Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

83722 / 2015-04-14 - Inny: spółka prawa handlowego / InnoBaltica Spółka z o.o. (Gdańsk)

Wykonanie studium wykonalności (zwanego również Feasibility study) dla projektu pn.: Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości, zwanego dalej BWWiP

Opis zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie studium wykonalności (zwanego również Feasibility study) dla projektu pn. Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości, zwanego dalej BWWiP zawierającego m.in.:
Podsumowanie zarządcze (max. 3 strony)
1.1 Charakterystyka projektu (opis tła projektu, lokalizacja projektu, podmioty zaangażowane, ostateczni beneficjenci, logika interwencji, opis skutków braku interwencji (wariant 0)).
1.2 Charakterystyka wariantów realizacji BWWiP obejmująca:
1.2.1 Analizę formalno - prawną dwóch nieruchomości, na których planowana jest budowa BWWiP. Opracowanie ma na celu weryfikację stanu faktycznego i prawnego, wyjaśnianie i regulowanie stanu formalno-prawnego nieruchomości, analizy i oceny nieruchomości pod względem przeznaczenia oraz możliwości ich wykorzystania na cele inwestycyjne, (pod kątem: analizy własności gruntów, ochrony środowiska, uwarunkowań technicznych i innych, a także obsługi procedur pozyskiwania decyzji o warunkach zabudowy, weryfikacji obciążeń nieruchomości oraz niezbędnych procedur sądowych i administracyjnych oraz innych istotnych elementów w tym zakresie).
1.2.2 Analizę rynku uwzględniającą analizę popytu, otoczenia biznesowego i konkurencji zgodnie z zakresem zawartym w pk. 1.3.
1.2.3 Analizę istniejącej infrastruktury wraz z dostępnością oraz zapotrzebowaniem na media dla poszczególnych nieruchomości, a także określenie okolicznej infrastruktury komplementarnej/uzupełniającej wpływającej na ofertę BWWiP oraz wskazanie zapotrzebowania na miejsca parkingowe. Analiza ma na celu uwzględnienie wszystkich istotnych, wskazanych powyżej elementów infrastruktury, związanych z realizacją inwestycji.
1.2.4 Analizę lokalizacyjną (uwzględniającą m.in. dostępność do jednostek edukacyjnych i szkoleniowych, dostępność do wykwalifikowanych pracowników, koszty siły roboczej, innej istotnej infrastruktury), która wskaże atrakcyjność lokalizacji potencjał jego dalszego rozwoju.
1.2.5 Określenie założeń (z uwzględnieniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, warunków geotechnicznych, stanu technicznego istniejącej infrastruktury i obiektów, konsekwencji i następstw zaleceń konserwatorskich i ewentualnych badań archeologicznych oraz innych wytycznych gestorów sieci) odnośnie technologii budowy nowego budynku i przebudowy budynku istniejącego (informacje dodatkowe znajdują się w rozdziale 4. Podział logiczno-funkcjonalny przestrzeni w dokumencie Koncepcja założeń funkcjonalno-użytkowych BWWiP wraz z charakterystyką rynku docelowego - załącznik nr 8 do SIWZ oraz rozdziale Charakterystyka nieruchomości dedykowanych realizacji Projektu w opracowaniu Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości (BWWiP) Studium możliwości - opracowanie finansowe - załącznik nr 9 do SIWZ).
1.2.6 Określenie założeń architektoniczno-urbanistycznych z uwzględnieniem:
1.2.6.1 Maksymalizacji przestrzeni publicznej przyjaznej dla mieszkańców i sprzyjających zachowaniom niskoemisyjnym,
1.2.6.2 Zapobieganiu rozpraszania się zabudowy i pogłębianiu chaosu przestrzennego
1.2.6.3 Troski o estetykę przedsięwzięcia i jego dopasowania do otoczenia z poszanowaniem kontekstu przyrodniczego, kulturowego i społecznego
1.2.6.4 Strategii preferowania ponownego wykorzystania terenu i wypełniania zabudowy zamiast ekspansji na tereny niezabudowane (priorytet Brown field ponad Green field).
1.2.7 Ramowy harmonogram realizacji inwestycji, przedstawiony w formie wykresu Gantta, zawierający ścieżkę krytyczną oraz kamienie milowe.
1.2.8 Analizę zagrożenia związanego z możliwością wystąpienia skażeń biologiczno-chemicznych dla wariantu b, o którym mowa w rozdziale III pkt 2 SIWZ, wraz z określeniem wpływu na realizację przedsięwzięcia i kosztu usunięcia zidentyfikowanych zagrożeń,
1.2.9 Całkowite nakłady inwestycyjne związane z realizacją przedsięwzięcia zawierające szacunki m.in. następujących pozycji: prace przygotowawcze, projektowanie, prace budowlane i oddzielnie dla prac wykończeniowych zakup sprzętu i wyposażenia, rezerwa inwestycyjna (dodatkowy opis znajduje się w rozdziale 4. Podział logiczno-funkcjonalny przestrzeni w dokumencie Koncepcja założeń funkcjonalno-użytkowych BWWiP wraz z charakterystyką rynku docelowego - załącznik nr 8 do SIWZ oraz w opracowaniu Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości (BWWiP) Studium możliwości - opracowanie finansowe - załącznik nr 9 do SIWZ).
1.2.10 Koszty eksploatacyjne przedsięwzięcia tj. koszty związane z działalnością operacyjną w tym m.in. amortyzację, zużycie materiałów i surowców, zużycie energii elektrycznej i cieplnej, zużycie wody, usługi obce, opłaty i podatki (m. in. podatek od nieruchomości, opłata za wieczyste użytkowanie gruntu, podatek od przychodów z najmu, koszty związane z obsługą parkingu), ubezpieczenia, ochrona budynku, nakłady odtworzeniowe (w tym remonty i konserwacje), rezerwa kosztów eksploatacyjnych (dodatkowy opis znajduje się w opracowaniu Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości (BWWiP) Studium możliwości - opracowanie finansowe - załącznik nr 9 do SIWZ)
1.2.11 Analiza ilościowa, analiza DGC dla każdego z wariantów oraz analiza jakościowa metodą wielokryterialną,
1.2.12 Analizę TOWS/SWOT dla wszystkich wariantów uwzględniająca wpływ na zatrudnienie i mobilność pracowników, realizację polityki godzenia życia zawodowego i prywatnego oraz promowanie włączenia społecznego, zwalczanie ubóstwa, zwalczanie dyskryminacji,
1.2.13 Wskazanie preferowanego wariantu realizacji przedsięwzięcia wraz z wyczerpującym uzasadnieniem oraz szczegółowym porównawczym wyjaśnieniem zalet i wad opisywanych wariantów, z uwzględnieniem kosztów utrzymania obiektów w obu wariantach.
(Należy przyjąć na potrzeby wykonania niniejszego przedmiotu zamówienia, że InnoBaltica jest właścicielem nieruchomości, o których mowa w rozdz. III. pkt 2 SIWZ i wszelkie koszty związane z ich nabyciem zostały już poniesione).
1.3 Analizę rynku w tym:
1.3.1 Określenie wielkości popytu na usługi oferowane przez BWWiP w ujęciu wariantowym, w tym elastyczność oraz identyfikacja potencjalnych klientów. (opis i rodzaj usług znajduje się w rozdziale 4. Podział logiczno-funkcjonalny przestrzeni w dokumencie Koncepcja założeń funkcjonalno-użytkowych BWWiP wraz z charakterystyką rynku docelowego - załącznik nr 8 do SIWZ),
Analiza wielkości sprzedaży powierzchni BWWiP przeznaczonych na ten cel oraz wariantowe ujęcie wysokości cen. Uwzględnienie różnych strategii pozyskania klientów z sektora przedsiębiorstw (zarówno z regionu jak i spoza regionu), a także na jakich warunkach infrastruktura powstała w wyniku przedsięwzięcia będzie dostępna dla różnych podmiotów wraz z propozycją polityki najmu.
Punkt 1.3.1 należy przedstawić w podziale na poszczególne segmenty (rodzaje) przedsiębiorstw, jakie będą korzystać z infrastruktury BWWiP (zgodnie z podziałem zawartym w dokumencie Koncepcja założeń funkcjonalno-użytkowych Bałtyckiego Węzła Wiedzy i Przedsiębiorczości wraz z charakterystyką rynku docelowego, stanowiącym załącznik nr 8 do SIWZ), tj. przedsiębiorstwa dojrzałe, spin off, spin out, instytucje otoczenia biznesu i inne.
1.3.2 Analiza otoczenia biznesowego, w ujęciu lokalnym, regionalnym i krajowym, uwzględniająca potencjalnych partnerów pod kątem preferowanego profilu działalności BWWiP,
1.3.3 Analiza konkurencji z uwzględnieniem istniejącej (w tym także wybudowanej/zmodernizowanej w okresie 2007-2013) oraz planowanej infrastruktury, która pozwoli zidentyfikować inne podmioty świadczące podobne usługi i funkcje.
