Informacje o przetargach publicznych.
Site Search

124601 / 2012-06-05 - Administracja samorządowa / Gmina Dąbrowa Górnicza (Dąbrowa Górnicza)

Numer biuletynu: 1

Pozycja w biuletynie: 124601

Data publikacji: 2012-06-05

Nazwa: Gmina Dąbrowa Górnicza

Ulica: ul. Graniczna 21

Numer domu: 21

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Kod pocztowy: 41-300

Województwo / kraj: śląskie

Numer telefonu: 32 2956700

Numer faxu: 32 2625032, 2956700

Adres strony internetowej: bip.dabrowa-gornicza.pl

Regon: 27625531200000

Typ ogłoszenia: ZP-408

Rodzaj zamawiającego: Administracja samorządowa

Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa zabytkowego Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej - dziedzictwa kulturowego Zagłębia Dąbrowskiego:
Etap I - przebudowa podjazdów, przybudówek i tarasów przy elewacjach bocznych,
Etap II - przebudowa i termomodernizacja budynku,
- zamówienie dodatkowe

Rodzaj zamówienia: B

Przedmiot zamówienia:
Zamówienie o wartości poniżej 5 000 000 euro.
Zakres zamówienia dodatkowego:
1. Wykonanie konserwacji drzwi - roboty dodatkowe,
2. Instalacje elektryczne słaboprądowe - roboty dodatkowe,
3. Instalacje elektryczne silnoprądowe - roboty dodatkowe,
4. Wymiana stropów tarasów bocznych i zabezpieczenie stropów podjazdów,
5. Zmiana lokalizacji kamer zewnętrznych,
6. Roboty dodatkowe budowlane na poddaszu,
7. Frezowanie wylewek cementowych i wykonanie wylewki samopoziomującej
w pomieszczeniach z demontowanym parkietem, dodatkowe roboty posadzkarskie,
8. Roboty dodatkowe na instalacjach sanitarnych i elektrycznych,
9. Wyburzenie i zasypanie składu opału, demontaż kotłów i wyposażenia starej kotłowni,
10. Wymalowanie ścian nad sceną,
11. Dodatkowy drenaż, przepony poziome i izolacje pionowe.

szacunkowa_wart_zam: Tak

Kod trybu postepowania: WR

zamowienie_pprawna_hid: i;

