyjazd na wycieczkę nie zwalnia wykonawcy z obowiązku właściwego wyżywienia dzieci i młodzieży.
18. Poza zajęciami określonymi w pkt 16 i pkt 17, wykonawca zobowiązany jest zapewnić realizację, dostosowanego do wieku uczestników kolonii, programu socjoterapeutycznego z wykorzystaniem aktywnych metod pracy warsztatowej. Program powinien być realizowany przez 8 dni w wymiarze 90 minut dziennie w grupach liczących maksymalnie 20 osób. Program powinien uwzględniać nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu: profilaktyki uzależnień, prawidłowej komunikacji interpersonalnej, przestrzegania norm społecznych, rozpoznawania uczuć i emocji, sposobów radzenia sobie z agresją i ze złością. Program zajęć socjoterapetucznych stanowi element oceny ofert w kryterium program pobytu.
19. Program socjoterapeutyczny musi być realizowany przez co najmniej jedną osobę posiadającą następujące kwalifikacje:
1) ukończone studia magisterskie (dyplom) na kierunku: pedagogika, psychologia, praca socjalna lub nauki o rodzinie oraz dodatkowe uprawnienia opisane w ppkt 2) lub 3),
2) ukończone studia podyplomowe (świadectwo) z zakresu: socjoterapii, profilaktyki uzależnień, diagnozy i terapii pedagogicznej, profilaktyki i resocjalizacji, psychoprofilaktyki, pomocy psychologicznej, terapii rodziny, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, interwencji kryzysowej, mediacji rodzinnych,
3) odbyte szkolenie, seminarium, kurs doskonalący, kwalifikacyjny z zakresu profilaktyki uzależnień (zaświadczenie).
20. Z realizacji programu socjoterapeutycznego wykonawca przedłoży zamawiającemu końcowe sprawozdanie merytoryczne, zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do SIWZ, w terminie dwóch tygodni, licząc od dnia zakończenia turnusu kolonijnego. Przyjęcie przez zamawiającego sprawozdania będzie podstawą do wystawienia i następnie zapłaty faktury za zrealizowanie turnusu.
21. Każdy wychowawca, jak i kierownik kolonii odrębnie dla każdego turnusu, zobowiązany jest prowadzić dokumentację z przebiegu kolonii, w zakresie swojej odpowiedzialności zgodnie z § 12 ust. 4 rozporządzenia przywołanego w pkt 8.
22. Karty kwalifikacyjne uczestników kolonii (według wzoru określonego w przywołanym w pkt 8 rozporządzeniu) przygotowuje wykonawca.
23. Wymagania określone w rozdziale II SIWZ dotyczą obydwu części zamówienia.

Kody CPV:
552400004 (Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych)

Czy zamówienie jest podzielone na części: Tak

Ilość części: 2

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Nie

Czas: D

Data zakończenia: 20/08/2011

Zaliczka: Nie

Uprawnienia:
Spełnianie niniejszego warunku przez wykonawcę w zakresie organizacji wypoczynku letniego dzieci i młodzieży szkolnej potwierdza wpis do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych prowadzony przez marszałka województwa właściwego ze względu na siedzibę wykonawcy, a w przypadku wykonawcy zagranicznego rejestr prowadzony przez marszałka województwa przez niego wybranego.

Wiedza i doświadczenie:
Wykonawca musi wykazać się doświadczeniem w wykonaniu w okresie ostatnich trzech lat, a jeżeli okres działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 3 turnusów kolonijnych nad morzem lub jeziorem (część I zamówienia), lub w górach (część II zamówienia ) dla minimum 40 dzieci i młodzieży każdy, które rodzajem, zakresem i wartością odpowiadają turnusom kolonijnym określonym w niniejszym postępowaniu.
Przez odpowiedni rodzaj, rozumie się organizowanie kolonii dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat z rodzin korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, sprawiających problemy opiekuńczo-wychowawcze i zaburzenia zachowania (np. z domów dziecka, rodzin zastępczych. ośrodków pomocy społecznej).
Przez odpowiedni zakres, rozumie się organizowanie wypoczynku, trwającego nie krócej niż 10 dni, uwzględniającego realizację programu profilaktyczno - wychowawczego lub programu socjoterapetucznego, przez minimum 10 godzin dla każdego kolonisty w trakcie pobytu na turnusie.
Przez odpowiednią wartość, rozumie się realizację usług turystycznych o wartości co najmniej 80 % ceny brutto oferty składanej w niniejszym postępowaniu.
W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie, niniejszy warunek musi spełniać co najmniej jeden podmiot.
Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty (np. referencje) potwierdzające organizowanie wypoczynku z uwzględnieniem ww. wymogów oraz, że przedmiotowe usługi zostały wykonane należycie.