1.3.4 Zagraniczny benchmarking (analiza porównawcza z odpowiednikami BWWiP) z uwzględnieniem: modelu zarządzania, zakresu oferty, źródeł finansowania bieżącej działalności, podziału funkcjonalno-użytkową badanych obiektów. Analiza powinna obejmować co najmniej trzy obiekty. Analiza benchmarkingowa ma na celu zweryfikowanie możliwych modeli realizacji inwestycji.
1.4 Analizę techniczną w tym:
1.4.1 Wstępny podział przestrzenny obiektu na funkcje (w formie uproszczonej koncepcji) (opis i rodzaj funkcji obiektu, znajduje się w rozdziale 4. Podział logiczno-funkcjonalny przestrzeni w dokumencie Koncepcja założeń funkcjonalno-użytkowych BWWiP wraz z charakterystyką rynku docelowego - załącznik nr 8 do SIWZ)
1.4.2 Analiza wariantów technicznych w zakresie technologii budowy/adaptacji obiektu, powierzchni (opis i rodzaj wykorzystywanej powierzchni obiektu, znajduje się w rozdziale 4. Podział logiczno-funkcjonalny przestrzeni w dokumencie Koncepcja założeń funkcjonalno-użytkowych BWWiP wraz z charakterystyką rynku docelowego - załącznik nr 8 do SIWZ)
1.5 Analizę finansowo-ekonomiczną dla wariantów bezinwestycyjnego oraz realizacyjnego.
1.5.1 Bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych na projekcji określonej w 20-letnim horyzoncie czasowym z wyszczególnieniem wpływów z przedsiębiorstw (dodatkowy opis znajduje się w opracowaniu Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości (BWWiP) Studium możliwości - opracowanie finansowe - załącznik nr 9 do SIWZ)
1.5.2 Obliczenie wraz z opisem następujących wskaźników efektywności finansowej przedsięwzięcia w ujęciu finansowym jak i ekonomicznym (wymagane minimum): IRR (wewnętrzna stopa zwrotu), NPV ( wartość bieżąca netto), NPVR (wartość zaktualizowana netto), dodatkowo należy oszacować próg rentowności (dodatkowy opis znajduje się w opracowaniu Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości (BWWiP) Studium możliwości - opracowanie finansowe - załącznik nr 9 do SIWZ)
1.5.3 Analiza trwałości inwestycji, w tym analiza instytucjonalna potencjalnego podmiotu (operatora)
1.5.4 Obliczenie zwrotu kapitału powinno zostać przedstawione w ujęciu 2, 5, 10, 20 letnim
1.5.5 Koszty i korzyści społeczno-ekonomiczne przedsięwzięcia obejmujące analizę społeczno-ekonomiczną (ENPV, EIRR, B/C) zgodnie ze standardami określonymi przez Komisję Europejską oraz załącznikiem nr 2 do Przewodnika Beneficjenta Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 - wytyczne do studium wykonalności.
1.6 Analizę wrażliwości i ryzyk przedsięwzięcia
1.6.1 Analiza wrażliwości ze względu na zmianę podstawowych parametrów związanych z nakładami, zewnętrznymi źródłami finansowania (dla poziomów wsparcia: 50%, 35%) m.in. z kredytu oraz dotacji unijnej, kosztami, przychodami ze sprzedaży, kosztem kapitału wraz z projekcją skutków. Analiza wrażliwości musi uwzględnić następujące scenariusze podziału wysokości poziomów finansowania projektu: 50% dotacji unijnej - 50% Inicjatywa Jessica; 50% dotacji unijnej - 50% kredyt; 35% dotacji unijnej - 65% Inicjatywa Jessica; 35% dotacji unijnej - 65% kredyt; 100% Inicjatywa Jessica.
1.6.2 Plan zarządzania ryzykiem zawierający m.in.:
1.6.2.1 Identyfikację ryzyk
1.6.2.2 Określenie prawdopodobieństwa wystąpienia ryzyk oraz ich wpływu i konsekwencji na realizację projektu
1.6.2.3 Strategia planowania reakcji na ryzyko
1.6.2.4 Koszty związane z wystąpieniem ryzyka
1.6.2.5 Wskazanie ryzyk mających kluczowy wpływ na wybór rekomendowanego wariantu wraz z określeniem ich wpływu i konsekwencji na realizację projektu.
1.7 Określenie harmonogramu inwestycji ze ścieżką krytyczną obejmujący wariant optymistyczny oraz pesymistyczny, przedstawiony w formie wykresu Gantta i uwzględniający kamienie milowe projektu.
W terminie 80 dni od podpisania umowy Wykonawca przekaże wnioski do studium wykonalności obejmujące zakres przedstawiony w punkcie 1.1 oraz 1.2 niniejszego OPZ.
2. Wnioski do Studium wykonalności o których mowa powyżej powinny zostać sporządzone dla następujących wariantów:
- Wariant 0.
- Wariant realizacji BWWiP w dawnym budynku Chemii Uniwersytetu Gdańskiego (działka nr 241/6, Obręb 54, Dzielnica: Wrzeszcz Górny)
- Wariant realizacji BWWiP na terenie Wzgórza Wisielców, przy ul. Traugutta w Gdańsku (działka nr 272 - 288, Obręb 54, Dzielnica: Wrzeszcz Górny).
3. Studium Wykonalności (zgodnie z zakresem punktów 1.3 - 1.7 niniejszego ogłoszenia o zamówieniu) należy wykonać dla preferowanego (realizacyjnego) wariantu realizacji przedsięwzięcia.
4. Wykonawca wraz ze Studium Wykonalności dostarczy jego streszczenie sporządzone w formie odpowiedzi na pytania stanowiące załącznik nr 10 do SIWZ.
5. Do wykonania studium wykonalności o którym mowa w ust. 1 powyżej Wykonawca winien uwzględnić założenia funkcjonalno-użytkowe BWWiP określone w załączniku nr 8 do SIWZ (Koncepcja założeń funkcjonalno-użytkowych Bałtyckiego Węzła Wiedzy i Przedsiębiorczości wraz z charakterystyką rynku docelowego oraz w opracowaniu Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości (BWWiP) Studium możliwości - opracowanie finansowe, stanowiącym załącznik nr 9 do SIWZ).
6. Zaleca się, aby Wykonawca przed złożeniem oferty dokonał wizji lokalnej w obu wariantowych lokalizacjach w celu dokonania oceny stanu budynku i jego otoczenia oraz innych parametrów mogących mieć wpływ na ofertę i późniejszą pracę nad Studium wykonalności.
7. Wykonawca zobowiązany jest wykonać i dostarczyć przedmiot zamówienia w 4 egzemplarzach w wersji drukowanej i oprawionej oraz w 4 egzemplarzach w wersji elektronicznej, która powinna zostać zapisana na oddzielnych nośnikach DVD. Na nośnikach DVD należy zapisać wersję edytowalną przedmiotu zamówienia - format.docx i wersję nieedytowalną - format.pdf Wskaźniki efektywności finansowej przedsięwzięcia winny zostać zapisane w arkuszu kalkulacyjnym w formacie.xlsx z możliwością edycji (formuły otwarte).
8. Ostateczną formę graficzną i układ dokumentu należy uzgodnić z Zamawiającym, przed przekazaniem przedmiotu zamówienia Zamawiającemu.
9. Wszystkie materiały będą zaprojektowane i wykonane przez Wykonawcę zgodnie z treścią Wytycznych dot. oznaczania projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, publikowanych na stronie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, obowiązujących na dzień wykonania zamówienia.
10. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia zgodnie ze:
a. standardami określonymi przez Komisję Europejską
b.załącznikiem nr 2 do Przewodnika Beneficjenta Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 - wytyczne do studium wykonalności
c. zasadami określonymi w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020
d. wytycznymi wskazanymi przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w Programowanie perspektywy finansowej 2014 -2020 - Umowa Partnerstwa
11. Wykonawca będzie współpracował, w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia, z Zamawiającym a także z innymi podmiotami, wskazanymi przez Zamawiającego i działającymi na jego zlecenie.
12. Wykonawca będzie brał udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego i na jego zaproszenie, w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia.
13. Kopie korespondencji prowadzonej przez Wykonawcę z innymi instytucjami, organami, urzędami, z którymi kontakt jest niezbędny w celu realizacji zamówienia (np.: zaświadczenia, decyzje), winny być każdorazowo przekazywane do wiadomości Zamawiającemu.
14. Wykonawca będzie na bieżąco informował Zamawiającego o postępie prac. Zamawiający uprawniony będzie do wyznaczania spotkań roboczych z Wykonawcą, które odbywać się będą w odstępach około dwutygodniowych i których realizacja sankcjonowana będzie poprzez protokoły z monitoringu postępu prac. Harmonogram spotkań roboczych ustalony będzie z Wykonawcą po podpisaniu umowy, w terminie do trzech dni roboczych.