zamowienie_pprawna: art. 67 ust. 1 pkt 5

zamowienie_uzasadnienie:
Informacja wstępna:
Przedmiotowa inwestycja była przygotowywana od roku 2005.
Do chwili przekazania placu budowy obiekt normalnie funkcjonował - prowadził działalność statutową z zakresu kultury.
W związku z faktem, że obiekt objęty jest ochroną przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, zadaniem projektantów było m.in. uzgodnienie wykonanej dokumentacji, zatwierdzenie programu konserwatorskiego i uzyskanie decyzji administracyjnej - pozwolenia konserwatorskiego dla wykonanej dokumentacji projektowej.
W okresie przygotowania dokumentacyjnego inwestycji Zamawiający nie miał prawnego obowiązku dysponować fachowcami z zakresu Nadzoru Konserwatorskiego, ponieważ to zadaniem projektanta było uzyskanie stosownego Pozwolenia Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.
Pozwolenie to wydawane jest na podstawie przedłożonej dokumentacji projektowej i innych wymaganych dokumentów.
Dopiero na etapie realizacji zadania, zgodnie z postanowieniami Pozwolenia konserwatorskiego, na Zamawiającym ciąży obowiązek zatrudnienia Inspektora Nadzoru Konserwatorskiego i Inspektora Nadzoru z wymaganymi prawem kwalifikacjami i praktyką na obiektach zabytkowych, a przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków uczestniczą w rozwiązywaniu problemów występujących na budowie wydając zalecenia i uzgodnienia, których realizacja jest wiążąca dla Zamawiającego jako inwestora robót budowlanych i warunkuje dokonanie odbioru końcowego.
W okresie eksploatacji obiektu dokonanie odkrywek elementów konstrukcyjnych, zrywanie parkietu czy innych zabytkowych wykładzin nie jest możliwe, ponieważ wyklucza to normalną eksploatację obiektu, pociąga za sobą konieczność dysponowania środkami finansowymi na ich wykonanie i często bardzo kosztowną naprawę odkrytych elementów oraz wymaga zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Dlatego dokumentacja projektowa, w szczególności dotycząca remontu starego, zabytkowego obiektu, oparta jest na przewidywalnych koniecznych ekspertyzach i diagnozie widocznego stanu technicznego budynku, instalacji i urządzeń. Dopiero wyburzenia i odkrywki możliwe do wykonania w trakcie realizacji remontu wykazują, jakich korekt w stosunku do przyjętych rozwiązań projektowych należy dokonać w celu poprawnego wykonania przedmiotu zamówienia. Temu służą zalecenia, uzgodnienia i polecenia wydawane na etapie realizacji inwestycji przez przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Ad.1. Wykonanie konserwacji drzwi - roboty dodatkowe.
Przedstawiciel Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w trakcie oględzin remontowanego budynku Pałacu Kultury Zagłębia stwierdził istotne różnice w wyglądzie drzwi aktualnie wyremontowanych i tych których nie przewidziano do remontu. Polecił wykonać i przedłożyć do uzgodnienia program niezbędnych prac konserwatorskich dodatkowych drzwi i poddać je renowacji w uzgodnionym zakresie. Weryfikacja założeń projektowych w tym zakresie możliwa była dopiero na placu budowy, w trakcie prowadzenia robót konserwatorskich drzwi, a oddzielenie robót konserwatorskich dodatkowych drzwi od zamówienia podstawowego (dysponowanie placem budowy przez Budostal-2 S.A. - realizacja przez innego wykonawcę możliwa po odbiorze końcowym) spowodowałoby brak końcowego odbioru inwestycji przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach.
Wykonanie zamówienia podstawowego jest możliwe tylko w przypadku wykonania zamówienia dodatkowego.

Ad. 2. Instalacje elektryczne słaboprądowe - roboty dodatkowe i
Ad. 3. Instalacje elektryczne silnoprądowe - roboty dodatkowe.
Dokumentację projektową na II Etap, stanowiącą wraz z wcześniej wykonaną dokumentacją I Etapu podstawę zorganizowania przetargu nieograniczonego na wykonanie zadania, wykonano w terminie od 25.08.2008 r. do 29.05.2009 r. Umowę na realizacje zadania po zapewnieniu finansowania i przeprowadzeniu postępowania przetargowego zawarto w dniu 23.03.2011 r.
W okresie projektowania II Etapu przedmiotowego zadania przygotowano równolegle inny projekt pn. Rozwój społeczeństwa informacyjnego w Zagłębiu Dąbrowskim - Dąbrowa Górnicza (projektowanie zakończono w marcu 2009 r.), obejmujący także budynek PKZ. Rzeczony projekt przewidywał podejście sieci internetowej od strony wschodniej, gdzie na I piętrze zlokalizowana była serwerownia. Realizacja projektu była ściśle uzależniona od uzyskania finansowania zewnętrznego, dofinansowanie unijne w wysokości 68.24% jego wartości umożliwiające realizację projektu, uzyskano w dniu 07.06.2011r., kiedy już rozpoczęto prace remontowe w Pałacu Kultury Zagłębia. Dopiero wówczas (obydwa projekty oczekiwały na zapewnienie finansowania przez okres około 2 lat), w trakcie uszczegółowień niezbędnych do ogłoszenia przetargu na realizację internetu szerokopasmowego, zamawiający uzyskał informację, że urządzenia internetu szerokopasmowego, które powinny być zlokalizowane w pomieszczeniu serwerowni, nie mieszczą się w nim. Projekt podstawowy przebudowy PKZ przewidywał remont urządzeń serwerowni w dotychczasowym pomieszczeniu. Przyjęcie innego, droższego w realizacji i eksploatacji rozwiązania lokalizacji serwerowni w piwnicy budynku, nie znajdowało uzasadnienia na etapie projektowania przebudowy PKZ. Pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na budowę internetu szerokopasmowego, warunkujące realizację tej inwestycji, wymusiło konieczność przeniesienia serwerowni do większego pomieszczenia, w piwnicach po wschodniej stronie budynku.
Wykonanie zamówienia podstawowego jest możliwe tylko w przypadku wykonania zamówienia dodatkowego.
Dokonane za zgodą przedstawiciela Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków próbne demontaże zabytkowych posadzek, wykładzin ścian i sufitów umożliwiły dokonanie montażu dodatkowych punktów dystrybucji energii elektrycznej i nagłośnienia małej sali teatralnej
i kinowej a także zmianę technologii telewizji wewnętrznej zaprojektowanej w systemie CCTV na technologię IP.
Wykonanie przedmiotowych elementów instalacji słabo i silnoprądowych wpisuje się w zlecone na podstawie dokumentacji podstawowej instalacje elektryczne i z przyczyn technicznych oddzielenie zamówienia podstawowego od dodatkowego nie jest możliwe. Odrębne zlecenie realizacji omawianych wniosków skutkowałoby niewspółmiernie wysokimi kosztami wynikającymi z konieczności dublowania sieci lub z utraty gwarancji w przypadku wykorzystania sieci z zamówienia podstawowego. Wykonanie zamówienia dodatkowego jest niezbędne dla prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego.