Potencjał techniczny:
Warunek ten zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, iż na czas realizacji zamówienia będzie dysponował:
1) placówką wypoczynkową o bazie lokalowej dla minimum 40 osób i zapleczem technicznym do wydawania posiłków dla minimum 40 osób jednorazowo;
2) baza noclegowa dzieci i młodzieży, niezależnie od turnusu, musi posiadać odpowiednią liczbę sanitariatów i łazienek, zgodnie z obowiązującymi wymogami. Dodatkowo wykonawca zobowiązany jest podać w ilu osobowych pokojach, będą wypoczywać dzieci, opisać wyposażenie pokoi, dostępność i wyposażenie łazienek (czy w pokojach, czy na korytarzu), wyposażenie placówki wypoczynkowej w świetlice i sale telewizyjne, wyposażenie terenu wokół obiektu w boiska sportowe oraz położenie placówki względem odległości w kilometrach od miejsc atrakcji, ujętych w harmonogramie pobytu, a w szczególności docelowego miejsca wycieczki autokarowej, odległości od plaży strzeżonej nad morzem lub jeziorem (w przypadku części I). Potwierdzeniem spełniania warunków dotyczących potencjału technicznego będzie między innymi sporządzona przez wykonawcę dwuczęściowa charakterystyka placówki wypoczynkowej, uwzględniająca w pierwszym segmencie opis bazy noclegowej przeznaczonej dla kolonistów zamawiającego i ich wyłączny dostęp do sprzętu i wyposażenia, a w drugim segmencie informacje na temat liczby budynków na terenie placówki i ich funkcji - jeśli istnieje więcej niż jeden, pobytu innych grup kolonijnych w placówce w oferowanym zamawiającemu terminie. Wskazane jest aby opis był uzupełniony zdjęciami, prospektami i innymi folderami obrazującymi zawarte dane. Charakterystyka placówki wypoczynkowej stanowiła będzie podstawę do oceny oferty w kryterium standard placówki wypoczynku.;
3) dysponowanie sprawnym technicznie, ubezpieczonym, klimatyzowanym autokarem do przewozu jednorazowo, co najmniej 45 osób. Potwierdzeniem niniejszego wymogu jest złożenie przez wykonawcę informacji o podstawie dysponowania tymi zasobami.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
Wykonawca musi zapewnić potencjał kadrowy niezbędny do organizowanego wypoczynku zgodnie z obowiązującymi przepisami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 stycznia 1997 r. w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz.U. Nr 12, poz. 67 i Nr 18, poz. 102 oraz z 2009 r. Nr 218, poz. 1696) w osobach:
1) kierownik kolonii, spełniający wymagania określone w § 11 ww. rozporządzenia,
2) 3 wychowawców, spełniających wymagania określone w § 12 ww. rozporządzenia,
3) co najmniej 1 osoba do realizacji programu profilaktyczno - wychowawczego, posiadająca uprawnienia opisane w rozdziale II SIWZ w pkt 19,
4) stały pobyt ratownika w miejscu pobytu dzieci (dotyczy części I zamówienia),
5) dysponowanie osobami w ilości zapewniającej terminowe przygotowywanie sprawne wydawanie posiłków, w tym również osoby odpowiedzialnej za wartość kaloryczną przygotowywanych posiłków,
6) zapewnienie opieki medycznej - stały pobyt w placówce wypoczynkowej pielęgniarki oraz podpisanie umowy z gabinetem podstawowej opieki zdrowotnej w zakresie opieki lekarskiej,
7) zapewnienie uprawnionych kierowców w liczbie wymaganej turnusem, uzależnionej od liczby dzieci do przewozu oraz przewidywanego czasu trwania jednorazowej jazdy do docelowego miejsca, uzależnionej od odległości, mierzonej w kilometrach i dopuszczalnej prędkości jazdy w km/h,
8) wykonawca zobowiązany jest wykupić polisy ubezpieczeniowe od OC na czas trwania turnusu osobom wymienionym w ppkt od 1) do 4),
9) potwierdzeniem spełniania warunku dysponowania osobami zdolnymi do wykonania oferowanego turnusu jest sporządzenie przez wykonawcę wykazu kadry uwzględniającego wymogi zamawiającego wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonywania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami

Sytuacja ekonomiczna:
Spełnianie warunku wykonawca potwierdza poprzez posiadanie opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę ubezpieczenia w wysokości 35 000,00 zł na wszystkie zdarzenia na każdą z części, na które wykonawca składa ofertę.

Oświadczenie nr 1: Tak

Oświadczenie nr 3: Tak

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 6: Tak

Oświadczenie nr 7: Tak

Oświadczenie nr 10: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Dokument potwierdzenia III.5: Tak

Inne dokumenty potwierdzające III.5:
1) opracowany przez wykonawcę dzienny harmonogram pobytu na danym turnusie kolonijnym, uwzględniającego program zajęć kulturalno - rozrywkowych oraz program zajęć socjoterapeutycznych. Minimalne wymagania programowe określone są w rozdziale II SIWZ w punktach: 16, 17, 18. Przy tworzeniu harmonogramu wymagane jest uwzględnienie ilości dzieci przebywających na turnusie kolonijnym oraz ich wieku, a także miejsca odbywania turnusu. W harmonogramie zawarte muszą być założenia poszczególnych zajęć z określeniem ich celu i planowanej formy przebiegu oraz oczekiwanych rezultatów dotyczących dzieci i młodzieży. Harmonogram będzie stanowił podstawę do indywidualnej oceny ofert przez każdego członka komisji przetargowej w kryterium program pobytu;
2) oświadczenie o spełnieniu wymogu dotyczącego wykupienia polisy ubezpieczeniowej dla kolonistów w zakresie NNW (SPORZĄDZA WYKONAWCA),
3) oświadczenie o spełnieniu wymogu dotyczącego wykupienia polis ubezpieczeniowych dla kadry kolonijnej, zgodnie z warunkiem opisanym w rozdziale VIII SIWZ w pkt 4 ppkt 8) (SPORZĄDZA WYKONAWCA);
4) oświadczenie o wysokości dziennej stawki żywieniowej i spełnianiu warunku zapewnienia właściwych norm energetycznych posiłków dzieciom i młodzieży (SPORZĄDZA WYKONAWCA).

inne_dokumenty:
1. Formularz oferty (WZÓR W ZAŁĄCZENIU).
2. Kalkulacja ceny ofertowej (WZÓR W ZAŁĄCZENIU).
3. Informacja na temat spraw organizacyjnych turnusu kolonijnego (WZÓR W ZAŁĄCZENIU).
4. Upoważnienie do podpisania oferty (fakultatywnie, jeżeli nie wynika ono z odrębnych dokumentów).

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Kod trybu postepowania: PN

Czy zmiana umowy: Nie

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2: Standard placówki wypoczynku

Znaczenie kryterium 2: 25

Nazwa kryterium 3: Program pobytu

Znaczenie kryterium 3: 25

Czy wykorzystywana będzie aukcja: Nie

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.bip.mopr.wloclawek.pl

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia:
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie,
ul. Mazowiecka 5, 87-800 Włocławek

Data składania wniosków, ofert: 11/05/2011

Godzina składania wniosków, ofert: 13:00

Miejsce składania:
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie,
ul. Mazowiecka 5, 87-800 Włocławek

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Podobne przetargi

66787 / 2010-03-26 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 552400004 (Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych)
Organizacja wypoczynku letniego z programem profilaktyczno-wychowawczym dla 80 dzieci i młodzieży szkolnej w górach