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 83722

Data publikacji: 2015-04-14

Nazwa: InnoBaltica Spółka z o.o.

Ulica: ul. Trzy Lipy 3

Numer domu: 3

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-172

Województwo / kraj: pomorskie

Numer telefonu: 510 268 727

Numer faxu: + 48 58 739 71 17

Adres strony internetowej: www.innobaltica.eu

Regon: 22063988400000

Typ ogłoszenia: ZP-400

Czy jest obowiązek publikacji w biuletynie: Nie

Ogłoszenie dotyczy: 1

Rodzaj zamawiającego: Inny: spółka prawa handlowego

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Wykonanie studium wykonalności (zwanego również Feasibility study) dla projektu pn.: Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości, zwanego dalej BWWiP

Rodzaj zamówienia: U

Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie studium wykonalności (zwanego również Feasibility study) dla projektu pn. Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości, zwanego dalej BWWiP zawierającego m.in.:
Podsumowanie zarządcze (max. 3 strony)
1.1 Charakterystyka projektu (opis tła projektu, lokalizacja projektu, podmioty zaangażowane, ostateczni beneficjenci, logika interwencji, opis skutków braku interwencji (wariant 0)).
1.2 Charakterystyka wariantów realizacji BWWiP obejmująca:
1.2.1 Analizę formalno - prawną dwóch nieruchomości, na których planowana jest budowa BWWiP. Opracowanie ma na celu weryfikację stanu faktycznego i prawnego, wyjaśnianie i regulowanie stanu formalno-prawnego nieruchomości, analizy i oceny nieruchomości pod względem przeznaczenia oraz możliwości ich wykorzystania na cele inwestycyjne, (pod kątem: analizy własności gruntów, ochrony środowiska, uwarunkowań technicznych i innych, a także obsługi procedur pozyskiwania decyzji o warunkach zabudowy, weryfikacji obciążeń nieruchomości oraz niezbędnych procedur sądowych i administracyjnych oraz innych istotnych elementów w tym zakresie).
1.2.2 Analizę rynku uwzględniającą analizę popytu, otoczenia biznesowego i konkurencji zgodnie z zakresem zawartym w pk. 1.3.
1.2.3 Analizę istniejącej infrastruktury wraz z dostępnością oraz zapotrzebowaniem na media dla poszczególnych nieruchomości, a także określenie okolicznej infrastruktury komplementarnej/uzupełniającej wpływającej na ofertę BWWiP oraz wskazanie zapotrzebowania na miejsca parkingowe. Analiza ma na celu uwzględnienie wszystkich istotnych, wskazanych powyżej elementów infrastruktury, związanych z realizacją inwestycji.
1.2.4 Analizę lokalizacyjną (uwzględniającą m.in. dostępność do jednostek edukacyjnych i szkoleniowych, dostępność do wykwalifikowanych pracowników, koszty siły roboczej, innej istotnej infrastruktury), która wskaże atrakcyjność lokalizacji potencjał jego dalszego rozwoju.
1.2.5 Określenie założeń (z uwzględnieniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, warunków geotechnicznych, stanu technicznego istniejącej infrastruktury i obiektów, konsekwencji i następstw zaleceń konserwatorskich i ewentualnych badań archeologicznych oraz innych wytycznych gestorów sieci) odnośnie technologii budowy nowego budynku i przebudowy budynku istniejącego (informacje dodatkowe znajdują się w rozdziale 4. Podział logiczno-funkcjonalny przestrzeni w dokumencie Koncepcja założeń funkcjonalno-użytkowych BWWiP wraz z charakterystyką rynku docelowego - załącznik nr 8 do SIWZ oraz rozdziale Charakterystyka nieruchomości dedykowanych realizacji Projektu w opracowaniu Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości (BWWiP) Studium możliwości - opracowanie finansowe - załącznik nr 9 do SIWZ).
1.2.6 Określenie założeń architektoniczno-urbanistycznych z uwzględnieniem:
1.2.6.1 Maksymalizacji przestrzeni publicznej przyjaznej dla mieszkańców i sprzyjających zachowaniom niskoemisyjnym,
1.2.6.2 Zapobieganiu rozpraszania się zabudowy i pogłębianiu chaosu przestrzennego
1.2.6.3 Troski o estetykę przedsięwzięcia i jego dopasowania do otoczenia z poszanowaniem kontekstu przyrodniczego, kulturowego i społecznego
1.2.6.4 Strategii preferowania ponownego wykorzystania terenu i wypełniania zabudowy zamiast ekspansji na tereny niezabudowane (priorytet Brown field ponad Green field).
1.2.7 Ramowy harmonogram realizacji inwestycji, przedstawiony w formie wykresu Gantta, zawierający ścieżkę krytyczną oraz kamienie milowe.
1.2.8 Analizę zagrożenia związanego z możliwością wystąpienia skażeń biologiczno-chemicznych dla wariantu b, o którym mowa w rozdziale III pkt 2 SIWZ, wraz z określeniem wpływu na realizację przedsięwzięcia i kosztu usunięcia zidentyfikowanych zagrożeń,
1.2.9 Całkowite nakłady inwestycyjne związane z realizacją przedsięwzięcia zawierające szacunki m.in. następujących pozycji: prace przygotowawcze, projektowanie, prace budowlane i oddzielnie dla prac wykończeniowych zakup sprzętu i wyposażenia, rezerwa inwestycyjna (dodatkowy opis znajduje się w rozdziale 4. Podział logiczno-funkcjonalny przestrzeni w dokumencie Koncepcja założeń funkcjonalno-użytkowych BWWiP wraz z charakterystyką rynku docelowego - załącznik nr 8 do SIWZ oraz w opracowaniu Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości (BWWiP) Studium możliwości - opracowanie finansowe - załącznik nr 9 do SIWZ).