Ad.4. Wymiana stropów tarasów bocznych i zabezpieczenie stropów podjazdów.
Przystępując do remontu podjazdów dokonano odkrywek konstrukcji stropów pod podjazdami i tarasami bocznymi. Ich stan techniczny skłonił inwestora do zlecenia Polskiemu Związkowi Inżynierów i Techników Budownictwa w Krakowie wykonania ekspertyzy technicznej tych stropów Dokumentacja projektowa na Etap I, zakładająca naprawę stropów, poprawna ze względu na cel któremu miała służyć, opracowana została przez pracownię Wariant w kwietniu 2006 r., a dalsza eksploatacja podjazdów nie wskazywała na konieczność zastosowania innych rozwiązań naprawczych podjazdów niż projektowane. W wyniku wykonania ekspertyzy bazującej na dodatkowych, zaleconych przez rzeczoznawcę odkrywkach (październik 2011 r.) stwierdzono, że przyczyną istniejących uszkodzeń konstrukcji żelbetowej stropów jest wiek konstrukcji (ponad 50 lat) oraz długotrwałe zawilgocenie a także zagrzybienie pomieszczeń piwnic pod przybudówkami bocznymi. Ekspertyza za optymalne i gwarantujące wieloletnią trwałość rozwiązanie uznaje wymianę konstrukcji żelbetowej stropów na nową konstrukcję. Wykonanie zamówienia podstawowego uzależnione jest więc od wykonania zamówienia dodatkowego.

Ad.5. Zmiana lokalizacji kamer zewnętrznych.
W trakcie przeglądu inspektorskiego zakończonych prac konserwatorskich na części elewacji budynku PKZ, przedstawiciele Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zalecili usunięcie kamer monitoringu wizyjnego z frontowej elewacji budynku w celu poprawy wyglądu tej elewacji, oraz ze względu na brak możliwości ukrycia okablowania w zabytkowych pomieszczeniach obiektu, sugerując ich zamontowanie na masztach, w strefach odpowiednio oddalonych od Pałacu. Szczegółowa analiza wykazała, że zmiana taka nie jest zmianą istotną i nie pociąga za sobą konieczności zmian w pozwoleniu na budowę oraz istnieje możliwość montażu masztów na gminnej działce będącej w zarządzie PKZ. Weryfikacja założeń projektowych w tym zakresie możliwa była dopiero na placu budowy, w trakcie przeglądu inspektorskiego robót konserwatorskich elewacji budynku, a oddzielenie robót dodatkowych od zamówienia podstawowego z przyczyn technicznych; dysponowanie placem budowy przez Budostal-2 S.A., spowodowałoby brak końcowego odbioru prac przez WUOZ w Katowicach.
Wykonanie zamówienia podstawowego (monitoringu wizyjnego) uzależnione jest od wykonania zamówienia dodatkowego polegającego na ułożeniu podziemnych kabli zasilających i zakupie i montażu 3 szt. masztów oświetleniowych.