74901 / 2015-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki "BORPA" - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 552400004 (Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych)
Zorganizowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży Miasta Bydgoszczy grup zorganizowanych w 5 turnusach w formie kolonii w ramach programu profilaktyki uzależnień

140960 / 2011-06-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Zabrze (śląskie)
CPV: 552400004 (Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych)
organizacja 14-dniowego wyjazdowego treningu kompetencji i umiejętności społecznych połączonego z zespołem ćwiczeń fizycznych usprawniających psychoruchowo z elementami zajęć rehabilitacyjnych zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych -uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt.Reintegracja, Aktywność, Praca. Program na rzecz integracji społeczno-zawodowej w gminie Zabrze.

160378 / 2013-04-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 552400004 (Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych)
ZORGANIZOWANIE WYPOCZYNKU LETNIEGO W FORMIE KOLONII STACJONARNYCH Z REALIZACJĄ PROGRAMU SOCJOTERAPEUTYCZNEGO DLA 90 DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

116077 / 2012-05-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki "BORPA" - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 552400004 (Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych)
Zorganizowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży Miasta Bydgoszczy grup zorganizowanych w 5 turnusach w formie kolonii w ramach programu profilaktyki uzależnień

275555 / 2013-12-18 - Administracja samorzÄ…dowa

Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki "BORPA" - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 552400004 (Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych)
Zorganizowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży Miasta Bydgoszczy (grup zorganizowanych w 5 turnusach) w formie kolonii w ramach programu profilaktyki uzależnień

60415 / 2013-04-22 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 552400004 (Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych)
Zorganizowanie i przeprowadzenie: turnusu rehabilitacyjnego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 listopada 2007 r. w sprawie turnusów rehabilitacyjnych (Dz. U. Nr 230, poz.1694); zespołu ćwiczeń fizycznych usprawniających psychoruchowo lub zajęć rehabilitacyjnych (wyjazd zdrowotny) dla osób niepełnosprawnych; wyjazdów integracyjnych dla czterech grup uczestników.

123935 / 2011-04-26 - Inny: placówka oświatowa

SOSW Nr 1 im. L. Braille`a w Bydgoszczy - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 552400004 (Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych)
Zorganizowanie turnusów wypoczynkowych dla uczniów szkół podstawowych w ramach projektu pn. W DRODZE DO SUKCESU współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

131732 / 2010-05-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 552400004 (Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych)
ORGANIZACJA WYPOCZYNKU LETNIEGO Z PROGRAMEM PROFILAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYM DLA 80 DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W GÓRACH

77785 / 2013-05-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki "BORPA" - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 552400004 (Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych)
Zorganizowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży Miasta Bydgoszczy (grup zorganizowanych w 5 turnusach) w formie kolonii w ramach programu profilaktyki uzależnień

79859 / 2015-06-01 - Administracja samorzÄ…dowa

Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki "BORPA" - Bydgoszcz (kujawsko-pomorskie)
CPV: 552400004 (Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych)
Zorganizowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży Miasta Bydgoszczy grup zorganizowanych w 5 turnusach w formie kolonii w ramach programu profilaktyki uzależnień

102996 / 2012-04-03 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie - Włocławek (kujawsko-pomorskie)
CPV: 552400004 (Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych)
ZORGANIZOWANIE WYPOCZYNKU LETNIEGO Z REALIZACJĄ PROGRAMU SOCJOTERAPEUTYCZNEGO DLA 90 DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

408870 / 2014-12-12 - Administracja samorzÄ…dowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Kruszwica (kujawsko-pomorskie)
CPV: 552400004 (Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych)
Przygotowywanie i dostarczanie gorących posiłków dla dzieci objętych dożywianiem w szkołach z terenu Gminy Kruszwica.

149583 / 2011-05-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Inowrocław (kujawsko-pomorskie)
CPV: 552400004 (Usługi w zakresie ośrodków i domów wypoczynkowych)
Zorganizowanie i przeprowadzenie wyjazdowych warsztatów integracyjnych w ramach treningu kompetencji i umiejętności społecznych - dla czterech grup osób.