1.2.10 Koszty eksploatacyjne przedsięwzięcia tj. koszty związane z działalnością operacyjną w tym m.in. amortyzację, zużycie materiałów i surowców, zużycie energii elektrycznej i cieplnej, zużycie wody, usługi obce, opłaty i podatki (m. in. podatek od nieruchomości, opłata za wieczyste użytkowanie gruntu, podatek od przychodów z najmu, koszty związane z obsługą parkingu), ubezpieczenia, ochrona budynku, nakłady odtworzeniowe (w tym remonty i konserwacje), rezerwa kosztów eksploatacyjnych (dodatkowy opis znajduje się w opracowaniu Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości (BWWiP) Studium możliwości - opracowanie finansowe - załącznik nr 9 do SIWZ)
1.2.11 Analiza ilościowa, analiza DGC dla każdego z wariantów oraz analiza jakościowa metodą wielokryterialną,
1.2.12 Analizę TOWS/SWOT dla wszystkich wariantów uwzględniająca wpływ na zatrudnienie i mobilność pracowników, realizację polityki godzenia życia zawodowego i prywatnego oraz promowanie włączenia społecznego, zwalczanie ubóstwa, zwalczanie dyskryminacji,
1.2.13 Wskazanie preferowanego wariantu realizacji przedsięwzięcia wraz z wyczerpującym uzasadnieniem oraz szczegółowym porównawczym wyjaśnieniem zalet i wad opisywanych wariantów, z uwzględnieniem kosztów utrzymania obiektów w obu wariantach.
(Należy przyjąć na potrzeby wykonania niniejszego przedmiotu zamówienia, że InnoBaltica jest właścicielem nieruchomości, o których mowa w rozdz. III. pkt 2 SIWZ i wszelkie koszty związane z ich nabyciem zostały już poniesione).
1.3 Analizę rynku w tym:
1.3.1 Określenie wielkości popytu na usługi oferowane przez BWWiP w ujęciu wariantowym, w tym elastyczność oraz identyfikacja potencjalnych klientów. (opis i rodzaj usług znajduje się w rozdziale 4. Podział logiczno-funkcjonalny przestrzeni w dokumencie Koncepcja założeń funkcjonalno-użytkowych BWWiP wraz z charakterystyką rynku docelowego - załącznik nr 8 do SIWZ),
Analiza wielkości sprzedaży powierzchni BWWiP przeznaczonych na ten cel oraz wariantowe ujęcie wysokości cen. Uwzględnienie różnych strategii pozyskania klientów z sektora przedsiębiorstw (zarówno z regionu jak i spoza regionu), a także na jakich warunkach infrastruktura powstała w wyniku przedsięwzięcia będzie dostępna dla różnych podmiotów wraz z propozycją polityki najmu.
Punkt 1.3.1 należy przedstawić w podziale na poszczególne segmenty (rodzaje) przedsiębiorstw, jakie będą korzystać z infrastruktury BWWiP (zgodnie z podziałem zawartym w dokumencie Koncepcja założeń funkcjonalno-użytkowych Bałtyckiego Węzła Wiedzy i Przedsiębiorczości wraz z charakterystyką rynku docelowego, stanowiącym załącznik nr 8 do SIWZ), tj. przedsiębiorstwa dojrzałe, spin off, spin out, instytucje otoczenia biznesu i inne.
1.3.2 Analiza otoczenia biznesowego, w ujęciu lokalnym, regionalnym i krajowym, uwzględniająca potencjalnych partnerów pod kątem preferowanego profilu działalności BWWiP,
1.3.3 Analiza konkurencji z uwzględnieniem istniejącej (w tym także wybudowanej/zmodernizowanej w okresie 2007-2013) oraz planowanej infrastruktury, która pozwoli zidentyfikować inne podmioty świadczące podobne usługi i funkcje.
1.3.4 Zagraniczny benchmarking (analiza porównawcza z odpowiednikami BWWiP) z uwzględnieniem: modelu zarządzania, zakresu oferty, źródeł finansowania bieżącej działalności, podziału funkcjonalno-użytkową badanych obiektów. Analiza powinna obejmować co najmniej trzy obiekty. Analiza benchmarkingowa ma na celu zweryfikowanie możliwych modeli realizacji inwestycji.
1.4 Analizę techniczną w tym:
1.4.1 Wstępny podział przestrzenny obiektu na funkcje (w formie uproszczonej koncepcji) (opis i rodzaj funkcji obiektu, znajduje się w rozdziale 4. Podział logiczno-funkcjonalny przestrzeni w dokumencie Koncepcja założeń funkcjonalno-użytkowych BWWiP wraz z charakterystyką rynku docelowego - załącznik nr 8 do SIWZ)
1.4.2 Analiza wariantów technicznych w zakresie technologii budowy/adaptacji obiektu, powierzchni (opis i rodzaj wykorzystywanej powierzchni obiektu, znajduje się w rozdziale 4. Podział logiczno-funkcjonalny przestrzeni w dokumencie Koncepcja założeń funkcjonalno-użytkowych BWWiP wraz z charakterystyką rynku docelowego - załącznik nr 8 do SIWZ)
1.5 Analizę finansowo-ekonomiczną dla wariantów bezinwestycyjnego oraz realizacyjnego.
1.5.1 Bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych na projekcji określonej w 20-letnim horyzoncie czasowym z wyszczególnieniem wpływów z przedsiębiorstw (dodatkowy opis znajduje się w opracowaniu Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości (BWWiP) Studium możliwości - opracowanie finansowe - załącznik nr 9 do SIWZ)
1.5.2 Obliczenie wraz z opisem następujących wskaźników efektywności finansowej przedsięwzięcia w ujęciu finansowym jak i ekonomicznym (wymagane minimum): IRR (wewnętrzna stopa zwrotu), NPV ( wartość bieżąca netto), NPVR (wartość zaktualizowana netto), dodatkowo należy oszacować próg rentowności (dodatkowy opis znajduje się w opracowaniu Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości (BWWiP) Studium możliwości - opracowanie finansowe - załącznik nr 9 do SIWZ)
1.5.3 Analiza trwałości inwestycji, w tym analiza instytucjonalna potencjalnego podmiotu (operatora)
1.5.4 Obliczenie zwrotu kapitału powinno zostać przedstawione w ujęciu 2, 5, 10, 20 letnim
1.5.5 Koszty i korzyści społeczno-ekonomiczne przedsięwzięcia obejmujące analizę społeczno-ekonomiczną (ENPV, EIRR, B/C) zgodnie ze standardami określonymi przez Komisję Europejską oraz załącznikiem nr 2 do Przewodnika Beneficjenta Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 - wytyczne do studium wykonalności.