Ad.6. Roboty dodatkowe budowlane na poddaszu.
Przejęcie placu budowy przez Wykonawcę umożliwiło dokonanie właściwych odkrywek pozwalających na przeprowadzenie badań kontrolnych istniejącej konstrukcji poddasza. Dokonane odkrywki elementów konstrukcyjnych stropów poddasza (góra i dół) w trakcie prowadzenia prac adaptacji strychów na pomieszczenia użytkowe, wykazały konieczność przeprowadzenia przez Projektanta dodatkowych przeliczeń wytrzymałości tych stropów. W wyniku tych przeliczeń ustalono konieczność odciążenia stropu dolnego poprzez demontaż wierzchniego wymurowania z cegły dziurawki i wzmocnienia nośności stropu górnego poprzez budowę dodatkowych filarów wsporczych oraz pogrubienia tynków na starych ścianach poddasza. W wyniku tych wyliczeń ustalono także konieczność zmiany sposobu montowania świetlików , central wentylacji, oraz konieczność wykonania dodatkowej konstrukcji wsporczej tych central. Dodatkowe wyliczenia zmusiły również projektanta do rezygnacji z wykonania na poddaszu pomieszczeń magazynowych - archiwum. Wykonanie zamówienia podstawowego tj. dokonanie zleconej zamówieniem podstawowym adaptacji strychu na pomieszczenia użytkowe, uzależnione jest od wykonania zamówienia dodatkowego.

Ad.7. Frezowanie wylewek cementowych i wykonanie wylewki samopoziomującej w pomieszczeniach z demontowanym parkietem, dodatkowe roboty posadzkarskie.
W trakcie demontażu parkietu do renowacji który zakładała dokumentacja projektowa stwierdzono, że został on ułożony na grubej warstwie kleju bitumicznego, która stanowiła również warstwę wyrównawczą wylewek betonowych. W celu wykonania zamówienia podstawowego niezbędne jest sfrezowanie kleju bitumicznego wraz z wierzchnią warstwą wylewki betonowej i wylanie wylewek samopoziomujących. Dodatkowe roboty posadzkarskie wynikają również z konieczności wyrównania wysokości posadzki w niektórych pomieszczeniach, która ujawniła się po demontażu wykładzin podłogowych, w celu jej dostosowania do poziomu korytarzy. Wykonanie odkrywek parkietu w skali umożliwiającej powyższe stwierdzenia, w okresie projektowania tj. w okresie normalnej eksploatacji Pałacu, kiedy w salach zabytkowych odbywają się planowane imprezy, nie było możliwe. Odkrywki parkietu na etapie projektowania nie były możliwe również ze względu na jego zabytkowy charakter. Wykonanie zamówienia podstawowego uzależnione jest od wykonania zamówienia dodatkowego.

Ad.8. Roboty dodatkowe na instalacjach sanitarnych i elektrycznych.
Inspektor Nadzoru Konserwatorskiego, z udziałem przedstawicieli Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, w trakcie montażu instalacji sanitarnych i elektrycznych zaprojektowanych w pomieszczeniach
i korytarzach zabytkowych odtworzeniowo tj. na zewnątrz, zalecili, aby ukryć przewody instalacyjne w ścianach
i stropach tam, gdzie możliwy jest demontaż i ponowny montaż fragmentów zabytkowego wystroju wnętrz: zabytkowej marmurowej okładziny, kafli, boazerii czy sztukaterii lub wykonać przewody instalacyjne także kryte w przyległych, nie zabytkowych pomieszczeniach zasilając odbiorniki w pomieszczeniach zabytkowych poprzez przewierty w ścianach. Wykonanie zalecenia skutkuje koniecznością ułożenia zwiększonej ilości przewodów instalacyjnych oraz poniesieniem dodatkowych kosztów demontażu i ponownego montażu fragmentów zabytkowego wystroju wnętrz, a także dodatkowych kosztów krycia przewodów instalacyjnych w pomieszczeniach nie zabytkowych.
Zmienione przepisy ochrony pożarowej i specyfika obiektu, która wymaga zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa użytkowania instalacji sanitarnych, wymusiła wykonanie robót dodatkowych dostosowujących instalacje sanitarne do obecnych przepisów, rozwinięcia projektowanego rozwiązania ciepła technologicznego i zabezpieczenia agregatu wody lodowej przed ewentualnymi uszkodzeniami.
Weryfikacja założeń projektowych w tym zakresie możliwa była dopiero na placu budowy, w trakcie układania instalacji, a oddzielenie robót dodatkowych od zamówienia podstawowego z przyczyn technicznych nie jest możliwe .
Wykonanie zamówienia podstawowego tj. ułożenie zleconych instalacji sanitarnych i elektrycznych, uzależnione jest od wykonania zamówienia dodatkowego.