1.6 Analizę wrażliwości i ryzyk przedsięwzięcia
1.6.1 Analiza wrażliwości ze względu na zmianę podstawowych parametrów związanych z nakładami, zewnętrznymi źródłami finansowania (dla poziomów wsparcia: 50%, 35%) m.in. z kredytu oraz dotacji unijnej, kosztami, przychodami ze sprzedaży, kosztem kapitału wraz z projekcją skutków. Analiza wrażliwości musi uwzględnić następujące scenariusze podziału wysokości poziomów finansowania projektu: 50% dotacji unijnej - 50% Inicjatywa Jessica; 50% dotacji unijnej - 50% kredyt; 35% dotacji unijnej - 65% Inicjatywa Jessica; 35% dotacji unijnej - 65% kredyt; 100% Inicjatywa Jessica.
1.6.2 Plan zarządzania ryzykiem zawierający m.in.:
1.6.2.1 Identyfikację ryzyk
1.6.2.2 Określenie prawdopodobieństwa wystąpienia ryzyk oraz ich wpływu i konsekwencji na realizację projektu
1.6.2.3 Strategia planowania reakcji na ryzyko
1.6.2.4 Koszty związane z wystąpieniem ryzyka
1.6.2.5 Wskazanie ryzyk mających kluczowy wpływ na wybór rekomendowanego wariantu wraz z określeniem ich wpływu i konsekwencji na realizację projektu.
1.7 Określenie harmonogramu inwestycji ze ścieżką krytyczną obejmujący wariant optymistyczny oraz pesymistyczny, przedstawiony w formie wykresu Gantta i uwzględniający kamienie milowe projektu.
W terminie 80 dni od podpisania umowy Wykonawca przekaże wnioski do studium wykonalności obejmujące zakres przedstawiony w punkcie 1.1 oraz 1.2 niniejszego OPZ.
2. Wnioski do Studium wykonalności o których mowa powyżej powinny zostać sporządzone dla następujących wariantów:
- Wariant 0.
- Wariant realizacji BWWiP w dawnym budynku Chemii Uniwersytetu Gdańskiego (działka nr 241/6, Obręb 54, Dzielnica: Wrzeszcz Górny)
- Wariant realizacji BWWiP na terenie Wzgórza Wisielców, przy ul. Traugutta w Gdańsku (działka nr 272 - 288, Obręb 54, Dzielnica: Wrzeszcz Górny).
3. Studium Wykonalności (zgodnie z zakresem punktów 1.3 - 1.7 niniejszego ogłoszenia o zamówieniu) należy wykonać dla preferowanego (realizacyjnego) wariantu realizacji przedsięwzięcia.
4. Wykonawca wraz ze Studium Wykonalności dostarczy jego streszczenie sporządzone w formie odpowiedzi na pytania stanowiące załącznik nr 10 do SIWZ.
5. Do wykonania studium wykonalności o którym mowa w ust. 1 powyżej Wykonawca winien uwzględnić założenia funkcjonalno-użytkowe BWWiP określone w załączniku nr 8 do SIWZ (Koncepcja założeń funkcjonalno-użytkowych Bałtyckiego Węzła Wiedzy i Przedsiębiorczości wraz z charakterystyką rynku docelowego oraz w opracowaniu Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości (BWWiP) Studium możliwości - opracowanie finansowe, stanowiącym załącznik nr 9 do SIWZ).
6. Zaleca się, aby Wykonawca przed złożeniem oferty dokonał wizji lokalnej w obu wariantowych lokalizacjach w celu dokonania oceny stanu budynku i jego otoczenia oraz innych parametrów mogących mieć wpływ na ofertę i późniejszą pracę nad Studium wykonalności.
7. Wykonawca zobowiązany jest wykonać i dostarczyć przedmiot zamówienia w 4 egzemplarzach w wersji drukowanej i oprawionej oraz w 4 egzemplarzach w wersji elektronicznej, która powinna zostać zapisana na oddzielnych nośnikach DVD. Na nośnikach DVD należy zapisać wersję edytowalną przedmiotu zamówienia - format.docx i wersję nieedytowalną - format.pdf Wskaźniki efektywności finansowej przedsięwzięcia winny zostać zapisane w arkuszu kalkulacyjnym w formacie.xlsx z możliwością edycji (formuły otwarte).
8. Ostateczną formę graficzną i układ dokumentu należy uzgodnić z Zamawiającym, przed przekazaniem przedmiotu zamówienia Zamawiającemu.
9. Wszystkie materiały będą zaprojektowane i wykonane przez Wykonawcę zgodnie z treścią Wytycznych dot. oznaczania projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, publikowanych na stronie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, obowiązujących na dzień wykonania zamówienia.
10. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia zgodnie ze:
a. standardami określonymi przez Komisję Europejską
b.załącznikiem nr 2 do Przewodnika Beneficjenta Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 - wytyczne do studium wykonalności
c. zasadami określonymi w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020
d. wytycznymi wskazanymi przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w Programowanie perspektywy finansowej 2014 -2020 - Umowa Partnerstwa
11. Wykonawca będzie współpracował, w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia, z Zamawiającym a także z innymi podmiotami, wskazanymi przez Zamawiającego i działającymi na jego zlecenie.
12. Wykonawca będzie brał udział w spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego i na jego zaproszenie, w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia.
13. Kopie korespondencji prowadzonej przez Wykonawcę z innymi instytucjami, organami, urzędami, z którymi kontakt jest niezbędny w celu realizacji zamówienia (np.: zaświadczenia, decyzje), winny być każdorazowo przekazywane do wiadomości Zamawiającemu.
14. Wykonawca będzie na bieżąco informował Zamawiającego o postępie prac. Zamawiający uprawniony będzie do wyznaczania spotkań roboczych z Wykonawcą, które odbywać się będą w odstępach około dwutygodniowych i których realizacja sankcjonowana będzie poprzez protokoły z monitoringu postępu prac. Harmonogram spotkań roboczych ustalony będzie z Wykonawcą po podpisaniu umowy, w terminie do trzech dni roboczych.