Ad.9. Wyburzenie i zasypanie składu opału, demontaż kotłów i wyposażenia starej Kotłowni.
W założeniach projektowych istniejący skład opału i istniejące stare kotły w nieczynnej starej kotłowni potraktowano jako zabytkowe, projektując jedynie odnowienie istniejących tynków i wykładzin podłogowych. Wizytacja starej kotłowni przez Inspektora Nadzoru Konserwatorskiego, z udziałem przedstawicieli Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków ujawniła, że istniejące kotły były wymieniane na początku lat 80-tych i nie mają wartości zabytkowej. Wojewódzki Konserwator Zabytków wyraził zgodę na ich wyburzenie wraz ze składowiskiem opału. Umożliwi to organizację w pomieszczeniach kotłowni archiwum niezbędnego w obiekcie, które jak się okazało w trakcie budowy nie może być zlokalizowane w pomieszczeniach poddasza z przyczyn omówionych w pkt. 6.
Weryfikacja założeń projektowych w tym zakresie możliwa była dopiero na placu budowy, a oddzielenie robót dodatkowych od zamówienia podstawowego z przyczyn technicznych; dysponowanie placem budowy przez Budostal-2 S.A., spowodowałoby brak końcowego odbioru prac przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Katowicach.
Wykonanie zamówienia podstawowego w zakresie obejmującym składowisko opału, starą kotłownię i pomieszczenia archiwum, wymaga wykonania zamówienia dodatkowego - wyburzenia kotłów i składowiska opału.

Ad.10. Wymalowanie ścian nad sceną.
Wymalowanie ścian nad sceną jest w dobrym stanie technicznym, dlatego Projektant nie przewidział renowacji tego wymalowania. Inspektor Nadzoru Konserwatorskiego, z udziałem przedstawicieli Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, zalecili dokonanie odkrywek tego wymalowania w celu określenia oryginalnej kolorystyki i ich pomalowanie na kolor oryginalny.
Weryfikacja założeń projektowych w tym zakresie możliwa była dopiero na placu budowy, w trakcie wykonywania czynności nadzorczych przez Inspektora Nadzoru Konserwatorskiego z udziałem przedstawicieli Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a oddzielenie robót dodatkowych od zamówienia podstawowego z przyczyn technicznych; dysponowanie placem budowy przez Budostal-2 S.A., spowodowałoby brak końcowego odbioru prac przez WUOZ w Katowicach.

Ad.11. Dodatkowy drenaż, przepony poziome i izolacje pionowe.
Po odkryciu fundamentów budynku okazało się, że ich erozja wynikająca z zawilgocenia jest większa niż przyjęto w założeniach projektowych, a prawidłowe wykonanie przepon poziomych wymaga zagęszczenia otworów i wprowadzenia dodatkowej ilości środków tworzących zaporę przeciwwilgociową. Prawidłowe wykonanie izolacji pionowych wymaga zwiększonego zużycia materiałów w stosunku do ilości projektowanych a dla odprowadzenia wód opadowych niezbędny jest dodatkowy drenaż. Prawidłowe wykonanie zamówienia podstawowego jest możliwe tylko w przypadku wykonania zamówienia dodatkowego.

Konieczność wykonania wszystkich przedmiotowych robót dodatkowych jest skutkiem sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia.

Nazwa wykonawcy: Budostal 2 S.A.