Czy zamówienie jest podzielone na części: Nie

Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: Nie

Czy jest dialog: Nie

Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: Tak

Czas: O

Okres trwania zamówienia w dniach: 120

Zaliczka: Nie

III.7 osoby niepełnosprawne: Nie

Informacja na temat wadium:
1.Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości 4 500,00 zł.
2.Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych.;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy InnoBaltica Sp. z o. o. w Banku Millennium S.A. nr konta: 76 1160 2202 0000 0001 1406 4646, z oznaczeniem: Wadium - Wykonanie studium wykonalności dla projektu pn. Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości.
5. Za termin wniesienia wadium w pieniądzu uważa się datę wpływu środków na konto Zamawiającego. W wymienionym przypadku dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez Wykonawcę nie będzie traktowane jako spełnienie warunku terminowego wniesienia wadium.
6. Oryginały dokumentów, o których mowa w rozdz. VIII ust. 3 pkt 2) - 5) SIWZ i pkt. III. 1) 1.2) - 5) ogłoszenia o zamówieniu należy złożyć w InnoBaltica Sp. z o.o.; Gdański Park Naukowo-Technologiczny; 80-172 Gdańsk; ul. Trzy Lipy 3; Budynek A, IV piętro, pokój nr 5.2 wraz z ofertą w odrębnej kopercie oznaczonej: Wadium - Wykonanie studium wykonalności dla projektu pn. Bałtycki Węzeł Wiedzy i Przedsiębiorczości przed upływem terminu składania ofert, natomiast potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię dokumentów zaleca się dołączyć do oferty.
7. Wadium wniesione w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej musi zawierać klauzule gwarantujące bezwarunkową wypłatę pełnej kwoty wadium na rzecz Zamawiającego w przypadku wystąpienia okoliczności wymienionych w art. 46 ust. 4a i w art. 46 ust. 5 ustawy PZP.
8. Gwarancja wadialna wnoszona w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej powinna zawierać następujące elementy:
1) nazwy: dającego zlecenie (Wykonawcy), Beneficjenta gwarancji (Zamawiającego) - InnoBaltica Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Trzy Lipy 3, 80 - 172 Gdańsk, Polska; gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
3) kwotę gwarancji,
4) termin ważności gwarancji,
5) zobowiązanie gwaranta (zgodnie z art. 46 ust. 5 ustawy PZP) do: bezwarunkowej zapłaty kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Beneficjenta Gwarancji zawierające oświadczenie, że wykonawca, którego ofertę wybrano:
a) odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, lub
b) nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, lub
c) zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
6) zobowiązanie gwaranta (zgodnie z art. 46 ust. 4a ustawy PZP) do: bezwarunkowej zapłaty kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Beneficjenta Gwarancji zawierające oświadczenie, iż Wykonawca, w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej. Oświadczenie Beneficjenta Gwarancji zostanie skonkretyzowane w zależności od wystąpienia przesłanek określonych w tym przepisie.
9. Gwarancja musi być egzekwowalna i wykonalna na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegać prawu polskiemu, a w sporach z gwarancji wyłącznie właściwy musi być sąd powszechny siedziby Zamawiającego.
10. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą. W przypadku przedłużenia terminu związania ofertą konieczne jest przedłużenie okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, wniesienie nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. Jeżeli przedłużenie terminu związania ofertą dokonywane jest po wyborze oferty najkorzystniejszej, obowiązek wniesienia nowego wadium lub jego przedłużenia dotyczy jedynie Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
11. Wykonawca, którego oferta nie będzie zabezpieczona wadium wniesionym we właściwej formie, terminie i kwocie zostanie wykluczony z przedmiotowego postępowania.
12. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 Ustawy, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
13. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
14. Zwrot wadium:
1) Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 4) poniżej.
2) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie niniejszego zamówienia oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3) Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
4) Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę. Zaleca się wskazanie w ofercie nr rachunku bankowego, na który należy dokonać zwrotu wadium.
15. Utrata wadium:
1) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 46 ust. 4a Ustawy, tj. jeżeli Wykonawca, w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 Ustawy, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 Ustawy, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 Ustawy, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej.
2) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 46 ust. 5 Ustawy, tj. jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Uprawnienia:
Zamawiający nie precyzuje w powyższym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie wykonawca zobowiązany jest wykazywać w sposób szczególny.

Wiedza i doświadczenie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, w szczególności w zakresie posiadania wiedzy i doświadczenia - w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali w sposób należyty co najmniej jedno studium wykonalności dla budynków o charakterze dydaktyczno-naukowym, lub biurowym lub laboratoryjno-badawczym, o wartości inwestycji nie mniejszej niż 25 000 000 zł netto, które było stworzone na potrzeby ubiegania się o dofinansowanie ze środków:
Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Oś Priorytetowa XIII Infrastruktura Szkolnictwa Wyższego lub,
- Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 lub,
Oś priorytetowa 2. Infrastruktura sfery B+R, Działanie 2.1 Rozwój ośrodków o wysokim potencjale badawczym albo,
Oś priorytetowa 2. Infrastruktura sfery B+R, Działanie 2.2 Wsparcie tworzenia wspólnej infrastruktury badawczej jednostek naukowych albo,
Oś priorytetowa 4. Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia, Działanie 4.5 Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki albo,
Oś priorytetowa 5. Dyfuzja innowacji, Działanie 5.3 Wspieranie ośrodków innowacyjności,
- Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 - 2013 lub,
Oś priorytetowa I: Nowoczesna gospodarka Działanie I.1 Infrastruktura uczelni albo,
Oś priorytetowa I: Nowoczesna gospodarka Działanie I.3 Wspieranie innowacji
- Regionalnych Programów Operacyjne na lata 2007-13
Dowolny z 16 Regionalnych Programów Operacyjnych dla którego inwestycja realizowana była w ramach działania (osi priorytetowej) wspierającej Inwestycje w uczelnie wyższe, laboratoria badawcze, naukowe, parki naukowo-technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości lub rozwojowe ewentualnie centra biurowe.
Ocena spełniania warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, dokonywana będzie na podstawie dokumentów wymienionych w rozdz. VI. ust. 1. pkt 1) i 2)SIWZ i pkt. III. 4.1) ogłoszenia o zamówieniu.

Osoby zdolne do zrealizowania zamówienia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, w szczególności w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia- dysponują lub będą dysponować:
- co najmniej jedną osobą posiadającą doświadczenie w wykonywaniu studium wykonalności (będącą autorem lub współautorem) dla budynku poprzez wykonanie minimum jednego studium wykonalności dla budynku dydaktyczno-naukowego, lub biurowego, lub laboratoryjno-badawczego.
- co najmniej jedną osobą posiadającą doświadczenie w wykonywaniu studium wykonalności (będącą autorem lub współautorem) dla budynku wpisanego do rejestru zabytków lub ujętego w gminnej ewidencji zabytków poprzez wykonanie minimum jednego studium wykonalności dla budynku wpisanego do rejestru zabytków lub ujętego w gminnej ewidencji zabytków
- co najmniej jedną osobą posiadającą doświadczenie w wykonywaniu studium wykonalności (będącą autorem lub współautorem) dla projektu, który ubiegał się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej poprzez wykonanie minimum jednego studium wykonalności dla projektu inwestycyjnego który ubiegał się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.
Zamawiający wymaga aby był to zespół co najmniej 3-osobowy przy czym każda z osób ma doświadczenie w co najmniej jednym stawianym warunku w punktach powyżej 3.1-3.3.
Ocena spełniania warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, dokonywana będzie na podstawie dokumentów wymienionych w rozdz. VI. ust. 1. pkt 1) i 3) SIWZ i pkt. III. 4.1) ogłoszenia o zamówieniu.

Sytuacja ekonomiczna:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, w szczególności w zakresie sytuacji finansowej i ekonomicznej - posiadają środki finansowe na rachunku w banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 150 000 zł oraz posiadają ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności, związanej z przedmiotem zamówienia, z kwotą gwarantowaną nie mniejszą niż 150 000 zł.
Ocena spełniania warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, dokonywana będzie na podstawie dokumentów wymienionych w rozdz. VI. ust. 1. pkt 1), 4), 5), 6) SIWZ i pkt. III. 4.1) ogłoszenia o zamówieniu.