Adres pocztowy wykonawcy: ul. Lublańska 34

Miejscowość: Kraków

Kod pocztowy: 31-476

ID województwa: 11

Województwo / kraj: śląskie

Kody CPV:
452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)

Kod CPV drugiej częsci zamówienia:
451111009 (Roboty w zakresie burzenia)

Kod CPV trzeciej częsci zamówienia:
453300009 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne)

Kod CPV czwartej częsci zamówienia:
453100003 (Roboty instalacyjne elektryczne)

Kod CPV piątej częsci zamówienia:
452625226 (Roboty murarskie)

Kod CPV szóstej częsci zamówienia:
452623107 (Zbrojenie)

Kod CPV siódmej częsci zamówienia:
452623004 (Betonowanie)

Kod CPV ósmej częsci zamówienia:
454421008 (Roboty malarskie)

Kod CPV dziewiątej częsci zamówienia:
454422009 (Nakładanie powłok antykorozyjnych)

Kod CPV dziesiątej częsci zamówienia:
454210004 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej)

Kod CPV jedenastej częsci zamówienia:
454100004 (Tynkowanie)

Kod CPV dwunasteej częsci zamówienia:
454300000 (Pokrywanie podłóg i ścian)

Podobne przetargi

283390 / 2010-09-08 - Inny: samorzÄ…dowa jednostka organizacyjna

Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Katowice (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na zadaniu pn.: Usuwanie szkód powodziowych powstałych w maju i czerwcu 2010r. - na prawym wale cieku Iłownica w rejonie ul. Burzej w m. Ligota, gm. Czechowice - Dziedzice w km cieku 2+650 - 4+650

11199 / 2012-01-11 - Uczelnia publiczna

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej - Bielsko-Biała (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Budowa kompleksu innowacyjnych laboratoriów Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na potrzeby gospodarki regionu MODUŁ A i MODUŁ B na zasadzie zaprojektuj i zbuduj.

278188 / 2012-07-31 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dąbrowa Górnicza - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Przebudowa zabytkowego Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej - dziedzictwa kulturowego Zagłębia Dąbrowskiego: Etap I - przebudowa podjazdów, przybudówek i tarasów przy elewacjach bocznych, Etap II - przebudowa i termomodernizacja budynku, - dodatkowy zakres robót budowlanych

233845 / 2010-08-30 - Administracja samorzÄ…dowa

Starostwo Powiatowe - Żywiec (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Odbudowa uszkodzonego odcinka drogi powiatowej nr 1447S Rajcza - Sól - Zwardoń w km 10+700 do km 10+774 dł. 74 mb w Lalikach, gmina Milówka - zabezpieczenie korony drogi poprzez wykonanie muru oporowego żelbetowego

169067 / 2009-10-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Zabrze - Prezydent Miasta - Zabrze (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Renowacja (odbudowa) istniejących studni ogólnospławnych (Odcinek Robót Nr 1) Roboty dodatkowe do zamówienia podstawowego pn. Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Zabrze - Dzielnice Grzybowice i Rokitnica Zadanie 1 nr 2004/PL/16/C/PE/027 - 1

314156 / 2013-08-05 - Administracja samorzÄ…dowa

Miasto Katowice - Katowice (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Zagospodarowanie terenu pomiędzy al. Roździeńskiego a terenem nowej siedziby Muzeum Śląskiegow ramach zadania pn. Układ komunikacyjny dla terenu budowy Nowego Muzeum Śląskiego, MiędzynarodowegoCentrum Kongresowego i siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

3316 / 2015-01-08 - Administracja samorzÄ…dowa

Gmina Dąbrowa Górnicza - Dąbrowa Górnicza (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Kontrakt W5 - Budowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w dzielnicy Ząbkowice - Budowa tłoczni ścieków sanitarnych wraz z rurociągiem tłocznym i kanałem grawitacyjnym w rejonie ul. Hallerczyków i ul. Relaksowej - zamówienie uzupełniające

21374 / 2012-01-23 - Administracja samorzÄ…dowa

Wójt Gminy Świerklaniec - Świerklaniec (śląskie)
CPV: 452000009 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej)
Rewaloryzacja infrastruktury Parku Świerklanieckiego, jako miejsca rekreacji dla mieszkańców subregionu centralnego województwa śląskiego - remont dróg parkowych