Oświadczenie nr 4: Tak

Oświadczenie nr 9: Tak

Oświadczenie nr 12: Tak

Oświadczenie nr 13: Tak

Oświadczenie nr 15: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 1: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 2: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 3: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 4: Tak

Dokumenty grupy kapitałowej: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Kod trybu postepowania: PN

Kod kryterium cenowe: B

Znaczenie kryterium 1: 50

Nazwa kryterium 2: Okres Rękojmi

Znaczenie kryterium 2: 20

Nazwa kryterium 3: Harmonogram Realizacji Zamówienia

Znaczenie kryterium 3: 30

Adres strony internetowej specyfikacji i warunków zamówienia: www.innobaltica.eu

Adres uzyskania specyfikacji i warunków zamówienia: www.innobaltica.eu

Data składania wniosków, ofert: 24/04/2015

Godzina składania wniosków, ofert: 11:00

Miejsce składania:
Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego tj. InnoBaltica Sp. z o.o.; Gdański Park Naukowo-Technologiczny; 80-172 Gdańsk; ul. Trzy Lipy 3; Budynek A, IV piętro, pok. 5.2

On: O

Termin związania ofertą, liczba dni: 30

Czy unieważnienie postępowania: Nie

Informacje dodatkowe:
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

6. Informacje dodatkowe:
1) Dowodami, o których mowa w rozdz. VI. ust. 1. pkt 2) SIWZ są:
a) poświadczenie podmiotu, na rzecz którego wykonane było zamówienie;
b) oświadczenie Wykonawcy - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
2) W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie wykonanych głównych usług, o którym mowa w rozdz. VI ust. 1 pkt 2) SIWZ, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów dotyczących należytego ich wykonania, o których mowa w rozdz. VI ust. 6 pkt 1) SIWZ powyżej.
3) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Z ww. zobowiązania musi wynikać jednoznacznie, że Wykonawca będzie faktycznie dysponował zasobami podmiotu trzeciego na etapie realizacji zamówienia i że ten podmiot trzeci będzie brał udział w realizacji zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b Ustawy, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
4) Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
5) Zamawiający zażąda dokumentów wymienionych w powyższym pkt. 34) powyżej Ww przypadku uznania, iż Wykonawca nie udowodnił zamawiającemu Zamawiającemu w wystarczający sposób dysponowania zasobami niezbędnymi dla należytego wykonania zamówienia w oparciu o treść dokumentów wymienionych w powyższym pkt. 3), Zamawiający będzie miał prawo do żądania od Wykonawcy przedstawienia dodatkowych dokumentów na potwierdzenie dysponowania tymi zasobami. Tym samym obowiązek złożenia stosownych dokumentów będzie dotyczył tylko wykonawców, którzy nie udowodnili w sposób odpowiedni dysponowania zasobami podmiotu trzeciego i będzie konkretyzował się w trakcie badania dokumentów złożonych w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
6) Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, przy czym:
a) zobowiązania podmiotów, o których mowa w rozdz. VI ust. 6 pkt 3) SIWZ
b) oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu
c) lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5) Ustawy bądź informacja o tym, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej
są składane w oryginale.
7) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty.
8) Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
9) Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
10) W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do oferty należy załączyć pełnomocnictwo z określeniem jego zakresu. Pełnomocnictwo należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność przez notariusza. Pełnomocnik ma obowiązek złożyć wraz z pełnomocnictwem dokument, z którego wynika uprawnienie osób udzielających pełnomocnictwa do reprezentowania podmiotu udzielającego pełnomocnictwa.
11) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.
a) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego dla ustanowionego przez nich pełnomocnika. Dokument potwierdzający ustanowienie pełnomocnika powinien zawierać wskazanie postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy, wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ustanowionego pełnomocnika oraz zakres jego umocowania, a także oświadczenie o przyjęciu wspólnej solidarnej odpowiedzialności za wykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia. Dokument pełnomocnictwa musi być podpisany przez wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie publiczne. Podpisy muszą zostać złożone przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawców. Pełnomocnictwo jest składane w oryginale lub w formie kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza. Wszelka korespondencja dokonywana będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik.
b) Oświadczenie lub oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu winno/y potwierdzać, iż Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia łącznie spełniają warunki udziału w postępowaniu.
c) Dokumenty wymienione w rozdz. VI. ust. 1. SIWZ powinny potwierdzać, że Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia łącznie spełniają warunki udziału w postępowaniu.
d) Dokumenty wymienione w rozdz. VI. ust. 2. SIWZ i - muszą dotyczyć każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
12) Jeżeli oferta Wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający zażąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
13) W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów, w których jakiekolwiek kwoty podane zostały w walutach obcych, Zamawiający przeliczy te kwoty na złote według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego obowiązującego w dniu zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.

Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w rozdz. VI ust. 3 SIWZ powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Terminy określone w rozdz. VI ust. 3 SIWZ powyżej stosuje się odpowiednio.

Oświadczenie wykluczenia nr 5: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 6: Tak

Oświadczenie wykluczenia nr 7: Tak

Określenie zamówień uzupełniających:
Zamawiający dopuszcza możliwość dokonywania zamówień uzupełniających,o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu wykonawcy usług. Zamówienia uzupełniające stanowić mogą nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegają na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.

Czy zmiana umowy: Tak

Zmiana umowy:
1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania istotnych zmian postanowień umowy także w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcyWykonawcy, w następujących przypadkach:
1) konieczna jest zmiana terminu realizacji umowy z uwagi na brak możliwości dotrzymania przez Wykonawcę terminu wykonania przedmiotu umowy lub poszczególnych opracowań składających się na przedmiot zamówienia z przyczyn niezależnych od Wykonawcy -
2) konieczne jest wprowadzenie zmian w zakresie przedmiotu zamówienia, jeżeli dla właściwej realizacji przedmiotu zamówienia, niezbędne jest ograniczenie, zmiana lub rozszerzenie przez Zamawiającego zakresu zleconego opracowania z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy;
3) konieczne jest wprowadzenie zmian w zakresie przedmiotu zamówienia, jeżeli konieczność wprowadzenia takich zmian jest skutkiem zmiany przepisów prawa obowiązujących po dacie zawarcia umowy, wywołujących potrzebę zmian umowy wraz ze skutkami wprowadzenia takich zmian;
4) koniecznae jest zmniejszenie zmiana wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku ograniczenia zmiany przez Zamawiającego zakresu opracowania z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy;
5) istnieje potrzeba dostosowania wysokości wynagrodzenia Wykonawcy do zmienionej przez ustawodawcę stawki podatku od towarów i usług (VAT);
6) konieczność wprowadzenia zmian wynika z powstania okoliczności prawnej, ekonomicznej lub technicznej, niezależnej od stron umowy, skutkującej niemożliwością wykonania lub należytego wykonania umowy, zgodnie z SIWZ - pod warunkiem, że zmiany umowy nie będą istotne oraz nie będą naruszały zasad uczciwej konkurencji.
2. Wszystkie zmiany umowy wymagają akceptacji Zamawiającego oraz zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

Inny rodzaj zamawiającego: spółka prawa handlowego

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

Dokumenty podmiotów zagranicznych: Tak

inne_dokumenty:
- Oświadczenie podmiotu trzeciego o braku podstaw do wykluczenia w przypadku gdy wykonawca korzysta z potencjału podmiotu trzeciego na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.

- Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w III 4.3), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.

- Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Z ww. zobowiązania musi wynikać jednoznacznie, że Wykonawca będzie faktycznie dysponował zasobami podmiotu trzeciego na etapie realizacji zamówienia i że ten podmiot trzeci będzie brał udział w realizacji zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b Ustawy, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy. W przypadku uznania, iż Wykonawca nie udowodnił Zamawiającemu w wystarczający sposób dysponowania zasobami niezbędnymi dla należytego wykonania zamówienia w oparciu o treść dokumentów wymienionych w powyższych dwóch zdaniach, Zamawiający będzie miał prawo do żądania od Wykonawcy przedstawienia dodatkowych dokumentów na potwierdzenie dysponowania tymi zasobami. Tym samym obowiązek złożenia stosownych dokumentów będzie dotyczył tylko wykonawców, którzy nie udowodnili w sposób odpowiedni dysponowania zasobami podmiotu trzeciego i będzie konkretyzował się w trakcie badania dokumentów złożonych w toku postępowania o udzielenie zamówienia.

- Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.

- W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do oferty należy załączyć pełnomocnictwo z określeniem jego zakresu.
- Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego dla ustanowionego przez nich pełnomocnika.

- Jeżeli oferta Wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający zażąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

Kody CPV:
712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)

Podobne przetargi

288728 / 2014-08-29 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Pomorskie - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
wykonanie badania ewaluacyjnego pn.: Badanie efektów projektów obejmujących kursy językowe oraz ICT, realizowanych w ramach komponentu regionalnego POKL 2007 - 2013 w województwie pomorskim

399286 / 2013-10-02 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wykonanie pomiarów ruchu drogowego, w tym rowerowego, na wybranych ciągach komunikacyjnych w Gdyni

331934 / 2010-10-15 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Sporządzenie Studium Wykonalności i wniosku aplikacyjnego oraz opracowanie i skompletowanie wszystkich niezbędnych załączników do wniosku dla projektu pn.: Rewitalizacja Kanału Elbląskiego na odcinkach: Jezioro Drużno - Miłomłyn, Miłomłyn - Zalewo, Miłomłyn - Ostróda - Stare Jabłonki, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007 - 2013

291008 / 2013-07-24 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie analizy komunikacyjnej wraz z pomiarami natężenia ruchu oraz prognozami na rok 2016 i 2025, obejmującej skrzyżowania: Plac Konstytucji - ul. Janka Wiśniewskiego - ul. Wójta Radtkego oraz ul. Dworcowa - ul. Starowiejska w Gdyni

316450 / 2012-08-27 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Malbork - Malbork (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Przygotowanie, opracowanie i dostarczenie dokumentu antykryzysowego pt. Strategia przewidywania i zarządzania zmianą gospodarczą w Mieście Malborku na lata 2013-2020.

129674 / 2014-04-15 - Inny: jednostka budżetowa samorządu terytorialnego

"Centrum Hewelianum" Jednostka Budżetowa Gminy Miasta Gdańsk - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla zadania pn. Kompleksowy system zarządzania energią w Centrum Hewelianum oraz zasilania obiektów ze źródeł odnawialnych, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013

176711 / 2009-10-13 - Inny: Celowa spółka komunalna

Gdańskie Inwestycje Komunalne Euro 2012 Sp. z o.o. - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie studium wykonalności oraz wniosku aplikacyjnego dla Przedsięwzięcia pn. Budowa Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku

82261 / 2014-04-15 - Administracja samorzÄ…dowa

Województwo Pomorskie - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie dzieła pn. Analiza wykonalności przedsięwzięcia ,Kajakiem przez Pomorze,- zagospodarowanie szlaków wodnych w województwie pomorskim dla rozwoju turystyki kajakowej dofinasowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007- 2013 Oś Priorytetowa 1. Pomoc Techniczna, Działanie 10.2. Informacja, Komunikacja i Przygotowanie projektów, Poddziałanie 10.2.2. Przygotowanie projektów, wspófinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

70090 / 2015-03-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wykonanie pomiarów ruchu drogowego, w tym rowerowego, na wybranych ciągach miasta Gdyni

83588 / 2015-04-14 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Sierakowice - Sierakowice (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie Studium Wykonalności oraz dokumentacji przedprojektowej dla przedsięwzięcia inwestycyjnego: Rewitalizacja linii kolejowej nr 229 na odcinku od stacji kolejowej Kartuzy do stacji Lębork.

214582 / 2013-06-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Kępice - Kępice (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Na usługę opracowania Strategii zarządzania zmianą gospodarczą gminy Kępice do roku 2025

132476 / 2013-04-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Samorząd Województwa Pomorskiego - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wykonanie badania ewaluacyjnego pt. Ocena wpływu projektów zrealizowanych w ramach RPO WP na środowisko w województwie pomorskim oraz opracowanie Raportu z realizacji badania.

126044 / 2016-05-18 - Administracja rzÄ…dowa terenowa

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie studium wykonalności dla projektu pn. Modernizacja istniejących wałów przeciwpowodziowych oraz budowa nowych wałów i przegród przeciwpowodziowych w Krynicy Morskiej

447250 / 2013-11-04 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Wykonanie pomiarów ruchu drogowego, w tym rowerowego, na wybranych ciągach komunikacyjnych w Gdyni

202414 / 2010-07-09 - Administracja samorzÄ…dowa

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu Gminy Miasta Gdańska - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie: 1. Wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 2. Studium Wykonalności . dla projektu pod nazwą: Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław - etap I - Miasto Gdańsk.

74455 / 2009-05-12 - Inny: instytucja kultury

Muzeum Narodowe w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie strategii realizacji dwóch priorytetowych projektów inwestycyjnych Muzeum Narodowego w Gdańsku, z uwzględnieniem analizy ekonomicznej: Zadanie 1. Rewaloryzacja XIV wiecznego Zespołu Franciszkańskiego przy ul. Toruńskiej 1 w Gdańsku Zadanie 2. Muzeum Tradycji Szlacheckiej - Pomorski Ośrodek Kontaktów z Polonią w Waplewie Wielkim

360156 / 2013-09-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni - Gdynia (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie analizy komunikacyjnej wraz z pomiarami natężenia ruchu oraz prognozami na rok 2016 i 2025, obejmującej skrzyżowania: Plac Konstytucji - ul. Janka Wiśniewskiego -ul. Wójta Radtkego oraz ul. Dworcowa - ul. Starowiejska w Gdyni

58907 / 2009-04-06 - Inny: instytucja kultury

Muzeum Narodowe w Gdańsku - Gdańsk (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie strategii realizacji dwóch priorytetowych projektów inwestycyjnych Muzeum Narodowego w Gdańsku, z uwzględnieniem analizy ekonomicznej: Zadanie 1. Rewaloryzacja XIV wiecznego Zespołu Franciszkańskiego przy ul. Toruńskiej 1 w Gdańsku Zadanie 2. Muzeum Tradycji Szlacheckiej - Pomorski Ośrodek Kontaktów z Polonią w Waplewie Wielkim

243392 / 2008-11-07 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Ustka - Ustka (pomorskie)
CPV: 712410009 (Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy)
Opracowanie studium wykonalności na budowę/ rozbudowę/ modernizację oczyszczalni ścieków w Rowach w Gminie Ustka dla zlewni Rowy.